Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / Educatie SUPRA-SEXUALA. ;-) Tradus:"din tot ce-i mai frumos pe lume...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197
Prea groasa!...gheata aia, mon cher :). Or fi ceva sanse cu "incalzirea atmosferica :rolleyes:
Acuma serios (iti imprumut un pic exprimarea), nu stiu care dintre forumisti s_ar incumeta sa_si verbalizeze fanteziile, dorintele CELE mai ascunse; poate in vise ( unde se dezlantuie inconstientul, desi unii sunt asa de pudici ca, nici in vis nu_si dau drumu') sau sub hipnoza.
Ca urmare si fiindca deoarece :D...Ia poftiti!! simpatici forumisti (ambele genuri) la o SIESTA ...si fara autosugestia "somn adanc sa nu ma fure"!


04-11-2008 14:11:12
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

diorella a scris:


titmouse a scris:

Domnu'Capu'Trebii , mie mi se pare tare ciudata aparitia Diorellei pe forum ..

1. Are acelasi stil de a folosi virgulele ca si mine si jur , pe barba mea cea sura , ca ea nu este eu...ma rog , eu nu sunt ea...am avut am si voi avea uin singur profil si un singur nick aici pe site .

2. Diorella "vorbeste"( cu ghilimele) cu mine pe forum si-mi raspunde la comentarii ...cum adica ce-i cu asta ? pai...femeile nu prea comunica cu mine ( ma rog , cu cateva exceptii), "o femeie care ma place" este pentru mine o ...dintr-aia...o contradictie in termeni si ea pur si simplu nici nu ma ignora nici nu ma antipatizeaza.

3. Deduc urmatoarele : fie Diorella este de fapt barbat ( si-atunci se explica "comunicarea" ei cu mine ) , fie este totusi femeie si-atunci sa-ntamplat minunea si-atunci eu sunt pur si simplu socata( ca o puica picata) pentru ca mie nu mi s-a mai intamplat asa ceva .

4. Am "citit-o" si printre randuri si din nou este ceva ciudat la ea....mie....mie... mi se pare ca are capacitati extrasenzoriale , a reusit sa-mi readuca in minte amintiri dureroase...le credeam demult ingropate...nu stiu de ce dar eu simt ca ea "vede" mai multe decat cei din jurul ei.

5. Diorella suna ca dracu' : Martiela , Sarabela , Diorela , Pubela , Salmonela....pana si Desdemona ar fi sunat mai bine.

6. Ui' ce fain scrie...pasare rara pe-aici pe forum !

7. Extremule , e ceva putred in Danemarca ! De ce nu ma antipatizeaza ?Ce naiba..


Detectez o usoara gelozie? Degeaba, nu exista vreun temei! Absolt niciunul, te asigur. :) Acelasi stil de a folosi virgulele ca si tine, Titmouse? Ia mai studiaza o data problema, dar cu calm si luciditate. Cand am pus eu ATATEA virgulite aiurea, ca tine? Imi pare rau, esti nedreapta! :)

Titmouse, daca ai fi femeie, ai sti exact de unde vine nick-ul "Diorella" - femeile CHIAR stiu de ce! ;)

Altfel, am simpatie/bunavointa pentru toti cei cu care am discutat aici, iar pentru cei cu care nu am reusit sa discut - si mai multa (prezumtia nevinovatiei, deh!)! Asta nu ma impiedica sa ma amuz copios, cand e cazul - nu stiu de ce, am impresia ca forumul e facut mai mult pentru amuzament. In orica caz, nu pentru a ma implica si cu inima... Nu mi-am propus sa ancorez in Staua Polara... De aici si usurinta cu care intru si plec dintr-o "adunare", daca nu ma simt confortabil printre membrii ei (pe care pot sa-i salut, pot sa le fac si complimente, ca nu ma costa nimic, dar numai daca acestia stiu sa raspunda frumos la "buna ziua", altfel nu ma simt obligata sa le acord atentie)...

P.S. Tit, singurul nume pe care ar trebui sa ti-l sugereze nick-ul "Diorella" e "A."  (dar e adevarat, e un nume fara prea mare "ecou" pe forum). Daca iti mai suna si alte "voci", ar trebui sa te ingijorezi... :)


Fata , m-ai , facut , sa-mi revin ; multumesc , de , comentariu , intrasem , la , sperieti  , dar ,m-ai , facut , sa-mi , revin .
In , ce, priveste, gelozia , habar , n-am ,ce-i ,aia, n-am simtul , proprietatii , cand vine , vorba ,de ,barbati , sunt , cu "lipsa" , de , la , nastere .
PA !

Ultima modificare facuta de titmouse (04-11-2008 19:23:15)


04-11-2008 19:22:05
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

titmouse a scris:


diorella a scris:


titmouse a scris:

Domnu'Capu'Trebii , mie mi se pare tare ciudata aparitia Diorellei pe forum ..

1. Are acelasi stil de a folosi virgulele ca si mine si jur , pe barba mea cea sura , ca ea nu este eu...ma rog , eu nu sunt ea...am avut am si voi avea uin singur profil si un singur nick aici pe site .

2. Diorella "vorbeste"( cu ghilimele) cu mine pe forum si-mi raspunde la comentarii ...cum adica ce-i cu asta ? pai...femeile nu prea comunica cu mine ( ma rog , cu cateva exceptii), "o femeie care ma place" este pentru mine o ...dintr-aia...o contradictie in termeni si ea pur si simplu nici nu ma ignora nici nu ma antipatizeaza.

3. Deduc urmatoarele : fie Diorella este de fapt barbat ( si-atunci se explica "comunicarea" ei cu mine ) , fie este totusi femeie si-atunci sa-ntamplat minunea si-atunci eu sunt pur si simplu socata( ca o puica picata) pentru ca mie nu mi s-a mai intamplat asa ceva .

4. Am "citit-o" si printre randuri si din nou este ceva ciudat la ea....mie....mie... mi se pare ca are capacitati extrasenzoriale , a reusit sa-mi readuca in minte amintiri dureroase...le credeam demult ingropate...nu stiu de ce dar eu simt ca ea "vede" mai multe decat cei din jurul ei.

5. Diorella suna ca dracu' : Martiela , Sarabela , Diorela , Pubela , Salmonela....pana si Desdemona ar fi sunat mai bine.

6. Ui' ce fain scrie...pasare rara pe-aici pe forum !

7. Extremule , e ceva putred in Danemarca ! De ce nu ma antipatizeaza ?Ce naiba..


Detectez o usoara gelozie? Degeaba, nu exista vreun temei! Absolt niciunul, te asigur. :) Acelasi stil de a folosi virgulele ca si tine, Titmouse? Ia mai studiaza o data problema, dar cu calm si luciditate. Cand am pus eu ATATEA virgulite aiurea, ca tine? Imi pare rau, esti nedreapta! :)

Titmouse, daca ai fi femeie, ai sti exact de unde vine nick-ul "Diorella" - femeile CHIAR stiu de ce! ;)

Altfel, am simpatie/bunavointa pentru toti cei cu care am discutat aici, iar pentru cei cu care nu am reusit sa discut - si mai multa (prezumtia nevinovatiei, deh!)! Asta nu ma impiedica sa ma amuz copios, cand e cazul - nu stiu de ce, am impresia ca forumul e facut mai mult pentru amuzament. In orica caz, nu pentru a ma implica si cu inima... Nu mi-am propus sa ancorez in Staua Polara... De aici si usurinta cu care intru si plec dintr-o "adunare", daca nu ma simt confortabil printre membrii ei (pe care pot sa-i salut, pot sa le fac si complimente, ca nu ma costa nimic, dar numai daca acestia stiu sa raspunda frumos la "buna ziua", altfel nu ma simt obligata sa le acord atentie)...

P.S. Tit, singurul nume pe care ar trebui sa ti-l sugereze nick-ul "Diorella" e "A."  (dar e adevarat, e un nume fara prea mare "ecou" pe forum). Daca iti mai suna si alte "voci", ar trebui sa te ingijorezi... :)


Fata , m-ai , facut , sa-mi revin ; multumesc , de , comentariu , intrasem , la , sperieti  , dar ,m-ai , facut , sa-mi , revin .
In , ce, priveste, gelozia , habar , n-am ,ce-i ,aia, n-am simtul , proprietatii , cand vine , vorba ,de ,barbati , sunt , cu "lipsa" , de , la , nastere .
PA !


Ai uitat o virgulă dupa primul "să-mi" ...
Iar apelativul "fată" sună oarecum "manelistic" ..
Totusi , nu-ti fa probleme legate de aceasta interpelare ... am recunoscut si in autodescriere niste chestii  ...

Ultima modificare facuta de traven (04-11-2008 20:10:28)


04-11-2008 20:09:51
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

traven a scris:


titmouse a scris:


diorella a scris:



Detectez o usoara gelozie? Degeaba, nu exista vreun temei! Absolt niciunul, te asigur. :) Acelasi stil de a folosi virgulele ca si tine, Titmouse? Ia mai studiaza o data problema, dar cu calm si luciditate. Cand am pus eu ATATEA virgulite aiurea, ca tine? Imi pare rau, esti nedreapta! :)

Titmouse, daca ai fi femeie, ai sti exact de unde vine nick-ul "Diorella" - femeile CHIAR stiu de ce! ;)

Altfel, am simpatie/bunavointa pentru toti cei cu care am discutat aici, iar pentru cei cu care nu am reusit sa discut - si mai multa (prezumtia nevinovatiei, deh!)! Asta nu ma impiedica sa ma amuz copios, cand e cazul - nu stiu de ce, am impresia ca forumul e facut mai mult pentru amuzament. In orica caz, nu pentru a ma implica si cu inima... Nu mi-am propus sa ancorez in Staua Polara... De aici si usurinta cu care intru si plec dintr-o "adunare", daca nu ma simt confortabil printre membrii ei (pe care pot sa-i salut, pot sa le fac si complimente, ca nu ma costa nimic, dar numai daca acestia stiu sa raspunda frumos la "buna ziua", altfel nu ma simt obligata sa le acord atentie)...

P.S. Tit, singurul nume pe care ar trebui sa ti-l sugereze nick-ul "Diorella" e "A."  (dar e adevarat, e un nume fara prea mare "ecou" pe forum). Daca iti mai suna si alte "voci", ar trebui sa te ingijorezi... :)


Fata , m-ai , facut , sa-mi revin ; multumesc , de , comentariu , intrasem , la , sperieti  , dar ,m-ai , facut , sa-mi , revin .
In , ce, priveste, gelozia , habar , n-am ,ce-i ,aia, n-am simtul , proprietatii , cand vine , vorba ,de ,barbati , sunt , cu "lipsa" , de , la , nastere .
PA !


Ai uitat o virgulă dupa primul "să-mi" ...
Iar apelativul "fată" sună oarecum "manelistic" ..
Totusi , nu-ti fa probleme legate de aceasta interpelare ... am recunoscut si in autodescriere niste chestii  ...


:)

Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva?  :)

Si mai e un lucru intetresant: "analiza de continut", practicata pe acest forum - oare asa sunt examinati toti cei care intra pentru prima data pe acest forum? Sau acest privilegiu mi se cuvine in virtutea calitatilor exceptionale pe care Tit considera ca le-as avea? :)))

Absolut fascinanta aceasta atentie coplesitoare, acordata semnelor de punctuatie din mesajele mele!


04-11-2008 20:41:19
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:


traven a scris:


titmouse a scris:



Fata , m-ai , facut , sa-mi revin ; multumesc , de , comentariu , intrasem , la , sperieti  , dar ,m-ai , facut , sa-mi , revin .
In , ce, priveste, gelozia , habar , n-am ,ce-i ,aia, n-am simtul , proprietatii , cand vine , vorba ,de ,barbati , sunt , cu "lipsa" , de , la , nastere .
PA !


Ai uitat o virgulă dupa primul "să-mi" ...
Iar apelativul "fată" sună oarecum "manelistic" ..
Totusi , nu-ti fa probleme legate de aceasta interpelare ... am recunoscut si in autodescriere niste chestii  ...


:)

Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva?  :)

Si mai e un lucru intetresant: "analiza de continut", practicata pe acest forum - oare asa sunt examinati toti cei care intra pentru prima data pe acest forum? Sau acest privilegiu mi se cuvine in virtutea calitatilor exceptionale pe care Tit considera ca le-as avea? :)))

Absolut fascinanta aceasta atentie coplesitoare, acordata semnelor de punctuatie din mesajele mele!



Mda, e cazul sa fac o precizare referitoare la postarea mea anterioara si anume aceea ca faceam referire la partea autodescriptiva din profilul meu ( recitind mi-am dat seama ca am lasat loc la interpretari ) .
In ceea ce priveste regula la care faci referire, trebuie sa recunosc faptul ca ai marcat un punct ( dar ai sa-l pierzi daca urmeaza un comentariu de genul  "... nu stiam ca aici se marcheaza puncte ..." sau bla, bla - uri de acest gen ).

Iar daca doresti o "vanatoare" de greseli maruntele :rolleyes: ... nici nu a trebuit sa caut prea mult ...
Una dintre primele tale postari :

diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)


Semnul "?" de la finalul P.S. - ului este total aiurea ; sau te intrebai daca speri ?!? ...

Ultima modificare facuta de traven (04-11-2008 23:36:13)


04-11-2008 23:12:36
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

traven a scris:


diorella a scris:


traven a scris:



Ai uitat o virgulă dupa primul "să-mi" ...
Iar apelativul "fată" sună oarecum "manelistic" ..
Totusi , nu-ti fa probleme legate de aceasta interpelare ... am recunoscut si in autodescriere niste chestii  ...


:)

Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva?  :)

Si mai e un lucru intetresant: "analiza de continut", practicata pe acest forum - oare asa sunt examinati toti cei care intra pentru prima data pe acest forum? Sau acest privilegiu mi se cuvine in virtutea calitatilor exceptionale pe care Tit considera ca le-as avea? :)))

Absolut fascinanta aceasta atentie coplesitoare, acordata semnelor de punctuatie din mesajele mele!



Mda, e cazul sa fac o precizare referitoare la postarea mea anterioara si anume aceea ca faceam referire la partea autodescriptiva din profilul meu ( recitind mi-am dat seama ca am lasat loc la interpretari ) .
In ceea ce priveste regula la care faci referire, trebuie sa recunosc faptul ca ai marcat un punct ( dar ai sa-l pierzi daca urmeaza un comentariu de genul  "... nu stiam ca aici se marcheaza puncte ..." sau bla, bla - uri de acest gen ).

Iar daca doresti o "vanatoare" de greseli maruntele :) ... nici nu a trebuit sa caut prea mult ...
Una dintre primele tale postari :

diorella a scris:

Vezi, daca esti arogant cu forumistele, XT, numai Titmouse te mai iubeste (sincer si neconditionat - sau, ma rog, in acele conditii... "specific-forumistice")!!!  Ai grija sa nu o pierzi...  :)

P.S. Sper ca stii de gluma?

A.(ceeasi)


Semnul "?" de la finalul P.S. - ului este total aiurea ; sau te intrebai daca speri ?!? ...


1. Traven, nu e o vanatoare de greseli marunte. Daca ai fi citit mesajele atent, ai fi sesizat ca incercam sa-i demonstrez lui Titmouse ca nu are dreptate, atunci cand sustine ca as avea "acelasi stil de utilizare a virgulei" (sic!) cu al ei. De aici toata harmalaia asta cu virgula: i-am zis ca o pune aiurea (dar e bine ca o mai si pune, uneori!), ca nu e nicio posibilitate ca stilurile noastre sa fie asemanatoare... Ei, s-a suparat si mi-a raspuns cu un mesaj in care a separat fiecare cuvant  prin virgula ("na, vrei virgula pusa aiurea, uite-o!")... Mi-am dat seama ca nu tot nu a inteles de ce m-am revoltat, si i-am explicat regula cu "virgulita si spatiul" - atat...

Offf, copii ce sunteti, oare de ce nu v-ati ocupa cu ceva mai util (sa citit un manual de gramatica, de exemplu)?  Cati anisori aveti?  Ati absolvit gradinita? ;)

2. Treaba ta ce crezi despre semnul "?" - treaba mea cand si cum il utilizez - si, iarasi, treaba ta CE si CAT intelegi din toata povestea...  :)

3. Nu ma intereseaza punctele tale. Ca mi le dai, ca mi le iei - tot aia e. Nu mi-am propus sa conving pe nimeni de nimic, intrand pe forum... Incercasem sa comunic cu niste oameni care mi s-au parut, la un moment dat, placuti... Placuti par si acum, dar cred ca o sa ma tin cat mai departe de unii: desi stiu ca paranoia nu se ia - tot mai bine e sa nu riscam (eu sunt foarte prudenta de felul meu)... :)

Ultima modificare facuta de diorella (04-11-2008 23:52:37)


04-11-2008 23:49:26
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Avand in vedere doza de infatuare de care dai dovada, nu mai era nevoie sa mai dai indiciul "A". Evidenta manie a grandorii (a "stilului" :rolleyes::rolleyes: ) te face usor recognoscibila ... Mai pastrez totusi o foarte mica doza de indoiala, doar datorita faptului ca datele din profilul actual nu prea "bat" cu cele ale "personajului" la care ma refer ...

P.S. Multumesc pentru grija de a te tine departe de noi ... Este exact dupa cum spui, chiar daca paranoia nu se ia, e totusi foarte bine ca iei toate precautiile sa nu ajunga in preajma noastra ( si apropo de paranoia, ai reprodus textual din manualul tau de gramatica partea aia cum ca e treaba ta cand si cum utilizezi semnul "?" ...?!? :rolleyes::rolleyes: )

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 00:51:18)


05-11-2008 00:35:16
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Avand in vedere doza de infatuare de care dai dovada, nu mai era nevoie sa mai dai indiciul "A". Evidenta manie a grandorii (a "stilului"  ) te face usor recognoscibila ... Mai pastrez totusi o foarte mica doza de indoiala, doar datorita faptului ca datele din profilul actual nu prea "bat" cu cele ale "personajului" la care ma refer ...

P.S. Multumesc pentru grija de a te tine departe de noi ... Este exact dupa cum spui, chiar daca paranoia nu se ia, e totusi foarte bine ca iei toate precautiile sa nu ajunga in preajma noastra ( si apropo de paranoia, ai reprodus textual din manualul tau de gramatica partea aia cum ca e treaba ta cand si cum utilizezi semnul "?" ...?!?  )

Ultima modificare facuta de traven (Astazi 22:51:18)




:) Traven, repet e treaba ta, ce si cat intelegi. Degeaba umbli cu tot felul de insinuari (paranoice, sigur). NU AM MAI DISCUTAT cu niciun "traven" in viata mea! Ma distreaza faptul ca s-au "aprins" toti de la acel biet "A.(ceeasi)"... Acum, din dorinta de a vedea cat de departe poate ajunge "syber-paranoia", nu o sa dezvalui ce ar  trebui sa urmeze dupa A... Inteleg ca am calcat pe urmele unor "A." care s-au remarcat prin "infatuare". Ai citit insa bine mesajele mele, de te repezi sa ma "dentifici" cu tot felul de fantome care iti bantuie mintile? Sciuza-ma, din punctul meu de vedere, esti ridicol, si atat. La fel si ceilalti "speriati" de acel "A." - daca stiam, nici nu-l mentionam!  Dar acum, ca tot s-a dat drumul la disctractie...

Dumnezeu cu tine... Noapte buna!

Ultima modificare facuta de diorella (05-11-2008 01:04:51)


05-11-2008 00:51:46
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Ahaa, v-a mutat Extremul la Scoala de Sex :)
Io nu va mai caut p'aci, sper sa nu adormiti in timpul orelor :)


05-11-2008 01:01:20
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:

:) Traven, repet e treaba ta, ce si cat intelegi. Degeaba umbli cu tot felul de insinuari (paranoice, sigur). NU AM DISCUTAT cu niciun "traven" in viata mea! Ma distreaza faptul ca s-au "apins" tti de la acel biet "A.(ceeasi)"... Acum, din dorinta de vedea cat de departe poate ajunge paranoia voastra, nu o sa dezvalui nick-ul complet... Inteleg ca am calcat pe urmele unor "A." celebre prin "infatuarea" lor. Ai citi insa bine mesajele mele, de te repezi sa ma acuzi? Sciuza-ma, din punctul meu de vedere, esti ridicol, si atat. La fel si ceilalti "speriati" de acel "A." - daca stiam, nici nu-l mentionam! 

Dumnezeu cu tine, insa. Noapte buna!


Heheiiii, mama gramaticii, vezi ca incepi sa "mananci" literele, de ... emotie :rolleyes::rolleyes: ( tti, apins, ...)
Nu te mai "balbaii", calmeaza-te ... iar daca manecile sunt prea bine inodate la spate pentru ca sa-ti iei singura medicamentatia, striga-i pe paznici ...

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 01:52:12)


05-11-2008 01:05:27
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
NJD, s-ar putea sa ai dreptate, ca o neserioasa ce sunt, o sa adorm la scoala! :)

05-11-2008 01:05:56
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:


Avand in vedere doza de infatuare de care dai dovada, nu mai era nevoie sa mai dai indiciul "A". Evidenta manie a grandorii (a "stilului"  ) te face usor recognoscibila ... Mai pastrez totusi o foarte mica doza de indoiala, doar datorita faptului ca datele din profilul actual nu prea "bat" cu cele ale "personajului" la care ma refer ...

P.S. Multumesc pentru grija de a te tine departe de noi ... Este exact dupa cum spui, chiar daca paranoia nu se ia, e totusi foarte bine ca iei toate precautiile sa nu ajunga in preajma noastra ( si apropo de paranoia, ai reprodus textual din manualul tau de gramatica partea aia cum ca e treaba ta cand si cum utilizezi semnul "?" ...?!?  )

Ultima modificare facuta de traven (Astazi 22:51:18)




:) Traven, repet e treaba ta, ce si cat intelegi. Degeaba umbli cu tot felul de insinuari (paranoice, sigur). NU AM MAI DISCUTAT cu niciun "traven" in viata mea! Ma distreaza faptul ca s-au "aprins" toti de la acel biet "A.(ceeasi)"... Acum, din dorinta de a vedea cat de departe poate ajunge "syber-paranoia", nu o sa dezvalui ce ar  trebui sa urmeze dupa A... Inteleg ca am calcat pe urmele unor "A." care s-au remarcat prin "infatuare". Ai citit insa bine mesajele mele, de te repezi sa ma "dentifici" cu tot felul de fantome care iti bantuie mintile? Sciuza-ma, din punctul meu de vedere, esti ridicol, si atat. La fel si ceilalti "speriati" de acel "A." - daca stiam, nici nu-l mentionam!  Dar acum, ca tot s-a dat drumul la disctractie...

Dumnezeu cu tine... Noapte buna!


Sincer, mi-e straina semnificatia verbului a dentifica, dar il banuiesc a fi un termen din ... stomatologie :rolleyes::rolleyes:
... Si te "sciuz", nu-ti fa probleme ... ca doar "... de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere ... "

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 01:30:54)


05-11-2008 01:14:51
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:

NJD, s-ar putea sa ai dreptate, ca o neserioasa ce sunt, o sa adorm la scoala! :)


Pai, iar ?!? ... Macar la scoala asta incearca sa ramai treaza  ... :rolleyes::rolleyes:

Oricum , nu-ti fa probleme, e de la tratament ...
Nu bag mana in foc pe chestia asta, dar, din cate stiu, cei cu ... "probleme":rolleyes: ( ca tot ne-am "intretinut" pe tema paranoiei ) au o medicamentatie care induce o stare de somnolenta :rolleyes::D ...

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 01:37:50)


05-11-2008 01:22:26
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67
Traven, e ridicol faptul ca te iei de niste litere scapate, stiind foarte bine ca nu greselile erau subiectul acestei discutii... Mi se pare semnificativ faptul ca ai sacrificat ore pretioase de somn, pentru a te certa cu mine! Asta arata cat de importanta a fost "trecerea" mea pe aici si cat de mult te deranjeaza gandul ca nu stii cine sunt!  Ei bine, cu cat mai agresivi sunteti, cu atat mai putina sinceritate veti gasi la eventualii interlocutori, dragilor...:) Nu e vorba doar de mine, eu am si luat decizia cea mia buna.

P.S. Cam instabil "stilul" tau... Ma rog, s-ar putea sa ai dreptate si sa ti se traga de la medicatie, tu stii mai bine. Ai grija de tine! :)

Ultima modificare facuta de diorella (05-11-2008 07:48:27)


05-11-2008 07:43:28
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Prieteni !
Prieteni ,sa ne calmam ce naiba !
Noi acilea tre' sa ne ieducam sexual , ce naiba !
Uite-acu' m-am trezit si tocmai v-am citit .
Deci :
A zis Extremul ca cica la noi , la noi fomeile adica , orgasmul se face simtit pana si in sistemul limbic  la amigdale .
Extremule , n-ai stiinta cumva daca orgasmu' la femei se face simtit si pana-n buricele degetelor cand dam la tastatura ?Da' ejacularea ?

Ultima modificare facuta de titmouse (05-11-2008 09:05:02)


05-11-2008 09:01:34
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?

05-11-2008 09:11:52
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

zitreishtrei a scris:

Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?


He , he , he...ca bine zici , Zi33 ! Da' sa stii ca aici la topicul asta ti s-ar potrivi mai bine nick-ul Zi69 !
Si care-i sexologu' ala sexos care opiniaza ca orgasmul e 90% intelectual ? Ca mintea mea nu prea juiseaza in anumite momente , o ia la goana si ma trezesc dup-aia zicandu-mi : "vaaaai , unde naiba mi-a fost mintea ??"

Ultima modificare facuta de titmouse (05-11-2008 10:26:55)


05-11-2008 10:25:24
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
"Bebe sexologul" ar fi unul dintre ei, ca daca incepem sa ne referim la Freud, Young, masculii din zona s-ar putea arata timorati de cunostintele avute si ai sa-i vezi cum fug ca potarnichiile...
E demonstrat, ludica doamna, ca barbatii apreciaza mai mult stiinta dovedita atunci cand dam din fund, decat din gura.
(Rectific : si datul din gura il apreciaza, ba chiar mai mult, dar sa o facem fara vorbe :D )

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (05-11-2008 11:15:21)


05-11-2008 11:14:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stire paradoxala :D :

Femeile supraponderale au o activitate sexuala mult mai intensa decat cele suple. Studiile recente au contrazis impresia generala, aceea ca femeile plinute fac mai putin sex.


05-11-2008 12:31:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


zitreishtrei a scris:

Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?


He , he , he...ca bine zici , Zi33 ! Da' sa stii ca aici la topicul asta ti s-ar potrivi mai bine nick-ul Zi69 !
Si care-i sexologu' ala sexos care opiniaza ca orgasmul e 90% intelectual ? Ca mintea mea nu prea juiseaza in anumite momente , o ia la goana si ma trezesc dup-aia zicandu-mi : "vaaaai , unde naiba mi-a fost mintea ??"

Juisam postari, da' si postam juisari :D:D citeodata, zitreishtrei-shaijnoua ;) !!
Cit despre anatomia SNC (sist. nervos central), era doar o paralela din care rezulta umor involuntar, draga Tit, limba aia... din gura n-are a face cu sistemul limbic ! ;)
Serios acum, ai nimerit-o totusi cumva - in sensul ca unii mai tasteaza/naviga (prin poze nude mai ales :D) cu stinga si juiseaza cu dreapta ! :D:D

P.S. Si mai lasati naibilii sintaxa, morfologia etc: pina si io, the big/small XT :D, am renuntzat la vinarea greselilor...
Repet deci indemnul: Nu vad deloc miscareee !!! :D Hai la sex, neamuleeee !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2008 13:03:32)


05-11-2008 12:43:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:

Prea groasa!...gheata aia, mon cher :). Or fi ceva sanse cu "incalzirea atmosferica :rolleyes:
Acuma serios (iti imprumut un pic exprimarea), nu stiu care dintre forumisti s_ar incumeta sa_si verbalizeze fanteziile, dorintele CELE mai ascunse; poate in vise ( unde se dezlantuie inconstientul, desi unii sunt asa de pudici ca, nici in vis nu_si dau drumu') sau sub hipnoza.
Ca urmare si fiindca deoarece :D...Ia poftiti!! simpatici forumisti (ambele genuri) la o SIESTA ...si fara autosugestia "somn adanc sa nu ma fure"!

Ce zici tu, draga miha_f, se cam confirma - multa pudibonderie vaz p-acilea (de offtopicuri de sa mai zic? :D), chiar sub anonimatul netului... :rolleyes:
Hai sa-ncerc imprimarea unui nou impuls (sau shut in fund/pas inainte :D) topicului, c-o intrebare poate deja uzata, dar care merita pusa cred mai des:

Nu credeti si voi, fetele/baietii moshului :D, ca renuntarea la impartirea maniheista in "sex permis acasa/permis doar la coorve" ar simplifica mult viata unora si-ar mai rari ruperile... doar aparent inexplicabile ale unor relatii/caZnicii ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2008 13:13:20)


05-11-2008 13:06:26
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

mihaela_f a scris:

Prea groasa!...gheata aia, mon cher :). Or fi ceva sanse cu "incalzirea atmosferica :rolleyes:
Acuma serios (iti imprumut un pic exprimarea), nu stiu care dintre forumisti s_ar incumeta sa_si verbalizeze fanteziile, dorintele CELE mai ascunse; poate in vise ( unde se dezlantuie inconstientul, desi unii sunt asa de pudici ca, nici in vis nu_si dau drumu') sau sub hipnoza.
Ca urmare si fiindca deoarece :D...Ia poftiti!! simpatici forumisti (ambele genuri) la o SIESTA ...si fara autosugestia "somn adanc sa nu ma fure"!

decat sa le verbalizez, prefer sa-mi pun fanteziile in practica :)

Ultima modificare facuta de vaics (06-11-2008 11:02:08)


05-11-2008 13:09:43
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:

Traven, e ridicol faptul ca te iei de niste litere scapate, stiind foarte bine ca nu greselile erau subiectul acestei discutii... Mi se pare semnificativ faptul ca ai sacrificat ore pretioase de somn, pentru a te certa cu mine! Asta arata cat de importanta a fost "trecerea" mea pe aici si cat de mult te deranjeaza gandul ca nu stii cine sunt!  Ei bine, cu cat mai agresivi sunteti, cu atat mai putina sinceritate veti gasi la eventualii interlocutori, dragilor...:) Nu e vorba doar de mine, eu am si luat decizia cea mia buna.

P.S. Cam instabil "stilul" tau... Ma rog, s-ar putea sa ai dreptate si sa ti se traga de la medicatie, tu stii mai bine. Ai grija de tine! :)


Nu te mai (auto)flat(ul)a :rolleyes::x privitor la importanta ta aici ( din nou manifesti simptome evidente de mania grandorii ) ...
Crede-ma ca "ma doare-n cot" ( si nici macar acolo ) cine esti, iar replica ti-o dau doar pentru a-ti mai amputa din aroganta. Iar incercarea de a "intoarce" replicile mele pentru a construi o "glumitza" :rolleyes::rolleyes: secondhand e de-a dreptul patetica. Prea pustie "mansarda" pentru replici proprii ?!? ...

P.S. Ha,ha,ha !!! ... Partea in care ma avertizezi sa nu ma astept la sinceritate din partea ta, trebuie sa marturisesc ca ... "mi-a zdruncinat lumea din temelii" :rolleyes::D:D:D ...
Ce sa mai zic altceva decat ca dupa chestia asta, graficul penibilului tau a depasit coala si a murdarit tavanul :rolleyes: ...
Opreste-te !!! ...  fie-ti mila de vecini :x:rolleyes: ...

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 15:59:22)


05-11-2008 15:32:09
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:

Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?



:D:D:D ... Nu toti ;) ... La unii, postarile, departe de a fi juisari, seamana mai degraba cu dejectiile care inspira probabil si nickname-ul ( evident avand in vedere frecventele greseli "de o litera" :rolleyes::x ale respectivei, care de data asta au dus la inlocuirea eronata < in a treia pozitie din nick > a primei vocale cu a patra ) ... Eh, rezultatul direct al mancarimilor din zona ... "actiunii" :rolleyes::rolleyes: ...  Iar semnificatia pro-funda a inserarii (dealtfel superflua) a consoanei duble, este doar de natura sa ne abata atentia de la faptul ca alias-ul este practic ... in-cur(cator)...:rolleyes::rolleyes:

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 19:14:01)


05-11-2008 17:29:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

Prea groasa!...gheata aia, mon cher :). Or fi ceva sanse cu "incalzirea atmosferica :rolleyes:
Acuma serios (iti imprumut un pic exprimarea), nu stiu care dintre forumisti s_ar incumeta sa_si verbalizeze fanteziile, dorintele CELE mai ascunse; poate in vise ( unde se dezlantuie inconstientul, desi unii sunt asa de pudici ca, nici in vis nu_si dau drumu') sau sub hipnoza.
Ca urmare si fiindca deoarece :D...Ia poftiti!! simpatici forumisti (ambele genuri) la o SIESTA ...si fara autosugestia "somn adanc sa nu ma fure"!

Ce zici tu, draga miha_f, se cam confirma - multa pudibonderie vaz p-acilea (de offtopicuri de sa mai zic? :D), chiar sub anonimatul netului... :rolleyes:
Hai sa-ncerc imprimarea unui nou impuls (sau shut in fund/pas inainte :D) topicului, c-o intrebare poate deja uzata, dar care merita pusa cred mai des:

Nu credeti si voi, fetele/baietii moshului :D, ca renuntarea la impartirea maniheista in "sex permis acasa/permis doar la coorve" ar simplifica mult viata unora si-ar mai rari ruperile... doar aparent inexplicabile ale unor relatii/caZnicii ?! :rolleyes:

Reveniti adica rogu-va ontopic, fratilor (si surorilor) !! :D:D
Si incercati macar raspunsuri... in doi peri :D la intrebarea aia "albastra". ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-11-2008 18:03:59)


05-11-2008 18:01:14
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:


Nu credeti si voi, fetele/baietii moshului :D, ca renuntarea la impartirea maniheista in "sex permis acasa/permis doar la coorve" ar simplifica mult viata unora si-ar mai rari ruperile... doar aparent inexplicabile ale unor relatii/caZnicii ?! :rolleyes:

... incercati macar raspunsuri... in doi peri :D la intrebarea aia "albastra". ;)


Hmmm, chestia cu coorvele ( cum le zici tu) e ca si cum ai pretinde ca mergi la o vanatoare de tigrii, dar, de fapt, tigrul pe care urmeaza sa-l vanezi este legat cu lant intr-un tarc. Pai atunci ce mama zmeilor de vanator ai mai fi ?!? ...
Deci fara ca aprecierea care urmeaza sa prezinte vreo legatura cu asa zisa morala, gasesc  totusi treaba asta oarecum stigmatizanta.
Eh, cu totul altceva este atunci cand exista o atractie reciproca ( in care intersul material nu joaca nici un rol ) ;  in acest caz, consider ca orice este permis atata timp cat produce placere ambilor parteneri. Deci, cu cat imaginatia este mai bogata si cu cat cuplul este mai deschis la noi experiente, cu atat mai ... bine ;). In momentul in care intr-o relatie/caZnicie este nevoie de refulari de natura celor aduse in discutie de tine, e clar ca ceva "schioapata" in ceea ce priveste compatibilitatea, iar directia in care se indreapta cuplul este o relatie in care formalul predomina din ce in ce mai mult ...

Ultima modificare facuta de traven (05-11-2008 21:55:20)


05-11-2008 19:23:30
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

traven a scris:


zitreishtrei a scris:

Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?



:D:D:D ... Nu toti ;) ... La unii, postarile, departe de a fi juisari, seamana mai degraba cu dejectiile care inspira probabil si nickname-ul ( evident avand in vedere frecventele greseli "de o litera" :rolleyes::x ale respectivei, care de data asta au dus la inlocuirea eronata < in a treia pozitie din nick > a primei vocale cu a patra ) ... Eh, rezultatul direct al mancarimilor din zona ... "actiunii" :rolleyes::rolleyes: ...  Iar semnificatia pro-funda a inserarii (dealtfel superflua) a consoanei duble, este doar de natura sa ne abata atentia de la faptul ca alias-ul este practic ... in-cur(cator)...:rolleyes::rolleyes:

Incearca, pe viitor, sa eviti functia "Raspundeti la acest mesaj", daca eu sunt autoarea randurilor respective.
Stiu ca e plina lumea de "suficienti" ca tine, nu trebuie sa-mi atragi atentia.


06-11-2008 00:05:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

traven a scris:


Xtremul a scris:


Nu credeti si voi, fetele/baietii moshului :D, ca renuntarea la impartirea maniheista in "sex permis acasa/permis doar la coorve" ar simplifica mult viata unora si-ar mai rari ruperile... doar aparent inexplicabile ale unor relatii/caZnicii ?! :rolleyes:

... incercati macar raspunsuri... in doi peri :D la intrebarea aia "albastra". ;)


Hmmm, chestia cu coorvele ( cum le zici tu) e ca si cum ai pretinde ca mergi la o vanatoare de tigrii, dar, de fapt, tigrul pe care urmeaza sa-l vanezi este legat cu lant intr-un tarc. Pai atunci ce mama zmeilor de vanator ai mai fi ?!? ...
Deci fara ca aprecierea care urmeaza sa prezinte vreo legatura cu asa zisa morala, gasesc  totusi treaba asta oarecum stigmatizanta.
Eh, cu totul altceva este atunci cand exista o atractie reciproca ( in care intersul material nu joaca nici un rol ) ;  in acest caz, consider ca orice este permis atata timp cat produce placere ambilor parteneri. Deci, cu cat imaginatia este mai bogata si cu cat cuplul este mai deschis la noi experiente, cu atat mai ... bine ;). In momentul in care intr-o relatie/caZnicie este nevoie de refulari de natura celor aduse in discutie de tine, e clar ca ceva "schioapata" in ceea ce priveste compatibilitatea, iar directia in care se indreapta cuplul este o relatie in care formalul predomina din ce in ce mai mult ...

1. Nu le ZIC coorve, cumetre, scriu doar asa, altfel apar automat alte nazbatii :D aici (uite ca acum scriu curve si-o sa vezi ce apare).
Hmmm, a-nnebunit lupu' :D, vad ca apare "curve" acum... :rolleyes:

2. Inteleg ideea lipsei de noima a "vinatorii de tigri... din hartie=bancnote" ;) (si chiar o aprob, sexul pe bani fiind doar o prestatzie de servicii :( deloc incitanta si-atit); nu subtema asta era insa adusa-n discutie. Ce, am lansat io vreun sondaj cu titlul: "Va duceti la curve, baieti? (sau... la gigoloi, fetele moshului?) :D Si-i bine-acolo, va placu ?" :D Nici vorba !!!

3. Ultima ta fraza, sub aparentza logicii, imi pare cam inchidere-n sofism (fiindca seamana cu sarpele care-si inghite coada ideea: "daca are nevoie caZnicia de varietate-n plan sexual, e dusa naibii" :rolleyes:). Sa-nteleg deci ca daca n-are nevoie decit de pozitia misionarului, e perfecta ?? :D:D Sau - si mai straniu - ca rarele cupluri dezinhibate-n intimitate ar fi... cazute-n formalism ?! :rolleyes:
Aoileu, ar fi grav pentru mine, mi s-ar narui nu doar incredera in Platon ori Aristotel, ci si senzatia ca n-am trait autist :D o juma' de secol, zau. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-11-2008 01:58:42)


06-11-2008 01:27:51
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:


traven a scris:


Xtremul a scris:


Nu credeti si voi, fetele/baietii moshului :D, ca renuntarea la impartirea maniheista in "sex permis acasa/permis doar la coorve" ar simplifica mult viata unora si-ar mai rari ruperile... doar aparent inexplicabile ale unor relatii/caZnicii ?! :rolleyes:

... incercati macar raspunsuri... in doi peri :D la intrebarea aia "albastra". ;)


Hmmm, chestia cu coorvele ( cum le zici tu) e ca si cum ai pretinde ca mergi la o vanatoare de tigrii, dar, de fapt, tigrul pe care urmeaza sa-l vanezi este legat cu lant intr-un tarc. Pai atunci ce mama zmeilor de vanator ai mai fi ?!? ...
Deci fara ca aprecierea care urmeaza sa prezinte vreo legatura cu asa zisa morala, gasesc  totusi treaba asta oarecum stigmatizanta.
Eh, cu totul altceva este atunci cand exista o atractie reciproca ( in care intersul material nu joaca nici un rol ) ;  in acest caz, consider ca orice este permis atata timp cat produce placere ambilor parteneri. Deci, cu cat imaginatia este mai bogata si cu cat cuplul este mai deschis la noi experiente, cu atat mai ... bine ;). In momentul in care intr-o relatie/caZnicie este nevoie de refulari de natura celor aduse in discutie de tine, e clar ca ceva "schioapata" in ceea ce priveste compatibilitatea, iar directia in care se indreapta cuplul este o relatie in care formalul predomina din ce in ce mai mult ...

1. Nu le ZIC coorve, cumetre, scriu doar asa, altfel apar automat alte nazbatii :D aici (uite ca acum scriu curve si-o sa vezi ce apare).
Hmmm, a-nnebunit lupu' :D, vad ca apare "curve" acum... :rolleyes:

2. Inteleg ideea lipsei de noima a "vinatorii de tigri... din hartie=bancnote" ;) (si chiar o aprob, sexul pe bani fiind doar o prestatzie de servicii :( deloc incitanta si-atit); nu subtema asta era insa adusa-n discutie. Ce, am lansat io vreun sondaj cu titlul: "Va duceti la curve, baieti? (sau... la gigoloi, fetele moshului?) :D Si-i bine-acolo, va placu ?" :D Nici vorba !!!

3. Ultima ta fraza, sub aparentza logicii, imi pare cam inchidere-n sofism (fiindca seamana cu sarpele care-si inghite coada ideea: "daca are nevoie caZnicia de varietate-n plan sexual, e dusa naibii" :rolleyes:). Sa-nteleg deci ca daca n-are nevoie decit de pozitia misionarului, e perfecta ?? :D:D Sau - si mai straniu - ca rarele cupluri dezinhibate-n intimitate ar fi... cazute-n formalism ?! :rolleyes:
Aoileu, ar fi grav pentru mine, mi s-ar narui nu doar incredera in Platon ori Aristotel, ci si senzatia ca n-am trait autist :D o juma' de secol, zau. :)


Privitor la punctul 3, probabil ca nu ai citit atent, sau nu am fost eu destul de clar. Refularile la care ma refeream erau legate de mersul la coorve ( subiectul discutiei ).

Practic, vroiam sa spun ca o relatie in care partenerii nu sunt pe aceeasi "lungime de unda" privitor la fantezii sexuale, astfel incat unul dintre ei are nevoie de alta(e) persoana(e) pentru a-si indeplini aceste fantezii ( indiferent daca este implicat sau nu si interesul material ), este de fapt o relatie care va fi afectata din ce in ce mai mult de formal.

Ultima modificare facuta de traven (06-11-2008 05:01:34)


06-11-2008 04:04:52
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:


traven a scris:


zitreishtrei a scris:

Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?



:D:D:D ... Nu toti ;) ... La unii, postarile, departe de a fi juisari, seamana mai degraba cu dejectiile care inspira probabil si nickname-ul ( evident avand in vedere frecventele greseli "de o litera" :rolleyes::x ale respectivei, care de data asta au dus la inlocuirea eronata < in a treia pozitie din nick > a primei vocale cu a patra ) ... Eh, rezultatul direct al mancarimilor din zona ... "actiunii" :rolleyes::rolleyes: ...  Iar semnificatia pro-funda a inserarii (dealtfel superflua) a consoanei duble, este doar de natura sa ne abata atentia de la faptul ca alias-ul este practic ... in-cur(cator)...:rolleyes::rolleyes:

Incearca, pe viitor, sa eviti functia "Raspundeti la acest mesaj", daca eu sunt autoarea randurilor respective.
Stiu ca e plina lumea de "suficienti" ca tine, nu trebuie sa-mi atragi atentia.


Practic, tinta era madam diorella, iar referirea la postarea ta era tangentiala, nu stiu de ce ai interpretat-o ca un atac la propria-ti persoana.
In cazul in care ai inteles despre ce era vorba , dar din diverse motive ai tinut totusi sa-mi adresezi "sfatul" privitor le evitarea raspunsurilor la postarile tale, iti reamintesc faptul ca ne aflam pe un forum, deci faptul ca raspund unor postari nu se traduce neaparat in tentativa de a initia un dialog cu persoana respectiva, ci de a aproba/completa/combate ideile lansate, sau de a le folosi ca baza pentru propriile postari, asa ca treaba cu atrasul atentiei tale ma lasa rece. Iar daca urmaresti postarile care au ca rezultat interventia pe care o citezi, ai sa observi ca cele scrise nu au nici o legatura cu manifestarea suficientei de sine, ci reprezinta chiar un atac in toata regula ( in traducere, scopul nu tinea de impresionarea unor terte persoane prin "umflarea pectoralilor sau bicepsilor" :rolleyes: neuronali, ci era acela de a "trage" niste "bobarnace" userului amintit ).

Ultima modificare facuta de traven (06-11-2008 05:04:49)


06-11-2008 04:38:22
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Topicul are o cu totul alta tema decat aceea dedicata analizei gramaticale, traven . Si chiar de ar fi asa, diorela nu facea greseli in acorduri, doar sarea niste litere - chestie de neatentie sau manichiura abia facuta.
Dupa ce am lamurit aspectul asta, iti adresez indemnul de a ne impartasi experienta ta in materie de sex, poate reusim sa ajungem la orgasm si mai juisam  cateva idei.


06-11-2008 09:02:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(

06-11-2008 11:48:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(

Las' ca poate sa mai posteze (si sper s-o mai si faca Diorella), ma chere, si-n plus io cred ca nici nu-i deloc "biata femeie"... ;)
Doar o femeie mai sensibila poate (fiindca nu toate sinteti asa, contrar unor fixuri clasice. :))

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-11-2008 14:16:30)


06-11-2008 12:31:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(

Las' ca poate sa mai posteze (si sper s-o mai si faca Diorella), ma chere, si-n plus io cred ca nici nu-i deloc "biata femeie"... ;)
Doar o femeie mai sensibila poate (fiindca nu toate sint asa, contrar unor fixuri clasice. :))

Si eu sper...si chiar o rog sa revina pe forum!=)


06-11-2008 12:39:49
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(


Vad ca este necesar sa reamintesc faptul ca "biata femeie"  a initiat toata tarasenia, cu "glumitze" :rolleyes::x de genul :

diorella a scris:


... Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva? ...


diorella a scris:

   
... Offf, copii ce sunteti, oare de ce nu v-ati ocupa cu ceva mai util (sa citit un manual de gramatica, de exemplu)?  Cati anisori aveti?  Ati absolvit gradinita? ...

s.a.

Deci tentativele de a o martiriza nu prea isi gasesc  justificari  ; ...  iar aceasta este ultima mea referire la un subiect care, din punctul meu de vedere, nu mai prezinta nicio importanta ...

Ultima modificare facuta de traven (07-11-2008 23:05:01)


06-11-2008 12:50:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

traven a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(


Vad ca este necesar sa reamintesc faptul ca "biata femeie"  a initiat toata tarasenia, cu "gumitze" :rolleyes::x de genul :

diorella a scris:


... Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva? ...


diorella a scris:

   
... Offf, copii ce sunteti, oare de ce nu v-ati ocupa cu ceva mai util (sa citit un manual de gramatica, de exemplu)?  Cati anisori aveti?  Ati absolvit gradinita? ...

s.a.

Deci tentativele de a o martiriza nu prea isi gasesc  justificari  ; ...  iar aceasta este ultima mea referire la un subiect care, din punctul meu de vedere, nu mai prezinta nici o importanta ...

mda...ai si tu dreptatea ta...ce sa mai spun?=(


06-11-2008 14:39:25
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
daca tot n-avea chef de sex, fie el si virtual, mai bine ca s-a retras :D

07-11-2008 11:22:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

vaics a scris:

daca tot n-avea chef de sex, fie el si virtual, mai bine ca s-a retras :D
Ei,ca doar nu toti care au cont pe matrimoniale au chef de asa ceva...=D=D

07-11-2008 16:50:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Relative opinii, ma chere: pe de-o parte, vaics puncteaza binisor punctul pe I :) (iar cine chiar n-are chef de sex, are la dispozitie destule situri literare, filosofice, chiar masonice :D etc).
Fiindca, in definitiv, sintagma "casatoriale fara sex" e o aberatie, nu?? :rolleyes:

Pe de alta parte, nu toate femeile "sar direct la castana" ;) cum viseaza unii p-acilea...
Mai vor adica sa exploreze oarece abisuri psihologice :D, inainte "sa si-o puna" !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-11-2008 18:22:55)


07-11-2008 18:16:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ai inteles perfect! ce-ai scris la urma am vrut sa se inteleaga...;)
=D=D


07-11-2008 18:34:34
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Relative opinii, ma chere: pe de-o parte, vaics puncteaza binisor punctul pe I :) (iar cine chiar n-are chef de sex, are la dispozitie destule situri literare, filosofice, chiar masonice :D etc).
Fiindca, in definitiv, sintagma "casatoriale fara sex" e o aberatie, nu?? :rolleyes:

Pe de alta parte, nu toate femeile "sar direct la castana" ;) cum viseaza unii p-acilea...
Mai vor adica sa exploreze oarece abisuri psihologice :D, inainte "sa si-o puna" !!! :D:D


Abisurile psihoologice pot fi explorate si dupa ...ce atata pierdere de timp ?? ca viata-i scurta...si daca constati dup-aia ca n-ai cu cine explora abisuri psihohologice , tot e bine ...c-ai economisit niste timp...prin urmare iesi tot in castig...

Ultima modificare facuta de titmouse (07-11-2008 18:54:29)


07-11-2008 18:44:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iarasi teoria relativitatzii-i valabila, draga pitzigoala: ;) in timpul aparent cistigat :rolleyes: cotzaindu-te c-un ciumpalac fad :D poti pierde ocazia intersectarii cu alt "abisal veritabil" !!! :D

07-11-2008 20:03:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Iarasi teoria relativitatzii-i valabila, draga pitzigoala: ;) in timpul aparent cistigat :rolleyes: cotzaindu-te c-un ciumpalac fad :D poti pierde ocazia intersectarii cu alt "abisal veritabil" !!! :D

...acum zic si eu ca Zi33 tradu-mi expresia "abisal veritabil"=D=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (08-11-2008 06:46:35)


08-11-2008 06:46:11
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Iarasi teoria relativitatzii-i valabila, draga pitzigoala: ;) in timpul aparent cistigat :rolleyes: cotzaindu-te c-un ciumpalac fad :D poti pierde ocazia intersectarii cu alt "abisal veritabil" !!! :D

...acum zic si eu ca Zi33 tradu-mi expresia "abisal veritabil"=D=D



Cu atat mai mult cu cat e vorba de Xtremul, care se dovedeste a fi o adevarata "locomotiva" care tracteaza destule vagoane-topic, nu ma pot abtine de la o mica tachinerie, care sper sa nu dea vreun motiv de a fi interpretata altfel.
Deci, sa fie vreo legatura cu expresia : "din putzul gandirii ?!? ... " :):D:D ...


08-11-2008 14:01:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi, mai potrivita ar fi aici expresia "din putza gindirii", cumetre Traven !!! :D:D

P.S. Observ un fenomen... doar aparent straniu: topicurile-n care raspund unor remarci postate de forumiste ramin "in suspensie pe termen nedefinit" ;) dupa replicile mele (deseori si ale altor barbati, de fapt).
Si "reinvie" abia cind mai posteaza... tot un barbat. :D
Sau sint bruiate de postari de-a-n pixu' :D, fara nicio legatura cu tema discutata (ori firul logic al dialogului :().
Ce-o insemna asta oare? :rolleyes: Fiindca "criza feminina de argumente/idei" nu-ndraznesc macar sa cred a fi... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 14:08:49)


08-11-2008 14:28:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Iarasi teoria relativitatzii-i valabila, draga pitzigoala: ;) in timpul aparent cistigat :rolleyes: cotzaindu-te c-un ciumpalac fad :D poti pierde ocazia intersectarii cu alt "abisal veritabil" !!! :D

...acum zic si eu ca Zi33 tradu-mi expresia "abisal veritabil"=D=D

Mai bine ti-o traduc p-aia de "ciumpalac fad" :D, ma chere, ca-i mai simplu: 99,5% din barbatii actuali adica. ;)
Restu' de 0,5% sint "abisali veritabili" ;) - hai sa-ti dau totusi si-o definitie mai... frusta:
"Abisali veritabili = rarii barbati care nu-s doar... extensia unei powli" !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-11-2008 14:40:56)


08-11-2008 14:30:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Iarasi teoria relativitatzii-i valabila, draga pitzigoala: ;) in timpul aparent cistigat :rolleyes: cotzaindu-te c-un ciumpalac fad :D poti pierde ocazia intersectarii cu alt "abisal veritabil" !!! :D

...acum zic si eu ca Zi33 tradu-mi expresia "abisal veritabil"=D=D

Mai bine ti-o traduc p-aia de "ciumpalac fad" :D, ma chere, ca-i mai simplu: 99,5% din barbatii actuali adica. ;)
Restu' de 0,5% sint "abisali veritabili" ;) - hai sa-ti dau totusi si-o definitie mai... frusta:
"Abisali veritabili = rarii barbati care nu-s doar... extensia unei powli" !!! :D:D hihihi

abisala si explicatia ta...;)
=D=D


08-11-2008 15:51:40
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

tasha 1951 a scris:


vaics a scris:

daca tot n-avea chef de sex, fie el si virtual, mai bine ca s-a retras :D
Ei,ca doar nu toti care au cont pe matrimoniale au chef de asa ceva...=D=D

inseamna ca mai sunt unii/unele care au timp de pierdut aiurea :D


09-11-2008 12:19:08
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197
url...:x :x

Una din regulile de baza ale educatiei, incipiente :D, sexuale( daca nu supra-sexuala). Intzelege cine poate;)...explicatiile le las pe seama prolix'lor :D :D (vezi postarea de mai jos) :D :D

Ultima modificare facuta de mihaela_f (12-11-2008 14:39:11)


12-11-2008 13:56:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Hihihi, mai potrivita ar fi aici expresia "din putza gindirii", cumetre Traven !!! :D:D

P.S. Observ un fenomen... doar aparent straniu: topicurile-n care raspund unor remarci postate de forumiste ramin "in suspensie pe termen nedefinit" ;) dupa replicile mele (deseori si ale altor barbati, de fapt).
Si "reinvie" abia cind mai posteaza... tot un barbat. :D
Sau sint bruiate de postari de-a-n pixu' :D, fara nicio legatura cu tema discutata (ori firul logic al dialogului :().
Ce-o insemna asta oare? :rolleyes: Fiindca "criza feminina de argumente/idei" nu-ndraznesc macar sa cred a fi... :D:D

Aoileu, e grava apatia vremilor astora :( - vad ca nici macar injurat nu mai sint... :D:D
Clar, e cazu' sa ies la pensie (de pe forum doar... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 14:09:07)


12-11-2008 14:05:29
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la