Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ura...    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ura nu este un parazit al sufletului nostru ci mai degraba un simbiot. Relatia dintre om si sentimentul de ura, daca este speculata intr-un mod constructiv, poate fi secretul unei vieti pline de trairi intense. Dar sa traiesti cu ura este la fel cum ai lucra cu magie neagra, intotdeauna poti cadea intr-un univers demonic din care nu exista scapare.
Ura este aceea care sta pe tronul impunator si rece si te priveste cu rautate. La picioarele ei sunt cadavrele sentimentelor neinsemnate pe care ea le devoreaza cu placere. Ura este nu se satura niciodata, sta cu ghearele infipte in spatele tau si se infrupta din fiinta ta. Iti mananca cu lacomie pacatele si soarbe cu pofta din pocalul plin cu sangele tau negru si pacatos.Invata sa apreciezi ura, si sa ii respecti rolul ei de regina a intensitatii. Nu te lasa amagit de umbrele si stafiile unor iubiri trecatoare, nu cadea prea des in plasa compasiunii pentru ca vei avea sfarsitul unui martir si nu uita ca oriunde te-ai afla ea va fii alaturi de tine, inlantuita ,dar cu ghearele scoase, mereu pregatita sa sfasie urmatoarea persoana care intra, fara merit, in viata ta.


03-05-2007 23:28:26
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Ura vine din neputinte, neimpliniri, pierderi.

04-05-2007 01:19:39
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
.cred ca cine a scris asta  tare mult a urat dar ura a fost invinsa cu o iubire mai mare decat ura!

tasha 1951 a scris:

Ura nu este un parazit al sufletului nostru ci mai degraba un simbiot. Relatia dintre om si sentimentul de ura, daca este speculata intr-un mod constructiv, poate fi secretul unei vieti pline de trairi intense. Dar sa traiesti cu ura este la fel cum ai lucra cu magie neagra, intotdeauna poti cadea intr-un univers demonic din care nu exista scapare.
Ura este aceea care sta pe tronul impunator si rece si te priveste cu rautate. La picioarele ei sunt cadavrele sentimentelor neinsemnate pe care ea le devoreaza cu placere. Ura este nu se satura niciodata, sta cu ghearele infipte in spatele tau si se infrupta din fiinta ta. Iti mananca cu lacomie pacatele si soarbe cu pofta din pocalul plin cu sangele tau negru si pacatos.Invata sa apreciezi ura, si sa ii respecti rolul ei de regina a intensitatii. Nu te lasa amagit de umbrele si stafiile unor iubiri trecatoare, nu cadea prea des in plasa compasiunii pentru ca vei avea sfarsitul unui martir si nu uita ca oriunde te-ai afla ea va fii alaturi de tine, inlantuita ,dar cu ghearele scoase, mereu pregatita sa sfasie urmatoarea persoana care intra, fara merit, in viata ta.


04-05-2007 01:24:01
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Ura, dragoste, separate de un pas, un gest , o vorba.

04-05-2007 01:38:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Cu riscul ca poate nu voi fii on topic...
Am sa-ti dedic citeva versuri pe care le am in minte.........
''Imi pare asa ciudat, c-avem atita vreme pt. ura
Ca viata nu-i decit o picatura intr-acest moment si celalalt.
Si e nelinistit de trist, ca nu culegem flori, ca nu privim la cer mai des....ca nu iubim''
=(


04-05-2007 02:19:16
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Prea suculent, prea dulce, devine prea poetic. Artistic.Nu astept invitatia sa fiu eu acritura.

Ultima modificare facuta de Ak-47 (04-05-2007 02:23:35)


04-05-2007 02:23:11
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

tasha 1951 a scris:

Cu riscul ca poate nu voi fii on topic...
Am sa-ti dedic citeva versuri pe care le am in minte.........
''Imi pare asa ciudat, c-avem atita vreme pt. ura
Ca viata nu-i decit o picatura intr-acest moment si celalalt.
Si e nelinistit de trist, ca nu culegem flori, ca nu privim la cer mai des....ca nu iubim''
=(

... noi, care-atat de repede murim (cocteau) :)


04-05-2007 02:27:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Deformatie profesionala..
asta e...
acuma stii cum esti tu?vorba francezului"Il ne voudrait rien de l'autrui,mais il voudrait que tout fut a lui"...=)


04-05-2007 02:31:56
   
Pagini: 1    
Mergeti la