Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Avem suflet?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Trebuie sa avem in suflet acel comportament de copil, sa ne bucuram de orice, sa nu dispara din noi niciodata, sau, pe cat posibil, sa il pastram pe un termen mult mai indelungat. Este acel ceva care ne tine mai sanatosi la minte, facandu-ne sa uitam de problemele cotidiene. Insa, atunci, cand lipsa de sanatate isi face aparitia si stii ca nu mai e nimic de facut, cu siguranta nu mai ai puterea sa fii ceea ce ai fost pana mai apoi. Pe fatza iti apare acea tristete care, in timp, iti lasa urme in suflet si nu numai. E f greu sa treci peste aceasta cu usurinta, doar fortat de imprejurari ca nu ai incotro. Il adopti ca altfel nu mai ai sperante.
Sa aveti o zi minunata!


04-08-2008 09:02:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ieri am avut o discutie cu cineva apropiat mie despre viata dincolo de moarte,daca exista sau nu...ea era de parere ca e bine sa ne traim viata pe deplin aici pe pamint ca veiz Doamne ce-i sigur e sigur...eu sunt de alta parere...=(
Cred in existenta vietii de dupa moarte, fiindca tot ce se petrece trebuie sa aiba sens. Cei care cred ca au o singura viata, au inca un motiv de a-si petrece aceasta unica viata, "savurind-o" din plin. Totusi pedeapsa sau "premierea" noastra ne asteapta intr-o alta viata. In concluzie, poate ar trebui sa-l citez pe Eminescu: "Caci toti se nasc spre a muri si mor spre a se naste"


20-08-2008 19:14:40
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la