Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / BUNKERISTANIA REDIVIVA :-) (sa moara dusmanii ca sobolanii... hihihi)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 20
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:

Cam mare responsabilitate shafule :rolleyes: ,io am refuzat la "..voila du budin" si stagiul de susoff , speram la un post mai nebagat in seama asa :D sa pot trage chiulul ;) da zau ca te poti baza pe mine la o razmeritza :) ma anunti prin "walki talki" si hop sunt pe baricada

OK, cum crezi, cumetre S, dictatura-i exclusa in Bunker-2012, asa ca nu te pot numi cu fortza ca Ceausescu pe Stanculescu-ghips :D, da'sa stii ca fonctzia-i mai mult onorifica: e posibil deci sa n-ai sub comanda o armata mai mare de 2-3 racani :D - plus, evident, veteranii mobilizati la nevoie, in frunte cu Niladam. Si-n coada cu D-Evil. :D:D

Asa ca poate nu merita sa pierzi ocazia de-a fi primul general din istorie care... el comanda, el executa, :rolleyes: plus ca solda se rezuma la prazile de razboi sherpiliene (deloc neglijabile totusi: OZN-uri 4x4, ;) lasere/fazere producatoare de orgasme cataclismice :D etc etc).

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-11-2008 02:03:56)


10-11-2008 01:37:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Tzuica de fapt era folosita doar la fabricarea grenadelor ;) - ai si uitat, serife, ca atomicele anti-shopirloide inventate de disparutul CiudySA contineau, pe linga iahnie de fasole, PALINCA ??? :rolleyes:
Sau ai baut-o pe toata, si-acu' incerci sa ma convingi ca si tzuica slaba-i OK in "retzeta letala", de-or sa ne iasa niste nucleare fasaite ?! :D:D

Io sa stii ca n-am uitat insa ca nici pina-n ziua de azi n-a ajuns in Buncareshti TIR-ul ala cu palinca de la Tasha, de ti-am ordonat sa ai grija de el - plin - ca de tipa aia goala din cabina... :D
Ori ai intzeles pe de-andoaselea? :rolleyes: (TIR-ul gol, fatuca... PLINA ?!) :D:D
Te previn ca procuroarea-sefa Titmouse nu doarme cu DNA-ul (sau ADN-ul :D ei), iar Tasha nici macar nu atzipeste... ;)

Sa nu uit, hipercosmoserife: facushi RK-ul la magaru' ala de interventzie rapida ?? :rolleyes:
Consuma cam mult ulei parca - ori doar tu o luasesi pe ulei ?? :D:D
Si, fiindca tot veni vorba de ulei, nu uita sa mai ungi si catushele alea - macar gardiana-sefa BDSM Ono si tot o sa le foloseasca... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-11-2008 02:11:04)


10-11-2008 01:54:35
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

evil a scris:

AHA! deci va place ce presedinte am ales pentu Americani... :D :D
HIC!


Mda . Ne place . Orice s-ar spune , adevarul este ca esti un drac profesionist .
Te-am vazut la TV , Evile , iti frecai mainile satisfacut in stanga lui Obama .
Bine te-ai intors , ca sa zic asa...am crezut ca te-ai indragostit de Statuia Libertatii si ramai in America .
Putin mai lipsea si dadeam un anunt pe forum prin care te anuntam ca daca nu apari pana de Craciun , iti parlim coada pe forum si eu voi fi prima care ti-o va... care ti-o va...ti-o va "rontai"...he , he , ca sa zic asa ....daca tot nu esti prezent ca sa ti-o vari pe unde trebuie....


10-11-2008 09:36:57
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

mihaela_f a scris:


Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:



NU primesc candidatura! NU primesc si GATA!...Eventual, secretara la dezradacinati !:rolleyes: si... un sarut frantzuzesc, ca altceva... :D
Prea mult!!!...de 3ori ministru ;) Tre sa ma sfatuiesc cu ministra urgentzelor urgente :D :D

Ba o primesti, ca altfel ti-o iei ;) din nou, draga miha_f... stii tu, ca-n cripta la Sapintza !!! :D:D:D

Primesc fotoliul, mon cher ;) !si uite_ma Ministra Postei (si Telecomunicatiilor! sa nu existe confuzii...) si ...Ministra de Externe!!!
Dom'le, ca la noi la nime :rolleyes:


Albisor , bine-ai venit la Bunker ! Dupa ce depui juramantul cu Prea Marele Cap al Trebii ne impartasesti si noua din impresiile tale ? ce zici ?
Ministra Postei si telecomunicatiilor nu-i deloc rau . Si cum o sa telecomunicam ?
Albisor , o s-avem si postasi ?

VREAU POSTASI !!!!!!!!!!!!!!!!

Stiti de ce imi este mie dor ?
Sa primesc si eu o scrisoare....n-am mai primit o scrisoare de cand eram copil..cred...scrisa frumos , cu stiloul , pe hartie bleu-ciel...ca-n cantecul acela vechi : "scrisoare de-amor  , ratacita-ntr-un scrin de-altadata...la la...la...la".

Ultima modificare facuta de titmouse (10-11-2008 18:58:31)


10-11-2008 09:54:03
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Tzuica de fapt era folosita doar la fabricarea grenadelor ;) - ai si uitat, serife, ca atomicele anti-shopirloide inventate de disparutul CiudySA contineau, pe linga iahnie de fasole, PALINCA ??? :rolleyes:
Sau ai baut-o pe toata, si-acu' incerci sa ma convingi ca si tzuica slaba-i OK in "retzeta letala", de-or sa ne iasa niste nucleare fasaite ?! :D:D

Io sa stii ca n-am uitat insa ca nici pina-n ziua de azi n-a ajuns in Buncareshti TIR-ul ala cu palinca de la Tasha, de ti-am ordonat sa ai grija de el - plin - ca de tipa aia goala din cabina... :D
Ori ai intzeles pe de-andoaselea? :rolleyes: (TIR-ul gol, fatuca... PLINA ?!) :D:D
Te previn ca procuroarea-sefa Titmouse nu doarme cu DNA-ul (sau ADN-ul :D ei), iar Tasha nici macar nu atzipeste... ;)

Sa nu uit, hipercosmoserife: facushi RK-ul la magaru' ala de interventzie rapida ?? :rolleyes:
Consuma cam mult ulei parca - ori doar tu o luasesi pe ulei ?? :D:D
Si, fiindca tot veni vorba de ulei, nu uita sa mai ungi si catushele alea - macar gardiana-sefa BDSM Ono si tot o sa le foloseasca... ;)


Asha-i PreaLuminate ... am cam uitat. Batranetzea shi trebile' multe ce ma-'nghesuie in ultima vreme (o scuza cam ieftina, nu ? ... alta n-am ...). Iahnie si palinca, asha 'ierea, da' pare-se ca nu mai avem de nici unele. Itzi aminteshti de ranjitzii aceia care-shi afishau fasolele p-acilea ? Au luat cu ei toata recolta, duca-se, iar palinca ...datorita recesiunii 'ieconomice de care se vorbea shi aci' ...i-au scazut gradele shi-a devenit ...tzuica. :(  Itzi spui io', ca ma pricep ... la grade...
Cu tiru' ... alta belea ! Nici nu plecai bine din loc shi ramasei in pana ... de caucioace, da' shi de idei ... :rolleyes: de-atunci tot umflu la ele ( la caucioace, deh' :D , ca idei de unde ?), iar tipa ... le dezumfla :D ! Shi ...vorba aia' ... am caucioace mari, pe masura ...rotzii :D:D:D

Ultima modificare facuta de niladam (10-11-2008 11:12:24)


10-11-2008 10:39:42
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

niladam a scris:


Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Tzuica de fapt era folosita doar la fabricarea grenadelor ;) - ai si uitat, serife, ca atomicele anti-shopirloide inventate de disparutul CiudySA contineau, pe linga iahnie de fasole, PALINCA ??? :rolleyes:
Sau ai baut-o pe toata, si-acu' incerci sa ma convingi ca si tzuica slaba-i OK in "retzeta letala", de-or sa ne iasa niste nucleare fasaite ?! :D:D

Io sa stii ca n-am uitat insa ca nici pina-n ziua de azi n-a ajuns in Buncareshti TIR-ul ala cu palinca de la Tasha, de ti-am ordonat sa ai grija de el - plin - ca de tipa aia goala din cabina... :D
Ori ai intzeles pe de-andoaselea? :rolleyes: (TIR-ul gol, fatuca... PLINA ?!) :D:D
Te previn ca procuroarea-sefa Titmouse nu doarme cu DNA-ul (sau ADN-ul :D ei), iar Tasha nici macar nu atzipeste... ;)

Sa nu uit, hipercosmoserife: facushi RK-ul la magaru' ala de interventzie rapida ?? :rolleyes:
Consuma cam mult ulei parca - ori doar tu o luasesi pe ulei ?? :D:D
Si, fiindca tot veni vorba de ulei, nu uita sa mai ungi si catushele alea - macar gardiana-sefa BDSM Ono si tot o sa le foloseasca... ;)


Asha-i PreaLuminate ... am cam uitat. Batranetzea shi trebile' multe ce ma-'nghesuie in ultima vreme (o scuza cam ieftina, nu ? ... alta n-am ...). Iahnie si palinca, asha 'ierea, da' pare-se ca nu mai avem de nici unele. Itzi aminteshti de ranjitzii aceia care-shi afishau fasolele p-acilea ? Au luat cu ei toata recolta, duca-se, iar palinca ...datorita recesiunii 'ieconomice de care se vorbea shi aci' ...i-au scazut gradele shi-a devenit ...tzuica. :(  Itzi spui io', ca ma pricep ... la grade...
Cu tiru' ... alta belea ! Nici nu plecai bine din loc shi ramasei in pana ... de caucioace, da' shi de idei ... :rolleyes: de-atunci tot umflu la ele ( la caucioace, deh' :D , ca idei de unde ?), iar tipa ... le dezumfla :D ! Shi ...vorba aia' ... am caucioace mari, pe masura ...rotzii :D:D:D
Am incercat sa-i dau palinca, da' nu vrea, nu-i place palinca ...cica io' ash fi mai gustos :rolleyes: (fiecare cu gusturile lui...)
Sunt conshtient ca cele doua sefe' abia m-'ashteapta :D :rolleyes: , da' cand ma trezesc (... nu, nu "deshtept"...) le intocmesc un raport pe cale ... aaaa... aci' ma-'ncurc : la scris nu ma pricep ca nu mi-s "inrudit", iar oral ...nu shtiu de le'-o place :rolleyes:
Magaru'-i aranjat, rk-tuit, uns, ras shi frezat ... nu mai scapa nimic ...din ce mishca :D , catushele-'s ca noi ...numa' gardiana sefa' sa vina ...sa mi le puna :D

Ultima modificare facuta de niladam (10-11-2008 11:11:14)


10-11-2008 10:48:19
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

titmouse a scris:


evil a scris:

AHA! deci va place ce presedinte am ales pentu Americani... :D :D
HIC!


Mda . Ne place . Orice s-ar spune , adevarul este ca esti un drac profesionist .
Te-am vazut la TV , Evile , iti frecai mainile satisfacut in stanga lui Obama .
Bine te-ai intors , ca sa zic asa...am crezut ca te-ai indragostit de Statuia Libertatii si ramai in America .
Putin mai lipsea si dadeam un anunt pe forum prin care te anuntam ca daca nu apari pana de Craciun , iti parlim coada pe forum si eu voi fi prima care ti-o va... care ti-o va...ti-o va "rontai"...he , he , ca sa zic asa ....daca tot nu esti prezent ca sa ti-o vari pe unde trebuie....


Aha' deci d'evil 'ierea acolo-'n stanga lu' Obama !? Io' gandeam c-ar fi ...d-na Obama :rolleyes: Sau totuna-'i ? :rolleyes: (... d'evil sa mai intzeleaga ce-i shi prin lumea asta ...)


10-11-2008 11:03:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

niladam a scris:


titmouse a scris:


evil a scris:

AHA! deci va place ce presedinte am ales pentu Americani... :D :D
HIC!


Mda . Ne place . Orice s-ar spune , adevarul este ca esti un drac profesionist .
Te-am vazut la TV , Evile , iti frecai mainile satisfacut in stanga lui Obama .
Bine te-ai intors , ca sa zic asa...am crezut ca te-ai indragostit de Statuia Libertatii si ramai in America .
Putin mai lipsea si dadeam un anunt pe forum prin care te anuntam ca daca nu apari pana de Craciun , iti parlim coada pe forum si eu voi fi prima care ti-o va... care ti-o va...ti-o va "rontai"...he , he , ca sa zic asa ....daca tot nu esti prezent ca sa ti-o vari pe unde trebuie....


Aha' deci d'evil 'ierea acolo-'n stanga lu' Obama !? Io' gandeam c-ar fi ...d-na Obama :rolleyes: Sau totuna-'i ? :rolleyes: (... d'evil sa mai intzeleaga ce-i shi prin lumea asta ...)

ierea tot in stanga dar putin mai in spate...i se vedeau coarnele...


10-11-2008 11:51:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Domnu'Stromboli , bine-ai venit in Bunkeristania !
Sper ca stii de gluma pentru c-o sa trebuiasca sa-ti gasim o porecla...

Prea Mare Cap al Trebii , stii cum vine vorba aia... ca "nimeni nu-i de neinlocuit" ?
As vrea sa te rog... sa consideri ca in Bunkeristania exista  totusi doi oameni de neinlocuit : Cyudatul si Doamna noastra Sandie Show .Chiar daca Doamna Sandie Show nu agreeaza prea tare prostelile noastre de la  bunkar ea NU POATE FI INLOCUITA de nimeni...sper ca-ti dai seama ca nici Cyudatul , chiar daca n-o sa mai apara niciodata pe-aici , NU POATE FI INLOCUIT...
Am citit profilul lu' Domnu'Travenu . Pai , daca-i pasionat dupe aerobic , il propun Ministru Sporturilor ...si antrenor de fete !!! he..he...

Domnu'Traven , pentru echipa de majorete o sa faceti selectie sau va fi inscriere libera...care cum ne napustim....la gramada ?

Ultima modificare facuta de titmouse (10-11-2008 12:47:17)


10-11-2008 12:00:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Da-da, clar ca-s si oameni de neinlocuit - doar observi poate, draga Tit, ca postul lui CiudySA ramine neocupat pina la (eventuala) lui revenire! :)

2. De acord cu conu'Traven ca Ministru al Sporturilor - desi, serios acu', ma gindesc ca dupa ce-o sa fiti alergate zi si noapte de reptilieni cu coada sculata :D:D, numa' de aerobic n-o sa va mai arda !!! :D

3. Testele de confirmare a Ministresei Postelor si altor telecomunicatii mai mult sau mai putin telepatice :D (sculpturala ;) mihaela_f) inca nu pot avea din pacate loc, din cauze geografic-hexagonale. :rolleyes:
Probabil ca se vor desfasura insa la locul faptei (Buncar - CAMERA ROZ
;)) -
- nu doar cu ea insa, ci cu toti ministrii de gen feminin !!! :D:D

D-aia Ministra de EXterne ramine deocamdata Shawuska (chiar daca si ea un pic disparuta) - nu de alta, da' credeti ca renuntz asa usor si la "testarea" ei ??? :D:D
Pregatiti-va deci cu toatele, fiindca v-asteapta zile (dar mai ales nopti) destul de grele... :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-11-2008 16:03:19)

10-11-2008 13:31:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:


Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Tzuica de fapt era folosita doar la fabricarea grenadelor ;) - ai si uitat, serife, ca atomicele anti-shopirloide inventate de disparutul CiudySA contineau, pe linga iahnie de fasole, PALINCA ??? :rolleyes:
Sau ai baut-o pe toata, si-acu' incerci sa ma convingi ca si tzuica slaba-i OK in "retzeta letala", de-or sa ne iasa niste nucleare fasaite ?! :D:D

Io sa stii ca n-am uitat insa ca nici pina-n ziua de azi n-a ajuns in Buncareshti TIR-ul ala cu palinca de la Tasha, de ti-am ordonat sa ai grija de el - plin - ca de tipa aia goala din cabina... :D
Ori ai intzeles pe de-andoaselea? :rolleyes: (TIR-ul gol, fatuca... PLINA ?!) :D:D
Te previn ca procuroarea-sefa Titmouse nu doarme cu DNA-ul (sau ADN-ul :D ei), iar Tasha nici macar nu atzipeste... ;)

Sa nu uit, hipercosmoserife: facushi RK-ul la magaru' ala de interventzie rapida ?? :rolleyes:
Consuma cam mult ulei parca - ori doar tu o luasesi pe ulei ?? :D:D
Si, fiindca tot veni vorba de ulei, nu uita sa mai ungi si catushele alea - macar gardiana-sefa BDSM Ono si tot o sa le foloseasca... ;)


Asha-i PreaLuminate ... am cam uitat. Batranetzea shi trebile' multe ce ma-'nghesuie in ultima vreme (o scuza cam ieftina, nu ? ... alta n-am ...). Iahnie si palinca, asha 'ierea, da' pare-se ca nu mai avem de nici unele. Itzi aminteshti de ranjitzii aceia care-shi afishau fasolele p-acilea ? Au luat cu ei toata recolta, duca-se, iar palinca ...datorita recesiunii 'ieconomice de care se vorbea shi aci' ...i-au scazut gradele shi-a devenit ...tzuica. :(  Itzi spui io', ca ma pricep ... la grade...
Cu tiru' ... alta belea ! Nici nu plecai bine din loc shi ramasei in pana ... de caucioace, da' shi de idei ... :rolleyes: de-atunci tot umflu la ele ( la caucioace, deh' :D , ca idei de unde ?), iar tipa ... le dezumfla :D ! Shi ...vorba aia' ... am caucioace mari, pe masura ...rotzii :D:D:D

Procuroare-sefa Titmouse, o fi justitia independenta politic, da-ti ordon sa-l anchetezi pe hipercosmoserifu Niladam ... ca la carte. ;) Trebuie sa cedeze, dupa 2-3 nopti in catushe :D si sa-ti spuna tot-tot in cazul asta al deturnarii TIR-ului cu palinca nucleara !!! :D

Dupa ancheta, depinde doar de ministrul justitiei (oarbe, dar sexy ;)) PPan daca-l mai da si pe mina Internelor (Tasha :rolleyes:) sa scoata si ea untu' din el !!! :D:D De fapt nu stiu daca nu trebuie invers (Internele sa-l dea pe mina Justitiei :rolleyes:) - oricum nu conteaza, fiind meletzean cred ca scapa usor, doar c-un tremurici de genunchi si-o fatza cam... supta !! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-11-2008 14:38:17)


10-11-2008 13:47:14
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
De asemenea Domnu'Traven poate sa infiinteze si un lot de gimnaste....cu dumnealui antrenor...
Domnu'Traven , sa nu te iei de mine ca-mi sterg contu' si....adio ciripit de pitigoi voios pe  matrimoniale 127.0.0.1...si-apoi , nu se cuvine...fiecare site cu pasarica lui , nu ?
Da. Si-o sa avem deci Lotul National Bunkeristanez de gimnaste. Mens sana in corpore sana ,Domnu'Traven! Sarituri , paralele , sol si barna !
Ma rog...zicea cineva ca si sexul ar fi tot un fel de gimnastica...incununata cu un grohait !

Ultima modificare facuta de titmouse (10-11-2008 18:37:02)


10-11-2008 18:35:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

In fine, fiecare cu ideile lui (putine, dar fixe ;)); ma retrag acum insa o tzira sa concep o noua orgasmigrama :D a guvernului bunkerinez, fiindca asta-i mai haotic decit al lui Moliceanu, din cite vad... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-11-2008 19:56:57)


10-11-2008 19:50:34
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

In fine, fiecare cu ideile lui (putine, dar fixe ;)); ma retrag acum insa o tzira sa concep o noua orgasmigrama :D a guvernului bunkerinez, fiindca asta-i mai haotic decit al lui Moliceanu, din cite vad... :D

Cioran a zis-o , nu eu...


10-11-2008 20:02:41
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:

1. Satelitii, din cite stiu io, n-au oameni la bord.

2. Fals (desi datele ar fi "oficiale" apropo de 1/6 g); gravitatia Luni e de fapt de cca. 0,63 din cea a Terrei - calculata exact RECENT, in functie de punctul "de gravitatie zero" dintre Terra si Luna, mult mai apropiat de LUNA decit se credea pina acum !!!

3. ...Basme ? Nu mai repet opiniile academice ("logice") care sustineau, nu demult, ca zborul unor aparate mai grele decit aerul e imposibil, ori ca viteza maxima suportata de om fara sa dea coltzu' :D ar fi de 40 mph (64 km/h).
Logica-i deci una, gindirea libera - cu totul altceva. :)
Fixurile "populiste" si prejudecatile ne tin in loc mai abitir decit gravitatia. :D

P.S. Luna are de fapt si atmosfera. :) De culoare galbuie, daca intereseaza pe cineva detaliul asta. ;)
Sa mai incerc aici (cu argumente... constind de fapt in dovezi irefutabile :x) demonstrarea faptului clar ca TOATE fotografiile NASA sint retushate ?! :rolleyes:

1 Daca tot stii tu ca satelitii n-au oameni la bord, ar mai trebui sa stii cel putin la fel de bine ca in centura Van Allen nu pot orbita si asta pentru ca cele doua tipuri de radiatii i-ar distruge.
2 Nu e fals deloc si iti pot da nu doar linck-uri, ci si carti, autori, somitati in astrofizica, insa deja ai veni cu raspunsul : prostii, adevarul e altul si ca sa ma convingi ai face trimiteri spre indivizi de care nu a auzit nimeni, genul de savanti cu opere publicate in fituici cu tenta SF.
3 Xtremul, cand discutam in termeni Stargate, Star Trek, Star Wars, prefer sa vad filmele care au consacrat termenii, nu sa citesc fabulatiile de pe matrimoniale...
4 Atmosfera lunii ?!!! Tot savantii ale caror studii le cumperi de la chioscurile Rodipet ?... :D


10-11-2008 20:24:43
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Aoleuuu !!! :D:D:D ... pai, pe Tasha am vazut ca ai pus-o la zid, da' Xtremul ar fi cica pe lista de prieteni :D:D:D ...

In orice caz, faptul ca odata cu aparitia ta forumul s-a inviorat considerabil, e cel putin unul dintre meritele pe care nu ti le poate contesta nimeni. :)

Hmmm, printre "explicatiile" care trateaza disparitia ... dinozaurilor :rolleyes:;), se numara si aceea a aparitiei unor pradatori de talie mult mai mica, dar foarte agili ;):D:D ...

P.S. Poate ca vazuta prin prisma criticilor mele de pana acum la adresa ta, postarea asta ar putea da nastere la acuzatia de ... duplicitate :D:D:D , dar motivele pro si contra se succed intr-un "ritm" care-mi face oarecum scuzabila labilitatea :rolleyes::D:D ...

Ultima modificare facuta de traven (11-11-2008 23:34:35)


10-11-2008 23:39:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stiu ca nici dac-as fi fost personal pe Luna n-as fi credibil in fata spiritului tau Xtrem ;) de critic, draga z33. Asta-i viatza, fiecare cu ideile/convingerile lui in definitiv. Adevarul ABSOLUT clar ca nu-i detzinut de noi, dar nici de mass-media "clasica".

P.S. Oi aduce si io a dinozaur :D, da' pradatori de talie... atit de mica :D:D n-au shanse sa ma eradicheze, cumetre Traven !! ;) Fiindca agilitatea de-a bate campii-n cheie Xclusiv "Gica-Contra" :D nu-i deloc o calitate...


11-11-2008 00:14:29
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Stau si ma intreb :Oare jumatatea aia (zisa) a numarului meu nu e cumva un dracusor scapat de sub control in scurta mea vizita prin Oniria...care acum se ocupa de uneltiri? Sau poate ca nu a scapat...poate doar ma scot...sau poate incerc doar sa ma acopar de lauri ...sau...sau...Peste dom'le! Peste se numeste! De fapt...coada de peste.(intelege cine poate)
Oricum acum am scapat ca Fulga prin miriste....ce vreau eu de fapt este HEBLU'... si aici am sa fac o paranteza de tip acolada si am sa ma laud ca am uneltit,am tras sfori si alea alea si am reusit sa scot din scena pe insarcinatu cu firu'/ele...urmeaza sa ma invirt de un sigiliu...(UPS..este a doua abatere...)...da da .. stiu ca nu puteti sa uriti un dracusor asa de frumusel...deci.... Tit...sa nu ciripesti LOVITURA DE STAT!!...ca nu e... Este doar felul meu de a fi :D :D
HEBLU' Dom'le HEBLU' unde e HEBLU'?
Gata plec acum ca nu am timp nici macar sa ma pis pe mine de ris cind ma impiedic de prostia omeneasca care ma inconjoara....NU va bucurati prea tare ca ma intorc!!!

PS @ Nilla...bre eu sint doar dark... nu black :D :D ...si ar mai fi cite ceva de spus dar trebuie sa plec....

HIC!


11-11-2008 02:43:34
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

traven a scris:

Aoleuuu !!! :D:D:D ... pai, pe Tasha am vazut ca ai pus-o la zid, da' Xtremul ar fi cica pe lista de prieteni :D:D:D ...
.

Polemica nu e antonimul prieteniei.
Am spus intr-o alta postare ca apreciez stilul  Xtremul si nicidecum opiniile domniei sale in totalitate.
Exemplific ideea cu o comparatie intre doi autori romani : Cioran si Goma.
La primul agreez stilul si nicidecum conceptiile, la celalalt e tocmai invers.

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (11-11-2008 09:00:16)


11-11-2008 08:54:10
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

In fine, fiecare cu ideile lui (putine, dar fixe ;)); ma retrag acum insa o tzira sa concep o noua orgasmigrama :D a guvernului bunkerinez, fiindca asta-i mai haotic decit al lui Moliceanu, din cite vad... :D


Prea Mare Fatarnic ,
Camera in care o sa depunem juramantul sa fie tapetata in roz cu model cu floricele de miozotis ...si pe usa sa fie scris cu litere mari : DEBATUO ERGO SUM !
Iata si o postare de-a ta , cu dedicatie : "Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii . Celelalte 8 nu sunt importante"

Ultima modificare facuta de titmouse (11-11-2008 09:54:14)


11-11-2008 09:53:48
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:

...fiecare site cu pasarica lui , nu ?

Tit, treaba cu pasarelele ie cu dus si-ntors, copila moshului...
Unele-s bune de cordit iar altele nu-si afla alt rost pe lume , decat sa-ti fluiere-n creieri. Tu la care faci vorbire, manca-ti-ash ciocu'  tau de pitzigoi guresh ?


11-11-2008 10:35:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

Prea Mare Fatarnic ,
Camera in care o sa depunem juramantul sa fie tapetata in roz cu model cu floricele de miozotis ...si pe usa sa fie scris cu litere mari : DEBATUO ERGO SUM !
Iata si o postare de-a ta , cu dedicatie : "Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii . Celelalte 8 nu sunt importante"

Uite cum sta treaba, draga Tit (da' ce-ti spun acum ramine intre noi, OK ? :rolleyes:): Freddie Mercury (caruia doar coarnele-i lipseau ;) - fac pariu ca Evil isi aduce un pic cu el) isi recunostea macar pe fatza pacatoshenia, cantand "I'm The Great Pretender" :D, dar io se pare c-as fi si mai diabolic, :D prefacindu-ma ca organizez cu mari eforturi rezistentza anti-reptiliana, cind de fapt mi-s cu gindul exclusiv la Camera Roz-bonbon, miozotisuri si alte "flori" ;) palpitind la fel de ispititor-rozalii... :D:D hihihi

Toate imbirligaturile astea doar aparent lubrice :D au insa motivatii mai profunde si decit perpetuarea rasei umane :D de dupa 2012 - fiindca Bunkerul de pe forumul asta, chiar daca n-o sa fie construit efectiv vreodata-n realul imediat, deja EXISTA, da-da :), intr-un plan subtil, cu toate personajele/intrigile/functiile/cotzaielile/loviturile de stat ;) (trecute si viitoare - atentie, Evil, ca-s cu heblu' de 380 V si sirmele :D pe tine !!!), gata sa fie materializate in nu se stie care :rolleyes: dintre liniile temporale tzesute rabdator de Cronos-Paianjenul... :)

Atunci cind o sa ne intersectam poate cu totii, mai de-adevaratelea cumva (fie si ca-n alea 4.876 de episoade din "Tinar si Nelinistit", in combinatii de "n" luate cite "k", toti cu toate si viceversa :D) - sper doar ca ceva mai frumosi, consecventi, empatici si toleranti ca acum.  D-Evil o sa aiba asadar atunci aripioare pufoase ;) (si nu alea de liliac :D de-acuma) si n-o sa mai dezbine, ci o sa-mpace omuletzi, Niladam o sa bea doar ambrozie de maximum 20 de grade :D cu detzinuti/e... de buna voie-n catushe de catifea ;), io, XT-CT, o sa scriu postari eterice si nu persiflante si-o sa pot iubi, in fine, deloc ironic-pervers-superior ;) ABSOLUT TOATE fomeile din lume (fiindca proastele, foanfele, zaludele, agramatele, arogantele ori parshivele nici n-or sa mai iegziste :rolleyes:) Sandie o sa fie iubita de elevi/forumisti fiindca n-o sa le mai traga linii la palma, ci o sa lea dea tzigari cu "iarba" :D cind scriu corect gramatical, cumatrul PPan n-o sa mai fie atit de (holo)caustic :D, ci doar hatru cum il stim de fapt si migalos cu vorbele cum e cu bijou-urile, i-se-zicea-Aly o sa fie consecventa nu doar in "contre" paradoxale ori proslavirea iubitului in timp ce-si cauta altu' ;) ci si-n prezentza p-acilea, Onoyoko o sa faca strip-tease moca, din pura placere si nu pe cartele de mobil, :D, Soryn/Stomboli n-o sa mai lupte nici cu canibalii de prin rebele colonii francofone si nici cu capoase hetaire forumiste, :D Tashica o sa-si sparga televizorul :D chiar in timpul unei telenovele ;) gasindu-si, in fine, linistea interioara si prieteni/e "pe bune", nu doar clone duplicitar-veninoase :(, meticuloasa Betty/Funny/Observatoarea n-o sa mai fie urita :D... ci iubita implicit de everybadea, conu' Traven o sa-si uzeze umorul subtil un pic mai dezamorsat si nu pe post de mina anti-personal ;), sculptural-hexagoneza :D Mihaela_F o sa se implice mai mult decit spectatoare... din cripta :D in paruielile forumistice, mama glumetzilor :D Aurora36 o sa ne trateze si cu prezentza pe forum, nu doar cu plegomazine, ;) poetesa-biznisuamana :D Doriane o sa-si adune, impreuna cu Confidentu, esentza poetica ;) imprastiata acuma-n directii nebuloase, :rolleyes: Carol38 si Marin67 or sa aiba, in fine, un harem pe vaporul propriu si nu doar neveste plus amante portuare, :D Hara-Cata (deja numita Ministra a unui domeniu... secret deocamdata ;)) o sa creada mai mult in ea decit in destin, hipermicrobistul Egon o sa fie-n locul lui Berbecali la echipa Stelei Alpha Centauri :) si-o sa viziteze toate galaxiile prin teleportare, fara a mai fi nevoit sa simuleze ca munceste :D pentru meschine pachete turistice, sensibila Cami49 o sa decida, in fine, intre afaceri si suflet, :rolleyes: cumatrul NJD o sa fie convins pina la urma sa conduca un Federal Reserve Fund... umanist-comunist ;) cu sediul pe-un "Freedom Ship" itinerant, controversata Zitreishtrei o sa-si sexizeze :D limitele logicii formale doar aparent impecabile si-o sa atinga Nirvana (simultan cu enshpe sigili :D catifelate de barbati... aproape perfecti) abia odata cu intelegerea deshertaciunii... deshartei mariri, febletzea litorala ;) Unikaaaaa o sa fie nu doar... si mai frumoasa/devreme-acasa (chestie incredibila, nu ?! ;)), ci... si mai Mare Preoteasa a tuturor cultelor (inclusiv a aluia fundamentalist anti-chat :D), concitadina ei Kamin (cont sters :D) o sa vada si-n nuantze de gri, nu doar alb/negru, ;) la fel de semi-disparuta diplomata-sefa Shawuska n-o sa mai fie atit de timida, ci doar la fel de candida, :) explozivul ex-Ciudy SA o sa fie nu doar mai vizibil :D ca acum, ci si dezvaluitor al secretelor (cum incepuse si-aici, chiar daca nitzelush unilateral) si nu doar pastrator al lor pentru stilpii Puterii, idealistul... ratzional Lake n-o sa ne mai lase-n ceatza, :( ex-generalul Moebius o sa ne invetze sa zburam mai sus (nu insa sa zburam si de pe forum, :D ca el), iar tu, draga Tit...
Las' ca tie-ti zic mai incolo ce si cum. :D:D C-am obosit deja.

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-11-2008 18:01:06)


11-11-2008 11:14:58
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Excelenta analiza a  defectelor ce pot deveni calitati



Ultima modificare facuta de stromboli (11-11-2008 15:47:32)


11-11-2008 15:15:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
...Sau invers. ;) Fiindca unele din defectele celor 30 de caractere "atinse" mai sus pot fi considerate de unii... calitati. :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-11-2008 17:55:43)


11-11-2008 17:48:55
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


titmouse a scris:

...fiecare site cu pasarica lui , nu ?

Tit, treaba cu pasarelele ie cu dus si-ntors, copila moshului...
Unele-s bune de cordit iar altele nu-si afla alt rost pe lume , decat sa-ti fluiere-n creieri. Tu la care faci vorbire, manca-ti-ash ciocu'  tau de pitzigoi guresh ?


La ambele . Pentru ca tot a venit vorba de pasari , am vazut saptamana trecuta un soim dresat...nu pot sa-ti spun cat era de frumos...stapanul lui i-a dat capisonul jos de pe cap si a facut o demonstratie cu el...n-am stiut ca un soim este atat de frumos...


11-11-2008 17:57:58
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Extremule , tu esti Marele Cap Al Trebii . Tu esti .Numai tu puteai scrie atat de frumos...

Ultima modificare facuta de titmouse (11-11-2008 18:09:34)


11-11-2008 18:07:15
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ai dreptate Mare Procuroare ... numa' PreaLuminatului ii da prin cap asemenea lucruri ... Mare minune, cum le zice ...
Pan' la urma... nu 'ie greu
Tot asha ziceam shi eu
Poate chiar mai dichisit
Insa vezi ... NU M-AM GANDIT ! :rolleyes:


11-11-2008 20:25:24
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Vad ca e la moda sa ne afisham frumusetea , chiar daca e imprumutata :D



Ultima modificare facuta de stromboli (11-11-2008 20:52:40)


11-11-2008 20:48:52
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

revin cu noile reguli impuse de moi ca viitoare ministra (nu numai a postei...)
In ce priveste juramantul  :D ...propun sa se faca pe rand, dar ...cu public!!! :D Sa vedem, atunci, pe (unde mai scoate SIGILIU) Marele Cap! ;) si ministresele cu gandu' la ...luceferi!!! :x

Ultima modificare facuta de mihaela_f (12-11-2008 01:09:12)


11-11-2008 23:06:43
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:


P.S. Oi aduce si io a dinozaur :D, da' pradatori de talie... atit de mica :D:D n-au shanse sa ma eradicheze, cumetre Traven !! ;) Fiindca agilitatea de-a bate campii-n cheie Xclusiv "Gica-Contra" :D nu-i deloc o calitate...


Coane, repet, fiind de buna credinta, iau (pana la proba contrarie) drept real profilul inscris de xtrem ... de combativa zi33 ;):), astfel incat analiza comparativa "la propriu" :):D iese din discutie, deoarece marcati fiecare cate un punct in privinta unei talii mai mari ca a celuilalt ( ea la inaltime, iar tu la ... circumferinta ;) ) ... Chestia cu talia mica era (eventual) o referire la numarul de postari. Oricum, nu fac aceasta mai mult sau mai putin inspirata "glumitza";) pentru ca as crede ca nu ai inteles la ce faceam referire, sau pentru ca n-am inteles la ce faceai tu referire, dar un "sfat" :rolleyes: venit cu insistenta de pe ... umarul stang ;):) ... mi-a sugerat aceasta tachinerie ( si nu malitie, te poti convinge usor chiar si vizionand profilul inscris de mine ;):) , exemplificat vizual de fotografia care urmeaza ;) ) ...

In orice caz, caciula ...

(nu ma lasa sa expun fotografii in cadrul profilului):x:x:x

... acu' am tras-o pana la ochi si ma tin cu amandoua mainile de ea, pentru ca mam'zel vad ca s-a pus pe ... urecheat :):D. Chestia nelinistitoare este ca paruiala (sau ca sa pastrez ideea, urecheatul) verbala/verbal este incadrata/incadrat eufemistic ( in cazuri ... xtreme :rolleyes::) ) la ... polemica prieteneasca :D:D:D , asa incat ajungi sa te intrebi cum ar arata ... atacurile (?!?) :rolleyes::D 
Se pare ca a "mostenit"  destul de mult din "zestrea" eroinei unui topic pe care l-ai deschis cu ceva vreme in urma ( topic care chiar "a dus steagul" o perioada ), dar care a ramas oarecum in paragina. Hmmm, poate ca "evenimentele" recente ;) sa se constituie intr-un imbold suficient de puternic in directia readucerii in atentie a acestuia ;):D ... Evident ca nu este cazul sa mai fac precizari, ai inteles desigur, de la prima referire, despre care topic este vorba ;):D ...

zitreishtrei a scris:


traven a scris:

Aoleuuu !!! :D:D:D ... pai, pe Tasha am vazut ca ai pus-o la zid, da' Xtremul ar fi cica pe lista de prieteni :D:D:D ...
.

Polemica nu e antonimul prieteniei.
...

Sa'mna !!! ... :)
Cum era chestia aia cu " Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur " ... (?!?) :) ...
Da' gata, nu mai comentez, ca daca nu-s "cuminte" :), poate ma vad trecut si eu pe lista ... de prieteni :rolleyes::D:D ... si ma pomenesc implicat intr-o ... polemica :rolleyes: ( prieteneasca, evident :D:D ).

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 09:07:54)


12-11-2008 00:45:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Stefan Cel Mare stii doar c-avea 1,48 m, cumetre Traven! :D Cu asta cred c-am lamurit problema "marimilor" - dimensiunea clar nu conteaza, mai ales cind vine vorba de dimensiuni abstracte (cea a caracterului, mintzii, culturii etc). ;)

2. Iti spun insa din experientza proprie ca nu conteaza nici... la propriu - nu te gindi neaparat insa la "organili" expuse p-acilea de baietzasi ca la macelarie :D (exemplu: prima mea iubita din liceu avea 1,82 m, la cei "doar" 1,70 ai mei :D).

N-am din pacate prea mult timp de comentarii acum, revin insa mai pe seara...
P.S. Cit despre evolutia "frumoasei prietenii" :D:D dintre mine si z33, vezi noul topic (de la sectiunea "sex" - apropo de prejudecatile legate de diferentzele de virsta ;)).

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 11:46:46)


12-11-2008 10:29:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:

http://img353.imageshack.us/img353/1879 ... y21mf4.gif
revin cu noile reguli impuse de moi ca viitoare ministra (nu numai a postei...)
In ce priveste juramantul  :D ...propun sa se faca pe rand, dar ...cu public!!! :D Sa vedem, atunci, pe (unde mai scoate SIGILIU) Marele Cap! ;) si ministresele cu gandu' la ...luceferi!!! :x

Publice-s doar postarile d-acilea, draga Miha_F. :)
In plus, nu uita ca Decretele doar io le pot promulga/sigila :D (sa nu-mi spui ca ai si tu un Mare Sigiliu ;), ca nu te cred... :D:D)


12-11-2008 11:45:04
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

http://img353.imageshack.us/img353/1879 ... y21mf4.gif
revin cu noile reguli impuse de moi ca viitoare ministra (nu numai a postei...)
In ce priveste juramantul  :D ...propun sa se faca pe rand, dar ...cu public!!! :D Sa vedem, atunci, pe (unde mai scoate SIGILIU) Marele Cap! ;) si ministresele cu gandu' la ...luceferi!!! :x

Publice-s doar postarile d-acilea, draga Miha_F. :)
In plus, nu uita ca Decretele doar io le pot promulga/sigila :D (sa nu-mi spui ca ai si tu un Mare Sigiliu ;), ca nu te cred... :D:D)

:)

Ultima modificare facuta de mihaela_f (12-11-2008 15:15:19)


12-11-2008 15:10:24
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

http://img353.imageshack.us/img353/1879 ... y21mf4.gif
revin cu noile reguli impuse de moi ca viitoare ministra (nu numai a postei...)
In ce priveste juramantul  :D ...propun sa se faca pe rand, dar ...cu public!!! :D Sa vedem, atunci, pe (unde mai scoate SIGILIU) Marele Cap! ;) si ministresele cu gandu' la ...luceferi!!! :x

Publice-s doar postarile d-acilea, draga Miha_F. :)
In plus, nu uita ca Decretele doar io le pot promulga/sigila :D (sa nu-mi spui ca ai si tu un Mare Sigiliu ;), ca nu te cred... :D:D)


Cum spui tu, Luminatia TA :D
Despre SIGILIU' acela_i discutia?! :rolleyes:
 


12-11-2008 15:14:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Of, da' greu l-ai gasit, mai miha_f :D - ce-i drept, la cit de mic e... ;)

12-11-2008 15:17:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
DECRET PARA-SIGILAT :D
Prin prezenta, Traven (aka Moebius) e numit in functia imperios necesara de Sef al Serviciului Secret Bunkeristanez si nu in fosta pozitie de Ministru al Fortzoaselor :D Armate, pe care trebuie musai s-o accepte temerarul Stromboli (aka Soryn), care, daca refuza din nou inalta fonctzie, o sa si-o ia pe cocoasha :D:D de la mine, oricit de antrenat ar fi !!! Motivatie: sus-numitul Traven s-a dovedit Xtrem ;) de abil in operatiunea de camuflare a adevaratei sale identitati ;) - abia cu greu chiar si io, The Big XT-CT, dindu-mi seama ca EL E ALA si nu altu'. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 15:26:40)


12-11-2008 15:18:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

...Sau invers. ;) Fiindca unele din defectele celor 30 de caractere "atinse" mai sus pot fi considerate de unii... calitati. :D

EI,VEZI AICI AI SPUS UN MARE ADEVAR!!!
Ce pot sa spun e ca pe mine nu ma ating rautatile celor din jur...oricat de inversunati ar parea unii(unele)...cred ca mai degraba isi fac lor rau cu veninul pe  care il secreta...;)


13-11-2008 15:20:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

Prea Mare Fatarnic ,
Camera in care o sa depunem juramantul sa fie tapetata in roz cu model cu floricele de miozotis ...si pe usa sa fie scris cu litere mari : DEBATUO ERGO SUM !
Iata si o postare de-a ta , cu dedicatie : "Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii . Celelalte 8 nu sunt importante"

Uite cum sta treaba, draga Tit (da' ce-ti spun acum ramine intre noi, OK ? :rolleyes:): Freddie Mercury (caruia doar coarnele-i lipseau ;) - fac pariu ca Evil isi aduce un pic cu el) isi recunostea macar pe fatza pacatoshenia, cantand "I'm The Great Pretender" :D, dar io se pare c-as fi si mai diabolic, :D prefacindu-ma ca organizez cu mari eforturi rezistentza anti-reptiliana, cind de fapt mi-s cu gindul exclusiv la Camera Roz-bonbon, miozotisuri si alte "flori" ;) palpitind la fel de ispititor-rozalii... :D:D hihihi

Toate imbirligaturile astea doar aparent lubrice :D au insa motivatii mai profunde si decit perpetuarea rasei umane :D de dupa 2012 - fiindca Bunkerul de pe forumul asta, chiar daca n-o sa fie construit efectiv vreodata-n realul imediat, deja EXISTA, da-da :), intr-un plan subtil, cu toate personajele/intrigile/functiile/cotzaielile/loviturile de stat ;) (trecute si viitoare - atentie, Evil, ca-s cu heblu' de 380 V si sirmele :D pe tine !!!), gata sa fie materializate in nu se stie care :rolleyes: dintre liniile temporale tzesute rabdator de Cronos-Paianjenul... :)

Atunci cind o sa ne intersectam poate cu totii, mai de-adevaratelea cumva (fie si ca-n alea 4.876 de episoade din "Tinar si Nelinistit", in combinatii de "n" luate cite "k", toti cu toate si viceversa :D) - sper doar ca ceva mai frumosi, consecventi, empatici si toleranti ca acum.  D-Evil o sa aiba asadar atunci aripioare pufoase ;) (si nu alea de liliac :D de-acuma) si n-o sa mai dezbine, ci o sa-mpace omuletzi, Niladam o sa bea doar ambrozie de maximum 20 de grade :D cu detzinuti/e... de buna voie-n catushe de catifea ;), io, XT-CT, o sa scriu postari eterice si nu persiflante si-o sa pot iubi, in fine, deloc ironic-pervers-superior ;) ABSOLUT TOATE fomeile din lume (fiindca proastele, foanfele, zaludele, agramatele, arogantele ori parshivele nici n-or sa mai iegziste :rolleyes:) Sandie o sa fie iubita de elevi/forumisti fiindca n-o sa le mai traga linii la palma, ci o sa lea dea tzigari cu "iarba" :D cind scriu corect gramatical, cumatrul PPan n-o sa mai fie atit de (holo)caustic :D, ci doar hatru cum il stim de fapt si migalos cu vorbele cum e cu bijou-urile, i-se-zicea-Aly o sa fie consecventa nu doar in "contre" paradoxale ori proslavirea iubitului in timp ce-si cauta altu' ;) ci si-n prezentza p-acilea, Onoyoko o sa faca strip-tease moca, din pura placere si nu pe cartele de mobil, :D, Soryn/Stomboli n-o sa mai lupte nici cu canibalii de prin rebele colonii francofone si nici cu capoase hetaire forumiste, :D Tashica o sa-si sparga televizorul :D chiar in timpul unei telenovele ;) gasindu-si, in fine, linistea interioara si prieteni/e "pe bune", nu doar clone duplicitar-veninoase :(, meticuloasa Betty/Funny/Observatoarea n-o sa mai fie urita :D... ci iubita implicit de everybadea, conu' Traven o sa-si uzeze umorul subtil un pic mai dezamorsat si nu pe post de mina anti-personal ;), sculptural-hexagoneza :D Mihaela_F o sa se implice mai mult decit spectatoare... din cripta :D in paruielile forumistice, mama glumetzilor :D Aurora36 o sa ne trateze si cu prezentza pe forum, nu doar cu plegomazine, ;) poetesa-biznisuamana :D Doriane o sa-si adune, impreuna cu Confidentu, esentza poetica ;) imprastiata acuma-n directii nebuloase, :rolleyes: Carol38 si Marin67 or sa aiba, in fine, un harem pe vaporul propriu si nu doar neveste plus amante portuare, :D Hara-Cata (deja numita Ministra a unui domeniu... secret deocamdata ;)) o sa creada mai mult in ea decit in destin, hipermicrobistul Egon o sa fie-n locul lui Berbecali la echipa Stelei Alpha Centauri :) si-o sa viziteze toate galaxiile prin teleportare, fara a mai fi nevoit sa simuleze ca munceste :D pentru meschine pachete turistice, sensibila Cami49 o sa decida, in fine, intre afaceri si suflet, :rolleyes: cumatrul NJD o sa fie convins pina la urma sa conduca un Federal Reserve Fund... umanist-comunist ;) cu sediul pe-un "Freedom Ship" itinerant, controversata Zitreishtrei o sa-si sexizeze :D limitele logicii formale doar aparent impecabile si-o sa atinga Nirvana (simultan cu enshpe sigili :D catifelate de barbati... aproape perfecti) abia odata cu intelegerea deshertaciunii... deshartei mariri, febletzea litorala ;) Unikaaaaa o sa fie nu doar... si mai frumoasa/devreme-acasa (chestie incredibila, nu ?! ;)), ci... si mai Mare Preoteasa a tuturor cultelor (inclusiv a aluia fundamentalist anti-chat :D), concitadina ei Kamin (cont sters :D) o sa vada si-n nuantze de gri, nu doar alb/negru, ;) la fel de semi-disparuta diplomata-sefa Shawuska n-o sa mai fie atit de timida, ci doar la fel de candida, :) explozivul ex-Ciudy SA o sa fie nu doar mai vizibil :D ca acum, ci si dezvaluitor al secretelor (cum incepuse si-aici, chiar daca nitzelush unilateral) si nu doar pastrator al lor pentru stilpii Puterii, idealistul... ratzional Lake n-o sa ne mai lase-n ceatza, :( ex-generalul Moebius o sa ne invetze sa zburam mai sus (nu insa sa zburam si de pe forum, :D ca el), iar tu, draga Tit...
Las' ca tie-ti zic mai incolo ce si cum. :D:D C-am obosit deja.

Uitasem de continuare: "iar tu, draga Tit, o sa ramai aceeasi". :)


13-11-2008 15:27:51
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

Prea Mare Fatarnic ,
Camera in care o sa depunem juramantul sa fie tapetata in roz cu model cu floricele de miozotis ...si pe usa sa fie scris cu litere mari : DEBATUO ERGO SUM !
Iata si o postare de-a ta , cu dedicatie : "Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii . Celelalte 8 nu sunt importante"

Uite cum sta treaba, draga Tit (da' ce-ti spun acum ramine intre noi, OK ? :rolleyes:): Freddie Mercury (caruia doar coarnele-i lipseau ;) - fac pariu ca Evil isi aduce un pic cu el) isi recunostea macar pe fatza pacatoshenia, cantand "I'm The Great Pretender" :D, dar io se pare c-as fi si mai diabolic, :D prefacindu-ma ca organizez cu mari eforturi rezistentza anti-reptiliana, cind de fapt mi-s cu gindul exclusiv la Camera Roz-bonbon, miozotisuri si alte "flori" ;) palpitind la fel de ispititor-rozalii... :D:D hihihi

Toate imbirligaturile astea doar aparent lubrice :D au insa motivatii mai profunde si decit perpetuarea rasei umane :D de dupa 2012 - fiindca Bunkerul de pe forumul asta, chiar daca n-o sa fie construit efectiv vreodata-n realul imediat, deja EXISTA, da-da :), intr-un plan subtil, cu toate personajele/intrigile/functiile/cotzaielile/loviturile de stat ;) (trecute si viitoare - atentie, Evil, ca-s cu heblu' de 380 V si sirmele :D pe tine !!!), gata sa fie materializate in nu se stie care :rolleyes: dintre liniile temporale tzesute rabdator de Cronos-Paianjenul... :)

Atunci cind o sa ne intersectam poate cu totii, mai de-adevaratelea cumva (fie si ca-n alea 4.876 de episoade din "Tinar si Nelinistit", in combinatii de "n" luate cite "k", toti cu toate si viceversa :D) - sper doar ca ceva mai frumosi, consecventi, empatici si toleranti ca acum.  D-Evil o sa aiba asadar atunci aripioare pufoase ;) (si nu alea de liliac :D de-acuma) si n-o sa mai dezbine, ci o sa-mpace omuletzi, Niladam o sa bea doar ambrozie de maximum 20 de grade :D cu detzinuti/e... de buna voie-n catushe de catifea ;), io, XT-CT, o sa scriu postari eterice si nu persiflante si-o sa pot iubi, in fine, deloc ironic-pervers-superior ;) ABSOLUT TOATE fomeile din lume (fiindca proastele, foanfele, zaludele, agramatele, arogantele ori parshivele nici n-or sa mai iegziste :rolleyes:) Sandie o sa fie iubita de elevi/forumisti fiindca n-o sa le mai traga linii la palma, ci o sa lea dea tzigari cu "iarba" :D cind scriu corect gramatical, cumatrul PPan n-o sa mai fie atit de (holo)caustic :D, ci doar hatru cum il stim de fapt si migalos cu vorbele cum e cu bijou-urile, i-se-zicea-Aly o sa fie consecventa nu doar in "contre" paradoxale ori proslavirea iubitului in timp ce-si cauta altu' ;) ci si-n prezentza p-acilea, Onoyoko o sa faca strip-tease moca, din pura placere si nu pe cartele de mobil, :D, Soryn/Stomboli n-o sa mai lupte nici cu canibalii de prin rebele colonii francofone si nici cu capoase hetaire forumiste, :D Tashica o sa-si sparga televizorul :D chiar in timpul unei telenovele ;) gasindu-si, in fine, linistea interioara si prieteni/e "pe bune", nu doar clone duplicitar-veninoase :(, meticuloasa Betty/Funny/Observatoarea n-o sa mai fie urita :D... ci iubita implicit de everybadea, conu' Traven o sa-si uzeze umorul subtil un pic mai dezamorsat si nu pe post de mina anti-personal ;), sculptural-hexagoneza :D Mihaela_F o sa se implice mai mult decit spectatoare... din cripta :D in paruielile forumistice, mama glumetzilor :D Aurora36 o sa ne trateze si cu prezentza pe forum, nu doar cu plegomazine, ;) poetesa-biznisuamana :D Doriane o sa-si adune, impreuna cu Confidentu, esentza poetica ;) imprastiata acuma-n directii nebuloase, :rolleyes: Carol38 si Marin67 or sa aiba, in fine, un harem pe vaporul propriu si nu doar neveste plus amante portuare, :D Hara-Cata (deja numita Ministra a unui domeniu... secret deocamdata ;)) o sa creada mai mult in ea decit in destin, hipermicrobistul Egon o sa fie-n locul lui Berbecali la echipa Stelei Alpha Centauri :) si-o sa viziteze toate galaxiile prin teleportare, fara a mai fi nevoit sa simuleze ca munceste :D pentru meschine pachete turistice, sensibila Cami49 o sa decida, in fine, intre afaceri si suflet, :rolleyes: cumatrul NJD o sa fie convins pina la urma sa conduca un Federal Reserve Fund... umanist-comunist ;) cu sediul pe-un "Freedom Ship" itinerant, controversata Zitreishtrei o sa-si sexizeze :D limitele logicii formale doar aparent impecabile si-o sa atinga Nirvana (simultan cu enshpe sigili :D catifelate de barbati... aproape perfecti) abia odata cu intelegerea deshertaciunii... deshartei mariri, febletzea litorala ;) Unikaaaaa o sa fie nu doar... si mai frumoasa/devreme-acasa (chestie incredibila, nu ?! ;)), ci... si mai Mare Preoteasa a tuturor cultelor (inclusiv a aluia fundamentalist anti-chat :D), concitadina ei Kamin (cont sters :D) o sa vada si-n nuantze de gri, nu doar alb/negru, ;) la fel de semi-disparuta diplomata-sefa Shawuska n-o sa mai fie atit de timida, ci doar la fel de candida, :) explozivul ex-Ciudy SA o sa fie nu doar mai vizibil :D ca acum, ci si dezvaluitor al secretelor (cum incepuse si-aici, chiar daca nitzelush unilateral) si nu doar pastrator al lor pentru stilpii Puterii, idealistul... ratzional Lake n-o sa ne mai lase-n ceatza, :( ex-generalul Moebius o sa ne invetze sa zburam mai sus (nu insa sa zburam si de pe forum, :D ca el), iar tu, draga Tit...
Las' ca tie-ti zic mai incolo ce si cum. :D:D C-am obosit deja.



Da, frumoasa postare a lu Extremu' pe Campia Visurilor dar care mi-a produs senzatia ca postarea este fantasticul cantec al "Pasarii Spin".


14-11-2008 12:49:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Nu sparg televizorul,sunt si voi ramine pasnica...=)
Iar telenovele chiar nu ma gusta... dar, m-ai amuzat teribil cu aceasta viziune...=D=D
Viziunea si actiunea,corelate pot schimba lumea...=)


14-11-2008 16:32:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Am o groaza de date noi la tema - dar ma tem ca s-o-nsera :D (si-n plus o sa fiu inghitzit de plictisitele voastre cascaturi ;)), asa ca mai bine ma abtin...

Cel mai bine-i cred ca fiecare sa-si urmeze destinul/karma (care include propriile placiditatzi, neimplicari, sincope ale perspectivei unor orizonturi mai departate decit nasul propriu :D ori cel mult decit drumul servici-piatza (hipermarket, na :D) -acasa :() si gataaaaa !!!

In orice caz, precedentele date extrase in ultimii ani din diverse contexte/predictzii constat acum retrospectiv ca s-au indeplinit in proportie de circa 80% - ingrijorator de mult (desi fie chiar si un procent de 60% era suficient ca sa ma puna pe ginduri). :rolleyes:

Vin vremuri interesante ;) insa, asta-i clar...
Atentie totusi: NU AM ZIS :rolleyes: NIMIC despre foamete, rebeliuni, lege martziala, simulari de noi atentate... neutronice de asta data, lagare de concentrare, control total, implanturi, guvern mondial si moneda asemenea, atacarea Iranului, Armaggedon si alte elucubratii :D de genul asta...:D:D hihihi

Trist e doar ca nu-s shanse de schimbare a umanitatii din interior.
Ipoteza improbabila, :rolleyes: care ne-ar fi scapat de toate relele ce au sa vina.
Asta-i viatza. :)
Adica... asta va fi fost viatza, de fapt. :( (am folosit oare corect viitorul anterior, draga Sandie ?! :rolleyes: :D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 02:09:23)


18-12-2008 01:34:47
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Auzi signor XP ...tocmai am vindut casa pentru ca vine "sfirsitul" ...daca nu se intimpla nimic am sa te calc cu tricicleta hihihi
PS.asteptam informatiile de care pomenesti
HIC!


18-12-2008 02:36:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

Auzi signor XP ...tocmai am vindut casa pentru ca vine "sfirsitul" ...daca nu se intimpla nimic am sa te calc cu tricicleta hihihi
PS.asteptam informatiile de care pomenesti
HIC!

Bre cumetre D-evil, acu' era momentu' sa CUMPERI :D, nu sa vinzi !!! (inclusiv suflete - s-au ieftinit rau de tot si alea ;))
Astea-s insa noutatile (pe scurt) ;) - that's why I'm BLUE
... :( (sau... nu :D:D hihihi)

Xtremul a scris:

Am o groaza de date noi la tema - dar ma tem ca s-o-nsera :D
Vin vremuri interesante ;) insa, asta-i clar...
Atentie totusi: NU AM ZIS :rolleyes: NIMIC despre foamete, rebeliuni, lege martziala, simulari de noi atentate... neutronice de asta data, lagare de concentrare, control total, implanturi, guvern mondial si moneda asemenea, atacarea Iranului, Armaggedon si alte elucubratii :D de genul asta...:D:D hihihi


Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 03:04:20)


18-12-2008 02:57:19
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
AHHHHHHHHH!!!! Tricicleta neagra!!! O auzi? Da da...schirtziitul ala enervant :D incet dar sigur te ajunge din urma :x :x ESTI MINCAT hihihi
Unul din motivele pentru care am trimis "utilajul" pe urmele tale este editarea ...
Am o idee :D cind termini o postare pune si tu un cuvint de genul ...gata stop ..etc etc ca sa nu postez reply si sa ma trezesc complet offtopic :x :x

Hic!

Ultima modificare facuta de evil (18-12-2008 03:12:35)


18-12-2008 03:07:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

AHHHHHHHHH!!!! Tricicleta neagra!!! O auzi? Da da...schirtziitul ala enervant :D incet dar sigur te ajunge din urma :x :x ESTI MINCAT hihihi
Hic!

Aoileu, am rupt-o-n fericire daca-i Volga aia neagra cu 3 rotzi pe urmele mele !!! :D:D
Las' ca ai un loc rezervat in Bunker-2012, asa ca n-o s-ajungi homeless, cumetre Evil, doar Sarsaila :D n-are cum sa lipseasca din orice comunitate mai mare de 2 membri... ;)


18-12-2008 03:10:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
N-am cum, daca nu postez "in rate" ma delogheaza (reptilienii :D:D, ti-e clar cred, hihihihihi)

18-12-2008 03:14:50
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
AHA! cred ca incepe sa-mi placa chestia asta cu edit....
PS. Daca urmaresti atent evolutia Bunkeristanilor...cred ca o sa cam bata vintul prin el....TRADATORI si DEZERTORI!!!
HIC!


18-12-2008 03:16:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

AHA! cred ca incepe sa-mi placa chestia asta cu edit....
PS. Daca urmaresti atent evolutia Bunkeristanilor...cred ca o sa cam bata vintul prin el....TRADATORI si DEZERTORI!!!
HIC!

Ca bine zici, e calm plat si apatie blegoasa :D prin topicurile Bunkerineze-2012, de parca chiar TU. Maestre ;), ti-ai fi bagat coditza...

Las' ca vin ei la poarta Buncarului (ca-n bancurile cu Stefan cel Mare :D si ma-sa) si-o sa-i doara minutzele de-atita ciocanit... :D:D
P.S. Gata, nu mai editez ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 03:23:34)


18-12-2008 03:21:40
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

Xtremul a scris:

N-am cum, daca nu postez "in rate" ma delogheaza (reptilienii :D:D, ti-e clar cred, hihihihihi)



Atunci da-mi voie sa-ti dezvalui un "inside" ...JE  are un sistem mai "jmeker" ...cind ma delogheaza(nu pt ca scriu mult sau ca gindesc ceea ce scriu...) ...inainte de a posta fac un copy...daca link-ul e perimat ...ma reloghez dau refresh si paste la textul copiat...hihihi
HIC!


18-12-2008 03:22:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stiam si io jmekeria asta, coane, da' e ceva mai complicat la mine (sabotare subtila REPTILIANA :D:D, clar), se opreste/moare computeru' DE TOT cind mi-e lumea mai draga si pe urma-si cere scuze Microsoftu'ma-sii lu'Bill Gates :x ca a fost "a serious error" :D si alte balarii.

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 03:27:36)


18-12-2008 03:26:10
   
Pagini: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 20    
Mergeti la