Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Unde 2 nu ajung / mai credeti in dragoste adevarata?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
viviana47
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-02-2008
Mesaje: 2
Sunt tare acum, ca nu te vad, sunt tare acum, ca nu te mai simt, sunt tare, sunt eu, cea  fara suflet! Sunt exact ca tine, rece si indiferenta, m-ai secatuit de tot ce se numea dorinta, m-ai secatuit  de iubirea ce ti-o purtam in nestire, m-ai secatuit de tot ce era bun in sufletul meu si ai lasat in urma lui un sloi de gheata!


Oare mai reusesti sa-l topesti? Oare mai reusesti sa alungi aceea tacere in care m-ai lasat? Imi spui ca iti este dor, dar tu nu sti ce este dorul!Imi spui ca ma doresti, dar tu nu sti ce inseamna dorinta.....


Traiesti doar pentru tine, te placi atat de mult incat nu-ti pasa de cei din jurul tau, nu-ti pasa ca tin la tine, ca plang, te striga si te cheama! Esti tu... tu...
oare DRAGOSTE!


01-02-2008 05:41:45
   
viviana47
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-02-2008
Mesaje: 2
Nu stiu ce sa fac: sa accept din nou sa ne vedem? Ma duce spre pierzanie doar ca sa te vad, chiar si numai o clipa... Stiu ca dupa aceea indiferenta va pune din nou mana  pe sufletul tau!


Totusi tind sa cred ca ai un moment de slabiciune si vrei sa  ma vezi, declarand ca iti este dor. Esti ranit? Esti trist, respins cu siguranta si cauti un umar pe care sa plangi Stii  unde sa-l cauti si ca ai sa-l gasesti. Mai stii ca nu pot spune nu, mi-ai intrat in trup si-n suflet.


Nu e bine, stiu ca o sa regret, dar fie si pentru o clipa, in ochii tai am sa ma inec, cu trupul tau am sa ma imbat si ce va fi sa fie, sa  fie. Nu pot sa ma opun si vreau  sa pot  fi tare sa  spun nu, dar sunt atat de slaba; si  tot mai mult imi dau  seama ca imi lipsesti


01-02-2008 05:42:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mai credem, mai credem, dar poate ca nici dragostea nu mai crede-n pacatosii de noi! :D

Nu vezi, draga viviana47, ca pina si planeta asta nu prea ne mai suporta?! :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-02-2008 22:40:06)


03-02-2008 22:38:44
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Nu cobi, kama cheri, sa nu se scuture scoarta de noi precum ciinele de puricii agasanti... :x:x

04-02-2008 02:23:14
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Planeta ne acceptă, iubirea există şi e frumos să o trimiţi în jur în rotocoale de fum...
Iubiţi'vă pe voi, iubiţi'i pe ceilalţi, iubiţi planeta. Dăruiţi, nu cereţi.

Ultima modificare facuta de Lake (04-02-2008 12:04:19)


04-02-2008 12:03:57
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Lake a scris:

Planeta ne acceptă, iubirea există şi e frumos să o trimiţi în jur în rotocoale de fum...
Iubiţi'vă pe voi, iubiţi'i pe ceilalţi, iubiţi planeta. Dăruiţi, nu cereţi.


sa inteleg ca iubirea asta e numai pt fumatori!!?...:) eeu de fumat nu am reusit sa ma las...dar iubirea s-a lasat de mine... unde e planeta iubirii si ce pazeste?!!!!!!!!!


04-02-2008 17:26:50
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nţ, că eu nu's fumător ;) Vorbeam de fumul de la inimile prăjite... :D Sau metaforic, precum pe topicul de viersuri.
Planeta iubirii păzeşte ceea ce îi dăm noi să păzească. :)


04-02-2008 19:04:09
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

Lake a scris:

Nţ, că eu nu's fumător ;) Vorbeam de fumul de la inimile prăjite... :D Sau metaforic, precum pe topicul de viersuri.
Planeta iubirii păzeşte ceea ce îi dăm noi să păzească. :)

uite-l, domne, ca mai misca!!! :D :D


05-02-2008 02:04:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Neuronu' chiar i se (mai) misca cumatrului Lake, zau, Funny draga! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-02-2008 02:07:10)


05-02-2008 02:06:48
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

Xtremul a scris:

Neuronu' chiar i se (mai) misca cumatrului Lake, zau, Funny draga! ;)

daca e un neuron in plus pe aici (in afara celor deja cunoscuti :D)... ma mai gindesc, mai cuget, mai negociez... o postare, doua.. :)


05-02-2008 02:12:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
haleluia, funny... ca te mai vede omu' negociind pe-aici... ce mai cumperi? ce mai vinzi? :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (05-02-2008 02:18:14)


05-02-2008 02:17:57
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

SandieShaw a scris:

haleluia, funny... ca te mai vede omu' negociind pe-aici... ce mai cumperi? ce mai vinzi? :D:D

neuroni, nu era evident? :D
as prefera un troc....


05-02-2008 02:19:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Offtopic total :)
In dragoste mai credeti, ei?

Atentie deci la sarpele Evei... :D



05-02-2008 03:45:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sincera sa fiu, stau si ma gandesc la faptul ca toti userii de pe acest forum au povestea lor de dragoste, mai mult sau mai putin reusita. Dar, de asemenea mai cred ca toti am suferit din dragoste, chiar daca nu toti am suferit cu aceeasi intensitate.
Dupa toata suferinta, dupa toate lacrimile, dupa toata durerea si dupa toate loviturile, vreau sa va intreb un singur lucru: mai credeti in dragoste?


05-02-2008 04:13:18
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Cred în iubire, căci ea e întreaga existenţă.

05-02-2008 11:48:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Cred în iubire, căci ea e întreaga existenţă.

Bravo,Lake...cred ca ceva s-a cam intamplat in viata ta...cam rarut pe forum...;)


18-02-2008 01:23:42
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Sincera sa fiu, stau si ma gandesc la faptul ca toti userii de pe acest forum au povestea lor de dragoste, mai mult sau mai putin reusita. Dar, de asemenea mai cred ca toti am suferit din dragoste, chiar daca nu toti am suferit cu aceeasi intensitate.
Dupa toata suferinta, dupa toate lacrimile, dupa toata durerea si dupa toate loviturile, vreau sa va intreb un singur lucru: mai credeti in dragoste?


Oh, dar desigur! :)

Dragostea este atat de convingator de frumoasa, incat merita crezuta consecvent, indiferent de pretentiile si chiar toanele ei. Sigur ca de la un moment dat incepem s-o privim cu alti ochi decat ca la inceput - in loc sa ni se mai para grava, ne trezim ca ne-ar placea s-o rasfatam. ...Ca pe un copil ce este, cum grecii intelesesera deja de demult.


18-02-2008 23:56:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Sincera sa fiu, stau si ma gandesc la faptul ca toti userii de pe acest forum au povestea lor de dragoste, mai mult sau mai putin reusita. Dar, de asemenea mai cred ca toti am suferit din dragoste, chiar daca nu toti am suferit cu aceeasi intensitate.
Dupa toata suferinta, dupa toate lacrimile, dupa toata durerea si dupa toate loviturile, vreau sa va intreb un singur lucru: mai credeti in dragoste?


Oh, dar desigur! :)

Dragostea este atat de convingator de frumoasa, incat merita crezuta consecvent, indiferent de pretentiile si chiar toanele ei. Sigur ca de la un moment dat incepem s-o privim cu alti ochi decat ca la inceput - in loc sa ni se mai para grava, ne trezim ca ne-ar placea s-o rasfatam. ...Ca pe un copil ce este, cum grecii intelesesera deja de demult.

Tu crezi in dragostea adevarata,inseamna ca ai trait-o...sau o traiesti....=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (19-02-2008 00:04:00)


19-02-2008 00:03:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Sincera sa fiu, stau si ma gandesc la faptul ca toti userii de pe acest forum au povestea lor de dragoste, mai mult sau mai putin reusita. Dar, de asemenea mai cred ca toti am suferit din dragoste, chiar daca nu toti am suferit cu aceeasi intensitate.
Dupa toata suferinta, dupa toate lacrimile, dupa toata durerea si dupa toate loviturile, vreau sa va intreb un singur lucru: mai credeti in dragoste?


Oh, dar desigur! :)

Dragostea este atat de convingator de frumoasa, incat merita crezuta consecvent, indiferent de pretentiile si chiar toanele ei. Sigur ca de la un moment dat incepem s-o privim cu alti ochi decat ca la inceput - in loc sa ni se mai para grava, ne trezim ca ne-ar placea s-o rasfatam. ...Ca pe un copil ce este, cum grecii intelesesera deja de demult.


Ahhmmm, grecii ai vechi chiar ca se-ngrijeau k lumea de copii... ;) erau cam pedofili si homo, parca :D

Serios acum, niciodata n-am reusit sa privesc "grav/sobru" dragostea, nici la-nceputul, nici la sfirsitul vreunui episod !
Asa iubesc poate evreii ultraortodocsi :D (aia de nu-si ating, dar nici nu-si vad macar nevestele goale toata viata, dragostea fizica fiind la ei doar o acuplare printr-un cearsaf c-o gaura la mijloc!!!!:D:D)

P.S. Nu-i banc ce-am spus, e adevarul adevarat. Ma gindeam acum insa ca prostu' si la cit de relativ poate fi totul: pentru jidanii "ultras", pina si pozitia misionarului e cumva o perversiune, nu? ;) :D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-02-2008 19:41:21)


20-02-2008 19:33:53
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Sincera sa fiu, stau si ma gandesc la faptul ca toti userii de pe acest forum au povestea lor de dragoste, mai mult sau mai putin reusita. Dar, de asemenea mai cred ca toti am suferit din dragoste, chiar daca nu toti am suferit cu aceeasi intensitate.
Dupa toata suferinta, dupa toate lacrimile, dupa toata durerea si dupa toate loviturile, vreau sa va intreb un singur lucru: mai credeti in dragoste?


Oh, dar desigur! :)

Dragostea este atat de convingator de frumoasa, incat merita crezuta consecvent, indiferent de pretentiile si chiar toanele ei. Sigur ca de la un moment dat incepem s-o privim cu alti ochi decat ca la inceput - in loc sa ni se mai para grava, ne trezim ca ne-ar placea s-o rasfatam. ...Ca pe un copil ce este, cum grecii intelesesera deja de demult.


Ahhmmm, grecii ai vechi chiar ca se-ngrijeau k lumea de copii... ;) erau cam pedofili si homo, parca :D

Serios acum, niciodata n-am reusit sa privesc "grav/sobru" dragostea, nici la-nceputul, nici la sfirsitul vreunui episod !
Asa iubesc poate evreii ultraortodocsi :D (aia de nu-si ating, dar nici nu-si vad macar nevestele goale toata viata, dragostea fizica fiind la ei doar o acuplare printr-un cearsaf c-o gaura la mijloc!!!!:D:D)

P.S. Nu-i banc ce-am spus, e adevarul adevarat. Ma gindeam acum insa ca prostu' si la cit de relativ poate fi totul: pentru jidanii "ultras", pina si pozitia misionarului e cumva o perversiune, nu? ;) :D)

Ca sa pot sa-ti raspund la intrebare ar trebui sa-mi gasesc un jidan...stii ,(daca tot zici ca ai memorie)ca am zis ca eu nu agreez sintagma" crede si nu cerceta"eu sunt de parere ca "cerceteaza si crede....este cea mai buna varianta;)
=D=D


20-02-2008 20:58:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
k :D

21-02-2008 13:53:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
sincer ?dar daca razi te sparg !!!! : DA, SHI IO-TE CA ACUM LA VARSTA MILENARA CARE-O AM SUNT INDRAGOSTIT MUCI ! NAH ! BREH DAR SHTII CUM ?....RAUUUUUU DE TOT ....ZICI CA AM 18 ANI ! sa nu te puna dracu sa razi ca te balacaresc ! hihihihi

21-02-2008 14:30:31
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

sincer ?dar daca razi te sparg !!!! : DA, SHI IO-TE CA ACUM LA VARSTA MILENARA CARE-O AM SUNT INDRAGOSTIT MUCI ! NAH ! BREH DAR SHTII CUM ?....RAUUUUUU DE TOT ....ZICI CA AM 18 ANI ! sa nu te puna dracu sa razi ca te balacaresc ! hihihihi


Hei, felicitari! :)


21-02-2008 21:00:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
""mai credeti in dragoste adevarata?"" -  un alt topic/titlu de 2 lei prin banalitate, generalitate si previzibilitate :( , lansat (se putea altfel?! :x ) ca un bolovan in balta de o alta cocoana inconsecventa sau chiar instabila psihic :D (fiindca altfel ar fi fost macar curioasa ce postari apar, ar fi comentat etc) :(
Si se mai mira ca nu-si gasesc vreun ciumpalac, stimabilele... Ar fi si greu, la inconsecventza asta...


Naivul de mine mai crede si-n dragostea aia surogata...:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 11:50:44)


22-02-2008 10:31:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

""mai credeti in dragoste adevarata?"" -  un alt topic/titlu de 2 lei prin banalitate, generalitate si previzibilitate :( , lansat (se putea altfel?! :x ) ca un bolovan in balta de o alta cocoana inconsecventa sau chiar instabila psihic :D (fiindca altfel ar fi fost macar curioasa ce postari apar, ar fi comentat etc) :(
Si se mai mira ca nu-si gasesc vreun ciumpalac, stimabilele... Ar fi si greu, la inconsecventza asta...


Naivul de mine mai crede si-n dragostea aia surogata...:D

Preda zicea ca "Sunt oameni care pot sa fiarba fara a avea pic de caldura in ei, ca apa in vid"...
nu toti oamenii pot iubi,  sunt unii oameni care se simt mai bine singuri, odata ce invata sa accepte asta....eu nu cunosc (personal) pe nimeni care sa prefere singuratatea. in schimb stiu destui care sunt singuri dar isi doresc nespus un partener.... nu neaparat o mare iubire, dar sa simta pe cineva alaturi.... mi se pare destul de firesc, pentru ca toti simtim nevoia sa impartim cu cineva bucuriile si tristetile, asa ca am o intrebare : cand sunteti foarte bucurosi, nu simtiti nevoia sa impartasiti cu cineva aceasta bucurie?
Uite eu acuma sunt foarte bucuroasa....ABIA ASTEPT SA-MI  IMAPARTASESC GANDURILE CUIVA....(nu va spun cui...;) ...e secret!!!!! )


22-02-2008 20:12:25
   
?? idrag
Cont Sters

Inregistat: 02-03-2008
Mesaje: 6
dragostea ....trebuie sa crezi in ea..altfel devi insensibil chiar in clipa in care te afli linga persoana iubita...in pat si vei deveni animal fara sentimente ce isi doreste doar sa dea din fund....fiecarei iubite trebuie sa ai oferi toata dragostea de care esti capabil......

20-04-2008 09:58:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Dragostea adevarata....dar cea neadevarata cum e?
Aha,am inteles...adica asa?...de cate ori crezi ca esti indragostit poti sa-i spui"te iubesc..."este placut,gadila urechea iubitei si normal deschide si usa dormitorului ei..magnifice vorbe!;)
   Va intreb pe voi,cum primiti aceste doua cuvinte cand nu sunteti pregatit sa le auziti?...nu sunt insensibila ,dar cele doua vorbe nu le-am spus niciodata(nici chiar sotului meu,pe care recunosc ca l-am iubit ca pe ochii din cap...)trairile mele pasionale insa banuiesc ca i-au aratat asta...
    Poti sa-i arati  asta printr-o strangere de mana, printr-un zambet si o privire calda, printr-o respiratie, printr-un sarut, prin orice doresti tu.....si orice ai face, daca va fi facut cu dragoste am increderea ca SE VA SIMTI.
    Asta nu inseamna insa ca nu-i indicat s-o spui atunci cand consideri ca intradevar e dragoste adevarata...dar cand o spui sa ai curajul de a fi tu insuti!=)


20-04-2008 11:02:14
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Dragostea adevarata....dar cea neadevarata cum e?
Aha,am inteles...adica asa?...de cate ori crezi ca esti indragostit poti sa-i spui"te iubesc..."este placut,gadila urechea iubitei si normal deschide si usa dormitorului ei..magnifice vorbe!;)


Pai, sa stii! :)  Niste vorbe capabile sa deschida usa dormitorului cuiva trebuie sa fie chiar magnifice, fie si pentru aceea ca de obicei e mai mult decat de vorbe pentru a ajunge in dormitor. ...Am insa dubiile mele privind capacitatea formulei "te iubesc" de a trimite in dormitor - impetuozitatea ei implicita ar impune parca rezolvari ad-hoc. :D


20-04-2008 12:14:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Poate ai dreptate,ieri era duminica...
Am intrat pe un chat care de multe ori imi capteaza atentia, dar cum era weekend amici mei virtuali nu erau asa ca in loc sa ma relaxez m-am enervat si mai mult, singuratatea devenise si mai apastoare, oricat incercam sa o ignor , oricat incercam sa o pacalesc, ea imi revenea mereu in ureche si-mi soptea cu glasul ei ascutit...n-ai scapat de mine!:x:x
Tentativa mea de a o alunga se pare ca a esuat...=(
Multe lucruri ce mi le-am dorit in ultimul timp nu s-au intamplat. Cred ca ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta. Cel putin pana ce o sa-mi revin din toate luptele astea continuie cu tot ce ma inconjoara, dar in special  lupta dintre mine si eu ...Aly imi sugerai sa ma simt ca la 18 ani...ce dragut din partea ta...=)
Astazi una din sperantele mele s-au spulberat...ma gandesc ca in viata sunt lucruri marunte care te pot face fericita...nu ma gandesc neaparat la dragoste,ma gandesc la faptul ca demult n-am mai fost intrebata:cum ai dormit?...cum te simti?sau pur si simplu sa-ti spuna cineva:Buna dimineata!...=(
   Cum ma simt ? Ca si cand nu mai exist, ca si cum toate din jurul meu si-au continuat drumul lor, iar eu am ramas undeva in urma...la dragostea mea adevarata...=(


22-04-2008 00:17:01
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Poate ai dreptate,ieri era duminica...
Am intrat pe un chat care de multe ori imi capteaza atentia, dar cum era weekend amici mei virtuali nu erau asa ca in loc sa ma relaxez m-am enervat si mai mult, singuratatea devenise si mai apastoare, oricat incercam sa o ignor , oricat incercam sa o pacalesc, ea imi revenea mereu in ureche si-mi soptea cu glasul ei ascutit...n-ai scapat de mine!:x:x
Tentativa mea de a o alunga se pare ca a esuat...=(
Multe lucruri ce mi le-am dorit in ultimul timp nu s-au intamplat. Cred ca ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta. Cel putin pana ce o sa-mi revin din toate luptele astea continuie cu tot ce ma inconjoara, dar in special  lupta dintre mine si eu ...Aly imi sugerai sa ma simt ca la 18 ani...ce dragut din partea ta...=)
Astazi una din sperantele mele s-au spulberat...ma gandesc ca in viata sunt lucruri marunte care te pot face fericita...nu ma gandesc neaparat la dragoste,ma gandesc la faptul ca demult n-am mai fost intrebata:cum ai dormit?...cum te simti?sau pur si simplu sa-ti spuna cineva:Buna dimineata!...=(
   Cum ma simt ? Ca si cand nu mai exist, ca si cum toate din jurul meu si-au continuat drumul lor, iar eu am ramas undeva in urma...la dragostea mea adevarata...=(


Draga mea, e primavara adevarata - aproape vara - si mare pacat sa stai duminica in casa. Iesi la soare, plimba-te pana obosesti, cand ai obosit intra undeva si ia o inghetata buna, poate si o cafea, apoi continua-ti plimbarea. Incearca sa observi oameni si fenomene, zambeste cand e de zambit, fii ironica daca e cazul, fii tu insati! Abia seara intoarce-te acasa, franta de oboseala. Dupa o baie fierbinte, baga-te in pat si gandeste-te la ziua incheiata pana adormi. ...Facem pariu ca dupa cateva astfel de zile te vei simti surprinzator de bine si ca ne vei povesti cate lucruri extraordinare ti se vor fi revelat? :) ...Adu-ti aminte ca la 18 ani nu ti-e urat de singuratate si nici de a fi depasit - lumea intreaga iti urmeaza ritmul!


22-04-2008 00:55:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

sincer ?dar daca razi te sparg !!!! : DA, SHI IO-TE CA ACUM LA VARSTA MILENARA CARE-O AM SUNT INDRAGOSTIT MUCI ! NAH ! BREH DAR SHTII CUM ?....RAUUUUUU DE TOT ....ZICI CA AM 18 ANI ! sa nu te puna dracu sa razi ca te balacaresc ! hihihihi

Ma bucur pentru tine!
=)
Aly,draguta de ea imi tot sugera sa incerc sa ma pun in pielea unei tinere de 18 ani...uite ca unii reusesc,bravo tie!
Mie,sincer,nu-mi iese....=(...cea adevarata consider ca pentru mine a existat(si inca din plin)dar,s-a dus....:rolleyes:
   Sfaturile tale Aly legat de iesiri, chiar le fac  =)...sunt o fire dinamica si gasesc mereu cite ceva de facut...iar de cand cu noul joob chiar ma plimb...de voie sau ma rog,de mai putina voie...;)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (24-04-2008 00:11:34)


24-04-2008 00:05:41
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Dragoste,iubire...exista,partea prosta ca este destul de trecatoare si pina la urma se reduce la material...iar chestia cu materialul are alta denumire...Ciudatule griji si mutati conturile in Elvetia sau predate neconditionat

24-04-2008 02:01:14
   
?? Pussyca1985
Cont Sters

Inregistat: 25-04-2008
Mesaje: 10
eu am ajuns la concluzia ca in zilele noastre nu mai exista dragoste adevarata si la infinit,iubirea dureaza aprox 3-5 ani dupa care e ratiune,obligatie si poate mila.Plus ca un studiu al casniciilor de ex. care s-au luat din dragoste au descoperit ca nu mai doreaa decat 11-12 ani alea rezistente.Sant prea multe tentati casa mai putem iubi adevarat!

28-04-2008 15:06:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Pussyca1985 a scris:

eu am ajuns la concluzia ca in zilele noastre nu mai exista dragoste adevarata si la infinit,iubirea dureaza aprox 3-5 ani dupa care e ratiune,obligatie si poate mila.Plus ca un studiu al casniciilor de ex. care s-au luat din dragoste au descoperit ca nu mai doreaa decat 11-12 ani alea rezistente.Sant prea multe tentati casa mai putem iubi adevarat!

Tentatii exista...nu zice nimeni ca nu...dar cand iubesti cu adevarat le poti depasi,sau mai precis le ignori...zic eu...am trait 27 de ani alaturi de sotul meu fara sa-l insel ,sincer nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva....desi am avut un serviciu unde eram in contact cu zeci si sute de persoane zilnic si nu neg faptul ca unii mi-au facut avansuri(deh,asa-s barbatii...)...totul e sa stii sa raspunzi elegant fara sa-l lasi sa inteleaga altceva...=)


28-04-2008 17:26:00
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Dragostea adevarata?Depinde cum definim noi dragostea adevarata. Daca vorbim de vechea relatie romantica in care barbatul canta serenade la balcon...iar femeile scriau scrisori( parfumate) de dragoste, atunci probabil ca nu mai exista... daca ne referim la sinceritatea partenerilor in ceea ce priveste sentimentele unuia fata de celelalt, da, exista. Sentimentul dragostei exista iar ceea ce e fals nu e dragoste...:)))

28-04-2008 20:21:22
   
?? susi40
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2008
Mesaje: 3
eu consider ca daca nu am trait o adevarata dragoste.pot sa zic ca nu exista ...[si totusi...daca am traito doar pe jumatate ]...sau chiar am traito din plin,inseamna ca exista...si de aceia caut depe la virsta de17 ani...poate cine stie pe la 50 o voi gasio...;

29-04-2008 14:42:05
   
parfumul raiulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 02-05-2008
Mesaje: 2
da..eu inca mai cred..nu am gasit-o niciodata si tousi.......VREAU SA CRED.Suntem atat de prinsi in tot felul de probleme atat de ancorati in realitatea asta cruda incat iubim pe fuga si superfcial.Dar poate ca dragostea adevarata se lasa gasita doar de cei care au timp de ea cu adevarat care stiu sa puna tot sufletul in dragoste si sunt putini aceia

Ultima modificare facuta de parfumul raiulu (04-05-2008 17:56:06)


04-05-2008 17:50:25
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Da cred ,dar numai cind am portofelul plin...de la voi o stiu doamnelor...oare pe voi cine va invatat chestia cu porfofelul

04-05-2008 20:17:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Carol38 a scris:

Da cred ,dar numai cind am portofelul plin...de la voi o stiu doamnelor...oare pe voi cine va invatat chestia cu porfofelul


sint unii nesimtiti care ne pun sa le dam bani cind iesim de la coafor, cosmetica, casa de moda, buticul Prada, Gucci... asta e tupeu in toata regula, pai noi vrem sa fim frumoase, ingrijite si cochete doar pentru voi, barbatii... nu? nu? gresesc? :D:D


04-05-2008 21:51:46
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SandieShaw a scris:


Carol38 a scris:

Da cred ,dar numai cind am portofelul plin...de la voi o stiu doamnelor...oare pe voi cine va invatat chestia cu porfofelul

Asa e , Sandie Shaw , ca bine le mai zici...te caut tot timpu'cand intru p-aci , sa te citesc...
sint unii nesimtiti care ne pun sa le dam bani cind iesim de la coafor, cosmetica, casa de moda, buticul Prada, Gucci... asta e tupeu in toata regula, pai noi vrem sa fim frumoase, ingrijite si cochete doar pentru voi, barbatii... nu? nu? gresesc? :D:D


05-05-2008 08:14:38
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Voi ne-ati invatat , cu nesimtirea voastra...
Carol38 a scris:

Da cred ,dar numai cind am portofelul plin...de la voi o stiu doamnelor...oare pe voi cine va invatat chestia cu porfofelul


05-05-2008 08:15:32
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Sa dau curs,sa nu dau curs...asta-i intrebarea,un pic sa-i dau totusi...mai,doamnelor este adevarat ca atunci cind va faceti frumoase si cochete tot pentru ala care achitat facturile o faceti,nu?Si atunci lepadatura aia de la colt care saracul nu a avut noroc decit de o femeie fara suflet ...bla,bla,etc de ce sa nu ,,pupe,, si el putina ....apropos lepadatura este termenul folosit de cei care platesc facturile...,,nesimtitii,,cum zicea cineva pe aici,o doamne ,acuma sa te tii

05-05-2008 16:50:41
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Pentru cine ne facem frumoase..si cine plateste facturile.am inteles...daaa..."nenea" ala ce sa pupe? bordura?...asta n-am inteles!!! :D :D

05-05-2008 19:17:41
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
neinteleaso

05-05-2008 22:32:14
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Asa-s toate femeile..vesnic neintelese! :))))

06-05-2008 17:13:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
shi neffffffffffffffffffffffffff ........:D
unikaa a scris:

Asa-s toate femeile..vesnic neintelese! :))))


06-05-2008 18:41:44
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

unikaa a scris:

Pentru cine ne facem frumoase..si cine plateste facturile.am inteles...daaa..."nenea" ala ce sa pupe? bordura?...asta n-am inteles!!! :D :D


sigur, sa pupe bordura, treaba lor... in niciun caz pe noi, proaspat iesite de la salonul de frumusete, ca "scoarta" e sensibila la saliva...:D:D


06-05-2008 23:41:32
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Ei acolo...mcar un pic ,o atingere diafana cu buzele,un gidilici cu virful limbii...pie satana

07-05-2008 01:00:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Voi ne-ati invatat , cu nesimtirea voastra...
Carol38 a scris:

Da cred ,dar numai cind am portofelul plin...de la voi o stiu doamnelor...oare pe voi cine va invatat chestia cu porfofelul


Hopa... ma facusi nesimtit???!!! :D:D

Ce ti-e cu generalizarile astea, soro... ;)


18-05-2008 18:16:11
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


titmouse a scris:

Voi ne-ati invatat , cu nesimtirea voastra...
Carol38 a scris:

Da cred ,dar numai cind am portofelul plin...de la voi o stiu doamnelor...oare pe voi cine va invatat chestia cu porfofelul


Hopa... ma facusi nesimtit???!!! :D:D

Ce ti-e cu generalizarile astea, soro... ;)


Nu se pune , ca tu gandesti profund si combati adanc...
sa zicem ca tu esti exceptia care infirma regula ( "intareste" suna totusi mai bine...)


21-05-2008 10:14:01
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la