Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / BUNKERISTANIA REDIVIVA :-) (sa moara dusmanii ca sobolanii... hihihi)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 20
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Prea Mare Cap al Trebii , lucrurile stau cam asa : ii oferim postul de Ministra a Educatiei(sexuale) si Invatarii(De Minte) lui Zi33-69...sau lui Traven ca ne-nvata minte.. sau nu , il punem Ministru Sanatatii Mintale da' io  iti spun drept  il puneam pe AZYZ Ministru Sanatatii Mintale, dac-ar fi acceptat binenteles .. Sigur ar mai fi si altii , propune-i tu . Si ne mai trebuie Ministru Apararii nationale ( in locul lui Moebius care nu mai apare) , apoi ne mai trebuie o Mare Preoteasa si un Ministru de externe. Onoyoko este in continuare carcerista-sefa-sub acoperire , Evil apare el mintenas se-ntoarce din America unde a fost ocupat cu alegerea noului Presedinte.
Au , iar m-a plesnit o idee de geniu : o punem pe Mihaela_f. Ministra de Externe si ne-nvata si franceza...
Albaneza , te faci Ministra la noi ?

  Afiseaza posturile vacante si cine vrea sa vina cu noi in Bunkeristania , sa fie binevenit ! Sigur , cu oaresce exceptii....Astea-s propunerile mele.

Ultima modificare facuta de titmouse (06-11-2008 11:50:38)


06-11-2008 11:43:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, dear Tit, mai dezbatem, ne mai zbatem, o iesi ceva, tre'sa iasa, ca s-apropie nastupenia-n 2012 totusi... :D

06-11-2008 11:59:48
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Am o intrebare si nicio jena sa v-o pun : sunt acceptati in bunker doar adeptii teoriei conspiratiei (bine, corect ar fi fost pluralul, de vreme ce sunt mai numeroase decat paginile oferite de search-ul pe fuck) ?

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (06-11-2008 19:56:37)


06-11-2008 19:56:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

zitreishtrei a scris:

Am o intrebare si nicio jena sa v-o pun : sunt acceptati in bunker doar adeptii teoriei conspiratiei (bine, corect ar fi fost pluralul, de vreme ce sunt mai numeroase decat paginile oferite de search-ul pe fuck) ?

.
Buna dimineata Zi33-69 .O , nu . Nu trebuie sa fi musai adepta teoriei conspiratiei.Poti fi adepta a ce vrei tu . Si acceptarile  trebuie sa vina din ambele parti .


07-11-2008 08:03:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


zitreishtrei a scris:

Am o intrebare si nicio jena sa v-o pun : sunt acceptati in bunker doar adeptii teoriei conspiratiei (bine, corect ar fi fost pluralul, de vreme ce sunt mai numeroase decat paginile oferite de search-ul pe fuck) ?

.
Buna dimineata Zi33-69 .O , nu . Nu trebuie sa fi musai adepta teoriei conspiratiei.Poti fi adepta a ce vrei tu . Si acceptarile  trebuie sa vina din ambele parti .

Daca a fost acceptata pe lista lui Xtremul...se mai pune problema sa fie admisa in bunker?;)
=D=D


07-11-2008 08:16:27
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Aceasta "acceptare in lista" e un alt aspect pe care nu il pot  intelege.
Site-ul ofera bonusuri sau facilitati in plus fata de cele obisnuite , pe criteriul numarului de prieteni ? As vrea sa dezvolt ideea asta, insa nu am gasit - inca - topicul potrivit si pana ce am sa deschid eu insami unul, imi e necesara o oarecare practica pe forum, plus ca trebuie sa ma obisnuiesc cu stilul catorva dintre voi.


07-11-2008 08:31:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:

Prea Mare Cap al Trebii , lucrurile stau cam asa : ii oferim postul de Ministra a Educatiei(sexuale) si Invatarii(De Minte) lui Zi33-69...sau lui Traven ca ne-nvata minte.. sau nu , il punem Ministru Sanatatii Mintale da' io  iti spun drept  il puneam pe AZYZ Ministru Sanatatii Mintale, dac-ar fi acceptat binenteles .. Sigur ar mai fi si altii , propune-i tu . Si ne mai trebuie Ministru Apararii nationale ( in locul lui Moebius care nu mai apare) , apoi ne mai trebuie o Mare Preoteasa si un Ministru de externe. Onoyoko este in continuare carcerista-sefa-sub acoperire , Evil apare el mintenas se-ntoarce din America unde a fost ocupat cu alegerea noului Presedinte.
Au , iar m-a plesnit o idee de geniu : o punem pe Mihaela_f. Ministra de Externe si ne-nvata si franceza...
Albaneza , te faci Ministra la noi ?

  Afiseaza posturile vacante si cine vrea sa vina cu noi in Bunkeristania , sa fie binevenit ! Sigur , cu oaresce exceptii....Astea-s propunerile mele.


Am uitat-o pe Cami_49 . Ce post ii oferi spre acceptare , Prea Mare Cap Al Trebii ?
Ca ati necajit-o rau de tot .Ai vazut-o cum s-a batut cu voi cand ati tabarat toti pe ea  , cu ce tiruri de comentarii va raspundea? A dracu' muiere , ...nu-i prea-i genu' de om care sa-ntinda si celalalt obraz cand i-ai traznit o palma...io o crezusem o miorlaita....si cand colo , ZBANG ! a naibii ca nu s-a lasat deloc...
Camisor , vii cu noi la bunker ?
Hai Camisor , la' ca le-aratam noi lor...ceva...inca nu stiu ce....da le-aratam !!
Pai da' ce crede ei ? O sa....o sa...o sa...instauram matriarhatul !!!!!!!! Baga-te !

Ultima modificare facuta de titmouse (07-11-2008 09:53:47)


07-11-2008 09:50:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:


zitreishtrei a scris:

Am o intrebare si nicio jena sa v-o pun : sunt acceptati in bunker doar adeptii teoriei conspiratiei (bine, corect ar fi fost pluralul, de vreme ce sunt mai numeroase decat paginile oferite de search-ul pe fuck) ?

.
Buna dimineata Zi33-69 .O , nu . Nu trebuie sa fi musai adepta teoriei conspiratiei.Poti fi adepta a ce vrei tu . Si acceptarile  trebuie sa vina din ambele parti .

Daca a fost acceptata pe lista lui Xtremul...se mai pune problema sa fie admisa in bunker?;)
=D=D


Din ambele parti...adica si din partea ei. Of , tu Tasha !


07-11-2008 09:57:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:


.
Buna dimineata Zi33-69 .O , nu . Nu trebuie sa fi musai adepta teoriei conspiratiei.Poti fi adepta a ce vrei tu . Si acceptarile  trebuie sa vina din ambele parti .

Daca a fost acceptata pe lista lui Xtremul...se mai pune problema sa fie admisa in bunker?;)
=D=D


Din ambele parti...adica si din partea ei. Of , tu Tasha !

Ma tres chere,daca ea a fost interesata inseamna ca vrea...se mai pune problema?
ca ministra  de interne eu trebuie sa stiu tot ce misca...asa ca fara off-uri...;)
=D=D


07-11-2008 10:18:16
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Ce rationament e asta ?!!!
Daca sunt interesata de criza mondiala , inseamna ca mi-o doresc ?
Pur si simplu n-am inteles criteriile dupa care sunt selectati "membri" acceptati ai bunkarului, atat si nimic mai mult. Speram ca macar una dintre doamne sa-mi ofere indicii, insa vad ca va rezumati la aluzii fara substanta.


07-11-2008 10:28:24
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:


Daca a fost acceptata pe lista lui Xtremul...se mai pune problema sa fie admisa in bunker?;)
=D=D


Din ambele parti...adica si din partea ei. Of , tu Tasha !

Ma tres chere,daca ea a fost interesata inseamna ca vrea...se mai pune problema?
ca ministra  de interne eu trebuie sa stiu tot ce misca...asa ca fara off-uri...;)
=D=D

Io la ea ! No...No bine tu...ase-i cum zici !S-o-nfoiat osanca !

Ultima modificare facuta de titmouse (07-11-2008 11:00:35)


07-11-2008 10:28:29
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:

Prea Mare Cap al Trebii , lucrurile stau cam asa : ii oferim postul de Ministra a Educatiei(sexuale) si Invatarii(De Minte) lui Zi33-69...sau lui Traven ca ne-nvata minte.. sau nu , il punem Ministru Sanatatii Mintale da' io  iti spun drept  il puneam pe AZYZ Ministru Sanatatii Mintale, dac-ar fi acceptat binenteles .. Sigur ar mai fi si altii , propune-i tu . Si ne mai trebuie Ministru Apararii nationale ( in locul lui Moebius care nu mai apare) , apoi ne mai trebuie o Mare Preoteasa si un Ministru de externe. Onoyoko este in continuare carcerista-sefa-sub acoperire , Evil apare el mintenas se-ntoarce din America unde a fost ocupat cu alegerea noului Presedinte.
Au , iar m-a plesnit o idee de geniu : o punem pe Mihaela_f. Ministra de Externe si ne-nvata si franceza...
Albaneza , te faci Ministra la noi ?

  Afiseaza posturile vacante si cine vrea sa vina cu noi in Bunkeristania , sa fie binevenit ! Sigur , cu oaresce exceptii....Astea-s propunerile mele.


NU primesc candidatura! NU primesc si GATA!...Eventual, secretara la dezradacinati !:rolleyes: si... un sarut frantzuzesc, ca altceva... :D
Prea mult!!!...de 3ori ministru ;) Tre sa ma sfatuiesc cu ministra urgentzelor urgente :D :D


07-11-2008 13:04:54
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

zitreishtrei a scris:

Ce rationament e asta ?!!!
Daca sunt interesata de criza mondiala , inseamna ca mi-o doresc ?
Pur si simplu n-am inteles criteriile dupa care sunt selectati "membri" acceptati ai bunkarului, atat si nimic mai mult. Speram ca macar una dintre doamne sa-mi ofere indicii, insa vad ca va rezumati la aluzii fara substanta.

Zi33, nu_ti mai chinui gandirea cu nimikurile astea!;):D posturile au fost atribuite "pe sub mana" :x:x (da dom'le! sa stie toata LUMEAAA!) Huoooo!!!...asa ca, spune repede ce fotoliu iti doresti :D...SIGILIUL E LA MINE...pana nu vine biker_ul ziarist ( academician-doctor-inginer):D:D:D
Eu m_am tirat...


07-11-2008 13:13:28
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

mihaela_f a scris:

..asa ca, spune repede ce fotoliu iti doresti :D...SIGILIUL E LA MINE...pana nu vine biker_ul ziarist ( academician-doctor-inginer):D:D:D
Eu m_am tirat...

Unul care sa aiba in dotare cel putin un knut, sa-i pot pune la punct si altfel pe cei obraznici sau prea indrazneti... :D


07-11-2008 13:19:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa clarificam haosul :D de-aici (misie... aproape imposibila, clar):

1. Stimata forumista zitreishtrei inca-i confuza vad apropo de criteriile "admiterii-n Bunker" ;) (chestie pur virtual-distractiva, evident). Oricine-i in principiu binevenit, dar, ca pe orice alt topic, va fi apreciat (sau nu :rolleyes:) exclusiv in functie de calitatile postarilor lui.

2. Din pacate, "firul roshu" al actiunii virtuale a romanului/dramei SF :D Bunkeristania-2012, luati-o cum vreti, s-a cam rupt din simplul motiv al INCONSECVENTZEI unor forumisti, dra si din cel al disparitiei irevocabile (si inexplicabile) a altora. :(

3. Clar ca nu-i nici vorba de vreo eventuala actiune... practica de "solidarizare comunitara" in perspectiva vremurilor grele anticipate de unii (si de mine, fara sa fiu "defetist" de fel). Desi prin lume au inceput sa se inchege tipul asta de comunitati (deloc "hipiote" ;)). Vezi forumuri precum Project Avalon etc etc

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 13:42:36)


07-11-2008 13:36:45
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Asta presupune ode inchinate celor cu functii deja primite sau, macar, masculinitatii unora ?

07-11-2008 13:40:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:

Asta presupune ode inchinate celor cu functii deja primite sau, macar, masculinitatii unora ?

Ntzzz, draga z33 :D, "admiterea" nu presupune nik-nik, promovarea ca ministreasa :D presupune insa-n primul rind simtul umorului :D (de care imposibil sa duci lipsa, clar - doar prostii nu-l au :))

Lamuriri suplimentare n-am cum sa mai dau (a jdemia oara :)), studierea/rasfoirea topicului asta (rezumativ cumva al celui initzial - Doomsday-2012) e cea mai buna - altfel, ar fi greu sa intelegi de pilda semnificatia termenului "Mare Sigiliu"... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 13:54:38)


07-11-2008 13:44:15
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Sper sa beneficiez de o derogare in cadrul postului, care sa-mi permita oricata ironie, oricata satira, servita pana la saturatie celor care defileaza cu pancarta prostiei in frunte.

07-11-2008 13:47:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ai derogari multiple !!! ;)
Decretez deci : zitreishtrei e de azi Ministra Educatiei (inclusiv sexuale ;) si-a Invatzarii/ invatzaturii de Minte !!! :D
(in locul disparutei Aly, clar, care se pare c-a pactizat cu reptilienii lui Bush&Co :D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 13:57:55)


07-11-2008 13:57:34
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Trebuie sa depun vreun juramant, ceva ?...

07-11-2008 14:00:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:

Trebuie sa depun vreun juramant, ceva ?...

Da - cu 13 luminari aprinse. :D
Juramint urmat de-un briefing initziatic privat ;) cu XT-CT-SH (zis si Capu'Trebii - JE adica :D), timp de trei zile si nopti, plus o spovedanie completa sub patrafirul Marii Preotese. :D:D (o fi preot poate? ca MP Unikaaa a cam disparut si ea din peisaj :rolleyes:)

Serios acum, totu-i sa nu zici ca Vacaroiu pe vremuri ("Jur sa fac totul pentru PRABUSHIREA Romaniei" :D:D) - in loc de "propashire", evident. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 14:23:57)


07-11-2008 14:20:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:


titmouse a scris:

Prea Mare Cap al Trebii , lucrurile stau cam asa : ii oferim postul de Ministra a Educatiei(sexuale) si Invatarii(De Minte) lui Zi33-69...sau lui Traven ca ne-nvata minte.. sau nu , il punem Ministru Sanatatii Mintale da' io  iti spun drept  il puneam pe AZYZ Ministru Sanatatii Mintale, dac-ar fi acceptat binenteles .. Sigur ar mai fi si altii , propune-i tu . Si ne mai trebuie Ministru Apararii nationale ( in locul lui Moebius care nu mai apare) , apoi ne mai trebuie o Mare Preoteasa si un Ministru de externe. Onoyoko este in continuare carcerista-sefa-sub acoperire , Evil apare el mintenas se-ntoarce din America unde a fost ocupat cu alegerea noului Presedinte.
Au , iar m-a plesnit o idee de geniu : o punem pe Mihaela_f. Ministra de Externe si ne-nvata si franceza...
Albaneza , te faci Ministra la noi ?

  Afiseaza posturile vacante si cine vrea sa vina cu noi in Bunkeristania , sa fie binevenit ! Sigur , cu oaresce exceptii....Astea-s propunerile mele.


NU primesc candidatura! NU primesc si GATA!...Eventual, secretara la dezradacinati !:rolleyes: si... un sarut frantzuzesc, ca altceva... :D
Prea mult!!!...de 3ori ministru ;) Tre sa ma sfatuiesc cu ministra urgentzelor urgente :D :D

Ba o primesti, ca altfel ti-o iei ;) din nou, draga miha_f... stii tu, ca-n cripta la Sapintza !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 14:23:17)


07-11-2008 14:23:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


zitreishtrei a scris:

Trebuie sa depun vreun juramant, ceva ?...

Da - cu 13 luminari aprinse. :D
Juramint urmat de-un briefing initziatic privat ;) cu XT-CT-SH (zis si Capu'Trebii - JE adica :D), timp de trei zile si nopti, plus o spovedanie completa sub patrafirul Marii Preotese. :D:D (o fi preot poate? ca MP Unikaaa a cam disparut si ea din peisaj :rolleyes:)
Serios acum, totu-i sa nu zici ca Vacaroiu pe vremuri ("Jur sa fac totul pentru PRABUSHIREA Romaniei" :D:D) - in loc de "propashire", evident. ;)

Aaaaaaaaaa, sa nu uit: tre'sa inveti (pe dinafara :D) si IMNUL BUNKERISTANEZ !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 14:25:18)


07-11-2008 14:24:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Asta-i Imnul. :) Problema-i ca va trebui cumva sa verific daca l-ai invatzat temeinic... :rolleyes: :D:D

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Nu poci pentru ca sa nu revin ;), cu versiunea DEFINITIVA a Imnului, dupa indelungi, dar fecunde scremeri :D:D:

Drepti !!! :D Se asculta preferabil la 380 V :D si pe burta goala...

IMNUL BUNKERISTANIEI

                         Cind Marduk va sa vie cu pirjoalele ei
                         Pregatitzi or sa fie bunkerejii rebeli
                         Doar prin geniul pustiu, luminos si Xtrem
                         Care ii va conduce la sapa de lemn !
                         
                Am sigilii o mie, am o mie de chei,
                Tzin secrete o mie, port o mie de piei,
                O bascula de arcuri, paduri de sageti,
                Miriade de sabii si-o mie de vieti...

        Bunkeristanie scumpa, tarim de cosmar
        In primejdii de-ai sa fii, sa n-ai nici habar
        Ca avem Preoteasa cu ocult patrafir
        Si multi alti ministri maestri-n sictir

Iar Ciudy, Marele Tartor cu Heblu,
O sa va cinte PARTZUL funebru
Mestecind cutii de fasole o mie
Si gazati o sa fiti, E.T., pe vecie !


DECRET DICTATORIAL Nr. 2: ?! :rolleyes: Cum o luatzi pe pustiu (ca Sandie, Shawuska, Aly, Aurora36, Mara40 si chiar Titmouse ori Unikaa uneori ;)), cum va pun sa cintati IMNUL, bineintzeles in pozitie de DREPTE :D si la cei 380 VOLTZI asiguratzi de Maestrul de Ceremonii Electrizante :D:D Ciudy SA, legendarul Mare Tartor cu Heblu !! !!!


Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 14:35:36)


07-11-2008 14:34:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Scuze, nu-i chiar versiunea definitiva. ;)
O sa revin cind o gasesc...


07-11-2008 14:36:08
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:


titmouse a scris:

Prea Mare Cap al Trebii , lucrurile stau cam asa : ii oferim postul de Ministra a Educatiei(sexuale) si Invatarii(De Minte) lui Zi33-69...sau lui Traven ca ne-nvata minte.. sau nu , il punem Ministru Sanatatii Mintale da' io  iti spun drept  il puneam pe AZYZ Ministru Sanatatii Mintale, dac-ar fi acceptat binenteles .. Sigur ar mai fi si altii , propune-i tu . Si ne mai trebuie Ministru Apararii nationale ( in locul lui Moebius care nu mai apare) , apoi ne mai trebuie o Mare Preoteasa si un Ministru de externe. Onoyoko este in continuare carcerista-sefa-sub acoperire , Evil apare el mintenas se-ntoarce din America unde a fost ocupat cu alegerea noului Presedinte.
Au , iar m-a plesnit o idee de geniu : o punem pe Mihaela_f. Ministra de Externe si ne-nvata si franceza...
Albaneza , te faci Ministra la noi ?

  Afiseaza posturile vacante si cine vrea sa vina cu noi in Bunkeristania , sa fie binevenit ! Sigur , cu oaresce exceptii....Astea-s propunerile mele.


NU primesc candidatura! NU primesc si GATA!...Eventual, secretara la dezradacinati !:rolleyes: si... un sarut frantzuzesc, ca altceva... :D
Prea mult!!!...de 3ori ministru ;) Tre sa ma sfatuiesc cu ministra urgentzelor urgente :D :D

Ba o primesti, ca altfel ti-o iei ;) din nou, draga miha_f... stii tu, ca-n cripta la Sapintza !!! :D:D:D


Albanezo ,
Deci :
    furculition ,
    lingurition ,
    gogomanation ,
  vule vu cuse avec moa ,

    Sa perseverez ?


07-11-2008 19:01:21
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

Xtremul a scris:

Asta-i Imnul. :) Problema-i ca va trebui cumva sa verific daca l-ai invatzat temeinic... :rolleyes: :D:D

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Nu poci pentru ca sa nu revin ;), cu versiunea DEFINITIVA a Imnului, dupa indelungi, dar fecunde scremeri :D:D:

Drepti !!! :D Se asculta preferabil la 380 V :D si pe burta goala...

IMNUL BUNKERISTANIEI

                         Cind Marduk va sa vie cu pirjoalele ei
                         Pregatitzi or sa fie bunkerejii rebeli
                         Doar prin geniul pustiu, luminos si Xtrem
                         Care ii va conduce la sapa de lemn !
                         
                Am sigilii o mie, am o mie de chei,
                Tzin secrete o mie, port o mie de piei,
                O bascula de arcuri, paduri de sageti,
                Miriade de sabii si-o mie de vieti...

        Bunkeristanie scumpa, tarim de cosmar
        In primejdii de-ai sa fii, sa n-ai nici habar
        Ca avem Preoteasa cu ocult patrafir
        Si multi alti ministri maestri-n sictir

Iar Ciudy, Marele Tartor cu Heblu,
O sa va cinte PARTZUL funebru
Mestecind cutii de fasole o mie
Si gazati o sa fiti, E.T., pe vecie !


DECRET DICTATORIAL Nr. 2: ?! :rolleyes: Cum o luatzi pe pustiu (ca Sandie, Shawuska, Aly, Aurora36, Mara40 si chiar Titmouse ori Unikaa uneori ;)), cum va pun sa cintati IMNUL, bineintzeles in pozitie de DREPTE :D si la cei 380 VOLTZI asiguratzi de Maestrul de Ceremonii Electrizante :D:D Ciudy SA, legendarul Mare Tartor cu Heblu !! !!!


simpaic imnul ;)


08-11-2008 04:20:59
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Xtremul, una dintre cele mai celebre teorii ale conspiratiei neaga aselenizarea, spunand ca totul e o farsa si imaginile au fost filmate pe Terra. Esti de acord cu asta ?

08-11-2008 07:52:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

Xtremul, una dintre cele mai celebre teorii ale conspiratiei neaga aselenizarea, spunand ca totul e o farsa si imaginile au fost filmate pe Terra. Esti de acord cu asta ?

Da' ce el e Mafalda sa le stie pe toate?;)
Gasesti pe net site-uri care te edifica...


08-11-2008 11:28:57
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

tasha 1951 a scris:


zitreishtrei a scris:

Xtremul, una dintre cele mai celebre teorii ale conspiratiei neaga aselenizarea, spunand ca totul e o farsa si imaginile au fost filmate pe Terra. Esti de acord cu asta ?

Da' ce el e Mafalda sa le stie pe toate?;)
Gasesti pe net site-uri care te edifica...


Tasha, personal te consider o persoana foarte simpatica si cu mult suflet, dar unele comentarii ale tale sunt ca ... apa sfintita  ...

Intrebarea este interesanta si chiar sunt curios ce va raspunde Xtremul ...

Ultima modificare facuta de traven (08-11-2008 14:33:51)


08-11-2008 14:32:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Opinie strict personala: dupa indelungi cercetari... proprii :D (e vorba clar doar de documentare/comparare logica a dovezilor, fie ele... circumstantiale ale problemei aduse in discutie), pot sa zic urmatoarele:

Aselenizarea a fost REALA, dar:

1. N-a fost facuta cu "mijloacele tehnice de propulsie clasice" - nici macar kerosenul modului lunar Eagle (22.000 pounds = cca 10 tone) n-ar fi fost DELOC suficiente aselenizarii/redecolarii !!! In plus, trecerea Centurii Van Allen (de radiatii care fac din Tera cumva o "inchisoare cosmica" pentru locuitorii ei) e practic imposibila fara "ajutorul" CUIVA... ;)


2. Americanii (de fapt nu doar ei, ci si aliatii lor... gri-verzui :D) n-au mai fost LASATI sa-si faca de cap pe Luna, care - pe linga faptul ca-i clar un satelit artificial al Terrei, adus pe orbita cam pe vremea Potopului (si-acum sint vizibile "motoarele" folosite in scopul asta), are un rost mult prea important pentru recoltarea si... hai sa-i zic prelucrarea sufletelor ;), ca sa fie lasata ca o casa cu usile vraiste, pentru orice vizitator. :D Esafodajul logic al "nebunelilor aparente" contzinute in frazele astea n-ar incapea oricum AICI, asa ca rogu-va, nu-mi cereti lamuriri. Sper doar ca totul sa poata fi citit, curind, intr-o carte.

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-11-2008 02:40:31)


08-11-2008 14:47:42
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

tasha 1951 a scris:


zitreishtrei a scris:

Xtremul, una dintre cele mai celebre teorii ale conspiratiei neaga aselenizarea, spunand ca totul e o farsa si imaginile au fost filmate pe Terra. Esti de acord cu asta ?

Da' ce el e Mafalda sa le stie pe toate?;)
Gasesti pe net site-uri care te edifica...

Ai deja doua postari deplasate (un eufemism !) la adresa mea, nu o incerca si pe a treia.


08-11-2008 18:56:30
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:

! In plus, trecerea Centurii Van Allen (de radiatii care fac din Tera cumva o "inchisoare cosmica" pentru locuitorii ei) e practic imposibila fara "ajutorul" CUIVA... ;) [/color]

Centura Van Allen nu e continua, prezinta doua "ferestre" de iesire. Nu stiu sa pun poze aici, insa posibil ca Bety sa o faca sau chiar tu.


08-11-2008 18:58:50
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Da-o dracu de centura, indiferent ca apartine lu' Van Alllen sau traseistelor, bagati mare pe tema de-i numa'  oleaca mai sus... :D

08-11-2008 21:09:55
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

PeterPan 63 a scris:

Da-o dracu de centura, indiferent ca apartine lu' Van Alllen sau traseistelor, bagati mare pe tema de-i numa'  oleaca mai sus... :D

O clipa! sa imi gasesc si eu un loc!...:D:D


08-11-2008 22:32:50
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:


titmouse a scris:

Prea Mare Cap al Trebii , lucrurile stau cam asa : ii oferim postul de Ministra a Educatiei(sexuale) si Invatarii(De Minte) lui Zi33-69...sau lui Traven ca ne-nvata minte.. sau nu , il punem Ministru Sanatatii Mintale da' io  iti spun drept  il puneam pe AZYZ Ministru Sanatatii Mintale, dac-ar fi acceptat binenteles .. Sigur ar mai fi si altii , propune-i tu . Si ne mai trebuie Ministru Apararii nationale ( in locul lui Moebius care nu mai apare) , apoi ne mai trebuie o Mare Preoteasa si un Ministru de externe. Onoyoko este in continuare carcerista-sefa-sub acoperire , Evil apare el mintenas se-ntoarce din America unde a fost ocupat cu alegerea noului Presedinte.
Au , iar m-a plesnit o idee de geniu : o punem pe Mihaela_f. Ministra de Externe si ne-nvata si franceza...
Albaneza , te faci Ministra la noi ?

  Afiseaza posturile vacante si cine vrea sa vina cu noi in Bunkeristania , sa fie binevenit ! Sigur , cu oaresce exceptii....Astea-s propunerile mele.


NU primesc candidatura! NU primesc si GATA!...Eventual, secretara la dezradacinati !:rolleyes: si... un sarut frantzuzesc, ca altceva... :D
Prea mult!!!...de 3ori ministru ;) Tre sa ma sfatuiesc cu ministra urgentzelor urgente :D :D

Ba o primesti, ca altfel ti-o iei ;) din nou, draga miha_f... stii tu, ca-n cripta la Sapintza !!! :D:D:D

Primesc fotoliul, mon cher ;) !si uite_ma Ministra Postei (si Telecomunicatiilor! sa nu existe confuzii...) si ...Ministra de Externe!!!
Dom'le, ca la noi la nime :rolleyes:

Ultima modificare facuta de mihaela_f (08-11-2008 22:40:06)


08-11-2008 22:38:45
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
AHA! deci va place ce presedinte am ales pentu Americani... :D :D
HIC!


08-11-2008 22:45:57
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:


Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:



NU primesc candidatura! NU primesc si GATA!...Eventual, secretara la dezradacinati !:rolleyes: si... un sarut frantzuzesc, ca altceva... :D
Prea mult!!!...de 3ori ministru ;) Tre sa ma sfatuiesc cu ministra urgentzelor urgente :D :D

Ba o primesti, ca altfel ti-o iei ;) din nou, draga miha_f... stii tu, ca-n cripta la Sapintza !!! :D:D:D


Albanezo ,
Deci :
    furculition ,
    lingurition ,
    gogomanation ,
  vule vu cuse avec moa ,

    Sa perseverez ?

Tit draga, stii expresia "avansati inainte!":D
Perseverenta_i apanaju nostru: doi pasi inainte si trei inapoi! Tra la la la la la :D:D


08-11-2008 22:49:31
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
transferat la topicul "Obama..." ca sa nu va stric distractia ;)

Ultima modificare facuta de stromboli (08-11-2008 23:52:09)


08-11-2008 23:13:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:


Xtremul a scris:

! In plus, trecerea Centurii Van Allen (de radiatii care fac din Tera cumva o "inchisoare cosmica" pentru locuitorii ei) e practic imposibila fara "ajutorul" CUIVA... ;) [/color]

Centura Van Allen nu e continua, prezinta doua "ferestre" de iesire. Nu stiu sa pun poze aici, insa posibil ca Bety sa o faca sau chiar tu.

1. "Ferestrele de iesire" iaca nu-s, :D c-ar fi altfel si... de intrare - a 1001 de chestii mortale pentru amarastenii de noi, care tre'sa ne ispasim "pedeapsa" pe Terra complet si fara probleme pentru noi, dar si pentru gardienii nostri.:)

2. N-am apucat sa termin postarea initziala - ce conteaza e oricum faptul ca nu-s partizanul teoriilor Xtrem-senzationaliste (cum e aia cu aselenizarea "hollywoodiana" ;)). Macar fiindca adevarul-adevarat e cu mult mai terifiant decit un trucaj, oricit de complex ar fi el.

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-11-2008 03:10:06)


09-11-2008 02:30:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Opinie strict personala: dupa indelungi cercetari... proprii :D (e vorba clar doar de documentare/comparare logica a dovezilor, fie ele... circumstantiale ale problemei aduse in discutie), pot sa zic urmatoarele:

Aselenizarea a fost REALA, dar:

1. N-a fost facuta cu "mijloacele tehnice de propulsie clasice" - nici macar kerosenul modului lunar Eagle (22.000 pounds = cca 10 tone) n-ar fi fost DELOC suficient aselenizarii/redecolarii !!! In plus, trecerea Centurii Van Allen (de radiatii care fac din Terra cumva o "inchisoare cosmica" pentru locuitorii ei) e practic imposibila fara "ajutorul" CUIVA... ;)


2. Americanii (de fapt nu doar ei, ci si aliatii lor... gri-verzui :D) n-au mai fost LASATI sa-si faca de cap pe Luna, care - pe linga faptul ca-i clar un satelit artificial al Terrei, adus pe orbita cam pe vremea Potopului (si-acum sint vizibile "motoarele" folosite in scopul asta), are un rost mult prea important pentru recoltarea si... hai sa-i zic prelucrarea sufletelor ;), ca sa fie lasata ca o casa cu usile vraiste, pentru orice vizitator. :D Esafodajul logic al "nebunelilor aparente" contzinute in frazele astea n-ar incapea oricum AICI, asa ca rogu-va, nu-mi cereti lamuriri. Sper doar ca totul sa poata fi citit, curind, intr-o carte.

Completare (desi, of-of, mai-mai, cred ca-i ultima oara cind mai repet chestii postate de jdemii de ori... cu argumente :():
Faptul ca misiunile spatiale "clasice" sint doar DE ACOPERIRE (si justificare oficiala... penibil de "umflata" :x a cheltuirii unor "bani negri" pentru proiecte de aceeasi culoare) e demult de domeniul evidentzei.

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-11-2008 03:14:46)


09-11-2008 02:40:41
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:


1. "Ferestrele de iesire" iaca nu-s, :D c-ar fi altfel si... de intrare - a 1001 de chestii mortale pentru amarastenii de noi, care tre'sa ne ispasim "pedeapsa" pe Terra complet si fara probleme pentru noi, dar si pentru gardienii nostri.:)

Satelitii artificiali orbiteaza la atitudini superioare centurii ; astia pe unde au iesit ?

Xtremul a scris:


. N-a fost facuta cu "mijloacele tehnice de propulsie clasice" - nici macar kerosenul modului lunar Eagle (22.000 pounds = cca 10 tone) n-ar fi fost DELOC suficiente aselenizarii/redecolarii !!!

Calculul ar fi corect doar in cazul unor valori similare sau macar apropiate, insa campul gravitational al lunii e de 6 (sase !) ori mai mic decat al pamantului, de unde si o forta de propulsie proportional redusa.

Xtremul, abordam logic problema sau ne lansam in basme de inspiratie petruispiresciana, cu zmei, serpi, soparle si alte fiinte mitice ?

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (09-11-2008 09:25:50)


09-11-2008 09:18:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Satelitii, din cite stiu io, n-au oameni la bord.

2. Fals (desi datele ar fi "oficiale" apropo de 1/6 g); gravitatia Luni e de fapt de cca. 0,63 din cea a Terrei - calculata exact RECENT, in functie de punctul "de gravitatie zero" dintre Terra si Luna, mult mai apropiat de LUNA decit se credea pina acum !!!

3. ...Basme ? Nu mai repet opiniile academice ("logice") care sustineau, nu demult, ca zborul unor aparate mai grele decit aerul e imposibil, ori ca viteza maxima suportata de om fara sa dea coltzu' :D ar fi de 40 mph (64 km/h).
Logica-i deci una, gindirea libera - cu totul altceva. :)
Fixurile "populiste" si prejudecatile ne tin in loc mai abitir decit gravitatia. :D

P.S. Luna are de fapt si atmosfera. :) De culoare galbuie, daca intereseaza pe cineva detaliul asta. ;)
Sa mai incerc aici (cu argumente... constind de fapt in dovezi irefutabile :x) demonstrarea faptului clar ca TOATE fotografiile NASA sint retushate ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-11-2008 22:19:24)


09-11-2008 21:19:39
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
iti pierzi timpul dejaba fratioare :) doar a dovedit in repetate randuri "supracultura" ei bazata doar pe sersh rapid (nici macar nu alege  o legatura mai valabila ,ce sa mai citeasca  pe toate :D

Mai bine spune-mi daca primiti imigranti in Bunkeristania :) si cum ii tratati :D


09-11-2008 22:13:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:

iti pierzi timpul dejaba fratioare :) doar a dovedit in repetate randuri "supracultura" ei bazata doar pe sersh rapid (nici macar nu alege  o legatura mai valabila ,ce sa mai citeasca  pe toate :D

Mai bine spune-mi daca primiti imigranti in Bunkeristania :) si cum ii tratati :D

Primim, cumetre S ! :D
Iar cum generalul Moebius vad c-a dezertat :rolleyes: (dar si fiindca-s convins ca stii cu ce se maninca ;) domeniul), uite ca-ti propun postu' vacant de Ministru al Apararii Bunkeristaniei !!! :D

P.S. Astept opiniile unor (inca) ministri in fonctzie... ;)
(inclusiv a lui Evil, dar si-a serifului Niladam, agent secret mai dihai ca 007 deghizat perfect in meletzean alcoolist :D:D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-11-2008 22:26:01)


09-11-2008 22:21:25
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Cam mare responsabilitate shafule :rolleyes: ,io am refuzat la "..voila du budin" si stagiul de susoff , speram la un post mai nebagat in seama asa :D sa pot trage chiulul ;) da zau ca te poti baza pe mine la o razmeritza :) ma anunti prin "walki talki" si hop sunt pe baricada

09-11-2008 22:45:13
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

stromboli a scris:

Mai bine spune-mi daca primiti imigranti in Bunkeristania  si cum ii tratati

Ii tratam cu respect, da' mai ales cu ...tzuica ( inainte mai 'ierea shi fasole, da' ... s-a cam terminat :( )

Xtremul a scris:

dar si-a serifului Niladam,

Io' ce sa zic, nu prea am drept de veto ( foonctzia 'ie mica ), da' pare ... policalificat !

Ultima modificare facuta de niladam (09-11-2008 22:50:28)


09-11-2008 22:50:03
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

niladam a scris:


stromboli a scris:

Mai bine spune-mi daca primiti imigranti in Bunkeristania  si cum ii tratati

Ii tratam cu respect, da' mai ales cu ...tzuica ( inainte mai 'ierea shi fasole, da' ... s-a cam terminat :( )

Xtremul a scris:

dar si-a serifului Niladam,

Io' ce sa zic, nu prea am drept de veto ( foonctzia 'ie mica ), da' pare ... policalificat !



io mai mult pentru fasole vineam frate :(


09-11-2008 23:03:01
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Eheeiii ... ciudate ;) , da' mai ales ascunse sunt intzelesurile vorbelor prin Bunkeristania ! "tzuica shi fasole" 'iereau materie prima pentru cele mai letale bombe care s-au conceput 'frodata in asta lume ( mai ceva ca-n "lumea noua" ). Fugeau annunaki-reptilieni de rupeau pamantu' (care nu decedau instantaneu ...evident ).
P.S. Nimic nu 'ie ceea ce pare ;) prin bunker ( ce-i drept ... nici in afara lui ).

Ultima modificare facuta de niladam (09-11-2008 23:23:51)


09-11-2008 23:16:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Tzuica de fapt era folosita doar la fabricarea grenadelor ;) - ai si uitat, serife, ca atomicele anti-shopirloide inventate de disparutul CiudySA contineau, pe linga iahnie de fasole, PALINCA ??? :rolleyes:
Sau ai baut-o pe toata, si-acu' incerci sa ma convingi ca si tzuica-i OK in retzeta letala, de-or sa ne iasa niste nucleare fasaite ?! :D:D

Io sa stii ca n-am uitat insa ca nici pina-n ziua de azi n-a ajuns in Buncareshti TIR-ul ala cu palinca de la Tasha, de ti-am ordonat sa ai grija de el - plin - ca de tipa aia goala din cabina... :D
Ori ai intzeles pe de-andoaselea? :rolleyes: (TIR-ul gol, fatuca... PLINA ?!) :D:D
Te previn ca procuroarea-sefa Titmouse nu doarme cu DNA-ul (sau ADN-ul :D ei), iar Tasha nici macar nu atzipeste... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-11-2008 01:56:17)


10-11-2008 01:20:52
   
Pagini: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 20    
Mergeti la