Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 ... 79
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Citeva imagini interesante: ;)

1. Un aparat de zbor Above Top Secret (suborbital, se pare... sau chiar mai mult de-atit).



2. Poza-preambul pentru comparare dimensiuni Saturn-Terra:



3. Unul din numeroasele OZN-uri observate/pozate in zona inelelor lui Saturn (cu dimensiuni de ordinul sutelor/miilor de kilometri):



4. "Explicatie oficiala" NASA :D



5. Alta imagine (in infrarosu) luata de telescopul Hubble:



6. Imagine marita a unui OZN lung de... circa 4.800 km (tot din inelele lui Saturn): ;)



7. Alte imagini elocvente (OZN-uri ... saturniene, daca tot sintem prin zona asta :D):







Si-as mai continua, da' ma tem ca s-o-nsera... ;)

P.S. 1:

Xtremul a scris:


niladam a scris:

Ahhhh... ai aparut tarziu. Nu cu mult timp in urma te luam la baut :rolleyes: Acu'... m-am lasat
La spanzurat ... te incurci cu altcineva :rolleyes:

Hipersherife, in loc sa corupi doamne respectabile ;) spre ocupatii vicioase :D, mai bine-ai mai patrupeda la granitzele Bunkeristaniei, ca ne invadeaza saturnienii, brreeee !!! :D (vezi topicu' bunkeristan, unde-au crescut balarii de cind ati dezertat cu tontzii :D:D).

...Desi, daca ma gindesc mai bine :rolleyes:, saturnaliile (orgiile alea antice de pomina ;)) taman de saturnienii astia au fost se pare inventate, asa ca tare mi-e teama sa nu fraternizezi cu ei la o cinzeaca prelungita... (atentie insa, ca astia dau pe trompa trascau fuzionabil distilat din heliu, de nici mama zemii de varza nu te mai scoate din mahmureala !!) :D:D

Nu mai intru acu' in consideratii paleoetimologice :rolleyes: despre originile denumirii "saturday" pentru ziua de simbata, semnificatiile sabat-ului (si alte 1001 coincidentze doar aparent stranii, de la sumerieni incoace) exact azi, intr-o zi de... simbata, in care neuronu' forumist tre'sa fie relaxat si... cit mai neted. :D:D

Hai sa mai aiurez :D totusi un pic pe tema cuvintzelului "Saturn" - zeul agriculturii la romani (al doilea, depasit ierarhic doar de Zeus - Saturn era numit Cronus/Cronos, hmmm :rolleyes: in greaca veche). Saturnia era si numele vechi al Italiei, iar in timpul "saturnaliilor", sclavilor (imbracati precum nobilii patricieni - Niladam imbracat ca sefa lui Tasha... haioasa idee, nu ?! :D:D) le erau permise libertati inimaginabile vizavi de stapinii lor (vezi basoreliefurile "erotico-carnale" ;) ale templului lui Saturn de la poalele colinei Capitoline - sper sa nu-i dau acu' alte idei... carnale tot lu' Niladam - apropo de una din sefele lui, Tasha ori Titmouse :rolleyes: :D).
Carnal > carnaval si tot asa... ;)
P.S. 2: Alooo, forumistele moshului :D, care vii s-o punem de-un... carnaval carnal saturnian azi, saturday, ei ?! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-03-2009 23:45:00)


21-03-2009 19:22:04
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ia uite, criza-criza, lui ii arde de saturnalii... :D:D

22-03-2009 14:26:08
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Acu' serios: am ajuns de multa vreme la concluzia ca, de fapt, pe (aproape) nimeni nu intereseaza (aproape) nimic din ce se intimpla pe lumea asta, cu exceptia evenimentelor/informatiilor strict utilitariste, incadrabile in limitele unui orizont imediat de asteptare (si care, evident, intereseaza mai ales burdihanul, :D sexul ;) si alte necesitati primare... sau secundare cumva, dar tot primare in sensul satisfacerii primelor - v. putere, bani, putere, bani si iar putere. :x :()[/b]


Unii sintem intorsi cu 3/4 din chip catre trecut (a se vedea poza mea de la profil, eu doar sint istoric, nu?)... tot in istorie afli cu stupoare de marile manevre, manipulari, comploturi... acum avem doar alte instrumente, asa ca nu te impacienta, kama-deva, aici e normalitate


22-03-2009 14:32:36
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Citeva imagini interesante: ;)

1. Un aparat de zbor Above Top Secret (suborbital, se pare... sau chiar mai mult de-atit).

http://img21.imageshack.us/img21/5618/0 ... 012823.jpg

2. Poza-preambul pentru comparare dimensiuni Saturn-Terra:

http://img26.imageshack.us/img26/2800/6 ... izecom.jpg

3. Unul din numeroasele OZN-uri observate/pozate in zona inelelor lui Saturn (cu dimensiuni de ordinul sutelor/miilor de kilometri):

http://img26.imageshack.us/img26/8049/s ... ufolge.jpg

4. "Explicatie oficiala" NASA :D

http://img21.imageshack.us/img21/4034/saturn31.gif

5. Alta imagine (in infrarosu) luata de telescopul Hubble:

http://img23.imageshack.us/img23/5396/s ... object.gif

6. Imagine marita a unui OZN lung de... circa 4.800 km (tot din inelele lui Saturn): ;)

http://img21.imageshack.us/img21/6189/saturnemv.gif

7. Alte imagini elocvente (OZN-uri ... saturniene, daca tot sintem prin zona asta :D):

http://img5.imageshack.us/img5/4488/aereo01bg8.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/4320/saturn3psd.gif

http://img25.imageshack.us/img25/3919/s ... t01lk3.jpg

Si-as mai continua, da' ma tem ca s-o-nsera... ;)

P.S. 1:

Xtremul a scris:


niladam a scris:

Ahhhh... ai aparut tarziu. Nu cu mult timp in urma te luam la baut :rolleyes: Acu'... m-am lasat
La spanzurat ... te incurci cu altcineva :rolleyes:

Hipersherife, in loc sa corupi doamne respectabile ;) spre ocupatii vicioase :D, mai bine-ai mai patrupeda la granitzele Bunkeristaniei, ca ne invadeaza saturnienii, brreeee !!! :D (vezi topicu' bunkeristan, unde-au crescut balarii de cind ati dezertat cu tontzii :D:D).

...Desi, daca ma gindesc mai bine :rolleyes:, saturnaliile (orgiile alea antice de pomina ;)) taman de saturnienii astia au fost se pare inventate, asa ca tare mi-e teama sa nu fraternizezi cu ei la o cinzeaca prelungita... (atentie insa, ca astia dau pe trompa trascau fuzionabil distilat din heliu, de nici mama zemii de varza nu te mai scoate din mahmureala !!) :D:D

Nu mai intru acu' in consideratii paleoetimologice :rolleyes: despre originile denumirii "saturday" pentru ziua de simbata, semnificatiile sabat-ului (si alte 1001 coincidentze doar aparent stranii, de la sumerieni incoace) exact azi, intr-o zi de... simbata, in care neuronu' forumist tre'sa fie relaxat si... cit mai neted. :D:D

Hai sa mai aiurez :D totusi un pic pe tema cuvintzelului "Saturn" - zeul agriculturii la romani (al doilea, depasit ierarhic doar de Zeus - Saturn era numit Cronus/Cronos, hmmm :rolleyes: in greaca veche). Saturnia era si numele vechi al Italiei, iar in timpul "saturnaliilor", sclavilor (imbracati precum nobilii patricieni - Niladam imbracat ca sefa lui Tasha... haioasa idee, nu ?! :D:D) le erau permise libertati inimaginabile vizavi de stapinii lor (vezi basoreliefurile "erotico-carnale" ;) ale templului lui Saturn de la poalele colinei Capitoline - sper sa nu-i dau acu' alte idei... carnale tot lu' Niladam - apropo de una din sefele lui, Tasha ori Titmouse :rolleyes: :D).
Carnal > carnaval si tot asa... ;)
P.S. 2: Alooo, forumistele moshului :D, care vii s-o punem de-un... carnaval carnal saturnian azi, saturday, ei ?! :D:D hihihi

Prea Mare Cap al Trebii , venim toate ! Declaram "Saturnaliile" sarbatoare oficiala in Bunkeristania oficiata de Marea Preoteasa care ne va da si binecuvantarea .
Pe Nila-l imbracam in pindileu ! Sau sa le numim "Bunkeraniile" ?

Dar eu nu pot participa la un carnaval carnal saturnian . Un carnaval vegetarian nu se poate ?

Ultima modificare facuta de titmouse (23-03-2009 09:57:21)


23-03-2009 09:55:46
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Sunt multe de spus despre aceasta afurisita de planeta , cu inelele ei cu tot .
  Saturn este planeta de care ne lovim odata la 28 de ani cand ajunge sa se stabileasca pentru doi ani-doi ani jumatate la fiecare dintre noi in semnul zodiacal sub care ne-am nascut . Distruge lent , spre deosebire de Marte care ne loveste rapid si pleaca la fel de rapid in alt semn zodiacal ,
Saturn este planeta care in acest moment iti pune tie la incercare , Prea Mare Cap al Trebii , viata sociala si profesionala . Si-o va mai tine tot asa pana in luna noiembrie a acestui an , cand iese din miscare retrograda . Prin urmare nu poti decat sa strangi din dinti si sa-ti aranjezi lucrurile tinand cont ca pana in luna noiembrie nimic nu-ti va iesi asa cum iti doresti . Test de rezistenta !
Saturn ne da tuturora "test de fiabilitate" odata la 28 de ani si eu cred cine nu reuseste sa se schimbe ca structura interioara in cei doi ani in care este pus la incercare de Saturn , nu va mai reusi niciodata . Incercarile la care suntem supusi de catre Saturn sunt chinuitoare , lente , nedrepte aparent .Unii oameni nu mai sunt niciodata la fel dupa trecerea lui Saturn timp de doi ani prin semnul lor de la nastere , indeosebi atunci cand isi traiesc aceasta incercare in anii maturitatii .
Totdeauna , absolut intotdeauna in viata fiecaruia , un soare stralucitor si tot felul de bonificatii care tin de toate sectoarele vietii apar dupa iesirea din zodie a lui Saturn . Unii invata...altii nu . dar de trecut , trecem cu totii prin incercarile lui Saturn . e drept ca majoritatea dintre noi trec ca gasca prin apa . Nu raman cu nimic , nu invata nimic .SUFERA DEGEABA !

Daca-i dupa mine , nu pot sa-l sufar pe Saturn dar e un rau necesar ! Dragalas sau simpatic nu-l gaseste nimeni niciodata iar despre farmec nici nu poate fi vorba . Cat e de sec !
E un mare nesuferit care dupa ce te chinuie lent ca picatura chinezeasca o perioada de timp se indeparteaza facandu-ti cu mana incet in timp ce necazurile tale dispar ca prin farmec . Ii raspunzi la salut si , nu stiu de ce , abia cand il vezi disparand , iti vine sa-i spui "Multumesc !" . La distanta de un an, privind in urma , ii vei multumi si tu , Prea Mare Cap al Trebii !
Te imbratisez cu drag

Ultima modificare facuta de titmouse (23-03-2009 10:36:23)


23-03-2009 10:18:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Sunt multe de spus despre aceasta afurisita de planeta , cu inelele ei cu tot .
  Saturn este planeta de care ne lovim odata la 28 de ani cand ajunge sa se stabileasca pentru doi ani-doi ani jumatate la fiecare dintre noi in semnul zodiacal sub care ne-am nascut . Distruge lent , spre deosebire de Marte care ne loveste rapid si pleaca la fel de rapid in alt semn zodiacal ,
Saturn este planeta care in acest moment iti pune tie la incercare , Prea Mare Cap al Trebii , viata sociala si profesionala . Si-o va mai tine tot asa pana in luna noiembrie a acestui an , cand iese din miscare retrograda . Prin urmare nu poti decat sa strangi din dinti si sa-ti aranjezi lucrurile tinand cont ca pana in luna noiembrie nimic nu-ti va iesi asa cum iti doresti . Test de rezistenta !
Saturn ne da tuturora "test de fiabilitate" odata la 28 de ani si eu cred cine nu reuseste sa se schimbe ca structura interioara in cei doi ani in care este pus la incercare de Saturn , nu va mai reusi niciodata . Incercarile la care suntem supusi de catre Saturn sunt chinuitoare , lente , nedrepte aparent .Unii oameni nu mai sunt niciodata la fel dupa trecerea lui Saturn timp de doi ani prin semnul lor de la nastere , indeosebi atunci cand isi traiesc aceasta incercare in anii maturitatii .
Totdeauna , absolut intotdeauna in viata fiecaruia , un soare stralucitor si tot felul de bonificatii care tin de toate sectoarele vietii apar dupa iesirea din zodie a lui Saturn . Unii invata...altii nu . dar de trecut , trecem cu totii prin incercarile lui Saturn . e drept ca majoritatea dintre noi trec ca gasca prin apa . Nu raman cu nimic , nu invata nimic .SUFERA DEGEABA !

Daca-i dupa mine , nu pot sa-l sufar pe Saturn dar e un rau necesar ! Dragalas sau simpatic nu-l gaseste nimeni niciodata iar despre farmec nici nu poate fi vorba . Cat e de sec !
E un mare nesuferit care dupa ce te chinuie lent ca picatura chinezeasca o perioada de timp se indeparteaza facandu-ti cu mana incet in timp ce necazurile tale dispar ca prin farmec . Ii raspunzi la salut si , nu stiu de ce , abia cand il vezi disparand , iti vine sa-i spui "Multumesc !" . La distanta de un an, privind in urma , ii vei multumi si tu , Prea Mare Cap al Trebii !
Te imbratisez cu drag

1. Saturnalii necarna(l)valoase :D nu se iegzista, draga Tit - doar daca iei de bune versurile alea blandiene ("sintem un popor vegetal"... ;)) si-ncercam eventual niste schimburi de clorofila. :D:D
2. Cu Saturn bine zici, draga pitzigoleza: exact acum 28 de ani - mai precis timp de 2 ani, '81-'82 - nea'Saturn o fi fost ala care m-a suspus la incercari intr-adevar nashparlii, care n-au fost totusi urmate de vreo perioada prea stralucita.


23-03-2009 12:08:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


titmouse a scris:

Sunt multe de spus despre aceasta afurisita de planeta , cu inelele ei cu tot ......

1. Saturnalii necarna(l)valoase :D nu se iegzista, draga Tit - doar daca iei de bune versurile alea blandiene ("sintem un popor vegetal"... ;)) si-ncercam eventual niste schimburi de clorofila. :D:D
2. Cu Saturn bine zici, draga pitzigoleza: exact acum 28 de ani - mai precis timp de 2 ani, '81-'82 - nea'Saturn :rolleyes: o fi fost ala care m-a supus la incercari intr-adevar nashparlii, care n-au fost totusi urmate de vreo perioada prea stralucita.

Na c-am clickuit gresit (Saturn e de vina, clar :D) si nu mai pot sterge mesajul, in care mai aveam una-alta de aiurat... in fine, o sa ma opresc deci la postarea nr. 5001. ;)

Planeta asta cu inele pare intr-adevar sa aiba o influentza "grea" asupra noastra (de unde poate si termenul "saturnism" pentru intoxicatia cu... plumb :D) si poate fi credibila ipoteza ca "supraveghetorii" care au baza pe-acolo ne mai pun cind si cind la incercare sufletzelele, care altfel ar avea poate un gust fad atunci cind ni le halesc... :D:D Hai sa fiu mai poetic insa: cind se-mbaiaza/drogheaza cumva cu ele, sa zicem... :)

Interesant e si faptu' ca predictii asemanatoare cu ale tale mi-a facut o tanti "initziata" ;) cu care stau de vorba de obicei doar de 2-3 ori pe an - si nu cind vreau io (desi io as cam vrea, hahaha :D:D), ci doar cind vrea ea (in sensul ca "trebuie" cica - tot dupa ea). Nu ma taxeza insa :rolleyes: tipa (nici macar "in natura" ;), desi am trecut si prin faze d-astea acu' vreo 20 de ani) - sper ca nici tu n-o sa ma taxezi in vreun fel ;), draga Tit, ca altfel ar creste continuu datoria mea la tine... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-03-2009 17:05:54)


23-03-2009 12:09:18
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


titmouse a scris:

Sunt multe de spus despre aceasta afurisita de planeta , cu inelele ei cu tot ......

1. Saturnalii necarna(l)valoase :D nu se iegzista, draga Tit - doar daca iei de bune versurile alea blandiene ("sintem un popor vegetal"... ;)) si-ncercam eventual niste schimburi de clorofila. :D:D
2. Cu Saturn bine zici, draga pitzigoleza: exact acum 28 de ani - mai precis timp de 2 ani, '81-'82 - nea'Saturn :rolleyes: o fi fost ala care m-a supus la incercari intr-adevar nashparlii, care n-au fost totusi urmate de vreo perioada prea stralucita.

sper ca nici tu n-o sa ma taxezi in vreun fel ;), draga Tit, ca altfel ar creste continuu datoria mea la tine... :D:D

Binenteles ca mi-esti dator !
Dar intrucat suntem intr-o perioadade criza , te-am trecut la caiet !


24-03-2009 09:41:41
   
dana6969
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-01-2009
Mesaje: 31
Oculta globalist-regresiva urmareste sa atinga urmatoarele scopuri, cu ajutorul agresiunii psihologice Apocalipsa 2012:

    * a. Oculta globalist-regresiva conteaza ca populatia se va îngrozi de evenimentele prezentate în variantele lor de intoxicare-manipulare si se va grabi sa-si afle salvarea în misticism, îngrosând rândurile robotilor mistici deja existenti.
    * b. Oculta globalist-regresiva spera ca evenimentele apocaliptice profetite vor abate atentia majoritatii populatiei tinta de la învatatura, creatie si munca, de la supravegherea vigilenta a avutiilor nationale vizate de ea pentru jefuire si de la alte actiuni oculte condamnabile.
    * c. Apocalipsa 2012 urmareste sa dezvolte asteptarile negative în creierele populatiei-tinta. Aceste sentimente distructive, asteptarile negative, slabesc si îmbolnavesc psihic persoanele mai putin rezistente.
    * d. În fine, ocultii globalist-regresivi urmarsc ca, prin aceasta agresiune psihologica, sa dezvolte naivitatea, credulitatea si ignoranta în populatia-tinta.


31-03-2009 15:12:00
   
dana6969
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-01-2009
Mesaje: 31
are dreptate pavel corut.

31-03-2009 15:12:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

dana6969 a scris:

are dreptate pavel corut.

Ete cum ma faci tu, Blondino, sa-mi calc (din nou) promisiunea iesirii de-aici dupa 5.001 de postari ! :D
Si sa nici nu te sun vreodata :D:D (cum imi pusesem in gind deunazi, dupa unele ezitari... pe deplin justificate ;)).

Coruptz :x asta are el insusi o istorie grea-n spinare apropo de dezinformare/manipulare/mistificare (si nu doar fiindc-a fost sef DIA pe vremea Impuscatului).
Pseudodezvaluirile LUI vagi si absurd imbirligate (cu bubuli :D:D si alte parascovenii) sint SF-nationalist-mistice de fapt,
iar maculatura scrisa DE EL de la Lovilutzia din '89 incoace -  care l-a si imbogatiti absolut aiurea - are rolul ei bine determinat in prostirea bizonilor locali ;)
(de alta nuantza decit prostirea aia globalista, de-a carei esentza e insa departe el, saracu' ciumpalac... bogat :D de fapt).

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-03-2009 16:56:11)


31-03-2009 15:27:15
   
dana6969
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-01-2009
Mesaje: 31

Xtremul a scris:


dana6969 a scris:

are dreptate pavel corut.

Ete cum ma faci tu, Blondino, sa-mi calc (din nou) promisiunea iesirii de-aici dupa 5.001 de postari ! :D
Si sa nici nu te sun vreodata :D:D (cum imi pusesem in gind deunazi, dupa unele ezitari... pe deplin justificate ;)).

Coruptz :x asta are el insusi o istorie grea-n spinare apropo de dezinformare/manipulare/mistificare (si nu doar fiindc-a fost sef DIA pe vremea Impuscatului).
Pseudodezvaluirile LUI vagi si absurd imbirligate (cu bubuli :D:D si alte parascovenii) sint SF-nationalist-mistice de fapt,
iar maculatura scrisa DE EL de la Lovilutzia din '89 incoace -  care l-a si imbogatiti absolut aiurea - are rolul ei bine determinat in prostirea bizonilor locali ;)
(de alta nuantza decit prostirea aia globalista, de-a carei esentza e insa departe el, saracu' ciumpalac... bogat :D de fapt).

OFF, CUM le sti tu pe toate,si niciodata nu imi dai si mie dreptate,raule!


03-04-2009 17:30:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Bau ! Vin bubulii !! :D:D



(imagine de pe asteroidul 433 Eros - nu Ramazotti insa :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-04-2009 15:42:55)


22-04-2009 15:31:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Asa ca Niladame taica, patrupedeaza :D o tzira prin zona din dreapta-sus a poznei si afla urgent ce-i cu dracovenia aia care clar n-are ce cauta pe un bolovan cosmic !!! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-04-2009 15:49:04)


22-04-2009 15:48:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
La anumite nivele se stia din luna ianuarie despre virusul gripei asa-zis porcine: :rolleyes: (care-i de fapt o combinatie de virus uman/aviar/porcin).
Io cred de fapt ca virusu' asta a fost transmis de politicieni (care e porci :D:D)
...Hmmm - sau parca barbatii e porci? :rolleyes: :D:D

Note also that after in-depth conversation in a number of meetings and phone conversations with insider Jake Simpson, we reported the following in January:
More immediate, said Jake, was the threat of the deliberate release of viruses... This would trigger worldwide infrastructure breakdown, cause chaos, and make populations easier to control.
Jake predicted that it was quite possible that sometime before the end of 2009 there would be a sudden and rapid escalation of international reported outbreaks of extremely dangerous viruses (whether manmade or otherwise). He emphasized that announcements of a global pandemic could suddenly emerge from nowhere "within hours", and that it would be smart to be prepared: he stressed that some countries could quickly become quarantined, or choose to quarantine themselves, with major implications for international travel and port or airport controls.

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-04-2009 22:16:35)


27-04-2009 22:13:52
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
virusu' e masculin, cu siguranta... porcin
tocmai ce citeam deunazi ca pentagonului i-au scapt din sacosa vreo trei virusi extrem de fortosi


27-04-2009 22:53:01
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
dar cum dreak de l-au trimisara americanii taman pe Obama la inaintare... episodul cu arheologul mexican care a mierlit-o la 24 ore dupa ca a schimbat bacterii cu sefu' mondial... zau ca e cam teelnovela

Ultima modificare facuta de SandieShaw (27-04-2009 22:56:08)


27-04-2009 22:55:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

dar cum dreak de l-au trimisara americanii taman pe Obama la inaintare... episodul cu arheologul mexican care a mierlit-o la 24 ore dupa ca a schimbat bacterii cu sefu' mondial... zau ca e cam teelnovela

E creat cu un scop scenariul asta, dear SS, scop pe care o sa-l simtzim in curind.
N-am acu' insa timp (inca-s pe la munci :() de amanunte, fiindca oricum zarurile-s aruncate, intr-o telenovela pe termen f. lung, care abia a inceput cu asa-zisa "criza". :rolleyes:
In orice caz, fii sigura ca nea Hussein Obama n-are el griji de virusi si antidot pentru ORICE l-ar putea contamina vreodata. ;)
Acu' ma gindeam insa ca n-ar fi rau sa faca si Base o vizita-n Mexic... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-04-2009 23:04:54)


27-04-2009 23:03:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Homeland Security-ul americanesc e deja implicat intr-un scandal de proportii al dezvaluirii unor chestii cel putin necurate (cu probe), implicind raspindirea organizata de diverse ginganii :D d-astea care incep cu litera H la nord si la sud de USA !!!

Alea 500.000 de sicrie (demult pregatite) pozate la Denver, plus alte si alte chestii (lagarele de concentrare si 50 km de trenuri/vagoane pentru "indezirabili" tot de mult timp pregatite de FEMA, starea de alarma a trupelor Blackwater etc)  au poate o explicatie, nu? ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-04-2009 23:14:07)


27-04-2009 23:07:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
S-a confirmat prezenta gripei aviare/porcine/ovine/cabaline in Romanica !
Daca nu va vaccinati cocoshelul, fierbeti-va macar ouale ! ;)

Si... atentie la pasarici, baietzi ! Ardeti tot ce prindeti !!!

:D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-04-2009 18:53:47)


29-04-2009 18:51:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Un scurt extras dintr-un articol premonitoriu :rolleyes: despre pregatirea complexa a simularii unui atac E.T. asupra Terrei - ala din 2011 despre care am mai adus vorba pe-aici - scris de Serge Monast in 1994 (ziarist canadian mort "subit" de infarct, aproape simultan cu trecerea pe lumea ailalta a unui colaborator - ambii studiau deranjant :D de migalos proiectul "above top secret" BLUE BEAM):

Controlul total asupra planetei va fi obţinut prin teroare

„A patra dimensiune a proiectului Blue Beam include controlul total asupra planetei. Pentru aceasta se va simula o invazie extraterestră în marile oraşe ale lumii. Se mizează pe faptul că ţările care deţin armament nuclear îl vor utiliza pentru a se apăra de acest pericol, devenind apoi total vulnerabile faţă de adevăratul atac, ce va fi realizat ulterior de guvernul din umbră.”

Subliniem aici că tema unui atac extraterestru simultan în marile oraşe ale lumii apare aproape obsesiv în filmele de la Hollywood. În urma unui astfel de atac toate ţările mari, SUA, China, Rusia etc., colaborează între ele atacându-i pe extratereştrii cu armele de care dispun. Fără nici un rezultat. Când situaţia pare a fi disperată apare El – unicul Salvator. Vedem cum prin astfel de filme ni se oferă de fapt modele de gândire. Suntem antrenaţi să ne temem de un atac extraterestru, suntem antrenaţi să îi ripostăm în forţă şi apoi să aşteptăm apariţia unui salvator unic. Şi aceasta este tot o formă de control mental.

„Scopul este să fie anihilată orice formă de opoziţie faţă de Noua Ordine Mondială. Utilizând tehnologiile despre care am vorbit mai sus undele generatoare de gânduri vor putea fi transmise prin reţelele de fibre optice, cabluri TV, linii telefonice şi vor pătrunde în orice echipament care conţine microcipuri. La acel moment procesul de implantare al microcipurilor la nivelul populaţiei va fi realizat, astfel încât oamenii vor putea fi uşor împinşi la un val de sinucideri, violenţe şi nebunie.

Am fost întrebat de multe ori când se vor petrece toate acestea. După ce va fi creată o criză economică, care îi va forţa pe oameni să îşi cheltuiască toate rezervele de bani. Apoi va fi implementat un sistem planetar de plăţi electronice astfel încât nimeni să nu poată supravieţui în afara lui. După atâtea dezastre omenirea va fi gata să implore apariţia unui salvator care să restabilească pacea cu orice preţ, chiar cu preţul propriei libertăţi. Un principiu similar a fost aplicat în URSS pentru instalarea comunismului.”

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-05-2009 09:14:09)


13-05-2009 09:09:16
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Nu serios acu', tu ai fi Xtrem de util ca Xpert parlamentar alfabetizator, nu de alta, dar auzii ca avem trasnaia trasnailor: o comisie parlamentara pentru activitati cosmice... :x:x ma intreb ce preocupari, ce profesii au insii astia, ce aspiratii (nu, nu alea care slujesc la aspirarea banului public!!!) :D:D  si mai cu seama, ce BUGET?

13-05-2009 22:24:42
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

Nu serios acu', tu ai fi Xtrem de util ca Xpert parlamentar alfabetizator, nu de alta, dar auzii ca avem trasnaia trasnailor: o comisie parlamentara pentru activitati cosmice... :x:x ma intreb ce preocupari, ce profesii au insii astia, ce aspiratii (nu, nu alea care slujesc la aspirarea banului public!!!) :D:D  si mai cu seama, ce BUGET?

Hehehe, ma chere... raspunsu' la-ntrebarea "ce salarii au cosmicii nostri :D" e cel mai important de fapt... ;)


14-05-2009 18:43:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
DECLAR OFICIAL INCHIS (din partea mea cel putin) PREZENTUL TOPIC. :)

Nu doar fiindca, evident, perioada lui de... glorie :D a apus de mult, ori fiindca aproape nimeni nu mai e de mult interesat decit de ziua de maine-cel-mult-poimaine :(, ci si fiindca, in definitiv, farmecul unor lucruri sta uneori chiar in... efemerul lor.

"Aventura bunkeristaneza" :D:D imi pare acum, retrospectiv, un gen de roman usor desuet prin inocentza aspiratiilor virtuale sadite ici-colea prin labirintul haotic, dar deseori plin de umor in postari ("Elevul Dima dintr-a saptea" ar fi o paralela poate potrivita :rolleyes:).
Iar "Guvernul Bunkerinez" ;) seamana leit cu "falansterul ideal" imaginat nu doar de Fourrier ori de "arpetistii" din numitul roman al lui Mihail Drumes.

Deh, iluzia subconstienta a fericirii (eroice, dar poate si.. erotice :D:D) pe-o ipotetica insula paradiziaca :) (fie ea post-apocaliptica) se pare ca nu ne paraseste vreodata, pe unii cel putin... Vin ele insa si Saturnaliile, Tit ! :D:D

Retragerea (fara tortze) de-aici nu inseamna totusi vreun semnal ca... am scapat de implacabilii dintzi ai lui Cronos. :D
C-o fi in 2011, 12 ori 17, Marea Schimbare (care deja a inceput, insidioasa ;)) se va fi incheiat abia atunci cind praful se va fi ales nu doar de marunt-egoistele noastre limitari interioare, ci si de pixelii astia doar aparent inutili.
Ba chiar premonitorii cumva. Macar pentru citiva idealisti. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-06-2009 18:24:40)


17-06-2009 17:32:25
   
?? gorbita1957
Cont Sters

Inregistat: 23-05-2009
Mesaje: 3

Xtremul a scris:


SandieShaw a scris:

Nu serios acu', tu ai fi Xtrem de util ca Xpert parlamentar alfabetizator, nu de alta, dar auzii ca avem trasnaia trasnailor: o comisie parlamentara pentru activitati cosmice... :x:x ma intreb ce preocupari, ce profesii au insii astia, ce aspiratii (nu, nu alea care slujesc la aspirarea banului public!!!) :D:D  si mai cu seama, ce BUGET?

Hehehe, ma chere... raspunsu' la-ntrebarea "ce salarii au cosmicii nostri :D" e cel mai important de fapt... ;)




ce faci Xtremul
?


17-06-2009 19:26:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
POSTEEEEEZ... asta fac, cu pretentzii de subtilitate !!!! :D:D

Si... ce mai faaaaac? I FUCK :D:D - adicatelea FAC..... URIT :D:D acum - fiindca mi-ai stricat :x :x "apoteoticul final"  :D:D cu o postare pur si simplu TEMBELA !!!! :( :(  :D:D hihihi
Macar sa fi fost si tu ontopic ;) un milimetru macar... :D

Afla oricum de la mine ca-ntrebari din astea "bizonautice" :D NU se pot pune nici macar pe chat, gorbito0,000000001957 !!!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-06-2009 01:18:53)


17-06-2009 19:57:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
e ontopic gorbita...daca stam sa judecam ce vrea sa zica acel partz...;)
=D=D


18-06-2009 10:49:41
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

Xtremul a scris:

DECLAR OFICIAL INCHIS (din partea mea cel putin) PREZENTUL TOPIC. :)

Nu doar fiindca, evident, perioada lui de... glorie :D a apus de mult, ori fiindca aproape nimeni nu mai e de mult interesat decit de ziua de maine-cel-mult-poimaine :(, ci si fiindca, in definitiv, farmecul unor lucruri sta uneori chiar in... efemerul lor.

"Aventura bunkeristaneza" :D:D imi pare acum, retrospectiv, un gen de roman usor desuet prin inocentza aspiratiilor virtuale sadite ici-colea prin labirintul haotic, dar deseori plin de umor in postari ("Elevul Dima dintr-a saptea" ar fi o paralela poate potrivita :rolleyes:).
Iar "Guvernul Bunkerinez" ;) seamana leit cu "falansterul ideal" imaginat nu doar de Fourrier ori de "arpetistii" din numitul roman al lui Mihail Drumes.

Deh, iluzia subconstienta a fericirii (eroice, dar poate si.. erotice :D:D) pe-o ipotetica insula paradiziaca :) (fie ea post-apocaliptica) se pare ca nu ne paraseste vreodata, pe unii cel putin... Vin ele insa si Saturnaliile, Tit ! :D:D

Retragerea (fara tortze) de-aici nu inseamna totusi vreun semnal ca... am scapat de implacabilii dintzi ai lui Cronos. :D
C-o fi in 2011, 12 ori 17, Marea Schimbare (care deja a inceput, insidioasa ;)) se va fi incheiat abia atunci cind praful se va fi ales nu doar de marunt-egoistele noastre limitari interioare, ci si de pixelii astia doar aparent inutili.
Ba chiar premonitorii cumva. Macar pentru citiva idealisti. :)



2012 Filmul


01-07-2009 06:38:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa va mai tin totusi la curent (380 V :D) cu ultimele evolutii-predictii.
Motiv: vad ca INCA mai sint omuletzi interesati de ceva mai mult decit ziua de maine, maximum poimaine. :)
Uite deci un "preview" :rolleyes: al structurii unui interviu recent luat unui insider SERIOS, de catre cunoscuti cercetatori f. documentati si deloc avizi de senzational. Interviu pe care o sa incerc sa vi-l prezint rezumativ, cind o aparea (in curind ;)).

I have just landed in transit for an hour at another airport.
Here is a very general list of the subjects K, D and I discussed with Dr Pete Peterson:

-- The probable (in Dr Peterson's strong opinion) collapse of the economy, infrastructure, and law and order in the US
-- The planned imminent disclosure of the ET presence by president Obama

-- The Aurora (now retired from service and replaced by vehicles capable of superluminal travel) and the TR3B (the large flying triangle, which functions as an aircraft carrier)
-- Artificial intelligence and advanced robotics
-- The "information field" and how the body, the mind, and DNA really function
-- Healing modalities which work very rapidly and effectively
-- 'Rescuing' brilliant scientists out of the old USSR
-- How Mir (the Russian Space Station) was so heavy that it could not have been assembled without 'help' from our 'friends' (or, to be exact, the Russians' friends)
-- Time spent in the Vatican Library
-- The existence of Sumerian high technology
-- Quantum computing (Dr Peterson held in his hand a cheap quantum chip, which he had assembled himself in his own laboratory, with the computing power of 10,000 PCs)
-- The brilliance of James Clerk Maxwell, and why Einstein was wrong
-- Why you should not spend too much time in front of your new Digital TV
-- The reality of the US prison camps
-- How President Obama was (in all probability) set up
-- How he came to understand that 15% of the world's population (of all races) have ET ancestry that can be seen in their DNA - and are also resistant to mind control technologies.

And there's more. The above is an incomplete list. We will get this information out as soon as possible.

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2009 17:52:57)


01-07-2009 17:27:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
La recenta conferintza pe teme de EXOPOLITICA (Barcelona, sfirsitul lunii iulie) - la care au participat peste 1.000 de cercetatori, dar si ziaristi din media "serioasa" (apropo, ati vazut pe undeva la TV ori prin ziare vreo stire despre evenimentul asta ? :rolleyes: - nici n-o sa vedeti-auziti, garantat... :() au aparut noi dezvaluiri pe tema relatiilor ET/guverne/NASA/servicii secrete etc.
Impreuna cu noi imagini relevante "dosite" de NASA :x pina acum si prezentate de cunoscutul Bob Dean.
(NASA = Not A Straight Answer" :D:D)

Cea mai interesanta poate e marturisirea lui Henry Deacon (fizician atomist la Livermore Laboratories) care a recunoscut, in fine, raspicat, ca a fost de mai multe ori in bazele ET/pamintene de pe Marte !!! :) (cum se ajunge p-acolo, puteti insa afla si singuri... :D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-08-2009 11:38:54)


04-08-2009 11:32:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Noroc cu tine Xtremule ca mai aflam si noi cite ceva...;)

05-08-2009 20:52:48
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

DECLAR OFICIAL INCHIS (din partea mea cel putin) PREZENTUL TOPIC. :)

Nu doar fiindca, evident, perioada lui de... glorie :D a apus de mult, ori fiindca aproape nimeni nu mai e de mult interesat decit de ziua de maine-cel-mult-poimaine :(, ci si fiindca, in definitiv, farmecul unor lucruri sta uneori chiar in... efemerul lor.

"Aventura bunkeristaneza" :D:D imi pare acum, retrospectiv, un gen de roman usor desuet prin inocentza aspiratiilor virtuale sadite ici-colea prin labirintul haotic, dar deseori plin de umor in postari ("Elevul Dima dintr-a saptea" ar fi o paralela poate potrivita :rolleyes:).
Iar "Guvernul Bunkerinez" ;) seamana leit cu "falansterul ideal" imaginat nu doar de Fourrier ori de "arpetistii" din numitul roman al lui Mihail Drumes.

Deh, iluzia subconstienta a fericirii (eroice, dar poate si.. erotice :D:D) pe-o ipotetica insula paradiziaca :) (fie ea post-apocaliptica) se pare ca nu ne paraseste vreodata, pe unii cel putin... Vin ele insa si Saturnaliile, Tit ! :D:D

Retragerea (fara tortze) de-aici nu inseamna totusi vreun semnal ca... am scapat de implacabilii dintzi ai lui Cronos. :D
C-o fi in 2011, 12 ori 17, Marea Schimbare (care deja a inceput, insidioasa ;)) se va fi incheiat abia atunci cind praful se va fi ales nu doar de marunt-egoistele noastre limitari interioare, ci si de pixelii astia doar aparent inutili.
Ba chiar premonitorii cumva. Macar pentru citiva idealisti. :)

Potoleste-te , Prea Mare Luminos !
Nu poti declara inchis acest topic .
Cel putin nu inca .
Nu inainte de a numi si tu in Bunkeristania o Ministra de Turism .
Prea Mare Cap Al Trebii , lasa-l pe Drumes in drumu' lui , tu nu vezi ca n-ai si tu , Prealuminate , o Ministra a Turismului ???!! Pai se poate ??
Tot eu sa te luminez...


14-08-2009 21:03:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Musai sa fie ministra Tit?...un barbat nu se poate?=)

14-08-2009 23:32:48
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:

Musai sa fie ministra Tit?...un barbat nu se poate?=)


he...he..
Din cate stiu eu , NU .


15-08-2009 00:41:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai draga Tit, daca Nutzi Ud-REA :D a fost buuna de ministreasa (are mari talente... mai ales sa-i lustruiasca mopul :D lu' Basescu :D), musai s-aleg si io o ministra cu profil asemanator. ;) (ud-REA de musca :D:D hihihi)

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-08-2009 12:16:12)


18-08-2009 12:13:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Pai draga Tit, daca Nutzi Ud-REA :D a fost buuna de ministreasa (are mari talente... mai ales sa-i lustruiasca mopul :D lu' Basescu :D), musai s-aleg si io o ministra cu profil asemanator. ;) (ud-REA de musca :D:D hihihi)

Si te-ai gandit la o anume forumista?sau ne lasi sa mai asteptam?=)


18-08-2009 12:22:32
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Cercetătorii de la NASA au descoperit recent un element esenţial vieţii în componenţa unor mostre din cometa Wild 2.

Oamenii de ştiinţă au găsit acid aminoacetic în compoziţia cometei, acesta fiind cel mai simplu aminoacid folosit pentru a face proteine. Descoperirea vine în sprijinul ipotezei conform căreia viaţa ar fi ajuns pe Pământ din spaţiu, când planeta s-a ciocnit cu diferite corpuri stelare.

"Este prima dată când a fost găsit aminoacid într-o cometă", a declarat Jamine Elsila, cercetător la sediul NASA din Greenbelt, Maryland.

"Descoperirea aminoacidului arată că viaţa a venit din spaţiu şi, mai important, că viaţa extraterestră ar putea fi des întâlnită", a adăugat Carl Pilcher, directorul Institutului de Astrobiologie de la NASA.

Nava spaţială Stardust a prelevat nişte mostre de gaz şi praf de pe cometa Wild 2 în anul 2004. Acestea au fost paraşutate către Terra în 2006. De atunci cercetătorii au analizat eşantioanele pentru a descoperi secretul formării cometelor şi istoria sistemului nostru solar.


18-08-2009 17:08:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Decret sigilat - parafat: ;)
Iubareatza e noua Ministra a Turismului Bunkerinez!!!
(fiindca Blondina Alina s.a.m.d., alter-ego-urile ei, oricum shomau in lipsa temporara de detzinutzi prin carcera bunkerului :D:D)

...Cine-i pentru? Contra? (sper sa n-aveti obiectii, ca una-doua va curentez :D - atentzie, dear Titmouseishan). Se abtine cineva?

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-08-2009 19:45:11)


18-08-2009 19:35:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Pai draga Tit, daca Nutzi Ud-REA :D a fost buuna de ministreasa (are mari talente... mai ales sa-i lustruiasca mopul :D lu' Basescu :D), musai s-aleg si io o ministra cu profil asemanator. ;) (ud-REA de musca :D:D hihihi)

Si te-ai gandit la o anume forumista?sau ne lasi sa mai asteptam?=)


Xtremul a scris:

Decret sigilat - parafat: ;)
Iubareatza e noua Ministra a Turismului Bunkerinez!!!
(fiindca Blondina Alina s.a.m.d., alter-ego-urile ei, oricum shomau in lipsa temporara de detzinutzi prin carcera bunkerului :D:D)

...Cine-i pentru? Contra? (sper sa n-aveti obiectii, ca una-doua va curentez :D - atentzie, dear Titmouseishan). Se abtine cineva?

Niciodata nu va las sa asteptati, draga Tasha (pe forum cel putin :D:D).
Decizia asta e poate grabita, da' cred ca merge - io, spre deosebire de Base, care a testat-o :D temeinic ;) in prealabil pe Nutzika Ud-Rea, n-am apucat totusi s-o supun la probe ;) pe iubareatza-blondina-alina.
Stiti insa vorba aia: never say never ! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-08-2009 19:44:41)


18-08-2009 19:42:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Mai, dar bunkeristanul nost' nu e in criza? biet boc stringe punga, reduce bugetarii si voi va lat-lungiti... miine-poimiine tinereii care cauta pe 3x doamne mature care stiu ce vor de la viata vor cere si un minisder al tineretului... gasiti portofela pe forum sau o determinati pe placinta la cumul?

18-08-2009 19:56:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Pai draga Tit, daca Nutzi Ud-REA :D a fost buuna de ministreasa (are mari talente... mai ales sa-i lustruiasca mopul :D lu' Basescu :D), musai s-aleg si io o ministra cu profil asemanator. ;) (ud-REA de musca :D:D hihihi)

Si te-ai gandit la o anume forumista?sau ne lasi sa mai asteptam?=)


Xtremul a scris:

Decret sigilat - parafat: ;)
Iubareatza e noua Ministra a Turismului Bunkerinez!!!
(fiindca Blondina Alina s.a.m.d., alter-ego-urile ei, oricum shomau in lipsa temporara de detzinutzi prin carcera bunkerului :D:D)

...Cine-i pentru? Contra? (sper sa n-aveti obiectii, ca una-doua va curentez :D - atentzie, dear Titmouseishan). Se abtine cineva?

Niciodata nu va las sa asteptati, draga Tasha (pe forum cel putin :D:D).
Decizia asta e poate grabita, da' cred ca merge - io, spre deosebire de Base, care a testat-o :D temeinic ;) in prealabil pe Nutzika Ud-Rea, n-am apucat totusi s-o supun la probe ;) pe iubareatza-blondina-alina.
Stiti insa vorba aia: never say never ! :D:D hihihi


SandieShaw a scris:

Mai, dar bunkeristanul nost' nu e in criza? biet boc stringe punga, reduce bugetarii si voi va lat-lungiti... miine-poimiine tinereii care cauta pe 3x doamne mature care stiu ce vor de la viata vor cere si un minisder al tineretului... gasiti portofela pe forum sau o determinati pe placinta la cumul?

Noi n-o sa ridzipim nimic in Bunkeristania, chere SS !! ;)
Iar principiul "la placinte, inainte !" :D va fi aplicat muuult mai anemic decit corolarul lui ("la razboi, inapoi !" :D:D) - cu reptilienii, evident. ;)

P.S. Facui citarile astea hectolitrice :D urmate de un l.indic de raspuns doar ca sa simt si eu daca forumijdii care procedeaza idem si la fel :D au vreo satisfactie. :rolleyes:
Cred acum ca au un semi-orgasm 'telectual - simulat macar. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-08-2009 00:15:49)


19-08-2009 00:05:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S.2 (asta - serios):
Fosilele de "Dinosaurus Sapiens" ;) descoperite acum multe decenii prin Rusia sint o nimica toata pe linga unele... schelete propriu-zise bine conservate si datate ca fiind f. recente, ale unor reptoizi cu constitutie umanoida - care par sa confirme teoria existentzei unor reptilieni "bastinasi" (terrani) care viermuie inca bine-merci prin subsolurile planetei.
Povestea :rolleyes: e prea lunga sa-ncapa aici, dar in nenumarate mituri (de la dragoni la zeii-sherpi-cu-pene, zmei ori balauri) se vorbeste despre cei "lasati AICI, sub pamint" de fratii lor ceva mai plimbaretzi printre stele (rasa dominanta Draco de pe Nibiru, mai inalti decit primii - intre 2,40-2,70 m).
Nu mai reiau insa acum si interpretarea pasajelor biblice conexe temei (Evo, te-a pacalit reptilianu'! ;)), ca ma tem ca s-o-nsera... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-08-2009 00:36:35)


19-08-2009 00:20:15
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Referitor la ceea ce spui  tu aici mi-aduc aminte ca eram luna trecuta in pasul gottard din elvetia,si eram bineinteles sus pe munte -cine cunoaste stie - si chiar vorbeam despre acei munti,ne gandeam ce exista in ei si sub ei. Noi faceam referire si la genul asta de filme in care exploratori ai pesterilor au fost mancati de creaturi perfect adaptate acelui mediu.Si de stim ca realitatea nu poate fi ca in filmele de groaza? Sunt sigura ca acele inaltimi ascund multe secrete,Peisajul iti taie respiratia,e ceva de vis. Si am vazut pe Discovery ca au descoperit unii intr-o pestera o specie de peste complet orb si cu degete,avea patru sau cinci degete,asta ati vazut la tv? Si era pur si simplu transparent acel peste. Referitor la ceea ce spui tu ca unii pamanteni ar fii fost pe Marte ,cum au ajuns acolo,sa intelegem ca au fost dusi de extraterestri?

19-08-2009 21:55:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cam da ;) - povestea-i insa prea lunga pt. forum - merge muuult mai bine la o cafea "vorbita"... :D hihihi

19-08-2009 23:43:54
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Decret sigilat - parafat: ;)
Iubareatza e noua Ministra a Turismului Bunkerinez!!!
(fiindca Blondina Alina s.a.m.d., alter-ego-urile ei, oricum shomau in lipsa temporara de detzinutzi prin carcera bunkerului :D:D)

...Cine-i pentru? Contra? (sper sa n-aveti obiectii, ca una-doua va curentez :D - atentzie, dear Titmouseishan). Se abtine cineva?


Pai da. Eu ma abtin ! Ma pastrez pentru mai tarziuu .
Dar , Atoate-tiitorule , n-ar trebui sa treaca macar de proba eliminatorie ? Aia-n care sa ne-arate cum se suie pe cal....cum se da jos de pe cal....cum incaleca-decalica....samd....?!


20-08-2009 20:32:10
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Cam da ;) - povestea-i insa prea lunga pt. forum - merge muuult mai bine la o cafea "vorbita"... :D hihihi
Nu te-ai saturat de cand ma tot ameninti cu cafeaua aia? De ce nu ma suni naiba odata? A,,,esti rusinos,,,pai si atunci ce-i de facut? Vezi ca eu ti-am scris si un sms mai demult,dar vad ca nici un raspuns de la tine. Esti zmeu doar aici pe forum? Pai vezi ca daca tot ma pui ministra s-ar putea sa te domin asa cum vreau eu,si v-a trebui sa executi. Crezi ca esti pregatit?

Ultima modificare facuta de iubareata (20-08-2009 21:46:59)


20-08-2009 21:46:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Decret sigilat - parafat: ;)
Iubareatza e noua Ministra a Turismului Bunkerinez!!!
(fiindca Blondina Alina s.a.m.d., alter-ego-urile ei, oricum shomau in lipsa temporara de detzinutzi prin carcera bunkerului :D:D)

...Cine-i pentru? Contra? (sper sa n-aveti obiectii, ca una-doua va curentez :D - atentzie, dear Titmouseishan). Se abtine cineva?


Pai da. Eu ma abtin ! Ma pastrez pentru mai tarziuu .
Dar , Atoate-tiitorule , n-ar trebui sa treaca macar de proba eliminatorie ? Aia-n care sa ne-arate cum se suie pe cal....cum se da jos de pe cal....cum incaleca-descalica....samd....?!

Pai io ce tot aiurez p-acilea de citeva postari incoace, draga Tit ? :rolleyes: ;)
Urmeaza deci... probeleee !!! :D:D


21-08-2009 00:10:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

iubareata a scris:


Xtremul a scris:

Cam da ;) - povestea-i insa prea lunga pt. forum - merge muuult mai bine la o cafea "vorbita"... :D hihihi
Nu te-ai saturat de cand ma tot ameninti cu cafeaua aia? De ce nu ma suni naiba odata? A,,,esti rusinos,,,pai si atunci ce-i de facut? Vezi ca eu ti-am scris si un sms mai demult,dar vad ca nici un raspuns de la tine. Esti zmeu doar aici pe forum? Pai vezi ca daca tot ma pui ministra s-ar putea sa te domin asa cum vreau eu,si v-a trebui sa executi. Crezi ca esti pregatit?

Tu erai deci anonima venetziana ? :rolleyes: ;)
OK, sint pe receptie... sau pe emisie de fapt ! Sau , in fine, SINT ! :D (dar nu din aia care vor penetrari... :D:D hihihi)

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-08-2009 00:17:28)


21-08-2009 00:12:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


iubareata a scris:


Xtremul a scris:

Cam da ;) - povestea-i insa prea lunga pt. forum - merge muuult mai bine la o cafea "vorbita"... :D hihihi
Nu te-ai saturat de cand ma tot ameninti cu cafeaua aia? De ce nu ma suni naiba odata? A,,,esti rusinos,,,pai si atunci ce-i de facut? Vezi ca eu ti-am scris si un sms mai demult,dar vad ca nici un raspuns de la tine. Esti zmeu doar aici pe forum? Pai vezi ca daca tot ma pui ministra s-ar putea sa te domin asa cum vreau eu,si v-a trebui sa executi. Crezi ca esti pregatit?

Tu erai deci anonima venetziana ? :rolleyes: ;)
OK, sint pe receptie... sau pe emisie de fapt ! Sau , in fine, SINT ! :D (dar nu din aia care vor penetrari... :D:D hihihi)

Iubareato,slabe sanse sa te vezi tu cu Xtremul...trust me!!
eu aveam un pachetel pentru el din Italia si n-am avut cui sa-l inmanez...asa ca nu te imbata cu apa rece...asta nu vine la intalnire numai legat...cu politia dupa el!=D=D


21-08-2009 09:34:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people." :D:D:D

22-08-2009 15:33:21
   
Pagini: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 ... 79    
Mergeti la