Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 74 75 76 77 78 79
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
De fapt voi sunteţi obligaţi să daţi un asemenea răspuns, deoarece dacă aţi recunoaşte existenţa Civilizaţiilor Extraterestre Luminate Cristic şi a altora Neluminate Cristic , v-aţi reteza din start dreptul de a vă autointitula coordonatori spirituali supremi şi intermediatori între om şi Dumnezeu .
Pe membrii Civilizaţiilor Extraterestre Luminate Cristic , voi cei din Vatican nu puteţi sa ii Creştinaţi deoarece aceştia sunt mai Creştini decât voi , fiindcă ei sunt treziţi spiritual şi vieţuiesc Unimea in Tatăl Lăuntric , aş cum o vieţuia şi Învăţătorul nostru Iisus Cristos .
Pe membrii Civilizatiilor Extraterestre Neluminate Cristic , de asemenea voi cei din Vatican nu puteţi să-i Creştinaţi deoarece nici voi nu ştiţi ce este Lumina Cristica deoarece n-o vieţuiţi în mod curent ca oameni născuţi a doua oara .
De la Iisus Cristos încoace , catolicismul nu a dat in mod oficial nici-un Desăvârşit Cristic , chiar daca a avut mulţi membrii cu puterile parapsihologice cu funcţionare mare , dar aceştia nu au atins nici Iluminarea şi nici Desavărşirea Cristică


29-03-2010 18:49:17
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
După estimările Spiritelor din Cerurile cele mai Înalte de Lumină , Vaticanul( şi Ortodoxia de asemenea ) sub forma actuala de organizare nu mai corespunde noilor cerinţe ale Vărsatorului de Lumina Cristica , deoarece in marea masa de oameni ,din ce în ce mai mulţi oameni , indiferent ca sunt sau nu afiliaţi unor culte religioase , vor deveni Crişti Iluminaţi sau Desăvârşiţi după caz, astfel ca rostul bisericilor sub această formă şi sub acest ritual nu-şi mai are justificarea .
Indiferent de afilierea lor, Bisericile se vor transforma în temple spirituale , care vor utiliza alte tipuri de ritualuri care sa servească Adevărului Divin .
Poate ca îmi veţi spune ca şi acum voi serviţi Adevărul Divin , iar eu va răspund ca nu îl serviţi mai mult de 1% , deoarece spiritualitatea voastră ca Fiinţe Nedevenite Oameni Noi ai Noului Pământ in curs de manifestare , serviţi Egoului şi interesului de Grup al Globalizării Egoiste militare, materiale , financiare şi nu in ultimul rând religioase


29-03-2010 18:50:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

iubareata a scris:


marianmandache a scris:


iubareata a scris:




Acum ceva ani in urma cand am intrat pe forumul asta eram plina de fitze ,credeam ca nimeni nu mai e ca mine,ca eu sunt atotcunoscatoare,iar ei au avut rabdare cu mine,nu m-au alungat din cercul lor desi interesele noastre nu coincideau.

A fost meritul tau , Blonduto !


30-03-2010 09:30:58
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Blondy, forumul este un sistem asistat de autoreglare a participantilor...asistenta este pro-bono, ad-hoc sau angajanta (in cazul citorva) si vizeaza citeva obiective de baza: autenticitate, umor, fun si miscarea neuronului, spre deosebire de chatul si mesageria privata unde comunicarea este pe baza de discretie, generozitate, seriozitate, fara obligatii si urasc minciuna :D:D

30-03-2010 12:06:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-da :D - lozinca "urasc minciuna" mi se pare cel mai distractiv eufemism :rolleyes: - tradus, inseamna doar simplista acuzatie "barbatii e porci fiindca poligami genetic" ;)
De fapt, e prea savanta formularea asta... mai realista ar fi deci alta: "Nenorocitule, credeam ca ma iei de nevasta si tu esti de fapt insurat !!!"  :D:D hihihi
Ori, in varianta "minimalista": Mincinosule care esti porc, Audi-ul ala Q7 cu care m-ai dus in padure sa ma... mutzi :D e de fapt al sefului tau !!! :D:D hehehehe

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-03-2010 12:34:17)


30-03-2010 12:30:03
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ne-ne-ne...tu te uiti la profilurile doamnelor si domnisoarelor, eu la ale domnilor generosi si discreti, vei fi mirat sa constati citi dintre ei urasc prefacatoria si minciuna, cu variante...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (30-03-2010 23:16:39)


30-03-2010 23:16:10
   
bloc_notes
Femeie

Nou venit

Inregistat: 14-03-2010
Mesaje: 11

Xtremul a scris:

Da-da :D - lozinca "urasc minciuna" mi se pare cel mai distractiv eufemism :rolleyes: - tradus, inseamna doar simplista acuzatie "barbatii e porci fiindca poligami genetic" ;)
De fapt, e prea savanta formularea asta... mai realista ar fi deci alta: "Nenorocitule, credeam ca ma iei de nevasta si tu esti de fapt insurat !!!"  :D:D hihihi
Ori, in varianta "minimalista": Mincinosule care esti porc, Audi-ul ala Q7 cu care m-ai dus in padure sa ma... mutzi :D e de fapt al sefului tau !!! :D:D hehehehe



cu exceptzia pitzipoancelor care vor sa se 'capatuiasca', femeia zilelor noastre nu mai agreeaza postura de... nevasta:))
visul femeii actuale nu mai este acela de-a spala iz....le barbatului/amantului sau sa=si dezvolte masa musculara   mestecand in oale..;
femeile independente tin la fel de mult ca voi la a lor libertate si o sa fii uimit cat de multe sunt femeile care...nu-si doresc sa oficializeze o relatie;


31-03-2010 00:11:33
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Uite si explicatia "oficiala" a depozitului planetar de semintze de la Svalbad - printre rinduri, se pot citi insa destul de multe...: ;)

This seed bank is of global importance. It will be the only one of its kind," Norwegian Prime Minister Jens Stoltenberg said. "It is our final safety net."

Norway's Agriculture Minister Terje Riis-Johansen has called the vault a "Noah's Ark on Svalbard" for its aim to offer the world a chance to restart growth of food crops that may have been wiped out by plant epidemics, nuclear war, natural disasters or climate change.


Hai sa pun si-o imagine (tot "oficiala") a numitei chestii.
Evident, asta-i doar partea vizibila a aisbergului... ;)

http://xs227.xs.to/xs227/08215/svalbard ... -01419.jpg

Uite si-o schita a tunelelor (si asta clar partiala):

http://xs227.xs.to/xs227/08215/svalbard ... -03167.jpg

Eu nu vad nici o lilith si nici un tunel,doar niste desene.


05-04-2010 15:33:04
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

bloc_notes a scris:


Xtremul a scris:

Da-da :D - lozinca "urasc minciuna" mi se pare cel mai distractiv eufemism :rolleyes: - tradus, inseamna doar simplista acuzatie "barbatii e porci fiindca poligami genetic" ;)
De fapt, e prea savanta formularea asta... mai realista ar fi deci alta: "Nenorocitule, credeam ca ma iei de nevasta si tu esti de fapt insurat !!!"  :D:D hihihi
Ori, in varianta "minimalista": Mincinosule care esti porc, Audi-ul ala Q7 cu care m-ai dus in padure sa ma... mutzi :D e de fapt al sefului tau !!! :D:D hehehehe



cu exceptzia pitzipoancelor care vor sa se 'capatuiasca', femeia zilelor noastre nu mai agreeaza postura de... nevasta:))
visul femeii actuale nu mai este acela de-a spala iz....le barbatului/amantului sau sa=si dezvolte masa musculara   mestecand in oale..;
femeile independente tin la fel de mult ca voi la a lor libertate si o sa fii uimit cat de multe sunt femeile care...nu-si doresc sa oficializeze o relatie;
Pe criza asta chiar ca numai casatorie nu ne mai trebuie...
  Iar evenimentele la care asistam ne arata ca trebuie sa ne bucuram de viata,de fiecare clipa,iar dupa parerea mea casnicia e o corvoada,poti sa stai cu persoana iubita si fara acel act nenorocit de la starea civila. Ba chiar fara acel act relatiile sunt mult mai bune,si credeti-ma ca vb in cunostinta de cauza. Dar m-am abatut de la subiect,asa ca il astept pe Extremul sa ma repuna pe evenimentele care se pare ca ne schimba viata.

Ultima modificare facuta de iubareata (21-04-2010 21:49:28)


18-04-2010 12:24:58
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Din ce in ce mai multe cutremure,sau mi se pare mie?

21-04-2010 21:50:14
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

bloc_notes a scris:


Xtremul a scris:

Da-da :D - lozinca "urasc minciuna" mi se pare cel mai distractiv eufemism :rolleyes: - tradus, inseamna doar simplista acuzatie "barbatii e porci fiindca poligami genetic" ;)
De fapt, e prea savanta formularea asta... mai realista ar fi deci alta: "Nenorocitule, credeam ca ma iei de nevasta si tu esti de fapt insurat !!!"  :D:D hihihi
Ori, in varianta "minimalista": Mincinosule care esti porc, Audi-ul ala Q7 cu care m-ai dus in padure sa ma... mutzi :D e de fapt al sefului tau !!! :D:D hehehehe



cu exceptzia pitzipoancelor care vor sa se 'capatuiasca', femeia zilelor noastre nu mai agreeaza postura de... nevasta:))
visul femeii actuale nu mai este acela de-a spala iz....le barbatului/amantului sau sa=si dezvolte masa musculara   mestecand in oale..;
femeile independente tin la fel de mult ca voi la a lor libertate si o sa fii uimit cat de multe sunt femeile care...nu-si doresc sa oficializeze o relatie;

Asa e,asa e. Odata ce te-ai fript... te parlesti pe interes.  Nu ca nu am vrea sa iubim,dar cand masculii afla ca ai un trecut cu multe pu....   la activ ,cam dau bir cu fugitii. De ce oare profesionalismul nu e cotat la adevarata lui valoare? Iar vechimea in campul muncii nu mai e apreciata.


23-04-2010 14:24:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Am vazut aseara la televizor niste interviuri cu persoane rapite de extraterestrii si interviuri cu chirurgii care au declarat (sub protectia anonimatului , binenteles , sa nu fie ridiculizati de imbecili si sa-si piarda clientela ) ca implanturile extrase din bietii oameni erau niste metale de origine necunoscuta . Mie mi-e greu sa cred ca chirurgul acela a mintit...DE CE AR FI FACUT-O ?Ce motive ar fi avut sa minta , cu atat mai mult cu cat nu-si dorea reclama devreme ce a dorit sa-si pastreze anonimatul ... . Si daca nu mintea atunci cine ne monitorizeaza ? Si mai ales , DE CE ?
Mare Cap al Trebii , daca mai apari prin zona  te rog lumineaza-ma cu niste presupuneri . Cine sunt cei care efectueaza experiente pe unii dintre noi si ne monitorizeaza si mai ales DE CE ? Motivele sunt necunoscute ?
Si da , ai dreptate , cei care aveau implanturi (in picior) i-au descris pe ET ca fiind usor "solzosi".Tu ai multa dreptate Mare Cap al Trebii , n-o sa crapam dupa 2012 dar sistemele religioase vor fi strasnic zguduite , oamenii vor fi dezorientati in fata unor evidente care nu vor mai putea fi contestate , isi vor pune atatea intrebari pe care nu si le-au mai pus niciodata , nu vor sti in ce si in cine sa mai creada cand toate sistemele lor de valori religioase se vor prabusi . Este ca si cand cineva ti-ar face praf si cioburi intreaga ta structura interioara si tu apoi trebuie sa te "reconstruiesti"  in interior ca sa poti merge mai departe . Si crede-ma pe mine , "inside-ul" conteaza !! Putini oameni vor mai avea aplecare catre viata spirituala dupa 2012 .Cred ca in asta consta criza.Sigur , ar mai fi si aspectele de ordin geografic si climatic .
Dar pana una alta , ca tot mai sunt doi ani pana-n 2012 intreb si eu ,  in micuta noastra comunitate bunkerineza n-avem si noi ca-n orice comunitate o nunta , un botez , o petrecere , ceva ?Ca prea ne plictisim . O sa ma gandesc si vin cu propuneri

Pana si eu sunt putin buimaca. Si mai cred de asemenea ca cel mai usor isi vor pastra echilibrul mental oamenii cu structuri interioare maleabile , nu foarte solide , cei care cred despre ei ca stiu foarte bine cine sunt , ce vor  si in ce cred vor avea de trecut cele mai dureroase experiente .

ps. Io vreau la bunkar cu voi , nu vreau la solzosi !

Ultima modificare facuta de titmouse (26-04-2010 09:23:32)


26-04-2010 09:02:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hmmm... e interesanta noua cotitura in aprecierea directiei fenomenului "disclosure" (dezvaluire) a contactului guvernelor (din umbra) cu ET, ultimele date indicand, din pacate, perspectiva unei INVAZII ET - chiar daca una insidioasa, deloc la fel ca-n filmele hollywoodiene gen "independence Day". :( Faza "pe fatza" a invaziei se va derula oricum si ea, intre cca. 2011-2017.

Fiindca "lacustele galactice" :x exista din pacate si au perfectionat in cursul evolutiei lor indelungate metode de invadare/aservire a planetelor pe cit de "discrete", pe atit  de eficiente. :(
Invazie care-si urmeaza cursul chiar si-n clipa asta, cind io tastez aiurelile astea p-aici, in loc sa aburesc :D mai bine ceva tipe secsoase.

Pina si celebrul astrofizician paralitic Stephen Hawking :) a dat recent - alaltaieri - citeva declaratii shocante pe tema asta (pacat ca n-apar aici linkurile, da' le puteti gasi si voi c-un pic de rabdare).

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-04-2010 10:52:49)


28-04-2010 09:41:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Citeva scurte raspunsuri, pentru Titmouse... si sigur iubareatza-blondina ;) (raspunsuri care nu trebuie luate insa neaparat drept 100% infailibile - sint doar ipoteze cumva plauzibile, bazate pe deductii rezultate din coroborarea unor dovezi mai mult sau mai putin circumstantziale):

1. IMPLANTURI
Existentza lor e deja clar dovedita, rolul lor inca-i nebulos insa. :rolleyes: Cele mai plauzibile scopuri - controlul psihic, dar si monitorizarea ADN-ului, in scop de hibridizare umano-ET (nu mai repet ce-am scris de 100 de ori apropo de "arianizare", control reincarnari in dimensiuni superioare, istorie oculta nazism, control depopulare si-n final inlocuire a experimentului Homo Sapiens etc, fiindca oricum vaz ca mai nimeni nu intreaba nimic pe temele astea).
Sint in orice caz o multitudine de "modele" de implanturi recuperate din "gazde' (atunci cind s-a putut, fiindca uneori sint amplasate in zone inaccesibile chirurgilor) si atent studiate - nu doar metalice, ci si nanomecanisme biologice ori mixte (bio-electronice). Unele -  alea de dimensiuni micronice - au fost, se pare, absorbite direct prin piele ori inhalate, fiind pulverizate periodic (Chemtrails), altele (alea mai maricele) au fost implantate in cursul rapirilor (abductions). Rapiri executate nu neaparat doar de ET, ci si de organizatii specializate ale guvernelor, in colaborare cu ET.

In orice caz, noua maladie provocata de terifiante nanomecanisme (MORGELLONS) care circula bine-merci prin corpul uman si "lucra" p-acolo-sha e fapt dovedit. Tastati STRANGE DAYS STRANGE SKIES pe Mosh Goagle :D si-o sa aflati ceva mai multe (nu chiar tot insa, fiindca problematica-i mult mai stufoasa).

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-04-2010 11:02:50)


28-04-2010 09:44:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
O sa continui pomelnicul :D de scurte raspunsuri (mai sint vreo 666 de intrebari la care-ar trebui raspuns ;)) cind oi avea ceva mai mult timp. Pina la postarea nr. 6969 :D:D (ori 6999 :rolleyes:) sper sa le pot epuiza pe toate.

In orice caz, ar fi indicat sa luati de buna si postarea asta nr. 6333, ;) fiindca devine din ce in ce mai plauzibil urmatorul scenariu de Disclosure din partea guvernantilor - dezvaluiri ce vor fi facute insa "la marginea prapastiei" :x - adica atunci cind se poate "da liber" oricaror convulsii sociale violente, "cei alesi" (autoalesi adica, pe fondul apatiei si ignorantzei prostimii - noi adicatelea) fiind deja c-un picior inauntrul buncarelor proprii (facute pe banii nostri, evident :( - doar unde sa fie trilioanele "evaporate" din absolut toate bugetele? :rolleyes:) si cind or sa ne spuna cam... asta:

"Fraiericilor, noi v-am vandut extraterestrior de-acum 50-60-70 de anisori, sa faca orice vrea muskiu' lor vampiric cu voi si amaritul vostru de ADN, :x ori suflet, organe etc, fiindca oricum n-aveam cum sa ne opunem chestiei asteia, si-n plus am avut si beneficii enorme facind asa, in loc sa incercam o inutila lupta de rezistentza, lipsita din start de shanse. :( Acum, ca v-am lamurit de ce-i mai bine sa muriti voi si mamele voastre si nu noi si-ale noastre, ;) va mai uram doar un sincer "sa crapatzi sanatosi" :D:D si va pupam pe portofelele goale - care oricum nu v-ar mai folosi la ceva, chiar dac-ar fi pline. :rolleyes: Hai pa acum, ghertzoilor atit de usor de prostit cu ceva paine, circ, sex, fotbal, politica si mai ales TV, si... moarte placuta!" :D:D hihihihehehehohohohahaha :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-04-2010 11:04:06)


28-04-2010 09:54:15
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Am si eu o intrebare ( banuiesc ca nu-i din alea 666 ;) ) : care este probabilitatea ca ET astia sa nu gandeasca atat de...uman?

28-04-2010 12:54:46
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Extratereştrii există şi am face bine să fim atenţi. Cel puţin aşa avertizează Stephen Hawking, care a sugerat că existenţa lor e sigură, dar că, în loc să îi caute, omenirea ar face bine să evite orice contact, scrie timesonline.co.uk.

28-04-2010 15:49:43
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Tot ce-ai scris tu aici sunt preluari din articole din ziare. Nu stiu de ce, am senzatia ca astia au interpretat spusele lui Hawking in asa fel incat sa-si vanda ziarul. Dar ca sa ma lamuresc, o sa-i citesc cartile.

28-04-2010 18:12:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Am si eu o intrebare ( banuiesc ca nu-i din alea 666 ;) ) : care este probabilitatea ca ET astia sa nu gandeasca atat de...uman?

Problema-i de fapt aia ca oamenii (unii - adica aia de ne manevreaza evolutia/involutia din umbra) au ajuns sa gindeasca... non-uman ;) - la fel ca stapinii lor E.T.: cinic si motivatzi de intentzii deloc altruiste (STS = Service To Self :x).

Strategia urmarita de "The Anglo-Saxon Mission" - despre care am scris si aici de citeva ori (evident ca inutil :D fiindca nimeni n-a comentat nik-nik) e doar una din dovezile-n sensul asta. :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-04-2010 11:18:13)


29-04-2010 11:06:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Tot ce-ai scris tu aici sunt preluari din articole din ziare. Nu stiu de ce, am senzatia ca astia au interpretat spusele lui Hawking in asa fel incat sa-si vanda ziarul. Dar ca sa ma lamuresc, o sa-i citesc cartile.

Hawking mi se pare mie ca-i celebru mai mult datorita straniei lui maladii care l-a transformat in leguma ;) decit din cauza teoriilor proprii despre Big-Bang (pe care oricum nu le intzelege aproape nimeni :D - dar toata lumea mimeaza interesul ;)).

Oricum, si alti savanti f. mediatizati (cum ar fi raposatul Carl Sagan) si-au tzinut "ciocu' mic" :D apropo de problematica ET, ca sa nu li se taie fondurile de milioane $$$ de la atotputernicul establishment.

Hawking poate fi un caz similar, doar ca recentele lui declaratii pot sa serveasca altor scopuri oculte - ex. ipotetic: o planuita "false-flag invasion" :rolleyes: (Project Blue Beam) care sa ne gasesca destul de infricosati ca sa acceptam orice gen de masuri pentru consfintzirea unui control totalitar-globalizant. :x
Prin 2011, asta se va intimpla in orice caz. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-04-2010 11:21:19)


29-04-2010 11:14:20
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:

Am si eu o intrebare ( banuiesc ca nu-i din alea 666 ;) ) : care este probabilitatea ca ET astia sa nu gandeasca atat de...uman?

Probabilitatea este foarte mare  ca acesti ET sa Nu gandeasca atat de uman . Dar ar putea avea totusi ceva in comun cu specia umana si cu toate creaturile vii din acest Univers : INSTINCTUL DE SUPRAVIETUIRE !

Ultima modificare facuta de titmouse (29-04-2010 20:25:13)


29-04-2010 20:24:47
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Îmi permit să te contrazic, dragă Xtremule. :) Hawking e mai cunoscut nu pentru teoriile lui referitoare la Big Bang, ci pentru cele referitoare la găurile negre (care se pare că nu mai sunt chiar atât de negre pe cât se credea iniţial) şi singularităţi. Fireşte, aceste teorii se află în strânsă legătură cu teoria Big Bang-ului. :) De asemenea, el este unul dintre cei mai apreciaţi autori de cărţi de ştiinţă popularizată (poate doar George Gamow a mai reuşit să scrie cărţi ştiinţifice atât de accesibile publicului larg) şi, din câte ştiu eu, e considerat în cercurile ştiinţifice unul dintre cei mai buni (dacă nu cel mai bun) fizician teoretician în viaţă.
Într-adevăr, e foarte posibil ca boala lui şi stranietatea modului de comunicare cu lumea să îl fi adus mai uşor în lumina reflectoarelor şi, astfel (aşa cum se întâmplă în mass-media), toată lumea se uită acum doar în gura lui. :) Oricum, toate cunoştinţele sale în materie de fizică nu cred că fac părerea lui despre extratereştri să fie avizată. SF-ul e plin de scenarii ale întâlnirilor cu extratereştri, care cuprind o gamă largă, mergând de la cooperare până la exterminare. Fiecare alege ce crede de cuviinţă.
În rest, cum va fi (dacă va fi), vom vedeam când va fi.

Ultima modificare facuta de Lake (29-04-2010 21:49:17)


29-04-2010 21:12:24
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Da, exact despre aceste carti de popularizare a stiintei vorbeam. Sunt sigura ca, citindu-le, as reusi sa mimez extraordinar interesul. :):):)

29-04-2010 21:42:22
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
:):):) Charming to the end, as usual! :):):)

29-04-2010 21:48:25
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:


Romanticide a scris:

Am si eu o intrebare ( banuiesc ca nu-i din alea 666 ;) ) : care este probabilitatea ca ET astia sa nu gandeasca atat de...uman?

Probabilitatea este foarte mare  ca acesti ET sa Nu gandeasca atat de uman . Dar ar putea avea totusi ceva in comun cu specia umana si cu toate creaturile vii din acest Univers : INSTINCTUL DE SUPRAVIETUIRE !



Poate ca o civilizatie atat de avansata nu s-ar conduce chiar dupa principiul " care pe care". Poate ca reusesc sa supravietuiasca si fara sa pape pamanteni. N-ar fi interesant ca S.T.O. sa fie, de fapt, un termen inventat de extraterestri? ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (29-04-2010 21:57:40)


29-04-2010 21:55:18
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Lake a scris:

:):):) Charming to the end, as usual! :):):)



It's a gift! :):):)


29-04-2010 21:58:52
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:


Romanticide a scris:

Tot ce-ai scris tu aici sunt preluari din articole din ziare. Nu stiu de ce, am senzatia ca astia au interpretat spusele lui Hawking in asa fel incat sa-si vanda ziarul. Dar ca sa ma lamuresc, o sa-i citesc cartile.

Hawking mi se pare mie ca-i celebru mai mult datorita straniei lui maladii care l-a transformat in leguma ;) decit din cauza teoriilor proprii despre Big-Bang (pe care oricum nu le intzelege aproape nimeni :D - dar toata lumea mimeaza interesul ;)).

Oricum, si alti savanti f. mediatizati (cum ar fi raposatul Carl Sagan) si-au tzinut "ciocu' mic" :D apropo de problematica ET, ca sa nu li se taie fondurile de milioane $$$ de la atotputernicul establishment.

Hawking poate fi un caz similar, doar ca recentele lui declaratii pot sa serveasca altor scopuri oculte - ex. ipotetic: o planuita "false-flag invasion" :rolleyes: (Project Blue Beam) care sa ne gasesca destul de infricosati ca sa acceptam orice gen de masuri pentru consfintzirea unui control totalitar-globalizant. :x
Prin 2011, asta se va intimpla in orice caz. ;)



Cred ca interesul pentru Hawking este atat de mare datorita unui documentar difuzat pe Discovery, in care isi expune diverse teorii referitoare si la extraterestri. Nu l-am vazut inca.


29-04-2010 22:02:23
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

iubareata a scris:

Extratereştrii există şi am face bine să fim atenţi. Cel puţin aşa avertizează Stephen Hawking, care a sugerat că existenţa lor e sigură, dar că, în loc să îi caute, omenirea ar face bine să evite orice contact, scrie timesonline.co.uk.


Draga mea, poate ca prin postarile mele par o scorpie, probabil ca si sunt :):) , dar vorbind in modul cel mai serios, te asigur ca admir efortul tau de a-ti gasi raspunsurile la intrebarile care te framanta. Raspunsuri care pot sa fie sau nu conforme cu simplele pareri exprimate de mine pe-aici.  Cred ca singurul lucru important este sa gasesti raspunsurile care sa te multumeasca pe tine.


30-04-2010 00:04:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Lake a scris:

Îmi permit să te contrazic, dragă Xtremule. :) Hawking e mai cunoscut nu pentru teoriile lui referitoare la Big Bang, ci pentru cele referitoare la găurile negre (care se pare că nu mai sunt chiar atât de negre pe cât se credea iniţial) şi singularităţi. Fireşte, aceste teorii se află în strânsă legătură cu teoria Big Bang-ului. :) De asemenea, el este unul dintre cei mai apreciaţi autori de cărţi de ştiinţă popularizată (poate doar George Gamow a mai reuşit să scrie cărţi ştiinţifice atât de accesibile publicului larg) şi, din câte ştiu eu, e considerat în cercurile ştiinţifice unul dintre cei mai buni (dacă nu cel mai bun) fizician teoretician în viaţă.
Într-adevăr, e foarte posibil ca boala lui şi stranietatea modului de comunicare cu lumea să îl fi adus mai uşor în lumina reflectoarelor şi, astfel (aşa cum se întâmplă în mass-media), toată lumea se uită acum doar în gura lui. :) Oricum, toate cunoştinţele sale în materie de fizică nu cred că fac părerea lui despre extratereştri să fie avizată. SF-ul e plin de scenarii ale întâlnirilor cu extratereştri, care cuprind o gamă largă, mergând de la cooperare până la exterminare. Fiecare alege ce crede de cuviinţă.
În rest, cum va fi (dacă va fi), vom vedeam când va fi.

Ai mai mult ca sigur dreptate, draga Lake - adevaru-i ca pe Hawking NU l-am citit deloc, recunosc fara jena :D si fara sa mimez interesul (cartzuliile de popularizare stiintifica ale desteptilor jidani Gamow, Sagan si chiar Asimov insa da - pe vremea aia eram inca tinar, nelinistit si curios). Prin ricosheu, am mai aflat insa una-alta din ideile lui - evident ca doar sub forma de pareri vagi.
Motivul: nevoia de reducere a "bruiajului mintal" :rolleyes: indus de prea multe teorii, care-n definitiv nu cred ca m-ar ajuta sa evoluez - doar daca, Doamne feri, incepind din existenzta viitoare  n-o sa ma mai reincarnez fizic si-oi fi condamnat cumva sa proiectez ceva galaxii sau macar planete - hai, poate doar comete sau asteroizi - d-aia mai micutzi, normal... :D:D

P.S. In Gauri Negre mi-s totusi expert (Sarabela poa'sa confirme asta)... :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-04-2010 08:24:41)


30-04-2010 08:19:07
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Romanticide a scris:


iubareata a scris:

Extratereştrii există şi am face bine să fim atenţi. Cel puţin aşa avertizează Stephen Hawking, care a sugerat că existenţa lor e sigură, dar că, în loc să îi caute, omenirea ar face bine să evite orice contact, scrie timesonline.co.uk.


Draga mea, poate ca prin postarile mele par o scorpie, probabil ca si sunt :):) , dar vorbind in modul cel mai serios, te asigur ca admir efortul tau de a-ti gasi raspunsurile la intrebarile care te framanta. Raspunsuri care pot sa fie sau nu conforme cu simplele pareri exprimate de mine pe-aici.  Cred ca singurul lucru important este sa gasesti raspunsurile care sa te multumeasca pe tine.
Eu nu te consider deloc o scorpie.

06-05-2010 15:05:02
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Comportamentul uman este supus aceloraşi legi ca orice alt fenomen natural. Obiceiurile noastre, comportamentele şi valorile sunt subproduse ale culturii noastre. Nimeni nu se naște cu sentimente de lăcomie, prejudecăți, habotnicie, patriotism şi ură; toate acestea sunt modele de comportament învățate. Dacă anturajul este neschimbat, comportamente similare vor reapărea.

Astăzi, există o mare parte din tehnologia necesară pentru a aduce o Economie Bazată pe Resurse globală. Dacă vom alege să ne conformăm cu limitările actualei noastre economii monetare, atunci este probabil că vom continua să trăim cu inevitabilele ei rezultate: război, sărăcie, foamete, lipsuri, crimă, ignoranţă, stres, teamă şi nedreptate. Pe de altă parte, dacă vom accepta conceptul unei economii bazată pe resurse, dacă vom învăța mai multe despre aceasta şi partajăm gândirea noastră cu prietenii noştri, asta va ajuta omenirea să evolueze din starea socială prezentă.Singurele limite sunt cele care ni le impunem noi înşine.


17-05-2010 16:33:35
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Pentru a apărea o schimbare reală la nivelul societăţii, e nevoie ca fiecare individ să producă schimbarea în el şi să facă asta nu ca răspuns la un stimul extern (lege, măsură), ci ca rezultat al unei munci interioare.
Schimbările care vin dinspre exterior spre individ, forţându-l pe acesta să le accepte, vor avea efecte limitate ca timp şi ca amplitudine.
Adunând individ cu individ care se schimbă, se va obţine suma schimbării societăţii. Pornind de la rezultat (suma schimbării care se doreşte) către individ, se ajunge, mai devreme sau mai târziu, la conflict.


17-05-2010 20:40:06
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Lake a scris:

Pentru a apărea o schimbare reală la nivelul societăţii, e nevoie ca fiecare individ să producă schimbarea în el şi să facă asta nu ca răspuns la un stimul extern (lege, măsură), ci ca rezultat al unei munci interioare.
Schimbările care vin dinspre exterior spre individ, forţându-l pe acesta să le accepte, vor avea efecte limitate ca timp şi ca amplitudine.
Adunând individ cu individ care se schimbă, se va obţine suma schimbării societăţii. Pornind de la rezultat (suma schimbării care se doreşte) către individ, se ajunge, mai devreme sau mai târziu, la conflict.

Schimbarea aceasta a constiintei o poate face Creatorul,si se pare ca deja multi spun ca simt schimbarea.


18-05-2010 13:12:30
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
De ce să aştept să facă altcineva ceea ce stă în puterea mea să fac? De ce să arunc, mereu, în cârca divină orice schimbare pe care o aştept, orice rugă, orice plângere? Oare nu am primit tot ce îmi trebuie ca să fiu capabil de schimbarea din mine? Oare nu primesc clipă de clipă ajutorul pentru tot ceea ce fac, inclusiv pentru această schimbare?
Schimbarea conştiinţei mi-a fost lăsată la îndemână. E treaba mea, responsabilitatea mea, munca mea. E cazul ca eu, acum, să mă apuc de ea. Şi să muncesc la ea clipă de clipă.  :)


18-05-2010 19:47:10
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Lake a scris:

De ce să aştept să facă altcineva ceea ce stă în puterea mea să fac? De ce să arunc, mereu, în cârca divină orice schimbare pe care o aştept, orice rugă, orice plângere? Oare nu am primit tot ce îmi trebuie ca să fiu capabil de schimbarea din mine? Oare nu primesc clipă de clipă ajutorul pentru tot ceea ce fac, inclusiv pentru această schimbare?
Schimbarea conştiinţei mi-a fost lăsată la îndemână. E treaba mea, responsabilitatea mea, munca mea. E cazul ca eu, acum, să mă apuc de ea. Şi să muncesc la ea clipă de clipă.  :)

Ai dreptate,dar nu toti oamnenii simt ca trebuie sa se schimbe. Vedem in jurul nostru inca multa rautate,invidie,egoism.


20-05-2010 13:07:34
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Pe mine mă interesează ce am eu de schimbat la mine. Ce şi dacă au alţii de schimbat, nu am eu căderea să mă uit.

20-05-2010 19:38:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Incepind cu 10.10.2010, o sa incepem sa ne schimbam... ceva mai mult decit doar hainele de pe noi. :D

16-06-2010 14:20:00
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195

Xtremul a scris:

Incepind cu 10.10.2010, o sa incepem sa ne schimbam... ceva mai mult decit doar hainele de pe noi. :D


Cita precizie domnule, cita precizie, cred ca Nostradamus te invidiaza pentru toate aceste cunostiinte .
Sint mindra de tine Cocosel xtrem de paduchios si sus si  jos :D:D:D:D:D
Daca imi spui si ora la care incepe schimbarea mai ca o sa incep sa te cred


18-06-2010 01:16:24
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195

Xtremul a scris:

Incepind cu 10.10.2010, o sa incepem sa ne schimbam... ceva mai mult decit doar hainele de pe noi. :D


Daca promiti ca o sa fii cumine si nu o sa ai polutii  am sa iti dau chiloteii mei tanga Stai, nu te bucura, nimic nu este gratis.O sa negociem ce trebuie sa faci in schimb.Obligatoriu o sa fie sa schimbi parfumul, pasta de dinti si periuta, si desigur sa folosesti si apa din cind in cind mai ales cind te speli.


18-06-2010 01:20:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hoosh, Loosh ! :D

Hai sa-ti traduc totusi, whitesnow-dihanie veninoasa: "loosh" e o notziune anglo-saxoneza :D care defineste sentimentele negative (furie, manie, ura, frica) cu care se pare ca DIAVOLII :rolleyes: adora sa se "hraneasca".

Si, implicit, le produc omuletzilor care au deja sufletul vindut lor. :(
Pacat de tine si sufletul tau - sincer spun asta, whitesnow... :rolleyes:


18-06-2010 09:43:04
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Chiar iti pare rau ?

18-06-2010 10:59:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marianmandache a scris:

Chiar iti pare rau ?

Normal ca-mi pare rau de mirobolanta Whitesnow si sufletzelul ei, ;) cumetre M.
Si ma mai doare :rolleyes: cind o vad asa tinara, nelinistita, neconsolata... si mai ales asa nefututa !!! :D:D hehehe

Xtremul a scris:

Hoosh, Loosh ! :D

Hai sa-ti traduc totusi, whitesnow-dihanie veninoasa: "loosh" e o notziune anglo-saxoneza :D care defineste sentimentele negative (furie, manie, ura, frica) cu care se pare ca DIAVOLII :rolleyes: adora sa se "hraneasca".

Si, implicit, le produc omuletzilor care au deja sufletul vindut lor. :(
Pacat de tine si sufletul tau - sincer spun asta, whitesnow... :rolleyes:

Regret :rolleyes: pina si postarea de mai sus, in care "I called her names" (dihanie :() si chiar acum uite ca-mi fac Mea Pulpa (tradus mai exact: maninc un copan). :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-06-2010 15:36:32)


18-06-2010 15:29:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Poate cea mai importanta (si... nasoala, :( desi deloc neasteptata) stire a anului:
US Navy - IMPREUNA cu israelienii!!!! - au dat drumul fiarei din lesa !!!
Intrebarea e doar CIND ANUME va fi atacat Iranul.
"The Anglo-Saxon Mission" se pare ca era cu mult in urma graficului programat...  :x

Itz coming! - 12 US warships cross Suez canal, head twd Red Sea

--------------------------------------------------------------------------------

US media curiously silent on this, Israeli media all over it. Also had been an anti-Iran propaganda push against Iran on CNN of late. My guess? Israeli air raid on Iran within next 3 weeks, US fleet there to pull the jews' chestnuts out the fire if it gets too hot.

I'd heard this as gossip from a naval officer a few weeks back, posted it in general discussion, and it was discounted. Looks as if it wasn't just gossip.



Report: U.S., Israeli warships cross Suez Canal toward Red Sea
Egypt opposition angered at government for allowing the fleet of more than 12 ships to cross Egyptian manned waterway, Al-Quds Al-Arabi reports.




By Jack Khoury
Tags: Israel news Egypt US

More than twelve United States Naval warships and at least one Israeli ship crossed the Suez Canal towards the Red Sea on Friday, British Arabic Language newspaper Al-Quds Al-Arabi reported Saturday.


According to the report, thousands of Egyptian soldiers were deployed along the Suez Canal guarding the ships' passage, which included a U.S. aircraft carrier.


The Suez Canal is a strategic Egyptian waterway which connects between the Mediterranean Sea and the Red Sea.

According to eyewitnesses, the U.S. battleships were the largest to have crossed the Canal in many years, Al-Quds reported.

Egyptian opposition members have criticized the government for cooperating with the U.S. and Israeli forces and allowing the ships' passage through Egyptian territorial waters.

They said they viewed the event as Egyptian participation in an international scandal, and added that the opposition would not sit with its arms crossed while the country allowed a fleet of U.S. and Israeli military ships to cross.

http://www.***/news/diplomac...d-sea-1.297068
__________________


21-06-2010 17:03:17
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Ce stiti depsre cartea "stralucitorii galactici" ? A citit-o cineva ? Eu nu am gasit-o pe pagina unde comand eu carti,nu o aveau. Merita cumparata?

24-06-2010 18:48:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu. :D

25-06-2010 15:28:46
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
... ei, si tu... poate-ar iesi de-o serie manga... ;);)

26-06-2010 00:33:28
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

SandieShaw a scris:

... ei, si tu... poate-ar iesi de-o serie manga... ;);)
Acum caut cartea lui Anatol Basarab,viata care ne traieste,ci-ca s-a vandut ca painea calda,deja s-a epuizat stocul,o sa incerc pe net sa o gasesc.

30-06-2010 23:15:49
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:


Lake a scris:

Îmi permit să te contrazic, dragă Xtremule. :) Hawking e mai cunoscut nu pentru teoriile lui referitoare la Big Bang, ci pentru cele referitoare la găurile negre (care se pare că nu mai sunt chiar atât de negre pe cât se credea iniţial) şi singularităţi. Fireşte, aceste teorii se află în strânsă legătură cu teoria Big Bang-ului. :) De asemenea, el este unul dintre cei mai apreciaţi autori de cărţi de ştiinţă popularizată (poate doar George Gamow a mai reuşit să scrie cărţi ştiinţifice atât de accesibile publicului larg) şi, din câte ştiu eu, e considerat în cercurile ştiinţifice unul dintre cei mai buni (dacă nu cel mai bun) fizician teoretician în viaţă.
Într-adevăr, e foarte posibil ca boala lui şi stranietatea modului de comunicare cu lumea să îl fi adus mai uşor în lumina reflectoarelor şi, astfel (aşa cum se întâmplă în mass-media), toată lumea se uită acum doar în gura lui. :) Oricum, toate cunoştinţele sale în materie de fizică nu cred că fac părerea lui despre extratereştri să fie avizată. SF-ul e plin de scenarii ale întâlnirilor cu extratereştri, care cuprind o gamă largă, mergând de la cooperare până la exterminare. Fiecare alege ce crede de cuviinţă.
În rest, cum va fi (dacă va fi), vom vedeam când va fi.

Ai mai mult ca sigur dreptate, draga Lake - adevaru-i ca pe Hawking NU l-am citit deloc, recunosc fara jena :D si fara sa mimez interesul (cartzuliile de popularizare stiintifica ale desteptilor jidani Gamow, Sagan si chiar Asimov insa da - pe vremea aia eram inca tinar, nelinistit si curios). Prin ricosheu, am mai aflat insa una-alta din ideile lui - evident ca doar sub forma de pareri vagi.
Motivul: nevoia de reducere a "bruiajului mintal" :rolleyes: indus de prea multe teorii, care-n definitiv nu cred ca m-ar ajuta sa evoluez - doar daca, Doamne feri, incepind din existenzta viitoare  n-o sa ma mai reincarnez fizic si-oi fi condamnat cumva sa proiectez ceva galaxii sau macar planete - hai, poate doar comete sau asteroizi - d-aia mai micutzi, normal... :D:D

P.S. In Gauri Negre mi-s totusi expert (Sarabela poa'sa confirme asta)... :D:D hihihi
Nici eu nu am citit nimic scris de Hawking,dar ii stiu teoriile de pe Discovery si National Geografic. Cine l-a citit sa dea cateva titluri pe aici . Please.

30-06-2010 23:22:10
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

iubareata a scris:

Nici eu nu am citit nimic scris de Hawking,dar ii stiu teoriile de pe Discovery si National Geografic. Cine l-a citit sa dea cateva titluri pe aici . Please.


STEPHEN W. HAWKING - Scurtă istorie a timpului (ed. Humanitas, 1994, trad. Michaela Ciodaru) - şase ediţii începând din 1994, ultima în 2008

STEPHEN W. HAWKING - Visul lui Einstein şi alte eseuri (ed. Humanitas, 1997, trad. Gheorghe Stratan) - reeditată în 2005

STEPHEN HAWKING - Universul într-o coajă de nucă (ed. Humanitas, 2004, trad. Gheorghe Stratan, Ovidiu Ţînţăreanu, Anca Vişinescu)

LEONARD MLODINOW, STEPHEN HAWKING - O mai scurtă istorie a timpului (ed. Humanitas, 2007, trad. Gheorghe Stratan)


01-07-2010 18:09:05
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Multumesc mult,esti saritor ca de obicei. Multumesc inca o data.

02-07-2010 13:09:20
   
Pagini: 1 ... 74 75 76 77 78 79    
Mergeti la