Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / versuri    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 ... 55
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
:)) chiar ma miram si io...Mii de scuze sincere :)

26-07-2007 22:18:39
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Nush unde ar trb sa postez asta ...
dar o fac aici ..pt ca ......

Se trezeste unul de dimineata din cauza unor zgomote ciudate: se crapa de ziua.

O cauta pe nevasta-sa in pat si n-o gaseste: o furase somnul.

Se duce la baie si se uita in oglinda, dar oglinda se face tandari: aruncase o privire.

Pleaca la serviciu si pe drum vede doua tipuri de oameni: unii care scadeau in inaltime (pe aia ii rodeau pantofii) si altii care dispareau pur si simplu (pe aia ii fura peisajul).

Ajunge la servici si isi vede toti colegii lipiti de tavan: purtau discutii la nivel inalt.

La un moment dat se dezlipesc si cad toti de-odata: cazusera de comun acord.

Se enerveaza si pleaca de la servici. Pe drum, il vede pe unul lipit de asfalt si vreo doi care trageau de el sa-l dezlipeasca: era sarac lipit pamantului.

Mai incolo il vede pe unul caruia ii cadeau urechile, nasul, ochii: era putred de bogat.

Se hotaraste sa se sinucida si se arunca de pe un pod in apa; apele se dau la o parte si cade pe uscat: nu era in apele lui.

Dupa aceea se hotaraste sa se imbete; merge intr-un bar, dar intra cu capul taiat in doua: facuse cum il taiase capul.

Mai apoi se aude o bubuitura: cazuse seara.


26-07-2007 22:20:22
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
Doua tipe se intalnesc:
- ce faci draga, esti cam palida
- Nu ma simt prea bine. Aseara am avut febra. Am facut 38 cu 1
Cealalta zice:
- Curios. Si eu am facut aseara 69 cu 2 dar nu am febra deloc


26-07-2007 22:22:53
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
la capitolul "distractie" ...este si un topic numit ...bancuri!!
poti posta cate bancuri vrei acolo!!


26-07-2007 22:24:06
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
imi cer scuze, distinsa domnita. Dar credeam ca ai inceput tu, cu "se crapa de ziua", etc :)

26-07-2007 22:25:43
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450

adiyna a scris:

Nush unde ar trb sa postez asta ...
dar o fac aici ..pt ca ......

Se trezeste unul de dimineata din cauza unor zgomote ciudate: se crapa de ziua.

O cauta pe nevasta-sa in pat si n-o gaseste: o furase somnul.

Se duce la baie si se uita in oglinda, dar oglinda se face tandari: aruncase o privire.

Pleaca la serviciu si pe drum vede doua tipuri de oameni: unii care scadeau in inaltime (pe aia ii rodeau pantofii) si altii care dispareau pur si simplu (pe aia ii fura peisajul).

Ajunge la servici si isi vede toti colegii lipiti de tavan: purtau discutii la nivel inalt.

La un moment dat se dezlipesc si cad toti de-odata: cazusera de comun acord.

Se enerveaza si pleaca de la servici. Pe drum, il vede pe unul lipit de asfalt si vreo doi care trageau de el sa-l dezlipeasca: era sarac lipit pamantului.

Mai incolo il vede pe unul caruia ii cadeau urechile, nasul, ochii: era putred de bogat.

Se hotaraste sa se sinucida si se arunca de pe un pod in apa; apele se dau la o parte si cade pe uscat: nu era in apele lui.

Dupa aceea se hotaraste sa se imbete; merge intr-un bar, dar intra cu capul taiat in doua: facuse cum il taiase capul.

Mai apoi se aude o bubuitura: cazuse seara.



la capitolul "distractie" ...este si un topic numit ...bancuri!!
poti posta cate bancuri vrei acolo!!


26-07-2007 22:26:25
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

san_quentin30 a scris:

imi cer scuze, distinsa domnita. Dar credeam ca ai inceput tu, cu "se crapa de ziua", etc :)


Asta pentru ca ...nu exista un topic unde as fi putut posta ceea ce am scris eu!!
In mod cert ..nu era un banc!!
Insa tu ai un topic ..unde ai putea scrie bancuri!!
No offence!! ...doar ti`am spus ...atat! :rolleyes:


26-07-2007 22:28:17
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
:)) none taken.
dar nici un om normal n-ar fi putut lua ceea ce ai scris tu drept o pilda, o zicala sau o discutie filosofica. Oricum....poate se iveste si un forum "ANECDOTE" :)):p
Sau "GLUME" :p

Ultima modificare facuta de san_quentin30 (26-07-2007 22:31:56)


26-07-2007 22:31:03
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
ceea ce afirmi tu este foarte vag !....nu vreau sa intru in polemica dar sincer am avut de a face cu ei shi cunosc foarte bine acest subiect ....tot ce spun eu  de fapt au spus altzii fatza de care eu sunt o insignifianta bacterie : terorismul semit este cel mai crud shi cel mai puternic ! ...aveam noi o vorba :  ca sa intzelegi afacerile dubioase corect cauta intai "itzicul" din ele .....acest "itzic" este cheia decriptoare !
san_quentin30 a scris:


ciudatul_srl a scris:

hihihi eshti copil bre ......pai ce pana mea e mosad-ul .....turma de miei ?......hihihihi doar ca-s mai elevatzi decat rahatzii aia fundamentalishti shi nu umbla cu bomba la ei ....angajeaza altzi fraierici ...ca deh d-aia -s jidani !

Pai tocmai, ciudatule. Preferi sa tii partea unuia care e destul de destept incat sa nu lase urme sau de partea unui care latra doar in haita? Nu ii iubesc nici eu pe evrei, insa trebuie sa le recunosti calitatile: 2.000 de ani au fost fututi in cur de toata lumea si acum a venit si randul lor. Tu nu ai face la fel ?


26-07-2007 22:33:27
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
Da, omule. Nu e vb de polemica, ci doar de un schimb de idei:)
Nu sustin ca evreii sunt blanzi. Dimpotriva. S-a dovedist si a fost recunoscut faptul  ca Mossadul este mai eficient decat CIA sau KGB sau oricare altul. Ori poti ajunge pe locul I intr-un lantz trofic bazat pe asta, fara violenta. E o regula si o lege clara.
Ceea ce vroiam eu sa spun e ca prefer violenta oarecum subtila, fara dovezi si (intr-un fel) justificata de mii de ani de tortura, unei violente lashe precum cea araba.

Ultima modificare facuta de san_quentin30 (26-07-2007 22:38:07)


26-07-2007 22:37:38
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
uffffffff ......tot violentza ramane !
san_quentin30 a scris:

Da, omule. Nu e vb de polemica, ci doar de un schimb de idei:)
Nu sustin ca evreii sunt blanzi. Dimpotriva. S-a dovedist si a fost recunoscut faptul  ca Mossadul este mai eficient decat CIA sau KGB sau oricare altul. Ori poti ajunge pe locul I intr-un lantz trofic bazat pe asta, fara violenta. E o regula si o lege clara.
Ceea ce vroiam eu sa spun e ca prefer violenta oarecum subtila, fara dovezi si (intr-un fel) justificata de mii de ani de tortura, unei violente lashe precum cea araba.


26-07-2007 22:44:08
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
hmmmm shi uitasem ......violentza nu poate fi justificata !......

26-07-2007 22:50:40
   
?? armina31
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2007
Mesaje: 55

san_quentin30 a scris:

Da, omule. Nu e vb de polemica, ci doar de un schimb de idei:)
Nu sustin ca evreii sunt blanzi. Dimpotriva. S-a dovedist si a fost recunoscut faptul  ca Mossadul este mai eficient decat CIA sau KGB sau oricare altul. Ori poti ajunge pe locul I intr-un lantz trofic bazat pe asta, fara violenta. E o regula si o lege clara.
Ceea ce vroiam eu sa spun e ca prefer violenta oarecum subtila, fara dovezi si (intr-un fel) justificata de mii de ani de tortura, unei violente lashe precum cea araba.


de ce ar fi violenta araba lasa?
poate este un rspuns pe fata la "violenta subtila"!
cred ca atunci cand ajungi sa faci asa ca ei de fapt esti in pragul nebuniei din cauza frustrarilor!
iar despre jidani.... wea.. am avut o colega evreica si _citez din memorie: suntem un neam de oameni foarte perversi, ii furam pe altii , ne furam pe noi... si apoi facem pe victimele! sa nu ai incredere in prietenia unui evreu! o sa te vanda celui care ofera mai mult"


26-07-2007 22:53:06
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
hihihi cam ai dreptate tanti !........violentza araba ....hmmmm nu prea este lasha .....doar ca se supune altor reguli pe care noi nu le intzelegem ! .....ceea ce fac ei acum au facut japonezii !!!!!!!....indigo curat !   este sau nu ?

26-07-2007 22:58:10
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
apropos, ca pe tine cred ca te-am sarit :doamna cu popandaii cum statzi ?.....hihihihi !

26-07-2007 23:00:19
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

san_quentin30 a scris:

Da, omule. Nu e vb de polemica, ci doar de un schimb de idei:)
Nu sustin ca evreii sunt blanzi. Dimpotriva. S-a dovedist si a fost recunoscut faptul  ca Mossadul este mai eficient decat CIA sau KGB sau oricare altul. Ori poti ajunge pe locul I intr-un lantz trofic bazat pe asta, fara violenta. E o regula si o lege clara.
Ceea ce vroiam eu sa spun e ca prefer violenta oarecum subtila, fara dovezi si (intr-un fel) justificata de mii de ani de tortura, unei violente lashe precum cea araba.


Corect.
Banc (merge totusi aici, e la tema cumva):
"Care-i cel mai important teritoriu ocupat abuziv de evrei?
-Senatul american!" :D

P.S. L-am auzit chiar in America ;) ...fireste, de la un evreu !


26-07-2007 23:08:45
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

ciudatul_srl a scris:

apropos, ca pe tine cred ca te-am sarit :doamna cu popandaii cum statzi ?.....hihihihi !


Poate c-o po...pandeste ceva tare acum la po..pou ! :D:D:D

Nu de alta, da'cam asta reiesea ca i-ar fi dorinta din unele versuri, nu? ;)


26-07-2007 23:12:47
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
Violenta araba? Pai e lasha precum sunt si arabii. Exact, frustrati. Numai niste lashi trimit copii cu centuri de trotil; numai lashii profita de amaraciunea unor oameni cumparandu-i pe cativa dolari si trimitandu-i apoi sa moara.
Si.....mi se pare mie sau NU am spus DELOC ca ii apreciez pe evrei? Doar ca ii prefer arabilor. Daca ar fi sa ne luam de cel mai evident si mai important, de fapt, plan, cel putin evreii au reusit ceva cu toate chinurile istorice la care au fost supusi: au putere financiara. Au luat mlasitinile pe care arabii le-au vandut lor sperand sa faca o afacere buna si le-au transformat in ceea ce ce arabii nu ar fi visat niciodata.
In ceea ce priveste faptul ca violenta lasha araba e doar un raspuns la cea subtila- semita...hai sa fim seriosi. Tu ai raspunde cu ceva care sa te puna intr-o lumina proasta ?
Iti spun eu ca nu. Raspunsul este simplu si e logic privit prin perspectiva regulilor in care activeaza psihologia umana de milioane de ani: cand omul e la capatul puterilor, actioneaza in cel mai neprevazut mod. Exista si o vorba: teme-te de omul care nu are nimic de pierdut.
Deci NU  e vb despre un raspuns voit la un anumit tip de violenta, ci pur si simplu de o slabiciunie si de o lasitate pe care deznadejdea a facut-o si periculoasa si demna de sila, in acelasi timp.

Ultima modificare facuta de san_quentin30 (26-07-2007 23:13:50)


26-07-2007 23:12:58
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450

ciudatul_srl a scris:

hihihi cam ai dreptate tanti !........violentza araba ....hmmmm nu prea este lasha .....doar ca se supune altor reguli pe care noi nu le intzelegem ! .....ceea ce fac ei acum au facut japonezii !!!!!!!....indigo curat !   este sau nu ?

Daca nu ma insel, japonezii zburau ei insisi si se prebuseau, si asta fara sa ii cumpere nimeni. Nu isi trimiteau copii sau muierile, sau etc


26-07-2007 23:15:53
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450

kawacadabrantul a scris:


ciudatul_srl a scris:

apropos, ca pe tine cred ca te-am sarit :doamna cu popandaii cum statzi ?.....hihihihi !


Poate c-o po...pandeste ceva tare acum la po..pou ! :D:D:D

Nu de alta, da'cam asta reiesea ca i-ar fi dorinta din unele versuri, nu? ;)

Tot oarecum in tema:
Un turist in Arabia Saudita, vede ca femeile arabe mergeau cu 3 metri in fatza sheful de trib si il intreaba:
-Nu te supara, eu stiam ce femeile merg in URMA  barbatului, conform religiei voastre.
Seful de trib raspunde:
- Asa e. Dar pe atunci nu existau minele anti-personal.
No comment :)


26-07-2007 23:17:30
   
?? misterul apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
fiind intrebat un octogenar ce l-a tinut in viata pana la acei ani,el a raspuns"ura impotriva japonezilor mi-a dat forta sa traiesc"...era american...

26-07-2007 23:20:34
   
?? san_quentin30
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2007
Mesaje: 450
:)) bun, bun

26-07-2007 23:22:21
   
?? misterul apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
viata ne rupe pe toti iar noi ne batem joc de ea!avantaj....viata!..noi...p...



san_quentin30 a scris:

Ca lana sau cum?
Stii vorba aia:
Nimeni nu moare virgin. Viatza ne fute pe toti.
:))Am eu un exemplu reprezentativ da nu-i dau numele


26-07-2007 23:25:08
   
?? misterul apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
ce mai faci popandas....esti bine ?...mai are febra ingerasul tau ,briliantul...


ciudatul_srl a scris:

apropos, ca pe tine cred ca te-am sarit :doamna cu popandaii cum statzi ?.....hihihihi !


26-07-2007 23:38:22
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
ishi trimeteau tinerii ....116-18 ani !
san_quentin30 a scris:


ciudatul_srl a scris:

hihihi cam ai dreptate tanti !........violentza araba ....hmmmm nu prea este lasha .....doar ca se supune altor reguli pe care noi nu le intzelegem ! .....ceea ce fac ei acum au facut japonezii !!!!!!!....indigo curat !   este sau nu ?

Daca nu ma insel, japonezii zburau ei insisi si se prebuseau, si asta fara sa ii cumpere nimeni. Nu isi trimiteau copii sau muierile, sau etc


26-07-2007 23:42:33
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
vad ca-i mai bine bantuie pe pc-ul celalalt ....hihihi daca ii alearga degetele pe taste .....e jumate sanatos ! hihihi uffffff grea zi am avut .....nashpa sa fii dadaca !
misterul apelor a scris:

ce mai faci popandas....esti bine ?...mai are febra ingerasul tau ,briliantul...


ciudatul_srl a scris:

apropos, ca pe tine cred ca te-am sarit :doamna cu popandaii cum statzi ?.....hihihihi !


26-07-2007 23:44:02
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
hai bagatzi din top ca sa mai rad shi eu !

26-07-2007 23:44:49
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
cica ......;ca sa va fac pofta ....: SHOARECELE PE PERETE, ARATA RUSHINEA LA FETE !.....FETELE CAND O VAZURAAAAAAAAAAA !.......HIIIIIIIIIII CE MAI DARAB DE PULAAAA !

26-07-2007 23:46:47
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
scuze de majuscule ........hihihi haides bre : FITZI SHOARECE !.......

26-07-2007 23:49:05
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
pana mea .....trebuiau majuscule !   hihihihihi !

26-07-2007 23:49:54
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
shoareci ....am vrut sa scriu !

26-07-2007 23:50:26
   
?? misterul apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
fa-ma sa rad ca mi-s matele fripte de la un suc tampit....balon scrie pe el...luai triferment ...
sa vina madam p..al l.ui Vandame si nu-mi arde de cotait ....la cata umflare e in mine....ale furisite euri ...cineo mai bea colorantii lor ...mama lor ..futu-va-muma-n cur de bagabonti ....pt bani ne vindeti si rahati de sobolani tratati cu cianuri de cacao....

ciudatul_srl a scris:

hai bagatzi din top ca sa mai rad shi eu !


26-07-2007 23:51:29
   
?? misterul apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
stai ca le zic o strofa verde de paris
auzi ma...ala idiot si jegos
mai lasa-ne sa bem sucul nostru din soc
nu ne mai aduce vopsea si creta de zici ca-i faina...


26-07-2007 23:56:47
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
tantalau nu-i vanzatorul ...tantalau-i cumparatorul !.....

27-07-2007 00:13:04
   
?? misterul apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
putin spus ,toanta is.......lasa ca o sa-mi iau de acum mere si morcovi mai tineri si-i storc la storcator de fructe....


ciudatul_srl a scris:

tantalau nu-i vanzatorul ...tantalau-i cumparatorul !.....


27-07-2007 00:16:08
   
?? armina31
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2007
Mesaje: 55
io stiu? indigo sau nu...oricum traba e nasoala!
ciudatul_srl a scris:

hihihi cam ai dreptate tanti !........violentza araba ....hmmmm nu prea este lasha .....doar ca se supune altor reguli pe care noi nu le intzelegem ! .....ceea ce fac ei acum au facut japonezii !!!!!!!....indigo curat !   este sau nu ?


27-07-2007 03:15:03
   
?? armina31
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2007
Mesaje: 55
hi hi! ma pricep la strofe...
si ce popandai?
cu mine vorbiti?
kawacadabrantul a scris:


ciudatul_srl a scris:

apropos, ca pe tine cred ca te-am sarit :doamna cu popandaii cum statzi ?.....hihihihi !


Poate c-o po...pandeste ceva tare acum la po..pou ! :D:D:D

Nu de alta, da'cam asta reiesea ca i-ar fi dorinta din unele versuri, nu? ;)


27-07-2007 03:17:04
   
?? armina31
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2007
Mesaje: 55
pai tu ce ai inteles din ce am spus? sau faci pe gica contra?
san_quentin30 a scris:

Violenta araba? Pai e lasha precum sunt si arabii. Exact, frustrati. Numai niste lashi trimit copii cu centuri de trotil; numai lashii profita de amaraciunea unor oameni cumparandu-i pe cativa dolari si trimitandu-i apoi sa moara.
Si.....mi se pare mie sau NU am spus DELOC ca ii apreciez pe evrei? Doar ca ii prefer arabilor. Daca ar fi sa ne luam de cel mai evident si mai important, de fapt, plan, cel putin evreii au reusit ceva cu toate chinurile istorice la care au fost supusi: au putere financiara. Au luat mlasitinile pe care arabii le-au vandut lor sperand sa faca o afacere buna si le-au transformat in ceea ce ce arabii nu ar fi visat niciodata.
In ceea ce priveste faptul ca violenta lasha araba e doar un raspuns la cea subtila- semita...hai sa fim seriosi. Tu ai raspunde cu ceva care sa te puna intr-o lumina proasta ?
Iti spun eu ca nu. Raspunsul este simplu si e logic privit prin perspectiva regulilor in care activeaza psihologia umana de milioane de ani: cand omul e la capatul puterilor, actioneaza in cel mai neprevazut mod. Exista si o vorba: teme-te de omul care nu are nimic de pierdut.
Deci NU  e vb despre un raspuns voit la un anumit tip de violenta, ci pur si simplu de o slabiciunie si de o lasitate pe care deznadejdea a facut-o si periculoasa si demna de sila, in acelasi timp.


27-07-2007 03:18:40
   
?? armina31
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2007
Mesaje: 55
ca mare dreptate ai! si cel mai bun exemplu esti chiar tu! iti vom da premiu _cel mai activ user_
hi hi
cauta-te sa vezi daca cel din oglinda esti chiar tu!
san_quentin30 a scris:

Constat plin de stupoare ca singuratatea muiereasca e mult mai petetica decat mi-as fi putut inchipui..Cum e, gasculitzelor, sa va simtiti bine plangandu-va de mila? Stati cu zilele pe Internet, scuipand vorbe frumoase ca sa nu vi se vada spumele de la boticuri, latrati versuri penibile izvorate din amaraciunea propriilor erori peste care nu puteti trece; pozati in calugarite cand de fapt visati transpirand la acelasi etern pacat al iubirii si al carnilor pe care insa eticheta auto-impusa de femei destepte va impiedica sa le atingeti. La dracu, tantiilor, cascati-va ochii aia inchisi de propria ipocrizie si traiti viata !!!! Cand o sa ajungeti zbarcite si in cel mai pur sens al cuvantului - NEFUTUTE si putind a levantica si naftalina, o sa visati si mai mult? O sa plangeti si mai mult? Sau o sa puneti capat unei existente auto-impusa ca fiind mizerabila cu aceeasi mandrie tampita ca sunteti niste neintelese ?
Si va mai intreb o chestie: daca sunteti atat de geniale, atat de "minunate" si atat de exceptionale, cum mama dracului de asta se intampla doar pe net? Sau poate pt ca net-ul a devenit o Asociatie a "geniilor" neintelese pasibile de sinucidere sentimentala?


27-07-2007 03:25:22
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Azi este mai bine ştiu ce m-a copleşit era poate doar
Julirea
tălpilor mele de tine mă cam dor am fost cu băieţii Ă®n oraş
şi ne-am Pepsi-uit cu gheaţă şi am râs despre bărbaţi ca tine
vom clipi în trandafiri galbeni
Ne-am aprins ţigări de la lumina felinarului şi-am cerut vin roşu să se asorteze cu Panda
şi-aş vrea să pot spune toate vor trece am Ă®ncredere
o poţi citi Ă®n pistruii de pe umerii mei cernuţi Ă®n Ochii
tăi.

Am adunat bănuţi pentru casă... te bucuri?
şi o să vină toamna şi-n portul nostru iar eu
voi fi studentă, voi termina şcoala şi tu nu te vei mai gândi la lucruri grele
Am găsit o frunză trebuie să ne interesăm eu prin august ajung acasă
tu nu o să mă cerţi că ai mult de lucru
o să mătur cărările cu sufletul
O să râdem şi-o să creştem begonia noastră apoi vom pleca la drumeţii
cu Kermit Tu-eu cu trupul adormit
dar până-atunci aşterne Ă®n faţa mea un Ă®nger
eu cu băieţii prin viaţă ne sărutăm şi-aplaudăm
televizorul şi muzica ce ne-a făcut un
- ToT -
ce i-am născut din Tine-n mine.


03-08-2007 02:05:05
   
?? Frunzalia
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
mi-s nervii rupti si ma dor cumplit
tacerea unui monument apus ,
un lacat pus pe o usa de fier
ma dor ochii si nu stiu ce sa mai zaresc

imi dai tu o cana cu vin ,cu apa de busuioc
imi dai tu un vis de impliniri s-adun norocul meu,
cearta-ma atunci si impodobeste-ma cu palme
sau pana la urma ,da-mi ingerul tau ....un minut!

Ultima modificare facuta de Frunzalia (03-08-2007 19:26:19)


03-08-2007 19:25:18
   
?? Frunzalia
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
viata ,ca o frunza leganata de ciocorlia unui cant
ca o mana de stejar cu crapaturi adanci ,
viata ,ca o soparla cu sasaituri de foc
pentru o cupa de zambete dai un sac de amar!


03-08-2007 19:45:56
   
?? Lia-Dorilia
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
privesc aceasta zi de vara
atinsa parca e de friguri pan' la os...
am si uitat sa sper ,nu stiu sa mai lupt
si parca tot destinu-mi se spulbera
in patru mori de vant....

sunt mai umila ca umbra
si totusi parca sunt regina,
chinuita de copila
primesc naufragiul
cu fruntea sus,in cerul de maine!


03-08-2007 20:14:28
   
?? Sorela-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
e un dezmat de se plesneste cerul
fantanile parca au luat foc ,
nimic nu mai e ca inainte
valoarea e minciuna si adevarul pus la zid.

foaie verde iod de nuca
urla cainii,canta cucii,
gandul fuge ,gandul fierbe
si ne rupem facand sex!


05-08-2007 18:55:43
   
?? Sorela-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
iubesc mereu ,mereu am Olimpul cu mine
culorile imi sunt tesute pe suflet,
si vorba imi este blajina
florilor le sarut privirea...

tacerea...o ascult si ma doboara
citesc intelepciunea milenara,
nu ma inconvoi in legea normala
sunt eu...atat...ca un vultur ...
............
un suflet cu energii stelare!

Ultima modificare facuta de Sorela-e (06-08-2007 01:37:32)


05-08-2007 22:46:00
   
?? Sorela-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
sunt roman ,sunt suflet si femeie ,mama si copil
mai mult nimic si mai putin nimic,
nu cer,nu vreau,nu gust si nici nu pot
conditia mea sa mi-o explic....

ma simt vie ,din cap pan' la plaman
nascuta,educata la poale de nuc,
dar ,pana la urma ,am sa raman
un trist si simplu om de pe pamant...

nu sunt nimic decat un simplu dor,
dor de la Dorulet ,dor de la rod de cais,
dansul e pasiunea mea,amorul bata-l vina,
si ma hranesc langa copii mei....iubesc,atat!


05-08-2007 22:47:10
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
hauleuuu mâcaţi-aş manga
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
ce mă bucur că ai tanga
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
hauleuu mâncaţi-aş ochii
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
Ă®nc-un pic şi-ţi rup cheloţii
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
hauleuu şi-aşa m-aş duce...
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
bărbatu-ţi să nu m-apuce!!!! :D :D :D


06-08-2007 00:47:11
   
?? Sorela-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
asa faci cand e ziua ta?...nu e rau...


adiyna a scris:

hauleuuu mâcaţi-aş manga
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
ce mă bucur că ai tanga
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
hauleuu mâncaţi-aş ochii
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
Ă®nc-un pic şi-ţi rup cheloţii
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
hauleuu şi-aşa m-aş duce...
zdranga-zdranga-zdranga-zdranga
bărbatu-ţi să nu m-apuce!!!! :D :D :D


06-08-2007 01:12:21
   
?? confidentu2
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 80
A căzut cerul din ochii tăi
Şi s-a fărâmiţat.
A căzut de pe faţa ta soarele
Şi-a Ă®ngheţat.
ĂŽncremenit e vântul cel răcoros
Fără harnicele tale mâini.
Căutându-te pe tine,
S-au tăinuit izvoarele-n ţărâni.
Ca un pom doborât
ĂŽnsuşi graiul
Parcă se aude căzând.
Doamne, atât de singur,
Atât de singur
N-am fost nicicând!


06-08-2007 23:06:52
   
?? Sorela-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
am cazut dar m-am ridicat
Soarele e pe zambet ridicat
apusul nu-l zaresc ,oricum e trist
barbatii nu mai sunt cum erau
si nici femeile si nici rasaritul
dar singura nu pot fi si nici nu am fost
sunt cu sufletul meu !


06-08-2007 23:22:14
   
Pagini: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 ... 55    
Mergeti la