Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Postezi deci existi...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 7

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
... sau "Compendiu al nonsensului..."

Primii ar fi cei din categoria userilor exclusivisti in frecventarea topicelor de tipul "Un joc nou", "Un joc misto", "Cafeneaua...", "Barul...".
Ce dracu si-or dori astia de la forum, nu-nteleg si nici lamuriri , nu le-as cere, acordandu-le din start prezumtia de  (in)suficientza mentala.


25-03-2008 10:58:52
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Deci... si azi te-ai trezit cu fata la cearceaf...:D
Poate ar trebui sa incerci un antidepresiv...ce zici?!!!;)


25-03-2008 12:40:09
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Le multumesc pe aceasta cale, celor care vor insista sa-mi exemplifice postand, ideea... :D

25-03-2008 21:53:39
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
ce subtil...te consideri! eu cred ca e doar un pic cam multa"acreala" :D

25-03-2008 22:06:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:

... sau "Compendiu al nonsensului..."

Primii ar fi cei din categoria userilor exclusivisti in frecventarea topicelor de tipul "Un joc nou", "Un joc misto", "Cafeneaua...", "Barul...".
Ce dracu si-or dori astia de la forum, nu-nteleg si nici lamuriri , nu le-as cere, acordandu-le din start prezumtia de  (in)suficientza mentala.


Cumetre, io de ceva vreme nu mai incerc macar sa-nteleg 99% din motivatiile actelor lumii inconjuratoare. Care nu trebuie sa fie de fapt musai cartezian-logice, ca viata-i fluida pina la urma si nimeni nu-i un mecanism perfect.

Iar sa combati (chiar daca plin de bune intentii) pe frontul ...hai sa-i zicem cizelarii turmelor de bizoni e si mai pagubos: in loc sa le cresti cu vreun milimetru voltajul :D neuronului, reusesti doar sa-ti cresti singur tensiunea arteriala si, doamne feri, sa-ti crape vreo artera-n instalatie :D:D

Sint multe maxime apropo de asta: cea mai buna nu-i totusi aia cu "prostii care au mintea odihnita" - fiindca ceva inexistent n-are cum sa oboseasca :), mai nimerita-i alta: "Sa cistigi o disputa c-un prost e ca si cum ai lua o medalie la Olimpiada Handicapatilor" :D

P.S. Nu-s cu fatza, nici cu fundul la vreun cearsaf ;) (nici macar la ala cu gaura decupata prin care evreii ultraortodocsi fac sex ca sa nu pacatuiasca vizionind nuditatea consoartelor), dar mi-am propus solemn sa devin un pic mai "nesimtit" :D, de cind am pierdut vreun kil de singe pe nas (epistaxis) dup-o disputa verbala (inutila, fireste) cu un prost. Care, deloc intimplator, imi e si sef :x Clar, ar trebui sa ma dreg c-un vin rosu, da'n-am inca voie nici din asta :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-03-2008 22:45:12)


25-03-2008 22:30:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:

Le multumesc pe aceasta cale, celor care vor insista sa-mi exemplifice postand, ideea... :D

Pai, rolul tau de compendiator unde ar fi?(hm...iaca, nu ma pot abtine,desi na!...am zis ca nu-mi mai dau cu parerea vis-a-vis de posturile tale...
Vroiam insa sa-ti zic  ca apreciez faptul ca totusi te chinui sa ma stresezi..(mai bine sa te urasca lumea decat sa ii fi indiferenta....=D )
PS:daca nu intram eu pe aici..cu cine te mai certai tu acum..pe cine te mai descarcai?Deci ar trebui sa imi fi recunoscatoare..si sa imi faci si cinste cu o cina...;)
Un peste prins de tine...mmmm!...ce bine ar prinde!...azi e chiar dezlegare la peste....=)


26-03-2008 02:01:39
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Pantru ilustrarea celei de-a doua categorii, va propun un mic exercitiu de imaginatie. Cu mic, cu mare, tanar sau oleaca mai varstnic, purcedem toti intr-unul din forumurile clasice, cel al Atenei din vremea lui Pericle ori cel roman, pe timpul lui Cato al'  Batran. C-o vorbi unul sau altul, n-are a face, c-o debita tampenii sau da pe goarna adevaruri de necombatut, la fel, nu conteaza. Cand ocazionalul orator si-a incheiat cuvantarea, din multime se agita unul, vrand sa spuna si el ceva. Toate capetele se intorc , zeci de ochi il fixeaza si tacerea-i sparta de replica astuia :
"Nu comentez...".
Iertat sa-mi fie, da' imagine mai ridicola decat asta, cu greu imi pot inchipui ! :D :D :D
De ce naiba tin unii sa fie prezenti in discutii cu asa ceva sau chiar onomatopeic (de aham-uri  si lol-uri e plin forumul !), iar nu pricep si ma-ndoiesc ca ei insisi gasesc vreo ratiune in asta...


26-03-2008 11:27:29
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:



Coane, nu m-atac, nu ma consum si randurile de fatza sunt doar un soi de exhibitionism  neuronal, daca-ntelegi (si nu ma-ndoiesc de asta) cam incotro merg ideile mele... :D


26-03-2008 11:34:23
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Io inteleg cam asa: daca tot ne-am intalnit pe terenul de joaca, haideti sa ne jucam! De-a ce - asta e alta poveste, fiecare are ideea lui, dar sigur ca nu toti au si capacitatea de a-si impune ideea, aceasta din urma presupunand deja abilitatea de a juca oarecum transcendental.

26-03-2008 22:43:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:

Pantru ilustrarea celei de-a doua categorii, va propun un mic exercitiu de imaginatie. Cu mic, cu mare, tanar sau oleaca mai varstnic, purcedem toti intr-unul din forumurile clasice, cel al Atenei din vremea lui Pericle ori cel roman, pe timpul lui Cato al'  Batran. C-o vorbi unul sau altul, n-are a face, c-o debita tampenii sau da pe goarna adevaruri de necombatut, la fel, nu conteaza. Cand ocazionalul orator si-a incheiat cuvantarea, din multime se agita unul, vrand sa spuna si el ceva. Toate capetele se intorc , zeci de ochi il fixeaza si tacerea-i sparta de replica astuia :
"Nu comentez...".
Iertat sa-mi fie, da' imagine mai ridicola decat asta, cu greu imi pot inchipui ! :D :D :D
De ce naiba tin unii sa fie prezenti in discutii cu asa ceva sau chiar onomatopeic (de aham-uri  si lol-uri e plin forumul !), iar nu pricep si ma-ndoiesc ca ei insisi gasesc vreo ratiune in asta...


Mda, de hihi-uri ce sa mai vorbim... :D

P.S. Normal ca nici nu trebuie (si nici nu m-asteptam "sa te ataci"), cumetre, pina la urma si eu cred ca orice postare cu miez e utila cumva, chiar daca-i amenintata de spectrul catalogarii "cita arogantza, dom'le" :D...

D-aia cred ca-mi prelungesc si eu stilul si nick-name-ul Xtrem inca 1.000 de postari, ca nu mai merge cu impaciuitorismul :D Hai, mai ziceam, dac-am fi fost si noi moderatori ;), era poate de-ntzeles, biznis iz biznis, nu?!...


27-03-2008 00:05:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:

Io inteleg cam asa: daca tot ne-am intalnit pe terenul de joaca, haideti sa ne jucam! De-a ce - asta e alta poveste, fiecare are ideea lui, dar sigur ca nu toti au si capacitatea de a-si impune ideea, aceasta din urma presupunand deja abilitatea de a juca oarecum transcendental.


Mdap, putini o au (numita capacitate/abilitate). Hitler, Corneliu Zelea-Codreanu, sigur o aveau...

Sau Buddha, sau IIsus. Sau baronul Munchhausen... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-03-2008 00:10:12)


27-03-2008 00:08:09
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Cu voia domniilor voastre si prin stradania-mi matinala, va infatisez ce de-a treia categorie : vajnicii (vajnicele) postatori cantitativi.
Ca userul e heterosexual declarat si capitolul e dedicat minoritatilor sexuale, nu conteaza, el scrie si acolo ; ca nu deosebeste o bujie de o planetara iar, n-are a face, isi da cu parerea la mecanica shi tot asa... Tot astia sunt autorii interminabilelor discutii de tip "chat" ori "mirc" :
- Bravo! -- Bine !  -- Ce faci ? -- O frec  -- Cum ?  -- C-o mana  -- Cat  -- O vreme-- De toamna ? -- De ce-o fi -- Bravo !  -- Iar ?  --  Din nou  -- Spor ! -- Ms !
(Nu ma siliti sa continuu, c-as putea umple pagini intregi !)
Dialogurulile de genul asta nu tin seama de tema, de vreme sau de ora si nu-s intrerupte decat de caderea retelei unuia dintre ei, de aparitia sefului, de suprasolicitarea serverului ori de chemerea venita dinspre bucatarie :"Da-l , fa, in cacat de net si vezi de ciorba aia !!!".


27-03-2008 09:08:49
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


P.S. Normal ca nici nu trebuie (si nici nu m-asteptam "sa te ataci"), cumetre, pina la urma si eu cred ca orice postare cu miez e utila cumva, chiar daca-i amenintata de spectrul catalogarii "cita arogantza, dom'le" :D...

Nenica, iti mai zic - da'  s-o tii numa'  pentru tine  -  cum ca-s doar trei tipuri de postari : unii care-ntreaba, altii care raspund si ultima, cei care afirma. Ca mai mereu ma-ncadrez in tipul celei din urma si o fac cu arogantza, ironic sau vulgar, mi-e total indiferent, cata vreme nu tintesc titlul de Mister Popularitate si nici macar pe cel de moderator...


27-03-2008 09:19:22
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Io inteleg cam asa: daca tot ne-am intalnit pe terenul de joaca, haideti sa ne jucam! De-a ce - asta e alta poveste, fiecare are ideea lui, dar sigur ca nu toti au si capacitatea de a-si impune ideea, aceasta din urma presupunand deja abilitatea de a juca oarecum transcendental.


Mdap, putini o au (numita capacitate/abilitate). Hitler, Corneliu Zelea-Codreanu, sigur o aveau...

Sau Buddha, sau IIsus. Sau baronul Munchhausen... :D


Hei, nu ma ajuti deloc sa conving lumea mentionand asemenea nume! :D Acum, trebuie sa mai precizez in plus ca terenul de joaca al sus-numitilor era un pic mai mare si mai real decat forumul nostru. :)


28-03-2008 02:17:45
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

spuneti-mi Aly a scris:

Io inteleg cam asa: daca tot ne-am intalnit pe terenul de joaca, haideti sa ne jucam! De-a ce - asta e alta poveste, fiecare are ideea lui, dar sigur ca nu toti au si capacitatea de a-si impune ideea, aceasta din urma presupunand deja abilitatea de a juca oarecum transcendental.

Joaca, joaca, joaca baiete
Ca ieshti frumos ca  un castravete... :D
(Bat campii :D )
Dom'le, orice joc are niste reguli, deosebit de forumul asta care n-are niciuna.
.........................................................................................................................

Imi amintesc cum in copilarie si apoi in adolescenta, ca majoritatea baietilor, am incercat o gramada de sporturi ; nu m-am lipit de niciunul care implica ideea de echipa. Cele individuale ori de contact au fost alea preferate.
Mai tarziu, la vremea maturizarii, am costatat ca desi nu-s o fire asociala, nu ma pot impaca cu munca colectiva, unde sarcinile nu-s perfect delimitate si a trebuit sa ma orientez catre una din ocupatiile strict individuale.
Sunt dintre cei care vor ridica din umeri :
- Care-i shpilu', taica ? Ce vrea varu'  cu asta ?
Pai, vrea, c-asa ajung la cea de-a patra categorie : aia care tot bat apa-n piua, cum c-ar fi o "gashca" a forumului, ca exista "bisericutze" constituite dincolo de monitor...
Nu, nenica, nu-s ! Doar simpatii si afectivitati raportate  la ideile impartasite si mult mai putin la profile ori estetica unei poze sau alteia.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (28-03-2008 12:04:50)


28-03-2008 11:50:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Io inteleg cam asa: daca tot ne-am intalnit pe terenul de joaca, haideti sa ne jucam! De-a ce - asta e alta poveste, fiecare are ideea lui, dar sigur ca nu toti au si capacitatea de a-si impune ideea, aceasta din urma presupunand deja abilitatea de a juca oarecum transcendental.


Mdap, putini o au (numita capacitate/abilitate). Hitler, Corneliu Zelea-Codreanu, sigur o aveau...

Sau Buddha, sau IIsus. Sau baronul Munchhausen... :D


Hei, nu ma ajuti deloc sa conving lumea mentionand asemenea nume! :D Acum, trebuie sa mai precizez in plus ca terenul de joaca al sus-numitilor era un pic mai mare si mai real decat forumul nostru. :)


La scara "Matrix" cumva, si "realul" e de fapt iluzoriu, ma chere (de unde si Maya budistilor). Iar jocile noastre de-aici ramin si ele inscrise undeva, in biblioteca aia universala a cunoasterii de pe Sirius cica. :D

Ca sa nu mai mentionam posibila transferare a lor (sau macar a alora doar aparent "jucate") si-n asa-zisa realitate reala ... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-03-2008 17:58:01)


28-03-2008 17:51:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Io inteleg cam asa: daca tot ne-am intalnit pe terenul de joaca, haideti sa ne jucam! De-a ce - asta e alta poveste, fiecare are ideea lui, dar sigur ca nu toti au si capacitatea de a-si impune ideea, aceasta din urma presupunand deja abilitatea de a juca oarecum transcendental.

Joaca, joaca, joaca baiete
Ca ieshti frumos ca  un castravete... :D
(Bat campii :D )
Dom'le, orice joc are niste reguli, deosebit de forumul asta care n-are niciuna.
.........................................................................................................................

Imi amintesc cum in copilarie si apoi in adolescenta, ca majoritatea baietilor, am incercat o gramada de sporturi ; nu m-am lipit de niciunul care implica ideea de echipa. Cele individuale ori de contact au fost alea preferate.
Mai tarziu, la vremea maturizarii, am costatat ca desi nu-s o fire asociala, nu ma pot impaca cu munca colectiva, unde sarcinile nu-s perfect delimitate si a trebuit sa ma orientez catre una din ocupatiile strict individuale.
Sunt dintre cei care vor ridica din umeri :
- Care-i shpilu', taica ? Ce vrea varu'  cu asta ?
Pai, vrea, c-asa ajung la cea de-a patra categorie : aia care tot bat apa-n piua, cum c-ar fi o "gashca" a forumului, ca exista "bisericutze" constituite dincolo de monitor...
Nu, nenica, nu-s ! Doar simpatii si afectivitati raportate  la ideile impartasite si mult mai putin la profile ori estetica unei poze sau alteia.


Amin! :D (nu Idi Amin) ;)
Afinitatile-s baza - macar aici, daca nu si-n realitatea epocii asteia axate mai mult pe interese. :x Asta-i si shpilul farmecului forumizdic, iar daca afinitatile se transforma si-n (macar) prietenii reale, e si mai bine. :)


28-03-2008 17:56:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Multe s-au transformat deja(chiar de pe acest forum=) )...am doua prietene la Bucuresti pe care abia astept sa le reintalnesc...vorbim la telefon dar parca intalnirea in realitate e nemaipomenita!
   Le pup,(sper sa ma citeasca)le imbratisez si astept cu nerabdare 10 aprilie!=)


28-03-2008 18:01:30
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

Afinitatile-s baza - macar aici, daca nu si-n realitatea epocii asteia axate mai mult pe interese. :x Asta-i si shpilul farmecului forumizdic, iar daca afinitatile se transforma si-n (macar) prietenii reale, e si mai bine. :)

Cumetre, teama mi-e ca lumea-n care traiesc  are tot mai multe necunoscute pentru mine si printre ele se numara  sensul ce i se atribuie in vremea de acum, cuvantului  "prietenie"...
Oi fi io mai din alte timpuri, format si educat mai altfel, insa cert e ca foloseam termenul cu ceva mai multa parcimonie decat se obisnuieste azi.
Poate mi-o pica bine si oi dezvolta ideea, acum mi-e lene sau mi-e sila, nu pot defini cu siguranta starea.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (28-03-2008 20:15:05)


28-03-2008 19:02:26
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

P. Pan 63 a scris:

Dom'le, orice joc are niste reguli, deosebit de forumul asta care n-are niciuna.


Asa e, dar nici un teren de joaca n-are neaparat reguli.


28-03-2008 20:33:13
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Intr-o(cum se mai scrie acum,legat sau cu liniutza?) tzara comunista am invatzat ca egalitatea in drepturi e valabila doar pentru unii

intr-o tzara democrata am invatzat ca drepturile omului sunt nisip aruncat in ochii prostimii ,de dictatura(mafia) financiaro-capitalista

Pe forumul asta ,am invatzat ca dreptate nu are cel care are dreptate, ci cel care a luat masa cu mine week endul trecut sau prietena lu nevasta-mea :D ,ceea ce ma duce cu gandul la a cincea categorie...dar imi e lehamite sa dezvolt :)


Omul nou ,isi construieste interesele si afinitatile pt.a supravietui in jungla de azi ,ce se numeste oportunism ;)


28-03-2008 20:50:38
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

Intr-o(cum se mai scrie acum,legat sau cu liniutza?) tzara comunista am invatzat ca egalitatea in drepturi e valabila doar pentru unii

intr-o tzara democrata am invatzat ca drepturile omului sunt nisip aruncat in ochii prostimii ,de dictatura(mafia) financiaro-capitalista

Pe forumul asta ,am invatzat ca dreptate nu are cel care are dreptate, ci cel care a luat masa cu mine week endul trecut sau prietena lu nevasta-mea :D ,ceea ce ma duce cu gandul la a cincea categorie...dar imi e lehamite sa dezvolt :)


Omul nou ,isi construieste interesele si afinitatile pt.a supravietui in jungla de azi ,ce se numeste oportunism ;)


Eu auzisem alta: cica incapabilul invata repede sa arunce vina pe regim. Tine si tu minte o chestie simpla: nu se pune virgula intre subiect si predicat!


28-03-2008 21:22:27
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
sa dea ala de sus daca stiu ce e subiect si predicat  :D ma bucur sa fi retinut ideea ...totusi ;)

incapabil e ala care o incaseaza si face gat?ar trebui sa-i gazam?sau ezista si solutii mai umane?sau mai inumane?

Ultima modificare facuta de Soryn (28-03-2008 21:44:03)


28-03-2008 21:33:37
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Soryn a scris:


Pe forumul asta ,am invatzat ca dreptate nu are cel care are dreptate, ci cel care a luat masa cu mine week endul trecut sau prietena lu nevasta-mea :D ,ceea ce ma duce cu gandul la a cincea categorie...dar imi e lehamite sa dezvolt :)

Cumetrash, nu merge asa, nenica ! Ca ti-e lehamite ori nu, faptul c-ai numit cea de-a cincea categorie  te obliga sa dezvolti ideea macar si ca de n-o faci, ma-ncurci pe mine la numaratoare !
Asadar, ia un antiemetic sau vomita pana ce ti-o trece sila, da'  varsa aici ce-shi-cum shade treaba cu categoria amintita de tine.


28-03-2008 22:26:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pareri, pareri... Io zic doar una si buna (sper :D): oportunistii n-au culoare politica, sint doar pachete de instincte care-i conduc mai ceva ca pe roboteii aia teleghidati spre egoistul lor bine, camuflati grobian (dar ce le pasa...) sub diverse "doctrine". Care este. :x

In comunism, capitalism, liber-schimbism etc. Probele-s vii, sub ochii nostri: "la vremuri noi, tot noi" e maxima lor - traseisti politici, securisti apolitici, vinzatori de suflete, catzaratori pe cadavre, yesmeni, cumatro-biznismeni s.a.m.d. etc  :(

P.S. Si eu, incapabilu'de mine, dau vina pe REGIM - fiindca ai reaku'doctori nu ma mai lasa sa halesc mai de nici unele! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-03-2008 22:42:28)


28-03-2008 22:40:00
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

incapabil e ala care o incaseaza si face gat?


Da, se poate spune si asa, desi nu face gat intotdeauna.



Soryn a scris:

ar trebui sa-i gazam?


Nu cred, deoarece incapabilii sunt cu adevarat inutili doar lor insile. :)



Soryn a scris:

sau ezista si solutii mai umane?sau mai inumane?


Aa, depinde la ce rasa de oameni te raportezi cand faci o asemenea evaluare. :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (29-03-2008 00:12:25)


28-03-2008 23:59:44
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Bai, manca-v-ar tata, nu va mai destrabalati pe topicelul asta, ca va ia gaia cu fulgi, cu tot ! :x :x :x
Dac-aveti ceva de spus in tema, faceti-o, daca nu, cautati-va un alt teren de joaca !!! :x
PS. Coane Soryne, io tot te astept cu exemplificari si argumente, ca sa poci trece la cea de-a sasea categorie...


29-03-2008 09:05:49
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
...observ cu pareri de rau cum unii oameni iubesc doar o singura data...iubirea se stinge din varii motive ,apoi se inchid in ei ,in turnul lor de fildes intrand intr-o mare incapacitate de a mai iubi pe ea sau pe el....sufletul incepe sa se usuce,mintea o ia razna ,tiroida se hatana ,picioarele tremura ,unii ba chiar se sinucid ..bunii mei ,partea frumoasa a vietii este iubirea cu dragostea ei ,cu amorul ei,cu sacrificiul si neajunsurile ei...iar viata ne este singura sansa ,esenta existentei de a fi ,ca asa a hotarat EL...creatorul ,sa ducem misiunea pana cand EL ,hotaraste sa ne inchida pleoapele ...de-as avea o putere as ingropa gelozia si as face aripi de zbor continuu la toti ...un zbor in vise,nebunii,dulceturi,campia cu maci ,muzica care ne imbata si ne trage de maneca :viata trebuie traita la maxim precum frunza toamna cand isi soarbe ultima picatura de roua ...apoi pica ,putrezeste si tese cu radacina copacului amintiri...

29-03-2008 10:56:12
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Doriane a scris:

...observ cu pareri de rau cum unii oameni iubesc doar o singura data...i

Doriane a scris:

http://www.127.0.0.1/actioneaza

  Soro, iesti sigura ca nu incurci topicele ?
PS. Si daca chiar vrei sa actionezi, stinge toate luminile din casa la ora 20. Dup-aia aprinde o lumanare la geam ; asa o s-arati ca-ti pasa.


29-03-2008 21:25:20
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
hai o data cu intalnirea aia....vreau sa o facem lata...ce tot stam pe ici si o blogarim...
P. Pan 63 a scris:


Doriane a scris:

...observ cu pareri de rau cum unii oameni iubesc doar o singura data...i

Doriane a scris:

http://www.127.0.0.1/actioneaza

  Soro, iesti sigura ca nu incurci topicele ?
PS. Si daca chiar vrei sa actionezi, stinge toate luminile din casa la ora 20. Dup-aia aprinde o lumanare la geam ; asa o s-arati ca-ti pasa.


29-03-2008 21:45:15
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

P. Pan 63 a scris:

... sau "Compendiu al nonsensului..."

Primii ar fi cei din categoria userilor exclusivisti in frecventarea topicelor de tipul "Un joc nou", "Un joc misto", "Cafeneaua...", "Barul...".
Ce dracu si-or dori astia de la forum, nu-nteleg si nici lamuriri , nu le-as cere, acordandu-le din start prezumtia de  (in)suficientza mentala.
Asta am spus si eu pe acel subiect cretin,si anume la "un joc nou" , ca e o mare tampenie sa deschizi un asemenea topic,dar am fost luata la misto,iar unii dintre "intelectualii" acestui forum ,sperand ca imi fac mie in ciuda au postat si mai mult si mai des acolo,probabil in speranta ca imi va crapa mie vreo vena la cap. Tin sa va anunt pe aceasta cale ca sunt bine sanatoasa si chiar nu-mi pasa de rautatile unora ,consider ca rautatea vine la unii din frustrare iar la altii din incultura. Omul incult e frustrat si sarac (si nu doar cu duhul) !

29-03-2008 22:03:52
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:


P. Pan 63 a scris:

... sau "Compendiu al nonsensului..."

Primii ar fi cei din categoria userilor exclusivisti in frecventarea topicelor de tipul "Un joc nou", "Un joc misto", "Cafeneaua...", "Barul...".
Ce dracu si-or dori astia de la forum, nu-nteleg si nici lamuriri , nu le-as cere, acordandu-le din start prezumtia de  (in)suficientza mentala.


Cumetre, io de ceva vreme nu mai incerc macar sa-nteleg 99% din motivatiile actelor lumii inconjuratoare. Care nu trebuie sa fie de fapt musai cartezian-logice, ca viata-i fluida pina la urma si nimeni nu-i un mecanism perfect.

Iar sa combati (chiar daca plin de bune intentii) pe frontul ...hai sa-i zicem cizelarii turmelor de bizoni e si mai pagubos: in loc sa le cresti cu vreun milimetru voltajul :D neuronului, reusesti doar sa-ti cresti singur tensiunea arteriala si, doamne feri, sa-ti crape vreo artera-n instalatie :D:D

Sint multe maxime apropo de asta: cea mai buna nu-i totusi aia cu "prostii care au mintea odihnita" - fiindca ceva inexistent n-are cum sa oboseasca :), mai nimerita-i alta: "Sa cistigi o disputa c-un prost e ca si cum ai lua o medalie la Olimpiada Handicapatilor" :D

P.S. Nu-s cu fatza, nici cu fundul la vreun cearsaf ;) (nici macar la ala cu gaura decupata prin care evreii ultraortodocsi fac sex ca sa nu pacatuiasca vizionind nuditatea consoartelor), dar mi-am propus solemn sa devin un pic mai "nesimtit" :D, de cind am pierdut vreun kil de singe pe nas (epistaxis) dup-o disputa verbala (inutila, fireste) cu un prost. Care, deloc intimplator, imi e si sef :x Clar, ar trebui sa ma dreg c-un vin rosu, da'n-am inca voie nici din asta :D
Eram zilele trecute la Carrefour,stateam ca tot omul la casa,asteptand sa platesc marfa cumparata,cand in spatele meu aud o molfaiala,intorc capul si ce mi-e dat sa vad? O "doamna" la vreo 30 de ani mesteca guma cu gura deschisa tocmai in apropierea urechilor mele! I-am aruncat o privire sfidatoare si mi-am vazut de ale mele,sunt constienta ca nu pot face educatie unei asemenea persoane,la fel si celor care in autobuz asculta muzica de pe telefon la nivel maxim,sau celor care mananca seminte in fata blocului. Si culmea e ca uneori acest gen de persoane au studii superioare,si de la ei am putea avea pretentii,dar trebuie sa ne lasam pagubasi,sa ne vedem de ale noastre cu durerea in suflet ca nu putem schimba nimic! Cred ca omul isi poate depasi conditia citind, in loc sa stea in fata blocului,devenind autodidact,exista persoane fara multa carte dar cu foarte mult bun simt! -- " Cu omul nescolarizat te lupti putin si ai scapat,dar duci o lupta colosala cu prostul care are scoala" !

29-03-2008 22:18:37
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

onoyoko a scris:


P. Pan 63 a scris:

... sau "Compendiu al nonsensului..."

Primii ar fi cei din categoria userilor exclusivisti in frecventarea topicelor de tipul "Un joc nou", "Un joc misto", "Cafeneaua...", "Barul...".
Ce dracu si-or dori astia de la forum, nu-nteleg si nici lamuriri , nu le-as cere, acordandu-le din start prezumtia de  (in)suficientza mentala.
Asta am spus si eu pe acel subiect cretin,si anume la "un joc nou" , ca e o mare tampenie sa deschizi un asemenea topic,dar am fost luata la misto,iar unii dintre "intelectualii" acestui forum ,sperand ca imi fac mie in ciuda au postat si mai mult si mai des acolo,probabil in speranta ca imi va crapa mie vreo vena la cap. Tin sa va anunt pe aceasta cale ca sunt bine sanatoasa si chiar nu-mi pasa de rautatile unora ,consider ca rautatea vine la unii din frustrare iar la altii din incultura. Omul incult e frustrat si sarac (si nu doar cu duhul) !

Copila, n-am nimic impotriva topicelor amintite, ele exista pe aproape toate forumurile,  insa a te rezuma sa postezi doar shi numai acolo, ie dovada de prostie crasa, cred eu.

L.E.  ... cu sau fara shcoala...

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (30-03-2008 16:58:17)


30-03-2008 16:57:12
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Pe mine cine ma invita la o cafea,sa-mi mai creasca libidoul? Ca daca la unii creste tensiunea,mie imi creste dorinta,dorinta de a face nebunii,tocmai deaia...nu beau cafea! Si apropo,noi cand ne vom intalnii odata cu totii?

30-03-2008 20:24:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Zau ca te-as invita eu, draga Ono, dar doctorul mi-a interzis inca o perioada berile blonde :), cafelele negre si libidonoyokurile :D explozive ! ;)

Cit despre sexul in grup :D, de cite ori sa mai repet ca nu ma atrage??? :D:D
Ahmmm... era vorba doar de intilniri-shuete in grup?!
Obsedatul de mine... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-03-2008 20:58:59)


30-03-2008 20:43:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

onoyoko a scris:

Pe mine cine ma invita la o cafea,sa-mi mai creasca libidoul? Ca daca la unii creste tensiunea,mie imi creste dorinta,dorinta de a face nebunii,tocmai deaia...nu beau cafea! Si apropo,noi cand ne vom intalnii odata cu totii?

Cu totii e cam greu...zau asa,pentru ca unii vor intr-un fel altii in altul...dar asa pe grupulete zic eu ca e posibil...eu voi fi in Bucuresti din 10 pina pe 15 cei care vor sa ne intalnim sa-si decline optiunea!....data,locul,ora...=)


30-03-2008 21:06:25
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Observ cum multe dintre postari imi sustin teoria enuntata in titlul topicului.
Exista unul dedicat intalnirilor, aici tema-i cu totul alta ! Ce sa cred, ca aveti dificultati in lectura ori ca seceta neuronala va creaza probleme in asimilarea informatiei ?


31-03-2008 00:24:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sa nu te mire nimic, compadre, in vremile astea cind unii barbati sint la ciclu :D , fomeile fac culturism si biosfera constanta a inteligentzei globale se-mparte la din ce in ce mai multi posesori-traitori ! ;)

P.S. Sint sigur ca-ntzelegi insa si imposibilitatea reprimarii replicii la o invitatie cofeinica de genul aleia postate de Blondinayoko, nu ?! :D (c-a durut-o-n pix de reply-ul meu, asta-i alta poveste) :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-03-2008 00:38:34)


31-03-2008 00:34:42
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

Sa nu te mire nimic, compadre, in vremile astea cind unii barbati sint la ciclu :D , fomeile fac culturism si biosfera constanta a inteligentzei globale se-mparte la din ce in ce mai multi posesori-traitori ! ;)

P.S. Sint sigur ca-ntzelegi insa si imposibilitatea reprimarii replicii la o invitatie cofeinica de genul aleia postate de Blondinayoko, nu ?! :D (c-a durut-o-n pix de reply-ul meu, asta-i alta poveste) :D
Tu sau altcineva dintre amicii mei de pe forum m-a invitat vreodata si eu am refuzat? Nu tin minte sa se fii intamplat asa ceva! Si nu uita : eu sunt o femeie care nu face niciodata primul pas,din acest motiv pot parea ingamfata sau oricum altfel decat sunt in realitate ! Va pup!

02-04-2008 00:34:55
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Cand tzi-o creshte rau de tot libidoul ........doar ca trebuie sa ne spui cum procedam ......totzi gramada sau pe rand cate unul ?   :D
onoyoko a scris:

Pe mine cine ma invita la o cafea,sa-mi mai creasca libidoul? Ca daca la unii creste tensiunea,mie imi creste dorinta,dorinta de a face nebunii,tocmai deaia...nu beau cafea! Si apropo,noi cand ne vom intalnii odata cu totii?


02-04-2008 01:20:02
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Postez si Io una, ca tot exist. Nu cred ca retrase (pe alte forumuri)usor intimidate ar fi; Da, Andrea, f-fun, S-S,Tasha.
  Ma incerca un zambet, imaginandu-mi un Forum cu; Da-si nu si Tasha. Una ingropand absolut toate topicurile la rand, cu vesnici intrebari(stil caracteristic), cealalta dezgropandule si ingropandu-le din nou, Punctand.
Si totusi fara ele, si altele(onoyoko,etc), forumul ar fi sarak, fara un gust, nonsens.

Ultima modificare facuta de NJD (03-04-2008 11:54:49)


02-04-2008 11:58:17
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Oare ce-ai vrut sa spui NJD? Si ce inseamna NJD?

02-04-2008 22:24:26
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

onoyoko a scris:

Oare ce-ai vrut sa spui NJD? Si ce inseamna NJD?

Dintr-un anumit motiv binecunoscut mie, deseori sunt de neintzeles, scuze.
NJD= prescurtarea fostului nume New John Doe (data de P.Pan)


03-04-2008 11:58:50
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

P. Pan 63 a scris:

... sau "Compendiu al nonsensului..."

Primii ar fi cei din categoria userilor exclusivisti in frecventarea topicelor de tipul "Un joc nou", "Un joc misto", "Cafeneaua...", "Barul...".
Ce dracu si-or dori astia de la forum, nu-nteleg si nici lamuriri , nu le-as cere, acordandu-le din start prezumtia de  (in)suficientza mentala.


Asculta coane ( sau cumetre), nu suntem toti atat de 'teligenti sa ne postam pe topicuri avangardiste sau fuituriste, sa dezvoltam "ideile" pe care le au unii, sa raspundem prezent "provocarilor 'telectuale" lansate de "somitati" in toate domeniile , evident ! Incercam si noi sa imbarligam cateva cuvinte pe acele topicuri simple si simpliste, fara a avea pretentii sa-ti deranjam neuronul in exercitiul functiunii ! Lasa-l sa se dezvolte, sa se inmulteasca (prin diviziune, ca altfel ...) , exprima-te , sfatuieste-ne, tine prelegeri ... dar lasa-ne si pe noi ... acolo unde nu apar "celebritatile" ! Sau .. mai simplu, probabil prea simplu pentru un neuron maratonist, vorbeste la conducere .. sa le stearga si .. ai scapat !


04-04-2008 12:09:03
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

NJD a scris:

Postez si Io una, ca tot exist. Nu cred ca retrase (pe alte forumuri)usor intimidate ar fi; Da, Andrea, f-fun, S-S,Tasha.
  Ma incerca un zambet, imaginandu-mi un Forum cu; Da-si nu si Tasha. Una ingropand absolut toate topicurile la rand, cu vesnici intrebari(stil caracteristic), cealalta dezgropandule si ingropandu-le din nou, Punctand.
Si totusi fara ele, si altele(onoyoko,etc), forumul ar fi sarak, fara un gust, nonsens.

Se vede ca citim amandoi acelasi forum.


07-04-2008 10:21:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Isi pot gasi locul aici tot felul de opinii, trebuie doar sa acceptam ca nu toti gandim la fel si ca e absolut necesar SA NE RESPECTAM UNII PE ALTIIā€¦

07-04-2008 12:20:17
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

niladam a scris:

neuronul ..... neuron

Flacau, ca sa nu mai aduci , pe viitor, tema neuronului in discutie, iti spun aici si acum :
- prefer oricand un neuron harnic in detrimentul unui miliard care freaca poooola (asta ca sa fiu si tematic, pe langa on topic).


07-04-2008 12:41:57
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Sherifu', smecherashii aia mici care se freaca prin poooola se numesc alfel. E drept ca sunt buni si ei la ceva, dar nu p-aci' ! Doar daca ii scoti din "putzul gandirii" ...

07-04-2008 23:20:44
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Iata, ce inseamna un duel al mintii... acum depinde ,care cap e folosit?!!:D

09-04-2008 13:02:34
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
capul de bara !.....hihihi !
kamin a scris:

Iata, ce inseamna un duel al mintii... acum depinde ,care cap e folosit?!!:D


09-04-2008 13:27:48
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 7    
Mergeti la