Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Legislatie / Ce parere aveti despre politia romana?    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? k;k;
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???

01-03-2005 07:13:03
   
?? k;k;
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
vad ca va aptineti de la acest comentariu!!!!!!!!!! nu este un subiect tabu. Din contra putem rezolva si aceasta latura a problemelor noastre...............

02-03-2005 05:51:17
   
?? tzurea
Cont Sters

Inregistat: 06-03-2005
Mesaje: 2
salut, abia man inscris pe acest sait. nu cred ca se abtine nimeni de la acest comentariu dar ce rost mai are sa raspunda cineva cand aproape toata politia romana este corupta. Daca cautati in dictionar  cred ca la cuvantul C O R U P T I E gasiti poza unui politai. asa ca asta e politia romana. parerea mea. shi in nici un caz nus fac datoria. nus ei de vina ci aia de sus.

06-03-2005 21:17:48
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (23-06-2007 03:15:51)


14-03-2005 15:39:36
   
?? tonny
Cont Sters

Inregistat: 04-02-2005
Mesaje: 13
coruptie de sus pina jos asta este politia ca de altfel peste tot in romania si la orice organism am merge este la fel coruptie si interese

19-03-2005 20:35:22
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (23-06-2007 03:15:44)


28-03-2005 20:49:20
   
?? Robin-Hood
Cont Sters

Inregistat: 26-03-2005
Mesaje: 214
Politica romana ? EGZISTA ?? Glumeam , cred ca exista , dar nu se face simtita ! Un Babalac cu mintea indoctrinata de comunisti incearca sa ne invete pe noi cum sta treaba cu capitalismul . LASATIO BALTA MAI BABALACILOR ! In Politica trebuie tineret intre 25-35 de ani sa dea ideei noi 
ca stiti cum se spune " TINERET MANDRIA TARI " :) asa ca daca vrei sa ajuti tineri trebuie sa ii intelegi , si ca sa ii intelegi trebuie sa fi ca ei ! Asa ca ........ NO COMENT  despre politica facuta de ei pentru ei  ! :)


27-04-2005 04:16:41
   
?? Camelya
Cont Sters

Inregistat: 22-04-2005
Mesaje: 33
coruptie, coruptie si iar coruptie

28-04-2005 22:46:35
   
?? nicole24
Cont Sters

Inregistat: 14-06-2005
Mesaje: 1
nu toata politia e corupta. eu lucrez in fiecare zi cu ei. sunt ziarista la un cotidian din provincie si pot sa spun ca la noi in oras coruptia in politie nu a luat atita amploare pe cit se vrea sa credem

14-06-2005 18:47:23
   
?? admariuss
Cont Sters

Inregistat: 14-06-2005
Mesaje: 394
Politia este manipulata de guvern. Am intalnit multi politisti conrupti, dar si politisti care is fac datoria si aplica legea acolo unde trebuie, mai putini  este drept.

14-06-2005 18:57:18
   
?? bure
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 232
ce naiva esti nicole...doar pt ca lucrezi la un cotidian te astepti sa ti se spovedesaca cineva...chiar ma intreb ce colaborare ai cu politia...
sa mai cresti...


14-06-2005 21:40:56
   
?? Slayer_
Cont Sters

Inregistat: 16-04-2005
Mesaje: 44
militia isi face inca datoria.. hehehe
si voi acum credeti si nu cercetati :)


02-09-2005 02:17:14
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904


07-10-2005 01:56:38
   
?? allys
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2006
Mesaje: 12

k;k; a scris:

Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???


politia poate ìsi face datoria dar unii pt. interesul buzunarului, trebuie sa fie mai putina conruptie si sa nu se foloseasca de uniforma ìn scopuri personale.
Personal nu am avut treaba cu legea dar am avut probleme cu un politist care vroia sa ma jefuiasca folosindu-se de uniforma dar nu de masina de politie si radar...ma refer la politia rutiera care abuzeaza de cetateni care vin din strainatate cu masiniile pers...am patit-o pe pielea mea!!! si nu numai...aceasta mentalitate trebuie schimbata...de aceea se spune ca romanii sant hoti!


02-02-2006 05:55:39
   
?? allys
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2006
Mesaje: 12

nicole24 a scris:

nu toata politia e corupta. eu lucrez in fiecare zi cu ei. sunt ziarista la un cotidian din provincie si pot sa spun ca la noi in oras coruptia in politie nu a luat atita amploare pe cit se vrea sa credem



nu-mi spune ca in Focsani Politia nu este conrupta ca nu te cred....am avut ghinionul sa-mi ceara mita politia rutiera, dar nu le-a mers...ziarista la ce cotidian?


03-02-2006 00:46:49
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
BIHOR. Politistii de frontiera satmareni suspectati de luare de mita au acumulat averi uriase

Trei sferturi dintre politistii de frontiera din Satu Mare sunt urmariti penal pentru acte de coruptie. intr-un megadosar al spagii transfrontaliere, peste 800 de martori, audiati de procurorii Serviciului Teritorial Oradea al DNA, au sustinut ca au dat mita politistilor de frontiera din Petea si Urziceni, dar si omologilor acestora de la vama maghiara Csengersima.

Acum ma intreb daca printre cei implicati mai sus sint si cei ce au facilitat intrarea a doua Cadillac Escalade ESV 2003 acum 3 saptamini.


01-03-2006 13:11:02
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
de ce oare unii oameni privind un copac uscat, cred ca e padurea e putrda, incerc sa le spun eu, sunt fosti puscariasi sau oameni actualimente certati cu legea,
cand spuneti politia este corupta nu va ganditi ca aceasta e o institutie cu mii de oameni
exista si aici oameni corupti ca peste tot
acum ii intreb pe cei care au aceasta parere totala si hotarata daca exista in romania gay si prostituate, inseamna ca toti suntem la fel
ma indigneaza profund acest subiect care ar trebui dezbatut doar de oamenii care nu au cazier si care la ora actuala au profesii datorita lui taticu saucare din invidie isi descarca mania pe cei care au o profesie pe care ei au visat-o candva dar nu au putut ajunge.
aceeasi parere o are omul de rand, cu pensie mica sau care isi duce existenta familiei din salariu de mizerie, oamenii carora s-a adus bunurile furate, li s-a descoperit criminalii sau violatorii membrilor familiei etc?
raspundeti domnilor sincer si cinstit, dar gandind si analizand situatia de fapt.

Ultima modificare facuta de costelino1 (19-10-2006 04:37:46)


20-05-2006 14:01:54
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Costel,care este intrebarea?
asta?
" de ce oare unii oameni privind un copac uscat cred ca e padurea uscata incerc sa le spun eu sunt fosti puscariasi sau oameni actualimente certati cu legea?"
sau asta->
   "acum ii intreb pe cei care au aceasta parere totala si hotarata daca exista in romania gay si prostituate inseamna ca toti suntem la fel
ma indigneaza profund acest subiect care ar trebui dezbatut doar de oamenii care nu au cazier si care la ora actuala au profesii datorita lui taticu saucare din invidie isi descarca mania pe cei care au o profesie pe care ei au visat-o candva dar nu au putut ajunge.
aceeasi parere o are omul de rand cu pensie mica sau care isi duce existenta familiei din salariu de mizerie, oamenii carora s-a adus bunurile furate, li s-a descoperit criminalii sau violatorii membrilor familiei etc?"

apropo, cred ca ai dreptate in privire cu padurea, daca faci o paralela cu Politia, mda mai sint si exceptii, nu toti sint incoruptibili.


20-05-2006 14:27:37
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

NJD a scris:

Costel,care este intrebarea?
asta?
" de ce oare unii oameni privind un copac uscat cred ca e padurea uscata incerc sa le spun eu sunt fosti puscariasi sau oameni actualimente certati cu legea?"
sau asta->
   "acum ii intreb pe cei care au aceasta parere totala si hotarata daca exista in romania gay si prostituate inseamna ca toti suntem la fel
ma indigneaza profund acest subiect care ar trebui dezbatut doar de oamenii care nu au cazier si care la ora actuala au profesii datorita lui taticu saucare din invidie isi descarca mania pe cei care au o profesie pe care ei au visat-o candva dar nu au putut ajunge.
aceeasi parere o are omul de rand cu pensie mica sau care isi duce existenta familiei din salariu de mizerie, oamenii carora s-a adus bunurile furate, li s-a descoperit criminalii sau violatorii membrilor familiei etc?"

apropo, cred ca ai dreptate in privire cu padurea, daca faci o paralela cu Politia, mda mai sint si exceptii, nu toti sint incoruptibili.

am pus mai multe intrebari si partial raspunsuri care ma reprezinta, ma bucur ca ai o parere apropiata cu a mea


20-05-2006 16:08:27
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

k;k; a scris:

Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???

Da am avut vreo cateva dosare si sincer sa fiu ma deranjeaza mai mult prostia decat coruptia.Cu un om inteligent intodeauna gasesti o solutie.


21-05-2006 00:20:21
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

waldan a scris:


k;k; a scris:

Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???

Da am avut vreo cateva dosare si sincer sa fiu ma deranjeaza mai mult prostia decat coruptia.Cu un om inteligent intodeauna gasesti o solutie.

IN CAZUL TAU CARE AI AVUT MAI MULTE DOSARE, UN OM INTELIGENT INSEMNA POLITISTUL CARE PUNEA BOTUL/ MA BUCUR CA N-A PUS ALTFEL ERA UN OM CORUPT
CE TE-AI MAI FI LAUDAT CA S-A REZOLVAT
NU STIU CE DOSARE AI AVUT DAR DACA SUNT CATEVA LOCUL TAU AR FI LA MITITICA


22-05-2006 14:20:25
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
ai dat cu bita in balta, zau asa! :x..

23-05-2006 15:41:01
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

costelino1 a scris:


waldan a scris:


k;k; a scris:

Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???

Da am avut vreo cateva dosare si sincer sa fiu ma deranjeaza mai mult prostia decat coruptia.Cu un om inteligent intodeauna gasesti o solutie.

IN CAZUL TAU CARE AI AVUT MAI MULTE DOSARE, UN OM INTELIGENT INSEMNA POLITISTUL CARE PUNEA BOTUL/ MA BUCUR CA N-A PUS ALTFEL ERA UN OM CORUPT
CE TE-AI MAI FI LAUDAT CA S-A REZOLVAT
NU STIU CE DOSARE AI AVUT DAR DACA SUNT CATEVA LOCUL TAU AR FI LA MITITICA


Bravo badie :)))) Inca cativa ca tine si ma lansez in constructia de noi puscarii.Vad ca tu faci ca rusu ,intai tragi si dupa aia somezi.Hai sa-ti explic badie.Politistul corupt ia mita de la infractori (deci nefiind infractor . . . .. e bun ca nu se ia de mine) Faptul ca am fost acuzat nu inseamna badie decat ca cineva a crezut ca sant infractor. . .deci.Cand ai sa ajungi judecator badie promit solemn ca-mi fac valiza si emigrez de urgenta pe undeva prin Africa intr-un trib decent ca am auzit ca si acolo exista prezumtia de nevinovatie. :))))))))))


23-05-2006 21:25:16
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fun-funny a scris:

ai dat cu bita in balta, zau asa! :x..

Am o firma si este ceva normal la noi sa vizitezi des tribunalul cu tot felul de nemultumiti (majoritatea romanilor nu citesc ce semneaza sau daca o fac considera ca asta(semnatura)nu ai obliga la nimic si mai vin si cu diverse reclamatii pe care politia le poate lua sau nu in considerare(asta cred ei politistii).100% se inseala :)))))) Eu sant obligat sa respect niste clauze contractuale care se stabilesc de comun acord si care se semneaza de comun acord.Ce ar fi sa vina fiecare sa reclame ca nu-i place forma balconului sau ca nu i-am facut garaj subteran cu doua nivele chiar daca nu este trecut in proiect si nu are aviz de mediu etc.Sau cum a facut cineva(nu dau nume) care dupa ce a daramat 2 pereti m-a dat in judecata ca i-a cazut acoperisul in cap.Si culmea e ca a fost proces penal ca au spus in rechizitoriu ca ,nu am respectat proiectul si materialele mentionate in proiect.Pe proiectant pur si simplu l-a bufnit rasul cand a vazut ce pereti a daramat propietarul.Era normal sa castig dar daca politistul ar fi fost destept nu trebuia sa dea curs reclamatiei. ATA ETE

Ps
Spuneai ceva de o bata sau o balta. . . .. !!!

Ultima modificare facuta de waldan (28-05-2006 22:18:19)


23-05-2006 21:28:09
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

waldan a scris:


k;k; a scris:

Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???

Da am avut vreo cateva dosare si sincer sa fiu ma deranjeaza mai mult prostia decat coruptia.Cu un om inteligent intodeauna gasesti o solutie.

chiar daca ai avut cateva dosare iar eu nici unul esti de acord cu mine ca prostia deranjeaza, eu cred acelasi lucru
PS cred ca modul tau de a gandi iti aduce pe langa reabilitarea de drept cinste si respect SUCCES


02-06-2006 22:35:38
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

costelino1 a scris:


waldan a scris:


k;k; a scris:

Credeti ca politia is face datoria?? Ati avut vreodata probleme cu politia???

Da am avut vreo cateva dosare si sincer sa fiu ma deranjeaza mai mult prostia decat coruptia.Cu un om inteligent intodeauna gasesti o solutie.

chiar daca ai avut cateva dosare iar eu nici unul esti de acord cu mine ca prostia deranjeaza, eu cred acelasi lucru
PS cred ca modul tau de a gandi iti aduce pe langa reabilitarea de drept cinste si respect SUCCES


daca spui tu !!!


03-06-2006 02:33:05
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

waldan a scris:


fun-funny a scris:

ai dat cu bita in balta, zau asa! :x..

Am o firma si este ceva normal la noi sa vizitezi des tribunalul cu tot felul de nemultumiti (majoritatea romanilor nu citesc ce semneaza sau daca o fac considera ca asta(semnatura)nu ai obliga la nimic si mai vin si cu diverse reclamatii pe care politia le poate lua sau nu in considerare(asta cred ei politistii).100% se inseala :)))))) Eu sant obligat sa respect niste clauze contractuale care se stabilesc de comun acord si care se semneaza de comun acord.Ce ar fi sa vina fiecare sa reclame ca nu-i place forma balconului sau ca nu i-am facut garaj subteran cu doua nivele chiar daca nu este trecut in proiect si nu are aviz de mediu etc.Sau cum a facut cineva(nu dau nume) care dupa ce a daramat 2 pereti m-a dat in judecata ca i-a cazut acoperisul in cap.Si culmea e ca a fost proces penal ca au spus in rechizitoriu ca ,nu am respectat proiectul si materialele mentionate in proiect.Pe proiectant pur si simplu l-a bufnit rasul cand a vazut ce pereti a daramat propietarul.Era normal sa castig dar daca politistul ar fi fost destept nu trebuia sa dea curs reclamatiei. ATA ETE

Ps
Spuneai ceva de o bata sau o balta. . . .. !!!

Tu crezi ca politistii trebuie sa fie arhitect, proiectant, inginer, constructor, chimist, electronist, etc, e un simplu functionar care e specializat intr-un anumit domeniu dosarul pentru a ajunge in instanta trebuie sa contina o expertiza de la un expert autorizat, cu ala trebuie sa te certi desteptule, nu cu politistul conform codului de procedura penala primirea reclamatiilor este absolut obligatorie
Legea este elastica, avocatul te poate salva si de la fapte grele dar constiinta ta conteaza, nu intotdeauna cel care erudeaza legea e nevinovat
iti recomand Congo ( ministru de interne e roman la origine )


02-07-2006 23:04:28
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

NJD a scris:

Costel,care este intrebarea?
asta?
" de ce oare unii oameni privind un copac uscat cred ca e padurea uscata incerc sa le spun eu sunt fosti puscariasi sau oameni actualimente certati cu legea?"
sau asta->
   "acum ii intreb pe cei care au aceasta parere totala si hotarata daca exista in romania gay si prostituate inseamna ca toti suntem la fel
ma indigneaza profund acest subiect care ar trebui dezbatut doar de oamenii care nu au cazier si care la ora actuala au profesii datorita lui taticu saucare din invidie isi descarca mania pe cei care au o profesie pe care ei au visat-o candva dar nu au putut ajunge.
aceeasi parere o are omul de rand cu pensie mica sau care isi duce existenta familiei din salariu de mizerie, oamenii carora s-a adus bunurile furate, li s-a descoperit criminalii sau violatorii membrilor familiei etc?"

apropo, cred ca ai dreptate in privire cu padurea, daca faci o paralela cu Politia, mda mai sint si exceptii, nu toti sint incoruptibili.

DE CE OARE NIMENI NU MAI ARE CURAJ SA ABORDEZE ACEST SUBIECT?


15-07-2006 06:41:57
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Nu e vorba de curaj, subiectul expus de dine mai sus mai degraba suna ca niste...............acuzatii frustate. Au fost expuse citeva pareri, acu' ce vrei, romane/dezbateri/razboaie? poate alte subiecte sint mai interesante, nu?

15-07-2006 13:34:01
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

NJD a scris:

Nu e vorba de curaj, subiectul expus de dine mai sus mai degraba suna ca niste...............acuzatii frustate. Au fost expuse citeva pareri, acu' ce vrei, romane/dezbateri/razboaie? poate alte subiecte sint mai interesante, nu?

care BARBATE ?
cele despre sex, poate acolo te simti in largul tau.


30-07-2006 19:09:45
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

http://xs49.xs.to/pics/05404/policefuck.gif

la mintea ta complexa, doar atat ai putut gandi ?


05-08-2006 17:34:32
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
Credeti ca noua structura a politiei bazata pe oameni care au facultati particulare in peste 70% din personal, este mai corecta decat militia ?

Ultima modificare facuta de costelino1 (27-10-2006 05:50:45)


27-10-2006 05:49:22
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

costelino1 a scris:

Credeti ca noua structura a politiei bazata pe oameni care au facultati particulare in peste 70% din personal, este mai corecta decat militia ?

da! iti vor da in cap... cu cap :D


12-11-2006 16:39:53
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (23-06-2007 03:15:34)


12-11-2006 17:35:56
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:


costelino1 a scris:

Credeti ca noua structura a politiei bazata pe oameni care au facultati particulare in peste 70% din personal, este mai corecta decat militia ?

da! iti vor da in cap... cu cap :D

care cap, a celui care i-a introdus in sistem si acum sunt mari juristi si avocati, a fostilor infractori pe care acum 16 ani, ii anchetau chiar ei ?


27-11-2006 18:51:03
   
?? baracuda
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:


costelino1 a scris:

Credeti ca noua structura a politiei bazata pe oameni care au facultati particulare in peste 70% din personal, este mai corecta decat militia ?

da! iti vor da in cap... cu cap :D

dar pentru asta draga trebuie sa ai si cap


30-05-2007 21:13:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
oameni buni...fara politie ...cum ar fi?
cu facultati private sau de stat..isi fac datoria..oricum majoritatea au Academia de Politie so,no comment!
=)


31-05-2007 15:41:29
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cunosc citiva politisti.....ii pot enumera in ordine altfabetica....
mdeh...nu am in tabel pe nici unul  la litera k, x w....si nici cu q.....stiu  destui ca sa scap de o amenda de tulburare a linistii publice ?


01-06-2007 12:29:35
   
?? baracuda
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

da_si_nu a scris:

cunosc citiva politisti.....ii pot enumera in ordine altfabetica....
mdeh...nu am in tabel pe nici unul  la litera k, x w....si nici cu q.....stiu  destui ca sa scap de o amenda de tulburare a linistii publice ?

daca esti vinovata si scapi, politistii respectivi sunt corupti !


10-06-2007 17:14:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Aprecierile uneori sunt subiective...
oamenii arunca tot felul de comentarii ...in functie de felul in care fiecare intr-un fel sau altul intra in contact cu politia...=(
de multumit pe toata lumea...evident ca nu se poate...facind dreptate unuia celalalt se simte nedreptatit...asa ca...=(


10-06-2007 17:40:06
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
tot ce ni se intimpla in viata ne influenteaza... Fiecare persoana sau functie cu care ne intersectam, relationam... ne schimba sau ne intareste o parere....
o matusa l-a ingrijit pe iliescu la elias inainte de 89.. si din domn nu l-a scos.. pina a inchis ochii... A rupt relatiile cu noi pentru ca eram alaturi de timisoara si piata universitatii...

tata a cunoscut unguri.. si a fost prieten cu ei... si niciodata nu-i va injura precum cei din PRM .... (eu n-am cunoscut.. dar vorbindu-se in casa frumos de ei.. mi-au fost si mie dragi.. instinctiv).. :)

un ost coleg de liceu e politist.. un fost coleg de facultate e politist.. Mi-e mi-s dragi... Pentru ca n-am avut de-a face cu ei.. :D


10-06-2007 19:22:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Asta asa e...suntem influentati de conjuncturi;
Mie personal mi-e foarte draga...sotul(D-ZEU sa-l ierte ofiter de politie,fata ofiter de politie,viitorul ginere ofiter de politie..."blindata"
cu atata politie..ce-am mai putea spune decat:TRAIASCA POLITIA ROMANA!
=)=)=)=)


10-06-2007 20:22:15
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
Poate nu stiti dar cu intrarea in UE,am mai pierdut un drept,dreptul de a-ti priveghea mortul ,mai mult de o zi.Daca vrei mai mult de o zi va trebui sa il duci la capela.

26-06-2007 11:20:15
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
M, am intrat..in UE ... sa lasam lamentarile! :( oricum sint inutile...
sau, daca vrei... peste 5 ani ne vom fi obisnuit...
sau, daca vrei.... peste 10 ani.... nimeni nu-si va (mai) da seama de "sacrificii"...


27-06-2007 03:47:46
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
C, nu sunt lamentari este perceptia realitatii,precum si a noii legislatii...Peste 5 ani ne vor fi obisnuit....sau,daca vrei....peste 10 ani...nimeni nu-si va mai da seama nici de '''sacrificii''nici de obiceiuri...nici...nici...nici...

30-07-2007 00:52:13
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
Mai are curaj cineva sa te contrazica in acest coontext precizat de tine?
tasha 1951 a scris:

Asta asa e...suntem influentati de conjuncturi;
Mie personal mi-e foarte draga...sotul(D-ZEU sa-l ierte ofiter de politie,fata ofiter de politie,viitorul ginere ofiter de politie..."blindata"
cu atata politie..ce-am mai putea spune decat:TRAIASCA POLITIA ROMANA!
=)=)=)=)


30-07-2007 00:53:16
   
Pagini: 1    
Mergeti la