Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Credintza "personala", sau erezie/blasfemie ?! ;-)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 6
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Eretic fiind cumva si io :D:D, m-a pasionat o vreme studiul "ereziilor", ereticilor si sectantilor din interiorul crestinismului,,,, dar ce-ar fi oare sa facem noi un TOPIC SPECIAL pe temele astea ?! :rolleyes: (ca-s chestii interesante de discutat - inclusiv despre sectele alea ca bogomilii si catarii, care faceau ORGII SEXOASE IN GRUP ;), pe baza principiului "ca sa realizezi inutilitatea exceselor, trebuie mai intai sa le practici" hehehe :D:D:D

Uite ca-l si fac, acum, ca sa nu mai aberam pe alte topice !!! ;)


Si, cu ocazia asta, poate o punem ;) si de o noua religie bunkeristaneza ! :D Pina in 2012, ca atunci sa putem incepe direct cu slujbele, spovedaniile, caterisirile, liturghiile, posturile (sau nu ;)), excomunicarile, sfintzirile, afurisirile :D etc....

Serios acum, ia ziceti voi moshului acilea: credeti c-ati putea fi considerati ERETICI si demni de AFURISEALA VESHNICA :D:D, daca indrazniti in forul vostru interior sa credeti intr-o maniera mai... "personala" decit aia dictata de dogma ??? ;) :rolleyes:

P.S. 2 Uite deja o intrebare implicita: poate unii-s de parere ca Biserica NU "DICTEAZA" de fapt nimic ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 13:31:22)


01-07-2008 13:22:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Scurt pe doi :

NU MAI FRECATZI ZVONUL ATATA CA ORICE TIP DE RELIGIE NU A FOST DECAT UN MIJLOC DE A PUNE SUB CONTROL RASA UMANA

....daca vretzi exemple pot sa va dau  din absolut orice religie

Personal dupa cate am trait shi haladuit prin lumea asta am ajuns la urmatoarea concluzie :

FIECARE DINTRE NOI - ABSOLUT ORICE CREATURA UMANA, AVEM UN CREZ INTERIOR, O FRICA INTERIOARA  DE CEVA CARE NOI IL CONSTIENTIZAM CA FIIND ABSOLUTUL ! DEGEABA LATRU EU CA SUNT ATEU .....DEOARECE LUAT CA INDIVID SUNT MULT MAI CREDINCIOS DECAT MULTZI DINTRE CREDINCIOSHII CARE BALESC ICOANELE PRIN TEMPLE SHI BISERICI .....

Asha ca ashtept cu mare interes vreun cretin habotnic pe acest topic ca sa fac sex cu mintea lui bolnava

Apropos, de una dintre stirile de aseara .....am avut contact cu acea zona shi tocmai de aceea cred ca este ceva fantastic  shi foarte greu explicabil : SIRIA


01-07-2008 13:43:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
eeeeiiii... deja devine interesant topicutzu'asta: ete prima opinie (apropo de RELIGII, dar si de CREDINTZA), cu care ma raliez cumva si io. :)

P.S. Ce-i cu Siria, cumetre SA??? Tot ce stiu (de la un jidan destept) e ca sirienii au cei mai buni LUNETISHTI... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 13:47:49)


01-07-2008 13:47:01
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Inca o data cer scuze pentru postare brutala la adresa ortodoxiei care am facut-o aseara dar "exagerarile "le-am facut doar pentru a pune in evidentza un adevar : NU IMPUNE CUIVA SA CREADA IN CEEA CE NU CREDE !.....asha ca monseur P.Pan nu fii nashparliu shi crede ca sunt chiar dobitoc ...repet : RESPECT DIN PURA UMANITATE ORICE RELIGIE SI ORICE PRACTICANT AL ACESTEIA !!!!.....DOAR CA AM JEGOSUL CARACTER SA FU.T IN GURA ORICE POPA SAU SHEF ECLEZIASTIC CARE INCEARCA SA-MI IMPUNA RELIGIA LUI !!!!!

01-07-2008 13:51:43
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mda ....de asta=tzi spuneam sa nu incerci sa vinzi castravetzi gradinarului ...este ca shi cum ai incerca sa vinzi gloantze tragatorului ! :D:D:D

Despre Siria ?.....hmmmmm o imbinare perfecta a trei religii total antagonice ca dogme .....shi culmea .....in SIRIAAAAA !


01-07-2008 13:54:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cred ca esti deja iertat... macar de Marea Preoteasa, Sir Ciudy !!! :D

Mai ales fiindca ai reusit (hai sa te laud un pic acuma ;)) sa combini sinceritatea cu concizia si subtilitatea in ultimele postari, parol !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 13:58:01)


01-07-2008 13:57:45
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi ...nu se supara ea pe mine pentru simplu motiv ca a realizat simplul shi unicul fapt ca sunt DILIU !.......hihihi

01-07-2008 14:03:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Mda ....de asta=tzi spuneam sa nu incerci sa vinzi castravetzi gradinarului ...este ca shi cum ai incerca sa vinzi gloantze tragatorului ! :D:D:D

Despre Siria ?.....hmmmmm o imbinare perfecta a trei religii total antagonice ca dogme .....shi culmea .....in SIRIAAAAA !

Am vrut is io sa merg in Siria pe vremuri (cind lucram la Delta Airlines in Frankfurt), dar NU MI-AU DAT VIZA !!! :( (unii nu stiu poate, dar dac-ai fost cumva si-n Israel - cazul meu - dupa aia te-ai ras pe bot de viza de la sirieni !!!) ;) - e rica mare intre jidani si sirieni, clar...

Am reusit sa vad totusi aiuritor de impresionantele constructii "in munte" de la Petra - Iordania. Fantastice, zau asa. :) (precizari pt. cine nu stie: Petra = oras antic monumental al nabateotzilor (beduini "enigmatici"), facut/sapat direct in masivul muntos din desertul iordanian prin sec. VI i.e.n. - acolo s-au filmat si scene din Indiana Jones - Cruciada Finala).

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:12:37)


01-07-2008 14:04:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hai sa va dau copy-paste la o chestie care multzi dintre ortodocshi nu au capacitatea sa o intzeleaga insa cine shtie sa citeasca printre randuri o sa- shi dea seama de marele spil .....hai totushi sa nu uitam ca marele conducator american este de fapt un sectanta :D:D:D

Crestinii din Siria s-au apropiat de liderul Hezbollah, Hassan Nasrallah, un musulman siit, dupa inceperea ofensivei israeliene din Liban. Episcopii si preotii declara ca populatia crestina din Siria, o comunitate de circa trei milioane de persoane, se identifica in prezent cu scopurile declarate de Nasrallah privind Israelul. Mona Muzaber, in virsta de 77 de ani, a aprins luminari pentru liderul Hezbollah, Hassan Nasrallah, la Biserica Ortodoxa a Crucii din centrul Damascului. "Il iubesc. Nu am simtit niciodata ca Nasrallah era un fanatic religios. El este un patriot care nu urmareste un cistig personal", a afirmat ea. "Aprind o luminare in fiecare zi pentru el pentru ca acesta sa se afle sub protectia Domnului". Iyad Elias, medic la un spital din districtul Jamara, isi doreste ca Hezbollah sa lanseze mai multe rachete asupra statului evreu. "Nasrallah transcende religiile si etniile. Din nefericire, acesta nu are puterea militara a Israelului", a precizat el.


01-07-2008 14:15:26
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Eeeeeeeeeeeee ia sa va vad .....hihihi
Pun o intrebare de om prost shi natarau: oare de ce la noi arabii n-au dat cu boambe ? :D:D:D...ca doar cica avem shi noi trupe cu sorcova prin deshert ! :D:D:D


01-07-2008 14:17:34
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi .....CA SA VEZI SIRIA TREBUIE SA FII PRIETENUL SIRIEI ! :D:D:D

01-07-2008 14:18:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iesplicatie glumetz-adevarata: :rolleyes: Ca sa nu si-o ia in freza de la boambe si nenumaratii contrabandisti arabi de tzigari (si alte chestii ;)) din Romanica, fiindca altfel se duc dreaku' spagile Serviciilor Secrete !!! :D:D

(P.S. Aoileu, tocmai a trecut O VOLGA NEAGRA la 2 cm de monitorul meu... ) :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:24:39)


01-07-2008 14:23:10
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi ca tot mi-am dat drumul : DE CE ROMANII SUNT ATAT DE PROSHTI INCAT NU-SHI CULTIVA CEEA CE AU EI MAI DE PRETZ ?......PAMANTUL !!!!!!......SA FACA MANCARE !!!!!! MANCAREA ADUCE PETROL SHI PETROLUL ADUCE PUTERE .....DAR ATA ETE DACA VOTAM LICHELE JEGOASE CARE ASTAZI SE INJURA SHI IN IANUARIE TRECUT BAT PALMA PRIN DOS !

01-07-2008 14:24:24
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Maaaaaaaaa n-auzi ca nu mai calcam cu Volga ?.....acum calcam cu Rover-ul ! ...hihihih
Xtremul a scris:

Iesplicatie glumetz-adevarata: :rolleyes: Ca sa nu si-o ia in freza de la boambe si nenumaratii contrabandisti arabi de tzigari (si alte chestii ;)) din Romanica, fiindca altfel se duc dreaku' spagile Serviciilor Secrete !!! :D:D

(P.S. Aoileu, tocmai a trecut O VOLGA NEAGRA la 2 cm de monitorul meu... ) :D:D:D


01-07-2008 14:25:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Hihihi .....CA SA VEZI SIRIA TREBUIE SA FII PRIETENUL SIRIEI ! :D:D:D

Io mi-s pretin cu everybody, cumetre, doar ca aveam si-o viza de Israel mai veche in pasaport... :( Si nici macar jidan nu sint :D (deh, nimeni nu-i perfect)... :D:D


01-07-2008 14:26:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Maaaaaaaaa n-auzi ca nu mai calcam cu Volga ?.....acum calcam cu Rover-ul ! ...hihihih
Xtremul a scris:

Iesplicatie glumetz-adevarata: :rolleyes: Ca sa nu si-o ia in freza de la boambe si nenumaratii contrabandisti arabi de tzigari (si alte chestii ;)) din Romanica, fiindca altfel se duc dreaku' spagile Serviciilor Secrete !!! :D:D

(P.S. Aoileu, tocmai a trecut O VOLGA NEAGRA la 2 cm de monitorul meu... ) :D:D:D

Io am ramas cu obsesia VOLGAI, cumetre...
Deh, ce mi-e VOLGA, ce mi-e VOLVO, ce mi-s ROVER... ;) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:30:48)


01-07-2008 14:27:50
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi mai lasatzi dracu in pace serviciile secrete ca daca n-ar fi ele dracu v-ar lua cu jegoshii de conducatori care ii avetzi ....sunt singurele care din pacate reushesc sa asigure echilibru in tzara asta de nebuni shi grandomani !

Maaah daca mai trece ala inca o data cu Rovarul pe langa biroul meu ii trag o futizanta de-i sare shi roata de rezerva in aer !....hihihi


01-07-2008 14:29:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Repostez asta, ca sa revenim un pic ONTOPIC :)

<<3. De fapt, nici in fund macar nu ma doare de toate ipotezele astea (adevarate sau nu), fiindca oricum atza alba cu care-i construit intreg eshafodajul religios mi se pare mult prea vizibila (motiv pentru care musai sa vina de fapt si reptilienii cu scopul precis sa ne dea la oase, fiindca prea ne-am smecherit UNII dintre noi, prostalaii de oameni, in ultima vreme !!! :D:D>>


Am citat din postarea asta ca sa precizez ca-s de acord cu tine, TIT, in sensul ca nu trebuie sa fie amestecata cunoasterea "comuna" cu credintza de orice fel/rit/confesiune ar fi ea. :)
Io insa pur si simplu NU POT crede in ruptul capului la modul "dogmatic" impus de biserica - nu ma consider deci, din motivul asta, "crestin adevarat", desi-s botezat

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:30:02)


01-07-2008 14:29:33
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Bine ...hai fie ....pentru tine facem rost de-o VOLGA ! :D:D:D
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Maaaaaaaaa n-auzi ca nu mai calcam cu Volga ?.....acum calcam cu Rover-ul ! ...hihihih
Xtremul a scris:

Iesplicatie glumetz-adevarata: :rolleyes: Ca sa nu si-o ia in freza de la boambe si nenumaratii contrabandisti arabi de tzigari (si alte chestii ;)) din Romanica, fiindca altfel se duc dreaku' spagile Serviciilor Secrete !!! :D:D

(P.S. Aoileu, tocmai a trecut O VOLGA NEAGRA la 2 cm de monitorul meu... ) :D:D:D

Io am ramas cu obsesia VOLGAI, cumetre...
Deh, ce mi-e VOLGA, ce mi-e VOLVO... ;) :D:D


01-07-2008 14:30:43
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos ....pe unde umbla pitzigoala aia relicvista ?...ca madam unikaa precis este la coada cratitzei shi produce conserve ! ...hihihi

01-07-2008 14:34:41
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Bine te-am gasit Ciudatule,ok ,religia cred ca nu este un mod de a pune sub control umanitatea,si asta din cauza ca in momentul cind vrei sa detii controlul mai trebuie sa asiguri cumva si papica,ori se stie ca popii nu prea dau cu sapa,ei doar manipuleaza,si nu oricum ci cumva ca sa ajunga banutii la ei ,sint cel mai performant srl inventat pina acuma,asta in esenta ca bla-blauri se pot face pe sute de pagini

01-07-2008 14:36:08
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Upsssssssssss io-te ca a aparut dracul impielitzat nr1 ...Adynoooooooo ce cur aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ! hihihi

01-07-2008 14:36:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pitzigoala cu nasuc borcanat :D (si d-aia mi-e simpatica) umbla sigur prin sfere astrale inaccesibile noua acum, iar Unikaa cred ca-si spala si calca PATRAFIRUL, cam shifonat dupa batzaielile din timpul ultimelor spovedanii prelungite !!! :D:D

P.S. Ocserv :D ca intr-o singura ora am ajuns deja la pagina a doua !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:39:59)


01-07-2008 14:37:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hmmmmmm pai produc shi papica .....vezi realizarile actualului patriarh, atat timp cat a pastorit Moldova .........un manager de exceptzie, se vede ca a facut multa scoala in strainatatzuri !
Carol38 a scris:

Bine te-am gasit Ciudatule,ok ,religia cred ca nu este un mod de a pune sub control umanitatea,si asta din cauza ca in momentul cind vrei sa detii controlul mai trebuie sa asiguri cumva si papica,ori se stie ca popii nu prea dau cu sapa,ei doar manipuleaza,si nu oricum ci cumva ca sa ajunga banutii la ei ,sint cel mai performant srl inventat pina acuma,asta in esenta ca bla-blauri se pot face pe sute de pagini


01-07-2008 14:39:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
PAPICA o produc altii, CIRCUL - iarasi altii, FRICA si CONTROLUL - ailaltii ;), si impreuna cu PROSTEALA popilor iese-n final maniPULAREA :D:D noastra completa.

O sa fiu poate injurat ("Iar venishi cu teoriile conspiratiei, coane Xtreme"? ;)), dar mi-s capos si nu cedez usor. De fapt, nu cedez deloc, uite-asa !!! :D

(Vijjjjj... trecu iar ROVERUL ala negru cu multe antene pe linga monitorul meu...) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 14:47:23)


01-07-2008 14:43:22
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Am nishte SX-uri futizante portabile .....itzi imprumut una, doua ca sa arunci dupa ei ?.....hihihih

01-07-2008 14:52:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos ....vezi poate-i vezi numarul ca sa-tzi spun al cui este ....de la serviciul lui Basescu sau de la serviciul lui Iliescu ?.....

01-07-2008 14:54:02
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Daca-s d-alu Basescu trage doar sa -i sperii , daca-s d-alu Iliescu trage-n plin mama lor de jegoshi reciclatzi !

01-07-2008 14:55:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihihi :D:D:D

01-07-2008 14:55:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
ManiPULA-i-as pe toti in gingii, cumetre !!! :D:D

01-07-2008 14:58:41
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Hai sa dezbatem un pic si spovedania(ca tot veni vorba de credinta),nu de alta dar cred ca minciuna este un fel de a doua natura a omului(zic eu)deci...nu este chiar nostim sa faci o gafa cit toate zilele si apoi sa te duci fain frumos la popa si sa-i zici dea fir-a-par ce si cum...si dracul de popa care tot sade si agoniseste saracul(ca de a trebuit sa plateasca pentru parohie),se gindeste doamne oare cu cit sa-l ard pe fraier/a ,da-mi indrumare doamne...si te arde,si plus de asta are si informatii de ultima ora ce si cum....chiar ca m-as face popa,oare doamnele care sar sau ma rog topaie peste gard ii spune popii ce si cum ,asa cu lux de amanunte,cred ca ar devenii niste redactori buni la infractoarea mov daca s-ar sparge gasca cu biserica

01-07-2008 15:01:14
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Carole continua idee...adica : shi nenea poapa se duce repede la nenea ofitzerul ....ia continua sa vad daca shtii .....

01-07-2008 15:16:00
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Pervers mic ce eshti !   
Xtremul a scris:

ManiPULA-i-as pe toti in gingii, cumetre !!! :D:D


01-07-2008 15:19:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Da-i mortzii lor de pafarishti !

01-07-2008 15:20:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Carol38 a scris:

Hai sa dezbatem un pic si spovedania(ca tot veni vorba de credinta),nu de alta dar cred ca minciuna este un fel de a doua natura a omului(zic eu)deci...nu este chiar nostim sa faci o gafa cit toate zilele si apoi sa te duci fain frumos la popa si sa-i zici dea fir-a-par ce si cum...si dracul de popa care tot sade si agoniseste saracul(ca de a trebuit sa plateasca pentru parohie),se gindeste doamne oare cu cit sa-l ard pe fraier/a ,da-mi indrumare doamne...si te arde,si plus de asta are si informatii de ultima ora ce si cum....chiar ca m-as face popa,oare doamnele care sar sau ma rog topaie peste gard ii spune popii ce si cum ,asa cu lux de amanunte,cred ca ar devenii niste redactori buni la infractoarea mov daca s-ar sparge gasca cu biserica


...Infractoarea mov se potriveste la culoare cu anteriile "purple" ale episcopilor catolici (aia pedofili mai ales ;)), da'merge si mai pe la noi.

"Taina spovedaniei" e o chestie bine intentzionata in principiu, desi un pic mai greu de intzeles poate (pe scurt, ideea ar fi ca primul pas in constientizarea inerentelor "pacate" = gresheli umane ar fi recunoasterea lor prin simpla vorbire despre ele, mai intai). Urmeaza apoi pasul "lepadarii de pirdalnicele naravuri" :D:D (inclusiv saritul pirleazurilor de catre ambele sexe) - dar asta-i cea mai grea faza, nu ?) ;)
Psihanaliza primordiala, deci. :D - pe canapea sau sub patrafir, egal, ce mai conteaza ?! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 16:20:57)


01-07-2008 16:18:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Carole continua idee...adica : shi nenea poapa se duce repede la nenea ofitzerul ....ia continua sa vad daca shtii .....


Hihihi... :D Chestia cu dusul popii la nenea ofitzeru (si nu INVERS, la spovedanie ofitzeru, cum ar fi normal :x) cred c-a mai scazut in amploare in zilele noastre... ori, mai stii ca nu-i chiar vitzaverecea ?! :D:D


01-07-2008 16:27:01
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mda ....acum nu se mai duc la ofitzer ...se duc la partid , ca sa-shi ia ciorna cu predica ce-o s-o tzina babelor la slujba de duminica .....hihihi

01-07-2008 16:40:44
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Carol38 a scris:

Hai sa dezbatem un pic si spovedania(

Din ce scrii, io trag o singura concluzie : tu nu te-ai spovedit niciodata. Poate, cel mult, in copilarie, da'  nu ca adult.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (01-07-2008 19:12:06)


01-07-2008 19:11:14
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Shi mai lasatzi dracu in pace serviciile secrete ca daca n-ar fi ele dracu v-ar lua cu jegoshii de conducatori care ii avetzi ....sunt singurele care din pacate reushesc sa asigure echilibru in tzara asta de nebuni shi grandomani !

Maaah daca mai trece ala inca o data cu Rovarul pe langa biroul meu ii trag o futizanta de-i sare shi roata de rezerva in aer !....hihihi


I-auzi...Serviciile astea secrete au o durere foarte mare-n cur de soarta tarii si a mea precum si de echilibru' amandurora...ii servesc tot pe jegosii de conducatori , asa a fost dintotdeauna...
Nu-mi vine sa cred ca un om este platit sa citeasca ce scriem noi acu' pe site...sa citeasca ce scriu eu acu'....eu sper totusi ca nu este platit un om ca sa faca asa ceva...traieste din ce "ma citeste"....sunt si alte lucruri mai serioase de facut .

Buna Cyudatule , te-ai trezit din hipnoza...sau mai esti inca o tira buimac ??? No , ce sa fac , cu tine nu mere in stare de constienta , numa' in stare "indusa" poti percepe adevaruri absolute de-ale lu' Hermes...
Daca esti dragut , spune-mi si mie , ca la o gasca-capra ce sunt , ce atestat ai tu de legionar ????

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 20:22:11)


01-07-2008 20:21:30
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


Carol38 a scris:

Hai sa dezbatem un pic si spovedania(

Din ce scrii, io trag o singura concluzie : tu nu te-ai spovedit niciodata. Poate, cel mult, in copilarie, da'  nu ca adult.


Eu nu m-am spovedit niciodata .O singura data am vrut sa ma spovedesc de-adevaratelea , la Evil , da'...nu m-a lasat Domnu'Capu'Trebii...


01-07-2008 20:36:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Shi mai lasatzi dracu in pace serviciile secrete ca daca n-ar fi ele dracu v-ar lua cu jegoshii de conducatori care ii avetzi ....sunt singurele care din pacate reushesc sa asigure echilibru in tzara asta de nebuni shi grandomani !

Maaah daca mai trece ala inca o data cu Rovarul pe langa biroul meu ii trag o futizanta de-i sare shi roata de rezerva in aer !....hihihi


I-auzi...Serviciile astea secrete au o durere foarte mare-n cur de soarta tarii si a mea precum si de echilibru' amandurora...ii servesc tot pe jegosii de conducatori , asa a fost dintotdeauna...
Nu-mi vine sa cred ca un om este platit sa citeasca ce scriem noi acu' pe site...sa citeasca ce scriu eu acu'....eu sper totusi ca nu este platit un om ca sa faca asa ceva...traieste din ce "ma citeste"....sunt si alte lucruri mai serioase de facut .

Buna Cyudatule , te-ai trezit din hipnoza...sau mai esti inca o tira buimac ??? No , ce sa fac , cu tine nu mere in stare de constienta , numa' in stare "indusa" poti percepe adevaruri absolute de-ale lu' Hermes...
Daca esti dragut , spune-mi si mie , ca la o gasca-capra ce sunt , ce atestat ai tu de legionar ????

Da-da, Hermes Trismegistos chiar ca-i de bagat in zeama... ;)

In plus: adevarul de care incearca Sir Ciudy sa ne convinga e TAMAN PE DOS, draga Tit: asculta aici la moshu', dintotdeauna, jegosii de conducatori au fost LA MINUTZA SERVICIILOR SECRETE si nicidecum invers !!!!!!!!! :x :D:D
Cine pune botu la vrajeala "Servicii bune, conducatori nashparlii" e pur si simplu oligofren (parerea mea... ;)), fiindca-i vorba de un BINOM INDISOLUBIL LEGAT aici. Punct. Prosti sau destepti, ambii termeni ai binomului PUTERII sint oricum niste javre oportunist-profitoare.

Ca le doare-n cur pe dragele :x de Servicii de NOI, asta-i mai mult decit clar - aici ma disjung VIOLENT de cumatrul CiudySA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OK, au cumva si interesu' sa nu crapam chiar CU TOTII de foame si alte alea - normal, fiindca altfel pe cine sa mai calareasca dupa aia, eii??? DAR - CAM ATIT... :( :x:x

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 20:58:50)


01-07-2008 20:50:10
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Domnu'Capu' , eu una nu stiu ca bogomilii si catarii sa fi facut excese sexuale si orgii in grup , dimpotriva  , detestau femeile , sexul si actul de procreere.. si erau excluse total din viata lor.da'...ma rog...poate tu stii mai bine...

01-07-2008 20:53:24
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:


Eu nu m-am spovedit niciodata .

E alegerea ta, copila.
Cat despre restul postarii, cea stearsa de mine, zau iti zic ca-i de prisos, atat in topic, cat si in particularitatea raspunsului.


01-07-2008 20:54:25
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Ma rog , poate totusi stie si Sir Cyudi ce spune , or mai fi fiind si printre ei cate unu' doi de buna credinta....in meseria lor...de ce nu ? peste tot mai e cate unu' doi de nu stii ce-i cu ei pe-acolo...
  Domnu'microfonu' , daca ai relatii la Cotroceni , te rog fii bun si fa o tira de trafic de influenta pentru mine , zi-i lu' Base sa dea o Ordonanta de urgenta prin care sa ma protejeze prin lege ...ca astia de soiu' meu is pe cale de disparitie...caprele negre nu-s ? Is...ca si ele-s pe cale de disparitie...si Je !


01-07-2008 20:58:45
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Extremule, citeste cu atentie ce scriu mai jos si, eventual, subliniaza-mi pasajele cu referire la dogma, la popi, la turnatorii, la mercantilism, la... ce-oi vrea tu :

Cred într-unul Dumnezeu, Tatal Atottiitorul, Facatorul cerului si al pamântului, vazutelor tuturor si nevazutelor.
Si într-unul Domn Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu, Unul-Nascut, Care din Tatal S-a nascut mai înainte de toti vecii. Lumina din Lumina, Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat, Nascut, nu facut; Cel de o fiinta cu Tatal, prin Care toate s-au facut.
Care pentru noi oamenii si pentru a noastra mîntuire S-a pogorît din ceruri si S-a întrupat de la Duhul Sfînt din Maria fecioara si s-a facut om.
Si S-a rastignit pentru noi în zilele lui Pontiu Pilat si a patimit si S-a îngropat.
Si a înviat a treia zi, dupa Scripturi.
Si S-a înaltat la ceruri si sade de-a dreapta Tatalui.
Si iarasi sa vina cu slava, sa judece vii si mortii, a Carui împaratie nu va avea sfîrsit.
Si întru Duhul Sfînt, Domnul de viata Facatorul, Care de la Tatal purcede, cel ce împreuna cu Tatal si cu Fiul este închinat si slavit, Care a grait prin prooroci.
Într-una sfânta, soborniceasca si apostoleasca Biserica.

Marturisesc un Botez, întru iertarea pacatelor.

Astept învierea mortilor.

Si viata veacului ce va sa vie.

Amin!


01-07-2008 20:59:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Shi mai lasatzi dracu in pace serviciile secrete ca daca n-ar fi ele dracu v-ar lua cu jegoshii de conducatori care ii avetzi ....sunt singurele care din pacate reushesc sa asigure echilibru in tzara asta de nebuni shi grandomani !

Maaah daca mai trece ala inca o data cu Rovarul pe langa biroul meu ii trag o futizanta de-i sare shi roata de rezerva in aer !....hihihi


I-auzi...Serviciile astea secrete au o durere foarte mare-n cur de soarta tarii si a mea precum si de echilibru' amandurora...ii servesc tot pe jegosii de conducatori , asa a fost dintotdeauna...
Nu-mi vine sa cred ca un om este platit sa citeasca ce scriem noi acu' pe site...sa citeasca ce scriu eu acu'....eu sper totusi ca nu este platit un om ca sa faca asa ceva...traieste din ce "ma citeste"....sunt si alte lucruri mai serioase de facut .

Buna Cyudatule , te-ai trezit din hipnoza...sau mai esti inca o tira buimac ??? No , ce sa fac , cu tine nu mere in stare de constienta , numa' in stare "indusa" poti percepe adevaruri absolute de-ale lu' Hermes...
Daca esti dragut , spune-mi si mie , ca la o gasca-capra ce sunt , ce atestat ai tu de legionar ????

Da-da, Hermes Trismegistos chiar ca-i de bagat in zeama... ;)

In plus: adevarul de care incearca Sir Ciudy sa ne convinga e TAMAN PE DOS, draga Tit: asculta aici la moshu', dintotdeauna, jegosii de conducatori au fost LA MINUTZA SERVICIILOR SECRETE si nicidecum invers !!!!!!!!! :x :D:D
Cine pune botu la vrajeala "Servicii bune, conducatori nashparlii" e pur si simplu oligofren (parerea mea... ;)), fiindca-i vorba de un BINOM INDISOLUBIL LEGAT aici. Punct. Prosti sau destepti, ambii termeni ai binomului PUTERII sint oricum niste javre oportunist-profitoare.

Ca le doare-n cur pe dragele :x de Servicii de NOI, asta-i mai mult decit clar - aici ma disjung VIOLENT de cumatrul CiudySA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OK, au cumva si interesu' sa nu crapam chiar CU TOTII de foame si alte alea - normal, fiindca altfel pe cine sa mai calareasca dupa aia, eii??? DAR - CAM ATIT... :( :x:x

De data asta, si-o VOLGA, si-un ROVER NEGRU mi-au ciobit deja monitorul !!! :D:D:D Zboing !!

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 21:52:25)


01-07-2008 21:00:15
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Multumesc , peter pan...
Pentru crez...
A , da...legat de ce-ai sters...pai...eram intr-o zi la bunkar cu Nenumitu' si cu Cyudatu'...si m-am cam gresit si s-a suparat Capu'trebii pe mine. Si io , ca sa scap de corentat , m-am oferit sa ma caiesc si sa ma spovedesc la_______ , ministru' spertului si a comertului din Bunkeristan . derspre asta era vorba . Ca , la bunkar , el ne spovedeste...

Ultima modificare facuta de titmouse (01-07-2008 21:06:47)


01-07-2008 21:03:25
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Multzam si io pentru postare, compadre, dar mi se pare cumva deplasat sa nu cred in Scripturi (fiindca NU CRED si basta :D) si simultan sa-ncep comentarii asupra unor simple AFIRMATII bazate pe aceleasi Scripturi (fireste, ale POPILOR - prin care nu-s deloc convins ca vorbeste de fapt Creatorul nostru... si hai, treaca de la mine, acelashi cu cel al Vazutelor si Nevazutelor...) :)

OK, stim prea bine cu totii de celebrul indemn "crede si nu cerceta !" - care insa, dupa mine, e echivalentul perfect al regulamentelor/legilor "omenesti" care acopera TOTAL si fara vreun drept de replica ori interpretare orice gen de conspiratzie a Serviciilor Secrete de pe Pamint. Iar cum "asa in Ceruri precum si pe Pamint"... ;)


P.S. Probabil c-o sa fiu damnat (si :D) in Focul Veshnic pentru ereziile astea, imi asum ce spun - fara sa exclud insa vreo eventuala "sucire" radicala pe la 99 de anisori, in urma unor revelatii autentice.

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 21:26:53)


01-07-2008 21:09:14
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

PeterPan 63 a scris:


Carol38 a scris:

Hai sa dezbatem un pic si spovedania(

Din ce scrii, io trag o singura concluzie : tu nu te-ai spovedit niciodata. Poate, cel mult, in copilarie, da'  nu ca adult.

Ppan ok daca tu ai facut primul pas de ce sa nu fiu si eu flexibil...da ai dreptate nici cind eram copil nu am facut-o si nici acum ba mai mult asa cum gindesc nu cred ca am sa o fac la actualii popi pe care ii cunosc(nu denigrezi pe cei care au chemare pentru asa ceva trist este ca ei nu exista si stii de ce nu au bani pentru parohii...dar asta este o alta treaba...ok sint din Moldova,deci am crescut intr-o familie religioasa etc)...si sa revin,in acceptia mea religia este egala cu increderea(crede si nu cerceta)dar sa ai incredere in popi este egal cu ati pune capul pe butuc


01-07-2008 21:21:11
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D
titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Shi mai lasatzi dracu in pace serviciile secrete ca daca n-ar fi ele dracu v-ar lua cu jegoshii de conducatori care ii avetzi ....sunt singurele care din pacate reushesc sa asigure echilibru in tzara asta de nebuni shi grandomani !

Maaah daca mai trece ala inca o data cu Rovarul pe langa biroul meu ii trag o futizanta de-i sare shi roata de rezerva in aer !....hihihi


I-auzi...Serviciile astea secrete au o durere foarte mare-n cur de soarta tarii si a mea precum si de echilibru' amandurora...ii servesc tot pe jegosii de conducatori , asa a fost dintotdeauna...
Nu-mi vine sa cred ca un om este platit sa citeasca ce scriem noi acu' pe site...sa citeasca ce scriu eu acu'....eu sper totusi ca nu este platit un om ca sa faca asa ceva...traieste din ce "ma citeste"....sunt si alte lucruri mai serioase de facut .

Buna Cyudatule , te-ai trezit din hipnoza...sau mai esti inca o tira buimac ??? No , ce sa fac , cu tine nu mere in stare de constienta , numa' in stare "indusa" poti percepe adevaruri absolute de-ale lu' Hermes...
Daca esti dragut , spune-mi si mie , ca la o gasca-capra ce sunt , ce atestat ai tu de legionar ????


01-07-2008 21:21:17
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 6    
Mergeti la