Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / caut stapana...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Nu se mai insereaza, ca a innoptat de-a binelea (si, in aceasta privinta, chiar nu avem cum sa ne auto/mintim)... :)

14-01-2009 21:27:07
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Cunosc foarte multe fete care desi sotii lor cred despre ele ca se duc la serviciu,ele se duc in diferite locatii unde ofera placere pe bani. Ei bine,in cazul asta ,cine se minte? Fata ca stie ce face si castiga bani mintindu-si apropiatii,sau sotul care isi impune sa creada ca sotia lui munceste la o firma imobiliara desi aceasta ii interzice sa o viziteze sau sa o astepte de la serviciu? Adevarul ,daca ar fi spus,ar fi mult mai simplu pt toata lumea,si pt fata care nu ar mai trebui sa ascunda din bani pentru a "nu bate la ochi" , si pentru sotz ca macar ar sti ca ea desi are de-a face cu multi barbati zilnic totusi se intoarce la el,asadar il iubeste. Ma rog...ar fii multe de spus,,,dar gata,,nu vreau sa mai discut despre ceea ce stiu eu ,,, si voi nu stiti,,,,, nu mai vreau sa va conving ca banul nu are miros,important e sa il faci tu pe el,nu el pe tine,si sa nu faci rau nimanui castigandu-l. Adica sa nu calci pe cadavre.

14-01-2009 21:45:06
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

alina-buc a scris:


diorella a scris:

Dar e o diferenta intre profesioniste si c***. Prin analogie, majoritatea barbatilor calca stramb macar o data in viata, dar nu toti sunt gigolo, nu?

Poti sa explici cum vezi tu aceasta diferenta? Ca daca vecina de la trei afla ca lucrezi intr-un bordel nu te va numi profesionista ci cu rva. Iar cand te va barfi nu va zice desre tine "profesionista aia"  ci " cu rva aia" .


In principiu, "vecina" aia are dreptate, pentru ca in ambele cazuri e vorba de o "oferta" care vine in contradictie cu interesele  ei de "gospodina"  (conflictul de interese se face simtit chiar si in postarile tale :)). Dar sigur ca exista o diferenta. Sa ne apucam sa despicam firul in patru, am ajunge la problema sistemelor de valori si felul in care este structurata societatea, de exemplu. Sau la rolul puterii in mentinerea echilibrului social. Dar e prea mult de "despicat". Si sa fii convinsa ca si "vecina" stie (sau macar banuieste) ca este o diferenta...


14-01-2009 22:10:37
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

diorella a scris:


alina-buc a scris:


diorella a scris:

Dar e o diferenta intre profesioniste si c***. Prin analogie, majoritatea barbatilor calca stramb macar o data in viata, dar nu toti sunt gigolo, nu?

Poti sa explici cum vezi tu aceasta diferenta? Ca daca vecina de la trei afla ca lucrezi intr-un bordel nu te va numi profesionista ci cu rva. Iar cand te va barfi nu va zice desre tine "profesionista aia"  ci " cu rva aia" .


In principiu, "vecina" aia are dreptate, pentru ca in ambele cazuri e vorba de o "oferta" care vine in contradictie cu interesele  ei de "gospodina"  (conflictul de interese se face simtit chiar si in postarile tale :)). Dar sigur ca exista o diferenta. Sa ne apucam sa despicam firul in patru, am ajunge la problema sistemelor de valori si felul in care este structurata societatea, de exemplu. Sau la rolul puterii in mentinerea echilibrului social. Dar e prea mult de "despicat". Si sa fii convinsa ca si "vecina" stie (sau macar banuieste) ca este o diferenta...
Diferenta e clara..o cu rva i-ar fii luat barbatul ,dar o profesionista doar il foloseste pentru satisfacerea necesitatilor materiale ale ei si sexuale ale lui. Dar tu cine esti ,diorella? Ce alt nume ai avut pe forum?

14-01-2009 22:23:41
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Da, si in ambele cazuri interesele ei sunt afectate, trebuie sa recunosti. Or, a la guerre comme a la guerre! :)

Am scris doar vreo 30 de mesaje semnate altfel (acuma, nu cred ca mai are importanta cum anume, am "plecat" din cuza ca unele mesaje adresate mie mi s-au parut ofensive si chiar nu aveam timp de discutii interminabile - asa fac de obicei: daca nu-mi place ceva, plec, sa moara dusmanii! :))...  Nu sunt o "vedeta" a forumului, daca asta te intereseaza.


14-01-2009 22:40:22
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

diorella a scris:

Da, si in ambele cazuri interesele ei sunt afectate, trebuie sa recunosti. Or, a la guerre comme a la guerre! :)

Am scris doar vreo 30 de mesaje semnate altfel (acuma, nu cred ca mai are importanta cum anume, am "plecat" din cuza ca unele mesaje adresate mie mi s-au parut ofensive si chiar nu aveam timp de discutii interminabile - asa fac de obicei: daca nu-mi place ceva, plec, sa moara dusmanii! :))...  Nu sunt o "vedeta" a forumului, daca asta te intereseaza.

La fel procedez si eu cand simt ostilitate. Plec,chiar daca imi pare rau. Intorc spatele rautatii si celor rai. Si sper. Sper ca ei sa-si dea seama ca nu reprezentam un pericol. Dar asta ar insemna sa devina oameni mai buni,ceea ce ei nu vor,ei vor sa faca "ordine" sa stapaneasca,sa simta puterea de a indeparta oamenii  prin rautatea lor. Se spune ca primul pas spre vindecare e constientizarea problemei sau bolii,dar ei nu accepta faptul ca sufera de rautate,ci se cred "impartitori de dreptate" .


14-01-2009 22:57:51
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Ce complicata esti, Alina. Dar un lucru mi se pare evident: faptul ca bravada ta cu tot felul de "vicii asumate" e doar o masca. Ceea ce eu consider ca e bine, in fond...  :)

14-01-2009 23:12:12
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

diorella a scris:

Ce complicata esti, Alina. Dar un lucru mi se pare evident: faptul ca bravada ta cu tot felul de "vicii asumate" e doar o masca. Ceea ce eu consider ca e bine, in fond...  :)
Cei ce ajung sa ma cunoasca ajung sa ma si iubeasca. Dar oamenii nu au rabdare. Nu stiu sa citeasca printre randuri. Si recunosc ca si eu de multe ori ma iau dupa aparentele inselatoare si judec omul gresit.

14-01-2009 23:29:33
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

alina-buc a scris:


diorella a scris:

Ein XT, parca n-ai pricepe: daca ambele (si ingethata, si fata) se lasa "consumate"... Pai, au si ele dreptatea lor.

Apropo, problema frigiditatii e o chestiune discutabila (o femeie poate fi frigida " in combinatie" cu un anume tip de barbati, de exemplu, si "normala" alaturi de altii). Din cate am citit, foarte multe prostituate sunt frigide sau nu au orgasm, atunci cand sunt "la serviciu". Multe isi urasc, fara vreun motiv anume, clientela, iar impactul meseriei pe care o practica asupra psihicului lor este dezastruos, chiar si atunci cand ele sunt convinse ca fac o meserie "ca oricare alta".  Prin anii '90, citisem undeva, o asociatie de prostituate instituise un premiu pentru virginitate (nu stiu daca din convingerea ca fac un bine societatii sau din interes profesional: de a  submina concurenta)...

Ai mare dreptate,ceea ce ai scris tu acolo eu vad in fiecare zi. Asa ca nu ma mai vrajiti cu dumnezeu care e bun,cand eu vad fete care fac bani in diferite locatii pentru a-si intretine parintii bolnavi sau pentru a-si creste copiii. Iar un salariu nu le-ar ajunge pentru strictul necesar,nu ca nu ar vrea sa munceasca,dar cand sti ca la "salonul de masaj erotic" castigi intr-o saptamana mai mult decat alta intr-o luna..e cam greu sa iti vezi parintii zbatandu-se cu pensiile de mizerie si tu sa "fi cinstita" ,pentru ca altfel esti privita (de mintile inguste) drept o cu rva.

in definitiv, fetele castiga un ban cinstit; nu fura, nu dau in cap; ba mai provoaca si placere.


15-01-2009 10:19:31
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

alina-buc a scris:


diorella a scris:

Ce complicata esti, Alina. Dar un lucru mi se pare evident: faptul ca bravada ta cu tot felul de "vicii asumate" e doar o masca. Ceea ce eu consider ca e bine, in fond...  :)
Cei ce ajung sa ma cunoasca ajung sa ma si iubeasca. Dar oamenii nu au rabdare. Nu stiu sa citeasca printre randuri. Si recunosc ca si eu de multe ori ma iau dupa aparentele inselatoare si judec omul gresit.

buna e vorba batraneasca cu graba strica treaba. si in zilele noaste e graba prea mare!
oricum, sper sa sa ajung sa te iubesc ;) asta presupune, bineinteles, sa te cunosc mai intai :)


15-01-2009 10:21:22
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

alina-buc a scris:


Xtremul a scris:

Soro, inghetzata n-are orgasm ! :D:D
...Ori are si nu stiu io? :rolleyes:

Inghetata n-are orgasm,asadar deaia esti de acord sa o platesti,,, ok,iti dau adresa unui "salon" central unde fetele iti vor promite ca nu au orgasm daca le platesti,ce zici de asta? Vor fi reci precum inghetata,e ok?


Un lucru-i sigur , Prea Mare Cap Al Trebii ! Onoyoko nu-i  deloc inghetata la minte...e foarte DEZghetata... as putea spune chiar fierbinte...


15-01-2009 10:41:13
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

alina-buc a scris:


diorella a scris:

Ce complicata esti, Alina. Dar un lucru mi se pare evident: faptul ca bravada ta cu tot felul de "vicii asumate" e doar o masca. Ceea ce eu consider ca e bine, in fond...  :)
Cei ce ajung sa ma cunoasca ajung sa ma si iubeasca. Dar oamenii nu au rabdare. Nu stiu sa citeasca printre randuri. Si recunosc ca si eu de multe ori ma iau dupa aparentele inselatoare si judec omul gresit.


Un lucru devine din ce in ce mai evident pentru mine: faptul ca, desi negi cu insistenta existenta iubirii, tot iubire cauti si tu. Ceea ce e si firesc, si frumos... :)


15-01-2009 12:58:38
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

vaics a scris:


alina-buc a scris:


diorella a scris:

Ein XT, parca n-ai pricepe: daca ambele (si ingethata, si fata) se lasa "consumate"... Pai, au si ele dreptatea lor.

Apropo, problema frigiditatii e o chestiune discutabila (o femeie poate fi frigida " in combinatie" cu un anume tip de barbati, de exemplu, si "normala" alaturi de altii). Din cate am citit, foarte multe prostituate sunt frigide sau nu au orgasm, atunci cand sunt "la serviciu". Multe isi urasc, fara vreun motiv anume, clientela, iar impactul meseriei pe care o practica asupra psihicului lor este dezastruos, chiar si atunci cand ele sunt convinse ca fac o meserie "ca oricare alta".  Prin anii '90, citisem undeva, o asociatie de prostituate instituise un premiu pentru virginitate (nu stiu daca din convingerea ca fac un bine societatii sau din interes profesional: de a  submina concurenta)...

Ai mare dreptate,ceea ce ai scris tu acolo eu vad in fiecare zi. Asa ca nu ma mai vrajiti cu dumnezeu care e bun,cand eu vad fete care fac bani in diferite locatii pentru a-si intretine parintii bolnavi sau pentru a-si creste copiii. Iar un salariu nu le-ar ajunge pentru strictul necesar,nu ca nu ar vrea sa munceasca,dar cand sti ca la "salonul de masaj erotic" castigi intr-o saptamana mai mult decat alta intr-o luna..e cam greu sa iti vezi parintii zbatandu-se cu pensiile de mizerie si tu sa "fi cinstita" ,pentru ca altfel esti privita (de mintile inguste) drept o cu rva.

in definitiv, fetele castiga un ban cinstit; nu fura, nu dau in cap; ba mai provoaca si placere.


Chiar si in tarile in care prostitutia este legalizata, domeniul este contaminat de criminalitate (vezi trafic cu fiinte umane, violenta, droguri etc.). Nu insinuez nimic despre Alina (nici nu stiu cu ce se ocupa, de fapt). Doar ca mi se pare cam naiva "glumita" cu "datul in cap"... Daca n-ar fi atatea statistici despre fete fortate sa se prostitueze, vandute, violate, recuperate de politie din mainile unor criminali, as crede ca incerci doar sa faci un compliment Alinei. Dar, in context, "complimentul" tau are alta rezonanta...:)

Ultima modificare facuta de diorella (15-01-2009 13:09:56)


15-01-2009 13:07:09
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
1 nu era nici un compliment de data asta ci doar o constatare
2 argumentatia ta e cam sucita: e ca si cum ai zice ca nu-i bine sa rasara soarele pentru ca provoaca unora insolatie
3 prohibitia, indiferent de ce fel, accentueaza ilegalitatile in loc sa le reduca


15-01-2009 14:12:02
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

vaics a scris:

1 nu era nici un compliment de data asta ci doar o constatare
2 argumentatia ta e cam sucita: e ca si cum ai zice ca nu-i bine sa rasara soarele pentru ca provoaca unora insolatie
3 prohibitia, indiferent de ce fel, accentueaza ilegalitatile in loc sa le reduca


1. Daca e constatare, e una extrem de superficiala (chiar cinica). Nu voi explica de ce, este mai mult decat evident.

2. Comparatia ta e sucita rau, ceea ce e la fel de evident. :)

3. Cine a vorbit despre prohibitie? N-ai fost prea atent... ;)


15-01-2009 14:36:15
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
1 cinici sunt cei care profita de pe urma fetelor, profitand chiar de faptul ca este o activitate ilegala la noi; profesionistele adevarate nu cred ca dau in cap, ca si-ar pierde reputatia si, implicit, clientela; despre ordinarele care se dau drept prostituate si sunt in complicitate cu tot felul de borfasi sau chiar ele au ganduri necurate, nu merita sa comentez
2 suntem doi suciti; ar trebui sa ne intelegem :D
3 daca esti pentru legalizare, ma bucur

Ultima modificare facuta de vaics (15-01-2009 18:29:10)


15-01-2009 18:28:39
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
1.Cinismul este de fapt un truc folosit de multi pentru a escamota o problema de fond. La asta ma refeream...

2. Sucitii, de obicei, se inteleg greu chiar si pe ei insisi...

3. Daca e sa ma refer la aspectul moral, nu sunt pentru legalizare, pentru ca legalizarea ar "conferi" unei plagi sociale (in fond) aparenta moralitatii, desi este absolut gresit sa confunzi legea cu morala. Dar cred ca romanii sunt prea saraci, ca sa-si permita sa plateasca din salariile lor spitalizarea si recuperarea victimelor acestui flagel social. Legalizarea prostitutiei presupune perceperea taxelor din acest tip de "afaceri", pe de o parte, iar pe de alta, ar permite supravegherea si controlul mai bun asupra situatiei cu bolile cu transmitere sexuala (specifice domeniului, adica). Deci... concluzia ramane sa o traga maria sa contribuabilul, inclusiv cel corect (fata de familie si fata de fisc).

Ultima modificare facuta de diorella (15-01-2009 18:50:21)


15-01-2009 18:47:55
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
1 nu am probleme de fond pe tema asta ca sa fiu cinic cum spui
2 de ce nu am fi exceptia care intareste regula? ;)
3 moralitatea e un subiect mult prea complicat, mai ales la noi, unde prejudecatile si obiceiurile (adesea proaste) tin de multe ori loc de morala adevarata; prea multa "morala de fatada", prea multi care se grabesc sa ridice primii pietrele cand de fapt sunt doar lupi moralisti (parca asta e termenul); prea multi privesc prin ferestrele altora pozand in aparatorii moralei, cand de fapt incalca ei insisi un principiu simplu: traieste si lasa si pe ceilalti sa traiasca. de aceea prefer doar rolul mai simplu de reglementare a jocului social al legiferarii, fara a implica, fie si voalat ca aceasta sa "confere" moralitate; cat despre plaga sociala, tocmai lipsa legiferarii, a regulilor minime, confera obiectului micii polemici caracterul de plaga!

Ultima modificare facuta de vaics (15-01-2009 20:07:57)


15-01-2009 20:07:23
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

vaics a scris:

1 nu am probleme de fond pe tema asta ca sa fiu cinic cum spui
2 de ce nu am fi exceptia care intareste regula? ;)
3 moralitatea e un subiect mult prea complicat, mai ales la noi, unde prejudecatile si obiceiurile (adesea proaste) tin de multe ori loc de morala adevarata; prea multa "morala de fatada", prea multi care se grabesc sa ridice primii pietrele cand de fapt sunt doar lupi moralisti (parca asta e termenul); prea multi privesc prin ferestrele altora pozand in aparatorii moralei, cand de fapt incalca ei insisi un principiu simplu: traieste si lasa si pe ceilalti sa traiasca. de aceea prefer doar rolul mai simplu de reglementare a jocului social al legiferarii, fara a implica, fie si voalat ca aceasta sa "confere" moralitate; cat despre plaga sociala, tocmai lipsa legiferarii, a regulilor minime, confera obiectului micii polemici caracterul de plaga!


1. Nici n-am zis ca tu ai avea probleme. Vorbeam de problema criminalitatii, a drogurilor si traficului de fiinte umane, care, se pare, te lasa rece. Ei bine, mai exista si probleme de alt ordin (psihosocial, as zice), de exemplu, probelma barbatilor care iuta sa mai fie barbati, pentru ca se multumesc cu iluzia pe care o ofera industria sexului. De ce ar renunta un barbat la starea de bruta, alcoolizat si cu burta, daca are bani si isi poate permite sa-si ignore sotia? Exista, oricum, destule femei FORTATE  (la propriu sau de circumstante) sa-i stea la dispozitie. Sau problema copiilor din familiile in care nu mai exista comunicare intre soti; intr-o astfel de familie copilul nu reuseste sa-si dezvolte capacitatlie de convietuire cu o persoana de sex opus. Astea sunt doua exemple, dar sirul poate continua.

2. Desi suntem, intr-un fel, de acord in problema legalizarii, este clar ca nu ne vom intelege, cinismul tau fiind de neacceptat pentru mine. :)

3. Prostitutia este un flagel social, orice ai zice. Faptul ca tu preferi sa ignori gravitatea crimelor legate de acest fenomen sau aspectul moral al problemei nu schimba nimic. Doar confirma impresia mea ca esti cinic. :)


15-01-2009 20:29:42
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
1 nu ma lasa deloc rece problemele mentionate! dimpotriva! dar consider ca nu prin pudibonderie ieftina se pot rezolva ci tocmai legalizarea meseriei ajuta la combaterea lor.
2 de ce cinic? pt ca spun ca imparatul e gol? sunt mai sentimentali fata de prostituate cei care se rusineaza sa vorbeasca despre ele?  si multi se rusineaza sau le acuza doar in aparenta, in ascuns tanjind sau folosind serviciile lor ! :(
3 prostitutia ilegala, traficul de carne vie etc. sunt flagelurile adevarate! nu practicarea reglementata a celei mai vechi meserii din lume, care poate fi judecata din punct de vedere moral dar in nici un caz nu va disparea datorita indiferentei legislative! cam prea usor pui etichete, si dai sentinte :(

Ultima modificare facuta de vaics (15-01-2009 20:40:29)


15-01-2009 20:39:36
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

vaics a scris:

1 nu ma lasa deloc rece problemele mentionate! dimpotriva! dar consider ca nu prin pudibonderie ieftina se pot rezolva ci tocmai legalizarea meseriei ajuta la combaterea lor.
2 de ce cinic? pt ca spun ca imparatul e gol? sunt mai sentimentali fata de prostituate cei care se rusineaza sa vorbeasca despre ele?  si multi se rusineaza sau le acuza doar in aparenta, in ascuns tanjind sau folosind serviciile lor ! :(
3 prostitutia ilegala, traficul de carne vie etc. sunt flagelurile adevarate! nu practicarea reglementata a celei mai vechi meserii din lume, care poate fi judecata din punct de vedere moral dar in nici un caz nu va disparea datorita indiferentei legislative! cam prea usor pui etichete, si dai sentinte :(



Mda... Cum ar fi zis bunica-mea, "Eu ce-i cant, el ce-mi descanta!" :) 

Eu consider ca e cinism sa te faci a nu observa ca n-am zis ca problema ar fi fetele (care, in foarte multe cazuri, sunt doar victime - bine, nu in toate cazurile, dar esenta problemei este conditia de sclava a femeii - in general: fie ca e vorba de prestatoarele de servicii sexuale platite, fie ca e vroba de sotiile nevoite sa accepte niste soti ajunsi in cel din urma stadiu de abrutizare), ci profitorii: consumatorul si, mai ales, cel care isi construieste afacerea pe exploatarea viciului. Este exact la fel ca si in cazul traficului cu stupefiante. Aici ma opresc, insa, pentru ca stiu foarte bine ca nu are rost sa polemizez cu tine: in fond, ai dat de inteles destul de bine ca nu condamni barbatul care nu stie sa-ti construiasca o relatie adevarata cu o singura femeie, ci apeleaza la surogate, si nici nu cred ca esti adeptul abstinentei, in situatia in care partenerul potrivit lipseste. :).

Ultima modificare facuta de diorella (15-01-2009 21:49:42)


15-01-2009 21:16:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io, sincer sa fiu, sint absolut de acord cu... prostitutia sacra ! :D:D
Adicatelea cu legendarele "preotese-hetaire" care-si sacrificau farmecele (MOCA, normal) prin templele asiro-sumero-babilo-baalbekiene pentru racolarea de noi adepti si, normal, mentinerea fervorii ;) alorlalti la un nivel cit mai erect !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-01-2009 21:58:30)


15-01-2009 21:56:49
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:

Io, sincer sa fiu, sint absolut de acord cu... prostitutia sacra ! :D:D
Adicatelea cu legendarele "preotese-hetaire" care-si sacrificau farmecele (MOCA, normal) prin templele asiro-sumero-babilo-baalbekiene pentru racolarea de noi adepti si, normal, mentinerea fervorii ;) alorlalti la un nivel cit mai erect !!! :D:D hihihi


Da da, ai dreptate! Apropo, azi farmecele "sacre" s-au inmultit si... infloresc. Unul dintre ele, disponibil si MOCA (dar si cu plata, daca doresti) este SIDA. Dar nu e singurul, mai exista si altele. :)


15-01-2009 22:02:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Azi"-ul ;) citat de tine, draga Dio, o fi adus el "noutati" inventate tot de oameni (SIDA - si dosarul conspiratiei asteia abjecte-i deja clar), ce-i mai trist insa e c-a pierdut pina si ultime scinteie de nebuneala idealista :D (inclusiv mistica) ce le aprindea ;) si pe tanti alea pomenite de JE (preotesele iubirii neconditionate in definitiv).

Scrisei rindurile astea din simplul motiv ca subtextul postarii mele anterioare a fost, precum vad, ilizibil. ;)
(si oricum aborda tangential o tematica mai veche pina si decit... mine :D:D)

Un topic despre SIDA (ce vrea ea :D si mai ales ce vor... EI :x, aia care-au inventat-o si au "lansat-o pe piatza" :() ar fi interesant in principiu, dar... pur si simplu nu mai am timp de pierdut in intreprinderi inutile.
Fiindca 2009 e un an nu doar de criza... economica, ci mai ales unul de criza de timp. :rolleyes: (buncarele nu se construiesc, din pacate, singure :D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-01-2009 23:46:08)


15-01-2009 23:24:15
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Aseara aveam eu chef de vorba ,acum vad ca voi va contrati pe aici. E bine ca aflu parerile voastre,intotdeauna invat cate ceva din ceea ce spun oamenii. Azi de exemplu era la televizor un caz al uneia care ci-ca facuse se x cu fii-su si reporterul intreba masculii de pe strada acesteia ce stiu desre moralitatea acelei femei,iar rahatii care cica o avusera la pat o barfeau mai ceva ca tzatza leana din deal. Daca spui desre femeia cu care ai facut amor ca e c urva atunci tu ce esti ,care te-ai culcat cu ea? Off,prosti,cretini,idioti sunt unii oameni,needucati,fara pic de respect pentru sine.

16-01-2009 00:01:31
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

diorella a scris:


vaics a scris:

1 nu ma lasa deloc rece problemele mentionate! dimpotriva! dar consider ca nu prin pudibonderie ieftina se pot rezolva ci tocmai legalizarea meseriei ajuta la combaterea lor.
2 de ce cinic? pt ca spun ca imparatul e gol? sunt mai sentimentali fata de prostituate cei care se rusineaza sa vorbeasca despre ele?  si multi se rusineaza sau le acuza doar in aparenta, in ascuns tanjind sau folosind serviciile lor ! :(
3 prostitutia ilegala, traficul de carne vie etc. sunt flagelurile adevarate! nu practicarea reglementata a celei mai vechi meserii din lume, care poate fi judecata din punct de vedere moral dar in nici un caz nu va disparea datorita indiferentei legislative! cam prea usor pui etichete, si dai sentinte :(



Mda... Cum ar fi zis bunica-mea, "Eu ce-i cant, el ce-mi descanta!" :) 

Eu consider ca e cinism sa te faci a nu observa ca n-am zis ca problema ar fi fetele (care, in foarte multe cazuri, sunt doar victime - bine, nu in toate cazurile, dar esenta problemei este conditia de sclava a femeii - in general: fie ca e vorba de prestatoarele de servicii sexuale platite, fie ca e vroba de sotiile nevoite sa accepte niste soti ajunsi in cel din urma stadiu de abrutizare), ci profitorii: consumatorul si, mai ales, cel care isi construieste afacerea pe exploatarea viciului. Este exact la fel ca si in cazul traficului cu stupefiante. Aici ma opresc, insa, pentru ca stiu foarte bine ca nu are rost sa polemizez cu tine: in fond, ai dat de inteles destul de bine ca nu condamni barbatul care nu stie sa-ti construiasca o relatie adevarata cu o singura femeie, ci apeleaza la surogate, si nici nu cred ca esti adeptul abstinentei, in situatia in care partenerul potrivit lipseste. :).

iti dau dreptate; acum esti multumita? :D


16-01-2009 09:06:25
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

alina-buc a scris:

Aseara aveam eu chef de vorba ,acum vad ca voi va contrati pe aici. E bine ca aflu parerile voastre,intotdeauna invat cate ceva din ceea ce spun oamenii. Azi de exemplu era la televizor un caz al uneia care ci-ca facuse se x cu fii-su si reporterul intreba masculii de pe strada acesteia ce stiu desre moralitatea acelei femei,iar rahatii care cica o avusera la pat o barfeau mai ceva ca tzatza leana din deal. Daca spui desre femeia cu care ai facut amor ca e c urva atunci tu ce esti ,care te-ai culcat cu ea? Off,prosti,cretini,idioti sunt unii oameni,needucati,fara pic de respect pentru sine.

eu, cel putin, nu am exclus din conversatie pe nimeni care avea un punct de vedere; cat despre spusele tale cu privire la cei care fac sex cu cineva ca mai apoi sa-si barfeasca partnererii, imi sustin afirmatia: prea multi lupi moralisti!

Ultima modificare facuta de vaics (16-01-2009 09:09:31)


16-01-2009 09:09:15
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

alina-buc a scris:

Aseara aveam eu chef de vorba ,acum vad ca voi va contrati pe aici. E bine ca aflu parerile voastre,intotdeauna invat cate ceva din ceea ce spun oamenii. Azi de exemplu era la televizor un caz al uneia care ci-ca facuse se x cu fii-su si reporterul intreba masculii de pe strada acesteia ce stiu desre moralitatea acelei femei,iar rahatii care cica o avusera la pat o barfeau mai ceva ca tzatza leana din deal. Daca spui desre femeia cu care ai facut amor ca e c urva atunci tu ce esti ,care te-ai culcat cu ea? Off,prosti,cretini,idioti sunt unii oameni,needucati,fara pic de respect pentru sine.


Si reporterul, in ziua de azi, nu are ceva mai bun de facut, decat sa dea pe post barfe, adica, in fond, sa le multiplice? Adevarul e ca nu mai inteleg in ce fel si, mai ales, in ce scop se face acest tip de "jurnalism". Bineinteles ca exista multa mizerie, ca asa e societatea umana, mizerabila, dar jurnalismul "de mahala" e cumva mai bun?


17-01-2009 14:16:39
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
din pacate, asa-zisii reporteri nu fac decat sa speculeze emotiile sau prejudecatile unora ca tine, inhibati, refulati.... la asa audienta asa pseudo-ziaristi! :( m-as bucura sa gresesc, si imi cer anticipat scuze daca perceptia mea nu corespunde realitatii, macar subiective, in ceea ce te priveste.

17-01-2009 20:53:23
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Sper ca nu va certati,ca va bat pe amandoi la fundul gol.

17-01-2009 21:20:03
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
da de unde! polemizam doar. cel putin, asta a fost intentia mea dar am pus punct... prea aducea a dialogul surzilor :D

18-01-2009 18:02:39
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:

"Azi"-ul ;) citat de tine, draga Dio, o fi adus el "noutati" inventate tot de oameni (SIDA - si dosarul conspiratiei asteia abjecte-i deja clar), ce-i mai trist insa e c-a pierdut pina si ultime scinteie de nebuneala idealista :D (inclusiv mistica) ce le aprindea ;) si pe tanti alea pomenite de JE (preotesele iubirii neconditionate in definitiv).

Scrisei rindurile astea din simplul motiv ca subtextul postarii mele anterioare a fost, precum vad, ilizibil. ;)
(si oricum aborda tangential o tematica mai veche pina si decit... mine :D:D)

Un topic despre SIDA (ce vrea ea :D si mai ales ce vor... EI :x, aia care-au inventat-o si au "lansat-o pe piatza" :() ar fi interesant in principiu, dar... pur si simplu nu mai am timp de pierdut in intreprinderi inutile.
Fiindca 2009 e un an nu doar de criza... economica, ci mai ales unul de criza de timp. :rolleyes: (buncarele nu se construiesc, din pacate, singure :D)


Pai, poate ca a pierdut "nebuneala idealista" in mod firesc, prin selectie naturala, fiindca "farmecul" ala de care zici , nu stiu cum se face, dar afecteaza exact capacitatea reproductiva a "idealistului"/"idealistei" (aici: "idealism" = prestari de servicii sexuale moca sau cu scopul de a "cumpara" aderenti ideologici ;) ). In anumite "razboaie", BTS au fost printre armele cele mai eficiente de distrugere in masa a adversarilor geo(etno)politici, din cate se pare... Dupa cum vezi, n-a fost "ilizibil" subtextul tau, doar ca nu am cum sa aprob atitudinea "profitor-amatoristica/amatoriceasca (??)" a unor "vanatori de senzatii usoare", ca sa le zic asa. :)

Acuma, daca tot s-au pierdut unele "lucruri pretioase" in pe drumul evolutiei (sau al involutiei) umane, in prezent ai mai multe optiuni:

1. Sa te repezi cu spatele inainte sa recuperezi timpul pierdut (ar fi bine o masina a timpului, dar pana isi misca  fundul NASA ori alte organizatii interesate... te mananca sfintii).
2. Sa te adaptezi tu, luand-o inaintea bacteriilor si virusurilor, ca sa le poti face fata in lupta sfanta pentru placerile trupesti.
3. Sa te protejezi, luand in considerare experienta generatiilor anterioare...

Poti continua, daca iti place ideea ca exista, totusi, niste optiuni, dar poti sa te confomrezi, sa te rezumi la analiza faptelor aici, pe forum. :)

Apropo de SIDA, nu e chiar asa de clar. Uite, explica-mi de ce ar fi fost nevoie de un virus precum e SIDA, atunci cand nici batranul sifilis nu era mai putin ofensiv (mai ales ca a demonstrat ca se adapteaza la tratament si, spre deosebire de SIDA, se transmite mult mai usor, prin simplu sarut, de exemplu)?

Ultima modificare facuta de diorella (19-01-2009 19:24:54)


19-01-2009 15:54:11
   
dana6969
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-01-2009
Mesaje: 31
STAPANA nimfomana doresc sclav supus care sa dea limbi pana la orgasm,am si asistenta pentru sclavii ascultatori,www.matrimoniale3x.ro.726.126

18-02-2009 17:05:39
   
?? andrei658
Cont Sters

Inregistat: 18-02-2009
Mesaje: 1
de unde esti

18-02-2009 17:23:35
   
?? enigma62
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2009
Mesaje: 97

dana6969 a scris:

STAPANA nimfomana doresc sclav supus care sa dea limbi pana la orgasm,am si asistenta pentru sclavii ascultatori,www.matrimoniale3x.ro.726.126

dar TU ... ce dai????? daca tot ceri limbi??? oferta ta care este????


18-02-2009 21:18:26
   
?? excitator
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
cum ce da!? o da la lins :D

19-02-2009 11:06:15
   
dana6969
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-01-2009
Mesaje: 31
ALINA ,NIMFOMANA PERVERSA SI FARA PREJUDECATI OFER SEX TOTAL SI DOMINARE SCLAVILOR UMILI CARE ADORA SA DEA LIMBI PANA LA ORGASM ,www.matrimoniale3x.ro.726.126    02 Mar 17:26
www.matrimoniale3x.ro. 726.126


02-03-2009 17:47:45
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la