Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 ... 79
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Hei ,oameni buni,ce se intampla aici? Eu intru sa aflu noutati despre reptilieni,Nibiru,si alte chestii deastea si constat ca ati transformat topicul intr-un camp de lupta. Cum nu vi tu Tepes doamne ca punand mana pe ei sa-i imparti in doua cete....

13-12-2009 17:16:26
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

iubareata a scris:

Hei ,oameni buni,ce se intampla aici? Eu intru sa aflu noutati despre reptilieni,Nibiru,si alte chestii deastea si constat ca ati transformat topicul intr-un camp de lupta. Cum nu vi tu Tepes doamne ca punand mana pe ei sa-i imparti in doua cete....


Lasa , Onoyoko , in Bunkeristania dupa 2012 tu esti sefa de la carcera , ti-i pasez eu pe toti si-i imparti tu in doua cete de netoti si de misei ; sau in cate cete vrei .
O sa curga cu urmariri penale , eu ii urmaresc pana-n usa carcerei si de-acolo-i preiei tu ...vai de mama lor...


13-12-2009 19:09:57
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Titmouse,asa e,uitasem ca sunt sefa adica sunt peste ei. Am niste intrebari,poate stie cineva de aici sa imi raspunda,sau macar dati-va si voi cu parerea. In ultimul timp aud tot mai des teoria ca noi suntem aici pe pamant ca sa invatam o lectie pe care se pare ca in vietile anterioare nu am invatat-o. Asta daca e sa cred in reincarnare,nu? Ok,sa zicem ca asa e,dar de unde stiu eu ce am gresit intr-o viata anterioara de am fost trimisa aici? Cum sa stiu ce e bine sa fac pt a trece la nivelul urmator?Unui copil cand greseste ii arati ceea ce a gresit pt a nu mai repeta,dar noi nu stim pt ce suntem pedepsiti,nu?Si faptul ca folosim atat de putin din capacitatea creierului cica ar fii tot o pedeapsa. Adica suntem pedepsiti sa nu gandim total,nu?Nu suna ciudat?Vreau sa stiu si parerile voastre.

13-12-2009 20:11:00
   
?? Arimoshikito
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2006
Mesaje: 27
moda s-a schimbat, se pare ca sfarsiturile lumii nu mai au loc in fiecare sfarsit de veac sau mileniu.. 2012 - fas! asteptam apoi noi prevestiri despre 2020. samd.

13-12-2009 23:58:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Arimoshikito a scris:

moda s-a schimbat, se pare ca sfarsiturile lumii nu mai au loc in fiecare sfarsit de veac sau mileniu.. 2012 - fas! asteptam apoi noi prevestiri despre 2020. samd.

Aici ai zbircit-o totusi, cumetre !!! :D:D
Mai vorbim poate-n 2013... ;)
Ca de vorbit oricum o sa mai vorbim (eu cel putin 100% sigur :D:D) - fiindca in citiva anishori vine vorbirea doar de-un sfirsit al lumii... nu la modul simplist imaginat de massele bizonaute (categorie in care ma vad nevoit sa te includ si pe tine, helas ;)), ci sub forma strimba in care o cunoastem acum, coane Ari-moshit-greshit !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-12-2009 18:37:50)


14-12-2009 18:26:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


iubareata a scris:

Hei ,oameni buni,ce se intampla aici? Eu intru sa aflu noutati despre reptilieni,Nibiru,si alte chestii deastea si constat ca ati transformat topicul intr-un camp de lupta. Cum nu vi tu Tepes doamne ca punand mana pe ei sa-i imparti in doua cete....


Lasa , Onoyoko , in Bunkeristania dupa 2012 tu esti sefa de la carcera , ti-i pasez eu pe toti si-i imparti tu in doua cete de netoti si de misei ; sau in cate cete vrei .
O sa curga cu urmariri penale , eu ii urmaresc pana-n usa carcerei si de-acolo-i preiei tu ...vai de mama lor...

Sincer acu, dear Tit, cred c-o sa regizez si-o micutza lovitura de stat :D in Bunkeristania.
...Stii de ce? :rolleyes:
Ca sa fiu mai intai "anchetat" :D:D (da'... k lumea, vreo trei zile si nopti fara pauze ;)) de tine, procuroarea suprema... ca dupa aia sa intru pe mainile pricepute (banuiesc io :rolleyes:) ale carceristei-sefe Blondina (aka Iubareatza etc) inca vreo circa aproximativ :D trei-patru zile !!! :D:D hihihi (si nopti, uitasem - deh, batrinetzile ;))

P.S. Dupa aia, normal ca evadez din carcera, revin la putere si va "pedepsesc" :rolleyes: io pe voi, in episodu' DOI... :D:D hehehe

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-12-2009 18:54:03)


14-12-2009 18:32:29
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Oare din sanctuarul de la Gradistea nu se poate pune de-o apocalipsa neaosa (dacica)? Hai, academicieni in domeniu, graiti!

14-12-2009 18:52:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

Oare din sanctuarul de la Gradistea nu se poate pune de-o apocalipsa neaosa (dacica)? Hai, academicieni in domeniu, graiti!

Cam offtopic, ma chere... ;) - da' merge totusi, macar findca posesorii de DACII  :D or sa suporte de la anu' (ori cel tirziu din 2011) o reala apocaLIPSA a fondurilor proprii, :D dupa introducerea de noi taxe gigantice :x pe "non-euro", emisiile ("amprenta" cica) de dioxid de carbon (celebrul "codoi" :D) etc etc
Serios, e vorba de un impozit de cca 30 milioane anual pentru posesorii de masini "non-euro" :x:x (60% din parcul auto natzional de 4,5 milioane masini :().

P.S. Ziceam ca esti off-topicareasa :D din simplul motiv ca asteptam cu maxim enteres ca postarea ta sa includa o... autopropunere de alaturare la echipa de "anchetatoare" ;) de dupa lovitura de stat (sau inalta tradare a Bunkeristaniei ? :rolleyes: - vad io, gasesc ceva :D) regizata de JE. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-12-2009 19:04:48)


14-12-2009 18:57:22
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

P.S. Ziceam ca esti off-topicareasa :D din simplul motiv ca asteptam cu maxim enteres ca postarea ta sa includa o... autopropunere de alaturare la echipa de "anchetatoare" de dupa lovitura de stat (sau inalta tradare ? :rolleyes: - vad io, gasesc ceva :D) regizata de JE. :D:D


Despre masini, numai de bine, indifent ce li s-o intimpla. Eu sint ANTI!!!! si nu tanti!

Despre a-lipirea la grupul respectiv, trebuie sa ma seminarizezi, cher kama-deva, separat ;);) nu mi s-a trezit suficient ... constiinta :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (14-12-2009 19:04:34)


14-12-2009 19:04:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D:D hehehe - Studiez, aprofundez... si cred ca ca-ntr-un final apoteotic si semnez / sigilez :D un decret in sensul celor propuse, ma chere ! ;)
Better later than never :D - cum zic impotentzii aia de engleji parca.

P.S. In orice caz, ti-e clar sper ca nu (mai) fac fatza decit unor "anchetari" separate... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-12-2009 19:22:07)


14-12-2009 19:06:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Unele sigilii/stampile sint absolut incintatoare ;);) - doar ai vazut "Trenuri strict pazite" al lui Jiri Mentzel, nu?

14-12-2009 19:20:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

Unele sigilii/stampile sint absolut incintatoare ;);) - doar ai vazut "Trenuri strict pazite" al lui Jiri Mentzel, nu?

Mmmm... DA ! (na c-am mai pus-o de-o postare, spre... nr. 6.666 ;))


14-12-2009 19:23:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Brrr! la 6666 ne vei infiera, de-a dreptul!

14-12-2009 19:27:14
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Dar ,69 69 ?

15-12-2009 15:18:48
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

SandieShaw a scris:

Brrr! la 6666 ne vei infiera, de-a dreptul!

Dar la 6969 ?


15-12-2009 15:20:27
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

marianmandache a scris:

Dar ,69 69 ?

Postare gresita !


15-12-2009 15:21:10
   
blonda sexyyy69
Femeie

Nou venit

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 1
buna

15-12-2009 15:46:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

blonda sexyyy69 a scris:

buna

Acilea e FORUM, nu CHAT, fata moshului cu unic neuron... si ala cam prea delicat, ca sa nu-i zic debil !!! :D:D:D

Apropo:
"caut domni manierati si care au un suport finaciar
ridicat care vor sa cunoasca o fata fina si
delicata,si foarte frumoasa."
e oare un mesaj publicitar platit cumva ? :rolleyes: (macar... in natura ?? :D:D)

Fiindca io stiam ca p-acilea nu se face comertz... nici macar cu carnuri vii. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-12-2009 15:51:09)


15-12-2009 15:49:32
   
?? Arimoshikito
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2006
Mesaje: 27

Xtremul a scris:


Arimoshikito a scris:

moda s-a schimbat, se pare ca sfarsiturile lumii nu mai au loc in fiecare sfarsit de veac sau mileniu.. 2012 - fas! asteptam apoi noi prevestiri despre 2020. samd.

Aici ai zbircit-o totusi, cumetre !!! :D:D
Mai vorbim poate-n 2013... ;)
Ca de vorbit oricum o sa mai vorbim (eu cel putin 100% sigur :D:D) - fiindca in citiva anishori vine vorbirea doar de-un sfirsit al lumii... nu la modul simplist imaginat de massele bizonaute (categorie in care ma vad nevoit sa te includ si pe tine, helas ;)), ci sub forma strimba in care o cunoastem acum, coane Ari-moshit-greshit !!! :D:D:D


slabe argumente.. incearca sa gandesti putin mai pe larg ;) .. chiar daca raspunsul meu nu includea ca generalizare si potentialul sfarsit al lumii (apropiat sau nu) cat de realist posibil.
si din titlul topicului nu ma vad nevoit sa trec la alte interpretari in afara de acel ... hmm.. simplist sfarsit cum il numesti tu .. "coane X-cremul". ":D:D:D"
bafta mai departe in dezbateri. ;) n-am de gand sa bat apa-n piua cu voi mai departe.


15-12-2009 22:00:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
...dar adora provocarile...n-ai inteles tu, era cu dedicatie, cher kama ;);) o cicleta d-aia nu e "suport financiar ridicat", ba eu cred ca pentru o neuronita, da...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (15-12-2009 22:05:17)


15-12-2009 22:02:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Arimoshikito a scris:


Xtremul a scris:


Arimoshikito a scris:

moda s-a schimbat, se pare ca sfarsiturile lumii nu mai au loc in fiecare sfarsit de veac sau mileniu.. 2012 - fas! asteptam apoi noi prevestiri despre 2020. samd.

Aici ai zbircit-o totusi, cumetre !!! :D:D
Mai vorbim poate-n 2013... ;)
Ca de vorbit oricum o sa mai vorbim (eu cel putin 100% sigur :D:D) - fiindca in citiva anishori vine vorbirea doar de-un sfirsit al lumii... nu la modul simplist imaginat de massele bizonaute (categorie in care ma vad nevoit sa te includ si pe tine, helas ;)), ci sub forma strimba in care o cunoastem acum, coane Ari-moshit-greshit !!! :D:D:D


slabe argumente.. incearca sa gandesti putin mai pe larg ;) .. chiar daca raspunsul meu nu includea ca generalizare si potentialul sfarsit al lumii (apropiat sau nu) cat de realist posibil.
si din titlul topicului nu ma vad nevoit sa trec la alte interpretari in afara de acel ... hmm.. simplist sfarsit cum il numesti tu .. "coane X-cremul". ":D:D:D"
bafta mai departe in dezbateri. ;) n-am de gand sa bat apa-n piua cu voi mai departe.

Ma bucura enorm decizia ta !!! :D:D
Fiindca apartzii clar categoriei de oameni a caror opinie ma lasa mai rece decit viscolu' d-afara... ;)


16-12-2009 13:08:32
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Am citit intr-o carte despre un zid care s-ar construi intre sua si mexic . Ce stiti despre asta? Am citit intr-o carte despre 2012,cum ca zidul va opri migratia spre sua a saracilor atunci cand nu va mai fii mancare si apa.

08-01-2010 11:54:04
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Am cititu intr-o carte,undeva pe la miljoc,ca daca pui doua cai la un caruta
calul din stanga merge mai repede.De aceea ,cand se circula in sens invers
mie imi plac halvaua .


09-01-2010 11:42:25
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:

Am cititu intr-o carte,undeva pe la miljoc,ca daca pui doua cai la un caruta
calul din stanga merge mai repede.De aceea ,cand se circula in sens invers
mie imi plac halvaua .

Iar mie imi plac barbatii carora li se scoala la mine,nu sa vina cu ea deja sculata. Pai daca vine cu ea tare de unde stiu eu la cine i s-a sculat?


10-01-2010 21:55:44
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:


marianmandache a scris:

Am cititu intr-o carte,undeva pe la miljoc,ca daca pui doua cai la un caruta
calul din stanga merge mai repede.De aceea ,cand se circula in sens invers
mie imi plac halvaua .

Iar mie imi plac barbatii carora li se scoala la mine,nu sa vina cu ea deja sculata. Pai daca vine cu ea tare de unde stiu eu la cine i s-a sculat?

Mi se pare ...de corect


11-01-2010 07:10:52
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:


marianmandache a scris:

Am cititu intr-o carte,undeva pe la miljoc,ca daca pui doua cai la un caruta
calul din stanga merge mai repede.De aceea ,cand se circula in sens invers
mie imi plac halvaua .

Iar mie imi plac barbatii carora li se scoala la mine,nu sa vina cu ea deja sculata. Pai daca vine cu ea tare de unde stiu eu la cine i s-a sculat?

Si ,chiar sa nu-ti placa nici unul ?


11-01-2010 07:12:16
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

moebius a scris:


Xtremul a scris:

  [ ... ]
Ei, ce ziceti ?! ;)


Pai, se pare ca-ncep sa se cam lege "toate" ;), ... adica sfarsitul lumii, paleoastronautica, Lilith si ... manipularea genetica, operata cica de niscaiva anunnaki reptilieni venind de pe Nibiru/Eris, planeta asta care, conform "principiului"  eu te-am facut ...             < om ;) >, ... eu te omor !!! ... :rolleyes: , acu' vine sa ne ia scalpu' , recidivand infractiunea din dosarul potopul ;) ; ... eu unul o sa tin de acum salteaua pneumatica permanent umflata :D:D:D .
... Ca sa nu mai zic ce apucaturi :rolleyes::D:D au anunnaki astia :(;) , ... care < chipurile ;) > ne-au facut mai "umani" ;) ... culmea, ... "shterpelindu-ne" 2 cromozomi ... ( adica am ramas doar cu 46 fata de cei 48 ai "varului" cimpanzeu  < desi se poate aplica si aici un "stai asha ca nu-i asha ... ", da' asta-i deja alta "discutiune" > ); hmmmmm, dupa ce ca vin in "vizita" asa rar, se mai tin si de furtisaguri :D:D:D ... plus ca ne provoaca si o apoplexie (= stare de disconfort creata de apa provenita de la vecin, neconventional, prin tavan :D:D:D ). Numai ca in cazul lor, prin "tavan" o sa vina chiar "vecinii", iar apa o sa cam "vina" din toate partile. Sa speram totusi ca de la " furtisagurile genetice " :D s-au mai "civilizat" putin ;) si de data asta, politicosi, daca tot ne topesc calotele ( ... polare ;) ), poate ne cadorisesc cu niste ... branhii :rolleyes::rolleyes::D
Ce mi se pare destul de interesant, este felul in care tupeistii shoparloi :D, ( calare pe infama lor planeta :D ), hoinaresc prin univers pe o orbita a carei parcurgere completa dureaza cam 3600 de ani, fapt motivat cica de descrierea unei traiectorii in jurul sorilor binari ( din care unul ar fi asta al nostru )...

Intr-o nota mai putin "glumeata", se pare ca sunt deja destui cei care sustin treaba cu Planet X ( si printre ei sunt si uni care nu sunt tocmai "no name" ).
Poate se milostivesc americanii si ne mai "scapa" si noua cate ceva din informatiile culese de sonda spaţială Dawn care va ajunge Ć®n Centura de asteroizi Ć®n 2011.

Dar, pana atunci, ca sa nu-mi ucid prin stres si ultimele palpairi neuronale, am sa pretind ca totul este doar un zvon lansat de comerciantii de ... casti de baie :rolleyes::D:D:D
Pun si eu o intrebare de blonda : exista dovezi stiintifice desre aceasta planeta,nibiru,sau despre annunaki? Ce spun astronomii si oamenii de stiinta in privinta asta? Vreau dovezi concrete,oameni buni,nu ma mai duceti cu zaharelul,ca nu pun botul daca nu imi aratati negru pe alb. Pe National Geografic a fost aseara un documentar foarte interesant in legatura cu presupusa viata de pe alte planete,dar sunt doar presupuneri. Stiti voi mai mult decat ei? Pai ia luminati-ma si pe mine.

11-01-2010 16:34:43
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ce spun astronomii si oamenii de stiinta ?Daca nici astronomii nu-s oameni de stiinta ,inseamna ca noi suntem boschetari (noi doi).
Iubareato ,tata ! Cand te mai uiti pe National Geografic ,opreste aragazul .Arderea mananca oxigenul .


15-01-2010 20:32:07
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Am avut o catelusa ,dalmatian,pe care o iubeam tare mult .Si catelusa mea facea atac de panica ,cand primeam vreun compliment.asa ca o cred pe...catelusa .

16-01-2010 08:19:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iubareatzo tata, iti pot raspunde doar c-o replica a lui Mel Gibson din dragutzul film "Teoria conspiratziei":
Daca o conspiratize ar putea fi usor demontata/demonstrata, n-ar mai fi o conspiratzie ! ;)
Poate doar o... constipatzie. :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-01-2010 14:39:40)


17-01-2010 14:38:47
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

iubareata a scris:

Pun si eu o intrebare de blonda : exista dovezi stiintifice desre aceasta planeta,nibiru,sau despre annunaki? Ce spun astronomii si oamenii de stiinta in privinta asta? Vreau dovezi concrete,oameni buni,nu ma mai duceti cu zaharelul,ca nu pun botul daca nu imi aratati negru pe alb. Pe National Geografic a fost aseara un documentar foarte interesant in legatura cu presupusa viata de pe alte planete,dar sunt doar presupuneri. Stiti voi mai mult decat ei? Pai ia luminati-ma si pe mine.


Poti sa intri pe Descopera  punct ro . Prezinta mai multe date stiintifice corecte in cea mai mare parte si verificabile despre aceste subiect. Ce mi-a placut la site-ul asta e ca nu-si considera cititorii idioti.

Ultima modificare facuta de Romanticide (17-01-2010 23:27:19)


17-01-2010 18:00:33
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

iubareata a scris:

Pun si eu o intrebare de blonda : exista dovezi stiintifice desre aceasta planeta,nibiru,sau despre annunaki? Ce spun astronomii si oamenii de stiinta in privinta asta?

Blondino, poate s-a mai scris, poate a mai spus-o cineva, poate chiar eu s-o fi facut si-n cazu asta ma repet ca un mos la poarta Alzheimerului:
- Generatia noastra a prins aselenizarea, eclipsa solara, explozia informationala (internetul) si cea a comunicatiilor; ar trebui sa fim prea al dracului de norocosi ca s-avem parte si de sfarsitul lumii sau confruntarea directa cu entitati extraterestre. Da-o naibii de treaba, chiar sa se-ntample toate astea pe parcursul unei singure vieti?!...

PS. Ideea e preluata din continutul raspunsului unui director NASA privitoare la existenta ET.


17-01-2010 20:41:20
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

Iubareatzo tata, iti pot raspunde doar c-o replica a lui Mel Gibson din dragutzul film "Teoria conspiratziei":
Daca o conspiratize ar putea fi usor demontata/demonstrata, n-ar mai fi o conspiratzie ! ;)
Poate doar o... constipatzie. :D:D hihihi


Cu alte cuvinte, insasi inexistenta dovezilor e o dovada suficienta.


17-01-2010 22:32:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu chiar asa... Xtrem :D - dovezile circumstantiale logice-s oricum mai plauzibile decit negatiile aberante ale mainstream-ului, dear Romy. :)

18-01-2010 11:36:54
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
De acord cu tine, odata ce stabilim ce-s alea "dovezi circumstantiale" si "negatii aberante".
Am citit undeva o chestie tare draguta referitoare la lucrurile astea. Cica daca cineva afirma ca un elefant mov se plimba pe Marte, este logic  ca ala trebuie sa aduca dovezi despre existenta elefantului, nu toti ceilalti sa aduca dovezi ca nu exista asa ceva. Rezulta de aici ca negatiile aberante...chiar sunt aberante. :):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (18-01-2010 12:26:39)


18-01-2010 12:16:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Raportul Condon (BlueBook- 1969) e doar unul din exemplele tipice de NEGATII ABERANTEEEEE !!! :D:D:D

18-01-2010 17:47:30
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Touche, mr.Pussycat! :):) ( si nu mai tipa asa, ca-mi scoti ochii ! :):) )
Dar de la a arata (discutabil ) ca exista extraterestri ( prin studierea amanuntita a intalnirilor de diverse grade si eliminand toate explicatiile stiintifice cunoscute, lucru facut totusi de oameni de stiinta, respectand principiile deontologiei stiintifice) pana la a sti cu certitudine si ce vor, eu zic ca-i cale lunga. Vreau sa spun ca daca unele afirmatii ar fi adevarate iar altele nu ( si e evident ca mincinosi sunt peste tot, ca-i plin internetul de tot soiul de lucruri, se tiparesc carti cu asemenea subiecte ai caror autori nu sunt nici pe departe oameni de stiinta ci un fel de scriitori de can-can) prin ce metode le-am deosebi unele de altele? Unde se opreste stiinta si unde incep speculatiile ?

Ultima modificare facuta de Romanticide (18-01-2010 22:33:39)


18-01-2010 21:43:21
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Stiinta nu se opreste,progreseaza .Speculatiile incep odata cu ignoranta.

19-01-2010 05:49:01
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
pe mine nu ma intereseaza dovezile si de fapt cel mai putin ma intereseaza parerile oamenilor de stiinta . Oameni de stiinta !!! Oamenii de stiinta sunt niste oameni care au invatat foarte mult  si au ajuns astfel sa aive fooarte multa stiinta ( de aceea se si numesc asa )si care de fiecare data in fata progresului omenirii au dat cu bata-n balta . Daca era sa ne luam dupa Oamenii de Stiiiiinta , citeam si-n ziua de azi tot la lumanare ca deh , n-am auzit inca pe nimeni sa mearga la piata sa cumpere 1 kg de curent electric si sa-l indese-ntr-o plasa !Asa-i OMU' DE STIINTA ! Nu-l iei in mana si nu-l vezi , Pa ! N-ai dovezi deci nu exista !
In ce ma priveste n-am nevoie de dovezi ca sa-mi dau seama ca o mana de ILUMINATI conduc din umbra intreaga omenire urzind conspiratii ! E suficient sa ma uit in jurul meu si sa gandesc cu propriu-mi cap ca sa-mi dau seama ca prea multe lucruri se leaga in asa fel intre ele in aceasta lume incat este absolut imposibil sa nu fie urzite intentionat de cineva . Si-acel cineva , jur pe rosu , nu-i Creatorul !
Extraterestrii exista c-asa-mi place mie . Daca exista , atunci ei sunt aici demult atata doar ca ei exista intr-un alt plan energetic , hai sa-i  zic univers paralel...

Ultima modificare facuta de titmouse (19-01-2010 09:04:39)


19-01-2010 09:02:32
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Imi place ca gandesti cu propriul tau capul tau .Asta cu existenta intr-un
alt plan energetic sau  universul paralel este f.f.interesanta .Aceste dezbateri le intalneai la Farmatti si Leibniz (cand se amuzau in cartea cu probleme celebre de matematica ) Vezi chestia cu manusa .


19-01-2010 10:18:07
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:

pe mine nu ma intereseaza dovezile si de fapt cel mai putin ma intereseaza parerile oamenilor de stiinta . Oameni de stiinta !!! Oamenii de stiinta sunt niste oameni care au invatat foarte mult  si au ajuns astfel sa aive fooarte multa stiinta ( de aceea se si numesc asa )si care de fiecare data in fata progresului omenirii au dat cu bata-n balta . Daca era sa ne luam dupa Oamenii de Stiiiiinta , citeam si-n ziua de azi tot la lumanare ca deh , n-am auzit inca pe nimeni sa mearga la piata sa cumpere 1 kg de curent electric si sa-l indese-ntr-o plasa !Asa-i OMU' DE STIINTA ! Nu-l iei in mana si nu-l vezi , Pa ! N-ai dovezi deci nu exista !
In ce ma priveste n-am nevoie de dovezi ca sa-mi dau seama ca o mana de ILUMINATI conduc din umbra intreaga omenire urzind conspiratii ! E suficient sa ma uit in jurul meu si sa gandesc cu propriu-mi cap ca sa-mi dau seama ca prea multe lucruri se leaga in asa fel intre ele in aceasta lume incat este absolut imposibil sa nu fie urzite intentionat de cineva . Si-acel cineva , jur pe rosu , nu-i Creatorul !
Extraterestrii exista c-asa-mi place mie . Daca exista , atunci ei sunt aici demult atata doar ca ei exista intr-un alt plan energetic , hai sa-i  zic univers paralel...


In general, numai in tinerete oamenii ( si oamenii de stiinta si cei fara de stiinta ) sunt receptivi la ideile noi. Nu-i de mirare ca, de-a lungul timpului, o mana de batranei ( paradigme, prejudecati, baloane de orgoliu mergatoare :D ) au tot pus bete in roate cate unui tinerel care se incapatana sa priveasca totul din alt punct de vedere. Tinerel care, peste ani, punea bete-n roate altui tinerel. Oamenii de stiinta sunt in primul rand oameni si au  metehne umane. Asta cu "n-ai dovezi deci nu exista" e destul de buna, zic eu. Cu ce-ar fi mai buna aia cu " n-ai dovezi da' exista"? 

In ce-i priveste pe illuminati, daca exista, banuiesc ca-i doare undeva daca eu cred sau nu ca ei exista. Daca se ocupa cu condusul lumii, cu siguranta sunt foarte ocupati.( hai ca formularea asta mi-a iesit super :):) )
M-am mai gandit la ceva, cu siguranta s-au mai gandit si altii, da' pe mine acu' m-a pocnit : daca illuminati sunt acelasi lucru cu extraterestrii? Si poate ca scopul lor nu e sa stranga bogatii, ca niste oameni.
Tot uitandu-ma pe niste site-uri, am gasit ceva foarte interesant :

"Initiatii pe taramurile spiritului afirma la randul lor ca Illuminati sunt doar o uriasa piatra de incercare peste care omenirea este nevoita sa treaca in decursul evolutiei sale de la o specie agresiv-egotic-materialista spre o clasa superioara a desavarsirii spirituale. Tot ei afirma ca Illuminati sunt de fapt fructul pacatelor noastre, deoarece daca ar avea acces la bogatie si putere absoluta, peste 90% din oamenii din prezent ar actiona la fel ca actualii Illuminati. Nu este vorba in ultima instanta decat de o traire inferioara izvorata din frica si mandrie care-i face pe oamenii de la toate nivelurile societatii sa-si controleze, abuzeze, foloseasca si minta semenii aflati intr-o stare de vulnerabilitate si inferioritate. Traire care, din pacate, a devenit o trasatura de caracter definitorie pentru specia umana din prezent."

Neee...clar sunt oameni illuminati astia. ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (19-01-2010 13:07:16)


19-01-2010 10:58:56
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Iluminati nu exista ! Deci ,in concluzie ,prin urmare ii doare'n brisca de vreun tinerel istet ,daca exista .Asa ca ,ai mai mult ca perfect  dreptate .
Ce bun e cate un site din acesta ,mai batem si noi ...


19-01-2010 11:37:25
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

PeterPan 63 a scris:


iubareata a scris:

Pun si eu o intrebare de blonda : exista dovezi stiintifice desre aceasta planeta,nibiru,sau despre annunaki? Ce spun astronomii si oamenii de stiinta in privinta asta?

Blondino, poate s-a mai scris, poate a mai spus-o cineva, poate chiar eu s-o fi facut si-n cazu asta ma repet ca un mos la poarta Alzheimerului:
- Generatia noastra a prins aselenizarea, eclipsa solara, explozia informationala (internetul) si cea a comunicatiilor; ar trebui sa fim prea al dracului de norocosi ca s-avem parte si de sfarsitul lumii sau confruntarea directa cu entitati extraterestre. Da-o naibii de treaba, chiar sa se-ntample toate astea pe parcursul unei singure vieti?!...

PS. Ideea e preluata din continutul raspunsului unui director NASA privitoare la existenta ET.

Citez din cartea 2012 scrisa de SIRIUS ZOREANU - "A fost difuzata de curand pe unul dintre singurele posturi de televiziune la care mai merita sa te uiti,o emisiune datatoare de fiori. Era o prezentare a drasticelor transformari climatice in curs de desfasurare in Groenlanda datorita fenomenului incalzirii globale. Apa rece a acestui ghetar ,scursa in Oceanul Atlantic a determinat o scadere cu cateva grade a temperaturii acestuia,foarte putine,suficiente insa pentru a stopa Gulf Stream-ul ,curentul Golfului ,despre care se stie ca asigura clima temperata a Europei (in America de Nord ,la aceleasi latitudini clima este cu mult mai rece). "    Intrebarea mea este ce stiti de acest nume gulf stream voi cei de pe forum? Ca vad ca in aceasta carte apare foarte des.


19-01-2010 21:07:51
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ia uite ce mai scrie pe internetul asta plin de informatie:

"Un studiu condus de cei mai renumiti climatologi ai lumii, studiu cu privire la situatia ghetarilor himalayeni in care se afirma ca acestia vor disparea in maxim 25 de ani din cauza incalzirii globale, s-a dovedit o minciuna grosolana, menita sa induca deliberat in eroare, anunta ziaristii britanici de la DailyMail.
Acest scandal vine la scurta vreme dupa celebrul "Climategate", caz in care mai multi oamenii de stiinta de la Universitatea East Anglia au recunoscut ca au manipulat date climatice si geologice pentru a sustine ideea unei incalziri globale datorate actiunii omului.
Conform ultimelor informatii, ghetarii himalayeni nu pot disparea in 25 de ani ci in cateva sute de ani, si asta pentru ca, in cel mai rapid caz de topire, un ghetar ar pierde 2, maxim 3, straturi pe an; iar un ghetar are cateva sute de astfel de straturi."

Alta parere e ca nici nu e incalzire globala, ci racire. Nu stiu cine-i Zoreanu asta, da' pot sa pun pariu ca e mult mai bogat ca inainte de-a scrie cartea.

Ultima modificare facuta de Romanticide (20-01-2010 18:03:06)


20-01-2010 17:59:15
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ia uite o carte interesanta, Taina muntelui ascuns, de Pavel Corut.

  "Globalizarea este un proces progresist, pozitiv şi conform cu legile de evoluţie ale Umanităţii terrane. Īn cāteva secole, globalizarea va asigura unificarea paşnică a Omenirii, īn jurul unui organ deliberativ central, cu rol de parlament mondial şi a unui guvern mondial cu activitate de orientare īn toate domeniile vieţii umane: economie, ecologie, nivel de trai, politici demografice, cultură, ştiinţă etc. Astfel, pămāntenii vor intra īntr-o eră a convieţuirii paşnice, a progresului şi a civilizării depline. Deocamdată, globalizarea progresistă a făcut paşi timizi, prin globalizarea informaţiei pe Internet şi prin globalizarea sentimentelor pozitive ale tinerei generaţii care a depăşit vechile limitări rasiale, etnice şi statale.
        Īn ultimul timp, Oculta globalist-regresivă a declanşat o nouă agresiune psihologică cu tematică mistică, Apocalipsa 2012. Variantele din această acţiune de intoxicare, īnfricoşare şi manipulare, elaborate de programatorii oculţi-regresivi, au fost puse īn circulaţie pe diverse căi: Internet, materiale scrise (cărţi, reviste, articole de ziar), emi siuni de radio şi televiziune. Foarte mulţi oameni din Europa şi de pe continentul american au luat cunoştinţă de variantele de intoxicare, īnfricoşare şi manipulare, iar destui dintre ei au ajuns deja victime ale acestei agresiuni psihologice subtile. Din motive īncă necunoscute, Oculta globalist-regresivă a lansat această agresiune numai asupra civilizaţiei raţionale euro-americane, omiţānd populaţia afro-asiatică. Mai multe false somităţi au fost atrase la agresiune, cu scop de a da un caracter aparent ştiinţific variantelor de intoxicare, īnfricoşare şi manipulare mistică. De asemenea, mulţi pseudo-intelectuali s-au angrenat īn această acţiune, ca agenţi, roboţi sau idioţi utili, din dorinţa de cāştig material ori datorită ignoranţei.
#         Oculta globalist-regresivă urmăreşte să atingă următoarele scopuri, cu ajutorul agresiunii psihologice Apocalipsa 2012: a. Oculta globalist-regresivă contează că populaţia se va īngrozi de evenimentele prezentate īn variantele lor de intoxicare-manipulare şi se va grăbi să-şi afle salvarea īn misticism, īngroşānd rāndurile roboţilor mistici deja existenţi;
# b. Oculta globalist-regresivă speră că evenimentele apocaliptice profeţite vor abate atenţia majorităţii populaţiei ţintă de la īnvăţătură, creaţie şi muncă, de la supravegherea vigilentă a avuţiilor naţionale vizate de ea pentru jefuire şi de la alte acţiuni oculte condamnabile;
# c. Apocalipsa 2012 urmăreşte să dezvolte aşteptările negative īn creierele populaţiei-ţintă. Aceste sentimente distructive, aşteptările negative, slăbesc şi īmbolnăvesc psihic persoanele mai puţin rezistente;
# d. Īn fine, oculţii globalist-regresivi urmărsc ca, prin această agresiune psihologică, să dezvolte naivitatea, credulitatea şi ignoranţa īn populaţia-ţintă.

        Īn anul 2012, nu se va īntāmpla nimic deosebit pe Terra. Pămāntenii īşi vor vedea liniştiţi de problemele lor iar manipulatorii oculţi regresivi vor īncasa un eşec cu acţiunea lor agresiv-psihologică numită Apocalipsa 2012. Păstraţi această carte, pentru a vă aminti, īn ziua de 22 decembrie 2012, că v-am spus adevărul! "

Intr-adevar, ce sa mai crezi!

Ultima modificare facuta de Romanticide (20-01-2010 18:06:56)


20-01-2010 18:06:02
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Astea le-am gasit asa, la minut. Daca mai caut, cu siguranta voi mai gasi o multime de traznai. Nu stiu de ce, am impresia ca nici nu conteaza ce credem. Timpul trece oricum, indiferent cum il folosim. Sau daca il folosim. Si ce naiba inseamna folositor.

Ultima modificare facuta de Romanticide (20-01-2010 18:36:19)


20-01-2010 18:10:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marianmandache a scris:

Imi place ca gandesti cu propriul tau capul tau .Asta cu existenta intr-un
alt plan energetic sau  universul paralel este f.f.interesanta .Aceste dezbateri le intalneai la Farmatti si Leibniz (cand se amuzau in cartea cu probleme celebre de matematica ) Vezi chestia cu manusa .

Jacques Vallee (care a si jucat... propriul sau rol ;) in "Intilnire de gradul III") a fost primul care a dezvoltat... plauzibil teoria "entitatilor demonice din universuri paralel-energetice" - in eternele dispute OZN-istice, evident.
Merita in orice caz citite cartzile lui, cu unele analize / concluzii valabile si-acum, dupa 25-35 de anisori. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-01-2010 19:08:29)


20-01-2010 18:49:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marianmandache a scris:

Iluminati nu exista ! Deci ,in concluzie ,prin urmare ii doare'n brisca de vreun tinerel istet ,daca exista .Asa ca ,ai mai mult ca perfect  dreptate .
Ce bun e cate un site din acesta ,mai batem si noi ...

Ba iegzista - si-nca cum ! :D:D
Ei sint rapaci... genetic :rolleyes: in principiu, iar insensibilitatea lor emotionala e tipic reptiliana.
Ce-i drept, sint si membri de-ai lor care-s doar racolatzi pe parcurs din turmele de "normalos" :D (exemple tipice: Isarescu, Ovidiu-Ioan Chirovici ori chiar Patriciu :x - fiindca Basexu :D de pilda nu-i saracu' decit o unealta prostovana) pe baza "realizarilor" lor care le probeaza inclinatiile spre egoism, sete de putere cu orice pretz, lacomie, cinism, lipsa de scrupule etc etc. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-01-2010 19:04:28)


20-01-2010 18:54:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. (@ Romycide): timpul trece doar pentru noi.
Totul - chiar TOTUL - s-a intimplat deja de fapt :rolleyes:, inca inainte de secunda Big-Bangului. ;)
Ca sa dezvolt insa ideea asta, ma tem ca ne-ar trebui o shezatoare :D interminabila...

Si sa nu uit: pe Pavel Coruptz :D:D nu cred ca l-as cita vreodata.
Desi unele chestii scrise de el le-am citit (fireste, ca sa evaluezi ceva/pe cineva, tre'sa-l cunosti mai intai). :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-01-2010 19:09:57)


20-01-2010 19:00:21
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
De ce, aberatiile lui Corut nu-s destul de bune? Eu nu am citit nimic de el si nici n-am de gand, la ce subiecte abordeaza. Asa-s io, incuiata si marginita. Imi place doar sicence-fiction-ul, si-ala de calitate. Dupa cum am spus, am postat ce-am gasit la repezeala. Asa era prezentata cartea lui pe nush ce site care o vinde. Mai sunt la vanzare vreo 10-12 cartulii, toate cu 2012 in titlu. E adevarat, autorii nu erau nume asa "sonore". Da' poate ajung, dupa ce se vor epuiza cartile.


P.S. Timpul trece pentru cine il percepe ca dimensiune. Ce facem cu el in timp (!) ce trece, asta-i alta poveste.

Ultima modificare facuta de Romanticide (20-01-2010 19:21:56)


20-01-2010 19:12:15
   
Pagini: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 ... 79    
Mergeti la