Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 79
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D
Xtremul a scris:


martiela a scris:


Xtremul a scris:

Dintre femeile asa-zise "VIPULESE STICLOASE" ??? :D:D

Sau asa, in general, din istoria umanitatzii ?! ;)

Vipuri sticloase...la astea ma refeream...dar de Andreea Raicu...ce zici?...mie mi se pare finuta si cumpatata...cu mult bun simt!=)

Hai ca io m-am mai imblinzit, odata ajuns acasa (desi a trebuit sa imping un pic la Dacia mea antediluviana... sau antireptiliana ??? :D)
"Ante-anti" apropo si de emisiunea aia "Anticamera" :x (ce pretentzii sa mai am insa de la instrumentul asta de indobitocire in masa numit TV ?!) :rolleyes:

1. De citiva ani buni, la TV nu ma mai uit decit absolut intimplator (15-30 min. pe saptamina, poate). Din motive pe care nu mai pierd timpul sa le detaliez aici.

2. Consider ca Prea Luminatul Meu (cu lanterna ;)) Neuron nici n-are rost sa faca efortul de a "cintari" cumva... asa-zisele calitati ale unei individe ca Raiculeasa, sa zicem - din aceeasi tagma a "producatoarelor de zgomote" :D cu Raduleasca ori Andreea Bashinica-Marin. Sa intru-n detalii??? Hai, macar un pic... ;)


26-06-2008 00:00:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


martiela a scris:


Xtremul a scris:

Dintre femeile asa-zise "VIPULESE STICLOASE" ??? :D:D

Sau asa, in general, din istoria umanitatzii ?! ;)

Vipuri sticloase...la astea ma refeream...dar de Andreea Raicu...ce zici?...mie mi se pare finuta si cumpatata...cu mult bun simt!=)

Hai ca io m-am mai imblinzit, odata ajuns acasa (desi a trebuit sa imping un pic la Dacia mea antediluviana... sau antireptiliana ??? :D)
"Ante-anti" apropo si de emisiunea aia "Anticamera" :x (ce pretentzii sa mai am insa de la instrumentul asta de indobitocire in masa numit TV ?!) :rolleyes:

1. De citiva ani buni, la TV nu ma mai uit decit absolut intimplator (15-30 min. pe saptamina, poate). Din motive pe care nu mai pierd timpul sa le detaliez aici.

2. Consider ca Prea Luminatul Meu (cu lanterna ;)) Neuron nici n-are rost sa faca efortul de a "cintari" cumva... asa-zisele calitati ale unei individe ca Raiculeasa, sa zicem - din aceeasi tagma a "producatoarelor de zgomote" :D cu Raduleasca ori Andreea Bashinica-Marin. Sa intru-n detalii??? Hai, fie, macar un pic... ;)

CE ANUME sa apreciez la una ca ele, deci ? Eiii??? Sint niste persoane (cel mult) "normale", care s-a intimplat s-ajunga sa mai stea si ele la sporovaiala (banala :() cu lumea, in plus incapabile... nu neaparat sa descopere vreo chestie epocala ori sa creeze vreo opera de arta, dar nici macar sa trezeasca vreo emotzie pozitiva... :( Sa apreciez oare cu ce-si acopera ciolanele ?? :D (tzoale?) Sau "cum arata??":x Ca ce chestie?? Cu ce evoluez io daca-mi consum viata cu asta?! :rolleyes:

Concluzie: nu cred ca merita irosit timpul atit de scurt oricum al trecerii asteia prin lume, draga Martiela, pe chestii atit de vane si chiar gaunoase, zau... :)

A, sa nu uit: si SA LE URASC ar fi un efort pe care nu-l merita deloc astea, ma chere... :D


Si mai aveam vreo 1001 de chestii de spus, dar intru clar in cercul vicios al omoririi aiuristice a lui Cronos, pe care tocmai l-am criticat mai sus... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 01:29:46)


26-06-2008 00:21:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa-ncheiem capitolul asta - nu fara a mai da insa ceva exemple de personalitati (ma limitez la alea artistico-spectaculoase... si inca vii :), fiindca scriitorii de ex. nu mai sint de mult "vedete" in epoca asta a deshertaciunii absolute :(). Oameni care-mi plac fiindca pur si simplu nu se poate altfel, nu fiindca "mi se pare mie CEVA simpatic la nenea/tanti aia care turuie ca o moara stricata vrute si nevrute la TV, desi nu prea am habar de ce-mi plac..." :D:D

Ziceam de Irina Petrescu.
De Dan Puric insa ce sa mai zic???
Sau de Radu Beligan ?!
Ori de Nicu Alifantis ?
Sau de... gata, ca mi-e somn !!! Dupa mine, sint oricum cam putine personalitati actuale (in showbiz cel putin, ca sa delimitam domeniul) care sa merite mai mult decit o indiferenta ocheada pasagera... Parerea mea. HIC ! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 01:05:15)


26-06-2008 00:52:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

IMNUL BUNKERISTANIEI

                         Cind Marduk va sa vie cu negre stihii
                         Pregatitzi or sa fie bunkerezii dilii
                         Doar prin geniul pustiu, luminos si Xtrem
                         Care ii va conduce la sapa de lemn !
                         
                Doar am sigilii o mie si-o mie de chei,
                Tzin secrete o mie, port o mie de piei,
                O bascula de arcuri, paduri de sageti,
                Miriade de sabii si-o mie de vieti...

        Bunkeristanul meu scump, tarim de cosmar
        In primejdii de fiv-ai, sa n-ai nici habar
        C-avem Preoteasa cu sex-patrafir
        Si multi alti ministri maestri-n sictir

Iar Ciudy, Marele Tartor cu Heblu
O sa va cinte PARTZUL funebru,
Mestecind cutii de fasole o mie
De gazati o sa fiti, E.T., pe vecie !


NU doar la culcare, ci si la TREZIRE o sa auziti imnul in Bunker ! Orwell era mic copil... :D


Asta, ca sa nu uitati cumva directia destinului vostru, eroici bunkeristaneji !!! :D

Noapte buna, copii... ;)


Si, ca sa visati iarasi frumos, uite si previzibilul sfirsit al MACHO-CYBORGULUI lui CiudySA - prin 2013-2014, uzat de vesnic nesatulele bunkerineze !!! :D:D:D

(Tipul cu "17" pe mineca e chiar Sir Ciudy care incearca sa-l repare, dar nicio sperantza... ;))




Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 05:48:01)


26-06-2008 01:09:21
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
[img=http://img510.imageshack.us/img510/1069/28052008116bo0.th.jpg]

26-06-2008 10:44:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
dan puric ...spectacol !
CIUDATUL SA a scris:

[img=http://img510.imageshack.us/img510/1069/28052008116bo0.th.jpg]


26-06-2008 10:45:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425


26-06-2008 10:51:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Prost sa fii dar sa-tzi revii ...hai c-am reushit s-o bag !(asha-i la batranetze ...mai greu cu bagatul !)
Deci reiau : AVIZ AMATOARELOR : DACA VA MAI PRIND PE ACEST TOPIC CA BATEZI CAMPII DESPRE GIOARSE RESHAPATE DE GENUL : RADULEACA, MARIN, CORUNDAN SHI ALTE COTZOHARLE D-ASTEA VA F.UT DIRECT IN GURA ! PUNCT AM ZIS !!! MARSH LA RAHAT CU TARFELE VOASTRE DE 2 LEI .....nishte cacanare inculte care in viatza shi-au facut drum cu curul !


26-06-2008 10:57:49
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hai gata ...revenitzi la topic ca va sparg bucile ! :D:D:D ai dracului cu telenovelele shi canalul vostru D....

26-06-2008 11:07:02
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Hai sa-ncheiem capitolul asta - nu fara a mai da insa ceva exemple de personalitati (ma limitez la alea artistico-spectaculoase... si inca vii :), fiindca scriitorii de ex. nu mai sint de mult "vedete" in epoca asta a deshertaciunii absolute :(). Oameni care-mi plac fiindca pur si simplu nu se poate altfel, nu fiindca "mi se pare mie CEVA simpatic la nenea/tanti aia care turuie ca o moara stricata vrute si nevrute la TV, desi nu prea am habar de ce-mi plac..." :D:D

Ziceam de Irina Petrescu.
De Dan Puric insa ce sa mai zic???
Sau de Radu Beligan ?!
Ori de Nicu Alifantis ?
Sau de... gata, ca mi-e somn !!! Dupa mine, sint oricum cam putine personalitati actuale (in showbiz cel putin, ca sa delimitam domeniul) care sa merite mai mult decit o indiferenta ocheada pasagera... Parerea mea. HIC ! :D


NICU ALIFANTIS.  "Daca tu ai disparea , intr-o noapte oarecare ,   
                           Dulcea mea , amara mea , as pleca fugar pe mare..
                            Lucru trist si monoton sa te fac din nou femeie ,
                            Sa te fac de la-nceput , cu puterea mintii mele
                            ....................................................................
                                                                                               
                            Daca tu ai disparea , si din rasu-mi si din plansu-mi .
                            Te-as gasi in sinea mea , te-as zidi din  mine insumi...
                            ............................................................................"
GINA PATRICHI . Cand eram copil am vazut-o in "Stalpii societatii" de Ibsen , cu Victor Rebengiuc . Nici acum n-am uitat-o .Gina Patrichi ramane actrita mea preferata . Inca o mai ascult recitand poezie...pe computer....

VALI STERIAN .

Ultima modificare facuta de titmouse (26-06-2008 11:25:43)


26-06-2008 11:22:03
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
".....o mai ascult recitand poezie...pe computer...." adicalea pitzigoiule matali cand o ascultzi pe G.Patrichii recitand poezie, te urci pe computer ?......SHI REZISTA ?......hihihi

26-06-2008 11:27:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

".....o mai ascult recitand poezie...pe computer...." adicalea pitzigoiule matali cand o ascultzi pe G.Patrichii recitand poezie, te urci pe computer ?......SHI REZISTA ?......hihihi


las' ca stii ce-am vrut sa spui...Uita-te mai bine la machocyborgu' ala din poza , in ce hal ii...in tine mi-i toata baza sa-l repari....
Va doresc o zi buna !
plec la munca...fiu-miu are asaa niste "obiceiuri proaste"...zice catre mine:"mama , mi-i foame" . Hm... "ce obiceiuri proaste ai copile !"...


26-06-2008 11:31:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Cauta shi tu un sponsor ...ca munca-i pentru mashini ! ....hihihi

26-06-2008 11:36:53
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
1. Omul cel mai puternic din lumea Ă®ntreagă este cel care-i cel mai singur.
2.Cel mai puternic om din lume este cel care stă singur Ă®n picioare cel mai mult.

:D:D:D


26-06-2008 11:44:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos de Puric .....cat de ateu shi fara credintza sunt omul asta cand vorbeshte despre Dumnezeu .....ma opresc shi-l ascult !
Dau un copy/paste din blogul lui nea Tarziu :

"Ieri seară, la sala Rapsodia din Lipscani, am avut parte de un regal Dan Puric. Lansarea cărţii sale Cine suntem a adunat peste o mie de persoane, care au asistat cu entuziasm, timp de două ceasuri, la un one man show extraordinar. Cred că evenimentul a făcut cel mai clar fenomenul Dan Puric, la care sĂ®ntem martori Ă®n ultimii ani. O rară forţă de atracţie, venită dintr-o străluminare interioară, combinată cu o sinceritate uneori brutală şi cu un simţ al umorului nestăvilit compun aria succesului lui Dan Puric la public. Marele artist şi om creştin mai are ceva nepreţuit: puterea de a insufla speranţă. Faptul că ieri au venit să-l vadă şi să-l asculte atĂ®ţia oameni arată asta, cum arată şi că nu toţi românii s-au pervertit.
ĂŽn gura lui Dan Puric superlativele pentru român nu sună fals, iar vorbirea despre Dumnezeu ţi-L face prezent pe Atoatefăcătorul. Refuzul politicii partinice şi gĂ®ndirea, exprimată uneori tragic, pe coordonatele unui Petre Ţuţea, „între Dumnezeu şi neamul meu”, Ă®i dau lui Dan Puric credibilitate şi un imens capital de simpatie.
Maestrul a fost introdus Ă®n scenă printr-un scurt cuvĂ®nt al scriitorului Dan Ciachir, care a Ă®ncheiat printr-o istorioară cu tâlc. După un ciclu de conferinţe ţinut de Dan Puric Ă®n Ardeal, un ierarh al locului l-a sunat pe Dan Ciachir să-l Ă®ntrebe dacă Ă®l cunoaşte pe actorul care vorbeşte atĂ®t de convingător despre ortodoxie şi românism. Scriitorul a spus că da. Ierarhul a vrut să afle dacă Dan Puric este căsătorit. Ciachir ştia vag că actorul are un copil şi a presupus că este Ă®nsurat, la care arhiereul a exclamat: „Păcat, ar fi fost bun de patriarh!”.
Smerit de o asemenea poveste, Puric a replicat cu umor: “Nu pot fi candidat la preafericire, căci sĂ®nt deja preanefericitul acestui popor”. De aici Ă®nainte, Dan Puric şi-a ilustrat ideile din cartea sa cu un lung şir de povestiri, unele de un umor nebun, altele de un dramatism sfĂ®şietor, purtĂ®nd sala dintr-o extremă Ă®n alta a sentimentelor umane, spre o mai bună lămurire.
Dan Puric a condus cu abilitate discursul spre concluzia că a sa carte este o pledoarie pentru memoria colectivă. Nu trebuie să ne uităm istoria şi mai cu seamă istoria recentă, sub comunism, care are Ă®ncă răni deschise. Iată ce l-a Ă®mpins pe el Ă®n luptă: “Antrenamentul de uitare la care este supus poporul român astăzi face ca gĂ®ndirea şi inima să se rotească pe loc şi, din această rotire Ă®n gol, paradoxal, o dată cu trecutul dispare şi viitorul. El, omul de azi, pedalează zadarnic Ă®ntr-un prezent continuu. A locui cu fiinţa doar Ă®ntr-o dimensiune a timpului – şi aceea distorsionată – Ă®nseamnă moartea lentă, dar sigură, a identităţii.”
Trebuia să fiţi luni seară la Rapsodia ca să Ă®nţelegeţi ceea ce aceste puţine cuvinte vă zugrăvesc palid. Avem Ă®n Dan Puric un mărturisitor cu verticalitate aristocratică, fidelitate de soldat, talent oratoric de tribun şi curaj de călugăr nebun Ă®ntru Hristos.
Dacă vi se pare că prea l-am lăudat pe Dan Puric, citiţi ce scriu despre el:

Părintele Iustin Pârvu, stareţul Mănăstirii Petru Vodă – Neamţ: “Dan Puric te ajută să te cunoşti pe tine Ă®nsuţi mai bine decĂ®t credeai că o poţi face. […] Văd Ă®n această lucrare a lui Dan Puric o renaştere a duhului lor [ a celor care au murit Ă®n Ă®nchisorile comuniste din dragoste pentru România şi pentru Hristos – n. mea, C.T.], o refacere a glasului acestui neam, o conştiinţă care strigă din ce Ă®n ce mai cu putere, că acest neam nu a murit”.

Scriitorul Dan Ciachir: “Dan Puric mărturiseşte. O face firesc şi integral. Şi s-ar putea să facă şcoală, atrăgĂ®nd prin autenticitatea lui şi prin inteligenţa sa luminată de Duh. Este un apologet strălucit. Unul de care comunitatea de credinţă şi iubire a Bisericii noastre avea realmente nevoie”.

Profesorul universitar Gheorghe Ceauşu: “Dan Puric este, la urma urmei, o conştiinţă Ă®naltă a vremii noastre. Cu o energie neistovită, mĂ®nat de o vocaţie dominatoare, el creează incontinent, distribuindu-se Ă®n arta teatrului, Ă®n arta pedagogiei teatrale, Ă®n arta retoricii verbale şi aceea a omului public, gratificĂ®ndu-le cu excelenţă, dar fără să se Ă®mpartă. […] Incoruptibil, glasul său se aude din ce Ă®n ce mai mult, iar simpatia şi preţuirea publică pentru el cresc…”

Nu este on topic dar ma doare-n spitz ....cui nu-i convine sa faca riclamatzie la SUPREMUL !


26-06-2008 11:54:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Orice reclamatie privitoare la DAN PURIC va fi primita cu... 380 V !!! :D:D:D

“Antrenamentul de uitare la care este supus poporul român astăzi face ca gĂ®ndirea şi inima să se rotească pe loc şi, din această rotire Ă®n gol, paradoxal, o dată cu trecutul dispare şi viitorul. El, omul de azi, pedalează zadarnic Ă®ntr-un prezent continuu. A locui cu fiinţa doar Ă®ntr-o dimensiune a timpului – şi aceea distorsionată – Ă®nseamnă moartea lentă, dar sigură, a identităţii.”

D-aia ziceam si io aici ca-i riscant de-a dreptul sa traim cu Esca, Mindrutza (sa ne-apuce de putza :D), Storcescu, Raicu, Raduleasca-n minte fie si numai o clipa !!! :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 13:12:58)


26-06-2008 13:08:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Gata acum, hai sa revenim la oitzele noastre:

De fapt, intai bag un offtopic foto, in care se poate observa marea doza de BUN SIMTZ a ardelenilor (V. SUV-ul cu nr. de CJ parcat... exact pe spatiul verde, in mijlocul unei mari de asfalt... GOL :D din Bucuresti).



Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 13:19:44)


26-06-2008 13:11:45
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Capre nu avem ?

26-06-2008 13:12:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Capre nu avem ?

Stai ca vin si ele caprele, cumetre SA, pe Arca lui Nae e loc pentru fiecare  ! ;) (cu citeva mici exceptii...)


26-06-2008 13:14:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Hai sa-ncheiem capitolul asta - nu fara a mai da insa ceva exemple de personalitati (ma limitez la alea artistico-spectaculoase... si inca vii :), fiindca scriitorii de ex. nu mai sint de mult "vedete" in epoca asta a deshertaciunii absolute :(). Oameni care-mi plac fiindca pur si simplu nu se poate altfel, nu fiindca "mi se pare mie CEVA simpatic la nenea/tanti aia care turuie ca o moara stricata vrute si nevrute la TV, desi nu prea am habar de ce-mi plac..." :D:D

Ziceam de Irina Petrescu.
De Dan Puric insa ce sa mai zic???
Sau de Radu Beligan ?!
Ori de Nicu Alifantis ?
Sau de... gata, ca mi-e somn !!! Dupa mine, sint oricum cam putine personalitati actuale (in showbiz cel putin, ca sa delimitam domeniul) care sa merite mai mult decit o indiferenta ocheada pasagera... Parerea mea. HIC ! :D


NICU ALIFANTIS.  "Daca tu ai disparea , intr-o noapte oarecare ,   
                           Dulcea mea , amara mea , as pleca fugar pe mare..
                            Lucru trist si monoton sa te fac din nou femeie ,
                            Sa te fac de la-nceput , cu puterea mintii mele
                            ............................................................................"
GINA PATRICHI . Cand eram copil am vazut-o in "Stalpii societatii" de Ibsen , cu Victor Rebengiuc . Nici acum n-am uitat-o .Gina Patrichi ramane actrita mea preferata . Inca o mai ascult recitand poezie...pe computer....

VALI STERIAN .


Pitzigoi, io am citat doar citiva dintre cei... VII... ;)


26-06-2008 13:22:02
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Pana vin caprele luatzi o balena !....a se remarca puterea de foc shi calibru armei !


26-06-2008 13:22:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Merita inecata, nu salvata balena aia !!! :D:D

Uite alta "poanta animaliera': CULMEA PLICTISELII ii zice ;)

(vedeti ce se-ntimpla daca stati prea mult in BUNKER? hihi :D.... va plictisiti...)



Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 14:00:10)


26-06-2008 13:59:14
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Ufff..da ce repede va mai miscati!..iar ati umplut in lipsa mea o gramada de pagini(da trebuie sa recunosc pozele sint super..si te pun pe ganduri,de parca si asa nu am avea destule)...:D...

26-06-2008 14:17:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite, ca sa mai aveti activitate neuronala ;), niste opinii ale inventivului si analiticului autor ROMAN (citat deja) al lucrarii "Programul Terra", care raspunde unor sceptici (vizavi de dovezile stiintifice ale existentei REALE a lui Nibiru-Marduk, care vineeeeeeeee !!! :D:
P.S. Planeta numita-asteptata mai e cunoscuta sub vechiul nume de ERIS (de unde si "ERIS-SALIM" = Noul Ierusalim Ceresc... ;))


In anul 2003, an in care a fost observata (comunicarea oficiala), revista Science et Vie (nr. din februarie) prezinta traiectoria (Foto 1) eliptica a unei planete suplimentare a sistemului nostru solar, IDENTICA cu traiectoria planetei Nibiru/Marduk prezentata de Z. Sitchin in lucrarea A Douasprezecea Planeta (Foto 2), asa cum era foarte bine cunoscuta de sumerieni.
- In iulie 2005, la cateva luni dupa ce a fost descoperita, astronomi eminenti din 19 tari s-au reunit la Vatican (Castelul Gandolfo) unde exista un Centru Astronomic aflat in legatura prin Internet cu Observatorul Astronomic al Vaticanului (unul dintre cele mai performante din lume) aflat pe muntele Tucson, Arizona (SUA).
- Pe 1 august 2005 ziarele din intreaga lume scriau ceva de genul: “Corpul ceresc a primit denumirea provizorie de 2003-UB-313. Savantii care au denumit astfel planeta Nibiru cunosteau foarte bine scrierile sumeriene, deoarece prin “UB” anticii se refereau la grupul de 7 planete (3+1+3) format din: Marte, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptun, Pluto, Nibiru. Cealalta grupa era formata din restul de 5 planete (2+0+0+3): Soare, Mercur, Venus, Pamant, Luna. Nici totalul cifrelor din denumirea intermediara nu este intamplator. Este 12. Atatea corpuri ceresti cunosteau sumerienii.

In acest sens, in lucrarea A Douasprezecea Planeta (Ed. Aldopress, Bucuresti), Z. Sitchin scria: “UB-ul consta din sapte parti, numite (in acadiana, giparu «adapost pentru noapte»). Nu e niciun dubiu ca aceasta e originea credintei anticilor in “sapte ceruri”.
- Un articol din Nature (februarie 2005) scris de profesorul Bertoldi si colaboratori de la Institutul de Radioastronautica Max Planck (Bonn) a dat masura planetei 2003-UB-313 de 3000+300 km. La sfarsitul lui aprilie 2006 a fost data publicitatii o noua observatie realizata de telescopul spatial Hubble, conform careia diametrul este de 2400 km, cu o marja de incertitudine de 97 km.

In anul 1991, in lucrarea Biblia si OZN-urile, bazandu-ma pe datele Apocalipsei/Revelatiei, am dat dimensiunea unei posibile statii planetare. Aceasta era de 2400 km. Ultima Carte a Bibliei da detalii despre planeta Eris (capitolul 21:2,12,16) pe care o denumeste NOUL IERUSALIM (ERIS-SALIM), dandu-i diametrul si suprafata:
a) diametrul: 12000 x 200 m (1 stadiu) = 2400 km
b) suprafata: 2400 km (lungimea) x 2400 km (latimea) x 12 (temelii sau etaje) = 69.120.000 km2.
Detalii in lucrarea Sosirea zeilor (www.127.0.0.1).
Scrierile antice notau si aspectul de cometa (cauzatoare de mari dezastre) al planetei Nibiru. Explicatia acestui comportament, de schimbare din planeta in cometa, a fost furnizata recent chiar de catre unul dintre descoperitoii ei, profesorul Mike Brown.
1. Anticii:
a) Scrierile sumeriene, acum 7200 de ani: “O planeta care se misca foarte repede, dupa o orbita eliptica, asemanatoare cu cea a unei comete” (Z. Sitchin, A Douasprezecea Planeta);
b) “Stralucirea Lui (Zahweh /Aru/ Conducatorul planetei Zeilor - n.a.) este ca lumina soarelui..., o flacara arzatoare calca pe urmele Lui” (Biblia, Nabacuc, 3:4-5).
c) Acum 3.600 de ani: “O cometa... la mijlocul mileniului al II-lea I. Ch... s-a apropiat foarte mult de Pamant” (I. Velikovsky, Ciocnirea lumilor, Ed. Lucman, Bucuresti).
2. Situatia prezinta: Concluziile profesorului Mike Brown (21 ianuarie 2007, interstars.net; rubrica: sistem solar).

Cateva fragmente:
- o planeta pitica (Eris sau/si unul din satelitii ei) situata dupa orbita lui Neptun ar putea deveni o cometa de o foarte mare stralucire.
- o planeta, mai probabil satelitul, se roteste foarte repede in jurul axei proprii. Orbita sa eliptica il va aduce aproape de planeta Neptun, unde ar suferi o atractie gravitationala spre interiorul sistemului solar devenind astfel cometa, pentru o perioada scurta de timp.

Trecerea planetei Eris printre Marte si Jupiter este asteptata in perioada 2010-2012, acesta fiind punctul maxim al apropierii de Pamant.

Nu intamplator, pe 20 iunie 2007, NASA va lansa sonda spatiala Dawn (Aurora, zorile) care va ajunge in Centura de asteroizi (Asteroid Bett) dintre Marte si Jupier in 2011. Detalii pe Internet (Google) la Dawn Mission Home Page.
Explicatia logica a procesului de incalzire a Pamantului, ca si a celorlalte planete din sistemul nostru solar, la apropierea lui Eris-Nibiru a fost furnizata de I. Velikovsky, inca din 1950, in lucrarea mentionata: “Doua corpuri ceresti au fost atrase unul spre celalalt. Masele interioare ale Pamantului au suferit o impingere spre periferie. Pamantul, perturbat in miscarea sa de rotatie, s-a incalzit”.

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 15:54:37)


26-06-2008 15:26:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite si-o alta carte interesanta, pe care am putut s-o citesc acum... 2 ani; logic, toate datele converg spre "CEVA"-ul :rolleyes: care se va intimpla totusi in urmatorii ani:



Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 15:52:14)


26-06-2008 15:43:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cam asa o sa ne uitam cred la CER prin 2012: :D:D
(in imagine sint figurati MachoCyborgii bunkeristanezi, care or sa aiba mult mai multe de facut, in afara de potolirea hormonilor sturlubatici ai fomeilor... :D:D)



Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 15:50:05)


26-06-2008 15:44:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425


26-06-2008 15:51:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-da, e "pe bune" si figurarea asta a probabilei orbite a lui Nibiru... ;)
Stai ca mai vin si io cu cite ceva...

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 15:55:07)


26-06-2008 15:53:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi sau asha :


26-06-2008 15:55:48
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Oricum io in bunker o sa stau asha :

:D:D:D:D


26-06-2008 16:00:04
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Oricum ma doare-n maciuca in mijlocul bunkerului :

:D:D:D


26-06-2008 16:10:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hehehe... asta-i cu buncarele lunare, cumetre... ;)

Al nostru, asta mai neaosh, o sa arate poate cam asa:



Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 16:34:50)


26-06-2008 16:27:46
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

Hai un pic de suspans intai: ;) uite o imagine "normala" (tot de azi, redusa un pic)) cu copacul mediteraneean ([b]rarissim, chiar unic poate in Romanica)[/b] - l-am plantat/adaptat/ingrijit, cu eforturi majore, acum exact 18 ani (primavara lui 1990) in gradina  - banala de altfel - din spatele unui banal bloc din Titan (unde inca mai stau, la etajul 1, in spatele unui dragutz parc).

Mon vieux, nu-mi shade-n fire sa vorbesc vrute si nevrute, sa-mi dau cu parerea unde-s habarnist sau doar ca sa afle lumea ca exista si nick-ul meu p-aci. Dupa cum lesne se constata, firea-mi pragmatica ma retine in a ma desfasura pe un topic in care supozitiile, ipotezele, constituie baza temei in discutie.
Devorator al SF-urilor in copilarie (si chiar mi-e dor, imi lipsesc Almanahurile - ce m-ati rastigni de-as folosi termenul vanghelian ! :D - Anticipatia; colectia ce-o aveam fiind demult pierduta), marturisesc ca eram atras de genul asta mai cu seama pentru libertatea ce-o ingaduia imaginatiei, intr-o vreme in care  literaturii, teatrului, filmului si muzicii, tuturor li se pusesera catushe.
O sa te-ntrebi ce rost au randurile de mai sus. Au, si-mi cer scuze, mai cu seama ca-ti sunt adresate si-s constient ca-ti ofer o dezamagire, un "dar grecesc", ca sa-ncerc un eufemism.
Copacul din poza, caruia ii zici mediteranean si rarisim,  il vad in clipa asta de la geam si-i inflorit aidoma celui din poza ta. Zona-i cu totul alta decat Titanul, respectiv Nerva Traian, iar daca tii sa-l vezi cu ochii tai (nu-i pot face o fotografie, intrucat aparatul meu e plecat de ieri la Nei Pori :D ), lasa-mi un semn aici sau pe mail si-ti spun numele strazii cat si numarul.
As adauga faptul ca-s sigur unul dintre cititorii tai cei mai harnici si constanti, macar pe topicul asta, avand eu obiceiul sa ocolesc - pe cat posibil - aria dedicata sexului cat si cea a "deviationistilor" - ador termenul asta trotzkist atribuit bulangiilor si lesbienelor ! :D


26-06-2008 17:15:56
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ai naibili voi de gradinari ce va mai intrecetzi in copaci ! ....hihihi
Vaaaaai mai Pane cat de needucat potzi sa fii .......auzi la el : bulangii shi lesbiene ! :D.......hihihi


26-06-2008 17:27:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi pun pariu ca nu shtitzi ce-i asta... :D:D:D



26-06-2008 17:34:12
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359


26-06-2008 17:48:49
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Bai, sunt destept tare ! :D

26-06-2008 17:49:27
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Xtreeeeeeeeeeme repede un cerc de fier pentru amicul Paaaaaaaaaaan !

26-06-2008 17:57:52
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Si cu ocazia asta, dati-mi voie sa va prezint bunckerul meu :






26-06-2008 18:07:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hihihi....da' caprili breh Pane undi sunt ?

26-06-2008 18:48:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi... probabil ca-i al doilea, copacul de pe Nerva Traian, compadre... io cel putin n-am mai vazut altul in Bucuresti, si nici in Romanica (desi am stat vreo 10 ani si pe linga Nerva Traian - Foisorului - si cunosc bine zona). :)

Uite c-am gasit si cum se numeste copacelul respectiv (cica-i de fapt japonez, nu mediteraneean - desi raposatii mei socrii, ambii agronomi-horticultori, care m-au ajutat la plantat puietul, ziceau altfel :rolleyes:).

Pink japanese silk tree flowers (mimosa) in front of ink house and under clear blue sky




Hai, mai iesiti cu buncarele la interval, care mai aveti !!! :D:D
Poate din mai multe mici facem unul MARE... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 20:38:16)


26-06-2008 20:00:14
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Un alt soi de buncker, in care am stat acu'  f'o trei saptamani, pe bratul Chilia ;



Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (26-06-2008 21:14:13)


26-06-2008 20:14:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Clar, natura-i de fapt cel mai frumos bunker... ;)

Si io mai am un fel de bunker :D (nu viloiul ala de neam prost din fundal, ci cabanutza aia de nici nu se mai vede de buruieni ;)) linga o balta de pe linga Afumatzi.

N-am mai fost de un an p-acolo, poate om ajunge la un peshte vara asta (mai multzi)...



Ultima modificare facuta de Xtremul (26-06-2008 20:39:09)


26-06-2008 20:31:11
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
DECI :
     Considerand ca ignorarea drepturilor mele a dus la acte de barbarie ( de natura curentoasa) care ma revolta la constiinta si-mi aduc atingere in valoarea si demnitatea mea pasariceasca , ma sesizez din office si inaintez spre aprobare ,
       
                         DECLARATIA UNIVERSALA A DREPTURILOR OMULUI
                                       BUNKERISTANEZ

  Art.1 - Toti bunkerinezii sunt egali in drepturi si demnitate . Ei sunt inzestrati cu ratiune , zvon , constiinta , heblu , Marele Breloc , lasser cu aghiazma , arioplan , etc , etc si trebuie sa se comporte unii fata de altii in spiritul fraternitatii .
            Cu exceptia Marelui Cap al Trebii , care-i mai mare sau egal cu el insusi .
 
  Art. 2 - Fiecare bunkerinez se poate prevala de toate drepturile si libertatile proclamate in Declaratie , fara nici un fel de deosebire in ce priveste sexul , rasa , religia , alcoolemia in sange , opiniile , LIMBA , loc de nastere , 69 sau orice alte imprejurari ( Mai putin Satana De Evil) .

  Art. 3 - Nimeni nu va fi supus la torturi , pedepse , tratamente crude , inumane sau degradante ( ?? - vezi programu' pentru muieret !! )

  Art. 4 - Toti bunkerinezii sunt egali in fata Legii si au , fara deosebire , dreptul la o egala protectie legala ( Cu exceptia lu' Meleteanu' , care-i "SUB"(??) protectia mea !!) .

   Art.5 - Orice bunkerinez are dreptul de a fi audiat echitabil si public ( prin articole la Gazieta de Perete) de catre Procurareasa Tit care , pe cale de consecinta , va hotari (im)partial asupra vinovatiei sale si care , cu curajul ei prudent , va apara Legea pana-n panzele...freatice !

  Art.6 - Orice bunkerinez acuzat de comiterea unui act de natura penala are dreptul sa fie presupus VINOVAT si sa se spovedeasca la Marea Prioteasa , sub patrafiru' Ultranimicpeea .
            Prezumtia de NEVINOVATIE este nula , neavenita , egala cu zero , lovita de nulitatea absoluta , multimea vida si nu se aplica .


art.7 - Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii precum si libertatea de a cauta , de a primii si de a raspandii informatii si idei prin orice mijloace , independent de frontierele de stat .

  art.8 - "Muieretu" are dreptul la ajutor si protectie deosebite .

   art.9 - Nimeni nu va fi supus la imixtiuni arbitrare in ce priveste dezmatul din viata lui personala . Nimeni nu va fi supus la atingeri aduse onoarei sau reputatiei sale ( Art.9 - numai pentru "Muieret" , rezultat ca consecinta la art.8 )

   art. 10 - "DESFRAUL" constituie elementul natural si fundamental al societatii si are dreptul la predare gratuita , manual si metoda , precum si la ocrotire din partea statului bunkeristanez .


           Cu drept de contestare in termen de 1 ora .
           Cu intrare in vigoare in termen de 1 zi de la data aparitiei pe Forum .



                Pitigoi Cattani

Ultima modificare facuta de titmouse (26-06-2008 21:05:33)


26-06-2008 20:44:12
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

titmouse a scris:

DECI :
     Considerand ca ignorarea drepturilor mele a dus la acte de barbarie ( de natura curentoasa) care ma revolta la constiinta si-mi aduc atingere in valoarea si demnitatea mea pasariceasca , ma sesizez din office si inaintez spre aprobare ,
       
                         DECLARATIA UNIVERSALA A DREPTURILOR OMULUI
                                       BUNKERISTANEZ

  Art.1 - Toti bunkerinezii sunt egali in drepturi si demntitate . Ei sunt inzestrati cu ratiune , zvon , constiinta , heblu , Marele Breloc , lasser cu aghiazma , arioplan , etc , etc si trebuie sa se comporte unii fata de altii in spiritul fraternitatii .
            Cu exceptia marelui Cap al Trebii , care-i mai mare sau egal cu el insusi .
 
  Art. 2 - Fiecare bunkerinez se poate prevala de toate drepturile si libertatile proclamate in Declaratie , fara nici un fel de deosebire in ce priveste sexul , rasa , religia , alcoolemia in sange , opiniile , LIMBA , loc de nastere , 69 sau orice alte imprejurari ( Mai putin Satana De Evil) .

  Art. 3 - Nimeni nu va fi supus la torturi , pedepse , tratamente crude , inumane sau degradante ( ?? - verzi programu' pentru muieret !! )

  Art. 4 - Toti bunkerinezii sunt egali in fata Legii si au , fara deosebire , dreptul la o egala protectie legala ( Cu exceptia lu' Meleteanu' , care-i "SUB"(??) protectia mea !!) .

   Art.5 - Orice bunkerinez are dreptul de a fi audiat echitabil si public ( prin articole la Gazieta de Perete) de catre Procurareasa Tit care , pe cale de consecinta , va hotari (im)partial asupra vinovatiei sale si care , cu curajul ei prudent , va apara Legea pana-n panzele...freatice !

Si cu ajutorul meu...nu-i asa draga Tit?=)


26-06-2008 20:47:42
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:


martiela a scris:


Xtremul a scris:

Dintre femeile asa-zise "VIPULESE STICLOASE" ??? :D:D

Sau asa, in general, din istoria umanitatzii ?! ;)

Vipuri sticloase...la astea ma refeream...dar de Andreea Raicu...ce zici?...mie mi se pare finuta si cumpatata...cu mult bun simt!=)

Hai ca io m-am mai imblinzit, odata ajuns acasa (desi a trebuit sa imping un pic la Dacia mea antediluviana... sau antireptiliana ??? :D)
"Ante-anti" apropo si de emisiunea aia "Anticamera" :x (ce pretentzii sa mai am insa de la instrumentul asta de indobitocire in masa numit TV ?!) :rolleyes:

1. De citiva ani buni, la TV nu ma mai uit decit absolut intimplator (15-30 min. pe saptamina, poate). Din motive pe care nu mai pierd timpul sa le detaliez aici.

2. Consider ca Prea Luminatul Meu (cu lanterna ;)) Neuron nici n-are rost sa faca efortul de a "cintari" cumva... asa-zisele calitati ale unei individe ca Raiculeasa, sa zicem - din aceeasi tagma a "producatoarelor de zgomote" :D cu Raduleasca ori Andreea Bashinica-Marin. Sa intru-n detalii??? Hai, fie, macar un pic... ;)

CE ANUME sa apreciez la una ca ele, deci ? Eiii??? Sint niste persoane (cel mult) "normale", care s-a intimplat s-ajunga sa mai stea si ele la sporovaiala (banala :() cu lumea, in plus incapabile... nu neaparat sa descopere vreo chestie epocala ori sa creeze vreo opera de arta, dar nici macar sa trezeasca vreo emotzie pozitiva... :( Sa apreciez oare cu ce-si acopera ciolanele ?? :D (tzoale?!) Sau "cum arata??" :x Ca ce chestie??? Cu ce evoluez io daca-mi consum viata cu asta ?! :rolleyes:

Concluzie: nu cred ca merita irosit timpul atit de scurt oricum al trecerii asteia prin lume, draga Martiela, pe chestii atit de vane si chiar gaunoase, zau... :)

A, sa nu uit: si SA LE URASC ar fi un efort pe care nu-l merita deloc astea, ma chere... :D

Ce pot sa spun?
Foarte bine!=)Este alegerea fiecaruia cum isi petrece timpul...


26-06-2008 20:50:54
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Marrrrrrrrrrrrr, haida hai poate va ies numele pasaricilor pe taste ca sa vezi ce ma inspumez ! :D:D:D

26-06-2008 20:56:02
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

martiela a scris:


titmouse a scris:

DECI :
     Considerand ca ignorarea drepturilor mele a dus la acte de barbarie ( de natura curentoasa) care ma revolta la constiinta si-mi aduc atingere in valoarea si demnitatea mea pasariceasca , ma sesizez din office si inaintez spre aprobare ,
       
                         DECLARATIA UNIVERSALA A DREPTURILOR OMULUI
                                       BUNKERISTANEZ

  Art.1 - Toti bunkerinezii sunt egali in drepturi si demntitate . Ei sunt inzestrati cu ratiune , zvon , constiinta , heblu , Marele Breloc , lasser cu aghiazma , arioplan , etc , etc si trebuie sa se comporte unii fata de altii in spiritul fraternitatii .
            Cu exceptia marelui Cap al Trebii , care-i mai mare sau egal cu el insusi .
 
  Art. 2 - Fiecare bunkerinez se poate prevala de toate drepturile si libertatile proclamate in Declaratie , fara nici un fel de deosebire in ce priveste sexul , rasa , religia , alcoolemia in sange , opiniile , LIMBA , loc de nastere , 69 sau orice alte imprejurari ( Mai putin Satana De Evil) .

  Art. 3 - Nimeni nu va fi supus la torturi , pedepse , tratamente crude , inumane sau degradante ( ?? - verzi programu' pentru muieret !! )

Normal , cu ajutorul tau , DARZA MINISTREASA DE INTERNE ! Si cu ajutorul subalternului nostru , Organu' de Interne Galactic !

  Art. 4 - Toti bunkerinezii sunt egali in fata Legii si au , fara deosebire , dreptul la o egala protectie legala ( Cu exceptia lu' Meleteanu' , care-i "SUB"(??) protectia mea !!) .

   Art.5 - Orice bunkerinez are dreptul de a fi audiat echitabil si public ( prin articole la Gazieta de Perete) de catre Procurareasa Tit care , pe cale de consecinta , va hotari (im)partial asupra vinovatiei sale si care , cu curajul ei prudent , va apara Legea pana-n panzele...freatice !

Si cu ajutorul meu...nu-i asa draga Tit?=)


26-06-2008 21:00:37
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Binenteles ca si cu ajutorul tau , DARZA MINISTREASA DE INTERNE ! Si cu ajutorul subalternului nostru , Tov.Organu' de Interne Galactic !

NU MA LASA LA GREU ! Macar sa ne spurce Cyudatu' pe-amandoua...


26-06-2008 21:04:07
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:

DECI :
   
                         DECLARATIA UNIVERSALA A DREPTURILOR OMULUI
                                       BUNKERISTANEZ

  Art. 3 - Nimeni nu va fi supus la torturi , pedepse , tratamente crude , inumane sau degradante ( ?? - vezi programu' pentru muieret !! )


                Pitigoi Cattani

Copila neichii, ala nu era "program pentru muieret", ci doar o schitza a orarului pentru toti bunckerinezii, defalcat pe activitati. Acu', daca n-am apucat s-ajung si la vremea trezirii barbatilor, a cui ie vina ?...
Alta ar fi ca io nu vaz nimic degradant ori ceva care sa semene a tortura sau pedeapsa, daca in acel spatiu limitat ne impartim echitabil sarcinile.


26-06-2008 21:20:28
   
Pagini: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 79    
Mergeti la