Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / PUTEREA si monstruoasele (sau utilele?!) ei fatzete    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
F.tem-as in el de "banutz"  :D si-n obsesia asta diabolica a puterii (concretizata, evident, mai ales prin $$$ ) - care nu doar corupe, ci si deformeaza pina la monstruozitate!!! :x :x

Observ (trist) ispita satanica a puterii si-n domeniul in care (inca) mai lucrez - toti ciumpalacii si mucosii vor motociclete si masini cu herghelii de sute de cai-putere (ca sa consume mai multa benzina in ambuteiaje, cred :D ), iar la modul general, idealul absurdistan se pare ca-i sa stai cu burta-n sus (sau, si mai trendy, cu curu-n sus ;) ) si altii sa te slugareasca la infinit.

Aproape niciun fior, niciun efort creativ, nicio boare de satisfactie a lucrului bine facut (cu maxima chinuiala, evident) nu mai simt sa adie in mlastina asta fetida :x care-a devenit Romanica !!! :x

Sexul cu toate versiunile posibile (dar si exploatarea lui fara scruPULE :D ) pare cea mai comoda si banoasa ocupatie pentru cei/cele fara vreun orizont sau minime abilitati, totul se speculeaza oricum, iar intermediarii/samsarii calaresc pe putinii care mai au curajul sa produca ceva, cu mintea sau bratele.

Unde-om ajunge in ritmul asta, ei???? :(((

Na ca m-am inervat :D si-am facut un topic separat pe tema asta !!!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-01-2008 00:49:01)


30-01-2008 00:46:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

F.tem-as in el de "banutz"  :D si-n obsesia asta diabolica a puterii (concretizata, evident, mai ales prin $$$ ) - care nu doar corupe, ci si deformeaza pina la monstruozitate!!! :x :x

Observ (trist) ispita satanica a puterii si-n domeniul in care (inca) mai lucrez - toti ciumpalacii si mucosii vor motociclete si masini cu herghelii de sute de cai-putere (ca sa consume mai multa benzina in ambuteiaje, cred :D ), iar la modul general, idealul absurdistan se pare ca-i sa stai cu burta-n sus (sau, si mai trendy, cu curu-n sus ;) ) si altii sa te slugareasca la infinit.

Aproape niciun fior, niciun efort creativ, nicio boare de satisfactie a lucrului bine facut (cu maxima chinuiala, evident) nu mai simt sa adie in mlastina asta fetida :x care-a devenit Romanica !!! :x

Sexul cu toate versiunile posibile (sau exploatarea lui fara scruPULE :D ) pare cea mai comoda si banoasa ocupatie pentru cei/cele fara vreun orizont sau minime abilitati, totul se speculeaza oricum, iar intermediarii/samsarii calaresc pe putinii care mai au curajul sa produca ceva, cu mintea sau bratele.

Unde-om ajunge in ritmul asta, ei???? :((


Na ca m-am inervat :D si-am facut un topic separat pe tema asta !!!!


Bravo tie!
Bine ca te-ai enervat...macar asa ai imbogatit forumul cu un topic...si apoi stilul tau kawa..este inconfundabil...il citim cu placere de fiecare data...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (30-01-2008 00:50:59)


30-01-2008 00:49:31
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

F.tem-as in el de "banutz"  :D si-n obsesia asta diabolica a puterii (concretizata, evident, mai ales prin $$$ ) - care nu doar corupe, ci si deformeaza pina la monstruozitate!!! :x :x

Observ (trist) ispita satanica a puterii si-n domeniul in care (inca) mai lucrez - toti ciumpalacii si mucosii vor motociclete si masini cu herghelii de sute de cai-putere (ca sa consume mai multa benzina in ambuteiaje, cred :D ), iar la modul general, idealul absurdistan se pare ca-i sa stai cu burta-n sus (sau, si mai trendy, cu curu-n sus ;) ) si altii sa te slugareasca la infinit.

Aproape niciun fior, niciun efort creativ, nicio boare de satisfactie a lucrului bine facut (cu maxima chinuiala, evident) nu mai simt sa adie in mlastina asta fetida :x care-a devenit Romanica !!! :x

Sexul cu toate versiunile posibile (dar si exploatarea lui fara scruPULE :D ) pare cea mai comoda si banoasa ocupatie pentru cei/cele fara vreun orizont sau minime abilitati, totul se speculeaza oricum, iar intermediarii/samsarii calaresc pe putinii care mai au curajul sa produca ceva, cu mintea sau bratele.

Unde-om ajunge in ritmul asta, ei???? :(((


La "Noi ne vindem tzara!", cu surpriza iminenta ca n-o va vrea nimeni. :D


30-01-2008 00:55:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Contrar aparentzelor, e de mult vinduta, Aly cherie! ;)

Chiar daca pe bani maruntzi... :x


30-01-2008 01:04:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Contrar aparentzelor, e de mult vinduta, Aly cherie! ;)

Chiar daca pe bani maruntzi... :x

ups...
si noi cu ce ne-am ales?:x


30-01-2008 01:05:49
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Contrar aparentzelor, e de mult vinduta, Aly cherie! ;)

Chiar daca pe bani maruntzi... :x

ups...
si noi cu ce ne-am ales?:x


Bineinteles ca nu ne-am ales cu nimic. Teoretic, am mai putea invata din trecut si prezent, dar practic mi se pare imposibil. ...Nici macar un individ cu atare profil moral nu ar mai iesi din rahat, darmite o tara.


30-01-2008 01:14:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Contrar aparentzelor, e de mult vinduta, Aly cherie! ;)

Chiar daca pe bani maruntzi... :x

ups...
si noi cu ce ne-am ales?:x


Bineinteles ca nu ne-am ales cu nimic. Teoretic, am mai putea invata din trecut si prezent, dar practic mi se pare imposibil. ...Nici macar un individ cu atare profil moral nu ar mai iesi din rahat, darmite o tara.

saraca  tara bogata...nu-i asa?


30-01-2008 01:52:37
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


ups...
si noi cu ce ne-am ales?:x


Bineinteles ca nu ne-am ales cu nimic. Teoretic, am mai putea invata din trecut si prezent, dar practic mi se pare imposibil. ...Nici macar un individ cu atare profil moral nu ar mai iesi din rahat, darmite o tara.

saraca  tara bogata...nu-i asa?


Nu stiu, pe cuvant, nu mai simt nici macar mila pentru ea. :(


30-01-2008 01:58:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:



Bineinteles ca nu ne-am ales cu nimic. Teoretic, am mai putea invata din trecut si prezent, dar practic mi se pare imposibil. ...Nici macar un individ cu atare profil moral nu ar mai iesi din rahat, darmite o tara.

saraca  tara bogata...nu-i asa?


Nu stiu, pe cuvant, nu mai simt nici macar mila pentru ea. :(

lasa...macar ne mangaiem cu gandul ca va fi bine copiilor nostri...


30-01-2008 01:59:54
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
....."24"....este titlul unui serial de televiziune avand ca subiect lupta pentru PUTERE...un scenariu absolut terifiant....nu am mai vazut niciodata asa ceva...cu Kiefer Sutherland in rolul principal....gandul ca numai ceva din ce se prezinta in acest film este adevarat ,este de natura sa te faca sa nu dormi multe nopti....groaznic sa realizezi ca o viata de om nu inseamna absolut nimic in calea tavalugului PUTERII.....

31-01-2008 18:00:08
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

egon a scris:

....."24"....este titlul unui serial de televiziune avand ca subiect lupta pentru PUTERE...un scenariu absolut terifiant....nu am mai vazut niciodata asa ceva...cu Kiefer Sutherland in rolul principal....gandul ca numai ceva din ce se prezinta in acest film este adevarat ,este de natura sa te faca sa nu dormi multe nopti....groaznic sa realizezi ca o viata de om nu inseamna absolut nimic in calea tavalugului PUTERII.....


Hmm, la 48 de ani ma gandesc ca nu esti suficient de vechi pe lumea asta, ca mass-media sa nu te fi obisnuit deja bine de tot cu ideea care zici ca te-a inspaimantat. In ce ma priveste, marturisesc ca nu gasesc prea frecvent rabdarea de a urmari filme vechi de cateva decenii, atat de... inocente.


01-02-2008 03:04:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi :D:D, uite ca postez doar ca sa "scot din coma" unele topicuri.
Ei, va place PUTEREA, cumetrilor, au ba ?! ;)

In toate formele ei de manifestare, evident - $$$$$ in principal :D
dar si tot ce deriva de-aici - cai-putere, placeri nesfirsite :rolleyes:, slugarirea altora,
dar si puterea in forma ei primara - aia de DECIZIE adica - nu apropo de propria viatza, ci mai ales de a altora !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-09-2008 03:00:24)


01-09-2008 02:56:55
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Place,place ca altfel...nici nu vreau sa ma gindesc,vezi tu Xtremule,puterea ca si banii trebuie te serveasca si nu tu pe ei\ea...ar mai ramine o problema...cit din cele doua poti duce,fara ca sa devina povara

01-09-2008 22:46:24
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Neica iecstremule, daca-i s-o zicem p-a' dreapta, nu-sh'  de-o fi om traitor caruia sa-i placa banu',  in orice forma i l-ai prezenta - fie bacnota, fie moneda, ba chiar si-n aur de-o fi batut ! - ci, cu osebire, puterea de s-ascunde-n dosu'  lui...

02-09-2008 16:15:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
THE END - KONIEC FILMA :D

Declar, din directia mea cel putin, :) topicul asta (devenit de mult timp un... monolog absurd :() INCHIS !!!

Doar e o vorba: io te-am facut, io te omor !!! :D:D
hihihi


10-09-2009 19:19:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
DE CE FACI ASTA?=(
poate vor veni alti forumisti care il vor continua...=)


10-09-2009 19:26:12
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Aici a ajuns altcineva, mai repede, cu "resuscitarea" ;):D
(...sau, daca luam in considerare acesta resuscitare tinand cont de "on topic", sa fie vorba, mai degraba, de... lovitura de gratie :rolleyes:?!?)

...;):D:D:D:D:D.

Ultima modificare facuta de traven (11-09-2009 11:25:49)


11-09-2009 11:20:46
   
Pagini: 1    
Mergeti la