Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79
?? carpe diem
Cont Sters

Inregistat: 08-04-2005
Mesaje: 2
Uite o pasare rara:). Cred ca esti prima femeie pe care am auzit-o ca-i place sf-ul. Cat  despre Corut ce sa zic ...? Am citit doar 7 ani apocaliptici si mi-a ajuns. Prea mare " romanocentrism"ptr gustul meu. Cat despre 2012 cred ca este doar o furtuna intr-un pahar cu apa la fel ca 2000. Poate mai schimbam doua vorbe aici ca am vazut in profilul tau ca ai dezactivat chat-ul :).
Romanticide a scris:

De ce, aberatiile lui Corut nu-s destul de bune? Eu nu am citit nimic de el si nici n-am de gand, la ce subiecte abordeaza. Asa-s io, incuiata si marginita. Imi place doar sicence-fiction-ul, si-ala de calitate. Dupa cum am spus, am postat ce-am gasit la repezeala. Asa era prezentata cartea lui pe nush ce site care o vinde. Mai sunt la vanzare vreo 10-12 cartulii, toate cu 2012 in titlu. E adevarat, autorii nu erau nume asa "sonore". Da' poate ajung, dupa ce se vor epuiza cartile.


P.S. Timpul trece pentru cine il percepe ca dimensiune. Ce facem cu el in timp (!) ce trece, asta-i alta poveste.


20-01-2010 23:07:34
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

carpe diem a scris:

Uite o pasare rara:). Cred ca esti prima femeie pe care am auzit-o ca-i place sf-ul. Cat  despre Corut ce sa zic ...? Am citit doar 7 ani apocaliptici si mi-a ajuns. Prea mare " romanocentrism"ptr gustul meu. Cat despre 2012 cred ca este doar o furtuna intr-un pahar cu apa la fel ca 2000.

"Sapte ani apocaliptici" e o carte-interviu scrisa de Ion Tugui, nicidecum avandu-l pe Corut drept autor, asta ca sa fim in clar.
Cat despre tema topicului, mi-a placut raspunsul ce l-am primit ieri la intrebarea pusa unui pusti:
- Ce crezi, baiete, legat de 2012?
- Nene, sfarsitul lumii il stie doar Tatal, si cum el nu prea are obiceiul sa faca confidente oricui, ma-ndoiesc sincer ca ar exista o liota de "initiati", asta numai daca privim cantitatea de maculatura irosita pe marginea subiectului.


21-01-2010 08:29:05
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Al naibii pusti ! :rolleyes: Shi... nu shtiu cum se face cumetre ca.. numai de copchii din ashtia eshti inconjurat, 'mi-amintesc de celalalt care intreba :"Cine bate : Femeia fantastica sau Omu' paianjen" parca... :rolleyes: Asta de-al doilea bag 'sama ca se uita la fel de des la aceleashi desene animate, numa' ca el ... le intelege deja ;) :rolleyes: Mai sa-i dau dreptate, da'... ar trebui sa inchidem topicu' shi... nu se face ;)

21-01-2010 17:35:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda... ai uitat insa, hipersheriffe, si alte intrebari la care pustimea are raspunsuri d-astea transhante ;) - de ex.:
Cine bate? Jac Noris, Vandame ori Cichicean ?? :D:D
Ntzzz, Brusli-i cocosheaza pi totzi !!! :D:D

Serios acum, (*) normal ca liota aia de "initziatzi" :rolleyes: e doar o gashca de disperati dupa glorie si eventual malai :D rezultat din prostelile pseudospeculative din cartzuliile lor - in general compilatii "best of" ale parerilor altora, la fel de disperati si astia :D -  rezultind astfel cite-un ghiveci cu... varza :D perfect.

Ceea ce se va intimpla insa CU ADEVARAT in 2012 (si dupa ;)) numai UNUL stie  - si ala, evident, sint doar IO, XT-CT-PC-etc. :D:D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-01-2010 18:42:04)


21-01-2010 18:28:38
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ai uitat insa ca pustii din ziua de azi sunt ceva mai isteti decat cei din alte vremuri iar la intrebarea ta bengoasa "cine bate?" sa-ti fi raspuns in asa fel incat sa se inteleaga, de fapt : asa intrebare, asa raspuns. Hai ca nu era greu.
Sigur, ironizand pe cineva ai toate sansele sa-l discreditezi. Ideea nu-i noua. O aplicam cu totii, de la vladica pana la opinca. Si mai e una faina, sa lasi sa se inteleaga ca bagi in aceeasi oala doi presupusi adversari. Astept urmarea. Devine interesant.
Ma mira insa faptul ca tu te lupti cu pustimea pe-aici.

Ma tot gandesc, probabil ca fiecare din cei care au scris multimea de carti pe subiectul asta  va spune ca numai el stie ce se va intampla cu adevarat in 2012.

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-01-2010 19:16:55)


21-01-2010 19:00:10
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Daca cei care au scris multime de carti pe acest subiect ,ar sti ce se va intampla in 2012 nu ar mai fi scris nimicuri ,ci s-ar fi facut misionari ...la
dracu'n puii mei mondeni .


21-01-2010 19:16:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Ai uitat insa ca pustii din ziua de azi sunt ceva mai isteti decat cei din alte vremuri iar la intrebarea ta bengoasa "cine bate?" sa-ti fi raspuns in asa fel incat sa se inteleaga, de fapt : asa intrebare, asa raspuns. Hai ca nu era greu.
Sigur, ironizand pe cineva ai toate sansele sa-l discreditezi. Ideea nu-i noua. O aplicam cu totii, de la vladica pana la opinca. Si mai e una faina, sa lasi sa se inteleaga ca bagi in aceeasi oala doi presupusi adversari. Astept urmarea. Devine interesant.
Ma mira insa faptul ca tu te lupti cu pustimea pe-aici.

Ma tot gandesc, probabil ca fiecare din cei care au scris multimea de carti pe subiectul asta  va spune ca numai el stie ce se va intampla cu adevarat in 2012.

Autoironia mea credeam ca-i subintzeleasa. :rolleyes: ("Ceea ce se va intimpla insa CU ADEVARAT in 2012 (si dupa ;)) numai UNUL stie  - si ala, evident, sint doar IO, XT-CT-PC-etc. :D:D:D hihihi")
Si pustimea din ziua de zi NU E, dupa mine, deloc mai isteatza :rolleyes: decit aia de-acum citeva decenii, sa zicem. :) (pina si io, pushtiu' actual, mi-s cu mult mai prost :D decit eram pe-atunci !!! :D:D hihihi)
Iar cu o gashca de pushti imposibil de calmat cu vorba buna :rolleyes: nu m-am mai caftit de vreo 5 ani :rolleyes: (adevaru-i ca p-astia ultimii i-am razbit cu greu - deh, batrinetzile, nu prea mai am suflu, :D iar conditia psihica nu tine loc aleia fizice 100%).

In alta ordine de idei, io de pilda am renuntzat acum exact doua luni la publicarea unei cartzulii pe tema 2012, TOCMAI din cauza pomenitei "liote" care dilueaza deja orice posibil mesaj plauzibil - pe linga ca-l deformeaza, daca nu-l falsifica iremediabil. :(

Sa nu mai zic nimic de faptul c-ar fi fost probabil un fiasco, in ciuda opiniei contrare a editorului (amic intr-o dugheana sus-pusa, fost coleg acu' trei decenii prin cenaclul SF Selenarii) - care mi-a propus de fapt scrierea cartzuliei, dupa citirea postarilor de la topicul "LILITH" si p-orma d-abia a lui "2012" de-aici, culmea !!! :D:D
Ar fi parut oricum, zic io, tare plictistoare :( cu structura ei logica si prea detaliata cumva, purtind eventualii cititori pe... prea intinse si divergente campii ale cunoasterii.:rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-01-2010 20:19:06)


21-01-2010 19:26:06
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Si-atunci, peste cati ani  n-o sa reusesti nicicum sa  calmezi pustimea, ca nu mai ai vorbe bune si nici suflu?

Serios acum, si am mai intrebat asta : prin ce metode reuseste cineva sa decanteze toate "informatiile" astea, mai ales ca seamana izbitor unele cu altele in esenta?

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-01-2010 19:34:24)


21-01-2010 19:30:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sa nu uit - si cu asta, topicul 2012 e, din partea mea, INCHIS: :) (posibil sa fie de-acum inchise si postarile mele de-aici la modul general :rolleyes: - tot mi-s la nr. 6161 - care, numerologic, are destule conotatzii favorabile deciziei asteia... ;))
Am avut traznita idee de-a depune o copie a manuscrisului cartzuliei de care vb. intr-un anume loc ;) - din care, la un mod verificat-certificat... SIGILAT :D:D, o sa fie "eliberata" la 22 dec. 2012. :D:D
Data care reprezinta si finalul unui pariu facut cu mentzionatul amic editor - care, evident, nu crede o iota din concluziile/premonitziile lui JE - XT-CT-PC etc :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-01-2010 19:54:11)


21-01-2010 19:42:54
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Circula pe net un mesaj despre flacara violet , o rugaciune care-ar trebui spusa in fiecare zi si un cantec , ma rog , niste sunete destul de melodioase care ar trebui ascultate pentru "curatarea energetica - spirituala" si deschiderea glandei pineale ...bla...bla...bla... Tocmai am ascultat la casti  de cateva ori aceste sunete .NU ESTE O GLUMA SA ASCULTATI ACEST CANTEC , N_O FAC ETI NICI MACAR DIN CURIOZITATE . Mesajul meu catre voi este urmatorul :
     NU ASCULTATI ACEST CANTEC !
     Vorbesc foarte serios . STERGETI INREGISTRAREA DE CUM O PRIMITI !

ps. desi , Dumnezeu stie , cred ca se va intampla exact contrariul , adica  acum am stimulat curiozitatea multora de a-l asculta.
     in sfarsit , eu am spus ce am avut de spus .


22-01-2010 09:38:40
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Eiiii, PreaLuminate, se vede treaba ca numai 'io.. shi altzi vreo catziva de p'-aci n'-avem absolut nici un dubiu ca tot ceea ce ai prevestit se va intampla intocmai in 2012 :rolleyes: , cat priveshte pe ceilaltzi "necredincioshi" (ca shi amicul mai sus amintit) nici prin cap nu le trece ce-i ashteapta :rolleyes: crezand cumva ca toate scrierile expuse in zona 'or fi numa' ceva... fantasmagorii, ori ceva aidoma :rolleyes: . Asha ca... ard de nerabdare sa vaz' manuscrisul acela (chit ca ... din ce intzeleg :rolleyes: :rolleyes: mare parte din cuprinsul lui l-am citit ;) in paginile astea) daca nu din alt motiv, macar ca... mi-'s tare curios sa vaz' ce-o sa i se intample cosmosheriffului... caci, la cum il shtiu 'io... ceva "exceptzional trebe' sa i se intample :rolleyes: :rolleyes:
In alta ordine de idei ( ahh', iar m-a luat valu'.. care idei ??? :rolleyes: ) se vede treaba ca... v-atzi maturizat prea timpuriu :rolleyes: Pai .. o sa va spun 'io, care am aceeasi minte :rolleyes: ca la varsta de shase ani : pushtiu' raspunde clar shi raspicat la o asemenea intrebare : "Cei mai tari, cei care ii rupe pe totzi sunt Johny Bravo shi Dexter, singurele care-i mai pot incurca sunt... Spioanele, iar asta numa' shi numa'.. pentru ca-s fete :rolleyes: ".
Incheind in acelashi trend.. apoteotic :rolleyes: , vis-a-vis de poastarea de mai sus a sefei directe... 'ie clar ca doua saptamani de-acu' incolo nu mai ascult nici o melodie ( ceea ce nu mi-e greu, caci .. nici pana acu' n-am ascultat vreuna :rolleyes: ). Pai .. nu 'ie mai simplu sa ascultzi de altzii mai intzeleptzi decat sa ai propriile idei/initziative ? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de niladam (22-01-2010 10:25:26)


22-01-2010 10:14:36
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

titmouse a scris:

Circula pe net un mesaj despre flacara violet , o rugaciune care-ar trebui spusa in fiecare zi si un cantec , ma rog , niste sunete destul de melodioase care ar trebui ascultate pentru "curatarea energetica - spirituala" si deschiderea glandei pineale ...bla...bla...bla... Tocmai am ascultat la casti  de cateva ori aceste sunete .NU ESTE O GLUMA SA ASCULTATI ACEST CANTEC , N_O FAC ETI NICI MACAR DIN CURIOZITATE . Mesajul meu catre voi este urmatorul :
     NU ASCULTATI ACEST CANTEC !
     Vorbesc foarte serios . STERGETI INREGISTRAREA DE CUM O PRIMITI !

ps. desi , Dumnezeu stie , cred ca se va intampla exact contrariul , adica  acum am stimulat curiozitatea multora de a-l asculta.
     in sfarsit , eu am spus ce am avut de spus .

Bine,bine si cum dau de el ?Nu de alta ,dar sa-l ocolesc .


22-01-2010 10:33:11
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
" Fara nici o indoiala ,toti avem numele stravechi al lui Dumnezeu inscris in corpurile noastre.,in modul cel mai intim posibil. Fiecare fibra de muschi,fiecare cristal din oasele trupului ,lacrimile care ne curg si produsele secundare ale vietii ,pe care le numim reziduuri-toate sunt Dumnezeu" .

23-01-2010 18:10:57
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:

" Fara nici o indoiala ,toti avem numele stravechi al lui Dumnezeu inscris in corpurile noastre.,in modul cel mai intim posibil. Fiecare fibra de muschi,fiecare cristal din oasele trupului ,lacrimile care ne curg si produsele secundare ale vietii ,pe care le numim reziduuri-toate sunt Dumnezeu" .

Nu stiam ca oasele noastre sunt alcatuite din cristale .Cu sguranta ,celor care li se spun ca au os domnesc ,oasele lor au cristale swarovski .Asta, ca reziduurile sunt Dzeu , nu o mai cred .Ar fi o blasfemie sa spunem ,de ex ,ca materiile fecale ...Categoric ,nu !
Eu zic sa te mai gandesti !


23-01-2010 19:17:40
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
E un citat dintr-0 carte.

25-01-2010 16:06:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
O celebră clarvăzătoare din Bulgaria a mai prezis, pe lângă conflictul de anul viitor (noiembrie 2010), accidentul submarinului Kursk, venirea lui Obama la Casa Albă şi criza economică.

O nouă conflagraţie mondială – purtată după toate „regulile“ impuse de un armament sofisticat, un preşedinte de culoare pentru Statele Unite, atacurile teroriste de pe 11 septembrie 2001 şi multe alte evenimente care au schimbat faţa lumii se regăsesc în viziunile babei Vanga, cea care a fost denumită şi „Nostradamus din Est“. „Se spune că după profeţiile bătrânei se ghida şi Gorbaciov în deciziile pe care le lua“, afirmă scriitorul autohton Pavel Pavlov, în cartea pe care i-a dedicat-o prezicătoarei.

„Ultimul preşedinte va fi negru“

Venirea la conducerea SUA a unui preşedinte de culoare va coincide cu o criză economică majoră, „iar America se va prăbuşi atât de la sud, cât şi de la nord“, a prezis Vanga. Dar vorbele sale nu sunt atât de recente ca ale altor prezicători. Cu puţin timp înaintea morţii sale, pe 11 august 1996, „Regina vrăjitoarelor“ – aşa cum este numită şi acum de bulgari – a făcut această afirmaţie şocantă pentru toate mediile de informare în masă.

Vorbele sale nu au fost uitate însă, blogurile internauţilor din estul Europei readucând profeţia în actualitate în 2008, cu puţin timp înainte de alegerile prezidenţiale din SUA. Mai mult, clarvă- zătoarea a spus că „omul negru“ va fi ultimul preşedinte din istoria Americii, pentru că, pe perioada domniei sale, SUA se vor diviza în mai multe ţări independente.

O altă viziune a Vangăi ar urma să se adeverească anul viitor. Prezicerea este una mult mai dureroasă decât criza economică. „În 2010 este debutul celui de-al treilea război mondial, care va începe în noiembrie şi se va termina în octombrie 2014. Se va desfăşura, la început, cu arme convenţionale, ca apoi să aibă loc atacuri cu arme nucleare şi chimice, spre final“, indică profeţia bulgăroaicei.

Kursk, un naufragiu anunţat

O altă prezicere care s-a împlinit a fost accidentul submarinului Kursk, din august 2000. Dar, în 1980, când Vanga „vedea“ catastrofa, nimeni nu a înţeles. Toţi cei care au auzit-o s-au gândit că este vorba despre oraşul cu acelaşi nume, situat în plină câmpie, la foarte mare depărtare de mări şi de fluvii. Abia după scufundarea submarinului şi moartea celor 117 marinari, lumea i-a înţeles premoniţia.

Oamenii de ştiinţă care s-au ocupat îndeaproape de studiul „fenomenului Vanga“ afirmă că ea ar fi prezis chiar şi atacul terorist de la 11 septembrie 2001, asupra Turnurilor Gemene din New York. „Groază! Groază! Fraţii noştri din America se prăbuşesc de la mare înălţime, înjunghiaţi de moarte de ciocurile unor păsări de oţel! Apoi, lupii vor ieşi urlând din tufişuri şi mult sânge nevinovat va curge în valuri“, prevestea bătrâna bulgăroaică în 1989. „Traducerea“ experţilor ruşi a remarcat în cuvintele sale atât atacul terorist, cât şi replica furibundă a americanilor în atacarea Irakului – Bush, numele fostului preşedinte american, se traduce prin „tufiş“.

Vizitată pe timpul vieţii de oameni simpli, dar şi de regi şi preşedinţi de stat, de ţărani şi de miniştri, bătrâna ţărancă oarbă este şi acum venerată în Bulgaria ca o sfântă care a ajutat sute de mii de oameni sfătuindu-i în legătură cu ce le pregătea viitorul, indiferent de condiţia lor socială.

Lovită de trăsnet, a rămas oarbă

Pe numele ei de fată Evanghelia Sourcheva, Vanga s-a născut pe 31 ianuarie 1911, în localitatea Strumiţa din Macedonia. Venită pe lume prematur, cu urechile lipite de cap şi cu degetele unite între ele şi la mâini, şi la picioare, a reprezentat încă de atunci un semn divin pentru familia de plugari săraci care i-a dat viaţă.

La 12 ani este surprinsă de o furtună, luată pe sus de vânt şi lovită de fulger. Cele două verişoare care o însoţeau scapă neatinse. Şocul a orbit-o, dar i-a adus şi capacitatea care o va face renumită. Intră în contact cu persoane decedate de sute de ani (nu e vorba de spiritism, deoarece spiritele decedatilor, care se pot asimila cu dracii, se folosesc de un medium, pe care-l poseda pentru a-si transmite mesajul – n.m.), se conversează cu mici entităţi (care pot fi draci sau ingeri – Dumnezeu stie! – n.m.) care îi spun ce va urma, ea ajungând să prezică detaliat locuri, evenimente şi persoane din viitor. În 1942 se mută în Bulgaria, în urma căsătoriei.

După venirea comuniştilor la putere, Vanga are nefericita inspiraţie de a prezice locul şi data morţii lui Stalin. Regimul o aruncă în temniţă, de unde va ieşi doar după moartea dictatorului rus. Comuniştii bulgari îşi dau seama de potenţialul clarvăzătoarei, considerând că este mai bine să se folosească de puterile ei. De atunci, pe la căsuţa ei din orăşelul bulgar Rupiţe s-au perindat peste un milion de oameni, cerându-i ajutorul. Vanga şi-a prezis până şi data morţii – 11 august 1996, cu mult timp înainte. Pe patul de moarte, le-a spus celor apropiaţi că puteri similare cu ale ei are acum şi o franţuzoaică de doar 10 ani.

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-02-2010 11:49:07)


17-02-2010 11:42:41
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Am vazut la stiri imagini din Chile dupa cutremur,parca era filmul 2012,la fel arata si acolo podul,si soselele. E ingrozitor,pamantul se scutura precum un caine sa mai scape de numarul mare de paraziti ,asta am ajuns sa fim noi oamenii,niste paraziti pt pamant. Moartea pandeste peste tot. Si asta datorita rautatii noastre. Cititi pe net despre Miscarea de Rezistenta,se incearca sensibilizarea oamenilor,dar ma tem ca fara rezultate.

27-02-2010 22:10:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Vax albina Miscarile astea ... mai mult de marketing decit de rezistentza, iuby ! ;)
O miscare spre... bunker :D (in grup organizat, evident) ar fi mai recomandabila, zau.
Serife Niladam, preia deci comandaaaaaaaaaaaaaaaaaa   !!!! :D:D
Desi, serios (*) acum, asa cum am mai spus prin zona asta, capacitatea de asociere a omuletzilor (fie ea temporara si-n scop de pura supravietzuire :() tinde, din pacate, de mult spre ZERO...
Chiar daca nu chiar toti oamenii-s rai, Blondino ! Uite, TU de exemplu esti tare buuuunaaaa... ;)

Prea desele si... cutremuratoare cutremure din ultima vreme (unul de 7,1 grade si-n Japonia, inregistrat chiar ACUM) reprezinta oricum semnul evident (pe linga multe-multe altele) al apropierii lui Nibiru/Marduk/Amar, nu va e inca clar? (nici macar asa, spus cu ... rima ??? :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-02-2010 23:26:19)


27-02-2010 23:03:57
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:

Am vazut la stiri imagini din Chile dupa cutremur,parca era filmul 2012,la fel arata si acolo podul,si soselele. E ingrozitor,pamantul se scutura precum un caine sa mai scape de numarul mare de paraziti ,asta am ajuns sa fim noi oamenii,niste paraziti pt pamant. Moartea pandeste peste tot. Si asta datorita rautatii noastre. Cititi pe net despre Miscarea de Rezistenta,se incearca sensibilizarea oamenilor,dar ma tem ca fara rezultate.

N-ai vrea tu sa ne sensibilizam amandoi ?Sigur vei scapa de angoase . Am glumit,
mai iubareato !


28-02-2010 10:25:27
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Vax albina Miscarile astea ... mai mult de marketing decit de rezistentza, iuby ! ;)
O miscare spre... bunker :D (in grup organizat, evident) ar fi mai recomandabila, zau.
Serife Niladam, preia deci comandaaaaaaaaaaaaaaaaaa   !!!! :D:D
Desi, serios (*) acum, asa cum am mai spus prin zona asta, capacitatea de asociere a omuletzilor (fie ea temporara si-n scop de pura supravietzuire :() tinde, din pacate, de mult spre ZERO...
Chiar daca nu chiar toti oamenii-s rai, Blondino ! Uite, TU de exemplu esti tare buuuunaaaa... ;)

Prea desele si... cutremuratoare cutremure din ultima vreme (unul de 7,1 grade si-n Japonia, inregistrat chiar ACUM) reprezinta oricum semnul evident (pe linga multe-multe altele) al apropierii lui Nibiru/Marduk/Amar, nu va e inca clar? (nici macar asa, spus cu ... rima ??? :D:D)
Eu cand simt ca ceva se va intampla,chiar asa e. Asa si acum-"instinctul meu de fata mare nu ma inseala".  Dar de ce nu se vb la stiri despre aceasta planeta care se apropie? Cine are interes sa ne tina in intuneric? Tie,care sti atat de multe ,cum ti-a schimbat viata apropierea acestei planete?
Ai facut ceva schimbari in rutina zilnica,ai renuntat la proiecte de viitor,iti traiesti mai intens viata? Spune-mi despre genul asta de schimbari,poate ne vor ajuta si pe noi.


01-03-2010 14:41:24
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:


iubareata a scris:

Am vazut la stiri imagini din Chile dupa cutremur,parca era filmul 2012,la fel arata si acolo podul,si soselele. E ingrozitor,pamantul se scutura precum un caine sa mai scape de numarul mare de paraziti ,asta am ajuns sa fim noi oamenii,niste paraziti pt pamant. Moartea pandeste peste tot. Si asta datorita rautatii noastre. Cititi pe net despre Miscarea de Rezistenta,se incearca sensibilizarea oamenilor,dar ma tem ca fara rezultate.

N-ai vrea tu sa ne sensibilizam amandoi ?Sigur vei scapa de angoase . Am glumit,
mai iubareato !
Imi permit sa te rog ceva ,asta asa pt ca tot "flirtam" noi amandoi pe aici. Si rugamintea este sa nu te mai abati de la subiectul topicurilor despre 2012,macar pe astea lasa-le asa cum sunt,ma intereseaza foarte mult acest aspect,vreau sa stiu si sa imi explic evenimentele care vin peste noi. Si bineinteles daca sti si tu cate ceva referitor la acest subiect voi citi cu mare interes ,asa cum fac acum cu ceea ce scrie kawa. Iti multumesc.

01-03-2010 14:49:32
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Voi tine seama ,doamna !

01-03-2010 15:10:26
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
NASA sustine ca, in 2012, Nibiru se va apropia de sistemul nostru solar si va interactiona cu acesta, producand efectele asemanatoare cu cele de care vorbesc profetiile Maya, cum ar fi scufundarea Atlantidei si Potopul lui Noe.

Conform calculelor, Nibiru va deveni vizibila in anumite parti ale Pamantului in 2009, iar din luna mai 2011 ea fiind vizibila de pe intreg Pamantul, scrie Gardianul
Intrebarea mea este: chiar a fost vizibila aceasta planeta in 2009?


01-03-2010 16:41:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

iubareata a scris:

NASA sustine ca, in 2012, Nibiru se va apropia de sistemul nostru solar si va interactiona cu acesta, producand efectele asemanatoare cu cele de care vorbesc profetiile Maya, cum ar fi scufundarea Atlantidei si Potopul lui Noe.

Conform calculelor, Nibiru va deveni vizibila in anumite parti ale Pamantului in 2009, iar din luna mai 2011 ea fiind vizibila de pe intreg Pamantul, scrie Gardianul
Intrebarea mea este: chiar a fost vizibila aceasta planeta in 2009?

Da, la Polul Sud e deja vizibila (cu telescopu' deocamdata, emisia ei fiind spre frecventza infrarosie mai ales) - iar praful rosu lasat in urma ei pe Terra, la fiecare circa 3.600 :rolleyes: de ani, e clar documentat de ultimele studii geo- si glaciologice.
Nu degeaba americanii au bagat de curind sume gigantice intr-un telescop enorm montat chiar prin zona aia, aproape de Polul Sud. ;)

...Mergi deci cu mine-ntr-o expeditie la Polu' Sud, Blondino ? ;) (da' vezi ca acolo fazele "de incalzire", inclusiv preludiul, tzin cam cit noaptea polara... :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-03-2010 18:04:15)


01-03-2010 18:00:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

iubareata a scris:


Xtremul a scris:

Vax albina Miscarile astea ... mai mult de marketing decit de rezistentza, iuby ! ;)
O miscare spre... bunker :D (in grup organizat, evident) ar fi mai recomandabila, zau.
Serife Niladam, preia deci comandaaaaaaaaaaaaaaaaaa   !!!! :D:D
Desi, serios (*) acum, asa cum am mai spus prin zona asta, capacitatea de asociere a omuletzilor (fie ea temporara si-n scop de pura supravietzuire :() tinde, din pacate, de mult spre ZERO...
Chiar daca nu chiar toti oamenii-s rai, Blondino ! Uite, TU de exemplu esti tare buuuunaaaa... ;)

Prea desele si... cutremuratoare cutremure din ultima vreme (unul de 7,1 grade si-n Japonia, inregistrat chiar ACUM) reprezinta oricum semnul evident (pe linga multe-multe altele) al apropierii lui Nibiru/Marduk/Amar, nu va e inca clar? (nici macar asa, spus cu ... rima ??? :D:D)
Eu cand simt ca ceva se va intampla,chiar asa e. Asa si acum-"instinctul meu de fata mare nu ma inseala".  Dar de ce nu se vb la stiri despre aceasta planeta care se apropie? Cine are interes sa ne tina in intuneric? Tie,care sti atat de multe ,cum ti-a schimbat viata apropierea acestei planete?
Ai facut ceva schimbari in rutina zilnica,ai renuntat la proiecte de viitor,iti traiesti mai intens viata? Spune-mi despre genul asta de schimbari,poate ne vor ajuta si pe noi.

Am mai raspuns la "chestionarul" asta, iuby ! :D
Traiesc la fel de... intens viatza, fara remuscari (si fara prea multe pacate ;) si de-acum inainte), dar ma si pregatesc cumva... practic (da-da, Bunkerul... MEU chiar exista, desi nu-i de talia aluia al lui Tom Cruise :D de pilda) pentru schimbarile ce vor sa vie... la un coltz. ;)
Chiar daca-i clar ca soarta nu se stie unde-cum te prinde-faulteaza :D (sau nu ? :rolleyes:), macar convingerea ca sintem de fapt NEMURITORI ma face sa fiu 101% relaxat.
Fii si tu la fel deci... :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-03-2010 18:09:11)


01-03-2010 18:05:40
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:


iubareata a scris:

NASA sustine ca, in 2012, Nibiru se va apropia de sistemul nostru solar si va interactiona cu acesta, producand efectele asemanatoare cu cele de care vorbesc profetiile Maya, cum ar fi scufundarea Atlantidei si Potopul lui Noe.

Conform calculelor, Nibiru va deveni vizibila in anumite parti ale Pamantului in 2009, iar din luna mai 2011 ea fiind vizibila de pe intreg Pamantul, scrie Gardianul
Intrebarea mea este: chiar a fost vizibila aceasta planeta in 2009?

Da, la Polul Sud e deja vizibila (cu telescopu' deocamdata, emisia ei fiind spre frecventza infrarosie mai ales) - iar praful rosu lasat in urma ei pe Terra, la fiecare circa 3.600 :rolleyes: de ani, e clar documentat de ultimele studii geo- si glaciologice.
Nu degeaba americanii au bagat de curind sume gigantice intr-un telescop enorm montat chiar prin zona aia, aproape de Polul Sud. ;)

...Mergi deci cu mine-ntr-o expeditie la Polu' Sud, Blondino ? ;) (da' vezi ca acolo fazele "de incalzire", inclusiv preludiul, tzin cam cit noaptea polara... :D:D)
Desi nu imi place frigul,as merge si pana acolo,ca sa imi povestesti ce si cum.

01-03-2010 18:08:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Problematica-i stufoasa rau, draga iubareatzo... :rolleyes:
Se pare ca, in cadrul "Misiunii anglo-saxone" (plan ocult complex, cunoscut mai de demult), apropiatul Razboi Mondial Nr.3 :x e planificat special pentru pregatirea rasei... ALBE pentru "mostenirea post-apocaliptica a Terrei". :)
Chinezii (cu scinteie initziala in Iran) vor fi asadar tzinta proxima a decimarii drastice a populatiei globului. :(

Gluma :D cu gripa porcina si vaccinarile (sau... non-vaccinarile :rolleyes:) a fost doar un miiic test al reactiilor prostimii, dar si o pre-sensibilizare la anumitzi agenti patogeni care vor fi eliberati... exact atunci cind trebuie, :( atit.

Nu mai intru acum in alte detalii... psiho-strategice ;) fiindca deja erau sa ma calce citeva Range-Rover negre. :D:D hihihi (starea de "readiness" si control total al oamenilor va fi "stimulata" implicit datorita iminentului razboi... nuclear de asta data :()

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-03-2010 20:44:08)


01-03-2010 18:12:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Asta a fost chiar ULTIMA informare (serioasa, serios... :)) pe tema asta.
Fiindca e clar ca problematica asta nu intereseaza practic pe nimeni. :( (nici Pulea n-a intrebat de pilda ce-i Labirintul din Hawara si ce vrea el :D).

Eram oricum sigur de cind am inaugurat topicul asta ca doar aparenta "gluma" a dezbaterii cu tema "Bunkerul-2012" n-o sa prinda, din pdv. practic-efectiv al unei eventuale cooperari-coagulari a unor omuletzi, ABSOLUT LA NIMENI. :)

The end - konec filma - fine del primo tempo deci. :D:D:D

P.S. Pe tine, draga Blondy, normal c-o sa te mai tin la curent... dar nu aici. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-03-2010 21:05:55)


01-03-2010 18:22:57
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Florine,te rog sa ai grija sa n-o tii prea mult in curent,ca la cat e de sensibila ,poa' sa faca cine stie ce "compilatie " la foale si adio P... de Nord!

01-03-2010 21:53:53
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Acum ,serios vorbind (mai bine zis scriind) ,eu cred ca toata chestia asta cu
2012 e ceva lipsit de sens .Toate aceste previziuni au plecat de la o transcriere gresita a cuvantului "maia" a Mayasilor .Si uite asa ,a iesit o plamadeala de mai mare veselia .

Ultima modificare facuta de marianmandache (01-03-2010 22:05:44)


01-03-2010 22:02:38
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Problematica-i stufoasa rau, draga iubareatzo... :rolleyes:
Se pare ca, in cadrul "Misiunii anglo-saxone" (plan ocult complex, cunoscut mai de demult), apropiatul Razboi Mondial Nr.3 :x e planificat special pentru pregatirea rasei... ALBE pentru "mostenirea post-apocaliptica a Terrei". :)
Chinezii (cu scinteie initziala in Iran) vor fi asadar tzinta proxima a decimarii drastice a populatiei globului. :(

Gluma :D cu gripa porcina si vaccinarile (sau... non-vaccinarile :rolleyes:) a fost doar un miiic test al reactiilor prostimii, dar si o pre-sensibilizare la anumitzi agenti patogeni care vor fi eliberati... exact atunci cind trebuie, :( atit.

Nu mai intru acum in alte detalii... psiho-strategice ;) fiindca deja erau sa ma calce citeva Range-Rover negre. :D:D hihihi (starea de "readiness" si control total al oamenilor va fi "stimulata" implicit datorita iminentului razboi... nuclear de asta data :()
Spune-mi ce-i cu acel labirint si te rog explica (daca vrei) in ce fel apropierea planetei Nibiru provoaca seisme pe pamant,care este mecanismul( ca sa zic asa) prin care este perturbat echilibrul pe Terra. Si in ce fel va incepe decimarea in China.

02-03-2010 13:19:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mecanismul influentzei lui Nibirache :D e urmatorul:


Xtremul a scris:

Ontopic important !!! (pentru mine doar, evident :D):

Studiul atent al conditiilor de producere a fostului Potop Biblic (descoperirea recenta a enormului Labirint din Hawara - Egipt e decisiva in sensul asta) indica clar mecanismul de producere a urmatorului - care-i la un coltz doar :rolleyes::

- In orele de OPRIRE a rotatiei Terrei in jurul propriei axe, inainte de "restart"-ul in sens invers (nu mai intru acum in detaliile cauzelor schimbarii periodice a polilor magnetici si a consecintzelor asupra nucleului "mobil" al Pamintului), lipsa temporara a gravitatiei va determina crearea unui tsunami enorm - apele tuturor marilor-oceanelor vor matura totul cu valuri a caror inaltime medie calculata e de 1,5 km. Clar ca aia de-or vrea sa aiba shanse de trecere a fazei asteia (cu conditia sa nu fie inghitziti de vulcani - falii etc) - ar trebui sa se afle la o altitudine mai mare de 1.500 m in momentul ala.

CIND ANUME insa va veni numitul moment - afla de la mine doar cine plateste bine... ;)
Fiindca nu-i vorba de celebra deja data a mayasilor (21.12.2012). :rolleyes:
P.S. Accept si platzi in natura - oferta-i limitata insa !!! :D:D:D hihihihi

Iar chinezii vor fi pisatzi "mixt": cu bombe atomice si apoi cu arme biologice.:D (ce, crezi ca-i decimeaza cineva cu pietre? :rolleyes:)
Atacarea "preventiva" :rolleyes: a Iranului de catre Israel/SUA va fi motivul replicii Chinei, aliat de baza al ayatollahilor; dupa prima cafteala initiala "conventionala", o sa se treaca la atomice :( (furnizorul principal de echipament nuclear pt Iran e, culmea, nu Rusia, ci China). Desi le-au vindut si rusnacii destule (mii de centrifuge pt imbogatzirea uraniului, de ex.)
Fiindca, pentru galbejitzii cu economia-n floare, petrolul iranian (aproape de ei) e indispensabil. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-03-2010 18:45:34)


02-03-2010 18:37:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Labirintul din Hawara e o constructie antica enorma care-i pe moment (inca) sub apa. E amintit oricum de Herodot, care n-a mintit prea des. :D Contzine... hai sa zic, rezumativ, si PREDICTII f.f. actuale. ;)
Egiptenii lucra insa intens la devierea Nilului pt. studierea lui mai atenta (deja s-a facut insa ce era mai important :rolleyes:).
N-am din pacate timp sa traduc textele (in engleza, evident) ale tuturor surselor. Cine cauta insa, gaseste... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-03-2010 18:51:09)


02-03-2010 18:48:31
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Azi-noapte ma uitam pe National Geografic si se vb despre gaurile de vierme, mi-au trecut prin minte experientele celor aflati in moarte clinica,tunelul prin care trec ei,iar gaura de vierme este tocmai un tunel care se presupune ca ne propulseaza in universuri paralele.Si iata cum am facut imediat legatura: asadar sufletul omului este tras prin acea gaura de vierme si este dus in alte universuri. Logic,nu? Iar acolo isi intalneste neamurile decedate mai de mult. Ce parere ai de teoria mea? O alta dilema a mea este "materia neagra". Adica acea materie care se afla peste tot in univers,este pretutindeni,intre planete,intre galaxii etc. Oamenii de stiinta si-au dat seama de existenta acestei materii iar intrebarea mea este: acea materie nu este insusi Dumnezeu? Pt ca se stie ca EL este peste tot,asadar asa se explica si faptul ca dupa moarte ti se pune in fata toata viata ta,cu bune si rele,ca nimic nu este ascuns,se stie tot. De aici rezulta ca El este aer,si nu neaparat doar aerul pe care noi il respiram ci si ceea ce se afla in spatiu. Gresesc?

03-03-2010 12:48:37
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

P.S. Asta a fost chiar ULTIMA informare (serioasa, serios... :)) pe tema asta.
Fiindca e clar ca problematica asta nu intereseaza practic pe nimeni. :( (nici Pulea n-a intrebat de pilda ce-i Labirintul din Hawara si ce vrea el :D).

Eram oricum sigur de cind am inaugurat topicul asta ca doar aparenta "gluma" a dezbaterii cu tema "Bunkerul-2012" n-o sa prinda, din pdv. practic-efectiv al unei eventuale cooperari-coagulari a unor omuletzi, ABSOLUT LA NIMENI. :)

The end - konec filma - fine del primo tempo deci. :D:D:D

P.S. Pe tine, draga Blondy, normal c-o sa te mai tin la curent... dar nu aici. ;)

Gaurile de vierme

A doua abordare a calatoriei în timp impica gaurile negre. Ecuatia relativitatii sugereaza ca o pereche de gauri negre ar putea fi "legate" între ele de tuneluri ce fac o scurtatura prin timp si spatiu. Aceste tuneluri se numesc "gauri de vierme". Cele doua gauri negre (gurile tunelului) pot fi oriunde în timp si spatiu si sa fie oricum conectate prin tuneluri. Astfel o gura poate fi în prezent iar cealalta este în acelasi loc acum o mie de ani. De acea un obiect ar putea intra în prezent si ar putea iesii acum o mie de ani.

O problema (în afara de faptul ca e greu de fabricat sau de gasit gauri de vierme) este faptul ca gravitatia are tendinta sa "închida" aceste gauri de vierme (ca si gura unui tunel ce colapseaza). Ar fi totusi posibil sa se mentina gaura deschisa introducând în ea materie din exterior, materie ce se presupune ca ar exista dar nu a fost înca descoperita (materie neagra). Gaurile negre exista cu certitudine ,variind de la obiecte în galaxia noastra (Calea Lactee) cu mase doar de câteva ori mai mari ca a Soarelui pâna la obiecte cu mase de milionane de ori mai mari decât a Soarelui în centrele galaxiilor si în quasare.

Spune-mi,nu vezi legatura intre aceste gauri de vierme si marturiile celor reintorsi di moarte clinica,tunelul prin care au trecut?


03-03-2010 12:56:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da, exista o legatura, clar.
Da-i mai greu de "disecat" aici, draga Blondy... ;)


03-03-2010 13:01:29
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Da, exista o legatura, clar.
Da-i mai greu de "disecat" aici, draga Blondy... ;)
Pavel Corut spune intr-una dintre cartile sale cum de-a lungul timpului intotdeauna au existat numeric mai multe femele (la toate speciile) decat masculi,asta explicandu-se prin faptul ca un mascul poate procrea cu mai multe femele. Iar cand am "indraznit" sa ii spun ca teoria mea este ca oamenii nu au fost creati pt a forma cupluri pe viata ,mi-a sters contul,desi i-am adus argumentul numarului mare de divorturi,a rutinei care se instaleaza intre soti,etc. Desi nu avea argumente,chiar d-lui fiind cel care a dat cifrele statistice care aratau clar ca femeile sunt numeric in avantaj,mi-a reprosat ca nu este moral ceea ce spun. Dar viata imi da dreptate,oamenii nu sunt facuti sa stea toata viata langa un singur partener. Ce parere ai,sau si tu o sa zici ca viata  libertina imi place doar mie? Cine are curaj sa arunce piatra?

03-03-2010 13:17:59
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Pai ,daca oamenii nu sunt facuti sa stea toata viata langa un singur partener ,de ce il pisezi la cap pe Florin ,draga Blondygrec ?
Numai la gauri te gandesti (negre, de viermi ,cu sau fara par ).Parca ai fi     
un baietel . Tu chiar esti blonda ?


03-03-2010 15:01:13
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Da, exista o legatura, clar.
Da-i mai greu de "disecat" aici, draga Blondy... ;)

Ce sti despre "mars secrets" sau tablitele de smarald ale lui Thoth sau moon secrets? Am vazut cate ceva despre toate astea pe you tube, poate te uiti tu si imi explici si mie.


03-03-2010 15:27:12
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:

Pai ,daca oamenii nu sunt facuti sa stea toata viata langa un singur partener ,de ce il pisezi la cap pe Florin ,draga Blondygrec ?
Numai la gauri te gandesti (negre, de viermi ,cu sau fara par ).Parca ai fi     
un baietel . Tu chiar esti blonda ?

Cand am sa citesc ceva deosebit scris de tine? Ca topicul ala despre "lumea interlopa" adica mai bine zis smecherasi de cartier ma scarbeste. ASA ca daca tu nu ai mai scrie pe acel topic (ca doar tu scrii acolo,tu si alte nick-uri de-ale tale) s-ar duce undeva pe pagina o suta si ar face loc altor subiecte interesante. Stiu ca poate te supara ceea ce spun,dar nu uita ca mi-ai promis ca lasi subiectele despre 2012 sa poata fii vazute de catre cei interesati. Nu te mai aseza la computer doar pt a-ti avansa subiectul tau pe primul loc,e un subiect despre oameni de pe vremea strabunicii,e ridicol cel putin,mai ales cuvantul "shtou" . Priveste inainte,lasa-i pe cei morti de 100 de ani in gaura lor de vierme,nu-i mai pomeni pe forum.

Ultima modificare facuta de iubareata (03-03-2010 15:44:15)


03-03-2010 15:32:38
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:


marianmandache a scris:

Pai ,daca oamenii nu sunt facuti sa stea toata viata langa un singur partener ,de ce il pisezi la cap pe Florin ,draga Blondygrec ?
Numai la gauri te gandesti (negre, de viermi ,cu sau fara par ).Parca ai fi     
un baietel . Tu chiar esti blonda ?

Cand am sa citesc ceva deosebit scris de tine? Ca topicul ala despre "lumea interlopa" adica mai bine zis smecherasi de cartier ma scarbeste.

Ce dura esti ? Nu ma asteptam . Cu atatea gauri si tot dura esti !
Adica ,sa ma uit inainte si sa_l pomenesc pe Pavel  Corut ?

Ultima modificare facuta de marianmandache (03-03-2010 15:52:20)


03-03-2010 15:44:23
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:


iubareata a scris:


marianmandache a scris:

Pai ,daca oamenii nu sunt facuti sa stea toata viata langa un singur partener ,de ce il pisezi la cap pe Florin ,draga Blondygrec ?
Numai la gauri te gandesti (negre, de viermi ,cu sau fara par ).Parca ai fi     
un baietel . Tu chiar esti blonda ?

Cand am sa citesc ceva deosebit scris de tine? Ca topicul ala despre "lumea interlopa" adica mai bine zis smecherasi de cartier ma scarbeste.

Ce dura esti ? Nu ma asteptam . Cu atatea gauri si tot dura esti !

Nici eu nu ma asteptam sa spui "traieste-ti viata" ,tocmai tu spui asta care traiesti in trecut,te fascineaza smecherasii de cartier de acum o suta de ani. De fapt care esti tu,cel care isi traieste viata sau cel care priveste in urma? Si macar daca ai privi in urma la cineva de la care ai avut ceva de invatat,pe cand acolo vad ca sunt amintiti cartofori,florarese,smenari si alti mici borfasi. Sunt la dieta,iar cand mananc prea mult vreau sa vars,sti tu,ca sa nu ma ingras, si imi vine instantaneu sa vomit numai cand vad titlul,nici nu trebuie sa trec mai departe de "shtou".

Ultima modificare facuta de iubareata (03-03-2010 15:58:54)


03-03-2010 15:52:42
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Da si topicul asta "...ca un PARTZ " !

03-03-2010 16:02:16
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:


iubareata a scris:


marianmandache a scris:

Pai ,daca oamenii nu sunt facuti sa stea toata viata langa un singur partener ,de ce il pisezi la cap pe Florin ,draga Blondygrec ?
Numai la gauri te gandesti (negre, de viermi ,cu sau fara par ).Parca ai fi     
un baietel . Tu chiar esti blonda ?

Cand am sa citesc ceva deosebit scris de tine? Ca topicul ala despre "lumea interlopa" adica mai bine zis smecherasi de cartier ma scarbeste.

Ce dura esti ? Nu ma asteptam . Cu atatea gauri si tot dura esti !
Adica ,sa ma uit inainte si sa_l pomenesc pe Pavel  Corut ?
Extremul si ceilalti nu il pomenesc pe Corut si stiu sa atraga atentia cu lucruri interesante si de bun simt,nu trebuie sa crezi in ceea ce cred eu ca sa te aprob,dar oare de ce nu spui ceva interesant,de ce nu intretii discutiile de bun simt ci doar pe cele despre smecherii si smenari care stiu sa dea cu cutitul?
I-am admirat intotdeauna pe Tasha,pe Sandie,Peter Pan,Extremul si altii de la care am avut ce invata si eu si multi altii. Acum ceva ani in urma cand am intrat pe forumul asta eram plina de fitze ,credeam ca nimeni nu mai e ca mine,ca eu sunt atotcunoscatoare,iar ei au avut rabdare cu mine,nu m-au alungat din cercul lor desi interesele noastre nu coincideau. Tu ai venit intr-un moment in care nimeni nu mai are chef de "shto-uri" si agasezi prin vulgaritate si prost gust. Sti ca am dreptate,asa ca fa schimbarea daca vrei sa te ridici la nivelul celor amintiti de mine. Sau lasa-ne .No ofense.


03-03-2010 16:12:09
   
?? carpe diem
Cont Sters

Inregistat: 08-04-2005
Mesaje: 2
Nu stiu daca Corut este cel mai bun exemplu ( cred ca da scrierilor sale o tenta mult prea nationalista) dar sunt altii care se ocupa de teorii destul de interesante cu privire la "gaurile de vierme" si la posibilitatea folosirii lor de civilizatii mai avansate in scopul calatoriilor interstelare. Eu sunt mai degraba adeptul "insamantarii" Pamantului de catre alte civilizatii. Cred ca Dumnezeu in sensul sau biblic este mai degraba un membru al unei alte civilizatii venit pe pamant intr-un moment al istoriei in care nu putea fi considerat altceva. Dovezi ale influentelor unor asa zis Zei le gasesti mai in toate culturile. De la bateriile egiptene pana la calculatoarele si studiile matematice si astronomice super exacte ale mayasilor. Poate ca toate astea se datoreaza unor calatori veniti ,de ce nu, printr-o gaura de vierme, din te miri ce loc, spatiu sau timp

03-03-2010 18:15:35
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

iubareata a scris:

Extremul si ceilalti nu il pomenesc pe Corut

Cherie, cand vine vorba de stiinta, astronomie, ba chiar si futurologie (honi soit qui mal y pense!), nimeni n-o sa faca trimiteri la Jules Verne - asta daca nu vrea sa fie luat in ras.
Cam asa si cu Pavel Corut, la care nici macar stilul literar nu-i mai saltat decat genuchiu'  broastei.


04-03-2010 09:03:34
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

PeterPan 63 a scris:


iubareata a scris:

Extremul si ceilalti nu il pomenesc pe Corut

Cherie, cand vine vorba de stiinta, astronomie, ba chiar si futurologie (honi soit qui mal y pense!), nimeni n-o sa faca trimiteri la Jules Verne - asta daca nu vrea sa fie luat in ras.
Cam asa si cu Pavel Corut, la care nici macar stilul literar nu-i mai saltat decat genuchiu'  broastei.

HEI,e scos din context,citeste tot ca sa intelegi ce am vrut sa spun.


10-03-2010 11:53:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Corect, Iuby tata, mai e si PPan grabit uneori - si n-a sexizat :D ca tu de fapt NU-L consideri deloc intersant pe Pavel Coruptz. :D
Pe buna dreptate asta, serios. :)
Desi securistu' din el (c-a fost totusi sef prin DIA - Directia de Informatii a Armatei) are citeva ponturi in cap - pe care insa le combina cu 99% dezinformare voita. :(
L-am cunoscut oricum personal pe nenea P.C. mai demult (pe cind nu devenise inca miliardar din maculatura lui pseudopatriotic-SF_ista :x), acum sta insa-n Cotroceni si a inebunit o tzira... mai mult, se pare. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-03-2010 18:50:16)


10-03-2010 18:46:34
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Corect, Iuby tata, mai e si PPan grabit uneori - si n-a sexizat :D ca tu de fapt NU-L consideri deloc intersant pe Pavel Coruptz. :D
Pe buna dreptate asta, serios. :)
Desi securistu' din el (c-a fost totusi sef prin DIA - Directia de Informatii a Armatei) are citeva ponturi in cap - pe care insa le combina cu 99% dezinformare voita. :(
L-am cunoscut oricum personal pe nenea P.C. mai demult (pe cind nu devenise inca miliardar din maculatura lui pseudopatriotic-SF_ista :x), acum sta insa-n Cotroceni si a inebunit o tzira... mai mult, se pare. :D:D

OK,AM INTELES.


23-03-2010 17:08:42
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Si iată cum obligaţi de împrejurări , Vaticanul desecretizează potenţialul si intenţiile sale legate de politica sa de evanghelizare a civilizaţiilor extraterestre .
Dincolo de aspectul strict informaţional şi şocant pentru mulţi oameni , eu mă încumet să pun acum o întrebare Vaticanului : Pe care Extratereştrii îi evanghelizaţi ?
Dacă voi cei din Vatican veţi spune că intenţionaţi să evanghelizaţi pe toţi extratereştrii care sunt în Creaţia lumilor –planetelor fizice din Universul fizic , deja voi ascundeţi un adevăr imens , dar şi rostiţi concomitent o minciună ce conţine o jumătate de adevăr , fapt care vă scoate din ipostaza de coordonatori spirituali supremi cum vă autointitulaţi


29-03-2010 18:48:35
   
Pagini: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79    
Mergeti la