Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 ... 79
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
O sa raspund io' ...la una din cele multe intrebari puse de ono... "Cineva care nu are activitate cerebrala poate sa sufere ?"
R : N-am suferit niciodata ...


31-08-2008 15:36:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

O sa raspund io' ...la una din cele multe intrebari puse de ono... "Cineva care nu are activitate cerebrala poate sa sufere ?"
R : N-am suferit niciodata ...

:D:D Asta poa'sa figureze la "bancul zilei", Hipercosmicule Serif !!!

Pune-i-o si tu insa macar o data lui Ono... ;) (intrebarea aia... tare :D:D, evident).
Nu de alta, dar n-ar fi cred o idee rea sa va cunoasteti  ceva mai bine ;) inainte de-a deveni sub_alterna ta (ca sefa a carcerei bunkeristaneze :D).
Desi, mai stii :rolleyes:, Ono s-ar putea sa vrea si deasupra ta ?!...
Hmmm... Ma gindesc ca pe Tasha o ai, ca ministra de interne, deja DEASUPRA... :rolleyes: Sa vedem cum te descurci ! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 16:10:03)


31-08-2008 15:52:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Any aggression against Iran will start a world war," deputy chief of staff for defence publicity, Brigadier General Masoud Jazayeri, said in a statement carried by the IRNA agency.

Iran is under international pressure to halt uranium enrichment, a process which lies at the core of fears about Iran's nuclear programme as it can make nuclear fuel as well as the fissile core of an atom bomb.

"The unrestrained greed of the US leadership and global Zionism... is gradually leading the world to the edge of a precipice," Jazayeri said, citing the unrest in Afghanistan, Iraq, Sudan and Georgia.

"It is evident that if such a challenge occurs, the fake and artificial regimes will be eliminated before anything," he said, without naming any countries.

Iran does not recognise Israel, which is often described by officials in Tehran as a "fake regime."

The United States and its staunch ally Israel, the region's sole if undeclared nuclear armed nation, accuse Iran of seeking atomic weapons under the guise of a civilian nuclear programme.

Iran has vehemently denied the allegations, insisting its nuclear drive is aimed solely at providing electricity for a growing population when its reserves of fossil fuels run out.

"Some of the equipment of our armed forces have been announced but there are important things hidden whose effect would be shown on the day (of any attack)," deputy army commander Abdolrahim Mousavi told Fars news agency.

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 16:23:43)


31-08-2008 16:20:03
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

niladam a scris:

O sa raspund io' ...la una din cele multe intrebari puse de ono... "Cineva care nu are activitate cerebrala poate sa sufere ?"
R : N-am suferit niciodata ...

Ce diliu esti!


31-08-2008 17:55:02
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

"Any aggression against Iran will start a world war," deputy chief of staff for defence publicity, Brigadier General Masoud Jazayeri, said in a statement carried by the IRNA agency.

Iran is under international pressure to halt uranium enrichment, a process which lies at the core of fears about Iran's nuclear programme as it can make nuclear fuel as well as the fissile core of an atom bomb.

"The unrestrained greed of the US leadership and global Zionism... is gradually leading the world to the edge of a precipice," Jazayeri said, citing the unrest in Afghanistan, Iraq, Sudan and Georgia.

"It is evident that if such a challenge occurs, the fake and artificial regimes will be eliminated before anything," he said, without naming any countries.

Iran does not recognise Israel, which is often described by officials in Tehran as a "fake regime."

The United States and its staunch ally Israel, the region's sole if undeclared nuclear armed nation, accuse Iran of seeking atomic weapons under the guise of a civilian nuclear programme.

Iran has vehemently denied the allegations, insisting its nuclear drive is aimed solely at providing electricity for a growing population when its reserves of fossil fuels run out.

"Some of the equipment of our armed forces have been announced but there are important things hidden whose effect would be shown on the day (of any attack)," deputy army commander Abdolrahim Mousavi told Fars news agency.
Tradu,te rog.

31-08-2008 17:56:10
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Nu merge PreaLuminate ! Orice i-ashi pune-n gand lui ono... nu ma apropii. Nu-sh' cum se face, da' de o perioada-ncoace (fro' 10 - 12 anishori ) ma aflu intr-o criza financiara ... incomensurabila.
Cat despre asha - numitul razboi hiper-mondial care se-anuntza-n shtirile ultra-secreto-transpirate... io' am o parere (una singura shi neimportanta, da' o tastez...). Ca tot am sesizat ca se-ncearca instruirea vis-a-vis de supravitzuire p-acilea (multe lucruri utile aflu io' pe forumu' aista ... pacat insa ca ... nu le-ntzeleg :rolleyes: ), ca o tehnica simplista de vietzuire shi chiar supra-ei este aceea de a nu inghitzi ca un "hap" tot ceea ce tzi se spune-informeaza-transpira ... fara a le trece prin filtrul propriu shi adanc al ceea ce se cheama "gandirea proprie" , ca altfel "te arzi" (shi nu in modul acela placut la care ne gandim amandoi ;) ).


31-08-2008 17:57:44
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

onoyoko a scris:


niladam a scris:

O sa raspund io' ...la una din cele multe intrebari puse de ono... "Cineva care nu are activitate cerebrala poate sa sufere ?"
R : N-am suferit niciodata ...

Ce diliu esti!


M-ai "citit" perfect ... ;)

Ultima modificare facuta de niladam (31-08-2008 17:58:42)


31-08-2008 17:58:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


niladam a scris:

O sa raspund io' ...la una din cele multe intrebari puse de ono... "Cineva care nu are activitate cerebrala poate sa sufere ?"
R : N-am suferit niciodata ...

:D:D Asta poa'sa figureze la "bancul zilei", Hipercosmicule Serif !!!

Pune-i-o si tu insa macar o data lui Ono... ;) (intrebarea aia... tare :D:D, evident).
Nu de alta, dar n-ar fi cred o idee rea sa va cunoasteti  ceva mai bine ;) inainte de-a deveni sub_alterna ta (ca sefa a carcerei bunkeristaneze :D).
Desi, mai stii :rolleyes:, Ono s-ar putea sa vrea si deasupra ta ?!...
Hmmm... Ma gindesc ca pe Tasha o ai, ca ministra de interne, deja DEASUPRA... :rolleyes: Sa vedem cum te descurci ! :D:D

Tasha se vede ca-i tare pe pozitii... :D
Altfel poate c-ar protesta, nu ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-08-2008 22:43:13)


31-08-2008 18:04:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Fiindca SI aici le e locul, am mutat AICI postarile urmatoare:
Astept oricum (in van probabil, ca pina acuma - cu mici exceptii din partea lui BETY ;)) - propuneri, opinii, sfaturi... serioase !!! (cind si cind macar... :D)
Fiindca netul e plin de informatii :rolleyes:, dar multe-s inutile, ca sa nu mai vb. de alea total gresite/nerecomandabile !!!

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

(..) Pe linga apa imbuteliata, asigurarea unui IZVOR subteran stabil ar fi o prioritate (eu am rezolvat-o deja la "buncarul" meu :D:D).

Problema cartilor sau, si mai bine, a curentului electric - pentru un calculator, desigur - ai rezolvat-o, amice Xtrem?

Cel mai simplu se rezolva cu un generator actionat cu o bicicleta, draga Aly - postezi si gafai, deci. :D:D
Serios acum, se poate si fara curent, o perioada :rolleyes: (io mi-s oricum prea sarac pentru instalatii solar/eoliene de jdemii de euroi).
Lemne, apa si ceva provizii "durabile" sa fie (si-un cazan pentru rachie :D), ca restul se rezolva !!! ;)
Fiindca in simplitate sta de fapt shpilul, crede-ma: ;) eliminarea falselor nevoi (care ne ingreuneaza de fapt acum enorm viata, si nu invers)
e cheia supravietuirii in perioada care va sa vina (sau nu - hihihi :D:D).

Cartile-s mai simplu de utilizat insa decit un Internet care va fi... varza, :( dupa toate presupunerile - cel putin pentru citiva ani buni.
Timp de citit o sa fie destul oricum (cel putin in ipotetica perioada "subterana" de minimum citeva luni :rolleyes:),
dar si timp berechet pentru alte activitati mai placute...;) dar ceva mai gafaitor-asudatoare decit lectura si ele. :D:D
Totu-i sa si avem cu cine vorbi, dar si gafai placut :D - problema asta mai ramine de fapt s-o rezolv si io... vezi capitolul "selectie".:D:D  hihihihi
"Placut" insemnind, evident, o groaaaza de lucruri care-or sa tina mai mult de tolerantza/intzelegere/altruism/incredere decit de sex. :) Sau fitze.:D:D


...Dupa 2012 (2009-11 ? :rolleyes:) insa, munca de un cu totul alt specific decit asta a majoritatii omuletzilor "civilizati" de-acum
(birouri cu funduri latzite pe scaune :D, acte-socoteli-legi-eludarea lor, speculatii/combinatii/profit/mangleli/abureli :x etc)
o sa fie la ordinea zilei - sau, mai stii, A NOPTZII :rolleyes: poate, intr-un posibil final de "negura nucleara" (sau lunga noapte ROSIE :rolleyes:)...

P.S. :( :x Na c-acuma observ: ajunsei si ce nu voiam de nicio culoare - MODERATOR, cica... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-09-2008 03:33:01)


07-09-2008 01:05:12
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197
:rolleyes: :rolleyes:

07-09-2008 01:14:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:

:rolleyes: :rolleyes:

Nepretzuite, zau, ca-ntotdeauna :D opiniile si sfaturile tale, draga mihaela_f... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-09-2008 02:05:23)


07-09-2008 02:04:42
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Instalatii eoliene gasesti la preturi de sub 1000 euro, instalatii care genereaza 3kw /h, la o viteza de 30-40 km /ora.
Exista o multime de tehnologii neconventionale  pentru producerea curentului electric. Bazindu-se pe diferenta de temparatura a doua medii exista generatoare de curent simple ca functionare dar pretentioase dpdv constructiv.

Ultima modificare facuta de Bety cea urata (08-09-2008 14:31:33)


08-09-2008 14:28:53
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
O mare realizare ar fi construirea unui filtru de retinere/eliminarea a radiatiilor din apa sau alte obiecte.
Se pare ca exista o "iradiere anti-iradiere " dar este destul de costisitoare si inca necontrolabila 100%

Interesanta este padurea radiata( ceva vazut la tv ) in care animalele nu sint vinate, arborii nu sint taiati pentru ca sint incarcati radioactiv.

Ultima modificare facuta de Bety cea urata (08-09-2008 14:36:03)


08-09-2008 14:34:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hmmm... 1.000 de euro-s alea de 1 kW, sa stii, draga Bety (DOAR "morisca" adica).
Nu uita insa ca tre'sa ai si convertor AC/DC (nu formatia aia rock :D), stabilizator, stilp inalt, cabluri si mai ales BATERII !!!
Care BATERII costa de obicei mai mult decit tot restul componentelor la un loc !!!! :(

In plus, recomandabila (cind nu-i soare e vint si invers) e o instalatie mixta, eoliano/solara, care de la 7-8.000 euro
(asta-i costul TOTAL al uneia eoliene de 3-4 kW, crede-ma ca stiu ce spun ;)) te duce la dublu...
In USA, preturile-s cu 40-60% mai mici, dar nici acolo nu si le permit permit prea multi.:(

P.S. Raspunsu-i valabil si pentru o anterioara postare a lui ALY, care - ca si tine - subapreciaza costurile REALE.
De fapt, le ignora si ea - deloc anormal, pentru o chestie atit de "neinteresanta" pentru femei, mai ales !! :D:D.

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-09-2008 20:26:01)


08-09-2008 20:12:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

:rolleyes: :rolleyes:

Nepretzuite, zau, ca-ntotdeauna :D opiniile si sfaturile tale, draga mihaela_f... :D:D
de ce esti rau cu draga de Mihaela?;)

09-09-2008 08:42:53
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Am o curiozitate...ce parere aveti despre experimentul care va avea loc peste 24 de ore in Elvetia?..mie personal mi se pare o mare nebunie...si o gramada de bani dati pe apa sambetei..dar ma rog,fizicienii astia or fi stiind ei ceva...doar sa nu fie cumva inceputul sfarsitului...sa nu mai apucam 2012....ca tot suntem in mare sarg cu pregatirile bunkeriadei...;)

09-09-2008 08:46:07
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Sigur au crescut preturile de cind au auzit ce are Becali de gind sa faca in Dobrogea :D .

Cum insa nu ma ocup de construirea, comercializarea de generatoare eoliene, nu pot face altceva decit sa furnizez informatii gasite pe internet :D

Iata cea mai ieftina centrala gasita pe net


exista o companie, care se numeste Romsir si care prezinta in cadrul expozitiei de tehnologie de mediu Romenvirotec,un produs extraordinar. Este vorba despre o microcentrala eoliana, care are un pret de numai 300 de Euro fara TVA. Singura problema este ca are o putere de numai 300 de Watti, care nu ajunge decat pentru iluminatul dintr-o locuinta sau pentru alimentarea unor receptori care sa aiba o putere cumulata mai mica de 300 de Watti. Totusi, pretul investitiei se va recupera foarte repede, energia obtinuta cu ajutorul acestei centrale eoliene fiind aproape gratis. Deci aceasta solutie este una chiar viabila si care va poate fi de folos.


09-09-2008 09:53:56
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Claudiu Alba locuieşte în apropierea satului Piatra din judeţul Constanţa.

El şi-a montat mai întâi o instalaţie de panouri solare, iar apoi a achiziţionat şi o centrală eoliană, realizând astfel un sistem hibrid. Pentru toate acestea a plătit mai puţin de 5.000 de euro. Alba spune că fost obligat să recurgă la această variantă: „Locuiesc la opt kilometri depărtare de cel mai apropiat sat şi nu am avut posibilitatea să mă racordez la reţeaua electrică. Aşa că a fost o necesitate. Acum însă, o recomand tuturor, indiferent dacă au sau nu curent electric.“ De avantajele noilor tehnologii a aflat şi Maica Stareţă Cipriana Negoescu de la Mănăstirea Sfânta Elena de la Mare din Costineşti. Lăcaşul este luminat cu ajutorul unei centrale eoliene şi al patru panouri solare. „Sunt foarte mulţumită. Vă daţi seama că stăteam numai la lumânare, dar mai sunt situaţii când îţi trebuie şi curent. Am început cu centrala eoliană, iar de o săptămână ne-am luat şi nişte panouri solare, pentru că vine vara, iar vântul nu prea bate“, ni s-a confesat Maica Stareţă.
„Condiţiile de mediu au o importanţă deosebită în cazul instalaţiilor eoliene, necesitând un studiu pentru zona în care trebuie amplasate. Pentru panourile solare este mai simplu, acestea amplasându-se unde expunerea soarelui este mai intensă şi de durată“, explică Claudiu Ţopană. Totuşi, centralele eoliene şi panourile solare nu sunt singurele tehnologii care îi „ameninţă“ pe controversaţii furnizori de energie din România. Pompele de căldură şi, pentru cei care au în apropiere o apă curgătoare, microhidrocentralele pot reprezenta, de asemenea, o variantă viabilă. ÃŽn funcţie de capacitate, pompele de căldură pot costa între 2.000 şi 10.000 de euro, iar preţul microhidrocentralelor începe de la 1.000 de euro.


Sa nu merg prea departe , ma opresc in a posta ofertele de preturi ale diferitelor firme  de profil.Desigur, vei spune ca in Romania totul costa triplu decit in alte parti :D


09-09-2008 09:59:53
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Bety cea urata a scris:

Sigur au crescut preturile de cind au auzit ce are Becali de gind sa faca in Dobrogea :D .

Cum insa nu ma ocup de construirea, comercializarea de generatoare eoliene, nu pot face altceva decit sa furnizez informatii gasite pe internet :D

Iata cea mai ieftina centrala gasita pe net


exista o companie, care se numeste Romsir si care prezinta in cadrul expozitiei de tehnologie de mediu Romenvirotec,un produs extraordinar. Este vorba despre o microcentrala eoliana, care are un pret de numai 300 de Euro fara TVA. Singura problema este ca are o putere de numai 300 de Watti, care nu ajunge decat pentru iluminatul dintr-o locuinta sau pentru alimentarea unor receptori care sa aiba o putere cumulata mai mica de 300 de Watti. Totusi, pretul investitiei se va recupera foarte repede, energia obtinuta cu ajutorul acestei centrale eoliene fiind aproape gratis. Deci aceasta solutie este una chiar viabila si care va poate fi de folos.


Vrau sa-ti spun ca un computer de al meu are un "power supply" de 1,200 watts


09-09-2008 10:00:25
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Ramine varianta schimbatoarelor de caldura, biogazul, filtrele de aer, asa ca este mult de facut si investit :D :D

( mai discutam pe tema curentului electric.....

Pina acum avem de rezolvat asa :
arme
medicamentele
alimentele ( se spune ca ar fi niste vietati anaerobe care sint numai bune de mincat, apoi ca unii gindaci ar fi perfect comestibili, iar ciupercile nu au nevoie de prea multe pentru a le creste in bunker )
unelte de tot felul...

cam lunga lista :D cred ca ar trebui deja sa ne mutam in bunker.


09-09-2008 10:10:38
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Bety cea urata a scris:

Ramine varianta schimbatoarelor de caldura, biogazul, filtrele de aer, asa ca este mult de facut si investit :D :D

( mai discutam pe tema curentului electric.....

Pina acum avem de rezolvat asa :
arme
medicamentele
alimentele ( se spune ca ar fi niste vietati anaerobe care sint numai bune de mincat, apoi ca unii gindaci ar fi perfect comestibili, iar ciupercile nu au nevoie de prea multe pentru a le creste in bunker )
unelte de tot felul...

cam lunga lista :D cred ca ar trebui deja sa ne mutam in bunker.

Mda, inainte de Miercuri zici? cand vor da teste la coliderul din Elvetia?


09-09-2008 10:16:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:


Bety cea urata a scris:

Ramine varianta schimbatoarelor de caldura, biogazul, filtrele de aer, asa ca este mult de facut si investit :D :D

( mai discutam pe tema curentului electric.....

Pina acum avem de rezolvat asa :
arme
medicamentele
alimentele ( se spune ca ar fi niste vietati anaerobe care sint numai bune de mincat, apoi ca unii gindaci ar fi perfect comestibili, iar ciupercile nu au nevoie de prea multe pentru a le creste in bunker )
unelte de tot felul...

cam lunga lista :D cred ca ar trebui deja sa ne mutam in bunker.

Mda, inainte de Miercuri zici? cand vor da teste la coliderul din Elvetia?

Cand ne vor inghitzi gaurile negre?;)


09-09-2008 17:29:04
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
de miine incepind, de la ora 10.00 :D:D... desi ar fi mare pacat, acum ca s-au muls atitia bani pentru campania electorala sa raminem noi fara coledz, mare pacat, conita mea (gaura neagra, evident)

09-09-2008 21:12:06
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
inteleg ca daca s-ar crea si dezvolta exponential gaurele negre, atunci inghitirea Terrei s-ar produce in vreo 10 ani... asa ca, ce mi-e: ori Nubiru, ori anunakii reptilieni, ori gaurelele, ori al treilea razboi mondial-nuclear, alegeti ca aveti de unde...

09-09-2008 21:40:45
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Carevasazica asa....
Dom'le, de maine sa va fie clar : nu mai vedeti p-aci, nu-ncepeti sa puneti intrebari, sa faceti supozitii ! Ma gasiti - cu sigurata - intr-una din micile gauri negre.


09-09-2008 21:59:17
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Io zic sa punem de-un forum cum ajungem in gaura... problema ar fi: cum sa facem sa ne trezim cu totii in aceeasi gaura... sa nu ne dispersam. care o vedea primul o pata neagra sau o gaura in asfalt, sa dea alarma... :D:D

09-09-2008 22:06:24
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Bre, in gaura neagra intru fara teama si fara sa bajbai, ba as zice ca dupa atatia ani o poci gasi si noaptea, pe-ntuneric, chiar si legat la ochi. Alta chestie ar fi ca nu-mi place sa ma-nghesui, nici sa-mi dau coate, asa ca fiecare cu gaura lui, pupa-v-ar neica, fara suparare.

09-09-2008 23:54:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pe tema asta, merita poate reluata (inclusiv pentru o forumista tare draga mie, desi nu-i prezenta aici decit cu... okiu' ;))
terifianta :rolleyes: poveste a Gaurii Negre... ca smoala :D care pe mine deja m-a calit in experientze din astea.

Poa'sa vina deci si Mama Black-Holesilor acuma, compadre Pan, ca-s greu de impresionat (poate doar de un "small pink hole" ?! ;))

Xtremul a scris:


PeterPan 63 a scris:

Imaginati-va , macar pentru o clipa, cum si cat ati rezista intr-un spatiu redus, ca cel al buncarului mult dezbatut, alaturea de o melitza care-ti asalteaza necontenit rabdarea, iti chinuie inteligentza debitandu-ti  nesfarsite platitudini, enuntzate cu pretentia unor cugetari adanci ?
Parol, nenica, c-as simti acut nevoia unei arme, de preferat calibru'  doish'pe...

Mda, m-ai pus pe ginduri cu postarea asta chibzuita, compadre... :rolleyes:
Da' acuma decretu-i decret, stampilat/sigilat/zvonit/inlupat :D:D, nu mai pot sa-l retrag pur si simplu, ca odata ce-a intrat... IN VIGOARE ;) nu se mai inmoaie el asa ushor !!! :D:D

Hmmm... :( ceva straniu se-ntimpla totusi: nu pot sa ma opresc, da' nici sa ma termin :rolleyes: :
Sa fie oare prea LARGA... aria de aplicare a decretului ?! :D:D:D hihihi



Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Pe amandoua ? :D

Ntzz, cumetre, ca la decrete d-astea minore IMI BAG doar UNA ;) (din instructiunile de aplicare PRO_FUNDA...) :D:D
Desi cred ca acum mi-ar intra AMINDOUA lejer si-ar mai fi  loc de una, ca prea nu simt nimicutza !!! :( :D:D

P.S. Bine totusi ca i-am BAGAT decretu' sarabelelei :D:D:D doar pe timp limitat, de proba... ;)
Desi, hmmm... simt ca mi-ar fi intrat intr-un BLACK HOLE IMENS... :rolleyes:
... parca aud si ecoul ?!... :rolleyes:



Ajutoooooorrrr, ma absoarbe HAUL :D SARABELELEI :D, frati bunkeristaneji !!!!
Parca D_evil m-a pus sa-i BAG DECRETU'... :(:( Promulga-mi-as LUPA in el de decret !!
O fi totusi Marele Meu Sigiliu prea mic pentru ea ?! :rolleyes:

Salvatzi-maaaaa, trageti-ma de adidashi macar !!!!!!!!!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 04:42:07)


10-09-2008 04:08:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Pai de ce crezi ca v-am pasat voua beleaua ca sa va spalatzi pe cap cu ea ?....hihihi

:D:D Baga-mi-as Maretzul Sigiliu in ORICE, da' numa-n sara_belele din astea nu !!!
Fiindca DECRET AM BAGAT si asta-seara_belea mi-am capatat !!! :D:D

Abia m-am extras cu greu din gaura aia neagra enorma, tras de picioare de ingerul meu pazitor D-evil ;) - nasol e ca-mi intrase si Capu'Trebii :rolleyes: in BLACK HOLE (capu'ala cu neuronu', pe linga alalalat - bleaaaah, chiar tre'sa ma spal deci PE CAP acuma :D, coane SA, da-mi trebuie si muuuulta lamaie :().
Va las deci un pic - da'revin, sa va povestesc ce-am vazut/trait io in lumea de dincolo de GAURA NEAGRA... :D:D hehehe, terifianta experientza, credeti-ma... ;)

Trecut de prima bariera psionica (nerasa):D:D a BLACK HOLE-ului pomenit, na sara_beleaua ;) ca m-am pomenit rostogolit inapoi pe axa timpului, pina la virsta de 1 an jumate - uite si poza din paradoxul ala temporal, daca nu ma credeti (parol ca-i originala cu JE :D - ma risc s-o pun aici, doar ca sa satisfac macar partzial anumite curiozitati feminine mai ales ;)).
In poza sint vizibile de fapt clar si doua planete... la piciorushele mele ;) inca de pe-atunci - Nibiru si satelitul ei Buzumburakis Drakonis :D:D:D:

... Dupa ce mi-a intrat insa si Prealuminatul Cap al Trebii in terifianta GAURA NEAGRA care ma sugea nemiloasa :D:D, ma trezii brusc IN VIITOR :rolleyes:, pe la matusalemica virsta de 102 ani (cu ocazia asta am aflat si cit o sa mai fac umbra pamintului degeaba :D).
Uite deci dovada nr.2 - poza pe care de fapt mi-am pus-o si la profilul d-acilea, ca sa satisfac si ALTE curiozitati feminine pentru userele mai coapte :D care-or sa fie poate tentate sa se combine AVEC MOI pentru urmatoarele 5 decenii: :D:D:D:



Cele mai kawacadabrante :D:D chestii le-am trait insa abia dupa ce am trecut de punctul G ;) al gaurii negre (asta adica):



Dar restul incredibilei povesti urmeaza maine - sau poate abia in 20019-2012 in lungile nopti din Bunker, ca prea-s cutremuratoare detaliile... ;)
Noapte buna, copii, in orice gaura v-ati afla !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 04:21:11)


10-09-2008 04:15:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Abia azi realizez un alt EFECT SECUNDAR paradoxal al periplului meu prin Black Holes: amnezia, taica !!! :D:D

Fiindc-am uitat TOT_TOT, abia mi-am reamintit cum ma cheama (Poe sau Noe ?! :rolleyes: :))
Nici CeNePeul nu mi-l mai stiu - noroc ca-i in ANUMITE dosare... ;)
Noroc cu topicul asta, ca-mi mai amintesc una-alta, sper sa n-am nevoie de un 380 V zdravan :D (rezervat dushmanilor care N-ARE VALOARE :D:D) ca sa-mi revin complet !!!

In plus, am observat c-au inceput sa-mi placa MANELELE :rolleyes:, fumez Pall Mall :x, injur continuu, scuip pe jos, violez babe :D (Lenutza saraca, tot ea... ;)) si scriu agramat (tot Coana Lenutza, intr-o pauza de pentatlon teu-galeata :D, mi-a editat postarile astea ultime... :().


10-09-2008 04:20:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

ai uitat shi decretele :D ?

Acu' le recistesc, cumetre Ciobu SA (sau Ciomu SA :rolleyes: ??? hihihi :D:D),
sa vad ce-oi mai insaila din neuronii-mi deshiratzi de calatoria asta fantastica spre origini... :D:D

Na c-a plecat acasa Coana Lenutza si creca deja scrziu aiurixtix !!!! :( :D


10-09-2008 04:22:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Pe maime deci, fretzi burkerininja, ca aszi mis verzebut !!! :D:D:D

Eeeeei, frati si surori de Bunkeriada, noroc ca azi m-am gindit azi-dimineata c-as bea o cafea, dupa o lunga pauza !!!

...Ei si ??? :rolleyes: o sa ziceti.
Pai da - fiindca stecherul carpit al expresorului meu (deh, mi-s sarac, saracu'de mine ;)) M-A CURENTAT :x SI... HOP, mi-a REVENIT brusc MEMORIA !!! :D:D

Asa mi-am amintit ca GAURA NEAGRA care era pe punctul sa ma absoarba definitiv :( nu era de fapt a sarabelei, ci... GALEATA Lenutzei :D:D, fosta secretara retrogradata din nou in fonctia de femeie de servici in urma unor prestatii nashparlii din lungile ore suplimentare... ;)

Razbunatoare fomeile astea, parol !! :rolleyes: Zic asta fiindca se pare ca numita Lenutza mi-a bagat in ceai un decoct de mop :D:D halucinogen amestecat cu teul :D pe luna plina, iar atunci cind am trecut la actiune (intr-o tentativa de reexaminare a calitatilor ei profesionale ;)) am intrat nu doar in tenebroasa ei pasarica, ci si-n terifianta transa pomenita!!!
In fine, bine ca-s din nou in forma, sa revenim deci la turmele noastre reptiliene:
(apropo, se pare ca frustratele profile scuipatoare de venin :( LOOLITA/dadada/Pall Mall :x aparute-n tromba pe-aici sint de fapt una si aceeasi persoana: razbunatoarea LENUTZA... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 04:45:29)


10-09-2008 04:27:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Epilog: v-ati prins poate (unii ;)) ca doar "m-am scos" cumva pe atunci cu finalul asta improvizat, din simplul motiv ca "The truth is out there"... :D:D

M-am jurat oricum, dupa escapada asta tenebroasa :D, ca o singura fiintza - aia care o sa merite - va afla adevarul... gol-golutz.
Adevar atit de apasator (dar si incitant) incit simt ca explodez daca nu-l "sifonez" cuiva in toate detaliile !! :)
Noroc ca vremile din urma ale selectiei se apropie, uff, de soroc. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 15:48:54)


10-09-2008 04:29:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Jur ca m-ai amuzat copios....=D=D
Ai un talent nemaipomenit....
Uite mai sunt 5 minute pina la experienta din Alpi....sper sa fie un succes pentru fizicieni....=)


10-09-2008 10:04:38
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
STEPHEN HAWKING, apariat pe 100 lire ca rezultatul va fi un fis, adica nu vor descoperi acea particula God, pentru care a fosr creat colliderul. S-ar putea sa castige.

Ultima modificare facuta de NJD (10-09-2008 13:11:11)


10-09-2008 13:06:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nostradamus (Xcesiv de criptic, de obicei) are totusi un catren cu o avertizare... cam precisa de asta data :rolleyes: totusi:

"Fugiti, parasiti degraba GENEVA, caci raza ANTIPOZITIVA va va evapora pe toti" !! Hmmmm... :D:D

Cuvintele cu majuscule ma pun un pic pe ginduri, pe voi nu ?!... :rolleyes:
Ca de altfel si ipoteza (nu atit de "ocult-ilogica") a lui Roessler, care a calculat la exact 50 de luni :(
timpul necesar "extinderii"" unei Black Hole creata artificial acolo la CERN (fix oct. 2008-dec.2012)
!!! :rolleyes:
Hopa Penelopa-n Europa... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 16:23:19)


10-09-2008 15:22:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Multe  ar fi oricum de spus si vizavi de scopurile REALE ale investirii a 5,4 miliarde EURO (:rolleyes:) - adica 8 miliarde USD,
pentru un... simplu ;) si cumva "filosofic" experiment stiintific PUR TEORETIC. S-o creada Mutu chestia asta !!! :D

Ar trebui aduse-n discutie mii de pagini de istorie (bine ingropate) conexe cercetarilor "above top secret"
cu scopul stapinirii energiei fuziunii controlate, a calatoriilor in timp etc. ;)

Din pacate n-am acum timp de asta, macar ultimii 4 ani :D:D de viata trebuie traiti intens - si nu in virtual, nu-i asaA ? ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 15:43:29)


10-09-2008 15:32:15
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

Nostradamus (Xcesiv de criptic, de obicei) are totusi un catren cu o avertizare... cam precisa de asta data :rolleyes: totusi:

"Fugiti, parasiti degraba GENEVA, caci raza ANTIPOZITIVA va va evapora pe toti" !! Hmmmm... :D:D

Cuvintele cu majuscule ma pun un pic pe ginduri, pe voi nu ?!... :rolleyes:
Ca de altfel si ipoteza (nu atit de "ocult-ilogica") a lui Roessler, care a calculat la exact 50 de luni :(
timpul necesar "extinderii"" unei Black Hole creata artificial acolo la CERN (fix oct. 2008-dec.2012)
!!! :rolleyes:
Hopa Penelopa-n Europa... :D:D
  Revin cu vesnicele mele intrebari : exista o carte in care pot fi citite profetiile lui Nostradamus? Gaurile negre pot fi poarta spre lumea de dincolo? Aici ma refer la faptul ca cei in moarte cerebrala au vazut un tunel si mergeau spre lumina de la capatul acestuia. Ce stiti desre materia care se banuieste ca tine planetele si totul impreuna? Daca nu ati vazut pe discovery,va explic: oamenii de stiinta banuiesc ca exista ceva care tine stelele,planetele si tot universul,ca este ceva nu stiu cum sa-i zic dar care le tine impreuna.

10-09-2008 19:41:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da, exista ceva - adica Cineva ;), draga Ono: i se zice CREATOR (sau COSMOCRATOR).

Si ferice de cei care o sa se poata contopi cu EL... undeva, cindva. :rolleyes:


10-09-2008 19:56:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Apropo de asta, uite si-o poezea (care ma obsedeaza din frageda pruncie). :D

Toamna
de Rainer Maria Rilke
HERBST

Die Blatter fallen, fallen wie von weit,
als welkten in den Himmeln ferne Garten;
sie fallen mit verneinender Gebarde.

Und in den Nachten fallt die schwere Erde
aus allen Sternen in die Einsamkeit.

Wir alle fallen. Diese Hand da fallt.
Und sich dir andre an: es ist in allen.

Und doch ist Einer, welcher dieses Fallen
unendlich sanft in seinen Handen halt.

* * *
Cad frunzele şi cad ca de departe, parcă
s-ar veşteji în ceruri grădini îndepărtate;
cu gesturi de negare cad mereu.

Şi cade-n nopţi adânci pământul greu
de lângă stele în singurătate.

Noi toţi cădem. Mâna de acolo cade.
Şi altele, şi toate, rând pe rând.

Dar este Unul care ţine-n mână
căderea asta nesfârşit de blând.


Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 19:59:58)


10-09-2008 19:59:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Pe tema asta, merita poate reluata (inclusiv pentru o forumista tare draga mie, desi nu-i prezenta aici decit cu... okiu' ;))
terifianta :rolleyes: poveste a Gaurii Negre... ca smoala :D care pe mine deja m-a calit in experientze din astea.

Poa'sa vina deci si Mama Black-Holesilor acuma, compadre Pan, ca-s greu de impresionat (poate doar de un "small pink hole" ?! ;))

Xtremul a scris:


PeterPan 63 a scris:

Imaginati-va , macar pentru o clipa, cum si cat ati rezista intr-un spatiu redus, ca cel al buncarului mult dezbatut, alaturea de o melitza care-ti asalteaza necontenit rabdarea, iti chinuie inteligentza debitandu-ti  nesfarsite platitudini, enuntzate cu pretentia unor cugetari adanci ?
Parol, nenica, c-as simti acut nevoia unei arme, de preferat calibru'  doish'pe...

Mda, m-ai pus pe ginduri cu postarea asta chibzuita, compadre... :rolleyes:
Da' acuma decretu-i decret, stampilat/sigilat/zvonit/inlupat :D:D, nu mai pot sa-l retrag pur si simplu, ca odata ce-a intrat... IN VIGOARE ;) nu se mai inmoaie el asa ushor !!! :D:D

Hmmm... :( ceva straniu se-ntimpla totusi: nu pot sa ma opresc, da' nici sa ma termin :rolleyes: :
Sa fie oare prea LARGA... aria de aplicare a decretului ?! :D:D:D hihihi



Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Pe amandoua ? :D

Ntzz, cumetre, ca la decrete d-astea minore IMI BAG doar UNA ;) (din instructiunile de aplicare PRO_FUNDA...) :D:D
Desi cred ca acum mi-ar intra AMINDOUA lejer si-ar mai fi  loc de una, ca prea nu simt nimicutza !!! :( :D:D

P.S. Bine totusi ca i-am BAGAT decretu' sarabelelei :D:D:D doar pe timp limitat, de proba... ;)
Desi, hmmm... simt ca mi-ar fi intrat intr-un BLACK HOLE IMENS... :rolleyes:
... parca aud si ecoul ?!... :rolleyes:

http://xs129.xs.to/xs129/08294/750px-bl ... way683.jpg

Ajutoooooorrrr, ma absoarbe HAUL :D SARABELELEI :D, frati bunkeristaneji !!!!
Parca D_evil m-a pus sa-i BAG DECRETU'... :(:( Promulga-mi-as LUPA in el de decret !!
O fi totusi Marele Meu Sigiliu prea mic pentru ea ?! :rolleyes:

Salvatzi-maaaaa, trageti-ma de adidashi macar !!!!!!!!!! :D:D:D

Sa stii ca am sunat-o pe sarabela sa intre pe forum,dar din pacate tocmai s-a mutat la o vila unde n-are inca net...i-am povestit insa ce ai scris pe forum...s-a amuzat copios!=D=D


10-09-2008 20:22:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Apropo de asta, uite si-o poezea (care ma obsedeaza din frageda pruncie). :D

Toamna
de Rainer Maria Rilke
HERBST

Die Blatter fallen, fallen wie von weit,
als welkten in den Himmeln ferne Garten;
sie fallen mit verneinender Gebarde.

Und in den Nachten fallt die schwere Erde
aus allen Sternen in die Einsamkeit.

Wir alle fallen. Diese Hand da fallt.
Und sich dir andre an: es ist in allen.

Und doch ist Einer, welcher dieses Fallen
unendlich sanft in seinen Handen halt.

* * *
Cad frunzele şi cad ca de departe, parcă
s-ar veşteji în ceruri grădini îndepărtate;
cu gesturi de negare cad mereu.

Şi cade-n nopţi adânci pământul greu
de lângă stele în singurătate.

Noi toţi cădem. Mâna de acolo cade.
Şi altele, şi toate, rând pe rând.

Dar este Unul care ţine-n mână
căderea asta nesfârşit de blând.
frumoasa poezia...imi place si mie R.M.Rilke

10-09-2008 20:26:35
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:

Da, exista ceva - adica Cineva ;), draga Ono: i se zice CREATOR (sau COSMOCRATOR).

Si ferice de cei care o sa se poata contopi cu EL... undeva, cindva. :rolleyes:
Adica tu consideri ca Creatorul e cel care tine impreuna stelele,nu? Ai simtit vreodata ca il iubesti? Oare de ce cand vb despre Creator spunem "el" ? Este de gen masculin?

10-09-2008 20:30:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Eu asa cred, ca-i EL, draga Ono, desi chestii d-astea ca sexul nu cred sa mai conteze la nivelul LUI/EI :rolleyes:

Dar daca are sau nu PUTZA, asta cred ca doar tu poti sa verifici. :D:D:D hihihi
Baga-i un e-mail scurt si poate afli... ;)
Ca webcam sigur are ! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-09-2008 20:34:22)


10-09-2008 20:32:25
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Uneori,cand sunt singura noaptea ,aud pasi venind spre pat,ii aud bine de tot,aprind veioza si bineinteles ca nu e nimeni,dar asta mi se intampla de cca 2 saptamani. Si mai e ceva : visez ca sunt pe un camp la picnic cu mai multa lume si vad cum se prabuseste un avion,iar din el sar bucati care ma lovesc si pe mine si pe toti cei cu care sunt,iar visul asta imi apare cel putin o data pe saptamana de ceva timp. Nu sunt superstitioasa,nici fricoasa,dar ceea ce aud cu urechile mele ma pune pe ganduri,iar visul care se tot repeta cred ca este vreo premonitie a ceea ce probabil se va intampla. Ce parere aveti? Ati avut vise care sa se repete?

10-09-2008 20:37:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

onoyoko a scris:

Uneori,cand sunt singura noaptea ,aud pasi venind spre pat,ii aud bine de tot,aprind veioza si bineinteles ca nu e nimeni,dar asta mi se intampla de cca 2 saptamani. Si mai e ceva : visez ca sunt pe un camp la picnic cu mai multa lume si vad cum se prabuseste un avion,iar din el sar bucati care ma lovesc si pe mine si pe toti cei cu care sunt,iar visul asta imi apare cel putin o data pe saptamana de ceva timp. Nu sunt superstitioasa,nici fricoasa,dar ceea ce aud cu urechile mele ma pune pe ganduri,iar visul care se tot repeta cred ca este vreo premonitie a ceea ce probabil se va intampla. Ce parere aveti? Ati avut vise care sa se repete?

Ciudat...ai grija o vreme nu te  duce in calatorie cu avionul...cine stie?=(


10-09-2008 20:48:05
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Dar eu nu eram in avion,eu eram pe acel camp,ma loveau doar ramasitele care zburau din avionul prabusit. Intelegi,ma loveste indirect.

10-09-2008 20:51:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

onoyoko a scris:

Dar eu nu eram in avion,eu eram pe acel camp,ma loveau doar ramasitele care zburau din avionul prabusit. Intelegi,ma loveste indirect.
oricum eu asa te sfatuiesc...tu faci cum crezi!=)
Eu am visat inainte de a muri sotul meu ca se prabusea pamintul,alergam si alergam si la un moment dat, desi sotul meu a fost sportiv la viata lui ...a facut o gramada de sporturi...pe el nu l-am mai vazut in urma mea...il inghitise pamintul...dupa o saptamina a murit...=(


10-09-2008 20:56:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Postare mutata aici, unde-i e locul:

Se aproba, draga TIT: mihaela_f, prin decret sigilat/imbulinat :D, e numita de azi incolo: MINISTRA POSHTEI  !!! ;

...Si telecomunicatiilor, evident. Din Bunkeristania, clar. Cred ca ar coafa-o. :rolleyes:
Fiindca poshta (pe stil vechi, cu postalioane/cai -curieri etc) o sa fie din nou necesara, Internetul fiind varza dupa 2012. :)

Hai sa-i dam si lui Bety o fonctie insa ;) - hmmm...
ca tot e pasionata de survival/situatii de urgentza, io zic s-o facem Ministra Urgentzelor Urgente. :D (M.U.U. :D:D)


Ultima modificare facuta de Xtremul (12-09-2008 16:46:08)


12-09-2008 15:49:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


niladam a scris:

Eeeehh ... mai shtiam shi io' cate ceva asemanator :rolleyes: de Dabija asta , da' 'ieream ecstrem de curios sa o aud pe sefa' cum imi spune ...vorba aia ! Ca io' spun zilnic ( chiar orar sau oral :rolleyes: :rolleyes: ... adica din ora-n ora ) astfel de vorbe dabijiene nu ie' cine shtie ce, da' sa o aud pe sefa' spunand odata-n forum vorba aia ... parca n-ash rata un astfel de "eveniment" ... ;)
Straniu ( ca sa nu spun ciudat... chiar pe unde-o umbla 'mnealui ) ie'  faptu' ca ...m-am apucat shi io' sa postez p-aci la "femei ne****" Vine sfarshitu' lumii, ce mai, cu gaura neagra cu tot ...

Patrupedezi pe la "femeile nefu**** ? Bine faci .Asa trebuie . Doar esti un Lord !! Uite , cad la intelegere cu tasha sa-ti trecem in fisa postului la "responsabilitati" patrupedari zilnice la "femeile nefu**** . Zilnic ... sarcina de serviciu, ca prea stateai toata ziua in bar la Tasha , de azi inainte sa te gasim zilnic la "femeile nefu****" . Succes ! Asa da...asa mai zic si eu ca meriti o MEDALIE !


12-09-2008 17:32:45
   
Pagini: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 ... 79    
Mergeti la