Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Uitarea    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Uitam....
Uneori cu buna stiinta,alteori intentionat,alteori facem pe "niznaiu",sa testam reactiile celor din jur.La ce anume,Dumnezeu stie ca ,pe mine testarile ma transforma parca in ceva ciudat care,musai trebuie bagat sub microscop si studiat!
Ce e foarte prost,dar,zic eu,meritat este ca,tot prefacandu-ne ca uitam cate ceva,mintea noastra se blocheaza si chiar uitam.
Asa se face ca,de-a lungul istoriei omenirii,ca asta e boala veche... am uitat sa traim frumos,in pace si armonie pana si cu noi insine.
Asa se face ca am uitat sa iubim neconditionat si frumos si urat pentru ca,nu-i asa,toti avem suflete?
Asa se face ca am uitat ca toti avem aceste suflete si le calcam cu bocancii nepasarii noastre.
Asa se face ca am uitat ca nu trebuie sa ne jignim pentru ca,la urma urmei,toti facem parte din aceiasi specie si rasa.
Cum ii zicea?A!Homo sapiens?Sau homo,homo sapiens?Na,ca mintea mea bolnavicioasa iar imi joaca feste!
Va trebui sa inventam un medicament pentru uitarile noastre si un altul pentru nepasari.Va trebui sa invatam sa mergem,drept,sa avem coloana vertebrala si eu am incredere ca vom reusi.
A naibi,minte bolnavicioasa cum are ea incredere in oameni! =(


30-03-2008 15:05:14
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Uitarea este remediul nedreptăţilor suferite.


Syrus


30-03-2008 19:33:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

adeel a scris:

Uitarea este remediul nedreptăţilor suferite.
Syrus


Buna maxima - mai ales ca scuza comoda cumva pentru uitarile noastre... ;)


30-03-2008 20:06:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sunt de parere ca timpul le rezolva pe toate,aduce cu el si uitarea,aduce insa si bune,dar si rele...insa cine oare va sterge din sufletele noastre AMINTIRILE DUREROASE?
....nimeni,doar noi trebuie sa gasim puterea sa mergem inainte...sa facem in asa fel incat sa ne gasim linistea si sa facem lucruri utile,care sa ne distraga de la toate gandurile,de la toate amintirile...=(
   Tuturor celor care sufera le doresc sa-si gaseasca linistea,alinarea..si cel mai important:sa nu permita suferintei sa le impietreasca inimile...=)


30-03-2008 20:56:23
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

adeel a scris:

Uitarea este remediul nedreptăţilor suferite.
Syrus

uite vezi, nici eu nu puteam s-o spun mai bine.. :D

exista o vorba... "uit dar nu iert"
la ce bun sa uiti daca in suflet pastrezi amaraciunea?


31-03-2008 00:53:45
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Una fara alta e degeaba !
'Geaba uiti daca nu ierti, 'geaba ierti daca nu uiti...


31-03-2008 00:57:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"n" combinatii a "x" termeni:

- Iarta-ma ca te-am uitat!
- Uita ca te-am iertat! ;)
- Iarta-ma c-am uitat sa te iert... :D:D

Etc etc


31-03-2008 01:00:30
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Pentru un om al durerilor si obisnuit cu suferinta bucuria este asemanatoare. Nu prea mai sti sa faci deosebire intre ele.
In fiecare zi incerc sa incep o nouo viata, dar in zadar, trecutul nu-mi da pace. Ma lupt cu morile de vant si cateodata imi reuseste, dar atunci nu mai sunt eu. Imi pierd amintirile din copilarie, trairile si putinele clipe de fericire indiferent cum au fost ele, bune sau rele sunt ale mele.Oricum viata merge in continuare.


31-03-2008 01:17:27
   
?? wave
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 18

tasha 1951 a scris:

Uitam....
Uneori cu buna stiinta,alteori intentionat,alteori facem pe "niznaiu",sa testam reactiile celor din jur.La ce anume,Dumnezeu stie ca ,pe mine testarile ma transforma parca in ceva ciudat care,musai trebuie bagat sub microscop si studiat!
Ce e foarte prost,dar,zic eu,meritat este ca,tot prefacandu-ne ca uitam cate ceva,mintea noastra se blocheaza si chiar uitam.
Asa se face ca,de-a lungul istoriei omenirii,ca asta e boala veche... am uitat sa traim frumos,in pace si armonie pana si cu noi insine.
Asa se face ca am uitat sa iubim neconditionat si frumos si urat pentru ca,nu-i asa,toti avem suflete?
Asa se face ca am uitat ca toti avem aceste suflete si le calcam cu bocancii nepasarii noastre.
Asa se face ca am uitat ca nu trebuie sa ne jignim pentru ca,la urma urmei,toti facem parte din aceiasi specie si rasa.
Cum ii zicea?A!Homo sapiens?Sau homo,homo sapiens?Na,ca mintea mea bolnavicioasa iar imi joaca feste!
Va trebui sa inventam un medicament pentru uitarile noastre si un altul pentru nepasari.Va trebui sa invatam sa mergem,drept,sa avem coloana vertebrala si eu am incredere ca vom reusi.
A naibi,minte bolnavicioasa cum are ea incredere in oameni! =(


Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum! Si din nou nu specifici ca aceste randuri / ganduri nu-ti apartin. :D
(Jurnalul National - Forum _ Flacara Cenaclului _ Uitari)


07-04-2008 06:26:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

wave a scris:


tasha 1951 a scris:

Uitam....
Uneori cu buna stiinta,alteori intentionat,alteori facem pe "niznaiu",sa testam reactiile celor din jur.La ce anume,Dumnezeu stie ca ,pe mine testarile ma transforma parca in ceva ciudat care,musai trebuie bagat sub microscop si studiat!
Ce e foarte prost,dar,zic eu,meritat este ca,tot prefacandu-ne ca uitam cate ceva,mintea noastra se blocheaza si chiar uitam.
Asa se face ca,de-a lungul istoriei omenirii,ca asta e boala veche... am uitat sa traim frumos,in pace si armonie pana si cu noi insine.
Asa se face ca am uitat sa iubim neconditionat si frumos si urat pentru ca,nu-i asa,toti avem suflete?
Asa se face ca am uitat ca toti avem aceste suflete si le calcam cu bocancii nepasarii noastre.
Asa se face ca am uitat ca nu trebuie sa ne jignim pentru ca,la urma urmei,toti facem parte din aceiasi specie si rasa.
Cum ii zicea?A!Homo sapiens?Sau homo,homo sapiens?Na,ca mintea mea bolnavicioasa iar imi joaca feste!
Va trebui sa inventam un medicament pentru uitarile noastre si un altul pentru nepasari.Va trebui sa invatam sa mergem,drept,sa avem coloana vertebrala si eu am incredere ca vom reusi.
A naibi,minte bolnavicioasa cum are ea incredere in oameni! =(


Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum! Si din nou nu specifici ca aceste randuri / ganduri nu-ti apartin. :D
(Jurnalul National - Forum _ Flacara Cenaclului _ Uitari)

Mai uit si eu,deh,oameni suntem!
E bine ca totusi este cineva in spatele meu....
Poate totusi in afara de critici mai poti sa ne spui si cite ceva despre tine...esti o fata frumoasa si banuiesc ca ai ce sa ne povestesti....=)


07-04-2008 12:28:32
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

wave a scris:


Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum!

Wave, ai doar trei posibilitati :
1. Sa te obisnuiesti cu off topicul si (sau) colportarea ideilor ori cugetarilor de pe alte forumuri, carti, jurnale, etc.
2. Sa le amendezi continuu, pana ce vei fi perceputa drept infatuata, catalogata drept semidocta (la fel de etc).
3. Sa te opresti doar si numai la temele originale sau interesante.

Cum ultima varianta iti ofera un spatiu restrans de miscare, raman doar primele doua, cu extraoptiunea de a te rezuma la lectura...


07-04-2008 12:57:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Tradus: "Wave, nu mai face valuri ca-s intr-un pahar cu apa?!" :D

Coane Pan, si eu mi-am zis de citeva ori ca "waving goodbye" ;) forumului ar parea o solutie rationala (macar vizavi de criza mea continua de timp), dar uite ca inca mai innot prin valurile "comediei umane", care mai dezgroapa (desi rar) si perle de gindire uneori! :)

P.S. Achiesez :D la propunerea Tashei ca nu doar stimata Wave (care, pe linga fizic ;), are sigur si destui neuroni), ci si alti forumisti sa vina si cu postari - sau chiar topicuri proprii?! - ceva mai constructive. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-04-2008 15:50:05)


07-04-2008 15:32:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
pentru totala dezgolire in fata forumistilor, spune-ne cum ai facut?... google cumva?

..................
caci si atunci cind nu faci referinta la google (tot un fel de ghilimele), poti trece drept un creier superdezvoltat care retine texte de duzina ce se posteaza pe tot felul de forumuri... ceea ce numai tu poti spune daca e adevarat sau nu... :D:D


wave a scris:

Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum! Si din nou nu specifici ca aceste randuri / ganduri nu-ti apartin. :D
(Jurnalul National - Forum _ Flacara Cenaclului _ Uitari)


07-04-2008 19:26:15
   
?? wave
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 18

SandieShaw a scris:

pentru totala dezgolire in fata forumistilor, spune-ne cum ai facut?... google cumva?
..................
caci si atunci cind nu faci referinta la google (tot un fel de ghilimele), poti trece drept un creier superdezvoltat care retine texte de duzina ce se posteaza pe tot felul de forumuri... ceea ce numai tu poti spune daca e adevarat sau nu... :D:D

wave a scris:

Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum! Si din nou nu specifici ca aceste randuri / ganduri nu-ti apartin. :D
(Jurnalul National - Forum _ Flacara Cenaclului _ Uitari)


Rautacioasa remarca. :) Ei si?! In zelul de a-ti apara amica(?) ai strecurat  acolo trei cuvinte de-a dreptul magice :D "texte de duzina" uitand se pare ca acele texte nu imi apartin, nu eu le-am copiat aici sub semnatura mea :D:D ci tocmai amica la care faceam referire. Prin urmare, draga SandieShaw, n-ar fi bine sa numeri pana la 10 inainte de a sari la jugulara cuiva?
In ce ma priveste, stai linistita nu mi-am imaginat nicio clipa ca cel (cea) care scrie (copiaza) acele randuri ar fi un creier superdezvoltat. :)


08-04-2008 01:20:37
   
?? wave
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 18

tasha 1951 a scris:


wave a scris:


tasha 1951 a scris:

Uitam....
Uneori cu buna stiinta,alteori intentionat,alteori facem pe "niznaiu",sa testam reactiile celor din jur.La ce anume,Dumnezeu stie ca ,pe mine testarile ma transforma parca in ceva ciudat care,musai trebuie bagat sub microscop si studiat!
Ce e foarte prost,dar,zic eu,meritat este ca,tot prefacandu-ne ca uitam cate ceva,mintea noastra se blocheaza si chiar uitam.
Asa se face ca,de-a lungul istoriei omenirii,ca asta e boala veche... am uitat sa traim frumos,in pace si armonie pana si cu noi insine.
Asa se face ca am uitat sa iubim neconditionat si frumos si urat pentru ca,nu-i asa,toti avem suflete?
Asa se face ca am uitat ca toti avem aceste suflete si le calcam cu bocancii nepasarii noastre.
Asa se face ca am uitat ca nu trebuie sa ne jignim pentru ca,la urma urmei,toti facem parte din aceiasi specie si rasa.
Cum ii zicea?A!Homo sapiens?Sau homo,homo sapiens?Na,ca mintea mea bolnavicioasa iar imi joaca feste!
Va trebui sa inventam un medicament pentru uitarile noastre si un altul pentru nepasari.Va trebui sa invatam sa mergem,drept,sa avem coloana vertebrala si eu am incredere ca vom reusi.
A naibi,minte bolnavicioasa cum are ea incredere in oameni! =(


Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum! Si din nou nu specifici ca aceste randuri / ganduri nu-ti apartin. :D
(Jurnalul National - Forum _ Flacara Cenaclului _ Uitari)

Mai uit si eu,deh,oameni suntem!
E bine ca totusi este cineva in spatele meu....
Poate totusi in afara de critici mai poti sa ne spui si cite ceva despre tine...esti o fata frumoasa si banuiesc ca ai ce sa ne povestesti....=)


Daca randurile de mai sus nu ar veni de la tine :D as spune ca s-a strecurat o insinuare grosolana acolo. Doar pentru ca am unele calitati fizice nu inseamna neaparat ca am si CE sa povestesc.


08-04-2008 01:31:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

wave a scris:


SandieShaw a scris:

pentru totala dezgolire in fata forumistilor, spune-ne cum ai facut?... google cumva?
..................
caci si atunci cind nu faci referinta la google (tot un fel de ghilimele), poti trece drept un creier superdezvoltat care retine texte de duzina ce se posteaza pe tot felul de forumuri... ceea ce numai tu poti spune daca e adevarat sau nu... :D:D

wave a scris:

Vai! Din nou copy -paste de pe alt forum! Si din nou nu specifici ca aceste randuri / ganduri nu-ti apartin. :D
(Jurnalul National - Forum _ Flacara Cenaclului _ Uitari)


Rautacioasa remarca. :) Ei si?! In zelul de a-ti apara amica(?) ai strecurat  acolo trei cuvinte de-a dreptul magice :D "texte de duzina" uitand se pare ca acele texte nu imi apartin, nu eu le-am copiat aici sub semnatura mea :D:D ci tocmai amica la care faceam referire. Prin urmare, draga SandieShaw, n-ar fi bine sa numeri pana la 10 inainte de a sari la jugulara cuiva?
In ce ma priveste, stai linistita nu mi-am imaginat nicio clipa ca cel (cea) care scrie (copiaza) acele randuri ar fi un creier superdezvoltat. :)


niet, devushka maia... :D:D bine-ar fi fost sa numeri mata batir pina la 3,14 inainte sa raspunzi..numai asa ai fi putut sa intelegi fie si epidermic postul meu (recunosc, de duzina si el)... dar poti relua raspunsul dupa ce-l citesti de 100 de ori :D:D

in alta ordine de "texte"... elevul meu preferat ppan, intr-un stil - surprinzator - mai putin bolovanos, ti-a strecurat deunazi niste recomandari de buna vietuire pe ast forumash... smulge din timpul tau pretios alocat "sărciului pe gugăl" citeva clipe sa le aprofundezi... sper sa-ti fie sanatoase capilarele metatarsiene (la jugulara n-apucai sa 'sar" vreodata...)


08-04-2008 02:41:49
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


P.S. Achiesez :D la propunerea Tashei ca nu doar stimata Wave (care, pe linga fizic ;), are sigur si destui neuroni), ci si alti forumisti sa vina si cu postari - sau chiar topicuri proprii?! - ceva mai constructive. ;)


  Ma indoiesc de calitatea acelor neuroni ,inca nu am citit nimic interesant de susnumita ( macar un copy-paste,sa intelegem interesele spirituale ce o caracterizeaza) .Ma indoiesc sa fie o intamplare atacul impotriva tashei..... doar nu o fi pus pe google toate postarile ,ale tuturor de pe forum ;)

in ce priveste postari proprii si constructive esti singurul constant-curajos-optimist , ce nu se lasa "impiedicat" de plangaciosii-pseudointeligenti-oportunisti.Te rog sa continui,citesc cu placere si sunt sigur ca nu doar eu.


08-04-2008 07:07:14
   
?? wave
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 18

Soryn a scris:


Xtremul a scris:


P.S. Achiesez :D la propunerea Tashei ca nu doar stimata Wave (care, pe linga fizic ;), are sigur si destui neuroni), ci si alti forumisti sa vina si cu postari - sau chiar topicuri proprii?! - ceva mai constructive. ;)


  Ma indoiesc de calitatea acelor neuroni ,inca nu am citit nimic interesant de susnumita ( macar un copy-paste,sa intelegem interesele spirituale ce o caracterizeaza) .Ma indoiesc sa fie o intamplare atacul impotriva tashei..... doar nu o fi pus pe google toate postarile ,ale tuturor de pe forum ;)

in ce priveste postari proprii si constructive esti singurul constant-curajos-optimist , ce nu se lasa "impiedicat" de plangaciosii-pseudointeligenti-oportunisti.Te rog sa continui,citesc cu placere si sunt sigur ca nu doar eu.



"Atacul impotriva Tashei"??? 
N-am facut nicio referire la persoana in cauza ci  numai la doua postari care ii apartineau. Si, daca este sa fim corecti pana la capat, nici macar acele postari nu au fost judecate ci doar am spus sursa de provenienta. Pentru ca imi erau  cunoscute. Punct!
N-am creat o disputa, dar voi o intretineti. :D
Recitesti vreodata ceea ce vrei sa transmiti pe forum inainte de a da  send? Cu siguranta nu! Te sfatuiesc s-o faci cu voce tare.

Si, ca sa nu lungim pelteaua, o sa-ti raspund tot aici unei afirmatii, pardon, aberatii facute la un alt topic. Ai dreptate; apartin unei alte generatii care nu prea e obisnuita  cu servilismul sau pupincursimul. Sunt sigura ca intelegi foarte bine
despre ce vorbesc. :D:D

Cat despre " Ma indoiesc de calitatea acelor neuroni...." sfatul meu este sa ramai drept. Esti deja mult prea cocosat. :D


08-04-2008 10:15:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Soryn a scris:


Xtremul a scris:


P.S. Achiesez :D la propunerea Tashei ca nu doar stimata Wave (care, pe linga fizic ;), are sigur si destui neuroni), ci si alti forumisti sa vina si cu postari - sau chiar topicuri proprii?! - ceva mai constructive. ;)


  Ma indoiesc de calitatea acelor neuroni ,inca nu am citit nimic interesant de susnumita ( macar un copy-paste,sa intelegem interesele spirituale ce o caracterizeaza) .Ma indoiesc sa fie o intamplare atacul impotriva tashei..... doar nu o fi pus pe google toate postarile ,ale tuturor de pe forum ;)

in ce priveste postari proprii si constructive esti singurul constant-curajos-optimist , ce nu se lasa "impiedicat" de plangaciosii-pseudointeligenti-oportunisti.Te rog sa continui,citesc cu placere si sunt sigur ca nu doar eu.


Merci, cumetre Soryn, continuam, continuam... cu orice pretz sau risc :) (de-a fi luat drept caposhi- idealisti etc).
Din simplul motiv ca nimic nu-i inutil, pina la urma, chiar si unele chestii aparent "gratuite" pe care le facem (ca "joaca" de-a forumul, de par example). :)


08-04-2008 14:37:02
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
wave

foarte spirituala si mai ales culta ;) ai demonstrat cu prisosintza capacitatile neuronilor(as inclina sa cred ca e doar unul ,bine antrenat/exersat in piatza din cartier)

mi-a luat doar un minut sa fiu la fel de spiritual ca tine :D cum o fi sa ne petrecem ziua pe forum ... ca la piatza (apropo,vinzi legume,fructe sau branzeturi?)

faci parte din generatia "sacrificata" egoismului si oport.... mai bine dute...nu meriti sa-mi bat capul cu tine

P.S.

Critica gramaticii si hortografiei ,las-o balta ,ti-au luat-o altii/altele inainte :D

vaccinat....imunizat...

Ultima modificare facuta de Soryn (08-04-2008 14:49:43)


08-04-2008 14:38:35
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
As paria ca lui Wave exista la ora asta prea putine sanse sa-i ceri scuze vreodata! :D

09-04-2008 00:10:31
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
"nu ai cere scuze, sar injosi si nui felul lui" :) :)

09-04-2008 00:16:22
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
scuze, trebuia sa scriu felu-l
mii de scuze :D :D


09-04-2008 00:17:01
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Salut sa te fut !....adica sa-tzi bag popandaul in gaura !
fun-funny a scris:

scuze, trebuia sa scriu felu-l
mii de scuze :D :D


09-04-2008 00:20:20
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Atac,neatac si toate cele,hai ca devine interesant...Wave ,indiferent cum ai denumi chestia, fata de Tasha actiunea ta se cheama atac,asta ca sa spunem lucrurilor pe nume,dar eu zic ca este binevenita atita timp cit este constructiva...poate si altii stiu sa dea un ,,sarci,,pe google,dar sau abtinut de la comentarii(rautacioase zic eu) deci poate in acest fel se reia o tema si din alte puncte de vedere...dar ce zic eu,oare noi care nu am fost si nu sintem generatie de sacrificiu avem dreptul la a discuta,nu cred,cred ca ar trebui sa fim exterminati(ok bat cimpii)...in alta ordine de idei ori esti dea dreptul pur si simplu o inteligenta superioara...si eu pigmeul ...ai capatat si atentia mea,dar nu mai da cu batul,Tasha chiar nu merita sa fie tavalita...din partea mea bine ai venit

09-04-2008 00:42:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Carol,daca in realitate n-am norocul sa intalnesc  persoana care sa ma tavaleasca...lasa ca nu-i rau nici in virtual!;)
Decat nimic...mai bine asa...putina adrenalina nu strica!
=D=D


09-04-2008 01:33:53
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Carol38 a scris:

Atac,neatac si toate cele,hai ca devine interesant...Wave ,indiferent cum ai denumi chestia, fata de Tasha actiunea ta se cheama atac,asta ca sa spunem lucrurilor pe nume,dar eu zic ca este binevenita atita timp cit este constructiva...poate si altii stiu sa dea un ,,sarci,,pe google,dar sau abtinut de la comentarii(rautacioase zic eu) deci poate in acest fel se reia o tema si din alte puncte de vedere...dar ce zic eu,oare noi care nu am fost si nu sintem generatie de sacrificiu avem dreptul la a discuta,nu cred,cred ca ar trebui sa fim exterminati(ok bat cimpii)...in alta ordine de idei ori esti dea dreptul pur si simplu o inteligenta superioara...si eu pigmeul ...ai capatat si atentia mea,dar nu mai da cu batul,Tasha chiar nu merita sa fie tavalita...din partea mea bine ai venit


Bey, gata, zau, ia mai lasati-o! ...Adevarul e ca Tasha a gresit ca n-a mentionat niste surse. Sincer, m-a mirat sa aflu ca n-a facut-o desi zau ca era cazul, imaginandu-mi despre ea pana acum ca ar considera forumul asta cu mare seriozitate. Ei bine, iata ca nu-l considera deloc atat de serios. :D ...Asta este, se vede treaba ca Tashica noastra trata forumul cam cum trateaza doamna invatatoare clasa a doua primara, "inventandu-le" povesti de treizeci de minute cu eroi numiti Huckleberry Finn, Winnetou sau Ivanhoe, sa zicem. ...Pe un forum unde un nene isi da numarul de telefon cerand amanta cu casa, o tanti lesbiana cauta prietena din nu stiu ce oras, o tanara cere sex violent samd, eu mi-o imaginez pe biata Tasha invocand pur si simplu frumosul, cand inventandu-l, cand culegandu-l. ...Sunt convinsa ca acum Tasha sufera deja foarte mult, intelegandu-si greseala. Apropo de greseala asta insa, dati-mi voie sa-mi marturisesc indoiala ca unii dintre cei care ne-am obisnuit sa ne intalnim aici am fi mai discutat astazi daca Taha nu s-ar fi amagit inainte pe ea insasi, atragandu-ne pe noi.

...Ca Wave, neavand cum sa inteleaga atitudinea Tashei, a fost socata sa observe textele straine fara ghilimele si surse mentionate e mult mai simplu de inteles. Si deloc de condamnat. Descoperirea ei completeaza portretul Tashei pana la detalii absolut impresionante, imo, si ar trebui sa puncteze un moment remarcabil in istoria acestui forum, incepand cu care... hmmm :D Cred ca am ceva de spus pe topicul ala, cum ii zice... :)


09-04-2008 01:38:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

"n" combinatii a "x" termeni:

- Iarta-ma ca te-am uitat!
- Uita ca te-am iertat! ;)
- Iarta-ma c-am uitat sa te iert... :D:D

Etc etc


Si postarea asta-i copy/pastuita, sa stiti - din existenta mea anterioara intr-o pestera :D, unde scrijeleam cu coltzu'de mamut dedicatii de amor consoartei preferate din haremul meu de Cro-Magnon.

:D Clar, sint surmenat, am viziuni in vizuini... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-04-2008 02:31:33)


09-04-2008 02:31:10
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
oups...kama-deva...chestia cu viziuni in vizuini n-ai luat-o din igloo? vezi, c-acu te trag de ghilimele... :D:D

09-04-2008 23:19:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

oups...kama-deva...chestia cu viziuni in vizuini n-ai luat-o din igloo? vezi, c-acu te trag de ghilimele... :D:D


Ntzzz, chiar nu stiam, serios, nu navighez ca disperatu' pe net, vizuina/viziunea (sau "Un lup privit printr-o lupa" :D) mi-au ramas in memorie ca glume ale unui fost prof de franceza de la Lazar (Aurel Tita, Dzeu sa-l hodineasca, a fost un bun jurnalist/poet/traducator interbelic).
Wow, acu'realizez cit am imbatrinit, soro! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-04-2008 02:19:15)


10-04-2008 02:17:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
maaaaaaaaa voi doi va iubitzi ! hihihi

10-04-2008 03:09:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

maaaaaaaaa voi doi va iubitzi ! hihihi

Foarte bine!
Cred ca ar fi o buna alegere din ambele parti..;)....nu pot sa spun decat ca asa cum ii cunosc eu ,ar fi,vorba oshanului"lingura dupa gura"...=)...(pe Sandie am intalnit-o de cateva ori...pe Florin nu..dar il stiu din poza si dupa cum scrie pe forum)


11-04-2008 10:58:35
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
wow, Tashico, daca ar fi lingura dupa lingura atunci s-ar chema "spooning"... :D:D cred ca eu si kama-deva putem fi mai cerebrali de-atit :D:D

11-04-2008 13:26:29
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:

wow, Tashico, daca ar fi lingura dupa lingura atunci s-ar chema "spooning"... :D:D cred ca eu si kama-deva putem fi mai cerebrali de-atit :D:D

Asta cum naiba s-o interpretam, c-ati manca singuri ori chemati si p-altii ?...


11-04-2008 13:29:59
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
cu sau fara asistenta, am filosofa despre cum am minca... siguuuur!

11-04-2008 13:42:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

wow, Tashico, daca ar fi lingura dupa lingura atunci s-ar chema "spooning"... :D:D cred ca eu si kama-deva putem fi mai cerebrali de-atit :D:D

Daca tu asa ai vrut s-o interpretezi...eu nu te contrazic....;)
Fantezia sexuala nu zic ca nu ti-ar aduce putina adrenalina(de care deh,si noi mai avem din cand nevoie)..dar vorba oshanului se referea strict la o potrivire intre oameni...prin traducere libera insemnind compatibilitate,pur si simplu!
   De cerebrali...nu se pune discutia...m-ati convins!=)


11-04-2008 20:55:31
   
Pagini: 1    
Mergeti la