Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce va trece prin cap in momentul asta?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 ... 34
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

mihaela_f a scris:

http://img404.imageshack.us/img404/1992/b1axl9blwf8.jpg

Ha!!!
Super imaginea!=)


15-11-2008 10:58:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hipersherife, motivatia (care de fapt... e mai multe :D motive) lichidarii Dianei nu-i aia colportata de gura lumi asteia populiste (combinarea ei c-un musulman - Dodi al Fayed etc).

Dar nici aia Xtrem :D de... fantasmagorica vehiculata de-un dement ca "conspirologul" ;) David Icke (care-ar merita intr-adevar injuraturile "dragutzei" ;) Z-33) si care zice ca Diana ar fi inceput sa binganeasca :D despre ritualurile sacrificiale satano-reptiloide :rolleyes: la care-ar fi fost martora si-n care Regina-Mama, Charles si alti... sherpilieni, balaurieni etc s-ar metamorfoza in ET solzoshi, mancand copii de vii etc etc.

Diana incepuse intr-adevar sa povesteasca niste chestii foarte deranjante - pe care insa va las sa le descoperiti singuri... ;)
Nu de alta, dar mai toate-s tratate (macar tangentzial) in astea doua topicuri paralele legate de 2012. :)

Aaaaa, sa nu uit: si cauzele "sinuciderii" ;) lui Marylin Monroe (amanta ambilor frati Kennedy) sint similare.
Principiul "ciocu'mic, soro !!!" :D:D ramine deci cel mai sanatos... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-11-2008 12:20:21)


15-11-2008 12:09:10
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
starea de spirit e influentata de gandirea mea,de vointa mea,de sufletul meu ...DUMNEZEU vegheaza si ne arata caile bune de urmat..doar noi sa vrem...iar eu m-am cununat cu dorul de tot ce e frumos ,mi-am pus cercei sa ascult vantul ,m-am incaltat cu dragostea ,respir ruga serilor si la gat mi-am pus o salba cu iubirea...nu pot fi o rautate pentru ca divinitatea mi-a dat lumina ochilor sa vad frumosul din jur si pleoape sa-mi mangaie inima ...sa invatam de la copii ,de la natura ,de la batrani cum trebuie sa murim frumos ...e cel mai frumos succes din viata ...

18-11-2008 13:52:12
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197



:rolleyes: :rolleyes:...si poate si azi mai traiesc!!!! :D :D Si_am incalecat p'o sha...

Ultima modificare facuta de mihaela_f (23-11-2008 01:09:36)


22-11-2008 02:38:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

mihaela_f a scris:

http://img156.imageshack.us/img156/5333/typh0q39ja8.gif
:rolleyes: :rolleyes:...si poate si azi mai traiesc!!!! :D :D Si_am incalecat p'o sha...

...hazlie postarea...o sa-i placa Xtremului...;)


22-11-2008 14:03:43
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

Doriane a scris:

starea de spirit e influentata de gandirea mea,de vointa mea,de sufletul meu ...DUMNEZEU vegheaza si ne arata caile bune de urmat..doar noi sa vrem...iar eu m-am cununat cu dorul de tot ce e frumos ,mi-am pus cercei sa ascult vantul ,m-am incaltat cu dragostea ,respir ruga serilor si la gat mi-am pus o salba cu iubirea...nu pot fi o rautate pentru ca divinitatea mi-a dat lumina ochilor sa vad frumosul din jur si pleoape sa-mi mangaie inima ...sa invatam de la copii ,de la natura ,de la batrani cum trebuie sa murim frumos ...e cel mai frumos succes din viata ...


pai...categoric optimismul si impacarea cu sine e cam singura cale buna si curata:)


23-11-2008 06:34:38
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
on topic:
Dans ;)


23-11-2008 06:35:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

ossy a scris:

on topic:
Dans ;)

Fain de tine!!!!=D


23-11-2008 17:34:58
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

niladam a scris:

Eiiii' ... shi cum promisesem acum fro' doua'jde pagini ca-atunci cand o sa-mi treaca ceva prin minte o sa anuntz ... shi-acu', daca vazui raspunsu' ce l-a dat sefa' vajnicei interlocutoare asha-zisa funny ...ma hotarii sa va spui o scurta :D istorisire ce-o patzii ... 'Ie drept ca la-'nceput am vrut s-o tastez la "comploate mondialiste", ca tot n-am priceput care-i mobilu' acestor comploate, da' ...nu-i bai nici amu' ...
Se facea ca 'ieream prin vara lu' '97, tanar, frumos, istetz :D:D:D ... shi ma dusei in Anglia ...la cules capshuni ... Ce mai, crescusera capshunile prin Anglia ...nevoie mare, de nu mai pridideau saracii 'inglezi sa le-adune shi ... ma dusei shi 'io sa le dau o mana de ajutor ( ce-i drept shi plateau bine, da-i incolo' ;) ). Buuun ....
Culegeam la capshuni  de-mi ziceau aia "pichingmashin'", da' shi mancam ( capshuni d-alea de le vedem acu'prin marketuri - mari, frumoase, apetisante, da' ... n-au nici un gust ), ma facusem gras/frumos ...ce mai ...imi mergea bine, ba chiar incepusem s-o rup putzin shi pe engleza, pricepeam unele expresii gen " I'm sorry = Am o sora :rolleyes: ". Intr-una din zile, cum stateam noi pe camp shi alergam dupa capshuni (de fapt ne furam lazile unu' altuia...), numa' ce vedem ca odat' se-'negresc 'ienglezii la fatza - taciune, ce mai, vorbesc in shoapta, nu mai stau calare :D pe noi (toata ziua 'iereau cu gura pe noi - norocu' 'ierea ca nu-i prea pricepeam ), suparatzi nevoie mare de-am crezut ca a dat ciuma-n fructe... :rolleyes: "Gata , lasatzi treaba, la ferma toata lumea, hai ca-i necaz mare" asha ziceau (cred ... :rolleyes: da' cel putzin semnele asha aratau), Ce' ierea sa facem ? Am plecat ... Ce credetzi ca se-'ntamplase ? Se auzise la shtiri, peste tot ca ...murise lady Diana ... :(  Suparare mare, tristetze, suferintza ... peste  tot ...
A doua zi ... linishte la ferma ... liber, toata lumea nu munceshte ( la atat se reducea "lumea mea atunci ...la ferma). Io' ce ma gandesc ( de-aci'mi se trage, ca m-am apucat de gandit ...de-atunci ...mi-a trecut :rolleyes: ), ma' daca tot ie' liber, ia sa dau io' o fuga pan' la orash, sa fac nishte cumparaturi (suvenire' gen o bluza pt mama, o carte pt sor'mea, o jucarie pt nepot, lumanari pt soacra-mea .... d'-astea ...). Iau io' 'otobuzu' ( aci' ma pacalii io... circula 'otobuzu' , 'otobuzu circula ...ce mai ),cam gol, adicatelea numai io' shi shoferu in 'iel, altfel nimeni ( ma', 'or avea treaba oamenii nu umbla ca mine dupa ... chinezisme 'ienglezeshti...), shi-ajung la orash. Aci' la orash ma detei' jos din 'otobuz, nu inainte de-a da din cap catre shofer in chip de salut, a dat shi el din cap catre mine ...da' se uita cam ciudat ( de invidie zic io', ca-s mai fatzos ca 'iel :D altfel nu se 'iesplica ...) shi...plecai prin orash...
La inceput am crezut ca nu mai vad bine, sau nu mai disting obiectele de oameni, da' dupa catziva pashi ... m-am dumirit. In orash ...nu 'ierea nici un om, nici tzipenie nimeni-nimenea'. Da nimeni auzitzi ! Unde mai pui ca toate, dar absolut toate magazinele 'iereau inchise shi aveau un anuntz cum ca sunt inchise pana la ora 15.00 in semn de doliu pentru "prea iubita printzesa a inimilor - Diana". Shi 'ierea ceasu' abia 08.00 ca plecasem ca omu' ...dimineatza-'n targ ... Apai ...ce fac 'io pana la 15 ? Unde stau ...singur cuc pe strazi, ca ....nici caini d'-ashtia comunitari n-aveau ... Nu-sh'cum se face ca am gasit o carciuma ( asta 'ie ...soarta :D ), de-'aia de la ei ii zice "pub"... deschisa, nu 'ierea nici un client, da' io' am intrat ... ce sa fac. M-au primit, se uitau la mine iarashi ..ciudat ( da' acu' pricepusem care 'ierea baiu') mi-au dat o bere (tzuica nu 'ierea ) shi-am stat acolo pana spre ora 15. 'Ierea un televizor deschis unde se transmitea in direct ceremonia de inmormantare ... M-am uitat shi eu acolo, normal ca n-am intzeles mai nimic din ce spuneau cei de-acolo, dar probabil dvs atzi vazut la TV in direct toata ceremonia shi shtitzi mult mai bine care shi ce a spus (c-am auzit ca s-a transmis in direct pe toate posturile din (aproape) toate tzarile).... da'un lucru am retzinut shi io' de la unu' care pare-mi-se ca 'ierea fratele printzesei ( asta 'ie in special pentru sefa"), care ...uitandu-se pe undeva pe sus, a spus : " Diana, we want you to know that life without you will be more, more dificult ..."
D'-aia zic ... pastrand proportziile, acel "Diana" din fraza 'ienglezeasca poate fi inlocuit cu oricine care ...salashuieshte pe undeva pe sus...
P.S. D'-aia mai zic io', PreaLuminate ...ca nu pricep mobilu' care-ar fi dus la "celebrul accident" al printzesei sus-amintite ... Am vrut sa te-'ntreb shi acolo la "comploate mondialiste", da' cand vazui' razbelu ce se-'nfiripa ...mi-am dat seama ca-i prea ..."mondial" de nasu' meu...sh'-apoi, io' ...ca militzia ... apar la sfarshit, cand nu mai 'ie nimic de facut ... :rolleyes:


Am fost acolo in acel Timp. nu stiu daca ai avut ovazia sa vizitezi Castelul Windsor atunci, dar erau TONE de flori peste tot.


27-11-2008 10:27:26
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Dar defapt imi trece prin cap este: S-a dus Noiembrie, acu' vine Mos Niculae (6Dec) p'orma Craciunul si gata, s-a dus dreaku si anu' 2008.
Ce repede a trecut, ce evenimente istorice, ce mistho, ce Nasol. Nici nu indraznesc sa m-a gindesc inca la un An mai Bun, sa nu Cobesc cumva.


27-11-2008 10:31:33
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Fost-am, cumetre NJD shi p'-acolo, de fapt am trecut pe langa castel la fro' trei saptamani dupa ... "accident ...???", cand m-am hotarat sa ma-'ntorc acasa ( am spus pe undeva ... istetz ... ?, scuzatzi.. am greshit :rolleyes: ). Inca mai erau sute de buchete de flori ... shi zeci de oameni prin zona care le ingrijeau ...

28-11-2008 14:38:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Dar defapt imi trece prin cap este: S-a dus Noiembrie, acu' vine Mos Niculae (6Dec) p'orma Craciunul si gata, s-a dus dreaku si anu' 2008.
Ce repede a trecut, ce evenimente istorice, ce mistho, ce Nasol. Nici nu indraznesc sa m-a gindesc inca la un An mai Bun, sa nu Cobesc cumva.

PENTRU MINE A FOST CEL MAI NASOL AN CU PUTINTA!!!!
Abia astept sa treaca!!!!sa se duca si sa nu nu mai aud de el!!!!=(


28-11-2008 16:20:06
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Pentru mine nu a fost Nasol desi ar fi putut fi, dar vad pentru multa lume 2008 va ramane de neuitat ( si pentru mine, dar in bine).
Tre sa merg in vizita la niste prieteni, si cred ca ar fi bine sa duc deja cadourile de Craciun, asta imi trece prin minte.


29-11-2008 13:58:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Duminica...
Hm!ce sa spun ?cam plictiseala,fetele s-au dus la alegeri cea mica este vicepresedinta la o sectie de votare cea mare  la politie pina seara la 21 cand se termina alegerile...
Hm...o sa ma uit la televizor,o sa citesc,o sa gatesc...
Dar si la televizor ce sa vezi?Emisiuni aiurea...
Despre stiri,nu mai povestesc...eternele violuri,crime,abuzuri sexuale,mai nou criza mondiala si alegerile locale.
Mai mult decat suficient ca sa innebuneasca un om normal.
Facandu-mi-se brusc dor de desene animate,am cautat un post de desene animate.Mi s-a imbarligat neuronu` si zbarlit pielea cand am vazut ce fel de desene vad copiii in anul de gratie 2008....
Doamne!!!! cum pot sa dea asa ceva?

Am inchis tvu` si m-am dus sa fac papanasi....=(

O intrebare si un dor ma chinuie insa : unde esti tu,Woody?...ca pe Popeye stiu ca l-au ucis ....:rolleyes:


30-11-2008 09:10:38
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
D'-aia "va citesc" io' sefa' ... Le spunetzi pe shleau shi ... concis. Iar treaba cu papanashii 'ie una din ideile stralucite ale acestei zile ;) ( punetzi shi smantana ? ... ingham ! )
Care Woody ? Allen ? Sa nu spunetzi ca vi s-a facut dor de-o ... "ciocanitoare" ... ca-mi schimb impresia ;) :D

Ultima modificare facuta de niladam (30-11-2008 14:50:04)


30-11-2008 10:32:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

niladam a scris:

D'-aia "va citesc" io' sefa' ... Le spunetzi pe shleau chi ... concis. Iar treaba cu papanashii 'ie una din ideile stralucite ale acestei zile ;) ( punetzi shi smantana ? ... ingham ! )
Care Woody ? Allen ? Sa nu spunetzi ca vi s-a facut dor de-o ... "ciocanitoare" ... ca-mi schimb impresia ;) :D

Fac papanasi excelenti...mmmm!!!te lingi pe buze....=)
Ciocanitoarea imi era tare draga...zau asa!desenele astea moderne poate oi fi eu depasita dar chiar as vrea sa aflu parerea celor care au copii mici...sunt gustate de copii?ca eu zau asa daca le pricep!!!=(
Cand eram micuta,de mult tare,erau niste desene animate cu un pui de gaina si un uliu (nu mai stiu cum se numeau desenele alea,ca multe zapezi au nins de-atunci).Si mi-aduc aminte ca,la un moment dat,uliul a furat puiul si a zburat cu el.Gaina se agita si cotcodacea in dracii aia mari,si vroia si ea sa zboare,sa prinda uliul,sa-si ia puiul inapoi,si nu putea.Am intrebat-o pe mama de ce uliul a furat puiul si mi-a zis ca vrea sa-l manance.Am inceput sa plang si sa zbier ca bezmetica de focul puiului,si urlam la mama sa se duca ea dupa uliu si sa ia puiul inapoi,sa-l aduca la mama lui.Degeaba mi-a spus ea ca sunt doar niste desene,ca nimic nu e adevarat...stiu ca urlam intr-una si nu m-am potolit decat cand am dat din plans in somn.

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (30-11-2008 11:18:19)


30-11-2008 10:43:29
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Draga doamna, cand ma uit la varsta pe care o afisati in profil si mai apoi compar cu ce ati scris mai sus, ma incearca serioase indoieli asupra momentului maturizarii domniei voastre...
Nascuta in 1951, sunteti mai mica decat mama si fara a fi o familie saraca, ea s-a bucurat de primul televizor in 1961, cind d-tra aveati 9-10 ani. La aceasta varsta orice copil normal dezvoltat face distinctie clara intre realitate si fictiune.
Gresesc undeva ?...

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (30-11-2008 12:31:20)


30-11-2008 12:30:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
pauzele lungi nu-ti sint prea prielnice, draga z33... tocmai dadusi mostra de un amestec subtil de "putul gindirii", fututul de grija altuia si sa dam din neuronul nostru la toata populatia

30-11-2008 13:22:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

Draga doamna, cand ma uit la varsta pe care o afisati in profil si mai apoi compar cu ce ati scris mai sus, ma incearca serioase indoieli asupra momentului maturizarii domniei voastre...
Nascuta in 1951, sunteti mai mica decat mama si fara a fi o familie saraca, ea s-a bucurat de primul televizor in 1961, cind d-tra aveati 9-10 ani. La aceasta varsta orice copil normal dezvoltat face distinctie clara intre realitate si fictiune.
Gresesc undeva ?...

Uite ca eu m-am maturizat mai tarziu...si azi reusesc sa pling la filmele gen drama...asta-i baiul meu,sunt mai plingacioasa din fire....=(
Televizor am avut de mica...a fost primul cadou care l-am primit de la fratii mamei mele care locuiau la Cernauti,la prima lor vizita in Romania...D-zeu sa-i odihneasca in pace...n-aveau niciun copil si pe mine ma iubeau extrem de mult...
Aaaa.....si-mi amintesc ca taxa de vama pe care au platit-o la acea vreme a fost cat costul televizorului....=D
Uite ca la calcule stau totusi mai bine...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (30-11-2008 13:50:21)


30-11-2008 13:41:55
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

SandieShaw a scris:

sa dam din neuronul nostru la toata populatia

La mine pluralul e corect si evident, nu si la dumneavoastra.
Nu faceam decat sa remarc o inadvertenta intre mica povestioara si probabila realitate - a se remarca termenul, intregul calcul fiind bazat pe datele din profil.


30-11-2008 13:44:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:


SandieShaw a scris:

sa dam din neuronul nostru la toata populatia

La mine pluralul e corect si evident, nu si la dumneavoastra.
Nu faceam decat sa remarc o inadvertenta intre mica povestioara si probabila realitate - a se remarca termenul, intregul calcul fiind bazat pe datele din profil.

Da, vad ca-mi porti de grija nu gluma!!!!!
Platesc vreo taxa pentru asta?;)
=D=D
Mai,mai...merge greu cu munca prin Spania...=(


30-11-2008 13:52:05
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Habar nu am la ce te referi cand zici de Spania ?!!!
Birourile companiei pentru care lucrez se afla pe Calea Victoriei nr. 155.


30-11-2008 13:55:26
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
corectez prin urmare: nu din neuron, ci din preaplin.. e probabil mult mai corect asa :D:D

30-11-2008 14:06:08
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

zitreishtrei a scris:

Habar nu am la ce te referi cand zici de Spania ?!!!
Birourile companiei pentru care lucrez se afla pe Calea Victoriei nr. 155.


si pe google apare la adresa respectiva cacalau de birouri, banci si bombe

Ultima modificare facuta de SandieShaw (30-11-2008 14:12:06)


30-11-2008 14:10:51
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Nu am facut un secret din profesie si nici din locul unde muncesc, asta in relatia cu cei care m-au abordat dincolo de forum, insa a posta aici asemenea date, e chiar deplasat.
Va pot oferi , totusi, un indiciu : o companie farmaceutica.


30-11-2008 14:17:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

Nu am facut un secret din profesie si nici din locul unde muncesc, asta in relatia cu cei care m-au abordat dincolo de forum, insa a posta aici asemenea date, e chiar deplasat.
Va pot oferi , totusi, un indiciu : o companie farmaceutica.

Niciodata n-ai fost sincera,mi-ai spus cand ne-am intalnit ca ai terminat o facultate de drept,abia in Casa Kanalului D am aflat ca lucrezi la un salon de masaj(te cunosteai bine cu nora Eugeniei)asta n-ar fi nicio problema,orice meserie e frumoasa daca o faci cu placere,pe site-uri iti pui o alta varsta decat ai in realitate(nu pricep de ce?o fi rusine si asta sa-ti spui adevarata varsta?)iar de poza ce sa mai spun?poza de pe net...eu zic ca arati destul de bine...n-ar trebui sa-ti ascunzi adevarata fatza...dar daca tu te simti mai bine asa nicio problema du-te mai departe asa...pentru tine netul a devenit o joaca...nu ma mir ca iubitul te-a parasit...=(
El isi dorea o femeie reala nu una virtuala...si zic eu ca merita din plin, e un barbat deosebit!=)
Sa-i dea D-zeu o femeie pe masura!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (30-11-2008 15:36:27)


30-11-2008 15:28:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

Habar nu am la ce te referi cand zici de Spania ?!!!
Birourile companiei pentru care lucrez se afla pe Calea Victoriei nr. 155.

Da?
si atunci ce cauta una din domeniul culturii intr-o companie farmaceutica?
Ocupatia: Artistic / Muzical / Scriitor 
Educatia: Facultate 
Limbi straine: Engleza (Cit de cit)

Interese: Literatura / Istorie

cam asta ai scris in profilul tau...ai uitat poate...=D=D


30-11-2008 15:35:24
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Chiar nu pricep ce aberezi aici, insa la varsta ta e oarecum scuzabil...
Noi doua nu ne-am cunoscut niciodata (si nici nu mi-o doresc !), iar toate informatiile legate de tine sunt publice, pe site-uri precum P o r t. ro, Afluacum si alte cateva , majoritatea dezbatand prestatia ta de la emisiunea KanalD.
La intrebarile referitoare la profesie, iti raspund ca un creator de imagine trebuie sa aiba aptitudini artistice.
Hai ca deja pierd prea mult timp cu tine !

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (30-11-2008 19:36:07)


30-11-2008 18:22:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Eu sincer , Zi33 , te consider o creatoare de imagine foarte buna pentru industria farmaceutica !

30-11-2008 19:38:17
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Titmouse, ai doua alternative :
- ramanem la banalitati sau dezbateri de idei
- continuam pe linia postarii de mai sus.
Eu inca sunt in expectativa.


30-11-2008 19:51:03
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
hihihi CAT FIGHT! :D :D
HIC!


30-11-2008 20:09:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

zitreishtrei a scris:

Titmouse, ai doua alternative :
- ramanem la banalitati sau dezbateri de idei
- continuam pe linia postarii de mai sus.
Eu inca sunt in expectativa.

  Ramai asa !


30-11-2008 20:52:36
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
On topic:

The ripples were gone…so she came back to straighten thinks back :D PLEOSC!
HIC!


30-11-2008 21:25:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
CE-MI TRECE PRIN CAP IN ACEST MOMENT?
Ma mandresc ca sunt romanca cand vad la TV romani demni de toata cinstea !Romani care au reusit in tara noastra sa faca ce si-au dorit,nu sa plece in cele tari straine...jos palaria pentru ei!!!!=)


01-12-2008 08:50:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

Chiar nu pricep ce aberezi aici, insa la varsta ta e oarecum scuzabil...
Noi doua nu ne-am cunoscut niciodata (si nici nu mi-o doresc !), iar toate informatiile legate de tine sunt publice, pe site-uri precum P o r t. ro, Afluacum si alte cateva , majoritatea dezbatand prestatia ta de la emisiunea KanalD.
La intrebarile referitoare la profesie, iti raspund ca un creator de imagine trebuie sa aiba aptitudini artistice.
Hai ca deja pierd prea mult timp cu tine !

Sfatul meu e sa lasi orgoliile si eticheta si sa-ti"cureti" interiorul pina straluceste....=

Indemnul mobilizator vindeca sigur, iar URA si acceptarea mizeriei sufletesti duce la instalarea definitiva a "microbilor"... =(

"Doamne, toate…
Doamne, toate sunt prin tine
Şi averea, şi puterea,
Fericirea, mângâierea
Ce ne trebuie ştii bine.
Dai cu dreaptă socotinţă
Mulţumiri şi suferinţă
Lui Isus i-ai dat o cruce
Căci ştiai c-o poate duce;
Când dureri ne dai şi nouă,
Ne dai plânsul ca o rouă;
Când dai marilor putere,
Nu le dai nici o plăcere,
Când dai răilor cruzime,
Dai blândeţe la victime.
Eşti puterea Ă®nţeleaptă
Şi justiţia cea dreaptă;
Fă oricând ce vrei din mine.
Doamne, toate sunt prin tine…"


01-12-2008 11:34:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Daca am afla ca maine am muri, cati dintre noi nu ar avea tendinta sa faca toate lucrurile pe care nu a reusit sa le savarseaca in timpul vietii sale....de ce sa lasam toate acestea pentru ultima zi?sa profitam acum de ele cat le avem la dispozitie.....sunt lucruri mai frumoase decat banii sau o casa mare sau haine de firma.....(uite,v-ati gandit cat este de placut sa-ti iei familia sa te duci in parc unde  romanii beau vin fiert si gusta din bucate traditionale?)...cred ca asta am sa fac,ma duc la plimbare in parcul din centrul orasului ,e sarbatoare....!!!
Sa ne bucuram de ea!


01-12-2008 12:47:57
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
1 decembre'

La multi ani Romania !...fie ca ziua de azi sa ne aduca aminte de spiritul de unitate la bine si la rau ,fie ca Tu,fata frumoasa sa fii binecuvantata de toti ingerii luminii,de Bunul nostru Doamne,Doamne..sa ai puterea sa ne cresti copilasii intr-o armonie si liniste cu paine pe masa fiecaruia...te iubim draga Romanie!


01-12-2008 14:08:02
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

tasha 1951 a scris:


Sfatul meu e sa lasi orgoliile si eticheta si sa-ti"cureti" interiorul pina straluceste....

Stii ce ? Pastreaza-ti sfaturile pentru tine !
Btw, am inteles ca ai omultime de prietene in Bucuresti (daca poti numi "prietena" o persoana cunoscuta aici), asa ca prea usor ti-ar fi s-o rogi pe respectiva sa-mi verifice identitatea. Iti scriu asta doar ca sa incetezi cu aiurelile asa-zisei noastre "cunostinte".
Exista o diferenta neta intre imagina promovata de tine  aici si cea rezultata din analiza faptelor tale, cat si din ce spun oamenii care te-au cunoscut - vezi afirmatiile Eugeniei, colega ta de show, fiii ei, comentariile obiective ale celor neimplicatiin sustinerea ta . Restul, evident fani de-ai tai din lumea virtuala, nu conteaza.
Ipocrizia imi provoaca sila, prostia, chiar mai mult, asa ca te rog, fii buna, nu ma face sa vars in paginile forumului . :x


01-12-2008 20:49:13
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
vax albina crema de ghete...cui foloseste oare?..nimanui ...a te razbuna este de-a dreptul josnic,a-l face pe altul sa creada ca l-ai iertat ,cand nu l-ai iertat,e fatarnicie...a reprosa cuiva o jicnire e lucru meschin....

02-12-2008 10:18:32
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
aaaa G,   GGG!
Hic!


02-12-2008 17:38:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Doriane a scris:

vax albina crema de ghete...cui foloseste oare?..nimanui ...a te razbuna este de-a dreptul josnic,a-l face pe altul sa creada ca l-ai iertat ,cand nu l-ai iertat,e fatarnicie...a reprosa cuiva o jicnire e lucru meschin....

Ai dreptate,unii insa folosesc din plin" combustia"...asta e!!!!=(


05-12-2008 16:04:12
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
neatza' Mosule

Buna dimineata, apa lina ce susuri de-a lungul pajistei de munte, apa care canta cantecul meu de dor, apa care spala lacrimile de pe fata mea, apa care imi potoleste setea de dragoste,buna dimineata ruga de decembre…
Buna dimineata, Barbate!Bunadimineata Femeie!...UN SINCER LA MULTI ANI NICOLAE,NICOLETA....
adu-mi Mosule ,te rog pe geana mea si tuturor sufletelor o nuia plina cu diamante impletite numai din iubire...iarta-ne tu Mosule faradelegile noastre si-ti vom preamari Sfintenia TA!... fie ca in causul ghetutelor sa gasiti un vis frumos de iarna ,mos Nicolae sa va binecuvanteze cu daruri mangaioase ,spumante...La multi ani! aaa... sa nu uit ..pune crenguta de prun ,cais ,mar vezi ce gasesti in apa ...in cateva saptamani va inflori doar pt tine si familia ta...eu asa fac de ani buni ...si cand infloreste ramul ma bucur ca un copil de primavara ...


06-12-2008 08:53:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Doriane a scris:

neatza' Mosule

Buna dimineata, apa lina ce susuri de-a lungul pajistei de munte, apa care canta cantecul meu de dor, apa care spala lacrimile de pe fata mea, apa care imi potoleste setea de dragoste,buna dimineata ruga de decembre…
Buna dimineata, Barbate!Bunadimineata Femeie!...UN SINCER LA MULTI ANI NICOLAE,NICOLETA....
adu-mi Mosule ,te rog pe geana mea si tuturor sufletelor o nuia plina cu diamante impletite numai din iubire...iarta-ne tu Mosule faradelegile noastre si-ti vom preamari Sfintenia TA!... fie ca in causul ghetutelor sa gasiti un vis frumos de iarna ,mos Nicolae sa va binecuvanteze cu daruri mangaioase ,spumante...La multi ani! aaa... sa nu uit ..pune crenguta de prun ,cais ,mar vezi ce gasesti in apa ...in cateva saptamani va inflori doar pt tine si familia ta...eu asa fac de ani buni ...si cand infloreste ramul ma bucur ca un copil de primavara ...

Mosul sa-ti aduca ce-ti doresti draga Doriane,sanatate si fericire!


06-12-2008 09:24:46
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
vorbele tale ma mangaie...dar fata nu are ce lustrui...nu am inca incaltari...colo o sandaluta din targ....pup ochii tai samariteanco  si fa-i vant lu' mosu sa vina sa ma traga cu sania....lent ...


tasha 1951 a scris:


Doriane a scris:

neatza' Mosule

Buna dimineata, apa lina ce susuri de-a lungul pajistei de munte, apa care canta cantecul meu de dor, apa care spala lacrimile de pe fata mea, apa care imi potoleste setea de dragoste,buna dimineata ruga de decembre…
Buna dimineata, Barbate!Bunadimineata Femeie!...UN SINCER LA MULTI ANI NICOLAE,NICOLETA....
adu-mi Mosule ,te rog pe geana mea si tuturor sufletelor o nuia plina cu diamante impletite numai din iubire...iarta-ne tu Mosule faradelegile noastre si-ti vom preamari Sfintenia TA!... fie ca in causul ghetutelor sa gasiti un vis frumos de iarna ,mos Nicolae sa va binecuvanteze cu daruri mangaioase ,spumante...La multi ani! aaa... sa nu uit ..pune crenguta de prun ,cais ,mar vezi ce gasesti in apa ...in cateva saptamani va inflori doar pt tine si familia ta...eu asa fac de ani buni ...si cand infloreste ramul ma bucur ca un copil de primavara ...

Mosul sa-ti aduca ce-ti doresti draga Doriane,sanatate si fericire!


06-12-2008 10:31:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Doriane a scris:

vorbele tale ma mangaie...dar fata nu are ce lustrui...nu am inca incaltari...colo o sandaluta din targ....pup ochii tai samariteanco  si fa-i vant lu' mosu sa vina sa ma traga cu sania....lent ...


tasha 1951 a scris:


Doriane a scris:

neatza' Mosule

Buna dimineata, apa lina ce susuri de-a lungul pajistei de munte, apa care canta cantecul meu de dor, apa care spala lacrimile de pe fata mea, apa care imi potoleste setea de dragoste,buna dimineata ruga de decembre…
Buna dimineata, Barbate!Bunadimineata Femeie!...UN SINCER LA MULTI ANI NICOLAE,NICOLETA....
adu-mi Mosule ,te rog pe geana mea si tuturor sufletelor o nuia plina cu diamante impletite numai din iubire...iarta-ne tu Mosule faradelegile noastre si-ti vom preamari Sfintenia TA!... fie ca in causul ghetutelor sa gasiti un vis frumos de iarna ,mos Nicolae sa va binecuvanteze cu daruri mangaioase ,spumante...La multi ani! aaa... sa nu uit ..pune crenguta de prun ,cais ,mar vezi ce gasesti in apa ...in cateva saptamani va inflori doar pt tine si familia ta...eu asa fac de ani buni ...si cand infloreste ramul ma bucur ca un copil de primavara ...

Mosul sa-ti aduca ce-ti doresti draga Doriane,sanatate si fericire!

L-am trimis insotit de darul meu virtual pentru tine!=)


06-12-2008 12:02:37
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
am sa te anunt daca are barba sau nu...sa nu fie unul fals ...

06-12-2008 12:11:35
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Frumoasa Poinettia, foarte frumoase acele frunze rosii, aprecialta nu numai in Mexic. Aparenta ei in magazine indica cu siguranta apropierea Craciunului si parca devine din ce in ce mai sinonima, si nu numai in SUA.

06-12-2008 12:45:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Doriane a scris:

am sa te anunt daca are barba sau nu...sa nu fie unul fals ...

Hm..ai grija cui deschizi usa...;)


06-12-2008 17:25:53
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
..romanii adevarati nu sunt nici de stanga nici de dreapta ...cine oare va fi desteptul national?...hm...oricare va fi cu fundul pe scaunul de la cotroceni ,noi tot la mana strainilor vom fi ...inca o suta de ani ...asa ca,am ajuns la o concluzie clara ..natiunile mari au putere economica,politica si forta armatei ,noi,-FORTA SPIRITUALA "CRUCEA SI VULTURUL"..

08-12-2008 14:57:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Daca iertarea,
este asa o mare calitate
si o valoare umana...

inseamna ca greseala,
reprezinta materia prima indispensabila,
ca sa devenim oameni de calitate
si valorosi.

...
asa ca le multumesc
celor care mi-au gresit
pentru ca ma iubesc,
asigurandu-i ca le apreciez
valoarea umana si,
rugandu-i sa fie iertatori,
cu mine si cu ei... =)


09-12-2008 11:26:24
   
Pagini: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 ... 34    
Mergeti la