Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Cum sa supravietuiesti.Ghid de supravietuire.    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 7
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Iata citeva tipuri de adaposturi.


08-08-2008 03:25:30
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Ultima modificare facuta de Bety cea urata (08-08-2008 03:26:45)


08-08-2008 03:26:12
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


08-08-2008 03:27:24
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


08-08-2008 03:27:57
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


08-08-2008 03:28:32
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


08-08-2008 03:29:07
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


08-08-2008 03:29:37
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Mda ete ce gresheala facui . Latina n-am mai vorbit-o din liceu shi google nu am la picior !
Bety cea urata a scris:

ET caetera.


08-08-2008 10:26:47
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Este bine totushi ca ai mai invatzat ceva ! :D:D:D

08-08-2008 10:27:24
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Mda, acum mi-a disparut orice urma de indoiala de faptul  ca tu eshti ! .... ieri cand la telefon te-ai jurat ca nu eshti tu, am inceput sa am o indoiala ....astazi  sunt sigur ca eshti tu !
Ataete, deziluzie ! .......unii oameni in incercarea de A DOVEDI CEVA uita ce inseamna a fi om !
Sincer, pana acum aveam o parere de rau crezand ca totushi exista posibilitatea sa nu fii tu shi toate jignirile mele sa fie  gratuite ( chiar ma enerva shi seca acest lucru !)......sa traieshti sanatoasa shi sa ai viatza frumoasa .....NICI SA TE MAI INJUR NU MERITZI !


08-08-2008 10:39:32
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Mda, acum mi-a disparut orice urma de indoiala de faptul  ca tu eshti ! .... ieri cand la telefon te-ai jurat ca nu eshti tu, am inceput sa am o indoiala ....astazi  sunt sigur ca eshti tu !
Ataete, deziluzie ! .......unii oameni in incercarea de A DOVEDI CEVA uita ce inseamna a fi om !
Sincer, pana acum aveam o parere de rau crezand ca totushi exista posibilitatea sa nu fii tu shi toate jignirile mele sa fie  gratuite ( chiar ma enerva shi seca acest lucru !)......sa traieshti sanatoasa shi sa ai viatza frumoasa .....NICI SA TE MAI INJUR NU MERITZI !

  Cyudisorule , trebuie sa plec dar pana deseara cand ma intorc ia-l tu de mana pe Luminosul si intra cu el in Oglinda Deziluzionarii ; hai...asa frumos de mana ..amandoi...


08-08-2008 11:32:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


ciudatul sa a scris:

Mda, acum mi-a disparut orice urma de indoiala de faptul  ca tu eshti ! .... ieri cand la telefon te-ai jurat ca nu eshti tu, am inceput sa am o indoiala ....astazi  sunt sigur ca eshti tu !
Ataete, deziluzie ! .......unii oameni in incercarea de A DOVEDI CEVA uita ce inseamna a fi om !
Sincer, pana acum aveam o parere de rau crezand ca totushi exista posibilitatea sa nu fii tu shi toate jignirile mele sa fie  gratuite ( chiar ma enerva shi seca acest lucru !)......sa traieshti sanatoasa shi sa ai viatza frumoasa .....NICI SA TE MAI INJUR NU MERITZI !

  Cyudisorule , trebuie sa plec dar pana deseara cand ma intorc ia-l tu de mana pe Luminosul si intra cu el in Oglinda Deziluzionarii ; hai...asa frumos de mana ..amandoi...

Vai ce -l mai rasfeti pe Ciudatul...ciudisor,i-auzi ...;)


08-08-2008 19:38:33
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Bety cea urata a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Bey, va spun eu cum sa supravietutiti, cu conditia sa-mi spuneti clar ce pericol simtiti ca va paste! Pana atunci, mai iesiti si voi la plimbare, mai iubiti-va, mai inmultiti-va, mai traiti! :D

Dumnezeule, ce se intampla pe forumul asta?! :x


Exista chiar si tabere de antrenament pentru supravietuirea in mediul urban.. :D nu numai in salbaticie.


Nu poate supravietui decat unul care mai intai a apucat sa traiasca. :D


08-08-2008 22:33:11
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
:) Aly, foarte inteligenta postarea ta. :D :D In afara de mine cam toti de aici  au trait viata, au mincat malaiul si au trait traiul...:)   Cum de nu am observta pina acum ? Ma amestecasem ca un prunc printre oamenii mari :D dornici de o sueta , numai buna in lipsa de altceva.

Tare  inteleapta esti. hi hi hi :D:D :D


09-08-2008 20:29:59
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
<<<<<<<Focul>>>>>>

09-08-2008 20:38:53
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Aprinderea focului cu ajutorul unei lupe.
( lupa de marire dde la un aparat foto, binoclu, ochelari de vedere.




09-08-2008 20:42:26
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


09-08-2008 20:43:34
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


09-08-2008 20:44:05
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Consideratii generale.

Suflati usor sau ventilati in momentul cind apare o dira de fum, fara insa a va oprii frecarea lemnelor ori din concentrarea cu lupa.


09-08-2008 20:45:47
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Aproape orice poate genera scintei poate aprinde un foc.Se pot folosii astfel :
-baterii
-o bucata de fier( nu otel inox) si o piatra
-se mai poate folosii praf de pusca, dar aprinderea acestuia se realizeaza tot cu ajutorul scinteii


09-08-2008 20:53:09
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Pentru aprinderea focului exista si varianta folosirii permanganatului ( din trusa de prim ajutor) in amestec cu zahar.Ca material de initiere a focului se poate folosi vata ( bumbac).

Ultima modificare facuta de Bety cea urata (09-08-2008 21:11:40)


09-08-2008 20:54:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Bety cea urata a scris:

:) Aly, foarte inteligenta postarea ta. :D :D In afara de mine cam toti de aici  au trait viata, au mincat malaiul si au trait traiul...:)   Cum de nu am observta pina acum ? Ma amestecasem ca un prunc printre oamenii mari :D dornici de o sueta , numai buna in lipsa de altceva.

Tare  inteleapta esti. hi hi hi :D:D :D

Prunc,prunc,dar stii multe...;)


09-08-2008 22:08:53
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Bety cea urata a scris:

:) Aly, foarte inteligenta postarea ta. :D :D In afara de mine cam toti de aici  au trait viata, au mincat malaiul si au trait traiul...:)   Cum de nu am observta pina acum ? Ma amestecasem ca un prunc printre oamenii mari :D dornici de o sueta , numai buna in lipsa de altceva.

Tare  inteleapta esti. hi hi hi :D:D :D


Hei, Bety, fii atenta, intrucat mai sus te dovedesti susceptibila, incepand astfel sa tradezi ca o fata ultra-cerebrala ca tine poate avea si slabiciuni! :D


09-08-2008 22:18:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Bety cea urata a scris:

:) Aly, foarte inteligenta postarea ta. :D :D In afara de mine cam toti de aici  au trait viata, au mincat malaiul si au trait traiul...:)   Cum de nu am observta pina acum ? Ma amestecasem ca un prunc printre oamenii mari :D dornici de o sueta , numai buna in lipsa de altceva.

Tare  inteleapta esti. hi hi hi :D:D :D

Grobianismul atit de condamnat aparent de tine-n "profil" vad ca te caracterizeaza de fapt PE TINE din plin, mai draga betty ! :(

Cum iti permiti tu oare, fiintza jalnic de saraca cu duhul
(postarile tale o confirma total)
sa cataloghezi niste oameni doar dupa criterul VIRSTEI, cind nici de directia vietzisoarei tale n-ai fi capabila sa ai habar ??? :rolleyes:
De fapt, de ce m-oi mai mira si io acum ?! - fiindca de unde nu-i decit VID, nici Dumnezeu nu cere... :(

Ai vrea tu oricum (dar poti sa visezi doar la asta) sa ai mobilitatea mentala a unor "bosorogi" de pe aici,
sau bogatia vietii lor interioare - de-a celei REALE n-are rost sa mai zic, fiindca oricum bat la portzi ferecate !! :(


Hai pa, fii fericita-n lumea ta de copy/paste si lasa-ne te rog pe noi, fosilele expirate :D:D, cu ale noastre !!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-08-2008 22:50:03)

09-08-2008 22:18:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Bety cea urata a scris:

:) Aly, foarte inteligenta postarea ta. :D :D In afara de mine cam toti de aici  au trait viata, au mincat malaiul si au trait traiul...:)   Cum de nu am observta pina acum ? Ma amestecasem ca un prunc printre oamenii mari :D dornici de o sueta , numai buna in lipsa de altceva.

Tare  inteleapta esti. hi hi hi :D:D :D

Prunc,prunc,dar stii multe...;)


Ce dreaku' stie asta, mai Tasha ??? Sa copy/pastuiasca ??? :rolleyes:
Sint copii de 5-6 ani capabili de mai multe !!! :D

In plus, inteleg pina la un punct un grad de impaciuitorism, dar deloc-deloc nu pricep
laudarea cuiva care te face SI PE TINE in definitiv "FOSILA EXPIRATA" !!! :D:D
Care, vezi-Doamne, in lipsa de altceva in searbada lor viatza, o ard aiurea p-acilea pe forum... :x


Ultima modificare facuta de Xtremul (09-08-2008 22:57:38)


09-08-2008 22:51:07
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
ghid de supravietuire: iao-n gaoz si vei fi fericit pana la adanci batraneti si vei avea tinerete fara cretzuri pe la gretzuri.

09-08-2008 23:16:33
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Am vorbit de funie in casa spinzuratului sau am fluierat in biserica :D

Draga extremule, am gresit oare cind am interpretat postarea la Aly ? Ori eu asa am inteles indemnul :



spuneti-mi Aly a scris:

Bey, va spun eu cum sa supravietutiti, cu conditia sa-mi spuneti clar ce pericol simtiti ca va paste! Pana atunci, mai iesiti si voi la plimbare, mai iubiti-va, mai inmultiti-va, mai traiti! :D

Dumnezeule, ce se intampla pe forumul asta?! :x


Ia spune fa tu traducerea corecta la cele de mai sus si cele de mai jos...





spuneti-mi Aly a scris:


Bety cea urata a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Bey, va spun eu cum sa supravietutiti, cu conditia sa-mi spuneti clar ce pericol simtiti ca va paste! Pana atunci, mai iesiti si voi la plimbare, mai iubiti-va, mai inmultiti-va, mai traiti! :D

Dumnezeule, ce se intampla pe forumul asta?! :x


Exista chiar si tabere de antrenament pentru supravietuirea in mediul urban.. :D nu numai in salbaticie.


Nu poate supravietui decat unul care mai intai a apucat sa traiasca. :D


si daca am inteles gresit, imi voi cere scuze, daca nu.....om vedea noi ce si cum


09-08-2008 23:35:11
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Nelamurire...


..
cum iti permiti tu oare, fiintza jalnic de saraca cu duhul (postarile tale o confirma total)
sa cataloghezi niste oameni doar dupa criterul VIRSTEI, cind nici de directia vietzisoarei tale n-ai fi capabila sa ai habar ??? :rolleyes:
De fapt, de ce m-oi mai mira si io acum ?! - fiindca de unde nu-i decit VID, nici Dumnezeu nu cere... :(..Ai vrea tu oricum (dar poti sa visezi doar la asta) sa ai mobilitatea mentala a unor "bosorogi" de pe aici,
sau bogatia vietii lor interioare - de-a celei REALE n-are rost sa mai zic, fiindca oricum bat la portzi ferecate !!
.


Am zis batrini sau in virsta , in nici uncaz tembeli, neputinciosi ramoliti, inculti  sau in alte feluri ...
Si exista clasificarea in functie de virsta pina si la carti, jocuri, filme...pina si locul in autobus il cedezi unei persoane mai in virsta.


09-08-2008 23:43:25
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

tasha 1951 a scris:


Bety cea urata a scris:

:) Aly, foarte inteligenta postarea ta. :D :D In afara de mine cam toti de aici  au trait viata, au mincat malaiul si au trait traiul...:)   Cum de nu am observta pina acum ? Ma amestecasem ca un prunc printre oamenii mari :D dornici de o sueta , numai buna in lipsa de altceva.

Tare  inteleapta esti. hi hi hi :D:D :D

Prunc,prunc,dar stii multe...;)



Am de la cine invata...:) si vai de profesorul care nu este depasit de elev :)


09-08-2008 23:45:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Fiecare intelege din viata exact ce si cum poate (nu ce si cum vrea :D).
Nu exista mari diferentze intre cele doua postari oricum (a ta si-a lui Aly), decit de forma poate.

Iar daca si Aly isi inchipuie ca cineva care-si face timp sa posteze SI pe un forum
(fara ca asta sa fie totusi scopul exclusiv al vietii lui)
isi rateaza cumva "VIATZA" in acceptiunea ei ingusta,
atunci si ea greseste in aceeasi masura ca si tine.
Punct.

P.S. Nu i-am dat replica fiindca n-am mai intrat pe topicul asta.

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-08-2008 00:05:17)


09-08-2008 23:46:15
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Dar asezativa mai multe sa va poata taica fute,si sa stati si cumintele dupa puterea pulii mele, si sa sugeti cu credinta ca va vine surpriza din kinder direct in gura dupa ce suflati in ouale mele desmierdate cu limba voastra jucausa.

10-08-2008 00:01:51
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Lasa Xtremule, ca eu sint la indemina, mi-ai facut cu degetul doar pt ca eu am citit si interpretat inaintea ta....ceva mai mult decit un copy/paste :D

10-08-2008 00:10:56
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

Xtremul a scris:

Fiecare intelege din viata exact ce si cum poate (nu ce si cum vrea :D).
Nu exista mari diferentze intre cele doua postari oricum (a ta si-a lui Aly), decit de forma poate.

Iar daca si Aly isi inchipuie ca cineva care-si face timp sa posteze SI pe un forum
(fara ca asta sa fie totusi scopul exclusiv al vietii lui)
isi rateaza cumva "VIATZA" in acceptiunea ei ingusta,
atunci si ea greseste in aceeasi masura ca si tine.
Punct.

P.S. Nu i-am dat replica fiindca n-am mai intrat pe topicul asta.


REPEET :

Am zis batrini sau in virsta , in nici uncaz tembeli, neputinciosi ramoliti, inculti  sau in alte feluri ...
Si exista clasificarea in functie de virsta pina si la carti, jocuri, filme...pina si locul in autobus il cedezi unei persoane mai in virsta.

Consideri ca a fi in virsta este o jignire ? Crezi ca daca ti se spune ca esti batrin esti jignit :D ?
prea ai sarit de cur in sus fara un motiv anume.Este atins vre-un punct nevralgic aici..:(


10-08-2008 00:19:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Clasificarea "sociala" a virstelor continui sa cred ca-i MANIHEISTA.
Si nu doar de cind m-am trezit :D ca am o juma' de secol cred asta, sa stii !! ;)

La scara "macro", timpul nici nu exista - de fapt n-are vreo relevantza.
Pare doar sa aiba, la scara aparent insignifiantelor noastre vieti in intrupare fizica.
Dar deja am luat-o pe cimpiile filosofarii si ma tem ca s-o-nsera... ;)

Xtremul a scris:

Fiecare intelege din viata exact ce si cum poate (nu ce si cum vrea :D).
Nu exista mari diferentze intre cele doua postari oricum (a ta si-a lui Aly), decit de forma poate.

Iar daca si Aly isi inchipuie ca cineva care-si face timp sa posteze SI pe un forum
(fara ca asta sa fie totusi scopul exclusiv al vietii lui)
isi rateaza cumva "VIATZA" in acceptiunea ei ingusta,
atunci si ea greseste in aceeasi masura ca si tine.
Punct.

P.S. Nu i-am dat replica fiindca n-am mai intrat pe topicul asta.


Ultima modificare facuta de Xtremul (10-08-2008 00:32:42)


10-08-2008 00:21:30
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

Xtremul a scris:

Clasificarea "sociala" a virstelor continui sa cred ca-i MANIHEISTA.
Si nu doar de cind m-am trezit :D ca am o juma' de secol cred asta, sa stii !! ;)

La scara "macro", timpul nici nu exista - de fapt n-are vreo relevantza.
Pare doar sa aiba, la scara aparent insignifiantelor noastre vieti in intrupare fizica.
Dar deja am luat-o pe cimpiile filosofarii si ma tem ca s-o-nsera... ;)

Xtremul a scris:

Fiecare intelege din viata exact ce si cum poate (nu ce si cum vrea :D).
Nu exista mari diferentze intre cele doua postari oricum (a ta si-a lui Aly), decit de forma poate.

Iar daca si Aly isi inchipuie ca cineva care-si face timp sa posteze SI pe un forum
(fara ca asta sa fie totusi scopul exclusiv al vietii lui)
isi rateaza cumva "VIATZA" in acceptiunea ei ingusta,
atunci si ea greseste in aceeasi masura ca si tine.
Punct.

P.S. Nu i-am dat replica fiindca n-am mai intrat pe topicul asta.






Maniheismul a reprezentat una dintre cele mai importante religii practicate Ă®n antichitate, Ă®n Orientul Mijlociu, Ă®n special pe teritoriul Imperiului Persan. Este o teză dualistă, propagată de Manes-Mani (216-277 d.Hr.), filozof persan, care, pretinzând a fi Ă®n posesia unor revelaţii secrete, se considera a fi ultimul trimis, Ă®ntruchiparea fizică a „Paracletului”. Maniheismul susţine dualismul radical ontologic Ă®ntre cele două principii eterne, Binele şi Răul, care se opun, Ă®n cursul istoriei, Ă®ntr-o confruntare fără sfârşit. Organizată ca o nouă religie, „religia luminii”, având cărţi, cult şi ierarhie, mişcarea maniheistă a fost obiectul unor represalii şi persecuţii. ĂŽn sec.IV-V d.Hr. se răspândeşte Ă®n China şi Ă®n Europa occidentală.

Ultima modificare facuta de Bety cea urata (10-08-2008 00:53:42)


10-08-2008 00:32:45
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Draguta, se vede cu ochiul liber ca nici Xtremul n-a priceput nimic din acele replici ale mele, chestie care chiar ma ingrijoreaza, aratandu-mi ca musiu ar cam fi putut depasi faza de a-si "face timp sa posteze SI pe un forum (fara ca asta sa fie totusi scopul exclusiv al vietii lui)", iar replicile mele poate ca ar fi trebuit gandite chiar cum le-ai interpretat tu! Nu de alta, dar ce-i prea mult strica, asa-i? ...Marturisesc totusi ca mie nu doar ca la ora asta mi-e prea lene pentru a face vreun efort sa te luminez, dar imi mai este si perfect indiferent daca vei pricepe in cele din urma sau ba.

Nu te mai framanta, totusi! Dupa ce termini cu lectiile de supravietuire pe un site ca acesta, poate continui cu codul bunelor maniere si manualul de prim ajutor. :D



Bety cea urata a scris:

Am vorbit de funie in casa spinzuratului sau am fluierat in biserica :D

Draga extremule, am gresit oare cind am interpretat postarea la Aly ? Ori eu asa am inteles indemnul :



spuneti-mi Aly a scris:

Bey, va spun eu cum sa supravietutiti, cu conditia sa-mi spuneti clar ce pericol simtiti ca va paste! Pana atunci, mai iesiti si voi la plimbare, mai iubiti-va, mai inmultiti-va, mai traiti! :D

Dumnezeule, ce se intampla pe forumul asta?! :x


Ia spune fa tu traducerea corecta la cele de mai sus si cele de mai jos...





spuneti-mi Aly a scris:


Bety cea urata a scris:



Exista chiar si tabere de antrenament pentru supravietuirea in mediul urban.. :D nu numai in salbaticie.


Nu poate supravietui decat unul care mai intai a apucat sa traiasca. :D


si daca am inteles gresit, imi voi cere scuze, daca nu.....om vedea noi ce si cum


10-08-2008 19:18:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Asa-s io, ma chere Aly, am numai calitatzi: prind greu si uit repede !! :D:D
In plus, nu-s doar "greu intzelegatoriu" :D, dar mi se mai si pare, paranoicu' de mine, c-as fi chiar neintzeles de-a dreptul...;)

OK, daca e sa foram profund prin adincimile nuantzelor, e posibil ca tu sa fi atras atentia doar asupra excesului de "virtual"
- adica sa vrei chestia asta, care nu ti-a iesit insa 100% "accurate".:rolleyes:

Cineva clar mai parshiv decit mine imi spunea, acum citva timp (pe la inceputurile telefoniei mobile):
"Daca vrei sa te desparti fara multe complicatii ;) de o tipa, e suficient
sa comunici cu ea prin SMS-uri: in mod sigur o sa interpreteze gresit macar 2-3 dintre ele :rolleyes:
si o sa ai in final motive comode sa-i dai papucii" :D:D

Ca sa nu mai zic de "ruperea" pe motivul ca esti asa sarantoc de numai SMS-uri iti permitzi... :D:D

Pe forumul asta (dar si-n viata reala) sint totusi cu sufletu-mpacat, fiindca niciodata (cred io) SFINTA LENE :x
nu m-a determinat sa fiu grabit si imprecis :( ca intr-un SMS, indiferent in ce criza de timp m-as fi aflat.
Iarasi se pare c-o sa fiu condamnat insa ca nesincer (pe linga "incapabil in receptarea nuantzelor" :rolleyes:) -
- deh, ca orice bosorog cu prea mult timp de omorit aiurea pe net in searbada lui viatza !!
:D:D:D


Ultima modificare facuta de Xtremul (11-08-2008 00:21:19)


10-08-2008 21:32:06
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Ia bre o pauza ca se prajeste neuronul! :D:D
HIC!


10-08-2008 21:59:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

Ia bre o pauza ca se prajeste neuronul! :D:D
HIC!

Am inca destui de rezerva, cumetre imbirligator de neuroni !! :D:D

Asa ca... hopa !! - mai scot unu' din trusa cu piese de schimb, atunci cind imi fileaza Prea-PROST-luminatele-mi Lampi !!! ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (11-08-2008 00:22:45)


10-08-2008 22:11:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


evil a scris:

Ia bre o pauza ca se prajeste neuronul! :D:D
HIC!

Am inca destui de rezerva, cumetre imbirligator de neuroni !! :D:D

Asa ca... hopa !!-  mai scot unu' din trusa cu piese de schimb, atunci cind imi fileaza preaPROSTluminatele lampi !!! ;)

Mai lasa-i sa zburde din cand in cand si neuronii,nu de altceva dar cite-o pauza nu le strica nici lor....=)


10-08-2008 22:31:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


evil a scris:

Ia bre o pauza ca se prajeste neuronul! :D:D
HIC!

Am inca destui de rezerva, cumetre imbirligator de neuroni !! :D:D

Asa ca... hopa !! - mai scot unu' din trusa cu piese de schimb, atunci cind imi fileaza Prea-PROST-Luminatele-mi lampi !!! ;)

Mai lasa-i sa zburde din cand in cand si neuronii,nu de altceva dar cite-o pauza nu le strica nici lor....=)

Pai taman asta... de fapt pe dos :D imi propun sa fac acum, ma chere, sa NU-L MAI LAS SA ZBURDE :rolleyes:
pe conu' neuron mai mult de 3-4 rinduri la fiecare (din ce in ce mai rara) postare !!! :D


Fiindc-a a zbur(d)at destul pin-acum, si absolut fara vreun rost, la asha altitudini
de-a ametzit saracu' mai ceva decit Niladam dupa 3-4-5-6-7-8-etc ;) "sute" de vodca !!
:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (11-08-2008 01:27:25)


10-08-2008 23:14:17
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Vorbim mult, comunicam, dar nu spunem nimic. Obosim degeba citind acest soi de postare.Foarte la moda si foarte neinstructive acest gen de postari.
IA te uita ce ne spui :
Ca iti lasi neuronul sa zburde :D ca niladam este la 3-4-5-6-7-8-etc suta de vodca.

Cred ca ai intrat in transa. Exact ca pamfletarul din parcul Vlasiei, care o data ce a gasit o rima o tot repeta in fiecare 4 versuri.

Banal, neinstructiv, non-comunicativ, non-inspirat, acultural. Nu pare nici macar o chestie SF.
Prosteala atita tot. Prosteala la un om de juma de secol.

Culmea ca se mai iau si altii dupa tine incercind sa posteze frumos cu miez de nimic.

Nu mai veni pe acest topic cu porcarele de genul de mai sus.

Ori postezi frumos, la subiect si arati ca esti inteligent, doxat, citit, interesat, ori daca nu se poate altfel mergem pe topicul de caterinca.


12-08-2008 00:29:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D:D ....Hai c-ai fost tare, parol !!! (ca sa nu zic "funny" :D:D)

1. Postez UNDE, CIND si CE vreau eu, niciodata fara rost oricum (ca tine ;))
si-n cazul de fatza am raspuns de fapt "la obiect" unor replici;
s-a nimerit sa fie aici replica Tashei (ori a lui Aly), aici am dat reply!


2. De pe ce pozitie incerci insa tu sa "ma educi", ei ?! - tu, copy-pastoasa :D mica si didactica ?? :rolleyes:

Ar fi cazul mai intai sa-ncepi a gandi o tzira cu neuronu' propriu si nu cu ala al lui mosh Google :D,
sa-ti termini de mazgalit eventual si cartzile de colorat restante :D
(in timp ce eu continui SA PUBLIC, nu ca tine, sa-mproshc doar aberatii pe forumuri :x)
si abia pe urma sa faci aprecieri critice asupra stilului meu asa-si-pe-dincolo, :rolleyes:
ori sa te ofuschezi pe chestii oricum de neintzeles pentru tine !!

(vezi ca d-aia iti si oboseste "instalatzia" cind ma citesti !!! :D:D)

P.S. M-as fi mirat in orice caz sa ai macar urme vagi de simtz al umorului... :(
Uite ca ma retrag insa definitiv de pe topicul "tau" - multumita ? :rolleyes: ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (12-08-2008 02:23:17)


12-08-2008 01:42:09
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Asa, era clar ca mai mult nu poti.Stii doar sa faci caterinca sau te retragi.

Cum adica, eu Xtremul care PUBLICA sa fie luat la farase de o bety ?.Hihihi :D :D :D .

De modestie ai uitat sau nu ai stiut de ea .Exista posibilitatea sa fost prea mult timp modest impotriva vointei tale.
Daca vrei conversatie spumoasa utilizeaza te rog chatul sau vre-un topic spumos, gen baruri si cafenele, hello sau te miri ce altceva.

Aici macar la tine aveam pretentia( off dezamagire!!!!) sa postezi ceva la subiect.

Am citit ce postezi :

-conversatie spumoasa, smechereala de parc
-copy/paste de pe siteuri
-redai ce ai citit te miri pe unde -( cam asta este invatatura nu ? redai ce ai citit ) si eventual imbuinatatesti cu elemente noi alaturate subiectului , elemente noi descoperite sau legate datorita extraordinarelor tale sinapse.

DAr ceva nou ? NU poti scoate .Ia zii tu tehnici noi de supravietuire inventate si probate de tine.Care sa nu fie citite , interpretate sau explicate.


Adica tot ce stii tu nu are la baza ceva citit , compilat si redat de creierasul tau ...:D :D

Parerea mea este ca informatia adusa si prezentata bruta (  nu interpretata) de la sursa este o cale mai usoara de comunicare.Fiecare o prelucreaza, o intelege si foloseste dupa cum intelete.Eventual o si comenteaza , daca stie ceva in domeniu.

Informatia bruta adusa aici poate constitui un punct de plecare neutru intr-o discutie, fiecare din cei interesati avind posibilitatea sa dezvolte, intrebe, adauge.


Poate nu ai inteles, dar pe forum nu sintem la scoala sa dam si sa luam note. Aici toata lumea are dreptate, ne distram, ne informam, discutam, sustinem o conversatie sau injuram.

Poate vrei sa spui ca PUBLICATIA ta este poezie ori proza ( poate aia sa fie originala) in rest sint sigura ca ai pus ceva si la bibliografie ( asa ar trebui) .

Ultima modificare facuta de Bety cea urata (12-08-2008 09:02:10)


12-08-2008 08:54:40
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Bety cea urata a scris:



DAr ceva nou ? NU poti scoate .Ia zii tu tehnici noi de supravietuire inventate si probate de tine.Care sa nu fie citite , interpretate sau explicate.


Copila neichii, in materie de "tehnici noi de supravietuire" e greu sa inventezi ceva, cata vreme sunt cam 500 000 de ani de cand specia umana se ocupa de trebushoara asta.
Alta chestie legata de postarea ta ar fi intrebarea : cum 99,99% din informatiile postate de tine pe ast topic sunt copy-pastuite si neverificate practic de 'mneata, vorbim discutii. De ce ? Pen' ca principiul de baza al oricarei tehnici de supravietuire implica un raport intre efortul depus si rezultatul obtinut. Conform lui, nu stiu cat de indicat e sa-ncerci sa faci focul  folosind vreuna din tehnicile prezentate, ca de construirea unui adapost, nici nu merita luata in discutie.
Revin.


12-08-2008 09:19:08
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Ai cutreierat muntii, sigur ai avut si intimplari care sa te fi pus in situatii dificile.Probabil stii mai bine ca multi altii cum se face un foc si cum te aperi de ploaie, frig, cum sa scoti capusele sau lipitorile.Stii ce poate face un cutit , un briceag.In mod sigur ai si tu preferatul tau.
Arata-ne o poza cu el.Cu echipamente.Stiu ca ai avea ce scrie aici.DACA vrei.


12-08-2008 10:10:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
In general mergem echipati la munte cu de toate....nu ne prea gandim la rele,dar uneori vezi,se intampla si nenorociri,E BINE DE STIUT unele lucruri care ne-ar fi de ajutor in astfel de situatii,nu stiu insa daca in acele momente de panica,mi-as aminti de cele scrise pe forum...=)

12-08-2008 13:00:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

:D:D ....Hai c-ai fost tare, parol !!! (ca sa nu zic "funny" :D:D)

1. Postez UNDE, CIND si CE vreau eu, niciodata fara rost oricum (ca tine ;))
si-n cazul de fatza am raspuns de fapt "la obiect" unor replici;
s-a nimerit sa fie aici replica Tashei (ori a lui Aly), aici am dat reply!


2. De pe ce pozitie incerci insa tu sa "ma educi", ei ?! - tu, copy-pastoasa :D mica si didactica ?? :rolleyes:

Ar fi cazul mai intai sa-ncepi a gandi o tzira cu neuronu' propriu si nu cu ala al lui mosh Google :D,
sa-ti termini de mazgalit eventual si cartzile de colorat restante :D
(in timp ce eu continui SA PUBLIC, nu ca tine, sa-mproshc doar aberatii pe forumuri :x)
si abia pe urma sa faci aprecieri critice asupra stilului meu asa-si-pe-dincolo, :rolleyes:
ori sa te ofuschezi pe chestii oricum de neintzeles pentru tine !!

(vezi ca d-aia iti si oboseste "instalatzia" cind ma citesti !!! :D:D)

P.S. M-as fi mirat in orice caz sa ai macar urme vagi de simtz al umorului... :(
Uite ca ma retrag insa definitiv de pe topicul "tau" - multumita ? :rolleyes: ;)

Nu stiu ce se intampla mai nou pe forum...dar fiecare intelege ce vrea,cum vrea si ca atare raspunde la fel..fara tine Xtremule ar fi searbad forumul ,asa ca nici prin cap sa nu-ti treaca sa te superi pe Bety...tu Bety nu le lua ad literam,fi mai ingaduitoare...=)
altfel cum supravietuim pe forum?;)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (12-08-2008 23:34:59)


12-08-2008 13:04:23
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Nu stiu ce se intampla mai nou pe forum...dar fiecare intelege ce vrea,cum vrea si ca atare raspunde la fel..fara tine Xtremule ar fi searbat forumul ,asa ca nici prin cap sa nu-ti treaca sa te superi pe Bety


Aah, ce sa se intample?! Unii sunt obositi, altii sunt plictisiti, altii - ca Bety - sunt proaspeti, dar si cam singuri in starea asta buna si, ca atare, prea vizibili in raport cu altii, nu neaparat mai putin serbezi. :)



tasha 1951 a scris:

tu Bety nu le lua ad literam,fi mai ingaduitoare...=)
altfel cum supravietuim pe forum?;)


He, he, teoria ca teoria - practica ne omoara! :D :D :D


12-08-2008 22:45:11
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

tasha 1951 a scris:

In general mergem echipati la munte cu de toate....nu ne prea gandim la rele,dar uneori vezi,se intampla si nenorociri,E BINE DE STIUT unele lucruri care ne-ar fi de ajutor in astfel de situatii,nu stiu insa daca in acele momente de panica,mi-as aminti de cele scrise pe forum...=)

Am mai spus Tasha,cind este sa se intimple nu prea ai timp sa ei ce vrei ,pur si simplu trebuie sa faci ceva(alteori chiar sa nu faci nimic)depinde de persoana si de conditii,tocmai de asta am mai spus ca cele date in carti sint mai mult cu titlu informativ si ca sa imbogateasca niste tipi ce se folosesc de pseudospie
rieturile din capul lor(al pseudospieriatilor)


12-08-2008 23:22:23
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 7    
Mergeti la