Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / Educatie SUPRA-SEXUALA. ;-) Tradus:"din tot ce-i mai frumos pe lume...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

traven a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(


Vad ca este necesar sa reamintesc faptul ca "biata femeie"  a initiat toata tarasenia, cu "glumitze" :rolleyes::x de genul :

diorella a scris:


... Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva? ...


diorella a scris:

   
... Offf, copii ce sunteti, oare de ce nu v-ati ocupa cu ceva mai util (sa citit un manual de gramatica, de exemplu)?  Cati anisori aveti?  Ati absolvit gradinita? ...

s.a.

Deci tentativele de a o martiriza nu prea isi gasesc  justificari  ; ...  iar aceasta este ultima mea referire la un subiect care, din punctul meu de vedere, nu mai prezinta nicio importanta ...


Diorella cred ca a fost doar una din multele clone ale aceleiasi Lilith,cu multiple (asa crede ea,pare mai complex,complicat,deci "interesanta") personalitati (dar cu acelasi fix si xtrem narcisism) ce bantuie pe forum de cateva luni (probabil ani) :D .... Generale  :)

P.S.  Rog pe aceasta cale Prea Marele Uzurpator,sa-i redea functia , o merita mai mult ca nimeni. ;)

Mai am o rugaminte adresata tuturor,sa ma ajute sa-mi recastig capacitatea  de a scrie corect , gramatical ....eventual  schimbari ce s-au petrecut in ultimii 20 de ani...etc.Adica sa ma corectati ,rog totusi sa nu fie cu insulte sau umiliri gratuite. :)

Ultima modificare facuta de stromboli (12-11-2008 14:38:07)


12-11-2008 14:33:49
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

Hihihi, mai potrivita ar fi aici expresia "din putza gindirii", cumetre Traven !!! :D:D

P.S. Observ un fenomen... doar aparent straniu: topicurile-n care raspund unor remarci postate de forumiste ramin "in suspensie pe termen nedefinit" ;) dupa replicile mele (deseori si ale altor barbati, de fapt).
Si "reinvie" abia cind mai posteaza... tot un barbat. :D
Sau sint bruiate de postari de-a-n pixu' :D, fara nicio legatura cu tema discutata (ori firul logic al dialogului :().
Ce-o insemna asta oare? :rolleyes: Fiindca "criza feminina de argumente/idei" nu-ndraznesc macar sa cred a fi... :D:D

Aoileu, e grava apatia vremilor astora :( - vad ca nici macar injurat nu mai sint... :D:D
Clar, e cazu' sa ies la pensie (de pe forum doar... ;))

si eu cu cine mai combat? :D


12-11-2008 14:37:24
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
he he ... xtremule...eterna criza a superficialitatii... te cam loveste la moral din cand in cand :) inca nu te-ai obijnuit cu "aceste" capricii ale forumului ? :D

12-11-2008 14:41:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mihaela_f a scris:

url...:x :x
http://img120.imageshack.us/img120/9899/153hm1.jpg
Una din regulile de baza ale educatiei, incipiente :D, sexuale( daca nu supra-sexuala). Intzelege cine poate;)...explicatiile le las pe seama prolix'lor :D :D (vezi postarea de mai jos) :D :D

Bre mai draga conciso :D, imi place ca (in general zic acu') tare va place :D prolicsii sa va abureasca "romantic" cica ;), da' cind vine vorba de reciproca teoremei... pauza totala !!! :D:D

Concluzie/decizie logica: (inca) astept p-acilea o tipa care sa aiba... si mai multa abureala-n dotarea de serie :D decit mine si-atunci chiar promit c-o sa irump exploziv :D din virtual in real !!!!! (ca de propria-mi vrajeala m-am cam saturat si io.... :D:D hihihi)

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 14:54:41)


12-11-2008 14:49:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:

he he ... xtremule...eterna criza a superficialitatii... te cam loveste la moral din cand in cand :) inca nu te-ai obijnuit cu "aceste" capricii ale forumului ? :D

Ba da, cumetre S; pina si cu replicile (aparent doar rautacioase) ale conului vaics :D m-am obisnuit.


12-11-2008 14:57:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:


traven a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(


Vad ca este necesar sa reamintesc faptul ca "biata femeie"  a initiat toata tarasenia, cu "glumitze" :rolleyes::x de genul :

diorella a scris:


... Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva? ...


diorella a scris:

   
... Offf, copii ce sunteti, oare de ce nu v-ati ocupa cu ceva mai util (sa citit un manual de gramatica, de exemplu)?  Cati anisori aveti?  Ati absolvit gradinita? ...

s.a.

Deci tentativele de a o martiriza nu prea isi gasesc  justificari  ; ...  iar aceasta este ultima mea referire la un subiect care, din punctul meu de vedere, nu mai prezinta nicio importanta ...


Diorella cred ca a fost doar una din multele clone ale aceleiasi Lilith,cu multiple (asa crede ea,pare mai complex,complicat,deci "interesanta") personalitati (dar cu acelasi fix si xtrem narcisism) ce bantuie pe forum de cateva luni (probabil ani) :D .... Generale  :)

P.S.  Rog pe aceasta cale Prea Marele Uzurpator,sa-i redea functia , o merita mai mult ca nimeni. ;)

Mai am o rugaminte adresata tuturor,sa ma ajute sa-mi recastig capacitatea  de a scrie corect , gramatical ....eventual  schimbari ce s-au petrecut in ultimii 20 de ani...etc.Adica sa ma corectati ,rog totusi sa nu fie cu insulte sau umiliri gratuite. :)

Postez aici, desi ar fi trebuit poate la topicul "Bunker-2012":

DECRET PARA-SIGILAT :D
Prin prezenta, Traven (aka Moebius) e numit in functia imperios necesara de Sef al Serviciului Secret Bunkeristanez si nu in fosta pozitie de Ministru al Fortzoaselor :D Armate, pe care trebuie musai s-o accepte temerarul Stromboli (aka Soryn), care, daca refuza din nou inalta fonctzie, o sa si-o ia pe cocoasha :D:D de la mine, oricit de antrenat ar fi !!! Motivatie: sus-numitul Traven s-a dovedit Xtrem ;) de abil in operatiunea de camuflare a adevaratei sale identitati ;) - abia cu greu chiar si io, The Big XT-CT, dindu-mi seama ca EL E ALA si nu altu'. :D:D

P.S. Fii pe pace, generale Stromboli ;) ca scrii mai corect decit multi din zona asta. Dac-o fi cazul, ti-oi mai zice io una-alta (constructiv, normal :)) apropo de gramatici.

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2008 15:26:01)


12-11-2008 15:11:14
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

Xtremul a scris:


mihaela_f a scris:

url...:x :x
http://img120.imageshack.us/img120/9899/153hm1.jpg
Una din regulile de baza ale educatiei, incipiente :D, sexuale( daca nu supra-sexuala). Intzelege cine poate;)...explicatiile le las pe seama prolix'lor :D :D (vezi postarea de mai jos) :D :D

Bre mai draga conciso :D, imi place ca (in general zic acu') tare va place :D prolicsii sa va abureasca "romantic" cica ;), da' cind vine vorba de reciproca teoremei... pauza totala !!! :D:D


Pai, ia sa vedem! Ce_ai zice de o..."impacare cromatica" sau o "fuzionare prin transparenta"?! desi nu mi_ar displace o compozitie "prin amprenta (corporala, fireste...), fovista"  :D :D 
Oricum, nu_i nime la ora asta p'aci  ;)  :D
Mai nu vrea si...mai se lasa :D Sa nu_mi invoci tonurile pale;) sau clar-obscurul ca ti_o spun p'aia cu perspectiva  :D :D (si proportia de aur ;) dar, nu cea bizantina).

Ultima modificare facuta de mihaela_f (12-11-2008 18:40:08)


12-11-2008 18:10:41
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:


stromboli a scris:


traven a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(


Vad ca este necesar sa reamintesc faptul ca "biata femeie"  a initiat toata tarasenia, cu "glumitze" :rolleyes::x de genul :

diorella a scris:


... Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva? ...


s.a.

Deci tentativele de a o martiriza nu prea isi gasesc  justificari  ; ...  iar aceasta este ultima mea referire la un subiect care, din punctul meu de vedere, nu mai prezinta nicio importanta ...


Diorella cred ca a fost doar una din multele clone ale aceleiasi Lilith,cu multiple (asa crede ea,pare mai complex,complicat,deci "interesanta") personalitati (dar cu acelasi fix si xtrem narcisism) ce bantuie pe forum de cateva luni (probabil ani) :D .... Generale  :)

P.S.  Rog pe aceasta cale Prea Marele Uzurpator,sa-i redea functia , o merita mai mult ca nimeni. ;)

Mai am o rugaminte adresata tuturor,sa ma ajute sa-mi recastig capacitatea  de a scrie corect , gramatical ....eventual  schimbari ce s-au petrecut in ultimii 20 de ani...etc.Adica sa ma corectati ,rog totusi sa nu fie cu insulte sau umiliri gratuite. :)

Postez aici, desi ar fi trebuit poate la topicul "Bunker-2012":

DECRET PARA-SIGILAT :D
Prin prezenta, Traven (aka Moebius) e numit in functia imperios necesara de Sef al Serviciului Secret Bunkeristanez si nu in fosta pozitie de Ministru al Fortzoaselor :D Armate, pe care trebuie musai s-o accepte temerarul Stromboli (aka Soryn), care, daca refuza din nou inalta fonctzie, o sa si-o ia pe cocoasha :D:D de la mine, oricit de antrenat ar fi !!! Motivatie: sus-numitul Traven s-a dovedit Xtrem ;) de abil in operatiunea de camuflare a adevaratei sale identitati ;) - abia cu greu chiar si io, The Big XT-CT, dindu-mi seama ca EL E ALA si nu altu'. :D:D

P.S. Fii pe pace, generale Stromboli ;) ca scrii mai corect decit multi din zona asta. Dac-o fi cazul, ti-oi mai zice io una-alta (constructiv, normal :)) apropo de gramatici.



Corect! :)

O intrebare pentru Stromboli (Soryn), matali vei fi fiind fericitul user cu personalitate dubla, banuiesc...  :rolleyes: Pacat ca nu poti demonstra ca nu ai "multiple personalitati", ca alte personaje marcante ale acestui forum! :)

P.S. Nu e vorba de umilire, doamne fereste. Cu toata bunavointa, trebuie sa remarc aceeasi greseala pe care o fac/e Tit si Traven (aka Moebius? Oo! Imi pare bine de cunostinta!): o oarecare incoerenta in modul de a gestiona spatiul dintre litere, atunci cand virgula isi baga codita intre ele. :)  Concluzia mea e ca... nu poate fi alta explicatie decat ca...  aceasta greseala, foarte rara si pentru care nu se prea afla antidot, se ia... :(


12-11-2008 19:55:47
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Ooooo, a reaparut madam diorella ...


traven a scris:


zitreishtrei a scris:

Daca luam in calcul opiniile sexologilor, cum ca orgasmul e 90% intelectual, concluzia ar fi ca juisam postari, nu-i asa ?



:D:D:D ... Nu toti ;) ... La unii, postarile, departe de a fi juisari, seamana mai degraba cu dejectiile care inspira probabil si nickname-ul ( evident avand in vedere frecventele greseli "de o litera" :rolleyes::x ale respectivei, care de data asta au dus la inlocuirea eronata < in a treia pozitie din nick > a primei vocale cu a patra ) ... Eh, rezultatul direct al mancarimilor din zona ... "actiunii" :rolleyes::rolleyes: ...  Iar semnificatia pro-funda a inserarii (dealtfel superflua) a consoanei duble, este doar de natura sa ne abata atentia de la faptul ca alias-ul este practic ... in-cur(cator)...:rolleyes::rolleyes:


Repet postarea pentru a face sa se inteleaga mai usor de ce steagul zdrentuit (pe care incerci <patetic> sa-l faci sa falfaie pe o reduta in ruina :x ) este de fapt o bucata de hartie igienica (folosita, evident :x:D ) ...
In rest, diarellele (verbale sau de alta natura) au ca antidot furazolidonul, cu administrare directa (sau nu :rolleyes:) pe calea pe care se produce nefericitul eveniment :x, spre deosebire de (dupa cum spuneai) greselile (fara antidot) foarte rare :rolleyes::rolleyes:, asupra carora ai o jalnica tentativa de a atrage din nou atentia agitand steagul de care vorbeam :rolleyes::x, prin intermediul unei postari care intra in aceeasi categorie de consistentza ca si  ... rezultatul problemelor cu stomacul :x care-ti este sursa de inspiratie a nick-ului si nu numai ...

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 20:45:17)


12-11-2008 20:25:55
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Repet postarea pentru a face sa se inteleaga mai usor de ce steagul zdrentuit (pe care incerci <patetic> sa-l faci sa falfaie pe o reduta in ruina  ) este de fapt o bucata de hartie igienica (folosita, evident  ) ...
In rest, diarellele (verbale sau de alta natura) au ca antidot furazolidonul, cu administrare directa (sau nu ) pe calea pe care se produce nefericitul eveniment , spre deosebire de (dupa cum spuneai) greselile (fara antidot) foarte rare , asupra carora ai o jalnica tentativa de a atrage din nou atentia agitand steagul de care vorbeam , prin intermediul unei postari care intra in aceeasi categorie de consistentza ca si  ... rezultatul problemelor cu stomacul  care-ti este sursa de inspiratie a nick-ului si nu numai ...

Ultima modificare facuta de traven (Astazi 18:45:17)




Traven, in mod normal, nu ti-as raspunde, dar i-am zis si lui zi33 ca imi pare rau de "cearta" cu tine. Nu ar fi trebuit sa discut cu tine, nici sa-i raspund in cheie "forumistica" (alias ironica) lui Tit.., dar daca tot am facut-o... :)

E vina mea ca te-am cam neglijat, si tu... te-ai razbunat! Cum ai putut! :)

Nu stiam de ce nu-mi placi (nu vorbisem, nu citisem nimic scris de tine...), abia dupa ce ti-ai aratat (aici) predilectia pentru abject, mi-am dat seama de ce simtisem, de la bun inceput, antipatie pentru tine. Altfel,  ti-am citit profilul si te inteleg: trebuie sa te conformezi, sa nu faci cumva nota discordanta cu "autoportretul" creat de tine. :) Iti urez succes in acest demers "nobil", sunt convinsa ca vei persevera (e o trasatura specifica personajelor complexate, ca tine)... Eu iti pot garanta un singur lucru: vei avea excelenta ocazie sa produci monologuri abjecte pe acest forum! Sigur, va fi o mare (de) placere pentru un barbat logoreic (rara avis, btw!) ca tine! :)

Ultima modificare facuta de diorella (12-11-2008 21:28:15)


12-11-2008 20:44:53
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
P.S. "Greselile" pe care le-am semnalat nu sunt importante. Gestul meu avea scopul de a da idei (noi) unora obsedati de "analiza de continut" a mesajlor noilor forumisti (o obesesie oarecum paranoica, fiecare nou venit fiind banuit ca ar fi... vechi!) Altfel, "stilul" (n.n. - citez din nou din opera scrisa a lui Tit!) de pozitionare incorecta a virgulei poate fi chiar generator de orgasm, daca instrumentul (alias virgula) este bine stapanit, iar actiunile celor antrenati in procesul de deplasare a semnelor de punctuatie sunt bine sincronizate. Dovada ca fenomenul ia amploare!  Banuiesc, asta se intampla, pentru ca unii au (sau au avut) orgasm, urmare a acestei practici (pe undeva, a(nti)gramaticale - sa fim sinceri, totusi). :)

Ultima modificare facuta de diorella (12-11-2008 21:29:44)


12-11-2008 20:54:53
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:


Repet postarea pentru a face sa se inteleaga mai usor de ce steagul zdrentuit (pe care incerci <patetic> sa-l faci sa falfaie pe o reduta in ruina  ) este de fapt o bucata de hartie igienica (folosita, evident  ) ...
In rest, diarellele (verbale sau de alta natura) au ca antidot furazolidonul, cu administrare directa (sau nu ) pe calea pe care se produce nefericitul eveniment , spre deosebire de (dupa cum spuneai) greselile (fara antidot) foarte rare , asupra carora ai o jalnica tentativa de a atrage din nou atentia agitand steagul de care vorbeam , prin intermediul unei postari care intra in aceeasi categorie de consistentza ca si  ... rezultatul problemelor cu stomacul  care-ti este sursa de inspiratie a nick-ului si nu numai ...

Ultima modificare facuta de traven (Astazi 18:45:17)




Traven, in mod normal, nu ti-as raspunde, dar i-am zis si lui zi33 ca imi pare rau de "cearta" cu tine. Nu ar fi trebuit sa discut cu tine, nici sa-i raspund in cheie "forumistica" (alias ironica) lui Tit.., dar daca tot am facut-o... :)

E vina mea ca te-am cam neglijat, si tu... te-ai razbunat! Cum ai putut! :)

Nu stiam de ce nu-mi placi (nu vorbisem, nu citisem nimic scris de tine...), abia dupa ce ti-ai aratat (aici) predilectia pentru abject, mi-am dat seama de ce simtisem, de la bun inceput, antipatie pentru tine. Altfel,  ti-am citit profilul si te inteleg: trebuie sa te conformezi, sa nu faci cumva nota discordanta cu "autoportretul" creat de tine. :) Iti urez succes in acest demers "nobil", sunt convinsa ca vei persevera (e o trasatura specifica personajelor compelxate, ca tine)... Eu iti pot garanta un singur lucru: vei avea excelenta ocazie sa produci monologuri abjecte pe acest forum! Sigur, va fi o mare (de) placere pentru un barbat logoreic (rara avis, btw!) ca tine! :)



Nu-ti fa probleme ( desi cele pe care le ai de fapt, ar putea constitui subiectul unei intregi culegeri ), antipatia instinctuala e reciproca ( in plus am descoperit ca reactionez destul de dur la complexele de superioritate total nejustificate, cazul tau). Dealtfel poti observa foarte usor ca fata de ceilalti useri folosesc cel mult o forma "light" de ironie, care de fapt nici nu e tocmai ironie ci se situeaza mai degraba in zona unei tachinerii amicale.
Ca sa pricepi mai usor, desi am serioase dubii ca asta s-ar intampla vreodata (din motive de functionare sub capacitati a organului specializat in chestia asta :rolleyes:), iti dau un exemplu de ceea ce inseamna cu adevarat un stil taios-didactic-combativ s.a. in persoana mam'zelei zi33, care (spre totala deosebire de tine) isi construieste postarile combinand aciditatea cu forta ideilor si consistenta replicii si fata de care ( tot spre totala deosebire fata de tine ) am toata stima, chiar daca  mai camuflez chestia asta cu ajutorul unor mici "impunsaturi" destinate mai degraba sa starneasca un zambet decat o incruntare.
Asa ca solutia ar fi sa te abtii sa faci referire la mine sau postari ale mele, caz in care voi proceda la fel. Dealtfel, eu nu as mai fi abordat, dupa cum am mai afirmat, "discutiile" (apropo de predilectia pentru abject de care spuneai, faptul ca "discutam" nu arata nicidecum ca as avea o predilectie pentru tine, chiar dimpotriva),  daca nu te-ar fi mancat posteriorul ( de data asta fara aluzie la nickname-ul tau :rolleyes::x ) sa incepi din nou cu referirile respective.

Howgh !!!

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 21:56:20)


12-11-2008 21:44:10
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

traven a scris:


diorella a scris:


Repet postarea pentru a face sa se inteleaga mai usor de ce steagul zdrentuit (pe care incerci <patetic> sa-l faci sa falfaie pe o reduta in ruina  ) este de fapt o bucata de hartie igienica (folosita, evident  ) ...
In rest, diarellele (verbale sau de alta natura) au ca antidot furazolidonul, cu administrare directa (sau nu ) pe calea pe care se produce nefericitul eveniment , spre deosebire de (dupa cum spuneai) greselile (fara antidot) foarte rare , asupra carora ai o jalnica tentativa de a atrage din nou atentia agitand steagul de care vorbeam , prin intermediul unei postari care intra in aceeasi categorie de consistentza ca si  ... rezultatul problemelor cu stomacul  care-ti este sursa de inspiratie a nick-ului si nu numai ...

Ultima modificare facuta de traven (Astazi 18:45:17)




Traven, in mod normal, nu ti-as raspunde, dar i-am zis si lui zi33 ca imi pare rau de "cearta" cu tine. Nu ar fi trebuit sa discut cu tine, nici sa-i raspund in cheie "forumistica" (alias ironica) lui Tit.., dar daca tot am facut-o... :)

E vina mea ca te-am cam neglijat, si tu... te-ai razbunat! Cum ai putut! :)

Nu stiam de ce nu-mi placi (nu vorbisem, nu citisem nimic scris de tine...), abia dupa ce ti-ai aratat (aici) predilectia pentru abject, mi-am dat seama de ce simtisem, de la bun inceput, antipatie pentru tine. Altfel,  ti-am citit profilul si te inteleg: trebuie sa te conformezi, sa nu faci cumva nota discordanta cu "autoportretul" creat de tine. :) Iti urez succes in acest demers "nobil", sunt convinsa ca vei persevera (e o trasatura specifica personajelor compelxate, ca tine)... Eu iti pot garanta un singur lucru: vei avea excelenta ocazie sa produci monologuri abjecte pe acest forum! Sigur, va fi o mare (de) placere pentru un barbat logoreic (rara avis, btw!) ca tine! :)



Nu-ti fa probleme ( desi cele pe care le ai de fapt, ar putea constitui subiectul unei intregi culegeri ), antipatia instinctuala e reciproca ( in plus am descoperit ca reactionez destul de dur la complexele de superioritate total nejustificate, cazul tau). Dealtfel poti observa foarte usor ca fata de ceilalti useri folosesc cel mult o forma "light" de ironie, care de fapt nici nu e tocmai ironie ci se situeaza mai degraba in zona unei tachinerii amicale.
Ca sa pricepi mai usor, desi am serioase dubii ca asta s-ar intampla vreodata (din motive de functionare sub capacitati a organului specializat in chestia asta :rolleyes:), iti dau un exemplu de ceea ce inseamna cu adevarat un stil taios-didactic-combativ s.a. in persoana mam'zelei zi33, care (spre totala deosebire de tine) isi construieste postarile combinand aciditatea cu forta ideilor si consistenta replicii si fata de care ( tot spre totala deosebire fata de tine ) am toata stima, chiar daca  mai camuflez chestia asta cu ajutorul unor mici "impunsaturi" destinate mai degraba sa starneasca un zambet decat o incruntare.
Asa ca solutia ar fi sa te abtii sa faci referire la mine sau postari ale mele, caz in care voi proceda la fel. Dealtfel, eu nu as mai fi abordat, dupa cum am mai afirmat, "discutiile", daca nu te-ar fi mancat posteriorul ( de data asta fara aluzie la nickname-ul tau :rolleyes::x ) sa incepi din nou cu referirile respective.

Howgh !!!


Salvat, pentru o ocazie mai... potrivita. :)

Ultima modificare facuta de diorella (12-11-2008 21:59:17)


12-11-2008 21:52:59
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Vad ca pricepi greu si uiti repede ...
Sau sa inteleg ca nu te "coafeaza" ideea de a ne ignora reciproc ?!? ...

Si vezi ca la ce ai salvat tu, am mai adaugat o mica ... "abjectie" :rolleyes:

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 22:01:56)


12-11-2008 21:59:36
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

traven a scris:

Vad ca pricepi greu si uiti repede ...
Sau sa inteleg ca nu te "coafeaza" ideea de a ne ignora reciproc ?!? ...

Si vezi ca la ce ai salvat tu, am mai adaugat o mica ... "abjectie" :rolleyes:


Am vazut. Bravo. (Cu cat mai multa abjectie produsa de Moebius (aliasTraven), cu atat mai bine pentru posteri(ori)tate. ) ;)

Ultima modificare facuta de diorella (12-11-2008 22:35:35)


12-11-2008 22:34:19
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:


traven a scris:

Vad ca pricepi greu si uiti repede ...
Sau sa inteleg ca nu te "coafeaza" ideea de a ne ignora reciproc ?!? ...

Si vezi ca la ce ai salvat tu, am mai adaugat o mica ... "abjectie" :rolleyes:


Am vazut. Bravo. (Cu cat mai multa abjectie produsa de Moebius (aliasTraven), cu atat mai bine pentru posteri(ori)tate. ) ;)


Pai, judecand dupa faptul ca refuzi solutia propusa, se pare ca nivelul "discutiei" te stimuleaza, ba chiar iti place.
Si apoi, normal ca vorbind cu tine este inclusa si "posterioritatea", ca doar reprezinta "poarta" diarellelor ( o iesire in alta lume, ca un fel de Star Gate, numai ca fiind vorba de diarelle, primul cuvant nu e star, chiar daca in engleza are tot 4 litere si incepe tot cu "s" ).
Oricum, vad ca esti in mare verva, e foarte probabil rezultatul unei supradoze ... de purgative :rolleyes::D:D .

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 23:30:04)


12-11-2008 23:19:03
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

tasha 1951 a scris:


traven a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(


Vad ca este necesar sa reamintesc faptul ca "biata femeie"  a initiat toata tarasenia, cu "gumitze" :rolleyes::x de genul :

diorella a scris:


... Ca sa vezi, nu numai Tit lasa spatiu, absolut aiurea, intre ultima litera si virgula (or, virgula se pune imediat dupa cuvantul pe care il izolezi, Tit). Exact la fel procedeaza si Traven. Sunteti frati cumva? ...


diorella a scris:

   
... Offf, copii ce sunteti, oare de ce nu v-ati ocupa cu ceva mai util (sa citit un manual de gramatica, de exemplu)?  Cati anisori aveti?  Ati absolvit gradinita? ...

s.a.

Deci tentativele de a o martiriza nu prea isi gasesc  justificari  ; ...  iar aceasta este ultima mea referire la un subiect care, din punctul meu de vedere, nu mai prezinta nici o importanta ...

mda...ai si tu dreptatea ta...ce sa mai spun?=(


Exact, nu e ceea ce crezi, draga Tasha! E exact invers. ;)


12-11-2008 23:27:09
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Vad ca ai inceput sa-ti reduci dimensiunea postarilor la un rand ( ca si neuronul ) . Se pare ca nu mai e mult pana la alternativa din sistemul binar, cel putin in privinta numarului de neuroni , pentru ca si ala care urmeaza "sa stinga lumina" fiind ultimul, va fi inevitabil afectat de scremetele (un alt cuvant care ar trebui sa-ti fie deosebit de familiar) pretins intelectuale, ale caror rezultate nu mai au nici macar consistentza inspiratoare a nick-ului, devenind deja doar banale flatulatii :D:D:D ...

Ultima modificare facuta de traven (12-11-2008 23:44:44)


12-11-2008 23:43:29
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(

Las' ca poate sa mai posteze (si sper s-o mai si faca Diorella), ma chere, si-n plus io cred ca nici nu-i deloc "biata femeie"... ;)
Doar o femeie mai sensibila poate (fiindca nu toate sinteti asa, contrar unor fixuri clasice. :))


Da, multam frumos pentru idee!.. Asta era: oricine isi poate crea un cont cu un nickname ca al meu, pretinzand ca sunt eu... Acum nu inteleg nici atat atitudinea celor "vechi" fata de noii veniti, dar... nu mai conteaza. Vorba aia, atata rau sa fie! :)

Ultima modificare facuta de diorella (13-11-2008 00:21:38)


12-11-2008 23:44:01
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Acum, na! s-a produs pe acest topic un lucru vizat de titlul topicului...travem a cam ...f***** vorba ceea pe Diorella....dovada ca biata femeie si-a sters contul...=(

Las' ca poate sa mai posteze (si sper s-o mai si faca Diorella), ma chere, si-n plus io cred ca nici nu-i deloc "biata femeie"... ;)
Doar o femeie mai sensibila poate (fiindca nu toate sinteti asa, contrar unor fixuri clasice. :))


Da, multam frumos pentru idee!.. Asta era: oricine isi poate crea un cont cu un nickname ca al meu, pretinzand ca sunt eu... Acum nu inteleg nici atat atitutidea celor "vechi" fata de noiii veniti, dar... nu mai conteaza.


Se pare ca a sucombat si ultimul neuron, (R.I.P.), decrepitudinea e totala, "biata femeie" fiind afectata iremediabil si de varianta in scris a dislaliei ( ex: atitutidea :rolleyes::x:x ). Ehehei, ce a facut ... dizenteria (neuronala) :D:D:D din ... Artemis/Diana virgulelor :D:D:D ...

Si acu', ce mai conteaza al treilea "i" de la "noiii veniti", daca 99,99 % din regulile gramaticale sunt respectate prin neincluderea vreunui spatiu intre virgula si cuvantul care o precede, pai nu ?!? ...

Ultima modificare facuta de traven (13-11-2008 00:36:39)


12-11-2008 23:53:15
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

diorella a scris:


Corect! :)

O intrebare pentru Stromboli (Soryn), matali vei fi fiind fericitul user cu personalitate dubla, banuiesc...  :rolleyes: Pacat ca nu poti demonstra ca nu ai "multiple personalitati", ca alte personaje marcante ale acestui forum! :)

P.S. Nu e vorba de umilire, doamne fereste. Cu toata bunavointa, trebuie sa remarc aceeasi greseala pe care o fac/e Tit si Traven (aka Moebius? Oo! Imi pare bine de cunostinta!): o oarecare incoerenta in modul de a gestiona spatiul dintre litere, atunci cand virgula isi baga codita intre ele. :)  Concluzia mea e ca... nu poate fi alta explicatie decat ca...  aceasta greseala, foarte rara si pentru care nu se prea afla antidot, se ia... :(


Scumpa doamna :) imi cer scuze daca te-am confundat cu celelalte clone , pari destul de moderata si echilibrata ca sa te distingi de acea persoana agresiva(mai devreme sau mai tarziu).

Nu am condamnat  personalitatile multiple,este foarte interesant de observat , atunci cand exista cu adevarat si nu doar  "jucata" pt. a atrage si pastra atentia celorlalti.

Multumesc pt.corectare,in special pt. lipsa dorintei de a umili si insulta , pe care alte persoane o  detin cu prisosinta.Profit de ocazie si dau o explicatie in ce priveste pauza inaintea virgulei ; este un vechi obicei ce mi se trage de la chaturi si programarea unor scripturi de chat (mirc)si nu doar , de fapt am observat acu vreo 10 ani ca o fraza lunga e mult mai vizibila ( lizibila) cu spatii mai mari intre cuvinte si semne , rapiditatea fiind mult mai importanta decat gramatica(la vremea respectiva) .
Cu timpul am luat destule proaste obiceiuri de a scrie "aiurea", pt. cei sensibili  bate la ochi :D . Sunt totusi pe calea ce-a buna (cred eu) ,sa reinvat a scrie corect .

Banuiesc sa fie aceeasi explicatie si la ceilalti (subconstientul lor a observat ca e mai citetz cu spatii , mai putin "aglomerata" fraza) si chiar la domnia ta care lasi pauza dupa toate semnele ;) . Pe internet multi nu citesc ce e scris mult (pagini intregi,de exemplu) si MAI ALES INGHESUIT.Asta si din cauza ca unii vorbesc(scriu) mult si "spun" putin ( autoironie :D ).
Cel putin , daca nu e obositor ( din cauza inghesuielii ) unii se mai incumeta sa citeasca.

Desi  exista o mica animozitate intre tine si traven, cred eu ca se aplica zicala ; cei ce se tachineaza se si iubesc ... un pic acolo :) poate ar fi bine sa o luati de la 0 (zero) si sa nu mai tineti cont de ce a fost.

Deci iti urez un sincer bine ai revenit pe forum :)

Ahh ce enervanta e delogarea asta automatica , apropo coane Xtrem :) am instalat un program spion care inregistreaza tot ce "bat" pe clavier :D asa nu pierd tot ce scriu .

Ultima modificare facuta de stromboli (13-11-2008 05:13:55)


13-11-2008 03:47:54
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

stromboli a scris:


diorella a scris:


Corect! :)

O intrebare pentru Stromboli (Soryn), matali vei fi fiind fericitul user cu personalitate dubla, banuiesc...  :rolleyes: Pacat ca nu poti demonstra ca nu ai "multiple personalitati", ca alte personaje marcante ale acestui forum! :)

P.S. Nu e vorba de umilire, doamne fereste. Cu toata bunavointa, trebuie sa remarc aceeasi greseala pe care o fac/e Tit si Traven (aka Moebius? Oo! Imi pare bine de cunostinta!): o oarecare incoerenta in modul de a gestiona spatiul dintre litere, atunci cand virgula isi baga codita intre ele. :)  Concluzia mea e ca... nu poate fi alta explicatie decat ca...  aceasta greseala, foarte rara si pentru care nu se prea afla antidot, se ia... :(


Scumpa doamna :) imi cer scuze daca te-am confundat cu celelalte clone , pari destul de moderata si echilibrata ca sa te distingi de acea persoana agresiva(mai devreme sau mai tarziu).

Nu am condamnat  personalitatile multiple,este foarte interesant de observat , atunci cand exista cu adevarat si nu doar  "jucata" pt. a atrage si pastra atentia celorlalti.

Multumesc pt.corectare,in special pt. lipsa dorintei de a umili si insulta , pe care alte persoane o  detin cu prisosinta.Profit de ocazie si dau o explicatie in ce priveste pauza inaintea virgulei ; este un vechi obicei ce mi se trage de la chaturi si programarea unor scripturi de chat (mirc)si nu doar , de fapt am observat acu vreo 10 ani ca o fraza lunga e mult mai vizibila ( lizibila) cu spatii mai mari intre cuvinte si semne , rapiditatea fiind mult mai importanta decat gramatica(la vremea respectiva) .
Cu timpul am luat destule proaste obiceiuri de a scrie "aiurea", pt. cei sensibili  bate la ochi :D . Sunt totusi pe calea ce-a buna (cred eu) ,sa reinvat a scrie corect .

Banuiesc sa fie aceeasi explicatie si la ceilalti (subconstientul lor a observat ca e mai citetz cu spatii , mai putin "aglomerata" fraza) si chiar la domnia ta care lasi pauza dupa toate semnele ;) . Pe internet multi nu citesc ce e scris mult (pagini intregi,de exemplu) si MAI ALES INGHESUIT.Asta si din cauza ca unii vorbesc(scriu) mult si "spun" putin ( autoironie :D ).
Cel putin , daca nu e obositor ( din cauza inghesuielii ) unii se mai incumeta sa citeasca.

Desi  exista o mica animozitate intre tine si traven, cred eu ca se aplica zicala ; cei ce se tachineaza se si iubesc ... un pic acolo :) poate ar fi bine sa o luati de la 0 (zero) si sa nu mai tineti cont de ce a fost.

Deci iti urez un sincer bine ai revenit pe forum :)

Ahh ce enervanta e delogarea asta automatica , apropo coane Xtrem :) am instalat un program spion care inregistreaza tot ce "bat" pe clavier :D asa nu pierd tot ce scriu .



Gresiti in toate privintele, domnule Stromboli! Nu ma deranjeaza  greselile altora (nici cele mai grave, nu doar cele mai putin insemnate, precum incalcarea spatiului rezervat virgulei). Ma deranjeaza greselile mele, proprii si personale. :) Ca dovada, Tit mi-a ramas simpatica, in ciuda faptului ca persista. (Traven imi este antipatic din alta cauza (logoreia, am mai zis, care mi se pare disgratioasa la un barbat, si imaginatia abjecta)). M-am luat de aceste greseli din doua motive: 1) se pare ca aceasta e modalitatea de a te "integra" in aceasta comunitate virtuala - sa te certi cu toti si cu toate; 2) se pare ca gestul meu are un efect halucinant asupra unui anume personaj, fapt pe care eu in gasesc distractiv (iertata sa-mi fie aceasta slabiciune, uneori imi place sa tachinez personajele mai "sensibile" decat mine). :)

Daca m-ati confundat cu Zitreishtrei, iarasi, ati gresit, iar prin asta m-ati "readus" pe forum. :) Si... cel putin, din punctul unora de vedere, iarasi: ati gresit (ati gresit, ati gresit!). ;)

Multumesc pentru urarea de bun revenit! Bine v-am regasit!

:)

Ultima modificare facuta de diorella (13-11-2008 11:16:53)


13-11-2008 10:03:03
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
P.S. Nu am mai multe "personalitati" (nume). Am mai semnat cateva zeci de replici si altfel (si explicatia e banala: nu stiam ca pot sa revin cu acelasi nick). Faptul acesta insa n-ar fi trebuit sa deranjeze chiar asa de tare, de vreme ce aici cam toata lumea are cate nshpe nick-uri... Or, a trebuit sa constat ca lumea este extrem de critica fata de hibele proprii, atunci cand le vede la... conlocutor. :) Aproape ca in viata (standarde duble!).

Da, si inca ceva: promit sa mai intervin, uneori, cu mici "observatii", daca vad ceva ce mi se pare demn de corectat in mesajele dvs. Cu o conditie: sa procedati la fel cu mesajele mele. OK?

Ultima modificare facuta de diorella (13-11-2008 10:54:31)


13-11-2008 10:21:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Of-of, dragi forumisti, uitati vad pe ce gen de topic va aflati !! ;)
Or semana deci schimburile astea de replici c-o partida de sex, da-s cam lungi si plicticoase :D:D contrele astea verbale (cu erectia verbului in descrestere continua.) :D

Hai sa ne imaginam deci ca v-ati detensionat destul nervul susceptibilitatii si sa revenim la oile noastre (fara tendintze zoofile :D totusi): pe alt topic, am facut un gen de psihanaliza en-passant a 30 de "profile" (din cele peste 60.000 inscrise pe stimabilul site) - singurele de fapt active (cit de cit) pe forum; sa fie oare procentul asta de... 0,05% :( reprezentativ pentru aia care nu cauta (doar) simple acuplari prin zona asta ?? Sau si astia 30 tot aia cauta, doar ca folosind mijoace de "invaluire" ;) mai subtile ?!
Uite-o intrebare la care-as fi curios daca exista vreun raspuns. :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 11:39:19)


13-11-2008 11:37:29
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:




Gresiti in toate privintele, domnule Stromboli! Nu ma deranjeaza  greselile altora (nici cele mai grave, nu doar cele mai putin insemnate, precum incalcarea spatiului rezervat virgulei). Ma deranjeaza greselile mele, proprii si personale. :) Ca dovada, Tit mi-a ramas simpatica, in ciuda faptului ca persista. (Traven imi este antipatic din alta cauza (logoreia, am mai zis, care mi se disgratioasa la un barbat, si imaginatia abjecta)). M-am luat de aceste greseli din doua motive: 1) se pare ca aceasta e modalitatea de a te "integra" in aceasta comunitate virtuala - sa te certi cu toti si cu toate; 2) se pare ca gestul meu are un efect halucinant asupra unui anume personaj, fapt pe care eu in gasesc distractiv (iertata sa-mi fie aceasta slabiciune, uneori imi place sa tachinez personajele mai "sensibile" decat mine). :)

Daca m-ati confundat cu Zitreishtrei, iarasi, ati gresit, iar prin asta m-ati "readus" pe forum. :) Si... cel putin, din punctul unora de vedere, iarasi: ati gresit (ati gresit, ati gresit!). ;)

Multumesc pentru urarea de bun revenit! Bine v-am regasit!

:)



Iar faci referiri la mine, deci nu te-ai saturat ...
Pai daca tii neaparat, sa continuam :
1) "logoreia :D:D:D" - pai, zana virgulelor( :rolleyes: halal zana), ar trebui sa fii cea mai in masura (data fiind sursa de inspiratie a nickname-ului) sa stii ca se scrie diaree(logoree) ... si nu confunda usurinta in exprimare ( unde tu ai carente majore) cu apetitul verbal ( care la tine se manifesta din plin , chiar daca de fapt nu spui nimic );
2) "disgratios" :D:D:D - e un cuvant care nu exista in limba romana, eventual dizgratios, deci  inca o dovada ca esti "VAAARZA" pe toate planurile;
Tocmai tu te apuci sa vanezi greselile din postarile altora ?!?  ... Vai de capul tau !!! ... Incepe sa-mi fie mila de tine ... Regula neincluderii spatiului intre virgula si cuvantul care o precede e singura chestie care ti-a ramas in arhiva unicului neuron, muribund si el ( se pare ca aseara nu sucombase chiar de tot, intrase doar in moarte clinica < au ramas citatele, chiar daca ai modificat ulterior :x:x:x >);
3) Privitor la "abjectul" cu care tot imprastii prin postari, indica-mi un singur cuvant vulgar in postarile mele ( si nu te repezi la in-curcator care este rezultatul unui "joc de cuvinte" ). Chestia cu abjectul si "regula virgulei" sunt practic singurele chestii cu care te "fatzai" in mai toate postarile din ultima perioada, demonstrand niste fixatii care duc cu gandul la un dictionar caruia i-au fost smulse toate paginile cu exceptia uneia.
Sa "discut" in contradictoriu cu tine e ca si cum as trage cu tunul in muste ( :D:D:D mustele care se aduna deasupra diarellei :x:D ) ...

Ultima modificare facuta de traven (13-11-2008 11:55:30)


13-11-2008 11:41:43
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

traven a scris:


diorella a scris:




Gresiti in toate privintele, domnule Stromboli! Nu ma deranjeaza  greselile altora (nici cele mai grave, nu doar cele mai putin insemnate, precum incalcarea spatiului rezervat virgulei). Ma deranjeaza greselile mele, proprii si personale. :) Ca dovada, Tit mi-a ramas simpatica, in ciuda faptului ca persista. (Traven imi este antipatic din alta cauza (logoreia, am mai zis, care mi se disgratioasa la un barbat, si imaginatia abjecta)). M-am luat de aceste greseli din doua motive: 1) se pare ca aceasta e modalitatea de a te "integra" in aceasta comunitate virtuala - sa te certi cu toti si cu toate; 2) se pare ca gestul meu are un efect halucinant asupra unui anume personaj, fapt pe care eu in gasesc distractiv (iertata sa-mi fie aceasta slabiciune, uneori imi place sa tachinez personajele mai "sensibile" decat mine). :)

Daca m-ati confundat cu Zitreishtrei, iarasi, ati gresit, iar prin asta m-ati "readus" pe forum. :) Si... cel putin, din punctul unora de vedere, iarasi: ati gresit (ati gresit, ati gresit!). ;)

Multumesc pentru urarea de bun revenit! Bine v-am regasit!

:)



Iar faci referiri la mine, deci nu te-ai saturat ...
Pai daca tii neaparat, sa continuam :
1) "logoreia :D:D:D" - pai, zana virgulelor( :rolleyes: halal zana), ar trebui sa fii cea mai in masura (data fiind sursa de inspiratie a nickname-ului) sa stii ca se scrie diaree(logoree) ... si nu confunda usurinta in exprimare ( unde tu ai carente majore) cu apetitul verbal ( care la tine se manifesta din plin , chiar daca de fapt nu spui nimic );
2) "disgratios" :D:D:D - e un cuvant care nu exista in limba romana, eventual dizgratios, deci  inca o dovada ca esti VAAARZA pe toate planurile;
Tocmai tu te apuci sa vanezi greselile din postarile altora ?!?  ... Vai de capul tau !!! ... Incepe sa-mi fie mila de tine ... Regula neincluderii spatiului intre virgula si cuvantul care o precede e singura chestie care ti-a ramas in arhiva unicului neuron muribund ( se pare ca aseara nu sucombase chiar de tot, intrase doar in moarte clinica < au ramas citatele, chiar daca ai modificat ulterior :x:x:x >);
3) Privitor la "abjectul" cu care tot imprastii prin postari, indica-mi un singur cuvant vulgar in postarile mele ( si nu te repezi la in-curcator care este rezultatul unui "joc de cuvinte" ). Chestia cu abjectul si "regula virgulei" sunt practic singurele chestii cu care te "fatzai" in mai toate postarile din ultima perioada, demonstrand niste fixatii care duc cu gandul la un dictionar caruia i-au fost smulse toate paginile cu exceptia uneia.


Referitor la 1) si 2), ai dreptate si iti multumesc. In ce priveste punctul 3), AM ZIS: ai imaginatie abjecta. Asta e impresia pe care mi-ai facut-o prin insistenta cu care te iei de mine. Si chiar daca in realitate esti altfel, nu mai conteaza: oricum, imi esti antipatic. Si ma bucur nespus ca e reciproc (macar imi dovedesti ca reciprocitatea exista!). :)

Astea fiind spuse, sper sa te tii de cuvant si sa ignori postarile mele. :)

Ultima modificare facuta de diorella (13-11-2008 11:54:05)


13-11-2008 11:51:32
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:

... Sau si astia 30 tot aia cauta, doar ca folosind mijoace de "invaluire" ;) mai subtile ?!
Uite-o intrebare la care-as fi curios daca exista vreun raspuns. :rolleyes:


Parerea mea: tot aia, bineinteles, doar ca nu "simple..."


13-11-2008 11:53:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"( si nu te repezi la in-curcator care este rezultatul unui "joc de cuvinte" )" (quote Traven)

Vazind ca n-am shanse cu apelul precedent de revenire la tema topicului, ;) profit de jocul de cuvinte citat ca sa incerc tot io aplicarea "unui sut in cur/pas inainte" :D discutiei, trecind la sondaje (nu insa... clisme :D:D) pe-o tema SUPRASEXUALA :D mai "focusata" (mai fu ea atacata sporadic acum vreo 2 ani, dar s-a inchis in coada de peshte):

Sexul oral se pare c-a intrat in ultima vreme in categoria "normalului", incit nici nu mai e privit de fapt ca o chestie... sa zicem deplasata; nu acelasi lucru-i valabil insa apropo de sexul... intrat in anale :D:D.
Ce parere deci aveti vizavi de acceptabililtatea numitei practici ?? :rolleyes: (precizare: nu ma refer aici la tipii homo, ci la relatii hetero)


13-11-2008 11:56:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:


Xtremul a scris:

... Sau si astia 30 tot aia cauta, doar ca folosind mijoace de "invaluire" ;) mai subtile ?!
Uite-o intrebare la care-as fi curios daca exista vreun raspuns. :rolleyes:


Parerea mea: tot aia, bineinteles, doar ca nu "simple..."

Interesanta nuantzare. :)
Si eu cred cam la fel; chiar daca multi zic poate-n forul lor interior ca renuntza la cautari internautice ale... imposibilului ;) (dupa varii deziluzii), probabil ca le ramine un ciob de sperantza uitat acolo, undeva intr-un sertarash... :D


13-11-2008 12:00:21
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

"( si nu te repezi la in-curcator care este rezultatul unui "joc de cuvinte" )" (quote Traven)

Vazind ca n-am shanse cu apelul precedent de revenire la tema topicului,  profit de jocul de cuvinte citat ca sa incerc tot io aplicarea "unui sut in cur/pas inainte"  discutiei, trecind la sondaje (nu insa... clisme ) pe-o tema SUPRASEXUALA  mai "focusata" (mai fu ea atacata sporadic acum vreo 2 ani, dar s-a inchis in coada de peshte):

Sexul oral se pare c-a intrat in ultima vreme in categoria "normalului", incit nici nu mai e privit de fapt ca o chestie... sa zicem deplasata; nu acelasi lucru-i valabil insa apropo de sexul... intrat in anale .
Ce parere deci aveti vizavi de acceptabililtatea numitei practici ??  (precizare: nu ma refer aici la tipii homo, ci la relatii hetero)



Pai, XT, cine crede ca e OK (presupun ca sunt cei care nu stiu care este diferenta dintre vagin si intestin), atunci ce mai conteaza daca iubirea e hetero sau homo?.. Mai ales ca barbatii au o serie de calitati pe care femeile nu le au: nu pot ramane gravizi (ca sa te puna in situatia de a o/il lua de nevasta, asa pentru ca te-ai jucat si tu de-a dragostea putin), sunt "superiori femeilor in toate privintele" (o axioma!), nu au celulita... :)

Ultima modificare facuta de diorella (13-11-2008 12:05:14)


13-11-2008 12:01:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai c-acuma, daca luam prea savant in serios problema, si gura e o parte a tractului digestiv ;) in definitiv (poate stiti ca muscatura de om :D e mai periculoasa decit aia de caine, microbii fiind girla :D in gura), iar generalizind pina si "romanticele saruturi" implicind si "lubrica limbutza":D ar deveni implicit niste chestii la limita patologicului. :D:D

13-11-2008 12:09:28
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Corect. De aia, intransigenta bisericii in aceste chestiuni, de exemplu, se bazeaza pe experienta si "observare". Si nu poti sa nu-i dai dreptate, daca vrei sa fii riguros. Sexul oral este mult mai... hm, putin igienic decat cel vaginal. Acuma, fiecare decide...:)

Ultima modificare facuta de diorella (13-11-2008 12:17:37)


13-11-2008 12:15:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa ma-ncontrez un pic cu mine-ma :D: prin '92, pe cind inca mai eram "tinar si agitat" si credeam c-o sa evoluez interior al naibilii de tare vazind mai toata lumea asta larga (ete na - la fel de bine poti evolua si prin "calatorii interioare" ;)), am fost (si) prin India.

Acolo nu doar c-am vazut (cunoscutele) "grupuri sculpturale porno" :D:D de prin straniile lor temple milenare (in care sexul oral, anal ori in grup e la el acasa :D), dar am fost surprins si de liberalismul sexual surprinzator al indiencelor contemporane (din caste superioare, precizez ;) - in plus, va asigur si ca nu vorbesc "din carti" ;)). Intr-o societate aparent rigida, cu cutume "demodate" pe de-o parte (casatorii aranjate de parinti etc), dar si cu o acceptare senina a unor chestii legate de intimitatea "la orizontala" :D care-n Europa ar fi sursa de controverse.

Normal ca Biserica ne "afuriseste" :D orice pornire sexuala care-ar contraveni scopului esentzial al sexului - procrearea (si de fapt scopul "cultivatorilor de suflete" :rolleyes: care ne administreaza subtil existentzele astea temporar incarnate). "Gradinari-creatori" (watchers) care nu ne-au facut chiar degeaba cadou ;) "recompensa" orgasmului, ci c-un evident interes... :D

Cred io (contraziceti-ma insa, va rog :)) ca orice "dizidentza" :rolleyes: si-n domeniul asta sexual e catalogata drept "diabolica" :D de catre popi (nu mai revin asupra dictonului "fa ce zice, nu ce face popa" :D) ca si orice alta initziativa prea... personala ;) a curiosilor doritori de supracunoastere... suprasexuala :D:D (pe linga alte genuri de supracunoastere). D-aia si Baudelaire, de pilda, a fost o lunga perioada interzis (lasind deoparte dedicarea ciclului "Les Fleurs du Mal" Maestrului Stiintzelor si Artelor - al'cu coarne, evident :D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 12:47:05)


13-11-2008 12:18:27
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Apai, stiu: de acolo, de la paganii aia, o pornit tot dezamtzul ista! :)

13-11-2008 12:22:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

diorella a scris:

Apai, stiu: de acolo, de la paganii aia, o pornit tot dezmatzul ista! :)

Prea... neutra opinie, draga Dio !!! :D (mascata-ntr-o divagatie haios-lejera)
Astept deci pareri pro/contra, puritane/anti, dezmatzatoriste :D au ba - cu argumente, natural.

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 12:57:22)


13-11-2008 12:49:25
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

diorella a scris:



Referitor la 1) si 2), ai dreptate si iti multumesc. In ce priveste punctul 3), AM ZIS: ai imaginatie abjecta. Asta e impresia pe care mi-ai facut-o prin insistenta cu care te iei de mine. Si chiar daca in realitate esti altfel, nu mai conteaza: oricum, imi esti antipatic. Si ma bucur nespus ca e reciproc (macar imi dovedesti ca reciprocitatea exista!). :)

Astea fiind spuse, sper sa te tii de cuvant si sa ignori postarile mele. :)


Mda, asta ar fi si ultima mea postare in care iti dau replica ( voi respecta de acum intelegerea si oricum interventia asta nu mai reprezinta un atac ).
Vroiam doar sa fac precizarea ca imaginatia se manifesta si in functie de complexitatea personalitatii ( deci una si complexa < nu complexata si nu multipla > ). Din pacate, conjuctura creata a facut sa zgandari o latura de care nu as putea spune in nici un caz ca sunt mandru, totusi, sistemul defensiv ( si ce aparare e mai buna decat atacul (?!?) :rolleyes:) functioneaza pe baza aceleiasi imaginatii care ajuta la manifestarea tuturor laturilor personalitatii. Intradevar in acest caz a actionat distructiv, pe undeva am ramas si eu oarecum uimit de cat de "pornit" am devenit; mi se intampla foarte rar sa ajung la o asemenea intensitate a antipatiei incat sa atac cu "lovituri nepermise" ( pentru ca recunosc faptul ca aluziile la nickname sunt departe de a fi elegante ),  insa, repet, nu au fost exprimate vulgar ( ar trebui sa tii cont si de chestia asta ). Deci, imaginatia exista si lucreaza :D ... In ce directie, depinde de interlocutor. Te asigur ca exista si partea ... insorita :D:D. Totusi nu interpreta postarea asta ca o incercare de a atenua ceva.
N-am fost eu tocmai imaculat in toata tarasenia asta, dar nici nu ma simt prea vinovat.  Antipatia exista, chiar daca mi-am dat seama mai tarziu care A. esti de fapt, deci un anumit rol a jucat initial si o supozitie gresita.

Si cu asta , basta !!!
Howgh !!!

Ultima modificare facuta de traven (13-11-2008 12:55:07)


13-11-2008 12:49:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu ne mai fierbe, coane Traven (aka moebius ;)), si zi-ne si noua, astora mai naivi :D:D care "A" e Diorella !!! :rolleyes:

P.S. In plus astept, evident, si pareri la tema discutiei initziate mai sus.

Xtremul a scris:

"( si nu te repezi la in-curcator care este rezultatul unui "joc de cuvinte" )" (quote Traven)

Vazind ca n-am shanse cu apelul precedent de revenire la tema topicului, ;) profit de jocul de cuvinte citat ca sa incerc tot io aplicarea "unui sut in cur/pas inainte" :D discutiei, trecind la sondaje (nu insa... clisme :D:D) pe-o tema SUPRASEXUALA :D mai "focusata" (mai fu ea atacata sporadic acum vreo 2 ani, dar s-a inchis in coada de peshte):

Sexul oral se pare c-a intrat in ultima vreme in categoria "normalului", incit nici nu mai e privit de fapt ca o chestie... sa zicem deplasata; nu acelasi lucru-i valabil insa apropo de sexul... intrat in anale :D:D.
Ce parere deci aveti vizavi de acceptabililtatea numitei practici ?? :rolleyes: (precizare: nu ma refer aici la tipii homo, ci la relatii hetero)


Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 12:56:15)


13-11-2008 12:53:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ori contraargumente la teoriile mele cu trimiteri poate prea... profunde. :D:D hihihi

Xtremul a scris:

Hai sa ma-ncontrez un pic cu mine-ma :D: prin '92, pe cind inca mai eram "tinar si agitat" si credeam c-o sa evoluez interior al naibilii de tare vazind mai toata lumea asta larga (ete na - la fel de bine poti evolua si prin "calatorii interioare" ;)), am fost (si) prin India.

Acolo nu doar c-am vazut (cunoscutele) "grupuri sculpturale porno" :D:D de prin straniile lor temple milenare (in care sexul oral, anal ori in grup e la el acasa :D), dar am fost surprins si de liberalismul sexual surprinzator al indiencelor contemporane (din caste superioare, precizez ;) - in plus, va asigur si ca nu vorbesc "din carti" ;)). Intr-o societate aparent rigida, cu cutume "demodate" pe de-o parte (casatorii aranjate de parinti etc), dar si cu o acceptare senina a unor chestii legate de intimitatea "la orizontala" :D care-n Europa ar fi sursa de controverse.

Normal ca Biserica ne "afuriseste" :D orice pornire sexuala care-ar contraveni scopului esentzial al sexului - procrearea (si de fapt scopul "cultivatorilor de suflete" :rolleyes: care ne administreaza subtil existentzele astea temporar incarnate). "Gradinari-creatori" (watchers) care nu ne-au facut chiar degeaba cadou ;) "recompensa" orgasmului, ci c-un evident interes... :D

Cred io (contraziceti-ma insa, va rog :)) ca orice "dizidentza" :rolleyes: si-n domeniul asta sexual e catalogata drept "diabolica" :D de catre popi (nu mai revin asupra dictonului "fa ce zice, nu ce face popa" :D) ca si orice alta initziativa prea... personala ;) a curiosilor doritori de supracunoastere... suprasexuala :D:D (pe linga alte genuri de supracunoastere). D-aia si Baudelaire, de pilda, a fost o lunga perioada interzis (lasind deoparte dedicarea ciclului "Les Fleurs du Mal" Maestrului Stiintzelor si Artelor - al'cu coarne, evident :D).


Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 13:00:22)


13-11-2008 12:59:11
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:

Nu ne mai fierbe, coane Traven si zi-ne si noua, astora mai naivi :D:D care "A" e Diorella !!! :rolleyes:
...


Coane, printre specificatiile "acordului" se numara si aceea de a nu mai face nici un fel de referire la persoana sau postarile apartinatoare, deci va trebui sa-ti dai seama singur :D:D ...

In plus , vad ca nu sesizezi diferentele dintre Traven ( ofensiv ) si Moebius ( care din cate stiu eu a fost genul care a si mediat oarecum cateva conflicte ). Deci ideea ar fi de a nu-l mai aduce in discutie pe acest Moebius ... :(

Ultima modificare facuta de traven (13-11-2008 13:08:56)


13-11-2008 12:59:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, OK, ma mai alint si io - imagineaza-ti ca STIU deja :D cine-i Dio de fapt. ;) (in fine, e un cerc vicios aici - fiindca stiu pe dreaku'ghem :D- adica doar ce "profil virtual" a fost, ca de cunoscut n-am avut placerea s-o cunosc - in sens biblic :D nici atit :D:D)

P.S. Fac de fapt pe prostu' atit de bine si-n viata reala, incit mai toti chiar ma iau de prost... :D:D Chestie care ma avantajeaza insa al naibii de mult. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 13:05:20)


13-11-2008 13:02:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Poimaine mi se termina contul pe-aici si, sincer, nu ma mai trage deloc atza :D sa-l prelungesc - cel putin o vreme.
Asa ca ne revedem/recitim probabil la anu' (si poate... la multi ani ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 13:09:46)


13-11-2008 13:09:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai la sex, ia d-acilea, bag-acilea, neamuuleeeeee !!! :D:D

Xtremul a scris:

Nu ne mai fierbe, coane Traven (aka moebius ;)), si zi-ne si noua, astora mai naivi :D:D care "A" e Diorella !!! :rolleyes:

P.S. In plus astept, evident, si pareri la tema discutiei initziate mai sus.

Xtremul a scris:

"( si nu te repezi la in-curcator care este rezultatul unui "joc de cuvinte" )" (quote Traven)

Vazind ca n-am shanse cu apelul precedent de revenire la tema topicului, ;) profit de jocul de cuvinte citat ca sa incerc tot io aplicarea "unui sut in cur/pas inainte" :D discutiei, trecind la sondaje (nu insa... clisme :D:D) pe-o tema SUPRASEXUALA :D mai "focusata" (mai fu ea atacata sporadic acum vreo 2 ani, dar s-a inchis in coada de peshte):

Sexul oral se pare c-a intrat in ultima vreme in categoria "normalului", incit nici nu mai e privit de fapt ca o chestie... sa zicem deplasata; nu acelasi lucru-i valabil insa apropo de sexul... intrat in anale :D:D.
Ce parere deci aveti vizavi de acceptabililtatea numitei practici ?? :rolleyes: (precizare: nu ma refer aici la tipii homo, ci la relatii hetero)


Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 13:15:59)


13-11-2008 13:13:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Inca astept... pina poimaine doar. ;)

Xtremul a scris:

Ori contraargumente la teoriile mele cu trimiteri poate prea... profunde. :D:D hihihi

Xtremul a scris:

Hai sa ma-ncontrez un pic cu mine-ma :D: prin '92, pe cind inca mai eram "tinar si agitat" si credeam c-o sa evoluez interior al naibilii de tare vazind mai toata lumea asta larga (ete na - la fel de bine poti evolua si prin "calatorii interioare" ;)), am fost (si) prin India.

Acolo nu doar c-am vazut (cunoscutele) "grupuri sculpturale porno" :D:D de prin straniile lor temple milenare (in care sexul oral, anal ori in grup e la el acasa :D), dar am fost surprins si de liberalismul sexual surprinzator al indiencelor contemporane (din caste superioare, precizez ;) - in plus, va asigur si ca nu vorbesc "din carti" ;)). Intr-o societate aparent rigida, cu cutume "demodate" pe de-o parte (casatorii aranjate de parinti etc), dar si cu o acceptare senina a unor chestii legate de intimitatea "la orizontala" :D care-n Europa ar fi sursa de controverse.

Normal ca Biserica ne "afuriseste" :D orice pornire sexuala care-ar contraveni scopului esentzial al sexului - procrearea (si de fapt scopul "cultivatorilor de suflete" :rolleyes: care ne administreaza subtil existentzele astea temporar incarnate). "Gradinari-creatori" (watchers) care nu ne-au facut chiar degeaba cadou ;) "recompensa" orgasmului, ci c-un evident interes... :D

Cred io (contraziceti-ma insa, va rog :)) ca orice "dizidentza" :rolleyes: si-n domeniul asta sexual e catalogata drept "diabolica" :D de catre popi (nu mai revin asupra dictonului "fa ce zice, nu ce face popa" :D) ca si orice alta initziativa prea... personala ;) a curiosilor doritori de supracunoastere... suprasexuala :D:D (pe linga alte genuri de supracunoastere). D-aia si Baudelaire, de pilda, a fost o lunga perioada interzis (lasind deoparte dedicarea ciclului "Les Fleurs du Mal" Maestrului Stiintzelor si Artelor - al'cu coarne, evident :D).


13-11-2008 13:14:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Of-of, dragi forumisti, uitati vad pe ce gen de topic va aflati !! ;)
Or semana deci schimburile astea de replici c-o partida de sex, da-s cam lungi si plicticoase :D:D contrele astea verbale (cu erectia verbului in descrestere continua.) :D

Hai sa ne imaginam deci ca v-ati detensionat destul nervul susceptibilitatii si sa revenim la oile noastre (fara tendintze zoofile :D totusi): pe alt topic, am facut un gen de psihanaliza en-passant a 30 de "profile" (din cele peste 60.000 inscrise pe stimabilul site) - singurele de fapt active (cit de cit) pe forum; sa fie oare procentul asta de... 0,05% :( reprezentativ pentru aia care nu cauta (doar) simple acuplari prin zona asta ?? Sau si astia 30 tot aia cauta, doar ca folosind mijoace de "invaluire" ;) mai subtile ?!
Uite-o intrebare la care-as fi curios daca exista vreun raspuns. :rolleyes:


Ultima modificare facuta de Xtremul (13-11-2008 13:18:55)


13-11-2008 13:18:15
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:


Sexul oral se pare c-a intrat in ultima vreme in categoria "normalului", incit nici nu mai e privit de fapt ca o chestie... sa zicem deplasata; nu acelasi lucru-i valabil insa apropo de sexul... intrat in anale :D:D.
Ce parere deci aveti vizavi de acceptabililtatea numitei practici ?? :rolleyes: (precizare: nu ma refer aici la tipii homo, ci la relatii hetero)



Coane, ca tot am facut caz, recent, de imaginatia-mi "fecunda", eu unul sustin ca atata timp cat  "variatiile" produc placere ambilor parteneri, sunt binevenite. Repet, ambilor ... (asta insemnand ca dezaprob fanteziile care implica "resemnarea" unuia dintre parteneri, dar si ca nu-mi surade ideea unor participanti in plus la numar fata de 2-ul care reprezinta cuplul ). Iar cand vorbesc de cuplu, fac referire la momentul respectiv, nu sunt implicate consideratii asupra monogamiei :rolleyes::D ...


Xtremul a scris:


Normal ca Biserica ne "afuriseste" :D orice pornire sexuala care-ar contraveni scopului esentzial al sexului - procrearea (si de fapt scopul "cultivatorilor de suflete" :rolleyes: care ne administreaza subtil existentzele astea temporar incarnate). "Gradinari-creatori" (watchers) care nu ne-au facut chiar degeaba cadou ;) "recompensa" orgasmului, ci c-un evident interes... :D

Cred io (contraziceti-ma insa, va rog :)) ca orice "dizidentza" :rolleyes: si-n domeniul asta sexual e catalogata drept "diabolica" :D de catre popi (nu mai revin asupra dictonului "fa ce zice, nu ce face popa" :D) ca si orice alta initziativa prea... personala ;) a curiosilor doritori de supracunoastere... suprasexuala :D:D (pe linga alte genuri de supracunoastere). D-aia si Baudelaire, de pilda, a fost o lunga perioada interzis (lasind deoparte dedicarea ciclului "Les Fleurs du Mal" Maestrului Stiintzelor si Artelor - al'cu coarne, evident :D).


Legat de chestia cu popii , consider biserica o chestie total artificiala, care se interpune absolut nejustificat intre adevaratii credinciosi si Dumnezeul in care cred, deci unui popa care imi vorbeste despre desfranare, as merge pe considerentul ca e vorba de doua cuvinte :D si ca tine de ... o oarecum exagerata prudentza la volan :rolleyes::D.

Ultima modificare facuta de traven (13-11-2008 13:57:11)


13-11-2008 13:31:25
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Incercati, va rog, urmatorul experiment :
- cu un vibrator temeinic infipt in cur, dezbateti atat subiectul cat si predicatele sexului anal.


13-11-2008 14:00:35
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

zitreishtrei a scris:

Incercati, va rog, urmatorul experiment :
- cu un vibrator temeinic infipt in cur, dezbateti atat subiectul cat si predicatele sexului anal.

Hi! hi! hi!...Sa vezi atunci afluenti la... inspiratie(respiratie) :D :D


13-11-2008 14:02:58
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

Xtremul a scris:

P.S. Poimaine mi se termina contul pe-aici si, sincer, nu ma mai trage deloc atza :D sa-l prelungesc - cel putin o vreme.
Asa ca ne revedem/recitim probabil la anu' (si poate... la multi ani ;))

  Care se aplica aci : Ochiu' Drak'lui sau Ortu' Popii?! :D :D


13-11-2008 14:04:55
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

zitreishtrei a scris:

Incercati, va rog, urmatorul experiment :
- cu un vibrator temeinic infipt in cur, dezbateti atat subiectul cat si predicatele sexului anal.


Daca ma numar printre cei carora li se adreseaza indemnul, iar chestia asta apare ca rezultat al postarii anterioare, as adresa un indemn la recitirea afirmatiilor pe care le-am facut, respectiv referirea in general la cuplu, deci nu la propriile preferinte privind sexul anal, unde nu am facut afirmatii nici pro, nici contra. Si oricum referirea era la cupluri hetero, deci  penetrarea anusului barbatului depasaste cadrul discutiei. Iar daca te numeri printre cele care nu agreaza aspectul asta, te asigur ca sunt totusi destule femei carora sexul anal (sau macar stimularea anala) le produce o reala satisfactie.

Ultima modificare facuta de traven (13-11-2008 14:16:01)


13-11-2008 14:13:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ei da, asa mai merge - un pic de animatzie vaz ca deja-i la orizont... :D:D hihihi

13-11-2008 14:30:33
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la