Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / fotbal si paliverne    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 7 8 9 10 11
?? Tammuz
Cont Sters

Inregistat: 16-06-2007
Mesaje: 73
fusei pe dinamo aseara. meci slab. calificare ioca. bah nene, dar faza ca ratarea lui danciu nu am vazut nici la barselona in ultimii 3 ani. prob ca miranda era util in prima repriza cand a dat tamas torpile in fata. toti au vazut numai neputinta pentru ca nu a inscris nici danciu nici talambul de goian. daca se inscria ar fi iesit in evidenta jocul cu mingea jos in conditii de criza.

03-10-2008 21:10:21
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Astept cu teama meciul de sambata cu Franta....parca niciodata nu am avut o echipa asa slaba si un selectioner mai lipsit de orizont cum e Piturca acum.....sa zicem ca daca in aparare ne descurcam cumva de la mijloc in sus e jale.....lipseste in continuare la mijlocul terenului un om care prin tehnica si fantezie sa faca jocul echipei.....in aceste conditii neconvocarea lui Ghioane este o gafa majora din partea lui Piturca....ma indoiesc ca amaratul de Florentin Petre o sa faca fata superatletilor francezi....in atac iarasi jale mare.....Mutu e complet iesit din forma si pare vlaguit complet.....Marica neserios ca de obicei......iar despre alternativele din atac n-are rost sa mai vorbesc....in aceste conditii nu prea cred ca o sa vedem noi Africa de Sud.....sa dea Dumnezeu sa ma-nsel si sa trebuiasca sa-mi inghit cuvintele sambata seara!

08-10-2008 16:13:34
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Hai ROMANIA!!!....

11-10-2008 21:29:59
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Ba, dar la 2-0 in primele 17 minute nu se poate sa nu castige Romanica
Hai Romania


11-10-2008 22:04:36
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
N-am ce retracta din pacate....nu am realizat un singur amanunt....faptul ca francezii sunt atat de slabi....nu degeaba i-au spulberat austriecii....azi puteam sa-i batem usor dar din pacate cele scrise anterior despre nationala noastra se confirma.....=D

11-10-2008 23:41:50
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 11-10-2008
Mesaje: 3
cat sa terminat scorul?

11-10-2008 23:45:28
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Sarbii i-au adus pe lituanieni acolo unde le este locul dupa un 3-0 sec.....ii vad alaturi de Franta drept pretendenti la calificare.....noi!?....incepem calculele specifice de acuma-n colo.....si asteptam doar,doar s-o poticni careva....=D

13-10-2008 21:18:34
   
?? MIHAIDAN
Cont Sters

Inregistat: 16-06-2007
Mesaje: 73
peste 3-4 ani un egal cu frantza o sa arate ca o mare realizare.cat priveshte calificarea pitzurca nu va reushi pentru ca nu shi-a dat seama ca daca invingi tot nu te califici, iar el a reusit in primul rand sa se invinga pe el. pentru aceasata mare realizare i-au trebuit multe "calitatzi" : arogantza, nesimtzire, ignorantza, indolentza,,,

13-10-2008 22:05:37
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Piturca,face si el ce stie si ce poate, atata stie atata poate, nu mai mult. Deaceea Romania, tre sa invete chiar de la Rusia; Sa angajeze un pe cineva din Afara, cu experienta. Daca unu a invatat sa dea cu picioru'n bashica pe maidan, si e bun, e un talent (Mutu) asta nu insemna ca are si calitati ce il poate instala pe un post superior asa cum ar fi sa conduca Nationala unei tarii pe podiumul Mondial. Cred ca Romania tre sa analizeze  Cine sunt Antrenorii echipelor straine si sa faca la fel, Sa Plateasca pe unul BUN. Asta.

PS- Sa stii ca aceleasi calitati a lui piturca sint prezente si in jucatorii Nationalei, marea majoritate.


14-10-2008 09:06:51
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Meci sinistru facut de Steaua mea la Galati unde a pierdut fara drept de apel cu 0-2....echipa joaca haotic,fara noima si vlaga....perspective sumbre in ceea ce priveste meciul cu Lyon de marti....pe de alta parte CFR-ul continua sa joace ceea ce stie cel mai bine indiferent de adversarul ce-i sta in fata....adica FOTBAL!!!

19-10-2008 11:43:47
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
As vrea din tot sufletul sa impartasesc optimismul cu care privesc conducatorii Stelei meciul din seara asta cu Lyon.....dar am o jena majora in aceasta privinta din motivele prezentate in postarea anterioara....as vrea ca indiferent de rezultat echipa mea de suflet sa joace fotbal....si sa nu mai intre in teren ca o turma de oi care asteapta cu resemnare macelarul...=D

21-10-2008 16:13:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

egon a scris:

As vrea din tot sufletul sa impartasesc optimismul cu care privesc conducatorii Stelei meciul din seara asta cu Lyon.....dar am o jena majora in aceasta privinta din motivele prezentate in postarea anterioara....as vrea ca indiferent de rezultat echipa mea de suflet sa joace fotbal....si sa nu mai intre in teren ca o turma de oi care asteapta cu resemnare macelarul...=D

Pai atunci hai sa fim alaturi de ei,macar cu gandul:Hai Steaua!!!!


21-10-2008 17:37:31
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
La pauza Steaua-Lyon 3-2....iar tensiunea meciului devine insuportabila.....oare ce va urma!?
P.S Pana acum Steaua a jucat FOTBAL chiar daca francezii sunt superiori valoric....


21-10-2008 22:43:53
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Steaua-Lyon 3-5 la final.....stelistii nu au mai jucat nimic in repriza a doua in care au cazut fizic si psihic....drumul spre elita fotbalistica europeana e lung si greu...si foarte putine echipe-l pot strabate pana la capat.....iar Steaua mea cu siguranta nu e una dintre ele...=D

21-10-2008 23:42:08
   
?? MIHAIDAN
Cont Sters

Inregistat: 16-06-2007
Mesaje: 73
titu maiorescu a zis ca noi romanii nu avem "gena rezistenta".

22-10-2008 21:13:16
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Sa-l ia dracu' de fotbal....si-a "revenit"si CFR-ul....parca vad mereu acelasi meci repetat la nesfarsit....in care adversarii ne calaresc peste poate iar noi nu reusim sa tinem mingea nici 10 secunde.....m-am saturat....atata impotenta in fotbalul romanesc parca n-a fost niciodata....

Ultima modificare facuta de egon (22-10-2008 23:48:09)


22-10-2008 23:47:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
...Si-atunci, pe cind vindecarea de microbism ??? :D:D - unul din cele mai aberante hobby-uri posibile
(e doar parerea mea, OK, nu trebuie nimeni sa ma aprobe)... chiar daca am si argumente in sensul asta. ;)
O tema pe care insa ma mai ciondanesc (amical) uneori cu un amic (scriitor - si-nca unul bun) care, intimplator, desi-i baiet dishtept :D, e nu doar microbist,
ci chiar si... comentator de FOTBAL - chestie a carei intelegere MA DEPASESTE COMPLET, sincer. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-10-2008 05:12:48)


23-10-2008 01:48:13
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon vieux, sunt doua meserii pentru care orice roman e indeajuns de calificat : prim-ministru si antrenor de fotbal.
De aici, restul...


23-10-2008 08:06:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Asa-i compadre, nu mai zic nimic, fiecare cu "pasarica" lui la mansarda pina la urma ! :D

Ete insa si ceva folclor popular care vaz c-apare pe net apropo de fotbal: (destul de simplist de fapt - deh, sa-ntzeleaga masele microbiste ;))

Dupa meciul Steaua - Olimpique Lyon 3-5: - Cum se saluta stelistii? Give me five!
- Care e animalul preferat al stelistilor? Cincila.
- Ce oras viseaza sa viziteze stelistii de Craciun? Cincinnati.
- Cum dau noroc stelistii dupa marele meci cu Lyon? Cin-cin.
- Care e site-ul favorit al stelistilor? HI5.
Imnul stelistilor? - Mambo number five - Lou Bega. :

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-10-2008 15:16:46)


23-10-2008 15:09:18
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

...Si-atunci, pe cind vindecarea de microbism ??? :D:D - unul din cele mai aberante hobby-uri posibile
(e doar parerea mea, OK, nu trebuie nimeni sa ma aprobe)... chiar daca am si argumente in sensul asta. ;)
O tema pe care insa ma mai ciondanesc (amical) uneori cu un amic (scriitor - si-nca unul bun) care, intimplator, desi-i baiet dishtept :D, e nu doar microbist,
ci chiar si... comentator de FOTBAL - chestie a carei intelegere MA DEPASESTE COMPLET, sincer. :)


Vindecarea? Niciodata. Poate numai revenirea la realitate si diminuarea sperantelor extreme. Vazind un meci de fotbal de curand la tv, international, nu am putut sa ma abtin de Rissss. Ce comentatori, ce vocabular de strada/maidan, lasa de dorit precum toti Prezentatori din toate domeniile TV. Acum nu m-a refer la prietenul tau ci la cei noi, tineretul, pai nu tre si ei sa aibe ceva o scoala, sa dea exame la limba romana ? nu tre sa aibe cel putin o facultate? adica numai sa arate bine?


25-10-2008 10:51:50
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Nici chiar cu ajutorul arbitrului Steaua nu a putut sa castige meciul din Ghencea cu Buzaul....1-1 dupa un alt meci penibil cu ultima clasata....penibil e si ciobanul care spera nici mai mult nici mai putin decat sa-i bata pe Lyon acasa.....=D

26-10-2008 21:05:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:


Xtremul a scris:

...Si-atunci, pe cind vindecarea de microbism ??? :D:D - unul din cele mai aberante hobby-uri posibile
(e doar parerea mea, OK, nu trebuie nimeni sa ma aprobe)... chiar daca am si argumente in sensul asta. ;)
O tema pe care insa ma mai ciondanesc (amical) uneori cu un amic (scriitor - si-nca unul bun) care, intimplator, desi-i baiet dishtept :D, e nu doar microbist,
ci chiar si... comentator de FOTBAL - chestie a carei intelegere MA DEPASESTE COMPLET, sincer. :)


Vindecarea? Niciodata. Poate numai revenirea la realitate si diminuarea sperantelor extreme. Vazind un meci de fotbal de curand la tv, international, nu am putut sa ma abtin de Rissss. Ce comentatori, ce vocabular de strada/maidan, lasa de dorit precum toti Prezentatori din toate domeniile TV. Acum nu m-a refer la prietenul tau ci la cei noi, tineretul, pai nu tre si ei sa aibe ceva o scoala, sa dea exame la limba romana ? nu tre sa aibe cel putin o facultate? adica numai sa arate bine?

Criza mare de neuroni :D in toata societatea romaneasca actuala, cumetre NJD !
OK, macar la TV ar trebui sa functioneze o selectie... dar si aici nu-i decit alt teritoriu al sistemului PCR (pile, cunostinte, relatii :().
Amicul pomenit (Radu Parachivescu-l cheama - scrie chiar bine) vad ca nu mai comenteza meciuri de-o vreme (sau nu mai stiu io, ca nu ma uit la ele ?!) - i-o fi venit totusi mintea la cap... :D
In plus, stai tu linistit, ca sint destui cu doctorate, nu doar facultati, care dau cu stingu-n dreptu' :D la capitolul cultura...

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-10-2008 14:59:34)


27-10-2008 14:54:49
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Mi-e groaza sa ma gandesc la ce-o sa faca Steaua pe stadionul cainilor.....echipa mea de suflet nu mai joaca nimic,Becali a saracit atat de mult incat nu mai are nici macar bani....iar de la Dorinel nu ne putem hazarda sa asteptam minuni.....=D

30-10-2008 19:01:05
   
?? MIHAIDAN
Cont Sters

Inregistat: 16-06-2007
Mesaje: 73
citesc presa si ma crucesc! toata lumea buna spune ca steaua a jucat altceva, ca e in crestere... ca se vede schimbarea de antrenor. in primul rand steaua a inceput bine asa cum a facut si cu lyon sau in alte meciuri. asta e adevarat, dar nu e o schimbare. in al doilea rand nu a reusit sa-si conserve rezultatul asa cum a facut si cu lyon. in al treilea rand dorinel nu a facut mutari inspirate: semedo a fost cel mai periculos jucator atat prin jocul concret cu mingea cat si prin mobilitatea in teren. ma intreb unde e schimbarea? poate singura schimbare e aceea ca a jucat cu dinamo, o echipa in suferinta si nu cu lyonul si d'aia nu a luat 5 goluri.

02-11-2008 15:12:57
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197
Dinamo-Steaua? Ce rezultat?

02-11-2008 15:52:41
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

mihaela_f a scris:

Dinamo-Steaua? Ce rezultat?

Super!!!!! Acum am aflat rezultatul :)
Hai DINAMO! inca un campionat...


04-11-2008 01:27:02
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

mihaela_f a scris:


mihaela_f a scris:

Dinamo-Steaua? Ce rezultat?

Super!!!!! Acum am aflat rezultatul :)
Hai DINAMO! inca un campionat...


Foarte frumos ! Asha da ... caine roshu !  Tzinetzi-o tot asha ... tot caine shi ... subsemnatu' ... !
Mai bine ca ...n-atzi vazut meciu' ! Din pacate ...tot steaua (... tot nu merge "s"-ul mare...) a jucat mai bine ...

Ultima modificare facuta de niladam (04-11-2008 09:17:11)


04-11-2008 09:13:57
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ehh' ... shi iar a venit Liga Campionilor ! Meciuri frumoase, intre echipe bune, cu jucatori care shtiu cu mingea... 'Ie adevarat ca in aceste momente dramatice de criza mondiala, salarii mici sau mari pentru profesori,  motziuni de cenzura, alegeri ..., comploate mondialiste, sex suprarealist ... shi multe alte probleme de importantza hotaratoare... sa vorbeshti despre fotbal e ca shi cum ai spune : "tzara arde shi sheriffu' se-'mbata !"
Asta e ... tre' sa mai bea shi el...
Cum in seara asta  joaca CFR Cluj ashtept sa vad un meci frumos ! Drept 'ii ca ... nu joaca singuri, ci cu Bordeaux ( nu shtiu cum se scrie corect, limbile straine ma depashesc ...) echipa chiar buna, a carei valoare am vazut-o in meciul tur. Sunt francezi, dintr-un campionat mai bun ca cel romanesc, au un antrenor - Blanc - tanar shi pare-se inteligent, oricum un fost jucator cu o mare shtiintza a jocului, cam ultima shansa a lor de a merge mai departe in Liga e victoria in seara asta ... astea ar fi avantajele lor ...  Ale Clujului ... joaca fara complexe cu toate echipele intalnite, joaca pe teren propriu cu 'fro treize'jde mii de spectatori shi ... par cea mai buna echipa de club din romania. Toate meciurile Clujului de pana acum, din Liga, au fost frumoase ... cu un fotbal bun. Asha sper sa fie shi in seara asta. Hai Clujul !... shi personal nu ma intereseaza neaparat victoria, ci ...jocul - sa-i vad pe jucatori ca vor sa inscrie shi astfel sa cashtige ... indiferent de scor ... in orice moment al jocului ( cum dealtfel i-am mai vazut ...in cetatea eterna ...).

Ultima modificare facuta de niladam (05-11-2008 19:40:41)


04-11-2008 11:32:00
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Rapid-Steaua 0-0....dupa un meci sinistru....care ma face sa nu ma mai mir de ce nu suntem in stare de nimic in cupele europene.....

10-11-2008 00:15:04
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Sanse minime de a ne mai spala onoarea in cupele europene....valoarea echipelor ramase-n lupta tinde sa se dezumfle ca si averea -nchipuita de miliarde de euro a lui Berbecali.....nimeni nu mai joaca nimic....toate echipele noastre sunt o apa si-un pamant......amare vremuri pentru un microbist batran!

24-11-2008 21:45:37
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Bayern-Steaua 3-0.......un meci care daca se incheia 9-0 nu mira pe nimeni.....echipa mea de suflet joaca lamentabil.....cred ca niciodata in zecile de ani de cand ma uit la fotbal nu am vazut Steaua asa slaba.....si m-au scos din sarite comentariile impaciuitoare ale celor pusi acolo parca sa-l omoare de tot pe nefericitul suporter stelist....."las'ca alte echipe au luat-o si mai rau"...."las' ca ne calificam in cupa UEFA"....etc.....imi vine sa mor de nervi!!!

25-11-2008 23:52:37
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
CFR-Roma 1-3.....ce incepe prost nu se poate termina decat tot prost....etapa catastrofala pentru echipele noastre.....pe ansamblu am dat un gol si am primit....sase.....calificari ratate aproape in totalitate.....mai exista o iluzorie posibilitate de calificare a Stelei in UEFA....insa sa fim seriosi.....asa ceva nu mai incalzeste pe nimeni.....

26-11-2008 23:50:51
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Cea mai slaba echipa pe care a avut-o Steaua in toata istoria ei a incheiat lamentabil participarea in Liga....un singur punct din 6 meciuri....si un joc infiorator de slab.....pe undeva simt un sentiment de usurare....s-a sfarsit....nu o sa mai simt portia de umilinta bilunara.....acum tot ce sper e ca generalii sa castige razboiul cu Berbecali.....si acesta sa piarda proprietatea Stelei.....nu e chiar solutia optima dar e o solutie.....mai rau decat ceea ce se intampla acum la Steaua nu are ce sa fie.....

11-12-2008 00:08:59
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Crezi ca Armata ar putea sa-si redobindeasca Clubul prin deciziile Curtii ?
Ar fi interesant cu ar putea sa manevreze ei toti bani (milioane EU) pe care poate produce sau cheltui un club.
Am auzit ca in State echipa de Futbol a Armatei se intalneste pe teren o data pe an cu echipa Marinei si e un meci Grozav.Personal nu m-am gindit la ramificatii, dar nu vad de ce nu ar avea din nou Armata Romana echipa Steaua daca poate fi acordata decizia prin lege.


11-12-2008 09:48:08
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

NJD a scris:

Crezi ca Armata ar putea sa-si redobindeasca Clubul prin deciziile Curtii ?
Ar fi interesant cu ar putea sa manevreze ei toti bani (milioane EU) pe care poate produce sau cheltui un club.
Am auzit ca in State echipa de Futbol a Armatei se intalneste pe teren o data pe an cu echipa Marinei si e un meci Grozav.Personal nu m-am gindit la ramificatii, dar nu vad de ce nu ar avea din nou Armata Romana echipa Steaua daca poate fi acordata decizia prin lege.

Sincer....in momentul acesta as vrea sa-l vad pe Berbecali la ani -lumina distanta de Steaua....nu spun ca preluarea clubului de catre Armata este o solutie.....dar imi mentin parerea ca daca nu se va intampla ceva ciobanul va distruge cel mai prestigios club de fotbal din Romania.....


14-12-2008 22:42:13
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
In timp ce cluburile din Romania zac intr-o izbavitoare hibernare....dupa ce au ascuns fotbalul de pe aceste meleaguri in adancuri de valize murdare.....Manchester United-Liga de Quito 1-0 in finala Campionatului Mondial al cluburilor....un meci frumos in care Ronaldo si Rooney au aratat de ce sunt considerati cei mai buni jucatori din lume la ora actuala....

21-12-2008 14:56:58
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Se pare ca linistea mea determinata de vacanta fotbalistica s-a dus brusc naibii.....Romania- Croatia 1-2 intr-un meci amical care a reusit sa ma scoata din sarite.....n-are nici un sens sa-mi mai fac vreo iluzie ca ne vom califica la CM....=D

11-02-2009 22:54:27
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
In continuarea celor scrise mai sus se pare ca nici echipa mea de suflet,Steaua, nu se simte prea bine....nici macar perspectiva de a scapa de Berbecali nu poate sa indrepte un sezon penibil.....

01-03-2009 22:28:11
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Nici o sansa sa scapam de Berbecali.....nici vorba ca acesta sa renunte la Steaua.....nici ca se putea intampla ceva mai rau.....cred ca nu o sa mai apuc in viata asta sa vad Steaua scapata de acest "geniu" care ne copleseste cu profunzimea gandirii sale:
"-Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam"
"-Este vointa lui Dumnezeu ca eu sa pasc acest popor"
-Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din lume-stie tot chiar si-un fir de par"
"-M-am certat cu Mitica Dragomir dar fara jigniri.
El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta dar nu ne-am insultat.
In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa."
-"Becali e un brand.Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau"
Acuma stau si eu si cuget.....ca stelist.....sa rad oare sau sa plang!?


05-03-2009 21:48:08
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Cu un neverosimil 4-0 Liverpool a zdrobit Realul in Liga Campionilor dupa un meci fantastic.....sincer Realul mi-a starnit doar mila.....despre campionatul nostru nu mai zic nimic deocamdata.....nu merita!=D

10-03-2009 23:51:46
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Echipa mea de suflet,Steaua,si-a prapadit aseara orice sansa de a mai face un campionat onorabil....si asta pentru ca eu nu cred in minuni desi tot sper sa se intample una macar la fotbal......aseara am vazut pe putin 3 jucatori stelisti care parca au jucat impotriva propriei echipe.....Banel "Arianu'"a avut pentru a nu stiu cata oara mari probleme in a deslusi incotro curge jocul si a identifica poarta adversa ...astfel nu se explica "deschiderile in adancime" perfecte pentru adversar,Ogararu a uitat pesemne la Ajax cum se bate un 11m....iar de Zapata mi-e si sila sa mai scriu.....daca juca in Columbia lui era impuscat demult  de conationalii sai.....aici ne aduce pe noi suporterii stelist in pragul crizelor de nervi.....sper sa primeasca dracului odata Berbecali crotaliile ca sa-i poata vinde ca pe oi ca nu-s buni de nimic altceva decat sa se lafaie prin baruri si insule pe niste sume pe care un om care munceste pe rupte o viata intreaga, nici macar nu poate sa le viseze...

Ultima modificare facuta de egon (21-03-2009 12:31:45)


21-03-2009 12:27:30
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
In seara aceasta un meci greu de tot cu sarbii.....teoretic avem sanse minime sa obtinem un rezultat bun....dar practic nu se stie niciodata....poate tricolorii ne vor face o surpriza placuta dupa atatea esecuri.....ca roman nu pot decat sa le urez succes si ......HAI ROMANIA!

28-03-2009 17:07:48
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323
Nah, sunt solidara...HAI ROMANIA! Nu urmaresc meciurile, dar in ultimul timp fotbalul pare mai mult o afacere decat un sport.Am fost de 2 ori pe un stadion, la Poli, acolo da, a fost grozav, ff emotionant. Am vazut barbati in toata firea plangand...cam rar vezi asta.

28-03-2009 17:39:00
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Acum comentariile sunt inutile.....vom sta acasa mai mult ca sigur .....cu asemenea echipa nu avem ce cauta la un turneu final al CM....

Ultima modificare facuta de egon (28-03-2009 22:57:25)


28-03-2009 22:56:45
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon cher, nu utiliza pluralul, nu generaliza, ca gresesti amarnic! E alegerea fiecaruia aici. Tu poti sa stai acasa, daca asta-ti doresti, la fel de bine cum eu ma pot duce la piata, la peste sau la o bauta.
In fine, n-am sa-nteleg niciodata de unde, de ce atata patima, incrancenare, pe seama unui joc tembel la care nici macar nu participa direct?!!!
Pai l-am vazut pe unu', un amic, plangand aseara; nu m-am putut abtine sa nu-l injur. Ce dracu, dom'le, s-o planga pe ma-sa, cand o muri, pe ta-so, sa planga cand isi da cu ciocanu peste deshte, da'  nu si cand alde Mutu&Co. tin sa ne ilustreze definitia data de catrea DEX termenului indolenta.


29-03-2009 10:33:54
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

PeterPan 63 a scris:

Mon cher, nu utiliza pluralul, nu generaliza, ca gresesti amarnic! E alegerea fiecaruia aici. Tu poti sa stai acasa, daca asta-ti doresti, la fel de bine cum eu ma pot duce la piata, la peste sau la o bauta.
In fine, n-am sa-nteleg niciodata de unde, de ce atata patima, incrancenare, pe seama unui joc tembel la care nici macar nu participa direct?!!!
Pai l-am vazut pe unu', un amic, plangand aseara; nu m-am putut abtine sa nu-l injur. Ce dracu, dom'le, s-o planga pe ma-sa, cand o muri, pe ta-so, sa planga cand isi da cu ciocanu peste deshte, da'  nu si cand alde Mutu&Co. tin sa ne ilustreze definitia data de catrea DEX termenului indolenta.

Coane ,desi in principiu ai dreptate ,de data asta e un caz particular.....datorita bravilor baieti de la nationala platiti cu sute de mii sau chiar milioane de euroi pe an nici eu , nici tu. nici alt roman nu vom putea merge in Africa de Sud ca suporteri ai echipei nationale.....la asta ma refeream cand am zis ca vom ramane acasa.....ne ramane deschisa varianta turistica la care am inceput sa ma gandesc deja....


29-03-2009 23:07:38
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Austria ne-a facut sa bem cupa amaraciunii pana la fund......vorbesc de suporterii nationalei noastre de fotbal.....precizez asta ca sa nu mai fie dubii....am reusit sa ratam calificarea la turneul final al CM dupa CEA MAI SLABA PRESTATIE A NATIONALEI NOASTRE DIN TOATE TIMPURILE.....mai lipsea sa ne bata si Feroe....dar mai este timp....oricum nici Austria nu ne-a mai batut din 1924 parca....de nervi nu mai am putere sa scriu .....poate o sa revin dupa ce ma mai linistesc putin.....sa-l ia dracu' de fotbal!

02-04-2009 00:01:36
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Superba victoria Shakhtar-ului lui Lucescu......2-1 cu Werder Bremen in finala Cupei UEFA.....am si uitat de cand nu am mai avut o bucurie asa de mare prilejuita de fotbal.....

21-05-2009 08:26:05
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Cam subtire aceasta echipa reinventata a Stelei.....ca suporter sunt un pic ingrijorat....dar ca ardelean ma bucur enorm ca i-am batut pe ungurii de la Ujpest.....sper sa fie un nou inceput pentru echipa mea de suflet.....ma oftica in continuare Berbecali care n-a investit nimic in jucatori de valoare......numai expirati si necunoscuti....

Ultima modificare facuta de egon (16-07-2009 22:41:41)


16-07-2009 22:41:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si pe mine ma enerveaza in continuare... FOTBALUL :D:D (strutzo-camila care nu mai e de mult nici macar un sport, daramite JOC. :()
(No hard feelings, cumetre egon, e o parere pur personala ;) - aici pe forum putem aiura fiecare cum ne vine, nu? :rolleyes:)

Nu de alta, da' ma gindeam deunazi cite babe or fi fost violate :D ori altii tilhariti, in timp ce sute-mii de jandarmi-politzisti (platiti si de babele alea :D) stateau sa-i pazeasca/dezcilceasca :D pe instinctivii "microbisti" ?! :rolleyes:
Ma repet deci: dac-ar fi dupa mine, as INTERZICE pur si simplu fotbalul !!! :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-07-2009 11:25:29)


17-07-2009 11:19:24
   
Pagini: 1 ... 7 8 9 10 11    
Mergeti la