Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Avem oare asteptari nerealiste de partener "ideal"?!    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ce ma umple de draci e simplismul gindirii unora: cum adica "partenerul ideal" si gata???

Ca-i clar: o printzesa a lu'Peshte are de exemplu un cu totul alt ideal decit florareasa de la coltz, sau o "biznizuoman" :D are si ea alti gargauni sub coafura decit coana Leana spalatoreasa, nu?!
Evident, chestia emisa e pe deplin valabila si pentru barbati.
Ca toti (gargaunii :D) sint de multe ori fara vreo acoperire in eventuala "oferta" reciproca, asta-i cu totul o alta poveste... ;)

Pe scurt: chiar daca iubirea se zice ca-i neconditionata (in principiu, din pacate :( ) si nu un troc (ori troaca :D) , cam care credeti c-ar fi conditiile minime aparent "secundare" care-ar trebui indeplinite de un/o partener/a compatibil/a pentru o potriveala cit de cit? :D (ca de "ideal" sa i-o spuna oricui lui Mutu...)

Virsta?
Stare civila? ;)
Studii?
Cultura?
Fizic?
Libido? :D
Puradei? (ori lipsa lor?)
Simtul umorului... sau nu?
etc etc etc etc

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-02-2008 16:12:43)


25-02-2008 16:08:39
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Ce ma umple de draci e simplismul gindirii unora: cum adica "partenerul ideal" si gata???

Ca-i clar: o printzesa a lu'Peshte are de exemplu un cu totul alt ideal decit florareasa de la coltz, sau o "biznizuoman" :D are si ea alti gargauni sub coafura decit coana Leana spalatoreasa, nu?!
Evident, chestia emisa e pe deplin valabila si pentru barbati.
Ca toti (gargaunii :D) sint de multe ori fara vreo acoperire in eventuala "oferta" reciproca, asta-i cu totul o alta poveste... ;)

Pe scurt: chiar daca iubirea se zice ca-i neconditionata (in principiu, din pacate :( ) si nu un troc (ori troaca :D) , cam care credeti c-ar fi conditiile minime aparent "secundare" care-ar trebui indeplinite de un/o partener/a compatibil/a pentru o potriveala cit de cit? :D (ca de "ideal" sa i-o spuna oricui lui Mutu...)

Virsta?
Stare civila? ;)
Studii?
Cultura?
Fizic?
Libido? :D
Puradei? (ori lipsa lor?)
Simtul umorului... sau nu?
etc etc etc etc


Varsta - cativa ani in plus fata de mine, cel putin mental :D. Starea civila - la ora actuala, casatorit (nu cu mine! :D :D) ar fi perfect. Studii - nu conteaza, daca este extraordinar de inteligent. :) (Daca nu e extraordinar de inteligent, ar trebui sa aiba cel putin o facultate) Cultura - curiozitatea m-ar interesa mai mult. Fizic - inalt, dar nu exagerat, trasaturi regulate, placut, distins. Libido - sanatos, mai mult consecvent si pretentios decat pervers. Dar si putin pervers. Puradeii nu m-ar deranja decat daca n-ar fi suficient de mari pentru a fi dusi periodic la circ. Simtul umorului - neaparat. ...Etc - vorba ta. :)


25-02-2008 23:47:40
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

alintatura a scris:

(...) Puradeii nu m-ar deranja decat daca n-ar fi suficient de mari pentru a fi dusi periodic la circ. (...)


Erata: decat daca n-ar fi prea mari pentru a fi dusi periodic la circ.


26-02-2008 00:05:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Pentru a atinge starea de implinire pefecta in iubire, barbatul trebuie sa invete s-o adore pe iubita lui si s-o transfigureze intr-un ideal feminin ....(uite ca folosesc expresia Xtremului)=D
   Ehehe pana ajungi sa cunosti o femeie...dar sa mai sti si ce anume vrea...mai dureaza,plus ca poate nu vei sti niciodata ce anume isi doreste...sa nu uitam ca suntem complexi..fiecare ne dorim altceva..visam altceva...si suntem foarte foarte schimbatori =)
Si revenind la topic,depinde..daca te place sau nu,poti fi foarte frumoasa si el sa nu te vada decat ca pe o amica...daca te place,il poti cuceri...daca nu... poti invata o multime de tactici despre cucerit..dar vor fi fara efect ...=(
Sa raspund in ordinea celor scrise de Xtremul:
Varsta:mai tanar cu ceva(sotul meu era cu 4 ani mai tanar decat mine ) ,evident(;) )starea civila: vaduv sau divortat...

Pt mine un barbat trebuie sa aiba ceva total aparte,un ceva care sa ma atraga de la bun inceput....o doza de seriozitate,de mister ,de nebunie caracteristica...;)
Oameni identici nu sunt,deci nu poti gasi the perfect match .... omul care sa fie ca tine...vom gasi un echilibru in caracterul celuilalt,o balantza, nu o copie ...
Ce nu are el am eu si invers....stitzi de Ying si Yang ??? un pic de negru in alb si un pic  de alb in negru....pur si simplu completarea e secretu' zic eu ....
Sa aiba simtul umorului. Trebuie sa te faca sa razi atunci cand esti trista, prin glumele lui sa te faca sa uiti de toate necazurile si sa-ti dai seama ca viata e frumoasa doar ca uneori trebuie sa faci haz de necaz.
Sa aiba grija de tine...(sa te ingrijeasca cand esti bolnava)...si de ce nu sa fie bun la pat...Sa nu treaca la " fapte " fara preludiu, sa stie unde e punctul G si sa te tina in brate dupa....(na!..ca am spus-o si pe asta...poate ma aleg cu comentarii ca la Kanal D...cand am spus ca-mi doresc ca el sa fie ,de ce nu?! ...viril(=D)...  )
  Off...dar, UNDE GASESC eu asa ceva?....poate doar sa aiba cea mai importanta calitate...sa ma iubeasca...=) Asta astept!!!!!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (26-02-2008 01:54:53)


26-02-2008 01:52:30
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Eu una l-as absolvi de un punct din lista: G-UL... :D:D nu trebuie musai sa stie unde-i pct "G"; de altfel, potrivit cercetarilor unor oameni in halate albe din Marea Britanie, nu toate femeile ar prezenta minuscula pata erogena (iar cele care "au o omisiune din lipsa" au clitorisul mai bine conformat si bogat in senzori)...

26-02-2008 02:05:37
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
de asemenea, el il absolv de chestia cu idealul... nu trebuie la indieni...

iar despre amestecul subtil de negru-n alb si alb in negru... hm... eu incerc din rasputeri sa nu las sa se perceapa inceputul de masculinizare caracteristic virstei, asa ca prefer ca partenerul sa fie inca hormonal barbat...si sa inghesuie foliculina crescinda pe la periferii....
nu glumesc, caracteristicile sexuale au o evolutie conform unui clopot al lui Gauss... bref, in copilarie si la batrinetea avansata... doar diferentierea pantalonasi-fustita si roz-bleu te mai descurca....:D:D


26-02-2008 02:16:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

Eu una l-as absolvi de un punct din lista: G-UL... :D:D nu trebuie musai sa stie unde-i pct "G"; de altfel, potrivit cercetarilor unor oameni in halate albe din Marea Britanie, nu toate femeile ar prezenta minuscula pata erogena (iar cele care "au o omisiune din lipsa" au clitorisul mai bine conformat si bogat in senzori)...

Deh!!! (=D)...fiecare cu "pasarica ei"..ma tres chere Sandie...de ce-si doresc oare barbatii  sa cunoasca cit mai multe femei?! =)  ...tocmai pentru acest lucru...cu fiecare este diferit...nu?..asta-i schepsisul...;)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (26-02-2008 02:22:51)


26-02-2008 02:21:14
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

tasha 1951 a scris:


SandieShaw a scris:

Eu una l-as absolvi de un punct din lista: G-UL... :D:D nu trebuie musai sa stie unde-i pct "G"; de altfel, potrivit cercetarilor unor oameni in halate albe din Marea Britanie, nu toate femeile ar prezenta minuscula pata erogena (iar cele care "au o omisiune din lipsa" au clitorisul mai bine conformat si bogat in senzori)...

Deh!!! (=D)...fiecare cu "pasarica ei"..ma tres chere Sandie...de ce-si doresc oare barbatii  sa cunoasca cit mai multe femei?! =)  ...tocmai pentru acest lucru...cu fiecare este diferit...nu?..asta-i schepsisul...;)


absolut, Tashico, iata cum ai dat printr-o fraza raspuns la vreo n-shpe topicuri :D:D
croitorasul cel viteaz!!!!


26-02-2008 02:24:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

de asemenea, el il absolv de chestia cu idealul... nu trebuie la indieni...

iar despre amestecul subtil de negru-n alb si alb in negru... hm... eu incerc din rasputeri sa nu las sa se perceapa inceputul de masculinizare caracteristic virstei, asa ca prefer ca partenerul sa fie inca hormonal barbat...si sa inghesuie foliculina crescinda pe la periferii....
nu glumesc, caracteristicile sexuale au o evolutie conform unui clopot al lui Gauss... bref, in copilarie si la batrinetea avansata... doar diferentierea pantalonasi-fustita si roz-bleu te mai descurca....:D:D

Putine suflete inlacrimate  se vor gasi pe aleile Internetului si vor evada, tinindu-se de mina, in realitate....asa ca vorbim sa pierdem vremea...doar atat!=(
Iar de foliculina...nuuuu!!!!daca dau in foliculita,furunculoza...sau mai stiu eu ce?=D=D


26-02-2008 02:41:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Interesante dezvoltari, trecind prin G-uri si croitorasi viteji! :D (sau vitezi?! ;) )
E clar cit de diferiti sintem (pardon, "diferite" deocamdata niciun mascul n-a postat, except me): unele il vor casatorit... altele, vaduv, celelalte - (inca) masculin... La capitolul "matur mintal" cred ca-i unanimitate de voturi, si la potentza - normal - asemenea :D
Macar de capitolul asta de "evaluare" am scapat noi - oarecum, fiindca si voi mai aveti "potentza migrenelor" :D cind ti-e lumea mai draga...

Pina oi avea timp sa ma (re)produc si eu cu pareri proprii p-acilea, vin si ma/va intreb: credeti ca-s situatii cind doar vreun miiic ;) detaliu (tic, voce, burta, gingie, chelie :D) poate sa va indeparteze de cineva pe care l-ati fi considerat, in mare, compatibil din mai toate directiile???


26-02-2008 12:05:16
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
nu-i cel putin curios cum se straduiesc barbatii sa demonstreze existenta punctului G?
cred ca sluta si urita de-ai fi, postaind un anunt de genul: Nu-mi gasesc G-ul! Ajuta-ma sa-l caut!.... doritori sa-si infiga steagul pe muntele venus ar fi cu sutele...

(as fi putut spune cu miile.... dar, da-o naiba! daca din citeva sute nu se gaseste G-ul.... inseamna ca NU-I!!! )


26-02-2008 16:17:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

nu-i cel putin curios cum se straduiesc barbatii sa demonstreze existenta punctului G?
cred ca sluta si urita de-ai fi, postaind un anunt de genul: Nu-mi gasesc G-ul! Ajuta-ma sa-l caut!.... doritori sa-si infiga steagul pe muntele venus ar fi cu sutele...

(as fi putut spune cu miile.... dar, da-o naiba! daca din citeva sute nu se gaseste G-ul.... inseamna ca NU-I!!! )

Ups...ce ma bucur sa te citesc din nou finuto!!!!
Bine-ai revenit..si inca unde ?...pe acest topic..unde chiar astept sa ne povestesti cat mai multe...punctul G...cred ca nu trebuie sa ni-l gaseasca nimeni...il simtim singure,si simte si el evident cand exclami"ooooo....daaaaaa!!;)...data urmatoare merge la fix (stie ca e acolo sus stanga sau dreapta pe la mijloc.)...=D=D=D


26-02-2008 18:11:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Interesante dezvoltari, trecind prin G-uri si croitorasi viteji! :D (sau vitezi?! ;) )
E clar cit de diferiti sintem (pardon, "diferite" deocamdata niciun mascul n-a postat, except me): unele il vor casatorit... altele, vaduv, celelalte - (inca) masculin... La capitolul "matur mintal" cred ca-i unanimitate de voturi, si la potentza - normal - asemenea :D
Macar de capitolul asta de "evaluare" am scapat noi - oarecum, fiindca si voi mai aveti "potentza migrenelor" :D cind ti-e lumea mai draga...

Pina oi avea timp sa ma (re)produc si eu cu pareri proprii p-acilea, vin si ma/va intreb: credeti ca-s situatii cind doar vreun miiic ;) detaliu (tic, voce, burta, gingie, chelie :D) poate sa va indeparteze de cineva pe care l-ati fi considerat, in mare, compatibil din mai toate directiile???

Femeia iubeste dragostea si o face inteleasa traind sexualitatea in libertate si apetit, oricare ar fi varsta sa. Ar fi totusi frumos ca fiecare barbat sa invete sa mangaie si fara sa faca sex ā€¦..iata ce inseamna compatibilitate....vocea,poate uneori(mai ales la telefon sa-ti dea impulsuri care sa se transforme in trairi,am simtit asta pe pielea mea)dar consider ca atractia fizica dintre doua persoane e o reactie chimica la nivel de creier,doi oameni pot sa fie atrasi fizic unul de celalalt,si in acelasi timp felul de de a fi,a trai ,a gandi sa nu prezinte nici un interes?Adica ceva de genul:nu-mi place de tine(cum gandesti,cum vorbesti,cum vezi lucrurile etc),dar fizic,te doresc....=D=D
Legat de chelie,de cheliosi circula un banc...se pare ca nu au ajuns intamplator asa...au muncit din greu pentru asta...cam asa se traduce bancul...=D=D
   Acuzati femeia de migrene...voi adormiti inaintea ei,si nu vi se reproseaza ca ati uitat s-o mangaiati,s-o sarutati si sa-i spuneti "noapte buna iubito...":x:x...hai ca m-ai infuriat!!!!!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (26-02-2008 19:07:30)


26-02-2008 19:01:04
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

(...) deocamdata niciun mascul n-a postat, except me (...) Pina oi avea timp sa ma (re)produc si eu cu pareri proprii p-acilea, vin si ma/va intreb: credeti ca-s situatii cind doar vreun miiic ;) detaliu (tic, voce, burta, gingie, chelie :D) poate sa va indeparteze de cineva pe care l-ati fi considerat, in mare, compatibil din mai toate directiile???


Eu cred ca nici un amanunt, nici o multime covarsitoare de amanunte nu pot indeparta o femeie indragostita de barbatul iubit, asa cum nici musiu perfectiune_intruchipata nu ar trebui sa fie neaparat iubit. Sa pui tu o intrebare care numai pentru barbati are cu adevarat un sens? ...Nu stiu, tocmai imi explica un prieten diferenta dintre sentimentalismul feminin si cel masculin, sustinand ca barbatii se indragostesc exclusiv de atributele erotice, pur fizice ale partenerelor lor - asa sa fie? :)


27-02-2008 01:09:24
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
punctul G... se spune ca se afla la femei la sfirsitul cuvintului SHOPINGGG  !!! :D

27-02-2008 10:29:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

punctul G... se spune ca se afla la femei la sfirsitul cuvintului SHOPINGGG  !!! :D

Te preia imediat PPan si-ti spune cum sta treaba cu shoppingul...=D=D


27-02-2008 10:36:50
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
acum vreo 3 ani am urmarit un dvd despre punctul G. Nu retin cine il facuse, dar era vorba de un studiu asupra citorva perechi si, spre sfirsit o demonstratie cu niste inventii care sa usureze cuplului gasirea punctului G... Un fel de jucarioare erotice, ca niste degete...
in fine...
filmarea era facuta cu o camera minuscula introdusa in vagin... si incerca sa demonstreze diferenta dintr-un orgasm... sa-i spunem obisnuit si unul produs prin masarea punctului G...


27-02-2008 10:42:52
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
si, ca sa va "informez" in totalitate.. :D se spune in final asa:

femeia sta pe spate.... el introduce degetul aratator in vagin si il indreapta in sus facind incet de tot miscarea pe care o facem cind chemam pe cineva....

the rest is history .. :)


27-02-2008 10:46:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

acum vreo 3 ani am urmarit un dvd despre punctul G. Nu retin cine il facuse, dar era vorba de un studiu asupra citorva perechi si, spre sfirsit o demonstratie cu niste inventii care sa usureze cuplului gasirea punctului G... Un fel de jucarioare erotice, ca niste degete...
in fine...
filmarea era facuta cu o camera minuscula introdusa in vagin... si incerca sa demonstreze diferenta dintr-un orgasm... sa-i spunem obisnuit si unul produs prin masarea punctului G...

Mda....interesant...poate ca ar trebui sa fie cat mai multi barbati interesati de acest lucru...=)doar ca unii sunt egoisti...=(


27-02-2008 10:48:05
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ah, da! uitam esentialul
chiar functioneaza! :D

acuĀ“o fi G-ul sau nu.... nu am certitudine :)


27-02-2008 10:49:52
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

fun-funny a scris:

punctul G... se spune ca se afla la femei la sfirsitul cuvintului SHOPINGGG  !!! :D

Asa-i, soro ! Ie uda toata, inca de cand intra pe usha magazinului !... :D :D :D

Te pupa mosh-tu !


27-02-2008 10:51:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

ah, da! uitam esentialul
chiar functioneaza! :D

acuĀ“o fi G-ul sau nu.... nu am certitudine :)

Important e ca functioneaza...restul vorba ta...history...=D=D
felicitari finului!!!!!


27-02-2008 10:51:57
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

P. Pan 63 a scris:


fun-funny a scris:

punctul G... se spune ca se afla la femei la sfirsitul cuvintului SHOPINGGG  !!! :D

Asa-i, soro ! Ie uda toata, inca de cand intra pe usha magazinului !... :D :D :D

Te pupa mosh-tu !


spune-mi ca nu esti telepatic :)
pup si eu


27-02-2008 10:52:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


fun-funny a scris:

punctul G... se spune ca se afla la femei la sfirsitul cuvintului SHOPINGGG  !!! :D

Asa-i, soro ! Ie uda toata, inca de cand intra pe usha magazinului !... :D :D :D

Te pupa mosh-tu !

hehehe...la fix ai intrat..de lup vorbesti si lupul la usa....=D=D


27-02-2008 10:53:14
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:


fun-funny a scris:

ah, da! uitam esentialul
chiar functioneaza! :D

acuĀ“o fi G-ul sau nu.... nu am certitudine :)

Important e ca functioneaza...restul vorba ta...history...=D=D
felicitari finului!!!!!

la naiba, tashico! Unde am pomenit eu de finul tau in postare ? ___

:D loool


27-02-2008 10:53:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:


tasha 1951 a scris:


fun-funny a scris:

ah, da! uitam esentialul
chiar functioneaza! :D

acuĀ“o fi G-ul sau nu.... nu am certitudine :)

Important e ca functioneaza...restul vorba ta...history...=D=D
felicitari finului!!!!!

la naiba, tashico! Unde am pomenit eu de finul tau in postare ? ___

:D loool

Doamne iarta-ma !!!ca doar nu -ti gaseste punctul G...vecinu'....=D=D


27-02-2008 10:57:49
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
deci sa inteleg ,ca partenerul ideal ar fi acela ce-ti dibuie punctul G ?!!!:D
e buna concluzia , fetelor?!!! ;)


27-02-2008 12:57:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

deci sa inteleg ,ca partenerul ideal ar fi acela ce-ti dibuie punctul G ?!!!:D
e buna concluzia , fetelor?!!! ;)

Il facem noi daca suntem istete sa-l dibuie...ca doar n-om pati ca-n bancul ala cu Ion si Maria...cand ea ii cam dirija miscarile.."mai sus....mai jos...mai la stanga mai la dreapta"...la care Ion ii spune"No,fooote-te singura draga Marie...daca te stii asa bine..."


27-02-2008 17:35:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

(...) deocamdata niciun mascul n-a postat, except me (...) Pina oi avea timp sa ma (re)produc si eu cu pareri proprii p-acilea, vin si ma/va intreb: credeti ca-s situatii cind doar vreun miiic ;) detaliu (tic, voce, burta, gingie, chelie :D) poate sa va indeparteze de cineva pe care l-ati fi considerat, in mare, compatibil din mai toate directiile???


Eu cred ca nici un amanunt, nici o multime covarsitoare de amanunte nu pot indeparta o femeie indragostita de barbatul iubit, asa cum nici musiu perfectiune_intruchipata nu ar trebui sa fie neaparat iubit. Sa pui tu o intrebare care numai pentru barbati are cu adevarat un sens? ...Nu stiu, tocmai imi explica un prieten diferenta dintre sentimentalismul feminin si cel masculin, sustinand ca barbatii se indragostesc exclusiv de atributele erotice, pur fizice ale partenerelor lor - asa sa fie? :)


Ahammm, trebuia sa pun intrebari "efeminate", deci... :D
Ma refeream strict la detaliile alea fizice oricum, presupunind ca-n rest totul ar fi OK.
Iar amicul tau uita de exceptii: eu inca mai cred sa nu fi ramas singurul barbat capabil sa se indragosteasca nu doar de "balcoane" si alte copane !!! :D
Hait! :( , cred ca Sandie avea dreptate cu efeminarea aia aparuta odata cu virsta... :D:D


27-02-2008 20:45:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Nici vorba de efeminare....;)
Studii recente au aratat ca barbatii in jur de 50 de ani au vieti sexuale mai satisfacatoare decat cei in jur de 30 sau 40 de ani, sugerand ca acest aspect nu este neaparat afectat odata cu inaintarea in varsta....=D=D
  Pe chestia asta sper sa dati o bere ...ca deh va iau apararea...;)


27-02-2008 22:03:46
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
mai satisfacatoare pt. cine? :D

27-02-2008 22:41:46
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Ma refeream strict la detaliile alea fizice oricum, presupunind ca-n rest totul ar fi OK.
Iar amicul tau uita de exceptii: eu inca mai cred sa nu fi ramas singurul barbat capabil sa se indragosteasca nu doar de "balcoane" si alte copane !!! :D
Hait! :( , cred ca Sandie avea dreptate cu efeminarea aia aparuta odata cu virsta... :D:D


Dragule, de regula femeile nu vad niciodata mare lucru in plus fata de ceea ce-si inchipuie. Si chiar cand vad, au o putere extraordinara de a schimba orice ierarhie prestabilita a criteriilor initiale, astfel incat chiar lucrurile care le-ar fi indepartat intitial neaparat sa devina amanunte insignifiante, cu timpul. Secretul asta se explica probabil prin aceea ca judeca mai degraba afectiv decat apeland la functia gandire. In concluzie, nu exista "amanunt" fizic capabil sa te descalifice obligatoriu in fata unei femei.

Cat despre capacitatile tale exceptionale de indragostire... hmm, daca ar fi chiar asa cum spui oare de ce, cand vorbesti de exa, tii sa precizezi cu cine semana? :) Poate ne mai explici.


27-02-2008 23:37:42
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

alintatura a scris:

(...) de a schimba orice ierarhie prestabilita a criteriilor initiale (...)


Hmm, mdeh :D


27-02-2008 23:39:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

Ma refeream strict la detaliile alea fizice oricum, presupunind ca-n rest totul ar fi OK.
Iar amicul tau uita de exceptii: eu inca mai cred sa nu fi ramas singurul barbat capabil sa se indragosteasca nu doar de "balcoane" si alte copane !!! :D
Hait! :( , cred ca Sandie avea dreptate cu efeminarea aia aparuta odata cu virsta... :D:D


Dragule, de regula femeile nu vad niciodata mare lucru in plus fata de ceea ce-si inchipuie. Si chiar cand vad, au o putere extraordinara de a schimba orice ierarhie prestabilita a criteriilor initiale, astfel incat chiar lucrurile care le-ar fi indepartat intitial neaparat sa devina amanunte insignifiante, cu timpul. Secretul asta se explica probabil prin aceea ca judeca mai degraba afectiv decat apeland la functia gandire. In concluzie, nu exista "amanunt" fizic capabil sa te descalifice obligatoriu in fata unei femei.

Cat despre capacitatile tale exceptionale de indragostire... hmm, daca ar fi chiar asa cum spui oare de ce, cand vorbesti de exa, tii sa precizezi cu cine semana? :) Poate ne mai explici.


Ufff, respir usurat, in fine, meta-fizicul de mine... :D:D
Serios acum, se verifica totusi 100% procesul de aparent stranie blurare a unor detalii "filtrate" de voi! Zic stranie fiindc-ar trebui sa fie echipare standard :D la toti ametitii-ndragostitii.

Cum stii tu sa le rupi insa din context, fata mosului... la postarea aia cu exa mai era si-o coada/concluzie (ca tembeli mai sintem pe le 20 si ceva de anisori parca) ;) Daca nu chiar mai multe... mi-e prea lene sa sap insa acum dupa ea, bleah.

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-02-2008 01:08:38)


29-02-2008 01:06:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Soryn a scris:

mai satisfacatoare pt. cine? :D


Pentru cardiologi, poate!!! :D:D


29-02-2008 01:07:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


Soryn a scris:

mai satisfacatoare pt. cine? :D


Pentru cardiologi, poate!!! :D:D

Ai ras copios...mda,o sa te vad eu Xtremule cum o sa mai razi daca vei gasi totusi acea persoana care sa-ti satisfaca veleitatile...;)
Toti avem asteptari mari...dar cand vine ziua sortii,il intalnesti,o intalnesti pur si simplu si nu-ti mai pasa de nimic!!!!!...ca suferi dupa aceea...asta nu mai conteaza!=)
    Mi s-a intamplat chiar mie...am crezut ca l-am prins pe D-zeu de picior...era exact asa cum mi-l inchipuiam din toate punctele de vedere...dar,nu tot ce zboara se maninca...=(...in rest...vorba ceea history...


29-02-2008 13:13:00
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


alintatura a scris:

Cat despre capacitatile tale exceptionale de indragostire... hmm, daca ar fi chiar asa cum spui oare de ce, cand vorbesti de exa, tii sa precizezi cu cine semana? :) Poate ne mai explici.


(...) Cum stii tu sa le rupi insa din context, fata mosului... la postarea aia cu exa mai era si-o coada/concluzie (ca tembeli mai sintem pe le 20 si ceva de anisori parca) ;) Daca nu chiar mai multe... mi-e prea lene sa sap insa acum dupa ea, bleah.


Hei, sa nu-mi spui ca intelepciunea acumulata pana la ora actuala te-ar impiedica sa iti mai daruiesti sufletul unei femei frumoase! :D


01-03-2008 13:20:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


Soryn a scris:

mai satisfacatoare pt. cine? :D


Pentru cardiologi, poate!!! :D:D

Ai ras copios...mda,o sa te vad eu Xtremule cum o sa mai razi daca vei gasi totusi acea persoana care sa-ti satisfaca veleitatile...;)
Toti avem asteptari mari...dar cand vine ziua sortii,il intalnesti,o intalnesti pur si simplu si nu-ti mai pasa de nimic!!!!!...ca suferi dupa aceea...asta nu mai conteaza!=)
    Mi s-a intamplat chiar mie...am crezut ca l-am prins pe D-zeu de picior...era exact asa cum mi-l inchipuiam din toate punctele de vedere...dar,nu tot ce zboara se maninca...=(...in rest...vorba ceea history...


Nu sintem, se pare, niciodata satisfacuti pe deplin, dar, vorba ta, ma chere Tasha, asta nu-nseamna sa ne lasam pagubasi (sau sa ne multumim cu "ce-o pica" :D )...

La modul general, cred ca de fapt ne trebuie destul de putin ca sa fim macar 51% :D fericiti.


01-03-2008 19:21:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:


alintatura a scris:

Cat despre capacitatile tale exceptionale de indragostire... hmm, daca ar fi chiar asa cum spui oare de ce, cand vorbesti de exa, tii sa precizezi cu cine semana? :) Poate ne mai explici.


(...) Cum stii tu sa le rupi insa din context, fata mosului... la postarea aia cu exa mai era si-o coada/concluzie (ca tembeli mai sintem pe le 20 si ceva de anisori parca) ;) Daca nu chiar mai multe... mi-e prea lene sa sap insa acum dupa ea, bleah.


Hei, sa nu-mi spui ca intelepciunea acumulata pana la ora actuala te-ar impiedica sa iti mai daruiesti sufletul unei femei frumoase! :D


Nici vorba ca nu m-ar impiedica, ba chiar m-ar ajuta poate... in procesul de selectie naturala :D . De durata caruia, sincer, m-am cam saturat in ultima vreme ;)


01-03-2008 19:24:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Odata cu varsta se accentueaza si se inmultesc tabieturile, iar convietuirea cu alta persoana devine din ce in ce mai greu de inchipuit...dar,atunci cand gasesti un partener care simti ca ar putea face orice ca relatia sa functioneze...atunci mi se pare aiurea sa-ti doresti sa traiesti singur cuc(a) cum zicea Xtremul...=)
Este bine, de asemenea, ca nevoile pe care le avem sa fie complementare, dar nu contradictorii. In ce ma priveste un  exemplu de nevoi complementare ar fi ca el sa iubeasca iesirile si intilnirile cu prietenii....=)
  Nu cred ca as putea trai fara prieteni...sunt o fire extrem de sociabila si ca atare mi-ar displace sa aflu ca lui nu i-ar place o iesire la iarba verde,o excursie peste hotare,o petrecere intre prieteni...=)


01-03-2008 21:39:00
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


Xtremul a scris:



(...) Cum stii tu sa le rupi insa din context, fata mosului... la postarea aia cu exa mai era si-o coada/concluzie (ca tembeli mai sintem pe le 20 si ceva de anisori parca) ;) Daca nu chiar mai multe... mi-e prea lene sa sap insa acum dupa ea, bleah.


Hei, sa nu-mi spui ca intelepciunea acumulata pana la ora actuala te-ar impiedica sa iti mai daruiesti sufletul unei femei frumoase! :D


Nici vorba ca nu m-ar impiedica, ba chiar m-ar ajuta poate... in procesul de selectie naturala :D . De durata caruia, sincer, m-am cam saturat in ultima vreme ;)


Selectie naturala si... virtuala.;) Iti dai seama ca asta  ar putea inseamna durata fara limita ...iar rezultatul ar putea fii ZERO?!!! :D


01-03-2008 22:47:09
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
nu cred ca avem asteptari nerealiste  de la parteneri "ideali", dar...pentru a "urni" ceva impreuna din loc, cred ca trebuie sa se asemene cit de cit... ma refer la modul de a percepe viata, la nivelul de studii, la fizic etc..etc.
Daca diferentele vor fi prea mari eu nu cred ca scinteia dragostei se va aprinde in ambele suflete...eventual in unul se va aprinde scinteia unui interes (avere, situatie sociale  etc):D:D

Ultima modificare facuta de hara_cata (02-03-2008 00:15:23)


02-03-2008 00:12:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Kami...ai dreptate...foarte greu cu selectia virtuala..=)
Vrea sa spun insa ca lumea virtuala este formata tot din oameni, la fel ca si cea reala, iar oameni sunt la fel peste tot, fie ca sunt pe strada sau in fata monitorului. Sa luam exemplu forumul. Tot ca si in viata reala, unii se poarta si in virtual cu naturalete, altii incearca sa para ceea ce nu sunt in viata reala, fara sa-si dea seama ca, mai devreme sau mai tarziu, se tradeaza singuri. Daca esti putin atenta, iti poti face o idee despre un user urmarind ce, unde, cand si la ce anume subiect raspunde, sau ce post decide sa citeze, sau cat timp petrece pe forum si la ce ore sau cat de mult insista sa convinga pe ceilalti de ceea ce spune etc...toate astea spun destul de multe despre acel om, trebuie doar sa nu privesti cu superficialitate, sa stii sau sa vrei sa le vezi....=)
    Unii avem calitati de scriiitor, altii de retor, de aceea unora ne vine mai usor in real, decat in virtual si invers!
Trebuie evitate extremele, pe cat este posibil si in virtual si in real!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (02-03-2008 00:12:51)


02-03-2008 00:12:26
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
mah tashico io pana la sex ca fac urat !!!!! io bre bu vreau virtual vreau doar real !hihihi
tasha 1951 a scris:

Kami...ai dreptate...foarte greu cu selectia virtuala..=)
Vrea sa spun insa ca lumea virtuala este formata tot din oameni, la fel ca si cea reala, iar oameni sunt la fel peste tot, fie ca sunt pe strada sau in fata monitorului. Sa luam exemplu forumul. Tot ca si in viata reala, unii se poarta si in virtual cu naturalete, altii incearca sa para ceea ce nu sunt in viata reala, fara sa-si dea seama ca, mai devreme sau mai tarziu, se tradeaza singuri. Daca esti putin atenta, iti poti face o idee despre un user urmarind ce, unde, cand si la ce anume subiect raspunde, sau ce post decide sa citeze, sau cat timp petrece pe forum si la ce ore sau cat de mult insista sa convinga pe ceilalti de ceea ce spune etc...toate astea spun destul de multe despre acel om, trebuie doar sa nu privesti cu superficialitate, sa stii sau sa vrei sa le vezi....=)
    Unii avem calitati de scriiitor, altii de retor, de aceea unora ne vine mai usor in real, decat in virtual si invers!
Trebuie evitate extremele, pe cat este posibil si in virtual si in real!


02-03-2008 00:29:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

mah tashico io pana la sex ca fac urat !!!!! io bre bu vreau virtual vreau doar real !hihihi
tasha 1951 a scris:

Kami...ai dreptate...foarte greu cu selectia virtuala..=)
Vrea sa spun insa ca lumea virtuala este formata tot din oameni, la fel ca si cea reala, iar oameni sunt la fel peste tot, fie ca sunt pe strada sau in fata monitorului. Sa luam exemplu forumul. Tot ca si in viata reala, unii se poarta si in virtual cu naturalete, altii incearca sa para ceea ce nu sunt in viata reala, fara sa-si dea seama ca, mai devreme sau mai tarziu, se tradeaza singuri. Daca esti putin atenta, iti poti face o idee despre un user urmarind ce, unde, cand si la ce anume subiect raspunde, sau ce post decide sa citeze, sau cat timp petrece pe forum si la ce ore sau cat de mult insista sa convinga pe ceilalti de ceea ce spune etc...toate astea spun destul de multe despre acel om, trebuie doar sa nu privesti cu superficialitate, sa stii sau sa vrei sa le vezi....=)
    Unii avem calitati de scriiitor, altii de retor, de aceea unora ne vine mai usor in real, decat in virtual si invers!
Trebuie evitate extremele, pe cat este posibil si in virtual si in real!

Am inteles eu cam ce vrei tu...;)
=D=D


02-03-2008 00:33:09
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

hara_cata a scris:

nu cred ca avem asteptari nerealiste  de la parteneri "ideali", dar...pentru a "urni" ceva impreuna din loc, cred ca trebuie sa se asemene cit de cit... ma refer la modul de a percepe viata, la nivelul de studii, la fizic etc..etc.
Daca diferentele vor fi prea mari eu nu cred ca scinteia dragostei se va aprinde in ambele suflete...eventual in unul se va aprinde scinteia unui interes (avere, situatie sociale  etc):D:D


Cu...cat stai mai mult langa un om cu atat mai putin il cunosti pt ca se schimba fara sa bagi de seama.Sunt unii care se schimba de la o zi la alta , unii mai des, altii mai rar


02-03-2008 06:33:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
....de ce sa ne suparam...chiar nu inteleg.....ca si in politica sunt divergente intre feminin si masculin...si totusi nu se poate concepe lumea fara una din cele doua.....e cald/rece...e zi/noapte.....e o necesitate ca acesti "doi" sa convietuiasca....ei stau la temelia lumii la propriu si..la figurat...caci acolo unde intuitia palpaie inteligenta razbate, acolo unde tandretea oboseste....consecventa isi spune cuvantul....si as putea completa tabloul fara sa nominalizez care/care...omul ..omul are nevoie de oameni..de frumos, de tandrete, de alint, de consecventa, de judecata,de putere.....si a fost lasat ca toate sa fie doar in ...DOI...=)

06-03-2008 22:46:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
THE END - KONIEC FILMA :D

Declar, din directia mea cel putin, :) topicul asta (devenit de mult timp un... monolog absurd :() INCHIS !!!

Doar e o vorba: io te-am facut, io te omor !!! :D:D
hihihi


10-09-2009 19:22:46
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Daca mai "resuscitez" ;):) cateva topice, incep sa primesc propuneri de angajare la... SMURD ;):D

...Da', pana sa ajung la ontopic-ul legat de realimul/nerealismul asteptarilor..., as vrea sa stiu daca putem pleca de la a considera drept axioma faptul ca sansele de gasire a partenerului/partenerei ideal/ideale scad invers proportional cu gradul de complexitate a individului/individei care o/il cauta; ...ehm?!?

Ultima modificare facuta de traven (11-09-2009 10:52:13)


11-09-2009 10:46:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Normal Traven ca manifestarile ei sunt pe masura "purtatorului".... exista o vorba"prostii sunt fericiti" si se refera la prostii naivi care iubesc fara sa vrea ceva in schimb, poate doar o mangaiere sau doar o privire, un cuvant ... =)

11-09-2009 11:28:53
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la