Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Topul agramatismului care este :)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 13
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

"ami pare rau ca nu am poza la avatar sant prea sarac dar am la mes daca (consideri ) ca (te) pot deranja ,dami un semn,esti o femeie deosebita din punctul meu de vederesus steagu"

(comentariu "comis" ;) la adresa profilului donatella de catre ionel 1974 , care la rubrica Ocupatie : inscrie "Artistic / Muzical / Scriitor" :rolleyes::rolleyes:...

ionel1974 e un gen de ilie2000007 ceva mai locvace :D - care merita clar urmarit cu mai mare atentie.

daca soarta ne tot plimba pe carari necunoscute , noi de ce ca sa fim rai? hai sa ancercam cu totii ,astrele sa le schimbam

Ar dori: 
o partenera de viata care sa ma anteleaga si sa o
anteleg asa cum santem noi sau voi stiti mai bine
ce rost are minciuna atunci cand ieste loc de
dragoste?
 
   
--------------------------------------------------------------------------------

andre comenteaza, caustica as always :D: nasparliu din nastere :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-01-2009 00:17:53)


16-01-2009 00:12:04
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
nu "ami"mai ramane altceva...decat sa "ami" bag cutea "an"ea de limba "romina"...si sa "ai" doresc o "amperechere""cit"mai placuta....

16-01-2009 11:34:57
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Dragilor, ori sunteti obsedati, ori inca nu ati aflat ca exista o lume reala dincolo de net.
De unde aceasta pasiune in analiza profilelor si a comentariilor ?

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (16-01-2009 12:11:48)


16-01-2009 12:11:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai lumea aia reala e doar o sectiune similara a lumii asteia virtuale! :)
Ca doar astia de eructeaza :D tembelisme p-acilea n-or fi coboriti din Matrix reloaded !
OK, fiecare cu optiunea lui - unii vor sa treaca legati la oki :D prin lume, fara sa analizeze (distrindu-se simultan) unele chestii, asta-i viatza...

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-01-2009 16:54:28)


16-01-2009 16:47:25
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197
De la: hycienth23     
Subiect: hello   
Mesaj:
salut draga.
Numele meu este hycienth niciodată nu m-am căsătorit la datele dvs. de contact (127.0.0.1) am devenit intrested să vă cunoască şi să fie prietenos cu you.you poate ma contactati prin e-mail date de *** mea, astfel Ă®ncât i se poate da-mi o poza si spune mai multe despre eu la mine Ă®n următorul mail cu tine multumesc.
a ta în dragoste
hycienth


Asta se vede ca_i "strain"... :D :D


16-01-2009 19:35:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sint doar nigerieni manglitori care folosesc mai nou translatorul google, vad... :x
Oligofrenii patentzi care le cad in plasa vor primi e-mailuri in care li se cere un mic... aconto ;) (de 5-6000 euroi) pentru transferul unor "conturi" de jdemilioane de euro/$ din Africa-n Europa... exact la tine, "alesul inimii ei" ;) de la printzesa lu' mamare :D:D (mostenitoare a ultimului dictator... canibal, desigur) al tronului centro-african ori din Burkina lu' Fasole. :D:D Culmea-i ca-s destui idiotzi (cu bani, normal... in general astia-i si poseda de fapt :D) care au pus botu' la aburelile astea de 2 RON. :(

Vorba jidanilor: apa, aerul si fraierul nu se epuizeaza vreodata... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-01-2009 19:44:28)


16-01-2009 19:40:06
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


"Suprematia" :) pe acest topic a "atemporalului" ;) ilie20007 incepe sa fie serios amenintata de... bani (si sa nu va ganditi  la sensul in argou :rolleyes::rolleyes:, sau ca pana si aici cineva da mita pentru a fi number one ;):D:D:D... e vorba doar de nickname-ul ales de userul respectiv), care declara ca ar dori :

"femei crara le place sxx fara iterese nu ma
satisfcut nici una pin in prezet si caut opersoana
care poate sa ma faca"


Ultima modificare facuta de traven (18-01-2009 23:05:20)


18-01-2009 14:56:09
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
... si toate aceste perle va fac sa va simtiti mai vandamisti, mai blaisepascali sau cum ?

19-01-2009 00:22:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:

... si toate aceste perle va fac sa va simtiti mai vandamisti, mai blaisepascali sau cum ?


Xtremul a scris:

Pai lumea aia reala e doar o sectiune similara a lumii asteia virtuale! :)
Ca doar astia de eructeaza :D tembelisme p-acilea n-or fi coboriti din Matrix reloaded !
OK, fiecare cu optiunea lui - unii vor sa treaca legati la oki :D prin lume, fara sa analizeze (distrindu-se simultan) unele chestii, asta-i viatza...

Da, ne simtim... mai toate alea pomenite de tine. :D
Si-n plus (fiindca replyul de mai sus vad ca l-am scris degeaba), ne simtim tare bine inconjurati cind si cind nu doar de prosti agramati cu neuroni congelati, ci si de omuletzi rautaciosi si fara simtul umorului/ridicolului. :D:D
Mai clar: ne salta pipotele :D de bucuria contrastului. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-01-2009 00:37:42)


19-01-2009 00:30:54
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Xtremul, e un forum, dragule si nimeni nu-i obligat sa tina seama de orice banalitate uitata prin pagini , nemaivorbind de faptul ca tu nu mie-mi replici, ci obezului tau EU.

19-01-2009 00:38:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:

Xtremul, e un forum, dragule si nimeni nu-i obligat sa tina seama de orice banalitate uitata prin pagini , nemaivorbind de faptul ca tu nu mie-mi replici, ci obezului tau EU.

Repet (pentru ultima oara): tocmai fiindca-i un forum, fiecare are voie sa scrie ori sa comenteze iegzact ce vrea muschiu' lui !!!
Cit despre orgolii ;)... obeze le au doar aia/alea care chiar n-au cu ce sa iasa la inaintare :D in afara de tzifne neargumentate. Punct.

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-01-2009 01:10:44)


19-01-2009 00:48:28
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:

... si toate aceste perle va fac sa va simtiti mai vandamisti, mai blaisepascali sau cum ?




Una dintre definitiile prezente in DEX, in dreptul satirei, este urmatoarea:
"Categorie estetică din sfera comicului, care critică cu violenţă şi caricatural pe cineva sau ceva". Conform aceleiasi surse, un sinonim pentru "a satiriza" este si "a ridiculiza"... Si acu', sincer, chiar nu cred ca nu sesizezi ridicolul din citatele pe baza carora sunt facute comentariile. Posibil, totusi, ca tu sa nu gusti acest gen de umor, insa acest lucru nu mi se pare un motiv rezonabil pentru a-l nega. Nici bancurile seci, de exemplu, nu plac tuturor, dar asta nu inseamna ca nu au umor.

Ultima modificare facuta de traven (19-01-2009 01:44:49)


19-01-2009 01:28:35
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

traven a scris:


zitreishtrei a scris:

... si toate aceste perle va fac sa va simtiti mai vandamisti, mai blaisepascali sau cum ?


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Una dintre definitiile prezente in DEX, in dreptul satirei, este urmatoarea:
"Categorie estetică din sfera comicului, care critică cu violenţă şi caricatural pe cineva sau ceva". Conform aceleiasi surse, un sinonim pentru "a satiriza" este si "a ridiculiza"... Si acu', sincer, chiar nu cred ca nu sesizezi ridicolul din citatele pe baza carora sunt facute comentariile. Posibil, totusi, ca tu sa nu gusti acest gen de umor, insa acest lucru nu mi se pare un motiv rezonabil pentru a-l nega. Nici bancurile seci, de exemplu, nu plac tuturor, dar asta nu inseamna ca nu au umor.


Nope...dati-i pace fetei...ca nu neaga nici un gen de umor. Nici eu nu gust acest gen de umor...adica...ma plictiseste pur si simplu .
Blaisespascalilor !

Ultima modificare facuta de titmouse (19-01-2009 10:14:03)


19-01-2009 09:37:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ba blezpascala :D esti tu, pitzigoala antisatirica! ;)
Ahmmm... si sa nu uit: cine cui nu da pace oare, eiii ???? :rolleyes: (EA, z33, a inceput, tovarasha invatatoare !!! :x :D:D)
Si... ba neaga oricum orice gen de umor z33, din simplul motiv ca N-ARE. :D:D:D
Iok, nexam, lipsa, nix. :D
Si (mai ales :)) vedeti ca azi m-am sculat cu curu'n sus !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-01-2009 13:14:14)


19-01-2009 12:28:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si, ca sa vedeti cit de pusa mi-e capsa :D azi, uite un fragment dintr-un interviu al lui Radu Paraschivescu (tip la fel de nesimtzit :D ca traven si mine, din moment ce se ocupa tot cu chestii d-astea "neserioase"... ;)):

Radu Paraschivescu (foto) şi-a lansat, vineri, la librăria Libri din Polus Center, noua antologie de "perle româneşti", adunate cu grijă din hăurile gândirii unor persoane publice. Apărută la editura Humanitas, cartea se numeşte „Mi-e rău la cap, mă doare mintea” :D. Am profitat de ocazie pentru a-l provoca pe autor la un interviu despre perle, năravuri şi… Traian Băsescu.

127.0.0.1: Radu Paraschivescu, un personaj din cartea dumneavoastră, „Mi-e rău la cap, mă doare mintea”, spune că „Viaţa-i grea, dar trece repede”. Ceilalţi par mai optimişti, după perlele pe care le emit.
Radu Paraschivescu: Viaţa publică a „personajelor” mele se desfăşoară Ă®n faţa unor oameni care deja au prea multă răbdare şi care le Ă®ngăduie cu un exces de generozitate. „Viaţa-i grea, dar trece repede”, este un vers Ă®n cheie parodică al lui Cheloo, şi face parte din secţiunea de perle veritabile…

127.0.0.1: Dar sunt şi perle „false” Ă®n cartea dumneavoastră?
R.P.: Da, cam nouă zecimi…

127.0.0.1: ĂŽn ce sens sunt false, doar au fost spuse?
R.P.: Da, dar sunt „perle”, adică lufturi de semantică, de logică şi de discurs public. De fapt, aici e şi miza acestei colecţii, „Râsul lumii”: E o formă de sancţionare a derivei Ă®n care se zbate la ora asta discursul public. Sigur, e o carte jucăuşă Ă®n aparenţă. ĂŽn esenţă Ă®nsă lucrurile sunt Ă®ngrijorătoare, cred. Fireşte, nu trebuie să fim fatalişti, să vestim apocalipse lingvistice, Ă®nsă partea cu adevărat neplăcută este că oamenii aştia pe care eu i-am adunat aici, cu spusele lor, vor să fie oameni reprezentativi. Or, aici discuţia se complică. Oamenii ăştia instituie „mode”, se transformă Ă®n modele, sunt preluaţi ca atare, şi atunci n-are rost să ne mai mirăm că tinerii, de pildă, văd la aceste „vedete” un fel de a fi cultivabil pe viitor. Asta ar fi partea „serioasă” a cărţii. Ea vine după o alta asemănătoare, „Fie-ne tranziţia uşoară”…

De la teorie la practică

127.0.0.1: Coordonaţi la Editura Humanitas colecţia „Râsul lumii”, unde aţi publicat de-a lungul timpului cărţi de tipul acesta, ale unor autori străini, care au selectat perle ale unor oameni din ţara lor. Dumneavoastră aţi făcut lucrul ăsta la noi Ă®n premieră, dar după ce aţi scris „Ghidul nesimţitului”, care a avut un mare succes de public. Cum a fost trecerea de la „Ghidul…”, care era o carte de eseu, mai degrabă, la antologiile de perle?
R.P.: Dacă aş spune că a fost o idee originală, ori aş avea o părere prea bună despre mine, ori aş minţi. Ideea este preluată şi ajustată, de la un irlandez, Des Machale, care avea această manie a antologării. Jocul lui a fost Ă®nsă 90% umor voluntar şi 10% bâlbâieli. Eu am plecat din capătul celălalt, am insistat pe umorul involuntar şi la sfârşit am adăugat un „desert” pentru oamenii care intraseră deja Ă®n depresie, cu umor voluntar. Intenţiile au fost de asemena diferite. La Des Machale era o joacă de matematician cu mult timp liber şi şi-a permis să antologheze diverse spuse Ă®n vreo 25 de volume. ĂŽn cărţile mele operează alt criteriu, cel al sancţionării, fără ca asta să Ă®nsemne ifose de reformator din partea mea. Trecerea de la „Ghidul nesimţitului” la tipul ăsta de carte n-a fost abruptă. Şi „Ghidul…” a fost citit Ă®n diverse feluri, uneori departe de intenţia lui iniţială. El a fost văzut, cu prea multă seriozitate, drept un soi de „manual de supravieţuire Ă®n mediu ostil”, alteori a fost văzut ca un tratat. Mi s-a spus că sunt „nesimţitolog”. Nu sunt, Doamne păzeşte! A fost un eseu jucăuş, ascunzând un sâmbure de nelinişte, despre felul cum se delegitimează comportamentul public. Acum am făcut trecerea de la comportamentul public la discursul public şi aşa au apărut celelalte două volume.

Cu pixul la televizor

127.0.0.1: Cum aţi realizat aceste cărţi? Aţi stat la televizor cu un carneţel şi un pix, „vânând” perlele astea? Evident, „materialul” e bogat şi la Ă®ndemână, dar aveţi răbdarea să ascultaţi toate prostiile?

R.P.: ĂŽntrebarea e bine pusă şi aţi dat deja şi jumătate din răspuns. Aşa fac, stau la televizor, mă uit obraznic de mult, cam 4-5 ore pe zi, ceea ce e nepermis pentru un om care-şi mai respectă condiţia bipedă, şi adun, culeg, notez ceea ce mi se pare supărător. Există o bază de selecţie foarte mare, şi atunci trebuie să existe şi un „periaj” exigent din partea mea.
127.0.0.1: Deci aţi ales „the best of…”, cele mai bune replici…
R.P.: Exact. Asta este o culme a pervertirii unei limbi. Dacă această carte şi precedenta, „Fie-ne tranziţia uşoară”, se vor transforma Ă®ntr-un document, va fi un document de mare tristeţe. Vor fi două cărţi care povestesc Ă®mpreună, jucăuş dar trist, despre cum se poate strica o lume, un spaţiu, o limbă.

Reacţii cu Ă®njurături

127.0.0.1: Aţi avut reacţii de la „coautorii” cărţii, cei citaţi aici?
R.P.: Sigur, ar trebui să le mulţumesc, pentru că de fapt eu mi-am pus semnătura pe o carte care este a lor, ei au scris-o, eu doar am iscălit-o. Reacţiile au fost puţine şi nememorabile. Am aflat de la cineva că Adriana Bahmuţeanu şi-a cumpărat cartea pentru că a aflat că figurează acolo, fără să ştie cum. O să afle, probabil. Am mai aflat că Miron Mitrea a râs. E o veste foarte bună. Şi am mai aflat, ceea ce bănuiam, că am fost Ă®njurat de Corneliu Vadim Tudor. ( stai ca n-ai intrat inca-n gura lu' zi33... :D:D)
Mi s-a părut OK, pentru ştiţi cum e: dacă te Ă®njură „România Mare” devii valid pe piaţă. ĂŽn afară de astea, mari reacţii n-am avut, şi eu cred că oamenii ăştia n-au curiozitatea de a deschide acest gen de carte, iar obiceiul de a roşi le este străin. De aceea nu cred că se simt atinşi. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-01-2009 13:33:43)


19-01-2009 13:27:08
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Da... ar mai putea fi o explicatie pentru acest "agramatism" despre care vorbiti. Varsta. Multi dintre acesti "Casanova" (de ambe sexe) ar putea fi minori (si, judecand dupa stilul de abordare, chiar sunt putin sub varsta majoratului), pusi pe glume. Greseslile gramaticale? Ar putea fi si ele un element al jocului ("erotic", vezi bine)...

19-01-2009 18:10:00
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:

Si, ca sa vedeti cit de pusa mi-e capsa :D azi, uite un fragment dintr-un interviu al lui Radu Paraschivescu (tip la fel de nesimtzit :D ca traven si mine, din moment ce se ocupa tot cu chestii d-astea "neserioase"... ;)):

Corect gramatical e "ca traven si ca mine", busuleanga mica ce esti ! :D


19-01-2009 18:44:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
cred ca Zoe ar fi fost nemultumita de o vocala sau doua in plus, mai ales cind acestea, nesimtite, se coalizeaza intr-un diftong nimicitor :D:D, ma refer la Zoia, zoaia, evident (sic!)... sint off-topic, nemernica de mine, dar am scuza, ala cu "sfertodoctismul care este" nu a fost inca creat

Ultima modificare facuta de SandieShaw (19-01-2009 23:27:48)


19-01-2009 23:22:57
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Un busuleng, o bosoleanga.
Preaonorata cincuagenara doamna, e corecta declinarea ?


19-01-2009 23:45:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:


Xtremul a scris:

Si, ca sa vedeti cit de pusa mi-e capsa :D azi, uite un fragment dintr-un interviu al lui Radu Paraschivescu (tip la fel de nesimtzit :D ca traven si mine, din moment ce se ocupa tot cu chestii d-astea "neserioase"... ;)):

Corect gramatical e "ca traven si ca mine", busuleanga mica ce esti ! :D

Zii (33) sa-ti moara si penultimu' neuron !!! :D:D hihihi


20-01-2009 00:11:09
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Ba blezpascala :D esti tu, pitzigoala antisatirica! ;)
Ahmmm... si sa nu uit: cine cui nu da pace oare, eiii ???? :rolleyes: (EA, z33, a inceput, tovarasha invatatoare !!! :x :D:D)
Si... ba neaga oricum orice gen de umor z33, din simplul motiv ca N-ARE. :D:D:D
Iok, nexam, lipsa, nix. :D
Si (mai ales :)) vedeti ca azi m-am sculat cu curu'n sus !!! :D:D

Pai nu...nu-s asa...ca daca-i vorba de "mi-e rau la cap , ma doare mintea" si de perle si naravuri atunci da , degust si eu genul acesta de umor . Eheeee...perle de-ale personsalitatilor si vedetelor de pe sticla imi plac si mie.
Cele , insa , de pe site-ul de matrimoniale ( cu Ilie de la scularie-n frunte) ma plictisesc . N-as avea rabdare sa navighez pe site sa cern postarile si sa le culeg . Poate doar daca as avea un loc de munca si acesta ar presupune sa stau toata ziua pe site-uri .

ps. Nu-s blezpascala ! Sunt...is...is... hengeliana !!!!!


20-01-2009 09:23:53
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

titmouse a scris:


N-as avea rabdare sa navighez pe site sa cern postarile si sa le culeg . Poate doar daca as avea un loc de munca si acesta ar presupune sa stau toata ziua pe site-uri .

Intru totul de acord ! Si drept urmare, ce poti gandi vizavi de cei care vaneaza greselile din profile sau comentarii cu o patima orgasmica ?


20-01-2009 09:31:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

zitreishtrei a scris:


titmouse a scris:


N-as avea rabdare sa navighez pe site sa cern postarile si sa le culeg . Poate doar daca as avea un loc de munca si acesta ar presupune sa stau toata ziua pe site-uri .

Intru totul de acord ! Si drept urmare, ce poti gandi vizavi de cei care vaneaza greselile din profile sau comentarii cu o patima orgasmica ?

Zi33 , cum de nu-i intelegi ?
Vaneaza greseli cu o patima orgasmica urmarind acelasi gen de excitatie pe care-l ai si tu cand contrazici totul si arunci totul in derizoriu .


20-01-2009 09:46:15
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:

...cei care vaneaza greselile din profile sau comentarii cu o patima orgasmica...




:D:D:D...
Chiar am ras cu pofta :D:D:D... Asadar, iata ultima noutate in materie de perversitati: ...agramatofilia !!! :rolleyes::D:D:D... 
Scuza-ma, dar afirmatia pe care am citat-o chiar ar fi demna de topicul initiat de mine :D:D:D...

Ultima modificare facuta de traven (20-01-2009 12:39:57)


20-01-2009 10:35:49
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

zitreishtrei a scris:

Un busuleng, o bosoleanga.
Preaonorata cincuagenara doamna, e corecta declinarea ?


Degeaba esti rautacioasa , Zi33 . Sandie Show e "femeie" pana-n varful unghiilor ,indiferent de varsta , indiferent cum arata . Are mai multe calitati (native) tipic feminine decat o s-avem noi doua vreodata , laolalta , plus inca zece ca noi doua , puse una peste alta.  Inteligenta ei este de tip feminin .Cu asa ceva te nasti . Sau nu .

Ultima modificare facuta de titmouse (20-01-2009 11:18:16)


20-01-2009 11:15:05
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
Aho aho...am revenit....mai dragelor...stiti unde gresiti voi?pt ca dati apa la moara.daca o data,de doua ori,de trei ori...nu raspundeti provocarilor,persoana in cauza isi va strange jucariile si va pleca.unii sunt nascuti pt asa ceva :negativismul,bagarile de vina...zazania ...ii caracterizeaza.se hranesc cu asta.a existat si va exista mereu un "gica contra"...
   desi am evitat sa nominalizez...ma astept la replica...si tocmai de aceea imi ascut de acum sabia.pe cai osteni....vin turcii...tot cate 33 !!!


20-01-2009 13:40:05
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
... si cum nu toti poseda o cabalina in dotare, cei pedestri se pot urca pe mama aluia care comanda... :D

20-01-2009 13:52:50
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
Asa cum ne-am obisnuit...unde dai si unde crapa....esti departe de subiect...sau nu ai inteles ..nimic...asta e sa speram ca prezenta ta aici se incheie odata cu contul expirat...sau tu esti expirata?(ma intreb retoric)...unu si cu unu fac doi(asta daca nu ai si aici cumva de obiectat)eu nu sunt ca cei care te suporta de ceva vreme...te ARD de cate ori e nevoie cu un vocabular mai mult sau mai putin elevat.incearca sa ma eviti...si i-ai la "limba"pe cei care deja i-ai inceput.e un sfat inca prietenesc....mai revino aici pe la "zi43"...poate mai scapi de nisipul din creier....si ai alte viziuni asupra socializarii...astea fiind zise,te las sa mai concepi un raspuns clasic ,pe acelasi tipar si mult prea banal pt multi de aici....multi vad ...putini pricep.mentionez inca odata ca nu am nominalizat....raspund si eu sa ma aflu in treaba.

20-01-2009 14:06:39
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
...cat despre cabaline...esti reprezentativa pentru rasa asta...cati turci nu te-ar calari....dar uneori calul merge doar cu fise de doi bani.

20-01-2009 14:09:17
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
au trecut 5 minute...unde esti?ai plecat sa mai iei niste citate din carti...sau sa produci niste lei...scuze ...idei am vrut sa zic...ti-ai gasit iubirea pierduta acum 8 ani...sau o cauti aici crezand ca se ascunde in spatele tashei,a lui titmouse,traven sau xtremul....chiar crezi ca esecurile tale amoroase ne fac curiosi? bafta...si ai da dovada de mare responsabilitate daca nu deschizi gura...uite te ajut cu un citat(na ca si eu cad in patima asta)" Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

20-01-2009 14:17:38
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Baiete, oamenii mai si muncesc, nu stau doar cu grija replicii unor pierde-vara; obisnuieste-te cu ideea.
Inca de la primul raspuns pe site, fie el privat sau forumistic, nu m-am ratoit la nimeni, doar am platit fiecaruia ce mi s-a cerut. In ce te priveste si dupa mojicia dovedita, chiar daca ti-as trimite tot neamul la origini, tot mi-ar mai ramane ceva in portofel.
Si pentru ca tot faci trimiteri la butade mai mult sau mai putin celebre, tin sa iti spun ca si numai inflatia punctelor de suspensie din scrierea ta dovedeste cum nu se poate mai indeajuns ca esti destul de prost sa ilustrezi exact citatul.


20-01-2009 15:47:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

zitreishtrei a scris:

Un busuleng, o bosoleanga.
Preaonorata cincuagenara doamna, e corecta declinarea ?


Presupun ca pentru Calle Mayor totul e in limitele corectitudinii (gramaticale) cit nu se confunda declinarea cu conjugarea... sper sa nu te simti ofensata si sa-mi servesti inca o ironie calibrata pe ecotopul RATB... nu-mi spune ca in noua locatie a patruns aceasta faclie a civilizatiei urbane... :D:D


20-01-2009 15:52:43
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Din context reiesea destul de clar functia adjectivala si/sau cea de substantiv a termenului, insa de unde nu e, nici zitreishtrei nu cere.

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (20-01-2009 16:06:46)


20-01-2009 15:57:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

titmouse a scris:

Inteligenta ei este de tip feminin .Cu asa ceva te nasti . Sau nu .

sint magulita, dear tit, mai cu seama ca ai atribuit gen inteligentei mele, ma faci sa ma simt fericita cu starea mea cincuagenara daca trebuia sa ajung in acest punct ca sa-si dea seama cineva de asta :D:D


20-01-2009 16:04:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


zitreishtrei a scris:


titmouse a scris:


N-as avea rabdare sa navighez pe site sa cern postarile si sa le culeg . Poate doar daca as avea un loc de munca si acesta ar presupune sa stau toata ziua pe site-uri .

Intru totul de acord ! Si drept urmare, ce poti gandi vizavi de cei care vaneaza greselile din profile sau comentarii cu o patima orgasmica ?

Zi33 , cum de nu-i intelegi ?
Vaneaza greseli cu o patima orgasmica urmarind acelasi gen de excitatie pe care-l ai si tu cand contrazici totul si arunci totul in derizoriu .

Esti tare mai pitzigoala mica!!!
Te citesc si rad de una singura....=D=D


20-01-2009 16:08:30
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
s-a auzit un nechezat cabalin...?nu am fost atent...cred ca cere bice...

20-01-2009 17:34:03
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
sunt parinti care si-au tinut cu greu copiii la scoala,la facultate...in speranta ca iasa ceva buni din ei...pacat de eforturi...isi dau seama ca s-a ajuns la 33 de ani inutil....mai mentionez inca odata ca nu fac nominalizari.....SUNT CURIOS TOTUSI CINE SE SIMTE CU MUSCA PE CACIULA SI VA DA REPLICA...?

20-01-2009 17:37:55
   
?? el_diablo
Cont Sters

Inregistat: 06-09-2008
Mesaje: 36
"Baiete, oamenii mai si muncesc,...."  apropos...cu cat prestezi ora de calarie ?

20-01-2009 17:42:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

el_diablo a scris:

"Baiete, oamenii mai si muncesc,...."  apropos...cu cat prestezi ora de calarie ?

=D=D=D
Dura replica ,mon cher!!!


20-01-2009 18:10:04
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Manat din nou de placerea sadica de a plictisi blaisepascalian :rolleyes::D:D:D lumea (sau macar o parte din ea ;)), postez inca un "comentariu la profil" lansat din mileniul 21 de ilie 20007, care, nedetronat inca de la "inceputurile" topicului de pe cea mai inalta treapta a "podiumului", isi consolideaza astfel a(temporal/gramat/oleu :rolleyes::D) pozitia de "lider absolut" ;):

"iesti draguta dar anonima daca nu raspunzi la mesaje inseamna ca nu exiti te joci cu nervi nostri aratate cine iesti si ce poti face si raspunde nu sta de pomana ca nici barbati nu cad dincer cit dai din palme fara sa rasponzi injeras"

Ultima modificare facuta de traven (25-01-2009 12:05:25)


25-01-2009 10:08:41
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197
Sa pic de ras ..Urmariti s'un agramatism oral :D  Cautare pe google  "Un detinut explica cat de cald e dupa gratii" sau "6 cai"(asta il depaseste pe  Ilie al nostru)

Ultima modificare facuta de mihaela_f (26-01-2009 03:49:17)


26-01-2009 03:29:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:

Sa pic de ras ..Urmariti s'un agramatism oral :D  Cautare pe google  "Un detinut explica cat de cald e dupa gratii" sau "6 cai"(asta il depaseste pe  Ilie al nostru)

In timpul "oralului" ;) sint permise (si chiar scuzabile:D:D) orice fel de agramatisme!!!
Sau chiar impolitetzuri (sa vorbesti de exemplu cu gura plina :D:D hihihi)


26-01-2009 03:58:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

Sa pic de ras ..Urmariti s'un agramatism oral :D  Cautare pe google  "Un detinut explica cat de cald e dupa gratii" sau "6 cai"(asta il depaseste pe  Ilie al nostru)

In timpul "oralului" ;) sint permise (si chiar scuzabile:D:D) orice fel de agramatisme!!!
Sau chiar impolitetzuri (sa vorbesti de exemplu cu gura plina :D:D hihihi)

Tare de tot  replica ta!=D=D


26-01-2009 07:16:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alta "buna" (desi non-agramata... hmmm :rolleyes:, oscilez de fapt intre idiotzenie si umor negru apropo de expeditoru' comentariului :D):
(P.S. E culeasa de pe alt site, ca haladuiesc cind am timp peste tot - sint ubicuu ;), se putea altfel ?!)

salut esti foarte foarte foarte frumoasă femeie. organismul dumneavoastră este foarte frumos :rolleyes:
:D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-01-2009 19:38:19)


26-01-2009 19:34:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Un nene zice:

dragut-o, as vrea sa stam de vb daca esti interesa-ta!
:D:D:D
Asta-i chiar super-hiper-ueber-tembel! :D:D


31-01-2009 05:56:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cine mama ma-sii le-or fi fost invatzatori, profesori astora?! :rolleyes:
Romanica absurdistana se vede ca-n ultima vreme nu-i doar asemenea Pustiei biblice :( ca saracie si schilodire sufleteasca, da-i aberanta (si inexplicabila dupa mine) subtirimea spiritului, a neuronului, fratilor !!! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-01-2009 06:03:21)


31-01-2009 06:03:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

Sa pic de ras ..Urmariti s'un agramatism oral :D  Cautare pe google  "Un detinut explica cat de cald e dupa gratii" sau "6 cai"(asta il depaseste pe  Ilie al nostru)

In timpul "oralului" ;) sint permise (si chiar scuzabile:D:D) orice fel de agramatisme!!!
Sau chiar impolitetzuri (sa vorbesti de exemplu cu gura plina :D:D hihihi)

Tare de tot  replica ta!=D=D

Macar de-ar ramine TARE :D:D inca 3-4 ani, ma chere voyageuse !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-01-2009 06:06:46)


31-01-2009 06:05:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Cine mama ma-sii le-or fi fost invatzatori, profesori astora?! :rolleyes:
Romanica absurdistana se vede ca-n ultima vreme nu-i doar asemenea Pustiei biblice :( ca saracie si schilodire sufleteasca, da-i aberanta (si inexplicabila dupa mine) subtirimea spiritului, a neuronului, fratilor !!! :rolleyes:


Lasa-i kama-deva pe profi in pace...o ascult pe secretarul de stat in justitie, Bica din Fagaras, aia cu IQ-ul comunitar...tot scuipa pe gurita-i dulce: lucrurile care am facut, lucrurile care am dres... nu-mi spune ca agramata asta, fiica de director de distrigaz, n-a avut profesori, numai sa ne gindim la cite cursuri a fost , sa studieze IQ-ul ala, bata-l vina...


01-02-2009 15:21:40
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
...iar cu medicina medico-legala, cum o fi, Doamne?

01-02-2009 15:23:43
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
situatia se prezinta LA URMATOAREA MANIERA... zice secretarul de stat, dindu-si suav o suvita rebela de pe fata... :D:D

01-02-2009 15:32:06
   
Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 13    
Mergeti la