Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 ... 79
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Apropo (simpla curiozitate):
In poza aia cu doua tipe de la profil, sarabela-i cumva cea din mijloc ??? hihihi :D:D

P.S. Simpla tachinare ;) - cred ca-i cea din dreapta. :rolleyes:

Xtremul a scris:


dulcica4 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

"Cosmaruri??de ce?eu sunt o fiinta destul de pasnica(pina la o adica,si inca n-am ajuns la o adica...)"

Auliuuuuuuu sper sa nu ajungi la aceea O ADICA shi sa te dezbraci de .......haine ca atunci chiar o sa-mi creezi un coshmar morbid !

Crezi?O cunosc personal pe Sarabela,arata super la varsta ei!cred ca ai visa frumos...asculta-ma!

Aici cred ca nu pot decit sa fiu de acord cu tine draga dulcineea4 ;), si nu doar ca amica a sarabelei, parol. ;)

Noi mai glumeam p-acilea insa pe alte teme, mai SF cumva ;), si mai greu de cuantificat intr-o poza-doua sau in tocita formula "vaaai, da' ce bine te tzii (aratzi), ma chere" !!! :D... (fiindca-i clar "dama bine" :) sarabela, zau).


Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 12:44:10)


18-07-2008 12:43:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cit despre 2012 si admiterea in Bunker-2012 (care musai tre' sa se incheie in martie 2009, cind incepe de fapt predictzia multora - inclusiv cea a Sf. Daniil si a lui Cleopa - tot un sfint de fapt si parintele asta DE EXCEPTIE :)) - hmmm, sa vedem ce mai zice si PPan, Ministrul Justitiei Chioare dar Sexy ;) (ca Sir Ciudy nu mai poate sa-si retraga recomandarea pozitiva, gata - DECRETU' odata bagat :D nu se mai scoate cu una-cu doua... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 12:54:43)


18-07-2008 12:50:33
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Aha deci recunoshti prealuminate ca am antrenat-o bine !!!! hihihi
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Xtremule ce te baji bre shi nu ma lashi sa tachinez MASHTILE !:D:D:D

Las' ca tachinare mai abitir ca romanul kafkiano-horror-SF "Black Hole" :D:D (care inca mai are destule capitole ;))...cam greu, cumetre SA !
In rest, vreau sa fiu obiectiv, si nu doar din falsa politezte... ;)

P.S. Oricum, sint placut surprins ca sarabela n-are reactii de tzatza :D la umorul meu (chiar un pic negru ;)) si chiar la al matalutza !!! :D
O bila alba, deci... are shanse de evolutzie cred !!! :rolleyes:


18-07-2008 12:52:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai cum sa nu, si la spartani cred ca faceai treaba buna, cumetre SA !!! :D:D

Cu loolitzoii :D si Pall Mallurile vaz ca nu prea merge insa metoda... :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 12:55:56)


18-07-2008 12:53:56
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Xtreeeeeme mai fute-i un biloi alb  deoarece a recunoscut ca nu-i lesbianca ! ....lucru cam rar intalnit la canalistele din ziua de astazi ! :D:D:D
sarabela a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Hihihi Sarabeeeeeeeeeeeeeeeeelo breh iata ca nu tzi-au murit laudatoarele ....hmmmmm ....am zis laudatoare ?......hmmmmmmm.....era mai bine daca erau laudatori, nu de alta dar intru la ideiiiiiii :D:D:D

Nu intra!...sunt cu gusturi normale,imi plac doar barbatii!!!
In schimb am multe prietene,desi sunt cam rea de gura...;(


18-07-2008 12:57:43
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nu merge bre ca aia e tarfe barbatzi ....ghertzoi din aia care tasteaza de pe nick-uri de fomei !..........io ma pricep doar la gauri nu la ghertzoi poponari shi mirositori de chilotzi rahatzitzi, murdari de scurgeri vajinale ! :D:D:D
Xtremul a scris:

Pai cum sa nu, si la spartani cred ca faceai treaba buna, cumetre SA !!! :D:D

Cu loolitzoii :D si Pall Mallurile vaz ca nu prea merge insa metoda... :rolleyes:


Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (18-07-2008 13:01:34)


18-07-2008 13:00:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, dat si-a doua BILA !!!
Ma opresc insa aici, ca n-am decit DOUA "bile"!!! hihihi :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 13:02:34)


18-07-2008 13:02:13
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

CIUDATUL SA a scris:

Xtreeeeeme mai fute-i un biloi alb  deoarece a recunoscut ca nu-i lesbianca ! ....lucru cam rar intalnit la canalistele din ziua de astazi ! :D:D:D
sarabela a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Hihihi Sarabeeeeeeeeeeeeeeeeelo breh iata ca nu tzi-au murit laudatoarele ....hmmmmm ....am zis laudatoare ?......hmmmmmmm.....era mai bine daca erau laudatori, nu de alta dar intru la ideiiiiiii :D:D:D

Nu intra!...sunt cu gusturi normale,imi plac doar barbatii!!!
In schimb am multe prietene,desi sunt cam rea de gura...;(

Aha...progresez...am doua bile albe...frumos!
multumesc baieti!dau o bere...hai la bar!;)


18-07-2008 13:04:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Nu merge bre ca aia e tarfe barbatzi ....ghertzoi din aia care tasteaza de pe nick-uri de fomei !..........io ma pricep doar la gauri nu la ghertzoi poponari shi mirositori de chilotzi rahatzitzi, murdari de scurgeri vajinale ! :D:D:D
Xtremul a scris:

Pai cum sa nu, si la spartani cred ca faceai treaba buna, cumetre SA !!! :D:D

Cu loolitzoii :D si Pall Mallurile vaz ca nu prea merge insa metoda... :rolleyes:

Inclin sa cred ca aici ai dreptate, cumetre ! :rolleyes:
Chiar si fara sa fac legatura cu intreaga TURMA de bulangii :x care au inceput (brusc ;)) sa ma invite pe privat la tot felu' de "dixtractzii" :D:D - si stii prea bine ca astora fara poze-detalii ;) (cu matarangi si alte alea) nici gind sa le vina... idei !!! :rolleyes:;)

Ca doar nu-i Xcita :D doar neuronu'meu, oricit de Luminat ar fi el, nu ?! :D:D
E doar prea mic si subtire mai ales, al naibilii neoron... :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 13:13:52)


18-07-2008 13:05:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
@ aspiranta sarabela: vezi ca mai tre'sa mai iei si bilele cumatrului PPan !!! :D (tot doua... :D:D) hihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 13:13:10)


18-07-2008 13:10:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nu bre doamna ca -i turbatul ala de NJD acolo shi nu vezi ca de vreo doua zile nu-i mai intra nimeni in voie ! hihihi
sarabela a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Xtreeeeeme mai fute-i un biloi alb  deoarece a recunoscut ca nu-i lesbianca ! ....lucru cam rar intalnit la canalistele din ziua de astazi ! :D:D:D
sarabela a scris:


Nu intra!...sunt cu gusturi normale,imi plac doar barbatii!!!
In schimb am multe prietene,desi sunt cam rea de gura...;(

Aha...progresez...am doua bile albe...frumos!
multumesc baieti!dau o bere...hai la bar!;)


18-07-2008 13:11:01
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ia de luatzi o vrajeala
Martin Rees, a scris o carte acum câţiva ani (Our final hour) Ă®n care el oferă o şansă de 50% sfârşitului lumii. Conform scriitorului, sfârşitul lumii va veni fie din cauza „scăpării” de către ştiinţă a unui patogen (virus) modificat genetic, fie prin blocarea sorelui de către praful erupţiei catastrofice a unui vulcan, fie prin provocarea accidentală a unui „big-bang” biologic.

Cartea lui Rees demonstrează (ca şi când am mai fi avut nevoie de Ă®ncă o demonstraţie) că ştiinţa a avansat foarte tare şi că este posibil să se producă o greşeală Ă®n domeniul cercetării bio-genetice sau pur-şi-simplu o catastrofă naturală (vezi Katrina, recent Ă®n New Orleans, Louisiana, sau tsunami din 2004 din Oceanul Indian) care să aducă „sfârşitul lumii” peste omenire. Un alt pericol amintit de autor este terorismul nuclear.

După citirea cărţii am rămas dezamăgit: autorul este destul de inexact pentru un om de ştiinţă: doar 50% şanse pentru sfârşitul lumii?

Eu dau o şansă mai mare „sfârşitului lumii”: de 100%. Citesc şi răscitesc fără oboseală o carte scrisă de mii de ani de un autor divin (Duhul Sfânt), carte a cărei scriere s-a Ă®ncheiat acum două mii de ani, şi Ă®n care autorul spune că lumea, sub felul Ă®n care o cunoaştem noi astăzi, se va sfârşi cu siguranţă. El a spus: 2 Petru 3:7-10 Iar cerurile şi pământul de acum Sunt păzite şi păstrate, prin acelaşi Cuvânt, pentru focul din ziua de judecată şi de peire a oamenilor nelegiuiţi. Dar, prea iubiţilor, să nu uitaţi un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, şi o mie de ani sunt ca o zi. Domnul nu Ă®ntĂ®rzie Ă®n Ă®mplinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii; ci are o Ă®ndelungă răbdare pentru voi, şi doreşte ca nici unul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă. Ziua Domnului Ă®nsă va veni ca un hoţ. ĂŽn ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile cereşti se vor topi de mare căldură, şi pământul, cu tot ce este pe el, va arde.

Tot Duhul Sfânt a mai spus: Apocalipsa 21:5 Cel ce şedea pe scaunul de domnie a zis: „Iată, Eu fac toate lucrurile noi.” Şi a adăugat: „Scrie, fiindcă aceste cuvinte Sunt vrednice de crezut şi adevărate.”

Dacă prima afirmaţie este sumbră, a doua este dătătoare de nădejde şi bucurie. Prima afirmaţie este Ă®nspăimântătoare, şi ne determină să ne cercetăm: cine sunt „oamenii nelegiuiţi” despre care spune că vor pieri Ă®n „sfârşitul lumii?” Este vorba doar de Hitler, Stalin şi Mao, marii criminali ai lumii? Sau este vorba despre Jack the Reaper, sau David Richard Berkowitz, sau Jeff Dahmer? Este vorba despre vecinul care mă deranjează cu sforâitul său Ă®n fiecare noapte, despre vecina care-şi lasă câinele să facă pişu pe florile mele, de şeful care mi-a refuzat deja de două ori promovarea că nu m-am culcat cu el, de soţia mea cicălitoare, de soacră-mea care-şi iubeşte „fiul preferat” şi-mi bagă de vină că nu pun destulă smântână Ă®n omletă şi că nu-i destul de albă lenjeria de corp după ce o spăl…? (Ştiţi că se spune că apostolul Petru de-aia s-a lepădat de Domnul Isus pentru că i-a vindecat soacra!?).

Cine sunt „oamenii nelegiuiţi”? Trebuie să ştiu, pentru că ei vor pieri la sfârşitul lumii! A! Parcă am mai văzut ceva! Dumnezeu nu doreşte ca oamnii nelegiuiţi să piară, ci vrea ca ei să vină la pocăinţă! Deci, logic este că cei care vin la pocăinţă, nu vor pieri, deci ei nu sunt nelegiuiţi! ĂŽnseamnă că nelegiuiţii ce vor pieri sunt toţi ceilalţi care nu vin la pocăinţă! Am priceput! Phui! Mi s-a luat o piatră de pe suflet!

Aşa că m-am concentrat pe al doilea citat din Carte. Toate lucrurile noi? Cum vor fi toate lucrurile când vor fi Ă®noite astfel? Autorul Cărţii a scris astfel: Apocalipsa 21:1-4 Apoi am văzut un cer nou şi un pământ nou; pentru că cerul dintâi şi pământul dintâi pieriseră, şi marea nu mai era. Şi eu am văzut coborându-se din cer de la Dumnezeu, cetatea Sfântă, noul Ierusalim, gătită ca o mireasă Ă®mpodobită pentru bărbatul ei. Si am auzit un glas tare, care ieşea din scaunul de domnie, şi zicea: „Iată cortul lui Dumnezeu cu oamenii! El va locui cu ei, şi ei vor fi poporul Lui, şi Dumnezeu Ă®nsuşi va fi cu ei. El va fi Dumnezeul lor. El va şterge orice lacrimă din ochii lor. Şi moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tânguire, nici ţipăt, nici durere, pentru că lucrurile dintâi au trecut.” Na, asta-mi place! Şi sunt gata pentru circumstanţe fără lacrimi, fără durere, fără boală şi fără moarte. Fără păcat şi, de ce nu, fără păcătoşi!

Dragii mei, sfârşitul lumii este aproape! Dar eu, nu ştiu cum să vă spun, nu mă Ă®ngrijorez deoarece am canadiana noua !

:D:D:D

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (18-07-2008 13:21:10)


18-07-2008 13:20:18
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

CIUDATUL SA a scris:

Nu bre doamna ca -i turbatul ala de NJD acolo shi nu vezi ca de vreo doua zile nu-i mai intra nimeni in voie ! hihihi
sarabela a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Xtreeeeeme mai fute-i un biloi alb  deoarece a recunoscut ca nu-i lesbianca ! ....lucru cam rar intalnit la canalistele din ziua de astazi ! :D:D:D

Aha...progresez...am doua bile albe...frumos!
multumesc baieti!dau o bere...hai la bar!;)

Cu NJD rezolv eu...ca e simpatia mea...=)


18-07-2008 14:58:13
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

Xtremul a scris:

@ aspiranta sarabela: vezi ca mai tre'sa mai iei si bilele cumatrului PPan !!! :D (tot doua... :D:D) hihi

Alea sa si le pastreze...pe cat e de negru n-are cum sa aibe bile albe...=D=D


18-07-2008 14:59:19
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Pai vezi ca shi matali ai limbrici in fund ....:)
sarabela a scris:


Xtremul a scris:

@ aspiranta sarabela: vezi ca mai tre'sa mai iei si bilele cumatrului PPan !!! :D (tot doua... :D:D) hihi

Alea sa si le pastreze...pe cat e de negru n-are cum sa aibe bile albe...=D=D


18-07-2008 15:02:16
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Baaaaaaaaaaaaa primul care mai posteaza aici of topic ii iau tot neamul in p.ul.a !

AM ZIS !


18-07-2008 15:03:47
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

sarabela a scris:


Xtremul a scris:

@ aspiranta sarabela: vezi ca mai tre'sa mai iei si bilele cumatrului PPan !!! :D (tot doua... :D:D) hihi

Alea sa si le pastreze...pe cat e de negru n-are cum sa aibe bile albe...=D=D

Sarabelo, apropierea ta fizica de mine se poate incadra in topicul de fata - aici contrazicandu-l pe pe Ciudat - fiind lesne interpretata drept un scenariu SF.
In rest, n-am sa ma opun acceptarii tale in selectia bunckeriana, ca sigur ne va fi de trebuinta si un bufon.


18-07-2008 15:11:59
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

PeterPan 63 a scris:


sarabela a scris:


Xtremul a scris:

@ aspiranta sarabela: vezi ca mai tre'sa mai iei si bilele cumatrului PPan !!! :D (tot doua... :D:D) hihi

Alea sa si le pastreze...pe cat e de negru n-are cum sa aibe bile albe...=D=D

Sarabelo, apropierea ta fizica de mine se poate incadra in topicul de fata - aici contrazicandu-l pe pe Ciudat - fiind lesne interpretata drept un scenariu SF.
In rest, n-am sa ma opun acceptarii tale in selectia bunckeriana, ca sigur ne va fi de trebuinta si un bufon.

Bun si ala la ceva...
poate te iau de partener!=D=D


18-07-2008 15:24:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Nu merge bre ca aia e tarfe barbatzi ....ghertzoi din aia care tasteaza de pe nick-uri de fomei !..........io ma pricep doar la gauri nu la ghertzoi poponari shi mirositori de chilotzi rahatzitzi, murdari de scurgeri vajinale ! :D:D:D
Xtremul a scris:

Pai cum sa nu, si la spartani cred ca faceai treaba buna, cumetre SA !!! :D:D

Cu loolitzoii :D si Pall Mallurile vaz ca nu prea merge insa metoda... :rolleyes:

Inclin sa cred ca aici ai dreptate, cumetre ! :rolleyes:
Chiar si fara sa fac legatura cu intreaga TURMA de bulangii :x care au inceput (brusc ;)) sa ma invite pe privat la tot felu' de "dixtractzii" :D:D - si stii prea bine ca astora fara poze-detalii ;) (cu matarangi si alte alea) nici gind sa le vina... idei !!! :rolleyes:;)

Ca doar nu-i Xcita :D doar neuronu'meu, oricit de Luminat ar fi el, nu ?! :D:D
E doar prea mic si subtire mai ales, al naibilii neoron... :D:D:D

Copy/paste al unei intrebari persistente care mi se pune in ultima vreme (de la loolita, pall mall ori dadada ?! :rolleyes: - inca nu stiu, poate de la unu'singur..).

"Cind iti sug si io lupa ??? " :D:D

Inclin totusi sa cred ca (daca nu-i o ordinara inscenare) e vorba toutsi de-un lache 'telectual, dom'le !!! :D:D hihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-07-2008 15:25:42)


18-07-2008 15:25:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Xtreeeeeeeeeeeeme breeeeeeeeeee shi-a dat P.PAN avizul ! hihihi

Precum orice recrut are un baston de mareshal in ranitza asha shi orice bufon are o avansare intre picioare ....sau poate in cap ? hmmmmmmmm TRAIM SHI VEDEM

Oricum sa nu  fii trista : BUFONUL REGELUI NU ERA DECAPITAT NICIODATA DE SFETNICII REGELUI......DOAR DE REGE !!!!!!! deci pazea la ala de umbla cu sigiliu-n pantaloni ! :D:D:D


18-07-2008 15:31:18
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
S-a schimbat guvernul ... si p-aci ! Eheiii ... doar ce am plecat pt ceva vreme ... si mai sunt doar catziva ... din vechea garda bunkeristaneza ! Iar discutziile , ce sa mai spun ... asha discutzii ... am ajuns sa le-ntzeleg shi io' cu toate ca-s doar un meletzean ! Ar trebui sa va puna pe ganduri ... a scazut nivelul lor ... ! Aia ie !

18-07-2008 18:27:03
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 28-05-2007
Mesaje: 108
Ni la el ce poate sa zica.

18-07-2008 18:31:43
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Apoi dragutza (sau dragutzule) ... io' mi-s fumator inrait ! Iat tzigari d-astea ... am fumat o mie ! Nu mi-a placut nici atunci gustu' !
P.S. Sa scrii (tastezi) p-acilea, pe vremuri, era lucru mare ! D-aia zic : s-au schimbat vremurile !


18-07-2008 18:45:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nicidecum sherifule ....mici interferentze mai am un pic shi le rezolvam :D........ ca deh inca sunt sheful tehnicului !

18-07-2008 18:55:30
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

niladam a scris:

Apoi dragutza (sau dragutzule) ... io' mi-s fumator inrait ! Iat tzigari d-astea ... am fumat o mie ! Nu mi-a placut nici atunci gustu' !
P.S. Sa scrii (tastezi) p-acilea, pe vremuri, era lucru mare ! D-aia zic : s-au schimbat vremurile !

La vremuri noi ,oameni noi...sau cum sa pricep?=)


18-07-2008 20:12:10
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Oameni noi ?....hmmm io nu am vazut pana acum decat fantome ale trecutului bantuind sporadic, starnite fiind de frustrarile MAMEI NATURI ! :D

18-07-2008 20:38:45
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:


PeterPan 63 a scris:


sarabela a scris:


Auzi personaj ciudat din poveste,ce te tot rotunjesti atata?parca ai fi buricul pamintului...?

Cocoana, aici n-am sa te contrazic, mai cu seama ca ma recunosc in postura de l'ombelico del mondo si-i de preferat in detrimentul celei de anus mundi... :D


Ehei, elev Ppan... fereasca Cel de Sus (am scris cu majuscule sa nu crezi ca-mi invoc vecinul de la IV :D:D) ...grija mare ca periplind (de la periplu) de la umbilicus terrae (si nu mundi) la axis mundi sa nu ajungi ruptus anusi... iarta-mi impulsul doct, dar vazui ca forumul a luat incet o turnura info-educativa si mi-e nu-mi place sa-mi plece elevii confuzati din clasa.. :x:x... si-apoi vorba ceea, un dusman de LUP SA demult pindea sa-mi pape ...galoanele

Sar'na !
Doar o vorba sa-mi mai spui si zau iti zic c-am sa tac precum pestele de-l am in zodie... :(


18-07-2008 21:57:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Din ciclul "hai sa mai batem campii SI ONTOPIC" nr. 3 :D:D:D
- un copy/paste pe panta sceptica, ca sa nu creada cineva ca-s incrincenat pe "indoctrinare"... ;)
Fiindca, pina la urma, doar proshtii au certitudini, nu ?! :rolleyes:


ĂŽn ultimii doi ani, librăriile au asistat la un potop de cărţi care vestesc Apocalipsa din 2012, semnate de oameni cât se poate de diferiţi, de la jurnalişti la vindecători spirituali. Numărătoarea inversă a fost iniţiată Ă®n 1987 de către doctorul Ă®n istoria artei Jose Arguelles, autorul mai multor volume ezoterice despre universul mayaş. El a dirijat atunci 144.000 de persoane Ă®n diferite locuri mistice de pe Terra, pentru a semnala Ă®nceputul sfârşitului istoriei.

Mayaşii au cartografiat ciclurile planetelor Marte şi Venus, ale Lunii şi Soarelui, cu o precizie egalată abia Ă®n epoca modernă. Ca multe dintre societăţile premoderne, civilizaţia Maya, care a Ă®nflorit Ă®ntre 300 şi 900 d.Hr., a perceput istoria nu ca pe o scurgere liniară a timpului, ci ca pe o serie de cicluri, reluate la nesfârşit. Ciclul actual, Ă®nceput Ă®n 3114 Ă®.Hr., anul mitic al creaţiei la mayaşi, este prognozat să se Ă®ncheie 5.126 de ani mai târziu, pe 21 decembrie 2012. Data Apocalipsei, spun unii. O zi ca oricare alta, spun erudiţii instruiţi Ă®n civilizaţia mayaşă, care consideră că autorii calendarului nu au asociat consecinţe apocaliptice sfârşitului unui ciclu.

Tabăra profeţilor Apocalipsei este Ă®mpărţită la rândul ei, Ă®n funcţie de opiniile privind implicaţiile pe care le va genera evenimentul. Unii se aşteaptă la catastrofe pe scară globală, alţii prezic o „echilibrare a balanţei Ă®ntre divinul masculin şi feminin“, iar un alt curent de opinii prevede o transformare Ă®n natura conştiinţei umane, după cum notează „USA Today“, Ă®ntr-un articol publicat Ă®n 2007.

„Lumea post-2012 va fi o lume a telepatiei universale“, a declarat Arguelles pentru „New York Times“, tot Ă®n 2007. „Vom fi mai puţini şi vom avea un stil de viaţă simplu, susţinut de energia solară şi de grădinărit“, a spus americanul. Nu toţi vor avea Ă®nsă de câştigat, avertizează Arguelles: „Cei care nu-şi vor da seama că există şi alte dimensiuni ale realităţii vor fi luaţi de nişte navete argintii“.

Data sfârşitului lumii, calculată cu ajutorul calendarului mayaş, coincide cu un eveniment astronomic extrem de rar, anume alinierea perfectă a Terrei cu Soarele şi cu centrul Căii Lactee, pentru prima oară Ă®n ultimii 26.000 de ani. Faptul că tehnologia de care dispunea vechea civilizaţie americană n-ar fi putut permite realizarea unei deducţii atât de complexe (posibilă doar cu un radiotelescop inventat abia Ă®n 1937), după cum spun experţii, nu face decât să adâncească misterul Ă®n care este Ă®nvăluită ziua de 21 decembrie 2012.

Mai mult, se pare că această zi apocaliptică stă Ă®nscrisă şi Ă®n cea mai veche scriere chinezească, „I Ching“ sau „Cartea Schimbărilor“, folosită Ă®n mod normal pe post de oracol. La Ă®nceputul anilor ’70, controversatul cercetător american Terence McKenna a analizat numerologic structura cărţii şi a conceput o hartă a timpului, care cuprinde cei 4.000 de ani de istorie Ă®nregistrată şi se Ă®ncheie tot pe 21 decembrie 2012.

Unii avansează teoria că alinierea Terrei cu centrul Căii Lactee va coincide cu inversarea polilor magnetici ai Soarelui, care este aşteptată să se producă pe parcursul anului 2012, potrivit cercetătorilor NASA. Aceştia susţin că Soarele suferă o astfel de schimbare la fiecare 11 ani. Combinarea celor două fenomene va face, la rândul ei, ca Terra să fie dată peste cap, la propriu, avertizează cei care trâmbiţează Apocalipsa.

Axa de rotaţie actuală a Pământului se va Ă®nclina, iar polii vor ajunge la nivelul Ecuatorului. Cel mai pesimist scenariu susţine chiar că polii vor face schimb de locuri, iar Terra va Ă®ncepe să se Ă®nvârtă Ă®n sens invers. Consecinţele vor fi dezastruoase. N-ar fi Ă®nsă ceva nemaiĂ®ntâlnit, susţin cercetătorii americani de la Universitatea Princeton, care au sugerat, Ă®ntr-un studiu din 2006, că, Ă®n urmă cu 800 de milioane de ani, regiunea arctică s-a mutat brusc la Ecuator. Teoria spune că dacă un obiect masiv, precum un vulcan supradimensionat, se formează departe de Ecuator, există riscul ca Terra să-şi piardă echilibrul şi să se dea de-a berbeleacul. Fenomenul este caracteristic şi altor corpuri cereşti, precum unuia dintre sateliţii lui Jupiter, Europa. Acumularea de gheaţă la poli a făcut ca, Ă®n trecut, axa lui de rotaţie să se reorienteze Ă®ntr-o nouă poziţie.

Poporul olandez pare să fie cel mai panicat Ă®n faţa sfârşitului bazat pe calendarul mayaş. Mii de locuitori ai Ţării Lalelelor şi-au construit deja buncăre, pe care plănuiesc să le umple cu provizii de alimente, şi şi-au achiziţionat bărci, după cum a relatat recent ziarul olandez „Volkskrant“. Ei sunt de părere că Apocalipsa va Ă®ncepe cu scufundarea ţării aflate sub nivelul mării, prin cedarea digurilor care o protejează, iar vina o poartă imigranţii. „Guvernul continuă să lase străinii să se stabilească Ă®n Olanda. Se construiesc tot mai multe case, care apasă tot mai greu asupra solului. Ţara se va scufunda din ce Ă®n ce mai mult, iar asta va da amploare inundaţiilor“, este scenariul apocaliptic pe care l-a schiţat o locuitoare a Ţării de Jos.

Nici irlandezii nu stau mai prost la capitolul panică. Un exemplu Ă®n acest sens e un mesaj pe care un bărbat de 21 de ani l-a postat, Ă®n urmă cu câteva luni, pe Yahoo!Answers. Tânărul irlandez caută o soluţie pentru a-şi readuce la normalitate fratele care devenise obsedat de Apocalipsa din 2012. „A renunţat la studiile universitare, apoi şi-a dat demisia de la locul de muncă. Acum stă acasă, pe spezele soţiei lui. Plănuieşte să se retragă pe un munte din Africa şi să aştepte sfârşitul acolo. Pentru că a rămas fără bani, urmăreşte ca Ă®n 2012 să obţină nişte Ă®mprumuturi, cu care să-şi cumpere rezerve de mâncare”, descrie bărbatul situaţia Ă®n care ajunsese fratele său, reprezentativă pentru mulţi adepţi ai apocalipsei mayaşe.

„Orice societate are nevoie de nişte reguli, dar ca aceste reguli să fie legitimate este nevoie de mecanisme aflate dincolo de cei care le exercită. Dacă Ă®n societăţile moderne regulile sunt făcute de către stat, organism care este deasupra cetăţenilor, Ă®n vechime această legitimare era dată de biserici, care nu erau separate de stat, prin ideea unui sfârşit“, a explicat antropologul Alexandru Bălăşescu pentru Cotidianul nevoia oamenilor de a fi ameninţaţi cu Apocalipsa.

ĂŽn plus, ciclicitatea calendarului mayaş este o consecinţă firească a firii umane, a explicat el: „Teoriile pe care mintea umană le dezvoltă pleacă de la percepţii, iar modul Ă®n care noi percepem lumea este bazat pe succesiuni ale existenţei. Progresia infinită este matematic rezolvată, dar filozofic, ciclicitatea este cea cu care oamenii pot relaţiona cel mai uşor. Dacă toate lucrurile, mici sau mari, au un sfârşit, prin extrapolare se ajunge şi la ideea de extincţie extinsă“. Lucrurile funcţionează la fel şi Ă®n cazul calendarului fizicii, care asociază expansiunii declanşate de Big Bang şi contracţia care se va Ă®ncheia cu Big Crunch.

Prin această predispoziţie escatologică se explică parţial credulitatea de care multe persoane dau dovadă atunci când se raliază diferitelor secte bizare, care preiau apoi controlul asupra vieţii lor, sub pretextul iminenţei sfârşitului. Exemplele sunt nenumărate, de la masacrul de la Waco, petrecut Ă®n Texas Ă®n 1993, când 76 de oameni au murit Ă®ntr-o confruntare cu agenţii FBI, la aşa-zisul profet american „Buffalo Bill“ Hawkins, care prezice periodic sfârşitul pentru a le putea vinde adepţilor săi provizii şi a-şi rotunji astfel averea. Un alt caz celebru este cel al sectei Adevărata Biserică Ortodoxă Rusă, ai cărei membri s-au refugiat recent luni Ă®ntregi Ă®ntr-un buncăr subteran, Ă®n aşteptarea Apocalipsei.

Nici celebrităţile nu sunt scutite de fobia escatologică. ĂŽn septembrie 2007, thisislondon.co.uk a scris că Tom Cruise ar fi plănuit Ă®n acea perioadă să-şi construiască un buncăr uriaş sub vila sa din Colorado, pentru a-şi proteja familia Ă®n cazul unui eventual atac al extratereştrilor. Potrivit site-ului britanic, actorul scientolog urma să investească 10 milioane de dolari Ă®n proiect, Ă®nsă un purtător de cuvânt al vedetei a dezminţit ştirea. De altfel, Biserica Scientologică nu-şi ameninţă enoriaşii cu perspectiva unui sfârşit al lumii, ci susţine că scopul ei este să-i ajute să-l evite pe cât posibil.

Cu toate astea, publicaţii din toată lumea au preluat subiectul şi au făcut haz de presupusa fobie excentrică a lui Cruise, cu rădăcini Ă®n Ă®nvăţătura scientologică. Potrivit acesteia, problemele omenirii au Ă®nceput cu 75 de milioane de ani Ă®n urmă, când Xenu, dictatorul unei Confederaţii Galactice alcătuite din 76 de planete, a transformat Terra Ă®ntr-un poligon de execuţie a miliarde de extratereştri.

Ei au fost purtaţi pe Pământ Ă®n nişte avioane spaţiale, iar apoi au fost aşezaţi Ă®n grupuri la baza mai multor vulcani, Ă®n care au fost aruncate apoi bombe cu hidrogen. Sufletele extratereştrilor rezultate Ă®n urma masacrului bântuie omenirea şi Ă®n ziua de azi. Xenu a fost Ă®nlăturat ulterior de la putere şi Ă®ntemniţat Ă®ntr-o realitate paralelă, Ă®nsă se pare că nu Ă®n condiţii de securitate Ă®ndeajuns de ridicate pentru actorul american, despre care s-a zvonit că s-ar teme de posibila evadare şi de răzbunarea fostului dictator galactic.

SMS-uri pogorâte din Rai

Majoritatea oamenilor asociază mesajele din Rai cu lumini pogorâte din cer, coruri angelice şi stări extatice. Site-ul american *** le oferă Ă®nsă credincioşilor ajunşi Ă®n Ă®mpărăţia Domnului o metodă prozaică de a intra Ă®n contact cu pământenii. Când cea de-a doua venire a lui Hristos va avea loc şi cei drepţi vor fi ridicaţi la cer, aceia dintre aleşi care şi-au făcut abonament pe site vor avea posibilitatea să li se adreseze apropiaţilor rămaşi Ă®n urmă şi să Ă®ncerce să-i convingă să se pocăiască. Pentru un abonament anual de 40 de dolari, clienţii Ă®nregistrează mesaje adresate celor dragi, care urmează să fie trimise Ă®n eventualitatea producerii Apocalipsei. Pagina web este administrată de către o echipă restrânsă de creştini fervenţi, care trebuie să se logheze zilnic pentru a semnala că a doua venire nu s-a produs Ă®ncă.

Partea bună a Apocalipsei

Când cei drepţi se vor ridica la cer, aşa cum stipulează religia creştină, vor lăsa Ă®n urmă hainele de pe ei. Păcătoşii rămaşi pe Terra vor avea astfel de unde să-şi Ă®ncropească garderobe consistente, spune Rob Kutner, scenarist al emisiunii americane „The Daily Show“, Ă®n cartea „Apocalipsa, cum transformă zilele de pe urmă Ă®n cele mai bune zile“ (publicată anul acesta). „Orice articol de Ă®mbrăcăminte vrei Ă®ţi va fi livrat direct din Rai“, a prezentat Kutner unul dintre avantajele celor mai puţini virtuoşi. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:54:53)


18-07-2008 22:31:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Pai de ce crezi ca v-am pasat voua beleaua ca sa va spalatzi pe cap cu ea ?....hihihi

:D:D Baga-mi-as Maretzul Sigiliu in ORICE, da' numa-n sara_belele din astea nu !!!
Fiindca DECRET AM BAGAT si asta-seara_belea mi-am capatat !!! :D:D

Abia m-am extras cu greu din gaura aia neagra enorma, tras de picioare de ingerul meu pazitor D-evil ;) - nasol e ca-mi intrase si Capu'Trebii :rolleyes: in BLACK HOLE (capu'ala cu neuronu', pe linga alalalat - bleaaaah, chiar tre'sa ma spal deci PE CAP acuma :D, coane SA, da-mi trebuie si muuuulta lamaie :().
Va las deci un pic - da'revin, sa va povestesc ce-am vazut/trait io in lumea de dincolo de GAURA NEAGRA... :D:D hehehe, terifianta experientza, credeti-ma... ;)

Trecut de prima bariera psionica (nerasa):D:D a BLACK HOLE-ului pomenit, na sara_beleaua ;) ca m-am pomenit rostogolit inapoi pe axa timpului, pina la virsta de 1 an jumate - uite si poza din paradoxul ala temporal, daca nu ma credeti (parol ca-i originala cu JE :D - ma risc s-o pun aici, doar ca sa satisfac macar partzial anumite curiozitati feminine mai ales ;)).
In poza sint vizibile de fapt clar si doua planete... la piciorushele mele ;) inca de pe-atunci - Nibiru si satelitul ei Buzumburakis Drakonis :D:D:D
http://xs129.xs.to/xs129/08294/florin_1 ... ui_891.jpg

... Dupa ce mi-a intrat insa si Prealuminatul Cap al Trebii in terifianta GAURA NEAGRA care ma sugea nemiloasa :D:D, ma trezii brusc IN VIITOR :rolleyes:, pe la matusalemica virsta de 102 ani (cu ocazia asta am aflat si cit o sa mai fac umbra pamintului degeaba :D).
Uite deci dovada nr.2 - poza pe care de fapt mi-am pus-o si la profilul d-acilea, ca sa satisfac si ALTE curiozitati feminine pentru userele mai coapte :D care-or sa fie poate tentate sa se combine AVEC MOI pentru urmatoarele 5 decenii: :D:D:D:

http://xs129.xs.to/xs129/08294/face_wrinkle_bald178.jpg

(:x:( - na ca adminii nu mi-au acceptat-o... :D)

Cele mai kawacadabrante :D:D chestii le-am trait insa abia dupa ce am trecut de punctul G ;) al gaurii negre (asta adica):

http://xs229.xs.to/xs229/08294/black_hole_big_2176.jpg

Dar restul incredibilei povesti urmeaza maine - sau poate abia in 20019-2012 in lungile nopti din Bunker, ca prea-s cutremuratoare detaliile... ;)
Noapte buna, copii, in orice gaura v-ati afla !!! :D:D

Abia azi realizez un alt EFECT SECUNDAR paradoxal al periplului meu prin Black Holes: amnezia, taica !!! :D:D

Fiindc-am uitat TOT_TOT, abia mi-am reamintit cum ma cheama (Poe sau Noe ?! :rolleyes: :))
Nici CeNePeul nu mi-l mai stiu - noroc ca-i in ANUMITE dosare... ;)
Noroc cu topicul asta, ca-mi mai amintesc una-alta, sper sa n-am nevoie de un 380 V zdravan :D (rezervat dushmanilor care N-ARE VALOARE :D:D) ca sa-mi revin complet !!!

In plus, am observat c-au inceput sa-mi placa MANELELE :rolleyes:, fumez Pall Mall :x, injur continuu, scuip pe jos, violez babe :D (Lenutza saraca, tot ea... ;)) si scriu agramat (tot Coana Lenutza, intr-o pauza de pentatlon teu-galeata :D, mi-a editat postarile astea ultime... :().

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:50:18)


18-07-2008 23:51:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
ai uitat shi decretele ?

18-07-2008 23:56:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

ai uitat shi decretele ?

Acu' le recistesc, cumetre Ciobu SA (sau Ciomu SA :rolleyes: ??? hihihi :D:D),
sa vad ce-oi mai insaila din neuronii-mi deshiratzi de calatoria asta fantastica spre origini... :D:D

Na c-a plecat acasa Coana Lenutza si creca deja scrziu aiurixtix !!!! :( :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:51:13)


18-07-2008 23:59:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pe maime deci, fretzi burkerininja, ca aszi mis verzebut !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 00:11:23)


19-07-2008 00:10:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Pe maime deci, fretzi burkerininja, ca aszi mis verzebut !!! :D:D:D

Eeeeei, frati si surori de Bunkeriada, noroc ca azi m-am gindit azi-dimineata c-as bea o cafea, dupa o lunga pauza !!!

...Ei si ??? :rolleyes: o sa ziceti.
Pai da - fiindca stecherul carpit al expresorului meu (deh, mi-s sarac, saracu'de mine ;)) M-A CURENTAT :x SI... HOP, mi-a REVENIT brusc MEMORIA !!! :D:D

Asa mi-am amintit ca GAURA NEAGRA care era pe punctul sa ma absoarba definitiv :( nu era de fapt a sarabelei, ci... GALEATA Lenutzei :D:D, fosta secretara retrogradata din nou in fonctia de femeie de servici in urma unor prestatii nashparlii din lungile ore suplimentare... ;)

Razbunatoare fomeile astea, parol !! :rolleyes: Zic asta fiindca se pare ca numita Lenutza mi-a bagat in ceai un decoct de mop :D:D halucinogen amestecat cu teul :D pe luna plina, iar atunci cind am trecut la actiune ;) (intr-o tentativa de reexaminare a calitatilor ei profesionale ;)) am intrat nu doar in tenebroasa ei pasarica, ci si-n terifianta transa pomenita!!!
In fine, bine ca-s din nou in forma, sa revenim deci la turmele noastre reptiliene:
(apropo, se pare ca frustratele profile :( LOOLITA/dadada/Pall Mall :x aparute-n tromba pe-aici sint de fapt una si aceeasi persoana: razbunatoarea LENUTZA... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:51:51)


19-07-2008 13:21:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Cred ca va trebui sa fii mai circumspect Xtremule...=)

19-07-2008 13:40:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Cred ca va trebui sa fii mai circumspect Xtremule...=)

Bine zici ma chere, doar femeia te coboara, femeia te ridica... chiar daca-i FEMEIA DE SERVICI !!! :D:D:D


19-07-2008 13:47:42
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Cred ca va trebui sa fii mai circumspect Xtremule...=)

Bine zici ma chere, doar femeia te coboara, femeia te ridica... chiar daca-i FEMEIA DE SERVICI !!! :D:D:D

Cu cine ma confundasi bre?:x
femeia de serviciu?:rolleyes:


19-07-2008 13:50:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Breeee fitzi foarte atentzi totdeauna la fomeile de servici shi portari ...chiar daca nu va vine sa credetzi sunt unele dintre cele mai importante personaje din cadrul unei intreprinderi sau societatzi comerciale ! :D:D:D
Hihihi buna dimineatza , shi observ cu placere aparitzia fostului nick .....am io  sa- tzi reproshez vreo doua, dar in particuler !
Oricum io chiar nu intzeleg vanzoleala asta cu schimbatul nick-urilor ....e ceva de genul ministrului nostru de interne care de fapt nu se cheama DAVID !....hmmm ciudata treaba ....
Sa speram ca o sa avem zi frumoasa , veselie shi barfeli enteresante !


19-07-2008 14:00:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

sarabela a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Cred ca va trebui sa fii mai circumspect Xtremule...=)

Bine zici ma chere, doar femeia te coboara, femeia te ridica... chiar daca-i FEMEIA DE SERVICI !!! :D:D:D

Cu cine ma confundasi bre?:x
femeia de serviciu?:rolleyes:

Vezi tu, ma chere SARABELLE ;), d-aia e posibil sa nu mai prelungesc valabilitatea Prealuminatului Meu Decret :D mai mult de saptamina aia promulgata deja - fiindca NICI TU nu citesti cu atentie postarile !!! :(

Repet deci:
"Asa mi-am amintit ca GAURA NEAGRA care era pe punctul sa ma absoarba definitiv :( nu era de fapt a sarabelei, ci... GALEATA Lenutzei :D:D, fosta secretara retrogradata din nou in fonctia de femeie de servici in urma unor prestatii nashparlii din lungile ore suplimentare... ;)
Razbunatoare fomeile astea, parol !! :rolleyes: Zic asta fiindca se pare ca numita Lenutza mi-a bagat in ceai un decoct de mop :D:D halucinogen amestecat cu teul :D pe luna plina, iar atunci cind am trecut la actiune ;) (intr-o tentativa de reexaminare a calitatilor ei profesionale ;)) am intrat nu doar in tenebroasa ei pasarica, ci si-n terifianta transa pomenita!!!"

Nici macar IO, THE BIG XT-CT-SH :D:D, nu pot deci rezista MAGIEI NEGRE a DECOCTULUI de MOP !! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:09:06)


19-07-2008 14:03:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Breeee fitzi foarte atentzi totdeauna la fomeile de servici shi portari ...chiar daca nu va vine sa credetzi sunt unele dintre cele mai importante personaje din cadrul unei intreprinderi sau societatzi comerciale ! :D:D:D
Hihihi buna dimineatza , shi observ cu placere aparitzia fostului nick .....am io  sa- tzi reproshez vreo doua, dar in particuler !
Oricum io chiar nu intzeleg vanzoleala asta cu schimbatul nick-urilor ....e ceva de genul ministrului nostru de interne care de fapt nu se cheama DAVID !....hmmm ciudata treaba ....
Sa speram ca o sa avem zi frumoasa , veselie shi barfeli enteresante !

Neatza, Sir Ciudy! :)
Bine ca n-a fost nevoie de sirmele matale de 380 V :rolleyes: - daca 220-ul m-a deshteptat in halul asta, cred ca la 380 V deveneam GENIAL :D si ce dracu' mai cautam pe forum atunci ?! :rolleyes: - si pe lumea asta de fapt, ca geniile clar sint nefericite... :D
Un singur comentariu-n plus: Da ce', buzele alea ca cirnatzii prajiti in silicon ale nevesti-sii ET-Vlasoave a lu' asa-zisul DAVID or fi REALE ?! :D:D
Ie reptilieni cu tontzii, taica !!! hihihi :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:26:21)


19-07-2008 14:08:38
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Reptilieni ??? Atunci ... trebuie sa-mi intru in exercitiul functiunii ! Arestuiesc, incatusez si imobilizez .... tot ce aduce sau pare sa aduca ... a intrusi in bunker ! Sa n-aveti griji ... Doar sa mi-i aratati ca eu ... la cata lume se plimba, adulmeca ... teritoriul adiacent adapostului antireptilian ... s-ar putea sa fac confuzii ... si cine stie pe cine arestuiesc !

19-07-2008 14:25:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

Reptilieni ??? Atunci ... trebuie sa-mi intru in exercitiul functiunii ! Arestuiesc, incatusez si imobilizez .... tot ce aduce sau pare sa aduca ... a intrusi in bunker ! Sa n-aveti griji ... Doar sa mi-i aratati ca eu ... la cata lume se plimba, adulmeca ... teritoriul adiacent adapostului antireptilian ... s-ar putea sa fac confuzii ... si cine stie pe cine arestuiesc !

:D:D hehehe... taman pe (inca actualul) Ministru de Interne DAVID te gasishi sa-l arestezi, Cosmical Sheriff Niladamus ?! :rolleyes: :D:D
Oi fi tu GOLIAT, da' nici chiar asa... :D:D
Clar, cred c-ai tras prea mult pe goarna-n barul revenitei Tashiella... ;)

P.S. Ai totusi o bila alba pentru spiritul de sacrificiu bunkeristan !!! ;)
Tot asa s-o tii si-ajungi mai ceva ca Beria !!! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:32:02)


19-07-2008 14:27:19
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Aoleuuuuu ! Sefu' direct ? El era  ? Woaw ! Nu mai merg la ... bar !
Sa traiti sefu ' ! Raportez ca pe perioada servicilui meu ... nu s-a intamplat nimic deosebit ! Cativa reptilieno-umanoido-extraterestro ... intrusi .... dar i-am "rezolvat" ...conform instructiunilor de lucru ...


19-07-2008 14:30:10
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Stelarule fii sherif shi aresteaza .....nu conteaza pe cine dar ARESTEAZA ! .....ca oricum ii scapa justitzia...... hihihi
Auzi xtreme ce intrebare "tzi-o pun" .... hihi tampa ca de obicei :

  CE LOGATURA POATE FI INTRE O TROACA SHI-UN DAVID ?

::D:D:D

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (19-07-2008 14:33:34)


19-07-2008 14:32:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
deci LOGATURA nu LEGATURA !   :D:D:D

19-07-2008 14:34:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Breeee fitzi foarte atentzi totdeauna la fomeile de servici shi portari ...chiar daca nu va vine sa credetzi sunt unele dintre cele mai importante personaje din cadrul unei intreprinderi sau societatzi comerciale ! :D:D:D
Hihihi buna dimineatza , shi observ cu placere aparitzia fostului nick .....am io  sa- tzi reproshez vreo doua, dar in particuler !
Oricum io chiar nu intzeleg vanzoleala asta cu schimbatul nick-urilor ....e ceva de genul ministrului nostru de interne care de fapt nu se cheama DAVID !....hmmm ciudata treaba ....
Sa speram ca o sa avem zi frumoasa , veselie shi barfeli enteresante !

Neatza, Sir Ciudy! :)
Bine ca n-a fost nevoie de sirmele matale de 380 V :rolleyes: - daca 220-ul m-a deshteptat in halul asta, cred ca la 380 V deveneam GENIAL :D si ce dracu' mai cautam pe forum atunci ?! :rolleyes: - si pe lumea asta de fapt, ca geniile clar sint nefericite... :D
Un singur comentariu-n plus: Da ce', buzele alea ca cirnatzii prajiti in silicon ale nevesti-sii ET-Vlasoave a lu' asa-zisul DAVID or fi REALE ?! :D:D
Ie reptilieni cu tontzii, taica !!! hihihi :D:D

Sa nu uiti: daca (in 2012, nu acushik ;)) o intilnesti pe coclauri pe suspecta reptiloida ANDA VLASOV (o recunosti usoR - e blonda, proasta desigur ;), moldoveanca si are 3 kile de silicon doar in buze :D), O ARESTEZI IMEDIAT !!!
IntzeleS, hIPERSERIF nILADAM ??? :rolleyes:

(na ca de-atita excitare :D la gindul 'CE-O SA-I FAC IN CARCERA" ;) am inceput iar sa scriu aiurea :D:D hihihi)...

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:37:42)


19-07-2008 14:35:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

deci LOGATURA nu LEGATURA !   :D:D:D

Hihihi....:D:D TOT AIA dintotdeauna... ;) (VW-etc... ;))

Comisionu' sa traiasca, cumetre SA, si LOGanu pina la anu' (ca p-orma se strica :( si HOPA... alt contract ;)) sa traiasca !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:42:17)


19-07-2008 14:39:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tzi s-au inversat comenzile preamarite ? hihihi

19-07-2008 14:40:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Tzi s-au inversat comenzile preamarite ? hihihi

Chiar si Prealuminatzii au zlabiciunile lor, cumetre !!! ;)
Fiindca buzoaiele alea ma fac sa uit si de "caps lock" si de misia mea divina (chiar, cine-o fi DI VINA ??? :D) si de trecutul ei reptilian... :D:D

Da' c-un 380 V de la matale si c-un Blegomazin :D de la aurora36-38 (unde-o fi mama zgubiliticilor? :rolleyes:) se rezolva inversarea comenzilor... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:46:22)


19-07-2008 14:41:47
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
N-are-a face ...are ministerul sponsori ! :D ....da n-o mai ocolii bag-o p-aia cu TROACA shi  DAVIDUL dar bag-o direct , nu cu VW-eul ...ce naiba eshti atat de criptic ?hihihi ....trebuie sa cunoasca shi boborul cine au fost ce-i ce sunt !
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

deci LOGATURA nu LEGATURA !   :D:D:D

Hihihi....:D:D TOT AIA dintotdeauna... ;) (VW-etc... ;))

Comisionu' sa traiasca, cumetre SA, si LOGanu pina la anu' (ca p-orma se strica :( si... alt contract ;)) sa traiasca !!! :D:D


19-07-2008 14:45:00
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Aveam un gand sa ma las si eu "arestata" azi..de voi.da m-am razgandit..ca vad ca nu va plac moldovencile( si pregatisem niste "poale-n brau" pentru sir Ciudy :D)...asa ca ma duc in lumeee...poate dau de vre-un reptilian!

19-07-2008 14:45:13
   
Pagini: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 ... 79    
Mergeti la