Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Poezie fara gust de conserva    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 14
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Hmmm,interesante discutii,v-am citit cu mare interes...si ca sa ma bag si eu in seama..am sa spun ca si eu chiar daca am fost botezata orodox.nu adopt nici o religie(orodoxa,catolica,musulmana,etc)..de ce? pentru ca niciodata nu poti sa stii care din ele e cea adevarata...in schimb am credinta mea in D-zeu si in cele sfinte...si ca o paranteza as spune ca mi-a placut filmul Stigmata..si ceea ce am invatzat din el...ca pe D-zeu nu trebuie sa-l cauti prin biserici si lacasuri...el se afla in sufletul tau(daca crezi in el)...el e Totul si pretutindeni..."Sparge o bucata de lemn si eu sunt acolo. Ridica o piatra si ma vei gasi acolo."...sa fi liber este o notiune relativa. Fiecare o percepe in felul sau. Pentru mine, insa, libertate inseamna starea de confort moral si spiritual pe care ti-o asigura o societate sau credinta ta. Sa respiri cu tot pieptul si sa-ti poata zbura spiritul nestingherit. In forma ei superioara, insa, libertatea inseamna Dumnezeu.

Ultima modificare facuta de unikaa (01-07-2008 00:21:29)


01-07-2008 00:03:09
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Gluma idioata dar totushi gluma :

RIDICA PATRAFIRUL SHI MA VEI GASI ACOLO !!!!!!!

;)


01-07-2008 00:11:22
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Tu Ciudy vei fii pedepsit 9 vieti sa stai sub patrafiru' meu..si tot ar fi putin...pentru limba aia "ascutita" a ta! :D

01-07-2008 00:23:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Vreaaaaaaaaaaaau dueeeeeeeeeeeeel : XTREMUL versus P.Pan ....hihihi


Nici vorba de duel cu cumatrul Pan... si nu doar fiindca mi-e lene la ora asta :D, dar cestiunea-i mult mai complexa de fapt - si ar implica o oarece categorizare a "Dumnezeilor" :D:D (ete cum devin si io blasfemiator ca ateii :)), plus citeva precizari sensibile asupra aluia ANUME caruia se inchina de pilda masonii :rolleyes: - cam ALTUL decit ala de prin biserici... (popii si cartzuliile lor facind o confuzie majora intre Creatorul Universului Real-Iluzoriu si alalalt al nostru, al omuletzilor).

Chestia cu "transcendentza, Nevazutul, Nenumitul" ramine evident valabila, dar planurile se-ncurca si se disjung simultan, la un moment dat. :)
Bunica-miu ala masonu (Baphomet sa-l odihneasca :D) v-ar fi putut povesti mai multe ! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 01:10:11)


01-07-2008 00:25:47
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:( doar nouaaaaaaaaaaaa ....nici nu ma gandesc !!!!!! Accept numai de la 30 in sus ! ....ce enervantzi sunt ashtia ca n-au SMILIES cu limba !.....baaaaaaaaaaa nenea administratorul baga bre SMILIES cu limba ca mai suntem shi din ashtia mai boshorogi pe site !!!!!! :D
unikaa a scris:

Tu Ciudy vei fii pedepsit 9 vieti sa stai sub patrafiru' meu..si tot ar fi putin...pentru limba aia "ascutita" a ta! :D


01-07-2008 01:07:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<RASPUNS PENTRU CAPRO-GASCA AFLATA INTR-UN PROCES INTENS DE METAMORFOZARE IN FIBLETZE PERSONALA :

1. Maria a fost o femeie maritata care nefiind satisfacuta sexual de catre barbatul ei tamplar de meserie (tamplarii neexceland la capitolul dimensiuni xxx) s-a dus pe camp unde shi-a tras-o pe toate gaurile cu un cioban rapanos dar la madular noduros . La aparitzia primelor semne ( gretzuri, stari de voma shi testul cu broasca pozitiv ) bagaboanta neavand bani de avort i-a servit cretinului de tamplar povestea cu duhul pogorat din ceruri, care printr-o simpla atingere a lasat-o bortzoasa >>


Hai sa continui io EREZIA :D conului Ciudy, cu ultimele zvonuri "transpirate" din directia Vatican, odata cu un arhivar... putin mort prematur :D, dupa ce-a ciripit prea multe:

1. Tatal lui Iisus se pare ca a fost, intr-adevar, un soldat roman din Galia - nu chiar cioban rapanos-noduros si la zvonuri gros :D deci, dar oricum nu chiar Duhul Sfint... ;).

2. Maria Magdalena cica fu si ea, realmente, NEVASTA lui Isus ("cu acte") si, natural cumva, discipolul lui preferat. Restul povestii, cu puradeii lor din care se trag dinastiile merovingienilor etc, e de gasit (deformata oricum) prin maculatura ereticului Dan Brown.

3. De fapt, nici in fund macar nu ma doare de toate ipotezele astea (adevarate sau nu), fiindca oricum atza alba cu care-i construit intreg eshafodajul religios mi se pare mult prea vizibila (motiv pentru care musai sa vina de fapt si reptilienii cu scopul precis sa ne dea la oase, fiindca prea ne-am smecherit UNII dintre noi, prostalaii de oameni, in ultima vreme !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 12:31:29)


01-07-2008 01:07:26
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ete mah la el adicalea io m-am ferit sa postez asha ceva ( a se vedea ca am spus acest lucru) shi pe  monseur il doare-n bashchetzi shi poc tranteshte goanga cea mai tare ......incestul ( ceva foarte normal in Romania dupa cate vaz io la stiri in ultimul timp !)

01-07-2008 01:13:37
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Stai Xtremule ca acum daca m-ai suparat sa vezi ce -o trag de masoni ....hihihi ia fii atent ce futografii bag ! :D

01-07-2008 01:15:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Stai Xtremule ca acum daca m-ai suparat sa vezi ce -o trag de masoni ....hihihi ia fii atent ce futografii bag ! :D

Da'ce, cumetre, am zis io cumva ca-i aprob pe diabolicii de masoni ??? ;)


01-07-2008 01:19:57
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
shters

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (01-07-2008 01:33:19)


01-07-2008 01:21:43
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
sthers

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (01-07-2008 01:32:57)


01-07-2008 01:23:03
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Auzi breeeeee xtreme shtii de ce poarta ashtia shortzuletze in fatza ?
:D
Ca sa nu se vada ca n-au nimic in pantaloni ! :D


01-07-2008 01:25:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-i in ma-sa cu sortuletzele lor penibile, cumetre SA!!! :D
Ca nici in creieri n-au mai nimic - cu exceptia alora "din virful piramidei", care stiu ce si cum... unul ca Gelu Voican-Voiculescu ar fi in masura sa zica mai multe, dar nu prea are permisiunea s-o faca. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 01:27:23)


01-07-2008 01:25:39
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Stimabile Xtreme , te rog sa ma crezi ca acest marxist de rahat care se numeshte g.v.voiculescu este un simplu deviat psihic .....dadea semne grave de dementza paranoida de cand era la IFLGS !
Repet : MARXIST a nu se confunda cu comunist .....oricum tot deviat la neuroni ! .......


01-07-2008 01:31:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Te cred, auzisem si varianta asta, da' acu' are Gradul 33 intr-o loja importanta ciumpalacu' !!! :D:D Cioara vopsita si asta... :x

Oricum, fii sigur ca n-a fost DESEMNAT deloc intimplator de anumite SERVICII sa se ocupe personal de executarea rapida a Odioshilor... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 01:36:15)


01-07-2008 01:34:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tare rau imi pare ca in timpul bulibashelii din '89 un oarecare ixsulescu nu i-a pus intre ochi un vidia de 7,62 !!!!!!

01-07-2008 01:35:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Erau de 5,6 mm calibru gloantzele alea, cumetre... :D si nu erau vidia, le-am pipait/vazut cu okii mei, erau din otzel, mici si cu capul retezat (tronconic) gloantzele alea - spun asta fiindca le-am scos personal (ca asistent) din tartacutzele multor morti aiurea-n tramvai la Nr.9, unde-am stat zi si noapte o saptamina intreaga in zilele alea din decembrie '89 !!!
Poveste lunga cu ARMELE care ar fi utilizat asemenea gloantze... care, teoretic, nu existau nici in dotarea armatei, nici a militziei, nici a securistilor... :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 01:44:27)


01-07-2008 01:38:59
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mda ...hai ca te las maine chiar am de munca shi ma trezesc o data cu gainile ....cat despre masonul pooli o sa crape asha cum a trait ...CA UN CACAT........un ucigash de cea mai joasa spetza ....echivalentul unui violator de copii inchis intr-o celula plina de criminali ! ......a uitasem detzine shi intense pulivalentze foarte pidosnice ......

01-07-2008 01:39:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai somn usor atunci !!! Toaet bune in Bucareshti sa s-adune ! :D

01-07-2008 01:39:54
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
bre lasa-le pe alea subtzirele shi negrutze la culoare ....io vorbeam de alea ce se potriveau la kalashnicoave :D....comanda speciala facute pe marimea tzestei ! hihihi
Xtremul a scris:

Erau de 5,6 mm calibru gloantzele alea, cumetre... :D si nu erau vidia, le-am pipait/vazut cu okii mei, erau din otzel, mici si cu capul retezat (tronconic) gloantzele alea - spun asta fiindca le-am scos personal din tartacutzele multor morti aiurea-n tramvai la Nr.9, unde-am stat zi si noapte o saptamina intreaga in zilele alea din decembrie '89 !!!


01-07-2008 01:40:42
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Erau ALB-ALBASTRII CA INOXUL alea mici de 5,6 mm, COANE !!!

Hai, noapte buna !!! ;)


01-07-2008 01:42:55
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Auzi breeeeee xtreme shtii de ce poarta ashtia shortzuletze in fatza ?
:D
Ca sa nu se vada ca n-au nimic in pantaloni ! :D


Cum n-au nimic in pantaloni Cyudatule ? NIMICU' ????
"ce este JOS este aidoma cu ce este SUS si ce este SUS este aidoma cu ce este JOS"...Acuma Cyudatule , uita-te-n ochii meeeiiii...
Buuun .
Acuma pune-ti degetul aratatator de la mana dreapta pe capul de pe umeri ( in  dreptul creierului) si repeta dupa mine : " CE ESTE SUS..."
Buun .
Acuma pune acelasi deget jos , la pantaloni , unde-ti tii "nestemata" si repeta dupa mine : "ESTE AIDOMA CU CE ESTE JOS"...
Si invers , tot cu degetul aratator de la mana dreapta , in pantaloni : "CE ESTE JOOS ...
Si sus cu degetul la creieri : " ESTE AIDOMA CU CE ESTE SUS"...
    BRAVO BURTISOR !
    Pocnesc acu' din deste : trezeste-te !!!!!
    Asaaaaaa........
Nu te infuria....te metamorfozez...

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 12:24:30)


01-07-2008 10:15:59
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Vreaaaaaaaaaaaau dueeeeeeeeeeeeel : XTREMUL versus P.Pan ....hihihi


Nici vorba de duel cu cumatrul Pan... si nu doar fiindca mi-e lene la ora asta :D, dar cestiunea-i mult mai complexa de fapt - si ar implica o oarece categorizare a "Dumnezeilor" :D:D (ete cum devin si io blasfemiator ca ateii :)), plus citeva precizari sensibile asupra aluia ANUME caruia se inchina de pilda masonii :rolleyes: - cam ALTUL decit ala de prin biserici... (popii si cartzuliile lor facind o confuzie majora intre Creatorul Universului Real-Iluzoriu si alalalt al nostru, al omuletzilor).

Chestia cu "transcendentza, Nevazutul, Nenumitul" ramine evident valabila, dar planurile se-ncurca si se disjung simultan, la un moment dat. :)
Bunica-miu ala masonu (Baphomet sa-l odihneasca :D) v-ar fi putut povesti mai multe ! ;)


Dumnezeu este unul singur : Creatorul Universului real - iluzoriu  , cel de care vorbesc toaste popoarele din vechime . Unul singur .Celalalt  este o inventie pentru norod...
Si vreau sa va mai spun ceva : eu , dragi forumisti M-AM SATURAT sa tot revin asupra mesajelor mele ca sa fac corecturi gramaticale , de ortografie , punctuatie , etc , etc ca-mi sar destele pe tastatura pentru ca scriu foarte repede...
Eu de azi inainte incepand , nu mai corectez....sa fie clar...cum SCRIU ASA SCRIU . Corectati-ma cat vreti....daca se-ntelege ce vreau sa spun , e suficient...

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 11:08:33)


01-07-2008 10:39:32
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Am retras motoarele din pagina asta atunci, si am introdus unde trebuia.

Ultima modificare facuta de NJD (01-07-2008 12:32:28)


01-07-2008 10:39:32
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

Erau de 5,6 mm calibru gloantzele alea, cumetre... :D si nu erau vidia, le-am pipait/vazut cu okii mei, erau din otzel, mici si cu capul retezat (tronconic) gloantzele alea - spun asta fiindca le-am scos personal (ca asistent) din tartacutzele multor morti aiurea-n tramvai la Nr.9, unde-am stat zi si noapte o saptamina intreaga in zilele alea din decembrie '89 !!!
Poveste lunga cu ARMELE care ar fi utilizat asemenea gloantze... care, teoretic, nu existau nici in dotarea armatei, nici a militziei, nici a securistilor... :rolleyes:


Forma dinamica a glontului (partea proiectata) fiind mica produce o iesire mica si daca in traiectorie nu intalneste un organ vital tinta acestuia poate povesti multe. Un glont (proiectilul) retezat insa e foarte sigur ca faca o mare rupere in Iesire si cu siguranta ca mortul "mort " va fi. Aceasta metoda a fost folosita de soldati englezi in transee impotriva nemtilor care obisnuiau sa fuga cu gloantele in ei la spital.
Dar daca tu spui ca le-ai vazut si ca cu mana ta de:Treaba" le'ai scos din capatzana, te cred.

Ultima modificare facuta de NJD (01-07-2008 10:54:04)


01-07-2008 10:52:01
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:


Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Vreaaaaaaaaaaaau dueeeeeeeeeeeeel : XTREMUL versus P.Pan ....hihihi


Nici vorba de duel cu cumatrul Pan... si nu doar fiindca mi-e lene la ora asta :D, dar cestiunea-i mult mai complexa de fapt - si ar implica o oarece categorizare a "Dumnezeilor" :D:D (ete cum devin si io blasfemiator ca ateii :)), plus citeva precizari sensibile asupra aluia ANUME caruia se inchina de pilda masonii :rolleyes: - cam ALTUL decit ala de prin biserici... (popii si cartzuliile lor facind o confuzie majora intre Creatorul Universului Real-Iluzoriu si alalalt al nostru, al omuletzilor).

Chestia cu "transcendentza, Nevazutul, Nenumitul" ramine evident valabila, dar planurile se-ncurca si se disjung simultan, la un moment dat. :)
Bunica-miu ala masonu (Baphomet sa-l odihneasca :D) v-ar fi putut povesti mai multe ! ;)


Da. Am urmarit si eu in ultimii ani aceasta efectiv "campanie" de distrugere a crestinismului...nu-i treaba mea . Crestinismul nici nu stiu daca trebuia sa ajunga o "religie" , oricum pe Isus Cristos asta nu l-a interesat .Sfantul  Petru n-a fost de acord niciodata cu sfantul Pavel , "agentul electroral" al crestinismului . Atunci va ajunge crestinismul o cale spirituala curata si limpede cand vor mai ramane cativa crestini pe lume...vreo cateva sute...Acesti cateva sute vor stii adevarul curat...
Am vazut atatea documentare pe discovery despre crestinism , masoni , piatra filozofala , dan brown . "L-am VAZUT" si pe Dan Brown , este o unealta si un om urat...
Ce importanta are oameni buni  daca Isus Cristos a avut nevasta sau nu ? daca un soldat roman a fost tatal lui , sau Iosif , sau cine stie cine ?
Isus Cristos a fost un spirit de LUMINA . Fecioara maria , cea prin intermediul careia s-a intrupat , de asemenea...
MAI CONTEAZA SI ALTCEVA ?
Pierderi de vreme ....ca daca isus si-a tras-o sau nu cu maria Magdalena ...ca cine-a fost tac-su...ca aia...ca ailalata...bal...bla...bla...
Extremule . pe un crestin adevarat nici macar nu-l intereseaza daca aceste lucruri sunt adevarat sau nu PENTRU CA N-ARE CE FACE CU ELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MAI CITITI  ODATA : N-ARE CE FACE CU ELE !!
Nu , Isus Cristos n-a cunoscut dragostea trupeasca asa ca noi . Dar este adevarat ca intre el si Maria Magdalena , cel mai "performant" ucenic al lui , a existat o mare dragoste...de alta natura  . Maria Magdalena nu va fi niciodata reabilitata ( nu-i bine pentru turma) . Ea a fost cea  capabila , dintre toti ucenicii lui , sa se ridice cel mai sus , aproape de el , a fost aproape corespondentul lui feminin , femeia "nagual" , daca vreti .
De aceea , ea a fost SI SINGURA CAPABILA SA-L VADA DUPA MOARTEA LUI .EA A PUTUT . Ceilalti , nu , nu au fost atat de evoluati spiritual ca si ea . EA L-A VAZUT . EI I S-A ARATAT...datorita ei....
Ehhhei , cate lucruri au existat in Biblia de la inceputuri si au fost scoase...
Al doilea , ca evolutie spirituala a fost Sfantul Petru , cel care l-a recunoscut , da , a fost un personaj contradictoriu si impulsiv ca om ....restul....nu stiu ce-i cu restul...
Tocmai mi-am amintit de un baietel ,nu-i dau numele si nici n-o sa spun de unde este , nascut in  iulie 2ooo , in momentul eclipsei . Copilul acesta a inspirat prima gura de "aer cosmic" , venind pe lume , exact in secunda in care  TOATE PLANETELE s-au asezat  , la GRAD PERFECT , in quadratura pe cele patru semne fixe ale cerului ( capetele Sfinxului Ixiac de la egipteni , daca vreti)...Este un baietel cu stampila pusa de la nastere...nu stiu ce va face...poate va alege sa ramane nestiut...poate se va sacrifica....n-are un destin comun . Mi-am amintit atunci de Isus Cristos si cei trei magi  astrologi , condusi de steaua din legenda , care s-au dus sa-i aduca daruri pruncului Isus ( ce frumoasa legenda...cu sambure de adevar) , STIIND DINAINTE DE VENIREA LUI . Cu siguranta , la venirea lui pe lume , astrele au avut o configuratie unica...magii au stiut dinainte...ce frumos...


Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 11:15:19)


01-07-2008 10:52:21
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
OK o sa vorbim putin si de religie, ca prea insisti

01-07-2008 10:55:09
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Se spune ca Jashua ben Joseph ia spus lui Petre; Tu esti Petre. Merggi si "construieste" biserica mea. (bineinteles nu se referea la caramizi ci la altceva) de aceea Pertre mai e si cunoscut sub porecla/nikul "PIATRA" biserici. El a fost primul/Number one/numero uno, Papa dupa care au urmar multi foarte multi pe linie incluzand pe cel de azi(sper sa nu fie ultimul).

Ultima modificare facuta de NJD (01-07-2008 11:08:12)


01-07-2008 11:03:15
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Cat despre natura lui Crsistos Extremul a pomenit anumite edicte/intalniri in care s-a dezbatut natura sa: Om ? Om si Dumnezeu? sau numai Dumnezeiasca. Aceasta natura e inca dezbatuta/interpretata in colturi mici intunecate.

01-07-2008 11:07:48
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

NJD a scris:

OK o sa vorbim putin si de religie, ca prea insisti



NJD-ule , tot ce stiu eu despre motoare si masini este urmatoarele : ca sunt ceva cu patru roti si un colac in fata numit volan , de care trebuie sa te tii cu mainile...carutele sunt altceva , ele au 4 roti , e drept ...da'...n-au colac in fata de tinut cu mainile
La motociclete , nici atat...

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 12:23:49)


01-07-2008 11:13:45
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Numarul Doi, a fost Paul, Saul din Tarsus, fost soldat roman el a devenit cel mai important (in marketing) scrsisorile sale faimoase (la Fenicieni/Roma etc) traducand si raspindind Crestinismul.

01-07-2008 11:14:22
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

RASPUNS PENTRU CAPRO-GASCA AFLATA INTR-UN PROCES INTENS DE METAMORFOZARE IN FIBLETZE PERSONALA :

1. Maria a fost o femeie maritata care nefiind satisfacuta sexual de catre barbatul ei tamplar de meserie (tamplarii neexceland la capitolul dimensiuni xxx) s-a dus pe camp unde shi-a tras-o pe toate gaurile cu un cioban rapanos dar la madular noduros . La aparitzia primelor semne ( gretzuri, stari de voma shi testul cu broasca pozitiv ) bagaboanta neavand bani de avort i-a servit cretinului de tamplar povestea cu duhul pogorat din ceruri, care printr-o simpla atingere a lasat-o bortzoasa .

Deci ce concluzii tragem din adevarul shtiintzific enuntzat mai sus:
a. Maria era nefututa
b. Tamplarului nu i se scula
c . Ciobanul ia tras-o noduros lu' Maria
d. Maria a ramas bortzoasa
e. Maria l-a imbrobodit pe barba-su cu povestea duhului
Acum pun intrebarea :
CE ERA MARIA ?
Acum dau raspunsul :
MARIA ERA O fata PENALA CARE CASATORITA FIIND SHI-O TRAGEA CU CIOBANII PE CAMP SHI CA SA NU FIE BATUTA CU PIETRE9PEDEAPSA PENTRU CURVE) I-A BAGAT LU' TAMPLARU' POVESTEA CU DUHUL !

Deci problema acestui film este ca a fost facut de nishte "NECRESHTINI ORTODOCSHI" .....al caror mesaj voi creshtinii ortodocshi indobitocitzi de cea mai ordinara , josnica shi perversa religie nu putetzi sa-l acceptatzi !
De ce am caracterizat religia creshtin-ortodoxa astfel ?...deoarece unica dogma subtil inoculata in mentalul uman este :

FITZI FERICITZI SHI NU VA RASCULATZI VOI SARACII IMPOTRIVA BOGATZILOR DEOARECE IN VIATZA DE DINCOLO O SA FITZI SHI VOI CA EI ......DIN PACATE NOI CE PROPOVADUIM ACEASTA NU PUTEM SA VA SPUNEM DACA VIATZA DE DINCOLO EXISTA !

  Deci Pitzigoiule cum potzi sa ceri unei practicante mozaice sa creada cea ce nu crede ?........Daca ar crede nu cumva ar fi o fatzarnica , precum evreul care in puscarie s-a creshtinat ? :D ……

2. Mel Gibson normal ca este un zgarciob…..doar este irlandez !!!!!! hihihi
Clasificarea cam asta este in regat : englezii –domni / scotzienii –nespalatzi / irlandezii – zgarcitzi ……
3. Simpla shmecherie manageriala ……hihihi
4. La asta tzi-a raspuns deja bagaciosul ala de P.Pan

Deci in concluzie afirmatzia mea referitor la  turnir era de fapt sincera placere ca tu shi tanti Aly sa va luatzi in betze……..lucru care voi ca doua gashte ce suntetzi nu l-atzi facut astfel lipsindu-ma de sublimul rol al imbarligatorului shef care puteam sa-l joc in lipsa dracului ala de drac care nu shtiu pe unde a umblat brambura atatea zile ! ….
Pot insa sa-tzi dau un sfat : JUDECA OMUL DUPA CEEA CE FACE NU DUPA CUI SE INCHINA !  hihihi
ORICUM MA DOARE-N MACIUCA SHI DE ORTODOXISMUL VOSTRU CARE PENTRU MINE ESTE INTRUCHIPAREA IPOCRIZIEI ABSOLUTE SHI DE MAIA MORGENSTEIN CARE NU-MI ADUCE NICI CASHTIGURI NICI PIERDERI ………..hihihi :D:D:D

Oricum imi place ca eshti drac din ala impielitzat shi ca de fapt prin postarea adresata mie i-ai tras cateva scaltoace lui ALY ….hihihi ashtept cu mare interes  replica ei ca io  imbarligaturile  le am deja  pregatite !

titmouse a scris:

Da . Cunosc interviul din "Adevarul" , e mai de pe la inceputuri ,
   Pai hai sa stabilim CE ANUME CREDE MAIA MORGENSTERN  C-A JUCAT .
   O MAMA .   
    ISUS CRISTOS NU PUTEA SA VINA PE PAMANT INTRUPAT DE "ORICE MAMA"  , jucata de Muia Morgenstern .
    Daca maine as juca in travesti rolul lui Moise ( ma rog , sau al altuia) , n-as declara , cu nisip intre masele : "Am jucat un conducator de osti. Punct." Cu repetitie si scrasnet . As raspunde cam asa : " Sunt onorata ca am putut sa joc rolul unui Intemeietor de cale spirituala mozaica , in fata caruia se inchina milioane de oameni  si in care acestia cred " . Ei cred , nu eu , nu trebuie sa cred in Moise ca sa joc in rolul lui , nici M.M. nu trebuie sa creada in divinitatea Fecioarei Maria , daca joaca in rolul ei . Doar sa dovedeasca PUTIN BUN SIMT SI RESPECT . .
  ...Ma rog . O felicit pe Maia Morgenstern pentru rolul din filmul lui Mel Gibson , in care-a jucat-o pe ma-sa  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu-i nici un motiv de suparare daca eu gresesc si judecata mea e stramba si nedreapta...sunt gata sa ma indrept , tinand cont ca parerile si opiniile tale tale , Cyudatule (ca si ale Extremului) au un pe deplin justificat vot de incredere din partea mea .


Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 11:53:45)


01-07-2008 11:33:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<3. De fapt, nici in fund macar nu ma doare de toate ipotezele astea (adevarate sau nu), fiindca oricum atza alba cu care-i construit intreg eshafodajul religios mi se pare mult prea vizibila (motiv pentru care musai sa vina de fapt si reptilienii cu scopul precis sa ne dea la oase, fiindca prea ne-am smecherit UNII dintre noi, prostalaii de oameni, in ultima vreme !!! :D:D>>


Am citat din postarea asta ca sa precizez ca-s de acord cu tine, TIT, in sensul ca nu trebuie sa fie amestecata cunoasterea "comuna" cu credintza de orice fel/rit/confesiune ar fi ea. :)
Io insa pur si simplu NU POT crede in ruptul capului la modul "dogmatic" impus de biserica - nu ma consider deci, din motivul asta, "crestin adevarat", desi-s botezat.

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:29:22)


01-07-2008 12:35:04
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
In curand va aparea pe ecranea partea II a Codului lui Dan Brown. Pentru ca sa ajunga "best seller" si "best money maker" trebuie sa contribuiti cat mai mult.

01-07-2008 12:40:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

<<3. De fapt, nici in fund macar nu ma doare de toate ipotezele astea (adevarate sau nu), fiindca oricum atza alba cu care-i construit intreg eshafodajul religios mi se pare mult prea vizibila (motiv pentru care musai sa vina de fapt si reptilienii cu scopul precis sa ne dea la oase, fiindca prea ne-am smecherit UNII dintre noi, prostalaii de oameni, in ultima vreme !!! :D:D>>

Am citat din postarea asta ca sa precizez ca-s de acord cu tine, TIT, in sensul ca nu trebuie sa fie amestecata cunoasterea "comuna" cu credintza de orice fel/rit/confesiune ar fi ea. :)
Io insa pur si simplu NU POT crede in ruptul capului la modul "dogmatic" impus de biserica - nu ma consider deci, din motivul asta, "crestin adevarat", desi-s botezat.


Vezi Extremule , tocmai mi-am adus aminte un lucru atat de important .
MARIA MGDALENA !
Aceasta Maria Magdalena . Aceasta "femeie nagual" .
RELIGIA CRESTINA , cu popii ei nenorociti si minciunile ei , au alungat-o ca pe Lilith , din istoria crestinismului si i-au negat toate meritele...vezi...oricum o dai si oricum o intorci , femeia in crestinism n-are voie sa evolueze spiritual....
DAR ISUS CRISTOS A IUBIT-O SI-A RECUNOSCUT-O ALATURI DE EL !!!! ( mai citeste-odata) . De aceea nu-mi place sa fie amestecat ISUS CRISTOS cu cei care-au mistificat totul dupa moartea lui...Are atat de putine in comun ( aproape nimic) cu cei care-au venit dupa el...singurul ramas fidel lui Cristos a fost Sfantul petru , care n-a vrut in ruptul capului ca crestinismul sa fie imprastiat peste tot in lume . EL A STIUT MULT . pacat , a fost invins in final de Sfantul pavel , pe care , fie vorba intre noi , nu pot sa-l sufar...da'...deloc nu pot sa-l sufar...

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 12:50:26)


01-07-2008 12:48:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, pitzigoi, uite ca m-ai facut sa uit de ipocritzii de popi si sa ma fac tovaras cu Isus - beau si-o bere cu el ca sa te conving!!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 12:51:32)


01-07-2008 12:51:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihi... apropo de Pavel (Saul) si Simon (Petru): secta crestin-Xtremista ;) a pavlicienilor din Efes (discipolii lui Pavel, cotonogiti imediat de prelatii "oficiali", fireste, fiindca le stricau "afacerile" :x) avea totusi unele principii "sanatoase" dupa mine - in primul rind alea referitoare la OBLIGATIVITATEA PREOTILOR DE A nu poseda averi lumesti - DAR ABSOLUT DELOC !!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 12:55:53)


01-07-2008 12:54:22
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
"Fericit e cel ce Crede".

Acum 3 ani exact cam pe timpul asta cand clima uscata din jurul unui mare oras antic devenise prielnica pentru un sabotaj al industriei turismului, au foc in cateva parti ale Greciei intai, p'orma in sud/west ul Turciei, eram acolo. Nu departe de Ephesus exista o casa foarte vizitata unde se spune ca e ultima unde a locuit Maria Virgina. Padurile invecinate au ars toate pana langa proprietatea frumos amenajata a acestei case. Acum ramane ca cineva sa explice/dezlege/rationalizeze acest fapt, de ce acei foarte mari copaci ce inconjoara acea mica cladire nu au luat foc.

Aaaa apropo de Ephesus cine viziteaza nu se poate sa nu gaseasca un Indicator chiar in fata Librariei sub forma unei talpe (adica incotro sa mergi) catre o altei case care pe vremuri avea scopul delectarii barbatilor, dar nu cultural :)


01-07-2008 12:59:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Eretic fiind cumva si io :D:D, m-a pasionat o vreme studiul "ereziilor", ereticilor si sectantilor din interiorul crestinismului,,,, dar ce-ar fi oare sa facem noi un TOPIC SPECIAL pe temele astea ?! :rolleyes: (ca-s chestii interesante de discutat - inclusiv despre sectele alea ca bogomilii si catarii, care faceau ORGII SEXOASE IN GRUP ;), pe baza principiului "ca sa realizezi inutilitatea exceselor, trebuie mai intai sa le practici" hehehe :D:D:D

Uite ca-l si fac, acum, ca sa nu mai aberam pe alte topice !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 13:05:37)


01-07-2008 13:03:14
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
AI DREPTATE !!!!........hihihi   :D:D:D
Xtremul a scris:

Erau ALB-ALBASTRII CA INOXUL alea mici de 5,6 mm, COANE !!!

Hai, noapte buna !!! ;)


01-07-2008 13:04:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

AI DREPTATE !!!!........hihihi   :D:D:D
Xtremul a scris:

Erau ALB-ALBASTRII CA INOXUL alea mici de 5,6 mm, COANE !!!

Hai, noapte buna !!! ;)

Aham... m-ai probat doar deci, hotzule :D, cu "negriciunile" anterioare... ;)


01-07-2008 13:06:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
metamorfozarea inseamna ca shi sus trebuie sa-mi agatz afish :aparat de facut pish ?
titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Auzi breeeeee xtreme shtii de ce poarta ashtia shortzuletze in fatza ?
:D
Ca sa nu se vada ca n-au nimic in pantaloni ! :D


Cum n-au nimic in pantaloni Cyudatule ? NIMICU' ????
"ce este JOS este aidoma cu ce este SUS si ce este SUS este aidoma cu ce este JOS"...Acuma Cyudatule , uita-te-n ochii meeeiiii...
Buuun .
Acuma pune-ti degetul aratatator de la mana dreapta pe capul de pe umeri ( in  dreptul creierului) si repeta dupa mine : " CE ESTE SUS..."
Buun .
Acuma pune acelasi deget jos , la pantaloni , unde-ti tii "nestemata" si repeta dupa mine : "ESTE AIDOMA CU CE ESTE JOS"...
Si invers , tot cu degetul aratator de la mana dreapta , in pantaloni : "CE ESTE JOOS ...
Si sus cu degetul la creieri : " ESTE AIDOMA CU CE ESTE SUS"...
    BRAVO BURTISOR !
    Pocnesc acu' din deste : trezeste-te !!!!!
    Asaaaaaa........
Nu te infuria....te metamorfozez...


01-07-2008 13:07:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Eretic fiind cumva si io :D:D, m-a pasionat o vreme studiul "ereziilor", ereticilor si sectantilor din interiorul crestinismului,,,, dar ce-ar fi oare sa facem noi un TOPIC SPECIAL pe temele astea ?! :rolleyes: (ca-s chestii interesante de discutat - inclusiv despre sectele alea ca bogomilii si catarii, care faceau ORGII SEXOASE IN GRUP ;), pe baza principiului "ca sa realizezi inutilitatea exceselor, trebuie mai intai sa le practici" hehehe :D:D:D

Uite ca-l si fac, acum, ca sa nu mai aberam pe alte topice !!! ;)


Si, cu ocazia asta, poate o punem ;) si de o noua religie bunkeristaneza ! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 13:08:19)


01-07-2008 13:07:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Baaaaaaaaaa ce pana mea-i dezmatzul asta aici ?........ia GATA ......aici e poizii fara gust de P.U.L.A ( ca asha miroseau conservele alea de peshte in ulei -galbene care erau tot ce gaseai in magazinele comunishtilor ! )....hai roi la topicile respective cat despre munitzie lasatzi vrajelile ca un gradinar shtie cat costa un castravete ! zaaaaaaaaaaaaaaat ! ....hihihihi

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (01-07-2008 13:14:31)


01-07-2008 13:13:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai ontopic cu una de Rilke: (c-a scris si destule d-astea "albe")

Trebuie să mori, aflând-o. Să mori

(«Papirus Prisse». Din maximele cuprinse în «Ptah-hetep», manuscris datând din jurul anului 2000 î.e.n.)

«Trebuie să mori, aflând-o.»
Să mori de preafrumoasa floare-a surâsului. Să mori
de mâinile ei uşoare. Să mori
din pricina femeilor.
:D hihi :D

Tânărul cânte-le pe ucigaşe,
când trec prin spaţiul inimii
lui. Din tânăru-i piept
să zbucnească un cânt:
o, neatinse! Cât de străine sunteţi!
Peste culmile
simţirilor sale trec şi revarsă
o dulce noapte
Ă®n valea pustie a braţelor lui. Şi vântul
ivirii lor foşneşte-n frunzişul trupului său. Ca un pârâu sclipitor
fiinţa-i se-ndreaptă spre ele.
Dar bărbatul
să tacă şi mai Ă®nfiorat. El care
fără poteci rătăcea
prin noaptea de munte-a simţirilor sale:
să tacă.

Aşa cum tace un bătrân marinar,
şi spaimele vechi se joacă Ă®ntr-Ă®nsul,
Ă®nchise ca sub gratii tremurătoare, Ă®n colivii.

ĂŽn româneşte de Veronica Porumbacu

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 20:37:30)


01-07-2008 20:26:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai si una mai neaosha ;) de V. Eftimiu:

Daca un gind al inimii ne leaga...

                                             Victor Eftimiu

Nu! Jocul nostru e o nebunie!
L-am inceput in zborul unei glume
Si iata-ne intruchipind o lume
De bucurii, de vis si vesnicie.

Primejdiosul val sa nu ne-ndrume
Spre cine stie ce zadarnicie,
In suflet simt crescind o vijelie,
Prapastii fara fund si fara nume.

Daca un gind al inimii ne leaga,
Vai, ne desparte viata-ntreaga...
N-am fost ursiti acelorasi destine.

Eu n-as putea sa nu-ti mai ies in cale,
Dar ma incred intelepciunii tale:
Fereste-ne pe amindoi de mine.


Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 20:36:38)


01-07-2008 20:32:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Hai ontopic cu una de Rilke:

Trebuie să mori, aflând-o. Să mori

(«Papirus Prisse». Din maximele cuprinse în «Ptah-hetep», manuscris datând din jurul anului 2000 î.e.n.)

«Trebuie să mori, aflând-o.»
Să mori de preafrumoasa floare-a surâsului. Să mori
de mâinile ei uşoare. Să mori
din pricina femeilor.
:D hihi :D

Tânărul cânte-le pe ucigaşe,
când trec prin spaţiul inimii
lui. Din tânăru-i piept
să zbucnească un cânt:
o, neatinse! Cât de străine sunteţi!
Peste culmile
simţirilor sale trec şi revarsă
o dulce noapte
Ă®n valea pustie a braţelor lui. Şi vântul
ivirii lor foşneşte-n frunzişul trupului său. Ca un pârâu sclipitor
fiinţa-i se-ndreaptă spre ele.
Dar bărbatul
să tacă şi mai Ă®nfiorat. El care
fără poteci rătăcea
prin noaptea de munte-a simţirilor sale:
să tacă.

Aşa cum tace un bătrân marinar,
şi spaimele vechi se joacă Ă®ntr-Ă®nsul,
Ă®nchise ca sub gratii tremurătoare, Ă®n colivii.

ĂŽn româneşte de Veronica Porumbacu


  Asta de-a dreptul imi place foarte foarte mult....ce versuri frumoase...sunt ca o adiere...ca o bijuterie...

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 20:33:21)


01-07-2008 20:32:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Asta vrusei sa sugerez si io, mai Tit. ;)
Vezi insa ca a doua poezie nu-i nicidecum vreun reply :D la postarea ta de mai sus... :D:D


01-07-2008 20:35:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ui' si-o culegere de 3 poezele postate de JE (din pura dilimandroshenie) pe forum... ori avea sau nu insa gust de conserva ?! :rolleyes:

Ooo, orash frumos, acum zgribulos, :D
Sub nea pari blegos
Clipind din ferestre
Alea care este ;)

Violet-pedestre
Fete ambidextre
Nu mai sint bengoase
Cu frigul in oase

Ceaiuri pixelate
Le mai trezesc, poate ?!
Amintiri zglobii
Si filosofii

Cu un nume mic
Ce nu iL INDIC :D:D


VIS DE PIS-PIS

Sint vise si vise...
Visat-nepermise,
Inchise, deschise
Sau intredeschise

Cosmaruri, abise,
Mistere, culise
Mai aspre, mai lise,
Porniri de Ulise...
Deh, vise. 


SEVEN (titlu, adicatelea )

Sapte-s culorile spectrului toate,
Opt - infinit vertical desuet.
Ceruri sint noua, aici si-n Tibet,
Zece - poruncile scrise-n desert,
Dar sapte-s si cele mai grele pacate.

Desharta marire-i prima din sir;
Atunci cind oglinda nu minte,
Orbiti de Narcis, lunecam pe cuvinte
Mixate, trucate, infipte in minte
De-un Cupidon propriu, novice la tir.

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 21:46:19)


01-07-2008 21:44:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Iote al naibili ce-shi reposteaza postarile facute pe topicuri timishorene sustzinute de vaci deluviene ! ......hihihi

01-07-2008 22:20:13
   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 14    
Mergeti la