Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / De pe net - mi-au placut    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
ATENTZIE
"Cuvintele considerate obscene, ca p.ula, p.izda sau c.oaie, vor intra oficial in Dictionarul Limbii Romane (DLR), care este programat a fi finalizat anul viitor. Persoanele care vor rosti aceste cuvinte nu vor mai fi nevoite sa se fereasca, intrucat acestea vor fi recunoscute in mod public. Membrii Academiei Romane au decis sa oficializeze aceste cuvinte, cat si o serie foarte vasta de termeni care nu au fost acceptati pana acum din cauza atitudinii mult prea pudice a redactorilor din trecut. Astfel, Dictionarul Limbii Romane tip tezaur va avea nu mai putin de 34 de volume la care lucreaza de zeci de ani cele trei colective de filologie din cadrul Academiei Romane din Iasi, Cluj si Bucuresti." sursa: http://www......
NU ESTE POANTA !!!!!!

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (29-06-2008 20:10:58)


29-06-2008 20:08:18
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Si atunci, cuvantul p"pasarica" va avea numai un singur inteles?
wow, tre sa mai inventam ceva cuvinte din limba engleza.


11-07-2008 12:48:18
   
dulcica4
Femeie

Nou venit

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 17

NJD a scris:

Si atunci, cuvantul p"pasarica" va avea numai un singur inteles?
wow, tre sa mai inventam ceva cuvinte din limba engleza.

Oricum la fiecare moment dictionarul este depasit de noi si noi cuvinte...=)


11-07-2008 14:37:33
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

dulcica4 a scris:


NJD a scris:

Si atunci, cuvantul p"pasarica" va avea numai un singur inteles?
wow, tre sa mai inventam ceva cuvinte din limba engleza.

Oricum la fiecare moment dictionarul este depasit de noi si noi cuvinte...=)

Tanti Dulcica, sa nu-ti spun pe nume, ca imi pari foarte cunoscuta, zau, si 'neata de la tv?


11-07-2008 15:14:47
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Mi-au placut colegele matale: Olga Carmen si toate cele tinere

11-07-2008 15:26:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Mi-au placut colegele matale: Olga Carmen si toate cele tinere

Aoileu, sa-ntzeleg ca_Canal D a iesit din canal si s-a mutat pe forum cu catzel si purcel ??? :rolleyes: :D:D:D

Pai tre'sa fug atunci sa-mi sfaraie picioarele/motoarele !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-07-2008 16:04:36)


11-07-2008 15:33:45
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Radetzi voi , glumitzi ....problema este simpla:
Spunetzi-mi mie unul in Romania asta care macar o data nu a rostit cuvantul P.U.L.A. ......insa culmea este alta :

EXISTA INDIVIZI CARE VAI DOAMNE SUNT ATAT DE BURDUSHITZI DE PUDOARE INCAT ROSHESC INSTANTANEU LA AUZIREA CUVANTULUI IN CAUZA !!!!!

De curand am fost intr-o vizita la un personaj foarte pudic, shi briliantul meu obishnuit de acasa ca sa-shi acceseze programele de desene animate de pe telecomanda receptorului UPC zmac a dat televizorul in AV shi poc sa vezi program de f.utai ce a aparut pe bartai plasma, gazda pudica a inceput sa inshire tot felul de scuze penibile ca vaiiii doamne ca ea habar n-are cum de erau posturile glumetze puse unul dupa altu'....batbatu' gazdei un golan shi o loaza de aceeashi teapa cu mine vazandu-shi toanta pudica shi elevata incurcata rau i-a trantit-o direct : auzi fa haladito ce p.ula mea tot te dai atat de calugaritza ca acum ii arat lu asta cum iei m.u.ie tavalita pe pian ...shi bla, bla , bla .......in concluzie :
HAI SA NU NE MAI CACAM PE NOI SHI SA MAI ROSHIM ATATA CAND AUZIM PE UNUL DE LANGA NOI CA-SHI BAGA P.U.L.I .....NU DE ALTA DAR P.U.L.A E AIA PE CARE PUNE BARBATUL MANA IMEDIAT CE SE SCOALA DIN SOMN CAND SE DUCE SA SE PISHE SHI TOTODATA ESTE AIA PI CARE MULTE DINTRE PUDICELE DOAMNE SHI-O BAGA IN MOD TOTAL NECRESHTINESC PRIN ABSOLUT TOATE GAURILE PROPRII !

Cui nu-i convine ce-am scris aici shi i s-au "nroshit urechile ii readuc aminte ca el a aparut pe lume deoarece taica-sau shi-a bagat p.u.la-n pi.z.da ma-siii !!!!!

:D:D:D

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (11-07-2008 15:49:33)


11-07-2008 15:47:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Auliuuuuuu NJD-ule fii barbat shi daca shtii ceva pune cartzile pe masa ca sa shtim cum shi de ce GAURI DE CANAL trebuie sa ne ferim !!!!!!!

11-07-2008 15:52:34
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Canalu' asta D chiar e canal rau de tot.....pute de-tzi muta nasu' !!!!
Futu-va muma-n cur de telenoveliste ......la cratitza fa shi la matura ca d-aia atzi ramas fara barbatzi shi o ardetzi aiurea cu canalu' !

:D:D:D

hihihi ia sa vezi toantele canaliste cum sar la interval ....huooooo gashtelor !

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (11-07-2008 15:56:39)


11-07-2008 15:56:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


NJD a scris:

Mi-au placut colegele matale: Olga Carmen si toate cele tinere

Aoileu, sa-ntzeleg ca_Canal D a iesit din canal si s-a mutat pe forum cu catzel si purcel ??? :rolleyes: :D:D:D

Pai tre'sa fug atunci sa-mi sfaraie picioarele/motoarele !!! :D:D



CIUDATUL SA a scris:

Canalu' asta D chiar e canal rau de tot.....pute de-tzi muta nasu' !!!!
Futu-va muma-n cur de telenoveliste ......la cratitza fa shi la matura ca d-aia atzi ramas fara barbatzi shi o ardetzi aiurea cu canalu' !
:D:D:D
hihihi ia sa vezi toantele canaliste cum sar la interval ....huooooo gashtelor !


Ma gindeam acu' ca BUNKERU-2012 n-are oameni care sa se ocupe de  canalizare, cumetre SA!!! ;) Le-am putea oare angaja ca vidanjoare pe canaliste ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-07-2008 16:10:49)


11-07-2008 16:10:17
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:


NJD a scris:

Mi-au placut colegele matale: Olga Carmen si toate cele tinere

Aoileu, sa-ntzeleg ca_Canal D a iesit din canal si s-a mutat pe forum cu catzel si purcel ??? :rolleyes: :D:D:D

Pai tre'sa fug atunci sa-mi sfaraie picioarele/motoarele !!! :D:D


mda... exod...:x:x


11-07-2008 16:12:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu fug caii cind vor cainii de prin canale :D, draga SS... ;)

11-07-2008 16:29:46
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

Canalu' asta D chiar e canal rau de tot.....pute de-tzi muta nasu' !!!!
Futu-va muma-n cur de telenoveliste ......la cratitza fa shi la matura ca d-aia atzi ramas fara barbatzi shi o ardetzi aiurea cu canalu' !

:D:D:D

hihihi ia sa vezi toantele canaliste cum sar la interval ....huooooo gashtelor !


Sir Ciudy, nu ma enerva...canalisti au fost si sumedenie de fiinte superioare cu p.u.l.a (asta sa-ti arat ca sint pentru reforma DEX-ului).. pe ei unde-i trimiti...pe centura onaniei? :D:D


11-07-2008 16:30:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Nu fug caii cind vor cainii de prin canale :D, draga SS... ;)


...mor, mor, mor


11-07-2008 16:31:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Trece ursu pe carare mormaind in disperare ! :D

11-07-2008 16:42:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shezi calma shi baga un extraveral !!!!!....shtii doar ca eshti una dintre fibletzele mele personale !

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (11-07-2008 16:53:44)


11-07-2008 16:43:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
"sumedenie de fiinte superioare cu p.u.l.a ".........tu vorbeshti acum despre masculi ?........eeeeee aici nu pot sa contest , ca doar asta-i rolul masculilor : sa fie frumoshi, musculoshi.....shi procreativi !:D
SandieShaw a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Canalu' asta D chiar e canal rau de tot.....pute de-tzi muta nasu' !!!!
Futu-va muma-n cur de telenoveliste ......la cratitza fa shi la matura ca d-aia atzi ramas fara barbatzi shi o ardetzi aiurea cu canalu' !

:D:D:D

hihihi ia sa vezi toantele canaliste cum sar la interval ....huooooo gashtelor !


Sir Ciudy, nu ma enerva...canalisti au fost si sumedenie de fiinte superioare cu p.u.l.a (asta sa-ti arat ca sint pentru reforma DEX-ului).. pe ei unde-i trimiti...pe centura onaniei? :D:D


11-07-2008 16:47:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Odata,de mult,ma plimbam impreuna cu tatal meu cand,la o cotitura,el se opri deodata.
Dupa o clipa de tacere,ma intreba:
-In afara de ciripitul pasarelelor,mai auzi si altceva?
Imi ascutii auzul si,dupa cateva secunde,ii raspunsei:
-Aud zgomotul unei caruteā€¦
-Asa este,spuse tatal meu.
Este o caruta goala.
Il intrebai:
-Cum de stii ca este o caruta goala,daca nu o putem vedea?
Iar el imi raspunse:
-E foarte usor sa stii cand o caruta este goala,e din cauza zgomotului.Cu cat este mai goala,cu atat face mai mult zgomot.
Astazi,adult fiind,cand vad o persoana care vorbeste prea mult,intrerupand conversatia celorlalti,dovedindu-se inoportuna,laudandu-se cu ceea ce poseda,simtindu-se atotputernica si dispretuindu-i pe cei din jurul ei,inca mi se pare ca mai aud vocea tatalui meu spunand:
ā€œCU CAT E MAI GOALA CARUTA,CU ATAT MAI MULT ZGOMOT FACEā€.
Smerenia consta in a trece sub tacere virtutile noastre si de a le permite altora sa le descopere.
Nu uitati ca exista oameni atat de saraci,incat nu au nimic altceva decat bani.
Nimeni nu este mai gol la suflet,decat cel care este plin de sine insusi.
SA FIM CA PLOAIA LINISTITA SI BLANDA,CARE PATRUNDE IN TACERE PANA LA ADANCIMEA RADACINILOR,HRANINDU-LE.
Frumoasa povesteā€¦
Oamenii batrani si intelepti stiu sa asculte naturaā€¦sa invete tainele universuluiā€¦sa descopere sensul vietii


01-08-2008 19:00:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Subsemnata(ā€¦..;............) va aduc la cunostinta hotararea irevocabila de a demisiona oficial din functia de adult pe care o detin acum abuziv.
Dupa o analiza detaliata a situatiei, m-am hotarat sa ma retrag si sa preiau atributiile unui copil de 10 ani, cu toate drepturile si indatoririle pe care le-am avut candva, dar la care am renuntat ( unii ... cu prea mare usurinta).
Vreau sa desenez cu creta colorata pe strada , atunci cand trec oameni maturi si importanti spre serviciu, si sa nu-mi pese de stresul lor in lupta cu minutele si traficul care ii asteapta.
Vreau sa fiu mandra de trotineta mea cea rosie, fara sa ma interseze cat costa asigurarea pe anul viitor.
Vreau sa cred sincer ca bomboanele Tic-Tac sunt mai bune decat banii, pentru ca le poti manca.
Vreau sa stau intinsa la umbra unui copac si cu ochii la norii pufosi care alearga pe cer, intrebandu-se cu uimire de ce adultii nu fac la fel.
Vreau sa ma intorc in trecut, la vremurile cand viata era simpla. Atunci cand tot ce stiam se rezuma la cele sapte culori, cinci poezii, zece cifre si vocea mamei care ma chema la masa cand nu imi era foame.
Vreau inapoi, atunci cand nu imi pasa de cat de putine lucruri stiam, pentru ca nici nu stiam cat de putine stiam.
Vreau sa cred, ca odinioara, ca totul pe lumea asta este fie gratuit, fie se poate cumpara cu pretul unei inghetate la pahar.
M-am maturizat si nici nu mai stiu cand m-am trezit mare. A fost cu siguranta un abuz si imi cer iertare. Am ajuns astfel sa aflu ceea ce nu ar fi trebuit, ura, barfa.
Unde sunt anii cand mi se parea ca tot ce ti se putea intampla mai rau in lume era sa nu fii ales in echipa de handbal a scolii sau sa fii impuscat atunci cand jucam ratele si vanatorii?
Vreau sa ma reintorc la vremea cand toti copiii citeau carti folositoare, cand muzica era neotravita, cand televiziunea era pentru stiri si emisiuni de familie, fara sex explicit si violenta implicita la fiecare zece secunde.
Vreau desene animate cu Donald Duck, peripetiile echipajului "Speranta", navigand cu "Toate panzele sus" si pe mama citindu-mi despre Iosif si fratii sai.
Ce bine era cand credeam, in naivitatea mea, ca toata lumea din jur este fericita deoarece eu eram fericita!
Promit solemn ca, imediat ce o sa-mi reiau atributiile de copil, o sa-mi petrec dupa-amiezile catarandu-ma in copaci, plecand cu bicicleta la plimbare si citind Robinson Crusoe, ascunsa in coliba injghebata din ramuri si frunze din spatele gradinii.
Imi iau angajamentul ca nu o sa imi pese de ratele casei, de facturile de telefon, curent, gaze, apa, gunoi, cablu Tv si Internet, asigurari pentru masini, asigurari de sanatate, taxe anuale de proprietate, credit-carduri, iarba netaiata, computerul virusat si faptul ca masina a inceput sa vrea la mecanic.
Va asigur ca nu o sa fiu pus in incurcatura atunci cand o sa fiu intrebat:
"Ce-o sa te faci cand o sa cresti mare?", deoarece acum stiu: vreau sa fiu COPIL.
Gata cu plecatul la serviciu cand ar trebui sa dorm si sa-l visez pe Florin Piersic - Harap Alb, gata cu stirile despre teroristi, bombe si caderi de avioane.
Gata cu barfele anturajului, care nu-mi dau pace nici la biserica, gata cu durerile de cap, vopsitul parului, medicamente scumpe si dinti de portelan.
Gata, stop, cedez! Demisionez din functia de ADULT.
Vreau sa cred in sinceritatea zambetelor, nobletea vorbelor, o lume a cuvantului dat si respectat, a dreptatii, a pacii, a viselor implinite, a imaginatiei innobilate, a ingerilor buni si a omului dupa chipul si asemanarea Lui Dumnezeu.
Fiti voi mari si importanti, si ocupati, si ingrijorati. Eu vreau sa cresc MIC!


04-08-2008 17:00:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stateam si ma gindeam acum la mai multe chestii destul de interesante,
apropo de directia pe care a apucat-o (in jos? in sus? :rolleyes: - cine mai stie...) omenirea.
Io cred oricum CA-N JOS... :D

Fiindca deja a aparut vad un nou tip de "folclor netizdic" :D
cu o origine cel putin la fel de obscura ca cele ale traditiilor orale (nu va ginditi la prostii acum... :D:D).

Uite, io de exemplu n-am reusit, cu toate eforturile mele eroice, :D
sa "depistez" originea copy/pastuirilor (evidente ;), ca doar asta-i topicul) de mai sus,
cel mai apropiat de "sursa" fiind doar un oarecare blog din jdemiile existente
(vaz ca se poarta  de-o vreme colporto-zonele :D astea nebuloase, dupa mine - cu unele rare exceptii - fara cap si nici coada). :(

vreau sa demisionez!
Written by Ionut on February 28, 2008 ā€“ 2:49 pm

din pacate articolul nu e scris de mine, e primit pe mail. Dar atat de mult adevar contineā€¦
Iata si demisia mea, de care ziceam: ...........

(Comentariu "en passant: si nenea bloggeru' asta sufera de o stranie transmutatie de personalitate :D:D,
fiind deja convins ca EL :rolleyes: si nimeni altul chiar a conceput/gindit "DEMISIA' asta primita, evident, pe net... :(:(
("Iata si demisia MEA" :rolleyes: :rolleyes:)

A INEBUNIT LUMEA, FRATILOR, nu cred sa mai fie nicio solutie de vindecare !!! :D:D:D

Vin in consecintza acum si ma-ntreb, ca prostu": :D

unde naiba om ajunge cu pseudocultura asta alunecoasa :(
mai dihai ca vesnicul jidan ratacitor ?! :D
La uniformizarea deplina???? :( (IN JOS, natural !!!) a gindirii de tip nou, "global"?!
La reducerea activitatii neuronale (si-asa apropiata de ZERO :D:D) de pe Terra ?! :rolleyes:


Poate ca-i insa CHIAR ASTA scopul final al stimularii vizibile a "fenomenului" din ultima vreme?! :rolleyes:


Ultima modificare facuta de Xtremul (04-08-2008 18:02:03)


04-08-2008 17:40:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mai sus e o dezvoltare (inutila, evident :D) a ideii de mai jos.


Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

De pe net mi-au placut, in ultimii zece ani, vreo trei poze. :D:D:D


Dragule, vezi ca ai gresit topicul. :)

In rest, mi-au mai placut niste chestii -- cand oi gasi ceva chef, am sa mai povestesc. :D

Ba deloc. :rolleyes:
Titlul topicului asta nu-i "De pe net - mi-au placut"?!

Hai sa fiu mai clar (pe scurt totusi); netul mi se pare principalul factor de despersonalizare a generatiei actuale - nimeni pare sa nu mai gindeasca cu mintea lui proprie, ci doar cu a lui Nea Google. :( Exceptiile care ar dovedi contrariul (utilitatea netului, ca iegzista si asta pe ici-colea) sint dupa mine cam insignifiante si "usuratice-n balantza".

Parerea mea, evident. HIC :D (asta fu parerea lui D_evil ;)).


Ultima modificare facuta de Xtremul (04-08-2008 18:04:45)


04-08-2008 18:03:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
'' Asterne -te dorului pana la ..moarte,.!
Moartea ,de fapt,..nu ne-o lovi....
Dar s-ar putea,ca intr-o buna zi,imbatati de ceruri si dragoste..
Sa uitam .,.din somn..,.a ne trezi,..!!!..''

( Emil Botta- ''Poezii'')


21-08-2008 13:13:50
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

'' Asterne -te dorului pana la ..moarte,.!
Moartea ,de fapt,..nu ne-o lovi....
Dar s-ar putea,ca intr-o buna zi,imbatati de ceruri si dragoste..
Sa uitam .,.din somn..,.a ne trezi,..!!!..''

( Emil Botta- ''Poezii'')


Ha, superb - nu stiam versurile astea! :)


23-08-2008 15:42:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Normal ca superbe, E.Botta era genial ca poet, mai ales cind ii fierbea morfina-n vene... ;)
Adica mai tot timpul. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-08-2008 18:00:03)


26-08-2008 17:59:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un renumit profesor se afla in fata unui grup de tineri, care erau
contra CASATORIEI.Tinerii argumentau ca romantismul constituie
adevaratul sustinator al unei perechi si ca este de preferat sa termini
cu relatia atunci cand se stinge, in loc sa intri in monotonia unei
casnicii.

Profesorul le-a spus ca respecta opinia lor, dar le-a relatat urmatoarele:

-"Parintii mei au trait 55 de ani casatoriti si intr-o dimineata
mama mea cobora scarile, sa-i prepare tatei micul dejun. Facu un
infarct si cazu.Tatal meu a ridicat-o cum a putut si in graba a urcat-o
in camio-neta.Cu toata viteza, depasind, nerespectand regulile ,a ajuns
la spital dar, din nenorocire,ea murise.In timpul inmormantarii tatal
meu nu vorbi si avu o privire pierduta.Aproape ca nu a plans.In noaptea
aceea noi copiii am stat alaturi de el.Intr-o atmosfera de durere si
nostalgie, ne-am reamintit frumoase anecdote.

El ii ceru fratelui meu, teologul, sa-i spuna unde ar putea fi
mama in acest moment. Fratele meu incepu sa-i spuna despre viata de
dupa moarte,presupuse cum si unde ar fi ea.Tatal meu asculta cu mare
atentie si deodata ceru:

-"Duceti-ma la cimitir!"

-"Tata, am raspuns,este 11 noaptea,nu putem merge la cimitir acuma."

El ridica vocea si cu o privire de sticla,zise:

"-Nu discutati cu mine,va rog,nu discutati cu un om care tocmai a
pierdut-o pe cea care a fost sotia sa timp de 55 de ani!" S-a produs un
moment de liniste respectuoasa si n-am mai discutat nimic.Am plecat la
cimitir, am cerut voie paznicului si cu o lanterna am ajuns la
mormant.Tatal meu plangea si ne-a spus:

"-Au fost 55 de ani buni...stiti ?Nimeni nu poate vorbi de
dragoste adevarata,daca stie ce inseamna sa-ti imparti viata cu asa o
femeie.Facu o pauza si i se lumina fata,dupa care continua:

"-Ea si cu mine am fost impreuna in acea criza cand am schimbat
serviciul,am facut echipa cand am vandut casa si ne-am mutat din
oras,am impartit bucuria de a vedea copiii nostri terminand scolile, am
plans unul alaturi de celalalt la pierderea fiintelor dragi,ne-am rugat
impreuna in sala de asteptare a unor spitale,ne-am sprijinit in
durere,ne-am imbratisat in fiecare Craciun, si ne-am iertat
greselile...Acum a plecat si sunt multumit, stiti de ce ?Pentru ca a
plecat inaintea mea, nu a trebuit sa traiasca agonia si durerea de a ma
inmormanta, de a ramane singura dupa plecarea mea. Voi fi eu cel care
va trece prin

asta si ii multumesc lui Dzeu.O iubesc atata, ca nu mi-ar fi
placut sa sufere."Cand tata a terminat de vorbit,noi copiii aveam
fetele pline de lacrimi.L-am imbratisat si el ne-a consolat:

"-Totul e bine, putem merge acasa,a fost o zi buna."

In noaptea aceea am inteles ce inseamna ADEVARATA DRAGOSTE.Difera
mult de romantism,nu are prea mult de vazut cu erotismul,mult mai bine
se leaga de munca si grija pe care o au doua persoane casatorite
real.Cand a terminat profesorul de vorbit,studentii nu l-au putut
combate,deoarece acest fel de dragoste era ceva ceea ce ei nu
cunosteau.


29-08-2008 14:22:40
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Frumos,intr-adevar,dar oare mai exista asemenea cupluri? Eu nu prea cred,oamenii divorteaza la cea mai mica cearta,iubirea nu mai e ce era,acum sunt ispite la tot pasul,lumea a evoluat ,iar aceasta evolutie i-a facut sa uite iubirea adevarata si fidelitatea e ceva ce tine de vechi cutume,acum esti smecher daca schimbi partenerul cat mai des.Fidelitatea e doar un cuvant. Si cum v-am obisnuit cu intrebarile mele.. ce parere aveti ,oamenii au fost facuti sa stea impreuna toata viata? Nu-mi dati raspunsuri din biblie,pe alea le cunosc,vreau parerea voastra personala. Nu credeti ca e plicticos totusi sa stai mereu cu aceeasi persoana?

29-08-2008 18:04:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

onoyoko a scris:

Frumos,intr-adevar,dar oare mai exista asemenea cupluri? Eu nu prea cred,oamenii divorteaza la cea mai mica cearta,iubirea nu mai e ce era,acum sunt ispite la tot pasul,lumea a evoluat ,iar aceasta evolutie i-a facut sa uite iubirea adevarata si fidelitatea e ceva ce tine de vechi cutume,acum esti smecher daca schimbi partenerul cat mai des.Fidelitatea e doar un cuvant. Si cum v-am obisnuit cu intrebarile mele.. ce parere aveti ,oamenii au fost facuti sa stea impreuna toata viata? Nu-mi dati raspunsuri din biblie,pe alea le cunosc,vreau parerea voastra personala. Nu credeti ca e plicticos totusi sa stai mereu cu aceeasi persoana?

Personal nu m-as fi plictisit de sotul meu niciodata,crede-ma o spun cu mana pe inima...ne-am inteles perfect!
Stau si aud pe unii pe altii divorteaza...pai,in viata asta nu-s toate roz,mai negociezi,mai lasa unul mai lasa celalalt,altfel nu se poate ...
Daca mergi in viata pe ideea asta atunci mai bine stai necasatorit/a...la ce sa te mai legi cu un act de cineva...
Concluzia? Inselatul tine in totalitate (repet, din punctul meu de vedere) de bun simt. In momentul cand esti o persoana verticala cu principii morale pe care ti le insusesti si nu doar pe care le respecti din obligatie, abia atunci poti beneficia din tot amestecul asta de prietenie, incredere, fericire, sex, intr-un cuvant dragoste. Si e foarte bine, crede-ma pe cuvant....=)


29-08-2008 20:13:05
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

tasha 1951 a scris:

Un renumit profesor se afla in fata unui grup de tineri, care erau
contra CASATORIEI.Tinerii argumentau ca romantismul constituie
adevaratul sustinator al unei perechi si ca este de preferat sa termini
cu relatia atunci cand se stinge, in loc sa intri in monotonia unei
casnicii.

Profesorul le-a spus ca respecta opinia lor, dar le-a relatat urmatoarele:

-"Parintii mei au trait 55 de ani casatoriti si intr-o dimineata
mama mea cobora scarile, sa-i prepare tatei micul dejun. Facu un
infarct si cazu.Tatal meu a ridicat-o cum a putut si in graba a urcat-o
in camio-neta.Cu toata viteza, depasind, nerespectand regulile ,a ajuns
la spital dar, din nenorocire,ea murise.In timpul inmormantarii tatal
meu nu vorbi si avu o privire pierduta.Aproape ca nu a plans.In noaptea
aceea noi copiii am stat alaturi de el.Intr-o atmosfera de durere si
nostalgie, ne-am reamintit frumoase anecdote.

El ii ceru fratelui meu, teologul, sa-i spuna unde ar putea fi
mama in acest moment. Fratele meu incepu sa-i spuna despre viata de
dupa moarte,presupuse cum si unde ar fi ea.Tatal meu asculta cu mare
atentie si deodata ceru:

-"Duceti-ma la cimitir!"

-"Tata, am raspuns,este 11 noaptea,nu putem merge la cimitir acuma."

El ridica vocea si cu o privire de sticla,zise:

"-Nu discutati cu mine,va rog,nu discutati cu un om care tocmai a
pierdut-o pe cea care a fost sotia sa timp de 55 de ani!" S-a produs un
moment de liniste respectuoasa si n-am mai discutat nimic.Am plecat la
cimitir, am cerut voie paznicului si cu o lanterna am ajuns la
mormant.Tatal meu plangea si ne-a spus:

"-Au fost 55 de ani buni...stiti ?Nimeni nu poate vorbi de
dragoste adevarata,daca stie ce inseamna sa-ti imparti viata cu asa o
femeie.Facu o pauza si i se lumina fata,dupa care continua:

"-Ea si cu mine am fost impreuna in acea criza cand am schimbat
serviciul,am facut echipa cand am vandut casa si ne-am mutat din
oras,am impartit bucuria de a vedea copiii nostri terminand scolile, am
plans unul alaturi de celalalt la pierderea fiintelor dragi,ne-am rugat
impreuna in sala de asteptare a unor spitale,ne-am sprijinit in
durere,ne-am imbratisat in fiecare Craciun, si ne-am iertat
greselile...Acum a plecat si sunt multumit, stiti de ce ?Pentru ca a
plecat inaintea mea, nu a trebuit sa traiasca agonia si durerea de a ma
inmormanta, de a ramane singura dupa plecarea mea. Voi fi eu cel care
va trece prin

asta si ii multumesc lui Dzeu.O iubesc atata, ca nu mi-ar fi
placut sa sufere."Cand tata a terminat de vorbit,noi copiii aveam
fetele pline de lacrimi.L-am imbratisat si el ne-a consolat:

"-Totul e bine, putem merge acasa,a fost o zi buna."

In noaptea aceea am inteles ce inseamna ADEVARATA DRAGOSTE.Difera
mult de romantism,nu are prea mult de vazut cu erotismul,mult mai bine
se leaga de munca si grija pe care o au doua persoane casatorite
real.Cand a terminat profesorul de vorbit,studentii nu l-au putut
combate,deoarece acest fel de dragoste era ceva ceea ce ei nu
cunosteau.

Da Tasha,ai perfecta dreptate prin acest exemplu


30-08-2008 10:20:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Stiu ,si mai ales ca am trait pe pielea si sufletul meu aceasta agonie...este ingorzitor de greu sa te desparti de omul cu care ai impartit atatia ani si bune si rele...dar destinul este destin si n-avem ce face!=(
Dar sa nu ne fie frica...odata si odata toti plecam"dincolo"...
Insasi frica de orice fel ar fi ea te poate omori numai gandul pesimist te poate darama psihic apoi fizic....
Domnul sa ne pazeasca de tot ce este rau!


30-08-2008 12:15:26
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:


onoyoko a scris:

Frumos,intr-adevar,dar oare mai exista asemenea cupluri? Eu nu prea cred,oamenii divorteaza la cea mai mica cearta,iubirea nu mai e ce era,acum sunt ispite la tot pasul,lumea a evoluat ,iar aceasta evolutie i-a facut sa uite iubirea adevarata si fidelitatea e ceva ce tine de vechi cutume,acum esti smecher daca schimbi partenerul cat mai des.Fidelitatea e doar un cuvant. Si cum v-am obisnuit cu intrebarile mele.. ce parere aveti ,oamenii au fost facuti sa stea impreuna toata viata? Nu-mi dati raspunsuri din biblie,pe alea le cunosc,vreau parerea voastra personala. Nu credeti ca e plicticos totusi sa stai mereu cu aceeasi persoana?

Personal nu m-as fi plictisit de sotul meu niciodata,crede-ma o spun cu mana pe inima...ne-am inteles perfect!
Stau si aud pe unii pe altii divorteaza...pai,in viata asta nu-s toate roz,mai negociezi,mai lasa unul mai lasa celalalt,altfel nu se poate ...
Daca mergi in viata pe ideea asta atunci mai bine stai necasatorit/a...la ce sa te mai legi cu un act de cineva...
Concluzia? Inselatul tine in totalitate (repet, din punctul meu de vedere) de bun simt. In momentul cand esti o persoana verticala cu principii morale pe care ti le insusesti si nu doar pe care le respecti din obligatie, abia atunci poti beneficia din tot amestecul asta de prietenie, incredere, fericire, sex, intr-un cuvant dragoste. Si e foarte bine, crede-ma pe cuvant....=)

Ai avut tu noroc sa dai peste un om bun,sau poate ca ai trecut si tu multe cu vederea. Eu sunt mai rea,imediat imi sare tandara,il dau afara daca ceva nu imi convine,plus ca inca nici unul nu m-a facut sa nu ma plictisesc de el.Cred ca tu ai avut noroc,dar in ziua de azi nu cred ca ai mai putea gasi pe unul bun,tandru,intelegator cu toanele femeilor,rabdator.


30-08-2008 13:43:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Am avut noroc,da recunosc!
Ce-i drept sunt o persoana calina,nu-mi sare tandara cu una cu doua dar atunci cand imi sarea el era potolit...=)am reusit sa ne cunoastem si sa ne respectam starile...


30-08-2008 19:06:58
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

(..) in ziua de azi nu cred ca ai mai putea gasi pe unul bun,tandru,intelegator cu toanele femeilor,rabdator.


Oho, ce mai poti, numai ca nu ajunge sa aiba calitatile enumerate de tine! :D


30-08-2008 19:51:46
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Mda ... trebuie sa fie shi ...prostutz !
(Scuzatzi ... m-am "bagat" aiurea-n troleu ... nimic nu mai zic).


30-08-2008 20:04:05
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

(..) in ziua de azi nu cred ca ai mai putea gasi pe unul bun,tandru,intelegator cu toanele femeilor,rabdator.


Oho, ce mai poti, numai ca nu ajunge sa aiba calitatile enumerate de tine! :D
Da,uitase,,,,sa aibe si bani,,,cat mai multi ca nu ne suparam!

31-08-2008 17:57:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Bani" in sensul (banarilor de-aici) de "powla" cumva??? :D:D
Fiindca cumatra Aly banui io ca la asta se referea... ;)
In fine, pt. tine, draga Ono, se pare ca nu asta conteaza... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 18:02:32)


31-08-2008 18:01:59
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Vai,vai,vai,perversilor,,,deaia o sa vina anunakii aia,ca va ganditi numai " la cele perversiuni" . Dar sa stiti ca chestia cu banii chiar e o gluma,eu as lua unul sarac ,dar nu sarac cu duhul,sa poata sa faca banul cinstit,adica sa aibe servici. L-as astepta cu masa...off,,pusa,,era sa zic,,,. Chiar nu stiu cum e sa-l astepti cu masa pusa,asa ca ma asez eu pe masa si il astept sa vina de la munca si il intreb: azi unde mancam,dragule? Hai sa trecem pe la maica-ta ca sti ca imi place ciorba facuta de ea. Dar sa stiti ca in ultimul timp chiar m-am gandit bine,eu vreau un barbat-caine,adica sa ma apere de gura lumii,sa fie paravanul meu,sa ma accepte cu bunele si ,,mai ales relele mele.Sa stie sa latre atunci cand il asmut asupra cuiva,sa se duca la piata, sa arunce gunoiul la ghena,sa plateasca intretinerea,(din banii lui) si o sa ma mai gandesc ce vreau,deocamdata vad ca sunt gelozita si nu imi place ,vreau libertate,dar lasa ca il gasesc eu si pe ala care sa mi-o ofere .

31-08-2008 18:12:46
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Ono,succes in cautari....

31-08-2008 20:26:07
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

"Bani" in sensul (banarilor de-aici) de "powla" cumva??? :D:D
Fiindca cumatra Aly banui io ca la asta se referea... ;)
In fine, pt. tine, draga Ono, se pare ca nu asta conteaza... :D


Oare de ce iti imaginezi tu foarte precis la ce ma refeream io?!  :D Doamnelor si domnilor, pe langa ingrediente, secretul unui elixir mai consta si in niste proportii. :p


31-08-2008 21:29:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Recunosc, mai gresesc si eu, draga Aly, fiindca-i clar ca alea doar 3-4 calitati pomenite de Onoyoko
sint clar sub "baremul" cerut de ORICARE femeie si care include, pe linga aia ;) citata mai sus de JE...

...inca cel putin 1.000.000.000.000.000.000 de catralioane de calitati !!! :D:D

(inclusiv - cea mai importanta - aia ca barbatul s-o accepte senin pe EA asa cum e, cu toate defectele imaginabile !!! ;) :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-09-2008 00:26:11)


03-09-2008 00:21:07
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
:D :D "gura nebunului adevar graieste" (nebunul = XP da da am scris bine XP nu XT si ma repet aici :este XP si nu XT pentru ca e bun dar cu defecte precum si renumitul sistem de operare Windows hihihi )
HIC!


03-09-2008 14:45:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ca sa confirm postarea lui D-evil: ;) (adica faptul ca-s... dement de REALIST uneori)

Ma lasati (ca sa nu zic "ma leeeshi" :D:D) cu pildele astea netizdo-melodramatico-copy/pastoase ?! :D:D

Fiindca, serios acum, afirmatiile de genul:
"aoileu, bine ca murishi tu prima, nevestico, fiindca altfel sufereai matalutza cind murea JE" :rolleyes: :D
contin o pseudologica a strutzului ipocrit :D - ca sa nu zic mai multe...

Sa nu mai vorbim de asimilarea notziunii de "iubire" cu CAZNICIA :D (da-da, vine de la CAZNE cuvintul)
sub forma unui gen de C.A.R. = ajutor reciproc/asigurare de boala/necazuri !!! :(
Pur telenovelistica viziunea asta, parol !!! :D

Asa ca ma-ncontrez :D aici si cu opinia cumatrului carol38 ("Da Tasha,ai perfecta dreptate prin acest exemplu") !!!
P.S. Atashez (tardiv) si postarea la care ma refer, ca sa nu mai fiu inteles imprecis ;) (ca sa nu zic "aiurea" :D), asa cum mi-au dovedit-o unele mesaje personale. :)

Carol38 a scris:


tasha 1951 a scris:


Acum a plecat si sunt multumit, stiti de ce ?Pentru ca a
plecat inaintea mea, nu a trebuit sa traiasca agonia si durerea de a ma
inmormanta, de a ramane singura dupa plecarea mea. Voi fi eu cel care
va trece prin asta si ii multumesc lui Dzeu.O iubesc atata, ca nu mi-ar fi
placut sa sufere."Cand tata a terminat de vorbit,noi copiii aveam
fetele pline de lacrimi.L-am imbratisat si el ne-a consolat:

"-Totul e bine, putem merge acasa,a fost o zi buna."

In noaptea aceea am inteles ce inseamna ADEVARATA DRAGOSTE.Difera
mult de romantism,nu are prea mult de vazut cu erotismul,mult mai bine
se leaga de munca si grija pe care o au doua persoane casatorite
real.Cand a terminat profesorul de vorbit,studentii nu l-au putut
combate,deoarece acest fel de dragoste era ceva ceea ce ei nu
cunosteau.

Da Tasha,ai perfecta dreptate prin acest exemplu


Ultima modificare facuta de Xtremul (04-09-2008 03:38:49)


03-09-2008 18:48:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Carol38 a scris:

Ono,succes in cautari....

Apropo, Ono dear, gasishi bre sclavul ala supus dar... VIRIL ?! :rolleyes:
Si cu bani cacalau, normal ! ;)
(ca sa nu zic ca tine "cu powla" :D ca-n mass-urile alea de-mi tooot vin pe mess si nu mai apuc sa le sterg de multe ce sint ;))...

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-09-2008 03:44:04)


03-09-2008 18:59:14
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Iubitii mei colegi de forum, vreau sa va impartasesc (din nou) din aventurile mele,si nu sunt putine. Ca muuulti sunt cei ce "m-au cunoscut" . Si de pe forum,,,de ce sa nu recunosc,barbati potenti financiar si ...cam atat. Ei bine dragii mei luni incep lucrul la o firma unde am fost recomandata de un "fost" de-al meu. Iar voi ca prieteni trebuie sa imi dati un sfat: sa ma f... cu cine imi place de pe acolo,sau la locul de munca sa fac pe cinstita ,ca si cum deabea am venit de la manastire? Problema e ca ma aprind repede cand masculii ma ating,iar daca asta se intampla des iar tipul respectiv e mereu in preajma mea,,,uit de manastire si de mine si imi revin din cumintenie. Se pare ca nu am fost facuta sa fiu cuminte,dar de vina sunt tot ei,masculii care stiu sa zapaceasca mintile unei inocente ca mine. Asadar,voi ce sfat imi dati,sa ma fac ca nu observ cand cineva imi face avansuri la locul de munca,sau cum sa procedez? Daca imi place un tip (2,3,10) sa zic "nu" pornirilor salbatice erotico-sexuale?

06-09-2008 19:12:33
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

Iubitii mei colegi de forum, vreau sa va impartasesc (din nou) din aventurile mele,si nu sunt putine. Ca muuulti sunt cei ce "m-au cunoscut" . Si de pe forum,,,de ce sa nu recunosc,barbati potenti financiar si ...cam atat. Ei bine dragii mei luni incep lucrul la o firma unde am fost recomandata de un "fost" de-al meu. Iar voi ca prieteni trebuie sa imi dati un sfat: sa ma f... cu cine imi place de pe acolo,sau la locul de munca sa fac pe cinstita ,ca si cum deabea am venit de la manastire? Problema e ca ma aprind repede cand masculii ma ating,iar daca asta se intampla des iar tipul respectiv e mereu in preajma mea,,,uit de manastire si de mine si imi revin din cumintenie. Se pare ca nu am fost facuta sa fiu cuminte,dar de vina sunt tot ei,masculii care stiu sa zapaceasca mintile unei inocente ca mine. Asadar,voi ce sfat imi dati,sa ma fac ca nu observ cand cineva imi face avansuri la locul de munca,sau cum sa procedez? Daca imi place un tip (2,3,10) sa zic "nu" pornirilor salbatice erotico-sexuale?


Draga Ono, nu-ti face iluzii, ca oricum nici un sfat nu ti-ar folosi la nimic, tu procedand pana la urma tot dupa cum ti-e firea. Adica tot de-a dreptul introvertit, daca nu ma insel eu prea tare. :D


06-09-2008 23:44:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
... Introvertit, stilul onoyokotic !? :rolleyes: Nici vorba...
INTROMISIONAT :D (pe birou, SUB ;) birou etc) e cuvintul potrivit pentru Onoyoko, parol !!! :D

La mai multe si mai naucitoare orgasme deci, draga Ono !!! ;)
(pe destul... malai, normal ;), ca doar nu esti Crucea Rosie si nici Maica Tereza, nu? :D:D)

Asculta deci la moshu' :D si-mbina in continuare utilul cu placutul ca vin vremuri grele,
cind s-ar putea sa n-ai TU cu ce plati masculii rarissimi de pe Terra... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-09-2008 03:12:49)


07-09-2008 01:16:32
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Asa va place sa visati, incat nu ma pot impiedica sa ma gandesc la tine si la Ono decat ca la niste ireprosabili in vietile voastre reale. :D

07-09-2008 21:56:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:

Asa va place sa visati, incat nu ma pot impiedica sa ma gandesc la tine si la Ono decat ca la niste ireprosabili in vietile voastre reale. :D


Alooo, de unde paralela asta JE/Onoyoko, ma chere?? ;)

Nu doar fiindca nu-s (evident :D) fomeie, dar webcam pe cartele telefonice inca nu... practic, zau !! :D
Asta si apropo de Xtrem de "visatoarea" :D Ono... ca despre ireprosabilitatea :rolleyes: ei nu-s io in masura sa judec.
Doar constat si io una-alta. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-09-2008 22:05:21)


07-09-2008 22:03:36
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Asa va place sa visati, incat nu ma pot impiedica sa ma gandesc la tine si la Ono decat ca la niste ireprosabili in vietile voastre reale. :D


Alooo, de unde paralela asta JE/Onoyoko, ma chere?? ;)

Nu doar fiindca nu-s (evident :D) fomeie, dar webcam pe cartele telefonice inca nu... practic, zau !! :D
Asta si apropo de Xtrem de "visatoarea" :D Ono... ca despre ireprosabilitatea :rolleyes: ei nu-s io in masura sa judec.
Doar constat si io una-alta. :)


Pai e simplu, numai voi va laudati cu numeroasele aa.. contacte. Acum, e drept ca tu o faci tinand clar mai putin la a convinge pe cineva decat o face Ono, tu parca razand cu noi, in timp ce ea o rade singura, dar imaginea proiectata de amandoi e aceeasi. :D


07-09-2008 22:15:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hmmm... nu prea cred, e doar o impresie, zau. :rolleyes:
Ce, am zis io vreodata ca am 4-5 amice "de rezerva" ca tine ??? :D:D
Sau c-as omori-o pe vreuna daca i-ar trece prin cap si cel mai subtire ;) gind de-a ma parasi/inshela ?! :D:D

Aaaaa, ca mai povesteam din anticele-mi tineretzi una-alta ;), asta-i cu totul altceva...

Sint in realitate mai ascetic decit Papa :D, ma chere Aly,
un batrinel shubred :( care invirte :) cuvinte cu oarece pricepere uneori, atita tot.


Ultima modificare facuta de Xtremul (07-09-2008 23:00:31)


07-09-2008 22:53:59
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Hmmm... nu prea cred, e doar o impresie, zau. :rolleyes:
Ce, am zis io vreodata ca am 4-5 amice "de rezerva" ca tine ??? :D:D
Sau c-as omori-o pe vreuna daca i-ar trece prin cap si cel mai subtire ;) gind de-a ma parasi/inshela ?! :D:D


OMG, chiar in halul asta m-am deconspirat pe acest forum?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (08-09-2008 00:03:41)


08-09-2008 00:03:20
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6    
Mergeti la