Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / LILITH - mit sau realitate? Teorie de capul meu ;-)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 8
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai s-o lasam in galeata ei :D pe Coana Lenutza (ca nici io nu-mi mai uzez "obiectul" ;) pe fistecine, ca-n tineretze) si sa revenim un pic ontopic !!!

Ete, de par exampal, o scrisoare (cu autenticitatea confirmata 100%, inclusiv identitatea expeditorului) care ar trebui sa ne puna macar un pic pe ginduri.
:rolleyes:

I am a Norwegian politician. I would like to say that difficult things will happen from the year 2008 till the year 2012.

The Norwegian government is building more and more underground bases and bunkers. When asked, they simply say that it is for the protection of the people of Norway. When I enquire when they are due to be finished, they reply “before 2011”.

Israel is also doing the same and many other countries too.

My proof that what I am saying is true is in the photographs I have sent of myself and all the Prime Ministers and ministers I tend to meet and am acquainted with. They know all of this, but they don’t want to alarm the people or create mass panic.

Planet X is coming, and Norway has begun with storage of food and seeds in the Svalbard area and in the arctic north with the help of the US and EU and all around in Norway. They will only save those that are in the elite of power and those that can build up again: doctors, scientists, and so on.

As for me, I already know that I am going to leave before 2012 to go the area of Mosjøen where we have a deep underground military facility. There we are divided into sectors, red, blue and green. The signs of the Norwegian military are already given to them and the camps have already been built a long time ago.

The people that are going to be left on the surface and die with along the others will get no help whatsoever. The plan is that 2,000,000 Norwegians are going to be safe, and the rest will die. That means 2,600,000 will perish into the night not knowing what to do.

All the sectors and arks are connected with tunnels and have railcars that can take you from one ark to the other. This is so that they can be in contact with each other. Only the large doors separate them so that the sectors are not compromised in any matter.

I am very sad. Often I cry with others that know that so many will learn too late, and then it will all be over for them. The government has been lying to the people from 1983 till now. All the major politicians know this in Norway, but few will say it to the people and the public - because they are afraid in case they too will miss the NOAH 12 railcars that will take them to the ark sites where they will be safe.

If they tell anyone, they are dead for sure. But I don’t care any more about myself. Mankind must survive and the species must survive. People must know this.

All the governments in the world are aware of this and they just say it is going to happen. For those of the people that can save themselves I can only say reach for higher ground and find caves up in the high places where you can have a food storage for at least five years with canned food and water to last for a while. Radiation pills and biosuits are also advisable if your budget allows it.

For the last time I say may God help us all... but God will not help us I know. Only each person individually can make a difference. Wake up, please...!
 
I assure you 100% that things will happen. There are four years to prepare for the endgame. Get weapons, and make survival groups, and a place where you can be safe with food for a time.

Ask me anything and I will answer as much as I know about the Norwegian connection to all this. And just look around: they are building underground bases and bunkers everywhere. Open your eyes, people. Ask the governments what they are building, and they will say “Oh, it’s just storage for food”, and so on. They blind you with all the lies.

The marks of the alien presence are also there, and I often see the Norwegian elite politicians are not what they say they are. It’s like they are controlled in every thought, and what they have to say is just as they are told to do things in such manners. It is clear for me who they are, and who they are not. You can see it in their eyes and in their minds.

Remember that those who are going to be in and around the city areas in 2012 are those that are going to be hit first and die first. Later the army will purge the rest of the survivors and they have a shoot to kill order if there is any resistance to bring them into the camps where every one will get marked with a number and a tag.

The public will not know what happens till the very end, because the government does not want to create mass panic. Everything will happen quietly and the government will just disappear.

But I say this: don't go quietly into the night. Take precautions to be safe with your family. Come together with others. Work together to find ways to solve all the many problems you will face.

Kind regards

[Name and proof of identity supplied]

P.S. Cred ca merita de fapt un topic separat problematica asta "2012" - uite ca-l incropesc chiar acum... Iar faptul evident ca-i rezervat doar unora aflati pe un anume palier de gindire e subinteles prin lipsa traducerii. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-05-2008 20:22:29)


21-05-2008 20:15:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Pai ce te miri asha Xtremule daca suntem logici luam oricand in calcul posibilitatea ca  un tzicnit tembel care-l doare-n maciuca sa cumpere vreo 2-3 boambe din alea care ridica mult praf shi daca e praf nu-i soare shi daca nu-i soare nu creshte palntili shi daca nu creshte plantilii nu au ce manca animalilii shi ............cine are buncar bravo lui sta ca ursul in vizuina pana  praful cade jos

21-05-2008 20:25:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
deci MORALA: TRAITZI INTENS CA BANI DE BUNCAR N-AVETZI !

21-05-2008 20:28:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihi, adevar graishi, cumetre SA... :D Desi unora nici de cotzaiala matrimoniacala ;) n-o sa le mai arda curind de tot...

P.S. N-ai citit totusi prea atent "scrisorica", ciudat elev SA :D - nota de trecere doar ; fiindca n-o sa dea nimeni cu bombardeaua (decit Bush :x in iranieni poate, asa "de adio" la sfirsit de mandat), e doar un implacabil fenomen suprauman care-o sa ne pice-n freza, se pare... 
Fiindca n-am fost cumintzi :D (barbatii nesinceri :D mai ales, care sintem de fapt cu totii si care vrem sa footem tot :D fara sa le luam pe toate de neveste :D, saracele romanticele de ele, axate pe nenorocirea unui singur barbat de obicei... ;) :x )

P.S.2.  Astept stoic linii la palma, ghionturi, posete-n freza (chelie de fapt) etc. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-05-2008 20:51:44)


21-05-2008 20:32:28
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Vezi la topicul deschis de tine  ! ......shi nu uita ca atunci cand am ieshit din mama am spus HELLO dupa care am inceput sa cant God Save the Queen!......cat despre trecerea in alt nivel spiritual din anul 2012 ...mai traim shi mai vedem !
Xtremul a scris:

Hihi, adevar graishi, cumetre SA... :D Desi unora nici de cotzaiala matrimoniacala ;) n-o sa le mai arda curind de tot...

P.S. N-ai citit totusi prea atent "scrisorica", ciudat elev SA :D - nota de trecere doar ; fiindca n-o sa dea nimeni cu bombardeaua (decit Bush :x in iranieni poate, asa "de adio" la sfirsit de mandat), e doar un implacabil fenomen suprauman care-o sa ne pice-n freza, se pare... 
Fiindca n-am fost cumintzi :D (barbatii nesinceri :D mai ales, care sintem de fapt cu totii si care vrem sa footem tot :D fara sa le luam pe toate de neveste :D, saracele romanticele de ele, axate pe nenorocirea unui singur barbat de obicei... ;) :x )

P.S.2.  Astept stoic linii la palma, ghionturi, posete-n freza (chelie de fapt) etc. :D:D


21-05-2008 21:30:17
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi pazea cumetre ca Sandie era on line .....acu" te carpeshte !

21-05-2008 21:34:24
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

Vezi la topicul deschis de tine  ! ......shi nu uita ca atunci cand am ieshit din mama am spus HELLO dupa care am inceput sa cant God Save the Queen!......cat despre trecerea in alt nivel spiritual din anul 2012 ...mai traim shi mai vedem !
Xtremul a scris:

Hihi, adevar graishi, cumetre SA... :D Desi unora nici de cotzaiala matrimoniacala ;) n-o sa le mai arda curind de tot...

P.S.2.  Astept stoic linii la palma, ghionturi, posete-n freza (chelie de fapt) etc. :D:D


ce chestie, sir Ciudy, as fi putut jura ca gingureai Sfinta tinerete legionara!


21-05-2008 22:22:37
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Nu stiu daca ontopic, dar oarecum in ton cu aplecarea din ultima vreme a interlocutorilor mei catre ciudatenii, macar -- fara referire la sir Ciudy, de data asta :) :

Stiati ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul ocular si anus? Se numeste Nervul Optic Anal, si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata. Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, care aveti asa ceva, si o sa vedeti ca va dau lacrimile.*** :D :D :D

***) Acestea doar din auzite, intrucat n-am incercat si nici n-as avea cu ce sa fac experimentul. :)

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (21-05-2008 23:12:21)


21-05-2008 23:08:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Vezi la topicul deschis de tine  ! ......shi nu uita ca atunci cand am ieshit din mama am spus HELLO dupa care am inceput sa cant God Save the Queen!......cat despre trecerea in alt nivel spiritual din anul 2012 ...mai traim shi mai vedem !
Xtremul a scris:

Hihi, adevar graishi, cumetre SA... :D Desi unora nici de cotzaiala matrimoniacala ;) n-o sa le mai arda curind de tot...

P.S. N-ai citit totusi prea atent "scrisorica", ciudat elev SA :D - nota de trecere doar ; fiindca n-o sa dea nimeni cu bombardeaua (decit Bush :x in iranieni poate, asa "de adio" la sfirsit de mandat), e doar un implacabil fenomen suprauman care-o sa ne pice-n freza, se pare... 
Fiindca n-am fost cumintzi :D (barbatii nesinceri :D mai ales, care sintem de fapt cu totii si care vrem sa footem tot :D fara sa le luam pe toate de neveste :D, saracele romanticele de ele, axate pe nenorocirea unui singur barbat de obicei... ;) :x )

P.S.2.  Astept stoic linii la palma, ghionturi, posete-n freza (chelie de fapt) etc. :D:D


N-am zis ca nu stii engleza, cumetre, doar ca n-ai fost atent - cred ca te jucai in banca de-a doctoru' :D cu colega aia cam rea de musca... ;)


21-05-2008 23:21:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:

Nu stiu daca ontopic, dar oarecum in ton cu aplecarea din ultima vreme a interlocutorilor mei catre ciudatenii, macar -- fara referire la sir Ciudy, de data asta :) :

Stiati ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul ocular si anus? Se numeste Nervul Optic Anal, si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata. Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, care aveti asa ceva, si o sa vedeti ca va dau lacrimile.*** :D :D :D

***) Acestea doar din auzite, intrucat n-am incercat si nici n-as avea cu ce sa fac experimentul. :)


:D Iegzista si alti nervi, draga Aly: daca nu stiai, omu'mai are si nervul optico-auditivo-anal (prescurtat: OAA ;)) Dovada:
Cind exa-mi spargea timpanele si-mi scotea ochii fiindca umblam brambura, tot in fund ma durea !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-05-2008 23:38:39)


21-05-2008 23:26:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Adicalea noi trebuie sa intzelegem ca mata nu ai par la fund ! ....hihihi
spuneti-mi Aly a scris:

Nu stiu daca ontopic, dar oarecum in ton cu aplecarea din ultima vreme a interlocutorilor mei catre ciudatenii, macar -- fara referire la sir Ciudy, de data asta :) :

Stiati ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul ocular si anus? Se numeste Nervul Optic Anal, si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata. Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, care aveti asa ceva, si o sa vedeti ca va dau lacrimile.*** :D :D :D

***) Acestea doar din auzite, intrucat n-am incercat si nici n-as avea cu ce sa fac experimentul. :)


22-05-2008 00:01:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Deci Xtremule inseamna ca io sunt nenervat pe pe zona optico-auditivo-anala deoarece sa fiu al naibii daca simtzeam vreo urma de durere in fund ! hihihi...oricum asta cu nervul este veche.... umbla de mult pe net !
Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Nu stiu daca ontopic, dar oarecum in ton cu aplecarea din ultima vreme a interlocutorilor mei catre ciudatenii, macar -- fara referire la sir Ciudy, de data asta :) :

Stiati ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul ocular si anus? Se numeste Nervul Optic Anal, si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata. Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, care aveti asa ceva, si o sa vedeti ca va dau lacrimile.*** :D :D :D

***) Acestea doar din auzite, intrucat n-am incercat si nici n-as avea cu ce sa fac experimentul. :)


:D Iegzista si alti nervi, draga Aly: daca nu stiai, omu'mai are si nervul optico-auditivo-anal (prescurtat: OAA ;)) Dovada:
Cind exa-mi spargea timpanele si-mi scotea ochii fiindca umblam brambura, tot in fund ma durea !!! :D:D


22-05-2008 00:04:48
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Hai ca m-am inervat  si ma vad nevoit sa-ncerc lamurirea povestii asteia cu Lilith "in cheie proprie" aici, pe un topic special - nu de alta, dar are atitea tentacule istoria asta din care Bibila "uita" sa mentioneze ceva, ca se merita cred timpul doar aparent pierdut (de mine mai ales, dar si de voi) :D.

Fie si doar 2-3 forumisti dac-or citi-o, tot e ceva.

Ca "preludiu" :D, uite si posibilul look ;) al coanei Lilith.

http://xs125.xs.to/xs125/08136/lilith616.jpg

 

OK . DESPRE  LILITH

Cine-au fost cei care-au scris legende despre Lilith ? Adam cu Evele lor talambe...ce puteau ei sa scrie ??...
     Lilith n-a fost alungata din Gradina Raiului de catre Creator . Dumnezeu nu se implica in recompense nici in pedepse . El oglindeste si reflecteaza .
     Lilith SE REVOLTA  SI  ALEGE  (destin asumat) , ea pleaca singura , dvenind ulterior sotia (??) Diavolului (??) pentru ca I SE  INTERZICE  ACCESUL  LA  SPIRITUALITATE .
     Lilith este corespondentul feminin al vrajitorului , femeia in carne si oase care circula nestiuta pe suprafata pamantului , inzestrata straniu si cu alte modalitati de perceptie a ralitatii .
     Lilith este vrajitoarea pentru care placerea si durerea nu mai sunt importante , despre a carei puteri oculte nu veti auzi niciodata la TV sau in presa si care NU SE FACE CUNOSCUTA .
     Lilith este Luna Neagra si in ocultism cuvintele cheie pentru ea sunt : dorinta , refuz , datorie prin destin , secret , enigma , indisciplina , separare , blocaj , sterilitate , erotism , emancipare .
     LILITH este femeia "LIBERA" si  VAMPA .
     Este libera nu pentru ca tocmai a aderat la Miscarea feminista , cea cu cohortele ei de Eve talambe si agresive , nu pentru ca sta pe centura ( acolo sta Eva talamba in varianta ratata) ,
    LILITH  ESTE  LIBERA  PRIN  SACRIFICIU  ,   ILUMINARE  , INITIERE
    Ea este vampa ( tipa daca vreti) nu pentru ca are cerebralitatea de tip vaginal ci pentru ca Adam nu poate detine controlul asupra ei , el nu-i va avea sufletul si mintea in veci.
    Lilith nu este razboinica , ea este dulce ca mierea , tandra si calda si iubeste ca nimeni alta dar nu iubeste deloc , ea este imprevizibila si fluida si nu poate fi cunoscuta ( ea insasi nu se mai cunoaste si nu se mai recunoaste) , este ORICE (si mereu altceva) si NIMIC (pentru ca nu este) .
    Lilith traieste si simte totul cu pasiuner si ardoare si nu simte nimic .
     Este sincera dar nimic din ce spune nu este adevarat (Nu spune ca-i a ta . Tocmai n-o mai ai . Hm . Ce-i sigur cu ea...si ce sigur erai ...)
    Si ce frumos rade ea !
     Si ce sfasiator este ea trista si plange !
     Ha ! Ha !

      E   VIE   SI  NU   E       !



  Se dedica lui Adam                                                  Lumia


22-05-2008 10:25:26
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

cat despre madam Lilith ce s-o mai zguduim atat .......au evacuat-o aia din Eden shi acum o cauta shi politzia sanitara (pentru infestare intentzionata cu HIV) shi aia de la omucideri ( pentru pruncucidere multipla )........ a dracului demon muujera asta !
DECI BARBATZI IATA MORALA :N-O MAI BAGATZI IN GAURI ...FRECATZI-O INTRE TZATZE !.....CA SIDA TROPAIE SHI PE LILITH ASHTIA INCA NU AU PRINS-O ! hihihi


Ciudysor ... febletea mea , de ce , rupeti-as urechile si trompa ,  nu scrii tu despre pule la sectiunea aia despre SEX ?
  Maaaaa... un lucru bun nu sta in capu' ala a tau.. maaaa...de minunea lumii...
  Apai ma... tu nu vezi c-aici is discutii fine despre scrieri din vechime ??
  No...vezi numa...baloneaza-te cat vrei da' sa nu care cumva sa-mi trimiti vreun partz ca te scot pe veci de la amoarea inimii mele cu "ploile iubirii" cu tot... si cu poetese d-alea de adieri de vant , frunze-ngalbenite , praf de stele , valuri inspumate si iubiri decedate....
  Intelesu-m-ai ?


22-05-2008 10:38:40
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

(...) DESPRE  LILITH

Cine-au fost cei care-au scris legende despre Lilith ? Adam cu Evele lor talambe...ce puteau ei sa scrie ??...
     Lilith n-a fost alungata din Gradina Raiului de catre Creator . Dumnezeu nu se implica in recompense nici in pedepse . El oglindeste si reflecteaza .
     Lilith SE REVOLTA  SI  ALEGE  (destin asumat) , ea pleaca singura , dvenind ulterior sotia (??) Diavolului (??) pentru ca I SE  INTERZICE  ACCESUL  LA  SPIRITUALITATE .
     Lilith este corespondentul feminin al vrajitorului , femeia in carne si oase care circula nestiuta pe suprafata pamantului , inzestrata straniu si cu alte modalitati de perceptie a ralitatii .
     Lilith este vrajitoarea pentru care placerea si durerea nu mai sunt importante , despre a carei puteri oculte nu veti auzi niciodata la TV sau in presa si care NU SE FACE CUNOSCUTA .
     Lilith este Luna Neagra si in ocultism cuvintele cheie pentru ea sunt : dorinta , refuz , datorie prin destin , secret , enigma , indisciplina , separare , blocaj , sterilitate , erotism , emancipare .
     LILITH este femeia "LIBERA" si  VAMPA .
     Este libera nu pentru ca tocmai a aderat la Miscarea feminista , cea cu cohortele ei de Eve talambe si agresive , nu pentru ca sta pe centura ( acolo sta Eva talamba in varianta ratata) ,
    LILITH  ESTE  LIBERA  PRIN  SACRIFICIU  ,   ILUMINARE  , INITIERE
    Ea este vampa ( tipa daca vreti) nu pentru ca are cerebralitatea de tip vaginal ci pentru ca Adam nu poate detine controlul asupra ei , el nu-i va avea sufletul si mintea in veci.
    Lilith nu este razboinica , ea este dulce ca mierea , tandra si calda si iubeste ca nimeni alta dar nu iubeste deloc , ea este imprevizibila si fluida si nu poate fi cunoscuta ( ea insasi nu se mai cunoaste si nu se mai recunoaste) , este ORICE (si mereu altceva) si NIMIC (pentru ca nu este) .
    Lilith traieste si simte totul cu pasiuner si ardoare si nu simte nimic .
     Este sincera dar nimic din ce spune nu este adevarat (Nu spune ca-i a ta . Tocmai n-o mai ai . Hm . Ce-i sigur cu ea...si ce sigur erai ...)
    Si ce frumos rade ea !
     Si ce sfasiator este ea trista si plange !
     Ha ! Ha !

      E   VIE   SI  NU   E       !



  Se dedica lui Adam                                                  Lumia



...Mda, si incepuse ca o disertatie! :D

Altfel, mi se pare ca gasim mai sus o explicatie intru totul satisfacatoare pentru interesul Xtremului fatza de fata asta ciudata, care e Lilith: pasiunea se aprinde intotdeauna acolo unde se insinueaza imposibilul.

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (22-05-2008 23:17:38)


22-05-2008 23:16:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

cat despre madam Lilith ce s-o mai zguduim atat .......au evacuat-o aia din Eden shi acum o cauta shi politzia sanitara (pentru infestare intentzionata cu HIV) shi aia de la omucideri ( pentru pruncucidere multipla )........ a dracului demon muujera asta !
DECI BARBATZI IATA MORALA :N-O MAI BAGATZI IN GAURI ...FRECATZI-O INTRE TZATZE !.....CA SIDA TROPAIE SHI PE LILITH ASHTIA INCA NU AU PRINS-O ! hihihi


Ciudysor ... febletea mea , de ce , rupeti-as urechile si trompa ,  nu scrii tu despre pule la sectiunea aia despre SEX ?
  Maaaaa... un lucru bun nu sta in capu' ala a tau.. maaaa...de minunea lumii...
  Apai ma... tu nu vezi c-aici is discutii fine despre scrieri din vechime ??
  No...vezi numa...baloneaza-te cat vrei da' sa nu care cumva sa-mi trimiti vreun partz ca te scot pe veci de la amoarea inimii mele cu "ploile iubirii" cu tot... si cu poetese d-alea de adieri de vant , frunze-ngalbenite , praf de stele , valuri inspumate si iubiri decedate....
  Intelesu-m-ai ?


Hai ca-mi chiar placusi la faza asta, soro!!! :D

P.S. Interesanta oricum si viziunea ta despre mituri, Lilici si alte subtile chestii de pe-aici.

@ spuneti-i Aly :D: sa-ti mai reamintesc oare ca imposibilul nu exista decit in strimta noastra minte? :rolleyes: ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-05-2008 02:19:36)


23-05-2008 02:14:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
TOPIC INCHIS (din partea mea, evident) si aici. :)

Nu doar fiindca zgubilitica Lilith nu vrea in ruptul capului s-avem urmasi ceva dracushori conceputi prin buncarele anului 2013... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-05-2008 16:48:21)


27-05-2008 16:47:47
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Inca o Lilith...sedusa si abandonata!!! :((((

29-05-2008 22:19:35
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Regretabil ca s-a ales prafu'de cel mai interesant topic de pe forum.....desi e greu de crezut......sa speram ca autorul o sa revina la sentimente mai bune....

29-05-2008 22:33:28
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D  PARTZ :D
titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

cat despre madam Lilith ce s-o mai zguduim atat .......au evacuat-o aia din Eden shi acum o cauta shi politzia sanitara (pentru infestare intentzionata cu HIV) shi aia de la omucideri ( pentru pruncucidere multipla )........ a dracului demon muujera asta !
DECI BARBATZI IATA MORALA :N-O MAI BAGATZI IN GAURI ...FRECATZI-O INTRE TZATZE !.....CA SIDA TROPAIE SHI PE LILITH ASHTIA INCA NU AU PRINS-O ! hihihi


Ciudysor ... febletea mea , de ce , rupeti-as urechile si trompa ,  nu scrii tu despre pule la sectiunea aia despre SEX ?
  Maaaaa... un lucru bun nu sta in capu' ala a tau.. maaaa...de minunea lumii...
  Apai ma... tu nu vezi c-aici is discutii fine despre scrieri din vechime ??
  No...vezi numa...baloneaza-te cat vrei da' sa nu care cumva sa-mi trimiti vreun partz ca te scot pe veci de la amoarea inimii mele cu "ploile iubirii" cu tot... si cu poetese d-alea de adieri de vant , frunze-ngalbenite , praf de stele , valuri inspumate si iubiri decedate....
  Intelesu-m-ai ?


29-05-2008 22:43:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

unikaa a scris:

Inca o Lilith...sedusa si abandonata!!! :((((


Ce sa-i fac dac-a fost rea de musca si-a fugit inapoi pe Nibiru la tac'su ala cu solzi :x c-un taximetrist galactic mai tinerel ;) si-n plus cu doua perechi? De coa..rne :D, nu altceva...

Vine ea inapoi insa-n 2012... dar o sa ma gaseasca cuplat ;) (ba chiar insurat c-un intreg harem). :D:D

P.S. serios: chiar am cam epuizat tema Lilith in aspectele relevante, cred io; daca-mi mai amintesc una-alta, mai revin totusi...

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-05-2008 11:27:44)


29-05-2008 23:23:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Chiar am primit ceva date interesante apropo de teoria ca, odata cu apropierea lui 2012 si-a altor comete ;) + "vibratii superioare" ni se schimba si structura ADN-ului (unii sustinind ca, in loc de 2 brate spirale, o sa avem vreo 12). - chestie care mie mi se pare o prostie, oricum :D (cit de deschis as fi io la idei "ciudate", dar macar argumentate...).

Revin dupa ce "procesez" informatia, plus ca mai am nevoie sa-ntreb de ceva detalii strict genetic-statistice "de la sursa".

Le bag aici la Lilith, fiindca pe topicul Doomsday-2012 deja am cam dat-o-n "lipeli" ... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-05-2008 09:36:30)


30-05-2008 11:31:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Revenit (concis): clar, schimbari RADICALE ale genomului uman nu-s posibile "la purtator" (in cursul vietii unui om); evident, o doza zdravana de radiatii gamma, sa zicem, da peste cap replicarea ADN-ARN si afecteaza grav restul "metabolismului celular", dar o deviere de la "prototipul initzial" ;) e practic imposibila.

Manipularile genetice diverse (clonari, hibridizari, homozigotari etc) se fac treptat, pe probe de tzesut ori pe linii controlate de urmashi, chiar daca-s efectuate in diverse locatii clasificate, in scopuri "oculte" doar presupuse deocamdata, in colaborare cu/de catre E.T., cu material genetic uman ori non-uman (dar s-au facut si SE MAI FAC, asta-i 100% sigur :().

Asa ca stati linistiti, eroici bunkerinezi, fiindca IN FORMA FIZICA cel putin n-o sa ne transforme trecerea Comeatei :D si eventuala aterizare a lui XENU slutu' si uritu'  nici in 2012, nici mai tirziu... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-06-2008 01:42:29)


24-06-2008 01:24:52
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284
Lunga povestea lui Lilith...dar si amuzanta...n-am apucat sa citesc tot...asa ca ma abtin de la comentarii...=)

10-07-2008 15:04:03
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

Revenit (concis): clar, schimbari RADICALE ale genomului uman nu-s posibile "la purtator" (in cursul vietii unui om); evident, o doza zdravana de radiatii gamma, sa zicem, da peste cap replicarea ADN-ARN si afecteaza grav restul "metabolismului celular", dar o deviere de la "prototipul initzial" ;) e practic imposibila.

Manipularile genetice diverse (clonari, hibridizari, homozigotari etc) se fac treptat, pe probe de tzesut ori pe linii controlate de urmashi, chiar daca-s efectuate in diverse locatii clasificate, in scopuri "oculte" doar presupuse deocamdata, in colaborare cu/de catre E.T., cu material genetic uman ori non-uman (dar s-au facut si SE MAI FAC, asta-i 100% sigur :().

Asa ca stati linistiti, eroici bunkerinezi, fiindca IN FORMA FIZICA cel putin n-o sa ne transforme trecerea Comeatei :D si eventuala aterizare a lui XENU slutu' si uritu'  nici in 2012, nici mai tirziu... ;)


Imi pare rau ca te corectez, cred ca ai surse de dezinformatii din bunkerele dushmane sau gresesti.
Pentru calatoria inspre Marte vor fi modificate genomurile(cum zici tu) special sa fie rezistente la raziatiile cosmice (inafara de faptul ca vor studia intens corona soarelui si in caz de explozie solara, daca mai au timp se vor refugia intr-un loc amenajat special facut cu izolatie din APA.
Si inca ceva sar putea ca in stiinta chiar si imposibilul sa fie posibil (cu timpul) ca si pana acum


11-07-2008 11:12:49
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284
Stiinta avanseaza pe zi ce trece...pina pe 2012...putem avea mari surpize.

11-07-2008 11:42:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:


Xtremul a scris:

Revenit (concis): clar, schimbari RADICALE ale genomului uman nu-s posibile "la purtator" (in cursul vietii unui om); evident, o doza zdravana de radiatii gamma, sa zicem, da peste cap replicarea ADN-ARN si afecteaza grav restul "metabolismului celular", dar o deviere de la "prototipul initzial" ;) e practic imposibila.

Manipularile genetice diverse (clonari, hibridizari, homozigotari etc) se fac treptat, pe probe de tzesut ori pe linii controlate de urmashi, chiar daca-s efectuate in diverse locatii clasificate, in scopuri "oculte" doar presupuse deocamdata, in colaborare cu/de catre E.T., cu material genetic uman ori non-uman (dar s-au facut si SE MAI FAC, asta-i 100% sigur :().

Asa ca stati linistiti, eroici bunkerinezi, fiindca IN FORMA FIZICA cel putin n-o sa ne transforme trecerea Comeatei :D si eventuala aterizare a lui XENU slutu' si uritu'  nici in 2012, nici mai tirziu... ;)


Imi pare rau ca te corectez, cred ca ai surse de dezinformatii din bunkerele dushmane sau gresesti.
Pentru calatoria inspre Marte vor fi modificate genomurile(cum zici tu) special sa fie rezistente la raziatiile cosmice (inafara de faptul ca vor studia intens corona soarelui si in caz de explozie solara, daca mai au timp se vor refugia intr-un loc amenajat special facut cu izolatie din APA.
Si inca ceva sar putea ca in stiinta chiar si imposibilul sa fie posibil (cu timpul) ca si pana acum

Adevar graiesti si tu, cumetre NJD, doar ca genomul va fi schimbat (ori deja a fost schimbat in ceva laboratoare ultrasecrete in care se fac clone si alte chestii dubioase de prin 1938 de fapt :rolleyes:) treptat, la NOI omuletzi "experimentali ;), nu la astia "normalii genetic" care traim acum - si care vom muri cu ADN-ul cu care ne-am nascut !!!
Asta era ideea, fiindca-i clar ca SE FACE modificare de ADN, dar nu pe adultzi deja "formati" (am surse de la cel mai inalt nivel al geneticienilor - USA).

Vorbeam deci despre clonele si laboratoarele secrete, dar "oficiale" - fiindca ET fac de fapt experimente genetice complexe pe Terra de milioane de ani... :) - inclusiv prin sex "interplanetar" :D:D (ET-uman).

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-07-2008 15:47:16)


11-07-2008 15:41:32
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Ok, pentru ca vorbim doua limbi diferite din cauza mea, repet;
Sa stii ca misiunea spre Marte e pecetuita. I- se vor alege cele mai sanatoase specimene ( li se vor analiza toate geans, pentru imerfectiuni) umane (fizic, psihic si cu cunostiiltele necesare), dupa care in afara de faptul ca vor fi izolati in practica, vor fi supusi modificarilor genetice de imbunatatire.


11-07-2008 15:55:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Ok, pentru ca vorbim doua limbi diferite din cauza mea, repet;
Sa stii ca misiunea spre Marte e pecetuita. I- se vor alege cele mai sanatoase specimene ( li se vor analiza toate geans, pentru imerfectiuni) umane (fizic, psihic si cu cunostiiltele necesare), dupa care in afara de faptul ca vor fi izolati in practica, vor fi supusi modificarilor genetice de imbunatatire.

Asa o fi, cumetre NJD... :) - chiar daca "sursa mea" ;) are alte date... (de fapt ASA SI ESTE - misiunea "oficiala" spre Marte e pecetluita... daaaaarrr, absolut "neoficial", de vreo 60 de ani de fapt :D:D SUA si rusii au oameni pe-acolo in bazele de pe Marte, asculta la moshu' :D)...

Selectia e clar obligatorie, modificarile "din mers" de ADN sustine el ca nu-s totusi posibile si, dupa datele lui, respectivii au fost, intr-adevar, selectionati, dar inca inainte de nastere...  - daca nu cumva au fost chiar "fabricati" ;) in mod special pentru misiunea asta ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-07-2008 16:21:28)


11-07-2008 16:17:18
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

Capitolul 1 (fiindca-i prea lunga povestea, nu fac copy/paste oricum si mi se duce linkul pina as termina - unii termina mai greu, deh ... ;))

Mie, desi nu-s nici pe departe satanist ;), mi-a fost de la bun inceput simpatic personajul asta, chiar daca poate fi considerat prima feminista "hard-core" a umanitatii. Sa vedeti si de ce:

Mitul lui Lilith - de origine probabil semita - poate fi rezumat in 2 timpi si 3 miscari: :D prima nevasta a lui Adam, autodeclarata (cel putzin) EGALA acestuia, care-a refuzat supunerea oarba-n fata masculului Number One si tzushti! :) a fugit din gradina Raiului (Eden). Unde anume si cu ce taximetrist a tuns-o :D, ramine inca de stabilit.

Nu erau greu de banuit consecintele: rautacios cum il stim, Al de Sus (nu chiar Al Cel Mai De Sus, oricum ;), ci doar subalternul barbos de-l stim cu tontzii) a banat-o/afurisit-o - de unde si amintirea vag demonica a turmelor prostimii despre ea - si p-orma a fabricat-o pe Eva, din coasta lui Adam de asta data, si nu din acelasi "lut" din care fusese produsa de fapt Lilith !!!

Biblia nu spune mai nimic despre povestea asta, desi ar trebui, si inca cum!!! Mai ales Cartea Genezei - un capitol care, chiar daca rasucit/mutilat la maximum de generatiile popilor-opresori, ramine cum-necum o sursa a protoistoriei rasei umane.

Cu riscul asumat sa fiu pirpolit vesnic in focurile binecunoscute :D, ramin la parerea ca Biblia, desi o carte cu 2-3 capitole cumva utile acum 2.000 de anisori, s-a dovedit pe firul istoriei nu doar o frina teribila a evolutiei umanitatii, ci chiar o sursa indirecta a nenumarate rele - da'rele taica, nu gluma! :x

Sa revenim insa la fascinanta Lilishor. Doar Isaia (34:14) reflecta ciudat in Bliblie imaginea lui Lilith - o femeie cu destin tragic, dar, deloc straniu de fapt, nu chiar uitata pina-n vremile noastre:"Acolo unde gheparzii se cotzaiesc :D cu hienele si demonii intre ei si-o trag la gramada (n.r. swingerii primordiali ;)) e locul unde Lilith si-a gasit linistea !!!"
Ai mare dreptate in privinta bibliei(nici nu mai scriu cu litera mare ) ,am studiat indelung,am ascultat opinia multor religii,si concluzia este cea pe care mi-o tot repeta fostul meu sotz : biblia a fost scrisa de popii din vechime pentru a tine prostimea sub papuc,doar ei,popii stiau carte si erau suverani peste marea masa de cretini care inghiteau orice. Iar biserica din zilele noastre ,toate bisericile au zilele numarate,omul s-a desteptat,doar babele mai merge la biserica si cei care cred ca mortul mananca ceea ce i se da "de pomana" . Nu crezi ca am dreptate ca religiile vor disparea si v-a ramane credinta stiintifica in Creator? Ca e clar ca exista un Creator care nu are nevoie de ploconelile noastre in fatza escrocilor de popi homosexuali si perversi.

18-09-2008 15:15:29
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

:) Ma limitez la un fel de rezumat, draga Aly...si-asa tre'sa cam bat cam multi cimpi colaterali :D, doar bibliografia mai lipsea...

Oricum, "precizarile" continua (le scriu si eu cum pot, in rate, intre alte 3-4 chestii pe care le fac aproape simultan - ca tare-as vrea sa le fac CHIAR simultan, dar nu-s din pacate progenitura Coanei Lilith !!! :D)
Sfat util deci: cind si cind, "capitolele" mai trebuie citite si in marsarier ;), fiindca le mai completez retroactiv cumva, cind e cazul.

Uite totusi, daca chiar vrei, o biografie... sumara a surselor folosite pina acum": ;)

1. Geneza II. 18-25; III. 20.

2. Geneza I. 26-28.

3. Gen. Rab. 17.4; B. Yebamot 632.

4. Yalqut Reubeni ad. Gen. II. 21; IV. 8.

5. Alpha Beta di Ben Sira, 47; Gaster, MGWJ, 29 (1880), 553 ff.

6. Num. Rab. 16.25.

7. Targum ad job 1. 15.

8. B. Shabbat 151b; Ginzberg, LJ, V. 147-48.

9. Gen. Rab. 158, 163-64; Mid. Abkir 133, 135; Abot diR. Nathan 24; B. Sanhedrin 39a.

10. Gen. II. 21-22; Gen. Rab. 161.

11. Gen. Rab. 134; B. Erubin 18a.

12. B. Erubin 18a.

13. Gen. Rab. 55; Lev. Rab. 14.1: Abot diR. Nathan 1.8; B. Berakhot 61a; B. Erubin 18a; Tanhuma Tazri'a 1; Yalchut Gen. 20; Tanh. Buber iii.33; Mid. Tehillim 139, 529.
Astea din ce carti sunt? Unde le gasim?

18-09-2008 15:24:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
NU va sfatuiesc sa le cititzi, draga Ono, fiindca ajungeti altfel "dusi" ca mine de prea multe cartzi !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-09-2008 01:02:50)


19-09-2008 22:37:25
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

(...) DESPRE  LILITH

Cine-au fost cei care-au scris legende despre Lilith ? Adam cu Evele lor talambe...ce puteau ei sa scrie ??...
     Lilith n-a fost alungata din Gradina Raiului de catre Creator . Dumnezeu nu se implica in recompense nici in pedepse . El oglindeste si reflecteaza .
     Lilith SE REVOLTA  SI  ALEGE  (destin asumat) , ea pleaca singura , dvenind ulterior sotia (??) Diavolului (??) pentru ca I SE  INTERZICE  ACCESUL  LA  SPIRITUALITATE .
     Lilith este corespondentul feminin al vrajitorului , femeia in carne si oase care circula nestiuta pe suprafata pamantului , inzestrata straniu si cu alte modalitati de perceptie a ralitatii .
     Lilith este vrajitoarea pentru care placerea si durerea nu mai sunt importante , despre a carei puteri oculte nu veti auzi niciodata la TV sau in presa si care NU SE FACE CUNOSCUTA .
     Lilith este Luna Neagra si in ocultism cuvintele cheie pentru ea sunt : dorinta , refuz , datorie prin destin , secret , enigma , indisciplina , separare , blocaj , sterilitate , erotism , emancipare .
     LILITH este femeia "LIBERA" si  VAMPA .
     Este libera nu pentru ca tocmai a aderat la Miscarea feminista , cea cu cohortele ei de Eve talambe si agresive , nu pentru ca sta pe centura ( acolo sta Eva talamba in varianta ratata) ,
    LILITH  ESTE  LIBERA  PRIN  SACRIFICIU  ,   ILUMINARE  , INITIERE
    Ea este vampa ( tipa daca vreti) nu pentru ca are cerebralitatea de tip vaginal ci pentru ca Adam nu poate detine controlul asupra ei , el nu-i va avea sufletul si mintea in veci.
    Lilith nu este razboinica , ea este dulce ca mierea , tandra si calda si iubeste ca nimeni alta dar nu iubeste deloc , ea este imprevizibila si fluida si nu poate fi cunoscuta ( ea insasi nu se mai cunoaste si nu se mai recunoaste) , este ORICE (si mereu altceva) si NIMIC (pentru ca nu este) .
    Lilith traieste si simte totul cu pasiuner si ardoare si nu simte nimic .
     Este sincera dar nimic din ce spune nu este adevarat (Nu spune ca-i a ta . Tocmai n-o mai ai . Hm . Ce-i sigur cu ea...si ce sigur erai ...)
    Si ce frumos rade ea !
     Si ce sfasieator este ea trista si plange !
     Ha ! Ha !

      E   VIE   SI  NU   E       !



  Se dedica lui Adam                                                  Lumia



...Mda, si incepuse ca o disertatie! :D

Altfel, mi se pare ca gasim mai sus o explicatie intru totul satisfacatoare pentru interesul Xtremului fatza de fata asta ciudata, care e Lilith: pasiunea se aprinde intotdeauna acolo unde se insinueaza imposibilul.

Am raspuns de fapt postarii asteia (inclusiv stimatei forumiste careia i se spune inca Aly ;), ca de obicei in nota ei sceptica si-un pic in doi peri :D), dar trebuie sa revin totusi - nu doar fiindca reply-ul dragei de TIT e admirabil de... esentzial-corect. :)
Desi bazat doar pe cunoastere... intuitiva pura. ;)

Fiindca Lilith e deja aici, revenita de curind (serios zic asta, desi mi-era clar si pina acum ca avea oricum o gramada de progenituri si chiar... clone feminin/feministe ;) lasate/create pe Terra).
Iar ultimul ei loc de retragere... fizica :rolleyes: inainte de ultima ei "expulzare" (pe un nivel... nu tocmai fizic) a fost chiar intr-un loc anume de la noi, acum exact 11.796 de ani.
Acelasi loc in care am si "intersectat-o" de fapt recent, reintoarsa. :) Reala.

P.S. Chiar si la anisorii ei (11.837 de ani, mai exact - atitia are ;)) e buuuna rau Lilith, credeti-ma !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-09-2008 01:06:18)


19-09-2008 22:46:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

(...) DESPRE  LILITH

Cine-au fost cei care-au scris legende despre Lilith ? Adam cu Evele lor talambe...ce puteau ei sa scrie ??...
     Lilith n-a fost alungata din Gradina Raiului de catre Creator . Dumnezeu nu se implica in recompense nici in pedepse . El oglindeste si reflecteaza .
     Lilith SE REVOLTA  SI  ALEGE  (destin asumat) , ea pleaca singura , dvenind ulterior sotia (??) Diavolului (??) pentru ca I SE  INTERZICE  ACCESUL  LA  SPIRITUALITATE .
     Lilith este corespondentul feminin al vrajitorului , femeia in carne si oase care circula nestiuta pe suprafata pamantului , inzestrata straniu si cu alte modalitati de perceptie a ralitatii .
     Lilith este vrajitoarea pentru care placerea si durerea nu mai sunt importante , despre a carei puteri oculte nu veti auzi niciodata la TV sau in presa si care NU SE FACE CUNOSCUTA .
     Lilith este Luna Neagra si in ocultism cuvintele cheie pentru ea sunt : dorinta , refuz , datorie prin destin , secret , enigma , indisciplina , separare , blocaj , sterilitate , erotism , emancipare .
     LILITH este femeia "LIBERA" si  VAMPA .
     Este libera nu pentru ca tocmai a aderat la Miscarea feminista , cea cu cohortele ei de Eve talambe si agresive , nu pentru ca sta pe centura ( acolo sta Eva talamba in varianta ratata) ,
    LILITH  ESTE  LIBERA  PRIN  SACRIFICIU  ,   ILUMINARE  , INITIERE
    Ea este vampa ( tipa daca vreti) nu pentru ca are cerebralitatea de tip vaginal ci pentru ca Adam nu poate detine controlul asupra ei , el nu-i va avea sufletul si mintea in veci.
    Lilith nu este razboinica , ea este dulce ca mierea , tandra si calda si iubeste ca nimeni alta dar nu iubeste deloc , ea este imprevizibila si fluida si nu poate fi cunoscuta ( ea insasi nu se mai cunoaste si nu se mai recunoaste) , este ORICE (si mereu altceva) si NIMIC (pentru ca nu este) .
    Lilith traieste si simte totul cu pasiuner si ardoare si nu simte nimic .
     Este sincera dar nimic din ce spune nu este adevarat (Nu spune ca-i a ta . Tocmai n-o mai ai . Hm . Ce-i sigur cu ea...si ce sigur erai ...)
    Si ce frumos rade ea !
     Si ce sfasieator este ea trista si plange !
     Ha ! Ha !

      E   VIE   SI  NU   E       !



  Se dedica lui Adam                                                  Lumia



...Mda, si incepuse ca o disertatie! :D

Altfel, mi se pare ca gasim mai sus o explicatie intru totul satisfacatoare pentru interesul Xtremului fatza de fata asta ciudata, care e Lilith: pasiunea se aprinde intotdeauna acolo unde se insinueaza imposibilul.

Am raspuns de fapt postarii asteia (inclusiv stimatei forumiste careia i se spune inca Aly ;), ca de obicei in nota ei sceptica si-un pic in doi peri :D), dar trebuie sa revin totusi - nu doar fiindca reply-ul dragei de TIT e admirabil de... esentzial-corect. :)
Desi bazat doar pe cunoastere... intuitiva pura. ;)

Fiindca Lilith e deja aici, revenita de curind (serios zic asta, desi mi-era clar si pina acum ca avea oricum o gramada de progenituri si chiar... clone feminin/feministe ;) lasate/create pe Terra).
Iar ultimul ei loc de retragere... fizica :rolleyes: inainte de ultima ei "expulzare" (pe un nivel... nu tocmai fizic) a fost chiar intr-un loc anume de la noi, acum exact 11.796 de ani.
Acelasi loc in care am si "intersectat-o" de fapt recent, reintoarsa. :) Reala.

P.S. Chiar si la anisorii ei (11.837 de ani, mai exact - atitia are ;)) e buuuna rau Lilith, credeti-ma !!! :D:D

E clar ca buna ziua....Lilith nu a murit!!!!
Traieste prin multe din noi...;)
=D=D


20-09-2008 09:22:24
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:




...Mda, si incepuse ca o disertatie! :D

Altfel, mi se pare ca gasim mai sus o explicatie intru totul satisfacatoare pentru interesul Xtremului fatza de fata asta ciudata, care e Lilith: pasiunea se aprinde intotdeauna acolo unde se insinueaza imposibilul.

Am raspuns de fapt postarii asteia (inclusiv stimatei forumiste careia i se spune inca Aly ;), ca de obicei in nota ei sceptica si-un pic in doi peri :D), dar trebuie sa revin totusi - nu doar fiindca reply-ul dragei de TIT e admirabil de... esentzial-corect. :)
Desi bazat doar pe cunoastere... intuitiva pura. ;)

Fiindca Lilith e deja aici, revenita de curind (serios zic asta, desi mi-era clar si pina acum ca avea oricum o gramada de progenituri si chiar... clone feminin/feministe ;) lasate/create pe Terra).
Iar ultimul ei loc de retragere... fizica :rolleyes: inainte de ultima ei "expulzare" (pe un nivel... nu tocmai fizic) a fost chiar intr-un loc anume de la noi, acum exact 11.796 de ani.
Acelasi loc in care am si "intersectat-o" de fapt recent, reintoarsa. :) Reala.

P.S. Chiar si la anisorii ei (11.837 de ani, mai exact - atitia are ;)) e buuuna rau Lilith, credeti-ma !!! :D:D

E clar ca buna ziua....Lilith nu a murit!!!!
Traieste prin multe din noi...;)
=D=D
Cred ca eu trebuia sa ma numesc Lilith,ma recunosc in descrierea ei.

22-09-2008 15:32:59
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Annunaki ? Rafaim ? Sheol ? metim ? nimik ?

Ultima modificare facuta de NJD (30-10-2008 08:57:55)


30-10-2008 08:54:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Annunaki ? Rafaim ? Sheol ? metim ? nimik ?

Nik-nik, cumetre NJD: nu observi ca Onoyoko-Lilith :D are deja cont sters de cind s-a dat in fapt ?? ;)


30-10-2008 09:32:55
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


NJD a scris:

Annunaki ? Rafaim ? Sheol ? metim ? nimik ?

Nik-nik, cumetre NJD: nu observi ca Onoyoko-Lilith :D are deja cont sters de cind s-a dat in fapt ?? ;)


Pacat ca si-a sters contul....eu o placeam....imi placea franchetea ei...si cum se "batea" pentru ideile ei...in general vorbind , am considerat-o o fata cu bun simt ( tocmai pe ea !!!!!!!!!!!!!!!!!) , nu prea jignea pe nimeni pe-aici si obisnuia sa puna intrebari atunci cand nu intelegea ceva...cu exceptia acelui lung comentariu in care s-a rafuit cu femeile maritate.
Mi-ar fi placut sa deschida un topic ,asemanator celui cu "retete culinare", care sa se numeasca "retete sexuale" ;sa fie asa , un fel deee.....Laura Andrasanca noastra...am vazut io ca e una la TV.care ne tot invata cum sa producem bucurii partenerului de sex...mai invatam si noi una alta de la ea....pe mine una , spun drept , m-ar fi avut de musteriu....

He..he.. am fi numit-o....Lilith Andrasan !!

Ultima modificare facuta de titmouse (30-10-2008 09:47:27)


30-10-2008 09:41:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


Xtremul a scris:


NJD a scris:

Annunaki ? Rafaim ? Sheol ? metim ? nimik ?

Nik-nik, cumetre NJD: nu observi ca Onoyoko-Lilith :D are deja cont sters de cind s-a dat in fapt ?? ;)


Pacat ca si-a sters contul....eu o placeam....imi placea franchetea ei...si cum se "batea" pentru ideile ei...in general vorbind , am considerat-o o fata cu bun simt ( tocmai pe ea !!!!!!!!!!!!!!!!!) , nu prea jignea pe nimeni pe-aici si obisnuia sa puna intrebari atunci cand nu intelegea ceva...cu exceptia acelui lung comentariu in care s-a rafuit cu femeile maritate.
Mi-ar fi placut sa deschida un topic ,asemanator celui cu "retete culinare", care sa se numeasca "retete sexuale" ;sa fie asa , un fel deee.....Laura Andrasanca noastra...am vazut io ca e una la TV.care ne tot invata cum sa producem bucurii partenerului de sex...mai invatam si noi una alta de la ea....pe mine una , spun drept , m-ar fi avut de musteriu....

He..he.. am fi numit-o....Lilith Andrasan !!

Ei,nu fiti asa siguri,ono...a intrat cu alt nick name...nu renunta ea asa usor!=D=D
Eu decand sunt pe forum o stiu cu trei nick name-uri...asa ca...=)


30-10-2008 10:19:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Of-of, mai-mai :D, de ce nu spuseratzi pina acu', fetele moshului, ca v-ar interesa si-un topic din asta, ei ???
No problem deci, il deshide JE una-doua... ;)

P.S. Sper ca n-aveti vreo indoiala apropo de "volumul cunostintzelor mele utile" in domeniu... :D:D
Care pot fi cu sigurantza completate de conu' Vaics sau si de altii poate... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2008 10:58:19)


30-10-2008 10:28:45
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:


Nik-nik, cumetre NJD: nu observi ca Onoyoko-Lilith :D are deja cont sters de cind s-a dat in fapt ?? ;)


Pacat ca si-a sters contul....eu o placeam....imi placea franchetea ei...si cum se "batea" pentru ideile ei...in general vorbind , am considerat-o o fata cu bun simt ( tocmai pe ea !!!!!!!!!!!!!!!!!) , nu prea jignea pe nimeni pe-aici si obisnuia sa puna intrebari atunci cand nu intelegea ceva...cu exceptia acelui lung comentariu in care s-a rafuit cu femeile maritate.
Mi-ar fi placut sa deschida un topic ,asemanator celui cu "retete culinare", care sa se numeasca "retete sexuale" ;sa fie asa , un fel deee.....Laura Andrasanca noastra...am vazut io ca e una la TV.care ne tot invata cum sa producem bucurii partenerului de sex...mai invatam si noi una alta de la ea....pe mine una , spun drept , m-ar fi avut de musteriu....

He..he.. am fi numit-o....Lilith Andrasan !!

Ei,nu fiti asa siguri,ono...a intrat cu alt nick name...nu renunta ea asa usor!=D=D
Eu decand sunt pe forum o stiu cu trei nick name-uri...asa ca...=)
Uite cine ma cunoaste,tasha,,,ea stie ca bantui pe aici ,macar doar oentru a va citii,a vedea ce mai ganditi. Vad ca nu m-ati vorbit de rau,asa ca meritati sa va dau "reteta fericirii" pe care titmouse e sigura ca o detin in ceea ce priveste masculii si pozitiile se xuale. Offf,,daca ar fii asa usor ,,,dar nu e,,,cu cat o femeie are mai multa experienta cu masculii, (experienta se capata prin practica ,asadar si printr-un numar mare de barbati pe care sa faci practica), cu atat isi da seama ca sunt varza acesti masculi care se dau care mai de care mai macho. Si pentru ca sunteti prietenii mei am sa va spun un mare secret: femeile usoare nu iubesc barbatii,ba chiar ii urasc! Dar stiu foarte bine sa ascunda aceasta ura sub o masca de femeie dornica de sex si de ceea ce ii poate oferi acel fraier. Pentru ca ea vrea de la el doar banii,nimic altceva. Poate ma veti intreba,,,bine,,dar unele sunt maritate,,,cum asa,,? S-au maritat cand erau la randul lor fraiere,cand nu cunosteau perversitatea barbatilor,cand nu stiau ca atunci cand un barbat iti spune "ce ochi frumosi ai" de fapt se gandeste cum sa te fu... Si trecand anii si-au dat seama ca sub umbrela unui mariaj poti mult mai usor sa iti faci de cap,ca de,,,esti "doamna x"  nevasta lui x-ulescu. Zilele trecute m-am intalnit cu o vecina care a inceput sa planga si sa-mi spuna ca barba-su a plecat de acasa,a parasit-o. Ma uitam la ea si ma gandeam cum oare poti sa plangi dupa unul care te bate,pentru ca ea era mereu vanata la ochi,de ce oare il regreta? I-am spus doar atat: "nici un barbat nu merita sa plangi dupa el,cu atat mai mult cu cat nu aveai o viata frumoasa cu el" . Ea de fapt nu isi dadea seama ca plange pentru faptul ca a ramas fara nici un venit,ca el era cel care aducea banii in casa,nu plange ca ii lipseste el,ci doar isi plange de mila la gandul ca nu mai are nici un venit. Acum m-am plictisit sa scriu,dar am sa revin sa le "barfesc " un pic si pe femei,ca nici noi nu suntem asa cum vrem sa ne creada lumea!

30-10-2008 15:10:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:


tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:



Pacat ca si-a sters contul....eu o placeam....imi placea franchetea ei...si cum se "batea" pentru ideile ei...in general vorbind , am considerat-o o fata cu bun simt ( tocmai pe ea !!!!!!!!!!!!!!!!!) , nu prea jignea pe nimeni pe-aici si obisnuia sa puna intrebari atunci cand nu intelegea ceva...cu exceptia acelui lung comentariu in care s-a rafuit cu femeile maritate.
Mi-ar fi placut sa deschida un topic ,asemanator celui cu "retete culinare", care sa se numeasca "retete sexuale" ;sa fie asa , un fel deee.....Laura Andrasanca noastra...am vazut io ca e una la TV.care ne tot invata cum sa producem bucurii partenerului de sex...mai invatam si noi una alta de la ea....pe mine una , spun drept , m-ar fi avut de musteriu....

He..he.. am fi numit-o....Lilith Andrasan !!

Ei,nu fiti asa siguri,ono...a intrat cu alt nick name...nu renunta ea asa usor!=D=D
Eu decand sunt pe forum o stiu cu trei nick name-uri...asa ca...=)
Uite cine ma cunoaste,tasha,,,ea stie ca bantui pe aici ,macar doar oentru a va citii,a vedea ce mai ganditi. Vad ca nu m-ati vorbit de rau,asa ca meritati sa va dau "reteta fericirii" pe care titmouse e sigura ca o detin in ceea ce priveste masculii si pozitiile se xuale. Offf,,daca ar fii asa usor ,,,dar nu e,,,cu cat o femeie are mai multa experienta cu masculii, (experienta se capata prin practica ,asadar si printr-un numar mare de barbati pe care sa faci practica), cu atat isi da seama ca sunt varza acesti masculi care se dau care mai de care mai macho. Si pentru ca sunteti prietenii mei am sa va spun un mare secret: femeile usoare nu iubesc barbatii,ba chiar ii urasc! Dar stiu foarte bine sa ascunda aceasta ura sub o masca de femeie dornica de sex si de ceea ce ii poate oferi acel fraier. Pentru ca ea vrea de la el doar banii,nimic altceva. Poate ma veti intreba,,,bine,,dar unele sunt maritate,,,cum asa,,? S-au maritat cand erau la randul lor fraiere,cand nu cunosteau perversitatea barbatilor,cand nu stiau ca atunci cand un barbat iti spune "ce ochi frumosi ai" de fapt se gandeste cum sa te fu... Si trecand anii si-au dat seama ca sub umbrela unui mariaj poti mult mai usor sa iti faci de cap,ca de,,,esti "doamna x"  nevasta lui x-ulescu. Zilele trecute m-am intalnit cu o vecina care a inceput sa planga si sa-mi spuna ca barba-su a plecat de acasa,a parasit-o. Ma uitam la ea si ma gandeam cum oare poti sa plangi dupa unul care te bate,pentru ca ea era mereu vanata la ochi,de ce oare il regreta? I-am spus doar atat: "nici un barbat nu merita sa plangi dupa el,cu atat mai mult cu cat nu aveai o viata frumoasa cu el" . Ea de fapt nu isi dadea seama ca plange pentru faptul ca a ramas fara nici un venit,ca el era cel care aducea banii in casa,nu plange ca ii lipseste el,ci doar isi plange de mila la gandul ca nu mai are nici un venit. Acum m-am plictisit sa scriu,dar am sa revin sa le "barfesc " un pic si pe femei,ca nici noi nu suntem asa cum vrem sa ne creada lumea!

Stiam eu ca nu ne parasesti cu una cu doua...eu iti stiu toate nick name-urile draga ono....;)
Bine-ai revenit pe forum!


30-10-2008 15:35:49
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
In ultimul timp ma obsedeaza cersetorii,mi se rupe sufletul de ei,ii visez si noaptea,e o batranica la universitate care seamana cu mama,ii mai dau cate un ban cand si cand,dar nu credeti ca acesti batrani merita o soarta mai buna? Pensionarii din alte tari merg in calatorii,isi permit tratamente scumpe,iar ai nostrii...nu au nici de mancare sau medicamente. Intrebarea mea catre voi e: pana cand o sa va lasati calcati in picioare de niste imbuibati care isi voteaza cele mai mari salarii,care isi bat joc de acest popor ?

Ultima modificare facuta de alina-buc (03-11-2008 14:03:28)


03-11-2008 13:55:42
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
O sa-ti raspund cu un citat din Filantropica vis a vis de cersetori;ti-a fos mila,ti-am luat banul,mai nu se lasa nimeni calcat in picioare numai ca nu putem scapa de ei,la asta te-ai gindit

03-11-2008 22:39:06
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Carol38 a scris:

O sa-ti raspund cu un citat din Filantropica vis a vis de cersetori;ti-a fos mila,ti-am luat banul,mai nu se lasa nimeni calcat in picioare numai ca nu putem scapa de ei,la asta te-ai gindit
De cine sa scapam? De cersetori? Eu nu dau bani oricarui cersetor,dar cand vad cate o batranica imbracata saracacios dar curat cum sa nu-mi fie mila de ea?

04-11-2008 12:34:20
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Daca iti doresti o prietena, daca esti un tip super curat, manierat si amuzant, suna-ma, dar sa nu te puna naiba sa intrebi tampenii de genul : unde stai, ce lucrezi, cati ani ai. Fii natural si spontan, nu fii mitocan ca de cretini deastia e plina lumea, ca si de obsedati sexual. Daca vocea mea ti se pare sexy, nu incepe sa te masturbezi ca iti aud gafaiturile si iti inchid, nu uita ca nu suni la telefonul erotic. Daca nu ai nimic inteligent de spus mai bine taci si spanzura-te ! 0731721361

17-11-2008 16:38:17
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
:) uite blondina, direct la subiect,:) pe fata, nu ca altele pe ocolite rau de tot, pe private. Se pare ca pe vremuri economice grele, si cea mai veche meserie sufera. Oare cum ar fi procedat LILITH ?

18-11-2008 08:31:28
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Spitalele de nebuni, puscariile, curvele, farmaciile si mai nou ISP-istii nu vor duce lipsa de clienti.

29-11-2008 00:58:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Betty cea urata a scris:

Spitalele de nebuni, puscariile, curvele, farmaciile si mai nou ISP-istii nu vor duce lipsa de clienti.

In contextul crizei financiare mai degraba spre spitale si farmacii...=(


29-11-2008 09:51:28
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

NJD a scris:

:) uite blondina, direct la subiect,:) pe fata, nu ca altele pe ocolite rau de tot, pe private. Se pare ca pe vremuri economice grele, si cea mai veche meserie sufera. Oare cum ar fi procedat LILITH ?
In sfarsit si-au dat seama barbatii ca toate femeile o fac pe bani ! Indiferent ca iti cere banul inainte sau te baga la cheltuiala in vreun magazin,sau pur si simplu ii platesti datoriile,toate femeile vor bani,dar nu toate isi dau arama pe fatza. Daca as fii barbat m-as gandi : oare faptul ca duci salariul nevestei nu inseamna ca tot o platesti? Nevestele o fac pe datorie,te lasa pana la salariu,iar daca te pune mama naibii sa duci prea putin ,,, sa te tzi,,, cearta,,ca ea stie de cate ori ti-a dat crapatura si cat trebuie sa primeasca,,,!

01-12-2008 20:23:00
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 8    
Mergeti la