Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Club Chat / buna tuturor....caut prieteni....    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
dya
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-07-2007
Mesaje: 6
sunt noua pe aici...mai exact ma plictisesc de crap intre 4 peretzi...si simt nevoia sa vb cu cineva...nu vreau filozofie...ma multumesc cu o simpla aberatzie despre orice subiect cat de comun ar fi el....orice numai sa nu mai vb cu pisica...e cam patetic sa stiti....Despre mine pe scurt: sunt studenta in anul 3 la Universitate , am un prieten de 2 ani si exact de tot atata timp mi-am cam pierdut toti prietenii....(si erau destul de multi)...din fiintza f sociabila si inconjurata de oameni care eram am ajuns destul de retrasa...El munceste 2 saptamani pe luna si in timpul asta eu ma plictisesc de mor(greseala mea , recunosc )...imi doresc sa fac ceva , sa ma angajez sa-mi umplu timpul , dar am avut o experientza destul de nefericita la locul de munca unde am stat doar o saptamana asa ca m-am cam descurajat...In concluzie :imi doresc sa vb cu cineva...pentru simpla placere de avorbi...de a palavragi cum o faceam odata cu prietenii...

18-07-2007 23:59:05
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
bine ai venit in lumea nebuniei....


dya a scris:

sunt noua pe aici...mai exact ma plictisesc de crap intre 4 peretzi...si simt nevoia sa vb cu cineva...nu vreau filozofie...ma multumesc cu o simpla aberatzie despre orice subiect cat de comun ar fi el....orice numai sa nu mai vb cu pisica...e cam patetic sa stiti....Despre mine pe scurt: sunt studenta in anul 3 la Universitate , am un prieten de 2 ani si exact de tot atata timp mi-am cam pierdut toti prietenii....(si erau destul de multi)...din fiintza f sociabila si inconjurata de oameni care eram am ajuns destul de retrasa...El munceste 2 saptamani pe luna si in timpul asta eu ma plictisesc de mor(greseala mea , recunosc )...imi doresc sa fac ceva , sa ma angajez sa-mi umplu timpul , dar am avut o experientza destul de nefericita la locul de munca unde am stat doar o saptamana asa ca m-am cam descurajat...In concluzie :imi doresc sa vb cu cineva...pentru simpla placere de avorbi...de a palavragi cum o faceam odata cu prietenii...


19-07-2007 00:11:16
   
dya
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-07-2007
Mesaje: 6
asta cu nebunia s inteleg ca e de bine sau de rau?
Cezara_Irenne a scris:

bine ai venit in lumea nebuniei....


dya a scris:

sunt noua pe aici...mai exact ma plictisesc de crap intre 4 peretzi...si simt nevoia sa vb cu cineva...nu vreau filozofie...ma multumesc cu o simpla aberatzie despre orice subiect cat de comun ar fi el....orice numai sa nu mai vb cu pisica...e cam patetic sa stiti....Despre mine pe scurt: sunt studenta in anul 3 la Universitate , am un prieten de 2 ani si exact de tot atata timp mi-am cam pierdut toti prietenii....(si erau destul de multi)...din fiintza f sociabila si inconjurata de oameni care eram am ajuns destul de retrasa...El munceste 2 saptamani pe luna si in timpul asta eu ma plictisesc de mor(greseala mea , recunosc )...imi doresc sa fac ceva , sa ma angajez sa-mi umplu timpul , dar am avut o experientza destul de nefericita la locul de munca unde am stat doar o saptamana asa ca m-am cam descurajat...In concluzie :imi doresc sa vb cu cineva...pentru simpla placere de avorbi...de a palavragi cum o faceam odata cu prietenii...


19-07-2007 00:17:27
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
copila mea,fata dulce ,e o nebunie frumoasa.....prudenta sa fii....de comunicat,poti cu cine vrei .....uite ,eu iti intind prima o mana a prieteniei....sunt dodo!....


dya a scris:

asta cu nebunia s inteleg ca e de bine sau de rau?
Cezara_Irenne a scris:

bine ai venit in lumea nebuniei....


dya a scris:

sunt noua pe aici...mai exact ma plictisesc de crap intre 4 peretzi...si simt nevoia sa vb cu cineva...nu vreau filozofie...ma multumesc cu o simpla aberatzie despre orice subiect cat de comun ar fi el....orice numai sa nu mai vb cu pisica...e cam patetic sa stiti....Despre mine pe scurt: sunt studenta in anul 3 la Universitate , am un prieten de 2 ani si exact de tot atata timp mi-am cam pierdut toti prietenii....(si erau destul de multi)...din fiintza f sociabila si inconjurata de oameni care eram am ajuns destul de retrasa...El munceste 2 saptamani pe luna si in timpul asta eu ma plictisesc de mor(greseala mea , recunosc )...imi doresc sa fac ceva , sa ma angajez sa-mi umplu timpul , dar am avut o experientza destul de nefericita la locul de munca unde am stat doar o saptamana asa ca m-am cam descurajat...In concluzie :imi doresc sa vb cu cineva...pentru simpla placere de avorbi...de a palavragi cum o faceam odata cu prietenii...


19-07-2007 00:19:48
   
dya
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-07-2007
Mesaje: 6
buna...eu sunt adriana..de mult imp ma gandeam sa intru sa vad care e faza cu forumurile..chaturile...presimt k o s fie de bine....pana akum catva timp mi se pareau o vrajeala...dar aici chiar iti poti lega prietenii..pentru ca oamenii sut mai deschisi...sunt aici pentru acelas lucru....

19-07-2007 00:23:00
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Adriana....Ariadna ,fata lui Tezeu.....esti dulce si frumoasa...comunica din plin,nu te retrage in tine precum sepia urata....fii deschisa ,vie si fermecatoare,tare in mahniri si sensibila in frumuseti....fii tu cea care te stii....bafta!


dya a scris:

buna...eu sunt adriana..de mult imp ma gandeam sa intru sa vad care e faza cu forumurile..chaturile...presimt k o s fie de bine....pana akum catva timp mi se pareau o vrajeala...dar aici chiar iti poti lega prietenii..pentru ca oamenii sut mai deschisi...sunt aici pentru acelas lucru....


Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (19-07-2007 00:28:51)


19-07-2007 00:27:00
   
dya
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-07-2007
Mesaje: 6
mc frumos...as vrea eu s fiu cea care eram...dar deja ma simt batrana...glumesc acum, normal...desi...orikum mc de intampinare....cred k o sa-mi plaka aici....
Cezara_Irenne a scris:

Adriana....Ariana ,fata lui Tezeu.....esti dulce si frumoasa...comunica din plin,nu te retrage in tine precum sepia urata....fii deschisa ,vie si fermecatoare,tare in mahniri si sensibila in frumuseti....fii tu cea care te stii....bafta!


dya a scris:

buna...eu sunt adriana..de mult imp ma gandeam sa intru sa vad care e faza cu forumurile..chaturile...presimt k o s fie de bine....pana akum catva timp mi se pareau o vrajeala...dar aici chiar iti poti lega prietenii..pentru ca oamenii sut mai deschisi...sunt aici pentru acelas lucru....


19-07-2007 00:29:31
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
whatt?...ce-i aia batranete,tu glumesti....mergi cu mine sa alergam padurea pe ceva km?....zburda iubita prin viata,musca din ea ...varsta ne-o da savantii,sufletul ni-l crestem noi....ai grija de tine mereu....iubeste doar frumos...restul vine de la sine...


dya a scris:

mc frumos...as vrea eu s fiu cea care eram...dar deja ma simt batrana...glumesc acum, normal...desi...orikum mc de intampinare....cred k o sa-mi plaka aici....
Cezara_Irenne a scris:

Adriana....Ariana ,fata lui Tezeu.....esti dulce si frumoasa...comunica din plin,nu te retrage in tine precum sepia urata....fii deschisa ,vie si fermecatoare,tare in mahniri si sensibila in frumuseti....fii tu cea care te stii....bafta!


dya a scris:

buna...eu sunt adriana..de mult imp ma gandeam sa intru sa vad care e faza cu forumurile..chaturile...presimt k o s fie de bine....pana akum catva timp mi se pareau o vrajeala...dar aici chiar iti poti lega prietenii..pentru ca oamenii sut mai deschisi...sunt aici pentru acelas lucru....


19-07-2007 00:36:01
   
dya
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-07-2007
Mesaje: 6
ar fi simplu daca ar fi asa...undeva in inima mea imi e si mie dor sa mai fiu asa...dar viata iti arata si alte aspecte ceva mai nasoale...si nu mai indraznesti sa musti din viata de frica sa nu se supere si sa muste si ea din tine....

19-07-2007 00:39:49
   
adela32
Femeie

Nou venit

Inregistat: 17-04-2007
Mesaje: 4
frumos Cezara..."bine ai venit in lumea nebuniei " :)

19-07-2007 00:41:11
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
frica e un bun stimulent al simturilor ,te tine treaza si iti arata calea buna ....strange din dinti ,viata nu e usoara....dar,cu credinta,blandete,dragoste ..invingem sau ne intarim in inimi...important e sa fii buna la suflet ,sa-i oferi sufletului un drum cu lumina...nu intuneric....te sarut pe geana..


dya a scris:

ar fi simplu daca ar fi asa...undeva in inima mea imi e si mie dor sa mai fiu asa...dar viata iti arata si alte aspecte ceva mai nasoale...si nu mai indraznesti sa musti din viata de frica sa nu se supere si sa muste si ea din tine....


Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (19-07-2007 00:44:43)


19-07-2007 00:44:09
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
pup ochisorii tai....
adela32 a scris:

frumos Cezara..."bine ai venit in lumea nebuniei " :)


19-07-2007 00:45:14
   
dya
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-07-2007
Mesaje: 6
da...poate ca tocmai drumul ala bun imi lipseste mie..si pacea sufleteasca..poti avea orice pe lume..bani frumusetze...dar daca nu ai pace sufleteasca nu ai nimic...credinta a disparut si ea...nu mi s-a intaplat vreo nenorocire nemaipomenita dar intamplarile vietii au devenit mai monotone...mai lipsite de sens...si persoanele dragi capabile sa-mi ofere pacea sufleteasca ori au disparut ori au uitat sa o mai faca....e un sentiment ciudat..ai un dar al vorbirii....e un har care linisteste inimi...totusi...realitatea e prea dura...
Cezara_Irenne a scris:

frica e un bun stimulent al simturilor ,te tine treaza si iti arata calea buna ....strange din dinti ,viata nu e usoara....dar,cu credinta,blandete,dragoste ..invingem sau ne intarim in inimi...important e sa fii buna la suflet ,sa-i oferi sufletului un drum cu lumina...nu intuneric....te sarut pe geana..


dya a scris:

ar fi simplu daca ar fi asa...undeva in inima mea imi e si mie dor sa mai fiu asa...dar viata iti arata si alte aspecte ceva mai nasoale...si nu mai indraznesti sa musti din viata de frica sa nu se supere si sa muste si ea din tine....


19-07-2007 00:53:23
   
?? SarutFatal
Cont Sters

Inregistat: 14-07-2007
Mesaje: 34
pe ai mey nu`i pupi dodo ? :P

19-07-2007 00:58:11
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
pe tine puiut te pupa dodo tot!
SarutFatal a scris:

pe ai mey nu`i pupi dodo ? :P


19-07-2007 01:23:32
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
lipsa emotiilor te trimite intro monotonie urata...asculta muzica si dezvolta-ti noi mecanisme ale simturilor....


dya a scris:

da...poate ca tocmai drumul ala bun imi lipseste mie..si pacea sufleteasca..poti avea orice pe lume..bani frumusetze...dar daca nu ai pace sufleteasca nu ai nimic...credinta a disparut si ea...nu mi s-a intaplat vreo nenorocire nemaipomenita dar intamplarile vietii au devenit mai monotone...mai lipsite de sens...si persoanele dragi capabile sa-mi ofere pacea sufleteasca ori au disparut ori au uitat sa o mai faca....e un sentiment ciudat..ai un dar al vorbirii....e un har care linisteste inimi...totusi...realitatea e prea dura...
Cezara_Irenne a scris:

frica e un bun stimulent al simturilor ,te tine treaza si iti arata calea buna ....strange din dinti ,viata nu e usoara....dar,cu credinta,blandete,dragoste ..invingem sau ne intarim in inimi...important e sa fii buna la suflet ,sa-i oferi sufletului un drum cu lumina...nu intuneric....te sarut pe geana..


dya a scris:

ar fi simplu daca ar fi asa...undeva in inima mea imi e si mie dor sa mai fiu asa...dar viata iti arata si alte aspecte ceva mai nasoale...si nu mai indraznesti sa musti din viata de frica sa nu se supere si sa muste si ea din tine....


19-07-2007 01:25:33
   
?? armina31
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2007
Mesaje: 55
buna fetelor! uite ca mai sunt femei care se plictisesc si nu au prietene cu care sa palavrageasca! ma credeam singura!
daca tot sunt aici hai va rog sa sporovaim _ca tare imi mai place_ si nu am cu cine!
apropo de chestia cu 4 pereti si vorbitul cu pisica_eu m+am saturat sa vb. cu cateii! deci luati-ma in "club" va rog!?


26-07-2007 09:43:08
   
?? dan13
Cont Sters

Inregistat: 12-09-2007
Mesaje: 3
buna...sunt un barbat,care sunt la fel ca tine....am o rel de 3 ani,am renuntat la tot pt ea,munca,prieteni si kiar sa mer la sala..as vrea s te cunosc si sa vb

15-09-2007 11:39:04
   
?? jhony
Cont Sters

Inregistat: 28-05-2007
Mesaje: 2
oare  mai exista iubire?

06-10-2007 13:37:10
   
?? pavone
Cont Sters

Inregistat: 30-12-2007
Mesaje: 5
sunteti fantastice domnisoarelor.... palavrageala vreti voi?, incercati sa faceti si ceva util.. eu cred ca nu e usoara singuratatea  dar dece nu va intalniti sa va cunoasteti sa beti o cafea ... sa deveniti prietene? sunt si eu singur si  nu e usor stiu... de ex imi place mult sa merga la cumparaturi.. si fac

30-12-2007 14:37:11
   
?? pavone
Cont Sters

Inregistat: 30-12-2007
Mesaje: 5
nu poti gasi pacea inimii pe net nu... azi vb. cu unul, maine cu altul si nu rezolvi mare lucru... iti doresti sa te auzi din nou  si nu este disponibil-a si uite cu poti pierde o zi si nu ai facut ninmic ... a mai trecut o zi si tot singura

30-12-2007 14:39:33
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
buna... sint noua  pe aici si bine nici nu stiu inca daca e bine ca am intrat sau nu ....dar macar spun chiar si virtual ce gindesc si nici nu am pretentia sa imi acceptew parerea mea ceilalti......hai ca e bine....scriu  ce vreau  si primesc ce mi se ofera...hahaha.....imi umple timpul cind nu am cui vorbi si sp0er sa nu ma acapareze vprea tare ca nu dispun de prea mult timp dar... imi place deocamdata.... sa-mi traiasca copii ca ei  m-au conectat

01-01-2008 19:09:12
   
?? grigore
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2008
Mesaje: 1
helooo

07-09-2008 18:59:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
buna Grigore,bine-ai venit pe forum!
grigore a scris:

helooo


08-09-2008 16:17:54
   
?? diabolyk
Cont Sters

Inregistat: 24-12-2008
Mesaje: 8

dya a scris:

da...poate ca tocmai drumul ala bun imi lipseste mie..si pacea sufleteasca..poti avea orice pe lume..bani frumusetze...dar daca nu ai pace sufleteasca nu ai nimic...credinta a disparut si ea...nu mi s-a intaplat vreo nenorocire nemaipomenita dar intamplarile vietii au devenit mai monotone...mai lipsite de sens...si persoanele dragi capabile sa-mi ofere pacea sufleteasca ori au disparut ori au uitat sa o mai faca....e un sentiment ciudat..ai un dar al vorbirii....e un har care linisteste inimi...totusi...realitatea e prea dura... Dya, realitatea nu a fost niciodata buna cu nimeni, fiecare si'a croit drumul sau in viata, asa cum a stiut mai bine..., probleme grava e ca, NOROCUL nu e de partea tuturor. Nu esti  prima si nu vei fi nici ultima, care trece prin astfel de momente, incearca sa faci altceva decat ceea ce ai facut pana acum, selecteaza'ti bine prietenii, pentru ca..., nu multi sunt cei care te vor intelege.
Cezara_Irenne a scris:

frica e un bun stimulent al simturilor ,te tine treaza si iti arata calea buna ....strange din dinti ,viata nu e usoara....dar,cu credinta,blandete,dragoste ..invingem sau ne intarim in inimi...important e sa fii buna la suflet ,sa-i oferi sufletului un drum cu lumina...nu intuneric....te sarut pe geana..


dya a scris:

ar fi simplu daca ar fi asa...undeva in inima mea imi e si mie dor sa mai fiu asa...dar viata iti arata si alte aspecte ceva mai nasoale...si nu mai indraznesti sa musti din viata de frica sa nu se supere si sa muste si ea din tine....


01-01-2009 01:10:37
   
allinuttza
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-02-2009
Mesaje: 8
buna
sunt foarte incantata ca am descoperit acest site. de curand am intrat pe www.cupidonu.127.0.0.1 , pe siteul de la utv, si am intalnit acolo un baiat cu care sper sa plec la rio de janeiro. intrati si voi. e vorba de un concurs

armina31 a scris:

buna fetelor! uite ca mai sunt femei care se plictisesc si nu au prietene cu care sa palavrageasca! ma credeam singura!
daca tot sunt aici hai va rog sa sporovaim _ca tare imi mai place_ si nu am cu cine!
apropo de chestia cu 4 pereti si vorbitul cu pisica_eu m+am saturat sa vb. cu cateii! deci luati-ma in "club" va rog!?


Ultima modificare facuta de allinuttza (04-02-2009 15:25:42)


04-02-2009 15:25:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Bashti d-acilea cu reclamele deloc mascate, alinoputzo ! :D:D

04-02-2009 16:29:12
   
?? evrika
Cont Sters

Inregistat: 29-04-2009
Mesaje: 14

Cezara_Irenne a scris:

copila mea,fata dulce ,e o nebunie frumoasa.....prudenta sa fii....de comunicat,poti cu cine vrei .....uite ,eu iti intind prima o mana a prieteniei....sunt dodo!....


dya a scris:

asta cu nebunia s inteleg ca e de bine sau de rau?
Cezara_Irenne a scris:

bine ai venit in lumea nebuniei....



08-06-2009 13:28:28
   
?? evrika
Cont Sters

Inregistat: 29-04-2009
Mesaje: 14
Salut, si eu suntr noua dar am deja multi prieteni de care ma bucur ín fiecare zi nu fiti timide (daca MOHAMED nu merge la munte atunici merge muntele la MOHAMED) ín ziua de azi nu sti ín cine sa ai íncredere dar sa fiim optimiste poate se gasesc si oameni ,prieteni buni

08-06-2009 13:34:12
   
?? evrika
Cont Sters

Inregistat: 29-04-2009
Mesaje: 14
mersi dodo si apoi ai dreptate ce pierd daca comunic cu cinevadoar aici nu ma poare atinge cel mult ma poate jigni dar am eu ac pt.cojocul lor

08-06-2009 13:38:51
   
?? amyy
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2007
Mesaje: 10
buna, tuturor celor care mai intrati pe aici din cand in cand, eu sunt  amyy si as vrea sa ne cunoastem daca se poate, sa mai vorbim uneori,poate asa voi reusi sa ies un pic din infernul meu,sau poate nu, oare eu mi l-am creat?..., sigur da, ce aiurea e totul in viata asta,mereu facem aceiasi greseala ,dar niciodata nu ne invatam minte....gata cu lamentatul, va doresc o zi buna si nu uitati sa traiti la maxim...pup

05-08-2009 17:45:05
   
?? teo79
Cont Sters

Inregistat: 04-08-2009
Mesaje: 2

amyy a scris:

buna, tuturor celor care mai intrati pe aici din cand in cand, eu sunt  amyy si as vrea sa ne cunoastem daca se poate, sa mai vorbim uneori,poate asa voi reusi sa ies un pic din infernul meu,sau poate nu, oare eu mi l-am creat?..., sigur da, ce aiurea e totul in viata asta,mereu facem aceiasi greseala ,dar niciodata nu ne invatam minte....gata cu lamentatul, va doresc o zi buna si nu uitati sa traiti la maxim...pup

id meu teo_rai79


05-08-2009 18:57:51
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

amyy a scris:

buna, tuturor celor care mai intrati pe aici din cand in cand, eu sunt  amyy si as vrea sa ne cunoastem daca se poate, sa mai vorbim uneori,poate asa voi reusi sa ies un pic din infernul meu,sau poate nu, oare eu mi l-am creat?..., sigur da, ce aiurea e totul in viata asta,mereu facem aceiasi greseala ,dar niciodata nu ne invatam minte....gata cu lamentatul, va doresc o zi buna si nu uitati sa traiti la maxim...pup

cea mai mare greseala e sa repetam o greseala......a doua oara trebuie sa stim sa ne ferim,sau sa invatam cum sa evitam!infernul,poate l-ai creat tu,poate ti l-a creat altcineva,poate ti-a fost daruit sau chiar impus!nu intotdeauna suntem noi cei care decidem!de multe ori suntem niste unelte folosite de mainile celorlalti,fara sa ne dam seama chiar!daca nu ai iesit din acel infern pana acum sunt sigur ca ai puterea sa o faci........trebuie doar sa vrei!oriunde ai fi ,te pup,si-ti urez o zi buna!


05-08-2009 20:11:08
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333
in momentul cand simtim ca nu mai putem,ca suntem distrusi,intinsi la pamant,atunci trebuie sa ne ridicam si sa avem puterea sa o luam de la inceput.....e greu,stiu,dar trebuie sa putem,sa vrem sa o luam de la capat!suntem niste luptatori,cu viata......cu destinul,pt asta suntem creati,pt a lupta,de la nastere la moarte!nu trebuie niciodata sa abandonam idealuri-le noastre,nu trebuie sa ne lasam coplesiti sau invinsi de viata,nu trebuie sa uitam de unde am plecat si unde vrem sa mergem!totul depinde de vointa!e adevarat,nu suntem toti la fel......nu gandim toti la fel.....altii au o cuta......altii au mai multe....altii sunt nevoiti sa mearga la coafor,pt ca nu au nici una.......dar toti suntem oameni!sa ne stimam....sa ne respectam......sa ne ajutam......si asa infruntam mult mai usor,acest calvar numit viata!

05-08-2009 20:31:41
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333
de ce atata minciuna.......ironie cat cuprinde.......rautate fatisa.....dusmanie si ura de nedescris.....ne face sa fim altfel,mai interesanti?!eroare,asta nu face decat sa inrautateasca si mai mult lucrurile!iubiti-va si fiti iubiti!sa aveti o zi buna!

05-08-2009 20:37:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Frumos spus Mysteriosule,dar mai greu da facut...ideea cu vointa,da!functioneza si la mine,si m-a ajutat sa merg mai departe de multe ori....pentru ca mi-am zis"vreau,si trebuie sa pot!!!"...dar asta e subiect de alte topicuri asa ca ma limitez la atat...=)
Iti zic insa viata lunga  pe forum!=)


05-08-2009 20:41:40
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Mysterious a scris:

in momentul cand simtim ca nu mai putem,ca suntem distrusi,intinsi la pamant,atunci trebuie sa ne ridicam si sa avem puterea sa o luam de la inceput.....e greu,stiu,dar trebuie sa putem,sa vrem sa o luam de la capat!suntem niste luptatori,cu viata......cu destinul,pt asta suntem creati,pt a lupta,de la nastere la moarte!nu trebuie niciodata sa abandonam idealuri-le noastre,nu trebuie sa ne lasam coplesiti sau invinsi de viata,nu trebuie sa uitam de unde am plecat si unde vrem sa mergem!totul depinde de vointa!e adevarat,nu suntem toti la fel......nu gandim toti la fel.....altii au o cuta......altii au mai multe....altii sunt nevoiti sa mearga la coafor,pt ca nu au nici una.......dar toti suntem oameni!sa ne stimam....sa ne respectam......sa ne ajutam......si asa infruntam mult mai usor,acest calvar numit viata!



Dar cand idealurile noastre sunt murdarite cu noroi?... visele noastre furate pe furis?... cand pierdem din fata de unde am plecat si unde vrem sa ajungem?... cel mai grav e cand ajungi sa renunti la tine insuti pentru binele altora, e o catusa impusa voluntar... dar o catusa care se rupe singur, distrugand totul in jur.
  Cel mai important e sa nu renunti la tine, pt nimeni pe lumea asta, cine te iubeste , te iubeste cum esti, cu bune si rele, te accepta cum esti, iti iubeste si defectele.


05-08-2009 21:22:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Asa este Seherezade,chiar si defectele le vezi drept calitati...=)

05-08-2009 23:25:50
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

tasha 1951 a scris:

Asa este Seherezade,chiar si defectele le vezi drept calitati...=)



  O, dar ce stare minunata e asta, cand vezi defectele calitati, doar plutesti in trairi, sentimente... dar melancolica mai sunt astazi :D


05-08-2009 23:30:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ba dimpotriva mi se pare ca esti o femeie absolut normala,cu trairi firesti!=)

05-08-2009 23:36:56
   
?? amyy
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2007
Mesaje: 10
Buna dimineata, am intrat sa va salut si sa va urez o zi frumoasa plina de iubire ,va multumesc celor care v-ati oprit un pic sa scrieti un gand, pup

06-08-2009 09:26:08
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

tasha 1951 a scris:

Frumos spus Mysteriosule,dar mai greu da facut...ideea cu vointa,da!functioneza si la mine,si m-a ajutat sa merg mai departe de multe ori....pentru ca mi-am zis"vreau,si trebuie sa pot!!!"...dar asta e subiect de alte topicuri asa ca ma limitez la atat...=)
Iti zic insa viata lunga  pe forum!=)

Chiar daca e o zi frumoasa,urarea dumeavoastra o face si mai frumoasa!Multumesc pt urare,e o onoare pt mine!Cat despre subiecte,sunt nou si nu stiu prea bine cum  functioneaza,mai am putin de lucru la adaptare!Va urez o zi minunata!


06-08-2009 09:48:14
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

amyy a scris:

Buna dimineata, am intrat sa va salut si sa va urez o zi frumoasa plina de iubire ,va multumesc celor care v-ati oprit un pic sa scrieti un gand, pup

Neata si tie......si toate bune!


06-08-2009 09:50:39
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:


Mysterious a scris:

in momentul cand simtim ca nu mai putem,ca suntem distrusi,intinsi la pamant,atunci trebuie sa ne ridicam si sa avem puterea sa o luam de la inceput.....e greu,stiu,dar trebuie sa putem,sa vrem sa o luam de la capat!suntem niste luptatori,cu viata......cu destinul,pt asta suntem creati,pt a lupta,de la nastere la moarte!nu trebuie niciodata sa abandonam idealuri-le noastre,nu trebuie sa ne lasam coplesiti sau invinsi de viata,nu trebuie sa uitam de unde am plecat si unde vrem sa mergem!totul depinde de vointa!e adevarat,nu suntem toti la fel......nu gandim toti la fel.....altii au o cuta......altii au mai multe....altii sunt nevoiti sa mearga la coafor,pt ca nu au nici una.......dar toti suntem oameni!sa ne stimam....sa ne respectam......sa ne ajutam......si asa infruntam mult mai usor,acest calvar numit viata!



Dar cand idealurile noastre sunt murdarite cu noroi?... visele noastre furate pe furis?... cand pierdem din fata de unde am plecat si unde vrem sa ajungem?... cel mai grav e cand ajungi sa renunti la tine insuti pentru binele altora, e o catusa impusa voluntar... dar o catusa care se rupe singur, distrugand totul in jur.
  Cel mai important e sa nu renunti la tine, pt nimeni pe lumea asta, cine te iubeste , te iubeste cum esti, cu bune si rele, te accepta cum esti, iti iubeste si defectele.

La tine nu trebuie sa renunti,poti sa vrei binele cuiva,dar fara sa renunti la tine!NICIODATA!Tu esti pinionul principal,care pune in miscare un intreg mecanism.......fara tine nimic nu se misca,totul ramane blocat!Asta nu trebuie sa uiti!Iubirea.....ce mister!Cand iubesti si esti iubita,defecte nu exista!Exista doar persoana di fata ta,jumatatea ta,universul tau.........restul e nul!


06-08-2009 10:03:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Chiar daca e o zi frumoasa,urarea dumeavoastra o face si mai frumoasa!Multumesc pt urare,e o onoare pt mine!Cat despre subiecte,sunt nou si nu stiu prea bine cum  functioneaza,mai am putin de lucru la adaptare!Va urez o zi minunata!

multumesc,regret ca nu ti-am putut raspunde in privat...nu mi-am upgradat contul,pentru ca in ultimul timp am intrat mai rar aici...cele bune si tie!


06-08-2009 13:20:48
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333
Nici o problema!Faptul ca pot schimba opinii cu dumneavoastra,ma onoreaza!Sincer sa fiu,initial am judecat gresit site-ul,mai bine zis,persoanele,dar cunoscand persoane ca dv,desi nu sunt multe,mi-am schimbat total opinia!CIAO!;)

06-08-2009 14:39:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Mysterious a scris:

Nici o problema!Faptul ca pot schimba opinii cu dumneavoastra,ma onoreaza!Sincer sa fiu,initial am judecat gresit site-ul,mai bine zis,persoanele,dar cunoscand persoane ca dv,desi nu sunt multe,mi-am schimbat total opinia!CIAO!;)

Sa fii iubit ,sa gasesti ce ti-ai propus pe acest site...=)


06-08-2009 15:40:29
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333
Nu prea cred.........dar stiti cum e.........nu se stie niciodata!;)Speranta e ultima care moare!Iubit sa fiu......mult mi-as dori.......;)

06-08-2009 22:41:09
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Mysterious a scris:

Nu prea cred.........dar stiti cum e.........nu se stie niciodata!;)Speranta e ultima care moare!Iubit sa fiu......mult mi-as dori.......;)



CAm asta ne dorim toti, dar nu toti suntem pregatiti :(


06-08-2009 22:46:52
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:


Mysterious a scris:

Nu prea cred.........dar stiti cum e.........nu se stie niciodata!;)Speranta e ultima care moare!Iubit sa fiu......mult mi-as dori.......;)



CAm asta ne dorim toti, dar nu toti suntem pregatiti :(

Mai ales tu..........;)


06-08-2009 23:46:30
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la