Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce va trece prin cap in momentul asta?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 ... 34
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


titmouse a scris:


zitreishtrei a scris:


Stromboli - clar genul de barbat care in prima noapte iti pare un zeu, iar dupa a treia l-ai vrea calcat de cel putin un tramvai ! Nu sa-l dai afara, nu sa-l gonesti, ci sa il stii dus, sa nu mai pateasca si alta ca tine !

Stiu ca nu se poate , ca sunteti al Doamnei Simona , dar eu macar incerc :
Domnu' Stromboli , vrei sa te casatoresti cu noi ?
S-avem si noi parte de cate-o "prima noapte" cu un ZEU !!!!
Zi33 , TU CREZI toate astea despre Stromboli sau le STII ?
Nu c-as suferi de tashism si nici curioasa nu-s de felul meu dar daca sti toate astea despre Stromboli as muri sa aflu ce se intampla intr-a treia noapte ? Despre cea de-a doua n-ai spus nimic...intr-a doua e ca-n prima sau ca in a treia ?


Deschid lista de fete care vor sa petreaca o noapte cu un zeu . Io-s prima ca mie mi-a venit ideea . Stati la rand .

Imi pare rau ca va trebui sa te dezamagesc,Sorin chiar are o relatie perfecta cu Simona,nu-l vad in stare sa imparta noptile cu alta...;)
Dar,incercarea moarte n-are...parca poti sa stii?=)
Oricum la vara o sa-i intalnesc in Franta si cred ca Simona o sa fie incantata atunci cand am sa-i spun  ca iubitul ei este ravnit pe forum....=D=D


22-01-2009 18:38:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

R_ntz_R a scris:

Cate masti frumos faurite .... Barbatii pot fi Zei mereu doar daca femeia e zeita :)) .. !

zeita?...nuuuuu!!!!
mai degraba dracusor impielitat...;)


22-01-2009 18:43:30
   
Honolulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
La multi ani cu intarziere!!!

22-01-2009 20:31:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Honolulu a scris:

La multi ani cu intarziere!!!

Multi ani buni si frumosi si tie draga  mea!


22-01-2009 20:45:51
   
Honolulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Ce mai face draga tasha? cum o duci pe criza asta financiara?

22-01-2009 20:54:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Honolulu a scris:

Ce mai face draga tasha? cum o duci pe criza asta financiara?

La Satu Mare inca nu bantuie...ardelenii sunt mai descurcareti;)


22-01-2009 21:18:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Nu stiu daca azi e o zi buna pentru mine,orice lucru propus sa-l duc pina la capat nu mi-a iesit...ma incearca o stare de letargie,plictiseala,aproape greata de tot..ca sa ma intelegi,ma aseaman cu emoticonul acela schimonosit de la YM...fara vlaga,schimonosit si urat...imi vine sa ma ciupesc si sa-mi zic"Olga,zambeste,n-ai motive sa fii suparata"...si totusi ,n-am puterea s-o fac...desi ,eu sunt o fire vesela si cu zambetul pe fatza mereu,chiar daca doar din politete, sau dimpotriva, cu cea mai mare sinceritate, eu stiu sa zambesc...Am invatat asta de mica,mama ma avea doar pe mine,pe tata nu mi-l amintesc,iar ea sarmana l-a jelit toata viata ei,care n-a fost deloc scurta,a murit la 90 de ani...imi facea multe poze si trebuia sa zambesc mereu ,altfel nu iesea bine poza..de aceea putini stiu daca zambesc sincer sau nu,dar ce importanta  mai are?

  Noroc ca se incalzeste vremea,urasc frigul,nu-mi place deloc iarna,cred ca asta mi se trage din copilarie,am prins o iarna cumplita in Baragan(mama mea a fost deportata politic cand eu tocmai implinisem 6 saptamini)am prins iarna din 1954 cand a viscolit zapada in spatele casei noastre pina la 3 metri,de au venit barbatii din vecini sa sape trepte spre a ne elibera de troiene...cumplita iarna,cumplite amintiri...de ce mi le amintesc chiar azi?

  De ce imi amintesc doar lucruri care ma intristeaza?de ce imi amintesc ca singura mea jucarie era un calut de lemn pe care mi-l cumparase medicul din acel satuc care ma iubea extrem de mult(el n-avea copii iar sotia lui era scutita de munca campului si ca sa nu fiu inchisa in casa mama ma lasa la propunerea doamnei in casa lor pina seara)pentru ca eram un copil frumos si cuminte?...

... ufff!!! inseamna ca nu iarna poarta vina  tristetii mele,ar trebui sa-mi resetez memoria sa nu-mi apara decat lucrurile cu adevarat frumoase din viata mea,lucrurile care m-au facut fericita...marea mea iubire pentru sotul meu,nasterea fetelor mele si cate si mai cate amintiri care m-au motivat in viata...

    Gata,nu mai vreau tristete,Olga,esti o fata echilibrata psihic,uita-te la dezaxatii din jurul tau...si bucura-te ca mintea ta n-a luat-o razna!Nu te mai interesa de multumirea celor din jurul tau,prea multa implicare,nu te mai revolta si nu te mai autocenzura,fii tu cea de odinioara,vesela si avida de viata ,de tot ce-i frumos si curat,de ghiocei care ti-ai rasarit deja in gradina,nu-ti subjuga psihicul cu ganduri albastre....!

    Da, vorbesc despre acele condimente ale vietii noastre. Acele lucruri pe care le-am trait o data, si le mai vrem. Si suntem in stare sa strabatem asa mult pentru a le mai simti o data, pentru ca sunt printre putinele lucruri care dau magie unei vieti pe care noi ne-am facut-o terna.


24-01-2009 19:17:56
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

titmouse a scris:


zitreishtrei a scris:


Stromboli - clar genul de barbat care in prima noapte iti pare un zeu, iar dupa a treia l-ai vrea calcat de cel putin un tramvai ! Nu sa-l dai afara, nu sa-l gonesti, ci sa il stii dus, sa nu mai pateasca si alta ca tine !

Stiu ca nu se poate , ca sunteti al Doamnei Simona , dar eu macar incerc :
Domnu' Stromboli , vrei sa te casatoresti cu noi ?
S-avem si noi parte de cate-o "prima noapte" cu un ZEU !!!!
Zi33 , TU CREZI toate astea despre Stromboli sau le STII ?
Nu c-as suferi de tashism si nici curioasa nu-s de felul meu dar daca sti toate astea despre Stromboli as muri sa aflu ce se intampla intr-a treia noapte ? Despre cea de-a doua n-ai spus nimic...intr-a doua e ca-n prima sau ca in a treia ?



Titmouse, Simona a ras cu pofta :)

Nu se intampla mare lucru in a doua si a treia noapte, ne scuipam ca pisicile :D


24-01-2009 20:46:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
De ce murim? este o intrebare care m-a bantuit de mic copil,nu mi-am cunoscut tatal si am suferit mult cand am crescut mai mare ,mai ales in primii ani de scoala cand vedeam colege de-ale mele aduse la scoala de mana de tatzi lor...veneam acasa cu un mare of,si mama nu stia de unde mi se trage supararea,ei nu-i spuneam ,dar, ma rugam in fiecare seara sa-mi dea D-zeu si mie un tata....se pare insa ca D-zeu n-a putut sa-mi indeplineasca dorinta,poate si pentru ca mama l-a iubit foarte tare pe tata si nu si-a mai dorit un alt barbat in viata ei...

Mai tarziu am inceput sa-l citesc pe Engels,el spunea ca oamenii mor pentru ca s-au nascut....hm! simplu,nu?e o lege a naturii...moartea face parte din ciclul normal al existentei noastre,de noi depinde daca acceptam ideea cu usurinta sau nu,daca nu acceptam suferim si suferim...

Imi amintesc cand a murit mama,era o femeie foarte evlavioasa ,se ruga zilnic si nu odata sau de doua ori pe zi,si nu numai pentru ea si pentru mine ci pentru toti oamenii buni din lumea asta,o auzeam cum isi spunea rugaciunea si-mi venea s-o pup de draga ce-mi era,nu uita niciodata sa se gandeasca si la cei buni din jurul ei..

Rugaciunea ii dadea o liniste sufleteasca,nu-i era frica de moarte...nu!!!ba chiar imi spunea sa n-o pling,ca o sa-i fie bine "acolo"ca isi doreste chiar sa ajunga cat mai repede..ca moartea e o usurare pentru ea...

Asa ca am ajuns la concluzia ca daca plang, n-o plang pe ea, ci pe mine. Imi plang disperarea de a fi pierdut un sprijin, pe cineva drag, sange din sangele meu, e ceva omenesc. Dar corpul ala neinsufletit nu mai simte nimic si cu atat mai mult, nu se mai poate face nimic pentru cel dus. A plecat , s-a dus. Sa plang dupa ea nu-mi poate face decat rau. Si numai mie, ei nu!!

Mergeam zilnic la mormantul ei,aprindeam lumanari si duceam flori proaspete din gradina mea,ii placeau trandafirii si lalelele(are si pe mormant plantate lalele in toate culorile,primavara sunt ca un covor viu pe mormantul ei),ce nu reuseam insa sa fac?sa ma tin de promisiunea de a nu o plinge...si asta pina intr-o noapte cand mi-a aparut in vis,era parca asezata pe sicriu si-mi spunea"sa nu ma plingi,lacrimile tale ma ard si nu ma pot odihni".Ei,de atunci a secat izvorul lacrimilor mele,am inteles mesajul ei si am incercat apoi sa-mi amintesc numai lucrurile frumoase legate de ea,peste moarte am lasat sa cada perdeaua uitarii.

De atunci am simtit ca ea este ingerul meu pazitor,ca de fiecare data cand am o suparare ,o simt foarte aproape de mine si parca toate necazurile gasesc o rezolvare.

Vedeti,asta am vrut sa va spun ca suferinta creste direct proportional cu afectul fata de persoana decedata,insa , in momentul in care se asimileaza realitatea,ramine doar resemnarea si continuarea vietii.Poate ca cel mai important lucru este alegerea amintirilor cu care vom inainta...O amintire frumoasa, un zimbet , o imbratisare, o gluma...

Dar de ce vorbesc eu atat despre moarte,e singurul lucru unde nici stiintza nu si-a bagat coada,cum as putea eu un om de rand sa-i gasesc capatul..moartea e un drum pe care toti pasim,e singurul element care ne defineste ca rasa,adica toti murim mai devreme sau mai tarziu.


26-01-2009 12:55:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Uneori am impresia ca toate lucrurile frumoase care mi se intampla vor ramine acolo in mintea mea for ever,dar nu!...nu se intampla asa si ma apuca regretele ca nu le-am povestit atunci cand am avut ocazia...

Aseara am adormit tarziu,cred ca mi s-a tras de le cea de-a doua cafea ...pfai !!! cat m-am zvarcolit in pat pina am adormit,unde pui ca m-au doborit gandurile,noroc ca in final mi-a poposit pe creieras gandul plecarii in Italia...ma vedeam in avion deja si uite asa am trecut in lumea viselor...

Azi e o zi luminoasa,o zi in care mi-am propus sa fac multe...simt miros de primavara..

Hmmm!!!am sa deschid cutiuta mea cu iluzii si o sa dau startul fiecareia incet...fara sa ma grabesc.

Mi-au mai ramas in cutia cu iluzii putine bucati majoritatea lor sunt comune cu ale voastre si totusi usor diferite.... pentru ca sunt in cutia mea! Si zboara pe rand... una cate una... cu fiecare raza de lumina a unei noi zile pe care o prind, cu fiecare inceput si sfarsit de saptamana, cu fiecare luna noua sau plina... cu fiecare primavara...

Daaaa!!!Ma bucur enorm de primavara asta care da cu soare ca-n povesti, cu flori si sunete nemaipomenite, cu oameni noi si mai frumosi decat mi-i imaginam vreodata....da,da!!sa nu va mire la Satu Mare a venit deja primavara!
Imi place sa fac descoperiri mai ales in specia umana... si sunt extraordinari unii oameni... cu un zambet sau un mic gest reusesc sa stearga muuulte clipe de adanca tristete... de ce sunt atati de putini? Hm? Unde s-au pierdut restul?
Uuuuuuf Idealisto!!!!...TREZESTE-TE!...trebuie oare sa-ti spun in fiecare primavara acest lucru?...back!!...lumea are nevoie de tine cu picioarele pe pamint...nu cu capul in nori!!!
Aaaaaaah!!! a iesit soarele,imi bate in ochi...hm,dar imi place,mai bine sa ma bata soarele decat necazurile...nu-i asa?...ma bucura zilele insorite ele imi dau o stare de bine...imi caut o melodie in PC...una cu putin substrat care sa se asorteze cu starea mea...daaa!!perfect acum e mai bine!
Stiti la ce ma gandeam?la acei oameni care au intrat in viata mea atunci cand eu aveam mare nevoie de ei...sa fie oare o intamplare?sa fie mana destinului?...hm!chiar nu stiu?
oameni de care nu aveai habar iti vin in intampinarea nevoilor pe care nu stiai ca le ai....
Bravo lor... ferice de mine ca dau de asemnea oameni!
Da,da...acum stiu de unde mi se trage si starea asta de bine..cred ca ei de acolo de departe ma sugestioneaza....imi transmit din pozitivismul lor...
Viata asta e plina de surprize... cand iti vine s-o iei mai tare la palme sau la rostul pentru care te-a plantat unde a facut-o vine cu o surpriza la tava...si ca sa vedeti ca nu glumesc am sa va spun ca drumul meu la Bolonia a fost tot o surpriza...un telefon intr-o dimineata de la o prietena virtuala "Olga, sunt la o agentie ,ti-am cumparat bilete de avion,dus - intors,chiar si extra-bagaj...ai ceva la indemina sa notezi codul?"...ei?am dreptate sau n-am?
Am!!!!evident sunt oameni minunati pe lumea asta trebuie doar sa-ti deschizi sufletul...ei poate au nevoie de caldura pe care o emana sufletul tau,au nevoie de un crampei de fericire!

Nu pot sa spun decat...Doamne!! lumea asta e frumoasa daca Tu ne ajuti s-o vedem asa!


27-01-2009 09:21:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Saptamina asta a trecut extrem de repede ,azi deja e joi...inca trei zile si voi zbura depaaaaaarte...   Ma-nfrupt din plin din incapatanarea de a comunica a celorlati. Ma-mpartasesc deplin de-aceeasi incapatanare. Si ma intreb acum ce doare. Sau de ce. Dar lamurisem parca faza asta-ntrebatoare....hai s-o las pe alta data.....ce pot sa spun acum e simplu:contez pentru cineva,cuiva ii pasa  de mine...si parca nu mai sunt un vultur singuratic ci un biet pui...care are nevoie de ocrotire,eternitatea de care ma plingeam se pare ca se scurteaza..voi incerca sa invat sa gandesc la plural...sau cel putin asa sper! Am invatat (greu ce-i drept) ca sunt lucruri care nespuse isi micsoreaza impactul asupra-ne. M-am convins ca distanta are darul sa aduca linistea de care n-avusesem parte atata vreme. Azi nu sunt nici trista, nici dezamagita, nici deprimata, nici indragostita, nici fericita, nicicum... azi nu sunt nici macar plictisita. Azi vreau sa sar cate 3 zile deodata. Dar tre` sa am rabdare.
Inca 3 zile...
E bine sa mai aiba omu` momente linistite...azi presimt ca asa va fi...nu mi-am propus multe de facut,mai am doar de facut niste cumparaturi pentru prietena mea din Italia...mersul la cumparaturi e una din placerile mele...imi place sa zabovesc in fata vitrinelor  sa intru prin magazinele imbietoare cu  promotii...zilele trecute spre exemplu am dat o raita pe la Leonardo,si n-am venit cu mana goala ...cum stiu astia sa-ti scoata banii din buzunar...trei perechi de incaltari am fost in stare sa-mi iau,nu ma induram sa le las acolo...i-auzi! reduceri pina la 70% ...la modele care inca sunt in trend...Na,ca ati aflat una din placerile mele...Dar ce ma fac?ca am o multime....Imi place sa gatesc,atunci pun mult suflet in tot ce fac si pur si simplu uit de mine...ma simt acaparata..Imi place sa scriu...dar parca azi nu e ziua mea cea buna,muza nu m-amuza...aberez amaslinit...am o salata de ganduri in cap!Imi place sa citesc...Nu prefer un gen anume....uneori ma minunez si eu de mine...cumpar te miri ce carte...gasesc  un pasaj care ma intereseaza si gata ma hotarasc!imi place sa ascult muzica...imi place jazzul,prietenii de pe netlog stiu asta...tocmai am deschis cu ceva timp in urma un grup legat de muzica lui Nat King Cole...dumnezeiesc jazzul,ma facineaza!Imi place ciocolata amaruie,uit de mine cand am o tableta in fata!O devorez pur si simplu! cercetatorii elevetieni spun  ca ea contine antioxidanti care ar preveni ingustarea arterelor ca ajuta deci la evitarea bolilor de inima...Azi am sa-mi fac un sufleu de ciocolata amaruie...E clar!n-am sa mor de inima!Se spune ca si uleiul de masline e bun pentru inima,consum si ulei de masline atat la gatit cat si la salate,cel de floarea soarelui il folosesc doar la clatite si alte delicatesuri de genu'...Imi plac fructele,fructele intens colorate...Pacat ca iarna e cam saraca in astfel de fructe,dar las' ca vine vara si toamna si iar ma rasfat!!!Imi plac oamenii inteligenti!Imi plac de mor oamenii constienti de inteligenta lor....daca se nimereste sa aiba si simtul umorului...m-au terminat!!!!Imi place sa fiu contrazisa cand exista argumente!Imi place sa ma joc cu mintea celor din jurul meu...Ieri cineva m-a intrebat de ce nu intru in politica?oare sa-mi fi ghicit placerea de-a ma juca cu mintea oamenilor?hm!!!s-ar putea!Imi place primavara!!!Nu intamplator D-zeu m-a adus pe lume in acest anotimp...ma regasesc in el...atunci sunt cu adevarat Olga,Olga care stie sa se refaca din cenusa,trebuie sa va spun mai multe?nu!sunt convinsa ca m-ati inteles...Imi plac calatoriile...calatoriile distrug rutina,schimba ideile..Imi plac papusile cu cap de portelan,am o intreaga colectie(o sa vi se pare un lucru desuet pentru varsta mea)nu exista tara in care sa ma duc ca sa nu-mi cumpar o papusa cu cap de portelan,anul trecut mi-am cumparat o multime,m-am rasfatat intr-un bazar din Austria...pentru ca sunt fragile, din pacate ,cea la care tineam mai mult si-a spart o mana,dar n-am aruncat-o ...mi-e draga ,sper sa gasesc pe cineva sa mi-o reconditioneze...Imi plac oamenii cu pasiuni,cu hoby-uri..Imi plac animalele,mai ales animalele de companie...sunt atat de devotate,tot timpul am avut in preajma cite-un animalut,o pisica un catel...o pasarica..hahaha!!!o sa ziceti: da!!!se vede...si ce daca?!altii au cite-un stol intreg!Atat deocamdata ca ma tem ca v-am rapit cam mult din dimineata acestei zile!
S-auzim numai de bine!


29-01-2009 10:01:49
   
LivIS
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 1
ca am un sictir incomensurabil....:D

29-01-2009 10:05:29
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

LivIS a scris:

ca am un sictir incomensurabil....:D

ai siktir
?


29-01-2009 10:12:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

LivIS a scris:

ca am un sictir incomensurabil....:D

Trece si plictisu' cind mai admiri o scula-doua :D:D din lista ta de-amici, asa, de alint... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-01-2009 15:36:22)


29-01-2009 15:36:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Azi m-am trezit ca de obicei la 6,30...cu o seninatate si o pace in suflet...hm!ma omoara insa curiozitatea cum o sa continue ziua...

Ieri la fel , ziua a inceput bine dar...era sa se sfarseasca prost..dar azi n-are cum sa fie asa!nu!!e soare...e placut de dimineata...mama! cum stiu sa ma incurajez!

Stiti la ce ma gandeam?oare cum se va simti jucaria asta din fata mea pe care unii o numesc computer,nederanjata doua saptamini cat voi fi in Italia?Tastatura stiu ca o sa-mi duca dorul...lipsita fiind de mangaierile mele..personal ma simt neconfortabil atunci cand nu ma deranjeaza nimeni...,v-am spus ca sunt o tipa- atipica...la mine lucrurile functioneaza invers uneori...

Imi pun a doua cafea,ca altfel nu simt ca traiesc!Doamne dar nu prea imi face bine...dar parca pot sa ma opresc!al naibii drog cafeaua asta!!!noroc ca nu ma stapinesc si altfel de placeri asemanatoare...tigara sau mai stiu eu ce altceva ca s-ar duce naibii totul,s-ar alege praful din mine...

Ieri am fost pur si simplu scarbita de cateva specimene umane din jur si am avut senzatia fiziologica de voma cand isi faceau aparitia mai aproape de mine si maraiam ca un caine turbat ce ma aflam(ce bine ca ma pot stapini totusi...).... pentru ca tot eu sa-mi iau panadolul de rigoare care s-a constituit intr-o plimbare,O PLIMBARE pur si simplu fara o tinta precisa...pe strada o fetita vindea ghiocei...mai avea citeva manunchiuri..le-am cumparat pe toate...mi-am umplut la intoarcere casa cu miros de primavara,obiceiul asta cred ca l-am preluat de la sotul meu,D-zeu sa-l ierte!vedea o amarata la un colt de strada cu flori de primavara si le platea pe toate"sa-ti dea D-zeu sanatate"ii spunea batrinica...eheeee!dupa cata sanatate i s-a urat de-a lungul timpului ar fi trebuit sa moara la 100 de ani nu la cei 50 pe care i-a avut...

Alung amintirea..dau "search" pe You tube si scriu "Imagine"...Mi-e dor de John Lennon... "you may say i`m a dreamer/but i`m not the only one"....

oooh!!!...imi place sa visez cu ochii deschisi!...doar uneori incercarile mele esueaza...ma "curenteaza"tiraitul unui telefon..."te pup!...am sunat sa vad daca esti bine..."de parca chiar i-ar pasa cu adevarat cuiva de mine...in fine, poate ar trebui sa apreciez nu sa condamn astfel de formalitati...dar n-as fi eu daca as face-o...

Dar gata cu visele Olga! ai un sfarsit de saptamina deosebit de limpede si clar,sambata intalniri cu prietenele din Bucuresti iar duminica mult asteptata ta calatorie spre Bologna...ar trebui sa-ti "urli " starea de bine nu sa te tangui...ai atatea planuri care reincoltesc si prind usor viata....

Dar parca poti?Al naibii suflet,vrea mereu mangaiat...imi vine in minte Tudor Gheorghe...avea o melodie"valtul rozelor" care pe mine ma fascina ii stiam versurile pe de rost:

"Pe verdea margine de sant
Crestea macesul singuratic,
Dar vantul serii nebunatic
Pofti-ntr-o zi pe flori la dant.
Intai patrunse printre foi,
Si le vorbi cu voce lina,
De dorul lui le spuse-apoi,
Si suspina - cum se suspina.."
Eram atat de transportata de melodie ca-mi dadeu lacrimile,intr-o zi eram la bucatarie si la TV canta Tudor Gheorghe melodia,am inceput sa pling,fetele m-au intrebat"de ce plingi mama?"..."de placere...pur si simplu...de nebuna ce sunt!"

Gata,v-am spus destule pentru astazi...dar am facut-o si pentru maine si pentru poimaine cand o sa va duc dorul...sau poate o sa-mi duceti dorul(hm!...iar te iluzionezi draga Olga!)

Luni insa promit sa intru sa va povestesc nimicuri cotidiene,dar, cine stie? poate esentiale pentru mine.


30-01-2009 14:36:36
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Tashico, iar ai inceput sa trafichezi ideile si scrisul altora?

30-01-2009 15:47:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Drumul de la SM - Buc este atat de lung...chiar si cu rapidul faci 12 ore!
Pfai!ce pacat ca nu sunt curse zilnice de tarom ...
Va fi o noapte lunga pentru mine..dar cand ma gandesc ca de la Bucuresti la Bologna fac doar o ora,imi trece supararea!
SA FITI IUBITI SI SA AVETI UN WEEKEND ASA CUM IL DORITI!!!!


30-01-2009 17:48:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

LivIS a scris:

ca am un sictir incomensurabil....:D

Da-i drumul!!!=)


30-01-2009 17:53:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


LivIS a scris:

ca am un sictir incomensurabil....:D

Da-i drumul!!!=)

Drum bun, Tashica! :)

P.S. Chiar asa, sa-si dea drumu-n vazu' lumii LivIS, pe foorum ? :rolleyes: Ahhh... ohhh... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-01-2009 20:54:42)


30-01-2009 20:54:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Cu capul in nori...de data asta si la propriu si la figurat...zborul spre Bologna a fost superb..(desi la inceput mi-a fost cam frica...se anuntase o intarziere de o ora si jumatate...hm!mi-am zis numai mie mi se poate intampla asa ceva...)odata ajunsa insa in avion situatia s-a schimbat,dupa ce-am pastruns perdeaua de nori si ne-am ridicat desupra lor,a aparut soarele...razele soarelui patrunse prin hublou m-au mangaiat si mai mult, ca niciodata am adormit,am adormit ca un copil..m-a trezit doar vocea comandatului navei care anunta ca peste cinci minute aterizam....nu mi-a venit sa cred!cum am reusit sa dorm doua ore?

  Intalnirea cu Camelia a fost peste asteptarile mele,Camelia din lumea reala este o zana,o frumoasa si o bunatate de femeie,plina de viata,n-am cuvinte...pot spune doar ferice de barbatul ei!M-a primit ca pe o regina.....ma simt extrem de rasfatata...ma simt excelent cu ea..ma simt ca acasa...de parca as fi stiut-o de-o viata..

  Am servit masa la un restaurant cu specific bolognez...mancarea mi s-a parut cam multa,eu credeam ca doar noi ramanii suntem asa mancaciosi...dar se pare ca ei ne intrec...

  Azi a nins,vremea e cam capricioasa...n-o sa iesim,o sa ne aruncam in pijamale si o sa povestim multe,multe...maine insa o sa pot sa va povestesc mai multe despre Bologna si despre Imola,oraselul unde sta prietena mea.


01-02-2009 19:04:55
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
salut voios de pionier! :D:D tine-ne la curent

01-02-2009 19:19:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:

Tashico, iar ai inceput sa trafichezi ideile si scrisul altora?

Hai sa nu exageram poate de asta data, compadre... :D
Chiar daca puterea obisnuintei ;) ne influentzeaza uneori (la fel ca recidivistul Gordunov pe anchetatori, indiferent dac-a comis sau nu el crimele alea din Brasov).


01-02-2009 23:21:19
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Godunov, Gorbunov... Gordunov...pai numa' pina-i nimeresti numele te plictisesti, d-aia i-au dat drumul, ca greseau cu totii cind faceau apelul in careu :D:D

01-02-2009 23:33:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

SandieShaw a scris:

salut voios de pionier! :D:D tine-ne la curent

Normal!!!ce daca sunt in Italia credeti ca scapati de mine?
nici vorba...!!!
daca nu intru eu, intra Cami si o sa aflati tot ce merita povestit pe forum....Cami 49 este o a doua Sandie pentru mine,sper la intoarcere sa apuc sa te intalnesc draga mea...


02-02-2009 00:55:17
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


PeterPan 63 a scris:

Tashico, iar ai inceput sa trafichezi ideile si scrisul altora?

Hai sa nu exageram poate de asta data, compadre... :D
Chiar daca puterea obisnuintei ;) ne influentzeaza uneori (la fel ca recidivistul Gordunov pe anchetatori, indiferent dac-a comis sau nu el crimele alea din Brasov).

Mon vieux, prea mult nu-i de citit in forum si nici analiza celor postate nu-i prea grea. E de ajuns sa urmaresti firul ideii si tot ce iese din context sau face nota discordanta cu stilul, deja-i suspect.
Si mai tin sa-ti spun , mon cher, ca niciodata nu fac afirmatii gratuite. Ia, spre exemplu, randul asta :

tasha 1951 a scris:


Ieri am fost pur si simplu scarbita de cateva specimene umane din jur si am avut senzatia fiziologica de voma cand isi faceau aparitia mai aproape de mine si maraiam ca un caine turbat ce ma aflam(ce bine ca ma pot stapini totusi...).... pentru ca tot eu sa-mi iau panadolul de rigoare care s-a constituit intr-o plimbare,O PLIMBARE pur si simplu fara o tinta precisa..

Tot ce-i bolduit, nu-i apartine Tashicai,  e pur si simplu furat din alt forum, de la un alt user, cu un lejer copy-paste. Roaga-l pe Google-Search sa te ajute si o sa te convingi.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (02-02-2009 01:15:46)


02-02-2009 01:06:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Vrei sa vii sa-mi vezi ghioceii? sa-ti arat mormintul sotului meu care a murit la 50 ani?..in fine legat de ce scrii tu despre mine chiar nu mai comentez...si nu te mai rotunji cu barbatia ta...pastreaza putin din modestia care te-ar aranja mai bine...panadolul il iau cand citesc si randurile tale unde incerci sa te crezi buricul pamintului...asa ca ,hai sictir si lasa-ma in pace!!!!=(

02-02-2009 01:17:46
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Tashicooooo...
Tot ce am subliniat e copiat din jurnalul tinut de userul Delphyna, de pe FanClub Forum, in Generalitati, Scrieri, ganduri, jurnale,iar topicul se numeste "Crampeie din viata mea", asa ca nu mai manca cacat si nu te da impuscata-n aripa! :D


02-02-2009 01:23:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

PeterPan 63 a scris:

Tashicooooo...
Tot ce am subliniat e copiat din jurnalul tinut de userul Delphyna, de pe FanClub Forum, in Generalitati, Scrieri, ganduri, jurnale,iar topicul se numeste "Crampeie din viata mea", asa ca nu mai manca cacat si nu te da impuscata-n aripa! :D

Ok..nu ma dau impuscata in aripa cum spui,probabil ca am simtit acelasi sictir ,aceeasi,voma....tu n-ai folosi niciodata o formulare in care te-ai regasit?daca citind  de-a lungul postarilor tale gasesc o fraza pe care ai citit-o undeva si ti-a ramas proaspat in minte,cum facem?...dar nu am timp de asa ceva...in ce ma priveste poti sa stai sa dai cite replici doresti...iar de mancat cacat ...te las pe tine!
Pofta mare!!!!


02-02-2009 01:46:19
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:

.tu n-ai folosi niciodata o formulare in care te-ai regasit?daca citind  de-a lungul postarilor tale gasesc o fraza pe care ai citit-o undeva si ti-a ramas proaspat in minte,cum facem?

Una-i una, alta-i alta ! Hai sa vedem daca-i vorba doar de o fraza inspirata sau copiata si insusita la modul ordinar.
Tu scrii:
"Ieri am fost pur si simplu scarbita de cateva specimene umane din jur si am avut senzatia fiziologica de voma cand isi faceau aparitia mai aproape de mine si maraiam ca un caine turbat ce ma aflam(ce bine ca ma pot stapini totusi...).... pentru ca tot eu sa-mi iau panadolul de rigoare care s-a constituit intr-o plimbare"
Pe FanClub, Delphyna:
"Ieri am fost pur si simplu scarbita de cateva specimene umane din jur si am avut senzatia fiziologica de voma cand isi faceau aparitia mai aproape de mine si maraiam ca un caine turbat ce ma aflam.... pentru ca tot eu sa-mi iau panadolul de rigoare care s-a constituit intr-o plimbare"
Dupa episodul Coelho, cand nu ca-l plagiai, il trageai la indigo pe Zahir, mai nou iti gasesti surse pentru harnicul tau copy-paste in forumuri si bloguri.
Tasico, vrei sa-ti amintesc inca cel putin cinci exemple, in care ti-ai insusit formularile altora, doar ca sa pari ceva mai daruita intr-ale compozitiei, chit ca limitele tale nu trec de nivel gimnazial - si chiar acolo abia sperand la un cinci salvator de corigenta?
Esti jalnica, cherie... :D

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (02-02-2009 21:17:19)


02-02-2009 20:12:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Recunosc ca pentru mine forumul este o aditie,mi-a facut mult bine atunci cand sufletul meu era daramat,nu caut sa epatez,ca nu e cazul,dar nici nu am talentele unui pitbull,nu sar la beragata nimanui..cum bine fac altii,ba mai mult uneori  chiar incerc sa protejez noii veniti care uneori nu au loc de cei cu oarece vechime pe forum...oi fi eu jalnica in mintea unora care nu-si fac o introspectie  sa vada oare care ar fi calificativul care l-ar merita...nu judec si nu incadrez pe nimeni intr-o scara a valorilor intelectuale,tocmai pentru ca fiecare este liber sa-si manifeste personalitatea dupa bunul sau plac.
   Vorba lui Tit,nu-ti place subiectul unui topic?du-te dom-le acolo unde te regasesti !virtualia asta e mare,este loc pentru fiecare!!!
   Esti prea destept si gasesti  amarite la tot pasul du-te pe forumuri cu useri al caror IQ este pe masura mintii tale...
Si pentru ca nu vreau sa-mi stric vacanta in Italia,e mult prea frumoasa,iar gazda absolut dumnezeiasca,ma opresc aici desi poate as avea mai multe de spus ,asa cu dedicatie,asa ca va zic doar sa nu incercati sa va arogati drepturi ce nu vi se cuvin!
  Toti avem calitati si defecte,nimeni nu este perfect!!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (03-02-2009 09:48:47)


03-02-2009 09:42:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:

Recunosc ca pentru mine forumul este o aditie,mi-a facut mult bine atunci cand sufletul meu era daramat,nu caut sa epatez,ca nu e cazul,dar nici nu am talentele unui pitbull,nu sar la beragata nimanui..cum bine fac altii,ba mai mult uneori  chiar incerc sa protejez noii veniti care uneori nu au loc de cei cu oarece vechime pe forum...oi fi eu jalnica in mintea unora care nu-si fac o introspectie  sa vada oare care ar fi calificativul care l-ar merita...nu judec si nu incadrez pe nimeni intr-o scara a valorilor intelectuale,tocmai pentru ca fiecare este liber sa-si manifeste personalitatea dupa bunul sau plac.
   Vorba lui Tit,nu-ti place subiectul unui topic?du-te dom-le acolo unde te regasesti !virtualia asta e mare,este loc pentru fiecare!!!
   Esti prea destept si gasesti  amarite la tot pasul du-te pe forumuri cu useri al caror IQ este pe masura mintii tale...
Si pentru ca nu vreau sa-mi stric vacanta in Italia,e mult prea frumoasa,iar gazda absolut dumnezeiasca,ma opresc aici desi poate as avea mai multe de spus ,asa cu dedicatie,asa ca va zic doar sa nu incercati sa va arogati drepturi ce nu vi se cuvin!
  Toti avem calitati si defecte,nimeni nu este perfect!!

Da. este dreptul tau sa postezi comentariile altora - in cazul de fata este vorba de jurnalul tinut de Delphina de pe Fan Club Forum - dar este o lipsa de bun si simt si de CARACTER sa le postezi ca fiind alte tale , fara sa precizezi sursa de unde provin si ADEVARATUL AUTOR . Tu ce drepturi iti arogi ? Ti se cuvine sa-ti insusesti scrierile altora si sa le postezi ca fiind ale tale in speranta ca pe acest forum citesc doar o gloata de prosti care nu-si dau seama si n-au de unde sa stie  de pe unde iti aduni tu postarile ??
Ca de fapt , asta deranjeaza : ca uite , fir-ar sa fie , mai sunt vreo 2-3 oameni pe aici pe care nu-i poti duce de nas si care atunci cand te desconspira , te enerveaza cumplit . Noi cu totii ne regasim in multe din scrierile citite dar nu incercam sa aratam celorlalti ca suntem altceva decat ceea ce suntem de fapt .Si eu ma regasesc in atatea scrieri pe care le citesc dar daca postez vreuna , precizez sursa si autorul  , ce rost ar avea sa ma fac de rusine ??? NU mai suntem copii.
Pacat de ce-i pe care reusesti sa-i duci de nas ! Dar nici pe acestia nu-i consider de calitate mai buna , devreme ce se lasa dusi de nas de lucruri atat de ieftine si n-au pic de minte-n cap ca sa-si dea seama cine esti . Consider persoanele care te plac atat de mult ca fiind de aceeasi calitate indoielnica...va meritati unii pe altii .

Ultima modificare facuta de titmouse (03-02-2009 10:09:07)


03-02-2009 10:05:44
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:

Recunosc ca pentru mine forumul este o aditie

Presupun c-ai vrut sa scrii "adictie", pen'  ca "aditie"se potriveste-n context ca nuca-n perete.
In fine, nu la asta vroiam sa ma refer, ci la faptul ca atat in topicul de fata cat si in restul forumului ne promovam imaginea si ideile, chit ca suntem liberi s-alegem intre cea reala ori aia in care vrem sa pozam, aidoma unei fotografii prelucrata cu photoshopping.
Mi-am luat o groaza de replici, nu tocmai flatante, din pricina tentei misogine a postarilor si poate nu le meritam, insa cata vreme e consecinta directa a optiunii mele, n-am de ce sa ma plang. Da' tu, Tashico, cine esti? Coelho? Delphyna? Un alt user care scria pe saitul de la Formula As? Toti la un loc sau niciunul dintre ei?
Nimic din ce-i omenesc nu mi-e strain - dupa cum zice N. Stanescu, la randul lui inspirandu-se din Terentius Afer - si chiar daca uneori dau randurilor mele tushe grotesti sau doar caricaturale, ma regasesc in ele in masura-n care-mi apartin. Eu cred in mine si-n ce pot fi, tu in ce crezi, Tashico? In ditirambele morale pe care ti le tot dedici, in albastrul mai de Voronet pe care-l folosesti in zugravita-ti imagine? Cine te citeste, Tashico, e tentat sa te identifice cu Maica Tereza si chiar daca nu vin eu sa-ti rapesc aura sfanta, o faci tu singura cand te apreciezi intr-o valuta falsa.
Eu sunt pacatos si tu esti pura, eu sunt rau si tu esti buna, eu sunt razbunator si tu esti iertatoare, dar, Tashico, EU sunt EU in tot ce scriu, in tot ce fac, pe cand TU nu esti decat o copie a creatiei altora.
... si inchei aici, nu inainte de a-ti aminti ca niciodata replica mea (acida) nu te-a avut drept tinta, atunci cand ai fost TU.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (03-02-2009 12:38:29)


03-02-2009 12:05:02
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:

nu caut sa epatez,ca nu e cazul

Sa zicem c-asa-i, insa cum altfel ai putea explica rostul unor asemenea postari:

tasha 1951 a scris:


Oamenii care ma inconjoara au tipologii atat de diverse incat oricat de nesuferiti ar fi unii dintre ei ...ma incapatinez sa le descifrez personalitatile...=)

???
Randurile sunt luate cuvant si semn leit de pe forumul Roportal, autoare fiindu-le userul AnMar, in sectiunea Arta si Cultura, Filozofie. Putin mai sus scrisasei:

tasha 1951 a scris:


drace!cum iti bagi tu coada peste tot!
;)
.
Intr-adevar, suta la suta creatie originala sau, ca s-o parafrazez pe zitreishtrei, "tashism"... :D

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (03-02-2009 14:48:15)


03-02-2009 14:44:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa filosofez si eu p-acilea, la modul mai general insa: de multe ori am mai dat in clocot :D vizavi de "ushuratatea" netului astuia atit de superficial in definitiv si plin de-o inevitabila impostura, jucata la nivel constient sau nu prea. Si favorizata de anonimatul din spatele monitorului - anonimat doar aparent si luat "de bun" doar de naivii care ignora si prezentza la unele (rare, ce-i drept) "monitoare de dincolo" si-a unor omuletzi ceva mai perspicace, capabili sa citeasca si printre rinduri.

03-02-2009 15:06:50
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


   Vorba lui Tit,nu-ti place subiectul unui topic?du-te dom-le acolo unde te regasesti !virtualia asta e mare,este loc pentru fiecare!!!
   

Intru totul de acord, insa hai s-aruncam o privire si reversului: daca-ti place subiectul unui topic, musai sa scrii ceva in el, orice, chiar daca randurile nu-ti apartin, ideile nu sunt ale tale iar formularea ti-e mai straina si decat catenele din chimia organica?
Un alt exemplu, topicul "Lacrimi pentru ingeri":

tasha 1951 a scris:

Nu e oare un foc de tabara viata noastra? Chiar nu conteaza cat putem incalzi cu viata noastra pe cei din jur? E un dar viata si de fiecare dintre noi cineva are nevoie, avem o misiune de indeplinit pe acest pamant si trebuie sa fim prezentiā€¦ Iar daca sufletul nostru e un ochi imens, deschis, numai D-zeu ii poate lasa in jos pleoapeleā€¦ Si numai EL stie cand si de ceā€¦

Vadit depasind obisnuitele "Bravo X", "Ca bine zici, Y", "Bine punctat, Z", randurile intriga prin forma si expunere, asa ca il pun nitel la treaba pe mosh Google iar asta, in marea-i intelepciune, imi dezvaluie misterul subitului puseu de intelepciune al creatoarei! Nu, nu-i vorba de cea care semneaza pe matrimonialele trei ics, ci de psihologul Daniela Parvu si articolul ei, "Sinucidere? Sau criza de destin?".


03-02-2009 20:48:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa-mi revars si io preaplinul simtzirii mele sensibiloase :D intr-o postare...
Nu-i asa ca ma recunoasteti pe de-a-ntregul in ea? :rolleyes:
:D:D:D

Poate ca aceste rinduri le-as fi vrut ca pe un salt spre senzational, o unica fila a unei simple, dar efective povesti de viata.
Poate ca aceste rinduri le-as fi vrut ca pe un perpeetum mod de tandrete si incredere si inainte de toate ca pe un unic"particular" numit dor, intelegere, adevar si in cele din urma destin. Tisneste mereu cite o flacara chiar cind nu te astepti si iti face discret cu ochiul o mina de jar, care nu vrea, nu stie sa stea in intumeric linistit, savurindu-si ultimile clipe de agonie.
Vrea sa-si faca simtita prezenta, sa-mi lumineze drumul, sau sa ma intrebe asa cum numai o mingiiere ar putea-o face:
- Cind ai invatat sa fii singura? Cind ai crezut in oameni si te-ai inselat?
si atunci cineva s-a oprit si striga; imi esti neaparat necesara!
Nu zimbiti voi cei ce cititi aceste rinduri, romantismul nu-i o taraba de unde fiecare isi cumpara un sentiment frumos. Eu insumi nu sint o piata de desfacere, unde se vinde, se cumpara, se cauta, se imprumuta, se alege....
Nu stiu sa pun intrebari fiindca raspunsurile lovesc. Si mie nu-mi place sa lovesc. Nu stiu sa uit, fiindca o viata intreaga pulseaza in mine, si mie imi place viata. nu stiu sa mint, fiinca minciuna rupe brutal din floarea de cais a vietii, si eu iubesc caisii, nu stiu sa fiu rea fiindca rautatea ucide intotdeauna.
Si-atunci? Atunci lasa-ma sa-mi traiesc viata alaturi de miinile tale, Lasa-mi verdele crud, sa-mi pirjoleasca amintirile asa cum numai buzele tale stiu sa o faca.
Lasa-ma sa-mi alint visele in privirile tale, si sa ma fac ca ma supar, cind tot pentru o clipa si tu te-ai prefacut ca nu ma iubesti. Lasa-ma, sau de nu incearca sa uiti ca undeva la marginea noptii un barbat a imbratisat o femeie............

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-02-2009 21:08:04)


03-02-2009 21:06:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aoileu, cred ca mi-am facut de fapt schimbare de sex :D si-am uitat, ramolitu' de mine ! :D:D hihihi
Da' gata, e prea tirziu sa mai modific "rea" in "rau" etc etc. :)


03-02-2009 21:20:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S... surprinzator (si pentru mine, serios !! :))
Am luat, la mishto sa zicem, postarea de mai sus de pe "blogul" unei tipe de pe alt site (ca-s ubiciuu :D, sa nu uitati asta) convins fiind ca-i plagiata 100% (tipa fiind o "simpla" muncitoare). - stiu asta, fiindca am "aprofundat" dupa aia in privat ;) prin viu grai cazul ei... hihihi :D:D si mi s-a confirmat exceptia regulii.

Uite deci ca aparentzele pot insela - fiindca am "puricat" cu Mos Google :D tot netu' si... NIMIC:
gindurile respective sint chiar ale tipei!!! :)
Ce sa mai zic? Jos palaria... mai sint si exceptii pe lumea asta - din fericire. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-02-2009 21:50:15)


03-02-2009 21:28:18
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Extremule, nu-i bai, poti oricand sa zici c-ai citat-o pe Tasha.
Dom'le, tot jucandu-ma cu search-ul, vad ca nimic nu i-a scapat, de la articolase din Jurnalul National, la postarile unor useri mai mult sau mai putin apreciati, din forumuri mai mult sau mai putin frecventate, bloguri, saituri medicale, etc. Vedea-m-ati ministru daca nu rivalizeaza cu cel mai performant motor de cautare !


03-02-2009 21:41:52
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Elev PPan, nu mai autoblestema... nu-i asa de improbabil sa te vedem ministru, uite. la interne, unde au ajuns armele de la ciorogirla si, nesparlindu-se si munitia, se bagara pe teava demisii ministeriale :D:D

Apropo de disputa de mai sus (care va traverseaza fulgerator, vaz, mintile, recent) eu as zice sa nu amplificati nemasurat chestiunea autorlicului pe net... cine sta si face cercetari serioase, poate constata ca Internetul a produs, prin insesi ratiunea si modul de functionare, cea mai mare gaura in ceea ce se cheama proprietate intelectuala si acribia informatiei... vorba unui mare consumator de vodcinskaia... parerea mea, hic!!! :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (03-02-2009 22:25:20)


03-02-2009 22:24:51
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Bre, zau iti zic ca nu ravnesc la soclul nimanui, cu atat mai putin al Tashicai, si nici in cautarea Elodiei n-am de gand sa pornesc, insa din miile de postari ale userului asupra caruia facem vorbire, cate o au drept autoare, cate o reprezinta? Ea insashi ne atentioneaza cu preaparinteasca dojana ca nu vrea sa epateze si ca "fiecare e liber sa-si manifeste personalitatea dupa bunul plac". Bine, da'  a cui personalitate? Randurile de mai jos o reprezinta pe cea care semneaza Tasha 1951,

tasha 1951 a scris:

....stiu ca am sa imi traiesc toamna asta asa cum mi-am trait si vara......sperand..... altfel,nu pot.voi spera in continuare ca va fi altfel......nu vreau mai bine sau mai rau......vreau doar altfel.....voi spera ca primele zile din noiembrie o sa ma oblige sa rad..... si ca la sfarsitul lui decembrie,am sa plang in sfarsit.de fericire....:rolleyes:

sau pe Noni, cea de 21 de ani, studenta, zodia Gemeni, traitoare in Bucuresti,  care in propriu-i blog scrie:
" stiu ca am sa imi traiesc toamna asta asa cum mi-am trait si vara.sperand. altfel,nu pot.voi spera in continuare ca va fi altfel.nu vreau mai bine sau mai rau.vreau doar altfel.voi spera ca primele zile din noiembrie o sa ma oblige sa rad. si ca la sfarsitul lui decembrie,am sa plang in sfarsit.de fericire" ?

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (03-02-2009 22:59:33)


03-02-2009 22:57:44
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cami49 a scris:


tasha 1951 a scris:

Se pare ca razboaiele se transfera in partea barbateasca...femeile s-au potolit!=D=D
Ce mi se pare hazliu e ca il poarta chiar pe un topic cu tema feminina...=D=D

Si nu crezi ca e cazul sa punem si noi niste paie pe foc??asa ca factor terapeutic......

Pupa-v-ar moshu, parea-s-ar ca nu va era bine-n tihna voastra racorita si v-ati dorit oareshce valvatai dogoritoare. Nu-i bai, ca asa intetirati focul, incat de-acuma o sa vi se para forumelul mai incins si decat cazanele lu'  Sarsaila ! :D :D :D

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (03-02-2009 23:29:19)


03-02-2009 23:28:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io nu ma (mai) consum deloc pe tema asta, ma chere Sandie - chiar daca mai filosofez aiurea-n tramvai la modul general si vizavi de omogenizarea... in jos a nivelului si-asa redus al inteligentzei planetare :D cu netul asta - evident util in anumite domenii, da-n ala al creativitatii cel putin - IOC :D.

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-02-2009 10:37:23)


04-02-2009 10:35:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:

Bre, zau iti zic ca nu ravnesc la soclul nimanui, cu atat mai putin al Tashicai, si nici in cautarea Elodiei n-am de gand sa pornesc, insa din miile de postari ale userului asupra caruia facem vorbire, cate o au drept autoare, cate o reprezinta? Ea insashi ne atentioneaza cu preaparinteasca dojana ca nu vrea sa epateze si ca "fiecare e liber sa-si manifeste personalitatea dupa bunul plac". Bine, da'  a cui personalitate? Randurile de mai jos o reprezinta pe cea care semneaza Tasha 1951,

tasha 1951 a scris:

....stiu ca am sa imi traiesc toamna asta asa cum mi-am trait si vara......sperand..... altfel,nu pot.voi spera in continuare ca va fi altfel......nu vreau mai bine sau mai rau......vreau doar altfel.....voi spera ca primele zile din noiembrie o sa ma oblige sa rad..... si ca la sfarsitul lui decembrie,am sa plang in sfarsit.de fericire....:rolleyes:

sau pe Noni, cea de 21 de ani, studenta, zodia Gemeni, traitoare in Bucuresti,  care in propriu-i blog scrie:
" stiu ca am sa imi traiesc toamna asta asa cum mi-am trait si vara.sperand. altfel,nu pot.voi spera in continuare ca va fi altfel.nu vreau mai bine sau mai rau.vreau doar altfel.voi spera ca primele zile din noiembrie o sa ma oblige sa rad. si ca la sfarsitul lui decembrie,am sa plang in sfarsit.de fericire" ?

Mon vieux, de cite ori sa-ti repet ca postarile Tashei sint de fapt originale ?? :rolleyes: (argument: puncte-punctele fara numar :D:D adaugate si mai... sus).
Ce, crezi ca usor ii sa tastezi ca masina de cusut :D:D atitea punctisoare ?!
Pina si Sandie poate sa-ti spuna cit de radical poate schimba punctuatia sensul unei fraze ! ;)


04-02-2009 10:47:24
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Dom'le, in lipsa acelui "hai sictir", original intr-adevar, pe care mi l-a azvarlit cu aer superior cucoana susvorbita, zau ca nu ma oboseam sa-i dezvalui impostura, insa cand cineva, oricine, s-apuca s-arunce piatra, bine ar fi sa se asigure ca nu-i cade chiar lui in cap.

04-02-2009 20:33:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda :D

05-02-2009 10:31:16
   
?? DORIA-e
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2009
Mesaje: 17
..azi noapte,cand eram in visele mele ,usa mi-a fost fortata de un individ ce avea prezervative pe el la ambele capete...purta manusi ,dealtfel f.fine ,1.85/80.in jur de 30-46 ani,cu o pata pe obrazul drept de forma Lunii zbuciumate.Mi-a pus un pistol la tampla (ulterior am aflat ca era din ciocolata),violandu-ma fara durere insa.Se numeste Obama Reomaiavea ...tasu mulatru si muma-sa italianca dar el vorbea pe limba noastra ,dealtfel dulce,corect gramatical,usor in zigzaguri la accent.La plecare ,m-a legat de calorifer ca pe
Magda Ciumata ...apelez la Dan Diaconescu Senzational,zis soricelu',la toti prietenii din lista ,la yahoo,pentru prinderea individului spre a nu mai comite si alte violuri...Ofer recompensa spre a da un restart si inca un enter...


14-04-2009 12:13:27
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323
Am nevoie in viata mea de un barbat tandru, un barbat amuzant, un barbat inteligent, un barbat care sa ma iubeasca..chestia e: cum sa fac sa nu se cunoasca intre ei ? =D=D=D

12-07-2009 09:39:11
   
?? pisi39
Cont Sters

Inregistat: 02-01-2009
Mesaje: 1
ii futi separat

12-07-2009 09:51:15
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323

pisi39 a scris:

ii futi separat

Ms. pt sfat, dar ideea era alta, nu conteaza, da-i inainte =D


12-07-2009 10:00:24
   
Pagini: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 ... 34    
Mergeti la