Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / BUNKERISTANIA REDIVIVA :-) (sa moara dusmanii ca sobolanii... hihihi)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 20
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

D'-apoi PreaLuminate, e fioros, negru shi... are paloshu' lung :rolleyes: Parca l-am mai vazut, da' nu'sh de un' sa-l iau :rolleyes: Totushi, n-ashi fi 'io prea impresionat ( mai ales ca nu-'ntzeleg ce scrie acolo pe afishu' electoral :rolleyes: ), da' ma-'spaimanta acel "...and more" de la sfarshit :rolleyes:
Shi... nu pare de actualitate... caci acolo trebuia sa scrie "Bem" nu "Beam" ( ca eu inca nu m-am oprit... :rolleyes: ), dar sincer, vodca "Project Blue" n-am consumat inca pana acuma' :rolleyes:
Saru'mana sefa... ia sa pui mana (asha... prin mijloace interne ;) ) sa faci aprovizionarea cu astfel de... tarie :rolleyes: .. sa aflu shi 'io care-i gustu

:D:D Mdaaa, sherife, ce vremuri... pe cind Project Blue beam... :D:D hihihi

Adevaru-i ca personaju' doar la prima vedere pare fioros, fiindca, daca te uiti mai atent, izmenele alea din material gen pufoaica :D:D ii strica tot chichirezu' astmaticului ! :D Asa ca... sho pa el, cosmosherife !!! (cu Blaga fara lesa, evident) :D:D hihihi

Lake a scris:

Ăla negru de respira greu... Apropo, un banc:

Un sudist foarte bătrān află că la conducerea SUA a ajuns acum un negru. Replica lui:
- Ce māndru trebuie să fie stăpānul lui!


Bun ...rau :D:D bancu': sa stii insa ca si io-s cumva mindru :rolleyes: de Obama (fara sa fiu totusi stapinul lui - tot dEvil :rolleyes: cred ca e). Motivul unic al admiratiei mele: asa cum Niladam a ramas consecvent cu trascaul, :D nici de-al dreaku' nu s-a lasat de fumat nici Obama! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2009 08:22:02)


30-10-2009 07:48:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Pai,unde-i ordin nu-i tocmeala...cine-i sef de interne?ai uitat? =D=D

Va ordon, treceti Carpatzii inot !!! :D:D
Nu Dvs. o sa va ordon asta in 2012, stimata ministra de Interne Tasha, ci subaltenilor Niladam si Titmouse ;) cind o sa fim potopitzi nu doar de ape (doar in palinca sa nu intre apa... :rolleyes:), ci mai ales de reptilieni d-astia... de respira greu. :D:D

* Serios acum, am bagat o geana :) la o harta a  Europei/Romaniei cu posibila configuratie a unui viitor "potop" consecutiv schimbarii polilor magnetici ai Terrei, harta straniu de asemanatoare cu predictiile unei cunoscute clarvazatoare oarbe :rolleyes: (care cred io c-au fost si "sursa de inspiratie" a conspiratzionistului semi-secu-SF-ist :D Radu Cinamar din al sau totusi... gogonat :D "Viitor cu cap de mort").

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2009 08:22:45)


30-10-2009 08:06:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa va bag totusi si-o poza cu... evidentul Sfinx din Mtii Buzaului (Tzara Luanei) :rolleyes: - total necunoscut, spre deosebire de al' din Bucegi - si mai convingator decit 1001 legende/mituri colportate aiuristic si lejer atacabile de diversi "Gica-Contra" ai teoriilor... hai sa le zicem paleoastronautico-mioritice. :rolleyes: .
Intrebare implicita insa: cine, cu ce si cind i-o fi taiat capul ??? :rolleyes:



Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2009 10:32:03)


30-10-2009 08:25:23
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Hai sa va bag totusi si-o poza cu... evidentul Sfinx din Mtii Buzaului (Tzara Luanei)
Intrebare implicita insa: cine si cind i-o fi taiat capul ??? :rolleyes:

http://img692.imageshack.us/img692/9902/26072009023.jpg

Presupunand ca l-a avut !


30-10-2009 09:42:53
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Mare Cap al Trebii , ai vazut  acum vreo doua luni la televizor pe mexicanul acela care a facut public faptul ca a capturat un extraterestru , ma rog , o creatura ce nu putea fi identificata ?
Ce zici de mexican ,  ca la doua zile dupa ce l-a facut public pe solzosu', a murit mexicanul ars de viu in masina fara sa fi foat implicat in vreun accident si moartea a fost catalogata drept inexplicabila
Ce bine de tine ca nu esti luat pe-aici foarte in serios !
Mai , da' esti viu !


ps.Da' unde-i solzosu'? Pe mine m-a impresionat , n-am vazut niciodata un solzos in carne si oase...ma rog , in carne si solzi.

Ultima modificare facuta de titmouse (30-10-2009 09:50:29)


30-10-2009 09:46:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Hai sa va bag totusi si-o poza cu... evidentul Sfinx din Mtii Buzaului (Tzara Luanei)
Intrebare implicita insa: cine, cu ce si cind i-o fi taiat capul ??? :rolleyes:

http://img692.imageshack.us/img692/9902/26072009023.jpg

Presupunand ca l-a avut !

L-a avut 100%, Procuroare-sefa ! ;) (stiu ca fonctzia te obliga totusi sa fii sceptica... :D:D)
Poti sa-l vezi cu ochisorii tai (gitu-i clar taiat - perfect plan :)) pe platoul dintre N..i si A....s din M-tii Buzaului (cine stie... cunoaste ;)).
Na c-am deconspirat locatzia exacta... :rolleyes: da' oricum nu ma ia nimeni in serios!!! :D:D
Asa cum NIMIC... SERIOS nu-i luat in serios, in tzarisoara asta blestemata. :x
Care ar trebui sa fie (si... va fi) intai rasa, si-apoi schimbata din temelii, foarte curind... :rolleyes:

P.S. 1 Autocombustia mexicanului aluia e doar o mica parte dintr-o poveste mult mai lunga. ;)
P.S. 2 "Solzosu'" ;) e la locu' lui - chiar daca-i... amovibil, ca orice Sigiliu respectabil !! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2009 10:37:51)


30-10-2009 10:01:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Am si alte poze/stiri/intimplari mai mult decit interesante - de-aici, de la noi si chiar... de linga noi, nu din carti "de senzatie" - date ignorate doar din SLS (Sfinta Lene Spirituala) :D:D -, dar, cum vad (fara vreo urma de surprindere :)) ca subiectele de genul asta chiar nu intereseaza (cu minore exceptii) pe nimeni, uite ca ma abtin, :) urmind poate si rugamintile din unele... fals pudic-respectabile profile de madame dornice de iluzorii garantii de eternitate-n avans: "aventurierii si neseriosii rog sa se abtina" :D:D hihihi.

Uite cum iar aiurez offtopic :rolleyes: - continui sa cred insa ca omuletzii care resping din start ideea ca viata-n sine e in definitv o AVENTURA au toate shansele sa ramine singuri-cuci :) (chiar daca "singuri in doi"), pina ajung la orizontala... finala, reci si cu vata-n nas. :D:D
Murind, evident, la fel de ignorantzi cum s-au nascut. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-10-2009 12:09:57)


31-10-2009 11:48:59
   
?? VIRTUAL
Cont Sters

Inregistat: 30-08-2009
Mesaje: 28
xtremitati inutile  :rolleyes:

31-10-2009 16:14:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

VIRTUAL a scris:

xtremitati inutile  :rolleyes:

:rolleyes: ... si cind ma gindesc ca-n profilu' tau scrie: "o energie pozitiva, un spirit iubitor"... :(

Acu' pe bune, coane VIRTUAL, pe linga faptul ca prezinti simptomele clare ale sindromului... SLS (Sfinta Lene Spirituala), :D:D din simplul motiv ca nu vad nici macar juma' de argument in eructatia :D ta d-aici (ce sa mai vorbim de "genialele" tale postari, exclusiv pe topicele cu joculetze puerile) :D, mai cred ca esti de fapt... realmente VIRTUAL :rolleyes:.
Adica.... de mult la orizontala, rece si cu vata-n nas :D:D - cel putin din p.d.v. spiritual. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-10-2009 20:26:09)


31-10-2009 20:18:31
   
?? VIRTUAL
Cont Sters

Inregistat: 30-08-2009
Mesaje: 28

Xtremul a scris:


VIRTUAL a scris:

xtremitati inutile  :rolleyes:

:rolleyes: ... si cind ma gindesc ca-n profilu' tau scrie: "o energie pozitiva, un spirit iubitor"... :(

Acu' pe bune, coane VIRTUAL, pe linga faptul ca prezinti simptomele clare ale sindromului... SLS (Sfinta Lene Spirituala), :D:D din simplul motiv ca nu vad nici macar juma' de argument in eructatia :D ta d-aici (ce sa mai vorbim de "genialele" tale postari, exclusiv pe topicele cu joculetze puerile) :D, mai cred ca esti de fapt... realmente VIRTUAL :rolleyes:.
Adica.... de mult la orizontala, rece si cu vata-n nas :D:D - cel putin din p.d.v. spiritual. :(


pastreaza-ti echilibrul interior, totul este o iluzie   :rolleyes:


31-10-2009 20:39:24
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Draga Virtual, fara a avea nicio nanosecunda ;) aerul ca i-as lua apararea Xtremului ( pe langa faptul ca-i baiat mare si se descurca si singur, se poate observa cu ochiul liber ca are o dexteritate...xtrema ;) in desfasurarea acestei activitati ), as vrea sa-ti spun cateva cuvinte.
Inteleg ca pentru tine ideile expuse pe acest topic sunt inutile. Din punctul meu de vedere, si sunt convinsa ca nu sunt singura care gandeste asa, acest topic este foarte interesant. Nestiind foarte multe despre subiect, ma abtin sa-mi dau cu parerea, as fi ridicola. Dar citesc ce se scrie aici.
Si imi place acest topic pentru ca imaginatia este cea mai interesanta si minunata calitate pe care noi, oamenii, o putem avea. Ca specie, nici macar n-am fi supravietuit in cel mai umil stadiu, fara ea.

Si in final, un lucru interesant ( poate inutil si plicticos pentru tine) pe care l-am auzit candva : un recent calculator ultraperfectionat , analizand toate datele ce i  s-au pus la dispozitie, a ajuns la concluzia implacabila ca niciodata nu a existat nici cea mai mica sansa ca viata sa apara pe planeta Pamant...

Acest lucru este unul din motivele care m-au  facut sa cred ca simpla gandire,  proces care urmeaza reguli si norme riguroase, corespunzatoare cu realitatea obiectiva ( stiu, Lake, stiu ;) ) oricat de corecta in esenta, nu-i de-ajuns.

Ultima modificare facuta de Romanticide (31-10-2009 22:21:59)


31-10-2009 21:58:52
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Na, că mă trezesc că draga-mi Romanticidă mă pomeneşte pe unde apucă! Şi cică nu şi nu... ştiam eu că e doar de faţadă! :):):)
Totuşi, pe acest topic mă abţin să comentez altceva decāt poante, pentru că eu nu prea le am cu teoriile despre conspiraţii, francmasonerie, diferitele sfārşituri ale lumii (fizice sau metafizice), control, extratereştri, etc. Nu spun că nu cred că ele ar fi adevărate, ci doar că nu consider că eu am capacitatea de a selecta informaţiile reale de zvonistică şi, mai mult, capacitatea mea de īnţelegere e prea limitată ca să pot avea o privire de ansamblu. Ca atare, prefer să īmi desfăşor viaţa fără a le lua īn seamă. Cānd şi dacă o fi să se petreacă ceva de acel gen, să se petreacă. Dar ştiu că pentru alţii ele constituie informaţii importante, ca atare, din respect pentru ei, nu mă bag unde nu īmi fierbe oala.


31-10-2009 22:38:59
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Lake, credeam c-am demonstrat deja ca-i evident adevarata vorba aia : qui s'aime se taquine .:):):)
Eu nu vorbeam de credibilitatea teoriilor conspirationiste, ci de imaginatie. De imaginatia aia minunata care muta muntii din loc.


31-10-2009 22:49:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Adorabil dialogul vostru despre... imaginatie, copiii moshului, :D da' cred totusi ca unele chestii absolut tangibile, concrete (cum e deloc cunoscutul "Sfinx din M-tii Buzaului") pot fi o baza de plecare solida nu doar pentru dezvoltarea imaginatiei, ci si-n confirmarea unor teorii... hai sa le zicem paleoastronautice, etichetate pina nu demult drept aiuristic-nebuloase. :) Nu mai reiau insa acum varii increngaturi ale ipotezelor "annunakiene" :rolleyes: legate de zona respectiva, cu subvariante multiple de emigrare pelasgica, pre-sumeriana a... creatorilor nostri, :rolleyes: ce par sa fi "debarcat" initzial chiar AICI, cu sau fara "lina de aur" in traista....
Solzosul Io-Anu
(ori... sexoasa Lu-Ana ?! ;)) revine oricum in curind - si nu doar "pe ecrane". :D:D

Pe de alta parte, sint absolut de acord SI :) cu varianta pozitiei indiferente a cumatrului Lake vizavi de capitolul "conspirationist", macar prin prisma aparentei noastre neputintze (ca indivizi = "persoane fizice care este", :D:D vorba lu' vanghelie) de a "misca" vizibil fie si doar detalii din mersul implacabil al unor evenimente.

Si totusi, ceva-ceva tot se... invirteste, credeti-ma !!! ;)
Macar fiindca, de-o vreme, am prins citeva "fire" - deloc virtuale si astea :) - care duc spre un... si mai necunoscut sistem de tunele/sali subterane enorme :rolleyes: din aceeasi zona - detalii care NU vor aparea insa NICIODATA, pe niciun website din lumea asta. :)
Si cu atit mai putin pe unul dedicat exclusiv LIPELILOR CU viteza supraluminica :) - ultimul user inregistrat aici fiind "sex-machine", :D precedat de ceva mai putin elegantul  "pulosu' futebine" !!! :D:D:D hihohi

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-11-2009 01:43:20)

01-11-2009 01:00:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

VIRTUAL a scris:


Xtremul a scris:


VIRTUAL a scris:

xtremitati inutile  :rolleyes:

:rolleyes: ... si cind ma gindesc ca-n profilu' tau scrie: "o energie pozitiva, un spirit iubitor"... :(

Acu' pe bune, coane VIRTUAL, pe linga faptul ca prezinti simptomele clare ale sindromului... SLS (Sfinta Lene Spirituala), :D:D din simplul motiv ca nu vad nici macar juma' de argument in eructatia :D ta d-aici (ce sa mai vorbim de "genialele" tale postari, exclusiv pe topicele cu joculetze puerile) :D, mai cred ca esti de fapt... realmente VIRTUAL :rolleyes:.
Adica.... de mult la orizontala, rece si cu vata-n nas :D:D - cel putin din p.d.v. spiritual. :(

pastreaza-ti echilibrul interior, totul este o iluzie   :rolleyes:

Pai vezi bine ca mi-l pastrez, ca altfel... mi-l pierdeam :D si nu rideam, ci pe matalutza neaosh te-njuram !!! :D:D hihihi


01-11-2009 01:56:55
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dragul meu Xtrem, consider că prin orice fac pot "mişca" orice eveniment. Indiferenţa mea legată de subiectul acestui forum este identică cu aceea legată de politică. Părerea mea este că viaţa mea nu depinde de factori externi, ci depinde de cum o trăiesc eu, clipă de clipă. Unele informaţii dintre cele prezentate pe acest forum mi se par interesante, posibile, plauzibile, sau exerciţii de imaginaţie, sau... oricum le poate categorisi cineva. Dar, nefiind capabil să discern grāul de neghină, cum se spune, şi nefiind īn mod deosebit interesat de a căuta firul Ariadnei (din motivul invocat mai sus, anume că sunt de părere că viaţa mea depinde de cum o trăiesc eu, nu de alţi factori) prefer să īmi canalizez atenţia către alte direcţii, iar aceasta să o mai privesc din cānd īn cānd, aşa, de curiozitate.
Dar, repet, pentru unii oameni aceste informaţii consituie lucruri serioase, importante şi către care īşi īndreaptă atenţia, ca atare mi se pare corect să nu mă bag acolo unde nu īmi fierbe oala. Fiecare om are sfera sa de preocupări, la fel de serioasă şi de importantă ca a oricărui alt om. :)


01-11-2009 10:34:08
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

Adorabil dialogul vostru despre... imaginatie, copiii moshului, :D da' cred totusi ca unele chestii absolut tangibile, concrete (cum e deloc cunoscutul "Sfinx din M-tii Buzaului") pot fi o baza de plecare solida nu doar pentru dezvoltarea imaginatiei, ci si-n confirmarea unor teorii... hai sa le zicem paleoastronautice, etichetate pina nu demult drept aiuristic-nebuloase. :)


Din cate am observat eu , un numar destul de mare de teorii celebre ale unor personalitati ale stiintei  sunt argumentate sau combatute cu argumente stiintifice solide. N-o sa dau decat un singur exemplu : teoria evolutiei a lui Darwin. La 150 de ani de la aparitia ei, nu poate fi confirmata sau infirmata pe de-antregul. Si ma refer la o teorie stiintifica, sustinuta sau atacata de oameni de stiinta cu argumente stiintifice solide. Daca ei, ca-s destepti, nu se pot pune de acord, eu ce sa cred? Pana la urma, voi alege acele argumente care mi se vor parea mie valide, in functie de cunostintele acumulate, de posibilitatea "procesarii" datelor, de viteza sinapselor si...probabil mult mai multe criterii de care poate nici nu-s constienta  . Pe de alta parte, orice as alege, pentru unii dintre semenii mei mai simpluti, tot gresit am ales.
Vorbind despre "teoriile paleoastronautice" ;) vehiculate pe-aici sau aiurea, alegerea mea este sa ignor meteahna umana de a considera ca "cine nu-i cu noi e impotriva noastra". Meteahna de care mai toti suferim, fie ca suntem constienti, fie ca nu, ca altfel n-am sari de 3 metri in sus de cum ne contrazice cineva. 
Neexistand argumente puternice care sa sustina aceste teorii ( sau neavand eu cunostinta de ele, sau lipsindu-mi abilitatile de a procesa asemenea informatii), prefer sa privesc cu admiratie intinderea spatiului prin care poate zbura nestingherita imaginatia unora, decat sa reduc totul la spatiul minuscul in care  am eu libertatea de miscare.
Cea mai importanta urmare, pentru mine, a citirii unui astfel de topic este ca m-a trimis prin spatiul virtual sa caut informatii (cea mai recenta vizita a fost  ca sa ma dumiresc ce-s aia pelasgi :) ). Asa ca e  de bine sa ne mai trimita cineva, din cand in cand, la ...plimbare ;) .

Ultima modificare facuta de Romanticide (01-11-2009 13:34:20)


01-11-2009 12:32:28
   
?? iluzia
Cont Sters

Inregistat: 21-08-2009
Mesaje: 18

Xtremul a scris:


VIRTUAL a scris:


Xtremul a scris:


:rolleyes: ... si cind ma gindesc ca-n profilu' tau scrie: "o energie pozitiva, un spirit iubitor"... :(

Acu' pe bune, coane VIRTUAL, pe linga faptul ca prezinti simptomele clare ale sindromului... SLS (Sfinta Lene Spirituala), :D:D din simplul motiv ca nu vad nici macar juma' de argument in eructatia :D ta d-aici (ce sa mai vorbim de "genialele" tale postari, exclusiv pe topicele cu joculetze puerile) :D, mai cred ca esti de fapt... realmente VIRTUAL :rolleyes:.
Adica.... de mult la orizontala, rece si cu vata-n nas :D:D - cel putin din p.d.v. spiritual. :(

pastreaza-ti echilibrul interior, totul este o iluzie   :rolleyes:

Pai vezi bine ca mi-l pastrez, ca altfel... mi-l pierdeam :D si nu rideam, ci pe matalutza neaosh te-njuram !!! :D:D hihihi


iubind iubirea, naste iubire


01-11-2009 13:25:35
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ce dracu fumezi, cucoana?!!!

01-11-2009 22:35:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:

Ce dracu fumezi, cucoana?!!!

Cred ca "ia tzigara", compadre  :D:D (nu "cu iarba" insa, ci-n versiunea "nemascata" automat - pe cunoscutul sistem "pixda=floare" :rolleyes: etc etc )

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-11-2009 09:38:27)


02-11-2009 09:08:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
@ Dragii de Romy & Lake (ori Bonnie & Clyde ? :)):
Toti avem cumva dreptate si de fapt niciunul 100% - ca-ntotdeauna in lumea asta relativa.
Un singur exemplu... sofistic: "Viatza mea depinde exclusiv de modul cum o traiesc io, nu de alti factori". :rolleyes: - opinie care nu rezista nici la cele mai anemice :D atacuri logice, da-i oricum reconfortanta/motivanta cel putin ca prisma de vedere/traire a vietii cu optimista impresie ca... n-am depinde de nimeni si nimic. :rolleyes: :) OK, aici clar sint implicate si nuantze-n care nici io si nici cumatrul Lake n-am avut probabil timp/chef sa intram mai adinc, cu ramificatii in fatalismul imposibilitatii schimbarii a ceea ce oricum tre'sa se intimple inexorabil etc etc.
Si Romycide zice f. bine c-ar trebui sa alegem (oare... doar atit insa ? :rolleyes:) din noianul de teorii "disponibile" din variile surse de informare actuale p-alea ce ni se par credibile noua si basta. "Calatoriile gindului" sint pasionante, ce-i drept, da-n ultima vreme am ajuns la concluzia c-ar trebui sa-mi dezmortzesc macar neuronu' :D (dar nu numai...) contribuind si eu cu ceva elemente proprii (si nu doar pur teoretice) la anumite constructii speculative plauzibile. :rolleyes:
Oricum, cea mai sanatoasa pozitie ramine aia deja amintita (fiecare sa fie lasat "cu pasarica lui" :D) - io e pilda incerc sa imbin placutul speculatiilor teoretizante :) cu utilul miscarii efective "in teren" - fiindca nu doar de pe cararile netului incerc in ultima vreme sa colectez ceva dovezi in sprijinul unei teorii antropologice proprii - deloc darwinista, in orice caz, dar nici pur creatzionista.
Mai clar: de ceva vreme, ma obsedeaza conturarea raspunsului la "simpla" ;) intrebare:
"De ce oare - si de catre cine - ne-a fost si ne mai e inca rezervata o soarta de sclavi ?!" :rolleyes:
(opinie cu care, clar, nu toata lumea tre'sa fie de acord :))
Raspunsu-i, evident, nu tocmai usor (dar oricum il caut exclusiv pentru mine-ma :D - deloc obsedat insa de "protocronism"), fiindca sintem deja dupa o a treia mare "radere din temelii" :rolleyes: a cvasitotalitatii urmelor materiale lasate de marile si enigmaticele civilizatii antediluviene.

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-11-2009 12:59:58)


02-11-2009 09:13:45
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Draga Xtremule, nici eu si sunt convinsa ca nici Lake, nu avem de gand sa-ti asasinam teoriile :) . Sper ca asemanarea cu Bonnie & Clyde sa fi fost o gluma, nu un soi de...dulce discreditare,asa ;) .
Probabil ca in postarile mele, m-am exprimat in asa fel incat am lasat loc unor interpretari nedorite, lucru care n-as fi vrut sa se intample. Dintr-un motiv foarte simplu, chiar daca as vrea, n-as avea cum sa te contrazic. Cum am mai spus deja, stiu putine despre acest subiect si, pe langa ca n-as avea argumente, as deveni si ridicola. Cu alte cuvinte, nu pot argumenta ca vreuna din aceste teorii ar fi gresita. Dar nici nu pot crede orbeste/prosteste ce afirma aceste teorii.
Cat despre "dezmortirea neuronului" , cu totii stim ca exista metode/subiecte cata frunza si iarba pentru cine chiar e interesat sa si-l  "lucreze" .In ce priveste "pasarica", evident ca fiecare trebuie lasat cu-a lui, fie si numai din simplul motiv ca ar fi absurd sa consider ca numai ce ma pasioneaza pe mine e important/interesant/inteligent iar ce-i pasioneaza pe altii sunt prostii.
De aceea, iti urez succes in cautarile tale si, daca-ti trece supararea pana atunci :D ,sa ne spui si noua ce-ai aflat.

Ultima modificare facuta de Romanticide (02-11-2009 19:57:25)


02-11-2009 18:12:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Postarea mea a fost doar un gen de... expozeu :rolleyes:, draga Romycide - cam plicticoasa :D poate, da' deloc revendicativa-n vreun sens.
Si tocmai fiindca nici JE :D NU crede orbeste-n diverse teorii (le includ aici p-alea protocroniste) le mai iau la "puricat" cind si cind...
Si nu exclusiv pe net - desi-s membru activ al unor forumuri... hai sa le zic totusi "serioase" :rolleyes: pe temele astea. Rufon (de pe la noi) ori OM (Open Minds Forum) sint doar doua care merita citate (mai ales ultimul).

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-11-2009 20:52:04)


02-11-2009 20:48:26
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Asa, acum iar m-ai trimis la plimbare ;) .

02-11-2009 22:25:57
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Alerta de gradul 0... tot mai multe comentarii, stiri apar in media in legatura cu previziunile mayase si sfirsitul lumii in decembrie 2012... o sa se dea si o hotarire de guvern, se renunta la investitii in autostrazi, se vor baga banii in bunkere, asa ca, cher cap al bunkerului forumistic, te rog sa iei masurile ce se impun sa nu cada bunkeroforumul in miinile sistemului ticalosit...

02-11-2009 23:49:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aham... abia cind "asa grait-a Zarathrustra din TV" :D:D sint luat deci in serios !!!

02-11-2009 23:56:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Stire/supozitie" :) pe scurt (in sensu' ca nimeni n-o poate confirma deocamdata "cu probe", decit poate in decembrie ce vine): din februarie anul asta, la ONU a inceput o serie de sedintze  - normal ca deloc publice - pe tema "disclosure" (dezvaluirea/recunoasterea prezentzei ET, cu toata cohorta de consecintze implicite).

Ai de se prefac ca ne conduc "democratic' sint, se pare, Xtrem de presati (de catre ce/cine credeti oare? :rolleyes:) sa faca pasul asta, pe care de fapt nu l-ar fi dorit facut in veci. Regia acordarii premiului Nobel lui Obama cumva... in devans (inainte de a fi facut ceva ca sa-l merite) cuprinde mai multe actiuni radicale (decizii, semnari de tratate, declaratii etc) care se apropie cu pasi repezi. Oricum, acordul asupra reducerii "amprentei de dioxid de carbon", pe care si Obama are de gind sa-l semneze-n Danemarca in decembrie, cuprinde pentru prima oara termenul de "guvern mondial".

E de asteptat insa cu maxim interes discursul lui Obamel de pe 10 decembrie anu' asta, cind o sa primeasca efectiv, la Oslo, Premiul Nobel. ;) Io banuiesc deja ce surpriza o sa cuprinda, da' uite-asa, de-al dreaku' ce mi-s :D, nu va spun !!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2009 08:42:29)


03-11-2009 08:23:08
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Aham... abia cind "asa grait-a Zarathrustra din TV" :D:D sint luat deci in serios !!!


Un lucru-i clar : daca vreodata Marele Cap Al Trebii are sa dispara fara urma de pe forum o sa stiu ca tinea acasa un solzos in debara si ca a luat solzosu'-n brate si s-a dus cu el la Pro Tv ca sa-l prezinte public !

Ultima modificare facuta de titmouse (03-11-2009 09:16:58)


03-11-2009 09:16:39
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

"Stire/supozitie" :) pe scurt (in sensu' ca nimeni n-o poate confirma deocamdata "cu probe", decit poate in decembrie ce vine): din februarie anul asta, la ONU a inceput o serie de sedintze  - normal ca deloc publice - pe tema "disclosure" (dezvaluirea/recunoasterea prezentzei ET, cu toata cohorta de consecintze implicite).

Ai de se prefac ca ne conduc "democratic' sint, se pare, Xtrem de presati (de catre ce/cine credeti oare? :rolleyes:) sa faca pasul asta, pe care de fapt nu l-ar fi dorit facut in veci. Regia acordarii premiului Nobel lui Obama cumva... in devans (inainte de a fi facut ceva ca sa-l merite) cuprinde mai multe actiuni radicale (decizii, semnari de tratate, declaratii etc) care se apropie cu pasi repezi. Oricum, acordul asupra reducerii "amprentei de dioxid de carbon", pe care si Obama are de gind sa-l semneze-n Danemarca in decembrie, cuprinde pentru prima oara termenul de "guvern mondial".

E de asteptat insa cu maxim interes discursul lui Obamel de pe 10 decembrie anu' asta, cind o sa primeasca efectiv, la Oslo, Premiul Nobel. ;) Io banuiesc deja ce surpriza o sa cuprinda, da' uite-asa, de-al dreaku' ce mi-s :D, nu va spun !!!

Obama primeste premiul Nobel pentru ca se lasa de fumat ???
Dar pentru ce altceva , atunci ?


03-11-2009 09:19:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite de ce l-a primit (dar inca nu l-a luat personal/efectiv, Nobelul pt. pace), draga Tit: ca sa fie mai credibil cind ne-o comunica_ca :D, daca nu devenim copii cumintzi, :rolleyes: nepoluantzi, fara o droaie de puradei care cum cresc mari, cum distrug mediul, :( fara discrepantzele actuale enorme in distribuirea resurselor si fara atomice-n traista, nu ne primesc "ai' de sus" in Comunitatea Galactica. ;)
Hait... :rolleyes: na ca v-am zis deja ce-o sa zica Oby! :D:D
Mi-a scapat, asta e, da' ramine-ntre noi, sper... ;)

P.S. Si de fumat nici nu s-a lasat de fapt ! (am facut io poshta un joint cu el saptamina trecuta) :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2009 09:42:06)


03-11-2009 09:28:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Uite de ce l-a primit (dar inca nu l-a luat personal/efectiv, Nobelul pt. pace), draga Tit: ca sa fie mai credibil cind ne-o comunica_ca :D, daca nu devenim copii cumintzi, :rolleyes: nepoluantzi, fara o droaie de puradei care cum cresc mari, cum distrug mediul :( si fara atomice-n traista, nu ne primesc "ai' de sus" in Comunitatea Galactica. ;)

P.S. Si de fumat nici nu s-a lasat de fapt ! (am facut io poshta un joint cu el saptamina trecuta) :D:D hihihi


Ma opun din rasputeri ! Astia ma vor face pitigoi galactic ? Jignitor !
Adica nici bine n-am devenit cetatean european si urmeaza sa devin cetatean galactic ??Sau cum ? cetatean intergalactic ?? nu , ca ala-i mai ceva decat galacticu' , intergalacticu' e prin toate galaxiile , e un cetatean cu drept de plimbare prin toate galaxiile fara pasaport...noi mai intai trebuie sa ne unim cu galaxia si dup-aia mai vedem...

Spune-i lui obama data viitoare cand mai faceti posta o tigare ca pitigoiu' sta pe craca...nu-i supersonic..
Am plecat , va doresc o zi buna...

Ultima modificare facuta de titmouse (03-11-2009 09:44:19)


03-11-2009 09:39:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Se pare c-o sa se dea si-o lege stricta, privind obligativitatea secsului oral pe Terra :D:D - pentru controlu' demografic, deh... ;)

O zi in care sa plutesti la 33 km peste probleme-ti doresc, Tit ! :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2009 09:46:12)


03-11-2009 09:44:09
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

P.S. Se pare c-o sa se dea si-o lege stricta, privind obligativitatea secsului oral pe Terra :D:D - pentru controlu' demografic, deh... ;)

Toata viata mea am avut probleme cu examenele scrise...ma exprim greu in scris dar cele mai bune rezultate ale mele le-am avut la examenele orale unde-am putut sa ma desfasor in toata splendoarea mea...nu stii ce penaj am !
Unde-i lege ( stricta) nu-i tocmeala...Daca-i vorba de oral vorbesc al naibii de bine...chiar si despre sex .
PUNCT .
GATA .PLEC>


03-11-2009 09:49:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Uite de ce l-a primit (dar inca nu l-a luat personal/efectiv, Nobelul pt. pace), draga Tit: ca sa fie mai credibil cind ne-o comunica_ca :D, daca nu devenim copii cumintzi, :rolleyes: nepoluantzi, fara o droaie de puradei care cum cresc mari, cum distrug mediul, :( fara discrepantzele actuale enorme in distribuirea resurselor si fara atomice-n traista, nu ne primesc "ai' de sus" in Comunitatea Galactica. ;)
Hait... :rolleyes: na ca v-am zis deja ce-o sa zica Oby! :D:D
Mi-a scapat, asta e, da' ramine-ntre noi, sper... ;)

P.S. Si de fumat nici nu s-a lasat de fapt ! (am facut io poshta un joint cu el saptamina trecuta) :D:D hihihi

Serios acum, e-n creuzete :rolleyes: o lege apropo de controlul demografic strict, fiindca cifra de 3,5 miliarde locuitori pare sa fie limita maxima ce poate fi suportata de Terra (cel putin cu tehnologiile actuale, bazate pe energiile conventionale, cu emisiile poluante implicite).
"Impozitul pe amprenta emisiilor de CO2" e deja realitate in unele tzari. Vine si la noi oricum. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2009 09:53:49)


03-11-2009 09:49:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

P.S. Se pare c-o sa se dea si-o lege stricta, privind obligativitatea secsului oral pe Terra :D:D - pentru controlu' demografic, deh... ;)

Toata viata mea am avut probleme cu examenele scrise...ma exprim greu in scris dar cele mai bune rezultate ale mele le-am avut la examenele orale unde-am putut sa ma desfasor in toata splendoarea mea...nu stii ce penaj am !
Unde-i lege ( stricta) nu-i tocmeala...Daca-i vorba de oral vorbesc al naibii de bine...chiar si despre sex .
PUNCT .
GATA .PLEC>

Io, precum se vede, scriu cam mult in ultima vreme (nu si bine neaparat), asa ca nici macar in ORAL nu mai sint tare... :D:D


03-11-2009 09:55:08
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

P.S. Se pare c-o sa se dea si-o lege stricta, privind obligativitatea secsului oral pe Terra :D:D - pentru controlu' demografic, deh... ;)


PUNCT .
GATA .PLEC>

Io nici macar in ORAL nu mai sint tare... :D:D


Foarte rau...cica legea va fi stricta rau si VOI VETI FI PRIMII ! Primii care o vor pune-n aplicare !


03-11-2009 17:56:30
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

Xtremul a scris:

Un singur exemplu... sofistic: "Viatza mea depinde exclusiv de modul cum o traiesc io, nu de alti factori". :rolleyes: - opinie care nu rezista nici la cele mai anemice :D atacuri logice, da-i oricum reconfortanta/motivanta cel putin ca prisma de vedere/traire a vietii cu optimista impresie ca... n-am depinde de nimeni si nimic. :rolleyes: :) OK, aici clar sint implicate si nuantze-n care nici io si nici cumatrul Lake n-am avut probabil timp/chef sa intram mai adinc, cu ramificatii in fatalismul imposibilitatii schimbarii a ceea ce oricum tre'sa se intimple inexorabil etc etc.


La mine nu e vorba despre niciun fatalism, dragul meu Xtrem. Poate că exprimarea mea nu a fost foarte explicită. Eu făceam referire la faptul că nicio problemă nu e īn exterior, ci īn felul meu de a o privi. Cu alte cuvinte, indiferent de  activităţile pe care le desfăşor sau īn care ajung să fiu implicat, sinele să rămānă netulburat.


03-11-2009 18:54:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ei, aici intram deja in planuri prea subtile pentru un simplu forum de cotzaiala :D, draga Lake - filosofic vb, lumea perceputa/traita de fiecare se termina cumva odata cu noi :rolleyes: - care clar c-o reflectam "intern", intr-un Sine care doar la unii (putini) poate ramine netulburat.
Nici io nu reusesc oricum sa fiu 100% clar (ar fi nevoie de dizertatii exhaustiv-paradigmatice :D si nu de simple postari) - nici draga de Titmouse n-a intzeles, de ex., ca secsu' oral o sa fie obligatoriu, prin Decret sigilat-parafat, doar pt. fomei :D - cel putin in Bunkeristania. ;) Asta nu-nseamna insa ca va fi interzis pt. barbati -  optional insa pt. ei.... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2009 20:56:22)


04-11-2009 13:14:03
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Ei, - nici draga de Titmouse n-a intzeles, de ex., ca secsu' oral o sa fie obligatoriu, prin Decret sigilat-parafat, doar pt. fomei :D - cel putin in Bunkeristania. ;) Asta nu-nseamna insa ca va fi interzis pt. barbati -  optional insa pt. ei.... :D:D


Frumos...
Tu si Peter Pan ! Voi doi sunteti...sunteti...cum zicea Peter Pan ..."ca doi brazi intr-o lumina/ca doi ochi intr-o tulpina" ...adica nu , invers


04-11-2009 18:33:59
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dragă Xtremule, nu ştiu dacă planurile sunt subtile sau deasupra lor. Eu am idei puţine şi fixe, ca atare despre ele vorbesc, indiferent unde mă aflu sau dacă mă ascultă cineva. :):):)
Legat de problemele Bunkeristaniei, nu comentez, că nu fac parte din ea. Chiar, dacă nu fac parte din ea, ce-oi fi căutānd pe topicul ăsta?


04-11-2009 20:12:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Lake a scris:

Dragă Xtremule, nu ştiu dacă planurile sunt subtile sau deasupra lor. Eu am idei puţine şi fixe, ca atare despre ele vorbesc, indiferent unde mă aflu sau dacă mă ascultă cineva. :):):)
Legat de problemele Bunkeristaniei, nu comentez, că nu fac parte din ea. Chiar, dacă nu fac parte din ea, ce-oi fi căutānd pe topicul ăsta?

Ba uite ca-ti propun... hmmm, ba nu, de fapt E MUSAI sa faci parte din conducerea Bunkeristaniei (evident ca pur virtual... deocamdata) - nu de alta, da-i oricum vacant postul de MPB (Mare Preot Bunkeristan) :D (fiindca fosta Mare Preoteasa Unikaa = Alina-i disparuta-n ceatza de mult, asadar demisionara  automat, in lipsa  unor semne... macar paranormal transmise ;)).

Asa ca.... decretez: Lake-i noul Mare Preot al Bunkeristaniei !!! (desi cam... ateu ;) de fapt si cu orientari ZEN se pare... ei si? :D).

P.S. Orice refuz al numirii in importanta fonctzie NU poate fi luat in consideratzie, din motive legate de securitatea bunkeristaneza !!! :D:D (autocratzia vezi bine ca se poate justifica oricind si oricum... vezi si Patriot's Act, de pilda... :x). Si sa nu uit... pe criza asta nu-s fonduri nici in Bunkeristania, asa ca tre'sa-ti cumperi singurel PATRAFIR !!! :D:D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2009 20:49:39)


04-11-2009 20:40:35
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

nici draga de Titmouse n-a intzeles, de ex., ca secsu' oral o sa fie obligatoriu, prin Decret sigilat-parafat, doar pt. fomei :D - cel putin in Bunkeristania. ;) Asta nu-nseamna insa ca va fi interzis pt. barbati -  optional insa pt. ei.... :D:D



Cred ca poti popula Bunkeristania cu persoane  de gen feminin carora asemenea decrete le fac viata mai ...dulce :D . De exemplu,ales la intamplare, username-ul curulet. Care nu va obiecta la decrete parafate si sigilate. Pe de alta parte, ma gandesc ca nu degeaba  ai schimbat o Mare Preoteasa cu un Mare Preot , si-ala ateu! ;)  Trecand cu eleganta, totusi , peste acest subiect, din cate imi aduc eu aminte, desteptele vor fi folosite pentru perpetuarea speciei. Voi fiind barbati, nu cred ca va vor trebui la altceva. Daca nu cumva, dand de...curulet, veti uita nobilul tel de repopulare a planetei :D .

Ultima modificare facuta de Romanticide (04-11-2009 23:32:57)


04-11-2009 23:30:13
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Ei, dragul meu Xtrem, poţi czāce ce vrei, da' eu nu ocup niciun post. :) Ca atare, mă retrag de pe postul de Mare Preot Bunkeristan, īntr-o asceză continuă de pe acest topic (pentru a feri lumea de ispite ;))

05-11-2009 07:39:50
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Lake a scris:

Ei, dragul meu Xtrem, poţi czāce ce vrei, da' eu nu ocup niciun post. :) Ca atare, mă retrag de pe postul de Mare Preot Bunkeristan, īntr-o asceză continuă de pe acest topic (pentru a feri lumea de ispite ;))

Pacat. Ai fi avut sutana tanga si veneam la spovedit , Laudat Fie Numele Domnului...in cazul acesta eu ma voi impartasi in continuare cu Evil

Ultima modificare facuta de titmouse (05-11-2009 09:55:59)


05-11-2009 09:50:52
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


Lake a scris:

Dragă Xtremule, nu ştiu dacă planurile sunt subtile sau deasupra lor. Eu am idei puţine şi fixe, ca atare despre ele vorbesc, indiferent unde mă aflu sau dacă mă ascultă cineva. :):):)
Legat de problemele Bunkeristaniei, nu comentez, că nu fac parte din ea. Chiar, dacă nu fac parte din ea, ce-oi fi căutānd pe topicul ăsta?

Ba uite ca-ti propun... hmmm, ba nu, de fapt E MUSAI sa faci parte din conducerea Bunkeristaniei (evident ca pur virtual... deocamdata) - nu de alta, da-i oricum vacant postul de MPB (Mare Preot Bunkeristan) :D (fiindca fosta Mare Preoteasa Unikaa = Alina-i disparuta-n ceatza de mult, asadar demisionara  automat, in lipsa  unor semne... macar paranormal transmise ;)).

Asa ca.... decretez: Lake-i noul Mare Preot al Bunkeristaniei !!! (desi cam... ateu ;) de fapt si cu orientari ZEN se pare... ei si? :D).



Prea Mare Cap Al Trebii , daca-mi ingadui as veni si eu cu o propunere...asaa...doar o simpla propunere....
Ma gandeam si eu...n-ar fi foarte potrivit sa-l numim in functia de Mare Preot Bunkerinez pe Marianmandache ?
Ziceam si eu...


05-11-2009 10:02:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:


Lake a scris:

Dragă Xtremule, nu ştiu dacă planurile sunt subtile sau deasupra lor. Eu am idei puţine şi fixe, ca atare despre ele vorbesc, indiferent unde mă aflu sau dacă mă ascultă cineva. :):):)
Legat de problemele Bunkeristaniei, nu comentez, că nu fac parte din ea. Chiar, dacă nu fac parte din ea, ce-oi fi căutānd pe topicul ăsta?

Ba uite ca-ti propun... hmmm, ba nu, de fapt E MUSAI sa faci parte din conducerea Bunkeristaniei (evident ca pur virtual... deocamdata) - nu de alta, da-i oricum vacant postul de MPB (Mare Preot Bunkeristan) :D (fiindca fosta Mare Preoteasa Unikaa = Alina-i disparuta-n ceatza de mult, asadar demisionara  automat, in lipsa  unor semne... macar paranormal transmise ;)).

Asa ca.... decretez: Lake-i noul Mare Preot al Bunkeristaniei !!! (desi cam... ateu ;) de fapt si cu orientari ZEN se pare... ei si? :D).

Prea Mare Cap Al Trebii , daca-mi ingadui as veni si eu cu o propunere...asaa...doar o simpla propunere....
Ma gandeam si eu...n-ar fi foarte potrivit sa-l numim in functia de Mare Preot Bunkerinez pe Marianmandache ?
Ziceam si eu...

Hmmm... stiu si eu ?! :rolleyes:
Nu stiu daca ma risc, ca-s shanse mari ca un MarePreotBunkerinez... priapic :D:D sa devina-n scurt timp ZEU !!! :D:D (al VOSTRU, evident, draga Tit... ;))
Si implicit autoritatea mea, a Ministrului Justitziei PPan si chiar a cosmosherifului Niladam s-ar duce de ripa :( - vezi ceremonia juramintului din Camera Roz-Bonbon :D etc etc.
Cit despre refuzul :rolleyes: acceptarii inaltei fonctzii de MPB de catre cumatrul Lake, n-are rost sa ma mai repet: NU SE ACCEPTA REFUZUL !!! (decit in cazul cind si Lake sufera cumva de priapism ?! :rolleyes: :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2009 17:39:46)


05-11-2009 13:04:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:


Xtremul a scris:

nici draga de Titmouse n-a intzeles, de ex., ca secsu' oral o sa fie obligatoriu, prin Decret sigilat-parafat, doar pt. fomei :D - cel putin in Bunkeristania. ;) Asta nu-nseamna insa ca va fi interzis pt. barbati -  optional insa pt. ei.... :D:D



Cred ca poti popula Bunkeristania cu persoane  de gen feminin carora asemenea decrete le fac viata mai ...dulce :D . De exemplu,ales la intamplare, username-ul curulet. Care nu va obiecta la decrete parafate si sigilate. Pe de alta parte, ma gandesc ca nu degeaba  ai schimbat o Mare Preoteasa cu un Mare Preot , si-ala ateu! ;)  Trecand cu eleganta, totusi , peste acest subiect, din cate imi aduc eu aminte, desteptele vor fi folosite pentru perpetuarea speciei. Voi fiind barbati, nu cred ca va vor trebui la altceva. Daca nu cumva, dand de...curulet, veti uita nobilul tel de repopulare a planetei :D .

:D:D hehehe... ar fi culmea ca noi, masculii... voinicei ;), sa ne schimbam comportarea-n 20121 asa, netam-Nissan. :D:D
Si totusi, trecerea aia aviatoare prin Centura Futonica :x a Galaxiei nu-i Xclus sa ne schimbe unele naravuri :rolleyes: , da' nu se stie inca spre care dintre Xtreme :rolleyes: - oricum, toate astea se vor transmite ORAL viitoarelor generatii (de unde pixuri dupa 2012 ? sau forumuri ? :rolleyes:), -  iar intrarea-n ANALE :D va avea si ea doar o reflectare folclorica, purtata din gura-n gura. :rolleyes: :D:D hihihi

In orice caz, e clar ca transformarea ADN-ului (din 2 spirale va avea 12 cica :rolleyes:) va influentza pozitiv virilitatea bunkeristanejilor (capabili din 2012 nu doar de 2, ci de... 12 NUMERE !!! :D:D:D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2009 16:33:24)


05-11-2009 13:37:44
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Probabil ca acum, dupa ce ai facut asemenea dezvaluiri ( da, ultima fraza e incendiara!) , exista foarte multi barbati care abia asteapta anul 2012. :D Un calcul simplu ne indica :D cifra 6 pentru cei carora acum 2 li se pare imposibil. :D Sau...zero inmultit cu 6 va face tot zero si dupa 2012? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Romanticide (05-11-2009 15:09:01)


05-11-2009 15:01:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cifra 6, 9, sau ambele imbirligate intr-un 69 ?! :rolleyes: :D Care 69, inmultit cu 0 (zero), tot zero face pe situl asta de kko, unde nici macar usera Grasa (care sustine ca-i "plinutza" la cele 284,6 kg ale ei :D) nu-mi acorda atentie nici cit lu' Retardelly !!! :( :D :(

P.S. Of, Alzheimeru' ma-sii, :( am uitat sa precizez totusi unitatea de timp :rolleyes: pentru cel 12 "numere" - pe noapte? pe saptamina? ori pe luna?! ;)
...Mai degraba pe Luna !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2009 16:59:12)


05-11-2009 16:37:37
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Dupa cum si Grasa, pe Luna (adica 284,6 impartit la 6 ), este plinuta.Se vede treaba ca nici pe Luna cifra 9 nu se potriveste. Pentru ca 2 de la inceputul lui 2012 inmultit cu 6 fac 12 de la sfarsitul lui 2012, pe zero l-am analizat deja, rezulta ca 9 ala nici pe Luna n-are loc. :D Astfel ca putem presupune ca 12 ala se refera la 12 pe an, adica...1 pe luna. Care 1, oricat ar parea de ciudat, fiind numar, nu trebuie sa fie neaparat ...numar :D:D . Hmm...sunt aratosi, annunaki aia? Ca poate ei vor repopula :D  planeta si astfel ni se schimba ADN-ul.

Ultima modificare facuta de Romanticide (05-11-2009 17:26:52)


05-11-2009 17:17:58
   
Pagini: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 20    
Mergeti la