Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / BUNKERISTANIA REDIVIVA :-) (sa moara dusmanii ca sobolanii... hihihi)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 20
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

...de rapa , prealumiate' .. de rapa sa mergem, ca prin rapele patriei amintite mai sus nu fusei . Da' daca ne calareste viitorul ce mai cata' in carca mea cele doua vajnice "membre" ale guvernului bunkeristanez ? Cate sa duc si io' ... in carca ? Apropo's ... io' nu calaresc nimic ? :D Oricum ar fi "ascult si ma spun !" , nu cartesc, da' plin de trebi' si ordine (ne)clare s-a putea sa mai am "scapari" ( fasole si palinca, de' ), sa-mi cada zvonul de nu', si-oi schimba putin pozitia carcii ... ( fu' doar o rabufnire, de moment, altfel ma stiti ... cuminteeeee...)

Hihihi... :D hai ca ai poate cea mai tare FUNCTIE din Bunkeristania pina la urma !!! Si cind se inmoaie, ti-o intaresc sefele tale oricum... ;)
No comment in plus la raspunsul abilei ;) tale sefe Titmouse, Hiperserif Cosmic Niladam!
Doar o remarca en passant: si cu secretar personal, si cu MachoCyborg - si tot nesatula, mai pitzigoi ?! ;) :D:D


30-07-2008 05:30:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

Hei, forumisti, iata ca am gasit si bunkerul... il rugam pe Adrian Nastase sa ne inchirieze unul, ca are trei... de la Nastase-patru-case la Adrian-multi-bunkeristan... m-am convins, kama-deva, cu tu nu vorbesti prostii, iata ca sint si politicieni romani care se pregatesc pentru doomsday

This thread is worthless without pics !!! :D:D

Ca io n-am gasit pe net poza vreunui buncar al lui Bombo... ;)
Ce daca titlurile presei zic "Adrian Năstase a primit mită buncăre la subsolul locuinţelor sale - VEZI RAPORTUL DNA"?! :rolleyes:. Minciuni gazetaresti, vor sa-l distruga pe sarmanul omuletz... ;)

Redevenind serios, va spun (de ce? - nu stiu nici io, doar sintem pe un forum pur distractiv :D) ca exista o lista EXACTA (strict "clasificata") SI a ALESILOR din Romania care au locuri rezervate prin buncarele alea "adevarate", neaparute in vreun ziar de 2 lei... ;) Evident, unele dintre javrele astea de oameni (politicieni mai ales) mai poseda si cite-un buncar "personal", pentru cazul cind, din varii motive, nu pot ajunge in timp util la ala "rezervat" :x ... de mult timp.

Interesanta-i insa alta miscare despre care am informatii nu doar eu in ultima vreme: circa un milion de evrei (din Israel) sint pe cale sa fie "tansferati" in urmatorii ani in Romanica! ;) Aparent e un semn bun (am fi pe un teritoriu relativ "crutzat" in scenariile cataclismice viitoare), dar nu 100% bun... ;) De ce, nu mai zic, fiindca SIGUR o sa ma calce o Volga neagra a Mossad-ului...


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 05:51:13)


30-07-2008 05:33:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:


Xtremul a scris:


Interesanta-i insa alta miscare despre care am informatii nu doar eu in ultima vreme: circa un milion de evrei (din Israel) sint pe cale sa fie "tansferati" in urmatorii ani in Romanica! ;) Aparent e un semn bun (am fi pe un teritoriu relativ "crutzat" in scenariile cataclismice viitoare), dar nu 100% bun... ;) De ce, nu mai zic, fiindca SIGUR o sa ma calce o Volga neagra a Mossad-ului...

Bai Extremule, s-ar zice ca le nimeresti !...
Ui'  cum shade chestea : mie spusu-mi-a trebushoara asta un jidan, caruia i-am inchiriat un coltz din magazin shi nu l-am crezut ! Acu', vii si tu cu aceiasi chestie ; io ce sa mai zic ?!!!
PS. Stii ce-i nostim ? Cum dracu s-o simti jidanu', cand deasupra mesei la care-mi fac io treaba, troneaza portretul lui C. Z. Codreanu ?!... :D :D :D


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 05:34:16)


30-07-2008 05:33:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Nu taica, democratie-n modestie zic io... ba uite ca nu doar zic, ci chiar ORDON !!! :D:D


Nu c-as avea eu ceva impotriva SA ORDONI dar din cate imi amintesc eu , cand Peter Pan a propus "programul pentru muieret" in buncar , n-ai avut nimic de comentat...nici de ordonat...erai pe alt site ?
Democratie-n MODESTIE !?????????

Da, eram pe situl reptilienilor... :D:D:D Incognito, natural. ;)

Ete mai bine citeva poze de domuri-buncare, sa va mai relaxati macar un mic-pic.


Ufff, am copiat ce nu trebuie (Enki Bilal, da'nu-l sterg, ca merge Zidu'Berlinului si aici, la bunkere :D).





30-07-2008 05:35:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

moebius a scris:

Pai, sincer ... nu prea vad ce rol protector are a doua constructie , care in afara formei de dom e pur si simplu o casa ( ... ma rog  ;) , vila ... ) ...

Uite ca io incerc sa raspund la toate: ;)

Domurile astea din beton solid, numite MONOLITICE, asigura o protectie incredibila la fenomenele nashparlii deja prezente de citiva ani pe Terra, cumetre moebius: uragane de 500 km/h, caderi de cenusha/lava fierbinte ori cutremure nimicitoare pentru orice alt tip de cladiri SUPRATERANE sint pentru domurile monolitice floare la ureche (cele doar citeva "testate" involuntar de Katrina si alte nenorociri recente sint dovada vie a opiniei asteia).

Evident, protectie la o bomboana atomica de-ti vine direct in freza :D nu-ti poate asigura decit un buncar subteran de mare adincime - si nu unul oarecare... ;) Asta-i insa deja o alta tema, valabila doar pentru cei care au de gind sa ramina (mare greseala - n.b.) in aglomerarile urbane in viitorul apropiat. :rolleyes:

Nu insa si pentru mine.
;) (vezi, am postat "serios" acum - altfel ziceam "pentru noi, forumistii..."
:D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 05:37:23)


30-07-2008 05:36:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Informatzie (serioasa) copy/pastuita de pe topicul "Lilith", vizavi de unele teorii tip "guru bate curu" :D:

Revenit (concis): clar, schimbari RADICALE ale genomului uman nu-s posibile "la purtator" (in cursul vietii unui om); evident, o doza zdravana de radiatii gamma, sa zicem, da peste cap replicarea ADN-ARN si afecteaza grav restul "metabolismului celular", dar o deviere de la "prototipul initzial" ;) e practic imposibila; chiar daca murim iradiatzi (Doamne fereste), dam coltzu' cu ACELASI ADN cu care-am venit pe lume !!! :)

Manipularile genetice diverse (clonari, hibridizari, homozigotari etc) se fac treptat, pe probe de tzesut ori pe linii controlate de urmashi, chiar daca-s efectuate in diverse locatii clasificate, in scopuri "oculte" doar presupuse deocamdata, in colaborare cu/de catre E.T., cu material genetic uman ori non-uman (dar s-au facut in tot decursul istoriei recente... paleontologic cel putin a Terrei si SE MAI FAC, asta-i 100% sigur :().

Asa ca stati linistiti, eroici bunkerinezi, fiindca IN FORMA FIZICA cel putin n-o sa ne transforme trecerea Comeatei :D si eventuala aterizare a lui XENU slutu' si uritu' :D nici in 2012, nici mai tirziu...


30-07-2008 05:38:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ultima stire: Lightning sparks 800-plus fires in California

Sint de fapt vreo 864 de incendii simultane; tare mi-e ca au si chinezii o "arma meteo" :rolleyes: cu care le-o trag acum americanilor dupa "gluma proasta" cu cutremurele, traznindu-i de le sar capacele... :D:D




30-07-2008 05:39:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Urmeaza foto "la pixeli normali"... ;) CU BIOPLASMELE ::
:( Na ca e prea mare poza (aparatu-i destul de performant...) asa ca bag doar o portiune "zoomata" cu bioplasmutzele... care au si o oarece "structura interna'>>> ;)


P.S. NU ERA SOARE DELOC (ORA 20.30), NU - REFLEXII IN LENTILE ETC !!!
dIN PACATE, AICI NU SE VEDE PREA BINE "ARHITECTURA INTERNA" a sferelor plimbatoare ... HAI CA-NCERC DIN NOU PE MAIL, MACAR LA ppAN SI mARTIELA... :)


30-07-2008 05:40:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sint sigur ca Lilith m-a mai ajutat (fara sa-mi spuna sau sa-mi scoata ochii ;)) in citeva ocazii, sa stii...

Uite-acum,"de noapte buna"(sa visati frumos :D) o imagine...imaginata de ENKI BILAL
(croat, cel mai mare cartoonist din toate timpurile, dupa unii - si dupa mine de fapt :))
a unei previzibile INVAZII ;) a unor ciumpalaci similari cumva reptilienilor...:rolleyes:




Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 05:54:47)


30-07-2008 05:41:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

IMNUL BUNKERISTANIEI

                         Cind Marduk va sa vie cu negre stihii
                         Pregatitzi or sa fie bunkerezii dilii
                         Doar prin geniul pustiu, luminos si Xtrem
                         Care ii va conduce la sapa de lemn !
                         
                Doar am sigilii o mie si-o mie de chei,
                Tzin secrete o mie, port o mie de piei,
                O bascula de arcuri, paduri de sageti,
                Miriade de sabii si-o mie de vieti...

        Bunkeristanul meu scump, tarim de cosmar
        In primejdii de fiv-ai, sa n-ai nici habar
        C-avem Preoteasa cu sex-patrafir
        Si multi alti ministri maestri-n sictir

Iar Ciudy, Marele Tartor cu Heblu
O sa va cinte PARTZUL funebru,
Mestecind cutii de fasole o mie
De gazati o sa fiti, E.T., pe vecie !


NU doar la culcare, ci si la TREZIRE o sa auziti imnul in Bunker ! Orwell era mic copil... :D


Asta, ca sa nu uitati cumva directia destinului vostru, eroici bunkeristaneji !!! :D

Noapte buna, copii... ;)


Si, ca sa visati iarasi frumos, uite si previzibilul sfirsit al MACHO-CYBORGULUI lui CiudySA - prin 2013-2014, uzat de vesnic nesatulele bunkerineze !!! :D:D:D

(Tipul cu "17" pe mineca e chiar Sir Ciudy care incearca sa-l repare, dar nicio sperantza... ;))




Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 05:49:20)

30-07-2008 05:42:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Acu' la modul serios: sint multe opinii avizate (fara sa fie neaparat ale unor obsedati "cataclismici" :D) care sustin ca sansele de supravietzuire in cazul unor catastrofe d-astea naturale nu le au nici aglomerarile mari de oameni, dar nici "lupii singuratici".

Comunitatile de ordinul zecilor, maxim sutelor de indivizi (care sa cuprinda insa oameni calificati ori priceputi in diverse domenii... dar nu tocmai abstracte ;)) par sa fie solutia "continuarii umanitatzii", chiar daca de la un nivel tehnologic al secolului XIX...

Lasind deci gluma un pic la o parte, pescarii - vinatorii - fermierii - electricienii - instalatorii - mecanicii - constructorii - moashele :D etc (sau cei experti in domeniile astea ca "hobby") vor fi favorizati in noua eventuala "cursa pentru supravietuire", dar numai conlucrind cumva in niste comunitati unite.

Dar cu "conlucrarea" stim noi prea bine cum sta egocentrista societate actuala - si nu doar la noi. :(


Ultima modificare facuta de Xtremul (31-07-2008 15:24:38)


30-07-2008 05:57:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite-aici ramasesem, cumetre SA: asta-i primirea pe care-o s-o aiba Loolita
dac-o zgraptzana vreodata la poarta bunkerului nostru: :D:D




Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:09:47)


30-07-2008 06:09:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

In consecintza: MA VAD NEVOIT PENTRU 5 MINUTE  S-O PUN DE-O LOVITURA DE STAT BORAND DIN ADANCUL NEURONILOR MEI :

ORDONANTZA DE URGENTZA

1. SE REINSTAUREAZA STAREA DE MISHTOCAREALA , INTZEPAREALA SHI BUNKAREALA TOTAL HAZOS-GAZOASA PE TERITORIUL BUNKERISTANIEI !
2. CUI CONVINE BINE CUI NU-I CONVINE URA SHI LA GARA CA ARE CFR-ul TRENURI !

Stampilat shi parafat cu limba ( din lipsa de sigiliu)
           LOVITOR DE STAT (pentru 5 minute )
      Ciudatul-SA zis shi DILIUL !


30-07-2008 06:11:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

moebius a scris:

Moamaaaa, ati scris 25 de pagini ( pe topicul asta ) cat am lipsit :) ...
Trebuia sa aduc macar o paine :rolleyes:, pentru ca circ :D vad ca a fost destul :D:D:D ...
In vederea luptelor cu reptilienii v-ati antrenat cu ... LooLi(li)tha :rolleyes::D:D:D ...
Da' nu are rost sa readuc in discutie un subiect care vad ca a generat o gramada de tensiuni ( ... arteriale :rolleyes:;) si nu numai ... ;):D:D:D ) ; ... oricum, totala neconcordanta intre fotografiile anexate profilului si limbajul folosit :(:(:( ...
Nici nu stiu ce subiect sa abordez, pentru ca observ ca ati adus in discutie religie, motoare, masini, gloante, bioplasme, etc ... , etc ... ;) ...
Pana una-alta, coane Xtrem, ... pe mine m-ai ademenit cu bunker-ul HIPIOT ;) :D:D:D , deci fii consecvent ;) ( pentru ca observ devieri de la ce se preconiza initial ;):D:D ) ...
Oricum in sloganul consacrat trebuie modificat operatorul logic, adica inlocuita negatia cu conjunctia :rolleyes::rolleyes: :D:D:D , adica varianta actuala va fi " make love ... and war :rolleyes::rolleyes" :D:D:D ... ( si nici una dintre alternative nu se refra strict la anunnaki si/sau la bunkerist(i/e) :D:D:D ...


Da-da, pentru nitzica VARIATZIE cred ca va merita sa "probam" si ceva reptilience sau mignone gri-verzulii (cu fofoloance cit furnica ;))
in pauzele dintre razbelurile interstelare, generalissime !!! :D:D
Baga si tu acolo ceva, la nimereala pe topicul asta nebunesc-dilimandricos, ca tot s-o potrivi undeva !!! ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:15:27)


30-07-2008 06:14:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Teze, ipoteze, antiteze, paranteze... :D:D
(inainte de a lua o relativa pauza de postari aici).

In orice caz, ce se vede postat mai jos (si va asigur ca merita citit CU MARE ATENTZIE) e una din cele mai documentate concluzii paleoastronautice LOGICE asupra macroevolutiei umanitatii (fiindca intreaga si complexa argumentatie mito-logica si arheo-logica e prea vasta ca sa intre aici).

Nu va mai intrebati deci, de pilda, de ce masonii, illuminati si alte societati secrete il venereaza (sub diverse forme "mascate") pe RA-Lucifer-Baphomet etc, ori de unde si pina unde apar conflictele interreligioase (si marile razboaie in general, "calde" sau "reci"), mecanismele si scopurile oculte ale conjuratiei tentaculare a "controlului absolut" si multe altele... Pe de alta parte, sper ca si intrebarile de tipul "ce sint Nibiru, Annunaki, Marduk si alte aparente aiureli ??" isi gasesc aici raspunsul relativ detaliat. Indiferent de perspectiva unui "2012" cataclismic sau nu.
Dac-oi avea timp, o sa si traduc poate materialul asta Xtrem de interesant - macar ca si constructie logica plauzibila. :) (pina si bolduirea unor cuvintzele cere al naibii de mult timp insa...)


A Concise Adamic History
 
WHY THE SERPENT IS THE EMBLEM OF THE HOUSE OF ENKI

A long, long time ago (in a galaxy not so far away - in fact, in the Milky Way itself), there was a "rebellion" amongst the Archangelic Host, as a result of which certain Aspects of the All-Being One "separated" from Source and began an experimental evolutionary spiral which eventually led them into the Metatronic Waveform Universe (where geometric structures, i.e. forms, take on a significance of their own).

Over countless aeons, these "Sons of God" (or, rather, SUNS of God) came to be known collectively as the Hosts of Lucifer - the Most Brilliant Lieutenant of the Most High.

Anyway, to fast-forward a little.... out of these so-called Luciferic Intelligences many technically proficient races evolved, and they began to colonize and inhabit suitable planets in various star systems. As they gained mastery over the elements and ways to apply their arcane knowledge, there was a corresponding loss of ability to FEEL. Cold logic gradually replaced the warmth of love pure and simple in these worlds.

Some of these technology-using races, like the Nibiruans (who had modified an entire planet into a bionic starship) eventually found themselves with serious environmental and atmospheric problems. Of course, they came up with a scientific solution: they needed gold particles to build a radiation shield around Nibiru. Lots and lots of gold particles - which their geological surveys found in abundance on the 7th planet (counting towards the Sun from Pluto) - which they called Ki (Firm Lands). Later Ki became Ge, and then Gaia-Terra, and so on.

And so about 440,000 years ago, Anu the God-King of Nibiru despatched his quarrelsome sons Ea and Enlil to Ki - their mission was to establish a base on this mineral-rich planet and dig for precious metals. Enlil (Lord of the Winds) was in charge of the orbiting station, while Ea (Lord of the Waters) landed on Ki to begin exploring and exploiting her mineral resources. Once the first Nibiruan Earth base - Eridu - had been established, Ea became known as Enki (Lord of the Firm Lands) while Ki became identified with Eridu (Erde/Eretz/Aratha/Earth) - the Sumerian word for "cultivated land."

More Nibiruans arrived on Ki - and they became known in Sumerian as the Anunnaki (Those Who From Heaven To Ki Descended), and in Hebrew as the Nefilim (Those Who Descended From The Sky).

For 144,000 Earth Years they toiled (1 Nibiruan Year = 3,600 Earth Years, so it was actually only 40 years to the Anunnaki) - until the atmosphere and magnetic field of the planet made them feel disgruntled and dissatisfied with their lot (this is the origin of the Greek myth of the Lotos-Eaters, retold in Tennyson's poem). The Anunnaki miners went on strike - and Enlil and Enki got into a huge argument about what to do.

Enlil was all for punishing the "mutineers" while Enki sympathized with his workers. He knew what a tough job theirs was. Finally, their half-sister Ninhursag had to intervene. She was a brilliant geneticist and healer, and she remembered that on some other colonies, android workers had been successfully created to perform menial tasks. At this, Enki's eyes lit up. He had spent a great deal of time studying the flora and fauna on Ki - and he had been observing a simian species that was well on its way to becoming hominid. Perhaps they could be genetically modified.....?

After repeated attempts, Enki and Ninhursag finally created the first Adama - an ape-angel hybrid.  Fallen angels though they be, the space-orbiting Nibiruans - known as the Igigi or Watchers - who occasionally landed on Earth were described as Angels or God's Emissaries in the scriptures.

At first the Adama was sterile and was cloned in batches, a tedious process indeed. Eventually, Enki and Ninhursag came up with a self-reproducing model - and, voila! they had created our ancestors, Adam and Eve!

To the first humans, of course, the Anunnaki were literally Gods, Makers. In Hebrew the word God is usually the plural form Elohim (from which the Arabic form of Allah derives) - only much later did the "gods" divide up the colonized Earth into tribal zones - each tribe being subservient to a single, "jealous" God - like Abraham's Yahweh or Jehovah (known to the Greeks as Zeus and to the Romans as Jove or Jupiter).

Again, we must fast-forward to a period when the rival gods Enki and Enlil each had their own children, who unfortunately inherited their fathers' intense sibling rivalry. Enki was of somewhat different lineage from his half-brother Enlil (a full-blooded Nibiruan with "angelic" golden locks). Anu had taken a subsidiary wife named Id (or Ida) on Earth from amongst an ancient star tribe known as the Snake People. They were a subterranean species, dwelling in complex underground cities in the 4th Dimension and working with electromagnetic fields and crystals.

From this union Enki/Enkidu was born, and although he arrived before his half-brother Enlil, the latter took precedence in the Nibiruan succession because Enlil's mother Antu was Anu's half-sister (this genetic tradition was subsequently practised amongst the royal families of Akkadia, Babylon, Mitanni, Egypt and Assyria, and even amongst the Inca and Azteca). Anyway, these Sky Gods had countless offspring with their own kind as well as with the Lulus (a pet name for the domestic worker race evolved from the prototype Adama slave-android).

Enki, Lord of the Firm Lands, took on his mother's family emblem, the Serpent. Enlil, Lord of the Winds, had as his emblem, the Eagle.

Enki had four sons who were candidates for his dynastic succession: Ningishzidda (whose mother was of the Snake Race), Marduk, Nergal, and Dumuzi(or Tammuz). It was MARDUK whose overweening ambition and arrogance made him vie for the Rulership of Egypt against his elder brother Ningishzidda. (In Egypt Marduk called himself RA and Ningishzidda was THOTH, god of scribes and esoteric wisdom). Not satisfied with being the Overlord of Egypt, Ra/Marduk plotted against the sons of Enlil and before long there were horrendous wars amongst the divine rulers of the entire planet - culminating in a nuclear attack on the Anunnaki spaceport in the Sinai Peninsula which caused untold havoc and misery for centuries - and which accounts for the arid conditions throughout the Middle East.

Once, and once only, Marduk was nearly destroyed when Enlil's granddaughter Nanna trapped him in the Ekur (the Great Pyramid) and ordered that he be buried alive. But after a while the Elder gods relented and released Marduk. From that moment Marduk became a fanatical Goddess-hater (his rise to power marked the beginning of a New Patriarchal Era wherein women were mercilessly oppressed, raped, and burnt as "witches").

Ra became known as Amen-Ra (Ra the Unseen) and relocated to Babylon where, as Marduk, he claimed supremacy over all the other gods, declaring war even against his own grandfather Anu. Such was Marduk's ruthlessness and singleminded will to rule that he eventually prevailed, causing Anu and Antu to flee Nibiru, which Marduk then captured and turned into a "Death Star" which enabled him to take virtual control of the Pleiades (of which our Solar System is part).

Today, Marduk has insinuated his influence into every facet of corporate existence - for he feeds on the negative emotional discharge of humans. FEAR, GUILT, ANXIETY, HATE, VIOLENCE, PAIN, WORRY, MISERY are Marduk's staple diet. As the masses of humanity succumb to a feeling of helplessness or powerlessness, Marduk's legions are thereby strengthened. The strength of the tyrant comes from the life force of his followers, which he sucks vampire-like from them via seemingly "legal" means.

In the old days, Marduk manipulated through brute force and raw terror. These days, he uses Advertising, PR, and his absolute control of Mass Media to achieve his ends... except in some 'Third World' countries, where Marduk's principle of MIGHT IS RIGHT still manifests on the crude level of brute force.

Please bear in mind that 'Marduk' is an Archetype - a general principle that can operate through any number of willing or unwilling, conscious or unconscious human agents. Marduk's domains are ideological. He rules all the world's financial, military and religious institutions (which includes, of course, the chief religion of our time, Mammonism - the worship of  Money).

Through his vassal princes - the media moguls - Marduk has almost absolute control of the planet's mass communications systems - and therefore humanity's collective unconscious, the Matrix of Apparent Reality in which we enact our petty melodramas.

However, the Internet - thank Goodness - is still more or less uncontrollable (despite Echelon - an electronic surveillance system programmed to police the Information Superhighway). And remember: so long as we accept full responsibility for the way we experience and interpret the sensory data we call Reality, no one can hijack our higher evolutionary destiny. Not for long, in any case!


30-07-2008 06:17:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-da, bagami-as pixu-n pixelii astia!!! :D:D

"Hai sa revenim ontopic (desi pe cumatrul Lance H. nu-l scap din vizor orice-ar fi) -
si, fiindca tema asta-i destul de heteroclita (moaaaama, ce destept pot sa vorbesc :D),
merg si niste benzi desenate SF de-ale lui JE :D cumva premonitorii pentru 2012-
chiar daca de-acum citiva ani, pe vremea cind limba DE LEMN a lui Ilici Iliescu era ceva mai tare ! ;))"

Apropo, care dintre voi observa unde-i reprezentata grafic limba de lemn a lui Iliescu, are un premiu de la mine !!! ;)




Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:20:18)


30-07-2008 06:19:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu-i chiar traducerea textului anterior, dar e o poveste cumva pe-aproape din alta sursa, gasita intimplator :) Lectura placuta, doamnelor !!! ;)
(e de fapt un gen de rezumat al unei carti de Zecharia Sitchin, cu care nu-s insa 100% de acord - textu'ala in engleza e ceva mai documentat si implicit mai plauzibil. :)) Plus ca aici nu se analizeaza intregile implicatii din PREZENT ale prezentzei si actiunilor Creatorilor nostri, ca-n textul celalalt.


Conform cercetarilor lui Zecharia Sitchin, exista o a 10-a planeta a sistemului nostru solar (stiuta de oamenii de stiinta ca Planeta X).Aceasta planeta poarta numele de Nibiru si se afla undeva dincolo de planeta Pluto.Ea este diferita de celelalte planete din sistemul solar,are o orbita foarte eliptica,si necesita 3600 de ani pamanteni sa faca o rotatie completa in jurul Soarelui.Se crede ca periheliul planetei este in apropierea centurii de asteroizi dintre Marte si Jupiter.O ipoteza este ca asteroizii au fost creati de catre Nibiru prin distrugerea unei alte planete, Tiamat (sau Maldek).Din ramasitele acestei planete s-a creat Pamantul.

Nibiru nu este cunoscuta astronomilor moderni din cauza orbitei sale foarte eliptice(afeliul planetei este la o distanta de pana la opt ori mai mare decat cel al lui Pluto).Prin urmare,Nibiru este departe in cosmos si nu poate fi depistata(sau este in apropiere, ceea ce ar dezvalui misterul Planetei X).

Asadar,planeta Nibiru trece prin sistemul nostru solar o data la 3600 de ani.Aceasta teorie controversata se bazeaza pe descifrarea unor vechi texte sumeriene de catre Zacheria Sitchin.Textele isi au originea in primul capitol din Biblie,Geneza.Sitcin si-a petrecut zeci de ani ca arheolog si istoric in Orientul Mijlociu,cautand scrieri vechi ale civilizatiei sumeriene.El spune ca aceasta planeta este locuita de catre Anunnaki(Nefilim,gigantii din Biblie.Nefilim se traduce adesea ca gigant,o traducere care nu este tocmai justa.O definitie mai buna ar fi "acei care au coborat","acei care au venit jos".Cuvantul anunnaki din textele sumeriene se traduce ca:"acei care au venit din cer pe pamant").Sitchin i-a identificat pe Nifilim ca fiind aceiasi cu Anunnaki.

Desi nu oficial,toti istoricii si teologii de seama sunt de acord ca o parte din Vechiul Testament,si anume Geneza se inspira din vechi texte sumeriene. Enuma Elish ,cartea creatiei la sumerieni, si Geneza au o varietate de asemanari.Povestiri despre Marele Potop se gasesc si ele in amandoua religiile,ebraica si sumera.O concluzie inevitabila este ca Anunnaki au fost la fel de reali ca Moise,Noe si Abraham. Sitchin crede ca Anunnaki au venit pe Pamant acum 485.000 de ani de pe planeta lor, Nibiru.Ei erau o rasa de extraterestri care aveau o viata foarte lunga,ce uneori ajungea pana la 500.000 de ani.Laurence Gardner,un alt arheolog,reduce durata de viata a Anunnaki-lor la 50.000 de ani si specifica faptul ca nu erau nemuritori.

Anunnaki au venit pe Pamant pentru un singur motiv anume. Sa caute aur.Nu are nimic a face cu valoarea sa, ca metal pretios,le trebuia aurul pentru ca atmosfera planetei lor se deteriorase,iar aurul era singurul metal care ar fi putut sa o refaca.Astfel,au venit pe Pamant, l-au colonizat,au minat,au construit o baza pentru aeronavele lor in zona unde se situeaza astazi tarile Iran si Irak,si au trait intr-un fel de societate idealista,o colonie mica pentru un timp scurt,apoi au plecat.S-au intors cand Pamantul era mai populat si au amestecat ADN-ul primatelor cu ADN-ul lor,creand astfel o rasa de sclavi care urma sa lucreze in mine,ferme si alte inteprinderi in Sumeria.Ei au creat omul,Homo Sapiens,prin manipulare genetica cu ei insisi si omul maimuta Homo Erectus.

In misiunea lor de a cauta aur,ei au aterizat pe cateva planete din sistemul nostru solar,printre care Marte(Lahmu) si Luna.Numarul anunnakilor se crede ca a fost in numar de 900,iar 600 din ei au venit pe Pamant in grupuri de cate 50 in mici aeronave de pasageri.Anunnaki erau intermediari intre Pamant si Nibiru. Au ramas pe orbita Terrei pentru ca trebuiau sa distribuie aurul extras din mine si care urma sa fie depozitat pe partea intunecata a Lunii si pe Marte.

Sumerienii au fost primii care au notat prezenta anunnakilor. Acestia le-au dat informatii privind crearea sistemului solar si despre planetele acestuia.I-au invatat cum sa-si construiasca orase,ferme si nave cu ajutorul carora sa zboare.Aveau informatii despre astronomie pe care oamenii de stiinta abia acum au inceput sa le descifreze.

Anunnaki aveau doi conducatori,Enlil si Enki. Ei detineau toata puterea si erau fii lui Anu,conducatorul suprem al celor de pe Nibiru. Enki este cel care i-a creat pe oameni cu scopul de a usura munca Anunnaki-lor ce lucrau in minele din Africa de Sud.Enlil nu a fost niciodata de acord cu Enki in privinta oamenilor,si cum el detinea controlul asupra minelor din Africa i-a luat pe oameni si i-a dus intr-un loc numit Edin, in Mesopotamia.

Mai tarziu,spre disperarea lui Enlil, Anunnaki le-au gasit foarte atragatoare pe fiicele oamenilor,si s-au casatorit cu ele.Din unirea lor s-au nascut gigantii din antichitate.Anunnaki s-au deghizat in oameni-pasari,oameni-lei,oameni-peste si alte creaturi pentru a-i face pe oameni sa-i divinizeze.Pleiadele,care au fost implicate in cele trei Ere de Aur ale Egiptului au incercat sa sfarseasca cultele religioase ale multor zei,incercand sa impuna un concept nou,de religie monoteista.Totusi,in urma acestor diferente sau credinte,intotdeauna izbucneau razboaie,iar anunnaki reuseau sa-i faca pe oameni sa se lupte intre ei,cand de fapt ei erau adevaratii inamici ai omenirii.

La fiecare 3600 de ani un eveniment cataclismic important are loc pe Pamant, si a fost bine documentat de istoricii antici si moderni.Marele Potop din Biblie se refera la o incercare de a distruge rasa umana de sclavi de catre Enlil pentru ca s-au revoltat impotriva "zeilor" nibirieni. Enlil si Enki au fost implicati intr-o apriga disputa pentru distrugerea sau pastrarea rasei de sclavi iar din aceasta lupta pentru putere au rezultat razboaiele antice.

Invins de Enki, Enlil a fost nevoit sa plece de pe Terra si i s-a dat o alta misiune de catre Consiliul de pe Nibiru. Dupa o perioada de timp, Enki a simtit ca rasa umana se poate descurca singura si ca mai ales se poate inmulti ;astfel el a parasit Terra si s-a reintors pe Nibiru,stiind ca munca lui pe Pamant s-a terminat.A lasat in urma sa pe planeta cativa membri ai Casei Regale de Alne,urmand ca Terra sa fie condusa de ei.De asemenea,si cativa Anunnaki au hotarat sa ramana. In ciuda a ceea ce se crede,Anunnaki nu erau o rasa de barbari,insetati de sange.Erau o rasa de fiinte foarte inteligente,probabil atat de evoluata incat nici nu avem cunostiintele necesare pentru a-i intelege.Pentru ei eram doar o rasa primitiva,folositoare doar sa munceasca si sa serveasca.Pentru a-i putea stapani,Anunnaki ramasi pe Pamant au inceput sa insamanteze frica in inimile oamenilor.

Astfel au luat forma unor zei atotputernici. Pentru ca ei sa-si poate pastra forma umana,aveau nevoie sa bea sange uman,iar oamenii,intr-un efort de a-i linisti pe zei,au inceput sa se sacrifice intre ei pentru suprematie.De aici a venit si mitul Diavolului,de care Anunnaki s-au folosit pentru a accentua frica oamenilor de necunoscut.Ca o reprezentare a Diavolului,ei l-au ales pe fiul lui Enki,Marduk,caruia i-au dat o infatisare hidoasa,dincolo de orice inchipuire.Sacrificiile si frica de Diavol pot fi gasite in orice civilizatie de pe Glob.

In momentul de fata,ritualurile si consumarea de sange nu mai au loc pentru ca Anunnaki au gasit o alta modalitate de a lua forma umana. Atunci cand Enki va veni inapoi pe Terra, Anunnaki de aici vor trebui sa dispara,iar ei sunt constienti de acest lucru.Astfel,vor face tot ce le va sta in putinta sa opreasca venirea lui Enki.Cu ajutorul grupului numit Illuminati,ei au creat o bomba colosala,pe care o vor folosi impotriva planetei Nibiru.In ajutorul lor a sarit si o rasa de extraterestri necunoscuta,numita Eredian.Asadar,razboiul este iminent.Ramane de vazut daca Enki va avea forta necesara sa-i infranga pe Anunnaki si daca va ramane cu noi pentru totdeauna,asa cum a promis.....


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:22:05)

30-07-2008 06:21:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cred totusi c-o sa avem nevoie si de ceva MARINA de razboi :rolleyes: in Bunkeristania, mai ales daca Litoralul o sa se mute undeva prin Subcarpatzi !!! ;)

P.S. In poza sint si io, Capu'Trebii, ultimul din dreapta (ma scarpinam in nas :D:D:D)



30-07-2008 06:29:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cabinetul 1 infiintase o unitate pentru studierea fenomenelor paranormale si pentru antrenarea „soldatilor para“ in Muntii Buzaului. Cabinetul 2 era invidios. Asa a luat fiinta, din ordinul Elenei Ceausescu, o unitate de „paranormali“, care a primit de la tovarasa misiuni dintre cele mai diverse, inclusiv de cautare a comorilor legendare. In primul rand, oamenii Elenei i-au spionat pe „soldatii para“ ai gen. Ilie Ceausescu. Apoi, capatand anumite „abilitati“, au fost lansati in cautarea tezaurelor stravechi ascunse in misterioasele grote din Carpati, in special din Bucegi, unde se spunea ca exista o galerie uriasa ticsita cu aur.

La sfarsitul anului trecut, a aparut o carte stranie, intitulata „Viitor cu cap de mort“, de Radu Cinamar, care face referire la niste descoperiri senzationale ale Departamentului Zero al Securitatii, un departament cu multe zerouri, ceea ce insemna ca era foarte foarte secret. Acesta ar fi fost infiintat in 1968, din ordinul lui Nicolae Ceausescu, pentru descoperirea, educarea si dezvoltarea unor subiecti umani care aveau capacitati neobisnuite, dupa exemplul SUA, URSS si China, tari foarte avansate in domeniu. 

Pornind insa de la date concrete, dezvaluite si de alte persoane implicate la vremea respectiva in astfel de activitati, descoperim ca „evenimentele K“ ale misteriosului Departament Zero al Securitatii se confunda cu activitatile acelei unitati de paranormali a Armatei, cu baza in Muntii Buzaului, subordonata generalului Ilie Ceausescu. Cercetatorul Vasile Rudan, specialist in perceptie extrasenzoriala, a lucrat sub contract strict pentru aceasta unitate. A condus experimente extrasenzoriale cu copii superdotati, iar rapoartele, fotografiile si negativele, precum si filmele erau predate unitatii respective. Nu avea voie sa opreasca nimic.

L-am contactat pe gen. Nicolae Plesita si l-am intrebat de Departamentul Zero al Securitatii si de preocuparile paranormale ale acestuia. „N-am auzit de asa ceva. De cei ai Armatei am auzit, dar la Securitate, nu. Insa Elena Ceausescu se ocupa cu chestii din astea, in cadrul Consiliului National pentru Stiinta si Tehnica, a carei presedinta era. Iar prim-vicepresedinte era Ion Ursu. In CNST era un departament care avea in plan cercetarea unor astfel de fenomene si experimentarea lor. Dar nu numai atat. O isprava binecunoscuta a acestui departament a fost monitorizarea transcendentalilor si vanatoarea lor, condusa de Elena Ceausescu, prin care si-a reglat conturile cu intelectualii care faceau parte din aceasta miscare“.

„Sapand“ mai departe, am aflat de la un colonel in rezerva care a lucrat in DSS ca, intr-adevar, in cadrul CNST existau oameni care aveau in program „monitorizarea cercetarilor din sfera paranormalului, rapoartele lor fiind sub Cod Zero, ajungand la Elena Ceausescu. Ea le distribuia apoi la trei subordonati. Doi dintre acestia lucrau in cadrul DSS. La unul ajungeau zonele cu zacaminte strategice – uraniu, petrol – descoperite prin perceptie extrasenzoriala, iar la celalat ajungeau anumite inventii, de care se ocupa apoi Institutul de Tehnologie Avansata. Al treilea se ocupa de cele de interes personal al tovarasei“. Cu alte cuvinte, paranormalii lui Ceausescu munceau, iar cei ai Cabinetului 2 ii spionau si le furau rapoartele.

CAUTATORII DE COMORI

„Oamenii Elenei“, ca sa-i numim asa, invitau la discutii cercetatori care se ocupau cu efectul de piramida, inventatori, carora le cerea sa cedeze vreo inventie, doua, oameni despre care auzisera ca au capacitati deosebite, chiar si astrologi. De la un astfel de astrolog, care a dorit sa-si pastreze anonimatul, am aflat ca li se oferea un ajutor material, care era binevenit, in schimbul muncii lor. Se cuvine sa amintim cercetarile intreprinse pentru a detecta, pe cai extrasenzoriale, comorile legendare ascunse in grotele din Carpatii nostri, activitate pentru care Elena Ceausescu capatase o obsesie.

Tot prin anii ’80, tovarasa si-a reprofilat oamenii pe un astfel de obiectiv, care presupunea cercetarea legendelor si recrutarea unor oameni cu abilitati extrasenzoriale pentru „localizarea“ comorilor, acestia fiind mult mai eficienti decat detectoarele de metale, pentru faptul ca restrang foarte mult zona de cercetare. Dar, din cauza „vanatorii de vrajitoare“ - transcendentalii -, cine mai indraznea sa-si recunoasca astfel de capacitati? In disperare de cauza, s-a apelat si la Vasile Rudan, care nu avea cum sa nege ca are astfel de abilitati, „paranormalii“ Elenei stiind ca, in Muntii Buzaului, copiii condusi de el descoperisera, prin perceptie extrasenzoriala, vestigii stravechi. I s-a propus sa localizeze tezaurul unui print sarb despre care legenda spunea ca ar fi fost ingropat undeva, intr-o pestera din Mehedinti. Cercetatorul Vasile Rudan le-a sugerat ca nu poate lucra la doi „stapani“ si ca, daca gen. Ilie Ceausescu ii da voie, ii va ajuta. Dar cum sa-l ceara generalului fara sa afle si Nicolae Ceausescu de preocuparile consoartei?

LEGENDELE PELESULUI

Elena Ceausescu a aflat de comorile din Bucegi datorita reginei Elisabeta – Carmen Sylva care, in „Povestile Pelesului“, stransese o multime de relatari de la localnici si ciobani despre fabuloasele tezaure ascunse in „inima“ muntelui. In „Cetatea Babei“ se povesteste despre o misterioasa cetate subterana in care se afla depozitate cantitati enorme de aur. Se pare ca nici regele Carol I nu a ales intamplator locul de amplasare a Castelului Peles - inaugurat in 1883 - in Bucegi, existand multe publicatii straine care semnalau ciudatul ansamblu de sculpturi megalitice in stanca Sfinx - Babele si pesterile strajuite de schituri.

Preotii, detinatori si pazitori de secrete privind tezaurele lasate mostenire din mosi-stramosi, construisera o adevarata retea de schituri ca niste forturi de paza. Se pare ca mult-controversatele placute de aur, cunoscute ca „Placutele de la Sinaia“, continand o cronica apocrifa a regilor daci, au fost gasite in aceasta regiune. Se spune ca regele Carol ar fi topit placutele pentru a da alta utilitate aurului, nu inainte de a le copia pe plumb. Cautarea comorilor legendare a fost intotdeauna presarata de blesteme si morti misterioase, asa ca oamenii Elenei Ceausescu trebuia sa umble cu grija prin acest labirint sacru.

GROTA SACRA DIN BUCEGI

In primul rand se monitorizau publicatiile care faceau referiri la grote si tezaure. In studiul „Dacia Hiperboreana“, publicat la Paris in 1936, republicat in Franta si Italia in anii ’80, cand a facut mare valva, Vasile Lovinescu afirma ca „muntele Om este traversat de o grota imensa care este una dintre cele mai mari din lume, in sensul ca nu i s-a dat de capat, fiind exploatata doar pe vreo 20 de kilometri“. Cine o exploatase si in ce scop nu se preciza. Intre 1966 -1968, arhitectul peruan Daniel Ruzo a venit in Romania pentru a cerceta Sfinxul (denumire cu care nu era de acord) pe care il vazuse pe o carte postala.

El a fost insotit de o echipa de romani care a realizat cu aceasta ocazie un film pentru Studioul Alexandru Sahia, „Mistere in Piatra“. Ruzo observase ca Sfinxul semana cu chipul principal dintr-un ansamblu sculptat intr-o stanca de pe podisul Marcahuasi, Peru, denumit Monumentul Omenirii. De fapt, nici Sfinxul nu reprezinta doar un singur chip, dupa cum observa arheologul peruan, fiind inconjurat de alte chipuri umane, din rase diferite, precum si capul unui caine. Din lunga sa experienta, Daniel Ruzo trage concluzia ca acel caine are rolul de pazitor al unei comori si ca „trebuie sa existe si o Pestera a Tezaurului“ in apropierea acestui magnific monument al Omului.

IN PRAGUL NEMURIRII

O alta cercetatoare care a efectuat un amplu studiu asupra masivului Bucegi – studiu care a ajuns pe biroul Cabinetului 2 - a fost Cristina Panculescu. Conform teoriei ei, dezvoltata pe larg in cartea „OZN - Universuri Paralele“, de col. dr Emil Strainu, in Bucegi, in apropierea Varfului Omu, se afla un centru energetic – informational natural al Terrei, semnalat de toate traditiile civilizatiilor antice. Cristina Panculescu a remarcat, printr-o serie de analize ale mostrelor de roca si electronografie, o serie de proprietati cu totul speciale ale acestui Stalp al Cerului - Arborele Vietii, identificat cu Varful Ocolit.

In final, demonstra ca Centrul reprezinta un loc geometric de conexiune cosmica, o poarta de iesire din universul terestru, cu o activitate energetica masurabila, ce se manifesta ciclic, constatand ca din 1986 intensitatea centrului a depasit pragul de latenta. Centrul era cunoscut si pe vremea dacilor, aflandu-se pe muntele sfant Kogayon. „Chemati de Sfinx, dacii stiau a se face nemuritori“, concluziona studiul, terminat in 1988 si inaintat catre C.C. al P.C.R. De unde, pe cai misterioase, a ajuns pe biroul „oamenilor“ tovarasei. Si poate ca aceasta a cochetat cu ideea nemuririi, ca multi suverani ai istoriei, care aveau turma lor de alchimisti ce treabuia sa gaseasca Piatra Filosofala, cu ajutorul careia se obtinea elixirul vietii si se putea transforma orice metal in aur.

Elena Ceausescu era o „colectionara“ de tot felul de practici de intinerire si revigorare aparute la noi sau la altii. Dar evenimentele din decembrie ’89 bateau la usa si nu mai era timp pentru incursiuni in alte subterane decat cele ale puterii.  Cat despre tezaurul fabulos din subteranele Bucegiului, el nu a fost gasit pentru ca nu s-a gasit Poarta Comorii, care ar fi dus la marea galerie ticsita cu aur. Desi, in cartea „Viitor cu cap de mort“ se afirma ca aceasta mare galerie a fost descoperita prin satelitii NASA si ca acolo exista un tezaur de nepretuit pentru istoria omenirii. Dar poate ca autorul a grabit putin lucrurile.

POARTA COMORII

Oamenii Elenei Ceausescu erau bine orientati. Unul dintre cei mai ferventi cercetatori ai geografiei sacre a Romaniei, Dan Corneliu Braneanu, care a publicat numeroase articole despre centrul sacerdotal din Bucegi, confirma ca in inima muntelui exista o retea de galerii subterane care, este posibil sa uneasca mai multe pesteri si sa aiba galerii de legatura cu alte centre sacre din lume. A studiat si cartea lui Daniel Ruzo, „La historia fantastica de un descubrimiento“, publicata de Editura Diana, din Mexic, despre calatoria acestuia „prin muntii cei sfinti“ ai Romaniei, ce pastreaza amintiri despre civilizatia de dinainte de Potop. Ruzo a ramas fascinat de multitudinea reprezentarilor sacre de pe stancile ce strajuiesc drumul catre Omul, „sculpturi stravechi, anterioare Potopului, erodate de vechime“, care infatiseaza sacerdoti si lei, paznici ai tezaurelor.

Asta, despre asa-zisul "Departament ZERO", care exista doar in imaginatia lui Cinamar - yogin? - nou pseudonim al lui Pavel Coruptz ? :D:D


30-07-2008 06:32:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Ufffff :x am scris o gramada (nu copy/paste), n-am salvat ce-am scris si... dus a fost. :(

O sa revin insa - acum n-am timp (de fapt, s-ar putea sa nu mai revin ,hihihi :D:D - fiindca, dintr-o oarece surescitare, scrisesem poate prea multe... ;)).

Ideea era, pe scurt, ca in Bucegi (desi nu prea pun io botu' ;) la sapaturi AMERICANE chiar fara sa stie nimenea, cu "cirtitza cu plasma" incognito in Bucegi - utilajul avind vreo suta de tone, e cit o locomotiva) EXISTA, ca si in Irak, un "complex de comanda" al Creatorilor nostri (inclusiv un STAR GATE = POARTA TEMPORALA). Care in mod sigur (fiindca logic ;)) ar trebui sa comunice subteran si cu zona Retezat, si cu Buzau-Vrancea-Ceahlau !!! Ma-ndoiesc insa c-ar putea ajunge si-n Tibet sau Irak (pe sub Mediterana ?!)... :rolleyes:

Care Complex de Comanda nu-i el totusi chiar asa... "parasit" ca CAP-urile alea devastate dupa Rivolutzia din 1989 :D:D, mai frati si surori bunkeristanezi !!! :D - cale lunga deci pina la elucubratiile cu "Departamentul zero taiat in patru" :D, Cezarica ala "iertat" de cimpurile energetice mortale pentru ailalti ciumpalaci si Marele Massini sau Houdini :D (nu-i si Contele Incapucciato al lui Tzugui cumva la mijloc ???) :rolleyes:

Intimplarile stranii din Muntii Buzaului/Tzara Luanei (disparitiile inexplicabile) sint in orice caz REALE si documentate. Si asta-i doar "partea vizibila a aisbergului"... ;) Chiar vara asta, am de gind sa studiez personal anumite chestii-trestii ;) prin zona respectiva, cel putin doua saptamini... ;) Sper doar sa nu dispar si io subit !!!!!!!!! hihihi :D:D - dar va dau un mail cumva, un bip macar :D si-o veni vreunul dintre voi sa ma salvati de pe tarimul celalalt !!! :D:D

De la chestia asta cu retzeaua de "centre de comanda subterane carpatice" datand din perioada ante-diluviana (chiar pre-sumeriana adica) - SIMBURE DE ADEVAR mai mult decit plauzibil, deocamdata prin dovezi circumstantiale - si pina la ipoteza ca ceea ce se gaseste acolo "ne apara" cumva de ceva (macar de hotzii de politicieni daca ne-ar fi aparat, si tot era o sfaraiala ;)) hai sa fim serioja un pic :D fiindca-i cale tare lunga...


:rolleyes:... Na c-am uitat ce voiam sa zic in completare...poate ma face totusi sa-mi reamintesc Coana Lenuzta (am degradat-o de pe postul de secretara, e din nou cu teul si galeata :D:D - deh, lipsa de aptitudini 'telectuale ;))...

Clar, imi trebuie nitzica pulbere d-aia de AUR ATOMIC ;) din amfora fermecata (e mai poetic-misterios asa ;), daca era in vreun container presurizat suna nashpa :D), ca mi s-a senilizat instalatzia! :D:D:D


In fine, mi-am amintit (Coana Roza-scleroza, dehhh :D): undeva-n Buzau (Tzara Luanei - vezi postari anterioare, pe la paginile... nici nu mai stiu care :D:D) cic-ar fi ascunsa si "LINA DE AUR"  - aia legendara dupa care alergau argonautzii cu limba scoasa ;) - interesanta legenda, nu ??? :rolleyes:

Va dati seama ca, dac-o dibuiesc, Patriciu, Berbecali si Tziricac devin mici copii ??? (cei trei ursuletzi)... :D:D:D


30-07-2008 06:33:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa nu ne mai complimentzm unul altuia chilotzii :D si sa redevenim seriosi, cu chestii interesante despre PILOTZI (sau CHILOTZI moldovineshti) - hihihihi :D:D

Uite, de exemplu, apar din ce in ce mai multe dovezi (apropo de marea conjuratie ET-guverne) ca nu doar 3 (Gus Grissom, Ed White, Roger Chaffee), ci 4 astronauti au murit "prajitzi" in capsula misiunii spatiale "oficiale" Apollo-1 (January 27th, 1967) - al 4-lea fiind, evident, non-uman.. :(


Ete - si mai ontopic - si-un avertisment recent care da de gindit, apropo de perioada 2009-2012 :



I am going to talk with you about survival. My report is not based on spiritual data. It is hard survival information derived from my sources who are adamant about preparing and getting out of harm's way now. This report from Alex Wallenwein is most important in understanding what is happening. Alex is one of the few left who are tipping the scales ever so slightly. Note that even though the timing is currently not exactly synchronized, the sequence is to be noted:

1) The provocation by non-compliance in Iran
2) The upcoming attack on Iran
3) Intense repercussions on the USA
4) The IMF 'overtly' intervening in US financial matters via the Federal Reserve
5) The coming collapse of the dollar
6) A Wall Street breakdown to unbelievable lows.

All this will happen very soon, most likely by November if not before. My informers are leaving the building. The refuge is in sight.
So much is about to happen that safety is now an urgent element to prioritize. January will be too late to proceed successfully.


I recommend a small parcel of land in the relatively higher elevation wooded hills, somewhere the masses will avoid in the beginning. Perhaps very remote between hills, with a natural stream, and wildlife, and an area cleared for some agricultural work, i.e. garden, and of course communication equipment to be used off the grid, fans and water bottles, food, generators, fuel, oil, bicycles, but mostly battery operated equipment, and some kind of EMF copper wiring protection around your perimeter, and perhaps some defense equipment, monitor/camera surveillance equipment, and warning devices, satellite dishes.

Sounds extreme, but the hungry masses will not care much about spiritual values and brotherly love and respect - sad to say this, but utterly realistic.

People just will not believe what is about to happen to society over the next few years. I find it all very hard to believe even myself. But I know the game plan, and it does not include even us. We are at war with an unseen enemy who has been practicing on us for a good while. We are all considered to be useless consuming animals.

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:37:03)


30-07-2008 06:36:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai si-un material deloc afirmativ-tezist legat de 2012 - de asta data IN FRANCEZA ;), ca sa nu-mi iau 3M-uri de la stimata matalutza contabila, Sir Ciudy, si sa mai pastrez ceva shanse - macar teoretice... sa ies si io din foame :D:D hihihi (macar pina-n 2012... :rolleyes: :D)

Un pic mai dureaza, sa mai bag si ceva poze la tema.


Faites vĂ´tre propre opinion sur 2012

L’année 2012 est une année très spéciale et pas vraiment une année comme les autres. Vous avez déjà surement entendu certaines personnes parler du New Age du Verseau ou, la Nouvelle ère du Verseau (en anglais cela s’appelle New Age of Aquarius) mais vous n’avez pas tout comprit à ce que ces personnes voulaient dire par Nouvelle ère et ère du Verseau… On y viendra plus tard ans un autre article sur l’astrothéologie, cet article est vraiment en rapport avec l’astrothéologie, je vous conseil de regarder Zeitgeist pour avoir un aperçu.

Là nous allons parler de ce qui pourrait arriver en 2012 basé sur des données très ancienne et très particulièrement celles des Mayas et leurs ancêtres les Toltèques. Les Mayas ont mis au point un calendrier qui détail les différentes étapes de l’évolution de la conscience pour la planète Terre, en relation avec la galaxie et l’univers, ce qui veut dire que ce calendrier cosmique représente le schéma de base de l’évolution de la vie sur une planète et cela partout dans l’univers. Le Calendrier Compte Long démarre le 13 Aout 3114 avant J.C., et est seulement l’évolution de la race humaine au niveau national, c’est le passage du régional au national, c’est aussi dans ces périodes que l’écriture se développa et c’est aussi la période historique où nous avons des civilisations comme Babylone qui à l’époque dominait toute la Mésopotamie, le royaume Sumérien. Et nous savons tous ce qui s’est passé à Babylone. Le Calendrier Compte Long n’est juste que la période de 5125 ans où l’homme passera plus de 4 cycles d’évolutions différents. Le dernier cycle est seulement de 260 jours (une année vénusienne)!


Le calendrier cosmique n’a pas grand chose à voir avec le calendrier compte long, bien que les deux sont liés. Le Calendrier Cosmique se sépare en 9 cycles, chaque cycles comportent 13 aspects différents et 7 jours et 6 nuits. Chaque cycles représentent une différente évolution de la conscience sur une planète, dans la galaxie, l’univers, car tout est conscience, même votre clavier d’ordinateur, si vous lâchez votre clavier dans les airs, votre clavier sait quoi faire ensuite, cela invoque une sorte de conscience, voir l’image ci-dessous pour comprendre l’évolution de la conscience:

Le Calendrier Cosmique fonctionne par cycle, la vie cellulaire sur Terre (y comprit la création de la Terre) aurait commencée il y a 15 à 16 milliards d’années, ce qui coïncide avec la prédiction scientifique qui dit que l’univers est âgé de 16 milliards d’années, c’est à dire que la matière première de notre planète aurait été créé il y a 16 milliards d’années. Puis une fois que notre planète est crée, ainsi que plein d’autre planètes à travers les galaxies, il est temps pour les planètes susceptibles d’abriter la vie de faire de leurs mieux pour faire des mondes. Certaines planètes favorisées vont donc se développer, et évoluer sur une base de 9 cycles, et le calendrier cosmique représente cette évolution. Qui est universelle!

Chaque calendrier parle bien sur de l’évolution du temps (physique) mais il y a aussi l’évolution de la conscience spirituelle pour aboutir à une meilleure création, car l’univers est une récréation pour dieu afin pour qu’il puisse s’expérimenter avec lui même. L’évolution du temps rime aussi avec évolution de la conscience, et le calendrier maya décrit les deux évolutions.

Quand le temps, si vous ne savez pas ce qu’est le temps, il faut voir ça d’un point de vu galactique. Le temps dans une galaxie peut-être plus long que le temps dans une autre galaxie, ce qui veut dire que notre galaxie peut-être plus jeune ou plus veille qu’une autre galaxie, il y a des millions de galaxies dans l’univers, des milliards même, et le temps dans notre galaxie, si les mayas sont corrects, nous allons aboutir bientôt à la fin de l’évolution de notre galaxie, ce qui ne veut pas dire fin du monde, loin de là, notre galaxie est une fleur de l’univers qui est sur le point d’éclore. Le passage d’un cycle à l’autre équivaut à une accélération du temps par vingt, ce qui veut dire que la durée du temps lors de la création de la Terre, de la Galaxie, et du monde vivant cellulaire est vingt fois plus lent que lors de l’ère Mammalienne qui a commencé il y a 850 millions d’années. Ce n’est pas une multiplication du temps, car le temps lui même ne se soustrait pas lui même, c’est l’idée de bâtir une pyramide.

(P.S. Astea nu-s 3 powli cosmice :D:D:D, ci nori gigantici de gaz din care se formeaza miliarde de stele...)

Imaginez que la pyramide du temps fonctionne de cette manière: Quand vous passez d’un étage à l’autre de la pyramide, vous mettrez 20 fois moins de temps à le construire que l’étage précédent, soit parce que les étages se rétrécissent petit à petit, soit parce que vous avez acquit le savoir nécessaire et savez exactement comment il faut bâtir la pyramide lors de la construction de la base.

Chaque étage évolue aussi en fonction de l’autre, c’est à dire que quand un nouvel étage est construit les étages en dessous bénéficieront aussi de l’évolution temporelle. A l’heure actuelle nous avons passé 8 cycles temporels, ce qui équivaut à 20 x 20 x 20 x 20 x 20 x 20 x 20 x 20 x t. (temps), qui est le cycle galactique et qui ne dure seulement que 12.8 années, ce cycle à commencé en 1999. Quand nous sommes passé en l’an 2000, le temps s’est multiplié par 20 et nous voyons aussi que les évènements se sont multipliés, et que internet a grandit incroyablement, voila l’ère galactique, mais ce n’est pas la fin, il nous reste une dernière étape cosmique qui elle démarre le 28 Octobre 2011 et qui finit le 21 Décembre 2012. Un cycle de seulement 260 jours ( en rapport avec Vénus très certainement, 13 x 20 = 260, ce qui est aussi intéressant ).


Chaque cycles peuvent êtres aussi interprétés comme dimensions. Que chaque êtres vivants (y comprit les planètes, les soleils) ont une différente relation avec le temps qu’un être humain.

Ce qui fait que, le calendrier compte long de seulement 5125 ans, qui fait parti du calendrier cosmique, le calendrier compte long décrit seulement les 4 dernières évolutions cosmiques du temps, c’est effectivement court comparé au premier cycle qui dure 15 milliards d’année. Ce qui est assez effrayant avec 2012 c’est que ce n’est pas seulement la fin d’un calendrier agé de 5125 ans, mais c’est aussi la fin d’un cycle long de 16 milliards d’années. Qu’est ce que cela veut dire? Cela veut dire que vous devez faire vos devoirs pour en savoir plus sur ce qui se pourrait passer en 2012.

Pour vous aider encore un peu plus, prenons l’exemple de l’évolution dans la dimension Planétaire, qui commença il y a 256 ans, c’est la période des lumières, de la création de la franc-maçonnerie spéculative, c’est la période des révolutions et aussi la période de grandes inventions comme le télégraphe, ce qui aida les communications de gouvernements en gouvernements et de pays en pays. C’est le télégraphe et les autres génies de l’électronique avec leurs inventions qui ont permis ce bond de l’évolution voila 256 ans, mais c’était prévu par les Mayas 5000 ans en avance avant que cela ne se produise. Ne me demandez pas comment les Mayas savaient, c’est encore une question que beaucoup de rechercheurs se posent aujourd’hui.


Et beaucoup de rechercheurs pensent qu’il y aura des catastrophes en 2012, moi même j’ai pensé que quelque chose d’apocalyptique se produirait en 2012, c’est en 1998 que j’ai entendu pour la première fois entendre quelqu’un parler de 2012 et d’une possible invasion extraterrestre, et cela m’a fasciné bien que je ne me suis pas intéressé au sujet comme il se doit.


Je suis pratiquement convaincu que nous allons vers une Apocalypse, mais attendez, apocalypse ne veut pas dire fin du monde, ouvrez votre dictionnaire, et regardez par le mot apocalypse, Étymologiquement, Apocalypse est la transcription d’un terme grec (ἀποκάλυψις, apokalupsis) qui lui-mĂŞme traduit l’hĂ©breu nigla lequel signifie mise Ă  nu, enlèvement du voile ou rĂ©vĂ©lation (wiki). En 2012 il y aura une rĂ©vĂ©lation, peut ĂŞtre la rĂ©vĂ©lation de Saint Jean de JĂ©rusalem, mais aussi une rĂ©vĂ©lation cosmique, que nous ne sommes pas les seuls peuples rationnels pensants dans l’univers, qu’il y a aussi des ĂŞtres vivants et qui nous observent depuis un moment, qui doivent se dire que nous n’avons jamais Ă©tĂ© aussi proche de la rĂ©alitĂ© mais que nous devons travailler plus ensemble pour faire en sorte que notre planète, qui est bientĂ´t une belle fleur, doit ĂŞtre protĂ©gĂ©e, et que nous reprĂ©sentons cette protection. Le but de l’homme est de protĂ©ger la vie sur Terre, c’est son rĂ´le, nous avons le cerveau, la capacitĂ©, de faire une chose pareille, et nous existons pour ce but. Nous aurons certainement cette rĂ©vĂ©lation en 2012.

Donc ce ne sera certainement pas une si mauvaise année, l’homme redeviendra libre et sans chefs, il sera régit par un conseil de puissants qui seront suffisamment sage pour savoir ce dont la société à besoin, et fonctionneront pour les peuples et pour l’évolution positive.

Le New Age et les Calendriers Maya

Un des plusieurs calendriers Mayas est basé sur la rotation de la Lune, c’est un calendrier des treize lunes de vingt-huit jours, ça n’a rien à voir avec nos 12 mois et 30 jours/mois en moyenne! Les semaines n’existent pas dans le calendrier Maya. A cause de ce calendrier grégorien, l’homme n’est plus en communion avec la nature puisque le calendrier n’est pas naturel.

Les Mayas ont toujours associés chaque Kin (jours Maya) par des évènements Cosmogoniques (en rapport avec les dieux).

Les Mayas connaissaient deux types de calendrier comprenant des années non numérotées. Le calendrier Tzolkin est un calendrier rituel de 260 jours (Calendrier Vénusien) et le calendrier Haab est un calendrier solaire, composé de 365 jours.

Alphabet des Anciens Maya

Les Mayas employaient aussi un troisième type de datation comportant des années numérotées cette fois, permettant d’établir des chronologies sur de très longues périodes: c’est ce qu’on appelle Le Compte Long. Le Calendrier Compte Long démarre le 13 Aout 3114 avant J.C. et finit le 21 Décembre 2012. C’est un cycle du calendrier cosmique de 13 x 144 000 jours.

Le Calendrier Compte Long
Le Compte Long de 13 x 144 000 jours où 5125 années

- L’unité de base du calendrier est le Kin (Jour) et les Mayas ne connaissent pas l’équivalent à nôtre semaine (n’existe pas dans le calendrier Maya).
- Le uinal est plus ou moins Ă©quivalent Ă  notre mois, et qui comporte 20 jours.
- Les Mayas employaient un système vigésimal qu’ils appelaient tun (Un système vigésimal ou vicésimal est un système de numération utilisant la base 20. 20 correspond au nombre de doigts et d’orteils que possède chaque être humain), chaque unité supérieure aurait donc du être de 20 X 20, mais au lieu de cela les Mayas ont choisi une unité de 18 X 20 = 360 jours , c’est l’équivalent d’une année solaire et ils ont sans aucun doute fait ce choix pour avoir une unité proche de l’année solaire.
- Le katun est le résultat de 20 tuns (= 7 200 jours)
- Le baktun est le résultat de 20 katuns (= 144 000 jours)




Affichage d’une date en format Compte Long
Une dâte en compte long apparaît de la manière suivante (dans L’ordre):

- Un glyphe d’introduction, dont la partie centrale est variable et est le glyphe de la divinité du mois correspondant au calendrier Haab
- Le nombre de baktuns écoulés depuis le point zéro du calendrier
- Le nombre de katuns
- Le nombre de tuns
- Le nombre de uinals
- Le nombre de kins
- D’autres marques calendaires correspondant au tzolkin, au cycle novénal ou/et au cycle lunaire.



Il existe une unité beaucoup plus grande que le baktun qui s’appelle un kinchiltun et qui équivaut à plus ou moins 3 millions d’années. Les mayas avaient une unité qui représentait 3 millions d’années. C’est pour dire à quel point les Mayas étaient profondément connectés avec le Grand Esprit de l’univers. Les Chamanes pourraient vous expliquer comment les Mayas ont découvert le calendrier Maya en ayant voyagé astralement au centre de la galaxie, là où le temps est aspiré et donc s’accélère, les Mayas pouvaient voir l’évolution du futur rien qu’en voyageant mentalement au centre de la voie lactée. C’est avec l’expérience de leurs voyages qu’ils ont développés le calendrier Cosmique.

Aussi; Beaucoup de personnes s’accordent que l’année 2012 sera apocalyptique (voir au dessus), j’ai longtemps été un croyant de cette théorie, mais par manque de recherches… Les Mayas croyaient en l’existence d’un cycle de 13 baktuns où l’univers se détruisait pour se reconstruire. Après avoir recherché, j’ai trouvé que le calendrier Maya ne parle que de l’évolution du temps, qui est un temps organique, vivant. Et ce temps ne se limite pas à la perfection du physique mais aussi du spirituel, nous. Le temps est vivant et n’est pas une valeur fixe. Mais cela veut aussi dire que…

Certes, oui ça va être la fin de pas mal de choses, et certainement la fin de cette civilisation mais pas la fin du monde. Je n’ose pas dire nôtre civilisation… si c’était vraiment nôtre civilisation on ne détruirait pas le monde et heureusement que le monde (l’univers) est vaste et que l’homme est bloqué sur Terre, comme ça il évitera de polluer le reste. Et Dieu est juste, je suis content que cette civilisation (ceux qui la dirige : voir nouvel ordre mondial) ne soit pas encore engagée dans des projets spatiaux sérieux (et encore on n’en sait rien)… Et il est possible que nous arrivions dans ce 9ème Inframondes avec des forces maléfiques et occultes à la tête du monde. L’empire démoniaque de Starwars n’est pas loin…



Théories Prédictions Apocalyptiques de 2012

Avant que vous n’alliez plus loin, voila l’article d’origine du site, vous pourrez constater que c’est beaucoup de négatif, c’est du passé mais je garde cette partie du site pour ceux qui croient encore que ce qui se passera en 2012 est négatif pour l’univers. Donc attention tout ce que vous allez lire est pessimiste.

Entre la période du 21 Décembre 2012 jusqu’au 24 Décembre 2012, voila ce qui peut nous arriver, arriver à la planète et à nôtre système solaire (vision la plus négative qui soit):

Plusieurs auteurs ont Ă©crit des livres sur le sujet
- Dans le livre 2012: Mayan Year of Destiny, dit que les Mayas ont leur savoir grâce a des êtres venus d’Orion et des Pléiades.

- Le livre le code de Nostradamus parle d’une série de désastres (possiblement à cause d’une comète) qui autorisera le troisième anti christ à disperser ces troupes autour du monde en vu de créer une 3ème guerre mondiale nucléaire, ou bien autre que nucléaire.

- Le Livre de 1995 La Prophécies Maya liaient le calendrier Maya à un cycle solaire à longue période (11.2 ans est la durée d’un cycle solaire de base). Et la Nasa à confirmé une super tempête solaire entre 2010 et 2012. C’est la théorie qui me semble la plus plausible jusqu’à présent.

- Le libre de 1997 le Code de la Bible, par rapport à certains algorithmes du code de la Bible, raconte qu’un météore, un astéroïde ou une comète percutera la planète Terre en 2012.

- Le livre 2012: Le Retour de Quetzalcoatl paru en 2006 parle d’une possibilité ou la population mondiale deviendrait psychique créant ainsi une Noosphere.

- Le lvre Apocalypse 2012: Une Investigation Scientifique à la Fin de la Civilisation, ne fait aucune nouvelles prédictions, mais fait une revue de plusieurs théories d’évènements qui pourraient arriver dans l’année 2012, comme: des éruptions solaires, inversement de la polarité nord/sud sur Terre, des rayons cosmiques, effet de serre, tremblements de terre et des super volcans qui pourraient rentrer en éruption à n’importe quel moment.

Autres Théories, Prophéties et Prédictions

- La Prophétie de saint Malachie, spéculait que le pape Benoît XVI (la gloire de l’olive) règnerait au début de la tribulation (La tribulation est une période assez courte ou les croyants expérimenteront une persécution et seront purifiés par celle-ci) que Jésus avait parlé. Et quelque temps plus tard, un nouveau pape décrit dans la prophétie comme “Pierre le Romain“, le dernier dans la liste prophétique, apparaitrait comme celui qui amènera à la destruction de Rome et au Jugement Dernier.

- Terence McKenna (qui est maintenant mort…), suggérait que plusieurs choses peuvent arriver mais une seul d’entre elles seulement. Il parle de, nouvelles découvertes dans l’aérospatiale, contact avec des Aliens, métamorphose de la nature et de nôtre histoire, explosion solaire, une explosion d’étoile type Qasar au centre de la galaxie, ou rien du tout.

- Le Népalais Ram Bahadur Bomjoon, appelé “Enfant Bouddha”, a rapporté à ces disciples qu’il reviendrait autour de 2012.

- Plusieurs personnes parlent d’un crash du cour du pétrole et donc la fin de toute une industrie.

- Les hindous parlent d’un avatar (en hindou cela veut dire incarnation) qui aurait des pouvoirs surhumains, et qui amènera le monde dans un Nouvelle Age (New Age).

- Plusieurs personnes comme Riley Martin qui sont des enthousiaste au sujet des OVNIs, racontent que 2012 sera l’année où nos anciens dieux (ceux qui nous observent et qui ont aidé nos ancêtres dans le développement de leur civilisation) reviendraient et nous donneraient de nouvelles technologies, qui éventuellement aidera à la survie de notre espèce dans ce nouveau Monde.

Ma Théorie “Fin du Monde” sur 2012

Voilà je vais exposer ma théorie “Fin du Monde” sur ce que je pense peut arriver en 2012, je peux être totalement à côté de la plaque mais sait-on jamais…


Je ne suis pas là pour faire peur de quelque manière… Nous savons très bien ou nous allons, nous ne sommes pas aveugle, la plupart des gens sont intelligents et instinctifs, nous savons que la planète est entrain de mourir et que nôtre civilisation est préprogrammé à s’auto détruire entre aujourd’hui et les 30 prochaines années. Et Pourquoi c’est ainsi? Pourquoi doit-on mourir? Pourquoi faire des choses qui sont contre les cycles naturel? Pourquoi l’homme ne s’occupe pas de sa planète qui est si fragile et qui nous protège?…

Pourquoi ces gens détruisent-ils le monde pour de l’argent qui n’existe pas? Quand on entends George Bush parler de la guerre en Irak et que la banque mondiale lui a prêté 40 milliards de dollars (Et 192 milliards de dollars pour la guerre en 2008!), c’est pas de l’argent physique! L’argent qui circule dans le monde n’est rien d’autre que des chiffres sur un écran d’ordinateur! DES CHIFFRES! Si George Bush ou n’importe quel milliardaire devait retirer tout son argent d’un guichet électronique ou d’une banque, la banque FERAIT FAILLITE! Et tant que Wallstreet n’a pas de panne d’électricité, l’économie actuelle ne changera pas.

Une version “Mortelle” sur 2012: Je vois un monde sans électricité ce qui veut dire que même si vous avez une carte de crédit vous ne pourrez pas retirer de l’argent d’un guichet qui lui est sans électricité. Nous n’avons pas été éduqué pour survivre dans des conditions extrêmes, de part ce fait la plupart d’entre nous mourons de faim, de froid, se suiciderons et toutes les pires choses qui n’ont encore jamais existé… Est ce que vous aimez la viande humaine (question rhétorique)? Vous allez peut-être devoir devenir cannibale. Vous devrez agir contre votre vrai nature, faire des choses que vous n’avez jamais pensé et jamais faites.

J’explique pourquoi un monde sans électricité réduirait dramatiquement la population mondiale plus que toutes autres techniques jamais employées auparavant…

Les sociétés secrète, les Illuminatis, et autres, cherchent à réduire la population de la planète de 2/3 (80% des gens seront contre la puce électronique (un must à lire), la plupart seront contre ce nouvel ordre mondial, et donc ces gens là seront exterminés).

Donc moi quand je réfléchis à comment réduire la population de 2/3… Je comprends maintenant pourquoi le SIDA existe, la grippe aviaire existe, les maladies, les cancers, les tumeurs etc… existent… La Santé (La Mort) est un business qui fait de l’argent et qui réduit la population d’une manière conséquente, surtout à long terme, ils ne sont pas là pour nous soigner… ils ne sont pas là pour nous éduquer non plus… Ils sont là pour nous utiliser, nous faire travailler, et nous tuer quand nous devenons inutile pour eux.

La plupart des gens me demandent, qui sont “ils”? “Ils” sont Les Maîtres du Monde.

Aussi après il faudra m’expliquer pourquoi il y a 65 ans, les USA et des brouettes, ont mi un pied d’arrêt à l’évolution de l’Allemagne Nazi! Ils ont arrêté Adolf Hitler alors qu’il avait possession de l’Europe et avait une défense et une armée hors du commun! Les USA ont stoppé Hitler et c’était il y a 65 ans. Aujourd’hui, les USA n’arrivent pas à stopper le trafic de drogues, ils ne peuvent pas arrêter les meurtres et les crimes, ils n’arrivent pas à mettre la main sur les grands criminels… C’est très étrange… Un exemple:

Quand vous êtes américain (ce qui n’est pas à souhaiter, être américain veut dire être esclave) et que vous ne payez pas vos impôts régulièrement, le gouvernement américain vous trouvera même si vous allez dans la jungle d’Amazone, il vous trouvera, et même si les agents du gouvernement ont à dépenser 2 millions de dollars ils vous ramèneront au pays et feront un exemple de Vous. Et tout le monde sait bien cela… Et pourtant.. le gouvernement américain n’arrive pas à mettre la main sur la drogue et toutes ces sortes de choses qui détruisent notre société… La réponse est que la drogue est le plus gros business de la planète, et elle finance les “Black Projects” comme le bombardier B2 noir… Des projets noir impliquent des budgets noir.

Si le monde est dans cet état, c’est que c’était voulu!. Rien n’arrive par hasard en politique (même dans tout..), un ancien président des USA, Roosevelt, a dit: ” Si quelque chose arrive en politique, soyez sur que c’était prévu ainsi “… Même chose pour le 11 septembre, le 11 Septembre était un sacrifice…


Bref… Quand on voit ce que nos chefs font de nous, et ce qu’ils font de la planète… Je ne suis pas convaincu que la race humaine ait un avenir… Donc il y aura une guerre, il y aura des morts, et il y aura comme ils ont planifié cette réduction de la population par 2/3… Ils utiliseront tout les moyens… Ils n’ont pas besoin de bombe nucléaire, ils ont juste a couper le courant, et la bourse, l’économie qui a détruit le monde disparaitra sans aucune trace… Et ils peuvent utiliser tellement de techniques différentes pour nous tuer, cela deviendra un vrai challenge pour nous de rester en vie.

Je suis assez pessimiste mais c’est la “thĂ©orie mortelle sur 2012″, vu la situation mondiale tout est possible, mĂŞme la plus inimaginable des conspirations, c’est Ă  cause du silence mĂ©diatique et politique de certains sujets sensible que nous en sommes arrivĂ© lĂ . Je peut aussi imaginer des catastrophes naturelles pour 2012, quelque chose de beaucoup plus violent que le Tsunami en 2003.. Il existe des technologies qui sont au delĂ  de vĂ´tre imagination, pensez vous que l’on peut contrĂ´ler le climat? Oui on peut. On a la technologie pour, et ça s’appelle HARRP.


30-07-2008 06:38:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Nevazutele" ;) - inclusiv (sau mai ales ;)) BINECUVINTARILE - zic io (dar nu doar io) ca-s muuuult mai importante decit chestiile doar "utile" (care adicatelea, ca sa fiu mai clar, sint chiar... FUTILE :D:D:D)

Hai sa revenim insa la buncarele noastre, si cu citeva teorii ale unor clarvazatori, in legaturi de "channeling" (zic ei :rolleyes:) cu diverse entitatzi "responsabile" cica dintotdeauna de soarta si evolutia noastra...
Uite versiunea "EVACUARII" :rolleyes: noastre intr-o lume mai buna (dimensiune superioara etc - NU rezervata insa tuturor, evident)..., ci doar alora care-au fost cumintzi ;), chiar incepind cu 2012 - asta inseamna implicit si ca rolul bunkerului ar fi important doar PINA atunci, pe 21 decembrie 2012 !!! ;) (si dupa calculele predictziei Sfintului Daniel, de pilda, vremea "tribulatziilor cataclismice" ar incepe asadar din martie 2009 si-ar tine pina-n decembrie 2012. :rolleyes:
Interesanta oricum e ipoteza c-am putea avea dreptul de "optiune" - sa raminem p-acilea pe Terra, sau s-o luam la trap cu OZN-urile in alte lumi... ;) - mai bune, mai iubacioase :D:D etc s.am.d.



Un autre sujet brûlant concerne l’évacuation, et plus précisément la dernière vague d’Ascension en décembre 2012. C’est évidemment une étape décisive pour l’humanité. À ce sujet, nous avons une source annonçant que ceux qui ne sont pas préparés pour l’Ascension auront quelques minutes pour choisir d’évacuer sur des vaisseaux ou de rester sur terre. Ils se verraient donc confrontés à un choix terrible, car ceux qui ne partiraient pas auraient à subir de plein fouet les grandes vagues de transformation, c’est-à-dire les bouleversements et les cataclysmes…

Est-il possible qu’un certain nombre de personnes ne soient pas préparées au principe de l’Ascension ?

- Ashtar : Le monde sera bien préparé. Voyez-vous comme les pièces du puzzle se mettent en place maintenant ? Nous y veillons, c’est notre travail et nous sommes hautement qualifiés pour le faire. Vous avez parlé de la dernière vague d’Ascension. Mais avez-vous bien compris qu’il s’agira de la troisième ?

Il y a 3 vagues d’Ascension : la première, celle dans laquelle vous êtes, vous l’avez probablement compris, la suivante, qui débutera quelques mois après la fin de la première et idem pour la troisième. Tout ceci avant 2012, avant l’évacuation. Tout va se passer très vite maintenant. Ce qui signifie que beaucoup de gens seront préparés.

Vous serez nombreux à avoir ascensionné avant 2012, bien que cela ne représente pas un gros pourcentage de la population mondiale. Cependant, tout le monde, sans exception, aura pu se faire sa propre opinion, aura pu faire jouer son libre-arbitre, pour savoir dans quelle direction il veut aller. Tous, sans exception, d’ici à 2012, d’ici à l’évacuation !



Selon l’Ashtar Command, il y aurait 3 vagues d’Ascension avant décembre 2012, date de l’évacuation complète de la planète Terre.

L’évacuation est une chose assez complexe. Nous pourrions la décrire de différentes façons, mais vos esprits sont encore trop limités pour pouvoir en saisir exactement tout le processus. Nous vous avons donné les grandes lignes et nous restons sur nos positions. Il n’y a pas eu de contre-ordre ni de modification de dernière heure du Plan divin.

- Patrick : J’en reviens à ce canal, et pas des moindres (Note d’OdR : il s’agit de David Wilcock, dont certains pensent qu’il pourrait être la réincarnation d’Edgar Cayce), qui dit que l’humanité sera confrontée à un choix de dernière minute : rester ou partir. Or, vous nous avez dit, par le canal de Cathy, que TOUTE l’humanité serait évacuée, consciente ou inconsciente.

- Ashtar : Le Plan divin veut que tout le monde soit évacué, comme je vous l’ai confirmé lors de ma communication à laquelle tu fais allusion. Les humains ont malgré tout le choix. Personne ne peut aller contre la loi du libre-arbitre. Il est donc possible que quelques-uns d’entre vous refusent intrinsèquement, au niveau de leur âme, de nous suivre. Alors, il sera impossible de les évacuer de force. Cela ne nous est pas demandé.


30-07-2008 06:40:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Un copy-paste la topic :

Motto: “Teologia  Evului Mediu  a introdus lozinca “ Crede şi nu cerceta “, Ă®n timp ce Biblia spune : “Cercetaţi toate lucrurile şi păstraţi ce este bun “ (1 Tesalonicieni 5 : 21)… Mă interesează conexiunile dintre ştiinţă/religie adevărată, monoteistă/evenimente actuale. Acestea pot fi argumentate, demonstrate, sunt obiective” - Dr. Cristian Negureanu


Gabriel Teodor Gherasim: Stimate Dr. Negureanu, dati-ne cateva date biografice si profesionale.
Cristian Negureanu: Sunt  nascut pe 23 ianuarie 1956, in Bucuresti . Aici am facut liceul si Facultatea de Medicina Generala, pe care am absolvit-o in 1985 . Apoi, am inceput sa ma ocup de studiul psihiatriei dar, vazand modul limitat, strict materialist in care aceasta disciplina medicala abordeaza problema atat de complexa a spiritului uman (dublul corpului fizic, cel care organizeaza materia) , m-am decis sa recurg la o cercetare individuala, apeland si la alte domenii care ma puteau ajuta: religie, filozofie, fizica cuantica, parapsihologie, scrierile unor societati secrete etc.
Facand diferite conexiuni intre lucrari din domeniile mentionate si, subliniez , nevenind cu interpretari personale, neargumentate,  am inceput - din 1990 - sa public diverse articole si carti.
Cateva publicatii la care am colaborat : Magazin Parapsihologic, Evenimentul Zilei, Cronica Romana, Romania Mare, Atac La Persoana, Tricolorul etc.
Cateva din titlurile celor 18 carti publicate pana in prezent : Biblia si OZN -  urile, Biblia si al Treilea Razboi  Mondial (gata sa inceapa!) , Parapsihologia si Misterele Lumii Actuale, Sosirea Zeilor, Evanghelia dupa Darwin, In pragul Regatului etc. (mai multe titluri la www.127.0.0.1 ) .
Recent , la Editura Antet (www.127.0.0.1) a aparut ultima mea lucrare, Planeta Eris si Incalzirea Globala, o sinteza intre scrierile sumeriene, Cartea lui Enoh si Biblie . Nu sunt membru al nici unui cult religios si nu fac  politica .G.T.G.: In ce masura religia si stiinta se transforma din antipozi in elemente complementare ? 
C.N.: Scrierile sumeriene, Biblia, Coranul, scrierile indiene etc. nu evidentiaza acest antagonism stiinta - religie. Dimpotriva, descriu prezenta a numeroase aparate de zbor apartinand unei civilizatii mult mai dezvoltate, care a creat omenirea. Teologia  Evului Mediu  a introdus lozinca “Crede si nu cerceta“, in timp ce Biblia spune: “Cercetati toate lucrurile si pastrati ce este bun” (1 Tesalonicieni 5 : 21). Aceasta ideologie a inculturii este si astazi perpetuata  de cartile “sfinte“, despre “traditii“, ale diverselor religii, slujitorii lor neurmarind nimic altceva decat umflarea burtilor si a buzunarelor.
Biblia, de exemplu, contine o Stiinta atat de avansata, incat omenirea abia daca viseaza la ea. Povesti  despre ingerasi inaripati, dracusori, cazane cu smoala… nu exista. Descrierile facute de profeti unor aparate de zbor sau costumelor elohimilor/dumnezeilor sau anunnakilor, cum ii denumeau sumerienii pe locuitorii planetei Eris-Nibiru, foloseau limbajul acelor epoci, de aceea erau mai greu de inteles. Un exemplu din cartea profetului Daniel : “ Doi oameni… in haine de in… (elohimi/dumnezei care se vor adresa profetului – n.a ) … cuvintele acestea vor fi ascunse si pecetluite pana la vremea sfarsitului… multi vor face investigatii si cunostinta va creste“ (Daniel 12 : 4 – 5 , 9).G.T.G.:  Mai exista un esoterism daco-roman si, daca da, sub ce forma ?
C.N.: Esoterismul, misticismul, iluminarile interioare ale diverselor persoane si experientele lor, indiferent de perioada istorica, forma de manifestare, sursa etc. nu intra in sfera preocuparilor mele. Ma intereseaza conexiunile dintre stiinta-religie adevarata, monoteista-evenimente actuale. Acestea pot fi argumentate, demonstrate, sunt obiective.G.T.G: Cum clasificati presupusa importanta a civilizatiei Dacilor si a Romanilor in contextul universal si in ce masura vedeti Romania de azi in transformarile climaterice, politice si sociale viitoare?
C.N.: Prima parte a intrebarii o las in seama istoricilor, cu mentiunea ca ar trebui sa se tina cont de faptul ca, in conformitate cu scrierile antice, au existat doua feluri de Geneze ale oamenilor :
- aceea descrisa in scrierile sumeriene,  in care au aparut, dupa tot felul de monstri (hibrizi oameni – animale), uriasii, prin amestecarea genelor de anunnaki cu acelea de maimuta. Vechime: zeci, poate chiar sute de mii de ani;
- aceea descrisa in Biblie,  prin care au aparut, prin clonare, “oameni dupa chipul si asemanarea“ elohimilor/dumnezeilor. Vechime: aproximativ 8000 de ani.
Detalii in articolul publicat in Revista  Agero ( www.agero-stuttgart.de – Istoria necunoscuta a omenirii) sau in lucrarea „Planeta Eris si incalzirea globala”.
Am mentionat in lucrarile mele faptul ca, prin prisma transformarilor viitoare si in conformitate cu scrierile biblice, doua  tari vor juca un rol foarte important in lume: Romania Mare (Casa Poporului) si Israelul Mare (Al Treilea Templu – va fi reconstruit dupa Revenirea lui Mesia Isus/Enlil).G.T.G.: De la babilonieni, chinezi, japonezi, australieni si africani, la daci, Biblie, vest europeni si indienii din toate continentele americane, exista legende despre balauri, serpi si reptilieni, ca fiinte ispititoare oamenilor.De unde provine aceasta fascinatie cu fiinte reptiliene si ce importanta au in contextul civilizatiilor prezente?
C.N.: Recomand  cartea lui Z. Sitchin, „A Douasprezecea Planeta”, in care pot fi vazute desene de pe tablitele sumeriene, in care anunnahkii/elohimii, locuitorii Planetei Nibiru (condusa de catre Anu – denumirea sumeriana sau Yahweh – denumirea ebraica), in prezent numita Eris, foloseau diverse costume de zbor, in special cele amfibii (folosite pentru prabusirile in ocean) conferindu-le acest aspect.
Trebuie avute in vedere si experimentele genetice facute de anunnakii condusi de Enki/Ea/Azazel, prin care au aparut tot felul de hibrizi (oameni cu cap de caine, taur, sarpe etc.), inclusiv uriasi cu inaltimi de 10 – 12 metri , schelete ale acestora fiind descoperite in multe zone ale lumii.G.T.G.:  Biserica catolica nu exclude viata extraterestra. In ce masura OZN - urile si alienii sunt reali si in ce masura, fictiune?
C.N.:  Parerea bisericii catolice ar trebui sa fie ultima  care sa fie luata in consideratie la aprecierea posibilitatii existentei vietii pe alte planete. O biserica “ crestina “  impovarata cu milioane de victime: evrei, crestini neidolatri, oameni de stiinta (arsi pe rug cu Torah sau Biblia legata de gat)  etc., si implicata in scandaluri sexuale de orice fel, care ascunde documente despre Planeta Zeilor, Eris/Nibiru, numita si Planeta Crucii, care tainuieste scrieri si desene despre prezenta OZN -  urilor in timpul vietii lui Mesia Isus/Enlil, nu merita nici un fel de incredere. Doar cateva website – uri unde pot fi verificate afirmatiile  de mai sus: Google:
1. www.***
2. www.***
3. www.***
4. Planet X Secretum Omega 
5. Incalzirea globala al patrulea secret de la Fatima
6. www.sprezzatura.it arte arte ufo
YouTube:
1. Secrets of Vatican   
In plus, recomand  articolul meu de la Revista Agero, „Navele lui Mesia”. Despre cat sunt de reale OZN – urile (Obiecte Zburatoare Nibiriene) si alienii (anunnakii/elohimii/dumnezeii, locuitorii planetei Eris/Nibiru, Gliese 581c etc.), doar cateva  stiri relativ recente :
- “Franta  si-a desecretizat arhivele legate de OZN – uri“ (127.0.0.1 , 22 martie 2007);
- “Ministerul Apararii din Marea Britanie a anuntat ca intentioneaza sa-si deschida arhivele legate de OZN-uri … informeaza The Guardian … la scurt timp dupa Franta“ (127.0.0.1 , 5 mai , 2007);
- “Guvernul britanic a fost informat oficial, de catre astronomi si cercetatori, ca inteligenta extraterestra exista << aproape sigur >> pe planete din afara sistemului nostru solar“( Realitatea TV – www.realitatea.net – 9 iunie , 2007, rubrica Tehnologie/IT ) .G.T.G.:  Ce este planeta Eris/Nibiru si in ce masura - de la NASA,  la vizionari - aceasta planeta este descrisa ca „importanta” pentru planeta noastra?
C.N.:  Este foarte probabila existenta unui sistem stelar binar, in care Statia/Planeta Eris/Nibiru sa fie elementul de legatura intre sistemul Dark Star si sistemul nostru solar, intre civilatia anunnakilor/elohimilor si civilizatia umana, creata de ei. Recent anuntata planeta Gliese 581c, care are conditii de viata asemanatoare celor de pe Pamant, ar putea fi tocmai Dark Star. Detalii : www.darkstar1.co.uk (Andy Lloyd).
Modificari de clima si fenomene extreme asemanatoare celor din prezent (sunt abia la inceput) au loc de fiecare data (la 3600 de ani) cand Planeta Zeilor intra in sistemul nostru solar :
- Acum 7200 de ani (in timpul sumerienilor): detalii in lucrarea „A Douasprezecea Planeta”, de Z. Sitchin;
- Acum 3600 de ani (in timpul Exodului evreilor din Egipt): detalii in lucrarea „Ciocnirea Lumilor”, de I. Velikovsky (sute de dovezi culese din toate zonele lumii, de la eschimosi la papuasi);
- Google: „Planeta Eris si incalzirea globala”, articol publicat si in Revista „Noi, NU!”.
Despre importanta acestei planete (alaturi de  Gliese 581c etc.) nu spun decat atat: pe ele locuiesc „Cei care au creat omenirea”.G.T.G.:  De la basmele romanesti care mentioneaza un „celalalt taram” pana la declaratiile amiralului american Richard E. Byrd despre o fantastica lume ascunsa in dedesubturile Polului Nord, suntem intrigati de o posibila lume subterana. Dati-ne, va rog, observatiile dumneavoastra in acest sens, inclusiv cu referinte atat legendare, cat si stiintifice la aceasta lume (lumi), poate ascunsa cunostintelor generale.
C.N.: Observatiile mele se bazeaza pe dovezi clare, imagini luate de sateliti de la NASA, corelate cu scrierile stravechi. Detalii in articolele publicate in „Cronica Romana” ( www.127.0.0.1 ): Calatorie spre centrul Pamantului (partile 1 si 2) la 25.04.2007 si 03.05.2007, sau in Revista Agero. Acum doar cateva repere:              Google :
Hollow Earth
Hollow PlanetsYou Tube :
Aurora Australis hollow earth evidence (imagini luate de satelitii NASA, care demonstreaza faptul ca aurora polara e generata de soarele din interiorul planetei noastre).G.T.G.:  In ce masura incalzirea globala are asemuiri cu trecutul planetei noastre si  ce importanta ar  trebui sa dam acestui fenomen?C.N.:  Cartile mentionate mai sus detaliaza acest aspect. Despre importanta actualelor fenomene extreme, recomand articolul aparut in The Observer (22 februarie 2004). Titlul: „Pentagonul ii spune lui Bush: Schimbarile climei ne vor distruge”.
Google: „The Observer Pentagon Climate”G.T.G.:  De ce este anul 2012 considerat ca punct terminus al civilizatiilor actuale si de ce ar trebui sa dam atentie acestei notiuni?
C.N.: Numeroase scrieri vechi vorbesc despre un sfarsit al istoriei in 2012. Coincide cu trecerea planetei Eris/Nibiru printre Marte si Jupiter, apropierea ei maxima de Pamant. Nu va fi o disparitie a omenirii, ci un nou inceput al civilizatiei umane. Cateva opinii in acest sens :
- “Toti oamenii din Antichitate considerau apropierea acestei planete ca un semn pentru mari prefaceri si inceputul unei noi ere“ ( Z. Sitchin , „A Douasprezecea Planeta”);
-  “Atunci se va arata in cer (zona dintre Marte si Jupiter, pe unde va trece planeta Eris/Nibiru – n.a)  Semnul Fiului Omului (Planeta Eris/Nibiru era numita si Planeta Crucii, deoarece incruciseaza orbitele altor planete din sistemul nostru solar, in drumul ei spre zona mentionata  – n.a) … toate popoarele pamantului se vor boci (din cauza fenomenelor extreme – n.a) si vor vedea pe Fiul Omului (Mesia Isus/Enlil – n.a) venind pe norii (navele – n.a) cerului … ingerii Sai …vor aduna pe alesii Lui“ (Matei 24 : 30 – 31) .
- Apoi va fi : “Un pamant nou; asa ca nimeni nu-si va mai aduce aminte de lucrurile trecute si nimanui nu-i vor mai veni in minte“ (Isaia 65 : 17) .
G.T.G.: Cum puteti fi contactat si cum pot cititorii nostri sa aiba acces la scrierile dumneavoastra ?C.N.: La posta electronica: date de ***. Aceasta adresa de e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
PENTRU CARTI :
1) Planeta Eris si incalzirea globala (aparitie recenta) – www.127.0.0.1 (Libraria M. Eminescu, Bucuresti);
2) www.127.0.0.1 – lucrarile anterioare, in masura stocului disponibil;
3) Google: titlul lucrarii si achizitionarea de la alti difuzori de carte (anticariat) .
PENTRU ARTICOLE :
1) Articolele publicate la Revista Agero;
2) Google: Nibiru Negureanu;
3) Google:  Eris Negureanu.

Google: articole in engleza :
1) Planet Eris and the global warming (www.***);
2) NASA and Planet Eris/Nibiru (www.***);
3) The unknown history of mankind – The bodies of Messiah (www.***);
4) Astronauts of antiquity (www.***);
5) Talking to the Gods ( www.*** );
6) Journey to the centre of the Earth (www.***);
7) Modern Science and the Ancient Writings on the Genesis  of the Solar System (www.***);
Images from the Station/Planet Eris/Nibiru – part 1 ,2 ,3 (www.***);
9) The Star of Bethlehem (www.***).
Cateva recomandari pe You Tube :
1) Nibiru breaking news;
2) Nibiru, are you ready ? (partile 1, 2, 3);
3) Nibiru, Planet of the Crossing.


30-07-2008 06:41:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Exista popi shi popi .......CLEOPA A FOST UN PARINTE shi asta v-o spune un ateu !

ENOH SI ILIE (Despre Apocalipsa)

Acesti doi prooroci au sa se pogoare, sa vina din Rai, trimisi de Dumnezeu, fiind luati cu tot cu trup la cer. Când vor predica ei cu mare putere si vor înfrunta pe Antihrist trei ani si jumatate, cât va împarati el, Sfintii Enoh si Ilie vor avea mare putere sa strabata tot pamântul cu fel de fel de minuni. Au sa faca minuni mari si semne în Ierusalim ca sa întoarca pe evrei, caci ei nu se întorc pâna nu vine Ilie si Enoh. Vor întoarce inimile catre fii si sinagoga satanei catre Hristos.

Când vor predica ei, îi va auzi tot pamântul si-i va vedea toata lumea. Si acestea sunt scrise de 2000 de ani, de când i s-au descoperit Sfântului Ioan Evanghelistul. Si cine ar fi crezut? Ar zice cineva ca este o nebunie asta. Si se întrebau oamenii: "Cum o sa-i vada pe Enoh si Ilie? Din continentul Asia sau Africa, cum o sa-i auda în America?"

Acum, daca ar predica, îi vede la televizor toata lumea si îi aude la aparate toata lumea. Cum sa nu! Dumnezeu stie toate, ca si cum ar fi venit. Când vor predica si vor face minuni, tu ai sa te uiti aici si ai sa-i vezi cum fac minuni, cum învie mortii, si ai sa auzi de aici ce predica Enoh si Ilie si cum mustra pe Antihrist, când va împarati peste toata lumea, timp de 1260 de zile.

Vezi? Ceea ce era atunci de necrezut si de neînchipuit, acum se poate realiza! De aici se poate vedea si auzi la Ierusalim. Da! Si uite, stam aici si vedem la Ierusalim cum slujesc acolo, cum predica si auzim toate! Si la Muntele Sinai si în Italia si în Belgia si în Olanda si în Bulgaria si în Grecia si în Serbia. Deci stau aici si vad slujba de la Ierusalim! Vezi ca-i posibil acum? Dumnezeu stia de mai înainte cât are sa se înmulteasca mintea, adica stiinta.

Ca Daniil Proorocul a spus la capitolul doi: În vremea de apoi se va înmulti mintea foarte, si se vor întelepti oamenii si vor zbura prin vazduh si vor înconjura lumea. Toate câte le vezi acum, Biblia le-a spus cu mii de ani înainte.

Vezi Proorocul Isaia, care traieste cu 850 de ani înainte de venirea Domnului, la capitolul 60 întreaba de avioane, ca el le vedea acum 2800 de ani: Doamne, ce sunt acestea care zboara si se întrec cu norii; si zboara ca porumbeii spre porumbarele lor si de huietul aripilor lor se tulbura vazduhul? (Isaia 60, 8).

Ai auzit? Cu 2800 de ani înainte a spus de avioane. Ce-a zis? "Ca zboara ca porumbeii spre porumbarele lor". Ca ei nu zboara, decât de la un aerodrom la altul, ca sa alimenteze.

Dar si Proorocul Ieremia a vazut masinile astea fara cai, care le vedeti acum ca alearga pe drum. Si întreaba pe Dumnezeu: Doamne, ce sunt acestea, care huruie pe drum si întrec carele oamenilor?

Vezi, ca spune de bomba cu neutroni la Apocalipsa: Iata au iesit de la fata Mielului niste lacuste si acestea aveau putere mare de vatamat în cozile lor. Si am auzit un glas de la tronul Mielului: Nu vatamati iarba pamântului, nici copacii, nici florile, nici toate cerealele lumii, numai pe oameni sa-i vatamati cinci luni de zile. Razboiul neutronic. Bomba cu neutroni îti lasa pomii înfloriti.

Eu am la marturisire pe cel mai mare profesor de fizica atomica din Bucuresti.

- Domnule, zic, ce rau poate face aceasta bomba?

- Aceasta distruge numai viata, si-ti lasa orasul complet. Ca ce folos daca l-ar distruge? Ei ce sa mai câstige când vin sa ocupe? Au nevoie sa ucida pe oameni, ca sa ocupe orase si toate bunurile lumii.

- Dar daca eu sunt închis într-o casa de fier si bomba cu neutroni explodeaza afara, ce poate sa-mi faca, daca zici ca nu distruge materia? Eu nu sunt în siguranta?

- Dumneata daca ai avea o casa de fier fara usa, cu peretii de zece metri grosime în jur si te-ai bagat acolo, neutronii rapizi nu sunt împiedicati de fier sa treaca. Trec prin fier si vin la dumneata si-ti distrug numai viata.

Am grait cu dânsul. Sotia lui este mare bibliotecara la cartile de limbi vechi. Un om credincios!

Asa ne-a spus Dumnezeu, ca acestea sunt scrise la Apocalipsa. Nu vor vatama copacii, nici florile, nici sadurile, nici ierburile, ci numai pe oameni cinci luni de zile. Atât o sa dureze razboiul neutronic. Cinci luni de zile n-ai sa te poti pazi nici în casa, nici în beci, nici în apa, nicaieri, nicaieri. Unde te-a ajuns Tot ce-i viu distruge. Asta-i bomba cu neutroni.

Toate-s scrise, fratii mei. Si Mântuitorul a spus: Cerul si pamântul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece (Matei 24, 35). Da. Noi suntem cei de pe urma!

Parintele Cleopa


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:44:05)

30-07-2008 06:43:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cam asta ar fi de fapt bunkeristaneza IDEALA: ;)



Ei, candidata sarabela, ai si tu cumva DOUA ??? :rolleyes:
Ca altfel, sincer, nu prea vad cum pupi avizul de la PPan !!! :D:D

(D-aici merge scoasa si-o vorba: "pupa-mi-ai avizul" !!! :D:D:D)"


30-07-2008 06:46:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


PeterPan 63 a scris:

Imaginati-va , macar pentru o clipa, cum si cat ati rezista intr-un spatiu redus, ca cel al buncarului mult dezbatut, alaturea de o melitza care-ti asalteaza necontenit rabdarea, iti chinuie inteligentza debitandu-ti  nesfarsite platitudini, enuntzate cu pretentia unor cugetari adanci ?
Parol, nenica, c-as simti acut nevoia unei arme, de preferat calibru'  doish'pe...

Mda, m-ai pus pe ginduri cu postarea asta chibzuita, compadre... :rolleyes:
Da' acuma decretu-i decret, stampilat/sigilat/zvonit/inlupat :D:D, nu mai pot sa-l retrag pur si simplu, ca odata ce-a intrat... IN VIGOARE ;) nu se mai inmoaie el asa ushor !!! :D:D

Hmmm... :( ceva straniu se-ntimpla totusi: nu pot sa ma opresc, da' nici sa ma termin :rolleyes: :
Sa fie oare prea LARGA... aria de aplicare a decretului ?! :D:D:D hihihi



Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Pe amandoua ? :D

Ntzz, cumetre, ca la decrete d-astea minore IMI BAG doar UNA ;) (din instructiunile de aplicare PRO_FUNDA...) :D:D
Desi cred ca acum mi-ar intra AMINDOUA lejer si-ar mai fi  loc de una, ca prea nu simt nimicutza !!! :( :D:D

P.S. Bine totusi ca i-am BAGAT decretu' sarabelelei :D:D:D doar pe timp limitat, de proba... ;)
Desi, hmmm... simt ca mi-ar fi intrat intr-un BLACK HOLE IMENS... :rolleyes:
... parca aud si ecoul ?!... :rolleyes:



Ajutoooooorrrr, ma absoarbe HAUL :D SARABELELEI :D, frati bunkeristaneji !!!!
Parca D_evil m-a pus sa-i BAG DECRETU'... :(:( Promulga-mi-as LUPA in el de decret !!
O fi totusi Marele Meu Sigiliu prea mic pentru ea ?! :rolleyes:

Salvatzi-maaaaa, trageti-ma de adidashi macar !!!!!!!!!! :D:D:D


30-07-2008 06:46:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Pai de ce crezi ca v-am pasat voua beleaua ca sa va spalatzi pe cap cu ea ?....hihihi

:D:D Baga-mi-as Maretzul Sigiliu in ORICE, da' numa-n sara_belele din astea nu !!!
Fiindca DECRET AM BAGAT si asta-seara_belea mi-am capatat !!! :D:D

Abia m-am extras cu greu din gaura aia neagra enorma, tras de picioare de ingerul meu pazitor D-evil ;) - nasol e ca-mi intrase si Capu'Trebii :rolleyes: in BLACK HOLE (capu'ala cu neuronu', pe linga alalalat - bleaaaah, chiar tre'sa ma spal deci PE CAP acuma :D, coane SA, da-mi trebuie si muuuulta lamaie :().
Va las deci un pic - da'revin, sa va povestesc ce-am vazut/trait io in lumea de dincolo de GAURA NEAGRA... :D:D hehehe, terifianta experientza, credeti-ma... ;)

Trecut de prima bariera psionica (nerasa):D:D a BLACK HOLE-ului pomenit, na sara_beleaua ;) ca m-am pomenit rostogolit inapoi pe axa timpului, pina la virsta de 1 an jumate - uite si poza din paradoxul ala temporal, daca nu ma credeti (parol ca-i originala cu JE :D - ma risc s-o pun aici, doar ca sa satisfac macar partzial anumite curiozitati feminine mai ales ;)).
In poza sint vizibile de fapt clar si doua planete... la piciorushele mele ;) inca de pe-atunci - Nibiru si satelitul ei Buzumburakis Drakonis :D:D:D
http://xs129.xs.to/xs129/08294/florin_1 ... ui_891.jpg

... Dupa ce mi-a intrat insa si Prealuminatul Cap al Trebii in terifianta GAURA NEAGRA care ma sugea nemiloasa :D:D, ma trezii brusc IN VIITOR :rolleyes:, pe la matusalemica virsta de 102 ani (cu ocazia asta am aflat si cit o sa mai fac umbra pamintului degeaba :D).
Uite deci dovada nr.2 - poza pe care de fapt mi-am pus-o si la profilul d-acilea, ca sa satisfac si ALTE curiozitati feminine pentru userele mai coapte :D care-or sa fie poate tentate sa se combine AVEC MOI pentru urmatoarele 5 decenii: :D:D:D:

http://xs129.xs.to/xs129/08294/face_wrinkle_bald178.jpg

(:x:( - na ca adminii nu mi-au acceptat-o... :D)

Cele mai kawacadabrante :D:D chestii le-am trait insa abia dupa ce am trecut de punctul G ;) al gaurii negre (asta adica):

http://xs229.xs.to/xs229/08294/black_hole_big_2176.jpg

Dar restul incredibilei povesti urmeaza maine - sau poate abia in 20019-2012 in lungile nopti din Bunker, ca prea-s cutremuratoare detaliile... ;)
Noapte buna, copii, in orice gaura v-ati afla !!! :D:D

Abia azi realizez un alt EFECT SECUNDAR paradoxal al periplului meu prin Black Holes: amnezia, taica !!! :D:D

Fiindc-am uitat TOT_TOT, abia mi-am reamintit cum ma cheama (Poe sau Noe ?! :rolleyes: :))
Nici CeNePeul nu mi-l mai stiu - noroc ca-i in ANUMITE dosare... ;)
Noroc cu topicul asta, ca-mi mai amintesc una-alta, sper sa n-am nevoie de un 380 V zdravan :D (rezervat dushmanilor care N-ARE VALOARE :D:D) ca sa-mi revin complet !!!

In plus, am observat c-au inceput sa-mi placa MANELELE :rolleyes:, fumez Pall Mall :x, injur continuu, scuip pe jos, violez babe :D (Lenutza saraca, tot ea... ;)) si scriu agramat (tot Coana Lenutza, intr-o pauza de pentatlon teu-galeata :D, mi-a editat postarile astea ultime... :().

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 06:50:24)


30-07-2008 06:48:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

Sa inteleg ca te sugea si eu ca un tembel am intrerupt distractia. Imi cer scuze si te iert ca ai incalcat decretul-lege. hihihi( nici matale nu ai somn?)
HIC!

N-am, cumetre evil, am incercat sa adorm, da' numa' coshmaruri am avut, dupa aventura teribila din GAURA NEAGRA a sarabelelei... :( :D:D !!!
Bine ca m-ai tras (de adidashi) d-acolo, ca nici dushmanilor sfintei Bunkeristanii nu le-as dori patzanii shocante din astea !!! :D
(continuarea povestii tot aici, pe Doomsday-2012 - poate chiar maine :rolleyes:, daca-mi revin cit de cit din teroare... ;)).
Noapte buna, copii, in orice gaura (neagra, roshcata sau blond-platinata ;)) v-ati afla !!! :D:D


30-07-2008 06:48:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

ai uitat shi decretele ?

Acu' le recistesc, cumetre Ciobu SA (sau Ciomu SA :rolleyes: ??? hihihi :D:D),
sa vad ce-oi mai insaila din neuronii-mi deshiratzi de calatoria asta fantastica spre origini... :D:D

Na c-a plecat acasa Coana Lenutza si creca deja scrziu aiurixtix !!!! :( :D


30-07-2008 06:51:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Pe maime deci, fretzi burkerininja, ca aszi mis verzebut !!! :D:D:D

Eeeeei, frati si surori de Bunkeriada, noroc ca azi m-am gindit azi-dimineata c-as bea o cafea, dupa o lunga pauza !!!

...Ei si ??? :rolleyes: o sa ziceti.
Pai da - fiindca stecherul carpit al expresorului meu (deh, mi-s sarac, saracu'de mine ;)) M-A CURENTAT :x SI... HOP, mi-a REVENIT brusc MEMORIA !!! :D:D

Asa mi-am amintit ca GAURA NEAGRA care era pe punctul sa ma absoarba definitiv :( nu era de fapt a sarabelei, ci... GALEATA Lenutzei :D:D, fosta secretara retrogradata din nou in fonctia de femeie de servici in urma unor prestatii nashparlii din lungile ore suplimentare... ;)

Razbunatoare fomeile astea, parol !! :rolleyes: Zic asta fiindca se pare ca numita Lenutza mi-a bagat in ceai un decoct de mop :D:D halucinogen amestecat cu teul :D pe luna plina, iar atunci cind am trecut la actiune ;) (intr-o tentativa de reexaminare a calitatilor ei profesionale ;)) am intrat nu doar in tenebroasa ei pasarica, ci si-n terifianta transa pomenita!!!
In fine, bine ca-s din nou in forma, sa revenim deci la turmele noastre reptiliene:
(apropo, se pare ca frustratele profile :( LOOLITA/dadada/Pall Mall :x aparute-n tromba pe-aici sint de fapt una si aceeasi persoana: razbunatoarea LENUTZA... ;))


30-07-2008 06:53:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Din ciclul "hai sa mai batem campii SI ONTOPIC" nr. 3 :D:D:D
- un copy/paste pe panta sceptica, ca sa nu creada cineva ca-s incrincenat pe "indoctrinare"... ;)
Fiindca, pina la urma, doar proshtii au certitudini, nu ?! :rolleyes:


ĂŽn ultimii doi ani, librăriile au asistat la un potop de cărţi care vestesc Apocalipsa din 2012, semnate de oameni cât se poate de diferiţi, de la jurnalişti la vindecători spirituali. Numărătoarea inversă a fost iniţiată Ă®n 1987 de către doctorul Ă®n istoria artei Jose Arguelles, autorul mai multor volume ezoterice despre universul mayaş. El a dirijat atunci 144.000 de persoane Ă®n diferite locuri mistice de pe Terra, pentru a semnala Ă®nceputul sfârşitului istoriei.

Mayaşii au cartografiat ciclurile planetelor Marte şi Venus, ale Lunii şi Soarelui, cu o precizie egalată abia Ă®n epoca modernă. Ca multe dintre societăţile premoderne, civilizaţia Maya, care a Ă®nflorit Ă®ntre 300 şi 900 d.Hr., a perceput istoria nu ca pe o scurgere liniară a timpului, ci ca pe o serie de cicluri, reluate la nesfârşit. Ciclul actual, Ă®nceput Ă®n 3114 Ă®.Hr., anul mitic al creaţiei la mayaşi, este prognozat să se Ă®ncheie 5.126 de ani mai târziu, pe 21 decembrie 2012. Data Apocalipsei, spun unii. O zi ca oricare alta, spun erudiţii instruiţi Ă®n civilizaţia mayaşă, care consideră că autorii calendarului nu au asociat consecinţe apocaliptice sfârşitului unui ciclu.

Tabăra profeţilor Apocalipsei este Ă®mpărţită la rândul ei, Ă®n funcţie de opiniile privind implicaţiile pe care le va genera evenimentul. Unii se aşteaptă la catastrofe pe scară globală, alţii prezic o „echilibrare a balanţei Ă®ntre divinul masculin şi feminin“, iar un alt curent de opinii prevede o transformare Ă®n natura conştiinţei umane, după cum notează „USA Today“, Ă®ntr-un articol publicat Ă®n 2007.

„Lumea post-2012 va fi o lume a telepatiei universale“, a declarat Arguelles pentru „New York Times“, tot Ă®n 2007. „Vom fi mai puţini şi vom avea un stil de viaţă simplu, susţinut de energia solară şi de grădinărit“, a spus americanul. Nu toţi vor avea Ă®nsă de câştigat, avertizează Arguelles: „Cei care nu-şi vor da seama că există şi alte dimensiuni ale realităţii vor fi luaţi de nişte navete argintii“.

Data sfârşitului lumii, calculată cu ajutorul calendarului mayaş, coincide cu un eveniment astronomic extrem de rar, anume alinierea perfectă a Terrei cu Soarele şi cu centrul Căii Lactee, pentru prima oară Ă®n ultimii 26.000 de ani. Faptul că tehnologia de care dispunea vechea civilizaţie americană n-ar fi putut permite realizarea unei deducţii atât de complexe (posibilă doar cu un radiotelescop inventat abia Ă®n 1937), după cum spun experţii, nu face decât să adâncească misterul Ă®n care este Ă®nvăluită ziua de 21 decembrie 2012.

Mai mult, se pare că această zi apocaliptică stă Ă®nscrisă şi Ă®n cea mai veche scriere chinezească, „I Ching“ sau „Cartea Schimbărilor“, folosită Ă®n mod normal pe post de oracol. La Ă®nceputul anilor ’70, controversatul cercetător american Terence McKenna a analizat numerologic structura cărţii şi a conceput o hartă a timpului, care cuprinde cei 4.000 de ani de istorie Ă®nregistrată şi se Ă®ncheie tot pe 21 decembrie 2012.

Unii avansează teoria că alinierea Terrei cu centrul Căii Lactee va coincide cu inversarea polilor magnetici ai Soarelui, care este aşteptată să se producă pe parcursul anului 2012, potrivit cercetătorilor NASA. Aceştia susţin că Soarele suferă o astfel de schimbare la fiecare 11 ani. Combinarea celor două fenomene va face, la rândul ei, ca Terra să fie dată peste cap, la propriu, avertizează cei care trâmbiţează Apocalipsa.

Axa de rotaţie actuală a Pământului se va Ă®nclina, iar polii vor ajunge la nivelul Ecuatorului. Cel mai pesimist scenariu susţine chiar că polii vor face schimb de locuri, iar Terra va Ă®ncepe să se Ă®nvârtă Ă®n sens invers. Consecinţele vor fi dezastruoase. N-ar fi Ă®nsă ceva nemaiĂ®ntâlnit, susţin cercetătorii americani de la Universitatea Princeton, care au sugerat, Ă®ntr-un studiu din 2006, că, Ă®n urmă cu 800 de milioane de ani, regiunea arctică s-a mutat brusc la Ecuator. Teoria spune că dacă un obiect masiv, precum un vulcan supradimensionat, se formează departe de Ecuator, există riscul ca Terra să-şi piardă echilibrul şi să se dea de-a berbeleacul. Fenomenul este caracteristic şi altor corpuri cereşti, precum unuia dintre sateliţii lui Jupiter, Europa. Acumularea de gheaţă la poli a făcut ca, Ă®n trecut, axa lui de rotaţie să se reorienteze Ă®ntr-o nouă poziţie.

Poporul olandez pare să fie cel mai panicat Ă®n faţa sfârşitului bazat pe calendarul mayaş. Mii de locuitori ai Ţării Lalelelor şi-au construit deja buncăre, pe care plănuiesc să le umple cu provizii de alimente, şi şi-au achiziţionat bărci, după cum a relatat recent ziarul olandez „Volkskrant“. Ei sunt de părere că Apocalipsa va Ă®ncepe cu scufundarea ţării aflate sub nivelul mării, prin cedarea digurilor care o protejează, iar vina o poartă imigranţii. „Guvernul continuă să lase străinii să se stabilească Ă®n Olanda. Se construiesc tot mai multe case, care apasă tot mai greu asupra solului. Ţara se va scufunda din ce Ă®n ce mai mult, iar asta va da amploare inundaţiilor“, este scenariul apocaliptic pe care l-a schiţat o locuitoare a Ţării de Jos.

Nici irlandezii nu stau mai prost la capitolul panică. Un exemplu Ă®n acest sens e un mesaj pe care un bărbat de 21 de ani l-a postat, Ă®n urmă cu câteva luni, pe Yahoo!Answers. Tânărul irlandez caută o soluţie pentru a-şi readuce la normalitate fratele care devenise obsedat de Apocalipsa din 2012. „A renunţat la studiile universitare, apoi şi-a dat demisia de la locul de muncă. Acum stă acasă, pe spezele soţiei lui. Plănuieşte să se retragă pe un munte din Africa şi să aştepte sfârşitul acolo. Pentru că a rămas fără bani, urmăreşte ca Ă®n 2012 să obţină nişte Ă®mprumuturi, cu care să-şi cumpere rezerve de mâncare”, descrie bărbatul situaţia Ă®n care ajunsese fratele său, reprezentativă pentru mulţi adepţi ai apocalipsei mayaşe.

„Orice societate are nevoie de nişte reguli, dar ca aceste reguli să fie legitimate este nevoie de mecanisme aflate dincolo de cei care le exercită. Dacă Ă®n societăţile moderne regulile sunt făcute de către stat, organism care este deasupra cetăţenilor, Ă®n vechime această legitimare era dată de biserici, care nu erau separate de stat, prin ideea unui sfârşit“, a explicat antropologul Alexandru Bălăşescu pentru Cotidianul nevoia oamenilor de a fi ameninţaţi cu Apocalipsa.

ĂŽn plus, ciclicitatea calendarului mayaş este o consecinţă firească a firii umane, a explicat el: „Teoriile pe care mintea umană le dezvoltă pleacă de la percepţii, iar modul Ă®n care noi percepem lumea este bazat pe succesiuni ale existenţei. Progresia infinită este matematic rezolvată, dar filozofic, ciclicitatea este cea cu care oamenii pot relaţiona cel mai uşor. Dacă toate lucrurile, mici sau mari, au un sfârşit, prin extrapolare se ajunge şi la ideea de extincţie extinsă“. Lucrurile funcţionează la fel şi Ă®n cazul calendarului fizicii, care asociază expansiunii declanşate de Big Bang şi contracţia care se va Ă®ncheia cu Big Crunch.

Prin această predispoziţie escatologică se explică parţial credulitatea de care multe persoane dau dovadă atunci când se raliază diferitelor secte bizare, care preiau apoi controlul asupra vieţii lor, sub pretextul iminenţei sfârşitului. Exemplele sunt nenumărate, de la masacrul de la Waco, petrecut Ă®n Texas Ă®n 1993, când 76 de oameni au murit Ă®ntr-o confruntare cu agenţii FBI, la aşa-zisul profet american „Buffalo Bill“ Hawkins, care prezice periodic sfârşitul pentru a le putea vinde adepţilor săi provizii şi a-şi rotunji astfel averea. Un alt caz celebru este cel al sectei Adevărata Biserică Ortodoxă Rusă, ai cărei membri s-au refugiat recent luni Ă®ntregi Ă®ntr-un buncăr subteran, Ă®n aşteptarea Apocalipsei.

Nici celebrităţile nu sunt scutite de fobia escatologică. ĂŽn septembrie 2007, thisislondon.co.uk a scris că Tom Cruise ar fi plănuit Ă®n acea perioadă să-şi construiască un buncăr uriaş sub vila sa din Colorado, pentru a-şi proteja familia Ă®n cazul unui eventual atac al extratereştrilor. Potrivit site-ului britanic, actorul scientolog urma să investească 10 milioane de dolari Ă®n proiect, Ă®nsă un purtător de cuvânt al vedetei a dezminţit ştirea. De altfel, Biserica Scientologică nu-şi ameninţă enoriaşii cu perspectiva unui sfârşit al lumii, ci susţine că scopul ei este să-i ajute să-l evite pe cât posibil.

Cu toate astea, publicaţii din toată lumea au preluat subiectul şi au făcut haz de presupusa fobie excentrică a lui Cruise, cu rădăcini Ă®n Ă®nvăţătura scientologică. Potrivit acesteia, problemele omenirii au Ă®nceput cu 75 de milioane de ani Ă®n urmă, când Xenu, dictatorul unei Confederaţii Galactice alcătuite din 76 de planete, a transformat Terra Ă®ntr-un poligon de execuţie a miliarde de extratereştri.

Ei au fost purtaţi pe Pământ Ă®n nişte avioane spaţiale, iar apoi au fost aşezaţi Ă®n grupuri la baza mai multor vulcani, Ă®n care au fost aruncate apoi bombe cu hidrogen. Sufletele extratereştrilor rezultate Ă®n urma masacrului bântuie omenirea şi Ă®n ziua de azi. Xenu a fost Ă®nlăturat ulterior de la putere şi Ă®ntemniţat Ă®ntr-o realitate paralelă, Ă®nsă se pare că nu Ă®n condiţii de securitate Ă®ndeajuns de ridicate pentru actorul american, despre care s-a zvonit că s-ar teme de posibila evadare şi de răzbunarea fostului dictator galactic.

SMS-uri pogorâte din Rai

Majoritatea oamenilor asociază mesajele din Rai cu lumini pogorâte din cer, coruri angelice şi stări extatice. Site-ul american *** le oferă Ă®nsă credincioşilor ajunşi Ă®n Ă®mpărăţia Domnului o metodă prozaică de a intra Ă®n contact cu pământenii. Când cea de-a doua venire a lui Hristos va avea loc şi cei drepţi vor fi ridicaţi la cer, aceia dintre aleşi care şi-au făcut abonament pe site vor avea posibilitatea să li se adreseze apropiaţilor rămaşi Ă®n urmă şi să Ă®ncerce să-i convingă să se pocăiască. Pentru un abonament anual de 40 de dolari, clienţii Ă®nregistrează mesaje adresate celor dragi, care urmează să fie trimise Ă®n eventualitatea producerii Apocalipsei. Pagina web este administrată de către o echipă restrânsă de creştini fervenţi, care trebuie să se logheze zilnic pentru a semnala că a doua venire nu s-a produs Ă®ncă.

Partea bună a Apocalipsei

Când cei drepţi se vor ridica la cer, aşa cum stipulează religia creştină, vor lăsa Ă®n urmă hainele de pe ei. Păcătoşii rămaşi pe Terra vor avea astfel de unde să-şi Ă®ncropească garderobe consistente, spune Rob Kutner, scenarist al emisiunii americane „The Daily Show“, Ă®n cartea „Apocalipsa, cum transformă zilele de pe urmă Ă®n cele mai bune zile“ (publicată anul acesta). „Orice articol de Ă®mbrăcăminte vrei Ă®ţi va fi livrat direct din Rai“, a prezentat Kutner unul dintre avantajele celor mai puţini virtuoşi. :D:D


30-07-2008 06:54:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
POSTARE BLEGOS-FILOSOFICA :D... dar cumva importanta pentru bunkeristanezi (macar fiindc-o sa faca parte din "Carticica lui Mao" ;) - pardon, a Xtremului), din care o sa fiti ascultati in fiecare seara la difuzarea Imnului, ca sa demonstrati c-ati inteles genialele directive :D fara de care supravietuirea umanitatii ar fi doar un mare PARTZ !!! :D:D

Xtremul a scris:

Nitzel poate offtopic, da' uite ce-a zis chiar ieri Papa in Australia "turmei" ;):
(de fapt deloc offtopic, ce zice el fiind unele din motivele revenirii Creatorilor in 2012, sa ne dea la gioale :D:D)

"In so many of our societies, side by side with material prosperity,
a spiritual desert is spreading:
an interior emptiness, an unnamed fear, a quiet sense of despair,"
the pontiff said.

(traducere aproximativa pentru cei care nu stiu nici macar engleza - de obicei manageri :D):

"In lumea de azi, in paralel cu prosperitatea materiala
(n.b.: "doar pentru unii" - a spus Papa cu alte ocazii)
se extinde un adevarat DESHERT SPIRITUAL,
tadus printr-un vid interior, o teama nedefinita
si un gen de disperare calma.

Apropo de "disperarea calma" a occidentalilor:
In Romanica, dar (normal) si pe situl asta, "disperatii" am observat ca-s tare agitati de fapt,
e o zbatere grotesca zic io, de traire a vietii "peste resursele proprii" - si nu doar alea materiale... :(

Gata insa cu filosofia (ieftina sau de la Gucci/Armani ;)),
se pare ca vin vremuri grele inca inainte de 2012
si noi nici macar un cancioc de ciment n-am bagat in buncar
si nici vreo conserva-n camara,
doar haioshenii pe forum...
De fapt, stateam si ma gindeam (tot ca filosofu' de cafenea-coltz-trotuar :D)
ca "dezinformarea" continua a bizonilor tinuti in ceatza continua a grijii zilei de maine
e ideala nu doar pentru "stapini", ci si pentru massele de sclavi.

E un fel de eutanasie menajanta:
HIC !!! :rolleyes: si te trezesti... putzin mort :D:D,
dupa o viatza din care n-ai intzeles mai nimic :rolleyes:,
poate doar parshivele reduceri de pretz din reclame
ori episodul final din "Corazon Selvaje" -
- ce poate fi oare mai lipsit de stress decit asta, eiii ??? ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:01:25)


30-07-2008 06:58:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

Atentie mare bre XP ca e porci si e cu ochii pe voi :D :D
HIC!
http://xs229.xs.to/xs229/08290/_il7836319.jpg

Am descoperit marea inginerie cu postarea pozelor asa ca trebuie sa ma suportati citeva zile pina-mi trece hihihi


Haioasa draceasca poza :D postata de conu' D-evil (care-i UBICUU, clar ;)), in orice caz!!!

Nu mai putin haioase-s si interpretarile voastre (toate... disimulate de fapt ;)), fiindca stiti toti trei perfect ca adevarul e cu totul altul:
2 mph/mile-pe-ora (mai exact 3,218 km/h) indica totusi (precis) afisajul radarului caraliului-duda :D,
nicidecum faptul ca presupusul Niladam de pe mirtzoaga "cu pile" :D ar face cit... doi !!! ;)

In plus, aflatzi alta:"contravenientu'vitezoman" ;) e de fapt un curier pe catir al lui Berladen-Negasibilu' ratacit p-acolo si nu CLON !! :D:D
Iar meletzeanu' ala tuciurist :D e clar clon balaurian deghizat si-l pindeste de fapt cu spume pe omologul lui bunkerinez Niladam,
da' n-are shanse sa-l toarne, fiindca Hipersherifu' patrupedeaza si el deghizat... chiar in magarul cu girofar de sub curu' lui !! :D:D
(spionaj de clasa chiar in inima liniilor inamice, taica... ;))


P.S. Breh Cosmosherife, hai da-ne-o pe bune acu' (ca ai liber de la stapanire sa spui tot, nu mai esti "magar undercover" hihihi :D:D):
...Nu te-a cocoshat totusi DITAMAI MELETZEANU' ala sherpilian ??!!! :D:D:D
Da' vezi sa nu ne raspunzi "IHA-IHA-IHA" :D:D:D din reflex...

P.S. 2 - Pot sa dezvalui... macar PARTZial :D:D acum si ca diabolicul plan de spionaj cu Niladam perfect mascat in "mirtzoaga cu pile"
apartine geni(t)alului Secret Service Bunkerinez SSB (oficial inexistent - hehehe :D:D) condus insa, evident... ghiciti de cine?! :rolleyes:;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:03:40)


30-07-2008 07:02:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

Cred ca-i necesara totusi o recapitulare a functiilor din Guvernul Bunkeristaniei, nu?

1. IO  - Capu'Trebilor.

2. Sandie Shaw - Prim Ministru (Doamna de Fier-beton )

3. Ciudatul_SA - Ministrul Stiintei si Tehnologiei (inclusiv 380V, ascultari-compromiteri  etc).

3. Moebius - general, Ministrul Apararii, Seful Serviciilor Secrete SSB (in cirdasie cu Ciudy, evident ) si sef al FAB (Fortele Aeriene Bunkeristane), plus pilot-sef etc s.a.m.d.

4. PPan - Ministrul Justitiei... aia nelegata la oki

5. I se spune (inca) Aly  - Ministrul Educatiei (inclusiv sexuale) si a Invatarii de Minte

6. Titmouse - Procuroare-sefa (fara 1001 de subalterni, oricum )

7. Evil - Ministrul Comertzului si al Shpertzului

8. Unikaa - MARE PREOTEASA a Noii Religii (si-un pic matroana... )

9. Shawuska - Ministru de Externe (imbirligatoarea de reptilieni )

10. Kamin (desi cont sters ) - Ministrul Turismului si Voyeurismului

11. Martiela - ultima (dar numai... pe lista  - vedeti voi pe dreaku daca-i intrati in ...catushe ) - Ministru de Interne.

Alte posturi n-au fost inca aprobate, prin lipsa confirmarii acceptarii lor, din pacate respectivii-s, din pdv-ul meu, demisionari  (aurora36 - Ministrul Sanatatii Mai Ales Mintale , kalinka - Sporturi Xtreme , Pelina - Agricultura/Pizdcicultura , Onoyoko - Carcerist-sef , Niladam - Serif).


Cum e treaba fratzilor (pardon ... sefilor :D ) ?
Cum e cu demisiile alea ? Ca nu mai vad ... pe nimeni. Asa conducere ... vai de cascheta mea ! Sau ... 'otzi fi pin' concedii ... ! Numai io' cu munca ... shi de jos shi de sus :D:D:D !

IO MI-S PERMANENT "LA POST", HIPERSHERIFE - chiar daca retras uneori in lumea "alora nevazute" ;) si de multe ori nenumite.
Nu mor insa caii (nici macar aia PUTERE :D:D) cind vor toate javrele !!

Nici topicul asta nu putea fi pina la urma scutit de lupta dintre bine si rau, dezvaluiri/aburire, dragoste/ura, admiratie/invidie, evolutie/involutie, creatie/distrugere...

Nu ma sucesc :D insa apropo de intentia ignorarii totale a oricaror varsatori de bale pe intreg cuprinsul forumului astuia.
Poate doar apropo de numarul-limita "fatidic" al postarilor mele care poate o sa fie NEVOIE sa depaseasca 3.333.
Sa fie nevoie oare de 3.666 ??!! :D:D
Fiindca de multe ori Azazel trebuie strivit cu propriile lui arme, folosite insa FARA URA.
Zambind - vorba Ministrului Mai Multor Chestii... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:09:22)


30-07-2008 07:07:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-i incolo de pitzifelnici :D:D:D, generalissime moebius !!!

Uite mai bine ultimele noutatzi ONTOPIC de pe un ... deja foarte accesat site ("Project Camelot"):

22 July
    • During the last few days we have been hit by a heavy
Denial of Service attack. We apologize to everyone who saw the rather alarming error message from our host. Interestingly, we've since learned that there were similar attacks on Jeff Rense, Alex Jones' Infowars website, and Dan Burisch's Eagles Disobey. Everything should now be working normally.
   
• We strongly recommend George Green's recent phone interview with the Conscious Media Network addressing the current (serious) economic situation. Kerry spoke with George on the phone yesterday. He said that he understands from his sources that
the US and Israel are trying to start World War III before the end of September. This may not be news, but it's yet another confirmation that we are living in very critical times."

:D:D Observati poate c-am ajuns sa bolduiesc... INVERS chestiile importante !!!
Intr-o lume cu curu-n sus, cred ca-i cea mai buna solutie... ;)


30-07-2008 07:08:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai ca bateti cimpii cam fara gratzie, Observatorilor !! :D:D

Uite, ca sa fim ontopic macar o data pe pagina, modul (distorsionat, evident) de reflectare a stirii precedente LA NOI:
Cita diferentza fatza de umorul englezesc de calitate din postarea initziala...
Ca sa nu mai vorbim de informatia "subtzire" si haotic prezentata.


"Astronautul Edgar Mitchell confirmă: Extratereştrii există

După ce şi Vaticanul a admis existenţa vieţii extraterestre, pare aproape o banalitate când cineva se mai pronunţă Ă®n această privinţă. Este şi cazul astronautului care a zburat cu naveta spaţială Apollo 14, Edgar Mitchell, şi care confirmă că extratereştrii există.

Mitchell spune că extratereştrii au vizitat Pământul de câteva ori şi ca să fie şi mai credibil, americanul a descris şi Ă®nfăţişarea fiinţelor, ca fiind asemănătoare cu personajul E.T. din filmul cu acelaşi nume.

(bagat poza cu ET, poate i-ati uitat mecla :D)

Pe lângă aspectul fizic, Edgar a vorbit şi despre aparatura fiinţelor din spaţiu. „Tehnologia noastră nu este atât de sofisticată ca a lor. Dacă ar fi fost ostili, am fi dispărut de multă vreme”, a afirmat astronautul.

„A fost bine muşamalizat de către toate guvernele, dar, Ă®ncet-Ă®ncet, informaţia se scurge, iar unii dintre noi am fost privilegiaţi să aflăm. Ne apropiem de o dezvăluire, iar multe organizaţii serioase se Ă®ndreaptă Ă®n această direcţie”, a adaugat americanul.
(exemplu de idiotenie "jurnalistica": CE a fost mushamalizat ? sau cine? - Tata, poate... :D)

Mitchell, acum Ă®n vârstă de 77 de ani, susţine că a avut prieteni la NASA care au intrat Ă®n contact cu fiinţe de pe alte planete. „Oameni mici care arată ciudat faţă de noi”, aşa au fost descrişi de către apropiaţii cosmonautului.

„NASA nu e implicată Ă®n vreo muşamalizare privind viaţa extraterestră, pe această planetă sau oriunde Ă®n Univers. Dr. Mitchell e un american extraordinar, dar noi nu Ă®i Ă®mpărtăşim opinia Ă®n această privinţă”, informează un purtător de cuvânt al agenţiei spaţiale.

Aşadar, dacă există extratereştri, oare cum ne percep ei pe noi? Vor exista oare căsătorii extraplanetare? Sau mai bine ne oprim aici cu Ă®ntrebările…"

(comentariul asta final care se vrea "dishtept" :rolleyes: parc-ar fi fost eructat de fosta moderatoare da_si_nu :x).
Sau de alti "observatori" prasitzi brusc p-acilea.:D:D
Ca ciupercile... atomice, hihihi


30-07-2008 07:10:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Cotzohirla isterizata :D:D, daca tu crezi ca ar avea valoare de argumente...
postarile "atit de generos citate" ;) referitoare la cu totul alte topicuri decit asta, inseamna ca:

1. Pina si neuronul ala singuratic :rolleyes: pe care banuiam ca-l mai posezi
cred c-a luat-o ingrozit si el la sanatoasa :D:D din dovleacul tau minuscul.

2. Nu esti totusi ghidat doar de ura, invidie, complexe si frustrari gretzoase, ci chiar de NEBUNIE !!


Sa stii ca esti oricum mai TRIST (nu "trista", nu-nu :D, acum sint convins de asta) decit cea mai trista LABA. :D:D hihihi
Asa ca mila profunda pe care mi-o inspiri, fatalau ratat inca de la eshaparea din doamna ma-ta :D
ma obliga sa TE TRATEZ in continuare... dar nu CU INDIFERENTZA, nicidecum !! ;)

P.S. Hipersherif Niladam, sper ca i-ai luat deja urma Observatorului cu Sile Bleaga-n lesa ?! :rolleyes:
Nu cred ca trebuie sa-ti mai spun ca lasa urme MARO, de-ti muta nasul din loc !! :D:D:D

Niladameeeeeeeee !!!!
Vezi ca intri la DEZERTARE :D daca mai intarzii mult cu raportul de patrupedare :D:D !!!
Pe unde o arzi, apropo??? Tot pravalit sub mesele X-Pubului tashulinic ?! :D


30-07-2008 07:12:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Din nou ontopic: :)
(cred ca s-a obisnuit rabla mea de computer cu mutzunake astia, in curind o sa rinjeasca :D:D si el la mine)

În contextul dezastrelor care ar putea însotzi intrarea planetei Eris/Nibiru în sistemul nostru solar
apare cumva comica stirea (prin care poate s-a urmarit startul pregatirii psihologice a oamenilor apropo de  apropierea Planetei Zeilor)
conform careia cercetatorii de la NASA (printre ei si cosmonautul român Dumitru Prunariu)
lucreaza la proiectarea unui "tractor spatial" care sa salveze planeta de un asteroid care ar putea-o lovi în 2029 sau 2041.

Daca Nibiru/Eris trece printre Marte si Jupiter în 2010-2012 cu consecintele banuite,
atunci asteroizii care ar veni pe Pamînt în 2029 sau 2041 vor putea fi loviti doar cu privirea,
eventual cu prastia sau arcul. (Cu bîta e ceva mai riscant :D:D hihihi).

E posibil ca specialistii din Comisia ONU pentru exploatarea în scopuri pasnice a spatiului extraplanetar,
întruniti de curind la Viena, pentru a "identifica si cataloga toate obiectele cosmice care ar reprezenta un pericol real pentru Terra",
sa decida accelerarea pregatirii spirituale a locuitorilor Terrei pentru Marele Contact.

P.S. "Hexagon" bizar pe Saturn
In imagine: Hexagonul are 25 000 de km in diametru.
(de DOUA ORI diametrul Terrei) !!!



Unul din cele mai bizare "modele meteorologice" cunoscute pana in prezent a fost fotografiat pe Saturn,
unde astronomii au gasit o figura cu sase laturi ce incercuieste Polul Nord al planetei "inelate".

Acest model in forma de fagure a mai fost vazut.
Sondele spatiale Voyager 1 si 2
au mai fotografiat un astfel de fenomen in urma cu 20 de ani.

Acum, odata cu fotografierea fenomenului si de catre sonda spatiala Cassini,
oamenii de stiinta au ajuns la concluzia ca este o ciudatenie ce dateaza de mult timp.

Posibil sa fie vorba de intrarea intr-una din bazele  nibirienilor?!... :rolleyes:
Poate ca mai au baze si pe alte planete ale sistemului solar, evident in INTERIORUL planetelor ?!

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:45:03)


30-07-2008 07:13:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. O alta chestie care-i cam trecuta cu vederea:
(reintru in topicul "meu" din simplul motiv ca pagina asta nu-i BLOCATA de emoticoane)

Exista oare pericolul "exploziei" Marii Negre ?!

Care, dupa unii... mai sonati chiar ca mine :D:D, e posibila in viitorii 4-5 ani,
datorita atingerii unei "mase critice" a hidrogenului sulfurat acumulat in straturile inferioare
(si care H2S ar putea fi f. bine utilizat pentru producerea de ENERGIE). :)
(un proiect ultrasecret pe tema asta exista inca de pe vremea "Odiosului")

P.S. Cica un eventual cutremur ar putea "declansha" o ipotetica explozie... :rolleyes:
Stie careva-cumva mai multe (ipoteze, fireste) pe tema asta ??? :rolleyes:

Ete si-o poza cu Nibiru, sursa - chiar NASA:
(e luminitza aia din dreapta... INCA mica ;))



Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:45:30)


30-07-2008 07:14:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite ca nu m-au oprit "razboaiele bacteriologice" :D extinse si pe topicul asta,
care continui sa cred ca-i interesant
(desi lipsa de reactzii la mai toate postarile "nebshcalioase"

ma va determina cu sigurantza sa ma opresc si eu in curind) :(


Iata o imagine "in spatiu" a presupusei orbite a lui Nibiru:



30-07-2008 07:15:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite un articol din "Libertatea" pe tema asta.
Totu-i sa nu explodeze taman cind oi ajunge si io, in fine,
la mare, dupa ani buni de pauza... :D:D


Marea Neagra este in prezent aproape de un dezastru ecologic, din cauza supraexploatarii resurselor, a procesului natural sau artificial de imbogatire cu materii organice si cu substante nutritive, dar si a deversarii de substante toxice’, sustine un raport prezentat zilele trecute in fata Adunarii Parlamentare a Consiliului Europei (APCE), reunita in sesiune la Strasbourg.

Despre ce este vorba? Specialistii UE considera ca se pescuieste prea mult in acest bazin marin, ca se deverseaza prea multe ape reziduale neepurate si, foarte important, nivelul hidrogenului sulfurat, un gaz toxic care poate exploda in contact cu aerul, a ajuns la cote alarmante. â€Intr-adevar, nivelul de hidrogen sulfurat creste incontinuu in adancurile acestei mari.

Se preconizeaza ca in urmatorii 30 de ani viata din Marea Neagra va disparea complet chiar si in zona Litoralului’, ne-a spus dr. ing. Mihai Culcer, din cadrul Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Criogenice si Izotopice (ICSI) din Ramnicu Valcea, responsabilul unui proiect care vrea sa evite aceste pronosticuri sumbre privind â€vecinul’ de la est de Romania. Ideea de a folosi in scopuri economice acest gaz a aparut cu cateva decenii in urma. In anii ′70, statul roman a verificat informatia, in intentia de a folosi zacamantul in scopuri industriale. Ceausescu a comandat unei societati nipone o serie de teste. Japonezii spuneau ca echilibrul dintre apele de suprafata si cele de fund este unul fragil si ca la un cutremur major pot aparea curenti ascendenti care vor aduce gazul inflamabil la suprafata. Lucru extrem de periculos pentru tarile din vecinatatea marii.

â€Ceausescu le-a cerut cercetatorilor romani sa studieze posibilitatea captarii hidrogenului sulfurat si a apei grele, care se gaseste si ea din belsug in adancurile Marii Negre. Intentiona sa construiasca un oras submarin, care, prin coloane de bazalt, sa extraga acest gaz si apa grea. Insa dezvoltarea tehnologica de atunci nu ne permitea sa facem acel lucru’, ne-a spus prof. univ. dr. Ioan Stefanescu.

â€Daca proiectul se va materializa, Marea Neagra ar putea deveni izvorul de energie electrica al intregii Europe, pe timp nelimitat, deoarece rezerva de hidrogen sulfurat este imensa, iar gazul toxic se formeaza necontenit in adancuri. Colaboram in acest sens si cu Turcia. Tehnologia este folosita cu succes in Statele Unite. In urmatorii doi ani va lua fiinta Centrul pentru Experimentarea Tehnologiilor bazate pe Hidrogen si Pile de Combustie, in colaborare cu institutii similare din Uniunea Europeana. Pe langa cercetare, acest centru vrea sa atraga investitori in domeniul tehnologiilor energetice bazate pe surse regenerabile, pe scurt, ecologice’, a mai precizat directorul institutului, Ioan Stefanescu.

Cu sapte mii de ani in urma, Marea Neagra era un lac, izolat de Mediterana de un dig natural in dreptul Bosforului, ale carui ape erau cu 200 de metri mai jos decat oceanul planetar. In urma topirii ghetarilor, nivelul oceanului a crescut, iar presiunea a rupt digul dintre cele doua bazine marine. O patura de apa sarata, groasa de 200 de metri din Mediterana, a acoperit vechiul lac. A rezultat ceea ce vedem astazi: o mare, care la adancimi de peste 200 de metri, nu are viata, din cauza hidrogenului sulfurat, un gaz deosebit de toxic, produs de anumite bacterii din adancuri, care se poate aprinde in contact cu aerul.


30-07-2008 07:16:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Repostat doar din motivul revenirii necesare ontopic -
fiindc-ar fi interesante ceva comentarii la multiplele teme din articolul asta...


Xtremul a scris:

Miza ocultă a Summitului NATO de la Bucureşti
Capii lumii, protejaţi de triunghiul divin

de Adina Mutar
   
Toţi mai-marii lumii ne arată cu degetul, că nu facem şi nu dregem, dar se Ă®ntâlnesc aici, Ă®n ceea ce este considerat un summit istoric, "piatra de hotar Ă®n evoluţia NATO", după cum s-a exprimat Jaap de Hoop Scheffer, secretar general NATO, la o conferinţă de presă Ă®n Varşovia.

Raportul Departamentului american de Stat face România terci, UE ne ceartă că nu ne ridicăm la standarde. Şi atunci de ce ni se acordă o asemenea Ă®ncredere, Ă®ncât să găzduim un summit atât de important pentru viitorul Europei şi al lumii? Ministrul suedez de externe, Carl Bildt, ne lămureşte oarecum.

La conferinţa de presă organizată de German Marshall Fund, Bildt susţine că la Bruxelles există sentimentul că România şi Bulgaria au fost admise Ă®n UE prea devreme (!!!).

Dar, căci există şi un "dar" valoros, „a existat Ă®n mod clar o motivaţie strategică pentru a ne mişca destul de repede, inclusiv Ă®n privinţa României şi Bulgariei, din motive care sunt mai degrabă familiare dezbaterii NATO decât UE", a subliniat Bildt. Ei, iacă! România era pe lista axei, indiferent dacă unii şi alţii ar fi preferat să nu fie locuită! Sau locuită de alţii.

Din fericire pentru noi, spun ocultiştii, citând profeţii celebre ale lui Nostradamus şi Sundar Singh, există asupra ţării noastre un halou divin şi oricât s-ar grăbi marile puteri să-şi atingă scopurile globale, trebuie să ţină seama de poziţia noastră geografică şi de protecţia din alte sfere decât cele materiale.

Dar nu numai mult contestaţii "profeţi" susţin acest lucru. Şi Papa Ioan Paul al II-lea ne-a arătat dimensiunea protecţiei divine a României, dar n-a existat un interes major Ă®n a-i fi mediatizate spusele. „La confluenţa dintre religia catolică şi religia ortodoxă – Ă®n Transilvania –, catolicii şi ortodocşii sunt chemaţi să-şi unească eforturile, astfel Ă®ncât continentul european să nu Ă®şi uite rădăcinile creştine", a spus Suveranul Pontif Ă®n vizita sa Ă®n România, Ă®n 1999, adăugând că a venit ca să contemple chipul lui Iisus Ă®n Biserica noastră.

Era primul papă care a făcut o vizită unei ţări ortodoxe Ă®n peste 1.000 de ani şi nimeni nu s-a străduit să afle ceea ce a vrut să spună cu adevărat. Mai mult, la sfinţirea locului pentru Catedrala Mântuirii Neamului a spus că România este "Grădina Maicii Domnului", o ţară care ocupă un loc special Ă®n inima sa. Unii pot spune că erau expresii diplomatice, dar specialiştii care studiază de zeci de ani geografia sacră a lumii ştiu că România are un loc aparte pe plan divin. Poate cea mai veche referire este cea din Geneză – Ă®n care Ă®ntâi nişte lingvişti greci, apoi ruşi au identificat Havila ca anagramă a Valahiei.

Conform acestora, nici mitica şi "germanica" Walhala n-ar fi altceva. La aceeaşi concluzie au ajuns şi dr. Ilie Stanciu şi prof. Tudor Diaconu, membri ai Asociaţiei Oamenilor de Ştiinţă din România, care, după ce au descoperit şi studiat "codul getic" - o matrice lingvistică descoperită pe o statuetă de la Adamclisi (astăzi dispărută) -, au ajuns la concluzia că "Limba vorbită de Adam şi Eva" (vol I şi II) s-a vorbit pe aceste meleaguri.

Descoperirea din 1961 a tăbliţelor de la Tărtăria Ă®ntr-un complex arheologic sacru a bulversat Ă®ntreaga lume, pentru că ele demonstrau că civilizaţia nu a apărut Ă®n Sumer, aşa cum se stabilise, cu cel puţin 2.000 de ani mai devreme, pe Mureş (anagramă SUMER) şi Arieş - râu pomenit Ă®n legendele sumeriene despre "timpurile dintâi" că trecea prin E.DIN - muntele unde "Maica oamenilor şi a zeilor" Ă®şi avea casa şi "grădina".

Mulţi istorici au susţinut că tăbliţele de la Tărtăria sunt un "accident", dar nimeni nu vrea să se mediatizeze că pe Ă®ntreg teritoriul ţării noastre există vestigii cu simboluri sumeriene, mai vechi decât civilizaţia sumeriană mesopotamiană, ajunsă acolo după Potop, după cum spun scrierile lor .

România, Ă®ntre „Grădina Maicii Domnului" şi „ograda" spionajului global

Dar unde a fost nucleul civilizaţiei primordiale, dinainte de Potop? Patriarhul Teoctist scria Ă®n prefaţa Bibliei tipărite de BOR că credinţa creştină Ă®ncepe cu "Sfânta Tradiţie, de pe vremea când Dumnezeu vorbea direct oamenilor, cu mult Ă®nainte ca Moise să primească Legile". Nu a specificat niciodată unde se Ă®ntâmplă această minune.

Istoricii spun că nu se cunoaşte originea sumerienilor, fiind consideraţi, "generos", indoeuropeni! Herodot observa Ă®nsă că „cei mai numeroşi după inzi sunt tracii şi, dacă ar fi şi uniţi, ar fi cei mai puternici". Iar dacă ţinem seama şi de cercetările recente ale oceanologului american Rob Ballard, care susţine că Potopul a fost aici, când pragul de la Bosfor s-a rupt şi un lac cu apă dulce foarte primitor a devenit Marea Neagră, istoria civilizaţiilor de dinainte de Potop merge spre Europa.

Poate că a venit vremea ca istoria să intre pe coordonatele ei adevărate şi neamul cel numeros să se Ă®ntregească. "NATO are misiunea să contribuie la unificarea continentului european şi summitul de la Bucureşti se axează pe acest obiectiv central şi pe termen lung al Alianţei", după cum a subliniat Scheffer.

Ocultiştii speră că acasă, Ă®n Grădina Maicii Domnului, liderii "neamului numeros" vor lua decizii corecte. Mai ales că Ă®ntâlnirile vor avea loc Ă®n triunghiul divin care protejează Bucureştiul. ĂŽnainte, era format din Bisericile Radu Vodă, Mihai Vodă şi Patriarhie. Prin strămutarea Bisericii Mihai Vodă, din ordinul lui Ceauşescu, triunghiul divin fusese distrus, dar a fost refăcut prin piatra de temelie a Catedralei Mântuirii Neamului.
European!


Punct de „control al tuturor"

Marile puteri au avut Ă®ntotdeauna strategii pe termen lung de care s-au­ ţinut cu sfinţenie, dacă se poate spune aşa. Ca să rămânem Ă®n sfera "ocultă", dar de altă natură, menţionăm că summitul de anul acesta a fost pregătit de mult timp, după cum aflăm de la un specialist Ă®n "microunde". Dar nu din cele de la cuptoare! "Bucureştiul este o locaţie ideală.

Mă rog, din punctul nostru de vedere. Adică este atât de Ă®mbâcsit de sisteme radioelectronice - emisie, recepţie, stocări, retransmisie - Ă®ncât nivelul de radiaţie este extrem de ridicat, cel mai ridicat din Europa, dar pentru asta nu ne critică UE şi nici Departamentul american de Stat, pentru că aşa era programat. ĂŽn privinţa asta, am fost cuminţi şi am acceptat tot ce ni s-a oferit, fără să ne punem problema protecţiei populaţiei.

Pe «cupola» Bucureştiului sunt, după cum ştiu eu, peste 10.000 de antene din sistemul electronic de configurare. De obicei, de luni până joi se merge pe recepţie, captare. La sfârşit de săptămână se fac «cărţile», traficul informaţiilor este extrem de intens, de aceea e bine să pleci Ă®n weekend Ă®ntr-o casă de vacanţă, Ă®ntr-o excursie! Dacă transmisiile astea ar bâzâi Ă®n spectrul audibil, nu s-ar putea trăi Ă®n Bucureşti!".

Mda! Cică asta ar fi de bine din punct de vedere strategic, pentru că Bucureştiul este Ă®n prezent capăt de axă (Washington – Londra – Bucureşti), dar tinde să devină punct de bifurcaţie. "Globalizarea nu funcţionează pe axe mici", ne spune un fost strateg militar, Ă®ncântat de Summitul NATO de la Bucureşti. "Gândeşte-te ce Ă®nseamnă să trasezi o sferă plecând de la Washington şi terminând la Bucureşti, cu un punct minimal de bifurcaţie la Londra!

Restul lumii rămâne pe dinafară şi există riscul formării altor axe. Dacă acestea nu sunt complementare cu axele principale, e război şi lumea a obosit de atâtea războaie. Cel mai bine este ca, la acest summit, marile puteri să se Ă®nţeleagă şi de la Bucureşti să plece alte coordonate ale axei şi sfera să se contureze mai amplu. De aceea a şi fost ales Bucureştiul ca punct de control al tuturor".

Neptun, „necontrolul nimănui"

Aici se cuvine să vorbim ce Ă®nseamnă un "punct de control al tuturor". E vorba de agenţiile de spionaj. De multă vreme există locaţii de "necontrol al nimănui" sau "control al tuturor", unde au loc Ă®ntâlniri ale agenţilor din ţări duşmane, unde fiecare spion zburdă Ă®n voie cu alţi spioni Ă®n cârca lui, pentru că este interzis a se Ă®ntâmpla ceva rău. Se fac doar schimburi de "impresii".

ĂŽn anii interbelici a fost Geneva, apoi, Ă®n situaţii critice au fost Yalta, Malta şi „alta", dar, cum lucrurile păreau să se aşeze, s-a trecut la perioade mai lungi. ĂŽntre 1973 şi 1993 a fost Casablanca, apoi a urmat Viena, care nu a rezistat prea mult. Se vede treaba că Ă®n "controlul tuturor" s-au­ născut nişte planuri necontrolate şi Ă®n 1999 marile agenţii de spionaj s-au trezit Ă®n căutare de alte "oaze". Yalta, Malta nu mai erau pe lista opţiunilor, deoarece ofereau protecţie radioelectronică şi satelitară de doar 60% şi s-a aflat Ă®ntotdeauna ce-au­­­ vorbit mahării lumii pe acolo, Ă®n mare "taină".

"Bucureştiul a devenit o opţiune firească", ne lămureşte strategul. Şi s-a trecut la implementarea "controlului tuturor". ĂŽn plus, România mai are o locaţie deosebită. „Neptun este o fortăreaţă din punct de vedere radioelectronic. Are o protecţie maximală Ă®n cea mai mare parte a zilei Ă®mpotriva interceptărilor, detecţiei prin satelit şi a altor metode. Această locaţie este pentru Ă®ntrevederi la nivel foarte Ă®nalt, dacă se ţine cont, evident, de programul sateliţilor. Vila prezidenţială de la Neptun a fost construită după ce strategi militari, ingineri şi constructori au făcut toate măsurătorile şi calculele posibile şi imposibile pentru a asigura gradul de protecţie maximă.

Nici tehnologia modernă nu sparge acest zid, deoarece aşa s-a dorit de multă vreme". Acum Ă®nţelegem importanţa covârşitoare a Bucureştiului "controlat de toţi", cu Neptunul aflat sub "necontrolul nimănui" la pachetul de "ofertă", pentru luarea deciziilor NATO! Noi, oamenii de rând, mulţi dar… neştiutori, "bucuroşi le-om duce toate, de e pace ori război". Cel puţin aşa se speră.


„Marele Comunicator" de la Washington

Specialistul britanic Alan Simpson­, preşedinte al Communication Links, părintele WorldNet, responsabil de globalizarea informaţiei, a elaborat un material destul de transparent despre pionieratul "diplomaţiei electronice".

Totul a Ă®nceput când "Marele Comunicator" (Washington) a Ă®nţeles că trebuie să câştige războiul mediatic pentru a-şi implementa strategiile globale pe termen lung. Prin United States Information Agency şi cu control strict militar a Ă®nceput construcţia reţelei de transmisiuni prin satelit, fiind angajaţi cu contract Alan Simpson şi echipa sa, care aveau deja experienţă cu firma "Satelite Communication LTD". Simpson a umblat cu valiza cu un analizator de spectru deghizat Ă®n televizor portabil printr-o grămadă de ţări, multe comuniste şi ostile planului de globalizare a comunicaţiei.

Era să fie prins Ă®n India abia de către un ofiţer de la aeroport care era student la Electronică. Norocul lui Simpson că superiorii ofiţerului nu l-au crezut! Prima "farfurie" din reţeaua WorldNet a fost asamblată pentru scurtă vreme pe acoperişul Ambasadei SUA din Londra, Ă®n aprilie 1985. Specialiştii români Ă®n războiul radioelectronic au semnalat Ă®n timpul evenimentelor din decembrie 1989 că pe acoperişul Ambasadei SUA de la Bucureşti apărea şi dispărea o "farfurie".

De altfel, şi Simpson recunoaşte că "nicăieri nu s-a dovedit mai clar că sistemul de transmisie prin satelit funcţionează ca atunci când el a fost activat la Bucureşti". OK! Pe urmă s-a intrat pe frecvenţe legale, iar acum, că Bucureştiul a devenit punct de "control al tuturor", ce mişună pe sateliţi, Ă®n afară de televiziuni, numai Dumnezeu poate şti!

Potenţialul Mării Negre

Vasile Rudan, specialist Ă®n percepţie extrasenzorială, care a condus experimente Ă®n cadrul unităţii de paranormali ai armatei, cu baza Ă®n Munţii Buzăului, dă o altă "dimensiune" importanţei Mării Negre asupra României zilelor noastre. "Este cunoscut faptul că interesele geopolitice ale marilor puteri militare sunt structurate pe cel puţin două componente constitutive.

O componentă transparentă, inclusă Ă®n tratate şi convenţii internaţionale semnate la vedere şi o componentă subtilă, inaccesibilă controlului public. Cred că interesul NATO pentru statele riverane Mării Negre, printre care şi România, s-ar putea axa şi pe existenţa Ă®n adâncul Mării Negre a unui imens depozit de hidrogen sulfurat. Celebrul explorator american Rob Ballard şi alţi specialişti Ă®n domeniu au declarat recent că Marea Neagră este unicat pe plan mondial.

Pe de altă parte, bazinul Mării Negre relevă şi o componentă „paranormală", descoperită Ă®n anii ’60 şi confirmată pe cale experimentală relativ recent. Comunicaţiile telepatice Ă®n sistem duplex şi teledetecţiile extrasenzoriale Ă®n zona bazinului Mării Negre se efectuează cu o acurateţe surprinzătoare. De pildă, din locaţii situate pe litoralul românesc se pot monitoriza cu o precizie inexplicabilă – şi Ă®n timp real! – ţinte umane din Orientul Mijlociu şi tehnici militare mobile „inamice", conduse de echipaje umane. La modul declarativ, fenomenul nu are o explicaţie ştiinţifică satisfăcătoare.

Se pare că şi unele particularităţi hidrostatice dintre volumul de apă oceanică, ce s-a deversat Ă®n bazinul fostului lac „Marea Neagră" Ă®n urma ruperii pragului geologic din actuala Strâmtoare Bosfor, şi depozitul de apă saturată cu hidrogen sulfurat ar influenţa pozitiv conductibilitatea atmosferică pentru comunicaţii telepatice. ĂŽntrucât acest aspect al problemei ţine de domeniul câmpului de luptă mental, e puţin probabil ca Ă®n viitorul apropiat să fie declasificat vreun dosar pe această temă, pentru a transpărea Ă®n mass-media detalii suplimentare", spune Rudan.


România, văzută de Sundar Singh

Şi Nostradamus a prevăzut o soartă strălucitoare poporului român, dar după un război devastator, cu arme nucleare şi biologice, care va izbucni Ă®ntre 2008 şi 2012, conform dr. M. Ruthford. Dar Sundar Singh (sfânt indian, convertit la creştinism, 1889-1929) a fost cel care a avut revelaţii ample despre viitorul României.
"Eu ştiu că România are o misiune dumnezeiască de redresare spirituală ce o va face să se Ă®nfăţişeze ca un veritabil model demn de urmat Ă®ntregii umanităţi. Cea care mi-a inspirat, fără putinţă de tăgadă, aceste profeţii este Prea Sfânta Născătoare a lui Iisus, şi reamintesc din nou că, din câte simt, locul de cinste Ă®n ocrotirea României Ă®l ocupă Maica Domnului".

El a prevăzut schimbarea climei, "cutremure care vor distruge multe dintre clădirile existente, uragane şi vânturi puternice, terestre şi maritime". Uimitor, a prevăzut şi globalizarea! "Treptat, puterile statale vor dispărea, ca Ă®n locul acestora să apară o nouă putere denumită Federaţia Statelor Pământene, cu un singur preşedinte, o singură monedă, un singur consiliu de conducere şi o singură armată".

Netrecută prin sabie va rămâne de asemenea cetatea Vaticanului, dar puterea sa de influenţă, atât de pregnant urmărită, se va reduce la zero. România va trece prin mai multe faze de transformări fundamentale, devenind, Ă®n cele din urmă, graţie spiritualizării ei exemplare, un veritabil focar spiritual, ce va putea fi comparat cu miticul «Nou Canaan», iar Bucureştiul se va transforma Ă®ntr-un centru esenţial al acestui foc.

Această capitală a polului spiritual al planetei va fi aproape Ă®n Ă®ntregime reconstruită, rămânând Ă®n cele din urmă o aranjare de construcţii, Ă®n formă inelară, având şapte km Ă®n diametru şi va fi considerat de toate popoarele drept un veritabil "Nou Ierusalim". ĂŽn România se va construi un canal care va uni Dunărea cu marele oraş reconstruit al Bucureştiului, permiţând astfel ca vapoarele, chiar foarte mari, să ajungă până Ă®n acest oraş minunat".
Sundar Singh

"Bucureştiul este o locaţie ideală. Mă rog, din punctul nostru de vedere. Adică este atât de Ă®mbâcsit de sisteme radioelectronice – emisie, recepţie, stocări, retransmisie - Ă®ncât nivelul de radiaţie este extrem de ridicat, cel mai ridicat din Europa."
Specialist Ă®n radiocomunicaţii
O fi cumva Ciudy SA ?! :D:D

P.S. Sint citeva trimiteri si la Marea Neagra, vad... :rolleyes:
(din partea celebrului Rudan)
Auzishi, MPFLU (Mare Preoteasa Febletze Litorala Unikaa) ?! ;) :D


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:22:16)


30-07-2008 07:18:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marin67 a scris:

Nu-i bai,totul e sa nu o bagam in seama,dar cum ramane cu Dooms day-ul,fa-ma sa inteleg,ca eu sunt mai greu de cap,prind greu si uit repede,vine pe 21 12 2012 sau 2039 sau niciodata.Cand am adus maimutele,una cate una sa citeasca site-urile in engleza daspre 2012,spuneau ca-i doar o chestie pe net.In schimb citesc pe hartii xeroxate,imprastiate de cine stie cine la ei pe ulite,ca se transforma in femei,pisici calcate de motociclete si cred orbeste,mai mult incepe fiecare cu cate o povaste care mai de care mai incredibila.In fiecare zi ma intreaba daca-s pregatit pt 2012,si le spun ca atunci cand va veni am sa fiu aici si am sa apelez la magiile africane.Tot ce am citit inainte si am sa incerc sa citesc ce s-a mai scris dupa ce am plecat in alta jungla pt o perioada,pare destul de credibil,plus ce am reusit sa citesc  pe alte site-uri,acum ce o fi om vedea,dar din cate bag de seaqma ceva va fi ca nu geaba dau din pinteni totii maharii aia de ne calaresc de mii de ani.

Gasesti destule si pe topicul asta, cumetre marin67,
chiar daca usor "inecat" de unele postari "distractive"...

Teorii-ipoteze-s nenumarate (de la alea catastrofice pina la posibile "transformari spirituale") :rolleyes:

Clar e ca CEVA o sa fie in perioada 2009-2012 (exact CE, doar Regizorul Al Mare de Sus poate sti) ;)
Si (partial) cite ceva stiu si anumite persoane de la nivelul al mare de "calarire" a noastra !! :x
Care nici macar ele (Serviciile Secrete si caracatitza legata de ele) nu au interese/pozitii comune, culmea... :rolleyes:

Cred io ca important e, orice-ar fi sa ne loveasca-n freza (sau nu?) sa traim
(si eventual sa dam coltzu' :D) impacati cumva cu noi insine
.
Fiindca (fara sa putem aduce dovezi) sufletul ar trebui, logic macar, sa fie nemuritor, nu?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 17:44:29)


30-07-2008 07:20:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

hai, mai baieti, pentru noi intre 2009 si 2012 lucrurile sint previzibile: traian Basescu reales si inca 10 km de autostrazi dati in exploatare, alegeri locale si judetene cistigate de aia care au pierdut in 2008..........basca progrese timide in reforma................................

:D:D hihihi... stii de ce, chere SS, s-au facut doar amaritii aia de km de autostrada?

Fiindca s-au dus miliardele de euroi pe buncare si tuneluri subterane, asculta la moshu !!! ;)
Tot pentru Base si altii ca el, natural... :x

P.S. Ocservi :D poate, ma chere, c-am scris in postarea precedenta "inecat" cu un singur "n" ??!! :rolleyes: :D Ce nota-mi dai azi, ei ?? ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-07-2008 07:20:53)


30-07-2008 07:20:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
O postare interesanta, de pe un forum oarecare: ;)
(cu pasaje de "abureala" usor prescurtate/eliminate)

COSMOTEISMUL, religie şi ştiinţa

Religia şi ştiinţa a fost intotdeauna Ă®ntr-o relaţie antagonista. Pe atunci când domina religia, ştiinţa era Ă®n embrion. Embrionul a Ă®nceput să se dezvolte, a crescut şi a umplut aproape tot spaţiul disponibil, ca birocraţia, a Ă®ncolţit religia Ă®ntr-un ungher, fără a putea rămâne singur. Astfel şi-a cucerit dreptul de a intra Ă®n defensivă. Religia este acum după Ă®ncă două milenii Ă®n plină expansiune. Fiecare pe rând, când una când cealaltă, au acumulat forte si prozeliti, apoi au intrat Ă®n ofensivă.

Din saraca lor perspectivă, oamenii nu le-au putut cuprinde pe amândouă odată, şi le-au Ă®mbrăţişat pe rând. Deprinşi cu devotamentul binar s-au dedicat definitiv sau alternativ fie ştiinţei fie religiei. Din rapida lor trecere prin viaţă nu puteau avea ochi pentru amândouă. Le-au urât sau le-au iubit, le-au sedus sau le-au abandonat.

La rândul lor, cele două opţiuni ale vieţii au avut fiecare Ă®n parte faţă de oameni atitudini contrare. Când una Ă®l răsfăţa cealaltă Ă®l inchiza. Când inchiziţia şi-a domolit dogmele a Ă®nceput să-i pârjolească ştiinţa. Dispersată pe un orizont panoramic Ă®n trei dimensiuni spaţiale şi una temporală, cunoaşterea nu a permis omului să-şi consolideze un punct de vedere. Detaşarea a Ă®nceput să apară omului abia când a intrat Ă®n alternativă cu renunţarea. Ajuns Ă®n pragul dezastrului, omul va Ă®nţelege deodată, şi ca prin farmec mintea i se va umple de conexiuni.

Căutând Ă®n necunoscutul nepătruns al cosmosului, Ă®ncercând să prindă tic-tacul ce Ă®nvârte axa cerului, omul nu a observat că are toate modelele alături. Presbit pentru a Ă®nţelege cosmosul şi miop pentru a vedea faţa religiei, omul şi-a tot schimbat ochelarii neavând Ă®ncredere Ă®n ochii cu care l-a Ă®nzestrat creatorul. Când aburiţi de fumuri când, inundaţi de lacrimi ochelari l-au Ă®mpiedicat să vadă şi nevăzând a Ă®nceput să Ă®nţeleagă, fiindcă şi vederea se supune sfintei treimi. Al treilea ochi deodată a Ă®nceput să clipească.

Religia şi ştiinţa sunt alternativele pe care ni le punee la dispoziţie viaţa. Pentru noi oamenii ele se vor lăsa Ă®nţelese doar dacă le privim concomitent. Cosmoteismul este numele acestui mod de abordare. Ramură a ştiinţei şi religiei deopotrivă, cosmoteismul adună dovezile acestei Ă®nrudiri atât de tăgăduite, bine mascate Ă®n cea mai sigură ascunzătoare: la vedere şi la Ă®ndemână. Bisericile şi templele sunt de fapt mândria ştiinţei actuale: rachete, vehicule, staţii, module, OZNuri. Iar machetele ştiinţei prezente vor fi peste un timp, pentru alţii, noile temple ale religiei. Cosmoteismul le va aşeza Ă®mpreună şi Ă®n ziua revelaţiei, vor putea fi privite deodată, şi Ă®nţelese.

In cele din urma, zeii ni se vor arata (simultan cu Nibiru - Planeta Zeilor), şi la un semn premianţii Ă®şi vor primi coroniţele, iar restul clasei va lua lecţia de la Ă®nceput. La această scară sunt doar premianţi şi repetenţi. Nu Ă®i putem ispiti, fiindca sunt incoruptibili. Sunt permanent preocupaţi de pasul următor, parte componentă dintr-un mare plan ce nu greşeşte niciodată şi nici nu Ă®ntârzie, fiind pecetluit de catre Dumnezeu. Extra- sau intraterestrii e clar ca sunt posesorii unei civilizatii care ne domina de milenii cu siguranta si indiferenta, dar fara sa caute sa ne infranga cumva.

Tot ce putem face este să-i "descifrăm" cu mijloacele noastre, unindu-ne aptitudinile, şi să ne bucurăm de savoarea aflării. Studiindu-le mijloacele de transport ce le sunt deopotrivă casa şi masa, precum trenul navetiştilor, le vom afla rangurile şi demnităţile fiindcă nici noi nu mergem toţi cu limuzine de aceiaşi cilindree şi confort standard. Studiindu-le parcările, vom Ă®nţelege pe ce continente se cazează fiindcă nici noi nu parcăm prea departe de casă. Studiind gabaritele şi forma navelor vom Ă®nţelege ce transportă sau depozitează, cu ce sunt propulsate, pe ce distanţe zboară, cu ce autonomie, ce viteze ating. Aşteptând atenţi, vom afla ce le trebuie şi ce aruncă la gunoiul... istoriei.

Dacă vom Ă®nţelege toate acestea şi vom avea o imagine globala, ni se va mai deschide un ochi, va clipi de câteva ori şi Ă®i vom putea vedea chiar aici lângă noi, printre noi sau peste noi. Instantaneu vom Ă®nţelege ce nu le place la noi, şi de ce Ă®şi doresc alţii mai buni. Dar va fi prea târziu, anul şcolar tocmai s-a Ă®ncheiat.

Pamantul si-a modificat parametrii magnetici si climatici, societatea si-a accelerat metabolismele, a devenit irascibila si rapace, oscilează intre monoteism si sectarism, intre analfabetism si elitism. Caruselul evenimentelor se va accelera pana la tornada. Nu trebuie sa acceptam deruta, putem intelege si clasifica toate manifestarile fiindcă nimic nu este peste puterile noastre de intelegere. Iar regula de la cauza la efect nu o poate aboli nimeni, insa la intelegere nu se poate ajunge decat prin cunoastere. La randul ei cunoasterea este nelimitată si in permanenta refrisare. Astfel, Apocalipsa care se apropie ne va gasi pregatiti.


30-07-2008 07:23:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alta: :) - editata pe ici-colea, de dragul formei mereu perfectibile...
(mult mai elocventa oricum decit 1001 filmuletze youtoubiste)

Zei şi Ă®nsemne...in Romania     
PARTEA 1

 
Ţinutul Dobrogei  este unul dintre cele mai bogate din ţara noastră Ă®n materie de cultură antica. Cuprins Ă®ntre Dunăre şi Marea Neagră, el Ă®ntruchipează o impresionantă cetate naturală străjuită de ape. Găsim aici litoralul Mării Negre, cu plajele şi staţiunile maritime, dar şi ţinutul lacustru Ă®n care regele fluviilor din Europa formează una din cele mai pitoreşti delte din lume. Colonizată de corăbieri şi negustorii Eladei cu 750 de ani Ă®.Hr., Ă®ncorporată de romani, la Ă®nceputul primului veac al erei noastre, in provincia Moesia Inferior, Dobrogea poate fi considerată un vast muzeu al antichităţii greco-latine. Stăpânită mai apoi de bizantini, provincia cădea, Ă®n 1418, sub ocupaţia Imperiului Otoman şi revenea Ă®ntre ţinuturile româneşti Ă®n 1878, după Războiul de Independenţă.

Şi chiar dacă mai există locuri Ă®n ţara noastră care să evidenţieze curgerea timpului, Ă®n Dobrogea totul pare să fi rămas pe loc.  Localitatea Adamclisi este renumită pentru cetatea şi monumentul Tropaeum Traiani care a fost ridicat Ă®ntre anii 106 şi 109, de către Apolodor din Damasc, după Ă®ncetarea războaielor dintre daci şi romani?... Monumentul a fost Ă®nchinat lui Marte, zeul armatei romane, şi evocă victoria romanilor Ă®n aceste războaie. Având 40 de metri Ă®nălţime şi o statuie uriaşă Ă®n vârf, acoperişul monumentului a fost construit Ă®n pantă, fiind acoperit cu peste o mie de solzi din piatră, dispuşi Ă®n 20 de rânduri. Cetatea Adamclisi a fost construită pe locul unei aşezări getice şi s-a dezvoltat până la Ă®nceputul secolului 7 dar atacurile repetate ale popoarelor migratoare a Ă®ntrerup dezvoltarea cetăţii care decade.

Dumnezeu este Marele Creator universal şi toţi credem Ă®n el, dar Pământul este doar o părticică infimă din opera creaţiei, despre care omenirea, la Ă®nceputul existenţei ei, a luat cunoştinţă, scriu textele sumeriene, prin intermediul unor „zei” veniţi de pe altă planetă. Şi acei zei s-au amestecat Ă®n soarta Pământului, grăbindu-i evoluţia spre Cunoaştere. Mai există dubii cu privire la situarea Edenului, deşi Biblia Ă®l localiza undeva pe lângă Eufrat? Există, deoarece s-a constatat că Geneza biblică, Facerea lumii, Facerea omului, ca şi Potopul nu sunt altceva decât relatări prescurtate, sintetizate ale miturilor sumeriene, iar civilizaţia sumeriană, singura civilizaţie nesemită din Mesopotamia, este considerată cea mai veche civilizaţie cunoscută, de origine indo-europeană, incertă.

Mai mult, sub presiunea unor descoperiri, cercetătorii au căzut de comun acord să numească civilizaţia sumeriană prima civilizaţie de după Potop, lăsând posibilitatea existenţei unei civilizaţii şi Ă®nainte de Diluviu. Dar unde să se fi dezvoltat o astfel de civilizaţie capabilă nu numai să supravieţuiască Potopului, dar şi să Ă®nsămânţeze germenele civilizator Ă®n Mesopotamia, pe Valea Nilului, pe Valea Indusului şi Ă®n Ă®ndepărtata Americă Centrală, culturi vechi, Ă®nrudite? Miturile sumeriene vorbesc despre timpurile străvechi, când zeii au coborât pe pământ şi au făptuit tot felul de minuni. Ei au făcut omul ca să-i ajute la minerit, iar „forma perfectă” a omului,  Adapa sau Adamul biblic,  a fost pus Ă®n  E.DIN –„Casa celor drepţi”.  Unde era situat oare acest  E.DIN, Edenul biblic ?




Celebrul Glykon, sarpele tomitan... cu cap de oaie ?! :rolleyes: Nuuuuuuuuu... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-08-2008 20:05:22)


30-07-2008 07:23:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Celebrul oceanograf Rob Ballard, care de peste 40 de ani cercetează mările şi oceanele lumii, a efectuat Ă®n anul 2000 o expediţie ştiinţifică Ă®n Marea Neagră. Studiul a demonstrat că, Ă®n trecutul preistoric, actuala marea era un lac cu apă dulce, iar bazinul mări avea o climă caldă, favorabilă habitatului uman. Nivelul lacului era inferior oceanului planetar cu 90-110 metri. Potrivit studiului condus de Rob Ballard, pragul geologic, care separa apele lacului de apele oceanului planetar, s-a rupt Ă®n dreptul Bosforului, provocând un adevărat potop Ă®n regiune.

Dar exista oare o civilizaţie Ă®n bazinul Mării Negre? Cercetările efectuate de membrii expediţiei condusă de Rob Ballard confirmă ipoteza mai veche a unor cercetători ruşi care, Ă®n 1993, au efectuat foraje pe platforma Mării Negre. A existat aici o civilizaţie antediluviană. Ba, mai mult, cercetările lor studiază Edenul biblic Ă®n această regiune. Rob Ballard consideră că o astfel de civilizaţie trebuie să-şi fi lăsat amprenta pe zonă, pe o arie Ă®nconjurătoare, sub formă de mituri, Ă®n special dat fiindcă potopul a distrus vestigiile acestei civilizaţii străvechi.

Geologii şi biologii români atrăseseră atenţia, Ă®ncă de acum peste 30 de ani asupra unei ciudăţenii a Mării Negre. Ea nu avea crustă continentală, ci direct crustă oceanică, fiind un „rest” al fostei Mări Thetis. Aici se conservase un sistem oceanic, pragul ridicat de la Bosfor determinând condiţii speciale de sedimentare. Pe fundul mării iau naştere sedimente cu multă substanţă organică neoxidată, ceea ce determină un proces de bitumizare, care duce la formarea petrolului.

Este singura mare care prezintă şi astăzi condiţii de formare a petrolului. De ce este atât de important petrolul şi derivaţiile sale? Pentru că nu ne-am putea Ă®nchipui o civilizaţie evoluată, fără petrol. Nici zeii sumerieni care au coborât pe pământ nu-şi Ă®nchipuiau. De aceea, au căutat un loc unde să existe şi condiţii de habitat şi „combustibil” pentru „păsările lor divine” şi pentru numeroasele lor experienţe.

Mitologia sumeriană dă răspuns la mai toate enigmele lumii, printr-un limbaj extrem de simplu, adesea Ă®n necunoştinţă de termeni potriviţi. Azi, interpretările textelor sumeriene Ă®nfierbântă spiritele cercetătorilor, ale savanţilor. Legenda spune că, atunci, când pe Pământ domneau doar zeii, Anu, conducătorul planetei Nibiru, şi-a trimis un fiu, pe Enki, pe planeta Pământ, pe care ei o considerau a şaptea planetă din drumul lor, dinspre Pluto, pentru a o coloniza Ă®n vederea extragerii şi prelucrării aurului Ă®n special, de care era mare nevoie pe planeta lor. Enki, Ninharsag - Zeiţa Mamă şi sora medicală şefă, sora pe jumătate a lui Enki, Ă®mpreună cu alţi 50 de „annunaki”, zei mai mici Ă®n grad care executau poruncile lui Enki, unii dintre ei lucrând Ă®n laboratoarele lui Ninharsag, au pus bazele unei colonii deosebit de eficiente.

Textele sumeriene spun că, iniţial, zeii au coborât Ă®n Mesopotamia, locul unde bitumul, smoala şi asfaltul ies singure la suprafaţă, loc prielnic pentru un Ă®nceput de colonizare. Limba sumeriană avea nouă cuvinte pentru a desemna produsele petroliere, spre comparaţie, egipteana veche avea doar două cuvinte, iar sanscrita, trei, ceea ce demonstrează interesul net pentru aceste produse. Dar, spun textele sumeriene, Ă®n acele vremuri de demult, solul Mesopotamiei era moale, mlăştinos, plin de bălţi şi smârcuri, iar clima neprietenoasă, aşa că zeii au creat aici un avanpost, apoi s-au dus „mult Ă®n interior”, Ă®ntr-un loc ideal, unde Eniki, a Ă®nceput extragerea minereurilor Ă®ntĂ®i din ape, apoi prin foraje din pământ. Deosebit de activ, Eniki intreprinde o serie de expediţii Ă®n care constată că planeta Pământ poate fi exploatată mult mai bine decât s-a crezut iniţial şi-l Ă®nştiinţează pe tatăl lui, Anu, de acest lucru, cerând mai mulţi colonişti.

Această cerere avea să stabilească soarta războinică a omenirii, deoarece Anu vine el Ă®nsuşi pe Pământ, Ă®nsoţit de fiul şi moştenitorul lui, Enlil, pe care voia să-l numească „şeful Pământului”, supraveghetorul misiunii de colonizare şi exploatare. Prin această decizie, Anu aducea pe Pământ o vrajbă care Ă®ncepuse pe planeta Nibiru Ă®ntre Enki şi Enlil. Succesiunea pe Nibiru era asigurată de primul născut, dar dacă un alt fiu se năştea dintr-o soţie pe jumătate soră, acesta devenea moştenitorul legal, ceea ce s-a transmis şi primelor dinastii ale pământenilor.

Enki era primul născut al lui Anu cu Id, una dintre cele şase concubine ale sale, dar apoi Antum, soţia pe jumătate soră a lui Anu l-a născut pe Enlil, care a devenit astfel moştenitor. Enki a crezut că a scăpat de rivalitate, venind pe Pământ, unde putea să-şi desfăşoare activităţile sale multilaterale de mare savant. Iată Ă®nsă că Anu voia să pună şef peste munca lui pe Enlil. Aşa a Ă®nceput vâlva războinică pe Pământ, Ă®n ciuda tuturor legilor stricte cărora trebuia să se supună coloniştii, Ă®n frunte cu şefii lor. Imediat ce s-a instalat Enlil, ca zeu suprem pe Pământ, Enki a tăbărât pe sora lui pe jumătate, Ninharsag, pentru a obţine de la ea un fiu, care să devină moştenitorul său legal pe Pământ. Ninharsag a născut o fată.

Mai norocos, Enlil a reuşit să aibă un fiu de la ea, pe Ninurta. ĂŽn toată această „afacere”, Ninharsag a avut o atitudine permanent tolerantă, Ă®npăciuitoare, jucând un rol pacifist Ă®n toate războaiele generate de rivalitatea dintre Eniki şi Enlil, dintre principalii fii ai acestora, Marduk şi Ninurta, şi, după crearea oamenilor, dintre oamenii care venerau nepoţi şi nepoate ale lui Enki şi Enli. Enki şi Ninharsag, au creat „Adapa-Adamul”, „forma perfectă de om”, din chiar sângele lui Enki. Sarcina a fost purtată chiar de soţia zeului, Ninki, de aceea, acest Adapa, numit de Anu „odrasla muritoare a lui Enki”, le-a fost foarte dragă. Atât de dragă, Ă®ncât Enki şi Ninharsag au Ă®ncălcat o lege a zeilor dăruindu-i soţiei lui Adapa posibilitatea reproducerii. Apoi, când potopul avea să distrugă toată omenirea din hotărârea adunării zeilor, Enki a fost cel care l-a salvat pe urmaşul lui Adapa, Ziusudra/Noe, singurul pământean care a obţinut nemurirea, deşi mulţi s-au străduit in van s-o dobândească.


30-07-2008 07:25:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iata si mitul lui Adapa - cu un pic de LILITH ;) pe ici-colea...
Zeii au hotărât să creeze un „muncitor primitiv”, - „lulu amelu” :rolleyes: - atunci când annunakii s-au revoltat că munca Ă®n mine este prea grea. Enki şi Ninharsag au conlucrat la această misiune. Textele sumeriene descriu o serie de eşecuri, de hibrizi nereuşiţi, apoi, purificând „ceva” de la un zeu anume ales, a ieşit un  „lulu amelu” :D potrivit. Un număr de 14 zeiţe de rang inferior au fost Ă®nsămânţate. Şapte au născut băieţi, şapte, fete. Aceşti primi muncitori erau numiţi „capetele negre” după Ă®nfăţişarea lor şi erau cam prostănaci. Umblau Ă®n pielea goală şi mâncau de pe jos, ca animalele.

Fiinţele hibride n-aveau capacitatea de a se reproduce, aşa că zeiţele născătoare s-au pus pe produs forţă de muncă Ă®n serie. Decizia zeilor era ca aceste fiinţe să rămână exact aşa, nişte „capete negre” Ă®n slujba lor. Numai că Enki şi Ninharsag, cu nasul mereu Ă®ntre eprubete şi dornici de a obţine o fiinţă cât mai aproape de perfecţiune, nu s-au lăsat până nu l-au creat pe  Adapa - fiinţă luminoasă, perfectă, pe care Enki l-a Ă®ngrijit cu dragoste şi mândrie, Ă®nvăţându-l tot ce ştia, despre tainele Cerului şi Pământului, despre agricultură şi creşterea animalelor, ambele domenii fiind rezultatul cercetărilor şi Ă®ncrucişărilor experimentale ale lui Enki şi Ninharsag Ă®n E.SI.IM.T. - „Casa Ă®n care răsuflarea vieţii este suflată”. SI.IM.TI -  tradus silabă cu silabă, Ă®nsemnind „răsuflare-vânt-viaţă” - era vorba despre „grădina zeiască”, laboratorul de creaţie al celor doi.

„Pomul nemuririi” nu se afla Ă®nsă aici. El era Ă®n „lăcaşul lui Anu”, unde Enki l-a trimis pe Adapa pentru a da faţă cu stăpânul cel mare. „Adapa, vei merge Ă®n faţa lui Anu, drumul Cerului Ă®l vei lua şi când te vei apropia de poarta lui Anu Ă®l vei vedea pe „Păstrătorii adevărului, care la poartă stau”, biblicii copaci, al nemuririi şi al cunoaşterii. De ce Enki, unui om nevrednic i-a arătat Calea dintre Cer şi Pământ, făcându-l diferit de ceilalţi, dându-i un  „şem” ? Şemul era un „obiect” zburător, pilotat, asadar Adapa a trebuit să-i spună pilotului că este trimis de Enki pentru a fi primit "la bord”.

Conform Bibliei, lui Adam i s-a creat o femeie, Eva, „Doamna vieţii”, chiar din coasta lui. Ceea ce dezvăluie tradiţiile talmudice, nu şi Biblia canonică, este faptul că Adam a avut o altă soţie,
Lilith ;), care s-a dovedit a fi o mutantă, devenită ulterior demon feminin, care „ameninţă viaţa pruncilor”, printre alte rele pe care le făcea.  Lilith a fost Ă®nlocuită de Eva.  Dacă traducem Ă®n sumeriană „Doamna vieţii” obţinem NIN.TI, un alt nume ce o desemnează pe Ninharsag. "Ti" are dublul Ă®nţeles de „coastă” şi „viaţă”, putându-se traduce şi „Doamna coastei”, porecla lui Ninharsag, cu care s-a ales după ce i-a vindecat o coastă lui Enki, probabil ruptă. Adesea, cei doi erau luaţi Ă®n râs, dat fiind legătura dintre ei datorată muncii care-i acaparase cu totul, făcându-i să-şi uite rangul de mari zei.

Cert este că, indiferent cum se numea nevasta lui Adapa, ea era tot o „formă perfectă” şi asupra ei s-a acţionat mai Ă®ntĂ®i pentru a o face reproductivă. Biblia spune că şarpele a Ă®ndemnat-o pe Eva să mănânce din „fructul cunoaşterii”, după care ea a devenit conştientă de organul ei sexual, pe care şi l-a acoperit, apoi l-a Ă®ndemnat şi pe Adam să Ă®ncalce porunca lui Dumnezeu. Drept pedeapsă au fost izgoniţi din Rai. Eva a fost blestemată să se Ă®nmulţească şi să nască Ă®n chinuri, Adam să muncească, iar şarpele să se târască. Geneza biblică s-a străduit să-i elimine pe ceilalţi zei din vastele mituri sumeriene. Totuşi s-au streczuat şi „scăpări”. De exemplu, Dumnezeu Unicul, după ce află ce-au făcut protejaţii săi, zice: „Acum or să vrea să guste şi din Pomul vieţii, să fie ca Noi.” Care „noi” este explicat şi pe multe tăbliţe de lut de mitul sumerian. Şarpele este emblema lui Enki, unul sau doi Ă®nlănţuiţi pe un toiag. Nahaş, termenul biblic pentru şarpe, Ă®nseamnă şi „Cel ce dezleagă secrete”, cum i se spunea lui Enki. El şi Ninharsang au fost chemaţi Ă®n faţa judecăţii zeilor, condusă de Enlil, pentru că Ă®ncălcaseră porunca de a nu acţiona asupra „muncitorilor primitivi” Ă®n nici un fel.

De altfel, nici nu se acţionase Ă®ncă asupra lor, ci doar asupra „formelor perfecte”, dându-li-se „darul Ă®nmulţirii”. Adapa Ă®l irita de mult pe Enlil, care-l şi pârâse pe Enki lui Anu că face experienţe interzise. Pentru a se decide soarta omenirii, a fost chemat pe Pământ chiar Anu. Şi totuşi, nu zeii cei mari au fost cei care au zis „da” Ă®nmulţirii umane, ci zeiţele născătoare care, Ă®ntrezărind posibilitatea să scape de chinul de a sta numai cu burta la gură, au intervenit vehement pentru Ă®nmulţirea naturală a muncitorilor primitivi. Ceea ce s-a acceptat, „invenţia” lui Enki şi Ninharsag dovedindu-se utilă. Totuşi, pentru că Ă®ncălcaseră o poruncă, ei au fost exilaţi o vreme. Enlil Ă®nsă nu a acceptat cu sufletul curat triumful lui Enki.

Mai târziu, pe motiv că sexualitatea luase dimensiuni nebănuite, oamenii făcând adevărate ORGII, la care se alăturau veseli şi ZEII ;), Enlil (Dumnezeul "biblic") a hotărât ştergerea omenirii de pe suprafaţa pământului, prin Potop. ĂŽn mod special, zeii l-au pus pe Enki să jure că nu-i va avertiza. Acesta a jurat, apoi s-a dus repede la Ziusudra, „Noe din Biblie” un urmaş al lui Adapa, a aşezat Ă®ntre ei un scut de trestie, căruia i s-a adresat: „Scut de trestie, bagă de seamă că totul va fi măturat de o mare furtună; sămânţa omului atunci va dispărea, aceasta-i ultima lege, cuvânt rostit de Anu, Enlil şi Ninharsag. Tu lasă-ţi casa şi averea şi Ă®ngrijeşte-te de viaţa ta. Fă o corabie cum Ă®ţi voi spune eu şi strânge Ă®n ea sămânţa a toate câte pe pământ vieţuiesc”.

Zeii s-au suit Ă®n şem-urile lor şi s-au ridicat la cer, de unde au privit dezastrul plângând şi căindu-se amarnic. După ce apele au Ă®nceput să se retragă, ei au aterizat pe „Muntele salvării”, unde l-au găsit pe Ziusudra cu familia, cu prietenii şi cei ce-l ajutaseră la construcţia „bărcii” şi toată „sămânţa” salvată. Enlil iar l-a boscorodit pe Enki şi l-a acuzat că şi-a Ă®ncălcat jurământul, dar până la urmă s-a Ă®nduplecat şi i-a luat pe Ziusudra şi soţia lui Ă®n E.DIN-ul din cer, dăruindu-le nemurirea. Pe Pământ, zeii şi supravieţuitorii s-au apucat iar de treabă, Ă®n Mesopotamia la Ă®nceput, astfel izvorând după Potop civilizaţia sumeriană.


Ultima modificare facuta de Xtremul (21-01-2009 08:14:54)

30-07-2008 07:25:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Partea a II-a - doar daca o sa fiti cumintzi !! :D:D



Acelasi Glykon, sarpele tomitan... cu cap de oaie ?! :rolleyes:
Nuuuuuuuu...;) nici vorba, oaie-i doar Will.Tell !!!
:D


30-07-2008 07:26:28
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 20    
Mergeti la