Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / Educatie SUPRA-SEXUALA. ;-) Tradus:"din tot ce-i mai frumos pe lume...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
... te vreau PE TINE, sexule :D ciudat, pervers, kinky, anormal, intens, straniu, depravat, in grup, haita, turma si alte stoluri." :D:D

Aici e deci locul de dat cu... parerea (si eventul cu capul :D), pe topicul inspirat de numeroase cereri ale publicului forumizator: ;)
EDUCATZIA SUPRA-SEXUALA, :D unde  te poti elibera de tabuuri, idei ascunse din falsa pudoare, fantasme si alte basme !!! :D

Xtremul a scris:

Of-of, mai-mai :D, de ce nu spuseratzi pina acu', fetele moshului, ca v-ar interesa si-un topic din asta, ei ???
No problem deci, il deshide JE una-doua... ;)

P.S. Sper ca n-aveti vreo indoiala apropo de "volumul cunostintzelor mele utile" in domeniu... :D:D
(cu exceptia sexului in grup, tre's-o recunosc, nestiutorul de mine ;))

Cunostintze care pot fi insa cu sigurantza completate de conu' Vaics, cumatra Onoyoko sau si de altii poate... ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2008 16:12:03)


30-10-2008 15:27:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hmmm, nu vad deloc miscare prin zona asta... :rolleyes:
Hai sa propun atunci tot io o tema concreta de zbatere/dezbatere :D, cineva trebuie doar sa sparga gheatza de la mal... :D:D

Asa deeeeeci:
Care credeti c-ar fi limitele sexului acceptat/acceptabil pentru voi? :rolleyes:
(facind abstractie de "titulatura relatiei" - sotz/sotzie, amant/amanta, iubit/iubita etc.)
Sau nefacind abstractie de asta. :)
Aici se include, evident, si varianta de opinie "no limits". :D:D (ca, daca iubire e, nici sexul partenerilor nu mai conteaza cica ;))
Dar si aia hiperpudica cu "pozitia misionarului exclusiv".:rolleyes:
Fiindc-asa ar fi lasat de la doamne-doamne, blasfemie deci pe ventuza de Lilith !! :D:D
Sau "barbatii e toti porci :D, da-i lu'Evil, sa-ncerce porcarelele din capu'lor cu alea de pe Centura, nu cu mine, o Lady..." :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-10-2008 18:47:48)


30-10-2008 16:13:11
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Uraaa !!!

30-10-2008 18:36:31
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)


31-10-2008 13:49:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)

Diorella,nu-i chiar asa...si noi il iubim ,si-l citim cu placere...=)
...doar ca uneori din  aceeasi iubire il mai intepam putin sa nu uite ca traieste!=D=D


31-10-2008 13:58:47
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Adica, practicati un fel de sadism virtual!??

... si, de aia! ma bucur eu sa va recitesc? :)

Ultima modificare facuta de diorella (31-10-2008 15:09:12)


31-10-2008 14:07:59
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
... ca tot era vorba de perversiuni...

31-10-2008 14:11:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

diorella a scris:

Adica, practicati un fel de sadism virtual!??

... si, de aia! ma bucur eu sa va recitesc? :)

Ooooo...nici chiar asa!!!!
personal n-am astfel de placeri,dar stii cum e? ti se apleaca uneori si de prea mult bine...;)


31-10-2008 16:38:05
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

Xtremul a scris:

... te vreau PE TINE, sexule :D ciudat, pervers, kinky, anormal, intens, straniu, depravat, in grup, haita, turma si alte stoluri." :D:D

Aici e deci locul de dat cu... parerea (si eventul cu capul :D), pe topicul inspirat de numeroase cereri ale publicului forumizator: ;)
EDUCATZIA SUPRA-SEXUALA, :D unde  te poti elibera de tabuuri, idei ascunse din falsa pudoare, fantasme si alte basme !!! :D

Xtremul a scris:

Of-of, mai-mai :D, de ce nu spuseratzi pina acu', fetele moshului, ca v-ar interesa si-un topic din asta, ei ???
No problem deci, il deshide JE una-doua... ;)

P.S. Sper ca n-aveti vreo indoiala apropo de "volumul cunostintzelor mele utile" in domeniu... :D:D
(cu exceptia sexului in grup, tre's-o recunosc, nestiutorul de mine ;))

Cunostintze care pot fi insa cu sigurantza completate de conu' Vaics, cumatra Onoyoko sau si de altii poate... ;)

nu-s de mine completarile! prefer sa fac treaba completa. mai ales in materie de erotism :)


02-11-2008 13:19:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

vaics a scris:


Xtremul a scris:

... te vreau PE TINE, sexule :D ciudat, pervers, kinky, anormal, intens, straniu, depravat, in grup, haita, turma si alte stoluri." :D:D

Aici e deci locul de dat cu... parerea (si eventul cu capul :D), pe topicul inspirat de numeroase cereri ale publicului forumizator: ;)
EDUCATZIA SUPRA-SEXUALA, :D unde  te poti elibera de tabuuri, idei ascunse din falsa pudoare, fantasme si alte basme !!! :D

Xtremul a scris:

Of-of, mai-mai :D, de ce nu spuseratzi pina acu', fetele moshului, ca v-ar interesa si-un topic din asta, ei ???
No problem deci, il deshide JE una-doua... ;)

P.S. Sper ca n-aveti vreo indoiala apropo de "volumul cunostintzelor mele utile" in domeniu... :D:D
(cu exceptia sexului in grup, tre's-o recunosc, nestiutorul de mine ;))

Cunostintze care pot fi insa cu sigurantza completate de conu' Vaics, cumatra Onoyoko sau si de altii poate... ;)

nu-s de mine completarile! prefer sa fac treaba completa. mai ales in materie de erotism :)

O fi asa cum spui dar este o vorba:"la pomul laudat sa nu te duci cu sacu'"...;)


02-11-2008 17:15:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)

De gluma speram sa stii deja ca stiu !!! :D:D
Iubirea conditionata :rolleyes: si mai ales nesincera :D nu cred insa ca-si merita de fapt numele asta, draga Dio...

Daca taceam, filosof ramineam de multe ori, dar nu ma pot abtine si-acum sa gindesc cu voce tare :D ca unele IUBIRI chiar nu merita sa fie oarecum banalizate prin actiuni/finalizari... hai sa le zicem non-forumistice ;) de genul "normalului" sex.
Fara sa intru acu-n profunzimi sofistice de tipul "c-o fi sex, c-o fi "facut dragoste (cica) romantic ?!" :rolleyes: etc.

Si, evident, fara vreo aluzie la draga de pitzigoala :D Titmouse, adusa de tine tangential in discutie.
Care (iar fac greseala sa gindesc :D) poate m-o si iubi cumva - ei si ? Si eu sa stii c-o iubesc, :) da' nu asa cum or crede unii-altii.
D-aia cred ca nu prea-s shanse "s-o pierd". :rolleyes: Oricit de arogant as fi/parea.

Apropo de tema asta, imi amintesc de filmuletzul ala destul de bine facut "Undeva, cindva" de-acum vreo 25 de ani (ala cu paradoxuri temporale amestecate cu o "mare iubire imposibila"), in care mie cel putin mi s-a parut cam nelalocul ei (sau prea grabita poate ?! :rolleyes:) faza in care "fata" (actritza aia interesanta, dar cu gura cam strimba si fundu' cam jos :D - am un lapsus acuma) si baiatu' (al' de-a jucat in Superman, a paralizat si-acum e putzin mort - Christopher Reeve parca) trec la actiune sexoasa rapid, in stilul userilor gen yubytzika_69_bis :D si iliutza_virilu20007 ;) de pe casatoriale...:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2008 04:51:52)


03-11-2008 03:46:25
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)


Sincer , DA .
Neconditionat , NU . Nu-s o "neconditionat iubitoare" de oameni ; dar recunosc ca am o mare slabiciune pentru oamenii inteligenti cu care sunt din cale-afara de iertatoare...si toleranta...oricat de aroganti , dificili sau nesuferiti ar fi. Am spus-o mereu : cu totii avem de inghitit in viata si lucruri neplacute de la cei cu care avem , intr-un fel sau altul , relatii ; ceea ce face diferenta intre noi este DE LA CINE ALEGEM sa inghitim si lucruri neplacute : de la prosti si plicticosi ( gratuit) sau de la oameni inteligenti , pe langa care "crestem" si ne dezvoltam personalitatea.

Ultima modificare facuta de titmouse (03-11-2008 09:25:40)


03-11-2008 09:19:10
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

tasha 1951 a scris:


vaics a scris:


Xtremul a scris:

... te vreau PE TINE, sexule :D ciudat, pervers, kinky, anormal, intens, straniu, depravat, in grup, haita, turma si alte stoluri." :D:D

Aici e deci locul de dat cu... parerea (si eventul cu capul :D), pe topicul inspirat de numeroase cereri ale publicului forumizator: ;)
EDUCATZIA SUPRA-SEXUALA, :D unde  te poti elibera de tabuuri, idei ascunse din falsa pudoare, fantasme si alte basme !!! :D

nu-s de mine completarile! prefer sa fac treaba completa. mai ales in materie de erotism :)

O fi asa cum spui dar este o vorba:"la pomul laudat sa nu te duci cu sacu'"...;)

nu sunt pom; nu ma laud; si nici nu am sac sa ma duc cu el undeva. asa ca nu mi se potriveste zicala :D


03-11-2008 09:29:35
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:


diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)

De gluma speram sa stii deja ca stiu !!! :D:D
Iubirea conditionata :rolleyes: si mai ales nesincera :D nu cred insa ca-si merita de fapt numele asta, draga Dio...

Daca taceam, filosof ramineam de multe ori, dar nu ma pot abtine si-acum sa gindesc cu voce tare :D ca unele IUBIRI chiar nu merita sa fie oarecum banalizate prin actiuni/finalizari... hai sa le zicem non-forumistice ;) de genul "normalului" sex.
Fara sa intru acu-n profunzimi sofistice de tipul "c-o fi sex, c-o fi "facut dragoste (cica) romantic ?!" :rolleyes: etc.

Si, evident, fara vreo aluzie la draga de pitzigoala :D Titmouse, adusa de tine tangential in discutie.
Care (iar fac greseala sa gindesc :D) poate m-o si iubi cumva - ei si ? Si eu sa stii c-o iubesc, :) da' nu asa cum or crede unii-altii.
D-aia cred ca nu prea-s shanse "s-o pierd". :rolleyes: Oricit de arogant as fi/parea.

Apropo de tema asta, imi amintesc de filmuletzul ala destul de bine facut "Undeva, cindva" de-acum vreo 25 de ani (ala cu paradoxuri temporale amestecate cu o "mare iubire imposibila"), in care mie cel putin mi s-a parut cam nelalocul ei (sau prea grabita poate ?! :rolleyes:) faza in care "fata" (actritza aia interesanta, dar cu gura cam strimba si fundu' cam jos :D - am un lapsus acuma) si baiatu' (al' de-a jucat in Superman, a paralizat si-acum e putzin mort - Christopher Reeve parca) trec la actiune sexoasa rapid, in stilul userilor gen yubytzika_69_bis :D si iliutza_virilu20007 ;) de pe casatoriale...:D:D


1. Nu, nu eram sigura ca nu devii taur, daca vezi cuvantul "iubire"... :rolleyes:
2. Nu doar unele iubiri, ci si alte sentimente frumoase (prietenia, de exemplu) nu merita sa fie banalizate... prin cuvinte. Actiunile, mai ales cele non-forumistice, nu vad CUM le-ar putea banaliza?  Poate doar le-ar confirma... (???)
3. Pai, o poti "pierde", daca nu-i raspunzi cu aceeasi intensitate a sentimentelor sau daca nu stii sa te sincronizezi cu ea. :) Altfel, parca nu e clar? Eu nu vroiam decat sa ma iau de tine, ca prea TE DAI MIC pe forum!
4. Jane Seymour, probabil?..  Da? N-am observat ca ei trec si la fapte... Mie imi place tot ce se intampla intr-un film de dragoste - despre amor sa fie, altfel calitatea nu conteaza! Daca e cu amoare (fie telenovela, sybernovela, orice), apoi sigur avem o capodopera de proportii si trebuie respectata ca atare! :)

P.S. Nu stiu despre ce fel de actiune a celor doua personaje vorbesti.  Sunt cumva niste vedete/eroi din tezaurul forumistic mondial? Iertata imi fie ignoranta!..

Ultima modificare facuta de diorella (03-11-2008 13:36:31)


03-11-2008 10:31:36
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

titmouse a scris:


diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)


Sincer , DA .
Neconditionat , NU . Nu-s o "neconditionat iubitoare" de oameni ; dar recunosc ca am o mare slabiciune pentru oamenii inteligenti cu care sunt din cale-afara de iertatoare...si toleranta...oricat de aroganti , dificili sau nesuferiti ar fi. Am spus-o mereu : cu totii avem de inghitit in viata si lucruri neplacute de la cei cu care avem , intr-un fel sau altul , relatii ; ceea ce face diferenta intre noi este DE LA CINE ALEGEM sa inghitim si lucruri neplacute : de la prosti si plicticosi ( gratuit) sau de la oameni inteligenti , pe langa care "crestem" si ne dezvoltam personalitatea.


1. Hm... vezi ca XT considera ca iubirea conditionata nu mai e iubire.  Acum, stiu ca nu o sa va certati?
2. De acord in ce priveste plicticosii. Cat despre cei inteligenti, dar agresivi (nu vizez aici pe cineva anume - asa, in principiu) una nu pot intelege: daca tot au atatea virtuti, cat ii mai costa sa fie si toleranti si blanzi? :)

Ultima modificare facuta de diorella (03-11-2008 11:04:12)


03-11-2008 11:03:38
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
XT unde Dzeu este educatia pe care ai proclamato cu surle si trimbite,iertat fie-mi ignoranta dar eu aici vad multa dulcegarie(glicemiaaaa),hai vina cu ceva caracteristic tie ca altfel ma transform in serbet...aaaah, si citiva km de citate

03-11-2008 13:19:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Carol38 a scris:

XT unde Dzeu este educatia pe care ai proclamato cu surle si trimbite,iertat fie-mi ignoranta dar eu aici vad multa dulcegarie(glicemiaaaa),hai vina cu ceva caracteristic tie ca altfel ma transform in serbet...aaaah, si citiva km de citate

Cumetre, om trece si la educatie suprasexuala :D:D, dar fara un pic de preludiu romantic nu prea merge... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2008 13:35:05)


03-11-2008 13:34:27
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Abia astept sa inceapa si procesul de educatie, XT... Dupa cum te-ai convins, unii chiar nu au cei sapte ani de acasa!;)

03-11-2008 13:41:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io am aruncat doar piatra-n balta :D cu topicul asta, draga Dio (asteptindu-ma oricum la animatie mai mare, dupa semnele de pe alte topicuri). Semnale care-au fost se vede baloane de sapun. :(
Fiindca vad ca nimeni nu incearca macar sa raspunda (sincer sau nu, adevaru-i relativ oricum fiindca ne mai mintim si singuri ;)) macar la primul "set de intrebari" de mai sus/jos. :rolleyes:

Xtremul a scris:

Hmmm, nu vad deloc miscare prin zona asta... :rolleyes:
Hai sa propun atunci tot io o tema concreta de zbatere/dezbatere :D, cineva trebuie doar sa sparga gheatza de la mal... :D:D
Asa deeeeeci:
Care credeti c-ar fi limitele sexului acceptat/acceptabil pentru voi? :rolleyes:
(facind abstractie de "titulatura relatiei" - sotz/sotzie, amant/amanta, iubit/iubita etc.)
Sau nefacind abstractie de asta. :)
Aici se include, evident, si varianta de opinie "no limits". :D:D (ca, daca iubire e, nici sexul partenerilor nu mai conteaza cica ;))
Dar si aia hiperpudica cu "pozitia misionarului exclusiv".:rolleyes:
Fiindc-asa ar fi lasat de la doamne-doamne, blasfemie deci pe ventuza de Lilith !! :D:D
Sau "barbatii e toti porci :D, da-i lu'Evil, sa-ncerce porcarelele din capu'lor cu alea de pe Centura, nu cu mine, o Lady..." :D


Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2008 13:51:53)


03-11-2008 13:49:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite, ca sa mai animez atmosfera poate prea blegos-romantzioasa :D remarcata de carol38, mut un reply de pe alt topic AICI:
(si poate raspundeti si voi macar la intrebarea marcata cu albastru bolduit ;))


Stiti ce-mi place mie mai mult si mai mult pe forumul asta, fetele moshului atit de drage ?? :rolleyes: (sau... drace ?! :D)

Cind sint luat in serios !!! :D:D - ca-n postarea cu "ignorantza-mi" vizavi de orgasm ;). Normal ca voi le puteti avea si multiple, doar suprafata zonei corticale rezervate pomenitului fenomen ;) e de 4-5 ori mai mare la voi decit la masculi !!! (v-as putea-o si desena, culmea-i ca - serios - cuprinde si o zona numita a sistemului LIMBIC :D:D hihihi din amigdalele hipotalamice). Si are conexiuni pro_funde :D cu simtzul olfactiv. De unde poate si gradul surprinzator de sensibilitate feminina la mirosuri (placute sau nu), dar si memoria voastra olfactiva Xtrem de acuta. ;)

Cit despre sintagma "aproape virgine", clar ca problema-i doar formala, de interpretare - pe vremea cind credeam c-as fi predestinat medicinei am intilnit cazuri de tipe gravide (sau... putzin gravide doar ?! :D:D) APARENT virgine !!! De la punctul asta se poate incepe orice gen de ciorovaiala filo/etimologica, fiindca respectivele clar ca nu mai erau de fapt virgine, chiar daca... erau aparent !! ;)

Problematica asta poate avea de fapt si un alt aspect (d-aia cred c-o s-o bag la topicul dedicat - "EDUCATIE SUPRASEXUALA") :
Cum credeti voi, de ex, ca poate fi definita o tipa care practica-n draci sexul oral si/sau anal,  dar de fapt chiar e... VIRGINA in acceptiunea teoretica a expresiei?? :rolleyes: (cazuri concrete-s destule, nu va faceti griji in sensul asta...:D:D)

Dar, cum nu vreau sa fiu offtopic (locul remarcilor astora fiind sigur mai bun la "educatie suprasexuala" :D), pun punct aici deocamdata, sa nu ma ia vreo cascada de orgasme la vale... :D:D

P.S. Preiau - amplificindu-l, normal - indemnul titmousian :D: RISCATI-VA la JE, care aveti curaju'!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2008 14:34:44)


03-11-2008 14:26:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:


titmouse a scris:


diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)
P.S. Sper ca stii de gluma?
A.(ceeasi)

Sincer , DA .
Neconditionat , NU . Nu-s o "neconditionat iubitoare" de oameni ; dar recunosc ca am o mare slabiciune pentru oamenii inteligenti cu care sunt din cale-afara de iertatoare...si toleranta...oricat de aroganti , dificili sau nesuferiti ar fi. Am spus-o mereu : cu totii avem de inghitit in viata si lucruri neplacute de la cei cu care avem , intr-un fel sau altul , relatii ; ceea ce face diferenta intre noi este DE LA CINE ALEGEM sa inghitim si lucruri neplacute : de la prosti si plicticosi ( gratuit) sau de la oameni inteligenti , pe langa care "crestem" si ne dezvoltam personalitatea.

1. Hm... vezi ca XT considera ca iubirea conditionata nu mai e iubire.  Acum, stiu ca nu o sa va certati?
2. De acord in ce priveste plicticosii. Cat despre cei inteligenti, dar agresivi (nu vizez aici pe cineva anume - asa, in principiu) una nu pot intelege: daca tot au atatea virtuti, cat ii mai costa sa fie si toleranti si blanzi? :)

Hai sa nu ramin dator cu ceva iesplicatziuni:

1. Pina la urma bine zici si tu, draga Dio, fiindca si iubirea-i (la modul ideal macar) o chestie biunivoca/reciproca, asa ca ceva care macar... seamana ;) cu un "interes" tot exista si-n iubirea asa-zis neconditionata, oricum am suci-o. Am deci clar "interesul" doar aparent egoist sa-mi fie bine cu persoana iubita, si-n scopul asta fac tot ce-i posibil sa-i fie si ei bine si uite-asa totul se leaga in cascada (inclusiv orgasmele multiple :D:D)...

2. Cu TIT nu-s sanse sa ma cert citeva eternitatzi :D de-acum incolo !! Si asta nu doar fiindca-i cu mult deasupra altor forumizde :D care se cred "ombellico del mondo", :D fara ca ea sa vrea insa neaparat s-o si arate. Chiar cind am sarit, pacatosu' de mine (o singura data) calul cu ea aici, nu s-a suparat (prea tare ;) cel putin cred), sa stii - chestia aia cu 200+ de amici virtuali. (apropo - la mai multi, draga Tit, cica nu strica dupa Marx/Lenin, fiindca din selectia cantitatii poa'sa rezulte si... calitatea !! ;)).

3. Inteligentza nu-i neaparat agresiva, da-i tare analitica, pirdalnica de ea :D si pare implicit agresiv/aroganta... mai ales prostilor, evident :D:D hihihi. Aici merge lipita poate si-o vorba de duh care zice cam asa: "nu exista barbati uritzi/frumosi ori prosti/destepti, ci doar plictisitori/neplictisitori". ;) M-am convins abia la jumatea mea de secol ca femeile intr-adevar ii prefera pe astia din urma (non-plicticoshi :)). (n.b. Ati observat poate ca n-am introdus criteriul "barbati cu/fara bani" :D:D, care-n ziua de azi rastoarna de obicei orice alte consideratii, oricit de pertinente.)

4. Draga A.(ceeasi) :D, fii convinsa ca de la prima studiere a modului tau (inteligent ;)) de utilizare a virgulelor :D am stiut CINE esti... Mai ai un singur pas pina la a-mi trezi curiozitatea SI apropo de modul tau de folosire a... altor semne de punctuatzie.:rolleyes::D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2008 15:46:49)


03-11-2008 14:53:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu vad deloc miscareee !!! :D Hai la sex, neamuleeee !!! :D:D

Xtremul a scris:

Uite, ca sa mai animez atmosfera poate prea blegos-romantzioasa :D remarcata de carol38, mut un reply AICI:
(si poate raspundeti si voi macar la intrebarea marcata cu albastru bolduit ;))

Stiti ce-mi place mie mai mult si mai mult pe forumul asta, fetele moshului atit de drage ?? :rolleyes: (sau... drace ?! :D)

Cind sint luat in serios !!! :D:D - ca-n postarea cu "ignorantza-mi" vizavi de orgasm ;). Normal ca voi le puteti avea si multiple, doar suprafata zonei corticale rezervate pomenitului fenomen ;) e de 4-5 ori mai mare la voi decit la masculi !!! (v-as putea-o si desena, culmea-i ca - serios - cuprinde si o zona numita a sistemului LIMBIC :D:D hihihi din amigdalele hipotalamice). Si are conexiuni pro_funde :D cu simtzul olfactiv. De unde poate si gradul surprinzator de sensibilitate feminina la mirosuri (placute sau nu), dar si memoria voastra olfactiva Xtrem de acuta. ;)

Cit despre sintagma "aproape virgine", clar ca problema-i doar formala, de interpretare - pe vremea cind credeam c-as fi predestinat medicinei am intilnit cazuri de tipe gravide (sau... putzin gravide doar ?! :D:D) APARENT virgine !!! De la punctul asta se poate incepe orice gen de ciorovaiala filo/etimologica, fiindca respectivele clar ca nu mai erau de fapt virgine, chiar daca... erau aparent !! ;)

Problematica asta poate avea de fapt si un alt aspect posibil de dezbatut:
Cum credeti voi, de ex, ca poate fi definita o tipa care practica-n draci sexul oral si/sau anal,  dar de fapt chiar e... VIRGINA in acceptiunea teoretica a expresiei?? :rolleyes: (cazuri concrete-s destule, nu va faceti griji in sensul asta...:D:D)

Dar, cum nu vreau sa fiu offtopic (locul remarcilor astora fiind sigur mai bun la "educatie suprasexuala" :D), pun punct aici deocamdata, sa nu ma ia vreo cascada de orgasme la vale... :D:D

P.S. Preiau - amplificindu-l, normal - indemnul titmousian :D: RISCATI-VA la JE, care aveti curaju'!! ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2008 15:41:20)


03-11-2008 15:01:13
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
in sfarsit ceva scurt si la obiect :)

03-11-2008 16:38:39
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Daca este ,,neamule''ma vad implicat (doar mi-ai zis cumetre)una care face oral si anal eu zic ca-i rea de musca,chiar de ce trebuie sa-i mai zic si altfel,daca o mai ia si-n pasarica este nepretuita
Biserica spune in neghiobia ei ca daca te gindesti cu pacat nu mai esti pur(virgin/a),dar tot ea spune ca daca te caiesti vei fi iertat,adica iarasi redevi virgin/a,decretez:virgina(pura) este doar aia care si-o pune doar cu mine si numai atit timp,daca il mai omeneste si pe altul este o c u r va,cu r va dracului


03-11-2008 22:22:39
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:

... suprafata zonei corticale rezervate pomenitului fenomen ;) e de 4-5 ori mai mare la voi decit la masculi !!! (v-as putea-o si desena...


As vrea sa vad desenul. Altfel nu te cred! :)

Si, pentru ca am promis sa raspund la intrebare ta albastra,... respectivele false virgine sunt chiar mai putin virgine decat unii dintre noi... Acuma, nu stiu daca e bine sau e rau... stii si tu, regula sistemului de referinta... ;)

Ultima modificare facuta de diorella (03-11-2008 23:32:57)


03-11-2008 23:32:27
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:


diorella a scris:


titmouse a scris:


Sincer , DA .
Neconditionat , NU . Nu-s o "neconditionat iubitoare" de oameni ; dar recunosc ca am o mare slabiciune pentru oamenii inteligenti cu care sunt din cale-afara de iertatoare...si toleranta...oricat de aroganti , dificili sau nesuferiti ar fi. Am spus-o mereu : cu totii avem de inghitit in viata si lucruri neplacute de la cei cu care avem , intr-un fel sau altul , relatii ; ceea ce face diferenta intre noi este DE LA CINE ALEGEM sa inghitim si lucruri neplacute : de la prosti si plicticosi ( gratuit) sau de la oameni inteligenti , pe langa care "crestem" si ne dezvoltam personalitatea.

1. Hm... vezi ca XT considera ca iubirea conditionata nu mai e iubire.  Acum, stiu ca nu o sa va certati?
2. De acord in ce priveste plicticosii. Cat despre cei inteligenti, dar agresivi (nu vizez aici pe cineva anume - asa, in principiu) una nu pot intelege: daca tot au atatea virtuti, cat ii mai costa sa fie si toleranti si blanzi? :)

Hai sa nu ramin dator cu ceva iesplicatziuni:

1. Pina la urma bine zici si tu, draga Dio, fiindca si iubirea-i (la modul ideal macar) o chestie biunivoca/reciproca, asa ca ceva care macar... seamana ;) cu un "interes" tot exista si-n iubirea asa-zis neconditionata, oricum am suci-o. Am deci clar "interesul" doar aparent egoist sa-mi fie bine cu persoana iubita, si-n scopul asta fac tot ce-i posibil sa-i fie si ei bine si uite-asa totul se leaga in cascada (inclusiv orgasmele multiple :D:D)...

2. Cu TIT nu-s sanse sa ma cert citeva eternitatzi :D de-acum incolo !! Si asta nu doar fiindca-i cu mult deasupra altor forumizde :D care se cred "ombellico del mondo", :D fara ca ea sa vrea insa neaparat s-o si arate. Chiar cind am sarit, pacatosu' de mine (o singura data) calul cu ea aici, nu s-a suparat (prea tare ;) cel putin cred), sa stii - chestia aia cu 200+ de amici virtuali. (apropo - la mai multi, draga Tit, cica nu strica dupa Marx/Lenin, fiindca din selectia cantitatii poa'sa rezulte si... calitatea !! ;)).

3. Inteligentza nu-i neaparat agresiva, da-i tare analitica, pirdalnica de ea :D si pare implicit agresiv/aroganta... mai ales prostilor, evident :D:D hihihi. Aici merge lipita poate si-o vorba de duh care zice cam asa: "nu exista barbati uritzi/frumosi ori prosti/destepti, ci doar plictisitori/neplictisitori". ;) M-am convins abia la jumatea mea de secol ca femeile intr-adevar ii prefera pe astia din urma (non-plicticoshi :)). (n.b. Ati observat poate ca n-am introdus criteriul "barbati cu/fara bani" :D:D, care-n ziua de azi rastoarna de obicei orice alte consideratii, oricit de pertinente.)

4. Draga A.(ceeasi) :D, fii convinsa ca de la prima studiere a modului tau (inteligent ;)) de utilizare a virgulelor :D am stiut CINE esti... Mai ai un singur pas pina la a-mi trezi curiozitatea SI apropo de modul tau de folosire a... altor semne de punctuatzie.:rolleyes::D:D


1. Parerea mea (si sunt sigura ca nu e numai a mea) e ca iubirea nu poate fi decat conditionata (exceptie: iubirea pentru Dumnezeu - in cazul celor care simt aceasta iubire). Chiar si iubirea parintelui fata de copiii sai, cea mai generoasa forma de iubire, este, in esenta, una conditionata. Deci, ii dau dreptate lui Tit, cand zice "iubire sincera, DA, neconditionata - NU"...

2. Nicio sansa? Nici O sansa? Pacaaaat! :)

3. Despre barbatii ne/plicticosi prefer sa nu discut. Ceea ce eu consider plictisitor altii ar putea considera XT de distractiv/captivant/incitant etc. Lucru verificat! :) atractivitatea personajului "Barbat cu bani" este, iarasi, discutabila - depinde CUM ii face si, apoi, CE face respectivul cu banii aia. Atitudinea fata de bani este, insa, un subiect interesant. Surprinzator, detestabilii si blamabilii bani ("ochiul stim noi cui"), uneori, CHIAR sunt o masura a valorii (inclsiv a valorii caracterului nostru, a valorii setului de valori morale pe care declaram ca le imbratisam, a maturitatii noastre etc)... :)

Analitic = arogant/agresiv? Nu prea inteleg...

4. Ah, virgula tradatoare! De fapt, stiu, e vina mea: uneori mai uit sa izolez cate o apozitie (doua, trei...). Pai, si ce daca!, pentru atata lucru, sa ma tradeze tocmai acum!??? :)  Care alte semne de punctuatie? Mai exista si altele in afara de virgula? :rolleyes:

Abia astept sa-mi spui cine sunt (cu adevarat) - poate asa ajung si eu sa ma autoidentific corect! Poate stii, despre mine, mai multe decat stiu eu insami? :)

Ultima modificare facuta de diorella (03-11-2008 23:56:52)


03-11-2008 23:52:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Analitic = arogant/agresiv? Nu prea inteleg..." (quote Diorella)

Analitic fiind... analizezi, diseci si uite-asa dai de adevar.
Iar cum adevarul cel mai adesea supara... :D:D

Restul, intr-un episod ulterior. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 00:07:06)


04-11-2008 00:05:59
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:

"Analitic = arogant/agresiv? Nu prea inteleg..." (quote Diorella)

Analitic fiind... analizezi, diseci si uite-asa dai de adevar.
Iar cum adevarul cel mai adesea supara... :D:D

Restul, intr-un episod ulterior. ;)


Adevarul nu cred ca supara pe cineva. Dar mai e un aspect. Pe mine personal ma cam distreaza aroganta celora care se considera detinatori ai adevarului absolut/in ultima instanta.

P.S. Sper ca am reusit sa raspund la toate mesajele (tale) in care eram (oarecum) vizata. Daca mi-a scapat vreunul, nu e vina mea, ai scris tu prea mult! :)

P.P.S. Episodul urmator? Asta e serial! E telenovela, cumva? Ador telenovelele, sper ca ti-ai dat seama?!:)

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 00:17:43)


04-11-2008 00:11:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Banuiam ca-ti plac telenovelele, A.. (pardon, chere Diorelle :D); de fapt e clar ca si tu ti-ai dat seama ca n-am acum timp sa raspund ca de obicei (cam stufos-plicticos, dupa cumatrul Vaics & Co ;)) tocmai fiindca acum ma holbez la telenovela mea preferata!! :D:D

P.S. Poate ca (iar) ai dreptate si adevarul nu supara in definitiv: uite, nici io de exemplu nu ma supar daca mi se spune... adevarul ;):
"Ce tare esti moshule, doar tu detzii adevarul absolut !!" :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 00:28:49)


04-11-2008 00:24:09
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Care anume?  Matrimoniale 127.0.0.1? :)

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 00:31:17)


04-11-2008 00:28:26
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:

P.S. Poate ca (iar) ai dreptate si adevarul nu supara in definitiv: uite, nici io de exemplu nu ma supar daca mi se spune... adevarul ;):
"Ce tare esti moshule, doar tu detzii adevarul absolut !!" :D:D


Aha, inteleg, iti place sa ti se zica "mosu"! Sa nu uit sa-ti repet asta cate o data... ;)


04-11-2008 00:30:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:

Care anume?  Matriomponiale 127.0.0.1? :)

NuNu, fiindca aici bogatzii nu plinge. :D


04-11-2008 00:31:24
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Sunt bogati aici? Si inca "nu plange"? Pai ce pazesc aici atatea femei?!! :)

04-11-2008 00:33:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Atitudinea fata de bani este, insa, un subiect interesant. Surprinzator, detestabilii si blamabilii bani ("ochiul stim noi cui"), uneori, CHIAR sunt o masura a valorii (inclusiv a valorii caracterului nostru, a valorii setului de valori morale pe care declaram ca le imbratisam, a maturitatii noastre etc)... :)" (quote Diorella)

Nu mai atac subiectul asta, mi-a ajuns pe defunctul topic cu "bogatia excesiva si lipsa de scrupule". :(
Si din motivul ca totul poate fi relativizat printr-un simplu "uneori", de exemplu. :D Oricum, o la fel de simpla remarca logica nu pot sa ma retzin sa fac: daca banii/bogatia ar fi fost intradevar... bla-bla, ce si cum sustii tu mai sus, criza asta a banilor... fara vreo acoperire (in munca, nu in aur) n-ar fi existat vreodata.
Fiindca multele jde'trilioane "evaporate" acum aparent fara explicatie de fapt nici n-au existat vreodata !!!
O chestie atit de simpla si evidenta, dar atit de greu de digerat cumva... :rolleyes:

...Si uite cum ajung sa aiurez offtopic pe propriul topic !!! :D:D
Deeeci:
Nu vad deloc miscareee !!! :D Hai la sex, neamuleeee !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 00:44:56)


04-11-2008 00:35:43
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
XT, recunosc, eu mai am de recuperat la capitolul "lecturi obligatorii" din opera forumistilor de pe 127.0.0.1! Mea culpa. Nici respectivul topic nu l-am citit... :(

"uneori" - e acolo doar pentru a nu da impresia ca ma cred detintoarea adevarului absolut.

Repet, atitutidea personajului (telenovelei in care sunt implicata, de exemplu) fata de bani mi se pare foarte importanta. Nu mi-e indiferent CUM isi castiga banii si nici cat pret pune omul pe averea materiala...

"Criza banilor fara acoperire in munca", de care zici, nu vine decat sa confirme ce ziceam eu... Corecteaza-ma, daca ti se pare ca gresesc, dar nu cred ca gresesc.

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 00:46:35)


04-11-2008 00:43:54
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:


..Si uite cum ajung sa aiurez offtopic pe propriul topic !!! :D:D
Deeeci:
Nu vad deloc miscareee !!! :D Hai la sex, neamuleeee !!! :D:D


Pai, ce facem noi acum, nu e tot sex? Asa se numeste forumul, nu? pai, si atunci?.. :)

P.S. La ora asta... nu cred ca se mai misca vreunul... :( Degeaba ii indemni atat de frumos, te asigur ca nu mai vin, cu tot devotamentul pe care ti-l poarta. Lumea buna s-a dus in lumea visurilor. Sa ai si tu o oapte blanda!

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 00:56:49)


04-11-2008 00:49:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pe scurt - uite c-o sa-ncerc sa fiu mai concis decit Rumburak :D:

Nu vorbim aici de omuletzii din "middle-class" (care eventul s-au fript un pic jucindu-se si ei nitzel la burse), ci de cei... chiar bogati, ajunsi la statutul asta intr-un sistem (antiuman si anticrestin oricum) conceput in asa fel incit sa nu poti face asta decit daca nu doar te aliniezi unei linii oportuniste si lipsite de scrupule, ci si accepti aprioric (constient sau nu) multiple compromisuri, inclusiv posibilitatea de-a fi oricind santajat.

Gata, ma opresc, ca la ora asta mica :D nici io pe mine-ma nu prea ma mai intzeleg...
Mai bine studiezi deci un pic topicul pomenit. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 00:55:40)


04-11-2008 00:54:11
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Da, oarecum de acord... In masura capacitatilor mele (analitice), bineinteles... :)

04-11-2008 00:55:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:


Xtremul a scris:


..Si uite cum ajung sa aiurez offtopic pe propriul topic !!! :D:D
Deeeci:
Nu vad deloc miscareee !!! :D Hai la sex, neamuleeee !!! :D:D


Pai, ce facem noi acum, nu e tot sex? Asa se numeste forumul, nu? pai, si atunci?.. :)

P.S. La ora asta... nu cred ca se mai misca vreunul... :( Degeaba ii indemni atat de frumos, te asigur ca nu mai vin, cu tot devotamentul pe care ti-l poarta. Lumea buna s-a dus in lumea visurilor. Sa ai si tu o noapte blanda!

Asa o fi, ca definitzia orgasmelor 'telectuale :D inca n-am gasit-o in DEX...
Gata insa acum - ce-i prea mult strica, pina si sexul cica !!! :D Somn lin deci si tie... :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 00:59:26)


04-11-2008 00:58:03
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Domnu'Capu'Trebii , mie mi se pare tare ciudata aparitia Diorellei pe forum ..

1. Are acelasi stil de a folosi virgulele ca si mine si jur , pe barba mea cea sura , ca ea nu este eu...ma rog , eu nu sunt ea...am avut am si voi avea uin singur profil si un singur nick aici pe site .

2. Diorella "vorbeste"( cu ghilimele) cu mine pe forum si-mi raspunde la comentarii ...cum adica ce-i cu asta ? pai...femeile nu prea comunica cu mine ( ma rog , cu cateva exceptii), "o femeie care ma place" este pentru mine o ...dintr-aia...o contradictie in termeni si ea pur si simplu nici nu ma ignora nici nu ma antipatizeaza.

3. Deduc urmatoarele : fie Diorella este de fapt barbat ( si-atunci se explica "comunicarea" ei cu mine ) , fie este totusi femeie si-atunci sa-ntamplat minunea si-atunci eu sunt pur si simplu socata( ca o puica picata) pentru ca mie nu mi s-a mai intamplat asa ceva .

4. Am "citit-o" si printre randuri si din nou este ceva ciudat la ea....mie....mie... mi se pare ca are capacitati extrasenzoriale , a reusit sa-mi readuca in minte amintiri dureroase...le credeam demult ingropate...nu stiu de ce dar eu simt ca ea "vede" mai multe decat cei din jurul ei.

5. Diorella suna ca dracu' : Martiela , Sarabela , Diorela , Pubela , Salmonela....pana si Desdemona ar fi sunat mai bine.

6. Ui' ce fain scrie...pasare rara pe-aici pe forum !

7. Extremule , e ceva putred in Danemarca ! De ce nu ma antipatizeaza ?Ce naiba..

Ultima modificare facuta de titmouse (04-11-2008 11:01:12)


04-11-2008 10:00:18
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


diorella a scris:


Xtremul a scris:


..Si uite cum ajung sa aiurez offtopic pe propriul topic !!! :D:D
Deeeci:
Nu vad deloc miscareee !!! :D Hai la sex, neamuleeee !!! :D:D


Pai, ce facem noi acum, nu e tot sex? Asa se numeste forumul, nu? pai, si atunci?.. :)

P.S. La ora asta... nu cred ca se mai misca vreunul... :( Degeaba ii indemni atat de frumos, te asigur ca nu mai vin, cu tot devotamentul pe care ti-l poarta. Lumea buna s-a dus in lumea visurilor. Sa ai si tu o noapte blanda!

Asa o fi, ca definitzia orgasmelor 'telectuale :D inca n-am gasit-o in DEX...
Gata insa acum - ce-i prea mult strica, pina si sexul cica !!! :D Somn lin deci si tie... :)


Da' orgasmu' cosmic l-ai gasit ?


04-11-2008 10:41:40
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

titmouse a scris:

Domnu'Capu'Trebii , mie mi se pare tare ciudata aparitia Diorellei pe forum ..

1. Are acelasi stil de a folosi virgulele ca si mine si jur , pe barba mea cea sura , ca ea nu este eu...ma rog , eu nu sunt ea...am avut am si voi avea uin singur profil si un singur nick aici pe site .

2. Diorella "vorbeste"( cu ghilimele) cu mine pe forum si-mi raspunde la comentarii ...cum adica ce-i cu asta ? pai...femeile nu prea comunica cu mine ( ma rog , cu cateva exceptii), "o femeie care ma place" este pentru mine o ...dintr-aia...o contradictie in termeni si ea pur si simplu nici nu ma ignora nici nu ma antipatizeaza.

3. Deduc urmatoarele : fie Diorella este de fapt barbat ( si-atunci se explica "comunicarea" ei cu mine ) , fie este totusi femeie si-atunci sa-ntamplat minunea si-atunci eu sunt pur si simplu socata( ca o puica picata) pentru ca mie nu mi s-a mai intamplat asa ceva .

4. Am "citit-o" si printre randuri si din nou este ceva ciudat la ea....mie....mie... mi se pare ca are capacitati extrasenzoriale , a reusit sa-mi readuca in minte amintiri dureroase...le credeam demult ingropate...nu stiu de ce dar eu simt ca ea "vede" mai multe decat cei din jurul ei.

5. Diorella suna ca dracu' : Martiela , Sarabela , Diorela , Pubela , Salmonela....pana si Desdemona ar fi sunat mai bine.

6. Ui' ce fain scrie...pasare rara pe-aici pe forum !

7. Extremule , e ceva putred in Danemarca ! De ce nu ma antipatizeaza ?Ce naiba..


Detectez o usoara gelozie? Degeaba, nu exista vreun temei! Absolt niciunul, te asigur. :) Acelasi stil de a folosi virgulele ca si tine, Titmouse? Ia mai studiaza o data problema, dar cu calm si luciditate. Cand am pus eu ATATEA virgulite aiurea, ca tine? Imi pare rau, esti nedreapta! :)

Titmouse, daca ai fi femeie, ai sti exact de unde vine nick-ul "Diorella" - femeile CHIAR stiu de ce! ;)

Altfel, am simpatie/bunavointa pentru toti cei cu care am discutat aici, iar pentru cei cu care nu am reusit sa discut - si mai multa (prezumtia nevinovatiei, deh!)! Asta nu ma impiedica sa ma amuz copios, cand e cazul - nu stiu de ce, am impresia ca forumul e facut mai mult pentru amuzament. In orica caz, nu pentru a ma implica si cu inima... Nu mi-am propus sa ancorez in Staua Polara... De aici si usurinta cu care intru si plec dintr-o "adunare", daca nu ma simt confortabil printre membrii ei (pe care pot sa-i salut, pot sa le fac si complimente, ca nu ma costa nimic, dar numai daca acestia stiu sa raspunda frumos la "buna ziua", altfel nu ma simt obligata sa le acord atentie)...

P.S. Tit, singurul nume pe care ar trebui sa ti-l sugereze nick-ul "Diorella" e "A."  (dar e adevarat, e un nume fara prea mare "ecou" pe forum). Daca iti mai suna si alte "voci", ar trebui sa te ingijorezi... :)

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 12:24:47)


04-11-2008 12:19:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Domnu'Capu'Trebii , mie mi se pare tare ciudata aparitia Diorellei pe forum ..

1. Are acelasi stil de a folosi virgulele ca si mine si jur , pe barba mea cea sura , ca ea nu este eu...ma rog , eu nu sunt ea...am avut am si voi avea uin singur profil si un singur nick aici pe site .

2. Diorella "vorbeste"( cu ghilimele) cu mine pe forum si-mi raspunde la comentarii ...cum adica ce-i cu asta ? pai...femeile nu prea comunica cu mine ( ma rog , cu cateva exceptii), "o femeie care ma place" este pentru mine o ...dintr-aia...o contradictie in termeni si ea pur si simplu nici nu ma ignora nici nu ma antipatizeaza.

3. Deduc urmatoarele : fie Diorella este de fapt barbat ( si-atunci se explica "comunicarea" ei cu mine ) , fie este totusi femeie si-atunci sa-ntamplat minunea si-atunci eu sunt pur si simplu socata( ca o puica picata) pentru ca mie nu mi s-a mai intamplat asa ceva .

4. Am "citit-o" si printre randuri si din nou este ceva ciudat la ea....mie....mie... mi se pare ca are capacitati extrasenzoriale , a reusit sa-mi readuca in minte amintiri dureroase...le credeam demult ingropate...nu stiu de ce dar eu simt ca ea "vede" mai multe decat cei din jurul ei.

5. Diorella suna ca dracu' : Martiela , Sarabela , Diorela , Pubela , Salmonela....pana si Desdemona ar fi sunat mai bine.

6. Ui' ce fain scrie...pasare rara pe-aici pe forum !

7. Extremule , e ceva putred in Danemarca ! De ce nu ma antipatizeaza ?Ce naiba..

Hai s-o iau si io pe numere, draga Tit (desi 7 sint cam multe la virsta mea... ;))

1. Diorella e de fapt fosta Arabella - ce, voi chiar nu v-ati prins ?? :rolleyes: (citeva secunde am crezut ca-i Aly, dar nu-i, va zice moshu' ca-s miiiici diferentze subtile ;)). Chiar daca virgulele-n postari cam concorda la voi trei.

2. Diorella poa'sa fie una din rarele exceptii de om (zic "om" fiindca nu doar fomeile-s rele/vanitoase etc) care-ncearca sa mearga pe-o sirma-n echilibrul intern instabil :rolleyes: al fiecaruia, pina la urma.

3.... Gata, nu mai pot, prea multe numere-mi cereti !!! :D:D hihihi

P.S. Uite ca va dezvalui (partial ;)) si modul ocult :D de analiza al folosirii semnelor de punctuatzie: daca vedeti de ex. ca dublez sau triplez semnele de exclamatie (!!!) puteti trage concluzia ca "semnul" din dotarea proprie ;) e cam moale :D:D si-n felul asta vreau sa-l ranforsez cumva, sa stea si el naibii mai erect :D !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 12:55:47)


04-11-2008 12:31:45
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
LOL. Cine e Arabella? Si cine e Aly? Mda... detectivilor!

Pai e simplu, daca puteti vedea IP-ul... Bine, nu conteaza. E amuzant, pana la un punct... Daca aveti conturi de reglat, faceti chestia asta intre voi (in trei, in tei, cum doriti...). Eu prefer sa raman un fel de oasptete pe aici, nu mai mult. :)

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 12:40:19)


04-11-2008 12:35:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aly (i-se-spunea-Aly ;) de fapt) era si ea p-acilea, cauta pe cineva dragutz si educat sa-i arate orasu' noaptea. :D:D (incheiat citat din profilul ei).
Si, periodic, ne reamintea cit de nemaipomenit e iubitul ei. :rolleyes: Desteapta fata, ce sa zic, da' prea pedanta uneori poate.
De fapt, doar detaliul asta (ca tu nu-ti "umfli" ipocrit iubitul, cautind de fapt altu' pe-aici :D:D) m-a facut sa va diferentiez cumva... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 12:51:00)


04-11-2008 12:46:10
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Aha, si eu ce ar trebui sa fac, pentru ca sa puteti spune ca sunt... ea? :) Sa ma aventurez prin Bucuresti noaptea? Sau sa-mi inventez un iubit?  Cand o sa revin in Bucuresti, cine stie... Pana atunci, lamuriti-va in legatura cu fantomele pe care le-ati pomenit, ok? :)

04-11-2008 12:51:18
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
dar, XT (si Tit)  n-ar fi mai simplu sa credeti omul pe cuvant? :)

04-11-2008 12:53:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:

dar, XT (si Tit)  n-ar fi mai simplu sa credeti omul pe cuvant? :)

Ba da. :)
Am inteles adica, tu esti TU si gata.
Fiindca oricum nici Arabella nu era... Arabella si nici Aly - Aly. :D:D

Doar nickuri in haosul netizdic :D (si-aici sint useri cu peste 20 de nick-names - chestie care pe mine ma enerveaza si scirbeste la culme :x). Sta de fapt in firea omului secretoshenia, asta e, altfel n-am avea vreo 11 servicii secrete nici noi. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-11-2008 12:59:38)


04-11-2008 12:57:26
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Mda, problematic pentru unii, inteleg asta foarte bine... Dar, din punctul meu de vedere, e mai simplu: nu exista nicio sansa ca sa ma apropii mai mult de niste persoane care ma suspecteaza de ceva ce nu am facut (sau nu sunt). :) 

Dupa cum ti-am mai spus, o sa revin deseara sau maine dimineata.  Numai bine tuturor!


04-11-2008 13:14:41
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
deja e polemica in toata regula :D

04-11-2008 13:50:53
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la