Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Legislatie / Definitzii......la LEGE !    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? poemiss
Cont Sters

Inregistat: 29-04-2007
Mesaje: 7
ce este LEGEA? 

daca m-ar intreba un copil ce inseamna LEGE , m-as simti oarecum incurcata !  As putea minti sa-i spun ca e un fel de regula a societatii care nu trebuie incalcata..as putea fi dura sa  recunosc ca e un botz de rahat, debitat de relicve depasite de prezent .....as putea tacea si amana raspunsul pacalind acel suflet insetat de informatie   " Esti mik inca..mai ai de mancat mamaliga!   Fa-te mare si mai stam de vorba! "

LEGEA !!   Un cuvant care ar trebui sa ne dea incredere, echilibru....sa ne dea impuls sa ne conformam  cat mai uman si moral  in societatea in care  ne respiram traiul cotidian!....dar , ce Pacat!   Nu se intampla asa !


01-05-2007 11:10:32
   
mihhaela69
Femeie

Nou venit

Inregistat: 17-06-2008
Mesaje: 3
Nu prea sunt eu in masura sa fac comentarii, dar sunt de acord cu ce a scris subsemnata.
Deocamdata sistemul nostru juridic este bolnav si iremediabil.Sunt legi care sunt facute numai ca sa-i favorizeze pe unii, altele care sa ingreuneze un eventual proces si altele bune daca sunt interpretate cum trebuie.

In multe cazuri un inculpat care este vinovat  "scapa" ca prin minune si se stie si de ce.


30-11-2009 11:20:18
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

mihhaela69 a scris:

Nu prea sunt eu in masura sa fac comentarii, dar sunt de acord cu ce a scris subsemnata.
Deocamdata sistemul nostru juridic este bolnav si iremediabil.Sunt legi care sunt facute numai ca sa-i favorizeze pe unii, altele care sa ingreuneze un eventual proces si altele bune daca sunt interpretate cum trebuie.

In multe cazuri un inculpat care este vinovat  "scapa" ca prin minune si se stie si de ce.

Si eu sunt de acord cu subsemnata .


06-02-2010 10:14:13
   
Pagini: 1    
Mergeti la