Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 ... 79
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Apropo de cunoasterea limbilor straine de catre yrry44: "Cit de cit" poate sa-nsemne si 0,00000000001 %, cumetre moebius !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 02:02:47)


05-07-2008 01:26:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Postare/citare doar aparent de-a-n pixu' ;) - sa nu se "piarda" de fapt pe pagina precedenta !!! :D


Xtremul a scris:


fara_fard a scris:

sunteti tampiti si va jucati cu focul ciudatul este colonel SRI el este omul cu ochi albastri i-l cunosc foarte bine sunteti ca niste furnici supt o lupa


POSTARE INTERESANTA, desi scurta, care merita un raspuns nuantzat. (lasind "suptul lupei" :D deoparte)

Ei si ?! ;)
Crezi ca spui mari noutazi ?? :D:D


Chiar dac-ar fi securist (tot posibilul sa fie, serios vorbesc acum, draga "fara_fard"), cred ca-i suficient de deshtept sa aprecieze o discutie plina de spirit si umor - fiindca injuraturi la adresa "sistemului" :D sint destule si pe strada, si-n presa (si stiti doar bine cum merge treaba... cainii latra, caravana merge :D), nu doar pe un amarit de topic al unui amarit de forum (unde oamenii-n general cauta oricum doar "sa si-o puna" :D si mai nimic in plus).

Sa nu mai vorbim ca aici discutam (relaxat, cu mici interludii bashcalioase Xtreme) chestii care nu vizeaza in niciun caz sigurantza natzionala (si nici macar vreun... semi-secret de stat ;)), ci doar niste predictii si eventual shansele lor (pur teoretice) de a se adeveri... cindva, poate chiar in 2012.
SAU NU. :)

Aaaaaa, daca-i vorba de faptul ca "baietzii cu okii albastri" (si eventual Sir Ciudy, "legendat" ca businessman englezo-roman etc) vor, CA INTOTDEAUNA de altfel, "sa ia pulsul" societatii si ultimelor trenduri/subiecte de discutie din "Romanica reala", asta-i alta saramura de peshte... ;)
Sa fie sanatoshi, doar pentru asta-s platitzi !! Si inca bine de tot... :D:D

P.S. Daca CHIAR ar fi secu (si io cred... doar 51% insa ;) ca ESTE :D:D - colonel, general, capitan, mareshal SRI :D - egal), Sir Ciudy in mod sigur ar fi totusi pe un profil ceva mai sofisticat :rolleyes: decit cel al unui simplu "ochi si timpan", credeti-ma !!  Si in niciun caz n-ar face parte din "tabara" politica in care sustine c-ar fi p-acilea... - ci din alta "suprapolitica". Iar astia nu prea au timp sa intre (atit de des inca ;)) pe forumuri de casatoriale. Punct.

SAU, MAI STII ?! :rolleyes: Oi fi poate io, The Big Xtrem :D, un adversar atit de important pentru Oculta Mondiala, care tremura de frica sa nu si-o ia in freza nu de la reptilieni, ci din cauza postarilor de pe casatoriale 3x ??? hihihi... :D:D


05-07-2008 01:29:11
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

fara_fard a scris:

sunteti tampiti si va jucati cu focul ciudatul este colonel SRI el este omul cu ochi albastri i-l cunosc foarte bine sunteti ca niste furnici supt o lupa


:D:D:D ...
Iaca m-am pus bine si cu S.R.I.-ul  ...
N-am inteles totusi coane Ciudy ce anume iti cunoaste bine madama nefardata ?!?... Sa fie vorba doar de (un :rolleyes:) ... zvon ?!? ...
:rolleyes::D:D:D ...
Si pana la urma cine suge lupe ?!? :rolleyes::rolleyes: ...

Ultima modificare facuta de moebius (05-07-2008 01:56:18)


05-07-2008 01:30:48
   
yryy44
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-04-2008
Mesaje: 11
da ,
aici ai dreptate  iar in profil scriu ce vreau eu dar in nici un caz nu-mi expun partile intime cum face domnul CIUDATUL si multi altii,iar daca este de la SRI bun om este avind creerul in cutinta cu niveea asa ca ......pa


05-07-2008 07:47:04
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Oooooo , Domnu' Colonel....Domnu'Coloneluuu....
   Sa traiti Domnu'Colonel Cyudatu !
   he he he...i-auziti ce spune "fara_fard" : ca suntem ca niste furnici sub lupa...ce fain ii pe forumu' asta..."fara_fard" poate fi oricine : eu , CYUDATU' , fun_funny , etc , etc...Oricine poate fi oricine si orice...s'traiasca si-nfloresca spatiu' virtual !
   Gici ghicitoare mea : cine-i "fara_fard" ??
   Curios ca eu l-am vazut pe Cyudatu' ca pe un "vanator" , recunosc ca-i un vanator de elita , de-aia l-am poreclit "Lunetistu"...
   Ia sa te desconspir io acuma Cyudatule , sa stie oamenii cine-mi iesti :
   NUMELE CONSPIRATIV DE COD A LUI CYUDATU' ESTE  " ZANGRA "  !
   he , he , he ,
   Domnu'Colonelu' , daca te prind ( ca la Termopile ) ca mi-ai intrat in computer si mi-ai violat fara acordul meu intimitatea si mi-ai cetit ravasele secrete de amor , jur , da' jur ca te dau la americani , in schimbul la doua vile cu vedere spre Oceanu'Pacific...aia s-o crezi tu ca io-s o furnica de supt lupa...lupa ma , lupa mea de la serviciu , sa sug lupa...he he he...
 
                             Pitigoaia Matahari


05-07-2008 10:47:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D:D hihihi, hai ca asta cu furnica sugatoare de lupa (pardon, de supt lupa :D) chiar ca m-a distrat, mai TIT_TIT !!! (mai ales ca "lupa" e clar anagrama cuvintului MAGIC pu... :D).

Clar, ZVON sau SIGILIU ramin doar palide versiuni "criptate" de rezerva, LUPA o sa fie cred de baza pe viitor... ;)

Am si io, fireste, diverse variante abracadabrante de naratiune/actiune apropo de confuzii, postari cu perfuzii :D si alte intoxicari (SAU NU ;)). Dar nu prea am timp acuma sa le dezvolt.

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 11:00:38)


05-07-2008 10:54:47
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Buna dimineatza tzuica taie greatza :

1.YRYY44 ........tzigane sa-tzi fut piranda intre buzili gurii !
2. FARA_FARD ......homosexualule iar ai aparut ?
3. cat priveshte apartenentza mea la SRI domnilor sunt prea intelegent ca sa lucrez in Societatea Romana a Idiotzilor .........ce naiba totushi am shi io pretentzii !(numai cand ma gandesc ce animale proaste au fost la conducerea SRI imi vine sa borasc !

.....gashca buncherista observaluiesc ca iarashi pune botu' la vrajelile intoxicatoare !......

Moaaaaaaaaaaaaaaama ce cap am cat BAAAAAAAANITZA !!!!!
Uffffff am mai imbatranit c-un an ! hihihi

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (05-07-2008 10:59:46)


05-07-2008 10:57:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sa traitzi tovarase Ciudy! :D Pardon, don'colonel!!! :D:D
Raportez, in timpul serviciului de zgarda :D n-a explodat mamaliga romaneasca !!! :D:D

Ma gindeam acu' ca si io as fi, dupa fara_fard, un FURNI-COI, nu ?! :D:D Care-a supt sau nu lupa, asta depinde de citiva factori operativ-informativi :D:D - sau cum dreaku' se zice prin SRI, ca tu tre'sa stii totusi cite ceva, chiar daca nu esti de-ai lor, macar ceva biznise :D ai putea sa faci cu EI...

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 11:03:44)


05-07-2008 11:00:16
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Uffffff iar nu shtiu unde mi-am pus lupa ......ca deh am inceput programul
Bunkerishti ascultatzi comanda la mine : MARSH SUB LUPA !!!!

:D:D:D


05-07-2008 11:02:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Oooooo , Domnu' Colonel....Domnu'Coloneluuu....
   Sa traiti Domnu'Colonel Cyudatu !
   he he he...i-auziti ce spune "fara_fard" : ca suntem ca niste furnici sub lupa...ce fain ii pe forumu' asta..."fara_fard" poate fi oricine : eu , CYUDATU' , fun_funny , etc , etc...Oricine poate fi oricine si orice...s'traiasca si-nfloresca spatiu' virtual !
   Gici ghicitoare mea : cine-i "fara_fard" ??
   Curios ca eu l-am vazut pe Cyudatu' ca pe un "vanator" , recunosc ca-i un vanator de elita , de-aia l-am poreclit "Lunetistu"...
   Ia sa te desconspir io acuma Cyudatule , sa stie oamenii cine-mi iesti :
   NUMELE CONSPIRATIV DE COD A LUI CYUDATU' ESTE  " ZANGRA "  !
   he , he , he ,
   Domnu'Colonelu' , daca te prind ( ca la Termopile ) ca mi-ai intrat in computer si mi-ai violat fara acordul meu intimitatea si mi-ai cetit ravasele secrete de amor , jur , da' jur ca te dau la americani , in schimbul la doua vile cu vedere spre Oceanu'Pacific...aia s-o crezi tu ca io-s o furnica de supt lupa...lupa ma , lupa mea de la serviciu , sa sug lupa...he he he...
 
                             Pitigoaia Matahari


...ZANGA ??? :rolleyes: Io stiam ca ZBENGA (de la exprezia "ziiit - am benga pe creier azi" :D:D:D) e numele lui de cod (file de cod dezosat, de fapt :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 11:08:35)


05-07-2008 11:07:35
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Deci ...in afara de faptul ca atzi pierdut vremea shi-atzi frecat neuronul degeaba raspunzand unei boaite de tzigan proxenet shi borat .......

BUNKERISTI CE REALIZARI ATZI MAI AVUT CA IO AM .......BAUT !

:D:D:D


05-07-2008 11:09:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos ....Pitzigoalo sa-tzi iei nishte caramizi in buzunare ca astazi din maleficul meu laborator am sa va trimit iar tornade in orash !

05-07-2008 11:11:40
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Iata shi pe ZANGRA :

Victor Socaciu- Zangra

Permiteti sa raportez:
Ma numesc Zangra,
Sunt locotenent la fortul Belonzio
E foarte aproape ziua in care dusmanul va sosi
Si cand va sosi...
Voi deveni erou!

..... Dar asteptand acea zi,
Uneori ma plictisesc,
Si-atunci plec in oras
Sa vad fetele zambind,
Dar ele vorbesc despre dragoste
si eu...
despre caii mei

Ma numesc Zangra!
Sunt deja colonel la fortul Belonzio
E foarte aproape ziua in care dusmanul va sosi
Si cand va sosi...
Voi deveni erou!

..... Dar asteptand acea zi,
Uneori ma plictisesc,
Si-atunci plec in oras
Sa beau cu Don Pedro
Dar el inchina pentru dragoste
Si eu...
pentru caii mei...

Ma numesc Zangra!
Sunt comandant al fortului Belonzio
E foarte aproape ziua in care dusmanul va sosi
Si cand va sosi...
Voi deveni erou!

.....Dar asteptand acea zi,
Tot mai des ma plictisesc,
Si-atunci plec in oras,
La vaduva lui Don Pedro
Eu vorbesc despre dragoste
Dar ea... despre caii mei...

Permiteti-mi sa ma prezint:
Ma numesc Zangra,
Sunt un batran general in rezerva...
Am parasit fortul Belonzio
Si locuiesc de cativa ani,
Pe-undeva, prin oras...
Ieri am citit in ziar:
Dusmanul a atacat fortul Belonzio.

Eu... nu voi fi erou...

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (05-07-2008 11:17:11)


05-07-2008 11:16:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Frati bunkeristi ! Si sore !
   M-am hotarat : il omor pe Cyudatu'...daca se poate , ca o favoare pe viata , sa-mi spuna si mie cineva cat se mai da pentru omor deosebit de grav , calificat si cu premeditare din culpa...dac-o fi sa fie , va las voua treningu' meu...


05-07-2008 11:22:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Uita-te-n ochii meii  :rolleyes: !
titmouse a scris:

Frati bunkeristi ! Si sore !
   M-am hotarat : il omor pe Cyudatu'...daca se poate , ca o favoare pe viata , sa-mi spuna si mie cineva cat se mai da pentru omor deosebit de grav , calificat si cu premeditare din culpa...dac-o fi sa fie , va las voua treningu' meu...


05-07-2008 11:24:58
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Sa traitzi tovarase Ciudy! :D Pardon, don'colonel!!! :D:D
Raportez, in timpul serviciului de zgarda :D n-a explodat mamaliga romaneasca !!! :D:D

Ma gindeam acu' ca si io as fi, dupa fara_fard, un FURNI-COI, nu ?! :D:D Care-a supt sau nu lupa, asta depinde de citiva factori operativ-informativi :D:D - sau cum dreaku' se zice prin SRI, ca tu tre'sa stii totusi cite ceva, chiar daca nu esti de-ai lor, macar ceva biznise :D ai putea sa faci cu EI...


Vai , se poate Prealumiate , cum o sa fie domnia ta un furni-coi ! Si eu o furni-c.o.a.i.e ??????????
Tu , Nenumitule esti ...ditai Ocultu' , posesor al MARII LUPE ! N-ai Marea Lupa la tine ??si-asta-i demontabila ?

Ultima modificare facuta de titmouse (05-07-2008 11:25:42)


05-07-2008 11:25:17
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
25 ani pentru omor deosebit de grav . In functzie de gravitatea faptei insa se poate shi inchisoare pe viatza ....au fost ceva cazuri in Romania acum de curand care s-au lasat cu inchisoare pe viatza !

Potrivit art.76 alin.2 C.pen., in cazul infractiunilor de omor, daca se constata ca exista circumstante atenuante, pedeapsa inchisorii poate fi redusa cel mult pana la o treime din minimul special. Minimul special al pedepsei inchisorii prevazut de art.174 C.pen., este de 10 ani, astfel ca pedeapsa nu poate fi redusa sub 3 ani si 4 luni, decat prin incalcarea dispozitiilor legale, mentionate.

Dispozitiile art.64 C.pen., prevad ca pedeapsa complimentara a interzicerii unor drepturi consta in interzicerea unuia sau unora din drepturile enumerate la lit.a-e, astfel ca interzicerea tuturor acestora, echivaleaza cu o degradare civica, neprevazuta de lege.


05-07-2008 11:29:42
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Uffffff iar nu shtiu unde mi-am pus lupa ......ca deh am inceput programul
Bunkerishti ascultatzi comanda la mine : MARSH SUB LUPA !!!!

:D:D:D

'Ntzeles, sa traitzi!  :rolleyes: Adica de fapt nu, PROTESTEZ, io mi-s Capu'Trebii si, ca orice politician co-rupt in figuri :D:D tre'sa ma aliez cu Serviciile, care uite ce fac cu naivii de oameni: iata poza incriminatoare a lui Ciudy cu UNUL DINTRE NOI SUB LUPA, in care apare si PLATA (in valuta, evident ;)) primita de la agenturili straineze pentru infamul lui joc dublu!!! :D:D

url=http://xs.to][/url]

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 11:30:40)


05-07-2008 11:29:54
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ce-i mai mica si mai mica decat putza de furnica?....acul de la furnicoi!

05-07-2008 11:34:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Sa traitzi tovarase Ciudy! :D Pardon, don'colonel!!! :D:D
Raportez, in timpul serviciului de zgarda :D n-a explodat mamaliga romaneasca !!! :D:D

Ma gindeam acu' ca si io as fi, dupa fara_fard, un FURNI-COI, nu ?! :D:D Care-a supt sau nu lupa, asta depinde de citiva factori operativ-informativi :D:D - sau cum dreaku' se zice prin SRI, ca tu tre'sa stii totusi cite ceva, chiar daca nu esti de-ai lor, macar ceva biznise :D ai putea sa faci cu EI...


Vai , se poate Prealumiate , cum o sa fie domnia ta un furni-coi ! Si eu o furni-c.o.a.i.e ??????????
Tu , Nenumitule esti ...ditai Ocultu' , posesor al MARII LUPE ! N-ai Marea Lupa la tine ??si-asta-i demontabila ?

Ntzzz, dear Tits, spre deosebire de Marele si Infricoshatorul Sigiliu ;), Micutza, dar Vioaia Lupa :D nu-i demontabila, dar nici asa de mare nu e; d-aia ma gindeam sa apelez la Ministrul Tehnologiei Sir Ciudy sa-mi fabrice o prelungire telescopica la LUPA, pentru explorarile mai pro-funde... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 11:36:48)


05-07-2008 11:36:07
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Uffffff iar nu shtiu unde mi-am pus lupa ......ca deh am inceput programul
Bunkerishti ascultatzi comanda la mine : MARSH SUB LUPA !!!!

:D:D:D

'Ntzeles, sa traitzi!  :rolleyes: Adica de fapt nu, PROTESTEZ, io mi-s Capu'Trebii si, ca orice politician co-rupt in figuri :D:D tre'sa ma aliez cu Serviciile, care uite ce fac cu naivii de oameni: iata poza incriminatoare a lui Ciudy cu UNUL DINTRE NOI SUB LUPA, in care apare si PLATA (in valuta, evident ;)) primita de la agenturili straineze pentru infamul lui joc dublu!!! :D:D

url=http://xs.to]http://xs129.xs.to/xs129/08276/38887239808.jpg[/url]



Exaaact . Priviti poza . I-am recunoscut lui Cyudi degetul aratator de la mana dreapta , ala cu care exerseaza spiritual cand il hipnotizez eu ... EL EEEEEEEE  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radasca aia nu-s eu... O fi Moebius ?

Ultima modificare facuta de titmouse (05-07-2008 11:38:42)


05-07-2008 11:36:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Joc dublu ?.....ma subestimatzi ....UN ADEVARAT PAS DU TROIS  :D:D:D

05-07-2008 11:38:13
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi iata modul de utilizare corect al degetelor  :

Clitorisul este delicat si senzitiv si o atingere gentila este recomandata. Nu stimula direct clitorisul ca partenerei nu-i place. Majoritatea femeilor gasesc o stimulare indirecta ca fiind mai adecvata. Degetele ar trebui sa fie bine lubrifiate asa ca foloseste fluid vaginal, saliva sau geluri pentru a minimiza iritatia. Pentru a oferi cele mai satisfacatoare senzatii pe Ă®ntreaga zona a clitorisului foloseste toata mâna — toate degetele si palma — decât doar unul sau doua degete. Exista doua tipuri de miscari, circulare si vibratorice. Pentru miscari circulare, pune mâna pe zona clitorisului. Foloseste presiune usoara cu palma sau degetele, miscându-le gentil Ă®n cercuri. Misca-ti mâna astfel Ă®ncât podul palmei sa se afle chiar deasupra clitorisului si partea superioara a vulvei si sa se sprijine partial pe osul pubian, unde poti apasa ferm Ă®n timp ce freci. Pentru miscari vibratorii asaza-ti mâna Ă®n forma de cupa pe zona pubiana si misc-o rapid, frecând degetele Ă®nainte si Ă®napoi pe clitoris. Apoi, mentinând mâna nemiscata, pune­ti câte un deget de-a lungul fiecarei labii interioare, vibrându-le dintr-o parte Ă®n alta. Apasând ferm, freaca fiecare parte a labiilor interioare, la baza clitorisului. Majoritatea femeilor savureaza penetrarea cu un deget Ă®n timpul stimularii clitorisului. Asigura-te ca unghia este scurta si netaioasa Ă®nainte sa bagi degetul mijlociu Ă®n vagin, mentinând celelalte degete strânse astfel Ă®ncât sa apese pe clitoris. ĂŽti poti misca degetul Ă®nauntru si afara gentil, apasând pe peretele frontal al vaginului. Ca alternativa Ă®ti poti freca vârful penisului de clitoris. 

:D:D:D


05-07-2008 11:40:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Joc dublu ?.....ma subestimatzi ....UN ADEVARAT PAS DU TROIS  :D:D:D

Corect: MI6-Mossad-SRI ar fi triunghiul perfect... ;) (dupa Pavel Corupz, normal :D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 11:49:20)


05-07-2008 11:45:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

25 ani pentru omor deosebit de grav . In functzie de gravitatea faptei insa se poate shi inchisoare pe viatza ....au fost ceva cazuri in Romania acum de curand care s-au lasat cu inchisoare pe viatza !

Potrivit art.76 alin.2 C.pen., in cazul infractiunilor de omor, daca se constata ca exista circumstante atenuante, pedeapsa inchisorii poate fi redusa cel mult pana la o treime din minimul special. Minimul special al pedepsei inchisorii prevazut de art.174 C.pen., este de 10 ani, astfel ca pedeapsa nu poate fi redusa sub 3 ani si 4 luni, decat prin incalcarea dispozitiilor legale, mentionate.

Dispozitiile art.64 C.pen., prevad ca pedeapsa complimentara a interzicerii unor drepturi consta in interzicerea unuia sau unora din drepturile enumerate la lit.a-e, astfel ca interzicerea tuturor acestora, echivaleaza cu o degradare civica, neprevazuta de lege.


N-am cum sa iau 25 de ani...ma reprezint singura...n-am bani de-un avocat bun...da' scap ORICUM CU 3 ani jumate...


05-07-2008 11:46:40
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
La cererea clientului montam orice dimensiuni de ZVONURI :


Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Sa traitzi tovarase Ciudy! :D Pardon, don'colonel!!! :D:D
Raportez, in timpul serviciului de zgarda :D n-a explodat mamaliga romaneasca !!! :D:D

Ma gindeam acu' ca si io as fi, dupa fara_fard, un FURNI-COI, nu ?! :D:D Care-a supt sau nu lupa, asta depinde de citiva factori operativ-informativi :D:D - sau cum dreaku' se zice prin SRI, ca tu tre'sa stii totusi cite ceva, chiar daca nu esti de-ai lor, macar ceva biznise :D ai putea sa faci cu EI...


Vai , se poate Prealumiate , cum o sa fie domnia ta un furni-coi ! Si eu o furni-c.o.a.i.e ??????????
Tu , Nenumitule esti ...ditai Ocultu' , posesor al MARII LUPE ! N-ai Marea Lupa la tine ??si-asta-i demontabila ?

Ntzzz, dear Tits, spre deosebire de Marele si Infricoshatorul Sigiliu ;), Micutza, dar Vioaia Lupa :D nu-i demontabila, dar nici asa de mare nu e; d-aia ma gindeam sa apelez la Ministrul Tehnologiei Sir Ciudy sa-mi fabrice o prelungire telescopica la LUPA, pentru explorarile mai pro-funde... :D:D


05-07-2008 11:47:05
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Joc dublu ?.....ma subestimatzi ....UN ADEVARAT PAS DU TROIS  :D:D:D

Corect: MI6-Mossad-SRI ar fi triunghiul perfect... ;)


he he he...Cyudisor canta la trianglu !


05-07-2008 11:48:00
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

La cererea clientului montam orice dimensiuni de ZVONURI :

http://xs329.xs.to/xs329/08276/iluzii_o ... anu721.jpg
Xtremul a scris:


titmouse a scris:



Vai , se poate Prealumiate , cum o sa fie domnia ta un furni-coi ! Si eu o furni-c.o.a.i.e ??????????
Tu , Nenumitule esti ...ditai Ocultu' , posesor al MARII LUPE ! N-ai Marea Lupa la tine ??si-asta-i demontabila ?

Ntzzz, dear Tits, spre deosebire de Marele si Infricoshatorul Sigiliu ;), Micutza, dar Vioaia Lupa :D nu-i demontabila, dar nici asa de mare nu e; d-aia ma gindeam sa apelez la Ministrul Tehnologiei Sir Ciudy sa-mi fabrice o prelungire telescopica la LUPA, pentru explorarile mai pro-funde... :D:D


WAAAAAWWWW  !
Asta-i  Gradinaru' meu personal ! Extremule ,
De unde ai tu poza asta a lu' Securistu' Ochiu si Timpanu" care se ocupa de acest site ?


05-07-2008 11:51:47
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Uita-te-n ochii mei shi ai sa vezi imaginea-n oglinda :rolleyes: .....hihihi maaaaaaaaaa lasatzi maaaaaaaaaa cu SRI-ul puliii, acolo au ramas totzi turnatorii, handicapatzii shi loazele serviciilor !!!!!....ce dracu sa te ashteptzi de la odrasla lui Maior ?.....hihihi
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Joc dublu ?.....ma subestimatzi ....UN ADEVARAT PAS DU TROIS  :D:D:D

Corect: MI6-Mossad-SRI ar fi triunghiul perfect... ;)


05-07-2008 11:54:52
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Dragi bunkeristi , am plecat la serviciu ...
Cand ajung primul lucru pe care-o sa-l fac , o sa scot lupa din sertar...sa ma uit bine la ea , sa vad daca-mi inspira sau nu ceva...o am de mult si , pe onoarea mea ca niciodata nu mi-a dat prin cap sa-ncerc...
Cyudatule , nu mai raspunde la injuraturi , ne mai distram si noi , ce naiba , uite si tu ce comentarii de geniu fac oamenii astia care te injura , am muri de plictiseala fara ei...( iar citesti , ma , inainte !!!!!!! )

Ultima modificare facuta de titmouse (05-07-2008 11:57:49)


05-07-2008 11:56:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Intrebarea existentziala ce mi-o pun in acest moment :

ZAMA DE VARZA SAU BORSH DE CARNE ?


05-07-2008 12:00:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
SUNT PREA NESIMTZIT CA SA-MI PESE ! ......cainii latra shi io trec ! .....hihihihi !
titmouse a scris:

Dragi bunkeristi , am plecat la serviciu ...
Cand ajung primul lucru pe care-o sa-l fac , o sa scot lupa din sertar...sa ma uit bine la ea , sa vad daca-mi inspira sau nu ceva...o am de mult si , pe onoarea mea ca niciodata nu mi-a dat prin cap sa-ncerc...
Cyudatule , nu mai raspunde la injuraturi , ne mai distram si noi , ce naiba , uite si tu ce comentarii de geniu fac oamenii astia care te injura , am muri de plictiseala fara ei...( iar citesti , ma , inainte !!!!!!! )


05-07-2008 12:02:07
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Categoria : UNA "NAINTE DE CULCARE !

Pitzigoalo vezi bre ca in loc sa trimit tornade la tine , am bagat cutremur in Vrancea ....pashtele ma-sii de atatea ori am zis ca nu o sa ma mai ashez la panoul de comanda din maleficu-mi laborator beat precum "porcu !!!!!!

Hai noapte buna,

Cat despre SRI, SRdraci, SRlaci ma doare intre craci shi shtitzi de ce ?

CA NU IAU SHPAGA CALTABOSHI !

Aaaa uitasem ....este imposibil ca daca cunoshti pe un oarecare ixulescu acesta voalat sa nu-tzi bage cotita cu apartenentza sa sau macar a unei rude la unul din servicii, la masonerie sau la nu mai shtiu io ce organizatzii oculte ! Se pare ca in Romania apartenentza (de fapt pseudo apartenentza ) la astfel de structuri, este un mod de creshtere a valorii individuale , un mod de a capta atentzia celor din jur ! ........JALNIC shi shtitzi de ce ? ...deoarece:

TRAIM IN ROMANIA SHI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL !

Personal mi-ar fi mai placut ca in loc sa stau la masa c-o "vulpe" sa stau la masa cu-n "purice" :D:D:D

Hai noapte buna !

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (05-07-2008 13:21:12)


05-07-2008 13:19:25
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Noapte buna, cumetre, trezire grabnica dupa mahmureala :D, si vezi c-am bagat niste poze interesting la "animale de companie" ;)....

05-07-2008 13:28:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aoileu, ai bagat vaz (tot din post-mahmureala cred ;)) si-un cutremur in IRAN, coane Ciudy !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 14:13:35)


05-07-2008 13:54:40
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

"Un dascal de la o biserica din comuna dambovitena Dealu Mare i-a furat preotesei din geanta cardul si o hartie pe care avea notat codul PIN si si-a cumparat cateva haine cu banii scosi din contul femeii, transmite corespondentul NewsIn."

Hihihi... clar, a inebunit lumea, vine Comeata !!! :D:D


Denumirea veche a comunei este Tzitza... i-au schimbat numele prin anii 50 cred - pudibonderie socialista "bilateral" dezvoltata "D"D...
Se explica gestul popii din Tzitza... prea multa foliculina topografica...


05-07-2008 14:02:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hehehe, complicata hormonautica asta a folipulinei TZATZEI din Dealurile Gemene, ma chere... :D:D   B

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 14:17:24)


05-07-2008 14:12:50
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

CIUDATUL SA a scris:

La cererea clientului montam orice dimensiuni de ZVONURI :

http://xs329.xs.to/xs329/08276/iluzii_o ... anu721.jpg


Cum, mama zmeilor :) , ai postat chestia asta si nu te-au luat "la 11 metri" ( ?!? ), ca eu cand am vrut sa atasez si poza lui Teoniceboy la comentariul pe care l-am facut, mi-au trantit rapid interdictia de a mai posta imagini ...

Zic totusi sa incerci daca mai poti posta imagini acum ...

Ultima modificare facuta de moebius (05-07-2008 15:04:25)


05-07-2008 14:17:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Zau ca asta chiar n-o intzeleg :(, cumetrilor: adica toate lesbioancele :x AU VOIE sa-si posteze scoicile/pesterile (cu sau fara ecou :D) prin profile, ca de altfel si toti purtatorii de matze/tulumbe/furtunuri :D, iar pe forum - nik-nik ??!! :rolleyes:

Cum vine asta ???

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 15:06:37)


05-07-2008 15:05:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa mai tzopaim un pic si ONTOPIC :

Creating a miniature star on Earth: that's the goal of the National Ignition Facility (NIF), the world's largest laser. When completed in 2009, NIF will focus the intense energy of 192 giant laser beams on a BB-sized target filled with hydrogen fuel – fusing, or igniting, the hydrogen atoms' nuclei. This is the same fusion energy process that makes the stars shine and provides the life-giving energy of the sun. NIF is a program of the U.S. Department of Energy's National Nuclear Security Administration.




Clar, fuziunea nucleara CONTROLATA ("steaua lui Lucifer pe Pamint") are cu mult mai multe aplicatii decit cele "energetice"... ;) se grabesc baietzii, vin vremuri INTERESANTE !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 15:25:26)


05-07-2008 15:14:44
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

Xtremul a scris:

Hai sa mai tzopaim un pic si ONTOPIC :

Creating a miniature star on Earth: that's the goal of the National Ignition Facility (NIF), the world's largest laser. When completed in 2009, NIF will focus the intense energy of 192 giant laser beams on a BB-sized target filled with hydrogen fuel – fusing, or igniting, the hydrogen atoms' nuclei. This is the same fusion energy process that makes the stars shine and provides the life-giving energy of the sun. NIF is a program of the U.S. Department of Energy's National Nuclear Security Administration.



Interesanta chestia, dar nu prea m-am lamurit referitor la ce reprezinta "BB-sized target"  ...


P.S.  ... Mda, "clapetam" in timp ce tu tocmai adaugai fotografia si comentariul la ea ...

Ultima modificare facuta de moebius (05-07-2008 15:34:03)


05-07-2008 15:29:44
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396
... Am dublat postarea din greseala :( ...

Ultima modificare facuta de moebius (05-07-2008 15:36:13)


05-07-2008 15:33:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
PAUZA DE SOMN - ca deh ....doarme omul cat doarme dar trebuie sa mai merga shi la toaleta ....unii se duc cu cartea ....io ma duc cu laptop-ul . deci una din fotografiile (care sunt destul de vechi ) dar mie mi-au inspirat o MARE ZICERE :

ROMANUL SE UITA TOTDEAUNA PRIN CUR CA SA PRIVEASCA PRIN GURA LA LUMINITZA DIN CAPATUL TUNELULUI :



05-07-2008 16:09:37
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nu te speria .....semnele batranetzii ....mi se intampla shi mie !    hihihihi :)
moebius a scris:

... Am dublat postarea din greseala :( ...


05-07-2008 16:19:56
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Aprops de lasere :

Daca aveati impresia ca doar navele spatiale din Star Wars pot folosi lasere, va inselati, pentru ca in curand, avioanele zilelor noastre se vor intrece in raze laser, si nu ne referim aici la razele cu care sunt citite controversatele discuri optice Blu-Ray si HD-DVD.


Cercetatorii Pentagonului au pus la punct un sistem laser suficient de mic pentru a fi montat pe un avion, dar destul de puternic pentru a dobori o racheta inamica.

Sistemul se numeste High Energy Laser Area Defense System (HELLADS), este de marimea unui frigider si cantareste in jur de 750 de Kg.

Pana acum, astfel de lasere erau prea mari si necesitau sisteme de racire uriase pentru a le impiedica sa se supraincalzeasca, fiind potrivite doar pentru jumbo jet-uri.

Defense Advanced Research Projects Agency, care este responsabila de acest proiect, este de parere ca a rezolvat aceasta problema combinand laserele cu stare solida cu cele cu stare lichida.

Laserele cu stare lichida pot emite o raza continua, dar au nevoie de sisteme de racire mari, in timp ce laserele cu stare solida sunt mai puternice, dar nu pot fi folosite ca raza continua.

"Am combinat energia laserului solid cu temperaturile celui lichid", a spus Don Woodbury, responsabilul proiectului.


Daca nu apar dificultati pe parcurs, pana in 2007, cercetatorii vor putea dezvolta un laser de 150-kW capabil sa doboare o racheta.



05-07-2008 16:23:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Una tare de tot la categoria RECUNOASTETI PERSONAJUL :



Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (05-07-2008 18:16:52)


05-07-2008 18:13:46
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
De fapt chiar m-am gandit la o chestie ...scarbit de meschinatatea multor din cei ce i-am vazut aseara ( o chestie tare care am observat-o : din toata gashca de tampitzi care am fost doar 2 au ramas cu sotziile initziale restul  libidinoshii, shi-au luat putori din astea tinere care habar n-au sa lege 2 cuvinte........) am sa deschid un topic unde am sa postez tot felul de preluari din presa sau din alte "surse" despre ce au fost, cum au furat shi cine sunt de fapt marii politicieni, oameni de afaceri shi oameni din media .....promit ca o sa avetzi ce ceeeeeeeeeeeetii !!....Topicul am sa-l numesc :

CINE AU FOST CEI CE SUNT !

hihihi


05-07-2008 18:39:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ion Ilici Tiriplici Iliescu, cine altul ?! ;)
(cind venise de la Moscova, probabil).

Cit poate sa uritzeasca puterea, fratilor... :( Decit s-ajung asha urit, mai bine abdic - HIC :D (adica demisionez, ca nu-i monarhia lu'mama :D) din postul de Capu'Trebii, zau.

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 18:49:01)


05-07-2008 18:43:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

moebius a scris:


Xtremul a scris:

Hai sa mai tzopaim un pic si ONTOPIC :

Creating a miniature star on Earth: that's the goal of the National Ignition Facility (NIF), the world's largest laser. When completed in 2009, NIF will focus the intense energy of 192 giant laser beams on a BB-sized target filled with hydrogen fuel – fusing, or igniting, the hydrogen atoms' nuclei. This is the same fusion energy process that makes the stars shine and provides the life-giving energy of the sun. NIF is a program of the U.S. Department of Energy's National Nuclear Security Administration.
Interesanta chestia, dar nu prea m-am lamurit referitor la ce reprezinta "BB-sized target"  ...
P.S.  ... Mda, "clapetam" in timp ce tu tocmai adaugai fotografia si comentariul la ea ...

uite "retzeta" pentru o "MINI-STEA" (a lui nea' LuciferiX, normal) :D

Recipe for a Small Star

    * Take a hollow, spherical plastic capsule about two millimeters in diameter (about the size of a small pea)
    * Fill it with 150 micrograms (less than one-millionth of a pound) of a mixture of deuterium and tritium, the two heavy isotopes of hydrogen.
    * Take a laser that for about 20 billionths of a second can generate 500 trillion watts – the equivalent of five million million 100-watt light bulbs.
    * Focus all that laser power onto the surface of the capsule.
    * Wait ten billionths of a second.
    * Result: one miniature star.

In this process the capsule and its deuterium-tritium (D-T) fuel will be compressed to a density 100 times that of solid lead, and heated to more than 100 million degrees Celsius – hotter than the center of the sun. These conditions are just those required to initiate thermonuclear fusion, the energy source of stars.
By following our recipe, we would make a miniature star that lasts for a tiny fraction of a second. During its brief lifetime, it will produce energy the way the stars and the sun do, by nuclear fusion. Our little star will produce ten to 100 times more energy than we used to ignite it.

Si-o poza cu un "micutz" ;) MONOcristal necesar megalaserelor astora (oare nu Herodot zicea ceva despre atlantzi si cristalele care i-au dus la pieire ?! :rolleyes:)



Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 19:19:43)


05-07-2008 19:06:58
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396
Dom'le mai ramane sa aflam costurile, ca se pare ca asta a ramas singurul impediment in solutionarea problemei mondiale a energiei ;):D ...

Ultima modificare facuta de moebius (05-07-2008 19:44:57)


05-07-2008 19:43:24
   
Pagini: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 ... 79    
Mergeti la