Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / chat    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 9
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
haw, cred ca ar fi bine sa raminem fiecare acolo unde se simte mai bine...

22-01-2007 02:34:50
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

fun-funny a scris:

tu, haw.. de ce readuci in discutie ce majoritatea incearca sa uite? :(

pai vad ca unii nu prea vor... sado-maso?!


22-01-2007 02:41:43
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

fun-funny a scris:

haw, cred ca ar fi bine sa raminem fiecare acolo unde se simte mai bine...

si de ce crezi ca nu ramin?! sau o fi interzis si plimbatul acum?


22-01-2007 02:42:26
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
curios ca esti singurul luptator ramas pe baricade...
give up!


22-01-2007 02:42:52
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

fun-funny a scris:

curios ca esti singurul luptator ramas pe baricade...
give up!

loooooooooolllll asa ti se pare tie fun?!


22-01-2007 03:24:00
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

hawkyy a scris:




sandie.. te lasa memoria? dar oare ce am citit noi pe forum inainte de asta? nu cumva un atac la persoana enigmatica? asa ca... sorry, dar noi am avut doar replici la atacuri, nu atacuri gratuite

Vad ca baiatu asta are dificultati la intelegerea cuvantului scris, poate-ar trebui sa-i facem niscaiva desene ?
Userul care a postat vis-a-vis de "enigmatica" s-a folosit de-a lungul timpului de cel putin trei nick-uri si tot atatea profile; ba avea doua'jda ani, ba patruzeci, fapt ce nu-i caracteristic asa-zisului forumist tipic. Sa mai aducem in discutie faptul ca nimeni de aici n-o cunostea, nu discutase f'odata cu ea, nu-l(n-o) interesa, nu-l afecta, i se falfaia ?...

hawkyy a scris:


fun-funny a scris:

haw, cred ca ar fi bine sa raminem fiecare acolo unde se simte mai bine...

si de ce crezi ca nu ramin?! sau o fi interzis si plimbatul acum?

Cum dracu sa nu ramana ?!!! Pai, ia citeste replicile dup-aci, zi-mi si mie, cu ce se deosebeste topicul asta de chat ?


22-01-2007 10:41:50
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

hawkyy a scris:


'telijenta replica! la subiect sa-mi moara mie ma-sa!

Baiete, treaba-i asha:
destinatara replicii a dovedit mai multa intelegere si simtz al umorului decat tine, insa sper ca macar remarca asta s-o pricepi, "De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere !".
In preumblarea-ti solitara (spun asta pentru ca esti singur, mintea nu te-nsoteste) pe forum, incearca sa te referi doar la ce intelegi  -  chiar daca-s putine  -  si cand dai peste ceva la care numarul redus de neuroni manifesta dificultati, abtine-te, ca scurta-ti scremere nu va avea alt efect decat fortarea inutila a sfincterului gandirii...
Sal'tare !

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (22-01-2007 10:54:58)


22-01-2007 10:53:32
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Scuze, dublare nedorita...

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (22-01-2007 10:55:47)


22-01-2007 10:54:35
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

hawkyy a scris:


fun-funny a scris:

curios ca esti singurul luptator ramas pe baricade...
give up!

loooooooooolllll asa ti se pare tie fun?!

ai dreptate, haw! Cum am putut sa uit de bravul soldat fara cauza, Soryn... care, inainte de a intra pe chat, isi face auzit strigatul de lupta "Jos forumistii!"?
in rest, nu stiu ca altcineva sa-si mai aminteasca de obiectul / trofeul disputei..., sa-i pese in vreun fel si sa simta nevoia sa iasa cu orice pret in evidenta prin zona.
who cares?!


22-01-2007 13:42:08
   
Leo
Femeie

Nou venit

Inregistat: 09-09-2005
Mesaje: 189
ce rai suntetsi :(:(

22-01-2007 14:26:52
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

fun-funny a scris:


ai dreptate, haw! Cum am putut sa uit de bravul soldat fara cauza, Soryn... care, inainte de a intra pe chat, isi face auzit strigatul de lupta "Jos forumistii!"?

Nu ma-nnebuni ! Vrai sa zici ca-n randurile astea, faci vorbire de mon vieux ami , Soryn ? Pas de problemes, asa cum il stiu (stim), nu va-ntarzia raspunsul... :D Da'  pen'  c-adusashi vorba, ui'  un banc "tematic" :
Probele de admitere in legiunea straina sunt extrem de dure si totodata eliminatorii. Printre ele sunt unele chiar ciudate, cum ar fi cele in care tre'  sa bei un kil de rom fara sa iei sticla de la gura, sa te bati cu o ursoaica si sa-i rupi o laba ori sa futzi o baba de f'o op'zeci da ani ! Chestea-i ca un romanash d-al nostru a trecut de prima proba pas de problemes (ce-mi place expresia asta ! :D), a intrat in cusca ursoaicei si dupa f'o juma'  de ora urlete si bufnituri, cand a iesit d-acolo. i-a-ntrebat pe examinatori :
-- Unde-i baba, sa-i rup laba ?


23-01-2007 01:00:02
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
bag seama ca o sa mai scriu pe forum...  :rolleyes:

23-01-2007 01:19:32
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

P. Pan 63 a scris:


hawkyy a scris:


'telijenta replica! la subiect sa-mi moara mie ma-sa!

Baiete, treaba-i asha:
destinatara replicii a dovedit mai multa intelegere si simtz al umorului decat tine, insa sper ca macar remarca asta s-o pricepi, "De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere !".
In preumblarea-ti solitara (spun asta pentru ca esti singur, mintea nu te-nsoteste) pe forum, incearca sa te referi doar la ce intelegi  -  chiar daca-s putine  -  si cand dai peste ceva la care numarul redus de neuroni manifesta dificultati, abtine-te, ca scurta-ti scremere nu va avea alt efect decat fortarea inutila a sfincterului gandirii...
Sal'tare !

looooooooooll  pane, daca scrii alambicat si pretentios ti se pare ca si interesant?


23-01-2007 01:58:07
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

P. Pan 63 a scris:


hawkyy a scris:




sandie.. te lasa memoria? dar oare ce am citit noi pe forum inainte de asta? nu cumva un atac la persoana enigmatica? asa ca... sorry, dar noi am avut doar replici la atacuri, nu atacuri gratuite

Vad ca baiatu asta are dificultati la intelegerea cuvantului scris, poate-ar trebui sa-i facem niscaiva desene ?
Userul care a postat vis-a-vis de "enigmatica" s-a folosit de-a lungul timpului de cel putin trei nick-uri si tot atatea profile; ba avea doua'jda ani, ba patruzeci, fapt ce nu-i caracteristic asa-zisului forumist tipic. Sa mai aducem in discutie faptul ca nimeni de aici n-o cunostea, nu discutase f'odata cu ea, nu-l(n-o) interesa, nu-l afecta, i se falfaia ?...

hawkyy a scris:


fun-funny a scris:

haw, cred ca ar fi bine sa raminem fiecare acolo unde se simte mai bine...

si de ce crezi ca nu ramin?! sau o fi interzis si plimbatul acum?

Cum dracu sa nu ramana ?!!! Pai, ia citeste replicile dup-aci, zi-mi si mie, cu ce se deosebeste topicul asta de chat ?

pane, pt cultura ta generala.. eu m-am referit la ce a scris sandie despre ea.. sau ne ascundem dupa degete? daca s-a sters, si uitam? si ne dam interesanti si loviti pe nedrept?


23-01-2007 02:00:04
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:


fun-funny a scris:


ai dreptate, haw! Cum am putut sa uit de bravul soldat fara cauza, Soryn... care, inainte de a intra pe chat, isi face auzit strigatul de lupta "Jos forumistii!"?

Nu ma-nnebuni ! Vrai sa zici ca-n randurile astea, faci vorbire de mon vieux ami , Soryn ? Pas de problemes, asa cum il stiu (stim), nu va-ntarzia raspunsul... :D Da'  pen'  c-adusashi vorba, ui'  un banc "tematic" :
Probele de admitere in legiunea straina sunt extrem de dure si totodata eliminatorii. Printre ele sunt unele chiar ciudate, cum ar fi cele in care tre'  sa bei un kil de rom fara sa iei sticla de la gura, sa te bati cu o ursoaica si sa-i rupi o laba ori sa futzi o baba de f'o op'zeci da ani ! Chestea-i ca un romanash d-al nostru a trecut de prima proba pas de problemes (ce-mi place expresia asta ! :D), a intrat in cusca ursoaicei si dupa f'o juma'  de ora urlete si bufnituri, cand a iesit d-acolo. i-a-ntrebat pe examinatori :
-- Unde-i baba, sa-i rup laba ?


oops, PPane, stiam versul, habar nu aveam ca se trage de la acele "exploits légendaires"" din LE. Mai inveti si la o virsta "asa inaintata" chiar inainte sa vina 'le gars" sa-ti rupa labutza...


23-01-2007 03:52:19
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

hawkyy a scris:


P. Pan 63 a scris:


hawkyy a scris:


sandie.. te lasa memoria? dar oare ce am citit noi pe forum inainte de asta? nu cumva un atac la persoana enigmatica? asa ca... sorry, dar noi am avut doar replici la atacuri, nu atacuri gratuite

Vad ca baiatu asta are dificultati la intelegerea cuvantului scris, poate-ar trebui sa-i facem niscaiva desene ?

pane, pt cultura ta generala.. eu m-am referit la ce a scris sandie despre ea.. sau ne ascundem dupa degete? daca s-a sters, si uitam? si ne dam interesanti si loviti pe nedrept?


Ciudat e si subconstientul asta... pina si in alegerea unei expresii banale... te-ai tradat.. nu-ti iese din cap singurul capat de sfoara de care tu si chatistii tai ma puteati apuca: virsta... ei bine, nu-ti depasi capacitatile cu ingrijorari inutile... pentru cultura ta aplicata iti spun insa ca eu nu uit aproape deloc, decit cind doresc eu si fac anumite eforturi mnemotehnice, iar daca ti-ai tras, nene, un nik de lume aristocratica, fii macar domn de la oras...

PPane, am doar calificarea necesara sa fac orice desen, dar cred ca fiecare pasare (hawk :D ) tot pe limba(jul) ei piere...

mi se pare mai de ingaduit sa te legi de performantele intelectuale ale cuiva decit sa-l discriminezi pe criterii de sex, religie, virsta sau handicap... daca te uiti in legea pentru combaterea si prevenirea discriminarii, nu vei intilni termenul IQ nici macar tradus neaoseste...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (23-01-2007 04:57:41)


23-01-2007 04:53:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Cu o simpatica indulgenta am sa adaug ceva vis-a-vis de cele scrise mai sus de Sandi parafrazind putin din filozofia rĂ®sului romănesc:
         Prostii sint oameni fericiti:intotdeauna rad.Sa invatam ce e bun si de la ei.
         Exista persoane care au ras nedefinit prec um caii;nu stii daca vor sa rada sau sa muste.

         EXISTA OAMENI CARE RAD PENTRU A-SI ARATA SPIRITUL SI OAMENI CARE RAD PENTRU A-SI ARATA DINTII....


23-01-2007 11:36:22
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
Enigma te pup eu asa chatistic si respectuos ca sa spal rautatile oamenilor. Faptul ca ei te ataca sa nu te sperie sau sa te mire. Ei nu au cum sa inteleaga de ce un om poate fi asa de iubit. iar despre situatiile ce le-au invocat cum ca asisti la discutiile ciudate de pe chat nu te deranja: ce esti tu vinovata ca sunt si oameni dilii?Cat despre galeata de langa calc ei probabil ca au ramas cu amintirea WC-ului din fundul curtii. Asa ca Eni vino aproape de sufletul meu si hai sa ne distram de rautatile oamenilor al caror singur defect cica ar fi doar varsta.
apropo: daca varsta nu o consider un defect(parerea mea ca traita bine e o calitate) rautatea mi se pare defectul cel mai damnat al omenirii...


23-01-2007 12:33:58
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
PS haw pe tine te pup mai tarziu, te las sa te mai balacareasca putin... UPS! SAU E RANDUL MEU?   :D

23-01-2007 12:35:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

mihaidan a scris:

PS haw pe tine te pup mai tarziu, te las sa te mai balacareasca putin... UPS! SAU E RANDUL MEU?   :D


BĂLĂCĂRĂŤ, bălăcăresc, vb. IV. 1. Refl. şi intranz. (Rar) A (se) bălăci. 2. Refl. recipr. şi tranz. Fig. (Fam.) A (se) certa, a (se) batjocori, spunând (sau spunându-şi) cuvinte injurioase. – Cf. scr. b a l a k a t i.
Cred ca ma confunzi, amice, nu e stilul meu, desi as fi putut avea profesori eminenti prin zona...


23-01-2007 16:00:04
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

SandieShaw a scris:


mihaidan a scris:

PS haw pe tine te pup mai tarziu, te las sa te mai balacareasca putin... UPS! SAU E RANDUL MEU?   :D


BĂLĂCĂRĂŤ, bălăcăresc, vb. IV. 1. Refl. şi intranz. (Rar) A (se) bălăci. 2. Refl. recipr. şi tranz. Fig. (Fam.) A (se) certa, a (se) batjocori, spunând (sau spunându-şi) cuvinte injurioase. – Cf. scr. b a l a k a t i.
Cred ca ma confunzi, amice, nu e stilul meu, desi as fi putut avea profesori eminenti prin zona...

eu nu ma refer decat la faptul ca atat enigma cat si surfulici a noastra sunt super doamne si daca arunca cineva cu piatra sa arate mai intai ca e mai bun decat ele.daca nu si vrea sa o faca asa la suparare sau la distractie sa nu se astepte la o discutie bazata pe bunele maniere... asa cum am aratat mai sus regulile au fost deja incalcate.
ps imi imprumuti si mie dex-ul ca vreau sa inteleg ce am scris! :D


23-01-2007 16:08:59
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

mihaidan a scris:

Enigma te pup eu asa chatistic si respectuos ca sa spal rautatile oamenilor. Faptul ca ei te ataca sa nu te sperie sau sa te mire. Ei nu au cum sa inteleaga de ce un om poate fi asa de iubit. iar despre situatiile ce le-au invocat cum ca asisti la discutiile ciudate de pe chat nu te deranja: ce esti tu vinovata ca sunt si oameni dilii?Cat despre galeata de langa calc ei probabil ca au ramas cu amintirea WC-ului din fundul curtii. Asa ca Eni vino aproape de sufletul meu si hai sa ne distram de rautatile oamenilor al caror singur defect cica ar fi doar varsta.
apropo: daca varsta nu o consider un defect(parerea mea ca traita bine e o calitate) rautatea mi se pare defectul cel mai damnat al omenirii...


cred ca iar ma confunzi sau amesteci lucrurile... profiti gros de pe urma stergerii primei forme a topicului (ai vreo contributie?). Iar daca Enigma e fata desteapta (iar eu m-am hazardat) atunci va sti ca se poate prea bine ca un ins sa te mingiie protector pe crestet, iar cu mina cealalta sa evidentieze tuturor rahatul care tocmai te-a-mproscat...
Probabil eu persist in greseala de a ocoli chatul chiar cind acesta se afla pe forum :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (23-01-2007 16:09:26)


23-01-2007 16:08:59
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
ei nici chiar asa ! eu nu sunt chatul... chatul sunt toti cei ce afiseaza acolo mai mult sau mai putin. chatul esti si tu.daca chatul te intereseaza si te doare ca e asa de decazut de ce nu intri sa-l faci frumos?.. daca nu te intereseaza atunci de ce te intereseaza?    :)

Ultima modificare facuta de mihaidan (23-01-2007 16:12:59)


23-01-2007 16:11:36
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Reformulez: Probabil eu persist in greseala de a NU ocoli chatul chiar cind acesta se afla pe forum... amenajari interioare nu execut decit pe baza de contract in forma scrisa... Nu cred ca mi s-ar permite aici un astfel de angajament :D:D

23-01-2007 16:18:16
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
GENEZA
web a facut mai intai chatul....
era un loc pentru toti oamenii... acolo urmau sa intre sa se cunoasca si sa se iubesca mii de perechi.oamenii discutau, glumeau, se injurau(un fel de babilon virtual).... multa zarva , multa! dar a aparut si marea problema: unii nu-si mai aduceau aminte ce au scris(oamenii beti si cei de varsta a III-a) 
atunci web a facut forumul: un loc unde totul ramanea cioplit in piatra.
si a mai creat Web un loc unde sa poata posta si cei ce nu isi stiu masra vorbelor:chat vip!
si a pus Web stapana peste chat famili (rai) si chat vip (iad) pe surfing, sa le fie mama buna pentru cei bineintentionati si parinte aspru pentru cei mai rai.
si cand Web credea ca acum se poate odihni a vazut ca oamenii nu vor sa-si ocupe fiecare locul sau si se tot baga peste teritoriul celalalt.de fapt toate astea sunt doar camarutele unui labirint unde se alearga prunci, dracusori, prelati si desfranati si se acuza unul pe celalalt ca nu-i respecta linistea !
Web, ar trebui oare sa existe si o camera a "sabatului" unde sa nu aibe acces decat cei ce merita sa aibe liniste?  dar cum s-ar castiga acest drept? daca la shtampilat pashapoarte ar fi pus din greseala un dracushor?


aceasta postare e un pamflet si nu face aluzii directe la nimeni!

Ultima modificare facuta de mihaidan (23-01-2007 16:36:45)


23-01-2007 16:33:13
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Congregatzia asta de batatori de apa-n piua, se tot intoarce in timp catre un incident provocat NU DE UN (O) FORUMIST ! Ce dracu-i asa de greu de-ntzeles ca nimeni de aici n-o cunostea pe multpreadesamintita "enigmatica" ? Sh-apoi, s-arunci responsabilitatea urmarii pe userii SandieShaw ori Tasha in lipsa istoricului discutiilor, e absurd !
Bai, mihaidan, hawkyy si care-oti mai fi, ui'  aci prima postare dupa remarca  "ofensatoare" la adresa lui "enigmatica"; de retinut ca replica-i era adresata celei care-o bagase-n seama pe ilustra necunoscuta de pe chat :

SandieShaw a scris:

ok durule, sau poate duro?

care e povestea ta... vezi ca noi avem aici si cafenea si ceainarie, si topicuri felurite despre sex... ia-o mai incet, honey (asta-i e unigen) :D:D

...Ca in nemernicia voastra, precum cainii turbati, bravi urmashi ai lui Bastus, ati coborat nivelul replicilor pana la  ironii ridicole legate de varsta ori aspect, e sensul edificator al modului in care intelegeti firul dezbaterii...

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (23-01-2007 16:52:22)


23-01-2007 16:37:20
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
chestia cu varsta nu e decat cutitul intors in rana ... dar bag seama ca nu noi l-am implantat ci poate ca chiar voi. in ce ma priveste pe mine nu mai am 18 ani ca sa ma apuc sa gandesc ca varsta e urata sau frumoasa in functie de numarul anilor: dimpotriva o varsta inaintatta e cu atat mai frumoasa cu cat e mai frumos traita.
mai zic ca din punctul meu de vedere nu e nici un conflict... poate un spectacol ieftin... paine si circ.. cine  e painea si cine e circul conteaza dar ... ce conteaza!


23-01-2007 16:49:42
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

mihaidan a scris:

GENEZA

si a pus Web stapana peste chat famili (rai) si chat vip (iad) pe surfing, sa le fie mama buna pentru cei bineintentionati si parinte aspru pentru cei mai rai.

Ca sa vezi, neica, abia acu-mi iecsplicai io , de ce mi-e mie bine....home alone... :D:D:D


23-01-2007 17:33:12
   
Bebe-Leo
Femeie

Nou venit

Inregistat: 09-09-2005
Mesaje: 189
deci ... nu imi imaginam .. dar ... se pare k .. barbatsi sunt mult mai barfitori decat femeile .. :(:(

24-01-2007 03:29:05
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
hugs, smiles....hai...aici.....hai ca v-am adus pedigree....Aveti impresar ??/

poate va luam de mascote... :))


24-01-2007 03:55:48
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

SandieShaw a scris:


hawkyy a scris:


P. Pan 63 a scris:


Vad ca baiatu asta are dificultati la intelegerea cuvantului scris, poate-ar trebui sa-i facem niscaiva desene ?

pane, pt cultura ta generala.. eu m-am referit la ce a scris sandie despre ea.. sau ne ascundem dupa degete? daca s-a sters, si uitam? si ne dam interesanti si loviti pe nedrept?


Ciudat e si subconstientul asta... pina si in alegerea unei expresii banale... te-ai tradat.. nu-ti iese din cap singurul capat de sfoara de care tu si chatistii tai ma puteati apuca: virsta... ei bine, nu-ti depasi capacitatile cu ingrijorari inutile... pentru cultura ta aplicata iti spun insa ca eu nu uit aproape deloc, decit cind doresc eu si fac anumite eforturi mnemotehnice, iar daca ti-ai tras, nene, un nik de lume aristocratica, fii macar domn de la oras...

PPane, am doar calificarea necesara sa fac orice desen, dar cred ca fiecare pasare (hawk :D ) tot pe limba(jul) ei piere...

mi se pare mai de ingaduit sa te legi de performantele intelectuale ale cuiva decit sa-l discriminezi pe criterii de sex, religie, virsta sau handicap... daca te uiti in legea pentru combaterea si prevenirea discriminarii, nu vei intilni termenul IQ nici macar tradus neaoseste...

sandie, daca la expresia "te lasa memoria" te-ai simtzit atacata la virsta... nu e vina mea... chiar nu trebuia.. da' ma rog.. poate stii mai bine.. si ca un obicei bine format si perpetuat.. bineinteles ca replica nu are nici o legatura cu subiectul.. doar cu aparentzele care le convin unora.. bleaahhh!! cica intelectuali!facem parada cu termeni elevati.. ca sa nu se vada lipsa coerentzei dintre replica si subiect... o fi mai buna gargara.. decat consistentza... oare unde am mai vazut asta?!


24-01-2007 03:59:32
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
au..!!
ma cam doare capul.....serios....hawkyy...altceva de discutat nu gasim ?

va plac provocarile  ?
ok..uite va dau eu o  provocare.....
ce ziceti ? interesant ? ?

Ultima modificare facuta de da_si_nu (24-01-2007 04:04:52)


24-01-2007 04:04:23
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

P. Pan 63 a scris:

Congregatzia asta de batatori de apa-n piua, se tot intoarce in timp catre un incident provocat NU DE UN (O) FORUMIST ! Ce dracu-i asa de greu de-ntzeles ca nimeni de aici n-o cunostea pe multpreadesamintita "enigmatica" ? Sh-apoi, s-arunci responsabilitatea urmarii pe userii SandieShaw ori Tasha in lipsa istoricului discutiilor, e absurd !
Bai, mihaidan, hawkyy si care-oti mai fi, ui'  aci prima postare dupa remarca  "ofensatoare" la adresa lui "enigmatica"; de retinut ca replica-i era adresata celei care-o bagase-n seama pe ilustra necunoscuta de pe chat :

SandieShaw a scris:

ok durule, sau poate duro?

care e povestea ta... vezi ca noi avem aici si cafenea si ceainarie, si topicuri felurite despre sex... ia-o mai incet, honey (asta-i e unigen) :D:D

...Ca in nemernicia voastra, precum cainii turbati, bravi urmashi ai lui Bastus, ati coborat nivelul replicilor pana la  ironii ridicole legate de varsta ori aspect, e sensul edificator al modului in care intelegeti firul dezbaterii...

mare greseala surf! ca s-au sters postarile initiale!! dar macar cine le-a citit.. stie despre ce e vb! in limbaj comun, neelevat pretentios si fara importanta aici... se cheama fatzarnicie, lasitate... jena asumarii responsabilitatii.. cu tot absurdul aparent prezent in mintea unora.. chiar daca nu mai exista dovada scrisa, asta nu inseamna ca nu a existat niciodata! sau unii nu iau in considerare decat ce ramine scris aici?! hahaha! realista parere! si nici macar absurda.. sic!! eu de exemplu, pot sa-mi asum tot ce am scris... aici sau pe chat.. chiar daca e sters... chestie de bun simtz pina la urma.. si de curaj al raspunderii.. dar nu toata lumea poate.. unii mai bine fac gargara.. si considera realitatea care le-a atins retina absurditate, daca nu le convine situatia creata..


24-01-2007 04:13:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

hawkyy a scris:

sandie, daca la expresia "te lasa memoria" te-ai simtzit atacata la virsta... nu e vina mea... chiar nu trebuia.. da' ma rog.. poate stii mai bine.. si ca un obicei bine format si perpetuat.. bineinteles ca replica nu are nici o legatura cu subiectul.. doar cu aparentzele care le convin unora.. bleaahhh!! cica intelectuali!facem parada cu termeni elevati.. ca sa nu se vada lipsa coerentzei dintre replica si subiect... o fi mai buna gargara.. decat consistentza... oare unde am mai vazut asta?!


tu polemizezi cu mine... hmm.. pe teritoriul meu, hein? se numeste divagatie, si este o indeletnicire a spiritelor aristocratice sau uneori frivole (tu zbori pe la altitudinile astea asa ca ar trebui sa-ti fie familiar)... dar nu as crede ca ai mai vazut-o pe chat... acolo nu prea ai de la ce sa divaghezi...
sint convinsa ca nu ai nici o vina... imi pari un tip transparent si nevinovat...


24-01-2007 04:16:59
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

hawkyy a scris:

mare greseala surf! ca s-au sters postarile initiale!! dar macar cine le-a citit.. stie despre ce e vb! in limbaj comun, neelevat pretentios si fara importanta aici... se cheama fatzarnicie, lasitate... jena asumarii responsabilitatii.. cu tot absurdul aparent prezent in mintea unora.. chiar daca nu mai exista dovada scrisa, asta nu inseamna ca nu a existat niciodata! sau unii nu iau in considerare decat ce ramine scris aici?! hahaha! realista parere! si nici macar absurda.. sic!! eu de exemplu, pot sa-mi asum tot ce am scris... aici sau pe chat.. chiar daca e sters... chestie de bun simtz pina la urma.. si de curaj al raspunderii.. dar nu toata lumea poate.. unii mai bine fac gargara.. si considera realitatea care le-a atins retina absurditate, daca nu le convine situatia creata..


da, mare greseala, surf, ca dezlegi hawk-ul, ii scoti scufia de pe ochi si-l trimiti la mine sa ma faca fatarnica si lasa... mare de tot...tu de fapt stii ce spui cind amintesti de "retina"... si pe-a voastra a atins-o identitatea reala a forumistului care a declansat scandalul facind-o cu ou si cu otet pe enigma, dar nu va convine situatia (intre timp) si-i trageti cu gargare pe topicul "versuri" si "chat"...


24-01-2007 04:42:09
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

SandieShaw a scris:


mihaidan a scris:

Enigma te pup eu asa chatistic si respectuos ca sa spal rautatile oamenilor. Faptul ca ei te ataca sa nu te sperie sau sa te mire. Ei nu au cum sa inteleaga de ce un om poate fi asa de iubit. iar despre situatiile ce le-au invocat cum ca asisti la discutiile ciudate de pe chat nu te deranja: ce esti tu vinovata ca sunt si oameni dilii?Cat despre galeata de langa calc ei probabil ca au ramas cu amintirea WC-ului din fundul curtii. Asa ca Eni vino aproape de sufletul meu si hai sa ne distram de rautatile oamenilor al caror singur defect cica ar fi doar varsta.
apropo: daca varsta nu o consider un defect(parerea mea ca traita bine e o calitate) rautatea mi se pare defectul cel mai damnat al omenirii...


cred ca iar ma confunzi sau amesteci lucrurile... profiti gros de pe urma stergerii primei forme a topicului (ai vreo contributie?). Iar daca Enigma e fata desteapta (iar eu m-am hazardat) atunci va sti ca se poate prea bine ca un ins sa te mingiie protector pe crestet, iar cu mina cealalta sa evidentieze tuturor rahatul care tocmai te-a-mproscat...
Probabil eu persist in greseala de a ocoli chatul chiar cind acesta se afla pe forum :D:D

supeeeeerb!!! uite cum incet, incet, se rescrie adevarul... e nevoie doar de un dram de bun simt...  si sa citesti cele doua postari alaturate!! ce diferentza!!! bineinteles ca autorul sau autoarea nu poate sa vada inferioritatea evidenta a propriului... caracter pina la urma... subiectivismul firesc al autorului... sper ca aceasta postare nu va mai disparea!! sper doar un lucru... ca autoarea nu este reprezentativa pt forum.. mi-ar parea rau pt forumistii de caracter..sincer!


24-01-2007 04:56:21
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Aberezi si ai inceput sa semeni cu unul reprezentativ de aici, costelinounu... singurul care mi-a smuls "sictiru'"... ramii sa gestionezi topicul pe care la negocieri l-ati primit... e sub demnitatea mea de id chiar sa mai vegetez pe aici...

24-01-2007 05:06:25
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

SandieShaw a scris:


hawkyy a scris:

sandie, daca la expresia "te lasa memoria" te-ai simtzit atacata la virsta... nu e vina mea... chiar nu trebuia.. da' ma rog.. poate stii mai bine.. si ca un obicei bine format si perpetuat.. bineinteles ca replica nu are nici o legatura cu subiectul.. doar cu aparentzele care le convin unora.. bleaahhh!! cica intelectuali!facem parada cu termeni elevati.. ca sa nu se vada lipsa coerentzei dintre replica si subiect... o fi mai buna gargara.. decat consistentza... oare unde am mai vazut asta?!


tu polemizezi cu mine... hmm.. pe teritoriul meu, hein? se numeste divagatie, si este o indeletnicire a spiritelor aristocratice sau uneori frivole (tu zbori pe la altitudinile astea asa ca ar trebui sa-ti fie familiar)... dar nu as crede ca ai mai vazut-o pe chat... acolo nu prea ai de la ce sa divaghezi...
sint convinsa ca nu ai nici o vina... imi pari un tip transparent si nevinovat...

spre deosebire de altzii sandie... mai opaci asa.. si sint convins ca va urma inca o gargara.. nu o divagatie.. de citit ai citit tu ceva in dictionar.. dar divagatia e altceva.. nu ce ai facut tu.. da, exista si divagatie frivola daca vrei.. dar daca vom cauta niste sinonime pt frivol.. s-ar putea sa ajungem la niste termeni nu tocmai laudativi.. desi curvasaraiul era intradevar apanajul aristrocatiei! nu pot contesta asta... dar practicarea lui nu cred ca a facut pe nimeni aristrocrat.. daca o fi ceva de invidiat sau de laudat in titlul aristrocrat..  ca altfel nu-mi permite bunul simt sa-l numesc.. iar daca ti-a venit cumva ideea sa te consideri aristrocrata.. nu imi cer scuze daca te-ai simtzit jignita.. asta era si ideea.. dispretzul meu total pt aristrocratie... in limbaj modern.. fumuri, fitze, nesimtzire si impresii... elita fassss..


24-01-2007 05:17:22
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

SandieShaw a scris:

Aberezi si ai inceput sa semeni cu unul reprezentativ de aici, costelinounu... singurul care mi-a smuls "sictiru'"... ramii sa gestionezi topicul pe care la negocieri l-ati primit... e sub demnitatea mea de id chiar sa mai vegetez pe aici...



costelino1 este ok acum.....a promis ca va fi bine.....si chiar se tine de cuvint...


24-01-2007 05:18:36
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

SandieShaw a scris:


hawkyy a scris:

mare greseala surf! ca s-au sters postarile initiale!! dar macar cine le-a citit.. stie despre ce e vb! in limbaj comun, neelevat pretentios si fara importanta aici... se cheama fatzarnicie, lasitate... jena asumarii responsabilitatii.. cu tot absurdul aparent prezent in mintea unora.. chiar daca nu mai exista dovada scrisa, asta nu inseamna ca nu a existat niciodata! sau unii nu iau in considerare decat ce ramine scris aici?! hahaha! realista parere! si nici macar absurda.. sic!! eu de exemplu, pot sa-mi asum tot ce am scris... aici sau pe chat.. chiar daca e sters... chestie de bun simtz pina la urma.. si de curaj al raspunderii.. dar nu toata lumea poate.. unii mai bine fac gargara.. si considera realitatea care le-a atins retina absurditate, daca nu le convine situatia creata..


da, mare greseala, surf, ca dezlegi hawk-ul, ii scoti scufia de pe ochi si-l trimiti la mine sa ma faca fatarnica si lasa... mare de tot...tu de fapt stii ce spui cind amintesti de "retina"... si pe-a voastra a atins-o identitatea reala a forumistului care a declansat scandalul facind-o cu ou si cu otet pe enigma, dar nu va convine situatia (intre timp) si-i trageti cu gargare pe topicul "versuri" si "chat"...

cu toata consideratia sandie! te rog spune aici si acum care este identitatea reala a vinovatului! ca eu unul nu o stiu!! nu mi-a fost comunicata..  si ai cuvintul meu ca imi voi cere scuze daca am gresit fata de cineva! public!


24-01-2007 05:25:26
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

SandieShaw a scris:


hawkyy a scris:

mare greseala surf! ca s-au sters postarile initiale!! dar macar cine le-a citit.. stie despre ce e vb! in limbaj comun, neelevat pretentios si fara importanta aici... se cheama fatzarnicie, lasitate... jena asumarii responsabilitatii.. cu tot absurdul aparent prezent in mintea unora.. chiar daca nu mai exista dovada scrisa, asta nu inseamna ca nu a existat niciodata! sau unii nu iau in considerare decat ce ramine scris aici?! hahaha! realista parere! si nici macar absurda.. sic!! eu de exemplu, pot sa-mi asum tot ce am scris... aici sau pe chat.. chiar daca e sters... chestie de bun simtz pina la urma.. si de curaj al raspunderii.. dar nu toata lumea poate.. unii mai bine fac gargara.. si considera realitatea care le-a atins retina absurditate, daca nu le convine situatia creata..


da, mare greseala, surf, ca dezlegi hawk-ul, ii scoti scufia de pe ochi si-l trimiti la mine sa ma faca fatarnica si lasa... mare de tot...tu de fapt stii ce spui cind amintesti de "retina"... si pe-a voastra a atins-o identitatea reala a forumistului care a declansat scandalul facind-o cu ou si cu otet pe enigma, dar nu va convine situatia (intre timp) si-i trageti cu gargare pe topicul "versuri" si "chat"...


devine chiar interesant! gargara sau nu eu scriu pe care topic vreau si daca vreau creez inca unul si tot asa! am acelasi drept ca oricare si sa stii ca daca stai cu impresia ca aici se poate crea un topic doar cu negociere esti in totala greseala!
zici undeva ca ar fi pe teritorul tau... un fel de acasa la tine! uite afla ca eu ma simt acasa oriunde vreau . si nu port discutia asta pt a fi impotriva cuiva ci pt a te ajuta sa vezi corect situatia

Ultima modificare facuta de mihaidan (24-01-2007 05:40:51)


24-01-2007 05:35:13
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

da_si_nu a scris:


SandieShaw a scris:

Aberezi si ai inceput sa semeni cu unul reprezentativ de aici, costelinounu... singurul care mi-a smuls "sictiru'"... ramii sa gestionezi topicul pe care la negocieri l-ati primit... e sub demnitatea mea de id chiar sa mai vegetez pe aici...



costelino1 este ok acum.....a promis ca va fi bine.....si chiar se tine de cuvint...

topic.. primit la negocieri... ce sa-ti spun! vreo favoare te pomeni! saracutzii de noi.. am cerut si favoruri acum!vai, vai...


24-01-2007 05:37:36
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
cand am intrat pe chat prima data ma apelau oamenii in private sa o las mai moale ca "cei vechi" or sa sara toti pe mine si nu stiu ce o sa mi se intample.nu accept aceasta abordare, si sunt constient ca am dreptul sa scriu unde vreau si ce vreau. daca incalc o regula exista masura si cu asta basta. e o utopie sa imi fie teama atata timp cat am 3 neuroni sa postez undeva. si chiar daca nu ma plac cativa sau poate mai multi eu stiu ca ma place majoritatea.. si daca nu ma place ma autoelimin .

24-01-2007 05:40:09
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
oare...daca aceasta( aceste) discutii, contre,balcanisme...ect.....
ar avea loc pe alt forum......in fata altor oameni.....ar mai avea aceeasi intensitate ?
pun pariu ca nu......


24-01-2007 05:45:12
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
subliniez: sunt forumist pt ca am dreptul sa fiu... si daca nu o sa mai fiu inseamna ca mi-am pierdut acest drept si nu pt ca nu vrea cineva sa mai intre si alte persoane. e un fel de casta aici? orice societate care nu se improspateaza dispare!in alta ordine de idei mult succes forumistilor care se considera forumisti , dar si celor ce se considera chatisti... eu ma consider 3X-ist   :)

24-01-2007 05:47:22
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

mihaidan a scris:


SandieShaw a scris:


hawkyy a scris:

mare greseala surf! ca s-au sters postarile initiale!! dar macar cine le-a citit.. stie despre ce e vb! in limbaj comun, neelevat pretentios si fara importanta aici... se cheama fatzarnicie, lasitate... jena asumarii responsabilitatii.. cu tot absurdul aparent prezent in mintea unora.. chiar daca nu mai exista dovada scrisa, asta nu inseamna ca nu a existat niciodata! sau unii nu iau in considerare decat ce ramine scris aici?! hahaha! realista parere! si nici macar absurda.. sic!! eu de exemplu, pot sa-mi asum tot ce am scris... aici sau pe chat.. chiar daca e sters... chestie de bun simtz pina la urma.. si de curaj al raspunderii.. dar nu toata lumea poate.. unii mai bine fac gargara.. si considera realitatea care le-a atins retina absurditate, daca nu le convine situatia creata..


da, mare greseala, surf, ca dezlegi hawk-ul, ii scoti scufia de pe ochi si-l trimiti la mine sa ma faca fatarnica si lasa... mare de tot...tu de fapt stii ce spui cind amintesti de "retina"... si pe-a voastra a atins-o identitatea reala a forumistului care a declansat scandalul facind-o cu ou si cu otet pe enigma, dar nu va convine situatia (intre timp) si-i trageti cu gargare pe topicul "versuri" si "chat"...


devine chiar interesant! gargara sau nu eu scriu pe care topic vreau si daca vreau creez inca unul si tot asa! am acelasi drept ca oricare si sa stii ca daca stai cu impresia ca aici se poate crea un topic doar cu negociere esti in totala greseala!
zici undeva ca ar fi pe teritorul tau... un fel de acasa la tine! uite afla ca eu ma simt acasa oriunde vreau . si nu port discutia asta pt a fi impotriva cuiva ci pt a te ajuta sa vezi corect situatia

sandie... nici macar n-ai fost in stare sa vezi ca nu tie iti era adresat mesajul.. cu parere de rau, dar nu intotdeauna esti in centrul atentiei.. mele sau a altora.. si lasa mesajul asa cum a fost.. pt pan.. sau doar ai vrut sa devii importanta fara sa fie cazul?aaa... nu stiai cum sa-mi pui piedica? si ai modificat putin sa-ti vina la indemina.. ne-am obisnuit.. cu scoaterea din context.. asta stie sa faca orice ciocoflendera.. nu trebuie sa te dai aristrocrata pt asta.. sau sa mimezi divagatia..sic!


24-01-2007 05:48:31
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
asa mihaita..zi ca zici tu ceva.....

24-01-2007 05:50:36
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

da_si_nu a scris:

oare...daca aceasta( aceste) discutii, contre,balcanisme...ect.....
ar avea loc pe alt forum......in fata altor oameni.....ar mai avea aceeasi intensitate ?
pun pariu ca nu......

eu drept sa spun pe alte forumuri nu prea am scris... unul singur unde am prieteni mai intru si mai salut... nu stiu! dar e o discutie fara fond. ar trebui sa existe idei pe care sa le discutam si nu apartenente si proprietati imaginare. pt mine  e ca si cum o satra s-ar aseza in parcul public si nu m-ar mai lasa sa ma plimb ca ei au venit primii acolo! termenul satra nu are legatura cu calitatea oamenilor de pe forum.


24-01-2007 05:51:08
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

da_si_nu a scris:

asa mihaita..zi ca zici tu ceva.....

ups! e vorba de pierderea dreptului de afisare? asta e! macar sa apuc sa spun ca te plac(da si nu) cu toate ca pari cam inflexibila uneori! de fapt cred ca majoritatea de aici sunt ok!


24-01-2007 05:54:29
   
?? hawkyy
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 75

mihaidan a scris:


da_si_nu a scris:

oare...daca aceasta( aceste) discutii, contre,balcanisme...ect.....
ar avea loc pe alt forum......in fata altor oameni.....ar mai avea aceeasi intensitate ?
pun pariu ca nu......

eu drept sa spun pe alte forumuri nu prea am scris... unul singur unde am prieteni mai intru si mai salut... nu stiu! dar e o discutie fara fond. ar trebui sa existe idei pe care sa le discutam si nu apartenente si proprietati imaginare. pt mine  e ca si cum o satra s-ar aseza in parcul public si nu m-ar mai lasa sa ma plimb ca ei au venit primii acolo! termenul satra nu are legatura cu calitatea oamenilor de pe forum.

nici nu m-am gandit mihai! ca ar avea vreo legatura.. iar ideile.. ar fi ele citeva.. dar ti s-a parut ca ai avea cu cine? sa le discuti? si nici eu nu ma refer aici la calitatile sau noncalitatile unora de pe forum...


24-01-2007 05:55:34
   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 9    
Mergeti la