Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / LILITH - mit sau realitate? Teorie de capul meu ;-)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

alina-buc a scris:


Ai idee cata boala bagati in voi,cei care mancati carne? Cate toxine si cat rau va faceti? Esti o femeie inteligenta,cauta te rog pe internet medici care vorbesc de raul facut de consumul de carne,si citeste in cartea "Studiul China" cum exista interese ca oamenii sa se imbolnaveasca consumand mancare nesanatoasa. Doctorul Stroescu a tot spus asta la tv,dar unii il considera ciudat,dar el stie ce spune,e foarte documentat. Cauta pe net emisiunile in care a aparut medicul Virgil Stroescu si asculta ce are de spus,vei avea numai de castigat.

 

alina-buc a scris:

Ei bine,am sa trec cu vederea chiulul tau daca te alaturi luptei mele pentru a face oamenii sa nu mai manance carne si sa nu mai taie padurea. Ce zici,ne-ar asculta cineva sau vom fii considerati smintiti?


Aici am sa te contrazic sau o sa sugerez o pozitie mai putin radicala...
1 Omul este omnivor (denitia este o dovada suficienta) deci consumul de carne(moderat) nu dauneaza...
2 Padurile au fost si vor fi defrisate...nu sint de acord cu defrisarile masive,necontrolate si abuzive dar trebuie sa acceptam faptul ca este necesara...
Daca iei in consideratie punctele enumerate mai sus ai sa vezi totusi ca aceasta "campanie" a ta este putin "a la Don Quijote"
HIC!

Ultima modificare facuta de evil (18-12-2008 04:17:12)


18-12-2008 04:13:04
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

evil a scris:


alina-buc a scris:


Ai idee cata boala bagati in voi,cei care mancati carne? Cate toxine si cat rau va faceti? Esti o femeie inteligenta,cauta te rog pe internet medici care vorbesc de raul facut de consumul de carne,si citeste in cartea "Studiul China" cum exista interese ca oamenii sa se imbolnaveasca consumand mancare nesanatoasa. Doctorul Stroescu a tot spus asta la tv,dar unii il considera ciudat,dar el stie ce spune,e foarte documentat. Cauta pe net emisiunile in care a aparut medicul Virgil Stroescu si asculta ce are de spus,vei avea numai de castigat.

 

alina-buc a scris:

Ei bine,am sa trec cu vederea chiulul tau daca te alaturi luptei mele pentru a face oamenii sa nu mai manance carne si sa nu mai taie padurea. Ce zici,ne-ar asculta cineva sau vom fii considerati smintiti?


Aici am sa te contrazic sau o sa sugerez o pozitie mai putin radicala...
1 Omul este omnivor (denitia este o dovada suficienta) deci consumul de carne(moderat) nu dauneaza...
2 Padurile au fost si vor fi defrisate...nu sint de acord cu defrisarile masive,necontrolate si abuzive dar trebuie sa acceptam faptul ca este necesara...
Daca iei in consideratie punctele enumerate mai sus ai sa vezi totusi ca aceasta "campanie" a ta este putin "a la Don Quijote"
HIC!

Deosebirea dintre un om si un copac , Evil , este aceea ca omul face umbra pamantului degeaba ...copacul , nu .Dar asta este , suntem programati pentru distrugere , distrugem tot .Planeta noastra cea albastra are sa arate oribil peste doua trei sute de ani .
In ce priveste alimentatia , este putin important ce fel de alimente mancam atata timp cat ele sunt naturale si nu contin otravuri .Eu insa nu mananc carne .


18-12-2008 11:25:02
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:

Cauza ta e frumoasa nimic de zis...insa imi amintesc de sotul meu D-zeu sa-l ierte careia ii placeau ce-i drept legumele,vara...insa el avea o vorba iarna..."cea mai buna leguma e...porcul..=D=D


Nu am nimic impotriva consumului de carne dar mi-ai adus aminte de primul meu prieten .
Primul meu prieten a fost un porc .L-am iubit foarte mult pe Porcul Ghita .Ma jucam toata vara cu el in cocina , ii dadeam sa manance coji de cartofi si-mi asculta toate necazurile mele de om mic . Ghita ma iubea nebuneste si grohaia ca un apucat cand imi auzea vocea...Zilnic eram scoasa de 3-4 ori pe zi din cocina si spalata intr-o troaca mare de metal pentru ca puteam ca dracu' .Catre iarna Ghita se ingrasase bine de tot , daduse frigul si eu tot in cocina fugeam de cate ori scapam de sub supraveghere , cu Ghita pe dupa gat , sa nu-i fie frig .
De Craciun  in vanzoleala pregatirilor au uitat de mine si am vazut cum mi l-au scos pe Ghita din casuta lui si cum i-au taiat gatul . Prietenul meu cel mai bun . Am plans groaznic si m-am imbolnavit . Nu-mi amintesc aceste secvente care au urmat dar mi s-a spus mai tarziu ca am facut febra foarte mare , m-au dus la spital ...n-aveam nimic...mi-au dat niste injectii pentru febra si m-au trimis acasa dar am zacut trei zile...mai apoi , in urmatoarele zile , am refuzat sa mai vorbesc...credeau c-am amutit si am surzit de la febra mare .
A fost primul meu soc in ce-i priveste pe "oamenii mari" .Nu intelegeam de ce l-au omorat si de ce vor sa-l manance pe Ghita . Eu mai aveam un prieten , Vasilica , statea gard in gard cu noi , ne mai bateam uneori dar nu-mi daduse niciodata prin cap sa-l mananc pe Vasilica .
Din ziua in care-am asistat la asasinarea lui Ghita( aveam 4-5 ani) n-am mai mancat carne  in ciuda tuturor rugamintilor , implorarilor , in ciuda tuturor pedepselor pe care le-am primit si-a palmelor pe care le-am incasat ( mama era iute la mana si la vorba ).Mi-o amintesc pe mama plangand in bucatarie in timp ce ma implora "macar sa gust" din farfurie carnea , ca sa ma dezvolt sanatos . M-am dezvoltat sanatos dar carne tot n-am mancat in toata copilaria mea .Analizele pe care mi le facea mama la spital aratau totdeauna "in limitele normale" asa ca intr-un tarziu s-au resemnat si m-au lasat in plata Domnului .
Cand am mai crescut i-am schimbat numele porcului . Il chema Churchill . Dupa Churchill n-am mai plans...ma resemnasem si eu . Probabil am fost un copil hipersensibil si exagerat de impresionabil .
Baietelul meu mananca si carne .Ii place...si-atunci de ce sa nu-i dau ? . Eu insa , nu . Foarte rar , cand sunt invitata la o petrecere unde se serveste un meniu fix , ma gandesc ca nu e frumos sa fac opinie separata si sa comand altceva doar pentru mine si-atunci , recunosc , mai gust si eu cate-o bucatica din ..Churchill .

Ultima modificare facuta de titmouse (18-12-2008 11:52:39)


18-12-2008 11:36:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Doamne Tit...=)
Ce coincidenta!!!imi amintesti de copilaria mea,aveam si noi un purcel pe care il chema Ghita...tebuie sa-ti spun ca mama mea a fost deportata politic in Baragan,ma avea doar pe mine si pe acest purcel Ghita...povestea mama ca era dusa la lucru la plantatii de bumbac,grija mea o purta sotia medicului din sat (cica eram o copila extrem de reusita si cuminte si doamna a prins drag de mine...n-avea copii si ma iubea ca pe fiica sa,pentru ca doctorul a cerut autoritatilor ca sotia sa sa fie scutita de munca fizica,am avut norocul sa fiu sub supravegherea sa...)
Asa...si odata cand mama mea era acasa dar cu treburi in interior, se pare ca aveam vreo 4 ani ,atrasa fiind de mirosul florilor am inceput sa culeg floricele,linga casa se pare ca aveam si un lan de porumb,acolo mama a semanat si dovleci(pentru Ghita)cum era cald,cred ca mi-a placut in lanul de porumb,imi tinea de umbra asa ca m-am intins in lan si am mirosit florea dovleacului,Ghita s-a luat dupa mine...a adormit cred ca si el...
    Mama la un moment dat realizeaza ca nu sunt in curte,ma striga...ma striga,cauta in vecini,baga in alerta toata strada...nimic ...ia fata de unde nu-i....=(
Intorcandu-se acasa vede ca nu-i pucelul...striga purcelul..."Ghita,Ghita...unde esti?!"purcelul raspunde printr-un grohait lenes din porumb...ha!!!!ce bucurie a fost pe mama cand ne-a gasit in porumb pe amindoi...=)


18-12-2008 12:00:43
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Daca tot ati inceput discutii despre animale si paduri , sa va mai povestesc ceva . Am avut in vizita la locul meu de munca , zilele trecute , un chinez insotit de un amic care era roman . Am la serviciu o catelusa dolofana pe nume Lori ( Lori , de la Loredana Groza) . Chinezul a inceput la un moment dat sa se uite insistent la dolofana mea...foarte insistent...si-i spunea romanului nu's ce in limba chineza . Il intreb pe roman : "nu cumva Domnu' se gandeste ca i-ar sta bine catelului meu la tava ????" Romanul , rade si spune :"Ba da , de unde ati stiut ? Am umblat astazi prin toate supermarketurile cu Domnul pentru ca nu m-a crezut cand i-am spus ca nu avem in vanzare in magazine carne de caine...si nu m-a crezut...a trebuit sa mearga personal sa se convinga" .
Am vazut negru , mov si oranj in fata ochilor . Chinezoiu' nu vorbea limba engleza decat 2-3 cuvinte . I-am spus romanului : " Spune-i galbejitului s-o faca friptura pe ma-sa!!!"
"Stiti , nu pot sa-i spun" , zice romanul . "pai de ce nu poti ? de ce-ar fi ma-sa mai importanta decat catelusa mea ? S-o prepare pe ma-sa , in sos de soia , asezonata cu putina menta , pentru gust . Si sa nu se mai uite asa la Lori ca-l poftesc afaraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "


18-12-2008 12:08:28
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

alina-buc a scris:

On topic: oare Lilith nu era mai sanatoasa decat voi,cei care va taiati porcul din ograda? Din ciclul (!!!) : da,cu porcu ce-ai avut (?), va intreb cum puteti sa mancati carnea unui animal pe care il cresteti de mic,care v-a iubit si a avut incredere in voi? Cum puteti sa omorati si dupa aia sa faceti "pomana porcului" ,adica de fapt sa ii dati de pomana pe lumea cealalta tocmai din trupul lui? Incultura si prostia fac casa buna cu rautatea,omul rau e intotdeauna si prost. Iar saracia prosteste omul,il face sa calce pe cadavre. Ma bucur ca traiesc in Bucuresti si nu aud strigatele de groaza ale porcilor taiati in aceasta perioada,si nici nu vad padurile jefuite de brazi. Lasa-ti animalele sa traiasca si nu mai distrugeti padurea,acesta e strigatul meu,dar oare ma aude cineva ?

Eu unul nu pot trai fara sa mananc zilnic carne.....singura data cand am fost bolnav mai serios a fost atunci cand din snobism am tinut vreo 2 luni un regim vegetarian......nu mai vreau sa aud de el in viata mea.....in doua luni mi-am facut praf toate analizele.....ideea mea despre alimentatie e sa mananc cat mai variat in cantitati moderate si numai ce-mi cade bine....probleme de costiinta in legatura cu soarta porcului de Craciun nu-mi fac.....asta e soarta lui si gata......spre deosebire de voi femeile nu am fost indragostit si nici nu am fost prieten cu nici un porc cu patru picioare....asa ca nu o sa-i plang vreodata de mila....nici vegetarienii nu sunt mai presus de ceilalti oameni.....dimpotriva.....si o ceapa verde pe care o smulgi din pamant inseamna tot viata pe care tu o suprimi cu brutalitate ca s-o bagi in salata.....iar despre fructe ce sa mai vorbim....cei care le mananca nu dau nici macar o sansa plantei de a avea urmasi.....asa ca poate doar cei atat de evoluati spiritual incat se hranesc doar cu lumina(personal nu am vazut nici unul....doar am auzit ca ar exista!) sunt fara de pacat.....
P.S.....daca s-ar taia brazi penru Craciun timp de o suta de ani nu s-ar egala cantitatea de masa lemnoasa defrisata de Verestoy intr-o luna...
P.P.S.....si ca sa va mai descretiti fruntile am preluat de pe net explicatia adevaratei cauze a distrugerii florei si faunei:Scufita Rosie in padure. Vine lupul:
-Ha, te-am prins Scufito, acum te violez!
-Stai, ma lupule, hai s-o facem si noi romantic, hai in poiana cu lalele.
Se duc ei in poiana cu lalele, se urca Scufita pe lup, si il nenoroceste de face stop cardiac. Apoi Scufita culege toate lalelele si pleaca mai departe.
Se intalneste cu ursul:
-Te-am prins Scufito, ti-o trag acum.
-Putin romantism ursule, hai in poiana cu violete.
Se urca si pe urs, face si asta stop, culege toate violetele, pleaca. Se intalneste cu leul:
-Eu leul regele animalelor, te-am prins, te ...
-Stai ma leule, hai sa facem putina atmosfera, hai in poiana cu margarete.
Si cu leul se intampla acelasi lucru ca predecesorilor sai, culege Scufita toate margaretele, pleaca mai departe.
MORALA : nu duceti curvele in padure ca distrug flora si fauna.


18-12-2008 12:15:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:

Daca tot ati inceput discutii despre animale si paduri , sa va mai povestesc ceva . Am avut in vizita la locul meu de munca , zilele trecute , un chinez insotit de un amic care era roman . Am la serviciu o catelusa dolofana pe nume Lori ( Lori , de la Loredana Groza) . Chinezul a inceput la un moment dat sa se uite insistent la dolofana mea...foarte insistent...si-i spunea romanului nu's ce in limba chineza . Il intreb pe roman : "nu cumva Domnu' se gandeste ca i-ar sta bine catelului meu la tava ????" Romanul , rade si spune :"Ba da , de unde ati stiut ? Am umblat astazi prin toate supermarketurile cu Domnul pentru ca nu m-a crezut cand i-am spus ca nu avem in vanzare in magazine carne de caine...si nu m-a crezut...a trebuit sa mearga personal sa se convinga" .
Am vazut negru , mov si oranj in fata ochilor . Chinezoiu' nu vorbea limba engleza decat 2-3 cuvinte . I-am spus romanului : " Spune-i galbejitului s-o faca friptura pe ma-sa!!!"
"Stiti , nu pot sa-i spun" , zice romanul . "pai de ce nu poti ? de ce-ar fi ma-sa mai importanta decat catelusa mea ? S-o prepare pe ma-sa , in sos de soia , asezonata cu putina menta , pentru gust . Si sa nu se mai uite asa la Lori ca-l poftesc afaraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "

Am ras copios...!!!
Esti nebuna rau soro!!!!=D=D


18-12-2008 12:24:44
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

titmouse a scris:



Deosebirea dintre un om si un copac , Evil , este aceea ca omul face umbra pamantului degeaba ...copacul , nu .Dar asta este , suntem programati pentru distrugere , distrugem tot .Planeta noastra cea albastra are sa arate oribil peste doua trei sute de ani .
In ce priveste alimentatia , este putin important ce fel de alimente mancam atata timp cat ele sunt naturale si nu contin otravuri .Eu insa nu mananc carne .



E relativa afirmatia ta...partial adevarata...Totusi sa nu uitam de o anumita balanta...Incearca sa-ti imaginezi o lume fara oameni...copaci si animale peste tot...fauna se dezvolta fara piedici pina in momentul in care nu mai exista o cantitate suficienta de bioxid de carbon la un moment dat padurile o sa se sufoce in lipsa raului necesar pe care-l reprezinta omul/respectiv defrisarile ...noi depindem de copaci si copacii de noi...bla bla bla, Este adevarat ca nu constientizam faptul ca exageram dar sa spui ca sintem inutili este o afirmatie putin cam hazardata :P .Lasind copacii cu treaba lor am sa te intreb(fara sa imi dau aere de ecologist) daca esti constienta de impactul pe care-l are asupra mediului acea simpla punga de plastic pe care din automatism o iei de la orice supermarchet atunci cind faci cumparaturi..sau pet-ul de apa sau suc...oare de ce nu folosim pungi de hirtie sau macar sa refolosim pungile? Hirtia se recicleaza...majoritatea pet-urilor si pungilor nu...O faci pentru ca nu vrei sa distrugi masa lemnoasa sau din simpla comoditate?  bla bla bla...as putea sa merg asa pe aratura o zi intreaga :D :D ...Si pentru a continua pe linia "Gica-conta" am sa spun ca cea mai buna leguma este carnea! :D :D am sa sustin aceasta afirmatie pina o sa dau coltul :D :D
PS. Exista un reportaj socant despre felul in care sint tratate animalele "de consum" si chiar si cele salbatice ...dar cu toate astea nu am sa renunt la carne :D :D
Documentarul cu pricina :http://video.***/videoplay?docid=6361872964130308142 sau daca nu merge cautati Eartlings ...nu-l recomand celor cu inima mai slaba...
Cu speranta ca am iesit destul pe aratura ....ma retrag ...citeva saptamini ca sa-mi fac de cap :D :D si va urez la toti ceea ce se ureaza de obicei de sarbatori(nota pentru myself: Inceteaza sa te comporti precum Grinch-ul!) si distractie/postari placuta(e) !
HIC!


18-12-2008 17:33:23
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
http://video.g     oogle    .com/videoplay?docid=6361872964130308142
Sictir cu programul/scriptul vostru de combatere ...
HIC!

Ultima modificare facuta de evil (18-12-2008 17:38:02)


18-12-2008 17:36:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Te retragi citeva saptamini?O sa-ti ducem dorul drace!
Sa ai parte de sarbatori fericite si pline de impliniri pe toate planurile!Un nemarginit La multi ani!=)


18-12-2008 17:37:39
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

18-12-2008 17:46:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alina-buc a scris:

Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

Si io mi-s (dar nu la modul Xtremist :D - fiindca ceva peste, oua, lapte, brinza etc mincate cind si cind tot sint necesare organismului).


18-12-2008 17:53:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:

Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

Mai Alina eu cam sunt in tabara asta...dar ma mai scap din cand in cand in tabara cealalta...nu-i bai mare ...nu-i asa?;)


18-12-2008 17:58:34
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Xtremul a scris:


alina-buc a scris:

Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

Si io mi-s (dar nu la modul Xtremist :D - fiindca ceva peste, oua, lapte, brinza etc mincate cind si cind tot sint necesare organismului).

Trebuie sa recunosc ca nici eu nu sunt la extreme,dar cred ca putina iubire din partea omului pentru ceea ce il inconjoara ne-ar face mai putin toxici pentru mediu. Nu am gresit cand am scris "toxic" sunt sigura ca noi prin raul pe care il facem mediului si animalelor suntem precum o otrava in natura. Spunea cineva odata ca fecalele de vaca,de cal sau orice animal nu sunt atat de toxice ca cele ale omului,ca doar omul trebuie sa-si ingroape fecalele pentru a nu otravi plantele,pe cand cele de animale sunt bune in agricultura.


18-12-2008 18:02:16
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:


alina-buc a scris:

Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

Mai Alina eu cam sunt in tabara asta...dar ma mai scap din cand in cand in tabara cealalta...nu-i bai mare ...nu-i asa?;)
Olga,la tine chiar m-as bucura sa stiu ca ai inceput sa mananci sanatos,avand in vedere ca ai avut (si sper ca nu mai ai) probleme de sanatate. Revin cu sfatul sa urmati ceea ce spune medicul Virgiliu Stroescu,are mare dreptate. Si nu va mai ascundeti in spatele expresiei "omul e omnivor"  daca ati iubi animalele si natura ,daca ati fii mai buni nu ati mai putea manca trupul unei alte fiinte.

18-12-2008 18:06:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
De acord in general - cu precizarea ca MAMIFERELE (carnea "rosie") se pare c-ar fi chiar nerecomandabile de mincat (fiind atit de apropiate genetic de noi), dar peshtii si gainile mai merg...;) (sint un fel de robotzi biologici ).

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 18:31:40)


18-12-2008 18:29:59
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

evil a scris:


titmouse a scris:



Deosebirea dintre un om si un copac , Evil , este aceea ca omul face umbra pamantului degeaba ...copacul , nu .Dar asta este , suntem programati pentru distrugere , distrugem tot .Planeta noastra cea albastra are sa arate oribil peste doua trei sute de ani .
In ce priveste alimentatia , este putin important ce fel de alimente mancam atata timp cat ele sunt naturale si nu contin otravuri .Eu insa nu mananc carne .



E relativa afirmatia ta...partial adevarata...Totusi sa nu uitam de o anumita balanta...Incearca sa-ti imaginezi o lume fara oameni...copaci si animale peste tot...
HIC!


NU .
OAMENII NU SUNT MAI IMPORTANTI DECAT ALTE LUCRURI . .
In sfarsit...iti doresc o "facere de cap" cat mai placuta , Intunecatule !
De fapt , o sa-mi lipsesti ...

Ultima modificare facuta de titmouse (18-12-2008 18:37:02)


18-12-2008 18:35:37
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


alina-buc a scris:

Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

Si io mi-s (dar nu la modul Xtremist :D - fiindca ceva peste, oua, lapte, brinza etc mincate cind si cind tot sint necesare organismului).

  Pai...eu mananc lactate..zilnic..si oua de asemenea


18-12-2008 18:40:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stiam io ca esti o comoara la casa (sau la buncaru' :D) omului, pitzigoala !!! ;)

18-12-2008 19:06:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


Xtremul a scris:


alina-buc a scris:

Deja vad ca nu sunt singura,titmouse este in tabara mea,a vegetarienilor. Asteptam si pe altii.

Si io mi-s (dar nu la modul Xtremist :D - fiindca ceva peste, oua, lapte, brinza etc mincate cind si cind tot sint necesare organismului).

  Pai...eu mananc lactate..zilnic..si oua de asemenea

Ihim,deci nu esti o vegetariana convinsa...daca abordezi si produse de origine animala...=)


19-12-2008 08:19:52
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Stiam io ca esti o comoara la casa (sau la buncaru' :D) omului, pitzigoala !!! ;)


Bazeaza-te pe mine , Iluminatule !
Cand o sa-ncep eu sa intocmesc dosare penale la buncar , maioneza o sa se aleaga de toate oualelele !!


19-12-2008 08:51:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
O sa cante ca si Loredana...lelelelele....
sau Tzuki...=D=D=D


19-12-2008 08:57:27
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Loredana asta parca a innebunit,cred ca trece prin criza varstei a doua,are bufeuri de premenopauza. Altfel nu se explica toata scalambaiala ei,si felul oribil in care se imbraca. La fel ca si aia care isi zice "nichita" , se da femeie cand de fapt ea e o rusine pentru sexul femeiesc.

24-12-2008 15:28:29
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Intunecarea globala este un termen mai putin cunoscut decat incalzirea globala, dar asta nu inseamna ca este mai putin periculos.

Intunecarea globala este rezultatul reducerii graduale a cantitatii de lumina care ajunge la suprafata Pamantului, observata de-a lungul catorva decade, de cand au inceput masuratorile sistematice in anii ā€™50.

Se crede ca se datoreaza cresterii numarului de particule poluante (fum, praf etc) eliberate in atmosfera prin activitati umane. Efectul variaza de la o locatie la alta, dar global cantitatea de lumina care atinge suprafata Pamantului a scazut cu 4% intre 1960 si 1990.


10-01-2009 00:43:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alina-buc a scris:

Intunecarea globala este un termen mai putin cunoscut decat incalzirea globala, dar asta nu inseamna ca este mai putin periculos.

Pai credeti voi ca dijeaba va trebuie un Prealuminat, ei ??? :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-01-2009 02:40:21)


10-01-2009 02:39:55
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Xtremul a scris:


alina-buc a scris:

Intunecarea globala este un termen mai putin cunoscut decat incalzirea globala, dar asta nu inseamna ca este mai putin periculos.

Pai credeti voi ca dijeaba va trebuie un Prealuminat, ei ??? :D:D
Ai dreptate,la asta nu ma gandisem. Ce diliu esti.....

12-01-2009 23:22:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Am mai aflat citeva detalii despre Lilith - da' cred ca nu mai am nici timpul, nici rabdarea sa le mai scriu aici (desi, serios acum, asta m-ajuta sa-mi fac ordine-n... ciornele unor viitoare cartzulii :)).

03-07-2009 01:33:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si sa nu uit ;) (revenind pe topicul asta care devenise la un moment dat ... gastronomic cumva :D).
Inca astept replica la postarea asta, simpatico zii-33-ooo !!! :D:D

Xtremul a scris:

Buletin meteo Urziceni: :D gheatza la mal cu bucati de cascaval. :D
Pe Calea Victoriei (de fapt a Infringerii :D:D) 155: cad ploi de shuturi in fund/pasi inapoi, se azvirle cu mult noroi, :x
bantuie tornade cu cai-verzi pe pereti :D, iar grindina niveleaza in continuare circumvolutiunile (33) deja netede :D ale creierashelor.


03-07-2009 01:40:31
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
lasa asta,zi de lilith !

04-07-2009 22:53:35
   
whocares
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-08-2009
Mesaje: 91
Voi pune un emoticon sugestiv aici, deocamdata, :rolleyes:, semn ca citesc cu atentie recomndarea primita. Mi-ai dat de lucru. :rolleyes:

31-08-2009 19:05:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
THE END - KONIEC FILMA :D

Declar, din directia mea cel putin, :) topicul asta (devenit de mult timp un... monolog absurd :() INCHIS !!!

Doar e o vorba: io te-am facut, io te omor !!! :D:D
hihihi


10-09-2009 19:15:31
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Am vazut pe Discovery un documentar despre puterea gandului,era fascinant,ma intereseaza subiectul asta,ce stiti despre acest subiect?

11-09-2009 15:35:35
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Sa va spun un secret >cred ca nu  mai sunt cea care eram,nu mai pot seduce atat de usor barbatii pe care pun ochii.Dar sa nu spuneti nimanui. Vad ca pe Xtremul nu il pot face deloc sa ma scoata la o amarata de cafea. SI pusesem ochii pe el ca pe butelie.Ca prea stie multe,vroiam sa aflu si eu cate ceva. SI cu ceva timp in urma am flirtat in draci cu un tip care imi era si sef pe atunci,dar  la un moment dat cand crezusem ca o sa avansez dandu-i ceea ce isi dorea ,el s-a retras pur si simplu,de parca nici usturoi nu a mancat ...stiti voi. Pur si simplu nu a mai vrut nimic,se prefacea ca relatia noastra a fost dintotdeauna strict profesionala,nici macar nu mi-a dat o explicatie. Si atunci cum naiba sa nu ma gandesc ca mi-a scazut sex-apealul? Dar ma lamentez cu gandul ca pe criza asta eu macar o duc bine ,inca mai sunt destui generosi care ma doresc chiar si pentru scurt timp. Trebuie sa ma adaptez schimbarii,nu?

01-10-2009 11:32:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si, mai ales, ar trebui sa-ti mai citesti si mesajele personale, Blondino !!! :D:D

01-10-2009 12:24:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Iubareato,nu stiu daca iti ajuta la ceva...dar cred ca acelasi tratament ofera si celorlalte forumiste...nu te impacienta! ;)
=D=D


01-10-2009 13:27:49
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

iubareata a scris:

Sa va spun un secret >cred ca nu  mai sunt cea care eram,nu mai pot seduce atat de usor barbatii pe care pun ochii.

Ie criza, cherie!
Pana ce nu-si revine piata, toata lumea marsheaza pe amorul pur si dezinteresat.

PS. Nu pune botu' la sfaturile neavenitilor, sunt destui useri habarnisti, da'  se baga si ei in seama, intrebati ori nu.


01-10-2009 15:23:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
As always, puseshi punctu' pe "i", compadre !!! ;) (in ambele directii, evident :D)

01-10-2009 19:26:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Recunosc, elevul PPan s-a intrecut pe sine, (m-)am ris copios (pe mine, ma)!!!
Dar mi-am soptit atunci in barba: Drace, io am fost cam toata viata in criza, si n-am stiut! M-am simtit ca Monsieur Jourdain cu proza lui cu tot!


01-10-2009 19:46:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Gind la gind, cherie! ;)
De unde si poezeaua asta AD-HOP sau hip :rolleyes::D - tot crizoasa si iea (si dedicata evident TUTULOR forumistelor): :D

Crizat am fost, crizat mi-s inca
Si-oi fi cit neamu' omenesc.
Ca-s mamaliga ori sint stinca
Sau vintu-n portofel imi cinta,
Egal de plec ori vin, iubeeesc !!!


:D:D:D (nu te ride prea tare totusi, ca-mi place noua-ti siluieta ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-10-2009 20:15:43)


01-10-2009 20:06:28
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ma dau in vint dupa...prozodia-ti, draga kama-deva...ca sa ma revansez simetric ... :D:D

01-10-2009 22:13:19
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Si, mai ales, ar trebui sa-ti mai citesti si mesajele personale, Blondino !!! :D:D
NU mi-am up-gradat contul asa ca nu pot vedea mesajele.

03-10-2009 11:09:54
   
whocares
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-08-2009
Mesaje: 91

iubareata a scris:


Xtremul a scris:

Si, mai ales, ar trebui sa-ti mai citesti si mesajele personale, Blondino !!! :D:D
NU mi-am up-gradat contul asa ca nu pot vedea mesajele.


Saru“mana! Uite, asta e bine de stiut... faptul ca poti scrie inca pe forum desi nu iti upgradezi contul. Ultima data nu mai mergea nici asta.


03-10-2009 22:25:40
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ba, asa a mers dintotdeauna, forum da, "lipeala" ba... si eu sint acum doar pe discuteala...

04-10-2009 14:59:03
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Pai haideti sa ne lipim aici daca prin mesaje private nu merge fara upgrade.

24-10-2009 21:32:17
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

PeterPan 63 a scris:


iubareata a scris:

Sa va spun un secret >cred ca nu  mai sunt cea care eram,nu mai pot seduce atat de usor barbatii pe care pun ochii.

Ie criza, cherie!
Pana ce nu-si revine piata, toata lumea marsheaza pe amorul pur si dezinteresat.

PS. Nu pune botu' la sfaturile neavenitilor, sunt destui useri habarnisti, da'  se baga si ei in seama, intrebati ori nu.

Eu pun botul doar daca e rost de ceva cash . Iar in ceea ce priveste amorul dezinteresat...parca si eu as vrea sa mai iubesc dar se pare ca e mai usor cu plata decat fara plata. De ce oare ? Barbatilor le e mai usor sa dea banutul si sa nu se lege la cap,cica nu au timp de iubire,prefera calea mai usoara. Si mie imi convine,numai ca e cate unul chiar pe gustul meu si tare as vrea sa ma indragostesc de el,mai ales ca e si bun la pat.Hei,ce se intampla cu voi masculii?


24-10-2009 21:43:34
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
blondino, raspunsul la intrebare ti l-ai dat singura, ca esti fata superisteata, nu vor sa se lege la cap.. si cred ca al de-a scornit expresia asta, zau, nu se gindea la suportul unor ochi verzi pe care sa-i saruti, unui par ondulat castaniu in care sa-ti infigi degetele cu pasiune, unor urechi nostime de care sa tragi, asa in joaca si in jocul iubirii...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (25-10-2009 00:30:06)


25-10-2009 00:25:06
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

SandieShaw a scris:

blondino, raspunsul la intrebare ti l-ai dat singura, ca esti fata superisteata, nu vor sa se lege la cap.. si cred ca al de-a scornit expresia asta, zau, nu se gindea la suportul unor ochi verzi pe care sa-i saruti, unui par ondulat castaniu in care sa-ti infigi degetele cu pasiune, unor urechi nostime de care sa tragi, asa in joaca si in jocul iubirii...

Culmea e ca eu stiu cam toate raspunsurile,dar mai intreb in stanga si in dreapta poate-poate cineva ma contrazice si aflu ca de fapt barbatii nu ma merita. Asa e cand esti prea buna,ramai singura. O minte luminata a spus candva ca femeile inteligente si puternice sunt singure.Si viata ne arata ca asa e. Dar asta nu inseamna ca nu ma simt bine eu cu mine,dar recunosc ca imi lipseste iubirea,in rest am de toate. Dar oare ai ceva daca nu ai iubire? Intr-un timp eram lipsita de multe bunuri materiale,stateam intr-o casa saracacioasa dar aveam parte de multa iubire,iubeam si eram iubita. Oare cum o fii mai bine,sa fii bogat si fara iubire sau sarac dar indragostit?


25-10-2009 16:11:01
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

SandieShaw a scris:

blondino, raspunsul la intrebare ti l-ai dat singura, ca esti fata superisteata, nu vor sa se lege la cap.. si cred ca al de-a scornit expresia asta, zau, nu se gindea la suportul unor ochi verzi pe care sa-i saruti, unui par ondulat castaniu in care sa-ti infigi degetele cu pasiune, unor urechi nostime de care sa tragi, asa in joaca si in jocul iubirii...

Ma simt flatata ca o persoana inteligenta ca tine ma considera superisteata. Multumesc. Tu esti una dintre prietenele mele de pe net,tu si tasha,kawa si peter pan. Ca altii din cei pe care ii stiam nu ii mai vad pe aici.


25-10-2009 16:17:11
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

iubareata a scris:

Oare cum o fii mai bine,sa fii bogat si fara iubire sau sarac dar indragostit?


Decāt sărac şi bolnav, mai bine bogat şi sănătos. ;)


25-10-2009 17:54:09
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Ma uit la tv si zice ca la mitropolie au adus fasole pt cei care stau la coada la moaste ,va dati seama ce gaze are acum biserica ? Vai,suntem in secolul 21 si fraierimea inca mai crede caniste oase  innegrite le asculta rugile.          DESTEAPTA-TE ROMANE,,,,,Oare in alte tari biserica fraiereste lumea la fel?

26-10-2009 21:20:22
   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8    
Mergeti la