Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 79
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

martiela a scris:


NEBUNILOR!!!
Cata fantezie aveti....=)
dar pe funny...pe ea nu o luam?vezi...poate si da_si_nu...o sa vrea...ca tot mi-a zis ca ne mai citeste din cand in cand...ea fiind ocupata acuma cu niste site-uri simpatice...



Tas aaa Martiela eu nu prea as insista cu funny ca iara-si iese din bostani tov. Ciudy
HIC!


04-06-2008 23:33:05
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

evil a scris:


martiela a scris:


NEBUNILOR!!!
Cata fantezie aveti....=)
dar pe funny...pe ea nu o luam?vezi...poate si da_si_nu...o sa vrea...ca tot mi-a zis ca ne mai citeste din cand in cand...ea fiind ocupata acuma cu niste site-uri simpatice...



Tas aaa Martiela eu nu prea as insista cu funny ca iara-si iese din bostani tov. Ciudy
HIC!

Facem pace!
ca e mai bine pentru toti...daca tot e sfarsitul lumii macar sa  plecam fericiti...fara dusmanie...


04-06-2008 23:38:57
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Hai s-o dau pe fatza acum: pe Aly as pune-o (nuuuu, nu i-as pune-o :D,,, inca ;)) in postul de Prim Ministru (un gen de "Doamna de Fier" ;))... Ei, merge ???


Ha, sa-ti spun eu cum ar merge chestia asta:

Cand excelenta mea :) ar lipsi din Bunkeristan -- ceea ce fiti siguri ca s-ar intampla mai tot timpul, ocupata fiind eu fie cu vizite de lucru si schimburi de experienta prin bunkerele mai mult sau mai putin invecinate, fie cu refacerea prin bunkere neutre alaturi de prim-ministrul unui bunker nici foarte indepartat, nici exagerat de apropiat (okii care nu se vad se uita, cei care se vad prea mult se.. scot) --, ati proceda cu totii dupa cum ati considera de cuviinta, bineinteles. Ceea ce ar trebui sa apara deplin convenabil, cel putin pana in momentul cand excelenta mea, descinzand pe nepregatite in Bunkeristan, ar incepe sa observe diverse, absolut fara intentie. ...Adica din greseala.  Intr-o asemenea situatie nedorita, Aly ar cam intra in panica, vazandu-si idolii amenintati cu prabusirea de pe socluri si jucariile pe punctul de a-i fi furate. ..Drept stramba consecinta s-ar supara definitiv si iremediabil si ar parasi Bunkeristanul trantind usa, refugiindu-se fix la pieptul prim'ului mentionat mai sus. ...Ipostaza "Doamna de fier" ar deveni plauzibila in ce o priveste pe Aly exclusiv cu conditia ca primii altor bunkere sa fie ori putin tampiti, ori un pic scarbosi, ori insurati si obligati prin lege sa stea tot timpul nedespartiti de consoarte (eventual legati cu catuse de acestea). :D

N.B. Se subintelege ca pusul cu tovarasi de bunker ar iesi din discutie. :x :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (04-06-2008 23:57:17)


04-06-2008 23:56:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Extremule , eu as vrea-o totusi PRIM MINISTRA pe Sandie Shaw .Si pe Ally la Educatie si Invatamant
Sigur , eu doar am propus....tu hotarasti...

Ultima modificare facuta de titmouse (05-06-2008 00:02:47)


04-06-2008 23:57:29
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


SHAWUSKA a scris:

vai, coane Extreme, cum as putea sa refuz vreo PROPUNERE din partea ta ?

Dar ma gandeam ca, fiind ministru de externe, va trebui sa stau si eu fata in fata cu anunanaki... si parca, de, mi-e frica putin...


Pai taman d-aia te-am ales pe tine la Externe, ca si annunaki-s oameni, nu? ;) (adica reptilieni, in fine, dar tot sensibili la fermecele feminine... ) :D

Si apropo de propuneri, "You ain't seen nothing yet", vorba cintecului ala din tineretzea mea (din antichitate, adica :D:D)



Super ! shawshuska e foarte buna Ministra de Externe  , reptilienii or sa cada pe spate fermecati . Numa' , sa-si mai faca si ea o tira de coraj


04-06-2008 23:59:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:


titmouse a scris:

Domnu' Capu'Trebii ,
Ideile mele de geniu pe ziua de azi , sunt urmatoarele :

Fa fisele , Capitan Picard !

Domnu' Capu'Trebii... ma pui pe mine Sefa la D.O.D ? ( Departament Ordine si Disciplina)


"Mâncaţi, beţi şi vă veseliţi, dar de fata împăratului Roş nici nu gândiţi!"...n-ati vrea un buncar ca al Imparatului Verde?... ei bine, fara mine nici n-o sa-l atingeti....


Clar, tre'sa postam mai putin si mai la obiect, nici macar Sandie nu mai poate urmari imbirligatura de-aici! :D

De unde trag concluzia? Fiindca SS nici habar n-are ca-i deja Ministra Invatzamintului si Educatiei din BUNCARESTI, capitala BUNKERISTANIEI !!! De toate felurile... inclusiv aia sexuala ! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 00:05:01)


05-06-2008 00:01:38
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

Extremule , eu as vrea-o totusi PRIM MINISTRA pe Sandie Shaw .Si pe Ally la Educatie si Invatamant
Sigur , eu doar am propus....tu hotarasti...


Da, da, si eu as vrea la educatie sexuala si invatare de minte. :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (05-06-2008 00:23:54)


05-06-2008 00:23:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Extremule , eu as vrea-o totusi PRIM MINISTRA pe Sandie Shaw .Si pe Ally la Educatie si Invatamant
Sigur , eu doar am propus....tu hotarasti...


Ba facem alegeri mai bine !! Imposibil de trucat ;), doar toate voturile incap intr-o caciula !!! :D

Adevaru-i ca, dupa ultimele declaratii de presa :rolleyes: ale celor doua propuse demnitare, deduc un oarece grad de dezinteres din partea excelentzelor lor pentru fonctziile astea cruciale ;) si-mi ramin doar doua alternative:

1. Imi fac un mini-bunker personal tip "Ascetikus-XL-1" :D si scap de adevarata belea in care m-as baga conducind o hoarda de dilii :D:D

2. Aduc demnitari chinezi :D - ca tot se poarta prin constructzii/textile importul de galbiori...

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 00:24:02)


05-06-2008 00:23:29
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


titmouse a scris:

Extremule , eu as vrea-o totusi PRIM MINISTRA pe Sandie Shaw .Si pe Ally la Educatie si Invatamant
Sigur , eu doar am propus....tu hotarasti...


Ba facem alegeri mai bine !! Imposibil de trucat ;), doar toate voturile incap intr-o caciula !!! :D

Adevaru-i ca, dupa ultimele declaratii de presa :rolleyes: ale celor doua propuse demnitare, deduc un oarece grad de dezinteres din partea excelentzelor lor pentru fonctziile astea cruciale ;) si-mi ramin doar doua alternative:

1. Imi fac un mini-bunker personal tip "Ascetikus-XL-1" :D si scap de adevarata belea in care m-as baga conducind o hoarda de dilii :D:D

2. Aduc demnitari chinezi :D - ca tot se poarta prin constructzii/textile importul de galbiori...

 

  NUUUUUUUUUUUUUUU !


05-06-2008 00:25:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Extremule , eu as vrea-o totusi PRIM MINISTRA pe Sandie Shaw .Si pe Ally la Educatie si Invatamant
Sigur , eu doar am propus....tu hotarasti...


Da, da, si eu as vrea la educatie sexuala si invatare de minte. :D


Ufff... greu cu dorintzele voastre!!! :)

Mai bine negociezi direct cu Sandie, otzi ajunge voi la un consens fara nonsens... ;)
Desi viziunea lui Sandie cu linia-n minutza gata sa-l arda la palma pe CiudySA :D:D cind nu foloseste acuzativul "pe care" ;) ma satisfacea cumva profund...

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 00:26:52)


05-06-2008 00:25:35
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
... si...si..a Cercetarii (inclusiv sexuale, desigur)... propun ca in programul de bunkernare pe termen mic, mediu si lung (cu varianta gros/subtire) sa fie stipulata necesitatea de a prezerva pentru viitorime geniul inovativ, inventiv si creativ romanesc-national si tricolor... apoi studiul gramaticii va fi obligatoriu in bunker.. pe felurite cicluri de apro(po)fundare...

d,a kama-deva...imi iau cu mine-n gaoace arsenalul sado-maso pentru a impune disciplina cu rebelii si recalcitrantii...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (05-06-2008 00:33:27)


05-06-2008 00:31:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

@moebius (ca sa nu fac aici cearsafuri de citari :D)

Departe de mine gindul de achiesare ;) la ideile titmousiene vizavi de eroica ta persoana, cumetre (care, intre noi fie vorba, te vrea mort din prea multa iubire :D:D).

Va trebui insa sa patrulezi (pardon, sa dai roata) aproape permanent cu ULM-ul, motodeltaplanul sau orice alta dracovenie oi avea in dotarea "de razboi" , gata oricind sa bombardezi (cu butelii de aragaz :D:D) orice OZN annunakian care va ateriza pe tapshanele bunkeriste!!! (fiindca din zbor, recunoaste si tu, ar fi mai greu sa-i nemeresti :D).

Stiu, titmouse ar vrea se pare sa fii kamikaze cu ARAGAZE :D:D, da' va-mpacati voi pina la urma... ;)


Alooo, alooo, pilot moebius, receptzie, unde cromozomu' meu :D ai disparut??? :D:D

Sa nu-mi spui ca patrulezi deja pe cerul BUNKERISTANIEI ca sa aperi BUNCARESTIUL de OZN-uri reptiliene... :rolleyes: (apropo, am decretat :D deja ca astea-s denumirile noului stat, respectiv capitale - ce gena mea :D, un pic de minutza forte nu strica !!! ;))

Sau, si mai rau, ca ti-ai luat deja-n serios misia de kamikaze cu ARAGAZE... :D:D

P.S. Sandie Shaw, daca se-ntimpla sa ne citesti, (desi nu cred, ca esti mai putin dilie decit noi :D:D) ce parere ai... etimologic, asa, merg denumirile astea oare? (BUNCARESTI cu "C" totusi, iar BUNKERISTANIA cu "K", sa fie mai individualizate, ei? ;)).


Iote de par exampal un iegzemplu de jemanfishism al viitoarei ministre a invatzamintului... :rolleyes:

P.S. Retrag acuzatia :D, Sandie vad ca-si ia cabinetu-n primire...

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 00:42:56)


05-06-2008 00:35:37
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
si portofelul..a, scuze, portofoliul

05-06-2008 00:38:31
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
eu ma retrag in coltul meu intunecat pina va hotariti voi ce faceti! ce mai ramine guvernez eu dupa...:D
HIC!


05-06-2008 00:45:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

si portofelul..a, scuze, portofoliul

Cum bani n-or sa mai fie dupa 2012, plata-i in natura (conserve, plimbari cu deltaplanul lui moebius "Airagaz Force-1" :D, secretari personali sexy ;) etc).


05-06-2008 00:45:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

eu ma retrag in coltul meu intunecat pina va hotariti voi ce faceti! ce mai ramine guvernez eu dupa...:D
HIC!

Of, si mie-mi face netul figuri.... :( ma retrag si eu pina maine, cind am o groaza de noi stiri (pe bune.... :)). Nopti bune, dragi bunkeristi !!


05-06-2008 00:48:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Tasha , vezi ca ieri s-au impartit pijamalele la buncar . Noi le-am prins pe-alea cu nasturi ...au mai ramas de-alea cu scai .
Te-a pus Capu'Trebii" Ministra de Interne si pe mine Procuror Sef in Bunkeristania .
O sa avem de colaborat , ca Justitia-i mana-n mana cu Internele . Tre' sa cerem de la buget fonduri pentru dotare : cagule , catuse , pistolete , etc . tu te pricepi mai bine la d-astea . Si tre' sa ne facem si organigrama , ca ne da Extremu' voie sa avem si subalterni , scoatem posturile la concurs .Am plecat ieri de-acasa pe la 4-5 dupa-amiaza ,  AM RAS CU LACRIMI , o sa dau faliment in curand din cauza lor .
No , tu gandeste treburili , ca eu azi plec la munci .

ps. Ne trebuie un Minister pentru Kalinka . Neaparat .Si pentru Pelina .


05-06-2008 09:12:59
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:

Tasha , vezi ca ieri s-au impartit pijamalele la buncar . Noi le-am prins pe-alea cu nasturi ...au mai ramas de-alea cu scai .
Te-a pus Capu'Trebii" Ministra de Interne si pe mine Procuror Sef in Bunkeristania .
O sa avem de colaborat , ca Justitia-i mana-n mana cu Internele . Tre' sa cerem de la buget fonduri pentru dotare : cagule , catuse , pistolete , etc . tu te pricepi mai bine la d-astea . Si tre' sa ne facem si organigrama , ca ne da Extremu' voie sa avem si subalterni , scoatem posturile la concurs .Am plecat ieri de-acasa pe la 4-5 dupa-amiaza ,  AM RAS CU LACRIMI , o sa dau faliment in curand din cauza lor .
No , tu gandeste treburili , ca eu azi plec la munci .

ps. Ne trebuie un Minister pentru Kalinka . Neaparat .Si pentru Pelina .

      Kalinka , nu te-am uitat !

Ultima modificare facuta de titmouse (05-06-2008 09:14:10)


05-06-2008 09:13:53
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

Tasha , vezi ca ieri s-au impartit pijamalele la buncar . Noi le-am prins pe-alea cu nasturi ...au mai ramas de-alea cu scai .
Te-a pus Capu'Trebii" Ministra de Interne si pe mine Procuror Sef in Bunkeristania .
O sa avem de colaborat , ca Justitia-i mana-n mana cu Internele . Tre' sa cerem de la buget fonduri pentru dotare : cagule , catuse , pistolete , etc . tu te pricepi mai bine la d-astea . Si tre' sa ne facem si organigrama , ca ne da Extremu' voie sa avem si subalterni , scoatem posturile la concurs .Am plecat ieri de-acasa pe la 4-5 dupa-amiaza ,  AM RAS CU LACRIMI , o sa dau faliment in curand din cauza lor .
No , tu gandeste treburili , ca eu azi plec la munci .

ps. Ne trebuie un Minister pentru Kalinka . Neaparat .Si pentru Pelina .


Dau eu cui vrea ministerul pe care mi-l rezervase Xtremul. In schimb, ii cer un post ministrei educatiei si cercetarii - sef peste directia invatarii de minte. :D

In rest, cum iar am lipsit noaptea de-acasa, n-am primit pijama. Dar oricum, mie pijama nu-mi trebuie -- nu folosesc. :)


05-06-2008 09:19:19
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Tasha , vezi ca ieri s-au impartit pijamalele la buncar . Noi le-am prins pe-alea cu nasturi ...au mai ramas de-alea cu scai .
Te-a pus Capu'Trebii" Ministra de Interne si pe mine Procuror Sef in Bunkeristania .
O sa avem de colaborat , ca Justitia-i mana-n mana cu Internele . Tre' sa cerem de la buget fonduri pentru dotare : cagule , catuse , pistolete , etc . tu te pricepi mai bine la d-astea . Si tre' sa ne facem si organigrama , ca ne da Extremu' voie sa avem si subalterni , scoatem posturile la concurs .Am plecat ieri de-acasa pe la 4-5 dupa-amiaza ,  AM RAS CU LACRIMI , o sa dau faliment in curand din cauza lor .
No , tu gandeste treburili , ca eu azi plec la munci .

ps. Ne trebuie un Minister pentru Kalinka . Neaparat .Si pentru Pelina .


Dau eu cui vrea ministerul pe care mi-l rezervase Xtremul. In schimb, ii cer un post ministrei educatiei si cercetarii - sef peste directia invatarii de minte. :D

In rest, cum iar am lipsit noaptea de-acasa, n-am primit pijama. Dar oricum, mie pijama nu-mi trebuie -- nu folosesc. :)


Pai tie nu-ti trebuia pijama Ally , ca pijamaua ta era pusa de-o-parte de la inceput de Capu'Trebii pentru postul tau .Alegi ce vrei tu...
Ia  uite la ea... a lipsit noaptea de-acasa...frumos iti sade...te-as intreba scopul si durata vizitei da'...nu-draznesc


05-06-2008 09:28:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Putin si-a construit oras-buncar anti-atomic
4 iunie, 11:20
   
Guvernul de la Moscova dispune in eventualitatea unui atac nuclear sau in caz de cataclism ecologic grav de un refugiu subteran, reprezentand un oras-buncar urias, care poate adaposti pana la 300.000 de persoane, prevazut cu toate utilitatile necesare vietii de zi cu zi. Locuitorii acestui oras subteran ar putea sa traiasca fara a iesi la suprafata aproape jumatate de an, dezvaluie miercuri portalul Ural.ru, citat de Rompres
Baza secreta a executivului rus se afla in masivul muntos Uralii de Sud, nu departe de statiunea "Abzakovo", locul preferat de schi al fostului presedinte rus Vladimir Putin, in prezent prim-ministru.

Zvonuri dintre cele mai diverse circula in legatura cu acest buncar. Localnicii afirma ca in Uralii de Sud se construieste inca din epoca sovietica un obiectiv secret, desi nu stiu exact despre ce este vorba. Cu toate acestea, ei au remarcat ca incepand cu anul 2000, fostul presedinte Vladimir Putin a devenit un oaspete frecvent al statiunii de schi "Abzakovo", situata la 60 km distanta de centrul industrial Magnitogorsk.
Oficial s-a spus ca fostului locatar de la Kremlin i-ar placea sa schieze mai mult la "Abzakovo" decat in alta parte, bunaoara decat in statiunile din Alpi, insa informatii neoficiale scot la iveala faptul ca Putin venea atat de des in Uralii de Sud pur si simplu pentru a verifica lucrarile de finalizare a constructiei orasului secret subteran, situat pe cel mai inalt versant al masivului Uralii de Sud - Yamantau - la o inaltime de 1.640 de metri.

Pentru prima oara a vorbit despre existenta orasului subteran din Uralii de Sud, la 16 aprilie 1996, publicatia americana The New York Times, care se referea la o baza secreta subterana, aflata in plina constructie. "In cadrul unui proiect secret, amintind de vremurile sumbre ale razboiului rece, Rusia se ocupa de constructia unui complex militar gigantic subteran in zona Muntilor Ural, asa cum sustin oficiali din Occident si Rusia. Accesul la complexul militar urias din interiorul muntelului Yamantau din masivul Uralii de Sud va fi asigurat de o autostrada si o cale ferata, aproape finalizate. Mii de oameni sunt implicati in acest proiect", scria la acea vreme publicatia americana.
Tema a fost intens mediatizata de mass-media occidentale. Bunaoara, publicatia The Washington Times scria la 1 aprilie 1997, intr-un articol intitulat "Moscova construieste buncare in caz de atacuri nucleare", ca in timp ce SUA au inchis majoritatea acestor obiective, Rusia construieste in ritm alert adaposturi subterane extrem de costisitoare, tuneluri si puncte de comanda, finalizand proiectele mostenite din epoca sovietica. In articolul respectiv, Washington Post facea de asemenea referire la orasul subteran din "burta" muntelui Yamanta.

Agentia de presa Ural.ru a reusit sa contacteze cateva persoane care intr-un fel sau altul au legatura cu orasul subteran din Uralii de Sud si a aflat ca, initial, se preconiza intr-adevar constructia unei baze militare. Si, la fel de adevarat, lucrarile au demarat in epoca sovietica. De ridicarea obiectivului s-a ocupat Directia-30 subordonata Ministerului Apararii de la Moscova. Constructia din muntele Yamantau a fost incheiata in 2002, exact in perioada in care presedintele rus Vladimir Putin venea frecvent la statiunea montana "Abzakovo" sa-si petreaca zilele libere.
De atunci, orasul subteran este foarte bine pazit si se intreprind lucrari de intretinere a acestuia, fapt remarcat, de altfel, de turistii care viziteaza zona.
Orasul subteran din Uralii de Sud poate adaposti pana la 300.000 de persoane, pentru comparatie, centrul industrial Magnitogorsk numara 400.000 de locuitori, iar orasul Ekaterinburg -1.500.000.

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:46:26)


05-06-2008 09:58:17
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Paaaaaaai cam observ ca pe Tashica o cam mananca in fund fara sa aiba limbrici ! :D
evil a scris:


martiela a scris:


NEBUNILOR!!!
Cata fantezie aveti....=)
dar pe funny...pe ea nu o luam?vezi...poate si da_si_nu...o sa vrea...ca tot mi-a zis ca ne mai citeste din cand in cand...ea fiind ocupata acuma cu niste site-uri simpatice...



Tas aaa Martiela eu nu prea as insista cu funny ca iara-si iese din bostani tov. Ciudy
HIC!


05-06-2008 10:43:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Tasha , vezi ca ieri s-au impartit pijamalele la buncar . Noi le-am prins pe-alea cu nasturi ...au mai ramas de-alea cu scai .
Te-a pus Capu'Trebii" Ministra de Interne si pe mine Procuror Sef in Bunkeristania .
O sa avem de colaborat , ca Justitia-i mana-n mana cu Internele . Tre' sa cerem de la buget fonduri pentru dotare : cagule , catuse , pistolete , etc . tu te pricepi mai bine la d-astea . Si tre' sa ne facem si organigrama , ca ne da Extremu' voie sa avem si subalterni , scoatem posturile la concurs .Am plecat ieri de-acasa pe la 4-5 dupa-amiaza ,  AM RAS CU LACRIMI , o sa dau faliment in curand din cauza lor .
No , tu gandeste treburili , ca eu azi plec la munci .

ps. Ne trebuie un Minister pentru Kalinka . Neaparat .Si pentru Pelina .


Dau eu cui vrea ministerul pe care mi-l rezervase Xtremul. In schimb, ii cer un post ministrei educatiei si cercetarii - sef peste directia invatarii de minte. :D

In rest, cum iar am lipsit noaptea de-acasa, n-am primit pijama. Dar oricum, mie pijama nu-mi trebuie -- nu folosesc. :)


1. Kalinka = Ministru al Sporturilor (Xtreme ;)) + sefa de protocol, organizare receptii si alte paranghelii interplanetare :D

2. Pelina = Ministrul Agriculturii (dupa anul de bezna post-apocaliptica, evident), viticulturii, pomiculturii si pizdciculturii :D:D

3. Decizie definitiva, ca sa n-ajuga la paruieli :rolleyes: : Aly e Ministrul Educatiei si Invatarii de Minte Post-sexoase :D, iar Sandie Shaw - Prim Ministru !!!

4. Aurora36 va fi, evident, Ministrul Sanatatii (mentale mai ales... :D:D). Totu-i sa vrea in bunker...

Gata organigrama, cu "salariile" vedeti reply-ul dat lui Sandie... alte intrebari ??? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 11:08:33)


05-06-2008 10:55:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Tasha , vezi ca ieri s-au impartit pijamalele la buncar . Noi le-am prins pe-alea cu nasturi ...au mai ramas de-alea cu scai .
Te-a pus Capu'Trebii" Ministra de Interne si pe mine Procuror Sef in Bunkeristania .
O sa avem de colaborat , ca Justitia-i mana-n mana cu Internele . Tre' sa cerem de la buget fonduri pentru dotare : cagule , catuse , pistolete , etc . tu te pricepi mai bine la d-astea . Si tre' sa ne facem si organigrama , ca ne da Extremu' voie sa avem si subalterni , scoatem posturile la concurs .Am plecat ieri de-acasa pe la 4-5 dupa-amiaza ,  AM RAS CU LACRIMI , o sa dau faliment in curand din cauza lor .
No , tu gandeste treburili , ca eu azi plec la munci .

ps. Ne trebuie un Minister pentru Kalinka . Neaparat .Si pentru Pelina .


Dau eu cui vrea ministerul pe care mi-l rezervase Xtremul. In schimb, ii cer un post ministrei educatiei si cercetarii - sef peste directia invatarii de minte. :D

In rest, cum iar am lipsit noaptea de-acasa, n-am primit pijama. Dar oricum, mie pijama nu-mi trebuie -- nu folosesc. :)


1. Kalinka = Ministru al Sporturilor (Xtreme ;)) + sefa de protocol, organizare receptii si alte paranghelii interplanetare :D

2. Pelina = Ministrul Agriculturii (dupa anul de bezna post-apocaliptica, evident), viticulturii, pomiculturii si pizdciculturii :D:D

3. Decizie definitiva, ca sa n-ajuga la paruieli :rolleyes: : Aly e Ministrul Educatiei si Invatarii de Minte Post-sexoase :D, iar Sandie Shaw - Prim Ministru !!!

4. Aurora36 va fi, evident, Ministrul Sanatatii (mentale mai ales... :D:D). Totu-i sa vrea in bunker...

Gata organigrama, cu "salariile" vedeti reply-ul dat lui Sandie... alte intrebari ??? :rolleyes:



Foarte bine . O sa tratam cu Sulfina-Pelina , dupa bezna apocaliptica , sa ceara fonduri masive pentru plantatii cu legumele din "povestea P." de Ion Creanga .Ne invata Tashica sa punem si conserve...

Ultima modificare facuta de titmouse (05-06-2008 11:18:11)


05-06-2008 11:17:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi, poole la conserva, nu-i rea ideeea ... :D:D (sparanghel un pic supradimensionat poate?! ;))

E o problema totusi: cu citeva exceptii, ministrii/esele s-aud tacind pe topicul asta, noi ne agitam ca nebunii (ce sintem :D) sa-i facem oameni de stat (in cur, in cap, egal :D:D) si ei... pauza :(

Ramine deci valabila conditia anterior expusa: cine lipseste de la Sedintzele de Guvern (de-aici de pe forum, deocamdata) - RAUS, nu mai pupa fonctzie si trece la munca de... foarte jos !!! :D


05-06-2008 11:28:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Putin si-a construit oras-buncar anti-atomic
4 iunie, 11:20
   
Guvernul de la Moscova dispune in eventualitatea unui atac nuclear sau in caz de cataclism ecologic grav de un refugiu subteran, reprezentand un oras-buncar urias, care poate adaposti pana la 300.000 de persoane, prevazut cu toate utilitatile necesare vietii de zi cu zi. Locuitorii acestui oras subteran ar putea sa traiasca fara a iesi la suprafata aproape jumatate de an, dezvaluie miercuri portalul Ural.ru, citat de Rompres
Baza secreta a executivului rus se afla in masivul muntos Uralii de Sud, nu departe de statiunea "Abzakovo", locul preferat de schi al fostului presedinte rus Vladimir Putin, in prezent prim-ministru.

Zvonuri dintre cele mai diverse circula in legatura cu acest buncar. Localnicii afirma ca in Uralii de Sud se construieste inca din epoca sovietica un obiectiv secret, desi nu stiu exact despre ce este vorba. Cu toate acestea, ei au remarcat ca incepand cu anul 2000, fostul presedinte Vladimir Putin a devenit un oaspete frecvent al statiunii de schi "Abzakovo", situata la 60 km distanta de centrul industrial Magnitogorsk.
Oficial s-a spus ca fostului locatar de la Kremlin i-ar placea sa schieze mai mult la "Abzakovo" decat in alta parte, bunaoara decat in statiunile din Alpi, insa informatii neoficiale scot la iveala faptul ca Putin venea atat de des in Uralii de Sud pur si simplu pentru a verifica lucrarile de finalizare a constructiei orasului secret subteran, situat pe cel mai inalt versant al masivului Uralii de Sud - Yamantau - la o inaltime de 1.640 de metri.

Pentru prima oara a vorbit despre existenta orasului subteran din Uralii de Sud, la 16 aprilie 1996, publicatia americana The New York Times, care se referea la o baza secreta subterana, aflata in plina constructie. "In cadrul unui proiect secret, amintind de vremurile sumbre ale razboiului rece, Rusia se ocupa de constructia unui complex militar gigantic subteran in zona Muntilor Ural, asa cum sustin oficiali din Occident si Rusia. Accesul la complexul militar urias din interiorul muntelului Yamantau din masivul Uralii de Sud va fi asigurat de o autostrada si o cale ferata, aproape finalizate. Mii de oameni sunt implicati in acest proiect", scria la acea vreme publicatia americana.
Tema a fost intens mediatizata de mass-media occidentale. Bunaoara, publicatia The Washington Times scria la 1 aprilie 1997, intr-un articol intitulat "Moscova construieste buncare in caz de atacuri nucleare", ca in timp ce SUA au inchis majoritatea acestor obiective, Rusia construieste in ritm alert adaposturi subterane extrem de costisitoare, tuneluri si puncte de comanda, finalizand proiectele mostenite din epoca sovietica. In articolul respectiv, Washington Post facea de asemenea referire la orasul subteran din "burta" muntelui Yamanta.

Agentia de presa Ural.ru a reusit sa contacteze cateva persoane care intr-un fel sau altul au legatura cu orasul subteran din Uralii de Sud si a aflat ca, initial, se preconiza intr-adevar constructia unei baze militare. Si, la fel de adevarat, lucrarile au demarat in epoca sovietica. De ridicarea obiectivului s-a ocupat Directia-30 subordonata Ministerului Apararii de la Moscova. Constructia din muntele Yamantau a fost incheiata in 2002, exact in perioada in care presedintele rus Vladimir Putin venea frecvent la statiunea montana "Abzakovo" sa-si petreaca zilele libere.
De atunci, orasul subteran este foarte bine pazit si se intreprind lucrari de intretinere a acestuia, fapt remarcat, de altfel, de turistii care viziteaza zona.
Orasul subteran din Uralii de Sud poate adaposti pana la 300.000 de persoane, pentru comparatie, centrul industrial Magnitogorsk numara 400.000 de locuitori, iar orasul Ekaterinburg -1.500.000.


Comentarii necesare:
1. Costul "constructiei lui Putin" - de fapt a nomenclaturii/tehnocratiei rusesti - e practic imposibil de estimat: fonduri "negre" are si statul-mafiot rus :x cit cuprinde - e vorba de trilioane (mii de miliarde) de euro in orice caz!!!!

2. Rusii importa in ultima vreme mai multe alimente decit consuma !! :rolleyes: Si in SUA deja se simte o oarecare penurie de alimente - situatie paradoxala pentru "grinarul lumii"; anumite rezerve de... conserve ;) au fost cumparate, de curind, en-gros, de... guvernul american !!! :rolleyes: Oare in ce scop ?! ;)

3. Guvernul american a refuzat cu obstinatie stoparea depozitarii zilnice a milioane de barili de petrol in "rezerva strategica", in ciuda presiunilor publice de oprire macar temporara a chestiei asteia, pentru a mai "domoli" cresterea pretului benzinei.

4. Scopul giganticului complex subteran din Urali nu-i nicidecum "anti-atomic" (rusii aveau oricum o groaza din astea, pe tot teritoriul - ati fost vreodata in Siberia, sa vedeti cum decoleaza supersonicele din taiga, aparent de niciunde ???) - de pe piste subterane, evident... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 12:02:42)


05-06-2008 11:58:43
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Putin si-a construit oras-buncar anti-atomic
4 iunie, 11:20
   
Guvernul de la Moscova dispune in eventualitatea unui atac nuclear sau in caz de cataclism ecologic grav de un refugiu subteran, reprezentand un oras-buncar urias, care poate adaposti pana la 300.000 de persoane, prevazut cu toate utilitatile necesare vietii de zi cu zi. Locuitorii acestui oras subteran ar putea sa traiasca fara a iesi la suprafata aproape jumatate de an, dezvaluie miercuri portalul Ural.ru, citat de Rompres
Baza secreta a executivului rus se afla in masivul muntos Uralii de Sud, nu departe de statiunea "Abzakovo", locul preferat de schi al fostului presedinte rus Vladimir Putin, in prezent prim-ministru.


Agentia de presa Ural.ru a reusit sa contacteze cateva persoane care intr-un fel sau altul au legatura cu orasul subteran din Uralii de Sud si a aflat ca, initial, se preconiza intr-adevar constructia unei baze militare. Si, la fel de adevarat, lucrarile au demarat in epoca sovietica. De ridicarea obiectivului s-a ocupat Directia-30 subordonata Ministerului Apararii de la Moscova. Constructia din muntele Yamantau a fost incheiata in 2002, exact in perioada in care presedintele rus Vladimir Putin venea frecvent la statiunea montana "Abzakovo" sa-si petreaca zilele libere.
De atunci, orasul subteran este foarte bine pazit si se intreprind lucrari de intretinere a acestuia, fapt remarcat, de altfel, de turistii care viziteaza zona.
Orasul subteran din Uralii de Sud poate adaposti pana la 300.000 de persoane, pentru comparatie, centrul industrial Magnitogorsk numara 400.000 de locuitori, iar orasul Ekaterinburg -1.500.000.


Comentarii necesare:
1. Costul "constructiei lui Putin" - de fapt a nomenclaturii/tehnocratiei rusesti - e practic imposibil de estimat: fonduri "negre" are si statul-mafiot rus :x cit cuprinde - e vorba de trilioane (mii de miliarde) de euro in orice caz!!!!

2. Rusii importa in ultima vreme mai multe alimente decit consuma !! :rolleyes: Si in SUA deja se simte o oarecare penurie de alimente - situatie paradoxala pentru "grinarul lumii"; anumite rezerve de... conserve ;) au fost cumparate, de curind, en-gros, de... guvernul american !!! :rolleyes: Oare in ce scop ?! ;)

3. Guvernul american a refuzat cu obstinatie stoparea depozitarii zilnice a milioane de barili de petrol in "rezerva strategica", in ciuda presiunilor publice de oprire macar temporara a chestiei asteia, pentru a mai "domoli" cresterea pretului benzinei.

4. Scopul giganticului complex subteran din Urali nu-i nicidecum "anti-atomic" (rusii aveau oricum o groaza din astea, pe tot teritoriul - ati fost vreodata in Siberia, sa vedeti cum decoleaza supersonicele din taiga, aparent de niciunde ???) - de pe piste subterane, evident... ;))


De curand a fost declasificat de pe lista strict secreta Bunkerul lui Stalin, la marginea orasului, sub stadionul Olimpic. Oare pentru ca se poate Viola/Patrunde usor cu Unti Bunkere practicate in Irak ?


05-06-2008 12:37:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. - pentru kamin:

P.S. Vezi ca-ti pierzi postul de Ministra a Plimbarilor, Turismului si Voyeurismului :D daca nu postezi pe topicul "Doomsday-2012 !!! ;)


05-06-2008 12:40:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
@NJD: sigur ca asta-i motivul !!! ;) (unul dintre ele, fiindca NU amenintzarea RAZBOIULUI ATOMIC ii face pe rusi sa construiasca ACUM in ritm accelerat complexe-gigant subterane... :rolleyes:

De 63 de ani de cind bombele atomice-s "pe piatza" (in fine, 60 de ani pt. rusi si 50 pentru alte state), fii sigur, cumetre NJD, ca era tot timpu' sa si-o traga ;) unul altuia... nimeni nu-i insa atit de tembel incit sa comita acte cu finalitate sinucigasha .....

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 12:48:19)


05-06-2008 12:42:51
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

Hihihi, poole la conserva, nu-i rea ideeea ... :D:D (sparanghel un pic supradimensionat poate?! ;))

E o problema totusi: cu citeva exceptii, ministrii/esele s-aud tacind pe topicul asta, noi ne agitam ca nebunii (ce sintem :D) sa-i facem oameni de stat (in cur, in cap, egal :D:D) si ei... pauza :(

Ramine deci valabila conditia anterior expusa: cine lipseste de la Sedintzele de Guvern (de-aici de pe forum, deocamdata) - RAUS, nu mai pupa fonctzie si trece la munca de... foarte jos !!! :D

Poate ministresele au probleme/bagaje/opus dulcetii/prea serioase/nu acepta jucul fericit nici in joaca sau altele dar;
Poate este defapt o problema fundamentala posibil cu gusturi nedemocratice (desi ai propus VOT) asta, cu numirea generoasa a functiilor supreme.

Ai propus o data doua Bunkere, Eu l'as alege pe cel albastru, simbolic al sangelui, si l-as numi FREEDOM BUNKER unde poate fi adevarata democratie ca in Grecia Antica Un On Un Vot (cu conditia sa fie cetatean nu sclav si sa aibe niscai tzarana) inbinata cu ceva din prima imparatie Chineza unde functiile se dadeau dupa merite domne. Examene si gata, cine e mai buna ia postu'. Ma gandesc oare cele care aveau posturile de "Gheisa" oare ce fel de test aveau? :)  :) ha?


05-06-2008 12:51:06
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

P.S. - pentru kamin:

P.S. Vezi ca-ti pierzi postul de Ministra a Plimbarilor, Turismului si Voyeurismului :D daca nu postezi pe topicul "Doomsday-2012 !!! ;)


Kamin is NOT kamming, si-a luat functia in serios, e pe teren, explora locuri ce pot fi trecute in registru ca Obiectiv Turistic (marea cu sarea)


05-06-2008 13:03:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:


Xtremul a scris:

Hihihi, poole la conserva, nu-i rea ideeea ... :D:D (sparanghel un pic supradimensionat poate?! ;))

E o problema totusi: cu citeva exceptii, ministrii/esele s-aud tacind pe topicul asta, noi ne agitam ca nebunii (ce sintem :D) sa-i facem oameni de stat (in cur, in cap, egal :D:D) si ei... pauza :(

Ramine deci valabila conditia anterior expusa: cine lipseste de la Sedintzele de Guvern (de-aici de pe forum, deocamdata) - RAUS, nu mai pupa fonctzie si trece la munca de... foarte jos !!! :D

Poate ministresele au probleme/bagaje/opus dulcetii/prea serioase/nu acepta jucul fericit nici in joaca sau altele dar;
Poate este defapt o problema fundamentala posibil cu gusturi nedemocratice (desi ai propus VOT) asta, cu numirea generoasa a functiilor supreme.

Ai propus o data doua Bunkere, Eu l'as alege pe cel albastru, simbolic al sangelui, si l-as numi FREEDOM BUNKER unde poate fi adevarata democratie ca in Grecia Antica Un On Un Vot (cu conditia sa fie cetatean nu sclav si sa aibe niscai tzarana) inbinata cu ceva din prima imparatie Chineza unde functiile se dadeau dupa merite domne. Examene si gata, cine e mai buna ia postu'. Ma gandesc oare cele care aveau posturile de "Gheisa" oare ce fel de test aveau? :)  :) ha?


Gheishele, cumetre NJD (variante de "preotese ale sexului" = hetaire) vor fi toate in subordinea Marii Preotese Unikaa ;), evident (i)responsabila de toate manifestarile cultului Noii Religii a Iubirii. Nu le-am numit (inca :)) tocmai fiindca lipsesc "testarile" :D:D serioase premergatoare primirii jobului...

Ministrii numiti pina acum au cam demonstrat, prin postari, ceva merite reale (de modestul de mine nu mai vorbim... :D:D); oricum, raminem la 1 (UN) buncar si... bun (cu destule anexe, evident - templu, sera, grajd, centrala termica, sala generatoarelor, atelier service deltaplane-triciclete, depozit conserve-gemuri, sala comunicatii, carcera, spital, bai, sauna, bucatarii, ospiciu :D etc) ;), indiferent de culoarea felinarelor :D:D

Apropo: veniti poate si cu propuneri de noi anexe, pe linga cele specificate pe scurt (hihihi :D) mai sus !!! :rolleyes: Ma-ntreb uneori daca n-oi fi chiar Noe reincarnat... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:47:45)


05-06-2008 13:16:46
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Mda, vad ca bati apopo la bunkarul lui Noe. Sa stii ca egzista se numeste Freedom Ship bineinteles (tot cei cu sange albastru au gandit inainte),cauta, pune poze si sa stii ca e un loc si pentru tine acolo daca renegi Socialismul Dezvoltat :)

05-06-2008 13:47:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Vazut-placut, dar la ideile mele "de stinga" ;) (repet: NU comuniste) nu renuntz nici mort !!! :D

Stiam de proiectul asta "Freedom Ship", amice NJD, dar nu-i de noi, sincer... ;)  - poate doar pentru d-aia cu singe "ca cerneala" si conturi asemenea...



Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:48:28)


05-06-2008 14:09:15
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Nu doar gheisele (Gheisa inseamna gingasie, accesibilitate şi graţie).vor fi in subordinea mea....sa nu uitam ca fiecare tara are un simbol al sexului frumos....Brazilia cu frumusetile lor naturale cu un posterior rotunjor si tare acoperit de un tanga sexy...tarile arabe cu "poezia"buricului..in care miscarile sint expresia celor mai incredibile gesturi erotice. Apoi India tara "bibliei sexului"prin excelenta,kama sutra..Franta tara seductie a artei rafinate..apoi Italia tara frumusetilor mediteraniene...si lista ar putea continua...aaaa,sa nu uit de frumusetile noastre autohtone care au zapacit multi barbati din lumea intreaga...asa ca imi va fi foarte greu sa-mi aleg "preotesele sexului"....ca sa nu va plictisiti prea tare in bunkerash!

05-06-2008 14:16:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Stai fara grija ca o sa-mi iau toata biblioteca ...asha ca nu am cum sa ma plictisesc ! ....hihihi

05-06-2008 14:21:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai vezi de ce n-am ezitat o clipa sa te aleg MP (Mare Preoteasa), febletze ??? ;)

Nici nu mai trebuie sa-ti dau vreo directiva ca stii deja perfect ce-ai de facut... :D (poate doar vreo ordonanzta de urgentza ca sa-l lasi slobod la limba :D:D pe cumatrul CiudySA atunci cind pupa poala popii ?! :rolleyes:). Nuuuuuuuu, nu cred ca ma lasa inima... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 14:28:36)


05-06-2008 14:23:36
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Ups....Tit...nu fii indiscreta!
Lasa fata sa copilareasca!;)
=D=D


05-06-2008 14:27:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

martiela a scris:

Ups....Tit...nu fii indiscreta!
Lasa fata sa copilareasca!;)
=D=D


Hai sa nu mor de curios: apropo de ce anume ?! :rolleyes:


05-06-2008 14:30:02
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Pun io gheara pe ia !

05-06-2008 14:30:34
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

NJD a scris:


...
inbinata cu ceva din prima imparatie Chineza unde functiile se dadeau dupa merite domne. Examene si gata, cine e mai buna ia postu'. Ma gandesc oare cele care aveau posturile de "Gheisa" oare ce fel de test aveau? :)  :) ha?


Dom'le , ca si ( desemnat ;) ) kamikaze ( deci din aceeasi zona geografica ;) ), ma vad dator cu o precizare ( nu atat pentru tine < pentru ca sunt convins ca stii chestiile astea > , cat pentru impresia generala ;) ).
O adevarata geisha chiar dadea o gramada de examene ( de o mare diversitate ) si nu e vorba de acele examene la care, ca barbati ( "care e porci" ;) ), ne duce repede mintea.
Chiar merita toata admiratia si toata consideratia, reprezentand un gen de femeie foarte aproape de idealul imaginat de barbati ( evident, nu de cei ca si < deja legendarul > calatorul in timp Ilie 20.007 :rolleyes:;) ) .

Termenul/conceptul ( care apropo, in traducere inseamna si artist, asta legat de pregatirea foarte solida < si > in diverse arte ) a fost insa "poluat" odata cu pierderea razboiului, cand pentru a atrage atentia soldatilor americani, prostituatele japoneze isi arogau aiurea acest "titlu", avand astfel o influenta nefasta asupra imaginii vestice ...

Totusi, nu vreau sa ma lungesc nepermis de mult cu paranteza ;) ..., da' crede-ma ca nu ti-ar displace deloc prezenta unor geisha ... ba chiar "total dimpotriva" ;) ...

P.S.  Daca tot am amintit de reprezentantul mileniului XXI , ... viitorul pare destul de sumbru :(:( , tinand cont de rezultatul urmatoarelor 180 de secole de ... evolutie :rolleyes::rolleyes: ... Judecand dupa nivelul lui nea' omu', e clar ca s-a produs extinctia si reluarea de la inceput a procesului evolutiv :rolleyes::rolleyes::(:(

Ultima modificare facuta de moebius (05-06-2008 15:14:24)


05-06-2008 14:35:04
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

CIUDATUL SA a scris:

Pun io gheara pe ia !

Pe cine?...eu vorbeam de Aly...legat de impartitul pijamalelor....=)


05-06-2008 14:37:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
La citeva pagini distantza vorbeai, ma chere... :D

Aly va anuntz eu ca n-are deloc pijamale (fiindca nu poarta)... ;)

Nu va ginditi la surse de spionaj "directe", chiar ea a spus-o... ;) (adica a postat-o aici).

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 15:40:01)


05-06-2008 15:07:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda, Generale Moebius, c-o geisha parca m-ar bate gindul sa ma leg la cap din nou... da'inca nu ma doare, sincer !!! :D:D

05-06-2008 15:08:55
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

La citeva pagini distantza vorbeai, ma chere... :D

Aly va anuntz eu ca n-are deloc pijamale (fiindca nu poarta)... ;)

Nu va ginditi la surse de spionaj "directe", chiar ea a spus-o... ;)

Pai daca e sexoasa?la ce bun pijama?;)
=D=D
ups,Aly...am glumit...na!!! n-o lua altfel!=D


05-06-2008 15:10:12
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Xtremul a scris:

Mda, Generale Moebius, c-o geisha parca m-ar bate gindul sa ma leg la cap din nou... da'inca nu ma doare, sincer !!! :D:D

Parca capu' trebuie sa te doare mon cher?;)
Eu zic ca altundeva ar fi baiu'....=D=D

Ultima modificare facuta de martiela (05-06-2008 15:11:50)


05-06-2008 15:11:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite si cita informatie amestecata (partial "pe bune") circula pe net:

Mult disputata data din decembrie 2012 naste mii de speculatii in scris sau sub forma video pe Internet. Iata interpretarea scrierilor mayase potrivit calendarului lor (care se termina in aceasta data)

- vom depăşi tehnologia, aşa cum o cunoaştem noi azi;
- vom depăşi cunoştiinţele actuale despre Timp şi Spaţiu;
- după ce vom trece rapid prin Dimensiunea a 4-a, vom intra în Dimensiunea a 5-a;(dintr-a 4-a intr-a 5-a....dar daca avem cutie automatica ?! :D)
- planeta Terra şi întreg Sistemul Solar se vor sincroniza cu Galaxia şi întregul Univers;(da'ce, pin-acum erau cumva in contratimp?? :D)
- ADN-ul uman va fi reprogramat şi îmbunătăţit, şi va avea 12 spirale în loc de 2.(da'de unde...)

Alte efecte ale marilor transformări cosmice la care asistăm, sunt atmosferele planetelor Sistemului Solar:(astea-s "pe bune"...aproape toate ;))
- Atmosfera lui Marte creşte rapid;
- Luna îşi “fabrică” atmosfera proprie compusă din compuşi ai sodiului;
- Atmosfera Terrei se schimbă şi ea, în straturile superioare formându-se un nou gaz (n.b. - sub forma de... PARTZ :D:D), care până acum nu exista;
- Venus ne arată o creştere marcantă de intensitate luminoasă;
- Jupiter suferă o modificare atât de puternică, încât s-a format un tub de radiaţie ionizată, între el şi satelitul său Io. De asemenea câmpul lui magnetic a crescut în intensitate de 2 ori;
- Uranus şi Neptun au suferit recente inversări de poli şi acum îşi intensifică câmpul magnetic şi devin tot mai strălucitoare.

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:49:40)


05-06-2008 16:04:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pina si celebrul (pentru unii :rolleyes:) UFOlog William Milton (Bill) Cooper a incercat sa avertizeze asupra perioadei 2009-2012.

Cine stie, cunoaste... :D ca tipu' a murit la 58 de ani, impuscat in august 2001 de un serif "binevoitor" :x, la 2 luni dupa ce anuntase cu maxima precizie producerea evenimentului "imprevizibil" cica "9/11" !!!

Iar cine are rabdarea sa-i asculte numeroasele conferintze/emisiuni radio/interviuri, va avea cu sigurantza o viziune mai clara asupra... multor chestii - de la OZN-uri si ET la Guvernul Mondial, MJ-12, Skull&Bones, Bohemian Grove, sionism, Illuminati, circuitul drogurilor in natura ;), jocul cu Timpul si Spatiul, pactele oficiale cu alienii, clonele, adevaratii urmasi ai Babilonului, bazele lunare ori martziene si pina la... anul 2012.

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 17:47:38)


05-06-2008 17:29:53
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Protestez!!!! Eu nu am nici un minister! Signor X  musai sa clocesti unul si pt mine si neaparat sa cuprinda perversiuni minarii invirteli si tras de sfori!
astept 24 de ore dupa care daca nu mi se satisface umila cerere te "demisionez" :D

HIC!


06-06-2008 02:35:25
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Acum multi, multi ani in urma, vazut-am un film, se numea "Baiatul si cainele"; parca Don Jonson interpreta rolul principal. Tare mi-a placut si subiectul era cam pe langa tema ce-o dezbateti voi p-aci.
Intrebare : si-l aminteste careva ? Vazutu-l-ati si voi ? Ca de-ati facut-o, tare mi-i c-o sa-l cam dati dracu' de bunckar...


06-06-2008 08:05:18
   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 79    
Mergeti la