Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Adevar sau provocare - adica alt joc, de ce nu? :)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Bunul simtz shi buna credintza in curatzenia sufleteasca !.....adica pe intzelesul matale  prishpirico locul matarangii este in flocoloanca nu in cur sau guritza !...Din partea mea sa shi-o traga in popou cu sau fara vaselina dar sa shi-o traga la ei acasa ......shi apropos ....daca leshinaturile alea arata a homosexuali ...bleahhhhh am cunoscut shi homosexuali din aia adevaratzi ...sunt totushi oameni cu mult bun simtz shi care nu-shi etaleaza fofarlele pe strada .....pricipishi ?
ypsy a scris:

Ma uitam la stiri, la marsurile pro si contra homosexuali si ma gindeam sa va intreb : Ce v-ar face sa iesiti in strada, sa marsaluiti ?


25-05-2008 23:34:37
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

CIUDATUL SA a scris:

Bunul simtz shi buna credintza in curatzenia sufleteasca !.....adica pe intzelesul matale  prishpirico locul matarangii este in flocoloanca nu in cur sau guritza !...Din partea mea sa shi-o traga in popou cu sau fara vaselina dar sa shi-o traga la ei acasa ......shi apropos ....daca leshinaturile alea arata a homosexuali ...bleahhhhh am cunoscut shi homosexuali din aia adevaratzi ...sunt totushi oameni cu mult bun simtz shi care nu-shi etaleaza fofarlele pe strada .....pricipishi ?


Nici nu ma asteptam din partea ta sa-mi spui ca ai iesi in strada pentru sau contra homosexuali...

Dar pentru altceva?


26-05-2008 10:46:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tanti eshti debordant de entelegenta dar din pacate pricepi greu sji uitzi repede deci reiterez: : FIECARE ARE DREPTUL SA SHI-O BAGE SHI S-O BAGE UNDE VREA ...TREABA ESTE SA N-O FACA-N PUBLIC ! ......CONCENTREAZA-TE SHI CAUTA SA INTZELEGI MESAJUL ....POATE REUSHESHTI ! hihihihi
ypsy a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Bunul simtz shi buna credintza in curatzenia sufleteasca !.....adica pe intzelesul matale  prishpirico locul matarangii este in flocoloanca nu in cur sau guritza !...Din partea mea sa shi-o traga in popou cu sau fara vaselina dar sa shi-o traga la ei acasa ......shi apropos ....daca leshinaturile alea arata a homosexuali ...bleahhhhh am cunoscut shi homosexuali din aia adevaratzi ...sunt totushi oameni cu mult bun simtz shi care nu-shi etaleaza fofarlele pe strada .....pricipishi ?


Nici nu ma asteptam din partea ta sa-mi spui ca ai iesi in strada pentru sau contra homosexuali...

Dar pentru altceva?


26-05-2008 11:21:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Bunul simtz shi buna credintza in curatzenia sufleteasca !.....adica pe intzelesul matale  prishpirico locul matarangii este in flocoloanca nu in cur sau guritza !...Din partea mea sa shi-o traga in popou cu sau fara vaselina dar sa shi-o traga la ei acasa ......shi apropos ....daca leshinaturile alea arata a homosexuali ...bleahhhhh am cunoscut shi homosexuali din aia adevaratzi ...sunt totushi oameni cu mult bun simtz shi care nu-shi etaleaza fofarlele pe strada .....pricipishi ?
ypsy a scris:

Ma uitam la stiri, la marsurile pro si contra homosexuali si ma gindeam sa va intreb : Ce v-ar face sa iesiti in strada, sa marsaluiti ?


In fine, sint si io TOTAL DE ACORD cu ce zisesi, cumetre SA !!! ;) :D


26-05-2008 13:50:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa mai reanimam din coma ;) si topicutzul asta (desi, sincer, inca nu-mi pot autoexplica fervoarea de-a posta uneori 40-50 de chestii zilnic, cam fara vreun rost/noima/consecintza in final :rolleyes: ):

1. Raspuns: de ani buni, nu mai visez la nicio masina, ba chiar dimpotriva ;), am ajuns cumva sa le detest (iar p-alea gen Lincoln Navigator chiar sa le urasc... din tot sufletul - no offense, coane Pan :)) - aparent paradoxal, lucrind intr-un domeniu conex lor, masinariilor pe 2-4 roti...

2. As iesi in strada pentru vreo 1001 de chestii :D, dar cum de unul singur e cam greu... ;) Apatia generalizata la care s-a ajuns in Romanica e de fapt un alt aparent paradox, cu cauze prea multe ca sa incapa intr-o analiza aici. :rolleyes:

INTREBARE: Cu ce regret major credeti ca veti parasi existentza asta - de kko ori de vis, dupa voi ??? :D:D
(evident, sint de fapt doua intrebari intr-una ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-05-2008 13:29:59)


27-05-2008 10:59:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

A aparut deja de-o luna (in California, normal) prima Honda de serie cu pila de combustibil - deloc complicat, asadar... :) (mor araboii de ciuda deja) :D


Da, am auzit si eu. ...Se pare ca la ora actuala e cam scumpa si cam inceata la alimentare cu "combustibil" -- 4-6 ore ar dura operatiunea, ceea ce ar ridica problema parcarilor probabil decisiv. :D


Nici vorba! :D Zvonacii astia ma-mbolnavesc de nervi din vremuri imemoriale, parol !!! Cit despre cei care pun botu' ;) la aberatiile raspindacilor :D fara o minima informare prealabila, nu mai zic nimic...

Alimentarea cu hidrogen a lui Honda FCX Clarity e f.rapida, iar costul H2 consumat la 100 km e mai putin de 50% comparativ cu cel al benzinei!!! Doar retzeaua de "pompe" e deocamdata insuficient dezvoltata (dar americanii lucreaza la asta - ma repet, cam tirziu, ce-i drept :rolleyes:).

Iar pretul Hondei FCX nu-i deloc mare, fiindca de fapt... n-are pret :D (se poate lua deocamdata doar in leasing, primul lot de 50 de masini s-a dat deja - cca.600 USD/luna, timp de 36 de luni, inclusiv orice operatiune de intretinere - deloc exagerat dupa mine; multi ciumpalaci platesc muult mai mult de 400 euro rata la leasing pe diverse fierotenii pe-aici sau aiurea).

Ete si poze:





Ultima modificare facuta de Xtremul (27-05-2008 15:38:57)


27-05-2008 11:57:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite citeva succinte lamuriri lamuritoare :D :

Q. How does a fuel cell work?
A. A fuel cell generates electricity by combining hydrogen and oxygen inside of a fuel cell stack.

Q. Does the FCX Clarity need to be plugged in to recharge?
A. No, the FCX Clarity generates its own electricity onboard the vehicle inside the fuel cell. Learn more About Fuel Cells.

Q. Does the FCX Clarity run on gasoline?
A. No. The FCX Clarity does not use any gasoline whatsoever. It runs on clean, domestically produced hydrogen, the most abundant element in the universe.

Q. How far can I drive it before I have to refuel?
A. The FCX Clarity has a driving range of approximately 270 miles*. - comparabila deja cu cea a unei masini "clasice" - si, culmea, in cazul rularii exclusiv urbane autonomia creste la peste 500 km, datorita recuperarii energiei franarilor frecvente.

Q. How and where do I fill up the FCX Clarity?
A. A number of hydrogen refueling stations can be found in Southern California with others in development. Honda is also working to develop a Home Energy Station that may eventually supply energy to the home while filling up the car right inside the garage.

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-05-2008 13:27:00)


27-05-2008 12:01:19
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

INTREBARE: Cu ce regret major credeti ca veti parasi existentza asta - de kko ori de vis, dupa voi ??? :D:D
(evident, sint de fapt doua intrebari intr-una ;))


Adevarul gol-golut: cu regretul ca n-am stiut sa chiulesc destul. ...Pentru ca imi place sa chiulesc, dar am fost educata sa ma feresc cat pot de la a o face. De vreo cinci luni incerc sa ma "dezordonez" si, tragand acum linie si adunand, mi se pare ca tot ce am reusit a fost parca doar sa ma oblig la o ordine inca si mai mare.

ADEVAR: Credeti ca exista vreun aspect al educatiei voastre care sa va fi daunat? Care ar fi acesta?

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (28-05-2008 23:40:37)


28-05-2008 23:26:18
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ypsy a scris:

(...) Ce v-ar face sa iesiti in strada, sa marsaluiti ?


Nebunia, orice forma ar imbraca aceasta. ...Sau inconstienta. ...Sau inocenta?!

La sfarsitul lui 1989, am plans de indignare ca oameni in care poporul trebuia sa aiba incredere puteau (ii lasa inima, nu aveau greturi sau rusine) sa traga in poporul care manifesta pentru... sfanta libertate, sa zicem. :D Tot atunci am plans de indignare si vazand bucuria cu care a fost primita vestea mortii lui Nicolae Ceausescu. Nu am iesit in strada si nu m-am grabit sa-mi dau cu parerea decat impotriva abuzurilor puterii deja apuse la ora aceea. In privinta mortii lui Ceausescu am preferat sa-mi pastrez parerile pentru mine inca mult timp.

Asa ca, seriei nebunie-inconstienta-inocenta, puteti sa-i adaugati si speranta unei confirmari.

PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?


28-05-2008 23:40:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<ADEVAR: Credeti ca exista vreun aspect al educatiei voastre care sa va fi daunat? Care ar fi acesta?>>


:D Mai toate aspectele, draga Aly: de la buna-crestere, sinceritate ori buna-credintza (inculcate de parinti, mult mai putin de scoala) si pina la setea de cunoastere (aici cred ca doar impulsul intern conteaza) - toate mi-au fost nu doar frine intr-un tip de evolutie general acceptata, ci chiar profund nocive (in aceeasi acceptiune "clasica" a "realizarii social acceptate"). :(

Noroc ca mai sint si alte acceptiuni ale ideii de evolutie... ;) (evident, nu doar ale mele) :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-05-2008 23:53:41)


28-05-2008 23:47:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?>>

Absolut nimic :D:D (de-o vreme).


28-05-2008 23:52:52
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

<<ADEVAR: Credeti ca exista vreun aspect al educatiei voastre care sa va fi daunat? Care ar fi acesta?>>


:D Absolut toate aspectele, draga Aly: de la buna-crestere, sinceritate ori buna-credintza (inculcate de parinti, mult mai putin de scoala) si pina la setea de cunoastere (aici cred ca doar impulsul intern conteaza) - toate mi-au fost nu doar frine intr-un tip de evolutie general acceptata, ci chiar profund nocive (in aceeasi acceptiune "clasica" a "realizarii social acceptate"). :(

Noroc ca mai sint si alte acceptiuni ale ideii de evolutie... ;) (evident, nu doar ale mele) :D


Hm. ...In cazul meu, daca m-am indoit adesea de calitatea educatiei de care am beneficiat, asta s-a intamplat exclusiv din motivul ca mi s-a parut ca aceasta nu mi-a servit atat mie cat a servit altora (societatii). Trebuie insa ca am luat intotdeauna prea in serios educatia -- cred ca motivul principal pentru care nu m-am hotarat niciodata sa fac copii a fost tocmai teama de a nu sti cum sa-i educ mai bine. :D

N.B. Vezi ca ai uitat sa ne intrebi sau sa ne provoci! ...Ehm? :)


28-05-2008 23:59:33
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

<<PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?>>

Absolut nimic :D:D (de-o vreme).


Ha, asadar pretinzi ca ai devenit un soi de gica-fara-frica, in ultima vreme! :D ...Fii gigel si nu intrerupe jocul, pls!


29-05-2008 00:03:21
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:

PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?


Dezamagirea pe care o provoc celorlalti. Ma descurajeaza, ma complexeaza, ma inhiba.

Multe persoane de pe acest forum par sa nu aiba nevoie de " aprobarea " nimanui.

ADEVAR : Chiar asa este ?


29-05-2008 00:04:03
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tanti te sabotez daca nu raspunzi la intrebarea care tzi-am pus-o ! :D
spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

<<PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?>>

Absolut nimic :D:D (de-o vreme).


Ha, asadar pretinzi ca ai devenit un soi de gica-fara-frica, in ultima vreme! :D ...Fii gigel si nu intrerupe jocul, pls!


29-05-2008 00:07:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 00:10:22)


29-05-2008 00:07:20
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SHAWUSKA a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?


Dezamagirea pe care o provoc celorlalti. Ma descurajeaza, ma complexeaza, ma inhiba.

Multe persoane de pe acest forum par sa nu aiba nevoie de " aprobarea " nimanui.

ADEVAR : Chiar asa este ?


Da, chiar, si pe mine teama de a nu dezamagi ma mai opreste cateodata!

Referitor la intrebarea ta, intr-adevar, nu am nevoie de aprobarea nimanui, dar imi doresc aprobarea unora.

PROVOCARE: Ce vi se pare ca va conduce mai bine -- dorinta sau nevoia?


29-05-2008 00:08:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hopaaaaaaaaaaaaa avem prospatura descurajata, complexata shi inhibat !.....cu barbatzi ai incercat ? :D

29-05-2008 00:10:02
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

Tanti te sabotez daca nu raspunzi la intrebarea care tzi-am pus-o ! :D
spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

<<PROVOCARE: Ce va descurajeaza cel mai tare?>>

Absolut nimic :D:D (de-o vreme).


Ha, asadar pretinzi ca ai devenit un soi de gica-fara-frica, in ultima vreme! :D ...Fii gigel si nu intrerupe jocul, pls!



Aa, nu ma sabota! ...Ce intrebare?! :)


29-05-2008 00:10:55
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Aia cu amantul casatorit care-l ai !

29-05-2008 00:12:24
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??


Zau ca nu stiu. ...Ma mai gandesc si spun maine seara, bine? :)


29-05-2008 00:12:59
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

Aia cu amantul casatorit care-l ai !


Nu-mi aduc aminte. :)


29-05-2008 00:13:48
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Xtremule mafiot ieftin eshti tu ! .....nu ma injura ca te injur ! hihihi :D
Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??


29-05-2008 00:14:07
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

CIUDATUL SA a scris:

Hopaaaaaaaaaaaaa avem prospatura descurajata, complexata shi inhibat !.....cu barbatzi ai incercat ? :D


Pai, chiar cu tine. De cand " te-ai dat " la mine, n-am mai avut curajul sa scriu nimic.

Dar v-am citit zi de zi!


29-05-2008 00:17:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Xtremule mafiot ieftin eshti tu ! .....nu ma injura ca te injur ! hihihi :D
Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??

:D De ce sa te-njur, cumetre SA??? Ca doar sint si mafii cu oarece conotatii pozitive (Yakuza, de ex.). ;)

In plus, poate ca si io am fost o vreme mafiot, mai stii ?! (ca tu stii sigur destule...) ;)
P.S. Nu mi-a placut insa statutul asta, sincer... :(
Acum prefer sa ma pregatesc de repopularea Terrei. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 17:18:55)


29-05-2008 00:21:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ce sa spun ....mimoza lu' bunicu ..........alyyyyyyyyyy deci raspunzi sau nu ?

29-05-2008 00:22:07
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

Ce sa spun ....mimoza lu' bunicu ..........alyyyyyyyyyy deci raspunzi sau nu ?


Daca ma intrebi, raspund, sir Ciudy. La simple... tatonari (?!) nu am ce raspunde. :)


29-05-2008 06:25:20
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??

Nu , mon cher !
Treburile astea prind la varsta adolescentei, insa un matur in ani si judecata le-ar respinge  -  asa cred eu ! Cata vreme iei decizii, musai sa ti le si asumi si de aici urmarea : ori o faci in vazul tuturor sustinandu-ti principiile, ori n-o mai faci deloc ! Anarhist, fascist, comunist, liberschimbist, fii ce vrei, da'  fii pe fatza !

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


29-05-2008 09:11:36
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??


Zau ca nu stiu. ...Ma mai gandesc si spun maine seara, bine? :)


Nu . Nu m-ar tenta sa fac parte din nici o societate secreta , in nici un fel de conditii .


29-05-2008 09:52:27
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

P. Pan 63 a scris:


Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??

Nu , mon cher !
Treburile astea prind la varsta adolescentei, insa un matur in ani si judecata le-ar respinge  -  asa cred eu ! Cata vreme iei decizii, musai sa ti le si asumi si de aici urmarea : ori o faci in vazul tuturor sustinandu-ti principiile, ori n-o mai faci deloc ! Anarhist, fascist, comunist, liberschimbist, fii ce vrei, da'  fii pe fatza !

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


In Anglia , pe la inc.de sec.XIX


29-05-2008 10:00:44
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??


Zau ca nu stiu. ...Ma mai gandesc si spun maine seara, bine? :)


Nu . Nu m-ar tenta sa fac parte din nici o societate secreta , in nici un fel de conditii .

Provocare : numiti trei lucruri pe care le-ati lua cu voi daca ar trebui sa stati  ,timp de un an  , pe o insula pustie .


29-05-2008 10:38:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<In Anglia , pe la inc.de sec.XIX>>

;) Probabil ca printzesa, fiindca altfel traiai cea mai crunta exploatare capitalista de la inceputul revolutiei industriale ...

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 10:41:02)


29-05-2008 10:39:57
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Doua muieri sh-o pushca.... :)

29-05-2008 10:40:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:

Doua muieri sh-o pushca.... :)


:D Cam multe lucruri de gen feminin, compadre !! ;)


29-05-2008 10:43:21
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

<<In Anglia , pe la inc.de sec.XIX>>

;) Probabil ca printzesa, fiindca altfel traiai cea mai crunta exploatare capitalista de la inceputul revolutiei industriale ...

Normal ca vreau printesa...Cu castel ! Si cu fat frumos pe-un cal alb . Da'...Fat-frumos sa faca schimb cu calu'...
D-apai cum !! Ca daca-i de rau si crunt , ii crunt in toate timpurile...si daca-i de bine , ii bine oricand...

ps. "Domnu' Extremu' " , am uitat sa spun ca m-am gandit ca ma certi pentru ideaua cu piesa de teatru...si ce bine c-am scapat .Mai departe , dac-o sa vrei vreodata , adaugi sau schimbi personajele dupa cum crezi , eu nu ma pricep...
ps. la ps. L-am uitat pe "evil" . Sa-l luam si pe el la buncar !

Ultima modificare facuta de titmouse (29-05-2008 11:01:44)


29-05-2008 10:47:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
L-om lua si pe evil, draga tit, polaritatea "good & evil" trebuie pastrata... ;)
Si pe Tasha (sigur, nu sub forma de "fantoma" :D actuala, speram doar temporara.)
Dar si pe Unikaa, si pe Kamin, ca doar n-o sa le lasam sa le inghita Marea aia Neagra si Rea...;):D
Ca sa nu mai vorbim ca te-ai uitat pe tine-te !! :D
Si pe Doriane, de ce nu? (dar deja ma gindesc ca unde-s mai multe femei... ;) nici Annunaki nu mai trebuie sa-si bage coada !! :D))

P.S. Sper ca mai ai oricum suta aia de kila de tzuika de la preconizat-ratata :D nunta cu CiudySA!!! Nu strica nici in buncar... ;) poate o repunetzi pe tapet problema acolo...si-ncepeti repopularea Terrei (nu insa cu limba aia a lui de-un cot, evident) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 11:42:13)


29-05-2008 11:16:38
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

P.Pan 63 a scris:

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


In Egipt..pe vremea faraonilor!!!


29-05-2008 15:18:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Auliuuuuuuu luatzi shi poetesa ?......
Xtremul a scris:

L-om lua si pe evil, draga tit, polaritatea "good & evil" trebuie pastrata... ;)
Si pe Tasha (sigur, nu sub forma de "fantoma" :D actuala, speram doar temporara.)
Dar si pe Unikaa, si pe Kamin, ca doar n-o sa le lasam sa le inghita Marea aia Neagra si Rea...;):D
Ca sa nu mai vorbim ca te-ai uitat pe tine-te !! :D
Si pe Doriane, de ce nu? (dar deja ma gindesc ca unde-s mai multe femei... ;) nici Annunaki nu mai trebuie sa-si bage coada !! :D))

P.S. Sper ca mai ai oricum suta aia de kila de tzuika de la preconizat-ratata :D nunta cu CiudySA!!! Nu strica nici in buncar... ;) poate o repunetzi pe tapet problema acolo...si-ncepeti repopularea Terrei (nu insa cu limba aia a lui de-un cot, evident) :D:D


29-05-2008 15:29:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai cum altfel, breeee, cine ne mai rasfatza altfel timpanele-n buncar c-un Gand mangaios ;), eiii ???

Plus eventuale mangaieri suplimentare, in lungile nopti cu cer roshiatic de sub stelele lipsa ??? :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 15:36:47)


29-05-2008 15:31:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

unikaa a scris:


P.Pan 63 a scris:

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


In Egipt..pe vremea faraonilor!!!


Deloc rea ideea... ;)

PROVO: (pe o tema oarecum paralela) Acceptind in principiu ideea reincarnarii, ar vrea oare sufletzelul vostru sa se mai reintoarca pe Terra - chiar intr-o epoca ceva mai buna - ori s-o ia hai-hui "in sus" :D, printre roiurile de fiintze eteric-spiritualizate???"

P.S. Rog ca orice postare "bunkerista" :D:D sa fie facuta de-acum pe topicul dedicat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 15:38:35)


29-05-2008 15:33:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
bine ca mi-ai zis ca sa iau un caine shi o luna s-o agatz de tavanul bunkarului  ca sa aiba cainele la ce latra cand o-ncepe tanti sa bage versificatzii !

29-05-2008 15:34:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
HIHIHI, nu fii si tu asa rau, coane S.A... ;) - poate compenseaza cumva cu calitatea alorlalte mangaieri draga de Doriane, mai stii ?!

Replay:::
P.S. Rog ca orice postare "bunkerista" :D:D sa fie facuta de-acum pe topicul dedicat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 15:43:57)


29-05-2008 15:40:49
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

titmouse a scris:

... L-am uitat pe "evil" . Sa-l luam si pe el la buncar !



Pai inseamna ca acum ( daca bine am facut totalul, incluzandu-te evident ;) ) titlul piesei de care ziceai, ar putea fi ... " 10 negri mititei " :D:D:D ( totusi, sper ca fara a avea soarta celor din poezie :(;) ) ; Inainte, ma gandisem la ... " Spitalul 9 " :D:D:D ... si asta nu din cauza ca ma batea gandul sa revendicam vreun spital  :rolleyes::rolleyes: ... Deci nu "Spitalul  (?!?), ... noua  !!!" ... :D:D:D ...

P.S. Scuze coane Xtrem , am observat rugamintea numai dupa ce am postat :(  ( pentru ca m-am apucat sa raspund unei interventii de pe pagina cealalta ) ... Gata, de acum ma conformez :), promit ...

Ultima modificare facuta de moebius (29-05-2008 17:16:33)


29-05-2008 17:07:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK cumetre, adunarea la buncar :D atunci, ca zilele-s numarate deja !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-05-2008 17:20:14)


29-05-2008 17:18:17
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

Xtremul a scris:

OK:
V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??


Dom'le, in cazul in care propunerea ar veni de la cineva ca tine, crede-ma ca as analiza foarte serios toate aspectele. Si aici, la motive nu ar mai prima simpatia, ci faptul ca ai facut  ( mai mult decat suficient ) dovada IQ-ului ridicat si a unei acumulari masive de informatii, iar avand in vedere aceste aspecte devine evident faptul ca o chestie in care ai decis sa te implici merita toata atentia.
Asa ca, daca chiar tatonezi terenul ;), sunt dispus sa aflu mai multe :D ...

Ultima modificare facuta de moebius (30-05-2008 12:43:18)


30-05-2008 12:42:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu-s (din fericire? din pacate?) nici macar mason, cumetre moebius... (oricum a ajuns de risu'lumii si masoneria pe la noi, dar si aiurea, daca are membri ca G.Cotabitza ori Ontzanu - primarele de zicea ca-i o "organizatie etilista) !!! :D:D - in loc de "elitista, evident...

Am avut insa un bunic mason, stiu cite ceva... mai multe decit "publicul larg" (si) despre ei (ori templierii in care pina si asa-zisul Rege-Cioara Cioaba e acum membru :x), d-aia, sincer, n-as pune botu' ;) la chestia asta.

P.S. Incerc sa-ti trimit mai demult un mesaj pe privat, da' nu stiu ce are ca nu merge !!! :( Hai ca mai incerc (nu-mi postez aici ID-ul de mess, ca deja-l stiu prea... multe :D:D )


30-05-2008 13:15:53
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

P. Pan 63 a scris:

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


Epoca primitiva, perioada matriarhatului! :D

Mai serios vorbind, mi-ar fi placut sa ma fi nascut in America in timpul miscarilor feministe ( miscarea anti-sclavagista transformata in lupta pentru drepturile civile si politice ). Nu ca as fi mare feminista, dar aveau un tel atat de maret!!!

Ultima modificare facuta de SHAWUSKA (30-05-2008 14:38:42)


30-05-2008 14:34:27
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
ADEVAR din istorie : Care lupta/miscare din istorie vi se pare ca a avut cel mai maret tel? ( din punctul vostru de vedere, bine-nteles )

Ultima modificare facuta de SHAWUSKA (30-05-2008 14:52:47)


30-05-2008 14:43:00
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SHAWUSKA a scris:

ADEVAR din istorie : Care lupta/miscare din istorie vi se pare ca a avut cela mai maret tel? ( din punctul vostru de vedere, bine-nteles )


Shawuska , bine-ai venit la buncar !
Pai , teluri marete au martirii...Da' , pot sa-ti spun ca am mare respect si admiratie pentru legionarii din Miscarea legionara din Romania , ucisi desigur cu totii in puscariile comuniste ( in ciuda catorva greseli pe care le-au facut )


30-05-2008 14:51:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ei mda, poate chiar Buncarul-2012 :D o sa fie la originea unei noi societati secrete, pe o planeta devastata, dar gata s-o ia din nou "la trap" - pe noi carari insa, deocamdata secreta ca un mister invaluit intr-o enigma pastrata ascunsa... :D:D:D

P.S. Cam asa-i cu legionarii, tembelul de Horia Sima le-a facut mari deservicii "de imagine"; daca Zelea-Codreanu n-ar fi murit, cine mai stie ce si cum... :rolleyes:

Oricum, nu-s de acord cu unele laturi ale ideologiei lor (deseori prea babesti-mistice :D), dar tema-i imposibil de tratat extensiv aici... In plus...tot eu?!, :( - sa mai sara si altii cu topicuri, fratilor !!! :D:D

P.S. Alta "coincidentza" ;) dragutza: cutremurul din China a avut loc exact cu 88 de zile inainte de data startului Olimpiadei din... China !!! (08.08.08.) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-05-2008 16:22:01)


30-05-2008 15:49:01
   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10    
Mergeti la