Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Adevar sau provocare - adica alt joc, de ce nu? :)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

OK:

V-ar tenta sa faceti parte dintr-o "societate secreta"??  (d-aia serioasa, nu gasca de cartier.) :D Si nici MISA, nici SRI, SPP si alte mafii din astea cam ieftine. ;)
Eventual in ce conditii??


Zau ca nu stiu. ...Ma mai gandesc si spun maine seara, bine? :)


Hm, tot n-am habar.  Mi-ar placea cam asa: o societate secreta care sa se preocupe de binele omenirii, sa vegheze sa fie pace, sa aiba solutii pentru a ne salva de orice calamitate.  Mmm, da, asa da! :)

Provocare: Credeti ca exista sau ca a existat vreodata cu adevarat o societate secreta a carei misiune sa semene cat de cat cu cea descrisa de mine mai sus?

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (31-05-2008 00:58:05)


31-05-2008 00:55:41
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SHAWUSKA a scris:

ADEVAR din istorie : Care lupta/miscare din istorie vi se pare ca a avut cel mai maret tel? ( din punctul vostru de vedere, bine-nteles )


Lupta pieilor rosii pentru a-si pastra pamanturile si obiceiurile. Si asta nu doar ca imi plac mie luptele cu morile de vant!

PROVOCARE: Care este episodul istoric care v-a dezgustat cel mai mult?

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (31-05-2008 01:00:51)


31-05-2008 00:59:42
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

P. Pan 63 a scris:

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


Aici, acum. Pur si simplu ma plictiseste sa-mi imaginez cum ar fi sa traiesc in alta parte si altcumva. Adevarul e ca ma identific in mare masura cu existenta mea.

ADEVAR: Vi se intampla des sa visati cu ochii deschisi? ...La ce? :)


31-05-2008 01:04:04
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

Provocare : numiti trei lucruri pe care le-ati lua cu voi daca ar trebui sa stati  ,timp de un an  , pe o insula pustie .


Sampon pentru 3 vieti, cosmeticiana si manichiurista. :D

..Bine, cosmeticiana si manichiurista nu sunt "lucruri" -- o trusa de manichiura si tigari pentru 2 vieti ar fi ok? :)

PROVOCARE: Ce ati "uita" acasa, daca ati pleca pentru totdeauna?


31-05-2008 01:10:43
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:

PROVOCARE: Care este episodul istoric care v-a dezgustat cel mai mult?


Perioada inchizitiei.


31-05-2008 09:11:50
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Provocare : numiti trei lucruri pe care le-ati lua cu voi daca ar trebui sa stati  ,timp de un an  , pe o insula pustie .


Sampon pentru 3 vieti, cosmeticiana si manichiurista. :D

..Bine, cosmeticiana si manichiurista nu sunt "lucruri" -- o trusa de manichiura si tigari pentru 2 vieti ar fi ok? :)

PROVOCARE: Ce ati "uita" acasa, daca ati pleca pentru totdeauna?

SOTUL, indubitabil....


31-05-2008 17:17:10
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

spuneti-mi Aly a scris:


P. Pan 63 a scris:

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


Aici, acum. Pur si simplu ma plictiseste sa-mi imaginez cum ar fi sa traiesc in alta parte si altcumva. Adevarul e ca ma identific in mare masura cu existenta mea.

ADEVAR: Vi se intampla des sa visati cu ochii deschisi? ...La ce? :)

Mi s-a intamplat...visezi ca esti extrem de fericita, ca cineva te iubeste mai mult decat ai crede, ca totul e roz si e soare afara..
visezi,
visezi, te simti extrem de bine cu tine insati, radiezi de fericire si din ochii tai reiese faptul ca iubesti, crezi cu toata inima ca sentimentul e reciproc, visezi la o relatie lunga...dar,in scurt timp afli ca te-ai amagit....
Unele vise sunt in zadar...clipe pierdute, menite sa-ti creeze momente superficial de frumoase, care, la primul contact cu realitatea se transforma in particule de praf...
Si atunci ma intreb:
ce sa fac cu praful meu?


31-05-2008 23:53:07
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

L-om lua si pe evil, draga tit, polaritatea "good & evil" trebuie pastrata... ;)
Si pe Tasha (sigur, nu sub forma de "fantoma" :D actuala, speram doar temporara.)
Dar si pe Unikaa, si pe Kamin, ca doar n-o sa le lasam sa le inghita Marea aia Neagra si Rea...;):D
Ca sa nu mai vorbim ca te-ai uitat pe tine-te !! :D
Si pe Doriane, de ce nu? (dar deja ma gindesc ca unde-s mai multe femei... ;) nici Annunaki nu mai trebuie sa-si bage coada !! :D))

P.S. Sper ca mai ai oricum suta aia de kila de tzuika de la preconizat-ratata :D nunta cu CiudySA!!! Nu strica nici in buncar... ;) poate o repunetzi pe tapet problema acolo...si-ncepeti repopularea Terrei (nu insa cu limba aia a lui de-un cot, evident) :D:D

Stiu ca par o intrusa...cum zicea o forumista...dar sper sa va puteti obisnui cu nick-ul meu,Tasha a intrat deja in bunker...va asteapta,sau asteapta anul fatidic...=(


01-06-2008 00:02:13
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SHAWUSKA a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

PROVOCARE: Care este episodul istoric care v-a dezgustat cel mai mult?


Perioada inchizitiei.


Pe mine, perioada aia ma ingrozeste. De dezgustat, ma dezgusta rIvolutia din '89. :(


01-06-2008 13:28:57
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

martiela a scris:


Xtremul a scris:

L-om lua si pe evil, draga tit, polaritatea "good & evil" trebuie pastrata... ;)
Si pe Tasha (sigur, nu sub forma de "fantoma" :D actuala, speram doar temporara.)
Dar si pe Unikaa, si pe Kamin, ca doar n-o sa le lasam sa le inghita Marea aia Neagra si Rea...;):D
Ca sa nu mai vorbim ca te-ai uitat pe tine-te !! :D
Si pe Doriane, de ce nu? (dar deja ma gindesc ca unde-s mai multe femei... ;) nici Annunaki nu mai trebuie sa-si bage coada !! :D))

P.S. Sper ca mai ai oricum suta aia de kila de tzuika de la preconizat-ratata :D nunta cu CiudySA!!! Nu strica nici in buncar... ;) poate o repunetzi pe tapet problema acolo...si-ncepeti repopularea Terrei (nu insa cu limba aia a lui de-un cot, evident) :D:D

Stiu ca par o intrusa...cum zicea o forumista...dar sper sa va puteti obisnui cu nick-ul meu,Tasha a intrat deja in bunker...va asteapta,sau asteapta anul fatidic...=(


Martiela, draga mea, draga noastra, ia-mi lasa tu bunkerele! Nu ziceai ca-ti place la soare? :)


01-06-2008 13:30:17
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Soparlelor ce suntetzi !......Aloooooooo nea Xtremule mai langsam bre cu invitatziile in buncar !
spuneti-mi Aly a scris:


martiela a scris:


Xtremul a scris:

L-om lua si pe evil, draga tit, polaritatea "good & evil" trebuie pastrata... ;)
Si pe Tasha (sigur, nu sub forma de "fantoma" :D actuala, speram doar temporara.)
Dar si pe Unikaa, si pe Kamin, ca doar n-o sa le lasam sa le inghita Marea aia Neagra si Rea...;):D
Ca sa nu mai vorbim ca te-ai uitat pe tine-te !! :D
Si pe Doriane, de ce nu? (dar deja ma gindesc ca unde-s mai multe femei... ;) nici Annunaki nu mai trebuie sa-si bage coada !! :D))

P.S. Sper ca mai ai oricum suta aia de kila de tzuika de la preconizat-ratata :D nunta cu CiudySA!!! Nu strica nici in buncar... ;) poate o repunetzi pe tapet problema acolo...si-ncepeti repopularea Terrei (nu insa cu limba aia a lui de-un cot, evident) :D:D

Stiu ca par o intrusa...cum zicea o forumista...dar sper sa va puteti obisnui cu nick-ul meu,Tasha a intrat deja in bunker...va asteapta,sau asteapta anul fatidic...=(


Martiela, draga mea, draga noastra, ia-mi lasa tu bunkerele! Nu ziceai ca-ti place la soare? :)


01-06-2008 14:06:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Exploziile solare or sa fie, destul de curind, atit de "dragutze" incit... da'uite ca tac, nu mai zic nimic, fiind oricum offtopic. :), nu doar aparent diliu-defetist incurabil... :D

Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...

P.S. Martiela e  un nick destul de "martzian" :D, asa ca merge de minune, poate ca sefa a comitetului de primire a "martienilor" in 2012, nu ?! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-06-2008 16:28:06)


01-06-2008 16:24:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Caut chirurg estetician pentru a-mi "monta" una de cal !
Xtremul a scris:

Exploziile solare or sa fie, destul de curind, atit de "dragutze" incit... da'uite ca tac, nu mai zic nimic, fiind oricum offtopic. :), nu doar aparent diliu-defetist incurabil... :D

Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...

P.S. Martiela e  un nick destul de "martzian" :D, asa ca merge de minune, poate ca sefa a comitetului de primire a "martienilor" in 2012, nu ?! ;)


01-06-2008 17:06:30
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

Exploziile solare or sa fie, destul de curind, atit de "dragutze" incit... da'uite ca tac, nu mai zic nimic, fiind oricum offtopic. :), nu doar aparent diliu-defetist incurabil... :D

Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...

P.S. Martiela e  un nick destul de "martzian" :D, asa ca merge de minune, poate ca sefa a comitetului de primire a "martienilor" in 2012, nu ?! ;)

Cum sa-ti raspund?;)
Sa se revizuiasca, primesc, dar sa nu se schimbe nimic...=D=D
Hai ca tot suntem calare pe alegeri...
Ma bucur ca imi acceptati nick-ul si ca deh!...e in ton cu demersurile...


01-06-2008 18:59:30
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tashico calare pe alegeri eshti matale .....io-s calare pe fomeiiiiii !.....hihihihi
martiela a scris:


Xtremul a scris:

Exploziile solare or sa fie, destul de curind, atit de "dragutze" incit... da'uite ca tac, nu mai zic nimic, fiind oricum offtopic. :), nu doar aparent diliu-defetist incurabil... :D

Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...

P.S. Martiela e  un nick destul de "martzian" :D, asa ca merge de minune, poate ca sefa a comitetului de primire a "martienilor" in 2012, nu ?! ;)

Cum sa-ti raspund?;)
Sa se revizuiasca, primesc, dar sa nu se schimbe nimic...=D=D
Hai ca tot suntem calare pe alegeri...
Ma bucur ca imi acceptati nick-ul si ca deh!...e in ton cu demersurile...


01-06-2008 19:31:21
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:


Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...


Da, categoric : DA. Nu vad de ce nu as indrepta anumite lucruri, in conditiile in care as avea resursele materiale. Am cateva nemultumiri legate da aspectul meu, pot trai cu ele ( e adevarat ), dar nu vad de ce nu le-as corecta, daca as avea posibilitatea. In nici un caz nu mi-as face credit ca sa-mi maresc sanii si nici nu mi-as cheltui ultimii bani pe asta ...

Aspectul fizic e departe de a fi cel mai important, dar, DA, conteaza!

ADEVAR : Pe cine alegi : o persoana inteligenta, plina de dragoste si frumoasa sau o persoana inteligenta, plina de dragoste si urata ?

PS Nu astept neaparat raspuns...


01-06-2008 23:19:00
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Ma gandeam de curand ce ar fi omul fara iubire... doar cu activitatile cotidiene, lipsite de pasiune.
Ar fi plictisitor?
Si daca da, cat de insuportabil... ?


02-06-2008 08:39:53
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
consideri ca exista pe lumea asta doar oameni care iubesc?!! Eu sunt convinsa  ca multi nici  nu au simtit  pasiunea... Deci este suportabil, nu?!!!  Se poate trai si fara ...mai ales dc nici macar nu stii ce-ti lipseste!! :)

02-06-2008 12:06:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SHAWUSKA a scris:


Xtremul a scris:


Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...


Da, categoric : DA. Nu vad de ce nu as indrepta anumite lucruri, in conditiile in care as avea resursele materiale. Am cateva nemultumiri legate da aspectul meu, pot trai cu ele ( e adevarat ), dar nu vad de ce nu le-as corecta, daca as avea posibilitatea. In nici un caz nu mi-as face credit ca sa-mi maresc sanii si nici nu mi-as cheltui ultimii bani pe asta ...

Aspectul fizic e departe de a fi cel mai important, dar, DA, conteaza!

ADEVAR : Pe cine alegi : o persoana inteligenta, plina de dragoste si frumoasa sau o persoana inteligenta, plina de dragoste si urata ?

PS Nu astept neaparat raspuns...


ADEVARUL tau, draga Shawuska, seamana cumva cu anti-maxima aia: "Mai bine sanatos si bogat, decit bolnav si sarac !?" :D
Daca introduceai inca o variabila (pe linga "frumoasa/urita" poate m-as mai fi gindit... dar asa, e clar, nu???)
Ramin oricum la parerea ca nu noi alegem iubirea, ci ea ne alege pe noi... ;)

Mai ramin si la opinia ca orice interventie artificiala asupra fizicului "dat De Sus" :D (si, evident, influentzat de virsta la un moment dat) e o chestie cumva draceasca :D:D - parere argumentata nu doar "dogmatic". Fireste, asta-i doar convingerea mea. :)
Tema-i oricum complexa, include psihanaliza notiunii "frica de Moarte" si nu prea incape aici...

Provocare: Ati face sex cu un/a extraterestru/a ?? :D De bunavoie, normal, nu "rapit/a" de vreun OZN... Si, eventual, in ce conditii ?! ;)

P.S. Nu accept uzata si obsesiva vrajeala penibil-romantios-feminista ;) "cu luminari si sampanie", sub nicio forma  !! :D:D
Macar din motivul ca ET ar fi, se pare, sensibili la lumina excesiva si-n plus se matolesc cam repede. :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-06-2008 12:37:34)


02-06-2008 12:31:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

kamin a scris:

consideri ca exista pe lumea asta doar oameni care iubesc?!! Eu sunt convinsa  ca multi nici  nu au simtit  pasiunea... Deci este suportabil, nu?!!!  Se poate trai si fara ...mai ales dc nici macar nu stii ce-ti lipseste!! :)


Pai degeaba crezi tu, draga kamin (cont sters :D) ca vine comeata-n 2012 peste noi ??? :D:D

Taman fiindca s-a depasit de mult pragul critic al proportiei "reci/calzi" pe Terra si cainoshenia "materialista" e-n floare... :x

P.S. Cu ocazia asta, uite ca-mi veni ideea de-a reveni la topicul cu "Bogatia excesiva"... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-06-2008 12:42:23)


02-06-2008 12:41:54
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SHAWUSKA a scris:


Xtremul a scris:


Provocare: Ati apela la chirurgia estetica pentru anumite "retusuri" dac-ati avea mijloacele materiale necesare? (ca sa dati coltzu' "aratind bine" :D:D - fireste, asta-i doar opinia mea ;))...


Da, categoric : DA. Nu vad de ce nu as indrepta anumite lucruri, in conditiile in care as avea resursele materiale. Am cateva nemultumiri legate da aspectul meu, pot trai cu ele ( e adevarat ), dar nu vad de ce nu le-as corecta, daca as avea posibilitatea. In nici un caz nu mi-as face credit ca sa-mi maresc sanii si nici nu mi-as cheltui ultimii bani pe asta ...

Aspectul fizic e departe de a fi cel mai important, dar, DA, conteaza!

ADEVAR : Pe cine alegi : o persoana inteligenta, plina de dragoste si frumoasa sau o persoana inteligenta, plina de dragoste si urata ?

PS Nu astept neaparat raspuns...


Shawshuska (pffai , ce nume greu de scris ti-ai ales !) , ce pacatele mele sa retusezi tu la tine  , cu operatii estetice? tu esti frumoasa asa cum esti....
NU . NU . NU . Nu mi-as schimba nimic din infatisare prin operatii estetice .
Barbara Streisand , Shawshuska , nu si-a modificat infatisarea .
Acum , incearca tu s-o compari pe barbara streissand cu toate femeile , gramada la un loc , care apeleaza la operatii estetice .

ps. am nasu'borcanat !

Provocare : care este diferenta intre un om de succes si un om de valoare ?

Ultima modificare facuta de titmouse (02-06-2008 12:51:01)


02-06-2008 12:46:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Provocare: Ati face sex cu un/a extraterestru/a ?? :D De bunavoie, normal, nu "rapit/a" de vreun OZN... Si, eventual, in ce conditii ?! ;)

Vad ca tre'sa ma repet, bagati raspunsuri, fetele mosului :D (si baietii, normal), ca nasul borcanat e doar un detaliu care poate fi chiar excitant pentru ET, mai stii ?! :D:D


02-06-2008 12:50:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Intrebare : care este diferenta intre un om de succes si un om de valoare ?


Exact aia (de fapt alea) dintre Jiji Berbecali si Justin Capra, de pilda. :)

Sau dintre hipersecuristul hotzoman Dan Voiculescu si acelasi Justin Capra (desi, aparent, Voiculescu si-a dres imaginea, crede el, premiindu-l recent pe Capra, cu vreo 80.000 de euro - bani putzini si veniti clar prea tirziu, zic io, pentru marele nostru inventator :().

Sau dintre "otravitorii" familiei De Medici si artistii Renasterii "sponsorizati" de ei (macar De Medici astia isi mai foloseau banii cu minte uneori... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-06-2008 12:57:01)


02-06-2008 12:51:23
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Provocare: Ati face sex cu un/a extraterestru/a ?? :D De bunavoie, normal, nu "rapit/a" de vreun OZN... Si, eventual, in ce conditii ?! ;)

Vad ca tre'sa ma repet, bagati raspunsuri, fetele mosului :D (si baietii, normal), ca nasul borcanat e doar un detaliu care poate fi chiar excitant pentru ET, mai stii ?! :D:D


Da . Daca ma atrage fizic si exista contact emotional ,"rezist la orice , cu exceptia tentatiei" .

Ultima modificare facuta de titmouse (02-06-2008 13:03:50)


02-06-2008 12:59:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Vezi ca si CiudySA poate fi E.T....:D nu de alta, da' prea-i ciudat citeodata... ;) (P.S.: hihihi)

02-06-2008 13:07:10
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Vezi ca si CiudySA poate fi E.T....:D nu de alta, da' prea-i ciudat citeodata... ;) (P.S.: hihihi)



       PARTZ  !!!!!!!!!!!!!


02-06-2008 13:16:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mergea si-un "ETE SCARTZ"... :D:D (pe liga PARTZ, evident).

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-06-2008 14:09:47)


02-06-2008 14:09:07
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Mergea si-un "ETE SCARTZ"... :D:D (pe liga PARTZ, evident).


Mergea...dar eu ii eram datoare cu un PARTZ !

Ultima modificare facuta de titmouse (02-06-2008 14:25:11)


02-06-2008 14:24:49
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

Vezi ca si CiudySA poate fi E.T....:D nu de alta, da' prea-i ciudat citeodata... ;) (P.S.: hihihi)

Lasa ca am gasit eu ac de cojocul lui..de ce m-am numit Martiela?;)
=D=D=D
Nimic nu e intamplator pe lumea asta!


02-06-2008 16:56:44
   
?? kalinka
Cont Sters

Inregistat: 30-04-2007
Mesaje: 60

Xtremul a scris:

Provocare: Ati face sex cu un/a extraterestru/a ?? :D De bunavoie, normal, nu "rapit/a" de vreun OZN... Si, eventual, in ce conditii ?! ;)

Vad ca tre'sa ma repet, bagati raspunsuri, fetele mosului :D (si baietii, normal), ca nasul borcanat e doar un detaliu care poate fi chiar excitant pentru ET, mai stii ?! :D:D


Cu cat mai extra......terestru cu atat mai bine, ca din pacate unii pamanteni nu prea sunt extra......


02-06-2008 17:18:09
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

kalinka a scris:


Xtremul a scris:

Provocare: Ati face sex cu un/a extraterestru/a ?? :D De bunavoie, normal, nu "rapit/a" de vreun OZN... Si, eventual, in ce conditii ?! ;)

Vad ca tre'sa ma repet, bagati raspunsuri, fetele mosului :D (si baietii, normal), ca nasul borcanat e doar un detaliu care poate fi chiar excitant pentru ET, mai stii ?! :D:D


Cu cat mai extra......terestru cu atat mai bine, ca din pacate unii pamanteni nu prea sunt extra......

CEI EXTRA SUNT RARA AVIS!
Greu gasesti cite un exemplar...asa ca da!!!..sa vina extra - terestrii!!!!=D=D


02-06-2008 17:29:33
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
.. .Sa indraznesc sa afirm ca reclamele subliminale sunt interzise in Romania de CNA?   

Eu nu sunt de acord cu ele!ok, insa exista si sunt folosite in publicitate atatea alte forme de manipulare. Nu cred ca pot fi interzise toate.
Cercetarile au spus ca nu poti fi influentat intr-o actiune prin mesaje sub limita perceptiei decit daca ele vin deja pe un teren pregatit anterior (prin perceptie si interpretare constienta a mesajului-stimul). Exista un mecanism de functionare a psihicului uman care nu da voie subconstientului sa faca ce vrea el.Ce sa spun atunci de reclama liminala,cea in care mesajul este receptat in mod constient.. Ramanem la ideea ca drumul cel mai scurt e cel direct?..pai,ca in geometrie.. 


Pe scurt: publicitatea se va baza tot timpul pe manipulare fie ca o recunoaste sau nu!!!

Intrebare:ce ne dorim/daca ne dorim?ne pasa /daca ne pasa?vrem sa../subliminal sau ..subtil?../nu te intereseaza subiectul..

raspundeti voi..ce si cum..


02-06-2008 17:55:34
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
E clar ca un razboi cu iran ar duce la o scadere economica mondiala si bineinteles prabusirea economica a USA.
Vor Iluminati sau nu acest razboi? Care ar fi sau sunt optiunile logice?
Adica'i provocare?
Care'i adevarul neadevarat?


04-06-2008 11:11:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda, raspuns la provocarea lui NJD: ultimele declaratii ale lui Barack Obama (in sensul "stoparii ambitiilor nucleare ale Iranului" :rolleyes: ) par destul de ingrijoratoare... mai ales ca poll-urile il cam indica favorit in "cursa finala" contra lui McCain (si asta cam razboinic) :(

Io ramin la parerea ca oricum in alegeri iese cine ... trebuie" ;)
Si mai cred ca Illuminati chiar VOR razboiul asta !!!
Sint zvonuri ca W.Bush poate sa amine oricum alegerile, in cazul cind declara... el razboiul! :rolleyes:

La provocarea dragei de Martiella - sorry, da'chiar n-am intzeles-o... :)

INTREBARE: Chiar credeti ca anumite suflete se pot reintilni, dupa ce s-au cunoscut in alte existentze?!

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-06-2008 20:54:16)


04-06-2008 20:49:13
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

Mda, raspuns la provocarea lui NJD: ultimele declaratii ale lui Barack Obama (in sensul "stoparii ambitiilor nucleare ale Iranului" :rolleyes: ) par destul de ingrijoratoare... mai ales ca poll-urile il cam indica favorit in "cursa finala" contra lui McCain (si asta cam razboinic) :(

Io ramin la parerea ca oricum in alegeri iese cine ... trebuie" ;)
Si mai cred ca Illuminati chiar VOR razboiul asta !!!
Sint zvonuri ca W.Bush poate sa amine oricum alegerile, in cazul cind declara... el razboiul! :rolleyes:

La provocarea dragei de Martiella - sorry, da'chiar n-am intzeles-o... :)

INTREBARE: Chiar credeti ca anumite suflete se pot reintilni, dupa ce s-au cunoscut in alte existentze?!

Cateodata nu ma inteleg nici eu...darmite tu....;)
=D=D

Ultima modificare facuta de martiela (04-06-2008 22:47:03)


04-06-2008 22:37:23
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:


INTREBARE: Chiar credeti ca anumite suflete se pot reintilni, dupa ce s-au cunoscut in alte existentze?!


Hmm, nu cred, dar ar fi frumos!!! Daca as crede in asta, ar trebui sa cred si in SUFLETE PERECHE.

ADEVAR : Ati avut o relatie cu cineva cu care sa va potriviti perfect in viata de zi cu zi si in pat sa fie un dezastru ? ( ca invers cred ca se intimpla mai des !!! )


04-06-2008 22:39:01
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Ce e dincolo de aceasta lume...putem doar sa facem supozitii.Pot fi alte lumi,alte planuri ale existentei,sau poate nu e nimic....
La un moment dat fiecare din noi va afla,ideea e ca nu ma mana curiozitatea din spate sa stiu cat mai repede acest lucru....=) 
Daca cumva mi-o iei inainte,sa ma anunti cum e,coane Xtreme....
Shawuska...zau asa,nu te inteleg...fii mai concilianta...daca la pat functioneaza...mai lasa si tu soro!!!!
Provocare:
Sa zicem ca v-ati gasit ingerul...pentru fiecare gest frumos pe care l-ar face pt voi, cum l-ati rasplati...cum i-ati multumi?

Ultima modificare facuta de martiela (04-06-2008 22:56:52)


04-06-2008 22:50:08
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SHAWUSKA a scris:


Xtremul a scris:


INTREBARE: Chiar credeti ca anumite suflete se pot reintilni, dupa ce s-au cunoscut in alte existentze?!


Hmm, nu cred, dar ar fi frumos!!! Daca as crede in asta, ar trebui sa cred si in SUFLETE PERECHE.

ADEVAR : Ati avut o relatie cu cineva cu care sa va potriviti perfect in viata de zi cu zi si in pat sa fie un dezastru ? ( ca invers cred ca se intimpla mai des !!! )


Aa, n-am avut niciodata o relatie cu cineva care sa fie un dezastru in pat. ...Sau oi fi avut?! Sau poate ca am? ...Cu iubitul meu ma potrivesc perfect in viata de zi cu zi, dar trebuie sa avem griji foarte serioase ca sa parasim patul, odata ajunsi acolo, de exemplu, pur si simplu pare a ne fi imposibil sa ne saturam.  Am face sex continuu iar in pauze ne-am declara reciproc la nesfarsit cat de minunati am fi, chipurile -- suntem amandoi un dezastru din punctul asta de vedere. :D

Adevar: Ce intelegeti prin "dezastru in pat"?


05-06-2008 00:12:37
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

martiela a scris:


Provocare:
Sa zicem ca v-ati gasit ingerul...pentru fiecare gest frumos pe care l-ar face pt voi, cum l-ati rasplati...cum i-ati multumi?


L-as iubi. Pur si simplu.

Il iubesc.

Hmm, dupa intrebarea asta nu-mi mai arde sa va provoc la nimic. :) ...Nu-i nimic, o sa(-mi) revin. :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (05-06-2008 00:16:11)


05-06-2008 00:15:43
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Aly a scris:


Adevar: Ce intelegeti prin "dezastru in pat"?

Sa fim seriosi Aly... Dupa ani si ani de impartit patul, baia si bucataria, arata-mi-i mie pe aia care se mai napustesc unul asupra celuilalt in fiecare noapte!!! Adevarul este ca intr-o relatie adevarata ai parte de  toate. Ai parte inclusiv de a nu avea parte....dar poate  traiesti la maximum  atunci cand ai parte....consider deci ca in tot raul exista si un bine...;)
   Sau poate tu te referi la un alt dezastru si nu pricep eu...in fine consider ca acel sef de politie D-zeu sa-l ierte de care v-am povestit mai in urma avea mare dreptate(ma refer la povestioara de la WC -ul public cand vine tiganca si-i cere leul la care el spune"si pentru cei morti se plateste?"...la care tiganca spune "nu exista ala mort....exista aia femeie care nu stie sa-l scoale..."=D  )...so.....=D=D


05-06-2008 08:24:07
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

martiela a scris:


Aly a scris:


Adevar: Ce intelegeti prin "dezastru in pat"?

Sa fim seriosi Aly... Dupa ani si ani de impartit patul, baia si bucataria, arata-mi-i mie pe aia care se mai napustesc unul asupra celuilalt in fiecare noapte!!! Adevarul este ca intr-o relatie adevarata ai parte de  toate. Ai parte inclusiv de a nu avea parte....dar poate  traiesti la maximum  atunci cand ai parte....consider deci ca in tot raul exista si un bine...;)
   Sau poate tu te referi la un alt dezastru si nu pricep eu...in fine consider ca acel sef de politie D-zeu sa-l ierte de care v-am povestit mai in urma avea mare dreptate(ma refer la povestioara de la WC -ul public cand vine tiganca si-i cere leul la care el spune"si pentru cei morti se plateste?"...la care tiganca spune "nu exista ala mort....exista aia femeie care nu stie sa-l scoale..."=D  )...so.....=D=D


"dezastru" la pat , pentru mine , ar fi un barbat numit "masina de facut sex" .
Provocare : ce intelegeti prin "bun la pat" ?


05-06-2008 08:52:28
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

Provocare : ce intelegeti prin "bun la pat" ?


Mama, ce intrebare! :D :D :D

Pai, bun la pat: dOO chestii - intai, sa fie asaa, o prajiturica de barbat :D, nici puhav, nici slab - Doamne, fereste! -, nici paros, nici span de-a dreptul, usor rumenit de soare, temeinic spalat si foarte usor parfumat. :) (Preferabil ar fi NE-parfumat, ca sa spun sincer.) Second, sa-i placa sexul pe indelete, sa fie sensibil si sa n-aiba inhibitii.

Ups, am uitat sa va provoc si sunt deja datoare!

Provocare: Vi s-a intamplat vreodata sa va saturati de parteneri foarte buni la pat? Cum s-a intamplat? :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (05-06-2008 09:34:20)


05-06-2008 09:30:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Provocare : ce intelegeti prin "bun la pat" ?


Mama, ce intrebare! :D :D :D

Pai, bun la pat: dOO chestii - intai, sa fie asaa, o prajiturica de barbat :D, nici puhav, nici slab - Doamne, fereste! -, nici paros, nici span de-a dreptul, usor rumenit de soare, temeinic spalat si foarte usor parfumat. :) (Preferabil ar fi NE-parfumat, ca sa spun sincer.) Second, sa-i placa sexul, sa fie sensibil si sa n-aiba inhibitii.

 
  BARBATU' TIRAMISU'   !!!!!!!!!!!!!!!!
  Unde-ai fost ? Eh , la cofetarie , am servit o prajitura !!!!!!!  ha , ha....
  Allyyy , ia spune tu , ministra totala ce esti , tu azi-noapte , ai fost la prajitura ?


ps. "Vrem barbatu'Tiramisu' ! , Vrem barbatu' Tiramisu' !.....(cor antic , ragusit...)

Ultima modificare facuta de titmouse (05-06-2008 09:40:52)


05-06-2008 09:34:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Provocare : ce intelegeti prin "bun la pat" ?


Mama, ce intrebare! :D :D :D

Pai, bun la pat: dOO chestii - intai, sa fie asaa, o prajiturica de barbat :D, nici puhav, nici slab - Doamne, fereste! -, nici paros, nici span de-a dreptul, usor rumenit de soare, temeinic spalat si foarte usor parfumat. :) (Preferabil ar fi NE-parfumat, ca sa spun sincer.) Second, sa-i placa sexul pe indelete, sa fie sensibil si sa n-aiba inhibitii.

Ups, am uitat sa va provoc si sunt deja datoare!

Provocare: Vi s-a intamplat vreodata sa va saturati de parteneri foarte buni la pat? Cum s-a intamplat? :D

Da, mi s-a intimplat sa ma satur de trei ori in viata: de una cind a rupt patu' :D, de alta cu ocazia unui PARTZ :D:D si de alta cind a deschis gura. ;)

Interesting oricum sa lecturez degustibusurile astea, chiar daca o usoara depresie-i inevitabila - din motivul evident al constientizarii tristei realitati ca niciodata n-am fost si nici n-as avea vreo sansa de-a fi "bun la pat" :(... ci doar extraordinar de bun !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 11:12:42)


05-06-2008 11:07:32
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

titmouse a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Provocare : ce intelegeti prin "bun la pat" ?


Mama, ce intrebare! :D :D :D

Pai, bun la pat: dOO chestii - intai, sa fie asaa, o prajiturica de barbat :D, nici puhav, nici slab - Doamne, fereste! -, nici paros, nici span de-a dreptul, usor rumenit de soare, temeinic spalat si foarte usor parfumat. :) (Preferabil ar fi NE-parfumat, ca sa spun sincer.) Second, sa-i placa sexul, sa fie sensibil si sa n-aiba inhibitii.

 
  BARBATU' TIRAMISU'   !!!!!!!!!!!!!!!!
  Unde-ai fost ? Eh , la cofetarie , am servit o prajitura !!!!!!!  ha , ha....
  Allyyy , ia spune tu , ministra totala ce esti , tu azi-noapte , ai fost la prajitura ?


ps. "Vrem barbatu'Tiramisu' ! , Vrem barbatu' Tiramisu' !.....(cor antic , ragusit...)


Ineresanta tema are corul asta!!  Cred ca ma inscriu si eu ...pt repetitii :D


05-06-2008 12:27:52
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
si o provocare: oare ce inteleg barbatii cand spun ca sunt "extraordinari de buni" la pat?!!! Dar femeile cum vad chestia asta?!! o fi vreo asemanare?!!! :)

05-06-2008 12:33:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Niciun barbat nu va recunoaste vreodata 2 chestii, draga Kamin: ca-i un sofer execrabil si un amant deplorabil !!! :D:D

De ce-as fi tocmai io primul care sa recunoasca, eiii ??? :rolleyes:

P.S. Vezi ca-ti pierzi postul de Ministra a Plimbarilor, Turismului si Voyeurismului :D daca nu postezi pe topicul "Doomsday-2012 !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 12:39:25)


05-06-2008 12:37:30
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:

Niciun barbat nu va recunoaste vreodata 2 chestii, draga Kamin: ca-i un sofer execrabil si un amant deplorabil !!! :D:D

De ce-as fi tocmai io primul care sa recunoasca, eiii ??? :rolleyes:

P.S. Vezi ca-ti pierzi postul de Ministra a Plimbarilor, Turismului si Voyeurismului :D daca nu postezi pe topicul "Doomsday-2012 !!! ;)



am spus provocare?!!! trebuia sa fi scris ADEVAR! :) 
  IMi pui o pila?!! ...ca tu esti seful cu tot ce tine de 2012 :D


05-06-2008 12:42:34
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

kamin a scris:


Xtremul a scris:

Niciun barbat nu va recunoaste vreodata 2 chestii, draga Kamin: ca-i un sofer execrabil si un amant deplorabil !!! :D:D

De ce-as fi tocmai io primul care sa recunoasca, eiii ??? :rolleyes:

P.S. Vezi ca-ti pierzi postul de Ministra a Plimbarilor, Turismului si Voyeurismului :D daca nu postezi pe topicul "Doomsday-2012 !!! ;)



am spus provocare?!!! trebuia sa fi scris ADEVAR! :) 
  IMi pui o pila?!! ...ca tu esti seful cu tot ce tine de 2012 :D

Kamin...ia la loc comanda si ia-ti postul in primire...ti-ai cam facut de cap...cam mare debandanda aici...;)
=D=D


05-06-2008 15:20:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

kamin a scris:


Xtremul a scris:

Niciun barbat nu va recunoaste vreodata 2 chestii, draga Kamin: ca-i un sofer execrabil si un amant deplorabil !!! :D:D

De ce-as fi tocmai io primul care sa recunoasca, eiii ??? :rolleyes:

P.S. Vezi ca-ti pierzi postul de Ministra a Plimbarilor, Turismului si Voyeurismului :D daca nu postezi pe topicul "Doomsday-2012 !!! ;)



am spus provocare?!!! trebuia sa fi scris ADEVAR! :) 
  IMi pui o pila?!! ...ca tu esti seful cu tot ce tine de 2012 :D


Sigur ca ti-as pune... o PILA oare ?! :D:D


05-06-2008 15:37:05
   
Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10    
Mergeti la