Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 79
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Auzi brea fulga handicapata cine mata-n cur te-a facut pe tine observator ?...ai impresia ca pentru a injura pe cineva trebuie sa tzzopai din nick in nick ....?...yahhhhhhh nu fetitza io daca am chef sa te spurc te spurc de pe unicul nick ...pe care il am pe acest site !  verifica shi vezi ca are radacini vechi shi stramoshi nobili ! ...ma refer la CIUDATUL_SRL ...ala originalu nu fantoamele alea fara sare shi peper ! ;)

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 00:15:22)


24-07-2008 00:14:19
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Prea tirziu Ciudatule.
Sa o sugi miseleste pe alt nick , sa dai vina pe altul pentru ce faci, sa iti pui colegele sa te laude,   sa faci sendinte pentru ca ai fost tembel, este prea mult pentru tine.
Te-ai plafonat, esti depasit. Mars la supt .

Sa iti dai parola pe mess ca sa te scoata altii din kkt, esti jalnic. Taci naibi macar si nu mai prezenat ca esti colonel diabolic la SRI. Ai dreptul sa taci.Sau sa vorbesti mai incolo. In fata mea esti ZEROOOOOO.
Ia baga TIC TAC,..ca sa iti zic pe la spate sa te fac.

Ultima modificare facuta de Observator (24-07-2008 00:31:31)


24-07-2008 00:29:39
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Esti mai slab decit mine din toate punctele de vedere . O fi de la cele 61 de ierni traite doar pentru tine. Ia zii cite avorturi a avut nevasta ta  ?

24-07-2008 00:33:16
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Frustratul diabolic.Seamana cu paranoia ceausista.

24-07-2008 00:36:45
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Breeee deoarece sub mini scrie moderator inseamna ca trebuie neaparat sa fiu mai moderat in moderari deci ..... _l_
Hihihi


24-07-2008 00:37:30
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
In sfirsit sper sa fi inteles.Desi nu cred in indrepatrea ta iti ofer o sansa sa devii om.Doar una.

24-07-2008 00:39:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nota explicativa :  _l_  = SA-MI SUGI PU.LA SCULATA !  ARABOAICA IMPUTZITA !
CIUDATUL SA a scris:

Breeee deoarece sub mini scrie moderator inseamna ca trebuie neaparat sa fiu mai moderat in moderari deci ..... _l_
Hihihi


Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 01:08:01)


24-07-2008 01:06:50
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
:)) Normal, sculata, adica niciodata.Dragutul de tineeeeeeeee.


Ai vazut ca atmosfera pe forum este mai destinsa fara tine. Cu toata neincrederea lor de la inceput totusi, mi-ai vorbit, au cautat, au incercat..
Te las sa ii moderezi in pace si dupa voia ta.Dar vorbeste-le frumos. Nu trebuie sa fii nici frumos nici destept, nici diabolic domnule MODERATOR.


24-07-2008 01:28:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Doamna araboaica corcita grasa shi suncoasa ce-o sa zica doamna mamica cand o sa afle ? _l_
Observator a scris:

:)) Normal, sculata, adica niciodata.Dragutul de tineeeeeeeee.


Ai vazut ca atmosfera pe forum este mai destinsa fara tine. Cu toata neincrederea lor de la inceput totusi, mi-ai vorbit, au cautat, au incercat..
Te las sa ii moderezi in pace si dupa voia ta.Dar vorbeste-le frumos. Nu trebuie sa fii nici frumos nici destept, nici diabolic domnule MODERATOR.


Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 01:33:31)


24-07-2008 01:32:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi de cand o jegoasa irakianca are dumnezeu ? _l_ ...credeai ca nu te dibui prostalanco ? :D

24-07-2008 01:34:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Ufffff :x am scris o gramada (nu copy/paste), n-am salvat ce-am scris si... dus a fost. :(

O sa revin insa - acum n-am timp (de fapt, s-ar putea sa nu mai revin ,hihihi :D:D - fiindca, dintr-o oarece surescitare, scrisesem poate prea multe... ;)).

Ideea era, pe scurt, ca in Bucegi (desi nu prea pun io botu' ;) la sapaturi AMERICANE chiar fara sa stie nimenea, cu "cirtitza cu plasma" incognito in Bucegi - utilajul avind vreo suta de tone, e cit o locomotiva) EXISTA, ca si in Irak, un "complex de comanda" al Creatorilor nostri (inclusiv un STAR GATE = POARTA TEMPORALA). Care in mod sigur (fiindca logic ;)) ar trebui sa comunice subteran si cu zona Retezat, si cu Buzau-Vrancea-Ceahlau !!! Ma-ndoiesc insa c-ar putea ajunge si-n Tibet sau Irak (pe sub Mediterana ?!)... :rolleyes:

Care Complex de Comanda nu-i el totusi chiar asa... "parasit" ca CAP-urile alea devastate dupa Rivolutzia din 1989 :D:D, mai frati si surori bunkeristanezi !!! :D - cale lunga deci pina la elucubratiile cu "Departamentul zero taiat in patru" :D, Cezarica ala "iertat" de cimpurile energetice mortale pentru ailalti ciumpalaci si Marele Massini sau Houdini :D (nu-i si Contele Incapucciato al lui Tzugui cumva la mijloc ???) :rolleyes:

Intimplarile stranii din Muntii Buzaului/Tzara Luanei (disparitiile inexplicabile) sint in orice caz REALE si documentate. Si asta-i doar "partea vizibila a aisbergului"... ;) Chiar vara asta, am de gind sa studiez personal anumite chestii-trestii ;) prin zona respectiva, cel putin doua saptamini... ;) Sper doar sa nu dispar si io subit !!!!!!!!! hihihi :D:D - dar va dau un mail cumva, un bip macar :D si-o veni vreunul dintre voi sa ma salvati de pe tarimul celalalt !!! :D:D

De la chestia asta cu retzeaua de "centre de comanda subterane carpatice" datand din perioada ante-diluviana (chiar pre-sumeriana adica) - SIMBURE DE ADEVAR mai mult decit plauzibil, deocamdata prin dovezi circumstantiale - si pina la ipoteza ca ceea ce se gaseste acolo "ne apara" cumva de ceva (macar de hotzii de politicieni daca ne-ar fi aparat, si tot era o sfaraiala ;)) hai sa fim serioja un pic :D fiindca-i cale tare lunga...


:rolleyes:... Na c-am uitat ce voiam sa zic in completare...poate ma face totusi sa-mi reamintesc Coana Lenuzta (am degradat-o de pe postul de secretara, e din nou cu teul si galeata :D:D - deh, lipsa de aptitudini 'telectuale ;))...

Clar, imi trebuie nitzica pulbere d-aia de AUR ATOMIC ;) din amfora fermecata (e mai poetic-misterios asa ;), daca era in vreun container presurizat suna nashpa :D), ca mi s-a senilizat instalatzia! :D:D:D


In fine, mi-am amintit (Coana Roza-scleroza, dehhh :D): undeva-n Buzau (Tzara Luanei - vezi postari anterioare, pe la paginile... nici nu mai stiu care :D:D) cic-ar fi ascunsa si "LINA DE AUR"  - aia legendara dupa care alergau argonautzii cu limba scoasa ;) - interesanta legenda, nu ??? :rolleyes:

Va dati seama ca, dac-o dibuiesc, Patriciu, Berbecali si Tziricac devin mici copii ??? (cei trei ursuletzi)... :D:D:D

ANUNTZ DELOC UMANITAR: :D:D

De maine, am decis brusc (asta-i de fapt unul din putinele avantaje ale vietii LIBERE fara neveste/puradei si doar cu 2-3 amante, plus frati si surori bunkeristanezi ;)) sa plec si io intr-un scurt/mediu/lung :D:D concediu !! Am 3 variante, fiecare in conexiune cu anumite evolutii de linii temporale posibile (ultimele doua variante fiind oricum in principiu excluse, daca nu demisionez simultan din actualul loc de munca).

Asa ca va las cu bine, eroici bunkerishti, deloc surprins totusi (io, spre deosebire probabil de voi ;)) de strania coincidentza a implinirii celor 3.333 de postari promise exact in momentul luarii deciziei de "decolare" - n.b. intr-o zona fara net si alte chestii la fel de adictiv-nocive. ;) (nuuu, nu-n Insulele Balneare :D:D, ar fi chiar plicticos acolo).

Posibil deci sa revin peste 1-2 saptamini/luni (?!) :rolleyes: prin zona asta netizdica pentru implinirea proorocirii secunde :D de 3.666 de postari, dar la fel de posibil ar fi sa nu mai revin VREODATA nici macar "in miezul dodoashtei civilizatziei". :D:D - asa retardata cu 100 de ani cum e-n Absurdistania noastra.

Promit oricum solemn sa tin legatura virtuala cu citiva din bunkerishtii ""de baza", oricind mi s-o ivi ocazia !!! :)
Forumeala placuta va urez asadar si dixtractie Xtrema !!! :D:D
Merita poate bagat si Imnul: ;)

niladam a scris:

Cind Marduk va sa vie cu negre stihii
                         Pregatitzi or sa fie bunkerezii dilii
                         Doar prin geniul pustiu, luminos si Xtrem
                         Care ii va conduce la sapa de lemn !
                         
                Doar am sigilii o mie si-o mie de chei,
                Tzin secrete o mie, port o mie de piei,
                O bascula de arcuri, paduri de sageti,
                Miriade de sabii si-o mie de vieti...

        Bunkeristanul meu scump, tarim de cosmar
        In primejdii de fiv-ai, sa n-ai nici habar
        C-avem Preoteasa cu sex-patrafir
        Si multi alti ministri maestri-n sictir

Iar Ciudy, Marele Tartor cu Heblu
O sa va cinte PARTZUL funebru,
Mestecind cutii de fasole o mie
De gazati o sa fiti, E.T., pe vecie !

P.S. Cine-a zis ca dispar in cetzuri ca magarul lui Niladam :D, cumetre SA ?!
Nici vorba de asta, dar m-am gindit ca, daca tot mi-am facut cu succes RK-ul ;),
ar fi cazu' sa schimb macazu' c-un concediu ACTIV, placut/util si alte alea,
din simplul motiv ca vreau sa fiu cit de cit pregatit pentru vremurile interesante ce au sa vina curind. ;)
Mai curind decit cred... pina si io, Prealuminatul cu bateriile pe duca !!! :D:D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-07-2008 02:10:23)


24-07-2008 01:37:55
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
D-abia ashtept cand ajung acasa sa dau de taticul tau sa-i explic ce face fata lui in Romania .....

24-07-2008 01:38:05
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
@ Deci sa intzeleg Xtreme ca matali dispari precum purcrlu-n ceatza ?   hihihi (sincer shi io-s o mama de porc .....care tot in ceatza o sa dispar ! )

24-07-2008 01:41:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
.....degeaba ai terminat facultate de profil ca tot o toanta ramai in domeniul IT ! o amarata de contabila grasa shi diforma.....ai uitat cand de mila te-am scos din mainile aluia de te ardea cu tzigara .....asha-i in viatza ...binele se uita ushor !  ...trebuia sa-l las pe domnul politzist , amantul tau sa te gaureasca toata cu tzigara !...de fapt ce vrei sa demonstrezi acum ?....ca eshti o mare butonista ?...ca eshti o mare cea mai mare ?.....eshti un rahat cu perje care mie imi inspiri mila ! Mi-e greatza sa te shi injur ! GREATZA SHTII CE-I AIA GREATZA ? ;)
CIUDATUL SA a scris:

D-abia ashtept cand ajung acasa sa dau de taticul tau sa-i explic ce face fata lui in Romania .....


Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 01:49:12)


24-07-2008 01:47:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi sunt sigur ca acum itzi mushti mainile de furie ......MI-E MILA DE TINE COPILE ...de cand erai anul intai de facultate tzi-am spus ca ai sa ajungi rau ....tzii minte nu ? ...shi iata unde ai ajuns ! o schiloada in suflet shi o  bolnava psihic ! ...ataete ! .....

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 01:54:01)


24-07-2008 01:53:00
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Suge-o ma, suge-o in continuare.
Cum vrei tu in orice pozitie, de sus, de jos in coltul gurii sau chiar pina in git . Suge-o si apoi inghte, tot ca asa iti place.

Ce mai face Misu, dar Eugen.Numele de Tudorica trebuie sa iti spuna ceva.
salutari de la Silviu.

Si sa le-o sugi de fiecare data cind te loghezi pe site.

Si nu uita cosmarul.Nu ar fi trebuit sa il povestesti. Ca se afla.

Nu te pup ca iti pute gura a peste stricat si plombe de 2 lei.

Si treci la supt, ca esti cam palid la fata.


24-07-2008 01:53:43
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

CIUDATUL SA a scris:

.....degeaba ai terminat facultate de profil ca tot o toanta ramai in domeniul IT ! o amarata de contabila grasa shi diforma.....ai uitat cand de mila te-am scos din mainile aluia de te ardea cu tzigara .....asha-i in viatza ...binele se uita ushor !  ...trebuia sa-l las pe domnul politzist , amantul tau sa te gaureasca toata cu tzigara !...de fapt ce vrei sa demonstrezi acum ?....ca eshti o mare butonista ?...ca eshti o mare cea mai mare ?.....eshti un rahat cu perje care mie imi inspiri mila ! Mi-e greatza sa te shi injur ! GREATZA SHTII CE-I AIA GREATZA ? ;)
CIUDATUL SA a scris:

D-abia ashtept cand ajung acasa sa dau de taticul tau sa-i explic ce face fata lui in Romania .....

Eu chiar nu mai pricep nimic..,
Macar explicati pe-ntzelesu'  la tot natu' : care pe care injura, cine pe cine foote si mama cui nu stie ?


24-07-2008 01:54:05
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:)...mda

24-07-2008 01:55:28
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Sincer Pane nici eu nu intzeleg ....dar astazi am aflat cate ceva mai multe !
PeterPan 63 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

.....degeaba ai terminat facultate de profil ca tot o toanta ramai in domeniul IT ! o amarata de contabila grasa shi diforma.....ai uitat cand de mila te-am scos din mainile aluia de te ardea cu tzigara .....asha-i in viatza ...binele se uita ushor !  ...trebuia sa-l las pe domnul politzist , amantul tau sa te gaureasca toata cu tzigara !...de fapt ce vrei sa demonstrezi acum ?....ca eshti o mare butonista ?...ca eshti o mare cea mai mare ?.....eshti un rahat cu perje care mie imi inspiri mila ! Mi-e greatza sa te shi injur ! GREATZA SHTII CE-I AIA GREATZA ? ;)
CIUDATUL SA a scris:

D-abia ashtept cand ajung acasa sa dau de taticul tau sa-i explic ce face fata lui in Romania .....

Eu chiar nu mai pricep nimic..,
Macar explicati pe-ntzelesu'  la tot natu' : care pe care injura, cine pe cine foote si mama cui nu stie ?


24-07-2008 01:56:35
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:)
Observator a scris:

Suge-o ma, suge-o in continuare.
Cum vrei tu in orice pozitie, de sus, de jos in coltul gurii sau chiar pina in git . Suge-o si apoi inghte, tot ca asa iti place.

Ce mai face Misu, dar Eugen.Numele de Tudorica trebuie sa iti spuna ceva.
salutari de la Silviu.

Si sa le-o sugi de fiecare data cind te loghezi pe site.

Si nu uita cosmarul.Nu ar fi trebuit sa il povestesti. Ca se afla.

Nu te pup ca iti pute gura a peste stricat si plombe de 2 lei.

Si treci la supt, ca esti cam palid la fata.


24-07-2008 01:57:08
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ideal intra la mine la mess vezi ca shtie xtremul ...chiar sunt curios sa te intreb nishte lucruri
CIUDATUL SA a scris:

Sincer Pane nici eu nu intzeleg ....dar astazi am aflat cate ceva mai multe !
PeterPan 63 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

.....degeaba ai terminat facultate de profil ca tot o toanta ramai in domeniul IT ! o amarata de contabila grasa shi diforma.....ai uitat cand de mila te-am scos din mainile aluia de te ardea cu tzigara .....asha-i in viatza ...binele se uita ushor !  ...trebuia sa-l las pe domnul politzist , amantul tau sa te gaureasca toata cu tzigara !...de fapt ce vrei sa demonstrezi acum ?....ca eshti o mare butonista ?...ca eshti o mare cea mai mare ?.....eshti un rahat cu perje care mie imi inspiri mila ! Mi-e greatza sa te shi injur ! GREATZA SHTII CE-I AIA GREATZA ? ;)

Eu chiar nu mai pricep nimic..,
Macar explicati pe-ntzelesu'  la tot natu' : care pe care injura, cine pe cine foote si mama cui nu stie ?


24-07-2008 01:58:15
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

CIUDATUL SA a scris:

Ideal intra la mine la mess vezi ca shtie xtremul ...chiar sunt curios sa te intreb nishte lucruri
CIUDATUL SA a scris:

Sincer Pane nici eu nu intzeleg ....dar astazi am aflat cate ceva mai multe !
PeterPan 63 a scris:


Eu chiar nu mai pricep nimic..,
Macar explicati pe-ntzelesu'  la tot natu' : care pe care injura, cine pe cine foote si mama cui nu stie ?

In 3 ani am postat 15 sute, dar daca ma apuca spumele, m-a fac moderator intr-o luna :)


24-07-2008 02:59:47
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


24-07-2008 16:51:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Actiunea "poliglotzii harnici" continua: ;)
Uite deci si opinii italienesti la tema 2012...

Abusivamente in possesso di un cervello (asta-i motto-ul :D:D hehe)
Dicembre 2012 - Leggenda?

Secondo numerosi studi effettuati, il 21 dicembre del 2012 la rotazione della nostra Terra sul proprio asse subirà una fermata che durerà 72 ore per poi riprendere a ruotare in senso inverso, con la conseguente inversione dei poli magnetici. Questa fermata darà probabilmente luogo a eventi climatici e sismici anomali di grandi proporzioni e l’umanità subirà molte perdite.
Detta così è sicuramente brutale ma, senza affidarci ad inutili giri di parole, i fatti dovrebbero proprio essere questi.

Molti di ne hanno sentito parlare con il nome : “La fine del mondo”; “L’epoca dei cataclismi”; “L’anno del cambiamento materiale e spirituale”; “La fine di un’era ipotizzata dal popolo Maya”; e così via.
Sono ormai tante le persone che si stanno interessando a tutto quello che viene scritto sull’argomento, sia su carta che su internet (dove molto è scritto in lingua inglese penalizzando purtroppo ancora tante persone).  Basta digitare “2012” o qualcosa riguardante "l'inversione magnetica" su un qualunque motore di ricerca per vedere apparire una moltitudine impressionante di articoli al riguardo.

Dai più allarmistici dove vengono enumerate dettagliatamente le varie catastrofi ambientali previste per i prossimi anni; a quelli di tendenza New Age dove si parla di un cambiamento prettamente spirituale. Pare che il fenomeno legato al 2012 sia del tutto naturale per la nostra Terra e che, stando al computo del tempo del calendario Maya basato sulla "precessione degli equinozi", si manifesti con regolarità ogni 12.960 anni. E anche se a tutto oggi ci viene taciuto, sembrerebbe noto anche alla scienza ufficiale che sfrutterebbe, tra i numerosi metodi di datazione, proprio l’inversione magnetica terrestre.

La Terra avrebbe iniziato la sua fase di rallentamento già intorno agli anni ’60 del novecento (primi rilevamenti effettuati), un rallentamento iniziale di portata sicuramente infinitesimale, ma che comunque è stato taciuto. Questa lenta frenata avrebbe un andamento esponenziale e non lineare, perciò si avrebbe una fase iniziale del rallentamento quasi “nulla” ed una finale molto accentuata.

In pratica, se disegnassimo su un piano cartesiano gli anni sull’asse x e la velocità di rotazione sull’asse y, otterremmo una linea appena inclinata che va dall’anno 1960 fino al 2002 circa, cioè pari ad un lievissimo rallentamento, mentre dal 2003 al 2012 vedremmo la linea incurvarsi velocemente fino a orientarsi verticalmente, cioè fino alla totale fermata. Questo giustificherebbe l’ignoranza di quasi tutta l’umanità in proposito. Per chi non è munito dei giusti mezzi di misurazione, un minuto in più o in meno nell’arco di un anno fa poca differenza.

Nell’epoca attuale, però, ci troviamo a perdere ormai alcuni minuti ogni anno, ovvero i giorni si stanno allungando, ma la disattenzione umana unita al sofisticato sistema di occultazione, ne rendono difficile il rilevamento. E' stato misurato con metodo empirico, il rallentamento della rotazione terrestre.  Dal luglio dell’anno 2004 al luglio dell’anno 2005, secondo le osservazioni di numerosi studiosi, la Terra ha rallentato di circa 3 minuti. E dal luglio dell’anno 2005 al luglio dell’anno 2006 di circa 5 minuti.

Si prevede che le conseguenze più importanti nei due/tre anni che precederanno e seguiranno l’anno 2012, saranno soprattutto di carattere meteorologico e sismico. Per via dell’anomalo riscaldamento e raffreddamento della crosta terrestre, dovuto ai giorni e alle notti più lunghe, il clima subirà un temporaneo stravolgimento a causa del quale potremo avere piogge e venti di grande entità (cosa che in piccola parte si sta già verificando).

I mari e gli oceani potrebbero straripare dai loro attuali confini in conseguenza alla repentina frenata della rotazione e all’assestamento della crosta terrestre, cosa quest'ultima che darà origine inoltre a eventi tellurici di grandi proporzioni. Per il genere umano sarà un duro colpo, ma come è già avvenuto a cadenze regolari nelle epoche del passato, gran parte dell’umanità sopravvivrà.

E se comincerà a perdere il rubinetto del bagno? Tranquilli non è il caso di chiamare l'idraulico, ma è soltato colpa dell'asse Y che avrà dato i numeri, e sarà solo in quel momento che cominciaremo a preoccuparci, ma prima di allora resterà soltanto una leggenda... 21 dicembre 2012 così vicino... cosi lontano...

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-07-2008 21:25:10)


24-07-2008 21:24:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alta stire mai... REALISTA insa, ca sa nu mai vorbim de actualitate (si cumva infricosatoare... pentru unii ;)): astronautul Edgar Mitchell (77 de ani) devine prima celebritate (Apollo 14 etc)... care "se sparge" si da pe goarna :D:D (sifoneaza, :D, toarna :D, binganeshte :D etc) ADEVARUL ADEVARAT despre E.T. si alte alea:

July 24, 2008 5:29 AM PDT
Astronaut reveals that aliens have better technology than humans

There are people who think human beings are smart. (Mostly, they are CEOs and they are thinking of themselves.)
(:D:D hihihi)
And there are those of us, and I include astronaut Dr. Edgar Mitchell amongst our august number, who can attest than humans are, in psychological and technological terms, worms.
Dr. Mitchell, who was possessed of the gumption to set foot on Apollo 14 after the disaster of the previous mission, had the even greater gumption to reveal the truth about alien life to Kerrang Radio this week.

If you have not heard of Kerrang Radio, it is, in essence, a rock music station based in England's secondcity, a city that most people say they have never visited but have driven through, a suspicious fact in itself. That city is called Birmingham.

Dr. Mitchell's presence on the airwaves of Birmigham's rock station was akin to humans landing on the moon. In jet-propelled, fuel-efficient chariots.
But he was swift to announce that presence by announcing that aliens are "little people who look strange to us."

The terrible, or perhaps great, news for techies is that Dr. Mitchell also revealed that our technology, and I believe he was including both Google and Facebook in this, is "not nearly as sophisticated" as that of aliens.
(;) :D:D)


Allegedly, this is a Birmingham department store.

One assumes that these beings from foreign worlds have solved the problem of monetizing social networks and that they have wafer-thin laptops with built-in optical drives. Perhaps those laptops even run without batteries.
He added that the relief for all of us stuck here on this round, water-dominated wasteland is that aliens are generally a peaceable bunch, not the sort to invade foreign lands, mutilate the inhabitants and take advantage of their natural resources. Like Dan Rather, Kim Kardashian and Starbucks.

Strangely, Dr. Mitchell also claimed that governments over the last 60 years had covered up the aliens' visitations and their obvious technological superiority.
But not before he himself was "privileged enough to be in on the fact that we've been visited on this planet and the UFO phenomena is real".

Now, look, I am just as skeptical as the next pulsating being. Perhaps more. (:D:D)
There have been more times than I can remember that I considered certain people I came into contact with were, in fact, from a planet that time, God and the census had forgotten many centuries previously.

But Dr. Mitchell twisted my recollection into something more disturbing than some of the folks who work in my local supermarket:
"I've been in military and intelligence circles, who know that beneath the surface of what has been public knowledge, yes, we have been visited," he told Nick Margerrison, the Kerrang presenter.
(hohoho :D:D), devine serioja treaba deja... ;))

Could it have been that strange man with the bulging forehead who tried to teach me algebra? Could it have been that peculiar woman with disproportionate features who fell asleep at the dinner table on our first date, as if her batteries had run out?

For me, it would be depressing if aliens had small bodies and large eyes, as they seem to in so many movies, cartoons and video games. Yet Dr. Mitchell confirmed this to be the case. They really are like that. (But with iPods that never break down and don't need headphones.)
(:D:D e hazos comentatorul, clar !!!)

Of course there will be those who will dismiss Dr. Mitchell as a fantasist.
But this is the sixth man ever to have set foot on the moon.

Kerrang's producer, a man the station refers to only as 'Alex', immediately contacted NASA for its reaction.
He received a swift reply: "Dear Alex, NASA does not track UFOs. NASA is not involved in any sort of cover up about alien life on this planet or anywhere in the universe."
Alright, now. For one, the swiftness of the reply suggests panic in the ranks. 

(PANICA si in alte STAFFURI mai... bashtinashe oare??? :rolleyes:) - cu ochii albastri, evident...
;)
And the declaration that NASA does not track UFOs- doesn't that sound very, very convenient and non-committal to you?

Could it be that UFOs have rarefied radar-avoidance technology? And could it be that they haven't visited more often because, well, they're not very impressed by us? hihihi :D:D - corect!!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-07-2008 03:21:28)

24-07-2008 21:30:45
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Da, am citit si eu in presa ca un apollo guy s-a defectat... crezi ca urmeaza o discreditare: gay, adulterin, injurat in biserica baptista, suflat muci in palma....?

24-07-2008 21:39:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

Da, am citit si eu in presa ca un apollo guy s-a defectat... crezi ca urmeaza o discreditare: gay, adulterin, injurat in biserica baptista, suflat muci in palma....?

Da, ma chere SS, banuiam ca unii mai "cetitori" ;) din fire stiu deja noutatea,
dar stirea a fost prezentata cel putin aiuristic :D de presa mioritica - motiv pentru postarea asta.

IO cred ca tipul n-a defectat totusi chiar... "de capul lui" ;)
Fiindca de mult nu mai cred in coincidentze si intimplari intimplatoare :D.
Ca de altfel nici in subite aparitii de nickname-uri de forum stricatoare... :x:x :D:D

Posibil sa urmeze MAREA ATERIZARE - a alora mici, gri, mari, solzoshi, blanoshi, :D verzi ori in picatzele :D.
Care poate fi insa chiar una "falsa"... :rolleyes: - serios, sint argumente si in sensul asta.
"2012" e in orice caz o chestie extrem de stufoasa... in simplitatea ei. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-07-2008 22:09:15)


24-07-2008 21:50:43
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
...sau e posibil sa vedem la anul un nou film de Michael Moore...............

24-07-2008 21:56:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

...sau e posibil sa vedem la anul un nou film de Michael Moore...............

Doar daca reuseste M.Moore sa-l toarne (filmul, nu pe Mitchell ca homo, lesbian :D  ori sclerozat :D)
cel mai tirziu pina in primavara lui 2009, chere SS...

Vorbesc si io in dodii acuma (just for the... Shaw ;)), nu ma lua totusi rogu-te in serios. ;)
Ia-ma deci FOARTE IN SERIOS !!! :D:D:D hehehe

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-07-2008 22:18:09)


24-07-2008 22:05:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi, buna seara :D:D:D ......CE FACE DOAMNA SHI BAGABONTU" ?......vad ca va convorbitzi aprig ! hihihi

24-07-2008 22:17:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Hihihi, buna seara :D:D:D ......CE FACE DOAMNA SHI BAGABONTU" ?......vad ca va convorbitzi aprig ! hihihi

SEARA BUNA !!! - zise Domnul (:D:D:D hihihi)

Mai socializam :D:D si noi, cumetre SA...
Profitind de-o scurta pauza a "degraba varsatorilor de venin". ;)

Si de neplecarea :D mea deocamdata-n proiectatul scurt/mediu/lung concediu :(
(tot din weekend tre'sa-l incep si io, asta e).

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-07-2008 03:23:20)


24-07-2008 22:20:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Alta stire mai... REALISTA insa, ca sa nu mai vorbim de actualitate (si cumva infricosatoare... pentru unii ;)): astronautul Edgar Mitchell (77 de ani) devine prima celebritate (Apollo 14 etc)... care "se sparge" si da pe goarna :D:D (sifoneaza, :D, toarna :D, binganeshte :D etc) ADEVARUL ADEVARAT despre E.T. si alte alea:

July 24, 2008 5:29 AM PDT
Astronaut reveals that aliens have better technology than humans

There are people who think human beings are smart. (Mostly, they are CEOs and they are thinking of themselves.)
(:D:D hihihi)
And there are those of us, and I include astronaut Dr. Edgar Mitchell amongst our august number, who can attest than humans are, in psychological and technological terms, worms.
Dr. Mitchell, who was possessed of the gumption to set foot on Apollo 14 after the disaster of the previous mission, had the even greater gumption to reveal the truth about alien life to Kerrang Radio this week.

If you have not heard of Kerrang Radio, it is, in essence, a rock music station based in England's secondcity, a city that most people say they have never visited but have driven through, a suspicious fact in itself. That city is called Birmingham.

Dr. Mitchell's presence on the airwaves of Birmigham's rock station was akin to humans landing on the moon. In jet-propelled, fuel-efficient chariots.
But he was swift to announce that presence by announcing that aliens are "little people who look strange to us."

The terrible, or perhaps great, news for techies is that Dr. Mitchell also revealed that our technology, and I believe he was including both Google and Facebook in this, is "not nearly as sophisticated" as that of aliens.
(;) :D:D)

http://xs129.xs.to/xs129/08304/90854588 ... ec6898.jpg
Allegedly, this is a Birmingham department store.

One assumes that these beings from foreign worlds have solved the problem of monetizing social networks and that they have wafer-thin laptops with built-in optical drives. Perhaps those laptops even run without batteries.
He added that the relief for all of us stuck here on this round, water-dominated wasteland is that aliens are generally a peaceable bunch, not the sort to invade foreign lands, mutilate the inhabitants and take advantage of their natural resources. Like Dan Rather, Kim Kardashian and Starbucks.

Strangely, Dr. Mitchell also claimed that governments over the last 60 years had covered up the aliens' visitations and their obvious technological superiority.
But not before he himself was "privileged enough to be in on the fact that we've been visited on this planet and the UFO phenomena is real".

Now, look, I am just as skeptical as the next pulsating being. Perhaps more. (:D:D)
There have been more times than I can remember that I considered certain people I came into contact with were, in fact, from a planet that time, God and the census had forgotten many centuries previously.

But Dr. Mitchell twisted my recollection into something more disturbing than some of the folks who work in my local supermarket:
"I've been in military and intelligence circles, who know that beneath the surface of what has been public knowledge, yes, we have been visited," he told Nick Margerrison, the Kerrang presenter.
(hohoho :D:D), devine serioja treaba deja... ;))

Could it have been that strange man with the bulging forehead who tried to teach me algebra? Could it have been that peculiar woman with disproportionate features who fell asleep at the dinner table on our first date, as if her batteries had run out?

For me, it would be depressing if aliens had small bodies and large eyes, as they seem to in so many movies, cartoons and video games. Yet Dr. Mitchell confirmed this to be the case. They really are like that. (But with iPods that never break down and don't need headphones.)
(:D:D e hazos comentatorul, clar !!!)

Of course there will be those who will dismiss Dr. Mitchell as a fantasist.
But this is the sixth man ever to have set foot on the moon.

Kerrang's producer, a man the station refers to only as 'Alex', immediately contacted NASA for its reaction.
He received a swift reply: "Dear Alex, NASA does not track UFOs. NASA is not involved in any sort of cover up about alien life on this planet or anywhere in the universe."
Alright, now. For one, the swiftness of the reply suggests panic in the ranks. 

(PANICA si in alte STAFFURI mai... bashtinashe oare ?? :rolleyes:)  - cu ochii albastri, evident...
;)
And the declaration that NASA does not track UFOs- doesn't that sound very, very convenient and non-committal to you?

Could it be that UFOs have rarefied radar-avoidance technology? And could it be that they haven't visited more often because, well, they're not very impressed by us? hihihi :D:D - corect!!!

Sa nu uit: din surse demne de incredere, urmeaza "sifonari" ;) SI MAI COMPLETE,
din multiple directii; e vorba de-un timing precis, dupa umila mea parere -
care pregateste (deloc surprinzator) un plan secund al altei manipulari,
prea complicat de explicat insa aici (si inutil, de fapt, fiindca NIMIC nu se mai poate schimba la nivel "MACRO").
Chiar si pe cea de-a 83-a varianta (cea mai probabila) a celei de-a doua linii temporale admise. :rolleyes:

Fiindca CINE STIE unele chestii oricum CUNOASTE si planurile secunde, si p-alea TERTZE.... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-07-2008 03:20:04)


24-07-2008 22:24:46
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ihi, shi io ....zbaaaaaaaaaaarrrrrr maine seara ! hihihi

24-07-2008 22:27:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Ihi, shi io ....zbaaaaaaaaaaarrrrrr maine seara ! hihihi

Vacantza placuta si relaxare deplina, Sir Ciudy! :)

Io de-o vreme, nu stiu de ce, evit pe cit pot avioanele. :rolleyes:
Desi, statistic vorbind, sint cele mai sigure mijloace de transport.
Si am circulat o gramada cu ele, pe vremuri.

P.S. Motocicletele-s (tot statistic) cele mai riscante!!! :D:D
(exact de 11 ori mai mare riscul sa crapi decit pe 4 roti).

In fine, se poate face aici o paralela cu sexul neprotejat :D:D
- cu cit mai neprotejat, cu atit mai riscant, nu ?! :rolleyes:
Dar si mai placut... hihihi :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-07-2008 22:37:23)


24-07-2008 22:34:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Indian bun, indianca buna...prezervativ poc
Indian primeshte prezervativ mai gros ......

Indian bun, indianca buna...prezervativ poc
Indian primeshte prezervativ mai, mai gros ......

Indian bun, indianca buna...prezervativ poc
Indian primeshte prezervativ mai, mai, mai gros ......

Indian bun, indianca buna...prezervativ poc
Indian primeshte prezervativ mai, mai, mai, mai gros ......
.................................................................................
.................................................................................
................................................................................

Indian bun, indianca buna...prezervativ poc
Indian primeshte o anvelopa de mashina ........

Indian bun, prezervativ bun......INDIANCA POC !

:D:D:D....asta apropos de regulatul incaltzat (sex protejat) ....hihihi

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 22:55:17)


24-07-2008 22:53:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
eheiii, daca indienii n-au auzit de gumari.....
oricum, orice femeie face poc daca e asaltata de un mascul protejat in....maieu si sosete.... bleahhh....poc!!! :x:x


24-07-2008 23:04:19
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nu te lashi tu pana nu intzepi un pic ....hihihi
Poftim retur apropos de ciorapi :

Pe net exista un filmuletz care se numeshte :

PROASTA SE FU.TE CU CIORAPII PE EA !

Hihihi ....nu glumesc :)....poc, poc, poc
Hai va las, noapte buna la totzi ca astazi chiar sunt obosit ...cred ca doar o partida de injuraturi m-ar remonta :D:D:D

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (24-07-2008 23:19:03)


24-07-2008 23:18:33
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Breeee shi uitasem ....am auzit shi io de masculi din ashtia de "dorm" cu ciorapii pe eiiii ....dar vorba ceea :

TE POTZI CACA IN GUSTUL MASCULULUI ?

......hihihi


24-07-2008 23:27:26
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

Nu te lashi tu pana nu intzepi un pic ....hihihi
Poftim retur apropos de ciorapi :

Pe net exista un filmuletz care se numeshte :

PROASTA SE FU.TE CU CIORAPII PE EA !

Hihihi ....nu glumesc :)....poc, poc, poc
Hai va las, noapte buna la totzi ca astazi chiar sunt obosit ...cred ca doar o partida de injuraturi m-ar remonta :D:D:D


hai, draga, ca n-aveti stil deloc... sint niste colanti speciali de f....tut, mai ales din plasa, ca-s mai sexi

ti-o recomand pe remonteuza pelamela...har domnului, acum ai de un' s-alegi... noapte buna, daddy...


24-07-2008 23:37:37
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Asta-i chiar tare....


ciudatul_srl a scris:

auzi babeto mai tacati dreak fleanca aia ca prea te spargi in desteptaciune ia vezi ca a inceput telenovelele la televizor
SandieShaw a scris:

si pentru o asemenea intrebare lipsita de noima ai deschis un topic?... poate ar fi bine ca operatiunea asta sa fie taxata...du-te pe video chat ca acolo printre doua gemete si trei simulari mai e loc de o conversatie asa inteligenta cum vrei tu...:D:D


24-07-2008 23:47:10
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mai doamna, la mine sezonul de ales shi cules s-a a cam incheiat de mult shi drept sa spun nici nu ashi c-am avea indrazneala sa incerc deoarece mi s-a promis niscaiva vitriol ....shi nu de alta dar am tenul mishto ! hihihi
  Ca sa nu mai spun ca in baie "Cioama" mea deja a pus intr-un pahar un brici ....cand am intrebat-o :

  DE CE AI CUMPARAT BRICIUL ASTA MAI FEMEIE ?.....LA CE-TZI FOLOSESHTE ?

mi-a raspuns "zambind":

  LASA DRAGULE CA UN BRICI TOTDEAUNA E BUN LA CASA OMULUI !

:D:D:D

SandieShaw a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Nu te lashi tu pana nu intzepi un pic ....hihihi
Poftim retur apropos de ciorapi :

Pe net exista un filmuletz care se numeshte :

PROASTA SE FU.TE CU CIORAPII PE EA !

Hihihi ....nu glumesc :)....poc, poc, poc
Hai va las, noapte buna la totzi ca astazi chiar sunt obosit ...cred ca doar o partida de injuraturi m-ar remonta :D:D:D


hai, draga, ca n-aveti stil deloc... sint niste colanti speciali de f....tut, mai ales din plasa, ca-s mai sexi

ti-o recomand pe remonteuza pelamela...har domnului, acum ai de un' s-alegi... noapte buna, daddy...


25-07-2008 00:00:16
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

Don Qihote a scris:

dragul meu ..oricum pt tine  e un fapt care nu ai mai auzit de vre-un sfert de secol..mai conteaza?


:D :D


25-07-2008 00:13:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai ca bateti cimpii cam fara gratzie, Observatorilor !! :D:D

Uite, ca sa fim ontopic macar o data pe pagina, modul (distorsionat, evident) de reflectare a stirii precedente LA NOI:
Cita diferentza fatza de umorul englezesc de calitate din postarea initziala...
Ca sa nu mai vorbim de informatia "subtzire" si haotic prezentata.


"Astronautul Edgar Mitchell confirmă: Extratereştrii există

După ce şi Vaticanul a admis existenţa vieţii extraterestre, pare aproape o banalitate când cineva se mai pronunţă Ă®n această privinţă. Este şi cazul astronautului care a zburat cu naveta spaţială Apollo 14, Edgar Mitchell, şi care confirmă că extratereştrii există.

Mitchell spune că extratereştrii au vizitat Pământul de câteva ori şi ca să fie şi mai credibil, americanul a descris şi Ă®nfăţişarea fiinţelor, ca fiind asemănătoare cu personajul E.T. din filmul cu acelaşi nume.

(bagat poza cu ET, poate i-ati uitat mecla :D)

Pe lângă aspectul fizic, Edgar a vorbit şi despre aparatura fiinţelor din spaţiu. „Tehnologia noastră nu este atât de sofisticată ca a lor. Dacă ar fi fost ostili, am fi dispărut de multă vreme”, a afirmat astronautul.

„A fost bine muşamalizat de către toate guvernele, dar, Ă®ncet-Ă®ncet, informaţia se scurge, iar unii dintre noi am fost privilegiaţi să aflăm. Ne apropiem de o dezvăluire, iar multe organizaţii serioase se Ă®ndreaptă Ă®n această direcţie”, a adaugat americanul.
(exemplu de idiotenie "jurnalistica": CE a fost mushamalizat ? sau cine? - Tata, poate... :D)

Mitchell, acum Ă®n vârstă de 77 de ani, susţine că a avut prieteni la NASA care au intrat Ă®n contact cu fiinţe de pe alte planete. „Oameni mici care arată ciudat faţă de noi”, aşa au fost descrişi de către apropiaţii cosmonautului.

„NASA nu e implicată Ă®n vreo muşamalizare privind viaţa extraterestră, pe această planetă sau oriunde Ă®n Univers. Dr. Mitchell e un american extraordinar, dar noi nu Ă®i Ă®mpărtăşim opinia Ă®n această privinţă”, informează un purtător de cuvânt al agenţiei spaţiale.

Aşadar, dacă există extratereştri, oare cum ne percep ei pe noi? Vor exista oare căsătorii extraplanetare? Sau mai bine ne oprim aici cu Ă®ntrebările…"

(comentariul asta final care se vrea "dishtept" :rolleyes: parc-ar fi fost eructat de fosta moderatoare da_si_nu :x).
Sau de alti "observatori" prasitzi brusc p-acilea.:D:D
Ca ciupercile... atomice, hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:10:42)


25-07-2008 00:36:02
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

fun-funny a scris:

E pur si simplu un topic de birfa... bilbe... si orice altceva aveti sa va spuneti off topic...
PLEASE... daca nu avem noi grija de forum... nimeni nu are....:( Pina la aparitia unui moderator (daca acesta va aparea vreodata?!)... haideti sa ne facem singuri curatenie...
titlul topicului nu prea are legatura cu nimic... saum, in nici un caz cu geografia RO...

Restul completez mai tirziu... ;)


25-07-2008 01:49:32
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

B.Deerfiel a scris:

Da-i dracu de nesimtiti, omule ! Pe astia nici daca-i mangai cu dosul lopetii peste ochi nu-si dau seama cat de ridicoli sunt !!!
        Da, ma deranjeanza, ma deranjeaza cumplit faptul ca pagini intregi sunt pline de pseudo-gandirea voastra !!!


25-07-2008 01:56:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cotzohirla isterizata :D:D, daca tu crezi ca ar avea valoare de argumente...
postarile "atit de generos citate" ;) referitoare la cu totul alte topicuri decit asta, inseamna ca:

1. Pina si neuronul ala singuratic :rolleyes: pe care banuiam ca-l mai posezi
cred c-a luat-o ingrozit si el la sanatoasa :D:D din dovleacul tau minuscul.

2. Nu esti totusi ghidat doar de ura, invidie, complexe si frustrari gretzoase, ci chiar de NEBUNIE !!


Sa stii ca esti oricum mai TRIST (nu "trista", nu-nu :D, acum sint convins de asta) decit cea mai trista LABA. :D:D hihihi
Asa ca mila profunda pe care mi-o inspiri, fatalau ratat inca de la eshaparea din doamna ma-ta :D
ma obliga sa TE TRATEZ in continuare... dar nu CU INDIFERENTZA, nicidecum !! ;)

P.S. Hipersherif Niladam, sper ca i-ai luat deja urma Observatorului cu Sile Bleaga-n lesa ?! :rolleyes:
Nu cred ca trebuie sa-ti mai spun ca lasa urme MARO, de-ti muta nasul din loc !! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-07-2008 03:03:10)


25-07-2008 02:23:48
   
?? Observator
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Hihihi, buna seara :D:D:D ......CE FACE DOAMNA SHI BAGABONTU" ?......vad ca va convorbitzi aprig ! hihihi

25-07-2008 03:15:00
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Alta stire mai... REALISTA insa, ca sa nu mai vorbim de actualitate (si cumva infricosatoare... pentru unii ;)): astronautul Edgar Mitchell (77 de ani) devine prima celebritate (Apollo 14 etc)... care "se sparge" si da pe goarna :D:D (sifoneaza, :D, toarna :D, binganeshte :D etc) ADEVARUL ADEVARAT despre E.T. si alte alea:

July 24, 2008 5:29 AM PDT
Astronaut reveals that aliens have better technology than humans

There are people who think human beings are smart. (Mostly, they are CEOs and they are thinking of themselves.)
(:D:D hihihi)
And there are those of us, and I include astronaut Dr. Edgar Mitchell amongst our august number, who can attest than humans are, in psychological and technological terms, worms.
Dr. Mitchell, who was possessed of the gumption to set foot on Apollo 14 after the disaster of the previous mission, had the even greater gumption to reveal the truth about alien life to Kerrang Radio this week.

If you have not heard of Kerrang Radio, it is, in essence, a rock music station based in England's secondcity, a city that most people say they have never visited but have driven through, a suspicious fact in itself. That city is called Birmingham.

Dr. Mitchell's presence on the airwaves of Birmigham's rock station was akin to humans landing on the moon. In jet-propelled, fuel-efficient chariots.
But he was swift to announce that presence by announcing that aliens are "little people who look strange to us."

The terrible, or perhaps great, news for techies is that Dr. Mitchell also revealed that our technology, and I believe he was including both Google and Facebook in this, is "not nearly as sophisticated" as that of aliens.
(;) :D:D)

http://xs129.xs.to/xs129/08304/90854588 ... ec6898.jpg
Allegedly, this is a Birmingham department store.

One assumes that these beings from foreign worlds have solved the problem of monetizing social networks and that they have wafer-thin laptops with built-in optical drives. Perhaps those laptops even run without batteries.
He added that the relief for all of us stuck here on this round, water-dominated wasteland is that aliens are generally a peaceable bunch, not the sort to invade foreign lands, mutilate the inhabitants and take advantage of their natural resources. Like Dan Rather, Kim Kardashian and Starbucks.

Strangely, Dr. Mitchell also claimed that governments over the last 60 years had covered up the aliens' visitations and their obvious technological superiority.
But not before he himself was "privileged enough to be in on the fact that we've been visited on this planet and the UFO phenomena is real".

Now, look, I am just as skeptical as the next pulsating being. Perhaps more. (:D:D)
There have been more times than I can remember that I considered certain people I came into contact with were, in fact, from a planet that time, God and the census had forgotten many centuries previously.

But Dr. Mitchell twisted my recollection into something more disturbing than some of the folks who work in my local supermarket:
"I've been in military and intelligence circles, who know that beneath the surface of what has been public knowledge, yes, we have been visited," he told Nick Margerrison, the Kerrang presenter.
(hohoho :D:D), devine serioja treaba deja... ;))

Could it have been that strange man with the bulging forehead who tried to teach me algebra? Could it have been that peculiar woman with disproportionate features who fell asleep at the dinner table on our first date, as if her batteries had run out?

For me, it would be depressing if aliens had small bodies and large eyes, as they seem to in so many movies, cartoons and video games. Yet Dr. Mitchell confirmed this to be the case. They really are like that. (But with iPods that never break down and don't need headphones.)
(:D:D e hazos comentatorul, clar !!!)

Of course there will be those who will dismiss Dr. Mitchell as a fantasist.
But this is the sixth man ever to have set foot on the moon.

Kerrang's producer, a man the station refers to only as 'Alex', immediately contacted NASA for its reaction.
He received a swift reply: "Dear Alex, NASA does not track UFOs. NASA is not involved in any sort of cover up about alien life on this planet or anywhere in the universe."
Alright, now. For one, the swiftness of the reply suggests panic in the ranks. 

(PANICA si in alte STAFFURI mai... bashtinashe oare ?? :rolleyes:)  - cu ochii albastri, evident...
;)
And the declaration that NASA does not track UFOs- doesn't that sound very, very convenient and non-committal to you?

Could it be that UFOs have rarefied radar-avoidance technology? And could it be that they haven't visited more often because, well, they're not very impressed by us? hihihi :D:D - corect!!!

Sa nu uit: din surse demne de incredere, urmeaza "sifonari" ;) SI MAI COMPLETE,
din multiple directii; e vorba de-un timing precis, dupa umila mea parere -
care pregateste (deloc surprinzator) un plan secund al altei manipulari,
prea complicat de explicat insa aici (si inutil, de fapt, fiindca NIMIC nu se mai poate schimba la nivel "MACRO").
Chiar si pe cea de-a 83-a varianta (cea mai probabila) a celei de-a doua linii temporale admise. :rolleyes:

Fiindca CINE STIE unele chestii oricum CUNOASTE si planurile secunde, si p-alea TERTZE.... ;)


Cotez:

Officials from NASA, however, were quick to play the comments down.

In a statement, a spokesman said: "NASA does not track UFOs. NASA is not involved in any sort of cover up about alien life on this planet or anywhere in the universe.

'Dr Mitchell is a great American, but we do not share his opinions on this issue.'

Acum eu zic, Dr. M. in tot ce a zis, nu exista cuvantul "Vazut", zice si el ce a auzit de la unii alti, ce crede, dar atat. Dar ce zici tu nu mai poate fi clasificat "Fara Sens", ba dimpotriva.

Ultima modificare facuta de NJD (25-07-2008 09:59:54)


25-07-2008 09:43:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, cumetre NJD, chiar crezi ca n-a vazut SI el, Dr.Mitchell, cu ochisorii lui ET  - sau macar navele lor ??? :rolleyes:
Doar el e paminteanul care a S-A PLIMBAT EFECTIV cel mai mult timp pe Luna (peste 9 ore).

John Lear, Richard Hoagland si alti oameni integri si informati care au avut conexiuni cu NASA
deja sint in posesia unor poze "netrucate" cu constructiile extratereste de pe LUNA, facute inclusiv de "eluzivul" Dr.Mitchell,
asa ca de vazut a vazut el Edgar Mitchell destule, don't worry... ;)
& be happy, evident !!! :D:D

P.S. Pentru NASA SI TOATE SERVICIILE/agentiile SECRETE care HUZURESC PE BANII NOSTRI IN INTERESUL... LOR :x :
Huoooo, mincinosi ordinari ce sinteti !!! :x:x
Va provoaca orgasme puterea, vanzatorilor de suflete, nu?! ;)
Nu-i nimic, mai e doar un piculetz si-o luati si voi din plin in freza... hihihi :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-07-2008 13:22:33)


25-07-2008 13:01:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Cotzohirla isterizata :D:D, daca tu crezi ca ar avea valoare de argumente...
postarile "atit de generos citate" ;) referitoare la cu totul alte topicuri decit asta, inseamna ca:

1. Pina si neuronul ala singuratic :rolleyes: pe care banuiam ca-l mai posezi
cred c-a luat-o ingrozit si el la sanatoasa :D:D din dovleacul tau minuscul.

2. Nu esti totusi ghidat doar de ura, invidie, complexe si frustrari gretzoase, ci chiar de NEBUNIE !!


Sa stii ca esti oricum mai TRIST (nu "trista", nu-nu :D, acum sint convins de asta) decit cea mai trista LABA. :D:D hihihi
Asa ca mila profunda pe care mi-o inspiri, fatalau ratat inca de la eshaparea din doamna ma-ta :D
ma obliga sa TE TRATEZ in continuare... dar nu CU INDIFERENTZA, nicidecum !! ;)

P.S. Hipersherif Niladam, sper ca i-ai luat deja urma Observatorului cu Sile Bleaga-n lesa ?! :rolleyes:
Nu cred ca trebuie sa-ti mai spun ca lasa urme MARO, de-ti muta nasul din loc !! :D:D:D

Niladameeeeeeeee !!!!
Vezi ca intri la DEZERTARE :D daca mai intarzii mult cu raportul de patrupedare :D:D !!!
Pe unde o arzi, apropo??? Tot pravalit sub mesele X-Pubului tashulinic ?! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:12:14)


25-07-2008 13:16:34
   
Pagini: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 79    
Mergeti la