Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 2012 Doomsday - un simplu PARTZ :-) ori o perspectiva serioasa?!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 79
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Din pacate nu l-am vazut, compadre... Un rezumat, ceva?! :rolleyes:

06-06-2008 08:35:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

Protestez!!!! Eu nu am nici un minister! Signor X  musai sa clocesti unul si pt mine si neaparat sa cuprinda perversiuni minarii invirteli si tras de sfori!
astept 24 de ore dupa care daca nu mi se satisface umila cerere te "demisionez" :D

HIC!

Intzeleg ca postul de secretar personal al lui titmouse (Procuroarea macovista ;)) ar fi cam derizoriu pentru ditamai dreaku... :D

Hai ca te-am numit deja (m-am trezit bine-dispus azi desi am dormit, ca de obicei, vreo 4 ore) Ministrul Comertzului - interior, exterior (interplenetar/galactic  etc) - mai multe minarii si-nvirteli nu cred c-ai putea sa faci in alta parte... ;)

Vezi totusi ca PPan inca-i Ministrul Justitiei... fura deci si tu cu masura! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:50:18)


06-06-2008 08:41:51
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


evil a scris:

Protestez!!!! Eu nu am nici un minister! Signor X  musai sa clocesti unul si pt mine si neaparat sa cuprinda perversiuni minarii invirteli si tras de sfori!
astept 24 de ore dupa care daca nu mi se satisface umila cerere te "demisionez" :D

HIC!

Intzeleg ca postul de secretar personal al lui titmouse (Procuroarea macovista ;)) ar fi cam derizoriu pentru ditamai dreaku... :D

Hai ca te-am numit deja (m-am trezit bine-dispus azi desi am dormit, ca de obicei, vreo 4 ore) Ministrul Comertzului - interior, exterior (interplenetar/galactic  etc) - mai multe minarii si-nvirteli nu cred c-ai putea sa faci in alta parte... ;)

Vezi totusi ca PPan inca-i Ministrul Justitiei... fura deci si tu cu masura! :D


Ma OPUN !
propun.....propun....acuma-i acuma...propun... pe EVIL pe postul de MARE PREOT !
Am argumente !
Am argumente !
Eu , daca-s fata cuvioasa si iubitoare de cele sfinte , la cine ma duc sa ma spovedesc ? Ca Cyudi  , stricaciune pacatoasa ,se spovedeste la Marea Preoteasa sub sutana ...


06-06-2008 08:56:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

P. Pan 63 a scris:

Acum multi, multi ani in urma, vazut-am un film, se numea "Baiatul si cainele"; parca Don Jonson interpreta rolul principal. Tare mi-a placut si subiectul era cam pe langa tema ce-o dezbateti voi p-aci.
Intrebare : si-l aminteste careva ? Vazutu-l-ati si voi ? Ca de-ati facut-o, tare mi-i c-o sa-l cam dati dracu' de bunckar...


AIA-I !
pan-aici mi-a fost ! A aparut Peter Pan !


06-06-2008 08:58:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D Hihihi... sa-l lasam sa aleaga, atunci...desi o Biserica Bicefala :D:D nu prea-mi suna a bine. :rolleyes:
In plus,  Ministrul Comertului cine sa fie, ei?

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 09:46:04)


06-06-2008 09:00:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


P. Pan 63 a scris:

Acum multi, multi ani in urma, vazut-am un film, se numea "Baiatul si cainele"; parca Don Jonson interpreta rolul principal. Tare mi-a placut si subiectul era cam pe langa tema ce-o dezbateti voi p-aci.
Intrebare : si-l aminteste careva ? Vazutu-l-ati si voi ? Ca de-ati facut-o, tare mi-i c-o sa-l cam dati dracu' de bunckar...


AIA-I !
pan-aici mi-a fost ! A aparut Peter Pan !


Stai blinda, ca dispare cumatrul Pan la fel de brusc cum a aparut... ;) Mai sint si oameni care au si treburi in viata reala, nu ca noi... :D
(hai sa nu fiu totusi atit de autocritic, "a real life" om avea si noi, draga tit, io altfel as dormi macar 7-8 ore, ca omu'... :()

P.S. Calculind doar cantitatea postarilor mele din ultima vreme, cred c-ar fi trebuit sa fiu de mult angajat (si platit, evident ;)) ca ultraforumist...

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 09:08:11)


06-06-2008 09:01:27
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

:D Hihihi... sa-l lasam sa aleaga, atunci...desi o Biserica Bicefala :D:D nu prea-mi suna a bine. :rolleyes:
In plus,  Ministrul Comertului cine sa fie, ei?


Pe Kalinka . Da' , nu mai stiu ce post i-ai dat ..
M-apuc de organizare . extremule , mie nu-mi place sa fac hartii , eu vreau si munca de terenb . Fiki bun si desluseste-ma : procuroru' intocmeste numai dosarul pe baza datelor adunate de politie si-l inainteaza in instanta ? la cercetari nu participa deloc ?


06-06-2008 09:03:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


P. Pan 63 a scris:

Acum multi, multi ani in urma, vazut-am un film, se numea "Baiatul si cainele"; parca Don Jonson interpreta rolul principal. Tare mi-a placut si subiectul era cam pe langa tema ce-o dezbateti voi p-aci.
Intrebare : si-l aminteste careva ? Vazutu-l-ati si voi ? Ca de-ati facut-o, tare mi-i c-o sa-l cam dati dracu' de bunckar...


AIA-I !
pan-aici mi-a fost ! A aparut Peter Pan !


Stai blinda, ca dispare cumatrul Pan la fel de brusc cum a aparut... ;) Mai sint si oameni care au si treburi in viata reala, nu ca noi... :D
(hai sa nu fiu totusi atit de autocritic, "a real life" om avea si noi, draga tit, io altfel as dormi macar 7-8 ore, ca omu'... :()


Chiar am multe treburi in viata personala ...da' alaltaieri n-am putut sa mai plec de la computer din cauza voastra...


06-06-2008 09:05:19
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

:D Hihihi... sa-l lasam sa aleaga, atunci...desi o Biserica Bicefala :D:D nu prea-mi suna a bine. :rolleyes:
In plus,  Ministrul Comertului cine sa fie, ei?


Pe Kalinka . Da' , nu mai stiu ce post i-ai dat ..
M-apuc de organizare . extremule , mie nu-mi place sa fac hartii , eu vreau si munca de terenb . Fiki bun si desluseste-ma : procuroru' intocmeste numai dosarul pe baza datelor adunate de politie si-l inainteaza in instanta ? la cercetari nu participa deloc ?


MA OPUN !
Voi ati ales (destepti baieti) numai MARE PREOTEASA da' noi , fetele ????????


06-06-2008 09:07:11
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

:D Hihihi... sa-l lasam sa aleaga, atunci...desi o Biserica Bicefala :D:D nu prea-mi suna a bine. :rolleyes:
In plus,  Ministrul Comertului cine sa fie, ei?


Pe Kalinka . Da' , nu mai stiu ce post i-ai dat ..
M-apuc de organizare . extremule , mie nu-mi place sa fac hartii , eu vreau si munca de terenb . Fiki bun si desluseste-ma : procuroru' intocmeste numai dosarul pe baza datelor adunate de politie si-l inainteaza in instanta ? la cercetari nu participa deloc ?


MA OPUN !
Voi ati ales (destepti baieti) numai MARE PREOTEASA da' noi , fetele ????????
Si-n plus de asta , Unika se place cu Evil , asa ca se potrivesc : Mare Preoteasa si Mare Preot !


Ultima modificare facuta de titmouse (06-06-2008 09:08:36)


06-06-2008 09:08:19
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

evil a scris:

Protestez!!!! Eu nu am nici un minister! Signor X  musai sa clocesti unul si pt mine si neaparat sa cuprinda perversiuni minarii invirteli si tras de sfori!
astept 24 de ore dupa care daca nu mi se satisface umila cerere te "demisionez" :D

HIC!


EVIL , baga-ti coada la loc...si mintile-n cutie , daca vrei bine sa-ti fie...
Domnu'Capu'Trebii e ALES PE VIATA !


06-06-2008 09:10:42
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

Din pacate nu l-am vazut, compadre... Un rezumat, ceva?! :rolleyes:

Mon vieux, sunt filme si filme, unele-s de povestit, altele nu. Asta-i din a doua categorie. Ia-l de pe odc sau cata-l printre amici, musai sa-l aiva careva, cata vreme e un clasic al genului SF.
As mai adauga ca izolarea -  sub orice forma  - e degenerativa si fac trimitere spre exemplificare catre teoria lui Gibbon sau le Gof, istorici care pun declinul imperiului roman  pe seama inchiderii lui intre ziduri, care ziduri nu erau metaforice, ci cat se poate de reale !

PS. Cumetre, shezut-ai f'odata in mijlocul camerei, contempland peretii, pana ce i-ai facut sa se miste ? Ascultat-ai iarba crescand ? Auzit-ai pasii norilor pe cer ?
Io, oricat am incercat-o, nu mi-a iesit.


06-06-2008 09:14:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Kalinka nu mai are niciun post.
De ce? Simplu: fiindca nu exista prin zona nici macar ca "fantoma" - deci, n-o intereseaza. Punct. :D


06-06-2008 09:15:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:


Xtremul a scris:

Din pacate nu l-am vazut, compadre... Un rezumat, ceva?! :rolleyes:

Mon vieux, sunt filme si filme, unele-s de povestit, altele nu. Asta-i din a doua categorie. Ia-l de pe odc sau cata-l printre amici, musai sa-l aiva careva, cata vreme e un clasic al genului SF.
As mai adauga ca izolarea -  sub orice forma  - e degenerativa si fac trimitere spre exemplificare catre teoria lui Gibbon sau le Gof, istorici care pun declinul imperiului roman  pe seama inchiderii lui intre ziduri, care ziduri nu erau metaforice, ci cat se poate de reale !

PS. Cumetre, shezut-ai f'odata in mijlocul camerei, contempland peretii, pana ce i-ai facut sa se miste ? Ascultat-ai iarba crescand ? Auzit-ai pasii norilor pe cer ?
Io, oricat am incercat-o, nu mi-a iesit.

D'accord cu  teoria si practica :D izolarii, cumetre Pan; in perspectiva (aia neglumetz-forumistica ;)) a lui 2012, 13 sau cit o vrea Al de Sus sa fie (dac-o fi), izolarea ar fi oricum temporara si... fecunda (inmultirea-i baza-n bunker :D:D, n-ai prins shpilul ?)

P.S. Cred c-am reusit ceea ce zici ca tu n-ai reusit, compadre - nu doar in tineretile-mi experimentatoare pe cind faceam yoga (cica :D... yoga asta se poate face de fapt doar ACOLO, in pesterile himalayene si nu bind pishu la Costinesti cu Guru Bivolaru :D).

Cind si cum am reusit?! De nevoie, dupa o cadere in cap cu motorul (m-apucasem de motocros pe-atunci) urmata de fractura cu tasare nashpa a unei vertebre (si-acu'ma mir ca nu mi-am rupt gitu' :D). A trebuit sa stau 6 luni nemiscat in ghips ca o tzestoasa :D:D - crede-ma, e greu de imaginat starea statului astuia timp de juma' de an... ;)

P.S. Am mai avut o fractura deschisa de femur (2 operatii + 9 luni ghips si asta) da' a fost mai suportabil... :D:D puteam macar tzopai cumva !!!

P.S. 2 In tot raul e si-un bine ;), totusi: doar cu ocaziile astea doua (6 + 9 luni "imobile" - wow, cum o-ntorc tot "69" imi iese !!!;)) am reusit sa citesc mai tot ceea ce (cred acum) a reusit sa-mi "modeleze" cumva  spiritul. Daca existau jocuri video p-atunci, sigur eram acum un talimb (si intram aici, evident, doar pe CHAT :D:D:D) !!!

P.S. 3 (distractiv cumva poate ;)) - am si-un tendon al lui Achile din kevlar - partial mi-s cam ca Terminator, deci !!! :D:D
Alte "nimicuri" ca niste clavicule/incheieturi lipite/dezlipite de enshpe ori nici nu le mai bag in seama...

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:52:28)


06-06-2008 09:20:15
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Mda, Generale Moebius, c-o geisha parca m-ar bate gindul sa ma leg la cap din nou... da'inca nu ma doare, sincer !!! :D:D



Mdaaa. Baiat subtire capitenu' asta al nostru .Daaaa... unde mai gasesti tu gheisa in ziua de azi ? Pana si-n Japonia mai sunt scoli putine...


06-06-2008 09:27:40
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Mda, Generale Moebius, c-o geisha parca m-ar bate gindul sa ma leg la cap din nou... da'inca nu ma doare, sincer !!! :D:D



Mdaaa. Baiat subtire capitenu' asta al nostru .Daaaa... unde mai gasesti tu gheisa in ziua de azi ? Pana si-n Japonia mai sunt scoli putine...

ps. extremule , m-am gandit mai bine : il las in viata pe Moiebius Polonicus Andronicus...ii dau un termen de amanare de 6 luni , pentru explicatiile despre gheise...

Ultima modificare facuta de titmouse (06-06-2008 09:30:40)


06-06-2008 09:30:18
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


D'accord cu  teoria si practica :D izolarii, cumetre Pan; in perspectiva (aia neglumetz-forumistica ;)) a lui 2012, 13 sau cit o vrea Al de Sus sa fie (dac-o fi), izolarea ar fi oricum temporara si... fecunda (inmultirea-i baza-n bunker :D:D, n-ai prins shpilul ?)

P.S. Cred c-am reusit ceea ce zici ca tu n-ai reusit, compadre - nu doar in tineretile-mi experimentatoare pe cind faceam yoga (cica :D... yoga asta se poate face de fapt doar ACOLO, in pesteri).

Trebushoara asta cu fecundatul in izolare, e taman shpilu'  ce s-ar putea sa nu-ti iasa, nenica. Uita-te la animalele tinute-n gradini zoologice, cat se zbat liote de medici veterinari, geneticieni, ba chiar si psihologi, sa obtina cate un pui...
Cat despre yoga, zen si altele din gen, pe langa pregatire si cunoastere mai tin si de firea omului. Ca samantza de oltean ce ma aflu, mai lesne-mi vine sa-ti car Fagarasii-n carca si sa-i zvarl in Dunare, bucata cu bucata, decat sa ma priponesti mai mult de-o juma'  de ora intr-un loc...


06-06-2008 09:31:29
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

P. Pan 63 a scris:


Xtremul a scris:


D'accord cu  teoria si practica :D izolarii, cumetre Pan; in perspectiva (aia neglumetz-forumistica ;)) a lui 2012, 13 sau cit o vrea Al de Sus sa fie (dac-o fi), izolarea ar fi oricum temporara si... fecunda (inmultirea-i baza-n bunker :D:D, n-ai prins shpilul ?)

P.S. Cred c-am reusit ceea ce zici ca tu n-ai reusit, compadre - nu doar in tineretile-mi experimentatoare pe cind faceam yoga (cica :D... yoga asta se poate face de fapt doar ACOLO, in pesteri).

Trebushoara asta cu fecundatul in izolare, e taman shpilu'  ce s-ar putea sa nu-ti iasa, nenica. Uita-te la animalele tinute-n gradini zoologice, cat se zbat liote de medici veterinari, geneticieni, ba chiar si psihologi, sa obtina cate un pui...
Cat despre yoga, zen si altele din gen, pe langa pregatire si cunoastere mai tin si de firea omului. Ca samantza de oltean ce ma aflu, mai lesne-mi vine sa-ti car Fagarasii-n carca si sa-i zvarl in Dunare, bucata cu bucata, decat sa ma priponesti mai mult de-o juma'  de ora intr-un loc...


SA NE ZBATEM , ATUNCI !!!!!


06-06-2008 09:33:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:


Xtremul a scris:


D'accord cu  teoria si practica :D izolarii, cumetre Pan; in perspectiva (aia neglumetz-forumistica ;)) a lui 2012, 13 sau cit o vrea Al de Sus sa fie (dac-o fi), izolarea ar fi oricum temporara si... fecunda (inmultirea-i baza-n bunker :D:D, n-ai prins shpilul ?)

P.S. Cred c-am reusit ceea ce zici ca tu n-ai reusit, compadre - nu doar in tineretile-mi experimentatoare pe cind faceam yoga (cica :D... yoga asta se poate face de fapt doar ACOLO, in pesteri).

Trebushoara asta cu fecundatul in izolare, e taman shpilu'  ce s-ar putea sa nu-ti iasa, nenica. Uita-te la animalele tinute-n gradini zoologice, cat se zbat liote de medici veterinari, geneticieni, ba chiar si psihologi, sa obtina cate un pui...
Cat despre yoga, zen si altele din gen, pe langa pregatire si cunoastere mai tin si de firea omului. Ca samantza de oltean ce ma aflu, mai lesne-mi vine sa-ti car Fagarasii-n carca si sa-i zvarl in Dunare, bucata cu bucata, decat sa ma priponesti mai mult de-o juma'  de ora intr-un loc...


Pai taman bine, ca Ministru al Justitiei din Bunkeristania (capitala, nu uitati: Buncaresti ;))o sa ai ocazia sa misti muntii de nedreptate :D:D din loc, compadre !!!

Izolarea, repet, o sa fie temporara (n-ai citit ca rusii au prin complexele lor subterane provizii doar pt. 6 luni??). Pina trece noru'de particule, prafuri, gaze (PARTZURI ale reptilienilor ?! :D) si ce-or mai fi atunci...

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 09:42:39)


06-06-2008 09:40:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

:D Hihihi... sa-l lasam sa aleaga, atunci...desi o Biserica Bicefala :D:D nu prea-mi suna a bine. :rolleyes:
In plus,  Ministrul Comertului cine sa fie, ei?


Pe Kalinka . Da' , nu mai stiu ce post i-ai dat ..
M-apuc de organizare . extremule , mie nu-mi place sa fac hartii , eu vreau si munca de terenb . Fiki bun si desluseste-ma : procuroru' intocmeste numai dosarul pe baza datelor adunate de politie si-l inainteaza in instanta ? la cercetari nu participa deloc ?


Ba mai si participa!  ;) Impreuna cu Martiela, dar si cu SERIFUL niladam - vezi, uitasem sa-i dam si lui un post... ;)
Sint sigur ca TU si nu procurorul Marius Iacob o s-o gasesti, in fine, pe ELODIA (vie, evident ;)) dupa 2012...

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 09:52:13)


06-06-2008 09:44:30
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

:D Hihihi... sa-l lasam sa aleaga, atunci...desi o Biserica Bicefala :D:D nu prea-mi suna a bine. :rolleyes:
In plus,  Ministrul Comertului cine sa fie, ei?


Pe Kalinka . Da' , nu mai stiu ce post i-ai dat ..
M-apuc de organizare . extremule , mie nu-mi place sa fac hartii , eu vreau si munca de terenb . Fiki bun si desluseste-ma : procuroru' intocmeste numai dosarul pe baza datelor adunate de politie si-l inainteaza in instanta ? la cercetari nu participa deloc ?


Ba mai si participa!  ;)
Sint sigur ca TU si nu procurorul Marius Iacob o s-o gasesti, in fine, pe ELODIA (vie, evident ;)) dupa 2012...


Normal c-o gaseam mai repede pe Elodia .  Uite-acu' imi fac organizarea ...


06-06-2008 09:49:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Completare: Ba mai si participa!  ;) Impreuna cu Martiela, dar si cu SERIFUL niladam - vezi, uitasem sa-i dam si lui un post... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 09:53:11)


06-06-2008 09:52:38
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

moebius a scris:


NJD a scris:


...
inbinata cu ceva din prima imparatie Chineza unde functiile se dadeau dupa merite domne. Examene si gata, cine e mai buna ia postu'. Ma gandesc oare cele care aveau posturile de "Gheisa" oare ce fel de test aveau? :)  :) ha?




P.S.  Daca tot am amintit de reprezentantul mileniului XXI , ... viitorul pare destul de sumbru :(:( , tinand cont de rezultatul urmatoarelor 180 de secole de ... evolutie :rolleyes::rolleyes: ... Judecand dupa nivelul lui nea' omu', e clar ca s-a produs extinctia si reluarea de la inceput a procesului evolutiv :rolleyes::rolleyes::(:(


M-am exprimat gresit Nu "Gheisa" in sesul sau, am vrut sa ma refer la "Doamenle de companie" sau cele cu un job asemanator la imparatia Chineza.


06-06-2008 09:56:46
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

Vazut-placut, dar la ideile mele "de stinga" ;) (repet: NU comuniste) nu renuntz nici mort !!! :D

Stiam de proiectul asta "Freedom Ship", amice NJD, dar nu-i de noi, sincer... ;)  - poate doar pentru d-aia cu singe "ca cerneala" si conturi asemenea...

http://xs128.xs.to/xs128/08234/bow_low983.jpg


Lasa cumetre Extrem ca nici Dracku nu-i asa negru si nici viitorul. (e putin gri :) )
Despre vasul respectiv, am aflat prin 98 iar prin 2000 am fost gata sa cumpar ceva mic. Cand sa pus invanzare pretul de 125k nu a fost rau, chiar foarte bun, dar sapand mai adanc in detaliile de intretinere lunara/anuala nu mai facea sens pentru mine pentru o  saptamana sau doua (ca nu pot suferi mai mult, plictis) de vacanta. Nu era nici vorba sa locuiesc acolo, nu eram sau sunt la pensie, cand esti in vacanta 24/7/12. Stiu multe despre vasul asta si conceptia e interesanta dar dintre toate, cea mai, este ca nu se va supune legilor niciunei tari, va avea proprile legi (ca un condo).


06-06-2008 09:58:09
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


Izolarea, repet, o sa fie temporara (n-ai citit ca rusii au prin complexele lor subterane provizii doar pt. 6 luni??). Pina trece noru'de particule, prafuri, gaze (PARTZURI ale reptilienilor ?! :D) si ce-or mai fi atunci...

Tu n-o stii, eu n-o stiu si nimeni altul n-a aflat-o inca, daca, cat, cum si ce-o sa fie . Sase luni, un an, zece, o suta ? Raspunsul nu-i la noi si nici in noi, ecstremule.

titmouse a scris:


SA NE ZBATEM , ATUNCI !!!!!

Sunt zbateri si zbateri, copila neichii. Unele-s doar dragul faptului in sine sh-a placerii, altele-s menite unui scop. In ce as afla motivatia procrearii, cand stiu bine ca lumea s-a redus la cativa metri patrati, sh-aia numarati pe deshte ?!!!
Vrei s-asculti un adevar , copila ? Intr-o atare stare de fapt, io, unul, as cotarci cam tot ce misca-n zona , da'  asta o vreme (si nu prea lunga !), dupa care mi-as lua hamu' si prastia (vorba maica-mi, Dumnezeu sa mi-o tie ! ), m-as tot duce teleleu, chit ca drumu'  mi-ar fi scurt si pustiu...


06-06-2008 09:59:07
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Pai coane Extrem nu ai vazut ultimul film cu Indiana Jones? Se vezi cum prezinta/inerpreteaza Georgica ce scrim noi(tu) aici despre Maya.
Poate sa terminat cariera de piatra tocmai cand au ajuns la Dec. 21, 2012, si nu au mai avut pe ce sa scrie, si p'orma au zis "lasa sa mai ciopleasca si altii".  Cert este ca au scris: un sem ca va fi nasol dupa 2012, ar fi unirea guvernelor Internationale intr-unul, un fel de ONU, dar asta nu cred. ONU nu are nici o putere, e de ras. Dar eu tot sunt de parerea construiri de bunkerase, stocate, asa pentru orice caz, si mai ales ca pot servi pentru tot felul de bairamuri :)
Drept Inainte


06-06-2008 10:00:22
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Pentru cine nu stie inca:
Bunkeriada is a happy game, a funny game, A fantasy, but a beautiful one. Join the game or get out of the way :)


06-06-2008 10:05:36
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
COMUNICAT OFICIAL DE FORUM

             MINISTERUL  JUSTITIEI  BUNKERISTANEZE
 
   Doamna ( cu "D" Mare ) Procurora - Sefa
   

scoate la concurs urmatoarele posturi :

1 . Detectiv criminalist insectolog
     Cerinte : studii de specialitate in ganganii
      Responsabilitati : vine la fata locului , cu mine , cu manusile si cu penseta , recolteaza delicat in pungulita sigilata insecta de pe victima , o studiaza si intocmeste raport de 500 pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

2. Detectiv criminalist pneurolog .
    cerinte : studii de specilitate in pneuri de automobile si tot ce-i pe 4 roti .
    responsabilitati : vine la fata locului cu mine si cu ghipsu' moale , ia mulaju' de la urmele de pneuri si intocmeste raport de 5oo pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

3. detectiv criminalist hematolog .
    cerinte : studii de specialitate in petele de sange .
    responsabilitati : , vine la fata locului , da cu luminolu' , intocmeste raport de 5oo pag, pe baza caruia arestam cremenalu '.

4. Brigada de Lupta impotriva coruptiei si mafiei organizate
    5 posturi procurori mai mici
    Cerinte : sa fie baieti buni
    Responsabilitati : le spun eu...

5. Gradinar
    cerinte : studii de specialitate despre floarea de iasomie
    responsabilitati : FLOAREA MEA DE IASOMIE  !!!!!

6. Secretar personal
    Cerinte : 1,80 , 90 kg , par blond pai suedez , ochi albastri peruzea si par pe piept .
    responsabilitati : io ce zic , aia sa faca
    Proba practica eliminatorie

7. Antrenor Kung - FU
    cerinte : scolat la manastire budhista
    responsabilitati : sa ma-nvete tehnici

Inscrierile pana in data de 15 iunie 2008 .
data examenului : 29 iunie 2012

No , o gasesc ma  pe Elodia ???



   MAFIE , PAZEA CA VIN !!

Ultima modificare facuta de titmouse (06-06-2008 10:07:21)


06-06-2008 10:06:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Pai coane Extrem nu ai vazut ultimul film cu Indiana Jones? Se vezi cum prezinta/inerpreteaza Georgica ce scrim noi(tu) aici despre Maya.
Poate sa terminat cariera de piatra tocmai cand au ajuns la Dec. 21, 2012, si nu au mai avut pe ce sa scrie, si p'orma au zis "lasa sa mai ciopleasca si altii".  Cert este ca au scris: un sem ca va fi nasol dupa 2012, ar fi unirea guvernelor Internationale intr-unul, un fel de ONU, dar asta nu cred. ONU nu are nici o putere, e de ras. Dar eu tot sunt de parerea construiri de bunkerase, stocate, asa pentru orice caz, si mai ales ca pot servi pentru tot felul de bairamuri :)
Drept Inainte

Cind dreaku (d_evil :D) sa mai vad Indiana Jones, cu atitea trebi (bunkeristane) importante pe cap, coane NJD ?!
Cam de parerea ta mi-s si eu: mai bine sa fie pentru toti, decit sa n-ajunga (bunkerashele, evident :D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 10:07:43)


06-06-2008 10:07:26
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Lasa ca va bagam shi pe voi in haremul lui dracu !.....Drace te descurci ? .....hihihi !
titmouse a scris:


titmouse a scris:


titmouse a scris:



Pe Kalinka . Da' , nu mai stiu ce post i-ai dat ..
M-apuc de organizare . extremule , mie nu-mi place sa fac hartii , eu vreau si munca de terenb . Fiki bun si desluseste-ma : procuroru' intocmeste numai dosarul pe baza datelor adunate de politie si-l inainteaza in instanta ? la cercetari nu participa deloc ?


MA OPUN !
Voi ati ales (destepti baieti) numai MARE PREOTEASA da' noi , fetele ????????
Si-n plus de asta , Unika se place cu Evil , asa ca se potrivesc : Mare Preoteasa si Mare Preot !


06-06-2008 10:09:25
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

COMUNICAT OFICIAL DE FORUM

             MINISTERUL  JUSTITIEI  BUNKERISTANEZE
 
   Doamna ( cu "D" Mare ) Procurora - Sefa
   
scoate la concurs urmatoarele posturi :

1 . Detectiv criminalist insectolog
     Cerinte : studii de specialitate in ganganii
      Responsabilitati : vine la fata locului , cu mine , cu manusile si cu penseta , recolteaza delicat in pungulita sigilata insecta de pe victima , o studiaza si intocmeste raport de 500 pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

2. Detectiv criminalist pneurolog .
    cerinte : studii de specilitate in pneuri de automobile si tot ce-i pe 4 roti .
    responsabilitati : vine la fata locului cu mine si cu ghipsu' moale , ia mulaju' de la urmele de pneuri si intocmeste raport de 5oo pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

3. detectiv criminalist hematolog .
    cerinte : studii de specialitate in petele de sange .
    responsabilitati : , vine la fata locului , da cu luminolu' , intocmeste raport de 5oo pag, pe baza caruia arestam cremenalu '.

4. Brigada de Lupta impotriva coruptiei si mafiei organizate
    5 posturi procurori mai mici
    Cerinte : sa fie baieti buni
    Responsabilitati : le spun eu...

5. Gradinar
    cerinte : studii de specialitate despre floarea de iasomie
    responsabilitati : FLOAREA MEA DE IASOMIE  !!!!!

6. Secretar personal
    Cerinte : 1,80 , 90 kg , par blond pai suedez , ochi albastri peruzea si par pe piept .
    responsabilitati : io ce zic , aia sa faca
    Proba practica eliminatorie

7. Antrenor Kung - FU
    cerinte : scolat la manastire budhista
    responsabilitati : sa ma-nvete tehnici

Inscrierile pana in data de 15 iunie 2008 .
data examenului : 29 iunie 2012

No , o gasesc ma  pe Elodia ???

MAFIE , PAZEA CA VIN !!


Breee Doamna Procuroare, tu crezi c-avem buncar d-ala ca al lui Putin, de 300.000 de locuri ??? :D:D:D

De unde atitia subalterni, ei? Multumeste-te cu Martiela si Niladam, ce gena mea! :D


06-06-2008 10:09:59
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Se mai zice de Bunkere (sau altceva); "Construeste si vor veni"
Am inteles ca fetele voluntare bineinteles, vor avea "Drepturi Egale" cu barbatii, asta'i bine Nu vor mai fi sub barbati dar nici deasupra, eu speram sa fie macar deasupra :)


06-06-2008 10:12:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<Tu n-o stii, eu n-o stiu si nimeni altul n-a aflat-o inca, daca, cat, cum si ce-o sa fie . Sase luni, un an, zece, o suta ? Raspunsul nu-i la noi si nici in noi, ecstremule.>> (quote PPan)

Pai io ce ziceam, compadre?! Tot aia - 2012, 13 sau cit o fi... dac-o fi... ;)

Distractia mi se pare oricum maxima :D pe topicul asta "tragi-comic" (d-aia l-am si "inventat" si-l intretzin cumva, desi cu eforturi); un sociolog (sau securist cercetas al psihologiei masselor) ar colecta, te asigur, date pretioase d-acilea... :D:D

P.S. Informatie importanta (asa, ca sa ne dam importantza macar :D):

Se pare (am si io surse, ce buncaru'meu ;)) ca cel putin UN (1) securist deja supravegheaza topicul asta... ;) (posibil sa fie subalternul aluia de tzine cheia de la ALTE buncare, mai mari si mai reale decit asta al nostru...)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 15:48:14)


06-06-2008 10:14:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Alooooooooooooooo bre mai restrange lista ce pana mea , te crezi David ?
Xtremul a scris:


titmouse a scris:

COMUNICAT OFICIAL DE FORUM

             MINISTERUL  JUSTITIEI  BUNKERISTANEZE
 
   Doamna ( cu "D" Mare ) Procurora - Sefa
   
scoate la concurs urmatoarele posturi :

1 . Detectiv criminalist insectolog
     Cerinte : studii de specialitate in ganganii
      Responsabilitati : vine la fata locului , cu mine , cu manusile si cu penseta , recolteaza delicat in pungulita sigilata insecta de pe victima , o studiaza si intocmeste raport de 500 pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

2. Detectiv criminalist pneurolog .
    cerinte : studii de specilitate in pneuri de automobile si tot ce-i pe 4 roti .
    responsabilitati : vine la fata locului cu mine si cu ghipsu' moale , ia mulaju' de la urmele de pneuri si intocmeste raport de 5oo pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

3. detectiv criminalist hematolog .
    cerinte : studii de specialitate in petele de sange .
    responsabilitati : , vine la fata locului , da cu luminolu' , intocmeste raport de 5oo pag, pe baza caruia arestam cremenalu '.

4. Brigada de Lupta impotriva coruptiei si mafiei organizate
    5 posturi procurori mai mici
    Cerinte : sa fie baieti buni
    Responsabilitati : le spun eu...

5. Gradinar
    cerinte : studii de specialitate despre floarea de iasomie
    responsabilitati : FLOAREA MEA DE IASOMIE  !!!!!

6. Secretar personal
    Cerinte : 1,80 , 90 kg , par blond pai suedez , ochi albastri peruzea si par pe piept .
    responsabilitati : io ce zic , aia sa faca
    Proba practica eliminatorie

7. Antrenor Kung - FU
    cerinte : scolat la manastire budhista
    responsabilitati : sa ma-nvete tehnici

Inscrierile pana in data de 15 iunie 2008 .
data examenului : 29 iunie 2012

No , o gasesc ma  pe Elodia ???

MAFIE , PAZEA CA VIN !!


Breee Doamna Procuroare, tu crezi c-avem buncar d-ala ca al lui Putin, de 300.000 de locuri ??? :D:D:D

De unde atitia subalterni, ei? Multumeste-te cu Martiela si Niladam, ce gena mea! :D


06-06-2008 10:14:25
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


titmouse a scris:

COMUNICAT OFICIAL DE FORUM

             MINISTERUL  JUSTITIEI  BUNKERISTANEZE
 
   Doamna ( cu "D" Mare ) Procurora - Sefa
   
scoate la concurs urmatoarele posturi :

1 . Detectiv criminalist insectolog
     Cerinte : studii de specialitate in ganganii
      Responsabilitati : vine la fata locului , cu mine , cu manusile si cu penseta , recolteaza delicat in pungulita sigilata insecta de pe victima , o studiaza si intocmeste raport de 500 pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

2. Detectiv criminalist pneurolog .
    cerinte : studii de specilitate in pneuri de automobile si tot ce-i pe 4 roti .
    responsabilitati : vine la fata locului cu mine si cu ghipsu' moale , ia mulaju' de la urmele de pneuri si intocmeste raport de 5oo pag , pe baza caruia arestam cremenalu' .

3. detectiv criminalist hematolog .
    cerinte : studii de specialitate in petele de sange .
    responsabilitati : , vine la fata locului , da cu luminolu' , intocmeste raport de 5oo pag, pe baza caruia arestam cremenalu '.

4. Brigada de Lupta impotriva coruptiei si mafiei organizate
    5 posturi procurori mai mici
    Cerinte : sa fie baieti buni
    Responsabilitati : le spun eu...

5. Gradinar
    cerinte : studii de specialitate despre floarea de iasomie
    responsabilitati : FLOAREA MEA DE IASOMIE  !!!!!

6. Secretar personal
    Cerinte : 1,80 , 90 kg , par blond pai suedez , ochi albastri peruzea si par pe piept .
    responsabilitati : io ce zic , aia sa faca
    Proba practica eliminatorie

7. Antrenor Kung - FU
    cerinte : scolat la manastire budhista
    responsabilitati : sa ma-nvete tehnici

Inscrierile pana in data de 15 iunie 2008 .
data examenului : 29 iunie 2012

No , o gasesc ma  pe Elodia ???

MAFIE , PAZEA CA VIN !!


Breee Doamna Procuroare, tu crezi c-avem buncar d-ala ca al lui Putin, de 300.000 de locuri ??? :D:D:D

De unde atitia subalterni, ei? Multumeste-te cu Martiela si Niladam, ce gena mea! :D

  MA OPUN !
  Io la gradinar si secretar personal nu renunt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tashiela-i Ministra de Interne , colaboram....


06-06-2008 10:14:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Se mai zice de Bunkere (sau altceva); "Construeste si vor veni"
Am inteles ca fetele voluntare bineinteles, vor avea "Drepturi Egale" cu barbatii, asta'i bine Nu vor mai fi sub barbati dar nici deasupra, eu speram sa fie macar deasupra :)


Nu-i bai, si pe lateral (din spate mai ales :D:D) nu-i rau, cumetre NJD !!! (v. kama-sutra).

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 10:15:48)


06-06-2008 10:15:35
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

NJD a scris:

Pentru cine nu stie inca:
Bunkeriada is a happy game, a funny game, A fantasy, but a beautiful one. Join the game or get out of the way :)

Dreptate ai si tu, coane NJD, insa ideea din titlu nu-i taman o trimitere spre un joc amuzant ci, mai degraba, spre cum vedem lumea de dupa Doomsday. N-as vrea sa crezi ca  mi-s tocmai cel lipsit de spiritul shagai, ba-s chiar printre cei care adesea iau viata-n sine drept o gluma, insa daca tot s-a deschis tema asta de discutii, de ce sa n-o zicem p-a dreapta despre cum gandim ipoteza prezentata ?


06-06-2008 10:15:57
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

NJD a scris:

Se mai zice de Bunkere (sau altceva); "Construeste si vor veni"
Am inteles ca fetele voluntare bineinteles, vor avea "Drepturi Egale" cu barbatii, asta'i bine Nu vor mai fi sub barbati dar nici deasupra, eu speram sa fie macar deasupra :)


Nimeni nu-i DEASUPRA LEGII !!


06-06-2008 10:19:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

P. Pan 63 a scris:


NJD a scris:

Pentru cine nu stie inca:
Bunkeriada is a happy game, a funny game, A fantasy, but a beautiful one. Join the game or get out of the way :)

Dreptate ai si tu, coane NJD, insa ideea din titlu nu-i taman o trimitere spre un joc amuzant ci, mai degraba, spre cum vedem lumea de dupa Doomsday. N-as vrea sa crezi ca  mi-s tocmai cel lipsit de spiritul shagai, ba-s chiar printre cei care adesea iau viata-n sine drept o gluma, insa daca tot s-a deschis tema asta de discutii, de ce sa n-o zicem p-a dreapta despre cum gandim ipoteza prezentata ?


<<Tu n-o stii, eu n-o stiu si nimeni altul n-a aflat-o inca, daca, cat, cum si ce-o sa fie . Sase luni, un an, zece, o suta ? Raspunsul nu-i la noi si nici in noi, ecstremule.>> (quote PPan)

Pai io ce ziceam, compadre?! Tot aia - 2012, 13 sau cit o fi... dac-o fi... ;)

Distractia mi se pare oricum maxima :D pe topicul asta "tragi-comic" (d-aia l-am si "inventat" si-l intretzin cumva, desi cu eforturi); un sociolog (sau securist cercetas al psihologiei masselor) ar colecta, te asigur, date pretioase d-acilea... :D:D

P.S. Informatie importanta (asa, ca sa ne dam importantza macar :D):

Se pare (am si io surse, ce buncaru'meu;)) ca cel putin UN (1) securist deja supravegheaza topicul asta... ;) (posibil sa fie unul din subordinea aluia de tine cheia de la ALTE buncare, mai mari si mai reale decit asta al nostru...)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 10:21:55)


06-06-2008 10:21:12
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


P. Pan 63 a scris:


NJD a scris:

Pentru cine nu stie inca:
Bunkeriada is a happy game, a funny game, A fantasy, but a beautiful one. Join the game or get out of the way :)

Dreptate ai si tu, coane NJD, insa ideea din titlu nu-i taman o trimitere spre un joc amuzant ci, mai degraba, spre cum vedem lumea de dupa Doomsday. N-as vrea sa crezi ca  mi-s tocmai cel lipsit de spiritul shagai, ba-s chiar printre cei care adesea iau viata-n sine drept o gluma, insa daca tot s-a deschis tema asta de discutii, de ce sa n-o zicem p-a dreapta despre cum gandim ipoteza prezentata ?


<<Tu n-o stii, eu n-o stiu si nimeni altul n-a aflat-o inca, daca, cat, cum si ce-o sa fie . Sase luni, un an, zece, o suta ? Raspunsul nu-i la noi si nici in noi, ecstremule.>> (quote PPan)

Pai io ce ziceam, compadre?! Tot aia - 2012, 13 sau cit o fi... dac-o fi... ;)

Distractia mi se pare oricum maxima :D pe topicul asta "tragi-comic" (d-aia l-am si "inventat" si-l intretzin cumva, desi cu eforturi); un sociolog (sau securist cercetas al psihologiei masselor) ar colecta, te asigur, date pretioase d-acilea... :D:D

P.S. Informatie importanta (asa, ca sa ne dam importantza macar :D):

Se pare (am si io surse, ce buncaru'meu;)) ca cel putin UN (1) securist deja supravegheaza topicul asta... ;) (posibil sa fie unul din subordinea aluia de tine cheia de la ALTE buncare, mai mari si mai reale decit asta al nostru...)


Aloo !  SECURISTU" care supraveghezi p-acii ...Ai ochi albastri doua prune ?
Nu vrei sa fii secretaru' meu personal ?

Ultima modificare facuta de titmouse (06-06-2008 11:02:57)


06-06-2008 10:24:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cred ca-i necesara totusi o recapitulare a functiilor din Guvernul Bunkeristaniei, nu? ;)

1. IO :D - Capu'Trebilor.

2. Sandie Shaw - Prim Ministru (Doamna de Fier-beton ;))

3. Ciudatul_SA - Ministrul Stiintei si Tehnologiei (inclusiv 380V, ascultari-compromiteri :D etc).

3. Moebius - general, Ministrul Apararii, Seful Serviciilor Secrete SSB (in cirdasie cu Ciudy, evident ;)) si sef al FAB (Fortele Aeriene Bunkeristane), plus pilot-sef etc s.a.m.d.

4. PPan - Ministrul Justitiei... aia nelegata la oki :D

5. I se spune (inca) Aly ;) - Ministrul Educatiei (inclusiv sexuale) si a Invatarii de Minte :D

6. Titmouse - Procuroare-sefa (fara 1001 de subalterni, oricum ;))

7. Evil - Ministrul Comertzului si al Shpertzului :D

8. Unikaa - MARE PREOTEASA a Noii Religii (si-un pic matroana... ;))

9. Shawuska - Ministru de Externe (imbirligatoarea de reptilieni ;))

10. Kamin (desi cont sters :D) - Ministrul Turismului si Voyeurismului

11. Martiela - ultima (dar numai... pe lista ;) - vedeti voi pe dreaku daca-i intrati in ...catushe :D) - Ministru de Interne.

Alte posturi n-au fost inca aprobate, prin lipsa confirmarii acceptarii lor, din pacate respectivii-s, din pdv-ul meu, demisionari :( (aurora36 - Ministrul Sanatatii Mai Ales Mintale ;), kalinka - Sporturi Xtreme :D, Pelina - Agricultura/Pizdcicultura :D, Onoyoko - Carcerist-sef ;), Niladam - Serif).

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:56:54)


06-06-2008 10:30:39
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Cred ca-i necesara totusi o recapitulare a functiilor din Guvernul Bunkeristaniei, nu? ;)

1. IO :D - Capu'Trebilor.

2. Sandie Shaw - Prim Ministru (Doamna de Fier-beton ;))

3. Ciudatul_SA - Ministrul Stiintei si Tehnologiei (inclusiv 380V, ascultari-compromiteri :D etc).

3. Moebius - general, Ministrul Apararii, Seful Serviciilor Secrete SSB (in cirdasie cu Ciudy, evident ;)) si sef al FAB (Fortele Aeriene Bunkeristane), plus pilot-sef etc s.a.m.d.

4. PPan - Ministrul Justitiei... aia nelegata la oki :D

5. I se spune (inca) Aly ;) - Ministrul Educatiei (inclusiv sexuale) si a Invatarii de Minte :D

6. Titmouse - Procuroare-sefa (fara 1001 de subalterni, oricum ;))

7. Evil - Ministrul Comertzului si al Shpertzului :D

8. Unikaa - MARE PREOTEASA  (si-un pic matroana... ;))


9. Tashiela  - Ministra de Interne

10 . Shawshuska - Ministra de externe ( ii trebuie ambasadori extraordinari si PleniPOTENTIali !!!!!!! )

11. Pelina - Ministra Mediului

12. Onoyoko - ??

Scuze , am vazut c-ai completat si tu intre timp .

Ultima modificare facuta de titmouse (06-06-2008 10:38:33)


06-06-2008 10:34:39
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Primele observatzii :

1. daca ia nashtere o comunitate de minim 2 indivizi ....UNUL TREBUIE SA FIE SHEF !.......Hihihihi
2.  primele ministere care s-a pus problema sa fie create au fost ministerul justitzie shi ministerul de interne

A se observa ca nimeni nu a propus crearea unui parlament al Bunkeristanului !....hmmmmmmm


06-06-2008 10:35:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hooo, mai tit, da' nerabdatoare esti (ca fata la sparanghel :D:D), scriu si io "in rate" ca altfel se duce reaku' linkul... :D

06-06-2008 10:37:48
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
deci deschid tema in cadrul topicului : POATE O SOCIETATE SA FUNCTZIONEZE FARA INSTRUMENTE COERCITIVE SHI IERARHIE ?

06-06-2008 10:37:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Primele observatzii :

1. daca ia nashtere o comunitate de minim 2 indivizi ....UNUL TREBUIE SA FIE SHEF !.......Hihihihi
2.  primele ministere care s-a pus problema sa fie create au fost ministerul justitzie shi ministerul de interne

A se observa ca nimeni nu a propus crearea unui parlament al Bunkeristanului !....hmmmmmmm



Ntzzzz, cumetre SA, ai uitat ca politica-nexam in Bunkeristania ??? :D:D

Doar GUVERN - nu v-ajunge, eiiii , NESATULILOR DE PUTERE ??? ;) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 03:57:26)


06-06-2008 10:38:36
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

deci deschid tema in cadrul topicului : POATE O SOCIETATE SA FUNCTZIONEZE FARA INSTRUMENTE COERCITIVE SHI IERARHIE ?


Paiii . da . ANARHIE !


06-06-2008 10:39:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Xtremule am studiat propunerea ta cu numirile shi mi se pare ok ....care are ceva de comentat trimite-l la mine sa bag nishte 380Vca in el !

06-06-2008 10:40:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Repet: Alte posturi n-au fost inca aprobate, prin lipsa confirmarii acceptarii lor, din pacate respectivii-s, din pdv-ul meu, demisionari :( (aurora36 - Ministrul Sanatatii Mai Ales Mintale ;), kalinka - Sporturi Xtreme :D, Pelina - Agricultura/Pizdcicultura :D, onoyoko - Carcerist-sef ;), niladam - Serif).

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-06-2008 10:43:28)


06-06-2008 10:41:27
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
De ce nu ? .......
titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

deci deschid tema in cadrul topicului : POATE O SOCIETATE SA FUNCTZIONEZE FARA INSTRUMENTE COERCITIVE SHI IERARHIE ?


Paiii . da . ANARHIE !


06-06-2008 10:43:14
   
Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 79    
Mergeti la