Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 79
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Lasatzi piztigoii sa vina la mine ! :D
CIUDATUL SA a scris:

dada hai la bunicu' ca io tzi-s duhovnicul !
titmouse a scris:




Am gresit  Prea Luminate !(ce bec ai la lanterna aia , ca-mi scoate ochii !)
Am pacatuit cu gandu' si cu tastatura ! Da' stiu ca Tu esti mare in bunatatea si milostenia ta , ca la tine vin TOATE si de la tine pleaca TOATE catele sunt la buncar .
Ma caiesc (macaiesc??)..
POT SA MA DUC SA MA SPOVEDESC ????????????????????????


Propun 2 DUHOVNICI !


06-06-2008 12:59:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
multzumesc preaumil ,preamarite !......hihihi sa vezi ce spovedanie ii trag io lu' pitzigoiu' :D

06-06-2008 13:00:13
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nesatulo !
titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Lasatzi piztigoii sa vina la mine ! :D
CIUDATUL SA a scris:

dada hai la bunicu' ca io tzi-s duhovnicul !


Propun 2 DUHOVNICI !


06-06-2008 13:00:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

multzumesc preaumil ,preamarite !......hihihi sa vezi ce spovedanie ii trag io lu' pitzigoiu' :D


Hai, fiindca ne cunoastem de mult, ai voie sa fii Duhovnic Adjunct ;), cumetre SA...

Vezi insa ca tre'sa ai si tu un Sigiliu Vioi... :D:D, NU DOAR PROTEZA si limba...


06-06-2008 13:02:40
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

multzumesc preaumil ,preamarite !......hihihi sa vezi ce spovedanie ii trag io lu' pitzigoiu' :D


ca-n tine mi-i toata nadejdea cea mare , sa ma curatesc de pacate...


06-06-2008 13:02:59
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Faqra grija ca le curatzim pe toate ...1-2 ore in cuva cu ultrasunete shi ieshi mai curata ca lacrima ! :D

06-06-2008 13:05:10
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Faqra grija ca le curatzim pe toate ...1-2 ore in cuva cu ultrasunete shi ieshi mai curata ca lacrima ! :D

 
In cuva , Prea Sfinte Duhovnic !!! Intr-un colt de buncar mai ferit , nu se poate ?


06-06-2008 13:07:05
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Se poate fata tatii dar tot cuva o folosim ca alt instrument bunicul n-are ! ......   :D

06-06-2008 13:09:54
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos de chestia cu coltzul ferit : CE CRETINITATE SA TE FOOOTZI PE INTUNERIC CA BACTERIILE ! hihihi.......

06-06-2008 13:11:21
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Apropos de chestia cu coltzul ferit : CE CRETINITATE SA TE FOOOTZI PE INTUNERIC CA BACTERIILE ! hihihi.......


Spevedaniile-s la lumina zilei  , da'...daca n-ai har...duhovnicesc...


06-06-2008 13:16:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sa vin oare cu lanterna Luciferix pe linga cuva ??? :D

06-06-2008 13:17:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


Asta-i lista completa (n-am Marele Sigiliu ;) la mine, da' considerati-o definitiva). Asteptam catindati la posturile vacante !!!

Plus estimari ale costurilor buncarului (+ dependintze ;)) din partea unora care au mai facut nazbitii din astea... :D

Inca un hectar de citat, ca sa va reamintesc de responsabilitati, IRESPONSABILILOR !!! :D:D

"""Ministrii numiti pina acum au cam demonstrat, prin postari, ceva merite reale (de modestul de mine nu mai vorbim... :D:D); oricum, raminem la 1 (UN) buncar si... bun (cu destule anexe, evident - templu, sera, grajd, centrala termica, sala generatoarelor, atelier service deltaplane-triciclete, depozit conserve-gemuri, sala comunicatii, carcera, spital, bai, sauna, bucatarii, ospiciu :D etc) ;), indiferent de culoarea felinarelor :D:D

Apropo: veniti poate si cu propuneri de noi anexe, pe linga cele specificate pe scurt (hihihi :D) mai sus !!! :rolleyes:"""

Cind si cind, va mai agasez si cu reamintirea indatoririlor voastre, diliilor !!! :D:D

Chiar plec acum, da-n lipsa mea va rog - ba nu, va ordon :D - nu lasati sa moara (de foame mai ales ;)) generoasele Idei Bunkerineze !!!:D:D

Na ca iar va borbandez :D:D cu organigrama mai ceva ca Generalu'Moebius cu Aragazu'din deltaplan, ... aloooo, lasati "spovedania" macar un numar-doua si saritzi cu noi propuneri, oricit de zgubilitice ar parea !!! :D:D

(P.S. Inca nu plec, pina nu-mi gasesc si remontez Marele Sigiliu ;))........

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 13:21:02)


06-06-2008 13:19:07
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Io ti-o spun cinstit bre nea Extrem; la mine in profil scria "Casatorit" (desi nu se purtra si nu se mai vede) dar e adevarat. Am restrictii. Am Calcat Stramb. Am Calcato pe o una fo' 2 luni 6/7 ore pe zi cinci zile pe saptamana Rau de tot. Dar nici ea nu sa lasat mai prejos, mai sa-mi rupa Picioru cu pricina si in final a fugit de la culcusul ei sortit de lege cu sot. Si cand Ambasada de acasa mi-a aratat dovezile IreFutabile, n-am mai putut sa spun Adevarul ca nu a fost vina mea si am Mintit ca Ea s-a pus Sub Picior, Intentionata. Si de atunci anticipate-mi sunt toate Miscarile. Sunt pazit, ca pe Ochi din Cap cemai, sa nu mai Calc pe cineva din greseala sau Voit.. La o eventuala intalnire in masa, a Marii Adunari Nationale Forum 3X, la inghesuiala, parhaele cu curu'n sus si une' fete la fel, cine mai stie, iar Calc Stramb. C'asa's io, nu talamb dar cam Narod, nu 'nvatz deloc.
Deci ca sa fiu precaut poate beau cu vre-un cumatru, doi, un Tzap de bere si cam atat, ca sa nu creada lumea ca nu-s fu'un Sfant. Vom mai vedea.
Drept Inainte. Spre Bunkere


06-06-2008 13:23:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Se aproba: Straight Ahead !!! (sau "Drept Inainte"!!!) ca motto oficial pe steagul Bunkeristaniei :D (pe Sigiliu nu mi-l tatuez totusi, ca doare ;)).

Cit despre Marea Adunare Bunkeristana :D, sa speram ca va deveni curind reala, poate chiar in vara asta (propunerea aia cu paharele, dar si fetili cu curu-n sus e destul de inspirata... ;))

Apropo: veniti poate si cu ceva propuneri apropo de STEAG? :rolleyes: Ca tre's-avem si d-asta, cred...

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 13:33:58)


06-06-2008 13:27:05
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Nu lasati Urme

Ultima modificare facuta de NJD (06-06-2008 13:29:42)


06-06-2008 13:28:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Nu lasati Urme

Deja am lasat... pe la Ochiu' si Timpanu' mai ales... ;)


06-06-2008 13:46:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stire serioasa:

"" ROME - World leaders at a U.N. summit embraced an ambitious strategy to combat a food crisis :rolleyes: that is causing violent riots :rolleyes: and threatening to push up to a billion people across the globe into hunger.

Delegates from 181 countries pledged Thursday to reduce trade barriers and boost agricultural production to combat rising food prices, but some nations and groups maintained more concrete measures will be needed.

After three days of wrangling, delegates at the Rome-based United Nations Food and Agriculture Organization approved a declaration resolving to ease the suffering caused by soaring food prices and step up investment in agriculture.

The summit struck a balance on the contentious issue of biofuels, recognizing "challenges and opportunities" in using food for fuel.""

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 14:03:30)


06-06-2008 14:00:19
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Va pot da uz de folosintza pentru logo-ul firmei mele : MURIM DAR REZOLVAM !
Xtremul a scris:

Se aproba: Straight Ahead !!! (sau "Drept Inainte"!!!) ca motto oficial pe steagul Bunkeristaniei :D (pe Sigiliu nu mi-l tatuez totusi, ca doare ;)).

Cit despre Marea Adunare Bunkeristana :D, sa speram ca va deveni curind reala, poate chiar in vara asta (propunerea aia cu paharele, dar si fetili cu curu-n sus e destul de inspirata... ;))

Apropo: veniti poate si cu ceva propuneri apropo de STEAG? :rolleyes: Ca tre's-avem si d-asta, cred...


06-06-2008 14:37:20
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Da-i in mortzii lor sa ne dea ei petrol ca daca ne apucam de agricultura vorba aia : AVEM CU CE ! ....Sa speram ca dezaxata fosila comunista Iliescu (crapa-i-ar inima in patru ) o sa ajunga cat mai repede langa Ceaushescu shi ne apucam shi noi de treaba in Romania asta ca shi-asha de furat nu prea mai este ce !
Xtremul a scris:

Stire serioasa:

"" ROME - World leaders at a U.N. summit embraced an ambitious strategy to combat a food crisis :rolleyes: that is causing violent riots :rolleyes: and threatening to push up to a billion people across the globe into hunger.

Delegates from 181 countries pledged Thursday to reduce trade barriers and boost agricultural production to combat rising food prices, but some nations and groups maintained more concrete measures will be needed.

After three days of wrangling, delegates at the Rome-based United Nations Food and Agriculture Organization approved a declaration resolving to ease the suffering caused by soaring food prices and step up investment in agriculture.

The summit struck a balance on the contentious issue of biofuels, recognizing "challenges and opportunities" in using food for fuel.""


06-06-2008 14:43:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Va pot da uz de folosintza pentru logo-ul firmei mele : MURIM DAR REZOLVAM !
Xtremul a scris:

Se aproba: Straight Ahead !!! (sau "Drept Inainte"!!!) ca motto oficial pe steagul Bunkeristaniei :D (pe Sigiliu nu mi-l tatuez totusi, ca doare ;)).

Cit despre Marea Adunare Bunkeristana :D, sa speram ca va deveni curind reala, poate chiar in vara asta (propunerea aia cu paharele, dar si fetili cu curu-n sus e destul de inspirata... ;))

Apropo: veniti poate si cu ceva propuneri apropo de STEAG? :rolleyes: Ca tre's-avem si d-asta, cred...


Pai cam degeaba REZOLVAM coaneSA, daca dam pentru asta-n primire... :D:D

Poate "Rezolvam, drept inainte"!!! (sau "mai drept era inainte?!" ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 14:50:38)


06-06-2008 14:49:34
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Aaaaaaaaaaaaaaaa ca nu mai pot iar mi-a venit bamboo-ul cand imi aduc aminte de jigodia asta comunista !......nu pot insa sa nu remarc clipul lu" doctorul Oprescu ala cu buldogul .... e dementzial .....bagatzi o geana pe you tube ca merita !
Oricum este de remarcat inca un pas inainte facut de societatea romaneasca .....eliminarea dementului paroxistic Vadim Tudor ....shi se pare ca imediat dupa alegerile astea shi conservatorii lui nea Felix or sa shi-o ia in goarna de la PSD care acum shi-au dat seama ca le-au oferit prea mult in schimbul timpilor de antena ! ...hihihi
CIUMA, HOLERA SHI SIDA SA DEA PESTE TOTZI COMUNISHTII DIN LUME .....bahhhhh diliilor sa nu credetzi ca sunt de-a lu" Basescu !


06-06-2008 14:50:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Hihihi...tare mi-e frica sa nu fii chiar mai "nesanatoasa" decit noi, draga aurora36... ;)

Fug totusi si io acu' (ca CiudySA, dar nu impreuna cu el... :D) vreo doua ore (ori doua zile?!) - sa vad mai intai daca mi-oi mai gasi :( Marele Sigiliu... ca altfel sint mincat !!! :rolleyes:


Nu-i bai daca n-ai Marele Sigiliu la tine .
Nici eu nu-mi car statuia tot timpu' dupa mine...


N-auzishi, ma chere, ca-i demontabil si nu-l mai gasesc in paltaloni :D ?? Mi l-a cautat nimfomana de Lenutza pina si-n galeata :D:D si tot nu l-am gasit... :(

Ce ma fac io acu' fara Micul-Mare sigiliu ?! :rolleyes: (hai s-o recunoscu acu'... nu Marele ci Micul, dar Vioiul Sigiliu) :D:D

Ca-si pierde, Doamne feri, si stimata Dna Ministra ;) AURORA36 manualitatea, si p-orma ne face injectii in cap, nu in cur !!! :D:D


Mi-am gasit, in fine, Marele Sigiliu Bunkeristan !!! Era in PROTEZA Coanei Lenutza !!! :D:D

Uituca-i si noua mea secretara... sau doar sclerozata ?? :rolleyes: - uitasem sa precizez, coane SA: chiar daca are "galetusha" cit degetaru', are si vreo 59 de anisori :D:D... sau 69 ?! :rolleyes: In fine, ce mai conteaza...

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 15:00:14)


06-06-2008 14:56:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Gerontofilistule !....hihihi  :D

06-06-2008 15:59:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
"gerontofilistule"   asta ca sa nu-mi aud vorbe de la literaturishtii shi gramaticishti care bantuie p-aci .....hihihi
CIUDATUL SA a scris:

Gerontofilistule !....hihihi  :D


06-06-2008 16:01:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi... :D pai credeai ca degeaba avem nevoie de Plegomazine la neuronel de la Aurora36, cumetre ??? ;)

(Si eventual electroshocuri de la 380-ul tau - ma-ntreb insa cum o sa ti le aplici singur :D) - ori o lasi pe Aurora36 sa te "zgaltzaie" nitzelush cind o iei pe cimp dupa vreo spovedanie facuta lui Titmouse ??? ;)) :D:D

P.S. Atentzie!!! Catushe au dreptul sa posede doar Martiela, Niladam si Aurora36!!! :D Hai, si Onoyoko, totusi...

Lui Tit nu-i dau insa privilegiul asta, ca face excese (ca mai toti procurorii. ;)) si-si leaga de pat secretaru'personal pina-i ies okii aia albastri din cap !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 16:19:53)


06-06-2008 16:04:53
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mda .....fiecare cu pasarica lui numai io cu comunishtii vedea-i-ashi crapatzi pe margine shoselelor precum dovlecii coptzi ......asha cum ei au construit cu ai noshtrii canale asha ar fi trebuit sa construim noi acum cu ei canale mortziii lor de jegoshi.....ca ia un exemplu ...totzi behaie de oprescu ca ta'su a fost gheneral dar nenorocitul ala de fulga cu ta'su ala chiompaliu shi meletzean prost la brashov nimeni nu zice nimica ....mortzii lor de naparci ! Apropos .....mai nea Davide care tzi-e numele adevarat ?.....

06-06-2008 16:13:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Gata hai ca am pus punct la veninul asta !
CIUDATUL SA a scris:

Mda .....fiecare cu pasarica lui numai io cu comunishtii vedea-i-ashi crapatzi pe margine shoselelor precum dovlecii coptzi ......asha cum ei au construit cu ai noshtrii canale asha ar fi trebuit sa construim noi acum cu ei canale mortziii lor de jegoshi.....ca ia un exemplu ...totzi behaie de oprescu ca ta'su a fost gheneral dar nenorocitul ala de fulga cu ta'su ala chiompaliu shi meletzean prost la brashov nimeni nu zice nimica ....mortzii lor de naparci ! Apropos .....mai nea Davide care tzi-e numele adevarat ?.....


06-06-2008 16:14:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alooooo, politica pe alte topicuri, cumetre, nu-n Buncaresti-Bunkeristania !!! :D

06-06-2008 16:15:35
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hai ca ma duc sa bag degetele in priza ca sa-mi treaca criza !..mortzii tai iliescule de jegos ordinar shi imputzit !

06-06-2008 16:16:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hooooo gata am terminat !

06-06-2008 16:16:45
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
Mulţi spun că e destul de dificil de prezis, având în vedere că Centura are oscilaţii neregulate.
Surse care au aflat prin "channeling" spun că extratereştrii din Pleiade afirmă că Sistemul solar a
intrat în Centură pentru o săptămâna în 1987, puţin mai mult timp în anul următor, dar că din 1998 ,
Soarele a intrat deja în plin. Se afirmă că Terra nu va intra decât în 2012. În ce constă Centura
Fotonică? Care vor fi efectele ei asupra vieţii pe Terra? De fapt care este scopul intrării în ea, dacă
există vreunul?Conform profeţiilor Maya, în 22 Decembrie 2012, noi vom intra definitiv în câmpul radiant al
Centurii.
În următorii 10 ani, planeta Terra şi vecinii săi, îşi vor ajusta structurile moleculare. Astfel, toate
moleculele şi atomii tuturor corpurilor cunoscute, vor fi excitate, fapt care va crea un tip de luminăconstant şi nouă lumină non-caldă, o lumină fără temperatură, care nu va produce umbre. În caz că
Terra va intra prima, se va produce un fenomen similar unui foc planetar, întreaga materie va deveni
luminoasă, dar fără ardere propriu-zisă.
Prin intrarea în Centură, Terra îşi va reduce rotaţia, ca urmare a reducerii rotaţiei solare, temperatura
va scădea şi câmpuri de gheaţă se vor întinde până la 40 de grade latitudine în ambele emisfere.
Vor fi locuibile numai zonele din jurul Ecuatorului, chiar daca el nu va mai fi cel din ziua de astăzi,
datorită schimbării Axei Polilor. Dar gheaţa nu va rezista mult din cauza lipsei de ploaie, şi curând
va începe radiaţia constantă care, bombardând Terra va topi gheaţa.
Apele vor creşte cu 900 de metri. Când se vor retrage vom avea un "Cer nou şi un Pământ nou".
Iminentul cataclism va marca începutul unui nou ciclu, un ciclu al Luminii, al Păcii, al Justiţiei.


06-06-2008 16:20:01
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
15 februarie 2006 - De patru săptămâni Pământul se roteşte fără a mai avea excentricitatea
binecunoscută de specialişti sub numele de Mişcarea Chandler. Oare planeta a ajuns la o răscruce în
destinul său? De ce survine această oprire neanunţată a mişcării Chandler, care a fost constantă şi
predictibilă timp de peste 100 de ani? După cum se ştie, mişcarea Chandler este generată de atracţia
diferenţială exercitată de Lună şi Soare asupra structurii neomogene a planetei. Această atracţie
apare datorită faptului că orbitele acestor corpuri cereşti sunt în planuri diferite, având anumite
unghiuri faţă de planul ecuatorial planetar. Astfel, Soarele şi Luna apar alternativ deasupra şi apoi
sub planul ecuatorial. Din această cauză, o parte a planetei este forţată să se rotească puţin mai
repede sau mai încet faţă de cealaltă parte, în funcţie de poziţiile Soarelui şi a Lunii, generând o
mişcare de balans rotativ. Mişcarea Chandler are o periodicitate de 7 ani în care s-au observat două
extreme (un minim şi un maxim) la distanţă de 3,5 ani. Începând din octombrie 2005, planeta a
intrat în faza de minim a mişcării Chandler ce trebuia să dureze 14 luni, acoperind întregul an 2006
şi puţin din 2007. Însă din luna noiembrie 2005, punctul de referinţă al măsurării mişcării Chandler
a început să descrie o traiectorie circulară din ce în ce mai strânsă, astfel încât pe 8 ianuarie 2006 a
încetat în mod real orice schimbare a coordonatelor x şi y folosite pentru a determina modificarea
zilnică a locaţiei axei de rotaţie a planetei.
Consultând arhivele ce conţin valorile măsurate ale acestei mişcări de-a lungul anilor, s-a constatat
că aceasta este prima dată în istoria cunoscută a planetei când balansul axei de rotaţie a Pământului a
încetat. Această anomalie durează deja de ceva timp şi continuă să sfideze legile pe care le-a
respectat în ultimii 100 de ani. Planeta a ajuns într-un punct crucial în existenţa sa. Este clar însă că
această "pauză" nu va putea dura la nesfârşit. Realităţile cosmice şi geofizice ne fac să credem că
acum se naşte o nouă mişcare Chandler, guvernată de alte legi şi probabil având alte caracteristici.
Un ciclu cu totul nou. Oprirea curentă este rezultatul clar al unor noi vectori care contracarează
forţele cunoscute ale Lunii şi Soarelui, cel puţin la nivelul local al acestei planete. Şi din moment ce
mişcările orbitale nu s-au schimbat, nu ne rămâne decât să "suspectăm" că Pământul este cel care s-a
schimbat. Ce reprezintă această schimbare? Ar putea fi două cauze. Sau chiar mai multe. Una dintre
acestea se află în Oceanul Indian. Ca urmare a imensei rupturi din zona Sumatra apărută la sfârşitul
lunii decembrie 2004 (odată cu celebrul Tsunami) au existat sute de cutremure cu magnitudine peste
6 grade Richter în acea zonă, într-un interval de numai câteva săptămâni. Plăcile tectonice
concurente au rupt echilibrul fragil în care se aflau. Este clar că poziţia locală a acestora s-a
modificat, ducând la apariţia unor noi vectori generaţi de mişcarea de rotaţie a Pământului, afectând
în acest fel balansul Chandler.


06-06-2008 16:21:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Hihihi... :D pai credeai ca degeaba avem nevoie de Plegomazine la neuronel de la Aurora36, cumetre ??? ;)

(Si eventual electroshocuri de la 380-ul tau - ma-ntreb insa cum o sa ti le aplici singur :D) - ori o lasi pe Aurora36 sa te "zgaltzaie" nitzelush cind o iei pe cimp dupa vreo spovedanie facuta lui Titmouse ??? ;)) :D:D

P.S. Atentzie!!! Catushe au dreptul sa posede doar Martiela, Niladam si Aurora36!!! :D Hai, si Onoyoko, totusi...

Lui Tit nu-i dau insa privilegiul asta, ca face excese (ca mai toti procurorii. ;)) si-si leaga de pat secretaru'personal pina-i ies okii aia albastri din cap !!! :D:D

Sa nu uit: Onoyoko, obsedata de curatzenie cum o stim, tre'sa inspecteze zilnic prizonierii din carcera la bastitutza si unghii !!! :D (atentie insa la reptilieni, au gheare cam veninoase - din cromozomii lor au fost cica creati tziganii :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 04:06:34)


06-06-2008 16:24:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

valentina27 a scris:

Mulţi spun că e destul de dificil de prezis, având în vedere că Centura are oscilaţii neregulate.
Surse care au aflat prin "channeling" spun că extratereştrii din Pleiade afirmă că Sistemul solar a
intrat în Centură pentru o săptămâna în 1987, puţin mai mult timp în anul următor, dar că din 1998 ,
Soarele a intrat deja în plin. Se afirmă că Terra nu va intra decât în 2012. În ce constă Centura
Fotonică? Care vor fi efectele ei asupra vieţii pe Terra? De fapt care este scopul intrării în ea, dacă
există vreunul?Conform profeţiilor Maya, în 22 Decembrie 2012, noi vom intra definitiv în câmpul radiant al
Centurii.
În următorii 10 ani, planeta Terra şi vecinii săi, îşi vor ajusta structurile moleculare. Astfel, toate
moleculele şi atomii tuturor corpurilor cunoscute, vor fi excitate, fapt care va crea un tip de luminăconstant şi nouă lumină non-caldă, o lumină fără temperatură, care nu va produce umbre. În caz că
Terra va intra prima, se va produce un fenomen similar unui foc planetar, întreaga materie va deveni
luminoasă, dar fără ardere propriu-zisă.
Prin intrarea în Centură, Terra îşi va reduce rotaţia, ca urmare a reducerii rotaţiei solare, temperatura
va scădea şi câmpuri de gheaţă se vor întinde până la 40 de grade latitudine în ambele emisfere.
Vor fi locuibile numai zonele din jurul Ecuatorului, chiar daca el nu va mai fi cel din ziua de astăzi,
datorită schimbării Axei Polilor. Dar gheaţa nu va rezista mult din cauza lipsei de ploaie, şi curând
va începe radiaţia constantă care, bombardând Terra va topi gheaţa.
Apele vor creşte cu 900 de metri. Când se vor retrage vom avea un "Cer nou şi un Pământ nou".
Iminentul cataclism va marca începutul unui nou ciclu, un ciclu al Luminii, al Păcii, al Justiţiei.


OK pentru orice informatie noua (in fine, asta nu-mi era necunoscuta, dar e, dupa mine cel putin, cumva aberanta ;)). Fiindca neargumentata prin absolut nicio data stiintifica (am "sapat" destul in sensul asta, stati linistiti.) Poate gresesc eu, da' cred ca genul asta de "preziceri" e doar pe placul Bivolarilor.. ;) Sincer acum, cind citesc/aud cuvintzelul "channeling", imediat vaz in fatza ochilor un escroc !!! :x

Desi, uite, nici in mituri nu prea credeam, pina n-am dat de Lilith... in persoana Lenutzei !!! :D:D

Al doilea "copy/paste" contine insa chestii demonstrabile; nu l-am postat totusi aici pina acum din simplul motiv ca eram convins ca-i prea "sec" si nu intereseaza pe (mai) nimeni... Poate ca nu-i asa, insa ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 16:52:47)


06-06-2008 16:29:03
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
http://members.home.nl/intellect/ortoo204.pdf

06-06-2008 18:12:54
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
S-o luam si pe Valentina_27 la Buncar , ca-i tare draguta...

06-06-2008 18:33:55
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
Clima este în curs de schimbare? Fără echivoc, răspunsul este da. O serie de observaţii tind să confirme această concluzie şi permit o mai bună înţelegere a rapidităţii acestor schimbări. Ca urmare a preocupărilor majore pentru schimbările climatice ce pot surveni în acest secol, climatologi din toate colţurile lumii emit scenarii de evoluţie a vremii şi climei. Previziunile sunt sumbre pentru perioada premergătoare anului 2012. După 2010, Europa va suporta o schimbare radicală de climă. Până în 2007 era anuntate furtuni violente care vor distruge bariera de coastă a Olandei, determinând pierderea unor vaste teritorii. Desi asta nu s-a intamplat, totusi pericolul persista. Verile vor fi din ce în ce mai calde, provocând o şi mai rapidă topire a gheţarilor, cu consecinţe grave asupra climei, la extrem, se poate ajunge la ierni cu temperaturi foarte scăzute, similare Siberiei, în ţările limitrofe Atlanticului de Nord. Începând cu 2012, procesul de răcire globală va cuprinde Pământul, iar la mijlocul secolului 21, întreaga planetă va fi cuprinsă de temperaturi scăzute, aprecia un expert al Observatorului Academic al Rusiei. Cauza acestei scăderi a temperaturii este micşorarea fluxului de radiaţii solare, aprecia Habibulo Abdusamatov, citat de NewsRu. “Am fost martorii unei asemenea răciri în Europa, America de Nord şi Groenlanda în 1645-1705, cu canale îngheţate în Olanda, şi oameni care şi-au abandonat casele din cauza gheţarilor. Aceasta este ceea ce ne aşteaptă în câteva decenii”, afirma specialistul. Analize ale fluctuaţiilor radiaţiilor solare care influenţează climatul pe Terra arată că planeta se afla acum la vârful procesului de încălzire globală. Acum, odată cu scăderea radiaţiei solare, temperaturile globale vor scădea şi ele, crede Absudamatov. “În secolul 20, activitatea solară putea fi caracterizată de o creştere generală a cantităţii de energie radiată, de aici încălzirea globală. Aceasta nu este nicidecum o anomalie, ci un fenomen normal. Încălziri globale, ca şi răciri globale, au mai avut loc”. Potrivit lui Absudamatov, răcirea va începe în 2012 -2013. Până în anul 2035, nivelul radiaţiilor solare va atinge minimul, iar 15 ani mai târziu se aşteaptă o răcire accentuată a climei.

06-06-2008 18:42:03
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
Birourile naţionale de climă ale diferitelor ţări au început să prezică taifunuri şi cicloane pe tot globul. Cu toate acestea, unii oameni de ştiinţă sunt convinşi că vor exista numeroase tentative mascate de manipulare a climei prin crearea de cicloane ca simple experimente climaterice în încercarea de a le controla artificial. Cea mai modernă metodă de manipulare artificială a climei implică ionizarea "la comandă" a straturilor atmosferice aflate la o altitudine între 4500 şi 9000 de metri. Această "joacă" cu ionosfera planetei şi folosirea controlată a interacţiunilor dintre Soare şi Pământ poate creea efecte neprevăzute. Oamenii de ştiinţă au realizat că întreaga climă a planetei este determinată de radiaţia solară electromagnetică care ajunge pe Pământ. Există anumite indicii care arată că radiaţiile expulzate în urma furtunilor solare sunt direct responsabile de schimbările climei planetare. Iar aceste furtuni solare sunt determinate de un nivel neobişnuit de mare al energiilor care sosesc în sistemul nostru solar provenind dintr-o anumită zonă a galaxiei. (Despre toate aceste interacţiuni, Active Information Media a publicat o serie de articole. Detalii în Centura fotonica.) S-au realizat diferite modele pe calculator despre rolul şi comportamentul ionosferei care acţioneaza ca un filtru în calea radiaţiilor solare în drumul lor spre suprafaţa Pământului. Dacă există metode de a controla acest filtru, atunci aceste metode şi tehnologii devin adevărate "pârghii" pentru modificarea climei planetare. Acesta este rezultatul la care s-a ajuns folosind cercetarea computerizată. Controlul ionosferei permite modificarea climei. Iar rezultatele sunt magice. Una dintre metodele de a controla ionosfera constă în a manipula artificial densitatea ionilor în această zonă atmosferică prin folosirea unor puternice transmiţătoare şi a unor întregi suprafeţe de teren "plantate" cu antene operând în gama de înaltă frecvenţă. Există suficiente informaţii publice pe această temă, atât pe internet cât şi în diverse jurnale de specialitate. Cel mai cunoscut mijloc de modificare climatică la nivel planetar este celebrul HAARP din Alaska. Tendinţe recente arată că folosirea super-conductoarelor în sateliţii spaţiali este un alt mijloc de a genera fluxuri electromagnetice intense pentru a "bombarda" ionosfera cu scopul de a controla artificial clima. Experţii declară că în acest sezon se vor folosi în repetate rânduri fluxuri electromagnetice puternice pentru a genera un comportament climatic mult mai violent decât până acum. Studii foarte recente, realizate în anumite ţări interesate de această temă, arată că folosirea unor fluxuri electromagnetice "inverse" poate neutraliza "bombardamentul" energetic destinat să modifice vremea. A început oare deja războiul nevăzut?

06-06-2008 18:42:41
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
multumesc , titmouse:)

06-06-2008 18:43:34
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
Berrenda Fox considera ca au loc schimbari majore in structura ADN a omului, aceasta ajungand pana la urma sa dezvolte 12 spirale de ADN. Hugh Newman considera ca exista o legatura directa cu aceste fenomene si apropierea de 2012. Primul val de aparitii a fost denumit ”copiii indigo”, aceasta culoare fiind asociata cu centrul de forta sau Al treilea Ochi (80 % dintre cei nascuti dupa 1980 aveau aura indigo). Multi dintre acestia sunt clarvazatori. ”Copii raza-albastra” se pare ca sunt cei care fac legatura cu urmatorii ”copii de cristal”. Acestia se incarneaza incepand din 1996 si sunt deosebit de telepati.

06-06-2008 18:45:03
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
Savantul Paul la Violette demonstreaza ca o data la 13000 de ani Centru Galaxiei trimite un val urias de energie. Ultima data aceasta s-a petrecut la sfarsitul erei glaciare.
Secretele anticilor germineaza in ideea ca centrul galactic este Constiinta Creatoare iar descoperirile fizicianului Shambala ne ghideaza prin energia sa ascunsa, noi doar trebuie sa pasim.
Terra si vecinii sai isi vor ajusta structura moleculara si se va crea un nou tip de lumina constanta, care nu va avea temperatura si nu va face umbra (Lumina Sfanta din Ierusalim?!).
Terra se roteste in jurul Soarelui in decurs de 1 an, dar Sistemul nostru solar el insusi se roteste in jurul galaxiei in aproximativ 24000-26000. Centrul galaxiei se afla-n constelatia Pleiadelor, la 400 de ani-lumina de noi. Centura fotonica incercuieste aceasta constelatie. Aceasta este formata din benzi de lumina care emana din centrul galaxiei si sunt asociate cu spiralele Caii Lactee. Se presupune ca din 1998 Soarele a intrat deja in Centura, iar Terra o va face in 2012…

Efecte ale transformarilor cosmice la care asistam vizeaza atmosferele planetelor Sistemului Solar :
- Jupiter a crescut de 2 ori si s-a format un tub de radiatie ionizata intre ea si satelitul Io
- Uranus si Neptun si-au schimbat polii si acum isi intensifica luminozitatea si campul magnetic
- Atmosfera Terrei se modifica, drept argument servind un nou gaz in atmosfera
- Marte prezinta semne de intensificare a campului magnetic
- Luna isi fabrica propria atmosfera, care se intinde pe 6000 de km.

Fara doar si poate, aceste schimbari se datoreaza apropierii sau poate deja, intrarii in Centura Fotonica. Plasma de la marginea Sistemului Solar straluceste acum de 10 ori mai puternic. Activitatea vulcanica a Terrei a crescut cu 500% din 1875 iar campul magnetic al Soarelui cu 230% din 1901 (asa ca, incalzire globala cauzata de om este o minciuna bine gandita).


06-06-2008 18:45:54
   
?? valentina27
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2008
Mesaje: 13
Profetia este o probabilitate, o intelegere a ceea ce s-ar putea petrece, in cazul in care cursul evenimentelor ar continua sa se desfasoare ca in prezent. Pentru unii care au ales deja un drum gresit, profetia devine o ştampila pe vesnicie, iar pentru cei care pasesc semeti pe calea adevarului, profetia devine cel mai bland ghid. Momentul 2012 este un moment critic, chiar daca multi afirma ca nu este decat o reeditare a ceea ce s-a petrecut in 2000, un joc pentru a tulbura mintile si a distrage de la ”realitate”. Omul nu a creat miturile ci el a fost creat de ele. Ceea ce este real nu este neaparat si palpabil. Cat de real este pentru un iepure un camp plin de varza daca el n-a iesit niciodata din inchisoarea bine amenajata de Om? Putem ignora o multime de lucruri care nu trec schisma din mintea putreda de azi dintre real/ireal dar nu putem ignora propriile sentimente interioare. Infloritoarele societati de la care ne-au ramas doar tablite de lut si straturi de carbon ne-au avertizat sau ne-au speriat?

06-06-2008 18:47:26
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

valentina27 a scris:

multumesc , titmouse:)

Cu placere ; sa mai vii in bunkeristania .avem mare nevoie de fete frumoase si destepte


06-06-2008 19:58:51
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

valentina27 a scris:

Profetia este o probabilitate, o intelegere a ceea ce s-ar putea petrece, in cazul in care cursul evenimentelor ar continua sa se desfasoare ca in prezent. Pentru unii care au ales deja un drum gresit, profetia devine o ştampila pe vesnicie, iar pentru cei care pasesc semeti pe calea adevarului, profetia devine cel mai bland ghid. Momentul 2012 este un moment critic, chiar daca multi afirma ca nu este decat o reeditare a ceea ce s-a petrecut in 2000, un joc pentru a tulbura mintile si a distrage de la ”realitate”. Omul nu a creat miturile ci el a fost creat de ele. Ceea ce este real nu este neaparat si palpabil. Cat de real este pentru un iepure un camp plin de varza daca el n-a iesit niciodata din inchisoarea bine amenajata de Om? Putem ignora o multime de lucruri care nu trec schisma din mintea putreda de azi dintre real/ireal dar nu putem ignora propriile sentimente interioare. Infloritoarele societati de la care ne-au ramas doar tablite de lut si straturi de carbon ne-au avertizat sau ne-au speriat?


Extremuleeeeeeeeeee !
Alarma de gradu-ntai !!!!!!
Fata desteapta la bord !!!!!


06-06-2008 20:04:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
PROZELITISM PE FATZA ....cat despre nea curu Iordanescu (pardon am vrut sa spun guru) numai bazaconii pseudo-intelectuale debiteaza !
Habotnicii ashtia sa se duca la dumnezeul lor n-au ce sa caute in bunkarul nostru ! ( a se observa ca nu am folosit majuscula ...chiar daca sunt ateu respect credintza celorlaltzi shi in mod normal ma conformez ortografiei majoritare adica scriu : Dumnezeu ...dar totushi nu ma obligatzi sa accept totzi dumnezeii inventatzi de tot felul de pseudo-predicatori bazaconishti !)
Cred ca doamna ministra de la MSM (ministerul cu sanatatea mintala) ar cam trebuii sa se ocupe de acest caz ....shoooo pe ei Auroro  !!!!!
In concluzie: b]NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA  ! [/b]
.....suntem noi dilii dar nu ca ashtia !


06-06-2008 20:12:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Extremuleeeeeeeeeee !
Alarma de gradu-ntai !!!!!!
Incearca sa ne cotropeasca sectantzii sau yoghinii sau ce dracu sunt ashtia !


06-06-2008 20:20:50
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA
CIUDATUL SA a scris:

PROZELITISM PE FATZA ....cat despre nea curu Iordanescu (pardon am vrut sa spun guru) numai bazaconii pseudo-intelectuale debiteaza !
Habotnicii ashtia sa se duca la dumnezeul lor n-au ce sa caute in bunkarul nostru ! ( a se observa ca nu am folosit majuscula ...chiar daca sunt ateu respect credintza celorlaltzi shi in mod normal ma conformez ortografiei majoritare adica scriu : Dumnezeu ...dar totushi nu ma obligatzi sa accept totzi dumnezeii inventatzi de tot felul de pseudo-predicatori bazaconishti !)
Cred ca doamna ministra de la MSM (ministerul cu sanatatea mintala) ar cam trebuii sa se ocupe de acest caz ....shoooo pe ei Auroro  !!!!!
In concluzie: b]NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA  ! [/b]
.....suntem noi dilii dar nu ca ashtia !


06-06-2008 20:25:28
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

PROZELITISM PE FATZA ....cat despre nea curu Iordanescu (pardon am vrut sa spun guru) numai bazaconii pseudo-intelectuale debiteaza !
Habotnicii ashtia sa se duca la dumnezeul lor n-au ce sa caute in bunkarul nostru ! ( a se observa ca nu am folosit majuscula ...chiar daca sunt ateu respect credintza celorlaltzi shi in mod normal ma conformez ortografiei majoritare adica scriu : Dumnezeu ...dar totushi nu ma obligatzi sa accept totzi dumnezeii inventatzi de tot felul de pseudo-predicatori bazaconishti !)
Cred ca doamna ministra de la MSM (ministerul cu sanatatea mintala) ar cam trebuii sa se ocupe de acest caz ....shoooo pe ei Auroro  !!!!!
In concluzie: b]NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA  ! [/b]
.....suntem noi dilii dar nu ca ashtia !


Ciudatule , eu nu-mi permit sa te contrazic....dar imi rezerv in continuare dreptul sa-mi placa de cine vreau eu si sa nu-mi placa la fel . MIE-MI PLACE FATA !
Si , sa nu-ti fie cu suparare , nu mi se pare deloc ca incearca sa faca prozeliti .
SI NU MA INTERESEAZA LA CE DUMNEZEU SE-NCHINA . NICI DAC-O FACE SAU NU .
Mda .
Eh , Onoyoko a avut mai mult succes . Curios...


06-06-2008 20:28:19
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA
CIUDATUL SA a scris:

PROZELITISM PE FATZA ....cat despre nea curu Iordanescu (pardon am vrut sa spun guru) numai bazaconii pseudo-intelectuale debiteaza !
Habotnicii ashtia sa se duca la dumnezeul lor n-au ce sa caute in bunkarul nostru ! ( a se observa ca nu am folosit majuscula ...chiar daca sunt ateu respect credintza celorlaltzi shi in mod normal ma conformez ortografiei majoritare adica scriu : Dumnezeu ...dar totushi nu ma obligatzi sa accept totzi dumnezeii inventatzi de tot felul de pseudo-predicatori bazaconishti !)
Cred ca doamna ministra de la MSM (ministerul cu sanatatea mintala) ar cam trebuii sa se ocupe de acest caz ....shoooo pe ei Auroro  !!!!!
In concluzie: b]NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA  ! [/b]
.....suntem noi dilii dar nu ca ashtia !


Vai de mine Ciudatule , eu mereu am incredere in judecata ta . Ce naiba ai ?


06-06-2008 20:29:46
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

CIUDATUL SA a scris:

NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA
CIUDATUL SA a scris:

PROZELITISM PE FATZA ....cat despre nea curu Iordanescu (pardon am vrut sa spun guru) numai bazaconii pseudo-intelectuale debiteaza !
Habotnicii ashtia sa se duca la dumnezeul lor n-au ce sa caute in bunkarul nostru ! ( a se observa ca nu am folosit majuscula ...chiar daca sunt ateu respect credintza celorlaltzi shi in mod normal ma conformez ortografiei majoritare adica scriu : Dumnezeu ...dar totushi nu ma obligatzi sa accept totzi dumnezeii inventatzi de tot felul de pseudo-predicatori bazaconishti !)
Cred ca doamna ministra de la MSM (ministerul cu sanatatea mintala) ar cam trebuii sa se ocupe de acest caz ....shoooo pe ei Auroro  !!!!!
In concluzie: b]NU ESTE ADMISA IN COMUNITATEA NOASTRA  ! [/b]
.....suntem noi dilii dar nu ca ashtia !



Dom'le, recunosc faptul ca habar n-am care-i treaba cu acest Iordanescu ( am inceput acum sa incerc sa ma lamuresc, in urma postarii care trimitea la site-ul referitor la " Ortoontica") ; deci, dupa toate probabilitatile, esti mult mai in masura sa emiti o parere obiectiva.
Totusi, chiar pornind de la a considera foarte juste cele spuse de tine in legatura cu autorul lucrarii, hai sa nu ne grabim in a "arunca cu pietre " in Valentina, care deocamdata nu a facut altceva decat sa posteze niste fragmente pe care le-a considerat on topic .
Sa ne intelegem, nu vreau sa las impresia ca te contrazic, vreau doar ca sa nu ne grabim cu concluziile ca rezultat al impulsivitatii ...


P.S. Vad ca in timp ce "clapetam" , mi-a luat-o inainte Titmouse si acum o sa para ca ne adunam "toti" ;)  in ideea de a-ti face "capul mare" ... ;):D

Ultima modificare facuta de moebius (07-06-2008 02:56:36)


06-06-2008 20:45:54
   
Pagini: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 79    
Mergeti la