Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / Sinceritate    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:

dar te-as intreba, pe tine, prozelit al rationalistilor ("nu apartinem nimanui, decat noua insine"), nu crezi ca merita ca rarele si prea scurtele momente ale vietii, precum fericirea, sa ajungi sa fii unul cu fiinta iubita?

   E vorba de o comuniune psihica, sentimentala, imagistica...Devii una cu celalalt, dar asta n-are nimic de-a face cu posesiuna !


04-12-2005 23:53:25
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
si totusi, o vorba muiereasca dar .. batrineasca spune asa: Barbatul trebuie sa te cunoasca doar de la briu in jos... :)

04-12-2005 23:56:35
   

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284

P. Pan 63 a scris:

"Eu sint de parere ca iubirea fara gelozie nu exista ..." - exista sau ar trebui sa existe...Mai devreme sau mai tarziu, gelozia ucide ceea ce numiti dumneavoastra "iubire" !
   "Stii ce ti se va oferi si stii si ca pt. asta trebuie sa oferi acelasi lucru !"  -  fals ! Iubirea n-o iei din targ, s-o cauti de defecte, sa-i testezi calitatea, sa-ntrebi de pret, sa te targuiesti...Cat dai tu si cat dau eu ?...
   "...si ti se pare normal sa-i apartii si sa-ti apartina !" -  gresit ! Doamna, suntem oameni, nu apartinem nimanui, decat noua insine ! Nu suntem obiecte, proprietati ! De-ar fi asa, am deveni obiecte de troc, ati gasi la mica publicitate anunturi de genul :"Schimb Vasile cu Ion plus jumatate de Mitica. Astept provincia. "   ori  "Veta putin folosita contra Maricica noua plus diferenta. Sunati dupa ora 17."
   Subiectul este delicat si suporta nenumarate interpretari, inclusiv aceea ca gelozia poate fi motiv al nesinceritatii...

   Nu neaparat de dragul contradictiei, dar as vrea sa-mi sustin(cit de cit!) punctul de vedere, fara suparare...
   Daca ar exista sinceritate, daca ar exista o stabilitate a sentimentelor, desigur ca gelozia n-ar avea ce cauta intr-o relatie !...Balzac spunea : "A iubi inseamna a inceta sa traiesti pt. tine, a face ca toate sentimentele omenesti,- teama, speranta, durerea, bucuria, placerea-sa nu depinda decit de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incit sa nu traiesti si sa nu gindesti decit pt. a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile ."...Poate veti spune ca asta e... IDEALUL , dar oare nu toti tindem spre asta ?...
   E adevarat ca "iubirea n-o iei din tirg" , dar nici nu-ti este impusa;... o alegi ! Si alegind-o, inseamna c-ai...cintarit-o. ai valorificat-o... Cita SINGURATATE am simti daca "n-am apartine" cuiva !... Oare de ce ne dorim sa avem pe cineva AL NOSTRU ?!... Se vorbeste de ... dorinta de posesivitate!... Pai, atunci, de ce se mai casatoresc oamenii ( e-adevarat, din ce in ce mai rar!...)??? Se spune :Sotul meu,... sotia mea,... copilul meu,...parintii mei... Si-n ultimul rind, gelozia (BUNA) , NU ACCEPTA tocmai TROCUL de care vorbeati !... Tocmai... SCHIMBUL, stimate domn ! Parerea mea ! Si fara sa va suparati... Niciodata n-am pretins sa mi se daruiasca mai mult decit am oferit eu ...


04-12-2005 23:57:08
   
?? un_suflet
Cont Sters

Inregistat: 04-12-2005
Mesaje: 3
Un intelept a spus ca gelozia este "iubire egoista". Cand iubesti cu adevarat pe cineva te bucuri pentru fericirea lui. Sau cel putin asa ar fii ideal. Dar nu toti oamenii sunt pregatiti sa iubeasca. Majoritatea spun ca iubesc atat timp cat li se ofera ceva in schimb din pacare.

04-12-2005 23:58:11
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fun-funny a scris:

si totusi, o vorba muiereasca dar .. batrineasca spune asa: Barbatul trebuie sa te cunoasca doar de la briu in jos... :)


depinde de pozitia femeii in raport cu axis mundi, daca e cu capu' (acela cu neuronii, definitely) in jos?


04-12-2005 23:59:24
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Poate ca nu am suficienta experientza personala... dar, cred ca teama de singuratate ne determina sa alegem de multe ori persoana nepotrivita. Si, cu cit inaintam in virsta riscul de a gresi este mai mare. Ajungem sa ne multumim doar... cu prezenta persoanei nu si cu sufletul lui.

04-12-2005 23:59:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fun-funny a scris:

Poate ca nu am suficienta experientza personala... dar, cred ca teama de singuratate ne determina sa alegem de multe ori persoana nepotrivita. Si, cu cit inaintam in virsta riscul de a gresi este mai mare. Ajungem sa ne multumim doar... cu prezenta persoanei nu si cu sufletul lui.


E ca si cu minncatu' dimineata singur, la pranz cu prietenul, seara da-o dusmanului...


05-12-2005 00:00:48
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

un_suflet a scris:

Un intelept a spus ca gelozia este "iubire egoista". Cand iubesti cu adevarat pe cineva te bucuri pentru fericirea lui. Sau cel putin asa ar fii ideal. Dar nu toti oamenii sunt pregatiti sa iubeasca. Majoritatea spun ca iubesc atat timp cat li se ofera ceva in schimb din pacare.

Vedeti ca mai e cineva de parerea mea, dragilor? Chiar daca-s fumator... ;);)


05-12-2005 00:01:19
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

kawa-sutra a scris:

Io creca gelozia sigur nu-i buna, stimati telespectatori, frati si surori! PUNCT. Daca iubesti pe cineva de-adevaratelea, e imposibil sa crezi macar ca te-ar putea "traduce"... Iar daca chiar ajungi (cu sau fara dovezi palpabile) sa crezi asta, atunci respectivul/a chiar nu merita iubirea ta. Si gata. O rupi, o termini ! Vedeti ce simplu e? Restul e tema de batut cimpii, cred...

Ca sa fiu la obiect, atit.


05-12-2005 00:02:56
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

SandieShaw a scris:


fun-funny a scris:

Poate ca nu am suficienta experientza personala... dar, cred ca teama de singuratate ne determina sa alegem de multe ori persoana nepotrivita. Si, cu cit inaintam in virsta riscul de a gresi este mai mare. Ajungem sa ne multumim doar... cu prezenta persoanei nu si cu sufletul lui.


E ca si cu minncatu' dimineata singur, la pranz cu prietenul, seara da-o dusmanului...

Eram tentat sa replic: da-mi-te, rogu-te! Dar uite c-o tin doar pentru mine, SS cherie... ;)


05-12-2005 00:05:57
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:


SandieShaw a scris:

dar te-as intreba, pe tine, prozelit al rationalistilor ("nu apartinem nimanui, decat noua insine"), nu crezi ca merita ca rarele si prea scurtele momente ale vietii, precum fericirea, sa ajungi sa fii unul cu fiinta iubita?

   E vorba de o comuniune psihica, sentimentala, imagistica...Devii una cu celalalt, dar asta n-are nimic de-a face cu posesiuna !


Cu posesiunea in registrul civil, nu, dar cu posesiunea in cel spiritual, poate ca da, atunci de ce naiba se spune: vrei sa fii al meu/a mea?


05-12-2005 00:07:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

kawa-sutra a scris:


SandieShaw a scris:


fun-funny a scris:

Poate ca nu am suficienta experientza personala... dar, cred ca teama de singuratate ne determina sa alegem de multe ori persoana nepotrivita. Si, cu cit inaintam in virsta riscul de a gresi este mai mare. Ajungem sa ne multumim doar... cu prezenta persoanei nu si cu sufletul lui.


E ca si cu minncatu' dimineata singur, la pranz cu prietenul, seara da-o dusmanului...

Eram tentat sa replic: da-mi-te, rogu-te! Dar uite c-o tin doar pentru mine, SS cherie... ;)


Da' citisi ce-a scris, fun dear si nu pot sa nu-i dau dreptate, te multumesti cu ...cina mea?


05-12-2005 00:11:31
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588
Daaaaaa !!!!

05-12-2005 00:13:36
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

kawa-sutra a scris:


Eram tentat sa replic: da-mi-te, rogu-te! Dar uite c-o tin doar pentru mine, SS cherie... ;)

  Pai, zi-o, cumetre, ca altfel...Nu zic nu, e buna si vorba, are si filozofia rostu' ei, baga-l si pe Balzac la  'naintare, da' cand e la o adica..., tot maimuta si inglezu stau de vorba !...:D:D:D


05-12-2005 00:20:54
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

P. Pan 63 a scris:


kawa-sutra a scris:


Eram tentat sa replic: da-mi-te, rogu-te! Dar uite c-o tin doar pentru mine, SS cherie... ;)

  Pai, zi-o, cumetre, ca altfel...Nu zic nu, e buna si vorba, are si filozofia rostu' ei, baga-l si pe Balzac la  'naintare, da' cand e la o adica..., tot maimuta si inglezu stau de vorba !...:D:D:D

Gind la gind, cumetre... te-ai prins insa ca de fapt chiar am zis-o! :D


05-12-2005 00:27:05
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Andromedan a scris:

Niciodata n-am pretins sa mi se daruiasca mai mult decit am oferit eu ...

  De ce naiba mi-o suna asta-n minte a socoteala de zaraf ?!!! Parca vad scena : unul alergand dupa celalalt pe strada cu paru-n mana, pentru ca mai are de primit de doi lei dragoste ! :D:D:D


05-12-2005 00:30:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:


Andromedan a scris:

Niciodata n-am pretins sa mi se daruiasca mai mult decit am oferit eu ...

  De ce naiba mi-o suna asta-n minte a socoteala de zaraf ?!!! Parca vad scena : unul alergand dupa celalalt pe strada cu paru-n mana, pentru ca mai are de primit de doi lei dragoste ! :D:D:D


Ma vad obligata sa reinvoc postarea ta de la topicul Hai sa dezbatem subiectul: evident nu sunt vorbele tale, ci ale altcuiva luate cu C&P. Totusi sint multi care fac in felel acesta diferenta de rentabilitate intre nevasta si prostituata, sau nu? Dau la vale citatul sa nu socotesti ca-i scoateredin context. SS

"1. E rusinos ca un barbat sa plateasca pt sex caci inseamna cu nu poate face rost de el altfel.
R: E ca si cum ai spune ca e rusinos sa cumperi peste pt ca inseamna ca nu il poti pescui singur. Evident ca poti sau ca poti invata sa poti, dar nu ai de ce din moment ce exista posibilitati mai directe si comode. Plus ca si in relatiile "obisnuite" platesti pt sex: se considera ca barbatul trebuie sa achite masa, filmul, florile, sa intretina familia si femeia (de aici si vorba "diferenta dintre nevasta si prostituata e ca pe prima o platesti de 100 de ori mai mult si ai parte de 100 de ori mai putin")."


05-12-2005 00:38:29
   

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284

kawa-sutra a scris:

Io creca gelozia sigur nu-i buna, stimati telespectatori, frati si surori! PUNCT. Daca iubesti pe cineva de-adevaratelea, e imposibil sa crezi macar ca te-ar putea "traduce"... Iar daca chiar ajungi (cu sau fara dovezi palpabile) sa crezi asta, atunci respectivul/a chiar nu merita iubirea ta. Si gata. O rupi, o termini ! Vedeti ce simplu e? Restul e tema de batut cimpii, cred...

     
    Nu e chiar asa de simplu !... Cind iubesti, il simti pe celalalt facind parte din tine:te doare durea lui, te bucura bucuria lui,...esti mindru cind realizeaza ceva,... te doare insuccesul,...traiesti prin el(ea) !... Iar daca ajungi chiar sa ai "dovezi palpabile", chiar daca-ti spui ca nu merita iubirea ta, tot n-o poti... rupe!... Cum sa te desfaci de partea din tine care este "celalalt"?... Si-atunci, cind spune ca regreta "ratacirea", din iubire multa, ierti , si iertind, daruim inca o sansa iubirii. Doar ca ramine, fara vaia noastra, (sau chiar impotriva vointei noastre) ...amintirea.Iar.... "Cel ce-a naufragiat o data, se teme si de ape linistite"(Ovidius) Si, uite-asa, apare...gelozia, ca... stare de veghe ! ...Sint ani , de cind ma straduiesc sa-nteleg de ce-si schimba unii oameni atit de des ...sentimentele?!...(vorbesc de oamenii maturi, care ar trebui sa stie ce implica o relatie stabila!) In fond, TIMPUL nu iarta pe nimeni ;ne schimba pe toti ( femei, barbati ) si nu ne ramin aceleasi decit sufletele, decit ceea ce avem in ele !... Si, spre sfirsit, nu de un suflet iubitor, caruia sa-i pese de noi, avem nevoie ???????...


05-12-2005 00:41:12
   

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284

un_suflet a scris:

Un intelept a spus ca gelozia este "iubire egoista". Cand iubesti cu adevarat pe cineva te bucuri pentru fericirea lui. Sau cel putin asa ar fii ideal. Dar nu toti oamenii sunt pregatiti sa iubeasca. Majoritatea spun ca iubesc atat timp cat li se ofera ceva in schimb din pacare.

   
                         
                          "Daca iubesti fara sa speri
                           De-a fi iubit vreodata,
                           Se-ntuneca de lungi rareri
                           De rau, viata toata.
                           Si-ti lasa-n suflet un amar
                           Si in gindiri asemeni,
                           Ca-ci o iubire in zadar
                           Cu moartea-i sor de gemeni."   
   ... aici se vorbeste SINCER (sa nu te superi c-o spun) si nu cred ca poate spune cineva ca EMINESCU n-a stiut ce inseamna iubirea !...


05-12-2005 00:50:17
   
?? un_suflet
Cont Sters

Inregistat: 04-12-2005
Mesaje: 3
... iubirea adevarata in care iubesti pentru ca iubesti, nu pentru ca ti se ofera ceva ... pur si simplu iti da aripi, ... chiar daca acea persoana nu iti poate raspunde din diferite motive ... urmariti sa va jucati cu astfel de sentimente nobile si vedeti pe pielea voastra ce se petrece ... nu aveti nimic de pierdut ci doar de castigat ...

05-12-2005 00:50:51
   

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284

P. Pan 63 a scris:


Andromedan a scris:

Niciodata n-am pretins sa mi se daruiasca mai mult decit am oferit eu ...

  De ce naiba mi-o suna asta-n minte a socoteala de zaraf ?!!! Parca vad scena : unul alergand dupa celalalt pe strada cu paru-n mana, pentru ca mai are de primit de doi lei dragoste ! :D:D:D

        Asta s-ar intimpla cind unul din ei e NECINSTIT !!!!! (lipsa de SINCERITATE- in topic )


05-12-2005 00:52:18
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Si chiar l-ati cocosa cu paru', c-a primit cu doi lei mai mult decat a dat  'napoi ?!...:D:D:D

05-12-2005 00:56:48
   
?? un_suflet
Cont Sters

Inregistat: 04-12-2005
Mesaje: 3

Andromedan a scris:


un_suflet a scris:

Un intelept a spus ca gelozia este "iubire egoista". Cand iubesti cu adevarat pe cineva te bucuri pentru fericirea lui. Sau cel putin asa ar fii ideal. Dar nu toti oamenii sunt pregatiti sa iubeasca. Majoritatea spun ca iubesc atat timp cat li se ofera ceva in schimb din pacare.

   
                         
                          "Daca iubesti fara sa speri
                           De-a fi iubit vreodata,
                           Se-ntuneca de lungi rareri
                           De rau, viata toata.
                           Si-ti lasa-n suflet un amar
                           Si in gindiri asemeni,
                           Ca-ci o iubire in zadar
                           Cu moartea-i sor de gemeni."   
   ... aici se vorbeste SINCER (sa nu te superi c-o spun) si nu cred ca poate spune cineva ca EMINESCU n-a stiut ce inseamna iubirea !...



.. fiecare vede lumea prin prisma sentimentelor pe care le poarta ... si nu neg ca Mihai Eminescu nu a fost un mare, mare poet ... dar a fost ca noi toti o fiinta umana ... si a exprimat iubirea in foarte multe fatete si moduri ... de exemplu Luceafarul ... si nu numai ... trebuie sa vezi opera unui poet sub toate aspectele sale ... in ansablu ... nu pe bucatele ... si nu ma supar pentru ca adevarul va fii mereu de partea inteleptilor ...


05-12-2005 00:57:54
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43

un_suflet a scris:


Andromedan a scris:


un_suflet a scris:

Un intelept a spus ca gelozia este "iubire egoista". Cand iubesti cu adevarat pe cineva te bucuri pentru fericirea lui. Sau cel putin asa ar fii ideal. Dar nu toti oamenii sunt pregatiti sa iubeasca. Majoritatea spun ca iubesc atat timp cat li se ofera ceva in schimb din pacare.

   
                         
                          "Daca iubesti fara sa speri
                           De-a fi iubit vreodata,
                           Se-ntuneca de lungi rareri
                           De rau, viata toata.
                           Si-ti lasa-n suflet un amar
                           Si in gindiri asemeni,
                           Ca-ci o iubire in zadar
                           Cu moartea-i sor de gemeni."   
   ... aici se vorbeste SINCER (sa nu te superi c-o spun) si nu cred ca poate spune cineva ca EMINESCU n-a stiut ce inseamna iubirea !...



.. fiecare vede lumea prin prisma sentimentelor pe care le poarta ... si nu neg ca Mihai Eminescu nu a fost un mare, mare poet ... dar a fost ca noi toti o fiinta umana ... si a exprimat iubirea in foarte multe fatete si moduri ... de exemplu Luceafarul ... si nu numai ... trebuie sa vezi opera unui poet sub toate aspectele sale ... in ansablu ... nu pe bucatele ... si nu ma supar pentru ca adevarul va fii mereu de partea inteleptilor ...

    FEY, " telectualo"! CA ...intelepta poate`n visili tele !!!!! Vezi ca nici nu stii sa scrii ????????? VAi da capul tau cu... PRISMA TA cu tot!!!!!!!.....


05-12-2005 01:15:50
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43

P. Pan 63 a scris:

Si chiar l-ati cocosa cu paru', c-a primit cu doi lei mai mult decat a dat  'napoi ?!...:D:D:D

   
    Auzi ...CUMETRE, io o dau dracu da treaba !!!! imi fusasi simpatic si mie cu...AMINTIRILE MA RASCOLEEEESC (manea!!!! sa sa ofuscheze pupezele !) da nu te mai lua de andromedan, ca mie`mi place ce scrie !... Cre`k tu te cam vezi in ce spune si dac` ii asa , viu io cu paru ` ca`s mai... VOINICEL!!!!!!!!! Las-o`n p***a mea da ...reactie !!!!!!!!! UNU ca tine a F****`o si pa javra mea , baga`va`s ceva in DOS !!!!


05-12-2005 01:22:47
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43

fun-funny a scris:

Poate ca nu am suficienta experientza personala... dar, cred ca teama de singuratate ne determina sa alegem de multe ori persoana nepotrivita. Si, cu cit inaintam in virsta riscul de a gresi este mai mare. Ajungem sa ne multumim doar... cu prezenta persoanei nu si cu sufletul lui.

    SI tu, fu-fo! , cind o sa ai ...esperentza SUFicienta ( po`a sa`ti dea mandea!!!)     sa vorbesti, pin`atunci MUCLES !!!! Cine are nevoie "DOAR" de prezanta ??????? Vacabello !!!!!


05-12-2005 01:27:43
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

will.tell a scris:


    Auzi ...CUMETRE, io o dau dracu da treaba !!!! imi fusasi simpatic si mie cu...AMINTIRILE MA RASCOLEEEESC (manea!!!! sa sa ofuscheze pupezele !) da nu te mai lua de andromedan, ca mie`mi place ce scrie !... Cre`k tu te cam vezi in ce spune si dac` ii asa , viu io cu paru ` ca`s mai... VOINICEL!!!!!!!!! Las-o`n p***a mea da ...reactie !!!!!!!!! UNU ca tine a F****`o si pa javra mea , baga`va`s ceva in DOS !!!!

Bai, baiatule, tu nu poti fi decat inventat; refuz sa cred ca asemenea specimene se plimba libere-n natura !...:D:D:D  Am mai vazut io idioti pana acum, da' tu depasesti si creatia celei mai bogate imaginatii !!!! :D:D:D
        Si totusi, nu pot nega ca prostia in stare pura pe care o afisezi mandru pe aici, e amuzanta ! :D:D:D


05-12-2005 01:57:39
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Si inca ceva; lamureste-ma, te rog, de ce esti suparat, ca ti-am f***t  javra ?!...Io credeam ca v-am facut un bine la amandoi....:D:D:D

05-12-2005 02:00:48
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
Domnule will.tell, bag de seama ca dumneata astazi esti cu "capsa pusa".

05-12-2005 03:10:10
   
?? arina_p
Cont Sters

Inregistat: 10-02-2005
Mesaje: 159
daca ar fi sincer, ar si recunoaste asta,dat fiind profilul topicului. eu fata de asemenea neoameni nu manifest decat mila.fa la fel...

05-12-2005 05:34:10
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
El si ea, tineri si frumosi, pierdeau noptile-mpreuna. Cand ajungea acasa, spre dimineata, maica-sa o intreba:
  -- Unde ai fost, fata ?
  -- Cu el.
  -- Si ce-ati facut pan'  la ora asta ?
  -- Am stat de vorba.
   Azi asa, maine la fel......Intr-o zi, ce-i zice baiatul fetii;
  -- Iubito, spune-i si tu ma-tii, ca ne mai si  f****m din cand in cand,  altfel o sa creada ca numai vorba-i de mine !

    Asta-i, dom'le, sinceritatea-i de baza !

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (05-12-2005 10:11:11)


05-12-2005 10:09:44
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43

P. Pan 63 a scris:

Si inca ceva; lamureste-ma, te rog, de ce esti suparat, ca ti-am f***t  javra ?!...Io credeam ca v-am facut un bine la amandoi....:D:D:D

   
     Nu`ti face ILUZII, colentina - man-power  !!!!!! SINT Mult mai destept decit TINE !... Si mai am o mare CALITATE : Nu ling.... tirfele !!!!!!  NIci ...virtual !!!:x:x:x
     
      2 !!!!  POATE daca ar fi si ramas la tine !!! Da` poate reusesti cu asta !!!

     IN >>>profil cica e NEMERITata... intreaba ce barbat a scos`o d`n gasca da golani da la poste si ce ia facut ???????!!!!!!!


06-12-2005 01:01:32
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43

andreeas74 a scris:

Domnule will.tell, bag de seama ca dumneata astazi esti cu "capsa pusa".

   
   ZY , fa,... doamna(sic!) !!!!!!! (TREMURA SI TASTATURA!)... Da ce nu spui cine esti DACA vrei sa CREAZA ...UNII-TIMPITI Caesti dadavaratelea cu...PROFiLU !!!!!!!!

Ultima modificare facuta de will.tell (06-12-2005 02:46:05)


06-12-2005 01:06:22
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43

kawa-sutra a scris:


un_suflet a scris:

Un intelept a spus ca gelozia este "iubire egoista". Cand iubesti cu adevarat pe cineva te bucuri pentru fericirea lui. Sau cel putin asa ar fii ideal. Dar nu toti oamenii sunt pregatiti sa iubeasca. Majoritatea spun ca iubesc atat timp cat li se ofera ceva in schimb din pacare.

Vedeti ca mai e cineva de parerea mea, dragilor? Chiar daca-s fumator... ;);)

             DA!!!!!!!!! o tampita analfabeta ! HA_HA_HA !!!!!!!


06-12-2005 01:08:35
   

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284

P. Pan 63 a scris:

Si chiar l-ati cocosa cu paru', c-a primit cu doi lei mai mult decat a dat  'napoi ?!...:D:D:D

     
      Iubirea nu poate fi...pretuita, nu are moneda de schimb, in afara doar de iubire, stimate domn !... Ce sugereaza intrebarea dvs. se intimpla , poate, cind este vorba doar de sex ! Dar n-are rost sa mai discut subiectul ...Cred ca am facut-o prea mult si deja a cazut in...desuetudine !... Se pare ca lucrurile... sensibile nu pot fi dezbatute si... apare zeflemeaua ...


06-12-2005 01:43:42
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Stimata doamna, gresala pe care o faceti, e aceea ca pierdeti din vedere locul in care va aflati : forumul site-ului matrimoniale 3x ; mai devreme sau mai tarziu, orice subiect devine desuet...Si daca-mi permiteti un sfat: problemele importante dpdv moral , sentimental, etc..., se dezbat in particular si nu aici, unde comentariile pline de "substanta" ale unui will.tell (ca sa dau un singur exemplu, desi as putea aduna cel putin o duzina !), arunca in ridicol orice incercare de voita "normalitate"...

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (06-12-2005 23:42:07)


06-12-2005 12:26:36
   
?? will.tell
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 43
Buna seara , STIMATI FORUMISTI ! (nu va ...impacientati, nu voi folosi acelasi..."mod de exprimare" de pina acum! )
        Pt. ca odata cu venirea lui Mos Craciun putem considera ca sintem in perioada Sarbatorilor ce preced schimbarea anului si trebuie sa fim ... ALTFEL,...( pt. unii, printre care, dupa tot ce`am scris aici, fac si eu parte, termenul ar fi : MAI BUNI !) In primul rand trebuie sa va cer Dvs. sa dati dovada de asta si SA`MI IERTATI ...iesirile,..izbucnirile violente ( verbal, desigur!) si cuvintele ce nu-si aveau rostul aici . Recunosc ca oricine ( in afara celor obisnuiti cu acest stil - si unele/unii se stiu !!!) deschide acest forum si citeste, se... ORIPILEAZA si se-ntreaba de starea "mansardei"... (termen care s`a mai folosit si in alt context) unora si... "pa bune!!!"  Ca urmare, va rog sa-mi acceptati... "momentul de turnare a cenusei in cap" si sa fiti ingaduitori cu ... "ratacirile" mele !
  Dupa sarbatori, promit solemn sa va dezvalui atit identitatea mea reala, cit si motivul pt. care am intrat pe acest Forum ( SITE! ) , precum si ce m`a determinat sa scriu ceea ce`am scris. Pot doar sa va spun ca TOTUL are o explicatie si cind o veti afla, n`o sa ma mai judecati ca pina acum... Regret c`am fost nevoit sa fac ... PA PROSTU`!... (unii mai afirma ca se pricep la ..."profil psihologic" !)
   In speranta ca ma voi bucura de  bunavointa Dvs., va doresc SARBATORI FERICITE  si NOUL AN sa va aduca tot ce va lipseste pt.  a fi fericiti !


06-12-2005 20:58:21
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

will.tell a scris:

Buna seara , STIMATI FORUMISTI ! (nu va ...impacientati, nu voi folosi acelasi..."mod de exprimare" de pina acum! )
        Pt. ca odata cu venirea lui Mos Craciun putem considera ca sintem in perioada Sarbatorilor ce preced schimbarea anului si trebuie sa fim ... ALTFEL,...( pt. unii, printre care, dupa tot ce`am scris aici, fac si eu parte, termenul ar fi : MAI BUNI !) In primul rand trebuie sa va cer Dvs. sa dati dovada de asta si SA`MI IERTATI ...iesirile,..izbucnirile violente ( verbal, desigur!) si cuvintele ce nu-si aveau rostul aici . Recunosc ca oricine ( in afara celor obisnuiti cu acest stil - si unele/unii se stiu !!!) deschide acest forum si citeste, se... ORIPILEAZA si se-ntreaba de starea "mansardei"... (termen care s`a mai folosit si in alt context) unora si... "pa bune!!!"  Ca urmare, va rog sa-mi acceptati... "momentul de turnare a cenusei in cap" si sa fiti ingaduitori cu ... "ratacirile" mele !
  Dupa sarbatori, promit solemn sa va dezvalui atit identitatea mea reala, cit si motivul pt. care am intrat pe acest Forum ( SITE! ) , precum si ce m`a determinat sa scriu ceea ce`am scris. Pot doar sa va spun ca TOTUL are o explicatie si cind o veti afla, n`o sa ma mai judecati ca pina acum... Regret c`am fost nevoit sa fac ... PA PROSTU`!... (unii mai afirma ca se pricep la ..."profil psihologic" !)
   In speranta ca ma voi bucura de  bunavointa Dvs., va doresc SARBATORI FERICITE  si NOUL AN sa va aduca tot ce va lipseste pt.  a fi fericiti !

In fine, asa mai vii de-acasa, cumetre w.tell. Sper ca nu doar formal...observi poate ca nu am catadicsit sa raspund spumelor tale ultime (cind ma facusi, pe fatza, prost, precum - dupa tine - stimabila "un suflet). Incearca (e preferabil, crede-ma) sa nu te mai lasi dominat de chestii-trestii negative, se-ntorc ca bumerangu'. Dar sigur stii asta, si poate ca vreodata chiar ai simtit-o... Toate bune!


06-12-2005 22:37:20
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Buna seara si tie, cumetre will ! Cu textu' asta ma lovisi in moalele capului, de nu mai stiu cand  imi placi mai mult, acu' ori  'nainte !...:D:D:D

06-12-2005 23:40:57
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Si aceleasi ganduri bune si tie !

06-12-2005 23:43:44
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

P. Pan 63 a scris:

Buna seara si tie, cumetre will ! Cu textu' asta ma lovisi in moalele capului, de nu mai stiu cand  imi placi mai mult, acu' ori  'nainte !...:D:D:D

Pe undeva o zici bine, cumetre PPan, normalitatea e mai fada, dar poate fi si "anormalitatea" altfel, cred...mai putin de Balaceanca, mai precis! (cum era pina acu in cazu amiuclui WTell. Rezon, coane PPan? :):)


06-12-2005 23:48:55
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Rezon, cumetre ! :D :D :D

07-12-2005 02:24:47
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559

will.tell a scris:

Buna seara , STIMATI FORUMISTI ! (nu va ...impacientati, nu voi folosi acelasi..."mod de exprimare" de pina acum! )
blah blah ...


Ce s-a intamplat de fapt ?!?...

Will a luat o doza din pilula Cezara. Pilula Cezara e cam acra si putin amara dar administrata la mahmureala sau betie te trezeste instant.

Atentie !!! Consumul in doze mari a pilulei dauneaza grav sanatatii ...

Astfel a aparut sincerul Will ... Il doare putin capul dar e ok acum ...

:D


07-12-2005 03:02:25
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Sincer!? :
Imi place sa ling o vulva zemoasa; sa sug un clit excitat; sa miros niste floci aromati; sa pup un anus tremurand; sa fut o floare stramta; sa ejaculez intr-o gura catifelata....
Ce spuneti fetelor, nu va e pofta !? ;)

Ultima modificare facuta de vaics (08-12-2005 21:45:07)


08-12-2005 21:44:35
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

vaics a scris:

Sincer!? :
Imi place sa ling o vulva zemoasa; sa sug un clit excitat; sa miros niste floci aromati; sa pup un anus tremurand; sa fut o floare stramta; sa ejaculez intr-o gura catifelata....
Ce spuneti fetelor, nu va e pofta !? ;)

Mai nimerit mi se parea sa intrebi (retoric, normal...) "ce spuneti, BAIETZI, nu va e pofta???" :D:D


08-12-2005 22:40:31
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Atunci si unele si altii.

09-12-2005 13:00:18
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
Ce mai nou..., vaics?? :rolleyes:

09-12-2005 17:00:45
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559

vaics a scris:

Sincer!? :
Imi place sa ling o vulva zemoasa; sa sug un clit excitat; sa miros niste floci aromati; sa pup un anus tremurand; sa fut o floare stramta; sa ejaculez intr-o gura catifelata....
Ce spuneti fetelor, nu va e pofta !? ;)


Mai vaics, ai reusit vreodata sa atragi vreo fata cu chestii din astea ?

Te intreb fiindca eu n-am incercat niciodata si cine stie, daca chiar merge ...


09-12-2005 17:58:32
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

Zefli a scris:


vaics a scris:

Sincer!? :
Imi place sa ling o vulva zemoasa; sa sug un clit excitat; sa miros niste floci aromati; sa pup un anus tremurand; sa fut o floare stramta; sa ejaculez intr-o gura catifelata....
Ce spuneti fetelor, nu va e pofta !? ;)


Mai vaics, ai reusit vreodata sa atragi vreo fata cu chestii din astea ?

Te intreb fiindca eu n-am incercat niciodata si cine stie, daca chiar merge ...


Nu prea cred sa mearga, amice Zefli... altfel conu' vaics ar fi acum "in action" si nu prin zona asta abstracta a vraji-forumului! :D


09-12-2005 18:05:41
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Vaics stie el ce stie! Si femeile nu cred ca sunt insensibile la tipi atat de sinceri !!!

11-12-2005 04:31:50
   
Pagini:  1 2 3 4 5    
Mergeti la