Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / fotbal si paliverne    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Breh dragi microbisti virusati :), departe de mine gindul sa va "vindec" de ce va place voua mai mult si mai mult in vietzisoara asta, dar sa vorbesti despre "zei si amurgul lor" referitor la niste ciumpalaci care dau cu spitzu-n beshica (ce daca p-o caciula de bani nemeritatzi ?! :rolleyes:), chiar mi se pare prea mult !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-06-2008 00:38:26)


13-06-2008 00:22:17
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Bre nea Extrem Io ma uit la Mondiale, Internationale si de catva timp Euro. Vreau sa castige intotdeauna Romania ceva meciuri sau sa joace impresionant macar. Acum daca Romania cade, tin cu Olanda, sper ca sa castige Euro ca mult preseaza (vedem in cateva ore cum). Sa stii ca DumneZei Iubesc Oameni de aceia Le-a dat Fotbalul.

13-06-2008 10:00:19
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

Xtremul a scris:

Breh dragi microbisti virusati :), departe de mine gindul sa va "vindec" de ce va place voua mai mult si mai mult in vietzisoara asta, dar sa vorbesti despre "zei si amurgul lor" referitor la niste ciumpalaci care dau cu spitzu-n beshica (ce daca p-o caciula de bani nemeritatzi ?! :rolleyes:), chiar mi se pare prea mult !!! :D:D

Stai linistit ,coane Xtrem....sa vezi ce-o sa le facem dupa ce pierd....carpe de sters pe jos.....asta e soarta lor....iar in ceea ce te priveste ,pe forum, nici o zeitate nu o sa-ti ia vreodata locul in cugetul si inima userilor!=)


13-06-2008 14:38:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi... HAI ROMANICA, cumetre egon (si NJD)!!!
Mai ales cu Italia parc-as vrea si mai mult sa invinga ai nostri...
Chiar daca n-am "microbul" vostru, nu pot sa fiu totusi decit patriot si in fotbal !!! ;)

Daca ma gindesc mai bine, si-n alte domenii sint destui "zei" cu putine merite (pe la TV mai ales...). Asta-i viatza, ne testeaza cu diverse chestii.

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-06-2008 14:58:36)


13-06-2008 14:57:16
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ham, ham, ham...
Ce blana roshie am !!!!!
:D


13-06-2008 15:10:10
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
"Grupa mortii"a oferit azi partide dure,de lupta fara menajamente dar si un spectacol sportiv de inalta calitate.....azi Romania a facut o partida excelenta in compania campioanei mondiale Italia....1-1 dupa un meci memorabil in care sansa a suras pe rand ambelor echipe......rezultat echitabil pana la urma chiar daca azi am pierdut o ocazie rarisima sa invingem Italia.....in celalalt meci incredibila echipa a Olandei a spulberat Franta 4-1,dupa un meci frumos aflat la discretia olandezilor....acuma ramane de vazut ce vor face acestia din urma....paradoxul este ca o infrangere in fata Romaniei i-ar scapa definitiv la acest turneu de rivalele de moarte Franta si Italia....vor ceda tentatiei sau ne vor zdrobi si pe noi urmand sa se intalneasca  cu o Italie sau o o Franta dornice de razbunare in fazele superioare ale competitiei!=D

14-06-2008 00:05:16
   
?? senatoru_
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 4
mai! cum poti tu ditamai mutul sa basesti un penalty...adica tu esti ca alde thenry? sa ratezi ocazii ca alta vine...

14-06-2008 00:14:49
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
S-a incheiat turul doi al grupelor......azi Spania a invins chinuit Suedia cu un gol al lui David Villa in minutul 92....a avut meritul ca s-a luptat pana la capat cu echipa Suediei care nu joaca mai nimic,dar se agata ca scaiul de orice faza cu scopui unic de a distruge constructia adversarului......un meci chinuitor pentru toata lumea fie ei fotbalisti sau spectatori.....in celalalt meci "zbornaia"a trimis acasa campioana Europei,Grecia.....grecii n-au mai putut pacali fotbalul nici de data, asta fiind pusi in postura de a face ceea ce nu stiu......sa atace.....asa ca rusii i-au executat mai clar decat arata scorul de 1-0 si dau semne de revenire.....va fi un meci pe viata si pe moarte intre Suedia si Rusia pentru calificare.....

14-06-2008 23:59:33
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Prima grupa si-a desemnat azi calificatele.....Portugalia care era deja calificata dupa primele 2 meciuri(faptul ca azi a pierdut cu 2-0 in fata Elvetiei nu surprinde pe nimeni,au jucat probabil cu rezevele!).....si ....Turcia!!!.....dupa ce a revenit de la 0-2 in fata trupei "Godzilei"Koller.....a fost un meci dramatic decis de puterea fantastica de lupta a turcilor si de gafele portarului Cseh altminteri unul dintre cei mai mari portari ai lumii......asta e....viata e mai tot timpul nedreapta iar fotbalul nu face exceptie......dimpotriva!

16-06-2008 00:18:13
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Croatia si Germania merg in" sferturi".....azi in grupa a doua Croatia a invins cu 1-0 Polonia ,iar Manschaft-ul a invins tot cu 1-0 Austria....maine insa cel mai greu meci pentru Romania cu Olanda.....indiferent in ce formula va juca, Olanda este o echipa redutabila si sincer ma-ndoiesc ca-si va oferi fundul la tabacit....totul depinde de forta si norocul baietilor nostri.....asa ca HAI ROMANIA!!!

16-06-2008 23:54:44
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Mai sunt cateva ore. Sper ca Olanda sa faca ca Portugalia, sa joace cu 9 rezerve,in felul asta poate ne vom baza mai putin pe Pulpa lui Mutu. Am vazut toate meciurille dar pe urmatorul il pierd din pacate, tre sa dau fuga la aeroport, poate vad macar sfarsitul, golurile. Acum e timpul sa-si arate Romania valoare/cartile. Hai Romania.

17-06-2008 08:34:11
   
?? inspectorul27
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2007
Mesaje: 195
Haaaaaaaaaaaaaaaaaai Romaniaaaaaaaaaaaaaa!!!

17-06-2008 11:38:47
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca vor juca un meci contra Romaniei.

Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice :

- Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, OK?" Toti sunt de acord.

La un moment dat aprind TV-ul si ce vad: 1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5! Toti veseli, sting TV-ul si iar se pun pe baute...

La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "Romania 1 - Olanda 1, gol Mutu, minutul 90."

La vestiare il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini... - Ce s-a intamplat, mai Van der Saar?

- Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6...

pt microbisti...eu nu ma pricep la fotbal :)


17-06-2008 16:07:54
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
E clar ... ca nu ! Bun bancul ... da' cam vechi ! Intre timp i-am batut pe olandezi odata ...! In seara asta .... eeeee ... in seara asta ... e cam musai sa-i batem iar ! Ca Italia, din ce s-a vazut pana acum ... cam bate Frantza ! Asa ca ... daca mai intra si Marica ( varf impins) trebuie sa le dam gol ! Ca ei noua ... cam greu , dupa stilul de jioc practicat pana acum de "satana" ! Pana la urma , oricum ar fi ... rezultatele sa ne convina ( la ambele meciuri) ! Fotbal vom juca din sferturi incolo ... daca ajungem ! Hai Romania !

17-06-2008 17:37:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ei, fuse si se duse... vorba lui Nenea Iancu: Asta nu-i cea din urma camera!

17-06-2008 23:39:37
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Olanda-Romania 2-0....dupa un meci foarte slab facut de ai nostri....nu am avut atac deloc...olandezii nu s-au zbatut prea tare dar pana la urma ne-au taxat corespunzator.....bine ca au jucat cu rezervele altfel cine stie ce mai iesea....Italia a invins Franta cu 2-0 si merge mai departe alaturi de Olanda....romanii si francezii acasa....=(

17-06-2008 23:53:44
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

niladam a scris:

E clar ... ca nu ! Bun bancul ... da' cam vechi ! Intre timp i-am batut pe olandezi odata ...! In seara asta .... eeeee ... in seara asta ... e cam musai sa-i batem iar ! Ca Italia, din ce s-a vazut pana acum ... cam bate Frantza ! Asa ca ... daca mai intra si Marica ( varf impins) trebuie sa le dam gol ! Ca ei noua ... cam greu , dupa stilul de jioc practicat pana acum de "satana" ! Pana la urma , oricum ar fi ... rezultatele sa ne convina ( la ambele meciuri) ! Fotbal vom juca din sferturi incolo ... daca ajungem ! Hai Romania !



Ai vazut ca bancu-i de actualitate?!! :D  Scuze! intre timp au cam mancat bataie..se pare ca Mutu le-a facut cadou un gol... Ce ma bag eu in discutia asta?!!! habar nu am !!! ;)

Ultima modificare facuta de kamin (18-06-2008 10:06:05)


18-06-2008 10:02:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu "fotbal SI paliverne" :D ar fi meritat numit topicul asta, ci "fotbal=baliverne" !!!

Am vazut si io meciul aseara, degeaba tocam-discutam la infinit totul, explicatia-i simpla: n-avem cum sa fim CONSTANT mai buni ca olandezii-nemtii-etc NICI MACAR in fotbal, altfel marca PHILIPS, de pilda, ar fi fost romaneasca... ;) (Nu subapreciati poporul mic, da'harnic si inventiv si ordonat si chiar creativ al olandezilor - o sa va mirati ca, de ex, olandezii erau de curind pe primul loc in topul investitorilor din SUA, inaintea japonezilor !!! ;))

Apropo de meci: mingea parca se lovea de peretzi la preluarile "vedetelor" :x noastre, iar cit despre absentza totala a vreunei noime in "tactica" noastra sublima prin absentza... n-are rost sa ne mai agitam degeaba. :(:(
P.S. "Satana" e porecla barbugiului de Pitzi ?! Nu si-o merita, sincer... :D:D Coane D_Evil, da-i una peste bot !!! ;) Si tu baga-l un pic la 380 V sa se mai innegreasca un pic, cumetre CiudySA !!! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-06-2008 23:02:54)


18-06-2008 11:36:01
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Tristetea mare(pentru un suporter inrait al nationalei bineinteles!) este faptul ca am jucat ata de prost incat nici de blat nu suntem buni....olandezii au avut toata bunavointa....au folosit rezervele in locul a 8 titulari schimband inclusiv portarul s-au chinuit din rasputeri sa suteze pe linga poarta din 2m(Roben) sau sa-l nimereasca pe Lobont din 6 m(Van Persie),i-au facut loc cat cuprinde lui Codrea sa suteze nestingherit la poarta la unica ocazie a noastra.....totul pana la pauza....cand probabil si olandezii au considerat ca este sub demnitatea lor sa piarda in fata unei asemenea echipe....asa ca au preferat sa intalneasca o posibila Italie dornica de razbunare decat sa piarda in fata unor jucatori care pareau ca nu stiu care este scopul jocului de fotbal si din care mingea sarea ca din coltul mesei.....m-am mai lamurit inca odata de "marele antrenor" Piturca care si atunci cand a devenit evident ca trebuie sa inscriem cu orice pret a folosit tot un singur varf de atac(a schimbat cei doi Niculae intre ei desi unul era mai rau ca celalalt!....)....iar de vedetele noastre....ce sa mai zic.....Mutu a nenorocit toate meciurile nationalei la acest turneu.....iar de pe Chivu ieri curgeau siroaie de apa dupa doar 10 minute de joc....asa ca incerc sa ma consolez cu ideea ca asta e valoarea echipei si atat am putut......si sa-ncerc sa-mi vindec criza de fiere declansata de executiile lui Banel!!!(macar de l-ar fi pus Piturca sa bata 11m cu Italia, ca daca inscria tiganu' si-i eliminam pe broscari crapau toti macaronarii din cisma si aiurea!!!!)....  :x

18-06-2008 14:35:58
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

kamin a scris:


niladam a scris:

E clar ... ca nu ! Bun bancul ... da' cam vechi ! Intre timp i-am batut pe olandezi odata ...! In seara asta .... eeeee ... in seara asta ... e cam musai sa-i batem iar ! Ca Italia, din ce s-a vazut pana acum ... cam bate Frantza ! Asa ca ... daca mai intra si Marica ( varf impins) trebuie sa le dam gol ! Ca ei noua ... cam greu , dupa stilul de jioc practicat pana acum de "satana" ! Pana la urma , oricum ar fi ... rezultatele sa ne convina ( la ambele meciuri) ! Fotbal vom juca din sferturi incolo ... daca ajungem ! Hai Romania !



Ai vazut ca bancu-i de actualitate?!! :D  Scuze! intre timp au cam mancat bataie..se pare ca Mutu le-a facut cadou un gol... Ce ma bag eu in discutia asta?!!! habar nu am !!! ;)



Normal ca "te bagi" in discutzii ma'chere... ca doar esti (banuiesc) femeie .... si-apoi la fotbal si politica ne pricepem cu totzii ( chiar si io') , dar intre noi fie vorba - au fost cativa "van" in meciul asta (Persie - ar fi unu') ... dar de "der sar"... parca n-am auzit ! Una' e sa te uitzi la meci ( ca un analist) si alta e sa ... traieshti un meci ! Cate sticle atzi spart la primul gol ? De cate ori l-ati injurat ( cu perdea- evident) pe "bravul " Nicolitza .. la "celebrele" lui centrari ? Este c-atzi spus la sfarshit ..."Era clar ca ne bat olandezii, shtiam !" ? Dupa razbel ... multzi viteji s-arata .... da' ... sa nu uitam victimele !

Ultima modificare facuta de niladam (18-06-2008 22:35:24)


18-06-2008 22:34:18
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Spania si Rusia se alatura echipelor care merg in "sferturi".....Spania care era deja calificata a invins azi cu rezervele campioana Europei(inca!...),Grecia....iar "zbornaia"a invins sec cu 2-0 Suedia,o echipa de batrani...de maine incep partidele din sferturi....Portugalia-Germania se anunta un meci de zile mari!

18-06-2008 23:58:38
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Nu mai vorbib de ai nostri, n-are rost.Rusia a jucat surprinzatorde bine si goluri frumoase. Vor mai fi si meciuri bune dar ramane sa vedem care vor fi surprizele. (sper ca Italia care IAR s-a strecurat prin urechile acului, sa fie eliminata curand)

19-06-2008 09:18:49
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Fara sa straluceasca Mannschaft-ul a eliminat din competitie Portugalia.....3-2....dupa un meci jucat impecabil din punct de vedere tactic....perfecta organizare a jocului,capacitatea ridicata de efort au invins fantezia si tehnica individuala a vedetelor portugheze.....realitatea este ca Germania va fi intotdeauna o echipa foarte greu de invins in competitiile cu miza.....deci avem prima semifinalista....sa vedem ce ne va aduce ziua de maine.....

Ultima modificare facuta de egon (20-06-2008 16:27:22)


19-06-2008 23:51:57
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Fie vreme buna...fie vreme rea...CAINI pana la moarte...si dincolo de ea...DINAMOOOO!!!!!

20-06-2008 12:29:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

unikaa a scris:

Fie vreme buna...fie vreme rea...CAINI pana la moarte...si dincolo de ea...DINAMOOOO!!!!!

Sa intzeleg ca_caraliii de la DINAMO ar fi a doua echipa semifinalista la C.E. ???!!! :D:D:D
Ca io-s chiar "inocent" la forbal... ;)

Ori e vorba doar de-o defulare asa, de weekend, draga Unikaa ??? :rolleyes: (vezi totusi ca, daca te "dizolvi" in masa de milioane de ciumpalaci microbisti, esti in pericol sa nu mai fii UNIKA deloc... ;)) :D:D

Dac-as avea timp si chef (dar n-am) ti-as demonstra (fara sa sustin evident ca alte echipe-s OK) ca Dinamo este, a fost si va fi una din cele mai scirbavnice adunaturi de scursuri umane - nu jucatorii, nu, idiotzii aia-s "marfuri" ;) oricum si microbistii "tzin" :rolleyes: de fapt cu niste tricouri cu numere vopsite pe ele, care se toooot schimba ca prosteala sa fie perpetua. :D:D

Vorbesc de Clubul Dinamo, de actionarii si "diriguitorii" lui, din cele mai vechi timpuri si pina la Buduru, Dinu ori ailalti "geniali" mafioti-contrabandisti-"actionari" ca oligofrenul Turcu, escrocul Cohen, Badea ginerele lu'Dinca Teleaga, Borcea butelistu' ori acolitul lui (tot butelist) Bushca, de-si zice mai nou Walter . :x - in sperantza ca-l uita Parchetul cu dosarele alea penale... Nu de alta, dar am avut nefericirea ca pe ultimii doi (analfabetzi cu facultati, evident) sa-i cunosc acum citiva ani personal si chiar "in detaliu" - pe vremea cind inca mai credeam ca se pot face "afaceri cinstite" in Romanica.
Ma opresc insa aici, deja vorbesc prea mult. :x Si, evident, fara rost :(. Hai Dinamooo !!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-06-2008 18:46:42)


20-06-2008 12:43:03
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
On topic (CE):
- zau va spui ca n-am vazut nici un meci dintre cele de pana acum , da'  nu ma-ncearca f'un regret legat de asta. :D


20-06-2008 12:54:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

egon a scris:

Fara sa straluceasca Manschaft-ul a eliminat din competitie Portugalia.....3-2....dupa un meci jucat impecabil din punct de vedere tactic....perfecta organizare a jocului,capacitatea ridicata de efort au invins fantezia si tehnica individuala a vedetelor portugheze.....realitatea este ca Germania va fi intotdeauna o echipa foarte greu de invins in competitiile cu miza.....deci avem prima semifinalista....sa vedem ce ne va aduce ziua de maine.....

Cumetre egon, chiar comentezi mishto aici, serios, meciurile (si concis, asa aflu si io, care nu ma uit la meciuri, ce si cum, fara sa fiu nevoit sa citesc ziarele), da' te rog io, zi-le "Mannschaft" cu 2 de "n" nemtzilor (asa-i corect oricum, n-am doar io bazdaci pe creier :D), ca altfel ii faci si... evrei :D:D si nu cred ca le-ar placea (mai complicat un pic de explicat, da-ncerc, ca am trait mult in Germania: numele cu terminatia "man" sint in general evreiesti, alea cu "mann" doar, - nemtzesti - ex: unul de-l cheama Silberman e clar jidan, Silbermann e in schimb mai mult ca sigur neamtz ;)).

P.S. Sper sa nu te fi suparat, nici io nu ma supar cind aflu cite ceva nou... :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-06-2008 14:49:49)


20-06-2008 13:04:02
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

Xtremul a scris:


egon a scris:

Fara sa straluceasca Manschaft-ul a eliminat din competitie Portugalia.....3-2....dupa un meci jucat impecabil din punct de vedere tactic....perfecta organizare a jocului,capacitatea ridicata de efort au invins fantezia si tehnica individuala a vedetelor portugheze.....realitatea este ca Germania va fi intotdeauna o echipa foarte greu de invins in competitiile cu miza.....deci avem prima semifinalista....sa vedem ce ne va aduce ziua de maine.....

Cumetre egon, chiar comentezi mishto aici, serios, meciurile (si concis, asa aflu si io, care nu ma uit la meciuri, ce si cum, fara sa fiu nevoit sa citesc ziarele), da' te rog io, zi-le "Mannschaft" cu 2 de "n" nemtzilor (asa-i corect oricum, n-am doar io bazdaci pe creier :D), ca altfel ii faci si... evrei :D:D si nu cred ca le-ar placea (mai complicat un pic de explicat, da-ncerc, ca am trait mult in Germania: numele cu terminatia "man" sint in general evreiesti, alea cu "mann" doar, - nemtzesti - ex: unul de-l cheama Silberman e clar jidan, Silbermann e in schimb mai mult ca sigur neamtz ;)).

P.S. Sper sa nu te fi suparat, nici io nu ma supar cind aflu cite ceva nou... :)

Fii linistit coane.....nici vorba de suparare,dimpotriva iti sunt foarte recunoscator.....n-am facut decat sa preiau denumirea cu un singur" n"de pe net unde ziare de" prestigiu"o folosesc fara remuscari.....din comoditate n-am verificat daca e corecta(observi ca evit sa spun lene....!) asa ca iata dandanaua....evident,observatia ta este corecta asa ca la randul meu am facut pe unde am putut si eu corecturile necesare.....=)


20-06-2008 16:53:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, sa traiesti (unde doresti, poate si-n Buncaresti :D), cumetre egon! Banuiam io ca nu te superi... :)

Mie-mi spui de ce "capacitati" lucreaza acum in presa romaneasca ?!... :x Ca ma lovesc de ei la tot pasul... si de obicei sint chiar SEFI !! :(
Singura parte pozitiva a cenzurii pe vremea Odiosului era ca nu orice oligofren cu relatii putea sa scrie atunci, ca acum !!! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-06-2008 17:09:31)


20-06-2008 17:02:12
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Urmeaza Turcia - Croatia ! O s-asteptam comentariul clar, concis si la obiect al cumatrului egon de dupa meci, dar io' tot o sa zic vreo' doua si inainte ... ( daca ma pricep :D ) ! Elanul otomanilor , dupa extraordinarul 3 - 2 in fata cehilor ( de la 0 - 2 ) se va stinge dupa primele 30 de minute in fata fotbalului corect, tactic si tehnic, jucat de croati ! Nu poti castiga doar prin euforie ( vis-a-vis de turci) doua meciuri la rand ! Mai trebuie si ceva fotbal, iar turcilor, condusi de "imparat", nu le-a ramas decat instictul expansionist si cotropitor de odinioara ( il incearca in fotbal... da' nu mai merge ). Asa ca ... prevad ... o victorie a croatilor (care se vor intalni iar cu nemtii in semifinale... apropo's .. nu v-am spus finala ... Italia - Germania.. evident :D ), o echipa organizata, asezata cum trebuie ...., si care stie sa joace la rezultat ! Ce-as mai rade ( de mine) sa bata Turcia ...!!!

20-06-2008 17:54:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

Urmeaza Turcia - Croatia ! O s-asteptam comentariul clar, concis si la obiect al cumatrului egon de dupa meci, dar io' tot o sa zic vreo' doua si inainte ... ( daca ma pricep :D ) ! Elanul otomanilor , dupa extraordinarul 3 - 2 in fata cehilor ( de la 0 - 2 ) se va stinge dupa primele 30 de minute in fata fotbalului corect, tactic si tehnic, jucat de croati ! Nu poti castiga doar prin euforie ( vis-a-vis de turci) doua meciuri la rand ! Mai trebuie si ceva fotbal, iar turcilor, condusi de "imparat", nu le-a ramas decat instictul expansionist si cotropitor de odinioara ( il incearca in fotbal... da' nu mai merge ). Asa ca ... prevad ... o victorie a croatilor (care se vor intalni iar cu nemtii in semifinale... apropo's .. nu v-am spus finala ... Italia - Germania.. evident :D ), o echipa organizata, asezata cum trebuie ...., si care stie sa joace la rezultat ! Ce-as mai rade ( de mine) sa bata Turcia ...!!!

Bre cumetre Hipercop Niladam, cred ca meriti si postul de redactor-sef al "Bunkeristaniei Libere" :D - cotidian cu tiraj deocamdata zero :D din viitorul Buncaresti...


20-06-2008 18:03:16
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Si totusi ... exista Alah ! Turcia s-a dovedit ... indestructibila si a invins Croatia dupa lovituri de la 11 m ! Dupa ce in minutul 119 era 1-0 pt Croatia, in minutul 122 ( ultima atingere a mingii ) turcii au egalat ! Iar la 11 m croatii au cazut psihic , din patru jucatori trei au ratat ... E clar ca nu ma pricep (nici) la fotbal, de aceea rad de mine ... asa cum am promis, parafrazand o mare somitate contemporana ! hihihi
( cumetre egon ... scuze ! mi-am bagat repede aberatiile comentaricesti inaintea ta... da' trebuia ! nu se facea sa nu-mi fac mea culpa !  astept in continuare de la tine .... o analiza clara si coerenta ... a meciului , ca io' dupa cum se vede, n-am inteles nimic ... din fotbal )

Ultima modificare facuta de niladam (21-06-2008 00:45:47)


21-06-2008 00:39:08
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Ce mai e de spus!?.....daca as fi putut as fi eliminat ambele echipe pentru ca au facut unul dintre cele mai urate meciuri de la acest turneu.....pana la sfarsitul reprizei a doua de prelungiri cu greu mi-am putut stapani somnul.....meci de lupta,crancena,surda.....au invins cei care au crezut in sansa lor si mai ales cei care au avut puterea sa lupte pana la capat......deci o prima semifinala Germania-Turcia...
P.S. N-am vazut de multa vreme un portar mai strain de fotbal ca Rustu....si totusi acesta a aparat un penalty croatilor.....acestia s-au convins pe pielea lor ca atunci cand soarta vrea sa-ti mearga rau si-n ..."petala"gasesti cuie!!!=)


21-06-2008 00:54:13
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Tin sa va anunt (cu emfaza) ca in serara asta la 21.45 (ora microbistilor) pe TVR1 este (care este) Olanda - Rusia ! Cum nu ma pot abtine :D tre' sa zic ceva si de meciul asta ... anticipat ! Olanda, care a zdrobit toate cele trei echipe din grupa ( printre care si "puternica" echipa a Romaniei ) pare a fi cea mai buna echipa de la acest Euro cu un joc placut ochiului, in viteza, pase excate, jucatori talentati, driblinguri in viteza ... ce mai ... cea mai buna echipa de la acest turneu ! Dar ... ce ne facem cu Rusia ? Condusa tot de un olandez de pe banca, de doi jucatori excelenti in teren, pare a fi o echipa solida ce poate produce surpriza ! Un coleg, tot nepriceput ca si mine la fotbal, imi spunea ca vede Rusia in finala ! Urmeaza un meci foarte interesant , cu multe goluri sper, un meci pt care merita sa fii microbist !
Aaaa ... si sa nu uit ! Comentariile de dinainte de meci sunt simple speculatii scenaristice ale celor care cred ca se pricep la fotbal ! :D   Realitatea este cu totul alta  : " In Romania , la fotbal si la politica ... nu se pricepe nimeni ! "

Ultima modificare facuta de niladam (21-06-2008 17:52:16)


21-06-2008 17:27:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hehehe... io ma pricep macar la masini si femei !!! :D
A, si la motociclete plus buncare. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-06-2008 17:50:14)


21-06-2008 17:49:36
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Nu serios ? Dar ... ce-au in comun masinile si femeile, de le "bagati in aceeasi oala" ? :D

21-06-2008 17:54:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Simplu: fiindca se zice ca orice roman se pricepe la 3 chestii: femei, fotbal si masini !!! :D

P.S. Vezi ca te-am bagat in lista de amici virtuali... jar maninci in 2012 daca nu-ti dai acceptul, Hiperserif Niladam !! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-06-2008 17:59:48)


21-06-2008 17:57:22
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

Xtremul a scris:

Simplu: fiindca se zice ca orice roman se pricepe la 3 chestii: femei, fotbal si masini !!! :D

P.S. Vezi ca te-am bagat in lista de amici virtuali... jar maninci in 2012 daca nu-ti dai acceptul, Hiperserif Niladam !! :D:D


Iar "jar mananci !" ? Palinca si fasole ... nu mai este ? Ca de la atata jar ( mi-a mai dat si sefa directa martiela ) am inceput sa scot fum pe ... urechi , si partzurti focoase pe ... nari !

Ultima modificare facuta de niladam (21-06-2008 18:09:44)


21-06-2008 18:06:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
hehehe :D (nu mai zic hihihi ca sa nu ma confunde lumea ;)), vezi ca asa (jar mincind) ai sanse sa devii, daca nu ca Fat-Frumos, macar ca_calul lui !!! :D:D

P.S. Apropo de hihihi-uri :D - si pe cumatrul CiudySA uitasem sa-l bag in lista aia... corectat situatziunea, evident. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-06-2008 20:12:49)


21-06-2008 18:12:53
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ai uitat POLITICA breh Xtreme !    hihihi
Xtremul a scris:

Simplu: fiindca se zice ca orice roman se pricepe la 3 chestii: femei, fotbal si masini !!! :D

P.S. Vezi ca te-am bagat in lista de amici virtuali... jar maninci in 2012 daca nu-ti dai acceptul, Hiperserif Niladam !! :D:D


21-06-2008 18:37:50
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Auuuuuuliu acu" vazui .....imi evacuez fizicul virtual de pe topicul asta ca la fotbal sunt precum blonda la volan !  hihihi

21-06-2008 18:39:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alooo, cine mai citeste oare ATENT, in afara de JE, forumul asta, frati forumisti ?! :rolleyes:

("P.S. Apropo de hihihi-uri :D - si pe cumatrul CiudySA uitasem sa-l bag in lista aia de amici virtuali... corectat situatziunea, evident. ;)")

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-06-2008 20:13:38)


21-06-2008 20:12:30
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

Xtremul a scris:

Alooo, cine mai citeste oare ATENT, in afara de JE, forumul asta, frati forumisti ?! :rolleyes:

("P.S. Apropo de hihihi-uri :D - si pe cumatrul CiudySA uitasem sa-l bag in lista aia de amici virtuali... corectat situatziunea, evident. ;)")


Io' o fac foarte ATENT ... dar .. asa cum m-am mai confesat ... nu pricep nimic ! :rolleyes:


21-06-2008 20:27:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ziceam asta vazind ca ciudy, spre deosebire de tine, serife galactic, n-are habar sa dea acceptul la lista de amici virtuali... :rolleyes:

Cit despre faptul ca nu-ntzelegi nimic, e de bine... si Stalin, pe vremea cind fura butelii :D in ilegalitate pentru PCUS, nu intzelegea mai nimic... si uite unde a ajuns !!! :D:D:D (de fapt unde AJUNSESE, fiindca acum sigur e in Iad ;)).

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-06-2008 20:33:21)


21-06-2008 20:31:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai ca stricam frumosul topic forbalistic... pa, hai Romaniaaaaaaaaaaa !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-06-2008 20:34:43)


21-06-2008 20:33:55
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ca sa fim si mai ... on - topic : Hai Rusia ! :D

21-06-2008 20:37:29
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Zbornaia a spulberat Olanda.....3-1 dupa cel mai frumos meci al turneului.....poate invatam si noi ce insemna determinarea.....si cand te gandesti ca pe rusi ii bateam nu demult cu 3-0 intr-un amical.....

22-06-2008 00:24:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai intr-un "amical" si io l-as intrece pe Valentino Rossi, daca s-ar lasa, asa ca-ntre amici... ;)

22-06-2008 00:49:26
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hoooooooooo bre ce te grabeshti ca fata mare la maritat ?....nah c-am dat !
Xtremul a scris:

Ziceam asta vazind ca ciudy, spre deosebire de tine, serife galactic, n-are habar sa dea acceptul la lista de amici virtuali... :rolleyes:

Cit despre faptul ca nu-ntzelegi nimic, e de bine... si Stalin, pe vremea cind fura butelii :D in ilegalitate pentru PCUS, nu intzelegea mai nimic... si uite unde a ajuns !!! :D:D:D (de fapt unde AJUNSESE, fiindca acum sigur e in Iad ;)).


22-06-2008 01:07:27
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Dupa o partida anosta terminata cu lovituri de la 11m, Spania a trimis ,in sfarsit acasa una dintre cele mai "urate"echipe de la acest campionat mondial.....si anume nimeni alta decat campioana mondiala Italia....cand zic "urata"ma refer la fotbalul jucat si nu la aspectul jucatorilor ei....de altminteri foarte indragiti pentru acest motiv de reprezentantele sexului frumos din toata lumea....vom avea doua semifinale inedite.....Germania-Turcia.....si Rusia-Spania....ce ziceti de o finala Turcia-Rusia!?

23-06-2008 00:38:42
   
Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11    
Mergeti la