Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Adevar sau provocare - adica alt joc, de ce nu? :)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 10
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:


ypsy a scris:

adevar : aveti prejudecati?


Habar nu am! Din momentul in care le-as putea recunoaste, n-ar mai fi prejudecati.


Aly, chiar consideri ca recunoscind prejudecatile, le-ai si putea elimina? Hmmm, poate imi dai niste argumente...

Ultima modificare facuta de ypsy (16-05-2008 10:03:26)


16-05-2008 09:59:55
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

evil a scris:


ypsy a scris:

ADEVAR : A-ti fi dispus sa lasati familie, prieteni, slujba si sa plecati in alt oras sau chiar tara pentru a fi linga persoana iubita?


Nu vad cum as putea sa iubesc pe cineva de la distanta. Se pot crea anumite afinitati cu cineva aflat la o oarecare distanta dar sa iubesti respectiv sa te indragostesti cam greu.In cazul in care el/ea a plecat si tu o urmezi este cu totul altceva.


Si daca el/ea a plecat, ce te-ar determina sa o urmezi?


16-05-2008 10:08:41
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Am o prietena care-si doreste mult o relatie , un  iubit  , familie , etc . Imi povestea adesea ce calitati ( nu putine) ar trebui sa aive barbatul de langa ea si cum si-ar dori sa fie el . Intr-o zi i-am spus :"gata , ajunge , toata lumea vorbeste de calitati , toata lumea vrea numai calitati , ia o foaie de hartie si scrie acolo , frumos , cu aliniat , ce defecte crezi ca ai putea tu accepta la barbatul de langa tine " . A trecut mai bine de un an de atunci , foaia e tot goala (desi s-a straduit..) iar ea este tot singura . Oamenii nu se despart din cauza calitatilor ,  se despart din cauza defectelor .

  PROVOCARE : Ce defecte ai putea accepta la persoana iubita ?


16-05-2008 10:15:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D Orice defect, in afara de: prostie, egoism, infatuare (fara acoperire, evident), materialism, superficialitate... si uite cum deja 99,666% dintre fomei sint asadar excluse din start. ;)

Un oki de sticla si/sau un picior de lemn :D sint, serios acum, defecte acceptabile pe linga alea mai sus pomenite!!!

Oricum, draga titmouse, lumea nu degeaba-i plina de omuletzi singuri-cuci :D - tare exigenti cu altii, dar atit de indulgenti cind vine vorba de propria lor persoana... :x

Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-05-2008 19:29:09)


16-05-2008 19:23:48
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Astazi trebuie sa va provoc! :D

16-05-2008 20:37:45
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

evil a scris:

Misoginismul si prejudecatile sint lucruri complet opuse. cel putin in conceptia mea marginita :D


PROVOCARE: A se dovedi ca asa e! :D (Hint: Folositi metoda reducerii la absurd.)


16-05-2008 20:42:34
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

evil a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


ypsy a scris:

adevar : aveti prejudecati?


Habar nu am! Din momentul in care le-as putea recunoaste, n-ar mai fi prejudecati.




Si recunoscute tot prejudecati ramin.


Da, dar raman (sau ar trebui sa devina) prejudecatile altora. :)



evil a scris:

Da am prejudecati dar sint bine intemeiate sau mai bine zis pot sa-mi explic de ce le am
pot chiar argumenta dar asta nu inseamna ca argumentele mele ar putea fi acceptate de toata lumea.


Dragule, nu exista prejudecati intemeiate. :D

PROVOCARE: Dati exemplu de prejudecata intemeiata! :p

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (16-05-2008 21:02:38)


16-05-2008 21:01:23
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ypsy a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


ypsy a scris:

adevar : aveti prejudecati?


Habar nu am! Din momentul in care le-as putea recunoaste, n-ar mai fi prejudecati.


Aly, chiar consideri ca recunoscind prejudecatile, le-ai si putea elimina? Hmmm, poate imi dai niste argumente...


Consider doar ca, din momentul in care ti-ai recunoscut o prejudecata, din ea nu mai poate ramane decat o preferinta din obisnuinta.

Provocare: Dati exemple de prejudecati pe care nu vi le-ati putut elimina! :D


16-05-2008 21:08:40
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

PROVOCARE : Ce defecte ai putea accepta la persoana iubita ?


Depinde cat de tare l-as iubi. :) ...Aa, glumesc -- cred, sper (!). Parca mai repede ar depinde de starea mea de spirit. :D ...Sa vedem insa:

Sa fie cicalitor ("Fumezi prea mult!", "Nu te odihnesti", "Bei prea multa cafea" etc.) NU as suporta. Au existat situatii cand m-a amuzat oarecum zgarcenia, dar n-am suportat-o nici pe aceasta semnificativ. Gata, stiu: as suporta tot ce imi place sau imi e indiferent, chiar daca ar fi vorba de un defect, si n-as suporta ce nu-mi place. :p

Ma gandesc acum ca mi se pare ca prietenul meu n-are defecte. El se vede urat, eu il vad insa frumos. Il mai vad si destept, dar va dati seama ca din punctul asta de vedere el n-ar mai indrazni sa ma contrazica. :D

PROVOCARE: Povestiti cum v-ati despartit de cineva din vina voastra!

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (16-05-2008 21:48:11)


16-05-2008 21:42:11
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))


3-4 ani cand ea e mai mare, 9-10 ani cand e mai mare el? Sau: maxim 50 el, maxim 30 ea, minim 18 ani amandoi? :D

PROVOCARE: Definiti "notiunea" de babeta! :D


16-05-2008 21:52:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


evil a scris:


spuneti-mi Aly a scris:



Habar nu am! Din momentul in care le-as putea recunoaste, n-ar mai fi prejudecati.




Si recunoscute tot prejudecati ramin.


Da, dar raman (sau ar trebui sa devina) prejudecatile altora. :)



evil a scris:

Da am prejudecati dar sint bine intemeiate sau mai bine zis pot sa-mi explic de ce le am
pot chiar argumenta dar asta nu inseamna ca argumentele mele ar putea fi acceptate de toata lumea.


Dragule, nu exista prejudecati intemeiate. :D

PROVOCARE: Dati exemplu de prejudecata intemeiata! :p

Raspuns: negrii sint mai prosti decit albii :D - chestie dovedita prin media IQ si nu numai, desi cei "politically corect" or sa strimbe din nas din 1001 motive socio-culturale etc (strimba ei din nas si te acuza de rasism si cind le explici clar de ce nu prea pot innota carbunii :D, avind oasele prea grele). P.S. parca Cristian Tzopescu a fost "banat" de la TV citiva ani pe vremea lui Nea Nicu :x pe motivul unei afirmatii din astea.

Poate-i vorba insa doar de pseudoprejudecati? Incurcata treaba... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-05-2008 22:15:00)


16-05-2008 22:04:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))


3-4 ani cand ea e mai mare, 9-10 ani cand e mai mare el? Sau: maxim 50 el, maxim 30 ea, minim 18 ani amandoi? :D

PROVOCARE: Definiti "notiunea" de babeta! :D

La definirea notiunii cam vagi de "babeta", cred ca se aplica teoria relativitatii (a lui Einstein sau aia si mai bine expusa-n citeva postari de cumatrul Moebius pe-aici, egal). Fiindca un pusti de 17 ani chiar pe tine, ma chere, te-ar putea fi privi drept babeta ;), in timp ce pentru mine "babeta" inseamna probabil o tipa taman buna pentru un necrofil... :D:D:D

PROVOCARE: se zice ca atractia pur fizic-feromonic-endorfinica ar tine doar 2-3 ani. Voi credeti in chestia asta? Si, daca nu, cit ziceti c-ar putea tine ea, CDF (Coana Dragoste Fizica), de fapt?


16-05-2008 22:12:34
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

M-am scos cu iubirile "IMM" (Iubiri Mici&Mijlocii :D), cumetre SA... ;)


NORMALEISAN...ai discount la impozitul pe profit :D:D


16-05-2008 23:56:31
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

PROVOCARE: se zice ca atractia pur fizic-feromonic-endorfinica ar tine doar 2-3 ani. Voi credeti in chestia asta? Si, daca nu, cit ziceti c-ar putea tine ea, CDF (Coana Dragoste Fizica), de fapt?


facind o comparatie irefutabil imputabila :D:D , as zice ca pot purta o rochie pina ajunge franjuri pe mine daca n-am alta s-o inlocuiesc...:x:x


17-05-2008 00:01:27
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Daca este doar atractie fizica fara nimic altceva...acolo un pic de admiratie (si numusai a trupului:),  o picatura de sentiment , mie mi se pare ca si 2,3 ani e cam mult...Altfel stau lucrurile cand totul incepe cu mintea si sfarseste cu atractia ...e varianta mea preferata:D 

  adevar: ce va starneste dorinta, un trup bine facut fara o minte agera sau viceversa ?!!!


17-05-2008 00:06:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Raspuns: negrii sint mai prosti decit albii :D - chestie dovedita prin media IQ si nu numai, desi cei "politically corect" or sa strimbe din nas din 1001 motive socio-culturale etc (strimba ei din nas si te acuza de rasism si cind le explici clar de ce nu prea pot innota carbunii :D, avind oasele prea grele). P.S. parca Cristian Tzopescu a fost "banat" de la TV citiva ani pe vremea lui Nea Nicu :x pe motivul unei afirmatii din astea.

Poate-i vorba insa doar de pseudoprejudecati? Incurcata treaba... ;)


pentru "adevarul" asta crud, descoperitorul structurii ADN-ului, o somitate americana, recipient al Nobelului, la vreo 90 de ani, a fost banat de aproape toate universitatile si laboratoarele de peste Ocean si de multe din Europa...


17-05-2008 00:07:12
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

:D Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))


as zice ca limita maxima a diferentei e data de distanta dintre doua generatii: 30 de ani (parca)... eu nu am prejudecati, femeia mai mare ca barbatul sau viceversa... am avut o legatura de peste 1,5 ani cu un tip mai tinar cu 20 de ani si a fost si amuzant, si pasional, si emotional absolut in regula... cit despre imaginea publica a unui astfel de cuplu... eu nu ma afisez in pozitii prea tandre cu nimeni pe strada, no matter what...


17-05-2008 00:14:22
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


evil a scris:





Si recunoscute tot prejudecati ramin.


Da, dar raman (sau ar trebui sa devina) prejudecatile altora. :)



evil a scris:

Da am prejudecati dar sint bine intemeiate sau mai bine zis pot sa-mi explic de ce le am
pot chiar argumenta dar asta nu inseamna ca argumentele mele ar putea fi acceptate de toata lumea.


Dragule, nu exista prejudecati intemeiate. :D

PROVOCARE: Dati exemplu de prejudecata intemeiata! :p

Raspuns: negrii sint mai prosti decit albii :D - chestie dovedita prin media IQ si nu numai, desi cei "politically corect" or sa strimbe din nas din 1001 motive socio-culturale etc (strimba ei din nas si te acuza de rasism si cind le explici clar de ce nu prea pot innota carbunii :D, avind oasele prea grele). P.S. parca Cristian Tzopescu a fost "banat" de la TV citiva ani pe vremea lui Nea Nicu :x pe motivul unei afirmatii din astea.

Poate-i vorba insa doar de pseudoprejudecati? Incurcata treaba... ;)







Trebuie sa-i multumesc Extremului pt raspunsul dat cu mentiunea ca se putea aprofunda acest subiect...si cu riscul de al supara pe mai sus mentionatul tin sa precizez chiar daca "deranjeaza"(vazind ca are o anumita afinitate pt cei ce vor urma dupa paranteza) ca personal am eu un dinte sau mai multi impotriva evreilor (si nu sint singurul... HA!) si ca sa fiu mai precis nu sustin ca sint prosti ba din contra! insa au alte "defecte" ....


17-05-2008 01:26:28
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

:D Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))


as zice ca limita maxima a diferentei e data de distanta dintre doua generatii: 30 de ani (parca)... eu nu am prejudecati, femeia mai mare ca barbatul sau viceversa... am avut o legatura de peste 1,5 ani cu un tip mai tinar cu 20 de ani si a fost si amuzant, si pasional, si emotional absolut in regula... cit despre imaginea publica a unui astfel de cuplu... eu nu ma afisez in pozitii prea tandre cu nimeni pe strada, no matter what...



Cand se ajunge la acest subiect, imi place sa amintesc de Oona O'Neill si Charlie Chaplin ( mai exact sir Charles Spencer Chaplin ) faimosul actor ( poate mai putin cunoscut celor cu varste sub 30 ani ). Cei doi au avut, dupa toate aparentele, o casatorie fericita timp de 35 ani ( pana la moartea lui ) si au avut 8 copii. La data cand s-au casatorit, ea abia implinise varsta legala ( 18 ani ) iar el avea ... 54. Pentru cei tentati sa faca asocieri cu cuplul Urinel-Monica, mentionez ca tanara provenea dintr-o familie care era taman opusul la "nevoiasa" :), iar in prinvinta celebritatii, Oona era deja ea insasi in atentia mass media, fiind fiica lui Eugene O'Neill ( printre altele, un "biet" castigator al premiilor Nobel si Pulitzer ;) ).
Oricum, e cu siguranta doar exceptia care confirma regula.
Totusi, chiar daca am toata admiratia pentru cei doi, m-am amuzat teribil in momentul in care mergand pe linia unui scenariu asemanator, am realizat ( in urma calculelor :rolleyes:;) ) ca in ceea ce ma priveste, daca as dori o relatie pastrand aceeasi diferenta, ar trebui sa fiu mai atent cu cele care acum poarta ... pampers.:rolleyes::rolleyes: :D:D:D


Si chiar daca practic nu am raspuns unei intrebari, daca tot am descoperit cum se insereaza imagini, largesc un pic aria "provocarilor" ;) ( cu scuzele de rigoare pentru ca eludez regulile topicului ), prin postarea "problemei" de mai jos, care consta in a afla de ce elementele diferit colorate care formeaza prima figura, chiar daca in figura a doua au exact aceleasi dimensiuni ( garantat !!! ), in noul aranjament lasa sa apara patratelul "gaura". As fi dorit  ca imaginea sa fie un pic mai mare ( nu stiu daca e posibil aici ) ;sper sa fie destul de clara. De fapt, se pare totusi ca e destul sa dati click pe ea.
   


Ultima modificare facuta de moebius (17-05-2008 10:00:46)


17-05-2008 06:27:27
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Tare provocare ...

17-05-2008 10:16:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

:D Orice defect, in afara de: prostie, egoism, infatuare (fara acoperire, evident), materialism, superficialitate... si uite cum deja 99,666% dintre fomei sint asadar excluse din start. ;)

Un oki de sticla si/sau un picior de lemn :D sint, serios acum, defecte acceptabile pe linga alea mai sus pomenite!!!

Oricum, draga titmouse, lumea nu degeaba-i plina de omuletzi singuri-cuci :D - tare exigenti cu altii, dar atit de indulgenti cind vine vorba de propria lor persoana... :x

Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))


Dragostea n-are nimic de-a face cu aritmetica . Plus ...minus...diferenta....


17-05-2008 10:24:31
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

moebius a scris:


Si chiar daca practic nu am raspuns unei intrebari, daca tot am descoperit cum se insereaza imagini, largesc un pic aria "provocarilor" ;) ( cu scuzele de rigoare pentru ca eludez regulile topicului ), prin postarea "problemei" de mai jos, care consta in a afla de ce elementele diferit colorate care formeaza prima figura, chiar daca in figura a doua au exact aceleasi dimensiuni ( garantat !!! ), in noul aranjament lasa sa apara patratelul "gaura". As fi dorit  ca imaginea sa fie un pic mai mare ( nu stiu daca e posibil aici ) ;sper sa fie destul de clara. De fapt, se pare totusi ca e destul sa dati click pe ea.
   
http://xs227.xs.to/xs227/08206/iluzii0001492.gif.xs.jpg


Raspuns si (cererea unui) ADEVAR (2 in 1): Ai garantat si faptul ca elementele cu pricina acopera sau incearca sa acopere in cele doua situatii aceeasi figura geometrica? :)

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (17-05-2008 12:20:14)


17-05-2008 12:18:35
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Raspuns: negrii sint mai prosti decit albii :D - chestie dovedita prin media IQ si nu numai, desi cei "politically corect" or sa strimbe din nas din 1001 motive socio-culturale etc (strimba ei din nas si te acuza de rasism si cind le explici clar de ce nu prea pot innota carbunii :D, avind oasele prea grele). P.S. parca Cristian Tzopescu a fost "banat" de la TV citiva ani pe vremea lui Nea Nicu :x pe motivul unei afirmatii din astea.

Poate-i vorba insa doar de pseudoprejudecati? Incurcata treaba... ;)


Cam asa se pare. ...Prin definitie, prejudecata e prejudecata tocmai intrucat (si deci atat timp cat) nu are un temei cumsecade. Cate despre presupusa dovada ca in medie negrii ar fi mai prosti decat albii, aceasta nu zice ca orice negru e mai prost decat orice alb. Despre dubioasa semnificatie a notiunii de prostie nici nu mai vorbim, aici! Concluzia: scrupulele specifice pollitically correctness sunt bine intemeiate. :)

Provocare: Dati un exemplu de prejudecata cu care va intalniti si va deranjeaza mai des!


17-05-2008 12:33:18
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

evil a scris:

Trebuie sa-i multumesc Extremului pt raspunsul dat cu mentiunea ca se putea aprofunda acest subiect...si cu riscul de al supara pe mai sus mentionatul tin sa precizez chiar daca "deranjeaza"(vazind ca are o anumita afinitate pt cei ce vor urma dupa paranteza) ca personal am eu un dinte sau mai multi impotriva evreilor (si nu sint singurul... HA!) si ca sa fiu mai precis nu sustin ca sint prosti ba din contra! insa au alte "defecte" ....


Poate ca ai fost totusi cam imprudent, cand te-ai grabit sa multumesti, fie si numai pentru aceea ca provocarea nu ti se adresa in mod explicit. :D

In rest, mare atentie! ...Nu stiu daca ti-ai dat seama, dar nementionand precis niciunul dintre aceste presupuse "defecte", pari a fi trecut din aria prejudecatilor in cea a antisemitismului.


17-05-2008 12:42:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

moebius a scris:


SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

:D Provocare: (sau adevar, sau intrebare, tot aia e): cit de mare credeti voi c-ar fi o diferenta de virsta... acceptabila (plus/minus) dintre doi iubiti ??? (ma gindesc acum, psihanalitic, ca poate incerc sa-mi auto-aprob subconstient combinarea cu o pustoaica :D... sau cu o babeta, mai stii? ;))


as zice ca limita maxima a diferentei e data de distanta dintre doua generatii: 30 de ani (parca)... eu nu am prejudecati, femeia mai mare ca barbatul sau viceversa... am avut o legatura de peste 1,5 ani cu un tip mai tinar cu 20 de ani si a fost si amuzant, si pasional, si emotional absolut in regula... cit despre imaginea publica a unui astfel de cuplu... eu nu ma afisez in pozitii prea tandre cu nimeni pe strada, no matter what...



Cand se ajunge la acest subiect, imi place sa amintesc de Oona O'Neill si Charlie Chaplin ( mai exact sir Charles Spencer Chaplin ) faimosul actor ( poate mai putin cunoscut celor cu varste sub 30 ani ). Cei doi au avut, dupa toate aparentele, o casatorie fericita timp de 35 ani ( pana la moartea lui ) si au avut 8 copii. La data cand s-au casatorit, ea abia implinise varsta legala ( 18 ani ) iar el avea ... 54. Pentru cei tentati sa faca asocieri cu cuplul Urinel-Monica, mentionez ca tanara provenea dintr-o familie care era taman opusul la "nevoiasa" :), iar in prinvinta celebritatii, Oona era deja ea insasi in atentia mass media, fiind fiica lui Eugene O'Neill ( printre altele, un "biet" castigator al premiilor Nobel si Pulitzer ;) ).
Oricum, e cu siguranta doar exceptia care confirma regula.
Totusi, chiar daca am toata admiratia pentru cei doi, m-am amuzat teribil in momentul in care mergand pe linia unui scenariu asemanator, am realizat ( in urma calculelor :rolleyes:;) ) ca in ceea ce ma priveste, daca as dori o relatie pastrand aceeasi diferenta, ar trebui sa fiu mai atent cu cele care acum poarta ... pampers.:rolleyes::rolleyes: :D:D:D


Si chiar daca practic nu am raspuns unei intrebari, daca tot am descoperit cum se insereaza imagini, largesc un pic aria "provocarilor" ;) ( cu scuzele de rigoare pentru ca eludez regulile topicului ), prin postarea "problemei" de mai jos, care consta in a afla de ce elementele diferit colorate care formeaza prima figura, chiar daca in figura a doua au exact aceleasi dimensiuni ( garantat !!! ), in noul aranjament lasa sa apara patratelul "gaura". As fi dorit  ca imaginea sa fie un pic mai mare ( nu stiu daca e posibil aici ) ;sper sa fie destul de clara. De fapt, se pare totusi ca e destul sa dati click pe ea.
   
http://xs227.xs.to/xs227/08206/iluzii0001492.gif.xs.jpg


1. @ SandieShaw: vezi, ma chere, ca pina la urma-i valabila asertiunea aia cu "amoru'ghebos care dureaza maximum 2 ani"? :D (1,5 in cazul tau... ;))
Oricum, iti admir lipsa prejudecatilor, serios! :)

2. Misto provocarea aia geometrica, cumetre moebius: in primele 5 secunde, am crezut ca mi-am pierdut si putinii neuroni restanti :D, pina cind am observat (okiu inca-mi mai functioneste, chiar daca nu si toti neuronii :D) ipotenuzele triunghiurilor respective (una "concava" si una "convexa" :)) - de unde si smekeria... cam jidaneasca :D (adica iluzie desteapta in definitiv).
Asta apropo si de remarca conului evil- o precizare: evreii nu-s o "rasa" aparte, alea 12 triburi originare ale lor au o genetica oricum destul de diversa (semita, indo-europeana, sint chiar si evrei negrotei), deci rasismul e o chestie greu de "aplicat" evreilor.

P.S. N-am o simpatie deosebita decit pentru oamenii inteligenti (si de caracter, evident, fiindca-s si destui monstri geniali ;)), n-am deci natii/semintii "favorite"! Tema "evreiasca" e al naibii de complicata - si strins legata de ...mai multe teorii ale conspiratiei. N-o s-o atac insa aici - nu doar fiindca am telefonul ascultat :D ori mailurile citite cu mult inainte chiar sa lucrez in presa - ci doar fiindca o carte ar fi mai oportuna pe temele astea (desi tare ma indoiesc ca ar avea cineva tupeul sa mi-o publice... ;)) Multi "stampilati" antisemiti nu-s de fapt decit observatori obiectivi ai unor discriminari flagrante operate (subtil sau mai putin) pe diverse paliere ale ocultei evreiesti - pe care degeaba se chinuie ei (desi au aproape toata mass-media la degetul mic) s-o nege ca existentza.
P.S.2 Nu-s deloc antisemit, am avut destui amici evrei (din aia destepti, evident).;) Dar nici filosemit nu-s.

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-05-2008 13:41:32)


17-05-2008 12:46:09
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

PROVOCARE: se zice ca atractia pur fizic-feromonic-endorfinica ar tine doar 2-3 ani. Voi credeti in chestia asta? Si, daca nu, cit ziceti c-ar putea tine ea, CDF (Coana Dragoste Fizica), de fapt?


Nu, nu cred in chestia asta. Cred ca CDF (!) poate dura o viata de om. Sau doua vieti de om. :) Sigur ca, date fiind supraoferta de sexualitate de pe "piata", precum si stupiditatea si comoditatea individului uman, afirmatia mea poate fi mai greu demonstrabila in realitate, dar dreptatea e totusi de partea mea. Howgh! :D

Adevar: Cat de mult te-ai straduit vreodata pentru bunul mers al unei relatii?


17-05-2008 12:51:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Raspuns: negrii sint mai prosti decit albii :D - chestie dovedita prin media IQ si nu numai, desi cei "politically corect" or sa strimbe din nas din 1001 motive socio-culturale etc (strimba ei din nas si te acuza de rasism si cind le explici clar de ce nu prea pot innota carbunii :D, avind oasele prea grele). P.S. parca Cristian Tzopescu a fost "banat" de la TV citiva ani pe vremea lui Nea Nicu :x pe motivul unei afirmatii din astea.

Poate-i vorba insa doar de pseudoprejudecati? Incurcata treaba... ;)


Cam asa se pare. ...Prin definitie, prejudecata e prejudecata tocmai intrucat (si deci atat timp cat) nu are un temei cumsecade. Cate despre presupusa dovada ca in medie negrii ar fi mai prosti decat albii, aceasta nu zice ca orice negru e mai prost decat orice alb. Despre dubioasa semnificatie a notiunii de prostie nici nu mai vorbim, aici! Concluzia: scrupulele specifice pollitically correctness sunt bine intemeiate. :)

Provocare: Dati un exemplu de prejudecata cu care va intalniti si va deranjeaza mai des!

1. Cam asa si e cu tandemul prejudecata/temei lipsa. Dar si temeiurile pot fi formate din prejudecati... :D asa ca mai bine o las balta la ora asta (oricum am mult de lucru si-o sa ma retrag pina mai pe seara).

2. Lately, ma deranjeaza prejudecata (unora :x) cum ca orice om ar fi "terminat" la peste 45-50 de ani. OK, privind in jur, vedem de fapt chiar extrem de multi mai tineri plafonati-dushi-limitati, asa ca poate nici nu-i prejudecata pina la urma asta? (si, de ex, faptul ca Rodin a "debutat" in sculptura la 52 de ani, pina atunci cioplind cruci prin cimitire :D e clar o exceptie, care confirma regula: sint terminat si io, clar ! :D:D))

PROVOCARE: credeti in destin ori in liberul arbitru?

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-05-2008 13:38:23)


17-05-2008 13:11:56
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

spuneti-mi Aly a scris:


moebius a scris:


Si chiar daca practic nu am raspuns unei intrebari, daca tot am descoperit cum se insereaza imagini, largesc un pic aria "provocarilor" ;) ( cu scuzele de rigoare pentru ca eludez regulile topicului ), prin postarea "problemei" de mai jos, care consta in a afla de ce elementele diferit colorate care formeaza prima figura, chiar daca in figura a doua au exact aceleasi dimensiuni ( garantat !!! ), in noul aranjament lasa sa apara patratelul "gaura". As fi dorit  ca imaginea sa fie un pic mai mare ( nu stiu daca e posibil aici ) ;sper sa fie destul de clara. De fapt, se pare totusi ca e destul sa dati click pe ea.
   
http://xs227.xs.to/xs227/08206/iluzii0001492.gif.xs.jpg


Raspuns si (cererea unui) ADEVAR (2 in 1): Ai garantat si faptul ca elementele cu pricina acopera sau incearca sa acopere in cele doua situatii aceeasi figura geometrica? :)



Pai chiar ca ar fi fost imposibil ca aceleasi componente sa acopere exact aceeasi figura si sa fie totusi o diferenta:). Deci primesti punctele :), pentru ca te-ai prins, dar explicatia clara si concisa apartine Xtremului. Am sa o dezvolt totusi un pic pentru a fi mai accesibila. Intr-adevar, toata"smecheria" se bazeaza pe iluzia optica potrivit careia ipotenuza triunghiului mare ( latura opusa unghiului drept ) ar fi o linie dreapta ; de fapt  ea formeaza un usor unghi in punctul de intalnire a triunghiurilor componente ( spre interior in prima figura si spre exterior in a doua ) "furand" astfel cate putin spatiu de-a lungul liniei, pana la o suprafata totala concretizata in patratica "gaura". Asta se intampla datorita faptului ca raportul catetelor ( laturile care formeaza unghiul drept ) e diferit in cazul triunghiurilor ( rosu si albastru ), deci ipotenuzele lor nu au aceeasi "panta". ;) Sper sa nu fi adormit nimeni citind ... :D:D:D .

Ultima modificare facuta de moebius (17-05-2008 18:59:48)


17-05-2008 14:22:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

PROVOCARE: se zice ca atractia pur fizic-feromonic-endorfinica ar tine doar 2-3 ani. Voi credeti in chestia asta? Si, daca nu, cit ziceti c-ar putea tine ea, CDF (Coana Dragoste Fizica), de fapt?


facind o comparatie irefutabil imputabila :D:D , as zice ca pot purta o rochie pina ajunge franjuri pe mine daca n-am alta s-o inlocuiesc...:x:x
\\

Misto filosofie, parol, fie si doar fiindca opusa clasicelor strimbari din nas prezumand de obicei nemotivat calitatea naspa a unui posibil nou partener si auto-justificand astfel o paguboasa retragere-n turnuri de fildes sterile :).

Of-of, fusei poate prea alambicat, dar asta-i viata uneori... ;)


17-05-2008 17:40:12
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Raspuns: negrii sint mai prosti decit albii :D - chestie dovedita prin media IQ si nu numai, desi cei "politically corect" or sa strimbe din nas din 1001 motive socio-culturale etc (strimba ei din nas si te acuza de rasism si cind le explici clar de ce nu prea pot innota carbunii :D, avind oasele prea grele). P.S. parca Cristian Tzopescu a fost "banat" de la TV citiva ani pe vremea lui Nea Nicu :x pe motivul unei afirmatii din astea.

Poate-i vorba insa doar de pseudoprejudecati? Incurcata treaba... ;)


Cam asa se pare. ...Prin definitie, prejudecata e prejudecata tocmai intrucat (si deci atat timp cat) nu are un temei cumsecade. Cate despre presupusa dovada ca in medie negrii ar fi mai prosti decat albii, aceasta nu zice ca orice negru e mai prost decat orice alb. Despre dubioasa semnificatie a notiunii de prostie nici nu mai vorbim, aici! Concluzia: scrupulele specifice pollitically correctness sunt bine intemeiate. :)

Provocare: Dati un exemplu de prejudecata cu care va intalniti si va deranjeaza mai des!

1. Cam asa si e cu tandemul prejudecata/temei lipsa. Dar si temeiurile pot fi formate din prejudecati... :D asa ca mai bine o las balta la ora asta (oricum am mult de lucru si-o sa ma retrag pina mai pe seara).

2. Lately, ma deranjeaza prejudecata (unora :x) cum ca orice om ar fi "terminat" la peste 45-50 de ani. OK, privind in jur, vedem de fapt chiar extrem de multi mai tineri plafonati-dushi-limitati, asa ca poate nici nu-i prejudecata pina la urma asta? (si, de ex, faptul ca Rodin a "debutat" in sculptura la 52 de ani, pina atunci cioplind cruci prin cimitire :D e clar o exceptie, care confirma regula: sint terminat si io, clar ! :D:D))

PROVOCARE: credeti in destin ori in liberul arbitru?



Cred in ceea ce eu numesc "chemare a destinului" ...


17-05-2008 20:21:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

PROVOCARE: se zice ca atractia pur fizic-feromonic-endorfinica ar tine doar 2-3 ani. Voi credeti in chestia asta? Si, daca nu, cit ziceti c-ar putea tine ea, CDF (Coana Dragoste Fizica), de fapt?


facind o comparatie irefutabil imputabila :D:D , as zice ca pot purta o rochie pina ajunge franjuri pe mine daca n-am alta s-o inlocuiesc...:x:x



Sandie Show , tu ma omori cu replicile tale !!!


17-05-2008 20:24:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Lumea se cutremura , martzienii exista , PNL-ishti shi PD-L- ishti ishi trag pumni shi voua va arde de ciocaneala ! NEINTELECTUALILOR CE SUNTETZI !........hihihi

17-05-2008 21:10:02
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

PROVOCARE: se zice ca atractia pur fizic-feromonic-endorfinica ar tine doar 2-3 ani. Voi credeti in chestia asta? Si, daca nu, cit ziceti c-ar putea tine ea, CDF (Coana Dragoste Fizica), de fapt?


facind o comparatie irefutabil imputabila :D:D , as zice ca pot purta o rochie pina ajunge franjuri pe mine daca n-am alta s-o inlocuiesc...:x:x
\\

Misto filosofie, parol, fie si doar fiindca opusa clasicelor strimbari din nas prezumand de obicei nemotivat calitatea naspa a unui posibil nou partener si auto-justificand astfel o paguboasa retragere-n turnuri de fildes sterile :).

Of-of, fusei poate prea alambicat, dar asta-i viata uneori... ;)

  HEEEELP !
  Care esti pe-acolo sa-mi traduca si mie...


17-05-2008 22:05:51
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

PROVOCARE: credeti in destin ori in liberul arbitru?


Si, si!  Ca sa fiu foarte sincera, nu cred in nimic atat timp cat nu conteaza credinta mea. :)  Liberul arbitru poate functiona via destin si destinul ni-l facem singuri in aceeasi masura. Intrebarea ta e un fel de "ce-a fost mai intai, oul sau gaina". :D

Aa, adevar: Cand a fost ultima oara cand v-ati simtit indragostiti?


18-05-2008 01:01:21
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

moebius a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


moebius a scris:


Si chiar daca practic nu am raspuns unei intrebari, daca tot am descoperit cum se insereaza imagini, largesc un pic aria "provocarilor" ;) ( cu scuzele de rigoare pentru ca eludez regulile topicului ), prin postarea "problemei" de mai jos, care consta in a afla de ce elementele diferit colorate care formeaza prima figura, chiar daca in figura a doua au exact aceleasi dimensiuni ( garantat !!! ), in noul aranjament lasa sa apara patratelul "gaura". As fi dorit  ca imaginea sa fie un pic mai mare ( nu stiu daca e posibil aici ) ;sper sa fie destul de clara. De fapt, se pare totusi ca e destul sa dati click pe ea.
   
http://xs227.xs.to/xs227/08206/iluzii0001492.gif.xs.jpg


Raspuns si (cererea unui) ADEVAR (2 in 1): Ai garantat si faptul ca elementele cu pricina acopera sau incearca sa acopere in cele doua situatii aceeasi figura geometrica? :)



Pai chiar ca ar fi fost imposibil ca aceleasi componente sa acopere exact aceeasi figura si sa fie totusi o diferenta:). Deci primesti punctele :), pentru ca te-ai prins, dar explicatia clara si concisa apartine Xtremului. Am sa o dezvolt totusi un pic pentru a fi mai accesibila. Intr-adevar, toata"smecheria" se bazeaza pe iluzia optica potrivit careia ipotenuza triunghiului mare ( latura opusa unghiului drept ) ar fi o linie dreapta ; de fapt  ea formeaza un usor unghi in punctul de intalnire a triunghiurilor componente ( spre interior in prima figura si spre exterior in a doua ) "furand" astfel cate putin spatiu de-a lungul liniei, pana la o suprafata totala concretizata in patratica "gaura". Asta se intampla datorita faptului ca raportul catetelor ( laturile care formeaza unghiul drept ) e diferit in cazul triunghiurilor ( rosu si albastru ), deci ipotenuzele lor nu au aceeasi "panta". ;) Sper sa nu fi adormit nimeni citind ... :D:D:D .


Bey, moebius, acu' e clar: tu esti matematician -- de aici si lipsa de subtilitate! :D

Pseudo-provocare: In deformatii profesionale e cineva care nu crede? :)

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (18-05-2008 01:04:10)


18-05-2008 01:03:25
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:


  HEEEELP !
  Care esti pe-acolo sa-mi traduca si mie...


Cred ca asta era o provocare. :D


18-05-2008 01:05:35
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

kamin a scris:

  adevar: ce va starneste dorinta, un trup bine facut fara o minte agera sau viceversa ?!!!


Vitzavercea: o minte bine facuta intr-un trup ager. :D

Aa, ADEVAR: Este fructul oprit intotdeauna mai bun?


18-05-2008 01:08:54
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

titmouse a scris:


Xtremul a scris:


SandieShaw a scris:



facind o comparatie irefutabil imputabila :D:D , as zice ca pot purta o rochie pina ajunge franjuri pe mine daca n-am alta s-o inlocuiesc...:x:x
\\

Misto filosofie, parol, fie si doar fiindca opusa clasicelor strimbari din nas prezumand de obicei nemotivat calitatea naspa a unui posibil nou partener si auto-justificand astfel o paguboasa retragere-n turnuri de fildes sterile :).

Of-of, fusei poate prea alambicat, dar asta-i viata uneori... ;)

  HEEEELP !
  Care esti pe-acolo sa-mi traduca si mie...


Practic e vorba de un “sa’mna !” ;)  pentru recunoasterea deschisa atat a monogamiei ca fiind circumstantiala, cat si a pragmatismului functionand ca afrodiziac … si un “huooooo !” :x atat pentru conservarea unei relatii pe principiul ochelarilor de cal sau a “tehnicii” strutului ( cu o lasitate emotionala confortabil cazata la adapostul falsei virtuti ), cat si pentru aceeasi lasitate emotionala, de data asta referitoare la initierea unei relatii si justificata steril prin apriorice “noduri in papura” .
(... :D:D:D  "Traducere" efectuata pe principiul "nati-o franta ca ti-am dres-o" :D:D:D ... )

Ultima modificare facuta de moebius (18-05-2008 02:59:06)


18-05-2008 02:56:11
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

spuneti-mi Aly a scris:


moebius a scris:


spuneti-mi Aly a scris:



Raspuns si (cererea unui) ADEVAR (2 in 1): Ai garantat si faptul ca elementele cu pricina acopera sau incearca sa acopere in cele doua situatii aceeasi figura geometrica? :)



Pai chiar ca ar fi fost imposibil ca aceleasi componente sa acopere exact aceeasi figura si sa fie totusi o diferenta:). Deci primesti punctele :), pentru ca te-ai prins, dar explicatia clara si concisa apartine Xtremului. Am sa o dezvolt totusi un pic pentru a fi mai accesibila. Intr-adevar, toata"smecheria" se bazeaza pe iluzia optica potrivit careia ipotenuza triunghiului mare ( latura opusa unghiului drept ) ar fi o linie dreapta ; de fapt  ea formeaza un usor unghi in punctul de intalnire a triunghiurilor componente ( spre interior in prima figura si spre exterior in a doua ) "furand" astfel cate putin spatiu de-a lungul liniei, pana la o suprafata totala concretizata in patratica "gaura". Asta se intampla datorita faptului ca raportul catetelor ( laturile care formeaza unghiul drept ) e diferit in cazul triunghiurilor ( rosu si albastru ), deci ipotenuzele lor nu au aceeasi "panta". ;) Sper sa nu fi adormit nimeni citind ... :D:D:D .


Bey, moebius, acu' e clar: tu esti matematician -- de aici si lipsa de subtilitate! :D

Pseudo-provocare: In deformatii profesionale e cineva care nu crede? :)



Conform zicerii " nici o fapta buna nu ramane nepedepsita ", indulgenta in aprecierea raspunsului a fost rasplatita ca acuzatia de lipsa de subtilitate :D:D:D. ... Aferim !!! ... ( turcism folosit pentru a ma "asorta" :rolleyes: cu titlul de capetenie care mi se confera  ;)  < ... probabil ca si compensatie ... :rolleyes::rolleyes::D:D > ) ; ... e pe-acolo o virgula in plus, dar hai, treaca de la mine :D:D:D )  ...

Ultima modificare facuta de moebius (18-05-2008 06:31:12)


18-05-2008 03:09:22
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Nu pot sa nu incep cu o paranteza.E cam cel mai tare topic,uramarind cursul.de fapt un tumult de subiecte ce-ar putea fi topicuri interesante toate.Super!Poate si pt ca incetutz au disparut oamenii ce doar injura.:)
Tr sa raspund peste tot,doar timp sa am...


18-05-2008 13:50:02
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

spuneti-mi Aly a scris:

(Cu rugamintea sa fiti foarte atenti cu provocarile, ok?)

Provocare: Povestiti cum va vedeti pe voi insiva peste 20 de ani!


Chiar asa...pe cat de simpla,atat de grea intrebarea.
Hmm,de 5 min incerc sa clarific ce-mi trece prin cap.Pt ca-mi trece cum vreau sa fiu in primul rand,involuntar:)Si nu-i ok asa:))E greeuuu!Intrebarea nu-i cum as vrea sa fiu si chiar ma simt provocat la o analiza interioara:))Chiar vreau sa fiu sincer.Nu raspund acuma:)


18-05-2008 14:02:13
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

cezar79 a scris:

in fine.....ideea de baza ESTE CA ESTE SUPERPLACUT SA  FIE SATISFACUTA O FEMEIE....asta inseamna sa fii fair-play...ca barbat..


Ratacire-n toata regula:/


18-05-2008 14:08:35
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

tasha 1951 a scris:

Ok..
Intrebare:Care este placerea voastra ascunsa?;)


O anumita strada veche si saraca.Am inregistrat-o-n minte in copilarie.Uneori treceam pe-acolo,ducandu-ma bunicii cu ei la cimitir.Nu stiu de ce ma fascina totul.Un simplu copac sau gard...parca era ceva magic in aer.Prima data cand am disparut de-acasa,pe la 7 ani,acolo am fugit.Venise o primavara superba si trebuia sa merg...singur!Mirific.Pacat ca departe,dar niciun regret bataia acasa:)
Ei bine,evident ca pe acea strada mi-au crescut,sau mi-am dezvoltat gandurile,supararile... si bucuriile.Singur in plimbare.Ramane locul meu secret,centrul meu de energie:))Se-ntampla si o zi intreaga sa ma plimb:)


18-05-2008 14:25:01
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

spuneti-mi Aly a scris:

Inteleg ca doresti adevarul. :D

Aa, placerea mea ascunsa este sa lenevesc. Sa stau, pur si simplu, eventual fara sa ma gandesc la nimic, sa simt ca scap de cotidian, de programe, de indatoriri. Este aproape un viciu, pentru ca am nevoie sa-mi indeplinesc aceasta placere cel putin o jumatate de ora pe zi. Pot sa dorm foarte putin, dar nu pot ocoli aceasta nevoie. Daca nu mi-o respect insa, pot dormi si opt ore, ca dupa cateva zile ma voi simti extenuata, frustrata si un pachet de nervi -- sevraj in toata regula! :D

ADEVAR: Care a fost cea mai apriga dorinta neimplinita a voastra?


Tatic la varsta asta:)


18-05-2008 14:32:41
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

marin67 a scris:

Sa zbor cu elicopterul si sa merg pe sub apa cu submarinul.In rest am fost cu tot ce inseamna mijloc de transport(pt un om normal).
     Intrebare:  ce a-ti face daca a-ti fi presedinte pt un mandat?


Clar ca multe-n cap,sfarsind prin a invatza sa va mint profesional,inevitabil.Printre altele nu mai cred in existentza democratziei.Dinpotriva.


18-05-2008 14:43:21
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

unikaa a scris:

Daca as fi presedinte(de stat banuiesc) primul lucru pe care l-as face ar fi sa apas butonul roshu! (daca o exista) :D :D

Provocare:Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un deja'vu?..(Adica sa mergeti intr-un loc necunoscut voua pana atunci...si totusi sa-l recunosti ca si cum ai mai trait acel moment o data!!!)


N-as crede ca exista om care sa nu fi trait senzatia,chiar daca n-a realizat inca despre ce-i vorba.Esentialu-i ca-i super placut.Cateva secunde de basm:)


18-05-2008 14:50:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

ossy a scris:


unikaa a scris:

Daca as fi presedinte(de stat banuiesc) primul lucru pe care l-as face ar fi sa apas butonul roshu! (daca o exista) :D :D

Provocare:Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un deja'vu?..(Adica sa mergeti intr-un loc necunoscut voua pana atunci...si totusi sa-l recunosti ca si cum ai mai trait acel moment o data!!!)


N-as crede ca exista om care sa nu fi trait senzatia,chiar daca n-a realizat inca despre ce-i vorba.Esentialu-i ca-i super placut.Cateva secunde de basm:)

Daaaa,cu siguranta,si nu odata....vorba lui ossy....clipe de basm...=)


18-05-2008 15:53:46
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

PROVOCARE: credeti in destin ori in liberul arbitru?


Si, si!  Ca sa fiu foarte sincera, nu cred in nimic atat timp cat nu conteaza credinta mea. :)  Liberul arbitru poate functiona via destin si destinul ni-l facem singuri in aceeasi masura. Intrebarea ta e un fel de "ce-a fost mai intai, oul sau gaina". :D

Aa, adevar: Cand a fost ultima oara cand v-ati simtit indragostiti?






     Eu sunt acum indragostita:)  Incep sa cred ca dragostea nu are nici o treaba cu ratiunea...as spune chiar ca este irationala:D

  Daca sti ca nu merita... mergi mai departe , doar din curiozitate?!! ADEVAR


18-05-2008 21:31:13
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

moebius a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Bey, moebius, acu' e clar: tu esti matematician -- de aici si lipsa de subtilitate! :D

Pseudo-provocare: In deformatii profesionale e cineva care nu crede? :)



Conform zicerii " nici o fapta buna nu ramane nepedepsita ", indulgenta in aprecierea raspunsului a fost rasplatita ca acuzatia de lipsa de subtilitate :D:D:D. ... Aferim !!! ... ( turcism folosit pentru a ma "asorta" :rolleyes: cu titlul de capetenie care mi se confera  ;)  < ... probabil ca si compensatie ... :rolleyes::rolleyes::D:D > ) ; ... e pe-acolo o virgula in plus, dar hai, treaca de la mine :D:D:D )  ...


Tu nu inveti deloc cu privire la facerea de bine, asa-i? :) Well, virgula incriminata de tine ar fi putut sa-ti dea de gandit o data in plus cu privire la semnificatia cuvantului pe care l-ai interpretat... turceste. :D

ADEVAR: considerand virgula aia in plus, ce urmareai? ...Incercai sa raspunzi afirmativ, demonstrativ si obligatoriu subtil provocarii mele? :rolleyes:


18-05-2008 23:36:32
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ossy a scris:

Nu pot sa nu incep cu o paranteza.E cam cel mai tare topic,uramarind cursul.de fapt un tumult de subiecte ce-ar putea fi topicuri interesante toate.Super!Poate si pt ca incetutz au disparut oamenii ce doar injura.:)
Tr sa raspund peste tot,doar timp sa am...


Iar eu abia astept sa citesc. Nu uita sa ne si intrebi sau sa ne provoci, dupa chef si inspiratie. Macar la cateva raspunsuri o data, k? :)


18-05-2008 23:38:55
   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 10    
Mergeti la