Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Adevar sau provocare - adica alt joc, de ce nu? :)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 10
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
(Cu rugamintea sa fiti foarte atenti cu provocarile, ok?)

Provocare: Povestiti cum va vedeti pe voi insiva peste 20 de ani!


25-04-2008 09:10:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Hmmm...Aly,ma chere,grea intrebare,la drept vorbind nu vreau sa ma gandesc la asta...voi fi batrina,sclerozata si dornica mereu de nou...asta in cazul fericit ca voi mai exista pina atunci...=(...daca voi mai fi cred ca voi fi o batrinica simpatica(in sensul fara mofturi...) pe care o vor plimba nepotii prin parc,la iarba verde la expozitii de pictura,lansari de carte si mai stiu eu unde...
Imi amintesc ca am avut un astfel de subiect la o olimpiada de limba romana prin clasa a  a X a..deh....!!! ce vremuri...aveam ce scrie,eram plina de vise,in parte s-au implinit,multumesc Domnului ...dar acuma ...ufff !!!! greu de vazut in viitor...ma bucur de fiecare  dimineata,chiar daca nu ma saluta nimeni atunci cand ma trezesc...=(
Acum am o cariera de manager infloritoare,as dori sincer s-o duc asa cat mai mult...sa apuc sa calatoresc atat cat mi-am propus...
Totul e sa nu ma sclerozez, sa nu supar , cicalesc pe nimeni, restul ce o vrea Dumnezeu....dar sa las pe cei mai tineri sa spuna mai multe...=)


25-04-2008 18:54:00
   
?? cezar79
Cont Sters

Inregistat: 25-04-2008
Mesaje: 7
in fine.....ideea de baza ESTE CA ESTE SUPERPLACUT SA  FIE SATISFACUTA O FEMEIE....asta inseamna sa fii fair-play...ca barbat..

25-04-2008 19:31:07
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Daa..grea intrebare...si mai greu raspunsul!..Acum 20 de ani in urma ma intrebam cat de batrana si schimbata am sa fiu pe la 40 de ani..si cat din visurile mele vor deveni realitate(pentru ca pe atunci gandeam ca la varsta asta nu mai poti visa ,esti deja un om implinit,cu familie,copii...catel si vila :D)..acum insa cand ma apropii vertiginos de 40 de ani...simt ca nimic nu s-a schimbat(in afara de cateva riduri)sint aceiasi "adolescenta" rebela si nebuna..cu o pofta imensa de viata si inca multe vise...asa ca nu mai ma intreb cum am sa fiu peste 20 de ani...secretul e in noi...sa te simti "copil"....indiferent de varsta!!!!

Ultima modificare facuta de unikaa (29-04-2008 02:24:02)


28-04-2008 19:41:26
   
?? inspectorul26
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2007
Mesaje: 195
Problema e: peste 20 de ani voi mai fi?:D dispare stratul de ozon, poluarea ne ucide incet.. vom disparea ca dinozaurii, pt totdeauna :D mai in gluma, mai in serios, peste 20 de ani, adica pe la 46, ma vad un familist si un tatic convins, cu pustiulicii la plimbare, cu planuri pentru pensia ce urmeaza:D, dar la fel de plin de viata ca si acum, si cu planuri de viitor inca marete:)sa ne vedem cu bine si peste 20 de ani :)) la un majorat, la un parastas..cum ne o fi soarta!!!

29-04-2008 00:11:07
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Daca nu ma mananca primatele aici nu mai mor niciodata,asa ca peste 20 de ani,am sa ma plimb cu a mea sotie in parc sau pe malul marii.O sa mergem la bai de namol sa scoatem reumatismul din oase si o sa ne vizitam copii si nepotii cu care binenteles o sa mai stam cand copii nostrii,or sa plece pe la vreo chermeza.

29-04-2008 00:40:45
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Intai, cer scuze ca am cam lipsit de pe forum. In al doilea rand, multumesc celor care au binevoit sa raspunda la intrebarea mea. In fine, ii rog pe acestia din urma sa revina cu cate o replica care sa permita continuarea jocului, adica ceva de forma: "PROVOCARE (sau ADEVAR, dupa porunca sau intrebarea X pe care urmeaza s-o puna): X!(?)

Mersi frumos!

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (30-04-2008 16:08:22)


30-04-2008 16:06:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ok..
Intrebare:Care este placerea voastra ascunsa?;)


01-05-2008 00:42:48
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Inteleg ca doresti adevarul. :D

Aa, placerea mea ascunsa este sa lenevesc. Sa stau, pur si simplu, eventual fara sa ma gandesc la nimic, sa simt ca scap de cotidian, de programe, de indatoriri. Este aproape un viciu, pentru ca am nevoie sa-mi indeplinesc aceasta placere cel putin o jumatate de ora pe zi. Pot sa dorm foarte putin, dar nu pot ocoli aceasta nevoie. Daca nu mi-o respect insa, pot dormi si opt ore, ca dupa cateva zile ma voi simti extenuata, frustrata si un pachet de nervi -- sevraj in toata regula! :D

ADEVAR: Care a fost cea mai apriga dorinta neimplinita a voastra?


01-05-2008 07:52:00
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Cherie, la patrush'cinci de ani nu pot vorbi de dorinti neimplinite ; daca nu s-au materializat pana acum, mai au inca timp s-o faca...
(E posibil ca acelasi raspuns sa ti-l dau si peste douaj'  de ani)


01-05-2008 09:25:53
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Sa zbor cu elicopterul si sa merg pe sub apa cu submarinul.In rest am fost cu tot ce inseamna mijloc de transport(pt un om normal).
     Intrebare:  ce a-ti face daca a-ti fi presedinte pt un mandat?


02-05-2008 00:45:34
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Daca as fi presedinte(de stat banuiesc) primul lucru pe care l-as face ar fi sa apas butonul roshu! (daca o exista) :D :D

Provocare:Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un deja'vu?..(Adica sa mergeti intr-un loc necunoscut voua pana atunci...si totusi sa-l recunosti ca si cum ai mai trait acel moment o data!!!)


02-05-2008 12:15:01
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

P. Pan 63 a scris:

Cherie, la patrush'cinci de ani nu pot vorbi de dorinti neimplinite ; daca nu s-au materializat pana acum, mai au inca timp s-o faca...
(E posibil ca acelasi raspuns sa ti-l dau si peste douaj'  de ani)


Hei, eu am vorbit despre dorinte neimplinite, nicidecum despre dorinte care nu vi se vor implini niciodata. E drept ca intreband am zis "care a fost" si nu "care este", dar inca nu a dovedit nimeni ca dorintele aprige nu te pot parasi si neimplinite. :)


02-05-2008 20:23:33
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
de cate ori... acum ma gandesc , ori am memoria scurta:D si chiar am fost in acele locuri ...am intalnit acei oameni , dar  am uitat imediat ...ori traiesc in lumi paralele....:)

Ultima modificare facuta de kamin (02-05-2008 20:29:41)


02-05-2008 20:27:41
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:

Sa zbor cu elicopterul si sa merg pe sub apa cu submarinul.In rest am fost cu tot ce inseamna mijloc de transport(pt un om normal).
     Intrebare:  ce a-ti face daca a-ti fi presedinte pt un mandat?


Daca functia mi-ar pica asa, ca o pleasca (nu am zis daca buna sau rea), atunci as profita, pentru a-mi face cat mai multe si mai bune relatii, pe care sa le folosesc ulterior -- in scopuri personale sau pentru a face lumea mai buna :). Daca functia as primi-o in urma unui lant coerent de intamplari, deci daca as face politica si as dispune de un program bine defnit, probabil ca mi-as face treaba. Dar as si profita, facandu-mi relatii. :)

ADEVAR: Care a fost cea mai gogonata minciuna pe care ati spus-o vreodata?


02-05-2008 20:36:37
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

unikaa a scris:

Daca as fi presedinte(de stat banuiesc) primul lucru pe care l-as face ar fi sa apas butonul roshu! (daca o exista) :D :D

Provocare:Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un deja'vu?..(Adica sa mergeti intr-un loc necunoscut voua pana atunci...si totusi sa-l recunosti ca si cum ai mai trait acel moment o data!!!)


Aa, nu mai stiu. Daca senzatia mi se pare cunoscuta inseamna ca am un deja-vu? :)

ADEVAR: Care a fost cea mai nasoala despartire traita si cum s-a petrecut?


02-05-2008 20:39:25
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Am spus multe minciuni ,dar cred ca cea mai,a fost cu mult timp in urma cand am venit pt prima oara beat acasa,eram in a11a,i-am zis mamei ca m-au prins tiganii m-au batut si mi-au turnat bautura pe gat fortat,oricum nu am scapat de bataie,eram mut de beat,noroc ca tata era in cursa.
   adevar:Care va e cea ma draga amintire traita

Ultima modificare facuta de marin67 (03-05-2008 00:33:49)


03-05-2008 00:29:46
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Ce mai nasoala despartire care am traito,o mai triesc si acum,ori de cate ori plec din tara si-i las pe cei dragi singuri,copii mai ales.
   adevar:A-ti fost vreodata atat de nervos incat sa va vina sa-l faceti praf pe cel ce va suparat?


03-05-2008 00:42:13
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

unikaa a scris:

Daca as fi presedinte(de stat banuiesc) primul lucru pe care l-as face ar fi sa apas butonul roshu! (daca o exista) :D :D

Provocare:Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un deja'vu?..(Adica sa mergeti intr-un loc necunoscut voua pana atunci...si totusi sa-l recunosti ca si cum ai mai trait acel moment o data!!!)

Cand eram mai mititel m-i se intampla des,acum daca se intampla sa cred ca am mai fost prin locul respectiv,o iau ca si cum s-ar asemana cu un altul de prin alte parti,pe unde am fost mai inainte.Asta daca sunt pt prima oara in locul respectiv.
   provocare:Dupa o intalnire cu prieteni de copilarie,in locuri in care a-ti copilarit,v-i se intampla sa va simtit ca si cum a-ti mai fi inca copil?


03-05-2008 00:50:39
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:

Am spus multe minciuni ,dar cred ca cea mai,a fost cu mult timp in urma cand am venit pt prima oara beat acasa,eram in a11a,i-am zis mamei ca m-au prins tiganii m-au batut si mi-au turnat bautura pe gat fortat,oricum nu am scapat de bataie,eram mut de beat,noroc ca tata era in cursa.
   adevar:Care va e cea ma draga amintire traita


In momentul asta, cel putin, cea mai draga amintire a mea este o intalnire "fulgeratoare" cu iubitul meu, intr-o cafenea din apropiere de Piata Alba Iulia, dupa ce cu doar cateva ore inainte petrecuseram o zi intreaga impreuna, ne alintaseram si ne iubiseram. ...Ne si lovise dorul insa, asa ca ne-am intalnit de urgenta, intre treburi, la o cafea. In plus, ne-am si sarutat un pic in masina, ca adolescentii. :)

PROVOCARE: Puneti in cuvinte sau luati de undeva si spuneti-ne si noua cum credeti ca ar suna mai frumos o declaratie de dragoste din partea unei femei!


04-05-2008 19:06:25
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:

Ce mai nasoala despartire care am traito,o mai triesc si acum,ori de cate ori plec din tara si-i las pe cei dragi singuri,copii mai ales.
   adevar:A-ti fost vreodata atat de nervos incat sa va vina sa-l faceti praf pe cel ce va suparat?


Da, mi s-a intamplat sa fiu atat de geloasa pe o tipa (asta se intampla in urma cu vreo 20 de ani!), incat i-am servit pur si simplu ceaiul in poala. M-am prefacut ca regret nespus, desi ma tem ca pe fatza mea se citea destula bucurie. Am mai scos-o doar cu spaima pe care mi-a produs-o mie insami propria iesire - ma surprinsesem serios pe mine insami. :D

Titu Maiorescu spunea ca toate hotararile importante trebuie luate de unul singur, fara influenta altora. PROVOCARE: Formulati o hotarare importanta pe care ati luat-o in ultimii cinci ani! :)


04-05-2008 19:12:56
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Sa invat sa-mi traiesc viata asa cum cred eu ,dind celor care consider ca vreau eu ce vreau si neasteptind nimic de la nimeni....este destul de greu dar cum spuneam ...invat

04-05-2008 20:07:04
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:

Am spus multe minciuni ,dar cred ca cea mai,a fost cu mult timp in urma cand am venit pt prima oara beat acasa,eram in a11a,i-am zis mamei ca m-au prins tiganii m-au batut si mi-au turnat bautura pe gat fortat,oricum nu am scapat de bataie,eram mut de beat,noroc ca tata era in cursa.
   adevar:Care va e cea ma draga amintire traita


In momentul asta, cel putin, cea mai draga amintire a mea este o intalnire "fulgeratoare" cu iubitul meu, intr-o cafenea din apropiere de Piata Alba Iulia, dupa ce cu doar cateva ore inainte petrecuseram o zi intreaga impreuna, ne alintaseram si ne iubiseram. ...Ne si lovise dorul insa, asa ca ne-am intalnit de urgenta, intre treburi, la o cafea. In plus, ne-am si sarutat un pic in masina, ca adolescentii. :)

PROVOCARE: Puneti in cuvinte sau luati de undeva si spuneti-ne si noua cum credeti ca ar suna mai frumos o declaratie de dragoste din partea unei femei!

Un simplu TE IUBESC,dar sa fie sincer.Nu sunt pretentios.
   Cum ar place unei femei sa sune cuvintele de impacare,dupa o cearta serioasa,cu prietenul au sotul?


05-05-2008 00:32:33
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:

Ce mai nasoala despartire care am traito,o mai triesc si acum,ori de cate ori plec din tara si-i las pe cei dragi singuri,copii mai ales.
   adevar:A-ti fost vreodata atat de nervos incat sa va vina sa-l faceti praf pe cel ce va suparat?


Da, mi s-a intamplat sa fiu atat de geloasa pe o tipa (asta se intampla in urma cu vreo 20 de ani!), incat i-am servit pur si simplu ceaiul in poala. M-am prefacut ca regret nespus, desi ma tem ca pe fatza mea se citea destula bucurie. Am mai scos-o doar cu spaima pe care mi-a produs-o mie insami propria iesire - ma surprinsesem serios pe mine insami. :D

Titu Maiorescu spunea ca toate hotararile importante trebuie luate de unul singur, fara influenta altora. PROVOCARE: Formulati o hotarare importanta pe care ati luat-o in ultimii cinci ani! :)

In ultimii 17 ani nu am luat nici o hotarare importanta de unul singur,in viata de familie.
  intrebare:care e cel mai mare regret pe care il aveti?

Ultima modificare facuta de marin67 (05-05-2008 00:38:11)


05-05-2008 00:37:52
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Cel mai mult regret ca nu mi-am ascultat intuitia si am revenit asupra unei  hotarari...o mare greseala  care m-a mai costat 10 ani   si cine stie cat am s-o tot platesc
   intrebare: cum reusiti sa  evadati dintr-un "mediu" stresant pt voi?


06-05-2008 09:42:58
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

spuneti-mi Aly a scris:

ADEVAR: Care a fost cea mai nasoala despartire traita si cum s-a petrecut?

Cea mai grea despartire a fost atunci cand a trebuit sa ma despart de cineva de teama ca iubirea a ajuns la un nivel pe care eu nu-l mai intelegeam...Dar,nu asta cautam? Sa ne pierdem in Iubire,in ceilalti, sa trecem dincolo de constient,de normal, de ...TOT!!!!

Sartre spunea ca suntem condamnati la libertate, dar ca niciodata nu ne-o asumam... .Provocare: Cum vedeti voi aceasta libertate?

Ultima modificare facuta de unikaa (06-05-2008 16:58:13)


06-05-2008 14:19:26
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

kamin a scris:

intrebare: cum reusiti sa  evadati dintr-un "mediu" stresant pt voi?


Cand inauntru totul e daramat si zbiara,iar afara zambesc si-mi spun ca trebuie sa trec peste asta...atunci simt nevoia sa evadez din mine si pe langa toate acestea nu stiu cum sa reactionez pe moment si nu mai stiu sa mai gasesc calea de iesire. Alteori imi este teama de viitor si am momente cand as vrea sa uit de toti si de toate si sa evadez, sa iau totul de la inceput pe alte meleaguri. Incerc sa fiu eu. Vreau...dar nu pot. Oricat m-as gandi oricat as incerca nu am cum... "Daca posibilitatile noastre cresc, nici dorintele nu se lasa mai prejos, si noi suntem mereu la jumatatea distantei dintre cele doua."

Intrbare: Ce ati puneti pe primul loc..cariera sau familia?(asta in cazul in care trebuie sa renuntati la una din ele)

Ultima modificare facuta de unikaa (06-05-2008 17:01:47)


06-05-2008 14:43:23
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

kamin a scris:

Cel mai mult regret ca nu mi-am ascultat intuitia si am revenit asupra unei  hotarari...o mare greseala  care m-a mai costat 10 ani   si cine stie cat am s-o tot platesc
   intrebare: cum reusiti sa  evadati dintr-un "mediu" stresant pt voi?

Singurul loc stresant e aici printre maimute,si nu reusesc sa ma relaxez decat cand ajung acasa.Acasa se mai intampla rar sa ma supar dar pt ff scurt timp,nici nu se pune.
  intrebare:cand sunteti fericiti si va simtit bine,uitati de cele rele,suparari si altel?Si invers,cand sunteti suparat,va mai trec prin minte bucuriile traite?

Ultima modificare facuta de marin67 (07-05-2008 00:38:11)


07-05-2008 00:34:24
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

unikaa a scris:


kamin a scris:

intrebare: cum reusiti sa  evadati dintr-un "mediu" stresant pt voi?


Cand inauntru totul e daramat si zbiara,iar afara zambesc si-mi spun ca trebuie sa trec peste asta...atunci simt nevoia sa evadez din mine si pe langa toate acestea nu stiu cum sa reactionez pe moment si nu mai stiu sa mai gasesc calea de iesire. Alteori imi este teama de viitor si am momente cand as vrea sa uit de toti si de toate si sa evadez, sa iau totul de la inceput pe alte meleaguri. Incerc sa fiu eu. Vreau...dar nu pot. Oricat m-as gandi oricat as incerca nu am cum... "Daca posibilitatile noastre cresc, nici dorintele nu se lasa mai prejos, si noi suntem mereu la jumatatea distantei dintre cele doua."

Intrbare: Ce ati puneti pe primul loc..cariera sau familia?(asta in cazul in care trebuie sa renuntati la una din ele)

Unika daca ai fi maritata nu ai intreba.Binenteles ca nu as renunta la familie,nici macar pt o cariera de piatra.
  intrebare:Ai fost vreodata ,departe mult de casa,in pericol de a-ti pierde viata?Ce ai simtit in acele momente?


07-05-2008 00:46:44
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Cind vreau sa evadez ma pun cu spatele la ,,zid,,restul vine de la sine...pina acuma nu am renuntat niciodata...daca am fost departe de casa ,fizic da ,cu gindul doar de putine ori iar jumatate din putinele ori eram beat...daca a fost doamna prin apropiere, ok a fost...o data eram pe pasa si nu mai inaintam de loc ne ducea vintul pe un banc ,pe Canal...a fost cit pe ce dar am avut noroc..pai m-am gindit acasa...

07-05-2008 00:54:51
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Adevar sau provocare,Tasha se da ranita sau sa saturat de forum...suspecta si plecarea Xtremului...si tocmai el care spunea ca este antiproductiva tacerea

07-05-2008 01:06:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:

Ce mai nasoala despartire care am traito,o mai triesc si acum,ori de cate ori plec din tara si-i las pe cei dragi singuri,copii mai ales.
   adevar:A-ti fost vreodata atat de nervos incat sa va vina sa-l faceti praf pe cel ce va suparat?


Da, mi s-a intamplat sa fiu atat de geloasa pe o tipa (asta se intampla in urma cu vreo 20 de ani!), incat i-am servit pur si simplu ceaiul in poala. M-am prefacut ca regret nespus, desi ma tem ca pe fatza mea se citea destula bucurie. Am mai scos-o doar cu spaima pe care mi-a produs-o mie insami propria iesire - ma surprinsesem serios pe mine insami. :D

Titu Maiorescu spunea ca toate hotararile importante trebuie luate de unul singur, fara influenta altora. PROVOCARE: Formulati o hotarare importanta pe care ati luat-o in ultimii cinci ani! :)

Cea mai importanta hotarare pe care am luat-o acum cinci ani a fost sa nu mai iau nici o hotarare .


07-05-2008 09:52:40
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
nehotarato !

07-05-2008 15:10:56
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

Carol38 a scris:

Adevar sau provocare,Tasha se da ranita sau sa saturat de forum...suspecta si plecarea Xtremului...si tocmai el care spunea ca este antiproductiva tacerea


Tashica e plecata 3 saptamani la Felix..si a hotarat sa stea departe de forum pana la intoarcerea acasa!!! Cu Xtremul insa e ciudat...ca lipseste de atata timp!!!
:((


07-05-2008 15:12:32
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

CIUDATUL SA a scris:

nehotarato !

eeeeh nehotarita dar buna...


07-05-2008 20:56:44
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

unikaa a scris:


Carol38 a scris:

Adevar sau provocare,Tasha se da ranita sau sa saturat de forum...suspecta si plecarea Xtremului...si tocmai el care spunea ca este antiproductiva tacerea


Tashica e plecata 3 saptamani la Felix..si a hotarat sa stea departe de forum pana la intoarcerea acasa!!! Cu Xtremul insa e ciudat...ca lipseste de atata timp!!!
:((


Tashica mi-a spus ca miine va inchina un pahar in cinstea forumistilor... are un sejur la bai reusit, dar se va intoarce, zic eu, nerabdatoare, sa fie la fel de activa pe forum, ca si pina acum...


07-05-2008 21:48:35
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

unikaa a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

ADEVAR: Care a fost cea mai nasoala despartire traita si cum s-a petrecut?

Cea mai grea despartire a fost atunci cand a trebuit sa ma despart de cineva de teama ca iubirea a ajuns la un nivel pe care eu nu-l mai intelegeam...Dar,nu asta cautam? Sa ne pierdem in Iubire,in ceilalti, sa trecem dincolo de constient,de normal, de ...TOT!!!!

Sartre spunea ca suntem condamnati la libertate, dar ca niciodata nu ne-o asumam... .Provocare: Cum vedeti voi aceasta libertate?


Libertate = curaj!  Curajul de a nu-ti infrina nici o dorinta, nici o pornire, nici un sentiment. Curajul de a trece peste prejudecatile tale si / sau ale altora. Curajul de a fi sincer oricind, cu oricine. Cu o astfel de persepctiva, cum as putea sa-mi asum libertatea?

Provocare : Ce inseamna pentru voi sinceritatea / a fi sincer cu cineva ?


07-05-2008 22:27:34
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Sinceritate:ai spune celui cu care vorbesc,verde in fata,ceea ce gandesc in momentul acela
   intrebare:de ce iubim femeile,de ce ele ne iubesc pe noi?


08-05-2008 00:10:49
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

marin67 a scris:

Sinceritate:ai spune celui cu care vorbesc,verde in fata,ceea ce gandesc in momentul acela
   intrebare:de ce iubim femeile,de ce ele ne iubesc pe noi?


nu cred ca iubim neaparat PE cineva, ci impresia / imaginea noastra despre ea!


08-05-2008 00:13:59
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

marin67 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:

Am spus multe minciuni ,dar cred ca cea mai,a fost cu mult timp in urma cand am venit pt prima oara beat acasa,eram in a11a,i-am zis mamei ca m-au prins tiganii m-au batut si mi-au turnat bautura pe gat fortat,oricum nu am scapat de bataie,eram mut de beat,noroc ca tata era in cursa.
   adevar:Care va e cea ma draga amintire traita


In momentul asta, cel putin, cea mai draga amintire a mea este o intalnire "fulgeratoare" cu iubitul meu, intr-o cafenea din apropiere de Piata Alba Iulia, dupa ce cu doar cateva ore inainte petrecuseram o zi intreaga impreuna, ne alintaseram si ne iubiseram. ...Ne si lovise dorul insa, asa ca ne-am intalnit de urgenta, intre treburi, la o cafea. In plus, ne-am si sarutat un pic in masina, ca adolescentii. :)

PROVOCARE: Puneti in cuvinte sau luati de undeva si spuneti-ne si noua cum credeti ca ar suna mai frumos o declaratie de dragoste din partea unei femei!

Un simplu TE IUBESC,dar sa fie sincer.Nu sunt pretentios.
   Cum ar place unei femei sa sune cuvintele de impacare,dupa o cearta serioasa,cu prietenul au sotul?


AI DREPTATE DRAGA MEA!


08-05-2008 00:15:28
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Titu Maiorescu spunea ca toate hotararile importante trebuie luate de unul singur, fara influenta altora. PROVOCARE: Formulati o hotarare importanta pe care ati luat-o in ultimii cinci ani! :)

Cea mai importanta hotarare pe care am luat-o acum cinci ani a fost sa nu mai iau nici o hotarare .


Pe naiba! Si ai reusit sa si aplici aceasta hotarare? ...Sa inteleg ca tu umbli dezbracata, de pilda, pentru ca nu te hotarasti cu ce sa te imbraci dimineata? Ca nu mai deschizi televizorul ca sa nu trebuiasca sa alegi intre mai multe canale? Ca nu mai faci cumparaturi? Sau ca ai delegat orice responsabilitate de genul asta? :D


08-05-2008 00:16:34
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:

Sinceritate:ai spune celui cu care vorbesc,verde in fata,ceea ce gandesc in momentul acela
   intrebare:de ce iubim femeile,de ce ele ne iubesc pe noi?


Ha, asta e ditamai provocarea! Apropo, daca nu vreti sa intrerupeti jocul, dupa ce raspundeti, veniti fiecare cu cate o intrebare, mentionand "adevar", sau cu cate o porunca/pretentie, mentionand "provocare".

Cum dragostea nu stiu sa poata fi explicata la modul serios, iau "intrebarea" ta ca provocare si raspund in consecinta: femeile va iubesc pentru ca le iubiti. Unele, mai cumsecade, va pot iubi si pe datorie, dar n-ar fi rau sa stiti ca fetele astea exagerat de bune sunt pe cale de disparitie. :D

Provocare: Ce faci daca iubesti si nu esti iubit? :)


08-05-2008 00:25:59
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

unikaa a scris:

Intrbare: Ce ati puneti pe primul loc..cariera sau familia?(asta in cazul in care trebuie sa renuntati la una din ele)


Vrei adevarul sau provoci? Oricum ar fi, as raspunde la fel: depinde de calitatea familiei si de calitatea carierei. As spune pe primul loc ce as avea mai bun, daca nu ar fi perfecta niciuna, si familia, in situatia in care nu m-as putea plange de niciuna.

Provocare: descrie barbatul ideal pentru orice femeie (?) in cat mai putine cuvinte! :)


08-05-2008 00:32:14
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

unikaa a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

ADEVAR: Care a fost cea mai nasoala despartire traita si cum s-a petrecut?

Cea mai grea despartire a fost atunci cand a trebuit sa ma despart de cineva de teama ca iubirea a ajuns la un nivel pe care eu nu-l mai intelegeam...Dar,nu asta cautam? Sa ne pierdem in Iubire,in ceilalti, sa trecem dincolo de constient,de normal, de ...TOT!!!!

Sartre spunea ca suntem condamnati la libertate, dar ca niciodata nu ne-o asumam... .Provocare: Cum vedeti voi aceasta libertate?


Am sa fiu obraznica si am sa-l contrazic pe Sartre: libertatea noastra tine cam atat cat tinem noi insine -- indraznim cat putem, adica precis dupa masura noastra. Care va sa zica: ceea ce nu-ti asumi in materie de libertate probabil ca nici nu te priveste. Libertatea aia la care suntem altfel condamnati e o notiune pur teoretica.

Adevar: Ai regretat vreodata ceva ce nu ai indraznit?


08-05-2008 00:41:37
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

kamin a scris:

intrebare: cum reusiti sa  evadati dintr-un "mediu" stresant pt voi?


Nu stiu cum fac, dar de obicei imi reuseste. Poate ca fac atat de urat, incat se lipseste mediul ala nesuferit cumva de mine. :D ...Sau o fi un talent al zodiei mele -- citeam undeva ca nimic nu impulsioneaza mai bine un geaman decat dorinta de a parasi un loc care nu-i place. In alta ordine de idei, pentru ca mediul ala stresant sa te tina legat in vreun fel, ar trebui ca vinovata sa fie vreo slabiciune a ta. Ei bine, o alta slabiciune te poate ajuta intr-o asemenea situatie, deoarece te poate lega la randul ei de alt mediu. Ei bine, am puterea si ingeniozitatea de a-mi invoca slabiciuni adormite. :)

Provocare: Iti poti imagina un motiv care sa te determine pe tine sa accepti postura de cobai intr-un experiment medical, sa zicem?


08-05-2008 00:52:33
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Da am avut un regret si anume nu am indraznit sa iubesc,o fata ce o consideram mult prea frumoasa pt mine,asa cand esti tanar,mai dai cu bata in balta.
   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


08-05-2008 01:22:42
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


kamin a scris:

intrebare: cum reusiti sa  evadati dintr-un "mediu" stresant pt voi?


Nu stiu cum fac, dar de obicei imi reuseste. Poate ca fac atat de urat, incat se lipseste mediul ala nesuferit cumva de mine. :D ...Sau o fi un talent al zodiei mele -- citeam undeva ca nimic nu impulsioneaza mai bine un geaman decat dorinta de a parasi un loc care nu-i place. In alta ordine de idei, pentru ca mediul ala stresant sa te tina legat in vreun fel, ar trebui ca vinovata sa fie vreo slabiciune a ta. Ei bine, o alta slabiciune te poate ajuta intr-o asemenea situatie, deoarece te poate lega la randul ei de alt mediu. Ei bine, am puterea si ingeniozitatea de a-mi invoca slabiciuni adormite. :)

Provocare: Iti poti imagina un motiv care sa te determine pe tine sa accepti postura de cobai intr-un experiment medical, sa zicem?

Mi-as da viata pt copii,as renunta la un rinichi pt sotie,dar sub nici o forma nu as accepta sa fiu cobai intr-un experiment medical(doar in cazul in care de asta ar depinde viata copiilor mei,da as accepta,dar doamne fereste).
   intrebare:t-i se ofera gratuit un concediu ,unde ai alege sa mergi?
                (bine ai revenit Aly)

Ultima modificare facuta de marin67 (08-05-2008 01:42:06)


08-05-2008 01:29:54
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:

Sinceritate:ai spune celui cu care vorbesc,verde in fata,ceea ce gandesc in momentul acela
   intrebare:de ce iubim femeile,de ce ele ne iubesc pe noi?


Ha, asta e ditamai provocarea! Apropo, daca nu vreti sa intrerupeti jocul, dupa ce raspundeti, veniti fiecare cu cate o intrebare, mentionand "adevar", sau cu cate o porunca/pretentie, mentionand "provocare".

Cum dragostea nu stiu sa poata fi explicata la modul serios, iau "intrebarea" ta ca provocare si raspund in consecinta: femeile va iubesc pentru ca le iubiti. Unele, mai cumsecade, va pot iubi si pe datorie, dar n-ar fi rau sa stiti ca fetele astea exagerat de bune sunt pe cale de disparitie. :D

Provocare: Ce faci daca iubesti si nu esti iubit? :)

   Ma insor,asta am facut acum 17 ani cand,nu am renuntat si am convinso sa spuna da.
    intrebare:de ce cei mai multi nu iubesc toamna,si in apecial zilele ploioase?(eu si acum o iubesc cel mai mult)


08-05-2008 01:40:43
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ypsy a scris:


marin67 a scris:

Sinceritate:ai spune celui cu care vorbesc,verde in fata,ceea ce gandesc in momentul acela
   intrebare:de ce iubim femeile,de ce ele ne iubesc pe noi?


nu cred ca iubim neaparat PE cineva, ci impresia / imaginea noastra despre ea!

"de ce iubim femeile , de ce ele ne iubesc pe noi " ?
Din motive de impreunare .Oamenii se sexseaza . Cand placerea este foarte mare , i-apuca "IU-BI-REAAAA" .
Rar , dar foarte rar , se intampla sa cunoastem oameni care daruiesc ( fara eforturi ) afectiune fara atasament .Bucurati-va cand ii intalniti.


08-05-2008 09:34:56
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


unikaa a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

ADEVAR: Care a fost cea mai nasoala despartire traita si cum s-a petrecut?

Cea mai grea despartire a fost atunci cand a trebuit sa ma despart de cineva de teama ca iubirea a ajuns la un nivel pe care eu nu-l mai intelegeam...Dar,nu asta cautam? Sa ne pierdem in Iubire,in ceilalti, sa trecem dincolo de constient,de normal, de ...TOT!!!!

Sartre spunea ca suntem condamnati la libertate, dar ca niciodata nu ne-o asumam... .Provocare: Cum vedeti voi aceasta libertate?


Am sa fiu obraznica si am sa-l contrazic pe Sartre: libertatea noastra tine cam atat cat tinem noi insine -- indraznim cat putem, adica precis dupa masura noastra. Care va sa zica: ceea ce nu-ti asumi in materie de libertate probabil ca nici nu te priveste. Libertatea aia la care suntem altfel condamnati e o notiune pur teoretica.

Adevar: Ai regretat vreodata ceva ce nu ai indraznit?

Nimic de regretat .
Am indraznit in viata tot ce mi-am dorit , tot ce am simitit , tot ce am gandit , mi-am asumat tot , cu toate consecintele . N-am invinuit pe ceilalti , nu m-am invinuit pe mine  . Nu stiu cum e dar...trebuie sa fie tare rau sa regreti la un moment dat lucruri pe care ti le-ai dorit si n-ai indraznit sa le faci .Mi se spunea adeseori :"esti nebuna , nu fa asta, nu fa aia , unde crezi c-o sa ajungi , n-o sa castigi nimic..etc..." .
Si ce daca ? macar am incercat...


08-05-2008 09:57:45
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 10    
Mergeti la