Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / Sinceritate    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 5
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
As dori ca la acest subiect sa participe doar cei care sunt sinceri.
   Sunt convinsa ca vor posta foarte putini. Asta , daca au constiinta.
   Astept!


26-02-2005 02:13:12
   
?? Karmacoma
Cont Sters

Inregistat: 26-01-2005
Mesaje: 1402
Si despre ce postam? Io-s sincera......dar recunosc ca-mi mint clientzii uneori...sau hai io zic ca omit nu ca mint.

26-02-2005 02:30:36
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Sa vorbim despre sinceritatea care trebuie sa existe intre un barbat si o femeie. Nu cred ca exista cineva care nu a mintit niciodata.
Dar nici nu pot crede ca ai fi capabila sa faci pe cineva sa sufere folosind minciuna in locul adevarului.


26-02-2005 02:42:33
   
?? cleanaway
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2005
Mesaje: 120
O solutie de moment care in situatii critice poate salva o relatie sau aplana conflite de moment. Dar asta depinde de la caz la caz si de armonia  relatiei. Sint fapte care se pot ierta pina in momentul in care minciuna se transforma in obisnuinta.

26-02-2005 05:23:22
   
?? Eaa
Cont Sters

Inregistat: 31-01-2005
Mesaje: 384
Se spune ca cea mai buna minciuna e adevarul. Doar ca adevarul doare uneori... In ultima vreme am constatat ca sinceritatea nu mai e considerata o virtute. Pacat! Eu sunt sincera, dar am avut destul de patimit din cauza asta. Si multi s-au suparat pe mine...
Probabil solutia e diplomatia. Sa "imbraci" adevarul in cuvinte care sa indulceasca amaraciunea celor spuse, pana la uma, cu buna intentie.
Si ar mai fi de spus ceva: cei care stiu sa aprecieze sinceritatea fara sa se jigneasca din prima clipa dau dovada de intelepciune. Aici nu mai comentez...


26-02-2005 21:02:40
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2005
Mesaje: 150
Cu 'sinceritate' spun,ca minciuna exista in straturile noastre de mandrie care se depune asa cum se depun straturile de grasime in jurul taliei.Exista ca un vast sistem de autoaparare,si iti consuma permanent energia.Si odata cu mandria tasneste si suspiciunea.Mai presus de orice,suspiciunea ca ne-am putea insela in ceea ce priveste abilitatile noatre de a manui anumite 'cazuri' si chiar ne flatam ca am cunoaste punctele slaba ale celor care ne inconjoara.In codititle descrise de mine nu stiu daca mai pot face loc si sinceritatii care are, de multe ori acelasi proncentaj ca si speranta,parerea mea.

26-02-2005 22:20:36
   
?? lighting
Cont Sters

Inregistat: 27-02-2005
Mesaje: 13
Sinceritate...frumos cuvant! Oare cati dintre noi au avut parte numai de sinceritate? Sunt momente in care ai vrea sa fii sincer dar stii ca nu te crede nimeni si ...atunci inventezi...ca sa nu spun altfel!
  E bine sa fii sincer cu tine insati in primul rand. Facand lucrul acesta nu vei putea rani pe nimeni. Cel mai grav este atunci cand incepi sa te minti singura.


27-02-2005 18:02:12
   
?? lighting
Cont Sters

Inregistat: 27-02-2005
Mesaje: 13
Cred ca esti dezamagita Fleure30 pentru topicul propus de tine dar banuiesc ca te asteptai la acest rezultat. Eu una ma bucur macar pentru faptul ca cei care nu posteaza aici au constiinta.

27-02-2005 21:24:00
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Am multe probleme din cauza sinceritatii mele.Dar am si respect profesional mai ales.Mi-am mintzit foarte mult prima dragoste si treaba asta ma urmareste regretand pt toata viatza si asta m-a facut sa devin prea sincer si fidel.

28-02-2005 09:38:07
   
?? basescu
Cont Sters

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 121
eu cred ca ce nu stii nu poate sa-ti faca rau...:)  in alta ordine de idei, sinceritatea intr-un cuplu poate dauna. ex. esti asa de sincera cu mine incat imi raspunzi la toate intrebarile, iar eu te voi intreba: cati parteneri ai avut? ai facut sex oral cu toti sau doar cu o parte? dar anal, ai incercat? ...etc.
tu ma intrebi: ai facut sex cu vreo tipa in timp ce eram impreuna? eu zic ca da (sunt sincer si te iubesc), tu ce o sa spui? bine ca mi-ai spus, acum am mai multa incredere in tine? ma indoiesc...gandeste-te la ce sinceritate cauti....


28-02-2005 20:48:52
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2005
Mesaje: 150
Cu respect pt domnul Basescu! M-ai bagat in sedinta,sincer nu m-am gandit niciodata ca ar exista mai multe feluri de sinceritate.Acum  chiar ca am o tema pentru acasa.Chiar cred ca am sa-mi desfac si o sticla de vin ca sa-mi pun mai bine in miscare neuronul meu singuratic.Te salut.

28-02-2005 22:32:15
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Basescule sincer cred ca de asta au fugit cainii . . .de sinceritate.Cum reusesti sa-i spui ca o iubesti cand tocmai vii de la alta(ca sa nu te intreb cum i-o arati)Si ce conteaza cum a facut sex inainte sa o cunosti(sau poate vrei sa cunosti o virgina) Deci cu sinceritatea cred ca e una singura fii rezonabil adica n-o insela si totusi daca sufera de cancer nu-i spune ca moare maine.Daca te poti uita in oglinda fara sa rosesti esti sincer.

28-02-2005 22:49:21
   
?? razvan27
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2005
Mesaje: 403

waldan a scris:

Basescule sincer cred ca de asta au fugit cainii . . .de sinceritate.Cum reusesti sa-i spui ca o iubesti cand tocmai vii de la alta(ca sa nu te intreb cum i-o arati)Si ce conteaza cum a facut sex inainte sa o cunosti(sau poate vrei sa cunosti o virgina) Deci cu sinceritatea cred ca e una singura fii rezonabil adica n-o insela si totusi daca sufera de cancer nu-i spune ca moare maine.Daca te poti uita in oglinda fara sa rosesti esti sincer.


Vorbea de sinceritate, nu de sentimentele nutrite pentru ea.
Oricum, sinceritatea intre parteneri este buna atunci cand curiozitatea nu este prea mare.Micile "minciunele" fac parte din viata de cuplu..altfel cum i-ai mai spune "frumoasa", "ideala", " prefecta"...si ele cum ar mai mima orgasmul sa ne simtim noi masculi????


01-03-2005 23:18:24
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

Fleure30 a scris:

Sa vorbim despre sinceritatea care trebuie sa existe intre un barbat si o femeie. Nu cred ca exista cineva care nu a mintit niciodata.
Dar nici nu pot crede ca ai fi capabila sa faci pe cineva sa sufere folosind minciuna in locul adevarului.
Sincer trebuie sa fi in primul rand cu tine si abia la urma cu restul.Nu poti fi sincer doar de dragul sinceritati,sa o folosesti pentru a arunca in spatele partenerului chestiile care iti stau tie pe creier.Cand spui ceva gandestete de doua ori,merita sau nu merita,ce efect are asupra celui de langa tine,si daca al iubesti raspunsul vine de la sine.

06-03-2005 20:15:16
   
?? Femeya2005
Cont Sters

Inregistat: 27-02-2005
Mesaje: 116
Eu sunt sincera..chiar prea sincera , spun tot,insa imbrac cuvintele si le expun de le cred si eu atat in suflet cat si in minte..pana si de topicul deschis de mine, i-am spus sotzului..pt. ca imi place intradevar sa ii fiu amanta ,mai mult decat sotzie..apoi de alte detalii? ce detalii ? care ati avut o *nasoala *sau *mica*aventura si ati pastrat-o de mama focului in suflet pt. a simti nevoia sa o impartasiti.Eu una nu..nimic nu a fost..care sa merite comentat ,apoi ..cine mai stie cat trebuie sa fim de sinceri?suntem oameni ,cu curiozitati, cu defecte si cu sentimente

06-03-2005 20:57:19
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Intr-adevar nu totul este alb si negru,mai sant si nuante de gri.. . . . . . deci cum faci mai vrei banii de divort??? :))))

06-03-2005 21:00:20
   
?? Femeya2005
Cont Sters

Inregistat: 27-02-2005
Mesaje: 116

waldan a scris:

Intr-adevar nu totul este alb si negru,mai sant si nuante de gri.. . . . . . deci cum faci mai vrei banii de divort??? :))))

Pt. o vacanta in doi...as cam vrea draga..


06-03-2005 21:30:10
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Mah :))))) divort am spus divort ramane :))) sau ramai fidela si . . . . acasa

06-03-2005 21:32:03
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Ai dreptate Basescule! Ceea ce nu stii nu iti poate face rau. Astazi am primit o lectie despre viata. Sunt inca sub stare de soc. Mai multe nu pot spune.

12-03-2005 21:21:31
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2005
Mesaje: 150
Sincer,nu vrei sa accepti putin ajutor? Sau macar un umar pe care sa-ti poti pune capul.....

13-03-2005 06:28:33
   
?? sailor2005
Cont Sters

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 178
Eu cred ca este important nu numai sa apreciezi sinceritatea fara sa te simti jignit ci si sa nu te simti jignit atunci cand sesizezi minciuna. Iarasi ajungem la chestia cu gri-ul, nimic nu este numai alb sau numai negru, totul este gri. Este important sa fii sincer, pentru ca oamenii sa te respecte si sa aibe incredere in tine, dar este important sa stii sa minti atunci cand este nevoie, atunci cand adevarul poate sa strice mai mult decat minciuna. Diplomatie este cuvantul care trebuie.

13-03-2005 06:54:29
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Noaptea este cel mai bun sfetnic! Si daca mai ai pe cineva alaturi de tine care iti intelege tot zbuciumul launtric, atunci este pacat sa nu reversi asupra lui toata dragostea de care esti capabila si sa incerci sa nu iti mai aduci aminte de momentele neplacute din viata ta.
  Adam, am un suflet langa mine care ma intelege perfect. Ma lasa sa plang pe umarul lui atunci cand simt nevoia sa o fac si ce este mai important, ca o face fara sa ma intrebe cauza reala a indispozitiei mele. Am fost si voi fi sincera cu el toata viata. Nu i-am ascuns nimic din trecutul meu. Stie ca am fost devastata sufleteste de un nemernic si se straduieste sa imi vindece toate ranile. Unele se cicatrizeaza mai greu dar, ii admir rabdarea pe care o are si pentru asta il iubesc enorm. Nu este un barbat frumos (si cand spun acest lucru ma refer doar la fizic) dar frumusetea lui interioara ar suci mintile oricarei femei.


13-03-2005 11:03:53
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
Fleure, te felicit pt alegerea ta. Mai tarziu , cand intinzi mana ,,,nu ramai cu ea goala.
Un umar caut si eu si nu numai..si mie imi place sa fiu "umarul cuiva" ,,stiu sa ascult si sa alin, mi-ar place sa incurajez si sa dau motivatie pt  o noua BUCURIE.


13-03-2005 12:30:52
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Pentru ca tot ne aflam pe topicul "Sinceritate", sfatul meu sincer Rosallina este acesta: nu mai sta in fata calculatorului, nu vei gasi niciodata pe net un suflet asa cum il vrei. Iesi la plimbare cu copii (am inteles ca ai) si cu siguranta  vei gasi pe cineva care sa te aprecieze.

13-03-2005 13:07:32
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
Tocmai ca nu doresc un  om din orasul meu...
multumesc pt sfatul tau sincer Fleure,,,e doar o parere.Unul din motivele care ma aduce pe net este comunicarea,,dorintza de noi prietenii,gasirea unor raspunsuri,multe alte motive.Uneori sunt de-a dreptul f fericita. Imi alung singuratatea  si asta e mare lucru.Nu poti intelege prin ce trec, nu'ti doresc , insa daca as fi casatorita(asa cum esti tu) IN MOD SIGUR NU AS INTRA PE ACEST SITE.


13-03-2005 13:36:36
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Daca preferi un umar virtual in locul unuia real...este problema ta Rosallina. Ignora sfatul pe care ti l-am dat, cred ca am gresit facand acest lucru. Tu stii mai bine ce cauti. Eu mi-am declinat de la inceput statutul de femeie casatorita. A fi casatorit nu inseamna ca nu ai voie sa comunici cu nimeni si trebuie sa te limitezi doar la indatoririle pe care le ai ca sotie. Daca intru pe acest site nu inseamna ca imi neglijez sotul si ca incerc sa caut satisfactii neimplinite. Nu. Am facut-o doar pentru simplul motiv ca, poate cineva va avea de invatat din experienta trista traita de mine.

13-03-2005 14:03:45
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385

Fleure30 a scris:

Daca preferi un umar virtual in locul unuia real...este problema ta Rosallina. Ignora sfatul pe care ti l-am dat, cred ca am gresit facand acest lucru. Tu stii mai bine ce cauti. Eu mi-am declinat de la inceput statutul de femeie casatorita. A fi casatorit nu inseamna ca nu ai voie sa comunici cu nimeni si trebuie sa te limitezi doar la indatoririle pe care le ai ca sotie. Daca intru pe acest site nu inseamna ca imi neglijez sotul si ca incerc sa caut satisfactii neimplinite. Nu. Am facut-o doar pentru simplul motiv ca, poate cineva va avea de invatat din experienta trista traita de mine.

Eu am spus doar ca daca as fi casatorita nu as sta pe acest site.Doar atat.


13-03-2005 14:14:20
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
Si orice sfat venit dintr'o inima buna nu va fi niciodata de prisos.

13-03-2005 14:15:08
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Te mai intreb doar atat: ai simtit nevoia cand "te-ai simtit foarte fericita" si te-am citat, sa faci publica aceasta stare?

13-03-2005 14:30:12
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
Fleure,,uneori regret ca sunt prea deschisa ..e felul meu predominant de a fi.,,nu-mi place sa vb de mine si am facut'o din plinin ultima vreme. Imi spun opiniile la un topik..citesc ideile altora si ...cam atat.Asta o sa si continui sa fac, cata vreme  simt ca fac bine!
Si inca ceva ...IMI place mult sa fiu retrasa si nebagata in seama,,nicidecum citata!

Ultima modificare facuta de Rosallina (13-03-2005 14:48:17)


13-03-2005 14:41:00
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Eu cred ca cel putin jumatate din cei care posteaza  pe acest site sunt casatoriti. Unii o recunosc, altii nu. Este problema lor. Dar asta nu inseamna ca sunt mai putin familisti. Poate unii chiar au probleme sentimentale ,pe care nu le pot spune acasa si atunci gasesc aici o atmosfera propice pentru a se destainui. Sa vorbesti in fata unor necunoscuti si fara sa te vada este mult mai usor decat daca ai face-o in fata persoanei cu care iti imparti viata. Cand spun acest lucru ,ma refer doar la probleme sentimentale care apar in timpul unei casnicii( pentru ca, de ce sa nu recunoastem, acest lucru se intampla cu voia sau fara voia noastra). Cand este vorba despre trecutul nostru il putem discuta cu partenerul de viata dar...cand ai altfel de probleme, incerci cat poti sa-ti menajezi consoarta .
Din ceea ce ai spus am inteles ca noi , casatoritii ,ar trebui sa disparem din peisaj si sa lasam liber acest site doar pentru: divortati, vaduvi si celibatari. Daca si cei asemeni mie sunt de acord sa o faca, atunci iti promit ca o voi face si eu. Pana atunci te vei mai "impiedica" de mine!


13-03-2005 14:53:21
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
off...exact asta nu'mi doream .Ce ai Fleure?? vrei dispute? Eu nu doresc asta . Din partea mea sa stea toata ziua pe acest site toti cei casatoriti..indiferent din ce considerente ar face asta.
Nu vreau sa ma repet din ce motive intru pe acest site,,nu dau explicatii -nu cred ca e folositor cuiva.Daca sunt inteleasa gresit de unele persoane , este problema lor.
Imi face placere sa 'ti citesc postarile si deci hai sa ne mai "impiedicam" una de alta :)


13-03-2005 15:08:16
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Eu nu as spune despre tine ca esti o fire deschisa. Dimpotriva. Iti place sa traiesti in propria ta cochilie si sa creezi mai mult mister in jurul persoanei tale, in speranta, ca cineva va fi interesat sa te descopere.Daca remarca mea te-a jignit, imi cer scuze . Nu asta a fost intentia mea.Este si acesta un truc pe care il folosesc femeile. Iti spun sincer ca mai multa "priza" la barbati au femeile volubile decat cele care pozeaza in" sfante". Nu il consider pacatos pe cel care are curajul sa tipe de durere sau de bucurie, indiferent daca este casatorit sau nu.

13-03-2005 15:34:13
   
?? sailor2005
Cont Sters

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 178
Fetelor, discutiile ar trebui sa fie constructive. Faceti greseala pe care o face g_point six nine: despicati firul inpatru si cautati intelesuri ascunse ale afirmatiilor. Eu vreau sa cred ca ceea ce se spune aici trebuie luat "at face value", adica daca vreau sa zic ceva, zic si gata, nu incerc sa dau o alta forma a afirmatiei mele, mai alambicata, ca sa inteleaga numai cei foarte ascutiti la minte. Ce se spune este exact asa cum se spune (poate mai cu diplomatie) dar n-are rost sa credem ca cineva pe aici afirma ceva, iar ceilalti stau pregatiti sa dea cu pietre.
Si cum a dat cineva un raspuns, il consideram agresiv (raspunsul) si ne scoatem tepii.
Repet, ca sa nu va suparati pe mine: nimic din ce spun nu are intentia de a rani pe cineva in vreun fel. Vorbim discutii, cum bine spunea un fost sef de-al meu din harmata.


13-03-2005 17:13:17
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Regret ca am raspuns provocarii. Nu ma caracterizeaza. Promit ca nu o voi mai face ,indiferent ce afirmatii postate in legatura cu cei casatoriti vor mai aparea.
  Sa aveti o zi buna!


13-03-2005 17:37:40
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
aici nu sunt tabere,,cei casatoriti si restul..vorbim fiecare ce credem despre un anumit subiect, asta daca avem ceva rational in minte.
Si inca ceva..Fiecare posteaza exact cum ii este felul, unuii sunt directi, altii alambicati, ori confuzi, altii bat campii , insa au si ei ceva de spus si vor sa li se inteleaga parerea..multora le e greu pana si aici sa-si spuna off-urile, altzii divagheaza de la subiecte...asta este Forumul. Un amalgam de idei .Hai sa ne contrazicem(doar e firesc) fara suparari ori amenintzari cu retrageri de pe Forum..nu asta se doreste..si asa suntem putini.

Ultima modificare facuta de Rosallina (13-03-2005 21:00:07)


13-03-2005 20:54:29
   
nykol
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-03-2005
Mesaje: 22
buna Fleure30

14-03-2005 14:49:20
   
?? Fleure30
Cont Sters

Inregistat: 25-02-2005
Mesaje: 26
Facem pace Rosallina? Imi place sa am prieteni pe acest forum .
Nu poti sti niciodata cat de accesibili sunt oamenii pana nu incerci sa-i abordezi; insa trebuie sa te apropii de fiecare om pe usa corecta.

Ultima modificare facuta de Fleure30 (14-03-2005 21:02:59)


14-03-2005 21:01:19
   
?? Rozallyna
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2005
Mesaje: 39
Pace??  facem si asta , Fleure;)  Cat despre usa...multi au intrari , nishe secrete..usi mai mult sau mai putin deschise in larg; sunt primitoare de felul meu, doar sunt moldoveanca  si'mi plak oaspetii:)

14-03-2005 22:50:26
   
?? Femeya2005
Cont Sters

Inregistat: 27-02-2005
Mesaje: 116
ca tot a venit vorba de sinceritate..de casatoritzi..de mine ce mai spuneti atunci ca la 25 de ani intreb cum poti deveni o amanta perfecta?

15-03-2005 15:47:47
   
?? Femeya2005
Cont Sters

Inregistat: 27-02-2005
Mesaje: 116
ca tot a venit vorba de sinceritate..de casatoritzi..de mine ce mai spuneti atunci ca la 25 de ani intreb cum poti deveni o amanta perfecta?Si uite asa trimit postez iar aiurea.:( Netul e de vina:(

Ultima modificare facuta de Femeya2005 (15-03-2005 17:48:05)


15-03-2005 15:48:56
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2005
Mesaje: 150
Nu am vrut sa-ti raspund pe topicul creat de mine asa ca iti raspund aici:AMANTA PERFECTA NU EXISTA,nu vreau sa te supar,dar asa cred eu,parerea mea! Dar una plina de imaginatie si inventiva  ,da.Daca ai un sentiment profund sau o atractie foarte mare fata de cineva, nu ezita,ai sa regreti mai tarziu si plus de asta o sa-ti faci rau acasa in sensul ca nu o sa mai poti fi limpede in gesturi si gandire.(ex. iti poti striga sotul cu numele celui pe care il iubesti sau te atrage)......si apoi nu stiu daca ai sa mai poti posta pe un topic care este intitulat ''Sinceritate''fara sa fi tu.Stiu ca nu am fost profund sau foarte explicit,dar atat pot sa spun in seara asta.

Ultima modificare facuta de Adam32 (15-03-2005 23:51:46)


15-03-2005 23:46:37
   
?? k;k;
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769

Fleure30 a scris:

As dori ca la acest subiect sa participe doar cei care sunt sinceri.
   Sunt convinsa ca vor posta foarte putini. Asta , daca au constiinta.
   Astept!


16-03-2005 04:15:02
   
?? sailor2005
Cont Sters

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 178
Femeya oofive, e simplu sa devii o amanta perfecta, sau cam asa, nu trebuie decat sa comunici cu sotul tau (sper ca de el vorbesti) si sa afli ce-si doreste si ce e dispus sa dea la randul lui si invers. Incet-incet, in timp veti ajunge cat de aproape de perfectiune se poate, dar trebuie sa munciti amandoi si in special cu bibilica, pentru ca problemele acolo se afla si acolo se rezolva. Iti vorbesc din experienta proprie.

16-03-2005 04:27:26
   
femeia_25
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-03-2005
Mesaje: 12

k;k; a scris:


Fleure30 a scris:

As dori ca la acest subiect sa participe doar cei care sunt sinceri.
   Sunt convinsa ca vor posta foarte putini. Asta , daca au constiinta.
   Astept!

Daca este o referire la "sinceritatea mea" iti spun eu ca sunt sincera..este doar un topic..o curiozitate..si atat..ascult pareri si schimb opinii Asta este viatza..o continua curiozitate si mai bine sa stii ceva decat sa nu stii


16-03-2005 12:38:13
   
?? tibi802000
Cont Sters

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 13
Sinceritate maxima nu exista sau trebuie sa traiesti intr-o alta lume pentru a gasi asta.Daca esti sincer pierzi foarte mult, daca minti iar nu este bine, deci trebuie aplicata o cale de mijloc ca in toate de altfel pentru ca extremele sunt periculoase!!!!!!!!!!

16-03-2005 16:45:06
   
?? gyulya
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 2
sinceritate...o daaa!!!!....e deja un cuvant necunoscut in zilele nostre...:)

30-03-2005 03:49:27
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349
:) Sinceritate, mda nasol atunci cind o aplici, nasol cind devine obisnuinta, nasol atunci cind incerci sa minti, ca sa nu mai fii sincer tot timpul, pt ca toata lumea isi da seama ca minti, oricum ai face este nasol. Ar fi o solutie dar care cred ca se aplica decit in anumite conditii si anume:
Una ar fi ca atunci cind iti faci o auto educatie sa incerci sa combini sinceritate cu minciuna.
Ar mai fi atunci cind din prea multa sinceritate, ai pierdut pers iubita pt totdeauna, iar asta te trezeste din morti, si incepi sa aplici minciuni doar atunci cind trebuie.
Alta ar mai fi sa minti frumos, adica sa fii un bun diplomat, sa imbraci minciuna asa de frumos, incit sa nu para dureroasa, si cred ca mai sunt dar nu imi vin acum in minte la ora asta.:) Multam!


06-04-2005 02:57:22
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2005
Mesaje: 150
Daca tot vb de sinceritate si am fost acuzat de un semi.....,precum ca zbor pe forumurile unde Karma este moderator,chiar as vrea sa stiu unde dau de ea,ma ajuta cineva?

06-04-2005 04:19:46
   
?? cristina
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2005
Mesaje: 72
In general sunt o persoana sincera.Totusi in unele situatii am fost nevoita sa mint ca sa nu-l fac pe cel de langa mine sa se simta prost.
Toti mintim intr-o masura mai mica sau mai mare.
Uneori prea multa sinceritate dauneaza.Totusi o relatie intre doi oameni care cica se iubesc ar trebui sa se bazeze pe  sinceritate.
Asa ceva nu prea mai exista in zilele noastre.


14-04-2005 03:54:34
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 5    
Mergeti la