Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / In ce conditi va-ti ierta partenerul/a carea-r calca strimb??? :)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Hai sa-mi zic si io parerea, ca doar e un forum :D .Si da, sunt offtopic. Cred ca nu conteaza din ce motive ( pot fi mai multe motive, mi s-a parut important sa precizez) intra cineva pe acest site.  Pana la urma, nimeni nu e obligat sa-si justifice actiunile, oricare ar fi ele. In orice caz, nu aici.
Dar o postare interesanta, indiferent de la cine vine, indiferent ce cauta acea persoana aici, indiferent daca exista sau nu o poza privata in profilul acelei persoane, indiferent daca vrea sex pe bani sau doar sex, sau vrea doar sa-si faca prieteni, sau nu vrea nimic, ramane o postare interesanta (nu discut aici provenienta unei postari: propriul creieras sau copy/paste-uri de pe alte site-uri).
Din punctul meu de vedere, sunt multe postari care mi-au dat de gandit, m-au facut sa caut informatii, , sa ma gandesc la lucruri la care nu ma gandisem inainte si sa ma gandesc din alta perspectiva la lucruri pe care deja le pusesem in cutiuta lor.
Mi se pare absurd sa ma cert cu cineva doar pentru ca nu are aceleasi motive ca mine si mi se pare o aroganta prosteasca sa consider ca motivele mele ar fi mai bune ca ale altcuiva. Fiecare cauta aici, ca si aiurea, ceea ce-i trebuie. Sau ceea ce-si inchipuie ca-i trebuie.
Si ma consider indreptatita sa discut cu cine vreau si sa ignor pe cine vreau, si asta dupa propriile mele aprecieri (bune, rele, whatever ).
Am incercat aici sa-mi expun parerea mea. Daca aceasta vine in contradictie cu a altcuiva, probabil ca va fi considerata ca atac la persoana sau se va considera ca fac pe desteapta. E un ..."must have" pe-aici ;) . Cu exceptiile care, din fericire, exista.


Da-da, ca bine zici, chere Romycide ! ;)
Ete, si io am decis de curind ca n-o sa mai caut prin zona asta decit SECS :D - si inca d-ala facil, fara complicatii inutile si inutilizabile, romantzios-irefutabile... :D:D hihihi
Unfortunately :D (na ca mi se limba plimba-n gura) amatoarele de asemenea activitati relaxant-bengoase :D fie nu-si citesc mesajele private fiindca-s falite :D (Blondina aka iubareatza etc) ori sint prea departate geografic (aici am vreo 33 de exemple, din Sighetu' Marmatziei pina-n Groenlanda :rolleyes:), ori au dat coltzu' intre timp, :rolleyes: sau voiau doar amor vesnic cu escala pe la Starea Civila, :( ori am aflat (la timp, din fericire) ca-s de fapt ...barbati !!! :D:D hihihi.
Asa ca nu ma mira ca-n final, dupa 5 anisori de zbateri sterile, n-am reusit sa ma lipesc :rolleyes: (din p.d.v. "secsos", evident, ca altfel ma iubeste :D toate forumistele, taica ;)) nici macar de cea mai mofluza, :D disperata sau complexata :rolleyes: membra a (ine)stimabilului site.

P.S. Serios acum (la mesajele glumetze o sa pun un asterisc* - nu si pt. tine insa, evident) - acum citiva ani ma mai mobilizau ;) poate si intentii din astea, acu-acu' insa secsu' si cautarea lui tembela (cind realu-i plin de oportunitatzi de fapt :)) ar fi ultimul motiv pentru prezentza mea (absurda oricum prin inutilitatea postarilor, fie si doar din motivul intelegerii lor doar de catre 0,001% dintre jdemiile de forumijdi) :D) in zona asta cam "twilight" - din pacate zic, in cel mai nasparliu sens al cuvintului :rolleyes:.

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-10-2009 16:19:19)


06-10-2009 15:55:57
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

...fie si doar din motivul intelegerii lor doar de catre 0,001% dintre jdemiile de forumij...


Judecand dupa faptul ca asa se petrec lucrurile si in realitate, eu zic ca asa trebuie sa fie...;)
Sau poate asa se petrec in realitatea mea ;) .

Si mi-am adus aminte ca dr. Pete Peterson ;) spune ca ADN-ul a 15% din persoanele testate de el are secvente diferite comparativ cu restul . Poate fi una din explicatii, ca si faptul ca e putin probabil ca pe acest site sa se gaseasca un numar mare de persoane care sa apartina acelui 15%, respectand proportiile. Concluzia ar fi ca...0,001% este un procent mare. :):) .

Ultima modificare facuta de Romanticide (06-10-2009 21:28:24)


06-10-2009 16:39:15
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Asa ca nu ma mira ca-n final, dupa 5 anisori de zbateri sterile, n-am reusit sa ma lipesc :rolleyes: (din p.d.v. "secsos", evident, ca altfel ma iubeste :D toate forumistele, taica ;)) nici macar de cea mai mofluza, :D disperata sau complexata :rolleyes: membra a (ine)stimabilului site.

Eu sint o proba (era sa scriu vie...:D:D) ca n-ai reusit nici macar atunci cind n-ai incercat, divinule   :D:D


06-10-2009 22:50:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

Asa ca nu ma mira ca-n final, dupa 5 anisori de zbateri sterile, n-am reusit sa ma lipesc :rolleyes: (din p.d.v. "secsos", evident, ca altfel ma iubeste :D toate forumistele, taica ;)) nici macar de cea mai mofluza, :D disperata sau complexata :rolleyes: membra a (ine)stimabilului site.

Eu sint o proba (era sa scriu vie...:D:D) ca n-ai reusit nici macar atunci cind n-ai incercat, divinule   :D:D

:D:D Pai matalutza nu intri, Doamne feri, in niciuna din categoriile amintite-bolduite de mine, chere SS !!

Asa ca, daca intram acu-n psihanalize motivationale stufoase, :rolleyes: ajung la trista concluzie ca dijeaba ma dau io rotund p-acilea si... tot gisculitze caut(am). :rolleyes:
Problema-i (cred) ca nu prea am "strategie" ;) - se pare ca tre's-o las balta cu filosofeli, ET, 2012, Lilith si alte balarii :D si sa-mi postez doar poze cu scule, bascule si alte barabule !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-10-2009 08:41:36)


07-10-2009 08:17:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:


Xtremul a scris:

...fie si doar din motivul intelegerii lor doar de catre 0,001% dintre jdemiile de forumij...


Judecand dupa faptul ca asa se petrec lucrurile si in realitate, eu zic ca asa trebuie sa fie...;)
Sau poate asa se petrec in realitatea mea ;) .

Si mi-am adus aminte ca dr. Pete Peterson ;) spune ca ADN-ul a 15% din persoanele testate de el are secvente diferite comparativ cu restul . Poate fi una din explicatii, ca si faptul ca e putin probabil ca pe acest site sa se gaseasca un numar mare de persoane care sa apartina acelui 15%, respectand proportiile. Concluzia ar fi ca...0,001% este un procent mare. :):) .

Explicatia-i pur matematica si deloc ADN-istica :rolleyes:, draga Romanticide: din 70.000 de useri, circa 70 (0,1%) posteaza pe forum, si doar vreo... 7 :D (0,01%) chiar AU CE SPUNE !! ;)
Mea culpa deci - cred c-am pus o zecimala-n plus. :)

Cit despre alea 15% pomenite de dr. Peterson, povestea-i ceva mai lunga... dar adevarata. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-10-2009 08:36:13)


07-10-2009 08:33:22
   
?? melora
Cont Sters

Inregistat: 07-10-2009
Mesaje: 2
Va spun din experienta proprie si asta de curind.Nu pot uita si nu pot ierta nicicum.Ma simt tradata si batjocorita in sentimentele mele.Si atunci mai bine fara ..ratacitor" decit cu el aducindu-mi aminte zi de zi de ratacire?Nici gind.Cel ce calca strimb in general sint cei care nu te iubesc cu adevarat.Daca te iubeste e capabil sa spuna NU tentatiei.

07-10-2009 09:24:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

melora a scris:

Va spun din experienta proprie si asta de curind.Nu pot uita si nu pot ierta nicicum.Ma simt tradata si batjocorita in sentimentele mele.Si atunci mai bine fara ..ratacitor" decit cu el aducindu-mi aminte zi de zi de ratacire?Nici gind.Cel ce calca strimb in general sint cei care nu te iubesc cu adevarat.Daca te iubeste e capabil sa spuna NU tentatiei.

Cumatrul Lake are in mod sigur o replica la opinia asta, draga Melora. ;)
(previzibila pt. mine si poate alti forumisti mai vechi - si f. justificata, dupa mine-ma :D).

Si sa nu uit: bine-ai venit pe forum ! :)


07-10-2009 12:19:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. De fapt, pentru ca dragul de Lake sa nu-si mai piarda timpul tastind... fara prea mari rezultate de-a convinge pe cineva, zic io, din pacate :D , uite si postarea cu pricina, un pic... colorata de JE ;) (si cu care, repet, io cel putin sint 100% de acord): :)

Lake a scris:


Lotus a scris:

  "In ce conditii va-ti ierta partenerul/a care-ar calca strimb???"  - vezi aici cuvintul "iubire"? 
   " Este similar cu ..." - si ce-ar fi rau in asta ?
   Ca adusasi vorba de " o eventuala reincarnare " ... care ar fi rostul acesteia, daca nu acela de a fi mai bun ? Pt ce ar fi necesar sa ne mai reincarnam ?
   Din pacate timpul meu e foarte limitat pt a putea sta pe forum , dar, cind am timp, va  citesc si vreau sa-ti spun ca nici tu nu detii adevarul lumii, draga Lake , oricit incerci sa demonstrezi pe-aci . Adevarul meu, nu e acelasi cu adevarul tau , al ei, al lor , pt ca fiecare om simte in felul lui , traieste altfel orice sentiment . Stii cum se spune ca doi oameni se uita in aceeasi directie si vad altceva ... De-asta zic ca nu e bine sa "interpretati" , sa judecati , sa ... spuneti voi cum si ce si in ce fel trebuie sa simta "celalalt".


Faptul că partenera mea "calcă strâmb" nu înseamnă că nu mă iubeşte. Ea nu este o posesiune a mea, nu e captivă. E liberă să îşi trăiască viaţa ei, cu cine doreşte, cum şi când doreşte (fie că e vorba de sex, împărtăşirea unor sentimente, sau orice altceva). Faptul că mă iubeşte mi-l arată prin ceea ce petrece alături de mine, iar eu mă bucur de faptul că îmi oferă ce, cât şi când îmi oferă. Sau, în loc să mă bucur de ceea ce îmi oferă, ar trebui să mă supăr pentru ceea ce nu îmi oferă, sau oferă altora? Cred că, dacă aş face aşa, nu ar însemna că o iubesc, ci doar că doresc ca ea să fie proprietatea mea.

Nu consider că există ceva rău în vreun lucru, ca atare nici în faptul de a face anumite fapte doar în ideea recompensei în eventuala viaţă de apoi. Doar că, pentru mine, e important să învăţ să fiu sincer faţă de mine. Iar dacă fac un lucru doar în cazul în care el e recompensat (cum ar fi să fac anumite fapte în această viaţă pentru a-mi fi bine în ceea-ce-o-fi-după-moarte), consider că nu sunt sincer faţă de mine.

Legat de reîncarnare, nu ştiu ce să spun. Habar n-am ce este după moartea corpului fizic. :)

E normal ca fiecare să vadă lucrurile în felul său şi fireşte că nu deţin niciun adevăr, fie el relativ sau absolut. Fiecare are căutările sale, percepţia sa, înţelegerea sa, în conformitate cu care îşi trăieşte viaţa.

Formul presupune dezbaterea unor idei. O persoană spune părerea sa legată de un subiect, alta îşi spune părerea proprie şi tot aşa. Altfel nu ar fi o discuţie, ci doar un loc în care fiecare vorbeşte singur. :) Da, într-adevăr, în orice discuţie, eu voi "interpreta/judeca" un lucru conform viziunii mele, iar tu îl vei "interpreta/judeca" conform viziunii tale. Din clipa în care deschidem gura sau scriem un cuvânt, interpretăm/judecăm ceva. Ca să nu se întâmple asta, ar trebui să tăcem. ,) Iar ideea forumului... nu asta e. :)


Ultima modificare facuta de Xtremul (07-10-2009 12:27:51)


07-10-2009 12:21:46
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Tu esti de acord, Lake gandeste si simte asa, insa de aici si pana la a deveni o axioma chiar si numai pentru userii matr. 3 ics, e cale lunga, mon cher.
Adicatelea cum, manca-v-as gura, ma iubeste pe mine ca-s brunet sh-am ochi caprui ori ca stiu sa recit frumos din "Florile raului", da-i  da mij si i-o suge lu' Vasilica tractoristu sau lu Gogu, profesoru de tehnologie?
Pai fute-o-ar trei maidanezi in spatele Garii de Est, nu-i iei glanda-n brishca cand iti serveste rahaturi cu iz de kharma sexuala?
Tu nu, Lake nu, poate ca nici eu, da'  macar doi pumni in ficat si trei spitzuri in gura, cat sa-i bag dantura-n remaiat, tot ii servesc in loc consideratii morale pe tema fidelitatii si a constrangerilor etice.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (07-10-2009 13:27:05)


07-10-2009 13:25:50
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
PeterPan, ai fost fenomenal! Am râs cu lacrimi citind postarea ta! :):):)

Oricum, ca idee, câtă vreme nici măcar eu nu îmi sunt fidel mie (ci mă faultez zi de zi prin gândurile şi sentimentele pe care le am, faptele pe care le fac, stilul de viaţă, alimentaţie, etc.) cum pot pretinde altcuiva asta?
Dacă sunt de părere că cineva merită iubirea mea "doar dacă", atunci mai bine îmi văd de drumul meu. Nimeni nu are nicio obligaţie faţă de mine. Am pretenţii? N-am decât să mi le satisfac. Singur, desigur. :)

Ultima modificare facuta de Lake (07-10-2009 16:15:15)


07-10-2009 16:13:49
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon cher, din punctul meu de vedere sau dupa cum vad io treburili astea - zi-i cum vrei - tu te afli intr-o grava eroare si-ti explic indata de ce:
- La fel cum legile care-i privesc pe soferi nu-s aceleasi cu alea pentru pietoni, asa si normele social-morale ale barbatilor nu pot fi aidoma cu cele pentru femei.
Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.


07-10-2009 17:09:30
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dragă PeterPan, ceea ce spun eu pe aste forumuri nu sunt sfaturi de viaţă pentru alţii. Eu scriu despre ceea ce am înţeles eu în astă viaţă A MEA, în urma căutărilor care m-au atras, luând în calcul valorile pe care le-am considerat pe potriva minţii/sufletului meu. Fiecare are viaţa proprie, din care înţelege în felul său, e atras de anumite căutări şi se bazează pe anumite valori alese de el.

În înţelegerea mea asupra vieţii am ajuns la concluzia că e cazul să lucrez asupra mea astfel încât să experimentez iubirea aşa cum am descris-o, parţial, pe aici. Am trecut şi eu, la viaţa mea, prin deziluzii în iubire, prin fidelitate/înşelare, prin ce ofer eu/ce oferă partenera, prin "aşa e firesc să fie o relaţie de dragoste", etc. Am cunoscut extazul, am cunoscut durerea, dragostea mea a fost călcată în picioare, am călcat dragostea altora în picioare... În timp, am analizat toate acestea şi am ajuns la concluzia că nu pot numi asta iubire, că iubirea este altceva. Am considerat că e firesc să muncesc asupra mea, astfel încât să învăţ să iubesc necondiţionat, să mă bucur de orice mi se oferă şi să nu mă intereseze ceea ce nu mi se oferă, să nu cer nimic în schimbul iubirii oferite, să învăţ să ofer iubire oricui, nu doar anumitor persoane. Această muncă am început-o cu ceva vreme în urmă, o urmez şi acum şi, probabil, o voi urma până... cine ştie până când. De ce? Pentru că asta am considerat eu că e important PENTRU MINE să învăţ. Dar, extrem de firesc, această muncă interioară, care pentru mine este una dintre valorile după care îmi călăuzesc viaţa, pentru alţii poate fi doar praf în vânt. Acest mod în care mi se pare mie firesc să definesc iubirea, pentru altul poate fi doar o aiureală, o iubire falsă.

Tocmai aici regăsesc eu farmecul forumurilor, căci pot avea contact cu modul în care alţii văd aceleaşi lucruri ca şi mine, în moduri mai mult sau mai puţin diferite. Iar asta consider că mă ajută să învăţ să îi accept pe cei din jur, pentru că sunt diferiţi de mine şi să nu încerc să îi modelez după chipul şi asemănarea mea. Mă ajută să înţeleg că eu văd doar un crâmpei din imensitatea universului. Mă ajută să înţeleg că faptul că avem valori, înţelegeri, percepţii diferite, nu face din noi duşmani, ci că tocmai asta îmi oferă posibilitatea să muncesc mai cu sârg pentru a învăţa să îi iubesc aşa cum consider că e cazul să o fac.


07-10-2009 19:58:18
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

Explicatia-i pur matematica si deloc ADN-istica :rolleyes:, draga Romanticide: din 70.000 de useri, circa 70 (0,1%) posteaza pe forum, si doar vreo... 7 :D (0,01%) chiar AU CE SPUNE !! ;)
Mea culpa deci - cred c-am pus o zecimala-n plus. :)

Cit despre alea 15% pomenite de dr. Peterson, povestea-i ceva mai lunga... dar adevarata. :)


:) Vrei tu sa spui ca ADN-ul  n-are nicio legatura cu faptul ca exista persoane(putine, dupa cum spui) care chiar au ce spune, in timp ce restul nu? ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (07-10-2009 21:14:22)


07-10-2009 21:06:25
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:

...ca altfel ma iubeste :D toate forumistele, taica ;)...




:D:D:D Coane, toate iţi vor doar binele...

NU LE LĂSA SĂ ŢI-L IA!!! ;):D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (07-10-2009 23:09:31)


07-10-2009 22:58:51
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

Waw asta este , cred , ceea ce Peter Pan intelege prin "misogin cat ii sade bine voinicelului" !
Voinicelul Peter Pan !


08-10-2009 08:56:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

traven a scris:


Xtremul a scris:

...ca altfel ma iubeste :D toate forumistele, taica ;)...


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

:D:D:D Coane, toate iţi vor doar binele...

NU LE LĂSA SĂ ŢI-L IA!!! ;):D:D:D

:D:D hihihi... totusi, coane traven, daca il si... inghit :rolleyes: (BINELE meu, normal :D:D) parca-parca le-as lasa... :D:D


08-10-2009 10:30:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:


Xtremul a scris:

Explicatia-i pur matematica si deloc ADN-istica :rolleyes:, draga Romanticide: din 70.000 de useri, circa 70 (0,1%) posteaza pe forum, si doar vreo... 7 :D (0,01%) chiar AU CE SPUNE !! ;)
Mea culpa deci - cred c-am pus o zecimala-n plus. :)

Cit despre alea 15% pomenite de dr. Peterson, povestea-i ceva mai lunga... dar adevarata
. :)


:) Vrei tu sa spui ca ADN-ul  n-are nicio legatura cu faptul ca exista persoane(putine, dupa cum spui) care chiar au ce spune, in timp ce restul nu? ;)

Colorat-bolduit-rezolvat. ;)


08-10-2009 10:42:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:

Tu esti de acord, Lake gandeste si simte asa, insa de aici si pana la a deveni o axioma chiar si numai pentru userii matr. 3 ics, e cale lunga, mon cher.
Adicatelea cum, manca-v-as gura, ma iubeste pe mine ca-s brunet sh-am ochi caprui ori ca stiu sa recit frumos din "Florile raului", da-i  da mij si i-o suge lu' Vasilica tractoristu sau lu Gogu, profesoru de tehnologie?
Pai fute-o-ar trei maidanezi in spatele Garii de Est, nu-i iei glanda-n brishca cand iti serveste rahaturi cu iz de kharma sexuala?
Tu nu, Lake nu, poate ca nici eu, da'  macar doi pumni in ficat si trei spitzuri in gura, cat sa-i bag dantura-n remaiat, tot ii servesc in loc consideratii morale pe tema fidelitatii si a constrangerilor etice.

:D:D (M)-am ris si io k lumea (nu fara sa si admir insa culoarea din postarea ta - "Groapa" lu' Eugen Barbu e trucaj pe linga ce poti scoate tu, compadre ;)) - da' tot d'accord 100% cu teorema :D cumatrului Lake ramin !!!

Precizare: la concluziile astea am ajuns si eu, ce-i drept, abia spre virsta de-o juma' de secol (deeeeci... dupa ce am avut "de lucrat", vorba lui Lake, o groaza cu mine-ma si tendintzele rapace-posesive din gena speciei :D). Asa ca poate mai ai si tu, compadre, doar citiva anishori pina cind o s-ajungi la aceeasi filosofie :rolleyes: (cu tenta cam zen-budista poate, dar in orice caz DELOC de aruncat la buda...) :D:D

OK, iegzista si nuantze... practice poate (irelevante totusi pt. tema) - cum ar fi imposibilitatea de-a suporta chiar... dovezile concrete ale asa-zisei "tradari" :rolleyes: - si implicit repulsia ireprimabila pentru... swing si alte chestii-trestii d-astea, za zicem. :)
Dar... atit.

P.S. Aparent, n-as fi prea... voinicel-misoginel, ;) ei, draga mea Tit ?! :rolleyes: :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-10-2009 12:34:16)


08-10-2009 10:47:36
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:


traven a scris:


Xtremul a scris:

...ca altfel ma iubeste :D toate forumistele, taica ;)...


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

:D:D:D Coane, toate iţi vor doar binele...

NU LE LĂSA SĂ ŢI-L IA!!! ;):D:D:D

:D:D hihihi... totusi, coane traven, daca il si... inghit :rolleyes: (BINELE meu, normal :D:D) parca-parca le-as lasa... :D:D





Life sucks!!!

Job sucks!!!

...But wives don't (…unfortunately).


:rolleyes::rolleyes::D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (08-10-2009 23:42:59)


08-10-2009 23:41:14
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Niste banditi mascati spargeau o banca. Dupa ce golesc seiful si toate sertarele, unul dintre ei prinde o casiera de par, o sileste sa stea-n genunchi si cu o voce guturala ii ordona cu pistolul la tampla:
- Suge-o!
Asta, de frica mortii, pune botu imediat si da tot ce are mai bun din ea.
La final, banditul satisfacut o mangaie dragastos si-i sopteste la ureche:
- Asa, nevasta, vezi ca poti...

Travene, ia-ti, manca-ti-as gura, un pistol, ca-i bun pe langa casa.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (09-10-2009 00:55:27)


09-10-2009 00:54:47
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

Waw asta este , cred , ceea ce Peter Pan intelege prin "misogin cat ii sade bine voinicelului" !
Voinicelul Peter Pan !

Da'  nu-i asa ca ma prinde? Zi tu ca nu-mi sta bine.


09-10-2009 00:57:21
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633



Coane Pan, insuratoarea e in sine un "pistol la tampla".
Cum, insa, nu ma tenteaza genul asta de... "ruleta ruseasca" :D, "zicerea"  continuta in postarea mea anterioara (...la care as adauga specificatia ca referirea e, foarte probabil :), doar la... legitimi :D) ...nu este rezultatul experientei proprii, asa ca investitia reprezentata de achizitionarea unui pistol nu-i... "rentabila" (cel putin nu din punctul asta de vedere :)).

Ultima modificare facuta de traven (09-10-2009 01:48:22)


09-10-2009 01:46:06
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Daca e adevarat ca toti barbatii prefera "femeile copilaroase" ;) , pistolul este ineficient pentru ca, din prea mult zel, poate sucomba obiectul...procesului de educare (se stie doar cat de incapatanate pot fi femeile). Cea mai eficienta metoda de educare a copiilor este puterea propriului exemplu.

Ultima modificare facuta de Romanticide (09-10-2009 09:27:59)


09-10-2009 09:24:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Daca e adevarat ca toti barbatii prefera "femeile copilaroase" ;) , pistolul este ineficient pentru ca, din prea mult zel, poate sucomba obiectul...procesului de educare (se stie doar cat de incapatanate pot fi femeile). Cea mai eficienta metoda de educare a copiilor este puterea propriului exemplu.

Tradus mai clar (adica de fapt... retroversiune la inversiune ;)) : "in the summer of 69" :D:D - era o melodie, cintata cred cu pistolu' la timpla. :D:D


09-10-2009 16:23:15
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

Waw asta este , cred , ceea ce Peter Pan intelege prin "misogin cat ii sade bine voinicelului" !
Voinicelul Peter Pan !

Da'  nu-i asa ca ma prinde? Zi tu ca nu-mi sta bine.

Veste proasta pentru tine , Peter Pan !
Pregateste-te sa-ti rozi unghiile macinat de invidie ( atentie la ficat !)  oltene , VONICELUL NR.1 al Site-ului se numeste Armando111X.
Armando111x sufere de priapism si aseaza virgulele mai frumos decat tine .
Si este si patron...daca vrei sa stii .
In alta ordine de idei , da , recunosc ca-ti sta bine-n pielea ta de Peter Pan . Dac-ai fi altfel n-ai mai avea farmec si-ai deveni plictisitoooooorrr

ps. Prea Mare Cap al Trebii , il vrem pe armando111x  la bunkar pe post de machocyborg !
     Al nostru e !


09-10-2009 17:52:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hmmm...sa ma mai gindesc, pitzigoleza cu tendintze nimfo ! :D:D
Fiindca zice totusi ca "STA bine hainele pe el" :D cred ca-i totusi mai gigea... imbracat decit fara textila pe el. :rolleyes:


09-10-2009 20:37:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


p.s. Prea Mare Cap al Trebii , il vrem pe armando111x  la bunkar pe post de machocyborg !
     Al nostru e !


P.S. Draga Tit, cred ca-l adoptam totusi pe xl-111 asta :D:D (nume de cod predestinat de fapt unui robot ;)) pe postul vacant (face doar si MMMMUUU-IE BINE ASA ?! :D:D) de Macho-cyborg bunkeristanez.

Sa-ti spun si de ce: hermafrodit fiind se pare, :rolleyes: (in urma dificilei analize semantice facute de JE si conu' Traven mesajelor lui), deeeci, in zilele voastre migrenoase :D poa'sa ne fie si noua, bunkeristilor... voinicei :D:D de vreun folos !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-10-2009 21:17:41)


09-10-2009 21:12:22
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

Constat cu uimire ca toata stirpea feminina de pe forum este de acord cu afirmatiile lui Peter pan . Sau se abtine...
As face-o intrebare  Peter Pan : cine anume a decis , in locul meu , ce imi este MIE PERMIS SI CE NU ?

Ultima modificare facuta de titmouse (14-10-2009 10:44:45)


14-10-2009 10:44:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Stirpea feminina" de pe forum e, din pacate, formata doar din vreo 5 exemplare, :D draga Tit (nici aia masculina de fapt nu-i cu mult mai numeroasa).
In plus, cumatrul PPan vorbea la modul general - "permis/interzis EI" - nu TIE ;) - careia, macar in virtutea functiei de procuroare-sefa-n Bunkeristania, zic io ca-i e permis cam orice-oricit-oricum-oriunde-oricind... :D:D


14-10-2009 12:59:41
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ba eu cred ca nu vorbea la modul general, pentru ca nimic din orice-ar spune cineva pe-aici nu poate deveni axioma. Intrebarea din titlul topicului fiind "in ce conditii v-ati ierta partenerul..." , e clar ca raspunsul era cat se poate de personal. Daca ierti sau nu, indiferent ce, tine de propria gandire si simtire. Iar "permis/interzis ei" inseamna o referire la propria partenera, nicidecum la stirpea feminina. Modul cum se comporta cutare user in propria lui/ei relatie e fix problema lui/ei.

Ultima modificare facuta de Romanticide (14-10-2009 17:11:45)


14-10-2009 16:11:26
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

As face-o intrebare  Peter Pan : cine anume a decis , in locul meu , ce imi este MIE PERMIS SI CE NU ?

Cum cine, soro, cum cine?!...
Dumnezeu!


14-10-2009 18:10:25
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Am citit o chestie draguta pe internet : de ce, daca cineva vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune, iar daca Dumnezeu vorbeste cu cineva se numeste schizofrenie?

14-10-2009 20:22:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Ba eu cred ca nu vorbea la modul general, pentru ca nimic din orice-ar spune cineva pe-aici nu poate deveni axioma. Intrebarea din titlul topicului fiind "in ce conditii v-ati ierta partenerul..." , e clar ca raspunsul era cat se poate de personal. Daca ierti sau nu, indiferent ce, tine de propria gandire si simtire. Iar "permis/interzis ei" inseamna o referire la propria partenera, nicidecum la stirpea feminina. Modul cum se comporta cutare user in propria lui/ei relatie e fix problema lui/ei.

Raspuns intr-adevar personal, adica evident privitor doar la EL si mintea/conceptia de viata a lui, numitul PPan ;) (si, "la pachet", o EA - "a lui" cumva si EA-ua asta :D).

Opinia lui - care-i reflecta clar alegerile personale - inseamna insa automat si-o generalizare ideatica... PERSONALA totusi :rolleyes: :D (complicat poate, da' necesar in logica argumentatziei).

Generalizare care n-o atinge insa DELOC pe Titmouse, caz particular :) care-si poate face de cap (si coada :D) exact asa cum vrea muschiu' ei :D:D (ori al oricarei alte femei din lumea asta maaaare ;)).

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-10-2009 22:23:57)


14-10-2009 21:57:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ahm, sa nu uit totusi: doar ce spun IO devine, inevitabil si mai ales IREFUTABIL, axioma !!! :D:D:D hihihihihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-10-2009 22:16:52)


14-10-2009 22:05:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:


titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

As face-o intrebare  Peter Pan : cine anume a decis , in locul meu , ce imi este MIE PERMIS SI CE NU ?

Cum cine, soro, cum cine?!...
Dumnezeu
!

Mare adevar graishi acu', compadre :) - fie si doar din motivul ca institutzie mai misogina decit Biserica :x... chiar nu iegzista !!!

:(:x:x:(  ;):D:D;)  :(:x:x:(  ;):D:D;) ("tradus": asta ar fi o alternantza de reactzii fomeie/barbat :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-10-2009 22:22:57)


14-10-2009 22:10:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Am citit o chestie draguta pe internet : de ce, daca cineva vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune, iar daca Dumnezeu vorbeste cu cineva se numeste schizofrenie?

Dupa majoritatea... autorilor, cu schizofrenii vorbeste de fapt Al cu Coarne !!! :D:D (conu' Evil o poate confirma ;)).


14-10-2009 22:20:52
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Eu habar n-am avut de asta dar, nu stiu de ce, inclin sa te cred. :D O fi de la axioma. ;):D

14-10-2009 23:14:27
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209
aloooo.....iar intrati pe teritoriul meu....daca ar vorbi Dumnezeu cu schizofrenii...nu cred deloc ca le-ar spune sa se omoare sau sa omoare pe altcineva....cu ei vorbeste excesul de dopamina,adica productia propriei gindiri aberante...ca vrem sau nu sa-i spunem diavol,e treaba noastra...
Xtremul a scris:


Romanticide a scris:

Am citit o chestie draguta pe internet : de ce, daca cineva vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune, iar daca Dumnezeu vorbeste cu cineva se numeste schizofrenie?

Dupa majoritatea... autorilor, cu schizofrenii vorbeste de fapt Al cu Coarne !!! :D:D (conu' Evil o poate confirma ;)).


15-10-2009 06:18:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai mda, draga Aurora36, stii doar vorba aia de prin Ardeal: "Unde-i minte multa, nu-i toata buna"... :D:D

Ruperea schizofrenilor/izilor de realitate (iluzorie, "Maya" cum o fi ea, dar cu oarece repere stabile macar) e oricum un subiect fascinant - si nu doar din pdv biochimic. :rolleyes:
Simplificind la fel de "nestiintzific" ca pina acum, indraznesc sa deduc ca mintzile "mici" produc... averi (v. Jiji Berbecali etc :D), iar cele "mari" - doar autodistrugere prin exces de gindire - cu toata cohorta de inutile complicatii consecutive. ;) (de unde si iescpresia "geniu pustiu", nu ?! :rolleyes: :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-10-2009 11:11:39)


15-10-2009 11:00:01
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
zic asa:
1. modificarile patologice mintale apar pe orice fel de creier, si ala putintel, neexersat, si ala mare, mare caruia rotitele ii zbirnie si-n somn, ca e vorba de biochimie, genetica, traume, neurologii, psihiatrii spun prin carti cum e posibil si cind...
2. distanta intre cei ce "fac" si cei ce "gindesc" sau, pus altfel, cei ce produc prin forta actiunii si cei ce produc prin forta viziunii e poveste veche... pe jiji, trita fanita, iacubov, SOV si alte hahalere de acest sort nu i-as pune in niciuna, ci in ceata hotilor :D:D


15-10-2009 12:30:02
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209
interpretarile fac diferenta infinita dintre noi si chiar in noi....vechea teorie ca schizofrenicii sint la baza extrem de inteligenti este falsa sau eronat interpretata....toti tzeserm la fel de mult...problema e ca unii din noi pierdem contactul cu realitatea....e ca si cum un paianjen isi face pinza intr-un mediu steril...nu o sa prinda nimic si o sa creada ca Dumnezeu are ceva cu el...
Xtremul a scris:

Pai mda, draga Aurora36, stii doar vorba aia de prin Ardeal: "Unde-i minte multa, nu-i toata buna"... :D:D

Ruperea schizofrenilor/izilor de realitate (iluzorie, "Maya" cum o fi ea, dar cu oarece repere stabile macar) e oricum un subiect fascinant - si nu doar din pdv biochimic. :rolleyes:
Simplificind la fel de "nestiintzific" ca pina acum, indraznesc sa deduc ca mintzile "mici" produc... averi (v. Jiji Berbecali etc :D), iar cele "mari" - doar autodistrugere prin exces de gindire - cu toata cohorta de inutile complicatii consecutive. ;) (de unde si iescpresia "geniu pustiu", nu ?! :rolleyes: :D:D)


16-10-2009 11:16:28
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:

Constat cu uimire ca toata stirpea feminina de pe forum este de acord cu afirmatiile lui Peter pan . Sau se abtine...
As face-o intrebare  Peter Pan : cine anume a decis , in locul meu , ce imi este MIE PERMIS SI CE NU ?


Da, mai eram datoare c-un raspuns, Tit.
De-a lungul timpului am tot auzit "nu poti face asta pentru ca esti femeie" (nu ma refer aici la facut pipi din diverse pozitii, "argument" imbatabil al superioritatii masculine). Cand mi-a convenit mie ( adica de cele mai multe ori ;) ) am raspuns : serios? Ia hai s-arat ca pot! M-am uimit pana si pe mine cu ce pot face, cand vreau. Si, de fiecare data cand am incalcat una din normele astea social-morale de 3 (trei) lei (valabile in alte secole, scoase de la naftalina si desprafuite si azi, din diverse motive), am mai pus cate un steag. Cum de ce? Ca sa falfaie!

Ultima modificare facuta de Romanticide (16-10-2009 17:29:04)


16-10-2009 17:21:51
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

As face-o intrebare  Peter Pan : cine anume a decis , in locul meu , ce imi este MIE PERMIS SI CE NU ?

Cum cine, soro, cum cine?!...
Dumnezeu!


Dintotdeauna barbatii s-au folosit de Dumnezeu ca sa justifice ceea ce nu putea fi justificat .


16-10-2009 20:29:49
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Cat de curand voi veni  'naintea privirii tale cu o dezvoltare a temei indeajuns de explicita si argumentata, ca de justificari nici nu poate fi vorba.

16-10-2009 20:42:02
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

titmouse a scris:

Dintotdeauna barbatii s-au folosit de Dumnezeu ca sa justifice ceea ce nu putea fi justificat .


Privitor la statutul si autonomia femeii, Biserica a progresat cam pina la genunchiul broastei din epoca Vechiului Testament, iar biserica ortodoxa e regina printre culte in promovarea atitudinii dogmatice... cind voi vedea femei hirotonisite ca preoti, mai discutam... macar ca la protestanti s-a facut o bresa, ar trebui sa le dea de gindit preasfiintiilor lor (adesea putintel-sfintiile lor)... in tot cazul unei femei preot m-as putea spovedi, unui preot barbat, inca n-a auzit unul spusa mea...


16-10-2009 21:40:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


Corolar: ce mi-e permis mie, ii este interzis ei si ce ii este permis ei, mie imi e recomandat - de medic, de notar, de popa, de cine vrea sufletelu'  tau.

Constat cu uimire ca toata stirpea feminina de pe forum este de acord cu afirmatiile lui Peter pan . Sau se abtine...
As face-o intrebare  Peter Pan : cine anume a decis , in locul meu , ce imi este MIE PERMIS SI CE NU ?


nu te froassa, tit, nici n-am luat postarea lui PPan altfel decit un amuzant joc de cuvinte... era cazul sa ma pronunt? Apoi a folosit dativul foarte corect, rara avis in vremurile noastre de acuzativ aprepozitional... :D:D


16-10-2009 21:47:16
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

Romanticide a scris:

Da, mai eram datoare c-un raspuns, Tit.
De-a lungul timpului am tot auzit "nu poti face asta pentru ca esti femeie" (nu ma refer aici la facut pipi din diverse pozitii, "argument" imbatabil al superioritatii masculine). Cand mi-a convenit mie ( adica de cele mai multe ori ;) ) am raspuns : serios? Ia hai s-arat ca pot! M-am uimit pana si pe mine cu ce pot face, cand vreau. Si, de fiecare data cand am incalcat una din normele astea social-morale de 3 (trei) lei (valabile in alte secole, scoase de la naftalina si desprafuite si azi, din diverse motive), am mai pus cate un steag. Cum de ce? Ca sa falfaie!


Există şi reversul, draga mea Romanticide. Am întâlnit situaţii în care am fost luat în râs de femei sau chiar am avut parte de reacţii ostile din partea lor pentru că m-am pretat la activităţi "specific feminine". :)
Până la urmă, diferenţele de construcţie fizică ne pot face mai potriviţi pentru un anumit gen de activităţi şi mai nepotriviţi pentru altele. În rest, singurele limite care există sunt cele pe care le acceptăm. ;)


19-10-2009 20:16:05
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Asta-i, ca nu m-am referit la schimbat robinete   si alte activitati  "specific masculine" pe care eu, umflandu-ma in pene, sustin sus si tare ca-s capabila sa le fac ;) . Vorbeam despre modul in care am ales sa traiesc , despre lipsa constrangerii si despre libertatea, singura pe care mi-am putut-o permite , aceea din viata personala. Si sa nu ma mai tragi de limba, ca nu mai spun nimic! :):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (19-10-2009 22:03:06)


19-10-2009 21:23:12
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu ţi-o trag în niciun fel. :)
Şi eu am avut parte de asemenea reacţii (din partea femeilor) inclusiv pentru modul în care am ales să trăiesc. Există păreri preconcepute atât în rândul bărbaţilor, cât şi al femeilor. ;)


19-10-2009 21:33:05
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Lake a scris:

Nu ţi-o trag în niciun fel. :)

Dracie! Spui tu asa ceva pe un site de matrimoniale? Si la topicul cu calcatul stramb? Hm...s-ar putea sa fie ceva aici. Adica, daca nu ti-o tragi in niciun fel, deja ai calcat stramb! Am priceput. Sa vedem cine te iarta ;) . Sau in astfel de cazuri ar trebui sa te ierti singur? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Romanticide (19-10-2009 22:30:55)


19-10-2009 21:39:48
   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6    
Mergeti la